Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdőség #1

+2
Chancery
Kayaba Akihiko
6 posters

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Shukaku Szomb. Dec. 05 2015, 05:46

-Igen... teljesen más...
-A Nagy Könyv szerint nincs igazad, Akae. Abban az szerepel, hogy az önző, az csak magára gondoló személy, aki csak a saját érdekeit nézi, és másokéra nincs tekintettel. Őt csak a saját vélt vagy valós céljai ösztönzik.
-Nem kell annyira ragaszkodni ahhoz a könyvhöz, Timi.
-Ha ahhoz nem ragaszkodom, akkor nincs mihez ragaszkodnom, és nem érteném a nyelveteket.
-Hát... valamennyire minden embernek más nyelve van, és mivel te velem beszélsz a legtöbbet, ezért az enyémet szoktad meg. Ettől még lehet, hogy valahol Akaenak is igaza van...

Persze ő sem hitt abban teljesen, hogy a lánynak igaza lenne, mégsem tudta azonnal elutasítani. Csak az a gondolat utasíttatta el vele, hogy jobban esett számára Timidust önzetlennek gondolnia, miközben tudta, hogy a sárkány valóban, minden esetben csakis az ő érdekeit tartaná szem előtt, és bárkin átgázolna annak érdekében, hogy őt megvédje... de soha nem gondolt erre a dologra úgy, hogy ez rossz lenne. Egy szülőnek is ezt kell tennie a gyermekéért, és egy katonának is a hazájáért, és nekik sem vetették ezt még soha a szemükre.
-A számok... igen... ez nagyon fontos. Sokan csak azokért a számokért hajtanak, de neked nem szabad elfelejtened Akae, hogy ez a valóság, és sokkal fontosabb dolgok is léteznek, mint a szintek és a pontok. De azt hiszem ezzel neked nem lesz semmi gondod...
Mosolyodott el az idomár, és közelebb húzódott a lányhoz. Ezzel lezárhatta magában az előző gondolatmenetet, ami fontos is volt, hiszen új következett.
-Nem, nem azért van. Az emberek még mindig nem tudták teljesen elfelejteni a kinti világot, és azt hiszik, hogy ha kicsi vagyok, vagy annak látszom, akkor már azonnal bánthatnak is. Persze azután koppannak, de... hiába vagy erős, nem használhatod fel ezt mások ellen. Ha mindig csak ezzel akarnánk hencegni, akkor nem lennénk jobbak azoknál, mint akik bántanak minket. Enhi meg...
Itt egy pillanatra elgondolkodott, majd megrázta a fejét.
-Csak maradj vele. Szüksége van a jó céhtagokra.
Ám ezután jött a hideg zuhany, amire Shu hirtelen semmit nem tudott mondani, Timi azonban megcsóválta a fejét.
-Te nem vagy alkalmas mesternek, Akae.
-Timidus!
-Nem, Shu. Nem hazudok. Ez a lány nemrég még tőlünk kért segítséget a harchoz. Az alapokhoz.
-De...
-Még én sem tekintem magam mesternek.
-Oké-oké, de Akae csak most szeretné elkezdeni tanulni, ugye?

Fordult vissza a harcművészhez.
-És... ki ez a te mestered? Találkozhatnánk vele? És merre van ez az arra? Mármint amerre tévedhetnek a játékosok...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Akae Szomb. Dec. 05 2015, 17:18

