Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések és válaszok

+90
Sinon
Angelica Katharina
Ryuninji Ren
Rinarin Ai Kita
Tetsuko Jin
Drake Haru
Benedict Arata
Bacchus
Silver
Argo
Saya
Cearso
Nihtek
Suzume
Atoru
Kuromajo
Maci
Silica
Ilsette
Phobos
Akuma
Ryuu
Astaroth
Darkness
Lizbet
Yaru
Utahime
Aoi Shizuka
Angi
Asasel
Ryutoshi Kurasai
Ozirisz
Shukaku
Askr
Danee
Aurora Rainfell
Chitose
Higurashi Sango
Hayashi Yuichi
Kurokoto
Tachibana Makoto
Jun
Fuuko Shinatsu
Nomad
Asuka
Hinari
Hermit
Kazuma
Aidor
Cardinal
Enheriel
Miyako
Szophie
Ichiga Zakuro
Henzon
Chancery
Kamijou Ryner
Koshitsu Esutel
Asobi
Allen Dante
Kiroku
Joey Chrome
Diabel
Halász Alex
Rita Hanami
Rosalia
Hiro Akemi
Taiga Kagami
Haruyuki Kazuto
Kimiko
Peter Worker
Adachi Kaede
Kusumi Ayani
Reaw
Sachi
Shannon Ashdawn
Viola
Anatole Saito
Taidana
Fuun Kotarou
Umono Hebi
Sakamoto Rin
Mikawa Teru
Asuna
Hitodama
Hokushin
Mirika
Tatsuki Ranmaru
Tomoyama Tsubaki
Kayaba Akihiko
94 posters

34 / 40 oldal Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next

Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hinari 2015-01-02, 4:21 pm


Am jahh. Ha Gregantnál is voltak Ryner előtt, a statjaikat (mivel szintet léptek) nem tudja mostmár senki a tulajdonosukon kívül. A bossitemeket meg csak az, aki szerezte őket meg az, akinek esetlegesen odaadta.

És ha külön bonyi lenne mindenhez odaírni mit tudnak karik mit nem, kéne neki egy sima topic, ahol fel vannak sorolva amit ic a karik tudhatnak az összesítőből, és amit nem. Így nem zargatnánk vele az összesítő topicokat.

Tehát egy ilyen lista összeállítását javaslom, illetve kérvényezem továbbra is, hogy a bossitemek ne legyenek publikusak, és a legik statjai se. (KA azt logikusan megmagyaráztad, a legik maguk miért azok, így akk ok hát jó, statokra viszont ez nem vonatkozik.)

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4966
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Shukaku 2015-01-02, 4:28 pm

Hinari írta:
Tehát egy ilyen lista összeállítását javaslom[/color]

Szerintem egyszerűbb odabiggyeszteni valami mellé, hogy IC vagy OOC. Egy ilyen lista csak újabb nyolcvan szabályos topikot jelentene, vagy ezen topikok összesűrítését, ami felesleges. Ha meg a játékosok írkálhatják be, akkor egy újabb nyolcvanhat oldalas kérdések-válaszok topikot, amit senki nem olvas el.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hayashi Yuichi 2015-01-02, 4:33 pm

Tárgyak és felszerelések rész legtöbb esetben OOC segítség.
pl olvashatom, de IC karakterem még "Orichalcum Tömény Páncél" ilyet nem látott és nem is fogja ismerni, addig, amíg valaki a szájába nem rágja, hogy az az. Nem sok értelme van odaírni, hogy IC vagy OOC szerintem, mert igazából minden OOC, addig amíg a tárgy birtokosa mondjuk kiteszi eladási listára statokkal együtt. Onnantól IC.

_________________
Adatlap

Spec:
[T4] Agni Hayashi Yuichi >> 8 tűzsebzés
Hayashi Yuichi
Hayashi Yuichi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1500
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 36
Tartózkodási hely : Void és Kezdetek Városa

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Tetsuko Jin 2015-01-02, 4:34 pm

Ezzel az a baj, hogyha valaki kap egy új fegyóreceptet. Akkor elvileg és logikusan nézve csak ő ismeri annak  a statjait, meg az akinek csinál fegyvert, ha nem teszi közzé, és ez nem csak a fegyverek esetében igaz.

Ren karim pl az életben nem reklámozta a receptjeit, mégis kértek tőle mérgeket, na de honnan tudták meg IC, hogy ő tud olyat? Suspect

_________________
Kérdések és válaszok - Page 34 1152197982ARMENNOIRportablel_l_0004_www.kepfeltoltes.hu_
Tetsuko Jin
Tetsuko Jin
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 542
Join date : 2012. Dec. 24.

