Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Képességpróba

4 posters

Go down

Képességpróba Empty Képességpróba

Témanyitás by Hinari Csüt. Feb. 27 2020, 22:05


A céhkert hátsó részének kavicsos ösvényén sétálgattam és a Katana pengéjének tükrében néztem a körülöttem lévő, bimbózó virágokat. Egészen eddig gyakoroltam: úgy mozogtam, fordulás és csapás, vágás és pördülés, hogy a kardom éle centikre álljon meg a fák törzsétől és a bomló nárciszok törékeny sziromleveleitől. Egészen jól ment, habár kellő fókusz és önuralom kellett hozzá - és emiatt ez az előző, jó öt perc bőven elég is volt.
De, sajnos, korántsem elegendő.
Már nagyon közel álltunk a fegyverem szintlépéséhez és elhatároztam, hogy még ma el szeretném érni vele ezen határvonalat. Önmagában viszont a levegő szeletelésével csak az én technikám fejlődött, a Katana pontjai nem, így hiába voltam kint, stattal fogható eredménye ezidáig nem volt az igyekezetnek. Éppen ezért örültem meg Fuwának, akit ekkor láttam meg: lehet, hogy csak véletlen járt erre, lehet hogy a palota ablakából látta meg a gyakorlást és jött le csatlakozni hozzám; igazából olyannyira a feladatomra koncentráltam, hogy nem is figyeltem semmi másra még... most viszont mosolyogva integettem neki és sétáltam oda hozzá, miután ő is észrevett.
- Szia Fuwa - köszöntem neki és csúsztattam vissza a Katanát a tokjába. Egyelőre... - Te is élvezed végre a jóidőt? - kérdeztem csak amolyan témafelütésnek, hiszen mégsem lehet valakit rögtön azzal letámadni, hogy figyelj csak, harcoljunk egyet, rendben? Habár a lány az utóbbi időben (részben a közös kazamatázásnak, részben a saját kalandjainak köszönhetően) folyamatosan fejlődött és azt hiszem, már a harmincas szinten is túl van, vagy... legalábbis nagyon közel hozzá. Így tehát, ha felszerelés nélkül párbajozok vele, mégcsak egyoldalú se lenne a küzdelem, egy kis erősödés pedig sosem árt senkinek ebben a világban. Főleg, mióta Joel annak veszélyeit Fuwára nézve külön kiemelte nekünk: onnantól azért nekem is célom lett szinteket léptetni őt és reméltem, hogy ő sem zárkózik el ez elől olyan nagyon.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Pént. Feb. 28 2020, 09:09

A céhhel közösen végigvitt kazamaták és kalandok felbátorították. Szeretett volna sokkal-sokkal jobban segíteni ezeken a közös küzdelmeken Hinariéknak. Ráadásul Grimm is azt mondta neki múltkor, hogy sokkal ügyesebb lett, de rengeteget kell még gyakorolnia. Ezen a napon pedig szép idő volt, ezért úgy gondolta, gyakorolni fog. Párszor látta már, hogy Hinari és Leo a Palota hátsó kertjében szoktak edzeni közösen, ezért úgy gondolta, az lehet a legjobb hely próbálgatni.
Már séta közben is a kardját nézegette a kezében, és ide-oda vág vele óvatosan, nagyon igyekezve, hogy pontos legyen a penge útja, ahogy szeretné. Sajnos még sokszor nem úgy sikerülnek a mozdulatai, ahogy szeretné... És hiába veszi észre sokszor, hogy nem lesz jó, addigra már késő, a vágás elsuhan a célpont mellett. Ügyesebben kellene csinálnia... valahogy!
Nem annyira figyelt a környezetére, ezért bár csodával határos módon nem botlott meg semmiben, de alaposan meglepődött, hogy Hinari éppen ott volt, és köszönt neki.
Pár pillanat csúszással azért elmosolyodik, és a kardot leengedve integet a szőke hercegnőnek.
A kérdésre először bólint, aztán rájön, hogy nem tudja így elmagyarázni teljesen mit akart csinálni, úgyhogy teljesen elteszi egyelőre a kardot, hogy elővegye a Simeontól kapott cicás füzetet és ceruzát, és leírja, mit is szeretne. Aztán nemsokára átadta a füzetet Hinarinak.

Igen! Úgy gondoltam most nagyon jól lehet gyakorolni, úgyhogy kijöttem. Láttan hogy ti is itt szoktatok edzeni. De nem akartalak zavarni...

Bizony, észrevette, hogy a céhvezér is a kardját tette el, így arra jutott, hogy ő is gyakorolt, és megzavarta... Keresnie kell egy másik helyet.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Pént. Feb. 28 2020, 10:05


Általában nem karddal a kezükben szoktam idekint a céhtársaimmal találkozni - kivéve, ha direkt azzal a céllal jövünk ki, kihasználva a jóidőt, hogy kicsit gyakoroljuk a mozdulatokat, de ez főként Leora volt igaz mostanában; Fuwa még talán egyszer sem csatlakozott hozzánk ilyenkor. Talán ezért is lepett meg, hogy fegyvert látok nála... és ő is meglepődött, hogy nincs éppen egyedül. Persze, attól még, hogy Joel előtt élőszóban beszélt és nem is keveset, minden maradt a régiben, így türelmesen vártam meg, amíg elteszi a kardját és előveszi a füzetét, hogy válaszoljon.
- Nem zavarsz - ráztam meg a fejem mosolyogva, amint elolvastam a lapra vetett szavakat - Sőt, ami azt illeti, éppen azon gondolkodtam, hogy megkérhetlek-e, hogy segíts... - tettem hozzá - Tudod nekem olyan különleges kardom van, ami maga is képes szintet lépni - húztam ki a Katanát a tokjából mégis és mutattam meg neki közelebbről is: a hol vésett, hol kidomborodó sárkányminta végigkanyargott a markolaton egészen a penge felső harmadáig; szemei pedig mintha megcsillantak volna a napsütésben, ahogy a lány rájuk nézett - Viszont ha egyedül gyakorlok, nem tud fejlődni, így kellene egy edzőpartner - pillantottam rá jókedvűen-várakozón, hisz ha ő is ezért jött ide, végülis egyezik a célunk.
- Ha úgyis gyakorolni akartál, gyakorolhatnánk ketten - mondtam még - És én is tudok neked segíteni, ha elmondod, miben szeretnél ügyesebb lenni - bólintottam és körbenéztem, mennyire lenne ideális ez a terep egy játékos játékos elleni párbajhoz. Talán itt az ösvényen nem annyira, de kicsit hátrébb már lenne elég helyünk ahhoz, hogy egy virágot vagy faágat se vágjunk el véletlen, miközben egymásra és nem a környezetre koncentrálunk. Így tehát, ha Fuwa rábólintott az ötletre, elballagtunk egy bokroktól és pár fától övezett, nagyobb tisztásra, ahonnan már a közeli patak hangja is hallatszódott. Még túl hideg lenne a vize ahhoz, hogy beleessünk, de majd nyáron, a köveken egyensúlyozva ott is lehetne edzeni majd.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Pént. Feb. 28 2020, 10:39

