Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makuda vs Takada

4 posters

Go down

Makuda vs Takada Empty Makuda vs Takada

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Aug. 24 2020, 19:26

Az öreg miután üzent Makudának, hogy küzdjenek meg újra, de most már az Arénában, igazából belesem gondolt, hogy mire adta a fejét. Megnézet néhány küzdelmet és csak akkor szembesült vele, hogy a küzdőtérrel ellentétben itt halálig, azaz 0Hp-ra verik egymást a játékosok. Ez kissé elbizonytalanította, de a kihívást vissza már nem akarta vonni.
Bizonytalansága persze kihatott a harcra történő felkészülésére is. Eleinte még arra készült, hogy most jól ellátja a baját a legénynek, de most már szimplán csak túl akart lenni rajta. Bár, ha jobban oda figyelt volna, akkor láthatta, hogy a vesztes játékos kis idő múlva feláll és sértettlenül hagyja el a porondot. Nyílván a rendszernek van valami biztonsági beállítása, hogy az arénában, a vesztes valójában nem hal meg. De hát egy RPG téren teljesen tapasztalatlan általános iskolai, 50 éves tanártól mit is várhatunk.

A küzdelem napján már korán reggel görcsbe volt a gyomra az idegességtől. Fel-alá járkált a kezdetek városában és ötlete sem volt, hogy mihez kezdjen. Attól nem félt, hogy esetleg ő okozná Makuda vesztét, mert a fiú sokkal erősebb volt nála, így ha mindent bevet akkor is csak talán, tudna nyerni. téblábolása során végül elvetődött az Aréna bejáratához. A bejáratnál kivolt függesztve az eddigi, tárgy havi küzdelmek eredményei és egy rangsor.
~Várjuk csak! Vannak visszavágók is! Márpedig, ha a vesztes meghal, aligha követelhet visszavágót. És a rangsornak sem lenne semmi értelme, minek akarna bárki is halottnak jutalmat adni…~ Hatalmas sóhajként tört fel belőle a megkönnyebbülés. Néhány arra járó felé is fordult, mert az gondolták, talán valami probléma van.

Most már nyugodtan, bár felkészületlenül várta, hogy megérkezzen az ifjú kardforgató.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Makuda Hétf. Aug. 24 2020, 22:51

Tisztelet tudóan vissza írtam Takadának
-Kedves Takada, az előbbi aréna küzdelem kihívását elfogadom. Gyözzön a jobb fegyverforgató. "Nem írhatom azt, hogy kardforgató mert ő nem az a kaszt." -Küldés... Rendben akkor ezzel megvolnánk, akkor indulás.

Menet közben átnéztem a pontjaimat és a felszereléseim állapotát. Menet közben osztottam el a felgyülemlett pontjaimat, mivel legutoljára csak a 4. szinten osztottam el őket. Azóta pedig fel léptem 11-re, így lett néhány pontom amit eloszthatok. A felszereléseim pedig rendben voltak, egyiket sem fenyegette a túl használtság. Ahogy lassan baktattam az aréna felé meglestem néhány dolgot azzal kapcsolatban. Azt olvastam, hogy ott nem lehet meghalni annak ellenére, hogy nulla hp-ra sebzik egymást. "Ha a rendszerben van ilyen, hogy arénában nem lehet meghalni, akkor miért kell a sima egyszerű fejlődésnél és boss harcoknál ártatlan embereknek meghalniuk?" Merült fel bennem ez a kérdés.
-Lássuk mi áll még itt? Aha, tehát vannak jutalmak is. Rendben akkor itt tényleg nem lehet meghalni. Lássuk a ranglistát. 1. Hinari 2. Simeon...7. Eru -motyogom magamban -Ő mit keres itt? Nemrég találkoztam vele a cirkusznál és a kazamatát is vele vittük végig. "Ez még egy indok, hogy tényleg nem halhatunk meg arénában." Nézzük csak meg jobban. -kis szünetet tartok -990 pont céh Justice League, ezt láttam Hinarinál is. Lehet ő a céhvezér.