Karakterlap
Szint: 24
Indikátor: Zöld
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hayashi Yuichi 2015-01-02, 4:38 pm

Off: Ezért vásárolok én Bolhapiacon keresztül Rentől Razz

_________________
Adatlap

Spec:
[T4] Agni Hayashi Yuichi >> 8 tűzsebzés
Hayashi Yuichi
Hayashi Yuichi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1500
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 36
Tartózkodási hely : Void és Kezdetek Városa

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Shukaku 2015-01-02, 4:39 pm

Tetsuko Jin írta:
Ren karim pl az életben nem reklámozta a receptjeit, mégis kértek tőle mérgeket, na de honnan tudták meg IC, hogy ő tud olyat? Suspect

Nem erre valók a boltok? O.o

Én még azt is írtam, hogy Shu prospektust is csinált, hogy miket tud gyártani, meg kint vannak táblákon a falon a választható kristályok.

Azt, hogy arról, aki nem hirdeti, honnan tudja a másik, arról fogalmam sincs. X3

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Joey Chrome 2015-01-02, 4:48 pm

Enhinél ki van rakva a lista pl.

Kérdés: az NJK-nak lehet elsődleges jártassága úgy is, hogy az adott JK-nak nincs meg, vagy külön meg kell venni neki?

_________________
Kérdések és válaszok - Page 34 Karakter47

Adatlap|Bolt|NJK-k|Trófeák|Szoba

Színek:
Mesélés (olive), Joey (yellowgreen), Haru/Grifi (seablue), Ichiro/Ichi (peru), Eiji (slategray)
Kérdések és válaszok - Page 34 Simple

Gyűjtögetés aktiválva lesz: 2019. 01. 01.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Shukaku 2015-01-02, 4:50 pm

Joey Chrome írta:Az NJK-nak lehet elsődleges jártassága úgy is, hogy az adott JK-nak nincs meg, vagy külön meg kell venni neki?

Én kifizettem Chizunak a jártasságát. Túl nagy kihasználható rész lenne, hogy szervezek magam mellé minden egyes jártasságra egy NJK-t szerintem. Very Happy

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hinari 2015-01-02, 5:00 pm


Joey, am nem kell. Az njk-id adott jártasságait úgyse használhatod olyan szituációkban, amikben más jk-t juttatsz ezzel hátrányba, harcban se vehetnek részt, és engedély nélkül küldetésekben sem segíthetik a karaktered.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4966
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Joey Chrome 2015-01-02, 5:02 pm

Ismiben szabad a jártasságaikat használni?

_________________
Kérdések és válaszok - Page 34 Karakter47

Adatlap|Bolt|NJK-k|Trófeák|Szoba

Színek:
Mesélés (olive), Joey (yellowgreen), Haru/Grifi (seablue), Ichiro/Ichi (peru), Eiji (slategray)
Kérdések és válaszok - Page 34 Simple

Gyűjtögetés aktiválva lesz: 2019. 01. 01.
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Shukaku 2015-01-02, 5:07 pm

Az a baj, hogy ezt megint csak magyarázni kéne. X3

Ott az NJK az ismiben, eddig megvolt a jártassága, de most, hogy hirtelen már használni is kellene, már elfelejtette, mert a másik JK nem engedi neki... Rolling Eyes

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hinari 2015-01-02, 5:14 pm


Ha a másik jk nem engedi, akkor kreatívan meg kell magyarázni japp. Vagy mit akarsz, hogy erre is legyen külön szabály, mint lassan már minden apróságra, már a sima ismerkedős játékoknál is? -__-
Eddig fele ennyi szabállyal megvoltak a jk-k, egyszerűen mert játszottak, és nem akarták kiforgatni a játék apróságait a saját előnyükre. Ha engedi a másik jk, akkor engedi, ismerkedős játék így egy picit talán lehetünk rugalmasabbak a másikkal, ha pedig nem engedi, akkor a másik kitalálja, hogy miért nem használja az njk-ja, és kész. Problem solved.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4966
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Shukaku 2015-01-02, 5:18 pm

