Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mezőség #3

3 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Mezőség #3 Empty Mezőség #3

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 10 2013, 19:51

Itt lehet vadászni.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Kedd Feb. 10 2015, 09:37

Jó sok idő eltelt már azóta, hogy a nagy megbeszélésen Cearso elhagyta a dojot, de olyan szinten, hogy oda talán soha vissza nem is akart menni. Mármint nem a dojoba, hanem az Artes céhébe. Shunak azonban hatalmas tervei voltak, és ebbe nem fért bele az, hogy ekkora leszerepelés után ilyen színben tűnjenek fel mások előtt. Főleg nem Cearso előtt, aki megtisztelte őket a bizalmával, na meg persze üzleti kapcsolatban is volt a céhvel. Nem mintha ez túlzottan érdekelte volna Shut, de tudta, hogy a többieknek fontos… meg Timidusnak is. Persze az, hogy igenis a fiú szemébe fog nézni, és bocsánatot fog kérni a többiek nevében is, ahhoz kellett a Marlunás ismi, na meg persze Marluna feltűnése a céhház külterületének egyik fáján. Timidus természetesen azonnal beszámolt Shunak, aki ezek után elhatározta, hogy felkeresi az íjászt, és beszél vele. Mi sem lehetett erre jobb alkalom és helyszín, mint a szafari területe, méghozzá a déli rész. Shu ugyan nem tudta biztosan, hogy a fiú felmerészkedhet-e ezekre a területekre, de mivel Cearnak mind a szintbeli fejlődése, mind az Arénabeli lépései, mind a fegyverkészítés és kristályírás terén elért sebessége… szóval mindenben gyors volt, és mivel Shu tudta, hogy szafarizni is szeret, így úgy gondolta, hogy biztos abban is ügyes. Persze a legfelső szintre már nem merte volna elhívni, de a déli még belefért. Szóval így csörrent meg kora délelőtt tíz óra tájban Cearso üzenetjelzője.


Kód:
Szia Cear!

Feltétlenül találkoznunk kell, nagyon fontos! Várunk a szafari déli részének bejáratánál Mashava Cityben.

Üdvözlettel: Shu és Timidus


Na persze az íjász azt már nem találhatta ki, hogy mivel várták. Hatalmas doboz csokoládéval, és egy nagy öleléssel… legalább is Shu.
-Szeretnék bocsánatot kérni az egész céh nevében azok miatt, ami a dojoban történt. És… és köszönjük szépen neked is, és Marlunának is, hogy vigyáztok ránk.
Erre már a sárkány is bólintott. Ezzel a második résszel egyetértett. Ő azonban nem fog bocsánatot kérni más hibája miatt.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Kedd Feb. 10 2015, 19:22

Délelőtt elolvasom az üzenetet, majd amikor felfogom, hogy hova is kéne mennem, küldöm is a válaszüzenetet:
Kód:
Hali,
 megyek amint tudo

Vajon honnan tudhatta, hogy meg van a szintem ezekhez a dolgokhoz? Biztos csak betippelték. Mondjuk épp hogy csak, el tudok menni erre a helyre,
Délután kettőkor érkezek meg a kijelölt pontra, de nincs időm a szabadkozásra, Shu azonnal
-Shu, Shu Rolling Eyes
Csóválom meg egy kicsit a fejecskémet, mikor odaérek, és megtudom, hogy miért is hívott ide.
-Ugye tudod, hogy ha te kérsz bocsánatot mások helyett, attól még haragudni fognak arra, aki helyett bocsánatot kértél? Meg aztán, bocsánatot akkor szoktak kérni, ha meg is bánták, amit csináltak.
Persze én nem vagyok haragtartó, ezért már el is felejtettem azt a kisebb perpatvart, amit a megjelenésem okozott.
-És persze, hogy vigyázunk rád. Szerinted mit csinálna Timidus, ha bármi bajod esne?
Ölelem vissza a pici lánykát, de a csokit nem fogadom el.
-Én azt hittem, hogy valami komoly dologról lesz szó, és siettem, hogy minél hamarabb ide jöhessek erre a szintre. Még a kiképzőhöz is folyamodnom kellett, pedig már tényleg csak pár pont kellett volna a szintlépéshez.
Nem, nem Shunak hazudtam. Arra nem lennék képes. Az érdekel, vajon Timi mennyire hiszi el ezeket az apró füllentéseket. És hogy hol van az a határ, amit semmiképpen nem szabad átlépni. Persze ehhez legalább egyszer meg kell majd magam égetni , de most nálam van az előny azzal, hogy Shunak bűntudata azért, ahogy a többiek viselkedtek a céhéből.
-Tudod mit? Ha egyszer már itt vagyunk, akkor körbevezethetnél az Artesben. Marluna mesélte, hogy szép hely, csak hát ő nem mehet be az indikátora miatt.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Kedd Feb. 10 2015, 20:50

Türelmesen várták az íjászt, de a fejcsóválást nem… legalább is Shu nem ezt várta, Timi pedig nem várt semmit.
-Hát… izé… biztosan megbánták, csak még… és… na jó… Raven és Esu nem… ők velem sem beszéltek azóta, pedig Esutól én bocsánatot kértem, és kértem, hogy akkor ő is Timidustól… de nem… és… de Sayával már beszéltem, és azt megbeszéltük. Alex pedig… neki volt egy ötlete… és igazából… de láttad, hogy Jun kiállt mellettünk? Még soha senki nem állt ki így mellettünk… szerintem… szerintem ő lesz a legjobb barátom Timidus mellett… olyan… olyan igazi… és neki nem hagyom, hogy… őt nem fogom hagyni… me rengeteg minden történt azóta… és gondoltam, hogy…
Kicsit hátrébb lépett, és megpróbált pár mély levegővétellel picit megnyugodni. Ezalatt Timidus készségesen válaszolt Cearso kérdésére. Bár hallotta jól, hogy ott volt a szerinted szócska, tehát a fiú Shu véleményét kérdezte, inkább megelőzte a találgatásokat, és megadta a választ.
-Nagy valószínűséggel kérdőre vonnám azt az egyént, aki Shunak a bántódást okozta, és amennyiben azon szándékról, hogy ilyen nemű cselekvését megismételje nem hajlandó letenni, azaz veszélyt jelentene az idomárra, úgy végeznék vele. A tízes szint eléréséhez pedig gratulálok Cearso.
Hogy Timidus elhitte-e amit Cearso mondott? Természetesen nem. Nem azért, mert Cearso mondta, se nem azért, mert a sárkány olyan okos lett volna, hogy rögtön valami turpisságot feltételezzen. Egyszerűen senkinek nem hitt száz százalékosan. Az emberek képesek voltak hazudni, így a sárkány úgy cselekedett, hogy amíg az illetőnek nem volt oka hazudni, addig úgy tekintette, hogy igazat mond, de csak kilencvenkilenc százalékban. Az az egy százalék mindig készenlétben állt, így sohasem lehetett becsapni, és nem lepődött meg az ilyesmin. Így lényegében igaznak kezelte a fiú állítását, amíg annak az ellenkezője be nem bizonyosodik. Magán a cselekedeten pedig nem sokat gondolkodott, hiszen ha tényleg csak pár pont kellett már, akkor lényegtelen hogy igénybe vette-e, vagy sem. Másrészt pedig ha valóban így tett, az csak a Shu védelmére vonatkozó elkötelezettségét jelentette, ami pozitív.
-Hogy… hogy az Artesben? Hát… persze! Végül is… én még nem tettem le arról, hogy céhtag legyél. Pont erről szerettem volna veled beszélni. Nem… nem meggyőzni, ne ijedj meg… csak… de egyébként… szerintem Marluna is bejöhet, ha Anat beengedi. De nem tudom, hogy hogy működik pontosan…

