Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitypang, gomba, egy halomba!

3 posters

Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Daiki Kedd Aug. 20 2024, 12:13


Pitypang, gomba, egy halomba!
Verseny Miyakoval

Éppen a Kezdetek Városának külterületén járt, egészen közel a védett terület végéhez, ahol a mezők és erdők kezdődtek. Daiki úgy döntött, megnézi, akad-e errefelé valamilyen könnyebb küldetés és ha közben elfog pár vadat vagy dixit? Az se lesz épp hátrány. A városkapu mellett fel is fedezett egy NPC-t, a gépi karakter azonban egyáltalán nem küldetésekkel foglalkozott: ahogy Dai közelebb ért, odaszaladt hozzá és lelkesen kezdett bele a beprogramozott szövegébe.
- Üdvözletem, kalandor! Vegyen részt Aincrad legújabb játékában, ahol a régi időkből már jól ismert alapanyagok összegyűjtéséért különleges jutalom jár! A teljesítés egyszerű! Csak össze kell gyűjteni a megadott számot, mielőtt lejárna az idő és ön nyert!
Ezek után pedig felugrott Daiki előtt az ablak, ahol el lehetett fogadni vagy el lehetett utasítani a játékot. Az íjászfiú úgy volt vele, hogy miért ne: ha nem tetszik neki, majd egyszerűen csak kilép, így rányomott a zöld gombra.
- Kiváló! A játék a tájékoztatóban megadott koordinátákon kezdődik! Sok szerencsét! - mondta és már tovább is állt, hogy egy közelben lévő, valami kőszerű lénnyel (ez egy pet lehet?) sétálgató lánykának is felajánlja a lehetőséget. Daiki nem szentelt túl nagy figyelmet arra, hogy vajon az ismeretlen játékostárs hogyan reagál az NPC-re, inkább megnyitotta a játékinformációkat és elkezdte végigolvasni azt.

A verseny célja, hogy a közelben lévő területekről a játékos összegyűjtse az erősségi szintnek megfelelő számú Barna Gombát, Tövisgyökeret és Vörös Pitypangot és az idő lejárta előtt visszavigye azt a zászlóval jelzett területen elhelyezett pokrócra. Egy játékos egyszerre csak 5 db alapanyagot gyűjthet be és ezeket a rendelkezésre álló kosarakban kell szállítani. Az inventory használata tilos! A játék a zászlón lévő panel segítségével indítható és csapatban is teljesíthető.
Erősségi szintek:
1. szint: 4 Barna Gomba, 4 Tövisgyökér és 4 Vörös Pitypang összegyűjtése 5 perc alatt
2. szint: 6 Barna Gomba, 7 Tövisgyökér és 8 Vörös Pitypang összegyűjtése 5 perc alatt
Tipp: a gombák az erdő talajszintjén-, a gyökerek a szúrósabb bokrok alatt a földben-, a pitypangok pedig a mezőn találhatóak meg.

Nem tűnt túl bonyolultnak és a megadott koordináták is közel voltak: innen, a városkapuból szinte szabad szemmel látni lehetett a mező közepén a zászlót és alatta a színes pokrócot, ahova az alapanyagokat felhalmozni kellett. A kérdés már csak az volt, hogy melyik szintet válassza: a második szint magasabb jutalommal járt, de legalább egy társ kellett hozzá. Talán ha az idomárlány is részt kíván venni, versenyezhetnének egy csapatban.



// Dixim a játékhoz: Pufók Tűzköpő //

_________________
#87839C
#ebddc3

Adatlap
Daiki
Daiki
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 44
Join date : 2024. Aug. 04.

Karakterlap
Szint: 3
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Miyako Sato Kedd Aug. 20 2024, 16:13

Még mindig nehezen hiszem el azt, hogy egy játék lehet ennyire élethű. Úgy érzem sosem fog elmúlni az a meglepődött  érzés akárhányszor csak belépek a világba.
"Hát ez ultra klassz". Izgatottan indulok el Feronnal, a tűzgólemmel nézelődni, hogy felfedezzük a környéket. Ma nincsen semmi különös tervem; szimplán csak szeretnék kicsit kikapcsolódni. Úgy vagyok vele, hogy az, hogy mit is fogunk csinálni, az csak menet közben fog kiderülni. Ahogy sétálunk, rengeteget beszélek a gólemhez, mintha ő is részt venne a gondolataimban. Feronon látom hogy kezdi megszokni a társaságom. Nem mintha lenne nagyon más választása... Az emberek száma csökken minél jobban kitérünk a nyüzsgés köréből, azonban hirtelen megakad a szemem egy sötét lila hajú játékoson, amint éppen egy NJK előtt áll. - Hát ez meg? Van itt valami? - mondom Feronnak mintha csak többet tudna mint én. Alig nézek félre pár percre, s amikor vissza fordulok az NJK már velem szemben áll. Egy pillanatra ijedt arcot vágok, de nem szeretném elijeszteni a velem szemben állót így türelmesen nézek rá. "Ez egész mókás feladatnak tűnik" - gondolom, majd elfogadom az ajánlatot.
Kinézek az NJK mögül, a tekintetem pedig a fiúra szegezem. Ameddig nem rám figyel, elé lépek. - Khmm - kezdem egy köhögéssel. - Heeellooo, Miyako vagyok! Ő pedig itt Feron. Te elfogadtad a játékot ugye? Esetleg mehetnénk csapatba... már ha gondolod. - mosolygok rá, majd a gólememre pillantok aki szintén kíváncsian figyeli a fiút. "Talán egy kis csapatmunka nem csak a győzelemhez hanem egy új barátsághoz is vezethet" - nézek a távolban húzódó mezők és erdők felé melyek hívogatóan terülnek el, a nap fénye pedig megcsillan a fák lombjai között, aminek hála hunyorogni kezdek.
- Hát okés, szerintem kezdhetjük amúgy. - mondom neki barátságos hangon.
Miyako Sato
Miyako Sato
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2024. Jul. 02.
Age : 23
Tartózkodási hely : Túl közel a hűtőhöz, hogy ellenálljak:3