Boldogan csillant fel a szeme. Akkor maradhat itt is! De jó! Ráadásul még segíteni is tud Hinarinak! Hát ennél jobban igazán nem alakulhatna ez a gyakorlás!
Kíváncsian nézegette a hercegnő kardját. Egészen gyönyörű volt az a minta. Meglepetten pislogott, mert ő nem tudta hogy olyan tárgyak is vannak, amik tudnak fejlődni, mint a játékosok. És még a szemein is gyönyörűen csillant a fény. Ennek egy egészen csodálatos kardnak kell lennie! Amilyen egy hercegnőhöz illik. Egyszer majd meg kell kérnie Hinarit, hogy Simeonnak is mutassa meg. Az idomárdiúnak biztosan nagyon tetszene, ahogy a fény játszik a sárkánymintán!
A gondolattól, hogy segíthet a kardnak fejlődni, fellelkesedett. Tudta ő, hogy azzal egyben ő is tud gyakorolni!! Akkor tényleg mindenkinek hasznos lesz ha együtt maradnak.
Bólogatott Hinari felajánlására, és sebesen írni kezdett, hogy nagyjából elmondja miért szeretne gyakorolni. Nemsokára át is adja a füzetet, és gondolkodik, nem-e hagyott ki valamit.

Sokszor nem sikerül úgy csapnom a karddal, ahogy szeretnék. Gyakorolni kell, hogy pontosabban és jobban sikerüljön. Akkor kevesebbszer hibáznék, és többet tudnék segíteni amikor kazamatába megyünk!

Miután ezt megbeszélték, vidáman, már-már ugrándozva követte a hercegnőt kicsit arrébb, az édes virágillattól belengett, madárcsicsergéstől és patakcsobogástól hangos tisztásra. Boldogan nézett körbe. Nem sokszor volt még itt, úgyhogy kicsit ismerkedett a területtel. Szerette az ilyen helyeket. Szép volt, finom illat szállongott a levegőben, és a madarak éneke kiegészülve a patak dalolásáv az egyik legkedvesebb zene volt. Ilyen helyen igazán jó gyakorolni! Közben a füzetét és a ceruzát elrakta, és helyette a kardját vette elő.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Pént. Feb. 28 2020, 17:04


Szinte azonnal megláttam rajta az örömöt, hogy segíthet és a lelkesedést is, hogy végülis őneki is lesz társasága gyakorlás közben. Fákon és szalmabábukon amúgysem olyan hiteles ez, mint élő, érző emberekkel az átellenes oldalon. Újra kezembe vettem a macskás füzetet, a leírt sorok azonban elgondolkodtattak: ha a találati esélyét akarja növelni, az leginkább a fegyverkezelésének emelésével lehetséges - vagy esetleg, ahogy Ozirisznál is volt, a rendszer adhat rá valamilyen képességet, ha megvan hozzá a szintje és még nem adott, ám ezt jelenleg elég valószínűtlennek találtam.
Végül csak bólintottam és visszaadtam neki a lapokat:
- Rendben, ha a támadást szeretnéd gyakorolni, kezdhetjük úgy is, hogy én csak védekezek - ajánlottam neki, már a tisztás felé ballagva - Az viszont, hogy eltalálsz-e vagy sem, a fegyverkezelésre tett pontjaidtól függ elsősorban, ezen túl pedig a képességek is befolyásolhatják. Nekem például van olyan képességem, ami bizonyos hibaszám után biztossá teszi a következő pár támadásom - magyaráztam, miközben (követve a példáját) magam is kézbe vettem a fegyverem. Lenyitottam a menüm és elküldtem neki egy párbajfelkérést, ahol aztán kiválaszthatta, hogy milyen típusút is szeretne tulajdonképpen. Nekem igazság szerint mindegy volt, hogy teljes vagy féléletes opcióval állunk ki egymással: viszonylag sok volt az életpontom és emelni is tudtam azt, így nem tartottam attól, hogy Fuwa támadásai egyből levinnék azt a feléig. De, természetesen, a teljes életes is jó volt, hiszen annál meg az idő és a lehetőség is tovább lesz adott arra, hogy gyakorolja a csapások helyes kivitelezését. Én pedig elsősorban védekezni fogok. Nem is rossz a szerepkör; a támadásokat a virágok között már eleget ismételgettem.
- Az első csapásváltás előtt, a visszaszámlálás alatt mindig van időd eltervezni, hogyan szeretnéd kezdeni a harcot. Ha tudod vagy sejted, hogy te vagy a gyorsabb, úgy könnyebb is. Mobok ellen pedig - igaz a nagyszintű kazamatákban ők támadnak először - de amikor két támadásuk között visszahúzódnak, van rá lehetőséged és időd, hogy kigondold, merre vezeted a kardod élét. Jelen esetben valószínű én lennék a gyorsabb, de vegyük úgy, hogy nem.
Közben már a visszaszámlálás ment. Beálltam védekezésbe és úgy mozdítottam fegyverem, hogy a Katana hegye egyenesen a szemei közé "nézzen". Ez általában szokta zavarni a támadókat, amolyan kényelmetlen helyzetet teremtve nekik, de meglátjuk, Fuwa mennyire figyel fel erre és alakítja ehhez mérten a terveit.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Vas. Márc. 01 2020, 15:26

Bólogatott. Úgy Hinari is jobban tud figyelni a támadására, és meg tudja mondani, mit csinált rosszul, vagy mire felejtett el figyelni.
Figyelmesen hallgatta séta közben a hozzá fűzött fontos dolgot is. Fegyverkezelés és képességek… Igyekezni fog, hogy azzal ne legyen probléma… Ugye az segíteni fog benne? Mindenesetre komolyan bólintott, hogy megértette.
Közben a figyelmét kicsit elterelte a környék. Meg volt győződve róla, hogy ilyen  időben a legeslegszebb ez a kert. A menüje csippanása azért visszarántotta a szituációba, és miután gyorsan elolvasta a párbajfelkérés szövegét, vidáman elfogadta.
Néhány dolgot még állítgatnia kellett… Enyhén oldalra billentett fejjel nézegette a dolgokat, és gondolkodott. Végül komolyan bólintott, és beállította, hogy egész életes párbaj legyen. Úgy hitte, a fél életes nagyon nagyon hamar véget érne, az pedig magától értetődött, hogy nem fognak életre-halálra harcolni. Ő olyat nem szeretne soha, pláne nem a barátaival.
A visszaszámlálás így elindult, és Hinari is tanácsot adott még.
Szóval eltervezni. Nézegette kicsit a kardját, aztán Hinarit, aztán megint a kardját. Úgy látta, akkor találhatja el legbiztosabban, ha az oldalát próbája eltalálni… Az olyan csapások elől nehezebb elugrani, és ellépni is…
Aztán tovább nézte a helyzetet… A legjobb az lenne, ha nem arra az oldalra csapna, amelyik oldalon Hinari a katanát fogja… Úgy a karddal sem lesz olyan egyszerű hárítani a csapását...
Csillogó szemmel bólintott magának, és mivel eddigre a számláló is lejárt, meg is próbálhatta megvalósítani az ötletét, és amilyen gyorsan csak tudott - Mert az is fontos, hogy az ellenfél meglepődjön! - odafutott Hinarihoz, hogy megpróbálja eltalálni az oldalát, nagyjából a derekánál.  