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Szer. Feb. 11 2015, 14:44

-Nem izgat, ha nem tudatja velem, hogy megbánták, akkor nem veszem jó néven, ha egy kislánnyal végeztetik el az emberek a dolgaikat. Igenis az ő dolga lenne bocsánatot kérni.
Nem mondom meg, hogy kire célzok, de a szövegben nyomatékosítom, hogy egyetlen ember van, aki akkor megbántott, és a bocsánatkérés tényleg az ő feladata lenne.
-Nagyon kedves lány az a Jun, és örülök, hogy legalább valaki kedvel mindkettőtöket.
Mármint rajtam kívül, de ezt nem teszem hozzá. Nem szeretném elrontani ezzel a jókedvét.
-Timi, sejtettem, hogy valami ilyesmit csinálnál, de szerettem volna tudni, hogy Shu mit gondol erről a dologról. És köszönöm szépen.
Ezek szerint Timikét nehezebb becsapni ilyen kis apróságokkal. Vagy csak felkészül minden lehetőségre. Ehhez már tényleg olyan rendszer kell, amit még én is irigylek. Ha egyszer kijutunk, fel fogom keresni azt, aki Timidust programozta, és megpróbálom elérni, hogy hadd legyek a gyakornoka. Ha egyszer Kayabánál már nem sikerült. Akkor talán elleshetek jobb trükköket is. És talán Shu-t se veszteném el teljesen, ha úgy alakulnának a dolgok.
Nem, ne gondolkozz még azon, hogy mi lesz azután. Arra gondolj, hogyan jutsz el odáig. Először kell egy céh, majd… De ezek csak tervek, amik ott kezdődnek, hogy találnom kell egy céhet, é az Artes pont az a hely, ami elég feltünő helyen van, hogy ne gyanakodjanak arra, amit tervezek. Vagy terveznék. Attól függ, szükségem lesz-e rá, vagy sem.
-Anat-tal csak akkor beszélnék Marlunáról, ha már tényleg ott tartunk, hogy mindenki elfogadta a tényt, hogy én is Artes tag lehetek.
És remélem előbb vagy utóbb eljön ez a pillanat is.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Szer. Feb. 11 2015, 15:55

-Hogy… végeztetik? De nem végeztetik. Nem ők kértek meg, hogy kérjek bocsánatot helyettük, meg semmi ilyesmi. Teljesen magamtól jöttem. Csak… ők… nem is tudom… elfoglaltak… vagy valami. Legalább is Alexról tudom, hogy most pihenni akar, meg Hinarizik, meg ilyesmik. De… én örülök, hogy végre nem csak a hülye fronton idegeskedik, hanem szakít egy kis időt magára is. Ezt kellene a többieknek is, kicsit kikapcsolódni. Meg persze… de ezt már elmondtam.
A legalább valakire picit felhúzta a szemöldökét, és értetlenkedve nézett a fiúra.
-Most… én csináltam valami rosszat, vagy Timidus? Melyikünket nem kedveled már?
Addig nem is ment tovább, amíg nem tudta meg erre a kérdésére a választ. Talán ennyire nagyon rossz ötlet volt bocsánatot kérni mások nevében is? Ennyire rossz néven vette volna ezt az íjász? És… ki az az egyvalaki, akiről beszél? Esu. Ő bánthatta meg a legjobban. Legalább is Shut ő bántotta meg a legjobban, és ezért azonnal rá gondolt. De Esuval ő már nem fog beszélni. Otthagyta őt a szafarin is, és azóta sem akart vele találkozni, még egy üzit sem küldött, hogy bocs vagy valami… vagy legalább, hogy beszéljék meg. Semmit.
-A dologról pedig… hát… igyekszem óvatos lenni. De... azt, hogy Timi mit csinálna, azt ő dönti el... de Shu majd vigyáz, hogy ne essen baja. Sok küldetésen voltunk már, és az utóbbi időben mentünk már egymás nélkül is küldizni. Csak úgy… próbaképpen. Timi szerint nem árt, ha gyakorlok egyedül is. De nem erről akartam beszélni.
Ez idő alatt már elérték a céhházat, Shu pedig beengedte a fiút, majd elkezdte körbevezetni. Ebédlő, nagyterem, konyha, gyakorlócsarnok, onsen… természetesen a szobákat nem mutatta meg. Közben viszont folytatta a kifejtést is.
-Szóval… Anat azt mondta, hogy a céhnek eredetileg az lenne a célja, hogy a kicsiket segítse. Ahogy látom, a front eléggé behalt, szóval most mindenki azon idegeskedik. Jun és mi ketten továbbra is igyekszünk szervezkedni, de még mindig kevesen vagyunk. Bár… vannak tagok más céhekből is. Szeretnék majd egy nagy tornát rendezni a piciknek. Gyakorolni, meg felkészíteni, meg mindent megmutatni. Barátságosan. Szerintem nekik még senki nem készített ilyesmit. Csak... azért is, hogy ne Tachi vezesse őket a minibosson… hanem valaki, aki biztosan segíteni akar nekik. Segítenél majd a szervezésben?

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Csüt. Feb. 12 2015, 00:04

-Tehát még arra se gondoltak, hogy bocsánatot kérjenek? Ha legalább azt tudnák, hogy téged nem hajtalak el a legelső pillanatban, amikor megpróbálsz találkozni velem, akkor elismerném, hogy ismerik a céhtagjaikat annyira, hogy ez elég lett volna, hogy még a nézeteltérések ellenére is az Artest.
Mintha olyan sok céh versenyzett volna a kegyeimért. Rolling Eyes Az Artesről is csak onnan tudok, hogy ki volt függesztve az a plakát, ahol fegyverkovácsokat keresett a céh.
-Nem, ne értsd félre. Úgy értettem, hogy azok közül, akiknek van valamilyen befolyásuk. 
-Az nem árt ha gyakorolsz, csak vigyázz magadra, nem szeretnénk ha bajod esne. Ugye Timidus?
Ránézek a sárkányra, majd mikor elindulunk elkezdem mondani a magamét, persze ezt csak úgy, magam elé.

-Szívesen beszélgettek ám én sárkincákkal is, de ha egy kérdést nem hozzá intézek, akkor legalább annyira tisztelje meg a társát, hogy megengedi válaszolni a kérdésre, még akkor is, ha esetleg tudja, hogy a válasz nagy valószínűséggel nem tetszik számára.
Ezzel próbálom meg arra buzdítani a sárkányt, hogy ő is beszéljen.
Mikor Shu körbevezetett a céhházban, majdnem eltátottam a szám. Még sohasem jártam azelőtt ilyen nagy épületben. Közben azért figyeltem arra is, amit Shu mondott.
-Persze, ez egy nagyszerű ötlet. Nagyon szívesen segítenék ennek a lebonyolításában.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Csüt. Feb. 12 2015, 07:02

-Jajj Cearso, ilyet nem kérhetsz tőlük! Tudod jól, hogy ők… szóval… áh!
Legyintett egyet, és még a vállát is megvonta. Mindkettőt egyszerre. Dühös volt rájuk eléggé ahhoz, hogy inkább meg se próbálja védeni őket, így a mondat nem éppen úgy folytatódott, ahogy talán kezdeni akarta.
-Tudod jól, hogy ők frontharcosoknak hiszik magukat, még akkor is, ha valamelyikük nincs is kint az összes fronton, vagy akár még a legtöbben sincs kint. Tudod, ők a mi megmentőink, akik értünk teszik kockára az életüket minden egyes alkalommal, csak közben ott a burok, ami megvédi őket, szóval mégsem, de azért ők hű de nagy hősök meg blablabla. Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy valaha is bocsánatot fognak kérni? Anat vagy Jun simán kérne, mert ők nem ilyenek. Még talán Alex sem. De a többiek…
Itt egy kis szünetet tartott az elgondolkodás, na meg persze a túravezetés miatt, hiszen éppen az egyik erkély ajtaját nyitotta ki Cearnak, hogy megmutassa a gyönyörű kilátást, ám oda ő nem kísérhette el, révén a gyönyörű kilátásnak az volt a tulajdonsága, hogy magasan van, Shunak pedig az, hogy tériszonyos. Ezt a kis szünetet használta ki Timidus, hogy válaszoljon az útközben feltett kérdésre, hiszen egész idáig Shu beszélt, ő pedig nem vágott a szavába, ha már az íjász erre kérte.
-Itt nincs szó tiszteletről. Kérdéseket azért teszünk fel, hogy pontos választ kapjunk. A rám, avagy az én döntéseimre vonatkozó kérdésről hiába kérdezed meg Shu véleményét, az sohasem lesz olyan pontos, mint amilyen pontos választ én adnék. Lényegtelen, hogy Shu válasza tetszik-e nekem, vagy sem, hiszen a kérdése a védelméről szólt, abba pedig, hogy az életét milyen módon védem meg valós életveszély esetén, nincs beleszólása. Próbálkozott azzal, hogy megígértesse velem, például, hogy végzetes szituációkban magamat mentsem helyette, ez azonban ellenkezik mindennel, ami egy pet feladata.
Ezalatt remélhetőleg a fiú kinézegette magát, így Shu folytathatta a felfüggesztett témát.
-…viszont pont emiatt kellene a segítséged. Az Artes igazából nagyon jó kis céh, mert Junnal szuperül összedolgozunk, és szerintem még Sayával is, csak kellenének még emberek, hogy elegen legyünk.
Picit belepirult abba, hogy Cearnak tetszik az ötlete, így ő is egy új ötlettel állt elő.
-Szóóóóval… te, mint aki még nem választottál… szerinted mivel tehetnénk vonzóbbá az Artest azoknak, akik még nem választottak céhet? És… izé… a többiek szobáját nem mutathatom meg, az enyémet pedig… akarod látni? De ha nem, akkor már végeztünk is. Tudom, kívülről nagyobbnak tűnt…