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Daiki Kedd Aug. 20 2024, 17:17


Egy köhintés zökkentette ki a panel tanulmányozásából és amikor felnézett, éppen az a lányka állt előtte, akit az imént látott az NPC-vel. A gondolataik pedig valószerűtlenül egy húron pendülhettek, ugyanis a másik éppen azt mondta ki, amit Daiki is szeretett volna.
Milyen jó, hogy legalább nem neki kellett megfogalmaznia.
- Üdvözletem - hajolt meg egy félmosollyal - Én Dai vagyok - mutatkozott be, a kérdésre pedig csupán bólintott: igen, ő is elfogadta a játékot, habár erősségi szintet azt nem választott még hozzá. Ezzel azonban ráértek a zászló alatt foglalkozni, így a fiú nem is tartotta érdemesnek túl hamar szót ejteni róla. Inkább egy másodikat is bólintott és elindult a páros mellett, ki a mezőre. Az odaút, ha Daikin múlt, csöndesen telt: néha rá-rápillantott a lányra és a vele lévő lényre, egyébiránt viszont inkább a környezetet szemlélte, máris potenciális területeket kutatva, ahol az említett alapanyagok előfordulhattak. Nem volt barátságtalan; ha épp szemkontaktust vettek fel, rámosolygott a lányra és készséggel válaszolt is, ha kérdezték.
Mire megérkeztek a zászló alá, összeszedte magát és kérdezett:
- Ismered bármelyiket is a három alapanyag közül, akit keresnünk kell? Bevallom őszintén, én egyikkel se találkoztam még.
Ha a lány régi játékos lett volna, valószínű azonnal rájön, hogy Dai nem vett részt a halállal járó játéktípusban, amikor ezek a növények még a potionokhoz és kristályokhoz kellettek. Elnézve azonban azt a tényt, hogy mindkettejükön pont ugyanolyan Kezdő Ruha díszelgett, Daiki nagy biztonsággal vonta le azt a következtetést, hogy mindketten újak e területen. Nem baj, ha elbukják, majd megpróbálják mégegyszer.
- Én a második erősségű szintet javaslom. A... - Daiki kereste a szavakat, milyen szerzet is lehet ez a kis kőkupac - kőlényeddel már hárman vagyunk. Nagy segítség lesz - bólintott és ha Miyako is egyetértett, ketten együtt ráböktek a zászló előtt lévő panelra és kiválasztották a kettes szintet. A rendszer érzékelte, hogy három fő tartózkodik a közelben, így három kosárka materializálódott a pokrócon és a két játékos látóterének sarkában meg is jelent a számláló, ami 5 percről számolt vissza. Daiki gyorsan felkapott egy kosarat és a lány felé fordult.
- Mi után indulnátok először? Nekem bármelyik jó lesz, amelyik megmarad - mondta és tényleg így is volt: neki aztán teljesen mindegy volt, hogy pitypangot, gombát vagy tövisgyökeret keres. Ha pedig Miyako választott és elindult, ő is megszaporázta lépteit. Az öt perc bár soknak tűnt, de ki tudja, mennyire vannak elrejtve ezek a dolgok és elengedőt találnak-e.

_________________
#87839C
#ebddc3

Adatlap
Daiki
Daiki
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 44
Join date : 2024. Aug. 04.

Karakterlap
Szint: 3
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Miyako Sato Kedd Aug. 20 2024, 21:26