Ezek után találkoztam az öreggel akihez természetesen odamentem.
-Konnichiwa! -meghajlok, ahogy illik -Biztos ellenem szeretnél küzdeni? -gúnyolódok kicsit az öreggel -A szabályokat majd beszéljük meg, hogy mi legyen engedélyezett és mi nem.
-Tekintve, hogy itt nem fogunk ténylegesen meghalni, szerintem a poti használat ne legyen engedélyezve, mivel szerintem az a fölöslegbe menne.
-kis szünetet tartok -Persze meghallgatom a véleményedet


A hozzászólást Makuda összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 26 2020, 17:15-kor.

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Aug. 25 2020, 10:54

Miután viszonozta az üdvözlést, a szurkálódó megjegyzésre egy félmosoly kíséretében csak ennyit mond;
– Szerénytelenség nélkül mondhatom, jelenleg én vagyok a leggyengébb játékos, ezért érezd magad megtisztelve, hogy megküzdhetsz velem! – majd komolyra fordítva a szót, folytatja – Rendben akkor italokat nem használunk, viszont a kristályok legyenek engedélyezve. Mielőtt döntenél ez ügyben, etikusnak tartom, hogy tudd mire számíthatsz. – Nyitja meg az inventoryját és mutatja meg a kristályt a kardforgatónak.
– Nem sok, – vigyorodik el az öreg – de valószínű, hogy a te rendelkezésedre álló kristályoknál még így is több. Csak egy darab Halvány Erősítő Kristály.

Takada hagyja, hogy Makuda beletekintsen a konzoljába, és megnézhesse milyen előnnyel jár a kristály használata. Miért is ne hagyná, nincs semmi olyan ott, amit takargatnia kéne. Az a néhány kacat (fakéreg meg szárazvirágok), legrosszabb esetben is csak arra mutat rá, hogy a harcművész krónikus hulladék gyűjtő.

Miután elég időt hagyott a fiúnak, a kristály szemrevételezésére, bezárja a panelt.
– Mivel én vagyok a kihívó, így a küzdelem helyszínét te állíthatod be. Nekem a tiszta, és üres küzdőtér épp úgy megfelel, mint mondjuk egy sűrű erdő vagy egy épületegyüttes. De ha elfogadsz ezügyben tanácsot, – teszi hozzá egy fura mosoly kíséretében – az élvezetek kedvérét lehetne egy a negyedik szint Usco falujának utcáihoz hasonló. Ha jól tudom, te is rendelkezel Akrobatika jártassággal.
A fura mosoly persze nem a javaslatnak szól, hanem annak az emléknek, amit felidéz Takadában az első horgászata a falu házai közt. A harcművész most hosszú időre elhallgat, hogy lehetőséget adjon a fiúnak kifejteni álláspontját a kristály ügyében, valamint a helyszín választásban.


Takada Hiroshi (szint: 8 ) - HP:50 | F:10 | E:10 | K:10 | GY:10 | S:5 | P:17
Kristályhasználat engedélyezése esetén; 1x Halvány Erősítő Kristály (aktiválása után a következő sebzés +5-öt fog sebezni)

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Makuda Szer. Aug. 26 2020, 18:08

Takada előbbi "szerény" megszólalásán egy kicsit felnevettem. "Ami igaz az igaz" Mosolyodtam el magamban. Utána meglestem az öreg inventoryját. "Az a plusz öt sebzés nem vészes"
-Felőlem használhatsz kristályokat, az a kis sebzés bónusz adhat egy kis esélyt neked a győzelemre. -Tartok egy kis szünetet -Én nem fogok kristályt használni mivel csak egy hazatérőm van. Egy kicsit furcsán jönne ki ha hirtelen eltűnnék. -viccelődik az öreggel
"Tekintve, hogy én nem voltam abban a faluban nem igazán tudom, hogy néz ki." Gondolkodom el Takada helyszín javaslatán.
-Igen jól gondolod, van akrobatikám. Viszont mivel én nem voltam abban a faluban ezért te valószínűleg ismered a helyet. -Kis szünetet tartok átgondolva az ötletet -Rendben van legyen az Usco falu, legalább bővül a helyismeretem. Viszont most nem fogunk az egyenlőségre menni, szóval adj bele mindent. -Nézek komolyan az öregre. Amint átbeszéltük a szabályokat egy kérdést fűztem Takadához.
-Megnézted a ranglistát? Ott van Eru is és Chakna is. -Mutatom a ranglistát Takada felé -Nem gondoltam volna, hogy látni fogjuk őket itt. Én nem szeretem annyira a PvP-t. Vagyis a más játékos gyilkolását. -Javítom ki magam, tudva Takada játékok iránti tudatlanságát.  Közben eszembe jutott valami a szabályokkal kapcsolatban.
-Ja, jut eszembe. Tudom te még nem tudsz használni rúnát, én viszont igen. -Tartok egy kis szünetet -De nem fogok használni egy apró dolog miatt. -Nyitom meg az inventorymat mutatva Takadának -Mint láthatod egy darab rúnám sincs szóval, ha akarnék se tudnék használni. -Vigyorgok az öregre
Közben eltelt egy kis idő, szóval úgy gondoltam lassan mehetnénk.

