Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Könyvajánló

+4
Kincaid
Peter Worker
Kusumi Ayani
Tatsuki Ranmaru
8 posters

Go down

Könyvajánló Empty Könyvajánló

Témanyitás by Tatsuki Ranmaru Csüt. Feb. 07 2013, 00:28

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy akik fórum játszanak, azok biztos sokat olvasnak is, és hátha van más is, aki ezer örömmel kapna néha ajánlásokat, hogy mit is érdemes elolvasnia, pl nektek mi tetszett. Razz
Szerintem senki ne tartsa magában aktuális vagy régebbi könyv-kedvenceit, aztán idővel csak összejön egy szép kis lista. Smile

_________________
A Fegyvermester
Állandó akciók: érccel rendelkezőknek és árubeszállítóknak! Foglalási lehetőség! Kezdők támogatása!

pontozás:
Tatsuki Ranmaru
Tatsuki Ranmaru
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 606
Join date : 2012. Aug. 01.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Kusumi Ayani Csüt. Feb. 07 2013, 09:42

én megszállott olvasó vagyok, így ajánlok pár könyvet, ami igazság szerint mindegyik fantasy xD

Peter Freund

- Laura és Aventerra Titka
- Laura és a Hét Hol Pecsétje
- Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye
- Laura és a Sárkánykirályok Átka
- Laura és a Tűzkígyó Gyűrűje
- Laura és a Fény Labirintusa

- Misztéria
- Ayani a Sólyom lánya (mennyire meglepődtem, mikor észrevettem, hogy ugyanaz a neve, mint a karimnak xD)
- A Sinkalion a Sors Kardja

Christopher Paolini
- Örökség 1.kötet - Eragon
- Örökség 2.kötet - Elsőszülött
- Örökség 3.kötet - Brisingr
- Örökség 4.kötet - Örökség

Philip Pullman
- Aranyiránytű
- A Titokzatos Kés
- A Borostyán Látcső

Rick Riordan
- Villámtolvaj
- A Szörnyek Tengerén
- A Titánok Átka

_________________
Megnyitott a Főnixkönny - Fegyver és Potion Szaküzlet. T2-es érclátókat, T2-es növénylátókat keresek beszállítónak, akik részesedést kapnak az általuk hozott nyersanyagból készített, majd eladott item árából.
Kusumi Ayani
Kusumi Ayani
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1874
Join date : 2012. Aug. 14.
Age : 27
Tartózkodási hely : valahol a porban >.>

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Peter Worker Kedd Márc. 26 2013, 23:31

Hohó, Peter könyvet ajánl!! O.o

Daniel Keyes - Virágot Algernonnak

Próbáltam szavakba önteni a véleményem, de nem sikerül, így a netes tartalmakból halásztam ki ezt a részt.
"Daniel Keyes amerikai író azonos című novellája megjelenésekor egyből óriási sikert aratott. Televízódráma, majd filmszcenárium lett belőle, s csak ezután teljesedett regénnyé. A sci-fit (egy gyengeelméjű "zsenivé operálása") mélységesen hiteles lélektani rajzzal (egy rokonszenves személyiség fejlődése) ügyesen egyesítő mű a tehetséges író-pszichológus vallomása az ember élni akarásáról, erkölcsi tartásáról, törhetetlen optimizmusáról, szeretetvágyáról, lét értelmébe vetett hitéről. A regény több mint 30 éve az egyik legolvasottabb műve a pop-irodalomnak."

_________________
Élet: 41; Fegyverkezelés: 52; Erő: 14; Irányítás: 21; Kitartás: 45; Gyorsaság: 37; Speciális képesség: 12; Páncél: 60
Keresés: 1; Akrobatika: 1 Súlyemelés: 1 Nyomkövetés: 3
Kertészkedés: Gyakorló szint; Lovaglás: Mester szint; Bűvészkedés: Haladó szint; Vadászat: Gyakorló szint

Könyvajánló 296ogeu
Peter Worker
Peter Worker
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1008
Join date : 2012. Sep. 28.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 26
Indikátor: Zöld
Céh: Young Justice

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Kincaid Szomb. Ápr. 19 2014, 22:24

Ernest Cline - Ready Player One

Könyvajánló ScreenHunter_01-Nov.-15-01.30-191x300
Vicces, mert ezt a topicot még anno Rannal pont azért nyitottam, hogy erről a könyvről hirdessem az igét Very Happy Csak néhány hsz-t akartam várni másoktól, hogy ne egyből magam után kommenteljek. Hát, végül csak kellett több, mint egy év (huh!), hogy tényleg leírjam ide azt, amit eredetileg akartam Very Happy

