Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kicsi Mester -> Mesterke! -> Mester

Go down

Kicsi Mester -> Mesterke! -> Mester Empty Kapcsolatkovácsolás

Témanyitás by Taidana Pént. Márc. 01 2013, 23:05

Kapcsolatkovácsolás
(erre tipikusan nem volt jó a kristályíró skillem)

Nem volt nagy egymásra találás. Összeölelkezés. Hogy körbeugráljuk a másikat. Pacsizás. Szóval nem, ilyesmik nem voltak. Csak szépen, fokozatosan. Lépésről lépésre. Susaya majdnem megőrjített! Nem volt hajlandó közel jönni hozzám. Beszélni hozzám. Vagy csak szimplán hozzám szólni. Üzenni. Mutatni. Jelezni. Komolyan kikészített! Annyi történt csak, hogy időnként felbukkant. Láttam fénylő bundácskáját egy ház sarkánál felvillanni. Mire odakaptam a tekintetem, eltűnt. Biztos voltam benne, hogy ő lendült át két eresz között, azon az esős időszakon, ami olyan jól mintázta azt a vihart, ami bennem dúlt. Hiába áztam szét azon az estén, miközben új éjjellátásommal átfésültem utána az egész hármas szint fővárosát, nem bukkantam rá. Tucatnyi ilyen eset volt! Kínzott, de komolyan!
Én meg közben szarráizgultam magam miatta. Haver, ne tudd meg, milyen vacak érzés, amikor a saját peted sem akar szóba állni veled. Vágod, rakat adathalmaz, egyesek és nullák, aztán olyan korrekt érzelmi hátteret produkál, hogy félelmetes. Időnként azt vettem észre, hogy csak búslakodok magamban, sötét éjszakákon, amikor hosszabbnak tűntek az árnyékok az ablakomon bevilágító lámpafénytől, engem is magukba takartak, én meg csak a Kovács Irányítópálcáját szorongatom csendes magányomban. Nincs már kit supportolnom vele. Pontosabban nagyon is van, csak én semmit nem tudok róla. Ezredszer is elfogott a vágy, hogy lehívjam a térképemet, és egyszerűen megnézzem, hol jár éppen Susaya. Hosszú percekig vívódtam, de végül nem tettem meg. Lefeküdtem az ágyamba, és hajnalhasadásig forgolódtam. Ez az éjszaka volt SAO-beli pályafutásom hullámsírja.
Aztán lassan minden… javulni kezdett. Igen, azt hiszem, ez a helyes szó rá. Fel-felkaptam még a fejem egy-egy arany csillanásra. Egy suhanó árnyékra. Egy majomforma petre valaki oldalán. Nem fordultam utána. Nem kezdtem kutatni őt. Nem. Nem. Nem.
Voltam küldetéseken nélküle és harcoltam egyedül. Már nem magányosan, csak egyedül. Fontos különbség volt a két fogalom között. Felismertem. Fejlődtem ebben is. Tök király, két lábon járó önállóság voltam. Legalábbis igyekeztem az lenni. És akkor Susaya szép lassan felbukkant újra az életemben.
Nem mindig tudtam eldönteni, hogy tényleg őt látom-e, vagy már csak káprázik a szemem. A rusnya kis pofája vigyorgott rám reggel, amikor a boltom nyitottam. Aztán én átléptem a küszöböt, és ő nem jött utánam. Ennyiben maradtunk. Másnap a közeli erdő szintbiztos mobjait gyaktam gondos alapossággal, amikor beszállt a harcba. Három magasabb szintű varacskos látta a kárát, majd távozott. Nem indultam utána. Így kerültünk lassan egyre közelebb egymáshoz.
Az első jellegzetes esemény volt, amikor a gyűrűt neki adhattam. OK, kicsit creepy és fura szitu lett belőle, főleg, hogy még khm, mondjuk úgy: módszeresen potyogtattam a könnyeimet – nem sírtam! –, de végre odaadhattam neki azt a sebzésmennyiséget, amit az Anattól kapott Kapcsolat Gyűrűvel szereztem neki. Magunknak. Azt vártam, amikor felhúztam az ujjamra, hogy majd megizmosodik, vagy valami, érted, de nem, semmi ilyesmi nem történt.
Hamarosan ő tért vissza valami furcsasággal a hátán. Bajnok Köpeny!
Hogy szerezted, Mesterke? – Ez lett a legújabb beceneve. Éreztem, hogy kapcsolatunk új szintre lépett, éreztetni akartam ezt vele valahogy.
N E M M I N D E N K I S Z E R E T A L U D N I – magyarázta keserűen. Nem tudtam ennél többet kihúzni belőle. Ő átadta, én elfogadtam. Nem mintha tudtam volna bármi mást tenni. Vagy akármit. Esetleg.
Továbbra sem maradt mellettem, de ez már nem jelentett gondot. Tudtam, hogy számíthatok rám, és remélem ő is tudta, hogy ha veszélybe kerül, csak visítson azon az eszméletlenül magas, vékony hangján. Nem létezik, hogy ne halljam meg…
Elnevettem magam a gondolattól.