Hinari (Sebzés: 87, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1.3 SP kiskörönként.)
Silence (Sebzés: 74, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Hinari (50. szint): 300/300 HP, 0 páncél, 260/260 CSP
Silence (32. szint): 170/170 HP, 90 páncél, 250/250 CSP

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Márc. 01 2020, 15:26

The member 'Silence' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Képességpróba 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Vas. Márc. 01 2020, 16:05


Örültem, hogy figyelmesen és fókuszáltan hallgatott végig és úgy tűnt a bólintásából, hogy érti, mit szeretnék mondani - és elnézve a gondolkodását a visszaszámlálás alatt, az elmondottakat minél hamarabb meg is akarja valósítani. Enyhén elmosolyodtam a felismerésre. Joelnek nem volt igaza; Fuwa sokkal gyorsabban fog tanulni úgy, ha nem törekszünk arra, hogy mindig vigyázzunk rá - de ezzel együtt kell, hogy elmondjuk neki, mire kell odafigyelnie és hogyan tud erősebbé válni. Ő nem az a típus, aki ne fogadna meg jótanácsot, csak azért sem.
A teljes életes párbaj kezdetét jelző gong megszólalt, ő pedig már meg is indult felém, meglepő (vagy talán nem is olyan meglepő?) módon az enyémhez hasonló gyorsasággal. Persze, én jelenleg csupán a Katanával harcoltam és így erőteljesen csökkentett gyorsasággal, de mivel céhtársam is a gyorsaságra épít, más esetekben komoly előnye lesz ebből fakadóan... és már azt is tudtam, melyik lesz a következő trükk, amit megtanítok neki. Kardjának élén megcsillant a nap, ahogyan azt az oldalam felé irányította. Direktbe hárítani a pozíció miatt nem tudtam volna, így egy oldalra ugrással próbálkoztam, ám még ígyis elért, apró, vörös csíkot húzva a testemre, melyet ezúttal nem fedett vért. Szinte azonnal, még az ugrás közben lendítettem a Katanát jobb kezemben és pördültem meg, tőle távolodó irányba: Fuwa közvetlenül a bal oldalamon állt most, kardja pedig a találat után még az előttem lévő terület felé fordult, tehát egy gyors, csupán bal sarokkal kivitelezett fordulattal könnyen olyan helyzetbe kerülhettem, hogy ellenfelem teljes fegyvert tartó jobb keze, válla és háta szabad felületet jelentsen a pontosan erre a területre lendített kardomnak. Egy könyökhajlítással ráadásul mégcsak a fordulatot se kellett teljesen befejeznem - ám, ha már ezt beszéltük meg, nem vittem végig a mozdulatot: a Katana (csakúgy, mint korábban a virágok esetében) pár centire állt meg Fuwától. Persze ha a lány arrébb ugrott, egyszerűen jobb lábammal utánaléptem és úgy próbáltam meg elérni.
- Jó terv, jó kivitelezés - bólintottam - Csak arra figyelj, ha az ellenfeled nem tud a fegyverével hárítani, mert olyan területet célzol, a következő körében neki lesz lehetősége rá, hogy a kardod pozíciójától függően ugyanezt megtehesse - engedtem le a fegyvert és vettem egy az előzőnél kisebb távolságot fel közöttünk - Így ilyenkor készülj inkább az azonnali elkerülésre; hosszabb kardoknál ugyanis a hárítás ilyenkor nehézkesebb. Valamint, ha gyorsabb vagy nála, becsaphatod azzal, hogy amíg megközelíted, nem teljes sebességgel futsz: ha azt hiszi, az a maximális gyorsaságod, váratlanul éri majd, ha az utolsó lépéseid és a támadásod már teljes sebességgel viszed véghez. De, persze, ez csak egy párbaj legelején jön csak be és mobok ellen sincs értelme - magyaráztam. Ezek után beálltam újra védekezésbe és jeleztem neki, hogy támadjon megint.


Hinari (50. szint): 300/226 HP, 260/210 CSP

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Vas. Márc. 01 2020, 17:03

Megkarcolta! Hinarit megkarcolta! Örömében megfeledkezett róla, amit Grimmtől pedig minden egyes gyakorlás alkalmával hallott: Vigyázni kell magára rögtön a támadás után, mert olyankor védtelen marad pár pillanatra. Pont úgy, mint ahogy most is történt. Ahogy a találtat miatti örömben a lendület vitte tovább, csak a szeme sarkából látta ugyan Hinari mozdulatát (amin egyébként meg is lepődött... Hinari sokkal sokkal gyorsabb szokott lenni nála), de már nem tudott volna úgy kitérni, hogy a kard ne érje el. Azért megpróbálta, hogy hátra ugrik, de Hinari könnyedén követte a mozdulatot, és végül csak azért nem érte el a kard, mert a céhvezér megállította.
Elámulva pislogott, mert nagyon ügyesnek tűnt az a mozdulat, ami neki lehet eszébe sem jutott volna...
És Hinari még is megdicsérte... Előbb eltátotta a száját, mert hiszen mégsem volt annyira ügyes az ötlet, amit kigondolt...
Elgondolkodott azon, amit a hercegnő mondott. Valami ilyesmit szokott mondani Grimm is...  Jobban kell figyelni erre. Csak azt nem tudja, azt hogyan lehet ilyenkor...
Erre még nem gondolt... Meglepőbb, ha először lassabban közelít? Már éppen azon gondolkodna, hogy hogyan próbálja ezt ki, de Hinari azt is hozzáteszi, hogy másodszorra már nem működik... Akkor most se működne...
De újra támadni kell, úgyhogy ideje kigondolnia valamit megint... Ezúttal kicsit más jutott eszébe. Végülis akkor sem lehet könnyen kitérni, ha nem oldalról akarja megvágni Hinarit... Kissé rámarkolva a kardjára újra nekilendül. Most nem olyan végiggondoltan, de felülről igyekszik lecsapni Hinari jobb vállára. Először is olyan közel próbál kerülni a hercegnőhőz, amennyire mer, mert úgy nagyobbat kellene hátra ugrania a lánynak, hogy elkerülje a csapást.
Így is feltűnik neki, amint elindítja a csapást, hogy arra viszont nem gondolt, hogy ne a válla szélét célozza, és el is mérte kicsit a dolgot, így a kard anélkül is elsuhanna Hinari karja mellett, hogy a lány elmozdulna.
- Ó... keseredik el rögtön kicsit, ahogy a lendület már viszi tovább a kardot.