-Mehetünk, vagy még szeretnél valamit elintézni?

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Aug. 26 2020, 19:44

Makuda a kristályhasználatra vonatkozó beleegyezésére, csak kurtán bólint. Viszont a helyszín választási tanácsa úgy tűnik magyarázatra szorul, de magyarázat helyet inkább csak lemondóan megjegyzi.
– Ha nem ismered akkor inkább hagyjuk. Ha már felajánlottam a helyszín megválasztását neked, akkor elég visszás lenne, ha az én tanácsom alapján ismeretlenül bele mennél a javaslatba. Szóval döntsd el, és nekem meg legyen akkor meglepetés.

A kardforgató ranglistával kapcsolatos lelkesedését nem osztja az öreg, igazából nézte ő is már a listát, de nem igazán tűnt fel neki a két játékos. Talán megint annak köszönhetően, hogy magában egész más neveken illeti a társait. ~Talán le kellene szoknom erről~ de régi szokások nehezen vetkőzhetőek le. És ez a szokása nagyon régi. Még az iskolában szedte fel, ahol három évente újabb 50-60 diáknak kellet megtanulnia a nevét, így egyszerűbbnek látta, ha valamilyen jellegzetességüket veszi alapul, és arról asszociál a diákra. Neki így sokkal egyszerűbb volt megjegyezni a sok új arcot.
Szerencsére a kölyök nem sokat időzött a ranglistán, hanem egyből áttért a rúna használatra. De rutinosan rögtön meg is beszélte magával, így Takadának erre sem kellett sok szót vesztegetnie.

Végül a kardforgató neki szegezte a kérdés, amire csak kurtán annyit felelt;
– Menjünk. – Azzal el is indultak az Aréna bejárata felé.  Az öreg nem igazán érzi már azt az eltökéltséget, amit akkor érzett mikor felötlött benne, hogy kihívja Makudát. A rúnás megjegyzés pedig határozottan erősítette benne azt az érzést, hogy ez a küzdelem csak jelképes értékű lesz. Minden esetre elég egykedvűen lépett oda a konzolhoz.
– Akkor tied a pálya. Állítsd be kedved szerint a helyszínt. – amint a fiú végzett, oda pillantás nélkül hagyta jóvá, majd elindult a keleti bejárat felé.

– A nyugatiak nyugatra, a keletiek keletre. Odabent találkozunk.



Makuda (Sebzés: 20, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1.3 SP kiskörönként.)
Takada Hiroshi (Sebzés: 10, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)

Makuda (11. szint): 55/55 HP, 17 páncél, 75/75 CSP
Takada Hiroshi (8. szint): 50/50 HP, 17 páncél, 50/50 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Makuda Vas. Aug. 30 2020, 16:33

Engem nem zavart volna az, hogy egy ismeretlen helyen küzdünk meg, de ha már az öreg le mondott róla akkor agyaltam egy kicsit a helyszínen. "Hmmm. Mi lehetne az a hely amit mind a ketten ismerünk?" Gondolkodom magamban "Legyen az a hely ahol először találkoztunk."
Amíg ezen agyaltam az öreg arc kifejezését nem volt túl lelkes, de ahogy mondta ő a leggyengébb játékos jelenleg. Agyaltam, hogy mivel lehetne egy kicsit fel élénkíteni, de nem sok minden jutott eszembe. Nagyjából semmi. Miután Takada be ment az arénába gyorsan át néztem még egyszer a szabályokat. "Takada használhat kristályt, ebből ő kap egyszer plusz öt sebzést, mérgünk nincs akárcsak a rúnánk. Poti használat takarékosság miatt nem használható" Miután ezt átgondoltam elindultam én is az arénába. Végül beállítottam a helyszínt ami az első szint, a Kezdetek városából vezető út, Tolbana felé volt. Mire beléptem a kapun már be is volt állítva a helyszín. Ahogy Takada mondta el is foglaltam a helyemet a nyugati részen.