Szóval ez a könyv elsőre nem nyerte meg a tetszésem. Tipikus metrós olvasó vagyok, aki főleg tömegközlekedési járművön üti el ilyesmivel az időt. Az első néhány fejezet után viszont hirtelen azt vettem észre, hogy egyre többször fordul elő, hogy majdnem elfelejtek leszállni. És egyszer sikerült korábban leszállnom, mint kellett volna. Ez a könyv fejbe vág, az agyadat átrepíti egy másik világba, és odaszögezi. Lássuk a történetet:
A távoli jövőben egy élethű online rendszer köti össze a (nervegearrel) felcsatlakozó embereket. Ez az (SAO) OASIS. Megalkotója (KA) James Halliday pedig (a szerverek megnyitásának a napján) halála napján (játékra kötelezi) játékra invitálja a felhasználókat. (Vigyék végig a játékot) Szerezzék meg a játékban elrejtett Tojást, amolyan forráskódot, és ezzel (jussanak ki) szerezzék meg az OASIS felett az uralmat.
Túlbonyolítottam? A lényeg: rengeteg a párhuzam a SAO-val, de mivel ez a könyv a 70-es, 80-as évek pixelimádatától sarkallva íródott, ezért ez semmilyen szinten nem fog problémát jelenteni, sőt!

Régen olvastam ki egy könyvet kétszer egymás után, de ennek a könyvnek még azon a napon újra nekiálltam, hogy végeztem vele. Persze nem szabad semmit ennyire feldicsérni, ezért azt mondom: ne várj tőle sokat (ahogy az első néhány oldal után én sem tettem), és akkor talán nagyon pozitívan fogsz később csalódni Very Happy

_________________
A D A T L A P  ll Nem én vagyok hűvös, Te vagy meleg. ll


pontozás:
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Asuka Hétf. Szept. 15 2014, 19:59

Nem egészen könyvajánló, csak félig, akkor már inkább szerepjáték ajánló, na de a lényeg. Very Happy barátomtól szülinapomra kaptam ezt a könyvet. Le is fényképeztem, mert csak. Egyből a néhány nappal ezelőtti chat beszélgetés jutott az eszembe.
Pózolj Anattal képsorozatomból kihagytam magamat kellő mennyiségű vakolat hiányában, de ez mellékes. Very Happy
https://2img.net/h/s24.postimg.cc/imrfzq86d/DSC_0075.jpg
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Indikátor: Vörös
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Asuka Szer. Dec. 10 2014, 23:26

Ez se könyvajánló, inkább csak érdekesség, mivel sao-val kapcsolatos, és nyomtatott sajtó. Bár inkább kifestő magazin, ahol előre kifestették nekünk a képeket, szóval a cikkek minőségével van némi fenntartásom, mindenesetre a mondo címlapján jelenleg a SAO (GGO) szerepel:
Könyvajánló 10849842_10152831003192088_4882767519746609745_n
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Indikátor: Vörös
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Ryuninji Ren Szer. Jan. 21 2015, 23:02

Könyvajánló Covers_325773

A hívatalos:
"Rothfuss – vagyis Kvothe, aki csakhamar átveszi az elbeszélés fonalát – nagyon tud mesélni. Látszólag minden sora, minden története egyszerű, de az azokat átszövő apróbb utalások százai, a rövid fejezetek csattanóra kihegyezett befejezései, a sejtetésekből kibomló világ egykettőre magához láncol. Nem is lenne igazi fantasy, ha nem egy kocsmából indulna a történet, távolabbról egy városkából, ahol egyre több megmagyarázhatatlan jelenség történik. Feketén izzó szemek, kék lángok, gyilkos, ízeltlábú lények... Azonban nem kelnek útra fiatal kalandorok a világ megmentésére, a történet továbbra is négy fal között, a kocsmában "játszódik". Itt mondja tollba életét Kvothe. Kvothe, a főhős gyermekkora varázslatosan telik vándorszínész szüleivel, egészen addig, amíg apja és anyja, valamint a társulat többi tagja áldozatul nem esik a földöntúli gonosz erőnek, mert olyan titkokat kutatott, amelyet nem kellett volna. A fiú csak véletlenül marad életben, és erdőkben rejtező vademberként lassan talál vissza a civilizált világba, ahol aztán végül sikerül felvételt nyernie a mágusképző egyetemre. Kivételes tehetséggel bír ugyan, de épp ezért irigyeket és ellenségeket szerez magának, igen sok nehézséggel kell megbirkóznia, miközben egyre azt a valamit vagy valakit keresi, aki vagy ami kioltotta szülei életét. Közben barátok, lányok, mesebeli lények sietnek a segítségére"

Érdekesség:
"Egy nap alatt befaltam, máris viszketek a vágytól, hogy olvashassam a következőt. Ez a Rothfuss átkozottul jó" ~  By George R. R. Martin a Trónok harca írója

Túl sok mindent nem tudok mondani, mert mind spoiler lenne, annak meg valaki nagyon nem örülne >.>  A lényeg, hogy adott egy eddig ismeretlen középkori világ, ismeretlen lényekkel, érdekes mágiával, ami inkább tudomány, elég kicsi része csak igazi varázslat. Érdekesség, hogy a könyv 90 %-a E/1-ben íródott, mivel a főszereplő meséli el a történetét, és pont ezért ő van mindig a középpontban.Nem az az izomeber, inkább az az okos, szélhámos, aki sokszor vetít, magáról terjeszt pletykát, hogy jobb színben tűnjön fel stb-stb
Az író nagy fütyi mert elég sokszor csepegtet érdekes információkat, amiről részletesebben csak jóval később olvashatunk... alig tudtam letenni a könyvet <.<
Ez csak a Trilógia első része, még csak gyerek a főszereplő, de minden bajba belkeveredik... Nem bír magával, se a szájával xD