Silence (32. szint): 170/170 HP, 90 páncél186/250 CSP

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Vas. Márc. 01 2020, 17:40


Végig az arcát, a mimikáját figyeltem, miközben beszéltem hozzá, mosolyogva-jókedvűen: Fuwának nehezére esett élőszóban beszélni, így más lehetőség híján a szavak nélküli reakciójából tudtam csak következtetni rá, hogy érti-e, maradt-e kérdése vagy esetleg ő eddig teljesen máshogyan tapasztalta ezt vagy azt. Kicsit még kuncogtam is a csodálkozásán, ahogyan a dícséretemre pislogott:
- Nincs olyan, hogy tökéletes - világítottam rá könnyedén - Szóval hidd el hogy jó volt, a továbbiaktól függetlenül - bólintottam, néhány egyéb tipp után pedig intettem neki, hogy újra ő jön. Már az első mozdulatánál, ahogyan emelte a kardját láttam, hogy felülről készül támadni - hacsak nem nagyon gyors vagy visz bele valami csavart, egy szemtől szembeni, fentről érkező támadást egyszerű hárítani annak, aki figyel a részletekre... és persze a pontjai is elegendők hozzá. Ezt mindig bele kell venni a számításokba. A sword art online statalapú játék. Kinek segít, kit hátráltat; a harci tudás és tippek csak másodlagosak. Tehát amíg Silence a magasba emelte, majd lefelé csapta a fegyverét, nekem csupán felfelé kellett emelnem azt, testhez szorított alkarokkal, hisz egy kiálló könyökrész csak fölösleges felületet és így lehetőséget jelent a másiknak. Ennek megfelelően időm is bőven volt rá, ám hiába támasztottam ki és vártam a két fém csattanásának jellegzetes hangját, az nem következett be: Fuwa kardja ártalmatlanul suhant el mellettem. Azért elgondolkodtam a dolgon, lévén pont ezeket az eseteket emelte ki a harc előtt nekem, de sok olyat valószínű nem tudtam most hozzátenni, amit ő maga ne vett volna észre maga is.
- Nincs semmi baj - mosolyogtam rá - Ha látod, hogy rosszfelé megy a támadásod íve, használd a csuklódat és a könyököd arra, hogy még tudj korrigálni a csapásod közben is. Ennél például, ha a csuklód enyhén kifelé fordítod, hogy az alkarod alsó része kicsit az ég felé nézzen, az eredetileg lefelé csapó pengéd kissé balra lefelé fog mozdulni - mondtam és egyszeriben mutattam is be neki fizikailag is, hogy mire gondolok... persze anélkül, hogy őrá céloztam volna.
- Próbáld meg ezt az előző támadásod újra, ezzel a változtatással - ajánlottam neki és álltam be ugyanúgy, mint korábban. Már védekezésre emelt Katanával: kíváncsi voltam rá, hogy Fuwa valóban ugyanazt a mozdulatot indítja-e, mint az előbb, vagy a fegyverem is figyelembe veszi és nem teljesen úgy fordítja a csuklóját és könyökét, ahogyan azt tőlem az előbb hallotta. Amúgy egyik sem volt rossz döntés... de érdekelt, hogyan reagál az ellenfél túl hamar felvett védekezéséhez, hiszen ez egy olyan védekezői hiba, amit a támadónak fel kell ismernie. Hogy én most szándékosan követtem el, az más kérdés volt. Gyakoroltunk, ebbe bőven belefért most.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Vas. Márc. 01 2020, 18:38

Nincs tökéletes... Ezt ő is tudja, de attól még igyekszik, hogy tökéletesen csinálja amit lehet.
Kicsit elkámpicsorodva nézte a kardját. Pedig látta is, hogy nem lesz jó... Csak nem tudja mit csináljon, hogy ne suhanjon így el a kardja olyan sokszor.
Pesze, megint Hinari volt okos. Ő tudta mi lehet a megoldás!
Csukló, és könyök... Nem egészen értette hogyan kellene ezt csinálni... De azért próbálgatta kicsit a mozgást, de fogalma sincs hogyan kellene mozdítania.
Úgyhogy végül figyelte Hinarit, és így nagyjából értette, mire gondolt a hercegnő.
Komolyan bólintott, és újra felmérte a helyzetet.
Pislogott néhányat, mert Hinari azt mondta, próbálja meg ugyan azt, mint az előbb, de... Nem ugyan olyan volt a helyzet... Most Hinari kardja ott volt, védve a vállát. 
Aztán felcsillant a szeme. Mert ha védi is a kard azt a vállát, amit az előbb támadott, de ugyan az a dolog, ha a másik oldalon csinálja! Akkor nem probléma!
Végül aztán még ezzel a kitétellel sem alakult ugyan úgy, mint az előbb, mert az a kard hiába a másik oldalát védte Hinarinak, mint ahova Fuwa csapott, de nem tűnt túl nehéznek a másik oldalra húzni, úgyhogy kicsit máshogy indította a támadást. Ráadásnak ki akarta próbálni amit Hinari az előbb mondott, úgyhogy először szinte szándékosan indította a csapást kicsit messzebb Hinari vállától, aztán amikor nagyjából a válla vonalába ért a fegyver megpróbálta, ahogy az előbb látta a hercegnőtől hirtelen "javítani" a penge irányát. És így még azt is figyelni tudta, hogy merre mozdítja Hinari a pengéjét! 
Nem felejtette el azt sem, hogy ha sikerül is a találat, akkor is koncentrálni kell tovább, és vigyázni az ellenfél következő támadására. Ezt úgy igyekezett megvalósítani, hogy egy viszonylag nagyot ugrott hátra.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Vas. Márc. 01 2020, 21:31