Ne tessék leharapni a fejem, inkább meg sem szólalok. X3

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Szophie 2015-01-02, 5:47 pm

Amúgy visszatérve a boltos kérdéskörre, szerintem még izgibb is lenne, ha nem tudna mindenről mindenki, és lehetne ezzel taktikázni.*-* Pl. valaki megtart magának egy méreg receptet, és akkor az neki ilyen saját, stb. És tök élethű lenne.. Meg ilyen még pl. az, hogy nem akárkinek kovácsolsz, csak pár meghatározott személynek.. És amíg nincs meg másnak az a recept, addig másnak nem lesz olyan cucca, de még csak nem is tudhat a létezéséről.
Így lehetnének eldugott kis boltocskák, rejtett receptek, ilyesmi... Nekem tetszene az ötlet.^^

Amúgy az én NJK-mnak vannak jártasságai, és nem vettem meg őket, hanem neki alapból voltak ezek. És Klein engedélyezte. És úgy alakítom a játékaimat, hogy ne legyen ebből baj, rákérdezek másik usernél arra, hogy használhatom-e, és ennyi.^^ Mert semmi értelme nem lenne egy besúgónak jártasság nélkül.Suspect Ez csupán játékszínesítés, könyörgöm.Rolling Eyes Nem egy másik kari. Színesítő elem. Ami néha megjelenik karim életében, de kb. ennyi. Vagy mostantól arra is fizessünk, hogy kari elmegy sütit enni? Mert IC fizet? Akkor az IC nem kijátszott mobolásért is kéne aranyat kapni.Razz Betippelem, és ma voltam a 18. szinten, és leöltünk Vezérrel 80 mobot, kérjük érte a lét meg az exp-t.:DDD

_________________
Kérdések és válaszok - Page 34 0510Kérdések és válaszok - Page 34 1110Kérdések és válaszok - Page 34 0310
Kérdések és válaszok - Page 34 Tachi10
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 28
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Rosalia 2015-01-02, 5:54 pm

Sztem itt kicsit összekutyultátok a dolgokat. Én KA gondolatmenetét úgy értelmeztem, hogy nem a legi tulajdonosok a közismertek, hanem a legi leírások. Bár így nem nehéz kikövetkeztetni melyik kinél van. Igazság szerint aki ennyire titkolni akarja a legijét, az ne használja, mert amúgy is feltűnő effektjeik vannak Very Happy

Mi annak idején Rannal úgy csináltuk, hogy Anat lehívta Artemis item ismertetőjét és úgy olvasta el az összesítős leírását.

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Rosalia 2015-01-02, 6:06 pm

Szophie írta:Vagy mostantól arra is fizessünk, hogy kari elmegy sütit enni? Mert IC fizet? Akkor az IC nem kijátszott mobolásért is kéne aranyat kapni.Razz Betippelem, és ma voltam a 18. szinten, és leöltünk Vezérrel 80 mobot, kérjük érte a lét meg az exp-t.:DDD

Na pont ezért nem volt nekem szimpatikus, amikor Hinari kitalálta, hogy az NJK-ja szafarizik, a jelvényeit beváltja növényekre, amiből börtön kristályt csináltat és azzal zár be piriket a börtönbe. Ilyen alapon bárki bármilyen tettet beblöffölhet. Rákérdeztem amúgy KA-nál, hogy ilyet csinálhatok-e és egyértelműen azt mondta, hogy nem. Azért írom le publikusan, hogy tudjatok róla, hogy ezt nem szabad csinálni. Tudom, hogy nem játszhatunk ki mindent, ezért vannak általában a közös megegyezéses részek, pl Miri user és én köztem, hogy Anat és Miri milyen gyakran és hol találkoznak, játékainkban így tudunk rá hivatkozni. De sztem börtönkristályok gyártása azért nem egy lapra tartozik a sütizéssel.

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hinari 2015-01-02, 6:18 pm


Shuval ezt már megtárgyaltuk, és mivel a szafari jelvények száma végleges, így neki is mondtam, hogy emiatt, és csak emiatt tényleg nem jó megoldás. Szóval máskor lehet velem is egyeztess, mielőtt kiírsz publikusan olyasmiket velem kapcsolatban, amiről fogalmad sincs, és amit meg sem kérdezel. Köszönöm.

De az hogy a karim életének abban a 90%ában, amit nem játszok ki, zárt már embereket börtönbe, az tény. Silver ismiben is említettem, és Klein usernek se volt vele gondja. Shu unszolására megkérdeztem KA-t, aki megmondta, hogy saját jelentéktelen ideiglenes njk-val azt csinálok amit akarok, így igen, megtehetem, hogy börtönbe záratom. Ilyenekben szabad kezem van, pont, mint az ETek megírásakor. Ezt is csak azért írom le, hogy beleköthessetek ne lepődjön meg senki, ha meg lesz említve, ahogy Silveres ismiben is meg volt.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4966
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Shukaku 2015-01-02, 6:24 pm

Hinari írta:
Shuval ezt már megtárgyaltuk, és mivel a szafari jelvények száma végleges, így neki is mondtam, hogy emiatt, és csak emiatt tényleg nem jó megoldás. Szóval máskor lehet velem is egyeztess, mielőtt kiírsz publikusan olyasmiket velem kapcsolatban, amiről fogalmad sincs, és amit meg sem kérdezel. Köszönöm.