- Ebben teljes mértékben igazad van Timi hogy a könyvek szerint az az önző aki csak a saját érdekeit tekinti.
Majd egy kis ideig csak hallgatta azt amit Shu mondott, és csak miután befejezte kezdett el rajtuk gondolkodni és válaszokat formálni.
- Szerencsére akiket ismerek nem csak a számokkal foglalkoznak hanem a valós tapasztalatokkal is. Hát... igen.... a hencegés nem szép dolog akár milyen erős valaki. A másik világban apukám mindig azt mondta nekem hogy legyek olyan mint egy búza. Ezt nem igazán értettem, de ő mindig elmesélte hogy a búza attól válik erősé hogy minél több búzaszem van rajta és hát minél több annál jobban lehatja a fejét. Szerénység, a harc művészek legfontosabb erénye.
Aztán Timi mondatára kapta a fejét, de nem mondott semmit rá, csak lehajtotta a fejét.
- Timi... igen tőletek kértem segítséget ahhoz hogy megtanuljam hogy hogyan működik ez a világ. Lehet hogy a harcainkban nem látszik de sokkal nagyobb tapasztalatom van harcokban mint azt el bírod képzelni. Te nem ismered azt hogy a másik világban mit csináltam, és hogy hogyan éltem....
Majd próbált kicsit visszazökkeni a mosolygós Akae stílusba.
- A mesterem? A 8. szinten lakik egy magas hegyen aminek a tetején van a pagodája. Hadarának hívják és nagyon hasonlít a másik világban élő mesteremre. Elkísérhetlek titeket oda, persze csak ha szeretnétek.
Majd a fejében újra és újra csak azt hallotta hogy alkalmatlan mesternek. Tudta hogy Timinek akármilyen kis mértkében is, de igaza lehet... és ez elégé felzaklatta a kis lelki világát.

_________________
Statok:


Fegyver képi:


Képi:
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Shukaku Szomb. Dec. 05 2015, 17:30

-És a könyv szerint kell kezelnem a szavaitokat. Ha mindenkinél mást jelentenének a szavak, akkor lehetetlenné válna a kommunikáció, úgyhogy ragaszkodom ahhoz, a Nagy Könyvben leírtak szerint értelmezzem a mondataitokat. Minden más értelmetlen és felesleges.
És ebben is maradtak, legalább is Shu már nem ellenkezett, hiszen abban Timinek teljesen igaza volt, hogy amíg nem tanulja meg azt, hogy hogyan kell ráérezni a szavak mögötti jelentésekre, addig valóban jobb, ha ragaszkodik a leírtakhoz. Persze az idomár úgy gondolta, hogy idővel majd ez is megjön, és a sárkány beletanul ebbe is, ahogy olyan sok minden mást megtanult már, úgyhogy egyáltalán nem aggodalmaskodott ilyesmin. A példázatra Shu nagyot nézett, majd halkan kuncogott, és összekacsintottak Timivel.
-Úgy látom mindig a legjobb mestereket fogtad ki. Furcsa lehetett úgy élni, hogy állandóan ilyenekkel traktáltak. Mármint... igaza volt apudnak, de azért... nem tudom... én tuti nem bírnám ezt a kolostorosdit. És...
Egy kicsit újra elhallgatott, majd egy hatalmasat szökkent, ugyanis újra egy süni került a lába alá.
-Azta! Itt aztán sok a süni! De...
Ellépett az állatka útjából, és úgy folytatta a sétát, most már jobban figyelve.
-Szóval talán jobb lenne neked is, ha nem vonulnál el ismét. Mármint... kint is ilyen életet éltél, és most itt lenne az esélyed arra, hogy megtanulj másképpen is élni. Nemcsak harcművészkedni meg állandóan a bölcsességeket és szabályokat magolni. A világ tele van érdekes és vidám dolgokkal. Ha gondolod, szívesen beszélek a mestereddel, és biztos vagyok benne, hogy ő is úgy látja majd, hogy az életnek más oldalait is meg kell tapasztalnod. Akik ide jönnek, ők nem harcművészek... mármint, hogy kint nem voltak azok. Hogyan taníthatnád őket, ha nem tudod, hogy milyen sima, normális gyereknek lenni?

(süni)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Akae Szomb. Dec. 05 2015, 18:12