Felemelte a kardját a feje fölé. Enyhén behajlítottam a térdeim, jobb lábam hátrébb toltam kicsit. Két kézzel markoltam rá a Katanára, hogy erősebben és biztosabban tudjam tartani. Fegyvere magabiztosan csapott le - és mégsem ugyanoda, ahova pár pillanattal ezelőtt. Ajkaim széle mosolyra húzódott: tetszett, hogy variálja az oldalakat, de ez még nem jelentette a biztos találatot. A Katana sajnos túl hosszú fegyver volt ahhoz, hogy csakúgy meg tudjam változtatni az irányát, ám ki tudtam lépni egy felet arra az oldalra, amerre Fuwa támadott és közben (már amennyire a kétkezes fogás engedte) el tudtam húzni ugyanarra, azaz balra a markolatot és így maga a Katana teljes felületével is balfelé mozdult. A két fém szikrázva csapott össze - ám fegyverem pozíciója miatt még ígyis én voltam hátrányos helyzetben: a két penge elcsúszott egymáson, követve Fuwa lendületét. Ekkor már hiába bontottam volna a kétkezes fogást; elkerülni a sérülést csak akkor lettem volna képes, ha mindkét kézzel elengedem a Katanát. A Sárkánymintás Katanának nem volt olyan keresztvasa, mint mondjuk az európai kardoknak vagy Fuwa Holdkő Wakizashijának, így bár egyszerűbb volt manőverezni vele, védelme is gyengébb volt: a lány pengéje csíkot húzott a kezem felső részén, belekapva ujjperceimbe is egy kicsit. Ezen felül, mivel az én fegyverem alsó harmadának az övének felső harmada csapódott, még az erőkar elve alapján is előnyösebb helyzetben volt - ezt bontva azonnal ugrottam is hátra, ezzel egyidőben pedig ő is ugyanezt tette meg. Elnevettem magam, felpillantva az életcsíkomra, ami éppenhogy a sárga zóna határa előtt állt meg:
- Ügyesebb vagy, mint gondolnád - mosolyogtam rá, belecsempészve ebbe egy apró, kihívó mosolyt is a szavaim végén - De szünetekkel könnyű. Innentől nem fogok időt hagyni neked a támadásaid között és vissza is fogok támadni. Nézzük, mennyire tudsz rákoncentrálni a támadásaidra folyamatos harc közben - léptem ki egy kicsit oldalra és forgattam meg csuklóval a Katanát. Innentől lesz igazán izgalmas.


HP: 300/152

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Hétf. Márc. 02 2020, 13:46

Sikerült. Tényleg sikerült! Csillogó szemmel nézett Hinarira, persze már csak miután hátraugrott, hogy védekezni is tudjon. Sikerült! Tényleg működött, amit Hinari mutatott!
A dicsérettől az öröme ellenére is kicsit zavarba jött és elpirult, de elmosolyodva kis is húzta magát. Egy picit büszke volt, hogy a hercegnő megdicsérte. Rögtön el is határozta, hogy mostantól még jobban igyekszik figyelni, és gyakorolni ezeket a mozdulatokat. Akkor Hinai büszke lesz rá, és ez a gondolat nagyon is tudta lelkesíteni.
Kellett pár pillanat, mire megértette, amit Hinari mondott. De ő is elkomolyodva bólintott. A gyakorlásnak úgy van értelme, és Hinari is szeretett volna gyakorolni, azt pedig úgy nem lehet, hogy csak áll, és nézi amit ő csinál. Különben is nagyon szívesen gyakorolt Hinarival, mert a kardok, és a harc ellenére biztonságban érezte magát, ha a hercegnő állt vele szemben. Ráfogott kissé a kardjára, és figyelte Hinari tartását. Nehéznek tűnt olyan pontot találni, ahol támadni tudta volna. Végül arra jutott, hogy ki akar próbálni valamit.
Nekiveselkedett, és lendítette a kardját oldalról vágva Hinari bal válla felé. Ő maga is tudta, hogy egy ilyen vágást igazán nem nehéz hárítani, de kicsit tovább gondolta a dolgot.
Ugyanis akkor, amikor a kér kard számításai szerint összecsapott volna, megpróbálta a csapás irányát megváltoztatni, és az oldal irányú vágásból lefele húzni a kardját srégen, Hinari dereka felé.
Csak... Kicsit lassabban sikerült a művelet, mint gondolta... És még oldalra is kellett ugrania közben, hogy ne sértse meg Hinari katanája... Megpróbálta, de ezzel az egyensúlya kicsit ingataggá vált, amit próbált ellensúlyozni azzal, hogy védekező állást igyekezett felvenni, maga elé emelt karddal.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Hétf. Márc. 02 2020, 18:22


Tetszett, ahogyan ő is elkomolyodik és végre - ahogy elnéztem az eddigi csapásváltásokat - nagyjából azonos esélyekkel indulunk egy igazán érdekesnek ígérkező harcrészben. Őneki (alapesetben) innentől három találat fog kelleni, nekem viszont valószínű több: mivel most eleve kevesebbet sebeztem és az ő jelenlegi értékeit se tudtam fejből, így hát kiszámolni sem tudtam pontosan. Nem mintha számított volna. Most gyakoroltunk... és ez volt a lényeg. Láttam, ahogyan felméri a helyzetet és már éppen mozdultam volna én, egy "Nincs ennyi időd" felkiáltással, amikor támadásba lendült. Újra felfelé mozdította a fegyverét, egyenesen a vállam felé, én pedig kitámasztottam, kifújtam a levegőt és a kardom védekezésre emeltem. Nem teljesen úgy, ahogy a legutóbb, mert most egyben kicsit ki is léptem a jobb oldalam felé: jobb lábammal előre egy lépést Fuwa felé, vállamat utánafordítva a felület csökkentéséért, miközben egykézre vettem a Katanát, hogy nagyobb mozgásterem legyen akár a hárítást, akár a visszatámadást tekintve.
- Csapj le! - hallottam azonnal és szinte automatikusan, reflexből teljesítettem a parancsot. Én is láttam, hogy Fuwa a vállam síkja helyett hirtelen irányt vált és talán pont ezen mozdulat lassúsága miatt volt elég időnk, hogy megfelelően reagáljunk. A két fegyver összecsapott, csak az eredeti helyzet helyett most a Katana volt felül és szorította le a wakizashit a föld felé könyörtelenül. Fuwa azonnal el is próbált ugrani, de ahogy ennek következtében csökkent a kardjának ellentartása, egy gyors csuklómozdulattal csaptam azt le és ezzel együtt egy másodikkal a lány kardtartó karja felett vízszintesen húztam el a pengém élét határozottan, nyújtott könyökkel. Hárítani így, hogy a fegyvere lefelé néz, képtelen lesz; az egykezességem, a majdnem teljesen nyújtott karom és a Katana hosszúsága pedig talán elég lesz hozzá, hogy az ugrása ellenére is bőven elérjem Fuwa mellkasát akár, vagy legalább a felkarját. Majd már ugrottam is balra magam is, hiszen ha így maradtam volna, alulról ő is elérhet még, amíg én a Katanát újra magam elé kapom.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Hétf. Márc. 02 2020, 22:37