Mind a ketten különváltunk most jó ideje és megerősödtünk: már egyedül is magállunk a saját lábunkon, nem kötődünk már annyira egymáshoz. Pontosabban én nem függtem már annyira Susayától. És ez jó volt! Sőt, istenkirályságos! Very Happy

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kicsi Mester -> Mesterke! -> Mester Empty Kicsi Mester -> Mesterke! -> Mester

Témanyitás by Taidana Hétf. Ápr. 01 2013, 21:53

Mesterke


Susaya átalakult. Jah, kajak ilyen egyik pillanatról a másikra történt az egész. Nem volt többi idő, mint leírni az összes többi mondatot eddig. Azt a kemény kettőt. Szóval jah, átalakult.
Igazság szerint marhára nem tudtam mit kezdeni vele első körben. Még kétségbe is estem, hogy mi a franc ez! Érted, felfénylik a peted, ikon kezd el villogni a kijelződön, pixeleződik a képe a monitorod jobb alsó sarkában – igazság szerint fogalmam sincs, hogy ezek közül pontosan melyikek történtek meg, de az biztos, hogy majdnem szívbajt kaptam. Ötletem se volt arra, hogy mégis mi a csoda történhet!
Aztán egyszer csak ott állt előttem egy új Susaya. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy ő az, soha senki mással össze nem tévesztettem volna az aranysárga bundáját és azt az állandóan vigyorgó pofáját. Az én kis dögönyözni való, Pirosseggű Páviánom! Csakhogy… jah, nem kicsit megváltozott.
Nem arról van szó, én vágom, hogy a petek fejlődnek. El is vártam Susayától, hogy idővel majd új fejlődési szintre lépjen, de nem gondoltam volna, hogy… hát, hogy ilyen korán fog? Nem, nem tudom. Egyszerűen csak még nagyban éltük a mi kis harcolgatós, összeveszős-szétválós életünket, mire Susaya, az én Éjfekete Démonom új szintre lépett. És elborította őt aranybundájának fénye, körbefonta, és láttam, hogyan változik, de képtelen lettem volna akár csak egy szót is szólni közben, mire hirtelen már ott is állt előttem az új Susaya. Mesterke. Teljes életnagyságában. Csak annyiban illett rá az új neve, hogy igen furán viselkedett. A régi Susaya sem volt százas, nem mondom, de ennek az újnak is hiányzott néhány kereke.
Hatalmas volt. Nem, egyáltalán nem óriás, vagy ilyesmi, de mint rá kellett jönnünk, túl nagy lett ahhoz, hogy huzamosabb ideig még mindig rajtam lógjon. Így kénytelen egyre többet kellett a földön járnia. Kacsázott! Az én petem kacsázva járt! Sírtam a röhögéstől, valahányszor láttam. Nem mondom, nagyon szépen mozgása volt, kimért, energiatakarékos, sehol egy felesleges mozdulat, és éppen ezért ez a kacsázós járás… teljesen kész voltam tőle!
Másik változás: termetesebb lett. Nem látványosan izmosabb, de könyörgöm, majdnem az utolsó szőrszáláig ismertem már a majmomat, tudtam, hogy új muszklik dagadoznak már a bőre alatt. Szálkásabb lett.
Továbbra is csak a fejemben szólalt meg a kisharang, ha rám emelte a tekintetét, ugyanis elvileg ezt nem láthattam volna. Mondjuk ha már az elvi dolgoknál járunk, akkor elmondom, hogy ő meg elvileg továbbra sem láthatott volna semmit, merthogy a szemére csúszott vörös homlokvédőben úgy feszített, mintha oda lenne ragasztva.
Most már a kezét és a lábát is kötések fedték. Szerintem félelmetesebb lett. Pontosabban: tök badass volt! Aztán később rájöttem, hogy inkább creepy, hiszen ő képes volt irányítani ezeket a kötéseket, ha leengedte őket kezéről-lábáról. Az hagyján, amikor ezekkel fogódzkodott, vagy ha erdőben voltunk, akkor olyan mutatványokat adott elő így, hogy beleszédültem, de biztos voltam benne, hogy ezeknek idővel más hasznát is látjuk majd még.
Ami a legjobban aggasztott, az a viselkedése volt. Nem mondom, hogy bodyguard üzemmódba kapcsolt, de meg kellett hagyni: sokkal jobban figyel (a jobb szó az, hogy vigyáz) rám, mint eddig bármikor. És ez ennél a láthatóan fejlettebb aranymajomnál már nagyon nem vicces.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kicsi Mester -> Mesterke! -> Mester Empty Taivolúció: Felszabadítóból Young Justice-os!

