Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Csápok VS Nyilak

4 posters

Go down

Csápok VS Nyilak Empty Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Chakna Szomb. Ápr. 18 2020, 23:09

Az az igazság, hogy az aréna nem tartozott a kedvenc helyeim közé. Kevesen vannak, akik ellen egyenlő félként küzdhetnék, és hiába vagyok tudatában a rendszer kötöttségeinek, a sorozatos kudarc nem tesz jót.
Most mégis úgy döntöttem ellátogatok ide, még pedig a napsugaras idomárfiúval, Simeonnal.
Szerettem volna jobban megfigyelni, hogyan fejlődött tovább a csapatmunkájuk Tengerszemmel. Nem igazán adódott még lehetőségem idomárral szemben kipróbálni magam, ők pedig olyan párosnak tűntek, akiktől elleshetem a kasztra jellemző trükköket.
És nem titok az sem, hogy valamilyen módon szerettem volna meghálálni az örökké vidám fiúnak, hogy megnevettette a húgomat. Ki tudja, lesz-e hosszútávú következménye a dolognak, de sokat jelent az a néhány perc, néhány óra is, amikor nem az őt nyomasztó gondok körül forog az agya.
Ezért írtam rá pár nappal ezelőtt.

“Chakna” írta:Szia Simeon!
Rég jártam az arénában, és arra gondoltam, Tengerszemmel segíthetnétek kicsit visszarázódni a rendszerébe. Természetesen utána mindketten vendégeim vagytok valamilyen finomságra. Esetleg szombaton?


Mikor pedig elérkezett a megbeszélt időpont, én Artemissel a vállamon, szokásos miko-ruhámban fürkésztem az épület előtt a teret, várva, hogy előbukkanjon a páros.
Úgy sejtettem nem kell nagyon koncentrálnom a részletekre: nem tudom nem észrevenni kettőjükez.
Meglátva a párost, halvány mosollyal intettem nekik.
- Sziasztok! Köszönöm, hogy eljöttetek - mosolyogtam valamivel szélesebben a mellém érő duóra. - Természetesen ti választhattok terepet - tettem egyértelművé, hogy a panell kezelésének a joga az övék.
Ha elfogadták, még csak nem is próbáltam leskelődni. Nem számítottam győzelemre a kazamatán látszó erőviszonyok alapján, de ettől kihívásként tekintettem rá, és edzésként, hogy a váratlan környezetre is reagálnom kell.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1319
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Simeon Vas. Május 03 2020, 16:13

Talán egy csokornyi napcsíkkal lehetett volna csak leírni Simeon boldogságát, amikor a levelet olvasta. Valaki szeretne velük időt tölteni! Persze ehhez már hozzászokhatott volna, de több év is eltelt úgy, hogy csak ketten voltak, így mindig, külön is tudott örülni neki, ha valaki programra hívta. Ráadásul még cukrászdába is mennek utána!
Ennél tökéletesebb program nem is ígérkezhetett olyasvalakitől, aki nem Fuwa volt. Mert Fuwa az más. Bizony!
Simeon persze azonnal is írt vissza, hogy nanáhogy jó nekik a szombat és ezután márcsak remélte, hogy jó idő is lesz aznap. Sok, nagyon sok napcsíkkal! Persze minden sosem lehet tökéletes; pár, szürke felhő vonult azért a távolban, amikor a páros az aréna felé trappolt jókedvűen - de azok még távol voltak. Simeon pedig a mának, a mostnak élt. És örült, hogy itt lehet.
- Szia! - integetett már messziről az íjászlánynak és az utolsó lépéseknél fel is gyorsított, úgy kerülgette az embereket. Tengerszem vele ellentétben elbambult, így kicsit későn vette észre, hogy bizony otthagyták. Fejében már a beígért finomságok jártak: vajon hova mennek majd? A Sweet Dreamsbe? A Játéksarokba? Vagy az Éjjeli Macskába? Hát, a fiatalkorú polip legalább hat helyet fel tudott volna sorolni fejből, ahova be lehet ülni az arénához közel. Mindbe voltak már vagy tízszer legalább! - Szívesen jöttünk, ugye, Tengerszem? - folytatta közben Simeon és ránevetett az érkező petre, aki ugyan nem tudta miről van szó, de bólintott és megnyalta a szája szélét. Idomárja is elfogadta a felajánlást: szóval ők választhatnak terepet... akkor lesz jó sok napcsík és víz is!
... Ugye, milyen váratlan? Dehát Simeon márcsak ilyen; így amikor végül beléptek a helyszínre, Chaknát látszólag bokáig érő, csillogón hullámzó víz fogadta, ami viszont sok, random helyen mélyült. És voltak hatalmas gyökerű vizifák is, kettő a játékosok két oldalán és egy középen.
- Tetszik? - vigyorgott a lányra Simeon és kiabálta át a teret, merthogy ellentétes oldalon kellett belépniük. Felvette Napkalapját, ami csakúgy tündöklött a napsütésben, és a többi felszerelését is. Az aranyozott sípot utoljára hagyta. Puhán feküdt a markában, de volt éle is és Simeon talán még semmire nem volt ilyen büszke, mint erre a darabra. Mert Fuwa segített megszerezni! És így a lányra emlékeztette, minden alkalommal, amikor ránézett az itemre. Rászorított, bólintott Tengerszemnek és boldogan mosolygott: ezzel már igazán, igazán minden megvan, ami csak kell!