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Pént. Feb. 13 2015, 13:56

-Timidus, ez így nem teljesen igaz. Ha mindenkit csak a pontos válaszok érdekelnének, akkor mindig megkeresnék azt, aki a legjártasabb a témában. De én azért voltam kíváncsi Shu véleményére, hogy ezzel jobban megismerjem Shu nézeteit a dolgokról, de ha nem hagyod válaszolni, akkor nem is csoda, ha nagyon sokan nem kedvelnek. És ennek következtében csak még több veszélybe sodrod a lányt.
-Gondolj csak bele, és most csak az emberek többségéről fogok beszélni, természetesen nem mindenki követi azt a logikát, amit én fel fogok vázolni, de a többség így gondolkozik.
-Most azzal, hogy a lány helyett válaszolsz, sokan arra a következtetésre jutnak, hogy téged nem is érdekel a lány véleménye. Ha meg valakinek nem érdekel a véleménye, azt nem nevezhetem tiszta szívvel a partneremnek, nem mellékesen ez igaz az emberi kapcsolatokra is. Na szóval, ha mások úgy látják, hogy ti nem vagytok jó partnerek, akkor megpróbálhatnak titeket elválasztani. Lássuk be, hogy hiába vagytok nagyon ügyesek, meg okosak, de ha sokan erre a következtetésre jutnának, és mindegyik, csak egy kicsit tesz hozzá a dologhoz, akkor előbb vagy utóbb sikerülni fog valakinek. Nos ez esetben megpróbálnának meggyőzni titeket, hogy felejtsétek el a másikat, ami ugye nem menne nekik, tehát a vége így is, úgy is az lesz, hogy valamelyikőtöket megölik. Ami semmiképp se lenne jó a lánynak.
-Tehát azzal, hogy te azt hiszed, hogy most jót teszel a lánynak, a lehető legrosszabbat teszed vele, mert így előbb vagy utóbb
ez lesz a vége, és a végtelenségig nem tudtok fejlődni, hogy mindig jobbak legyetek a többieknél. Tehát most hiába gondolod azt, hogy az ilyen apróságok nem számítanak, de ahhoz hogy a lavina beinduljon elég csak egyetlen egy sielőnek rossz időben rossz helyen tartózkodnia, és onnantól már nincs megállás.
Eközben Shu körbevezetett a céhházban, majd megpróbálok válaszolni a kérdésére.
-Hát, szerintem irreveláns, hogy minden céh feltétel nélkül üldözi a vörösöket. És csak azért nem engedik csatlakozni egy céhbe, hogy a céhnek megmaradjon az image-e, ismerek nem egy vöröst, akik szerintem megérdemelnék, hogy céhtagok lehesenek.
Aztán jött a másik kérdés, amivel a szobájába akart invitálni. Ha most ettem volna, akkor nagy valószínűséggel félrenyeltem volna. Még így is.. Pár másodpercig még eltartott mire újra levegőt tudtam kapni.
-Nem, szerintem eleget láttam a céhet, mindig ilyen kihalt szokott lenni?
Terelem el minél gyorsabban a témát az előbbi kis balesetemről.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Pént. Feb. 13 2015, 14:29

A sárkány félrefordította a bal fülét miközben hallgatta a fiú szavait. Ezt a jelzést Cear már ismerhette, azt jelentette, hogy új információkat kapott a sárkány, és ezeket értelmezi. Nem szólt közbe, végighallgatta az egészet, és utána válaszolt.
-Igen. Ha pontos és lehető legbiztosabb információt kívánja valaki megkapni, akkor így kell cselekednie. Én sem alakítom ki az álláspontomat egy ember véleményére, mindenkiről igyekszem személyesen meggyőződni, a saját tapasztalataim alapján. Az Artes legtöbb tagját is megfigyeltem, mielőtt Shut a céhbe engedtem volna. A tanácsod azonban megfogadandó a számomra. Te, mint ember jobban ismered az emberek gondolkodását. Ha valóban igaz, hogy abból, hogy kettőnk közül mindig a kompetensebb válaszol, tényleg ilyen hibás következtetéseket vonnak le, és ezek a következtetések valóban ilyen következményekkel járnak, akkor meg fogom tenni a megfelelő lépéseket.
Kicsit elhallgatott, majd meghajolt a fiú előtt.
-Köszönöm a tanácsodat. Hasznos vagy számomra. Ez az új információ azonban számos kérdést vet fel. Kijavíthatom-e Shut abban az esetben, ha a véleményének kifejtése során észlelem, hogy valótlanságot állít? Az, hogy érdekel-e a véleménye ti számotokra mit jelent? El is kell fogadnom azt a véleményt igaznak? Az emberek furcsák, Cearso. Számos pet és idomár gazda és alattvaló kapcsolatban áll egymással, és ezt egyik embernek sem okoz nehézséget elfogadni eddigi tapasztalataim alapján. Mi ketten megbeszélünk mindent. Arra a végkövetkeztetésre is együtt jutottunk, hogy ha az élete veszélyben van, akkor én döntök. Egyenrangú partnerek vagyunk, mindössze mindenki ott hoz döntéseket, amelyik területen kompetensebb. Ez logikus.
Újabb kis szünetet tartott, majd folytatta.
-A fejlődéssel kapcsolatban pedig igazad van. Ezért igyekszem még időben felismerni a lehetséges ellenfeleket, és nem hagyom, hogy megerősödjenek. Ez az egyetlen módja annak, hogy Shu a lehető legteljesebb védelmet kapja.
A metaforával nem sokat tudott kezdeni. A lavina (hósuvadás) hegyoldalról egyensúlyvesztés miatt leomló hótömeg. Ennyi van a könyvben. Ahhoz, hogy megértse, ismernie kellett volna azt, hogy miként alakul ki a lavina, azt, hogy egyetlen kis dolog is elég hozzá, hogy meginduljon, és akkor össze tudta volna kötni a síelővel. Ez azonban már nem volt a könyvben.
-Bármi, amit tudsz még az emberekről, és segíthet számomra az idomár védelmében, azt el kell mondanod.
Ha elsőnek Cearnak nem esett volna le, hogy Shu csak illendőségből invitálja a szobájába, és azért mondja utána rögtön, hogy ha nem akkor már mehetnek is, mert nagyon remélte, hogy tényleg mehetnek. Szóval, ha ebből nem volt egyértelmű, akkor a megkönnyebbülést láthatta az arcán, amikor nemleges választ kapott. A felvetésére pedig Shu bőszen bólogatott.
-Ugye? Szerintem is így van! Én például szívesen beszélgetek mindenkivel, és a vörös indikátoros is lehet teljesen normális… igazából sokkal több goromba zölddel találkoztam már, mint vörössel. Majd ezt fel is fogom vetni a következő céhgyűlésen akkor. És… hát… úgy tudom, hogy Jun és Anat most cukrászdában vannak, Alex ugye Hinarival megint, Saya mintha horgászást emlegetett volna reggel, hogy hoz halat a vacsihoz, a többiek pedig… valószínűleg megint bezárkóztak a szobájukba… de velük nem is nagyon van kedvem találkozni…