-Mehet? -Kérdeztem az öregtől
Válaszát meg nem várva el indítottam a párbajt.

Amikor a vissza számlálásból már csak húsz másodperc maradt kihúztam a kardomat a hüvelyből és felvettem a kezdő állást. Egyszerű kezdőállás. A kard a test előtt a pengéje pedig felfele mutat. Az egyensúly megtartása miatt a bal kezem hátul volt.

Amint le járt a maradék idő neki rohantam az öregnek. A maximális gyorsaság eléréséhez már az indulásom előtt megváltoztattam a kard pozícióját. Mire Takada közelébe értem addigra a kard már rég a bal oldalamon volt, hogy egy vágással megsebesítsem és a vágás után még a háta mögé tudjak kerülni.



Makuda (Sebzés: 20, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1.3 SP kiskörönként.)
Takada Hiroshi (Sebzés: 10, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)

Makuda (11. szint): 55/55 HP, 17 páncél, 75/64  CSP
Takada Hiroshi (8. szint): 50/50 HP, 17 páncél, 50/50  CSP[/color]

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Aug. 30 2020, 16:33

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Takada Hiroshi Vas. Aug. 30 2020, 17:11


Az öreg az arénába lépve, először felmérte a helyszint. Bár igazából nem sok minden mérni való volt rajta. Az első szint Kezdetek városából Tolban felé vezető poros út. ~Hely szűkében nem leszünk~ konstatálta Takada. Nagyjából valami ehhez hasonlót várt, mivel az ilyen terep kedvez a kölyök offenzív harci taktikájának. A nyílt tér nem ad semmiféle lehetőséget az egyenes vonalú támadások kivédésére. Persze oldalra mozogni lehet, de fedezék nélkül ez nem sokat ér.

Makuda oda kiáltott a harcművésznek, majd elindult a számláló. komoly felkészülésre nem igazán lett volna idő, legfeljebb annyi, hogy ha lenne használható képessége, akkor azt bekapcsolhatná, de így csak annyit tett, hogy bekészítette a kristályt, amit magával hozott. Sokat ugyan nem számított, így egy száll magában. Ha mondjuk lenne még 2-3 darab talán esélye is lenne a győzelemre. De legalább arra jó lesz, hogy a páncélt leamortizálja a fiúról. Feltéve, hogy egyáltalán el tudja találni, mert az öreg még ebben sem volt igazán biztos. A barátságos küzdelmük során is mindössze csak egyetlen egyszer volt képes megsebezni, és Makuda azóta jócskán túl nőtt rajta. ~A hozzám hasonló vénembereknek, már csak ez a sorsa~ gondolta, miközben a számláló beállt nullára és a küzdelem elindult.

Ahogy számítani is lehetett a kardforgató azonnal támadásba lendült. Gyorsabb és erősebb is Takadánál, így az öreg megsem kísérelte hárítani a támadást. Tudta, hogy nincs fájdalomérzet, így az nem csökkenti majd kontrájának sikerét. A kard végig szántott rajta vöröslő sávot hagyva maga után. A harcművész nem sokat vesződött cifra támadással, és meg sem próbált trükközni. Mindössze annyit tett, hogy az előre lendülő Makuda útjába tette fegyverét.


Mellékcselekvésként aktiválom a Halvány Erősítő kristályt, utána támadok.