- úú, Dai azaz Daiki, tehát a neved jelentése: nagyon értékes. Tetszik. Meg a hajad színe is. - mosolyodom el egy pillanatra majd sarkon fordulok és elindulok oda, ahol látom a játék kezdetét jelölő zászlót, azaz a mezőre. Azért hátra pillantok hogy Dai követ-e engem egyáltalán. Egy ideig sikerül befogni a szám, de rá kell jönnöm hogy Daiki nem igazán beszédes.
"Hát...ha nem ő akkor majd én beszélek!" - néhány pillantást még vetek a srácra hátha kedve akad hozzám szólni, azonban helyette szimplán a szemkontaktust választja. - Ugye nem vagyok neked unszimpatikus? Jaj meg ez a szó hogy unszimpatikus, nem igazán tetszik, olyan... hideg, nem? Tudod, olyan, mintha valami gép mondaná. Én jobban szeretem az olyan szavakat, mint... mondjuk, furcsa vagy szokatlan. Sokkal izgalmasabbak! És azt hiszem, az embereknek néha szüksége van egy kis furcsaságra az életükben, nem? Például, egyszer gondolkodtam azon, hogy miért hívják a szivárványt éppen szivárványnak. Tudod, nem is szivából van, és nem is egy ív igazából, hanem inkább egy kör, ha alulról néznéd... Bár ki néz alulról egy szivárványt? Szóval szerintem sokkal jobb lenne, ha valami teljesen más nevét adnánk. Valami, ami jobban kifejezi, hogy milyen szép és ragyogó. Például fényív! vaaaagy színeshíd! Na, mit gondolsz? Bár lehet, hogy ezek is furcsák... Vagy csak én vagyok furcsa. Tudod, néha olyan dolgokon kezdek el agyalni, amiknek semmi értelme, de szerintem pont ez a jó bennük. Néha még az is eszembe jut, hogy miért nem lehet az égen lila színű felhő? Képzeld el, mennyire klassz lenne, ha lila felhők úsznának az égen egy esős napon! - nézek fel az égre, mintha éppen oda képzelném, és hirtelen meglepődök hogy milyen csend lett, és hogy mennyire elkalandoztam. - Umm...ne haragudj. Az ilyeneket általában nem mondom ki, bocsi. - elhallgatok, szerencsémre a célpont egyre közelebb lesz hozzánk. Vagyis...mi leszünk egyre közelebb a célponthoz. Vagyis nem a célponthoz mert az a kezdés helye. A lényeg az, hogy nem kell sokáig kényelmetlenül éreznem magam a beszédes szám miatt.
A végén már sietősebbre veszem a lépteim, és megállok a zászló előtt. Hirtelen meg is ijedek Dai hangjától, de mosolygok rá.
- Igazság szerint itt a játékban még nem láttam őket, sőt itt is csak most járok először, de minden bizonnyal itt is felismerjük majd azokat amiket össze kell szednünk! - bólintok egyet a második szintre, majd felveszek egy kosarat, s nézem, hogy Feron hogyan boldogul. Megfogni nem tudja a kosarat, így szívesen nézném ahogy bajlódik vele, de az az 5 perc ketyeg szóval rárakom a vastag kezére, mire ő csak jobbra billenti a fejét. - Oksi szóval szerintem Feronnak egyáltalán nem okozna fájdalmat ha tövisgyökereket kéne szednie a szúros bokrok alatt, illetve nekem most jobban tetszik a pitypang szedés, szóval azt választanám. Tied a gomba, Dai! - válaszolom és gyorsan megnézem hogy hol is van megjelölve a koordináta a pitypang gyűjtésre és a tövisgyökerek kiásására. - Oké Feron, arra fele keresgélj szúros bokrokat - mutatok az ujjammal a bal irányba, és elengedem a gólemem.
A másik irányba nézve ugyan olyan pitypangokat fedezek fel,
amilyeneket szednem kéne. Csak éppen nem azon a helyen ahol ki van jelölve. "Ez vajon csalásnak számít?" - vonom meg a vállam és közelebb futok, lehajolok, és már éppen szakítanám le a pitypangot, amikor egy vékony, de határozott hang szakít félbe:
- Hé, te ott, fiatalka! - szólal meg egy szépkorú néni a közelből. Felnézve egy apró, hajlott hátú, ráncos arcú idős asszony áll ott, aki botjára támaszkodva néz rám komoly arccal. - Ne szedd le azt a pitypangot! - meglepődve állok fel, és kérdően nézek az asszonyra.
- De miért ne? - kérdezem udvariasan, de értetlenül.
- Ezek a virágok varázserővel bírnak, fiatalom. Ha rosszkor szeded le őket, az egész mező átkot hozhat rád - válaszolja az öreg néni, miközben közelebb lép, és a botjával a pitypangok felé bök. - Csak akkor szabad leszedni őket, amikor a nap sugarai pontosan derékszögben esnek a földre. -
Egy pillanatra habozok majd érdeklődve tekintek a távolban lévő Daikira, mintha csak a véleményére lennék kíváncsi. - De ne aggódj kedvesem, megmutatom azt a helyet ahonnan nyugodt szívvel szedhetsz pitypangot! - mondja az idős hölgy, én pedig frusztráltan az időre nézek. - Nem, nem kell, de azért köszönöm és viszlát! - rázom le gyorsan, és elgondolkodom azon, hogy vajon ez direkt volt-e így. Lehet direkt vannak ilyen helyek és ilyen fennakadások hogy az időmet veszítsem? Olyan gyorsan kezdek futni a megadott helyre, hogy már Maratonra is mehetnék ennyiből. Gyorsan leszakítok 5db vörös pitypangot, és a kosárba helyezem, majd fény sebességgel szaladok vissza.

/ Eközben Feron helyzete /
Ahogy a gazdám a kezemre teszi a kosarat, majd megmutatja hogy merre induljak, én azonnal menni kezdek. A nehéz súlyom miatt minden egyes lépésem látszik a fűben. A környezet az azért igencsak idilli. Miyako azt mondta keressek szúros bokrokat és ássak, így komolyan véve a feladatot figyelmesen bóklászom és mindent átvizsgálok a szememmel.
Ásni kezdek, és nem is olyan mélyen a földbe, de találok valamit.
"Ez lesz az! Ez egy tövis gyökér, igen, ez az!" - kihúzom végre a földből, majd boldogan tartom a kezembe a zsákmányom, amit inkább saját kincsnek neveznék.

Feron azt hiszi, hogy a kezében az valóban egy tövis gyökér, azonban amit valójában talált, az nem más, mint egy szimpla öreg, göcsörtös faág, ami egy nagy csomóval végződik; pont olyan a formája mint egy régi, kopott és eldobott szandál amit valaki már réges régen ott hagyott.