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Szomb. Feb. 14 2015, 11:20

-Az emberek furcsák. Ezért nem mindegyik gondolkozik úgy, ahogy az előbb levezettem. Hogy kivel szemben, hogy kell viselkedned, arra neked magadnak kell rájönnöd. Ki tudja, lehet hogy a következő pillanatban olyat mondasz, ami miatt én kezdem el szervezni ellenetek az akciót. Persze ennek szinte elhanyagolható az esélye, de ha jól sejtem erre a lehetőségre is fel vagy készülve.
Mint minden apróságra. Nem lehet tudni, hogy mikor lesz barátból ellenség. Esetleg ellenségből a legjobb barát, de nem nézem ki a sárkányból, hogy bármikor megpróbálná meggyőzni az ellenségeit, hogy álljon át az ő oldalára. Ahhoz túl emberi érzések kellenének, mint például a szimpátia, és az empátia. Ami egy programban nem szokott szerepelni. Nem azért mert ki akarják hagyni, hanem mert túl bonyolult lenne.
-Ne keverjük a fogalmakat. A vélemény kinyilvánítása nem egyenlő a tények közlésével. Tehát nem probléma, ha nem tükrözi a valót, de nem is kell elfogadnod, mint tényt. Mondok egy egyszerű példát.
-Te egy pet vagy. Ez tény, ezzel nem tudsz vitatkozni, mert minden ezt támasztja alá. Shu egy idomár. Nincs mit ragozni, ez is egy tény. Én együtt szoktam látni titeket. Ezen se fognk vitázni, ugye? Te Shu petje vagy. Nos, ez már vélemény, ami az elöző tényeken alapul. Csak hát, mint tudjuk ez nem helyes megállapítás, amiről elmondhatod a másiknak, hogy téved.

-Szívesen mesélek még az emberekről. Csak várd meg, míg visszajövök.
Nem véletlen nem szoktam levenni ezt a köpenyt, még akkor se ha épp nem harcolok. Így legalább azelőtt veszem észre a vadat, hogy a közelbe érne. A következő pillanatban egy gazella ugrik el előttem, pont akkora a távolságban, hogy elég csak kinyújtanom a kezem, és sikerül megsimogatnom, ahogy elhalad előttem.
---
Megfordulok, és odamegyek azokhoz, akik erre a szintre hívtak.

-Nos, Shu, Timidus, miért is hívtatok ide? Siettem ahogy csak tudtam, még a kiképzőt is használtam a kedvetekért. Pedig tudjátok, hogy mennyie el akartam kerülni.

/gazella/

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Szomb. Feb. 14 2015, 18:02

-Jól sejted. Az emberek képesek hazudni, így bár ők megbízhatnak bennem, ameddig tartják magukat a megállapodásunkhoz, én sohasem bízhatok meg egyetlen emberben sem.
Timidus barát és ellenség képéről Cearso majdnem jól gondolkodott, de a sárkány elméletét leginkább a következővel lehetne leírni: A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg. A meggyőzés azonban más kérdés volt. Cearso tévedett, hiszen volt már arra példa, hogy Timidus igyekezett a maga oldalára állítani valakit, bár ilyenkor cseppet sem az számított, hogy az illető ellenség volt-e, vagy sem. Abban persze igaza volt, hogy Timidus nem azért akarta őket meggyőzni, mert sajnálta volna őket elpusztítani, vagy azért, mert rokonszenvező érzéseket táplált volna az irányukba. Az számított egyedül, hogy milyen képességei vannak az illetőnek, és ezek a képességek mennyivel jelentenének nagyobb védelmet az idomárnak, ha az ő oldalukon állna a tulajdonosuk. Ezen rendszer alapján Timidus legszívesebben Suzumét, Kuromajot, Yoshiagát, vagy Kayaba Akihikot látta volna a soraikban. A program vizsgálata pedig teljes mértékben attól függ, hogy mennyire vagyunk materialisták. Emberi érzések. Szerelem. A leggyönyörűbb érzés… vagy csak egy program lefutása egy bonyolult rendszerben. A dopamin fokozott figyelmet, izgatottságot szabályozó ingerületátvivő anyag. Erősen befolyásolja az érzékelést és a hangulatot. Serkenti a férfi nemi hormon, a tesztoszteron termelődését, amely molekula arra ösztönzi, hogy figyelmét egyetlen célra, szerelmére összpontosítja. De olyan hormonok termelődése is fokozódik, amelyek energiákat termelnek, míg más anyagok mennyiség csökken a vérben. Azonban ezek a hormonok csupán harminc hónapig termelődnek intenzíven. Körülbelül négy év elteltével egészen másfajta anyagok termelődése növekszik. Mindez azért van így, mert körülbelül ennyi időre van szükség az utód nemzéséhez, a szoptatáshoz és a gyerekek biztonságához. Utána a szervezet megnyitja az utat, az új utód nemzésére. A válási statisztikákból is kiderül, hogy a legtöbb szakítás éppen a kapcsolatok ötödik évében következik be. Persze ezt a rendszert szeretik az emberek léleknek csúfolni, ám nem sokkal élőbb, mindössze csak picikét bonyolultabb, mint amilyen bonyolult Timidus. Az a Timidus, aki Cearso okfejtését értelmes tekintettel hallgatta végig, és a végén egyetértően rá is bólintott, majd pedig várta is vissza a fiút. Ezalatt Shu csak csöndesen baktatott mellettük, és mosolyogva hallgatta, ahogy beszélgetnek. Jó volt látni, hogy ennyire jól kijönnek, és az íjász ilyen könnyen szót ért a sárkánnyal. Amíg Cear a gazella után császkált, addig ő egy sün párocskát pillantott meg az avarban. Valahogy most mindenki párban járkál… közeleg a Valentin-nap. Meg is ajándékozta őket pár gyümölccsel, majd pedig Timidusra pillantott, amikor Cear ismét filmszakadáson ment át a jelek szerint. Most azonban legalább Timidusnak volt lehetősége kamatoztatnia a tudását, amit az imént szerzett meg. Mindenkivel másképpen kell viselkedni, és Cearso emlékezetkiesései miatt vele is.
-Azért vagy itt, hogy segíts nekem megérteni az emberek érzéseit, és meggátolni azt, hogy úgy tűnjék, hogy elnyomom Shut, aminek a következtében olyan veszélyhelyzet alakulhat ki az emberek téves elgondolásai miatt, mely negatív kihatással lehet Shura.
-És... és szafarizni... szeretnénk veled szafarizni is.
Tette hozzá gyorsan Shu, hiszen Timidus szemszögéből valóban, Cear ezért volt itt, amit mondott, ráadásul az idomár életénél semmi nem volt fontosabb... de a szórakozást sem kellene elhanyagolni...