Takada Hiroshi (8. szint): 47/50 HP, 0 páncél, 38/50 CSP


A hozzászólást Takada Hiroshi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 30 2020, 18:48-kor.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Aug. 30 2020, 17:11

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Makuda Hétf. Aug. 31 2020, 18:23

Támadásomat követően meglepődtem, hogy az öreg meg se rezzen. Tudtam, hogy nincs fájdalom érzet a játékban, de ez sem teljesen igaz mivel néhány másodpercig fáj csak. Tény, hogy nem egy mély sebet ejtettem rajta hanem csak egy kis karcolást. Ezzel kicsit bezavart nekem és ügyesen rám tudott kontrázni. A lendületemből kifolyólag belesétáltam a támadásába. Sajnos mivel meg akadályozta a támadásomat, muszáj volt improvizálnom. "Nem lehet nagy a kettőnk közti távolság, más különben én jövök ki rosszabbul." Gondolkodom egy esetleges taktikán. "Tekintve, hogy nem szokott sokat mozogni előnyben vagyok." Mivel a lendületem elszállt kénytelen voltam a saját gyorsaságomból erőt kovácsolni, hogy ne maradjak alul. Sajnos a helyszín egyszerűsége miatt nem tudtam kihasználni a mozgékonyságomat.

Elgondolkodtam azon, hogy megpróbálom még egyszer így megtámadni. Ezért, hogy ezt kivitelezhessem muszáj volt hátra rugaszkodnom a nagyobb távolság kedvéért. "Remélem most sikerülni fog." Azért lenne előnyös megtartanom a lendületemet, hogy utána egyből tudjak támadni. Persze meg tehettem volna azt, hogy a puszta erő és gyorsaság fölényemmel győzöm le de így legalább lett benne egy kis izgalom is.

Hátra rugaszkodtam és miután elértem azt a távolságot amiből már nem tud támadni viszont én le tudom rohanni, ismét neki rontottam az öregnek. Az előző támadásommal ellentétben nem nyíl egyenesen rohantam neki, hanem cikk-cakkban, hogy ha esetleg meg is próbál ütni ne találjon el olyan nagy eséllyel. Támadásom közben gondolkodtam, hogy mi legyen ha esetleg eltalál. Az ilyen helyzetekben mindig a legrosszabbra kell számítani. Ami ebben az esetben az, ha én nem találom el Takadát és ő egyből rám tud kontrázni.


Makuda (11. szint): 55/55 HP, 2 páncél, 75/53  CSP

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Aug. 31 2020, 18:23

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4766609959_af0c0eb7c7_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Aug. 31 2020, 21:29


Az öreg számolt. Mivel már elég jól kiismerte Makudát, így azt is tudta mire számíthat, ~Már csak két támadásom van, ami valószínűleg még sárgába sem viszi le~. Konstatálta egykedvűen, de ha már itt van, akkor megtiszteli a kölyköt azzal, hogy beleteszi a maximumot a küzdelembe.

Mély sóhaj kíséretében vette fel az alapállását, majd a kardforgató hátrálása következtében nyert időt arra használta, hogy alaposan felpörgesse a gamája súlyát. Erős kísértést érzett arra, hogy ő is hátrálni kezdjen, így némi távolságot lopjon maga és a fiú közé, hogy így növelje az esélyét annak, hogy Makuda hibásan mérje fel a távolságot. Végül elvetette ezt a lehetőséget, mert már nem igazán maradt ideje túl sokat taktikázni.
Ugyanis a kardforgató megindult, amint elég távol került ahhoz, hogy ismét a lerohanós taktikát alkalmazza. ~Jól van, tanult az előbbiből…~ nyugtázta az öreg, és még egy mosolyfélét is megeresztett, amint látta, hogy most nem egyenes vonalban támad Makuda, hanem igyekszik kiszámíthatatlanná válni a cikk-cakkos mozgással. A kiszámíthatatlan mozgás miatt, viszont az öreg elvetette, hogy a súllyal támadjon. Ahhoz túl precíz dobásra lenne szükség, nem beszélve arról, hogy ha most a fiú nem hátrál, hanem testközelben maradna, Takadának nem lenne ideje visszahúzni a láncot, így a fegyvere alkalmatlanná válna az újabb támadásra, mert saját magát akadályozná.
Ennek köszönhetően az előre lendülő Makuda nem hallotta olyan élénken a súly zúgását, de ez szemmel láthatóan nem zaklatta fel, mivel újra megvágta az öreget. A harcművész most azonban már nem várta mozdulatlanul, égy félfordulattal rákövetett a felé mozduló kardforgatóra, majd a gama pengéjével ismét a fiú felé vágott.