Szinte árad belőlem a büszkeség hogy ilyen hamar sikerült megtalálnom azt, amit kell.
Gyorsan keresek ilyenből még négy darabot, és a kosaramba helyezve futni kezdek vissza.
"Miyako iszonyatosan büszke lesz rám!"
Miyako Sato
Miyako Sato
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2024. Jul. 02.
Age : 23
Tartózkodási hely : Túl közel a hűtőhöz, hogy ellenálljak:3

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Daiki Szer. Aug. 21 2024, 11:51


Daiki a felé szegezett kérdésre csupán elmosolyodott:
- Nem vagy unszimpatikus - felelte, de magyarázatot nem fűzött a kijelentéshez. Abból mindig csak újabb kérdések következnek, őneki pedig semmi kedve nem volt Miyakot győzködnie. Kezdte úgy érezni, hogy ebben a játékban az ellentétek valahogy túlságosan is gyakorta vonzzák egymást: már a második alkalommal találkozik olyan fiatal hölgyekkel, akik az időt igencsak szeretik fecsegéssel eltölteni. Nem mintha ez különösebben zavarta volna a srácot - ő elvolt vele; csöndesen ballagott a másik mellett és néha beszúrt egy-egy "aha"-t vagy "igen"-t. A zászlóhoz érve azután bólintott: úgy tűnt, a megérzése nem csalt és Miyako is új játékos itt, akárcsak ő maga. Ez némiképp megnehezítheti a verseny megnyerését, de veszítenivalójuk nem igazán volt, Dainak tehát semmi kifogása nem volt egy kettes erősségű próba ellen.
- Oké - felelte és sietve elindult az erdő felé, hogy gombákat keressen, közben lopva rápillantva a kőszerű lény felé, akit gazdája Feronnak nevezett. A pet hamar eltűnt a bozótosban, Daiki pedig mégegy utoljára visszanézett a mező felé, mielőtt belépett volna az erdőbe. És jól is tette: a lányka mellett egy NPC-t látott és igaz nem hallotta, mit beszélnek, de mivel ez az idős hölgy eddig nem volt ott, Daiki úgy logikázott, hogy a játék egyik eleme, aki valószínűleg időhúzó funkciót tölt be. Ha találkozott a tekintetük, Dai megrázta a fejét, jelezve ezzel társának, hogy bármit is hall, ne hallgasson az asszonyra. Aztán vagy ezért, vagy azért Miyako végül továbbindult, így Daiki is elkezdett futni és hamarosan már a fák között bóklászott, gombákat keresgélve.
A térképen jelzett területen azután talált is párat, ám ahogyan hozzájuk ért, hogy leszedje őket, fizikai gomba helyett csupán a levegőt markolta. Gondterhelten ráncolta össze a homlokát: úgy nézett ki, hogy nem minden gomba gomba, tehát ahhoz, hogy ötöt összegyűjtsön, többet is meg kell néznie, hogy kiderüljön, melyik a valóságos és melyik nem. Márha lehetett valóságosnak nevezni bármit egy ilyesfajta virtuális világban. Végül sikerült összeszednie ötöt és ahogy ez megtörtént, futott is vissza a pokróchoz, hogy odaborítsa a kosarának tartalmát.
Miyako és Feron is nagyjából ekkor érkeztek.
- Hogy állunk eddig? - kérdezte és ahogyan meglátta a göcsörtös faágakat a petnél, önkéntelenül is elnevette magát - Elnézést, nem rajtatok nevetek - hajolt meg azután rögtön, de az arcán ott maradt a jókedv - Véleményem szerint a kőlény szedje össze a maradék pitypangot, így már látja, milyet kell gyűjtenie - bökött a Miyakonál lévő pitypangokra - Mi pedig keressünk tövisgyökeret és gombát.
Ha a lány is egyetértett, útjára engedték a petet, ők pedig az erdős bozótos felé szaladtak.


Alapanyagok a pokrócon:
- Barna Gomba: 6/5
- Tövisgyökér: 7/0
- Vörös Pitypang: 8/5

Hátralévő idő: 3:14

_________________
#87839C
#ebddc3

Adatlap
Daiki
Daiki
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 44
Join date : 2024. Aug. 04.

Karakterlap
Szint: 3
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Miyako Sato Szer. Aug. 21 2024, 13:34

Ahogy rohanok a pokróc felé, hogy letegyem az 5db vörös pitypangot, megpillantom Dait és Feront akik látszólag szintén végeztek az első körrel. Nem nézve a lábam elé az utolsó lépésnél hirtelen elcsúszok, és az egyensúlyomat vesztve, a földre zuhanok. — Nem. Láttatok. Semmit. Sem. — nézek mind a kettőjükre, majd a virágokat a pokrócra rakom, pontosan Dai
által szedett 5db gomba mellé. — Te Feron?, rakd ide te is — mutatok a pokrócra, a gólem pedig büszkén kezdi el kipakolni a zsákmányát. Először nem értem hogy Dai min nevet, így követem a szemét ami Feron "tövis gyökerein" állapodik meg.
Nekem is mosoly ül ki az arcomra, és hozzá érek Feron kezéhez. — Ügyes vagy kiscsillag, de sajnos ez nem tövis gyökér, hanem ezek göcsörtös faágak. De azt meg kell hagyni hogy ezeket is szépen kiástad, és tényleg ügyi vagy! — mosolygok rá, nehogy elrontsam a jó kedvét. Dai véleményével egyet értek.
— Oksa, legyen úgy! Szóval kell még 1 darab gomba, 3 darab pitypang, éssss 7 darab tövis gyökér. — nevetem el magam az utóbbi hallatán, és megmutatom Feronnak hogy hogyan is néz ki a pitypang. — Nnna, ilyet keressél szépen, és hozz nekünk három darabot! Ja és ha hozzád szól egy néni vagy bármi/bárki más, hagyd figyelmen kívül és siess! Hajrááá! — azzal elengedem Feront, és bízom benne hogy most nem hoz valami teljesen másik virágot pitypang helyett.
Követem Daikit, és nem is tart sokáig, amíg észre veszem hogy a gólem honnan is hozta a faágakat. Sőt, tőle egy méterre valóban ott vannak azok a bokrok. — Én most oda megyek — mondom Dainak, és elindulok a bokrok felé. Letérdelve, a tövisekkel sűrűn benőtt gyökereket keresem. Kezemet óvatosan a gyökér alá csúsztatom, érzékelve, hogy a kemény, érdes felület minden egyes érintése szúró fájdalmat okoz. Ahogy megmarkolom a gyökeret, a tövisek szúrásai egyenesen a bőrömbe hatolnak. "Jajjj" (-1 HP) Azonban nem engedem hogy ez győzzön le engem, így egy erőteljes mozdulattal kihúzom, majd a kosaramba helyezem. — Huhh, igazából... Már csak 6 ilyen kell. — motyogom magamnak, és ezt megismétlem háromszor, tehát már van nálam 4 darab gyökér. (-3 HP)
— Daaaiikii! Segítenél nekem? —