Simeon (47) - HP:285 | F:44 | E:65 | I:110 | K:44 | GY:60 | S:85 | P:95
Spec itemek: Fütyülős, Napkalap, Szivárvány Köpeny, Tündérszalag Rúna, Pegazus Bakancs, Többrétegű Zafírvért, 2x Kraken Gyűrű
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Chakna Hétf. Május 11 2020, 18:45

- Ezt örömmel hallom -  mosolyogtam Simeonra és Tengerszemre is. Azért elgondolkodtam, hogy vajon van-e olyan akivel nem jönnének szivesen... Nem mintha bántana, ha nem kifejezetten nekem szól a lelkesedés. A fiú jelenléte, és vidámsága már magában elég jutalom volt, nem volt rá szükség, hogy különlegesen miattam legyen ilyen vidám. Azt hiszem Simeon az a fajta fiú, akit gyógyszerként is fel lehetne írni. Mint az Élet játékában Polyanna... 
A terepet végül húzodozás nélkül ők állították össze, én pedig kíváncsian léptem ki a csatatérre. Szemügyre vettem a sekélynek tűnő tavacskát, amit választottak, esetleges fedezékek után nézve, a kérdésre viszont jókedvűen mosolyogtam.
- Nagyszerű hely. Ötletes - dicsértem meg, és be is léptem az egyik vizifa mögé, hogy aztán bekapcsolt rejtőzködéssel és lopakodással próbára tegyem, vajon a fiúnak van-e észlelése. Ha követ a tekintetével, ahogy egy másik fa mögé megyek, akkor nem tudok ennyi előnyt kieszközölni a helyezkedéssel. 
A fa mögött vártam, hogy a számláló leperegjen, miközben arra keretem valami hatásos trükköt, hogy az idomárpáros létszámfölényével kezdjek valamit.  Nagyon összhangban voltak már a legutóbbi párbajunkkor is, és nem volt okom feltételezni, hogy ezúttal nem lesz ez az összhang mégerősebb.  Valahogy egy helyen kellene tartanom őket... Vagy legalább egy irányban hozzám képest.
Ha az az irány lefele van.... Nos... az is jobb a semminél. És amúgy is rég másztam fára. Ideje kicsit feleleveníteni a szentélyben szerzett emlékeket.
Mire a számláló lejárt, felkapaszkodtam a fára, és onnan figyeltem, vajon mit talált ki a bohókás duó. Az mindenesetre biztos, hogy árnyékban voltam, ami jogos ellenféllé tett már önmagában is a napsugaras fiúval szemben.