- Ez így rendben van Timi, ha megpróbálnál mindenkinek a nyelvezetéhet alkalmazkodni abba csak bele galajodnál. Sokkal jobb ha úgy értelmezel dolgokat ahogyan azt kell.
Akae meghallgatta Shut.
- Hát igen... a mestereim szinte mindig a legjobbak voltak és most is azok. A kolosdorosdit, hát ezt nemigazán értem mire gondolsz... nem tudom hogyan lehetne másképpen élni. Mindig is szigorú szabályokhoz voltam kötve... legalábbis öt éves korom óta és hát minden nap volt kettő edzésem. Reggel elmentem edzésre letusoltam majd futás suliba.... miután végeztem a suliba mentem vissza a dojoba edzeni és utána mentem csak haza. Megvacsorázatm és mentem aludni hogy másnap kezdhessem előrről.
Shu talált egy sünit és a kislány egy pillanatra el is mosolyodott ettől.
- Nem is tudom... nekem megfelelt az az élet a másik oldalon... talán még szerettem is egészen addig a versenyig... de utána nem sokra ide jöttem és most itt a lehetőségem hogy visszatérjek abba az életbe. Lehet hogy jobb lenne megtapasztalni a világot... de lehet hogy ez a lehetőség többet soha nem adódik meg. Igazad van abban a szempontban hogy fogalmam sincsen milyen igazi gyerekként élni, de annak aki arra elszánja magát meg tudom tanítani mit is jelent harc művésznek lenni. Ha életem során egy embernek tudok segíteni már megérte élni úgy ahogy éltem és élek.
Vesz egy mély levegőt majd folytatja.
- Nem tudom milyen is az ha valaki két szerető szülők között nő fel az ember... nem tudom milyen ha a tanuláson és a játékon kívül nem kell másra figyelni... nem tudom hogy milyen ha sok barátja van valakinek. Viszont tudom hogy mire van szüksége annak aki kétségbe esett és nem tudja mit kezdhetne magával.

_________________
Statok:


Fegyver képi:


Képi:
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Shukaku Vas. Dec. 06 2015, 06:38

Kicsit vicces volt, hogy Akae pont akkor ejtett meg egy nyelvbotlást, amikor a nyelvről beszélgetett Timivel. Shunak persze csak egy intésébe került, és a sárkány csöndben maradt, pedig ha az idomár ezt nem teszi meg, nem jelez neki, akkor kijavította volna a harcművészt, és megmondja, hogy az a Nagy Könyv szerint bizony gabalyodás. Ám Shu tudta azt, amire még Timi nem érzett rá igazán. Azt, hogy az emberek néha nem azért hibáznak, mert rosszul tudnak valamit, hibás ismereteik vannak, hanem egyszerűen csak hibáznak. A sárkány számára ez jelenleg teljesen érthetetlen volt. Abban azonban mindketten egyetértettek, hogy a dolgokat úgy kell értelmezni, ahogyan a dolgokat értelmezni kell. Ebbe Timi sem kötött volna bele semmi szín alatt. Shu csak sóhajtott, és szinte beleborzongott abba, ahogyan elképzelte, hogy milyen élete lehetett Akaenak. Az árvaház sem piskóta, de ott legalább ténylegesen be volt zárva, és nem próbálták meg vele elhitetni, hogy szabad, úgy, mint ezzel a lánnyal itt.
-De... de ez nem élet, Akae! Tudom, hogy szeretsz te is játszani. Látom rajtad, hiszen állandóan azt tesszük. Csak gondolj bele, hogy mennyire jól érzed magad, amikor felülsz Timi hátára. Neked... izé... talán... szóval nekünk ezt kellene csinálni. Sárkányogolni, futkározni, nevetni... ilyeneket.
Shu lassan tizenhat éves lett, de ilyenkor nagyon nem érezte magát annyinak. Ilyenkor annyi idős volt, amennyinek látszott, és hálát adott Kayabának ezért a jó cselekedetéért.
-Nem, Akae. Arra van itt a lehetőséged, hogy kipróbálj egy másik életet is. Ezért adta nekünk ezt a világot Kayaba. Itt mindent kipróbálhatunk. Azt is, amit odakint soha nem próbálhattunk volna ki. Én...
Újra elhallgatott egy picit, majd megrázta a fejét.
-Én nem akarom, hogy bárki is elszánja magát arra, hogy harcművész lesz. Jó dolog játszani, még harcművészesesdit is jó dolog játszani, de nem szabadna ennyire komolyan venned ezt az egészet. Ahhoz, hogy segíteni tudj másoknak, meg kell értened őket, és itt nem olyanok vannak, mint te. Ki kell próbálnod az ő életüket is.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.