Támadok

Takada Hiroshi (8. szint): 27/50 HP, 0 páncél, 30/50 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Aug. 31 2020, 21:29

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Makuda Kedd Szept. 01 2020, 17:25

Az öreg ügyesen küzdött mivel kétszer is kivédte a támadásaimat és kitartóan tűrte a sebzést. "Már megint megtörtént." Bosszankodtam magamban. Mikor láttam, hogy befejezni a pörgetést gondolhattam volna arra, hogy vágni fog. "A hibáiból tanul az ember." Most nem hagytam magamat megrendülni, mivel tudtam, hogy már alig van több mint fél élete. "Ha jól csinálom akkor még két ütés." Mielőtt elkezdtük a párbajt arra számítottam, hogy valamennyire egyenlő lesz a küzdelem. De így az esetleges vége fele már láttam, nem volt nagyon igazságos."Lehet engedni kellett volna a poti használatot." Mivel most az öreg mellett voltam és nem akartam harmadszorra is lerohanni, úgy döntöttem a gyorsaságomat fogom használni a támadásra nem pedig a lendületemet. Ezzel egy kis kockázatot is vállaltam, mivel az egész támadás a lendület megtartásáról szólt. De vállaltam ezt a rizikót mivel még megtehettem azt, hogy hibázzak. Lehet akár abból a hibából ki tudok hozni valami előnyt, elvégre "minden rosszban van valami jó." Itt már elég biztosnak éreztem a győzelmemet. De közben próbáltam nem túl magabiztos lenni, hiszen bármikor történhet valami. Fenn állt annak is a lehetősége, hogy innentől valamilyen oknál fogva kitér az ütéseim elöl és szép lassan legyőz.
Az egyre jobban felgyorsuló események miatt nem gondolkodhattam sokat. Ezért elhatároztam magamat, hogy milyen támadást fogok használni. Mivel a lendületem odaveszett gyorsan irányt váltottam még mielőtt Takada rám fordulhatott volna. Ezzel egy kis egyensúlyt is veszítettem, így a találat nem volt száz százalékos. De nem olyan alacsony, hogy ne találjam el mivel Takada nagyrészt egy helyben áll.


Makuda (11. szint): 47/55 HP, 2 páncél, 42/75  CSP


A hozzászólást Makuda összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Szept. 01 2020, 19:35-kor.

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 01 2020, 17:25

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Szept. 01 2020, 19:26


~Úgy tűnik, már nem fárasztja magát az elugrálással~ konstatálja az öreg miután látta, hogy Makuda testközelben marad. A harcművész fejében már kezdett körvonalazódni a következő lépés, amikor ellenfele kardja belehasított. Fejében hallotta az a lüktető búgást, amiről tudta, hogy a feje feletti életerőcsík piros színbe váltott. ~Vagyis ez lesz az utolsó támadásom~ számolt ismét magában az öreg. Próbálta latolgatni, az esélyeit, noha valószínűtlen, hogy egyetlen támadással megfordíthatná a küzdelem egyoldalúságát. Mivel a győzelemre való remény illúziójába sohasem ringatta magát. Egy szerűen csak helyt akart állni, hogyha később visszaemlékszik ne keljen miatta szégyenkeznie.

Taktikailag előnyben volt, mivel a testközeli harc, legalábbis ha sikerül égész közel maradni a fiúhoz, a gama rövid markolata és pengéje miatt könnyebben forgatható, míg a fiú hosszú egyenes pengéjének kell a tér, hogy használni tudja. Persze adott a másik lehetőség, hogy hátrál, és a lánc hatósugarát használva próbál a kardtól biztonságos távolságot felvenni.
Végül a belharc mellet döntött, és közelebb lépet a legényhez. Nem számított rá, hogy meglepi ezzel a lépéssel, de arra igen, hogy kénytelen lesz a kardja pozícióján változtatni, így talán lesz annyi rés a védelmén, hogy a becsület találatot hozza. ~Talán még rá is tudok segíteni…~

Baljában lévő láncot kicsit lejjebb eresztette így a keze és a súly közt, nagyjából egy fél méternyi lánc lógott. Egy pillanatra meg ejtette a jobb vállát, mintha támadni akarna, de rögtön utána a balja meglendült. A lánc fémes csikorgással tekeredett a kard hárító, úgynevezett ’erős’ részére. Takada még ugyan azzal a mozdulattal a fegyvert meg is próbálta elmozdítani a lánc húzásával, miközben a jobbjában lévő fegyver pengéjét vízszintes síkba emelve igyekezett beszúrni, és eltalálni Makudát.