Te kezdesz, mert gyorsabb vagy, és nem tudok elbújni az észlelésetek elől Very Happy 

Simeon (Sebzés: 65, Pet sebzés 110, támadáshoz 4 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1.5 SP kiskörönként.)
Chakna (Közelharci sebzés: 17, Távolsági sebzés: 89, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 5 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Simeon (47. szint): 285/285 HP, 95 páncél, 220/220 CSP 
Chakna (32. szint): 170/170 HP, 80 páncél, 205/205 CSP

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1319
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Simeon Kedd Május 12 2020, 19:24

Simeon lelkesen bólogatott a dícséretre: szerinte is ötletes és Chakna még nem is tudja, hogyha rossz helyre lép, vagy nem figyel eléggé a lábai elé, könnyen beleeshet egy mélyebb lyukba. Persze az idomár ezt csak magában tette hozzá; hangosan a világért nem mondta volna ki! Odalett volna a meglepetés. A lány pedig hamarost el is tűnt az egyik fa mögött, de Simeon éppen a felszerelkezéssel volt elfoglalva, nameg azzal, hogy a nap felé tartsa az aprócska fegyverét, amivel még volt mit gyakorolnia. Nem figyelt hát, tekintetével nemhogy nem követte ellenfelét, de mégcsak arrafelé se pillantott.
A visszaszámláló vége zökkentette vissza és arcán csodálkozással szemlélte, hogy hát Chakna bizony eltűnt. De tudta, hová!
- Gyere, Tengerszem, meglepjük! - suttogta a polipnak, aki erre alámerült a vízbe. Hogy azzal a kalappal ilyesmit nem lehet csinálni? Hát az Simeont nem igazán zavarta: odafutott a fához, aminek tetején a lány bújt és már éppen nagy töprengésbe esett volna, hogyan is jusson fel, amikor meglátta Tengerszemet. Szabad kezét szája elé téve próbált meg nem nevetni, mert a polip éppen két, alsóbb ágat húzott hátra két-két csápjával, élő csúzliként, egyenesen Chakna irányába. Simeon elvigyorodott és gyorsan átrohant a fa másik oldalára, feltartotta a kezét, három, kettő, egy... és kilövés! Tengerszem repült! Ha sikerül, éppen úgy, hogy sebzés mellett a lányt is kibillenthesse az egyensúlyából, csúzliból holtsúllyá alakulva. És csak ekkor jött a képbe Simeon! Ha a petnek sikerült a menőver, fel se kellett másznia; elég volt a síp éles végét elhúznia a becsapódó páros - lehetőleg - emberi részén. Ha viszont nem sikerült, akkor igyekezett gyorsaságával, kissé ügyetlenül, de felkapaszkodni a fára és közelebb jutni a lányhoz, hogy legközelebb már egészen biztosan találni tudjanak!


Támadunk! Első kocka Tengerszem, de bármelyikünk talál, mindketten betalálunk!
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Május 12 2020, 19:24

The member 'Simeon' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Csápok VS Nyilak 4767249862_5877ffd2ef_s Csápok VS Nyilak 4766609959_af0c0eb7c7_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Chakna Hétf. Május 18 2020, 21:15