(sün, sün)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Kedd Feb. 17 2015, 13:28

-A bizalom egy igazán érdekes dolog. Megvan a maga értéke. Ahogy a bizalmatlanságnak is. Egy kérdésre válaszolj őszintén: Bizalmatlanabb vagy azzal szemben, akiről rájöttél hogy akár csak egyetlen egyszer is becsapott? Mert a bizalom nem ott kezdődik, hogy mennyire bízol meg valakiben, akit nem ismersz. Hanem ott, hogy hány átverés, és gaztett után mondod azt, hogy valaki megbízhatatlan.
---
Nem tudom, hogy miről beszél a sárkány, egy picit oldalra döntöm a fejem, és elkezdek hangosan gondolkozni.
-Ilyen egyáltalán előfordulhat? Ebbe még bele se gondoltam. Ezt ki mondta neked?
Amit a kislány mond, az már sokkal értelmesebb.
-Ó, ez már sokkal kellemesebbnek hangzik. Mire vadászunk?
És már elő is vettem az íjam (ami még mindig egy Sietős), de a szokásostól eltérően, most nem vettem elő a hozzá tartozó nyilakat. Ugyanis rájöttem a fegyver egy alternativ módon vett használatára.
Nem, nem eldobni akarom majd a fegyvert, hogy azt eldobott tárgynak kezelje a rendszer. Sokkal kegyesebb megoldást találtam ki. Nem, nem fogom szétszedni, hogy horgászbotot csinálok majd belőle. Majd meglátjátok, sőt az okosabbak talán már rá is jöhetek, hogy mire akarom majd használni a fegyvert. De psszt a többieknek ne áruljátok el a többieknek. Hadd agyaljanak rajta ők is egy kicsit. Vagy lepödjenek meg, mikor eljutunk oda, hogy használjam is a fegyvert.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Kedd Feb. 17 2015, 15:04

-Minden kérdésre őszintén válaszolok, Cearso. Tudom, hogy létezik a nyelvetekben olyan szófordulat, mint a megmondom őszintén. Ezt Asutól tanultam. Én azonban nem hazudok sohasem, ha pedig nem kívánok valamelyik kérdésedre válaszolni, azt is jelezni fogom. És nem, nem vagyok bizalmatlanabb. Ezt a kifejezést nem is értem. Valakiben vagy megbízol, vagy nem. A középső állapot az ismeretlen, ami azt jelenti, hogy addig, amíg be nem bizonyítja az igazát, vagy az meg nem cáfolódik, kizárólag meg nem erősített információnak kezeled a szavait. A legtöbb ember ebbe a kategóriába esik. Egyedül Shu az, akiben megbízom. Őt ezidáig még sohasem értem tetten, hogy hazudna nekem. Mindenki más vagy a kategória megbízhatatlan részébe esik, vagy pedig az előbb elmondott középső csoportba.
Ezután következett a filmszakadás, Timidus pedig végtelen türelemmel és megértéssel, mert hát hogyan is viselkedhetne másként Timike, szóval ezzel a csodálatos tulajdonságával kezdte magyarázni a fejleményeket az íjásznak.
-Pár perce megint emlékezetkiesésed volt. Előtte arról beszéltél, hogy az emberek többsége modortalanságnak veheti bizonyos lépéseimet vagy megszólalásaimat, mint például azt, ha én válaszolok egy kérdésre Shu helyett abban az esetben. ha az neki lett feltéve, de én tudom rá a helyes választ. Kérlek, hogy amennyiben még van ismereted ilyen jellegű problémákról, melyek abból adódnak, hogy nem sikerült még teljesen kiismernek a szokásaitokat, kérlek ezt közöld velem. Arról már tudok, hogy az emberek nem szeretik, ha kijelentem, hogy nincs igazuk, és mindig elé kell tennem, hogy szerintem, még akkor is, ha közel teljes bizonyossággal nekem van igazam, és nem nekik. Ezt Anatole mondta. Olyan esetekben már alkalmazom is a megszerzett tudást, amikor nem száz százalékos a bizonyosság.
Shu ezalatt csak halkan dalolászott, figyelte Cear ügyködését az íjjal.
-Sünire vadászunk, Cear. Ilyenkor télen nem minden állat van már ébren.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Pént. Feb. 20 2015, 08:33

-Hogy olyan probléma, ami azért adódik, mert nem ismered az embereket? Olyan nagyon sok lehet.
Már ki is találtam, mit fogok csinálni, de előtte még Shunak válaszolok.
-Sünikre? Ahhoz felesleges fegyverhez nyúlni. Igazam van?
Ezzel el is teszem, a fegyverem a jól megérdemelt helyére, miközben mosolygok a lányra, de a szívem mélyén nem örülök annak, amit most tenni fogok.
-Shu, szeretnék válaszolni Timinek, de ha lehet, akkor négyszemközt. Vagyis, ha nem probléma...
És miután Shu arrébb ment, vagy mi távolodtunk el elég messzire, hogy ne legyen hallótávolságban a kicsi lány, csak azután kezdek el beszélni a sárkincához, de most hiányzik a hangomból az a kedvesség, ami Shu közelében illete meg, és a hangom mélyebb tónusa is erről árulkodott.
-Nos sárkány, nem akartam neked erről beszélni, Shu előtt meg nem is fogok. Hatalmas vihar van készülőben. Persze ez csak metafórikus vihar, ami nagyon rosszat jelent. Emberek fognak egymás torkának esni, mindenféle apró cseprő indokkal. Hacsak... hacsak nem találnak maguknak egy közös ellenséget. És te nagyon jó úton jársz ahhoz, hogy te legyél ez a közös ellenség. Én csak tudom, mert elég jó stratéga vagyok. Az első találkozásunk óta figyelem, hogyan reagálsz bizonyos dolgokra, és sokaknak szúrhatja a szemét, bocsánat, újabb metafora.... sokaknak nagyon nem tetszhet, hogy túlságosan önálló vagy. Le merném fogadni, hogy Kazumával, és Suzumével is találkoztál Anat vagy Shu engedélye nélkül. Igazam van?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Pént. Feb. 20 2015, 18:18

Shu halkan sóhajtott egyet. Nagyon sok lehet, és valóban nagyon sok is volt, de Raven és Esu idióta kirohanásán túl, akik nyilvánvalóan rasszista indítékból, meg emberi hiúságból beszéltek, nem nagyon szólalkozott még össze senki Timivel ilyen nyíltan és ilyen botrányos hangnemben. Persze ott is nyilvánvaló volt, hogy mi történt. Ők, mint nagy céhtagok, akik tojtak a céh egész életére, és simán leléptek mindenféle szólás nélkül hetekre úgy, hogy mindenki aggódhatott értük, majd Ravennél ki is derült hogy valóban bajba is került… szóval sértve érezték magukat, hogy egy friss céhtag, aki ráadásul a nézőpontjuk szerint csak egy alsóbbrendű pet, többet tett a céhért, mint ők. Ezen kívül azonban max kisebb félreértések adódtak, amikor Timi nem értett néhány metaforát, emberi kifejezést vagy ilyesmit. Igazából sokkal többen voltak hálásak nekik, mint amennyien nyíltan utálták őket. Ott volt például Akairo, Arata, Atoru… szóval nem nagyon értette, hogy mi lehet annyira nagyon titkos, hogy ne kelljen ott lennie, de örült annak, hogy Cear már ilyen bizalmas kapcsolatba került a sárkincával, szóval természetesen rábólintott és kicsit előrébb sétált. Timidus ezután egyetlen szó nélkül hallgatta végig a kiselőadást. A nem akartam erről beszélni részt betudta kifejezésnek, vagy tény közlésnek. Az a lényeg, hogy az íjász most, hogy megkérte rá, akar beszélni, és nem firtatja, hogy régen miért nem akart. Azt, hogy Shu előtt nem akar róla beszélni megértette. Neki is mindössze annyi titka volt a lány előtt, amik az idomárnak ártalmas lett volna.
-Anat kijelentette, hogy Kazuma és Suzume a szövetségesünk. Suzumével Anattal együtt találkoztam, mindkét alkalommal, miután megtudtuk, hogy veszélyes. Kazumával való első találkozásunkat Anatole kérésére megszakítottam. A második alkalommal már akkor történt, amikor Anatoletól úgy tudtam, hogy a szövetségesünk. Valószínűsítem, hogy Anatole nem ismeri a szövetséges szó jelentését. Shu minden alkalommal velem volt, teljes biztonságban. A fogadást elveszítetted volna. Bár az én feladatom Shu védelme, az ő kapcsolatai miatt ez kiterjed a barátaira és az egész céhre is. Nem kívánok semmilyen módon feltűnő lenni, azonban ez elkerülhetetlen, ameddig bizonyos dolgokért Aincradban kizárólag mi teszünk. Tanácsokat természetesen elfogadok, a problémát én is érzékelem.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Vas. Feb. 22 2015, 04:03