Témanyitás by Taidana Csüt. Ápr. 18 2013, 22:59

– Egy egyszerű problémák nélküli céh – mosolygott rám Peter, és minden további kérdezés nélkül mesélt is tovább. Bakker, ámulva hallgattam. Fogalmam sem volt, hogy egyáltalán sírjak vagy nevessek. Hogy most melyiket is kéne csinálnom. Mármint egyáltalán mit is kéne csinálnom?
A fejemben zúgott még, amit Vigyori, a bálos fura fazon mondott. Mármint nyilván nem hallgattam az akusztikáját még mindig non-stop adásban, annyira nem ragadt be az a mondat, de azért állandóan áskálódott bennem, hogy mi van, ha igaza van? És tényleg, mi a fene van, ha igaza van?! Érted, ott voltam egy olyan céh megalapításában, amelyik azóta is szedegeti az áldozatait! Sőt, mit ott voltam? én kezdeményeztem! Egyrészt bosszúból, mert Anat meg a csaja elutasítottak. Más céhet akartak ők, mint én, és amikor szembesítettük ezt egymással, annak nem lett jó vége. Milyen rohadt jó lenne már, ha most mind a hárman az Artesben lehetnénk! Mert… OK, így utólag belátom, hogy baromira nem volt jó ötlet ez a Felszabadítósdi. Mármint ez így nem igaz, voltak határozott előnyei. Például… nem is tudom. Például… háát. Nem igazán jutott eszembe semmi. Oh! – vágott belém a villám. – Például Hinari! – bólogattam hevesen magamban. Aztán a lendület alább hagyott, rá kellett jönnöm, hogy egy félresikerült gyilkolási kísérlet nem feltétlenül pozitívum. Uh, nem is értettem már, hogy miért örültem meg neki annyira. Hülye dolog volt. Mindegy.
– Jóba maradtam az ottani vezérrel, barátként tekintek rá. Nincs harag köztünk. Ezért is lett a céh neve Young Justice, mutassa, hogy honnan jöttem. Követjük pár pontjukat, de fogadunk be újabb tagokat. Egyáltalán nem fordulok ellenük! – magyarázta, és nekem egyre hevesebbe dobogott a szívem. Az eszem annyira pörgött, hogy féltem, halja ő is a fogaskerekek csikorgását, és gyanút fog. Az nem lett volna jó. Az egyáltalán nem lett volna jó!
Egyáltalán nem akartam ilyen hamar megszabadulni a Felszabadítók amúgy is rejtett céhjelvényétől, de végül nem sok üzleti hasznos származott belőle. Zártabb közösségnek gondoltam, de mint kiderült, sokan kiépítették már az egyéb csatornáikat, és remekül elüzleteltek így vagy úgy.
Benn tartott volna még így is az eszme, ami köré építettem a céhet, de Vigyori szavaitól bizalmam és féktelen derűlátásom elrohadt, én meg pancsikoltam a kukacos lében. Aki meghal itt benn, az meghal ott kinn is.
Idővel szükségem volt újabb menedékre, újabb ismerősökre. Ha más nem, a látszat fenntartása miatt. Hogy kibúvót adjanak, kiálljanak értem, ha esetleg a gyanú árnyéka rám vetül, és valakik fel akarnak koncolni, csak mert mondjuk Tachi eltolt valamit, és kivételesen nem élte túl valamilyen csetepatéját.
Peterrel remekül ismertük egymást, legalábbis nagyon akartam ezt gondolni. A valóságban kapcsolatunk egyelőre felszínes, de szépen mélyülő volt. Szívesen voltam vele, és Hisaméval. Egy olyan céh, mint az övé, elég jó alibit nyújtana. Ugyan már, nem kell hinni semmiben, nincsenek komoly kötelezettségek, hát ez kész Kánaán!
Ráadásul rokonság Aincrad egyik legnagyobb céhével… ez több, mint tökéletes! Túl szép, hogy igaz legyen! Oh… igen… Lehet, hogy az is – jutott eszembe Hinari. A félresikerült kísérlet. Igazán elvarrhattam volna azóta a szálakat. De már mindegy. Talán az ő arcából is visszavenne, ha YJ-esként látna viszont. Igen, az remek volna! Ha esetleg idővel kinyitná a száját, a saját céhét is bomlasztaná. Uh, ördöngösségem határtalan!
Minden klappolt! Minden egyezett! El sem akartam hinni! Az ég adta az ölembe ezt a lehetőséget! Hát naná, hogy persze, hogy nem is kérdés, hogy ezt az ajánlatot E L F O G A D J U K! – ahogy Susaya mondaná.

_________________
A D A T L A P

Second Life Kristálybolt - "Kristállyal kereskedek, de életet adok el."

pontozás:
Taidana
Taidana
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 495
Join date : 2012. Aug. 27.
Tartózkodási hely : Aincrad?

Karakterlap
Szint: 15
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kicsi Mester -> Mesterke! -> Mester Empty Re: Kicsi Mester -> Mesterke! -> Mester

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.