/ Feronnál a szitu /
Furcsálom ahogy Daiki kineveti a zsákmányom és nem is értem hogy miért. Csalódottan hallgatom végig Miyako szavait hogy ezek nem is tövis gyökerek hanem csak faágak.
De... Mégis vicces hogy én ebben a hitben voltam, így boldogan indulok el pitypangokat keresni. A mezőn rengeteg van, nem is tudom melyiket szedjem le. "Talán ezt!"
Megfogom, és egy mozdulattal szakítom le a száránál fogva, amikor megpillantom a nénit akiről Miyako beszélt nekem.
— Nem meg mondtam hogy ne szedjétek le? — szalad felém az asszony a bottal hadonászva.
Gyorsan futni kezdek, a virágot elhajítom, és amikor úgy érzem hogy sikerült leráznom, hátra pillantok. "Huhh, tényleg sikerült"
Azonban... észre veszem hogy rengeteg pitypangot eltapostam, és már csak pont három darab maradt meg.
Azokat a kosaramba teszem, és elindulok vissza a pokróchoz, ahol nem látom sem Miyakot, sem pedig Daikit.
A pitypangokat a többi közé teszem, amikor a képernyőn megjelenik a következő: "Vörös pitypang gyűjtése teljesítve!"
Miyako Sato
Miyako Sato
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2024. Jul. 02.
Age : 23
Tartózkodási hely : Túl közel a hűtőhöz, hogy ellenálljak:3

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Daiki Szer. Aug. 21 2024, 14:41


Elnéző mosollyal nézte, amint Miyako még úgy is megdicsérte ezt a kőszerzetet, hogy amaz igazából nem teljesítette a feladatát. Amióta belépett a játékba, most volt az első alkalom, hogy idomárral találkozik és meg kell hagyni, ezek az állatok - a sejtésével ellentétben - legalább jók valamire. Ettől függetlenül Dai továbbra sem szerette volna, ha szorosabb viszony fűzi a petekhez és a kötöttséget sem vállalta, ami a gondozásukkal jár. De az biztos, hogyha Feron ezúttal elhozza a pitypangokat, máris előrébb vannak, mintha csak ketten álltak volna neki.
Újra szétváltak. Dai terve szerint a kőgólem a mező felé indult, ők ketten pedig az erdőbe. A srác megjegyezte, merrefele indult Miyako, de mielőtt követni kezdte volna, tett egy rövid, gyors kitérőt a maradék 1 gombáért, ami még hiányzott. Az első markolással megint a levegőbe suhintott, de szerencsére a szomszédos fa alatt növő gomba igazi volt.
- Itt vagyok. Máris - érte utol Miyakot az íjász pont akkor, amikor a lány négy gyökeret már kiszedett és éppen érte kiáltott. Gyorsan szemrevételezte az idomár kosarában lévő tövisgyökerek számát, majd leguggolt és kiásta a maradékot is - Három Tövisgyökér, meg is vagyunk - mosolygott rá társára - Siessünk vissza - ajánlotta és ő maga is futni kezdett, attól függetlenül is, hogy elég jól álltak az idővel.
Legalábbis az erdőben még ezt hitte.
A mező közepén kiterített, egyedül hagyott pokróc azonban nem maradt észrevétlen: mire látótávolságba értek, két manó üldögélt a szélén és éppen jóízűen falatoztak - a gombákból!
- Hé, ti! - kiáltotta Daiki mérgesen, mire azok csak a nyelvüket nyújtották rá és egy újabb gombát tömtek a szájukba. A srácnak nem is kellett több, gyorsan lekapta a hátára erősített íjat, előhúzott egy nyilat a tegezéből és már lőtt is, egymás után kétszer. Ezzel azonban csak az egyik manót sikerült elpixeleznie.
- Utasítsd a petedet, hogy támadja meg a másikat! - mondta sietve és közben közelebb rohant, hogy a manók inkább velük, és ne a gombákkal foglalkozzanak. Szerencsére Feron közelebb volt a pokróchoz, mint ők, így talán sikerül időben megfékezni a felhalmozott alapanyagokat dézsmáló bandát. És még ha sikerül is megfékezni... nemcsak gombát, de időt is rengeteget vesztettek. Vajon ilyen körülmények között teljesíthető-e egyáltalán ez a játék?