Túlgondolta. Legalábbis így érezte. Ezért nem tudta elég gyorsan megcsinálni a mozdulatot. Tényleg sokat kell gyakorolnia
Az elvétett támadás után pedig már túl gyorsan kellett volna az elképzelésével nem megegyező helyzetre reagálnia. Így nem tud védekezni a kardjával, de mindenképpen ki kellett gyorsan találni valamit.
Először is nem hagyhatta, hogy a kard kiessen a kezéből a csapás erejétől, úgyhogy erősebben markolt rá. Aztán meg kellett próbálnia elkerülni valahogy Hinari megemelt kardját...Hirtelen csak egy ötlet jutott eszébe. A lehető legtriviálisabb, és valószínűleg tökéletesen haszontalan ötlet, ami soha, egyetlen párbajban sem működne (legalábbis neki így tűnt): Egyszerűen legugol a kard elől.Ha Hinari vízszintesen vág, akkor ha elég mélyen leguggol, akkor a penge elsuhanhat a feje fölött.
Nem elég gyors így sem, hogy teljesen elkerülje a vágást: a penge ferde, vöröslő csíkot húz, így a homlokán. De nem igazán törődött vele. Nem fájt, csak a páncélja bánta, ami így majdnem teljesen el is tűnt. És nem is akadályozta különösebben. A gyakorlásra kellett koncentrálnia!
Így gugolva adta magát az elképzelés, hogy megpróbálja egy enyhén felfelé tartó vágással megsebezni Hinari lábszárát. Azt karddal nehéz védeni, és innen ellépni sem olyan egyszerű a vágása elől. És csak nem tud olyan magasra ugrani Hinari, hogy elkerülje, nem igaz? A mozdulat végére pedig a kard előtte volt, hogy védje, és megpróbálhasson átbújva Hinari katanája alatt , ha kell félrecsapva a sárkánymintás pengét, felállni. Így egyrészt juthatott egy szusszanásnyi időhöz, ha sikerült, ameddig Hinari megfordul, másrészt már nem a nagyon nehezen védhető gugoló pozícióban volt. Nem hitte volna, hogy egy komoly gyakorlómeccs az ilyen fárasztó tud lenni... 


Silence (32. szint): 170/170 HP3 páncél, 90/250 CSP

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Hétf. Márc. 02 2020, 23:24


Jelen helyzetben sok megoldás nem létezett, ami megfelelően tudta volna blokkolni a támadásom és elkerülni a sebződést. Hirtelen csak két ilyen trükk jutott az eszembe, az egyik viszont önmagában vert pozíciót eredményezett volna egyetlen találat akadályozásáért, így voltaképpen azt nem is számoltam bele - Fuwa viszont, talán reflexből, talán nagyonis jó érzékkel, pont a másikat választotta. A lehető legtriviálisabb ötlet volt és valószínűleg éppen ezért működött olyan jól: a lány egyszerűen csak leguggolt a vízszintes vágásom elől. Gondolatban azért bólintottam egy elismerőt, de hangos szóval kifejezni nem volt időm, hiszen ezzel a kis módosítással már én voltam az, aki nem kevés hátrányban volt. Találat ide vagy oda, hiszen láttam a homlokán a karcolást... és még a gyomrom is összeszorult egy pillanatra, amikor rájöttem, hogy akár a nyakát is eltalálhattam volna így.
Ő rámarkolt a kardjára, én pedig az övéhez hasonló egyszerűséggel léptem rá a bal talpammal a penge markolathoz közelebbi harmadára, támasztottam ki bal kezem a vállán és egy felette átívelő szaltóval kerültem a háta mögé, még mielőtt fegyverét szúrásra emelte volna. A szemem sarkából azért észleltem, hogy végül vágás lett belőle, viszont a mozdulatsorom pusztán védekező célzatú volt; támadásra akkor lett volna alkalmas esetleg, ha a mutatvány közben jobb kezemmel magam mellé húzom a Katanát és megkarcolom vele Fuwa hátát. Esetleg. Ám erre viszonylag kevés esély mutatkozott; ellenben már a levegőben behúztam a jobb könyököm és alighogy megérkeztem két lábbal a földre pördültem meg és volt előttem a Katana féloldalt, hogy egy esetleges támadást azonmód hárítani tudjak. A harc ugyanis a jártasságokon is múlik: hol az akrobatikának vagy az ugrásnak, hol a súlyemelésnek van szerepe benne - mindez csak harcmodor kérdése, és én egyértelműen az előbbit képviseltem. Agilitás, sebesség, állandó mozgás és igen, amint végeztem a fordulással és Silence pengéje még mindig nem tartott felém, úgy azonmód léptem is egyet én őfeléje, nem hagyva neki időt, hogy sokáig gondolkozzon. Rettentő ügyes volt és ezt fokozni akartam, lehetőleg a végletekig. Hadd hozzon ki magából mindent, amit csak képes: ha nem támadott ő, hát megelőztem benne és egy a bal vállam vonalából induló (amerre amúgyis nézett a kard hegye), gyors vágással folytattam, amit félúton szúrásba vittem át.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Kedd Márc. 03 2020, 18:20

Erre nem számított... Ő egészen biztosan nem tudta volna ezt megcsinálni, és mást sem látott még, hogy ilyet szaltózzon. 
Na persze, amikor Hinari a pengéjére lépett, kicsit méltatlankodva is megrántotta egy kicsit a kardot maga felé, de ezen kívül ámulva nézte, hogy a hercegnő szinte szó szerint repül a feje fölött.
Miközben felállt, utána is fordult Hinarinak, de néhány pillanatokig csak a kardját lógatva az oldala mellett pislogott. Nehezen sikerült értelmeznie amit látott, olyan hihetetlennek hatott, ahogy Hinari mozgott.
Azért pár pillanat múlva (és mert Hinari már lépett is felé) rájött, hogy valószínűleg később kellene megkérdeznie, hogyan kell ezt csinálni, mert még nincs vége a gyakorlásnak! 
Visszaemelte maga elé a kardot, és mivel úgy látta, már nem lenne ideje támadásra mielőtt Hinari pengéje elérné, úgyhogy inkább azt figyelte, hogyan tudja elkerülni a hercegnő vágását.
Oldalra lépett, és maga elé emelte a kardját, hogy hárítani tudja a támadást, amire végülis nem volt szükség, mert mikor ellépett, Hinari már nem szúrt, hanem vágott a kardjával.
Szinte reflexből sújtott le Hinari pillanatnyilag védtelennek tűnő könyöke felé, talán ezért is láthatóan (számára mindenképpen) elmérve az irányt, és a távolságot. Most viszont már nem volt teljesen tanácstalan: Már tudta, hogy nem lehetetlen megváltoztatni a csapást.
Úgy próbálva, ahogy Hinari mutatta pár perccel korábban, egy alig észrevehető pillanatra megállította, aztán korrigálva az irányt, folytatta a mozdulatot. Könnyedén ment... Könnyebben, mint hitte, bár abban teljesen biztos volt, hogy kell még gyakorolnia ezt a mozdulatot. Védekezésre maga elé emelt karddal készült, hogyan fog Hinari visszavágni. Kezdett fáradni, így kicsit kevésbé is tudta tartani a lépést az eseményekkel.