Örömmel konstatálom, hogy Shunak nincs problémája azzal, hogy kettesben akarok maradni a sárkánnyal.
Ez később még jól jöhet.
 Figyelmesen végighallgatom a sárkinca válaszát.
-Mért? Számodra mit jelent a szövetség? De valamit nagyon félreértettél sárkány. Anat sohasem mondta, hogy az Artes szövetségben van Kazumával, vagy Suzumével. Igazábol azt se mondta, hogy akármelyikük is elfogadta volna a szövetséget. Az emberek gyakran mondanak fél igazségokat, amik nem rejtik a teljes igazságot, és a gyakorlatlan emberek könnyen rossz következtetést vonnak le. Fontos, hogy az ember tudjon olvasni a sorok között.
Még egy metafora Rolling Eyes De ezt most nem forditom le, lássuk, hogy birkózik meg vele Timidus.
-Ez az egyik. A másik az, hogy túl feltünő vagy, annak ellenére, hogy nem akarsz az lenni. Meg túlságosan önálló. És ezt nem mindenki veszi jó néven. Az egy dolog, hogy viszonylag független vagy Shu-tol, de hogy mindent és mindenkit irányítani akarsz, az már számomra is túlzás egy kicsit. Ha valaki veszélyes, nem az a megoldás, hogy odamész és azt mondod, hogy ezek meg ezek számára ne legyen veszélyes. Bár ilyen könnyű lenne minden. Hanem az, hogy a számodra fontos személyeknek szólsz, hogy kerüljék el nagy ívben. És ezzel nem hivod fel magadra olyanoknak a figyelmét, akiknek nem akarod. Remélem érthető, amit most elmagyaráztam, de nyugodtan szólj, ha bármilyen kérdésed van még.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Vas. Feb. 22 2015, 07:46

-Szövetséges, főnév. Együttműködést ígérő személy, tag, közösség, ország, amely egy másik hasonlóval közösen lép fel egy közös cél elérésére, közös érdek megvédésére, érvényesítésére. Sokszor tapasztaltam már, hogy az emberek nem értik a saját szavaikat sem. Ez a leírás a ti általatok készített könyvben szerepel. A kommunikációtok továbbra is érthetetlen számomra, hiszen olyanról beszélni, minthogy számomra mit jelent egy szó, értelmetlen. A szavaknak jelentésük van. Már az is logikátlan, hogy azonos alakú szavakat alkottatok, mint az ég, a legyek és a körte, mely kontextusba helyezés nélkül ellehetetleníti a pontos megértést. Az azonban, hogy egy, a könyv által pontosan meghatározott szónak is több jelentése legyen, tulajdonképpen értelmetlenné teszi az emberek közötti kommunikációt, hiszen ha bármely szó jelenthet mást is annak a félnek, akinek közlöd, úgy nem közöltél semmilyen pontos információt, és soha nem lehetsz abban biztos, hogy azt a másik megértette. Ez a sárkányok nyelvén soha nem fordulhatna elő.
Itt egy pillanatra elhallgatott, éppen csak egy levegővételnyi időre, majd a szokásos playback módban adta elő a következő szövegrészletet.
-Szövetséget ajánlottam két vörös indikátorosnak, név szerint Kazumának és Suzuménak. Tartsd közel a barátaidat, de még közelebb az ellenségedet elvet követve egymás megfigyelésére ösztönöztem a két gyilkost, továbbá Tachibanát és más vörös indikátorost is szemmel tartanak. A kéréseimnek ára lesz, de egyelőre kézben tartom az ügyeket. Ha túl rizikóssá válnak ezek a szövetségek, vagy nem kielégítőek az információk, amikhez jutok általuk, akkor a segítségeteket fogom kérni a likvidálásukhoz.
Újabb kis szünet, majd a szokásos hangján folytatta.
-Mivel a likvidálásukra nem kaptam utasítást Anatoletól, így ez azt jelenti, hogy ezek a szövetségek jelenleg nem rizikósak. Bár Anatole nem mondta ki, hogy elfogadták a szövetséget, ám a szövetségnek léteznie kell ahhoz, hogy rizikóssá tudjon válni, azaz maga a szövetség létezik. Ezt jelenti az olvasni a sorok között, vagy tévedek?
Igen, ezt a kifejezést éppenséggel ismerte a sárkány. A baj ott volt, hogy nem tudott mit kezdeni azzal, ha az emberek eltúlozzák az érdemeiket, és könnyelmű kijelentéseket tesznek. Bár soha semmit nem kezelt tényként, ami emberek szájából hangzott el, valamire neki is fel kellett építenie a lépéseit, és itt éppenséggel azt választotta, hogy Anatole céhvezérként rendelkezik olyan kvalitásokkal, hogy meg tudja ítélni, mikor rizikós egy szövetség.
-Tévedsz. Nem kívánok senkit irányítani. Az embereket eleve lehetetlen irányítani, hiszen a saját érdekükben sem képesek ilyen szerep betöltésére. A veszély elkerülésének érdekében megkértem Anatolet, hogy utasítja a céhtagokat arra, hogy senki nem hagyja el a védett területet egyedül. Azt a választ kaptam, hogy ő nem adhat parancsot a céhtagoknak. Nem az embereket kívánom irányítani, hanem olyan állapotokat teremteni, amelyben a lehető legkevésbé van veszélynek kitéve az idomár. Pont ezen megfontolásból nem kérem meg az embereket arra, hogy fejezzék be az ellenünk irányuló tevékenységeiket, hiszen valószínűsíthetően elutasító választ kapnék, ha pedig nem, az az ígéret sem jelentene semmit, hiszen az emberek hazudhatnak. Ha és amennyiben valaki komoly veszélyt jelent Shura, akkor mindössze egy lehetőségem van ennek a veszélynek a megszüntetésére. Ezzel azonban az esetek kis százalékában kellett élnem idáig. A javaslatod pedig nem jelent számomra új információt. Ezt a módszert használtam számos esetben, mint például az előbb említett helyzetnél, ahol óvatosságra szólítottam fel a céh tagjait. Ezek a módszerek azonban abból az okból, hogy én egy pet vagyok, ők pedig okosabbnak hiszik magukat nálam mindenben, lévén emberek, legtöbbször hatástalanok, hiszen nem hallgatnak rám. Felhívtam az emberek figyelmét Suzuméra, felhívtam Aysera. Egyik esetben sem történt semmilyen előrelépés, sőt, Suzume azóta egy céh tagja. Shu azt mondta, hogy képesek változni, így természetesen ez a lehetőség is adott. A számításaim szerint azonban továbbra is veszély fenyeget. Meghalt Peter, majd Judy. Két céhvezér. Hinarit ezután elrabolták. Ő is egy céhvezér. Valaki vagy valakik vadásznak a vezérekre, és ha az emberek nem lépnek, akkor újabb áldozatok lesznek.
Ezalatt Shu kicsit elhúzva a száját simogatott meg egy majmócát, aki a zsebébe nyúlva elrontotta a sünis jelvény megszerzésének lehetőségét. Sad

(majom)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Vas. Feb. 22 2015, 09:36

-Nem én alkottam a szavakat. Én csak használom őket. Ahogy mindenki más.
-Ha valami nem létezik, az nem lehet veszélyes. Gondolom ezért nem jött felsőbb utasítás. Emiatt olyan nehéz a sorok közt olvasni, mert akár két logikusan gondolkodó ember is másként tudja értelmezni, ugyanazt a fél állítást. És nem tudhatjuk melyikünknek is van igaza, anélkül, hogy Anatnál rákérdeznénk a dologra.
-És megint elbeszélünk egymás mellett. Más dolog felszólítani valakit, megkérni valakit, vagy felhívni valakinek a figyelmét valamire. Ez a három szó még csak nem is rokonértelmű.
Mikor elért ahhoz a ponthoz, hogy valaki vadászik a vezérekre teljes hangommal ráordítottam, hogy talán még a szint másik széléről is hallhatni lehetett.
-Persze a többség csak ezeket veszi észre. És nem is foglalkoznak a többi elesett játékossal.
És dühös létekkel megindulok Shu felé, közben felverek egy bokorban pihenő Fehér Hollót, ha nem lennék ennyire harapos kedvemben, akkor még örülnék is a dolognak. Majd Shut-tól pár lépésnyire megállok, és bűnbánóan próbálok meg Shu szemébe nézni. Nem bírom sokáig. Le kell ülnöm. Felhúzom a térdeimet. A két kezemmel átkarolom a lábaimat. Majd a földet bámulva elkezdek beszélni, mikor Timidus megérkezik.
-Sajnálom, olyan sok ember elestét kellet már végignéznem, tehetetlenül, mert gyenge vagyok, hogy nem tud meghatni néhány céhvezér halála. Anat vagy Shu halála lenne talán a néhány kivétel, de egy idő után csak ugyanazt érezném utánuk is, mint a többi szemem láttára meghalt játékos esetén, ürességet, és bánatot. Elveszne a többi halott játékos közt az emlékük néhány napon, vagy heten belül. De ez nem változtat a tényen, hogy gyenge vagyok.
Az utolsó két szót, még elismétlem párszor.
-Gyenge vagyok, gyenge vagyok...