Alapanyagok a pokrócon:
- Barna Gomba: 6/5-4=1
- Tövisgyökér: 7/0
- Vörös Pitypang: 8/5

Alapanyagok a kosarakban:
- Barna Gomba: 1
- Tövisgyökér: 7
- Vörös Pitypang: 3

Hátralévő idő: 1:40

Ellenfelek: 2x Manó.
Dobási arányok:

Daiki (Közelharci sebzés: 0, Távolsági sebzés: 4, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességet nem használhat, 2.5 SP kiskörönként.)
Miyako (Sebzés: 2, Pet sebzés 5, támadáshoz nem kell dobnia, spec. képességet nem használhat, 1 SP kiskörönként.)

Daiki támad 2x és elpixelezi az egyik manót. A megmaradt manó támadás helyett folytatja a szájába vett gomba megevését. Miyako és Feron jönnek!

_________________
#87839C
#ebddc3

Adatlap
Daiki
Daiki
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 44
Join date : 2024. Aug. 04.

Karakterlap
Szint: 3
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Miyako Sato Szer. Aug. 21 2024, 21:10

Ahogy segítséget kérek, Dai egy szempillantás alatt oda terem mellém és segít begyűjteni a maradék hiányzó gyökeret.
Látom, hogy a srácnál ott van a gomba is, így el sem hiszem, de időben sikerült megcsinálnunk mindent, amit csak kellett.
— Köszi szépen — mosolygom vissza a fiúra, majd próbálom felvenni a lépteim sebességét az övével.
A mezőre érve megpillantom Feront, aki igencsak hamar végzett ezek szerint a pitypangok begyűjtésével. De valami furcsa... mintha nem egyedül lenne a gólem, hanem valaki társaságában. Sőt... — Dai, ezek manók! — kezdem mondani a fiúnak, aki az én hangom túl kiabálja, így arra következtetek hogy ő előbb észre vette őket. Hirtelen nem is tudom hogy én mit csináljak, csak nézem ahogy Daiki lerendezi az egyik manókát. — Feron! Támadd meg a manót! — csinálom amit Dai kér, majd kíváncsian figyelem hogy erre a parancs szóra hogyan cselekszik. A tűzgólem dübörgő léptekkel közeledik a manóhoz, lángoló teste jobban kezd világítani. Ahogy megáll előtte, egy pillanatra mintha elgondolkodna valamin, kiveri a kezéből a gombát. Az izzó parázsló öklét egyetlen mozdulattal sújtja a manó felé, aki a száját is elfelejti becsukni, majd a másik pillanatban az ellenfele is szépen eltűnik.
— Szép volt Feron! — futok közelebb a gólememhez, és megnézem hogy mi is van a pokrócon, és mennyi a veszteségünk pontosan. — Húhaa, szóval jelen pillanat a gombákból van 2 darab, és meg van az összes tövisgyökér, és az összes pitypang is! Ami azt jelenti hogy iszonyat gyorsan kéne nekünk még 4 darab gomba. — jelentem ki, majd a gyökereket lerakom a pitypangok mellé. A következő jelenik meg: "Tövisgyökerek gyűjtése teljesítve!"
— Úgy látszik hogy ezeket menti a rendszer szóval szerintem ezeknek már nem lehet baja — mondom ki amire éppen gondolok. — Megmondtam hogy senki ne szakítsa le a virágaim. Itt a következménye, muhahaha — hallom újra az asszony hangját, látni viszont nem látom. — Feron, te leszakítottad azokat a virágokat? — mutatok oda. — Tudod mit? Mindegy. Irány a gombák felé nagyon gyorsan, már csak egy percünk van! —
Miyako Sato
Miyako Sato
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2024. Jul. 02.
Age : 23
Tartózkodási hely : Túl közel a hűtőhöz, hogy ellenálljak:3

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Daiki Szer. Aug. 21 2024, 21:45


Daiki komolyan meglepődött rajta, hogy a tűzgólem milyen erős: egy ütéssel pixelezte el a második manót, az elismerés szavakká formálására azonban nem volt idő, ugyanis a visszaszámláló könyörtelenül haladt a nulla felé. Alig egy percük volt. Miyakohoz hasonlóan Dai is felmérte a károkat és ugyanarra a következtetésre jutott, mint az idomár: márcsak a gombák hiányoznak, és abból se annyi, hogy ne lehetne egy kosárba beletenni mind.
- Egészen biztos vagy benne? - vetette fel az íjász és ránézett a pokrócon lévő növényekre: mivel a rendszer neki is jelezte, hogy a pitypang és a tövisgyökér részét teljesítették a versenynek, nem lett volna oka ellentmondani, ámde a játék sem átkokat szóró nénikről, sem pedig gombaevő manókról nem szólt. Ahogyan hologramszerű gombákról sem. Ezzel szemben Daikinek be kellett látnia, hogy túl egyszerű lett volna csupáncsak összeszedni a kért összetevőket és lerakni a zászló alá - valami csavarnak lennie kellett az egészben.
- Nem minden gomba igazi, van, amin át fog haladni a kezed, minthacsak egy hologram lenne - tájékoztatta a lányt, hogy ne érje őt váratlanul a trükk, azután úgy döntött, hogy ő is az idomár-pet páros után fut - Maradjunk hallótávolságban, de kellően távol hozzá, hogy nagyobb területet át tudjunk nézni. Kiáltsunk, ki mennyit gyűjtött - mondta és el is fordult jobbra, egy olyan erdősebb rész felé, ahol még nem járt eddig. Igyekezett az erdő szélén maradni, hogy lássa, ha valami a pokróc felé igyekszik - és tíz-húsz másodperc múlva már látott is valamiket a pokróc felé közeledni megint. Nem manók voltak, de a magas fű miatt nem látta pontosan, mik. Elfojtott egy káromkodást, gyorsan leguggolt és szerencséjére a két gomba közül, amik mellette nőttek az egyik igazi volt. Megmarkolta és beledobta a kosárba, majd elkezdett a pokróc felé szaladni.
- Miyako, 1-et gyűjtöttem, de megint van valami a pokrócnál! Megnézem, mi, a tietek a maradék 3! - kiáltott és kifeszített íjjal közeledett a mező közepére. A pitypangok felé Kék Csigák másztak. Három is volt belőlük és ugyan egyáltalán nem biztos, hogy a rendszer engedte volna őket a növényekből lakmározni, de Daiki nem kockáztatott. Lőtt és pixelezett, majd újra és újra. Ezek még a manóknál is gyengébb - és főleg lassabb - mobok voltak, így az íjászfiú egymaga el tudott bánni az összessel, még mielőtt egyáltalán megközelíthették volna a pokrócot. Dai lepakolta az egy gombáját, majd ránézett a visszaszámlálóra. Remélte, hogy nemsokára Miyakoék feltűnnek a láthatáron a gombákkal: az idő vészesen fogyott.