Silence (32. szint): 170/170 HP3 páncél, 58/250 CSP

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Kedd Márc. 03 2020, 19:36


Kissé még el is mosolyodtam a csodálkozásán, miközben pördültem és emeltem a Katanát azonnal védekezésbe. Kicsit kihagyott a lendülete, de pont így voltunk egyenlően, hiszen ezzel a manőverrel én is kihagytam egy ütemet és ő is - igaz, ha kellően észnél van, utánam kaphatott volna a szabad kezével, kibillentve az egyensúlyomból vagy akár pusztakezes sebzést bevíve, de így egymással szemben álltunk, készen a következő ütésváltásra, de még nem indítva el azt. Végül én voltam az első, amikor pedig egy ugrással hárította a szúrásom, örömmel nyugtáztam magamban, hogy egyáltalán nincs alattam semmilyen szinten. Tökéletes gyakorlás volt ez nekem is és neki is. Persze kíváncsi voltam, mennyi és milyen kérdései merülnek fel ezalatt, de ezeket majd egy-egy bögre forrócsoki társaságában, két emelettel feljebb: most még harcoltunk.
A Fuwától távolabbi lábammal azonnal kitámasztottam, még a szúrás mozdulatának vége előtt, hogy elugorjak, de jól helyezkedett és mire arrébb húztam volna a karomat, elérte a pengéje, mély, vöröslő pixelnyomot hagyva az alkarom felső részén. Kissé felszisszentem, mert hacsak egy kicsit is később reagálok, könnyedén levághatta volna a fegyvertartó kezem, azt pedig, edzés ide vagy oda, nem engedhettem meg magamnak. Azt sohasem. Még akkor sem, ha a párbaj végeztével vagy a védett övezetbe éréssel nagyjából rögtön helyre is állna. Nem vettem észre a korrekciót a mozdulata közben; csupán azt konstatáltam, hogy elég ügyes és egyre magabiztosabb - ez pedig ráfért Fuwára nagyonis. Nyeltem egyet, rendeztem az egyensúlyom és anélkül, hogy teljesen szembefordultam volna vele csaptam ki a Katanát a wakizashija markolathoz közeli része felé. Csak a csattanáskor fordultam rá és ha sikerült, elhúztam a két kardot a jobb oldalam felé, lábamat beakasztottam az övéi közé, hogy akadályozzam az elugrásban és ezek után egyszerűen egy csuklófordulattal mellkason ütöttem a fegyverem markolatának végével. Fogalmam sem volt, látott-e már ehhez hasonló támadást, hogy a kard másik végét használjuk, de gondoltam mutatok neki egy ilyesmit is. A rendszer, lévén fegyverrel való támadás, ugyanúgy teljes értékűnek veszi, az ellenfelet mégis könnyen meglepheted vele.


HP: 300/78; 260/110 CSP

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Kedd Márc. 03 2020, 20:20

Örömmel konstatálta, hogy sikerült eltalálnia Hinarit! Egyáltalán nem volt tudatában, hogy Aincardban is le lehet vágni egy karddal a másik kezét... Na meg hozzá szokott, hogy itt nem fáj semmi... Úgyhogy csak örült a sikerének, és készült a védekezésre.
Nem is tűnt nehéznek... Még számára is egyszerűnek tűnő módon hárította Hinari kardjának csapását a sajátjával. Nem gondolta volna, hogy talán túlságosan is egyszerűen. Hiába próbált ellentartani, a kardok végül Hinari nagyobb erejének engedve elmozdultak, és mire ő hátra ugorhatott volna - ami a kialakult helyzetben az egyetlen lehetséges megoldásnak tűnt - már koppant a mellkasánál a kardmarkolat. Nem lepődött meg, csak egy kicsit, hiszen sokféle trükközést látott már a fegyverekkel, ha pont ezt nem is, és ha ő maga eddig nem is próbálta egyiket sem, ügyetlensége tudatában. Hátul ösztönösen kitámasztotta magát a lábával, hogy stabilizálja az ütéstől megingott egyensúlyát.
Aztán, összeszedve a maradék erejét még egy támadáshoz, gyors mozdulattal , vízszintesen visszahúzta a kardját Hinari felé. A mozdulat gyorsaságával együtt járt, hogy az eredeti csapásirányban a vágás elakadt volna Hinari kardjában. Fuwa viszont ezt megint még a két kard csengése előtt észrevette, és mostmár gyanúsan nem teljesen magától változtatta meg a penge útját, ami így végül a katana mentén Hinari alkarja felé suhant. Magától már valószínűleg fáradt lett volna ilyen gyors mozdulathoz. Annyira, hogy mostmár enyhén zihlálva vette a levegőt, bár arra még telt az erejéből, hogy hátralépjen egyet, és védekező pozíciót vegyen fel. Kissé hanyagul, de próbálva figyelni. Hiába, tényleg fárasztó ez a gyakorlás, akkor is, ha egyébként élvezte, és rengeteget tanult - akár úgy is, hogy észre sem vette.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Kedd Márc. 03 2020, 22:01