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Vas. Feb. 22 2015, 09:55

Hibásan. Hibásan használja őket, vagy éppen csak nem úgy, ahogy Timidus, és abban az esetben az hibázott, aki a könyvet írta, és ezzel megmagyarázta a sárkánynak a szó jelentését. Nem is az volt a baj, hogy az emberek nem értették meg a sárkányt, lévén két külön fajt alkottak, hanem az, hogy egymással sem tudták megértetni magukat, és emiatt rengeteg félreértés történt.
-Nem tudom kitalálni az emberek gondolatait, és nem is kérhetek engedélyt minden egyes lépésemre. Ha más nem cselekszik Shu védelmének érdekében, akkor nekem kell cselekednem, mivel ez a feladatom. Most itt vagyok, és a tanácsodat kérem, így van alkalmad tanítani. Az általad használt szavak pedig nem rokonértelműek, hanem fokozatokat jelölnek. Felhívtam rá a figyelmüket, meg is kértem őket. Parancsolni viszont nincs lehetőségem. Ha nem hallgatnak rám, akkor nagy valószínűséggel meg fognak halni, ezt pedig nekem igyekeznem kell megakadályozni, mivel az idomárra nézve ártalmas lenne az elvesztésük.
Az ordítást ugyanúgy fogadta, mint Cear bármelyik eddigi közlését, bár a bal fülét oldalra döntötte. Akármilyen dühös léptei is voltak a fiúnak, a sárkány nyugodtan caplatott mellette.
-A céhvezérek tehetnek a legtöbbet az elesett játékosokért, mivel nekik van hatalmuk. Ők tudják őket például bevenni egy céhbe. Mi megépítettük a dojot, segítséget nyújtunk nekik, felszerelést, ételt, szállást. Többet nem tehetünk. Tévedsz, ha azt hiszed, hogy nem foglalkozunk velük.
Shu csak állt, nézte a fiút. A kiabálás el sem jutott a fülébe, olyan hirtelen jött, annyira meglepte. Timidus leült a fiú mellé, és befúrta a fejét az ölébe.
-Egyedül mindannyian kevesek vagyunk Cearso. Amíg az emberek nem tudnak együttműködni, addig sorozatosak lesznek a halálok. Az embereket nem védheted meg önmaguktól.
Shu is lassan odasétált, és a guggoló fiút hátulról ölelte át. Nagyon meghatotta Timidus válasza, és mivel akkor még semmi nem jutott eszébe, amit mondhatna... Nem tudta pontosan, hogy mi volt a beszélgetés, de érezte, hogy mit kell tennie. Legalább is úgy hitte. Itt ő volt az erősebb, és hiába volt Cearso felnőtt... ez ebben a világban eltűnt. Ő volt a harmincsokadik szintű, Cear pedig aki éppen most érte csak el a tízet, és aki tehetetlennek érezte magát.
-Cear... már így is sokat segítettél. Talán... talán rajtunk kívül senki nem segítene Marlunának sem. Mindenki, akit csak elirányítasz a dojoba, mi pedig felszereljük... már több esélye van. Ne akarj mindent egyedül csinálni... az még Timidusnak is... még neki is sok volt...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Hétf. Feb. 23 2015, 11:32

-Nem is a gondolataikat kell kitalálnod, hanem a reakciójukat helyesen értelmezni. De mivel minden ember különbőzik, ezért ugyanaz a reakció, más embereknél mást és mást jelenthet. Ebben szerintem Shu jobban tudna segíteni neked. Hisz ő jobban megért téged, és mégis csak ember. Esetleg arra gondoltál már, hogy Shu-t megkérd, hogy ő kérje meg a többieket bizonyos dolgokra? Azt nem kell tudniuk, hogy tőled származik az ötlet. Így talán hallgatnak rád.
Ekkor érkeztem el ahhoz a ponthoz, hogy kikeljek magamból, amire a sárkány kijelentése, csak fokozta a tüzet. De ezt má normál hangerővel próbáltam előadni.
-A céhvezéreknek nincs abszolút hatalmuk. Csak annyi erejük van, mint a céhnek ami a hátuk mögött van. Ezért nem akarnak olyan utasításokat adni, ami miatt akármelyik céhtag ellenszegülhet. Ha meg olyat vesznek be a céhbe, aki a többségnek nem tetszik, az megint a vezér hatalmát kérdőjelezné meg. Nem a céhvezéré a hatalom, hanem a céhé. Ezért alaposan át kell gondolnia a dolgokat. Lásd például az én esetemet az Artes-sel.
Nagyjából ezen a ponton érhetünk oda Shu-hoz.
-Igen, a dojo nagyon jó ötlet volt. Sokkal több, mint amennyit én valaha tudtam volna tenni.
És itt jött el a lelki zuhanás pillanata. Majd arra leszek figyelmes, hogy egy fej furakodik be a kezem alá.
-Igazad van. Egyedül mindenki kevés. De egyedül lenni sokkal jobb, mint a folyamatosan hamis ígéretek és átverések áldozatának lenni. És én, a betegségemmel csak még rosszabb helyzetben vagyok. De ti ezt úgy se érthetitek.
Majd mikor Shu kezei is a nyakam köré tekeredtek, egy kicsit vidámabb hangulatom lett. Az egyik kezemmel elkezdtem a sárkinca hátát simogatni, a másikkal pedig Shu kezecskéjét.
-Köszönöm. Mind a ketten aranyosak, kedvesek, rendesek vagytok. Vajon mit csinálnék nélkületek?

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Hétf. Feb. 23 2015, 12:10

Timidus csak csóválja a fejét, és addig nem is szólalt meg, amíg Cearso be nem fejezte az összes mondandóját. Úgy akart reagálni, hogy már Shu is mindent hallhasson.
-Kifogás. Ez a legjobb a szavaitok közül. Ezt használják leginkább az emberek. Nem hallgatnak a logikára, sem arra, ha valaki segíteni akar nekik. Rám azért nem, mert pet vagyok, Shura azért nem, mert csak egy gyerek. Nem értem teljesen, hogy mit jelent ez számotokra, de mind az ő, mind az én érdemeimnek, amit megszereztünk, elégnek kellene lenni ahhoz, hogy higgyenek nekünk. Erősek vagyunk, jól oldjuk meg a feladatokat, gyorsan fejlődünk és rengeteg kapcsolatunk van. Ezt jelenti nálatok sikeresnek lenni. Mi sikeresek vagyunk, mégsem ismerik el sokan, hogy igazunk lehet. Ozirisz szerint ezt hívják gőgnek. Derogál számukra, hogy egy pet és egy kislány jobban csinálhat valamit náluk. Erről Shu már rengeteget beszélt nekem. A dojoban, az ötletet Anatole adta elő. Majdnem az egész az én tervem volt. Az emberek nem akarnak segíteni egymáson, mert azt mondják, hogy nekik a kijutásért kell harcolniuk, pedig ez is hazugság. A szintek is gyorsabban haladnának, ha összedolgoznának. Irigyek, és az egyéni érdekeiket helyezik előtérbe. Ezért nem haladnak.
És Shu is mindössze ugyanazt tudta tenni, amit Timidus. Csóválta a fejét. Ők mindent megtettek.
-Cear… nekem… Peter azt hazudta, hogy mindig mellettem lesz. Még kint is. Nekem is olyan sokan ígérgettek már… a betegséged meg… itt vagyunk, nem? Itt vagyunk melletted azzal együtt is. És nem kell azon gondolkodnod, hogy mit csinálnál nélkülünk…
-Nagy eséllyel meghalnál.
-Timidus! Szóval… mi igyekszünk melletted maradni…