Jajj fejezzük már be ezt a publikusant. X3
Ha nincs titkolnivalód, akkor nem kell semmit rejtegetned. Smile
Magával az elvvel van gond, a módszer már részletkérdés.
NJK-t előnyszerzésre felhasználni tilos. Ezt az előbb te írtad. Szerintünk ezt a szabályt ezzel a lépéssel megszegted, mások szerint meg nem. Miért ne lehetne ezt leírni?  Suspect

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Rosalia 2015-01-02, 6:39 pm

Kayaba Akihiko írta:Ez olyan, mintha NJK-val oldanád meg a problémáid és ingyen használnál börtön kristályokat. Csak az megengedhető, ha te a saját kariddal váltod be a jelvényeid, a saját kariddal gyártatod le a kristályt, majd az NJK-nak adod használni.

Szóval attól mert te a Silveres ismidben beszélsz a pirik bebörtönzéséről, az még nem történt meg IC, csak ha börtön kristályt íratsz. Az információ közérdekű, ezért publikus, az mellékes, hogy ki csinálja. Mellesleg KA-nak direkt nem mondtam el, hogy én csináltam-e ezt vagy valaki más, hogy mindenképpen pártatlan választ adjon.

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Cardinal 2015-01-02, 6:43 pm

Börtönkristályokkal csak a gond van, szerintem töröljük az egészet a francba Razz

Az a baj, hogy egy karakter, aki arra törekszik, hogy börtönbe küldjön játékosokat, ezt nagyjából csak NJK-kkal teheti meg. Nem azért, mert a vörös játékosokat nem csukhatod be engedély nélkül (azért is), hanem mert nincs semmi lefixálva a börtönnel kapcsolatban. Ahhoz meg drága egy Börtön Kristály, hogy csak úgy, NJK-kra elhasználgassuk őket. Így viszont meg van lőve az igazságért harcoló karakter, mert nem tudja még csak NJK-kkal se kijátszani, hogy ő harcol a gonosz ellen. Mégis felrójátok neki, ha megteszi, miközben ingame meg savazva van, hogy nem csinál semmit.

A börtönnel kapcsolatban viszont nem tudunk megegyezni, mert a játékosok egy része akarja, a másik nem. De aki akarja, azok között is van érdek- és véleményellentét. Feloldhatatlan az egész katyvasz, nincs jó megoldás, vagy legalábbis még senki se hozott fel olyan ötletet, amire ne lett volna hőbörgés. Vagy az a baj, hogy ingame nem jó, vagy az, hogy OOC igazságtalan, vagy túl könnyű kijutni, vagy túl nehéz, stb-stb.

Szerintem most a következőket tudjuk csinálni:
1. Sokkal olcsóbbá tesszük a kristály elkészítését, de csak NJK-kra lehet használni, JK-ra nem, és nem dolgozzuk ki a börtönt. Vörös JK-kat a saját fantáziájukra bízzuk, hogy miért nem tudják őket végül börtönbe küldeni, miért csúszik ki az őket üldözők karmai közül.

2. A Börtön Kristály nem használódik el, egy kristály egy bizonyos megjelölt pontra tud csak teleportálni, az lesz a börtön, és ingame egy küldetés keretében ki kell játszani a megjelölést. Itt a börtön felépítése a mesélőre lesz bízva, és így természetesen több börtön is lehet. Előnye, hogy egy kristály árából be lehet küldeni tízezer NJK-t és a JK-kat is. Viszont a kijutás feltételeit meg kell beszélni, de sose fogunk dűlőre jutni felette, másrészt akkor minek használtuk JK-ra a kristályt, ha úgyis kijut? Játéklehetőség, oké, de biztosan kell ahhoz kristályokkal szenvedni?