Alapanyagok a pokrócon:
- Barna Gomba: 6/3
- Tövisgyökér: 7/7
- Vörös Pitypang: 8/8

Hátralévő idő: 0:35

_________________
#87839C
#ebddc3

Adatlap
Daiki
Daiki
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 44
Join date : 2024. Aug. 04.

Karakterlap
Szint: 3
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Miyako Sato Szer. Aug. 21 2024, 22:21

A szívem hevesen ver, miközben a tűzgólemet a fák között vezetem. Az idő sürget, és a gombák felkutatása nehezebbnek bizonyul, mint amire számítottam. Azok a gombák, amelyeket ténylegesen könnyű csak úgy kiszedni a fák tövéből, azokhoz hiába nyúlok, hisz az történik amire Daiki is figyelmeztetett minket. "Na jó, akkor menjünk beljebb" Elindulok a nagyobb bokrokhoz, és benézek alájuk, amikor Dai hangját hallom a távolból, összeszorítom a fogaim, és még gyorsabban kezdek kutakodni.
— Értettem, Dai! — kiáltom vissza, miközben a szemem folyamatosan a talajra szegezem, figyelve a gombákra.
Feron is benéz egy-egy bokor alá, ezzel is segítve azt, hogyha nincs ott gomba, akkor nekem nem kell oda benéznem, ha meg van akkor még előrrébb járunk.
Feron hirtelen dobbantani kezd, ami egyből felkelti a figyelmem. — Na mi az, találtál ott valamit? — a gólem bólint, én pedig mellé térdelek, majd a gombák felé nyúlok.
Meglepetésemre nem szalad át rajta a kezem, hanem megtudom fogni. Ráadásul nem egy gomba van, hanem 7 darab is. Összeszedem gyorsan a maradék három darabot, a kosaramba helyezem, majd az időre nézek. — Úristen fél percünk van vissza érni! — mondom ijedten a gólemnek, és bánom is hogy ennyire beljebb jöttünk az erdőben.
Futni kezdek, figyelve arra hogy ne essek össze mégegyszer.
5...4...3... — Vigyázz Daaiiii! — kiabálok rá a fiúra, én pedig gyorsan érek be, és lihegve borítom ki a pokrócra a kosaram tartalmát. 2...1...
A FELADAT TELJESÍTÉSÉRE SZÁNT IDŐ LEJÁRT!
mutatja ki a képernyő. — Ne ne ne ne, most nem mondod hogy nem sikerült? — nézek fel az égre amikor a szöveg folytatódik.
SIKERESEN TELJESÍTETTÉK A JÁTÉKOT! GRATULÁLOK!
— Huhh, már megijedtem! — nyújtom a tenyerem Daiki felé hogy adjon nekem egy pacsit, és ránézek a pokrócon fekvő Feronra is.
Miyako Sato
Miyako Sato
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2024. Jul. 02.
Age : 23
Tartózkodási hely : Túl közel a hűtőhöz, hogy ellenálljak:3

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Daiki Szer. Aug. 21 2024, 22:47