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Kedd Feb. 24 2015, 07:25

-Tudod a gőg nagyon erős emberi érzés. Nem is kérek, hogy megértsd, mert néha még én magam se értem az értelmét. Az hogy Anat adta elő a te tervedet még rendben is volna, de ott is elrontottad, hogy minden egyes részlethez volt hozzászolásod. Ezért mindenki egyszerüen ellened fordult, ahelyett, hogy Anatra figyeltek volna.
-Tudod, a szüleim mondták mindig, hogy a bölcs fegyvere nem a szavaiban, és a tetteiben látszik, hanem a hallgatásában, és hogy mi az, amit már nem csinál. Például nagy ívben elkerüli a veszélyes embereket és helyeket.
-Ne aggódj, én nem fogok ígérni semmi ilyesmit. Elégszer vertek már át, hogy tudjam milyen érzés. Igen, itt vagytok, de ez nem biztos, hogy mindig  így is lesz. Nagyon sok minden történhet, hogy teljesen elsodrodjunk egymástól. Mármint nem fizikailag, azt Hazatérés Kristállyal még lehetne orvosolni esetleg. Bármikor megváltozhat a nézetünk a másikról.
Timidus válaszára egy darabig csak néztem magam elé, és elkezdtem gondolkozni.
-Én már sokszor kerültem veszélyes helyzetbe, és egyszer sem számíthattam másra csak a saját józan eszemre, és a meggyözőerőmre. Tehát nincs teljesen igazad. Egy embernek nem csak fizikai ereje van, ezt ne felejtsd el. Ha tényleg csak ezen mulna minden, akkor igazad lenne.
-Shu, te meg ne nyomd el szegényt, hadd jöjjön rá saját maga, hogy kivel, mikor, meddig mehet el.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Shukaku Kedd Feb. 24 2015, 08:24

Timidus oldalra fordította a bal fülét. Ha Cear elég figyelmes volt a vele való beszélgetések alkalmával, már megfigyelhette, hogy ez minek is a jele a sárkánynál, és azt is, hogy most még a szokásosnál is lentebb van konyulva Timike fülecskéje… bár még remegni nem kezdett, de ismételten egy olyan dilemmával találta szemben magát, amivel nem tudott mit kezdeni. Egy ember ilyenkor valószínűleg kifakadt volna, hogy egyik ezt mondja, másik meg azt, és döntsék már el végre, hogy mit akarnak tőle, vagy egyszerűen ledobja magát az ágyra azért, mert belefáradt a sok hülyeségbe… a sárkány azonban inkább kérdezett, és megpróbálta megérteni a dolgokat, feloldani a dilemmát.
-Anatole azt mondta, hogy az embereknek támogatásra van szüksége. Shunak is, és neki is, és azt, hogy álljak mellette, és bíztassam, ha úgy gondolom, hogy valamit jól csinál. Az ő tanácsait követtem a dojoban is, amikor helyeseltem a javaslatát.
És itt volt az a pillanat, amikor a pet memóriája kattant. Nem, nem bekattant, hanem megértett egyvalamit az emberi logikátlanság, a gőg, a felsőbbrendűségi komplexus és úgy az egész dolgok összességéből, hogy mit jelent embernek lenni. Megsúgom nem, nem pozitív kicsengésű volt az üzenet.
-Már értem, Cearso. Nem azért nem fogadták meg a tanácsot, mert nem tetszett nekik, és nem azért, mert hibás volt. Azért nem fogadták meg, mert én támogattam. Bármit mondanék, nem fogadnák el azért, mert én pet vagyok, ők pedig emberek.
Ugyan az előbb is kifejtette ezt, hogy rá nem hallgatnak, mert pet, és Shura sem, mert kislány… de az nagyjából csak az idomár szavainak visszamondása volt… most pedig tudatosult is benne saját belátás alapján, hogy az emberek mennyire hülyék. Talán még azt is visszautasítanák, hogy Timidus mentse meg az életüket, és inkább meghalnának, minthogy neki hála éljenek. Bár… végtére is pont ezt teszik.
-Mindannyian veszélyesek vagytok, Cearso. Te magad is. Ahogy mondtad, bármikor megváltozhat a nézetünk a másikról.
És mint jó kisdiák, meg is mutatta, hogy máris tanult az íjász okításából. Elhallgatott. Nem fejtette ki, hogy Cearso fejlődési sebessége, az Arénában elért helyezése, a jártasságok és a jelvények felhasználása… egyszóval a fiú esze máris lehetséges likvidálandó ellenséggé tette… csak olyat kell tennie, ami ellentétben áll Shu érdekeivel. Bár Timidus úgy gondolta, hogy Cear már ezt is tudja régen, ahogyan azt is, hogy Timidus miért használta azt a kifejezést, hogy nagy eséllyel. Egyáltalán nem mondott ellent Cear szavainak, így nem is válaszolt. Shu pedig csak lecsüccsent mögéjük, és nézte, ahogyan egy süni lassan elcammog mellette. Az a süni, aki pár perce jól jött volna a három sünis jelvényhez. Elcammog mellette, Shu mellett, aki pedig elnyomja Timidust. Nagyszerű. Halkan kuncogni kezdett, majd nevetésben tört ki. Ez az egész helyzet annyira abszurd volt, hogy már nem tehetett mást. Ő, egy tizenöt éves kislány, a társa, egy virtuális sárkány, és egy folyamatosan emlékeit veszítő férfi társalognak arról, hogy miként is mentsenek meg embereket...

(süni)

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Cearso Csüt. Feb. 26 2015, 10:03

-Anatnak igaza van. Az embereknek szüksége van támogatásra és biztatásra. DE...
Felemelem a mutatóujjamat, hogy most valami fontos dolog fog, következni. Ahogy általában a legtöbb de után.
de a biztatásnak is megvannak a maga fokozatai. Ha olyan dologra biztatsz valakit, amiről tudod, hogy anélkül is megtenné, az csak helyeslés, mikor meg olyanra, amire csak nagyon kis eséllyel lenne hajlandó az buzdítás. A legrosszabb az, hogy kívülálló szemmel néhány ember nem tudja megkülönböztetni a hármat egymástól. Tehát ha valakit biztatni akarsz, azt ne olyan közönség előtt tedd, akik nem osztják a nézeteidet. Azzal csak szítod a tüzet. Általában elég egy bólintás, vagy egy néma fejrázás, hogy kifejtsd a véleményed a dolgokról.
A sárkány okfejtésére egy másodpercre megálltam a beszédben. Néhány pillanattal ezelőtt is pont ugyanezt mondta, de most mintha a saját kútfejéből jött a gondolat. Azt hiszem ezt én se tudtam volna jobban kifejezni magam. Ezért a sárkány csak egy egyszavas választ kapott az egészre.
-Exactly.
Akkor ezzel a magyarázkodás végére értünk remélhetőleg. Bár a sárkány az eddigiekhez képest most igazán rövidre fogta a beszédét. Ez is haladás.
-Tudod, sokkal barátságosabbnak tűnsz, amikor nem beszélsz annyit.
És ha engedi, akkor megsimogatom a buksiját. Majd mikor leteszem a kezem, akkor sikerül még elcsípnem a kacsát, ami megpróbált elsunnyogni mellettem miközben a sárkincát simogattam, de nem hagytam teljesen elterelni a figyelmemet a vidék vadjairól. Majd Shu nevetésére koncentrálok. Legalább nem szomorú. Én csak egy halvány mosolyt engedek meg magamnak. Majd hátradőlők és elkezdem bámulni az eget. Milyen más hatást kelt az elérhetetlen mikor másmilyen hangulatban vagyok.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Mezőség #3 Empty Re: Mezőség #3

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.