Megkísérlem megszúrni Makudát, azaz támadok.

Takada Hiroshi (8. szint): 7/50 HP, 0 páncél, 22/50 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Szept. 01 2020, 19:26

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Makuda Szer. Szept. 02 2020, 19:14

Szerencsém volt, hogy a támadásom után nem ment el az egyensúlyom ezért már a következő támadásomon gondolkodtam. "Mennyi élete van még?" Kérdeztem magamba. Ahogy az öreg feje felé néztem láttam, hogy már csak egy fikarcnyi élete van. Kezdtem már sajnálni, hogy már csak egy jól bevitt támadás és vereséget szenved, immáron másodjára.

Mikor készültem a befejező támadásomra, ami egy haránt vágás lett volna Takada egy ügyes csapással megakadályozta a kardom használatát. Ekkor kicsit meglepődtem. "Legalább nem adja fel, meg ha tudja is, hogy erősen vesztésre áll." Próbáltam gyorsan rángatni kardomat, hogy engedjen a lánc a fogásból de nem voltam rá képes, már majdnem talált volna el a pengéjével az öreg mikor eszembe jutott valami. "Ha közelebb megyek akkor a lánc távolsága csökkenni fog amivel gyengül a lánc." Még mielőtt az öreg eltalált volna gyorsan a közelébe merészkedtem ami miatt a lánc el gyengült. "Ahogy arra számítottam." Ahogy a kardomat ismét szabadon használhattam egyből védekezésre használtam. Takada fegyverének pengéje majdnem elért, az utolsó pillanatban sikerült kivédenem. Lehet ha csak kitértem volna akkor azzal kevesebb kockázatot vállaltam volna, de nagyon a támadásra fókuszáltam, ami a hárítást követően meg is történt.

Amint a kardot támadó pozícióba helyeztem meg kiséreltem bevinni az utolsó ütést. Szemtől szembe álltunk, alig néhány lépésnyire egymástól. Itt én már csak a türelemmel játszottam, nem akartam kapkodni, mivel eddig sosem volt jó vége. Felmértem Takada helyzetét, hogy hol tudnám megsebezni. Végül a gyorsaságommal egy jobbra irányuló forgó vágást vittem véghez amivel Takada oldalát céloztam meg. Felvettem a lendületet és egy pörgéssel valamint az utána kialakult helyzetemből kifolyólag egy szúrással meg kíséreltem a támadást...


Makuda (11. szint): 47/55 HP, 2 páncél, 20/75 CSP


A hozzászólást Makuda összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 02 2020, 19:20-kor.

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Szept. 02 2020, 19:14

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Makuda Szer. Szept. 02 2020, 19:21

Pót dobás. Elnézést a figyelmetlenségemért

_________________
Adatlap
Színkódok: Narráció: #FF9933  Beszéd: #663300
Statok (Frissített):
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Szept. 02 2020, 19:21

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Makuda vs Takada 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Szept. 02 2020, 20:07

Makuda egy ügyes csellel szabadította ki kardját, amire Takada nem is számított. Ennek következtében sikertelen lett a támadása.
~Hát akkor ennyi volt~ állapítja meg magában az öreg rezignáltan. És bár elméje már feladta, a teste még küzdött. Motorikus emlékezete révén még izmai reflex szerűen kimozdították a kardforgató első támadása elől, de következő csapás már eltalálta.
A lila fény burokként ölelte körül, miközben hátra tántorodott a csapás súlyától. Egyensúlyát visszanyerve kihúzva magát, kicsit lazított izmain. Majd meghajolt Makuda felé.

– Gratulálok a győzelmedhez!

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Cardinal Pént. Szept. 25 2020, 15:42

Rendszerfrissítés... Aréna küzdelem zárása... 25 exp jóváírva... 60 arany jóváírva...

Makuda: +47 pont
Takada Hiroshi: -47 pont

Aréna küzdelem lezárva!
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Makuda vs Takada Empty Re: Makuda vs Takada

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.