Az íjász egyre gondterheltebben nézte hol a szeme sarkában az órát, hol pedig az erdő azon részét, ahol Miyako és Feron eltűntek. Végül aztán csak megjelent a lány és a petje, Dai pedig készségesen félreállt, hogy bőven legyen helyük a becsúszásra. Egy pillanatig egyikük sem tudta, hogy végül sikerült-e időben érzékelnie a rendszernek, hogy megvan és a pokrócon van a maradék gomba, azután egyszerre megjelent a teljesítést jelző felirat. Dai megkönnyebbülten fújta ki a levegőt: nem lett volna ínyére újra nekifutnia ennek a próbának, bár az igaz, hogy másodszorra okosabban taktikáztak volna.
- Szép hazafutás volt - pacsizott le a lánnyal - Jó kis csapatmunka volt ez - ismerte be, bár azt maga is csak később és némileg meglepetten vette észre, hogy hangosan ki is mondta ezeket a szavakat. De annyi baj legyen: ami igaz, az igaz. Bólintott, önmaga megerősítéséért és miután egy kicsit mindannyian kifújták magukat, megnézte, hogy milyen jutalmakat is kaptak ezért a második szintért.
Pár item, egyszerhasználatosak is, és exp. Nem is rossz!
- Megérte ezért az öt percért - mosolyodott el, azután kinyújtóztatta kicsit a tagjait. Eltökélte, hogy ha kilogol, Koheinek is mesél erről a lehetőségről és a trükkökről, buktatókról is: ha az unokatestvére is teljesíti a versenyt, akár egyedül, akár csapatban, ő is bizton megkapja érte az itemeket, amivel hatékonyabbak tudnak lenni, hiszen nem veszítenek időt az ilyesfajta lehetőségek keresgélésével. Felnézett az órára a látótere sarkában. Kohei még nem ért haza, tehát van még némi ideje, de már nem sok. Azt a nem sokat pedig ugyanúgy hasznosan kívánja eltölteni.
- Nekem most mennem kell - fordult a lány felé - Örömömre szolgált, hogy együtt versenyezhettünk. Minden jót nektek - hajolt meg, azután még megvárta a választ, majd sarkon fordult és elsétált. Amennyire húzódozott kezdetben bármitől, ami más játékosokkal volt kapcsolatos, be kellett ismernie, hogy szórakozásnak egészen megfelelt ez a kis játék. Nem véletlen, hogy ennyien választották a Sword Art Online Dawn verzióját a veszélyek ellenére is: van valami ebben a virtuális valóságban, ebben a középkori világban, ami képes megfogni az embert. Valami, amit Dai nem tudott, vagyis inkább nem akart még megfogalmazni magának.


Köszönöm a játékot! Wink Élveztem és ultra gyors tempóban toltuk le \o/
Pufók Tűzköpő fejlődik lv0-ról lv1-re.

_________________
#87839C
#ebddc3

Adatlap
Daiki
Daiki
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 44
Join date : 2024. Aug. 04.

Karakterlap
Szint: 3
Indikátor: Zöld
Céh: -

Miyako Sato likes this post

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Miyako Sato Csüt. Aug. 22 2024, 10:23

Elégedetten mosolygom, amikor Dai elismerően pacsizik le velem. Az együttműködésünk tényleg jobban sikerült, mint azt vártam, és örülök, hogy jól kijöttünk egymással.
— Tényleg jó csapat voltunk — mondom vidáman, majd elraktározom magamban a közös játék emlékét. Miközben Dai a jutalmakat vizsgálja, én addig körbenézek a gyönyörű naplementében, ami a mező közepén különösen szépen néz ki. Dai közlésére, hogy mennie kell, egy picurit szomorú leszek, de persze megértem, hisz mégiscsak ez a világ nem csak játék és kaland, hanem a mindennapjaink szerves része is, és néha a valóság fontosabb kötelességei is előtérbe kerülnek.
— Rendben van, és részemről az öröm. Te is vigyázz magadra! — integetek a fiúnak, Feron pedig ezt utánozva felül a pokrócon, és a faággal a kezében int Daikinak.
Egy ideig még nézzük őt, egészen addig, ameddig nem csak hangya méretben látjuk őt.
— Na Feron! Szerintem mi is végeztünk mára, jó kis móka volt ez az 5 perc is, ami igazából fél órának tűnt. De most komolyan, nem furcsa, hogy az idő ennyire relatív? Lehet, hogy ez a játék direkt így van kitalálva, hogy eltorzítja az időérzékünket, vagy talán csak az agyam próbál feldolgozni mindent, ami történt. Mármint, ha belegondolsz, mennyi minden fért bele abba az öt percbe: az izgalom, a stratégia, meg persze az a rengeteg apró döntés, amit meghoztunk közben. Lehet, hogy az agyunk ilyenkor túlórázik, és ezért tűnik minden hosszabbnak? Vagy talán azért, mert annyira belemerültem, hogy elvesztettem az időérzékemet… ki tudja? Mindenesetre, ha így van, akkor ez a játék tényleg zseniálisan van megtervezve! Jól éreztem magam, te nem? — fordulok a gólem felé aki egyetértően bólogat, én pedig pár másodperc múlva kikeresem a menüben a Log out opciót.





Miyako Sato
Miyako Sato
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 20
Join date : 2024. Jul. 02.
Age : 23
Tartózkodási hely : Túl közel a hűtőhöz, hogy ellenálljak:3

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Keita Vas. Szept. 01 2024, 02:11

Jutalmatok:


Miyako Sato

4 lv-up pont
[T1] Körpajzs (+10 páncél)
[T1] Fényes *Fegyver* (+5 erő)
[T1] Alap Repülő Segéd Kristály
[T1] Gyenge Anti-mob Kristály

3 gyakori kártya 71,18,09
Pitypang, gomba, egy halomba! 1071 Pitypang, gomba, egy halomba! 1018 Pitypang, gomba, egy halomba! 1009

Daiki

8 lv-up pont
[T1] Pókmintás Gyűrű (+3 gyorsaság)
[T1] Hősi Köpeny (+2 kitartás +20 páncél)
[T1] Gyenge Speciális Méreg
[T1] Mini Potion

3 gyakori kártya 11,62,89
Pitypang, gomba, egy halomba! 1011 Pitypang, gomba, egy halomba! 1062 Pitypang, gomba, egy halomba! 1089
Keita
Keita
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 397
Join date : 2016. Dec. 27.
Age : 36

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: Az Éj Fekete Macskái

Vissza az elejére Go down

Pitypang, gomba, egy halomba! Empty Re: Pitypang, gomba, egy halomba!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.