3. Tényleg töröljük a francba a Börtön Kristályt, és mindenkinek a saját fantáziájára bízzuk, hogyan csinálja a bűnüldözést, a vörösök meg eldönthetik maguk, hogy szeretnének-e olyan játékszínesítést, hogy ki kell jutniuk xy helyről. Erre lehet küldiket építeni, ismiket építeni, és még csak hülye kristályok se kellenek hozzá, amik felett csak a vita és a veszekedés megy.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3348
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hinari 2015-01-02, 6:57 pm


Kayaba Akihiko írta:Ha valakit be akarsz záratni, akkor vonj le egy börtön kristályt, nem muszáj kijátszani. Ha pedig egy jelentéktelen saját ideiglenes NJK, akkor szabad kezed van, pont, mint pl. ET megírásakor.

Tehát csak akkor teheted meg, ha ezzel egy saját NJK-t záratsz be, hiszen azokkal azt teszel amit akarsz.

Ró, sztem ahogy eleinte nálam, így nálad is félreértette ezt KA. Én tisztáztam, hogy nem jk-kat zárok be, fentebb quoteolva van a válasz.


Klein írta:
Az a baj, hogy egy karakter, aki arra törekszik, hogy börtönbe küldjön játékosokat, ezt nagyjából csak NJK-kkal teheti meg. Nem azért, mert a vörös játékosokat nem csukhatod be engedély nélkül (azért is), hanem mert nincs semmi lefixálva a börtönnel kapcsolatban. Ahhoz meg drága egy Börtön Kristály, hogy csak úgy, NJK-kra elhasználgassuk őket. Így viszont meg van lőve az igazságért harcoló karakter, mert nem tudja még csak NJK-kkal se kijátszani, hogy ő harcol a gonosz ellen. Mégis felrójátok neki, ha megteszi, miközben ingame meg savazva van, hogy nem csinál semmit.

Köszönöm Klein, különösen az utsó mondatokat. Smile

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4966
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Rosalia 2015-01-02, 6:58 pm

A 3. megoldást pártolom. Töröljük a börtön kristály a francba, nem kell agyonszabályozás \o/

_________________
Mesélői adatlap
Mesélői színem: #cd4962
Rosalia
Rosalia
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 1543
Join date : 2012. Nov. 01.

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Ryuninji Ren 2015-01-02, 7:18 pm

Miért nem nyitunk egy: "Hogy vágjunk a másik alá" nevű topicot? :O

Ott lehetne tárgyalnia  börtönkristályról, a lerobbantom a fejed kristályról, a csak azért is azt teszed, mert én azt mondtam kristályról.
Adhatnátok tippeket kibúvókra, h pl onnan tudja a karim, hogy neked ez van, mert mert az egyetlen, aki ismeri a receptet nálunk van és tudom mi kell hozzá, átnéztem a  céhbankot és nem hiányzott onnan alapanyag, tehát neked nem lehet olyan. Vagy tudom, h az ott a kezedben legendás, mert 28 ismerősön keresztül megszereztem egy elcsepegtetett információt, sőt, még azt is, hogy mikor, hol kivel és mit beszélt a karid egy másik karival  Suspect

Nagyon érdekelnének ezek a dolgok Suspect

_________________
Kérdések és válaszok - Page 34 741488085N_vtelen-3_www.kepfeltoltes.hu_
Ryuninji Ren
Ryuninji Ren
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1619
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Asuka 2015-01-02, 7:27 pm

3. megoldást pártolom én is. Mindenkinek békésebb az élete, és nem kell oldalas vitákat vinni arról, hogy melyik kristály akkor most épp hogyan is működik. A börtön, mint IC helyszín, tetszett volna, de csak a vita van ebből is. Majd ha a pirik engem beleértve akarnak ilyen játékot, megyünk, és kész. Játékszínesítőnek teljesen jó (kb ahogyan Kazu is tette az élményeiben).

Ren, I see what you did there. Very Happy
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 35
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Indikátor: Vörös
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Hayashi Yuichi 2015-01-02, 9:57 pm

Ugyan ez sem ide illik, de Klein 1. megoldására teszem a voksom. Szerintem bármely NJK-nál beszerezhető a börtön kristály, amikor user offline vagy alszik. Addig a karakterem, mászkál, növényeket farmol, vagy éppen elixírekkel kísérletezik, netalán vásárolt börtön kristállyal próbál elkapni pirosakat. Tehát, bűnüldözőként én hagynám bent, SAO-ban is benn volt, ez is SAO, vagy nem?

_________________
Adatlap

Spec:
[T4] Agni Hayashi Yuichi >> 8 tűzsebzés
Hayashi Yuichi
Hayashi Yuichi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1500
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 36
Tartózkodási hely : Void és Kezdetek Városa

Karakterlap
Szint: 35
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Kérdések és válaszok - Page 34 Empty Re: Kérdések és válaszok

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

34 / 40 oldal Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.