Nos, ha az előbb örömmel, most már nem kevéssé meglepetten konstatáltam, ahogyan szinte automatikusan, magától korrigálja az elindított mozdulatot. Ennyire gyorsan megtanulta volna? - futott át az agyamon, de végignézve rajta, egyértelműen látszott, hogy kimerült és a cselekvéspontjainak végénél jár. Nekem, hála az alap pontozásomnak, még a felszereléseim nélkül is volt elég kitartásom pár ütéshez, így ebben most fölényben voltam... és nem véletlenül alakítottam így, hiszen bármikor, bármilyen helyzetben előfordulhat, hogy nem számíthatok egyetlen itememre sem. Hiába azonban a kettőnk közti fáradtság különbsége, mégis eltalált újra: ahogyan a Katanát megtartottam, azon egyszerűen elcsúsztatta a fegyverét, belevágva az alkaromba is. Az életpontjaim erős sárgából vörösbe, majd erős vörösbe estek... és végül megálltak annál. Megálltam és egy pillanatra csak bámultam az életsávom: én már a lila falra készültem, ekképpen is támasztottam be, de pont nem volt elég sebzése egy last hithez. Alig pár életponton múlt. Nagy levegőt vettem és összeszedve a koncentrációm, elindítottam irányába egy gyors, jól irányzott szúrást, amit ha volt hozzá elég gyorsaságpontom, egy abból indított vágással egészítettem ki: be akartam fejezni ezt a küzdelmet. Fuwa is jócskán elfáradt, értelme pedig csak akkor van egy gyakorló párbajnak, ha képes is figyelni - de ez neki valószínű még túl új volt és túl sok, nem akartam hát elhúzni feleslegesen. A támadásaim előtt azért közelebb léptem hozzá, szinte önkéntelenül is lekövetve az ő hátralépését, majd jobb csuklómat a mellkasomhoz húztam a Katana markolatával együtt és úgy szúrtam a wakizashijától távolabbi oldalába, gyomortájékon. Ha kellett, a jobb vállamat is előretoltam a mozdulathoz, hogy nagyobb hatótávja legyen a szúrásnak és a vágásnak is, egyébiránt pedig a bal lábam volt egy kissé előretolva, behajlított térdekkel, hogy ha kikerülné őket és visszatámadna, azonnal el tudjak ugrani sréhen a bal hátrafele, a fegyverétől minél távolabb.

HP: 300/4; 260/60 vagy 10 CSP

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Silence Kedd Márc. 03 2020, 23:19

Kicsit ő is meglepődött, hogy Hinari életsávja vörös lett. Egy pillanatra át is fut az arcán az aggodalom, mert bár tudta, hogy ez a párbaj nem végződhet halállal, a látvány mégis felidézett benne nem is egy rossz emléket.
Nyelt egyet, és amennyire tudott, készült Hinari támadására. Szerette volna, hogyha helyt tudna állni akkor is, ha már elfáradt, és kell neki egy kis szusszanás, hogy tudjon újra támadni.
Az első szúrást hiba nélkül tudta is védeni, kicsit félreütve a sárkánymintás pengét, de ahhoz túl lassú volt, hogy a kardja alatt szinte visszacsapódó vágást el tudja kerülni. Az életpontjai nullázódtak, és felugrik előtte az ablak, ami tájékoztatja, hogy ezt a harcot bizony elvesztette.
Egyáltalán nem keseredett el. Sose gondolná, hogy lenne esélye Hinari ellen egy komoly párharcban, ez pedig nem is arról szólt, hogy ki fog győzni. A kardját eltéve fáradtan huppant a fűbe, hogy kicsit kifújja magát, és amíg ez megtörtént, a füzetét is elővette. Sajnos túl sok dolgot szeretett volna Hinarinak mondani, amit a hely nem biztos hogy lehetővé tett, de a legfontosabbakat azért leírta, és odanyújtotta a füzetet Hinarinak.

Ez izgalmas volt! Köszönöm szépen! Fantasztikusan ügyes vagy, és okos is! Máskor is csinálunk ilyet?

A fáradtága pedig szinte azonnal elszállt, amikor Hinari felajánlotta neki, hogy még beszélgessenek a gyakorlásról. Majd kiugrott a bőréből, mert egy ilyen fárasztó edzés után a legeslegjobb a forrócsoki.
Odafönt aztán egyszer-egyszer szóban is megosztva mondandóját, mindent megkérdzett. Hogy Hinari "hogy tudott a feje fölött repülni", és olyan hirtelen megfordulni... Na meg figyelmesen hallgatta, amit a Hercegnő tanácsolt neki az edzés után.

_________________


| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Hinari Kedd Márc. 03 2020, 23:43


Egészen szerencsésen alakultak a sebességpontjaim: a párbaj legvégén jutott lehetőségem kettőt támadni és végül ez az előny volt az, ami meghozta a pozitív kimenetelt. A vágásom nyomán felugrott a lila fal, így végre mindketten kipihenhettük magunkat - Fuwa a fűben, én pedig egy közeli fa törzsének támaszkodtam neki, amíg céhtársam írt és gondolatban megköszöntem a Katanától a segítségét. Na meg megnéztem a pontjait. Izgatottan, utána meg boldog mosollyal az arcomon. Csak ezután fordultam a panelem felé, amit a párbaj elején aktivált medálom varázsolt most ide és kis hezitálás után kiválasztottam pár növényt, amiből kevés volt a céhbankban: így a készletünk is nő és céhtársam is több tapasztalatpontot kap. Tiszta haszon, nem igaz?
- Köszönöm szépen - nevettem aztán Fuwára is jókedvűen, miután elolvastam a papírra vetett sorokat - Persze, máskor is gyakorolhatunk, sőt! Meglepően ügyes voltál, várom már a következőt - mosolyogtam rá, majd, mivel mára már szerintem mindkettőnknek elég volt ennyi edzés és az udvar is elkezdett lehűlni, nyújtóztam egyet és elraktam a fegyverem a tokjába. A Katana szintet lépett és Fuwa is fejlődött, így minden megvolt, amit szerettünk volna.
- Nincs kedved fönt a csokiszobában, egy-egy bögre forrócsoki mellett átbeszélni a gyakorlás fontosabb részeit? Illetve ha van bármi kérdésed, azokat is szívesen megválaszolom, már amit tudok - ajánlottam fel és mivel a lány egyértelmű bólogatással és csillogó szemeivel jelezte, hogy benne van, el is indultunk a céhház kertre nyíló kapuja felé. Idekint már hűvös lett volna bárhova is leülni, főleg az előző percek feszített tempója után, de pont az ilyen alkalmakra tartjuk fenn azt a szobát. Vagyis... az ilyen és minden más egyéb alkalmakra is. Fuwa pedig kérdezett. Sokat és őszintén, én pedig hol kuncogva a szóhasználaton (repülés?), hol komolyabban elmagyarázva neki a dolgokat próbáltam átadni a tudásomból annyit, amennyit ennyi idő alatt csak lehetséges volt.


Köszi a párbajt! ^^ Használtam a medálomat is, így az expem 10%-át Silence kapja, cserébe pedig Fagyott Pitypangokat és Nihil Bogyókat kérnék fele-fele arányban.

_________________
Adatlap
Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.


Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Cardinal Szer. Márc. 04 2020, 13:47

Rendszerfrissítés... Küzdőtér lezárása folyamatban... Bónuszok számítása... Jutalom generálása...

Hinari: 108 exp, 320 arany, 6 Fagyott Pitypang, 6 Nihil Bogyó
Silence: 132 exp, 320 arany
Kata, a katana: 30 exp

Küzdőtér lezárva!
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Képességpróba Empty Re: Képességpróba

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.