Lassú voltam. Nagyon nagyon lassú. De nincs min meglepődni. Nem volt olyan jó ötlet jártasság nélkül fára mászni. De legalább sikerült, így az utolsó pillanatban még megláttam, mi készül odalent. 
Ha előbb nem is figyelt a fiú most egyértelmű lett, hogy hiába a rejtőzködés és lopakodás alacsony szinten, Simeonnak magasabb szintű észlelés jártassága van. Na nem baj. Legalább nem fog váratlanul érni.
A pontozásom viszont még bőven hagy maga után kívánnivalót... Vajon elérem valaha azt, hogy ne ezen múljon semmi? Mert most is hiába vettem észre mi készül, hiába próbáltam fel is készülni, lassú voltam.
Mire kihúzhattam volna az íjamat, a felém repülő polip már el is talált. És kibillentem az egyensúlyomból is, hála az akrobatika alacsony szintjének... De legalább nem ütöttem meg magam nagyon.
Sebződni mégis sebződtem, hála egy ügyesen tartott fegyvernek. 
Miközben feltápászkodtam, megállapítottam, hogy ezek ketten tényleg nagyon jó párost alkotnak. Így közelebbről elnézve a fegyvert már rájöttem, hogy egy kifent sípról van szó. Nem semmi, egyáltalán nem semmi.
-  Szép fegyvered van. A mobok idomításához is használható? - kérdeztem részben kíváncsiságból, részben pedig, hogy kipróbáljam, vajon mennyire tudom elterelni a srác figyelmét. A polippal szemben volt trükköm, de sajnos nem a tarsolyomban. Legközelebb hamarabb is eszembe juthatna némi édességgel feltölteni az inventorym... 
Mindenesetre, miközben a srác mesélni kezdte a tapasztalatait a síppal, én hátrálni kezdtem, és beugrottam a fa mögé, hogy onnan engedjek el Simeon válla felé egy nyílvesszőt, szinte azzal a mozdulattal fordulva is át a fa másik oldalára, hogy kicsivel több teret nyerjek magamnak a védekezéshez.


//Lássuk azt  lövést Very Happy

75/170 HP, 173/205 Csp


A hozzászólást Chakna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 18 2020, 21:19-kor.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1319
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Május 18 2020, 21:15

The member 'Chakna' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Csápok VS Nyilak 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Simeon Kedd Május 19 2020, 12:10

Sikerült, sikerült! Tengerszem eltalálta a fán rejtőzködő Chaknát és azzal a lendülettel estek is hátra, egészen le a másik oldal felé, ahol Simeon várt rájuk. Tengerszem hatalmasat csobbant a sekély vízben, amíg idomárja kihasználta a lehetőséget és gyorsan megkarcolta az íjászt, amíg még amaz a földön volt.
Aztán megérkezett a kérdés.
- Nem, mobokat nem tudok vele, vagyis... - tűnődött el a fiú - Még nem próbáltam. De Tengerszem mellett nem is kell - vigyorodott aztán el és rámosolygott a vízből előbukkanó polipra. Tengerszem erre aztán rögtön megnyugodott és bólogatott: bizony, nem kell ide más pet, csak ők ketten! Persze mire a srác visszafordult Chakna felé, a lány eltűnt - Hé, ez nem ér! - fonta karba kezeit Simeon, de azért nevetett közben: ellenfelük trükkös volt! És már egy nyíl is repült felé, amit későn vett észre, így az belefúródott a vállába, vörös lyukat hagyva maga után.
- De megmutathatom, hogy igazából mit tud! - folytatta aztán az idomár és bólintott petjének, aki eltűnt a vízben. Simeon várt még egy kicsit, majd belefújt a sípba: a hang még sokáig pattogott a víz tetején, felkúszott a fákra és elmerült a habokban. Simeon büszkén mosolygott arrafelé, amerre Chaknát jelezte neki a jártassága - majd, ahogy meghallotta a csobbanást, közelebb is sétált a pároshoz. Mert tudta ám ő, hogyha megfújja a sípot, az - főleg a víz alatt! - olyannyira segít Tengerszemnek koncentrálni, hogy egészen biztosan meg fogja tudni ütni a felkészült lányt. És így is történt: a polip egy mélyebb részről bukkant fel Chakna mögött és csapása nyomán lila fal került kettejük közé.
- Ph-hhh-brrrph! - húzta ki magát büszkén a pet és közben megérkezett Simeon is.
- Ugye, milyen szépen szól? - kérdezte a lányt és ha kellett, fel is segítette - Segít Tengerszemnek - magyarázta és leguggolt a poliphoz, hogy megsimogathassa a fejét. Tengerszemnek persze így, hogy vége volt a harcnak, már rögtön a jutalmon járt az esze és meg is nyalta a szája szélét, miközben felnézett a játékosokra: valaki itt édességet ígért, nem igaz?
- Ph-bbhpprph. Hhhhph-brrph - mondta ki hangosan is gondolatait, amire - legalábbis gazdája részéről - csak egy jóízű kacagás volt a válasz.
- Megyünk, megyünk már, Tengerszem - mosolygott és ha Chakna is készen állt, a lány oldalán indult kifelé az épületből - Hova megyünk, melyik cukrászdába? Tudsz jó helyet? - kérdezte őt, aztán eszébe jutott az előző téma - Neked is tetszett a síp? Nemrég szereztük - büszkélkedett és amíg sétáltak, el is mesélte neki, hogy nem találta meg Daneet, de egy kedves úriember egy céhből azt mondta neki, hogy aranyért cserébe megcsinálja, ha hoz minden ércet. Ésés Fuwa segített megszerezni az utolsó ritkát hozzá! Mert a céhbankban csak Napkő volt, ami amúgy a legcsodálatosabb érc a világon, de ehhez pont nem az kellett. Hanem smaragd. Bizony!
És ha a történet a végére ért volna, de még mindig nem érkeztek meg a cukrászdáig? Hát akkor elkezdte mesélni a kígyóvárat, meg még mindenféle mást is, egészen addig, amíg Tengerszem jól nem lakott.


Simeon használja a síp képességét, így Tengerszemnek biztos találata lesz! Köszi a játékot! Very Happy

_________________
Adatlap Very Happy
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 961
Join date : 2017. Jun. 19.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Chakna Szomb. Május 23 2020, 00:22

Mosolyra késztetett az a szeretetteli hang, amivel közölte, hogy neki nem kell pet Tengerszem mellé. Vajon ez teszi őket olyan ütős párossá? 
Mindenesetre a kérdésem megtette a hatását, és ha nem is veszedelmes mértékben, de ahhoz eléggé elterelte Simeon figyelmét, hogy a nyilam a vállába fúródjon. 
Azt azért megjegyeztem, hogy más trükkje is van a sípnak. Hiába vettem észre honnan támad a polip, nem tudtam elég gyorsan előrelépni, vagy kitérni előle. 
A karcolás után viszont, csak úgy játékosan elkaptam a lila falról visszapattanó polipot, és egyet pörgetve rajta dobtam bele a vízbe, nevetve.
- Igen, gyönyörű hangja van - bólintottam mosolyogva az idomár kérdésére, aztán elismerően hozzátettem Akkor ezért volt olyan tökéletesen pontos a támadása - állapítottam meg. Valahogy őket nézve, ahogy Simeon megsimogatta a polipot, rég érzett melegség töltött el. Hasonló, mint amikor az íjász klubban az elsősöknek segítettem, és láttam, milyen büszkék, ha sikerült jól teljesíteniük, és megdicsérték őket.
Megint elnevetem magam, amikor Simeon "tolmácsolja" Tengerszem izgatott szavait.
- Indulhatunk - bólogattam még kuncogva, és kifele menet hagytam érvényesülni a fiút.
- Legyen meglepetés - mosolyogtam a fiúra, kis izgalmat próbálva fenntartani. Bólogattam, hogy természetesen tetszett a síp, és bazsajogva hallgattam a fegyver történetét. Különösen azt a részt, amikor Fuwakoról beszélt. Nocsak... Csak nem egymásra találtak ezek ketten?
Meg a kígyóvár történetét is.
Végül megérkeztünk. Eszembe jutott, mikor jártam itt először, és keserédes mosoly költözött az arcomra. 
A keserűség viszont hamar elszállt, mert Simeon mesélt tovább a süti mellet is, én pedig óvatosan, diszkréten faggatam is picit, óvatosan puhatolózva milyen kalandjai voltak a néma lánykával.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1319
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Cardinal Csüt. Május 28 2020, 16:27

Rendszerfrissítés... aréna küzdelem zárása... dupla event alkalmazása... 200 exp jóváírva... 480 arany jóváírva... 50 legendás exp jóváírva...

Simeon: +10 pont
Chakna: -10 pont

Aréna küzdelem lezárva!
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Csápok VS Nyilak Empty Re: Csápok VS Nyilak

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.