Aki nagy fantasy regény fan, annak ajánlani tudom, nekem bejött kicsit szokatlan, de érdekes. Az író nagyon érti a dolgát, hiába szőrös Suspect Very Happy


_________________
Könyvajánló 741488085N_vtelen-3_www.kepfeltoltes.hu_
Ryuninji Ren
Ryuninji Ren
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1619
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Asuka Szomb. Ápr. 04 2015, 10:12

http://hu.6quest.com/kuldetesek

Nem tudom, hogy ki az, aki ismeri a KJK könyveket (az idősebb korosztálynak talán még nem ismeretlen). Ezeknek az a lényege, hogy interaktívan olvashatsz el egy könyvet. Körülbelül úgy, mint egy visual novelben (ezeket talán többen ismerik). Itt azonban nem a másik szívének a meghódítása a cél, hanem a sárkány legyőzése, vagy az epic loot megtalálása egy kastélyban.

Szóval, akit érdekel, annak tudom ezt ajánlani. Én még írónak is megpróbálkozom, hátha lesz belőle valami.
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Indikátor: Vörös
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Ryuninji Ren Vas. Aug. 23 2015, 23:12

A folytatás \o/


Könyvajánló Covers_325771


Második nap
„Három dolog van, amelytől minden bölcs fél: a viharzó tenger, a holdtalan éjszaka és a szelíd ember dühe.”
A nevem Kvothe.
Hercegnőket loptam vissza sírdombokban alvó királyok mellől. Felégettem Trebon városát. Feluriannal háltam, majd ép bőrrel és elmével távoztam. Fiatalabban csaptak ki az Egyetemről, mint amennyi idős korában a többséget odaengedik. Olyan utakon jártam a holdfényben, amelyekről mások nappal is félnek szólni. Istenekkel beszéltem, asszonyokat szerettem, olyan dalokat írtam, amelyek hallatán a kobzosok elsírták magukat.
Hallhattál rólam.
Így kezdődik egy hőstörténet a hős tulajdon szempontjából – egy mese, amelynek nincs párja a fantasy-irodalomban. A bölcs ember félelme a királygyilkos krónikájának második napja, amelyben Kvothe, miután egyre jobban elmérgesedik a viszálya egy befolyásos nemessel, kénytelen elhagyni az Egyetemet, hogy külföldön próbáljon szerencsét. Hajótörötten, üres zsebbel, egy szál maga érkezik Vintasba, ahol hamarosan belekeveredik az udvari intrikába. Mialatt megpróbálja elnyerni egy hatalmas arisztokrata kegyét, Kvothe leleplez egy gyilkossági kísérletet, konfliktusba kerül egy vetélytárs arkanistával, és elindul egy zsoldos csapat élén a vadonba, hogy megfejtse a talányt: ki (vagy mi) tartja rémületben az utazókat a Király Útján. Időközben Kvothe válaszokat is keres, mert meg akarja tudni az igazságot a titokzatos Amyrról, a Chandrianról és a szülei haláláról. Az úton kiállja a legendás ademi zsoldosok próbáját, visszaszerzi az Edema Ruh becsületét, és átlép Tündeországba. Ott találkozik Felurian tündével, akinek egyetlen férfi sem állhat ellen, és akit egy se élt még túl… kivéve Kvothét.

No spoiler >.<

_________________
Könyvajánló 741488085N_vtelen-3_www.kepfeltoltes.hu_
Ryuninji Ren
Ryuninji Ren
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1619
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Akito Vas. Márc. 14 2021, 18:01

Valamiért nem szeretitek ezt a topicot, pedig én sosem bánnám, ha ajánlanátok valami jó olvasnivalót néha napján Very Happy

Hoztam is Ruthfuss papa kissebb művét, amely a királygyilkos krónikája trilógia mellé készült Suspect
A könyv mindössze 160 oldal és illusztrációk is vannak benne, ezért felesleges lenne róla hosszan beszélni.
A kis Cuki Auri életének egy szösszenetét mutatja be, aki elég érdekesen látja a világot....  Smile


Könyvajánló 838391

_________________
Könyvajánló 0810Könyvajánló 0510Könyvajánló 1310Könyvajánló Zelomk11Könyvajánló Rzzsa10Könyvajánló Hati10
Akito
Akito
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 359
Join date : 2015. Dec. 01.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Akito Vas. Márc. 14 2021, 18:20

Az utóbbi időkben ez lett a nagy kedvenc, ráadásul ugyan abban a világban játszódik, mint a szerző előző trilógiája: a Tövisek hercege

Mark Lawrence
A vörös királynő háborúja trilógia



Könyvajánló 766314_3Könyvajánló 1152124_3Könyvajánló 1355598_3


Bolondok hercege:
Mark Lawrence egy újabb trilógia erejéig visszatér a Széthullott Birodalomba, hogy ezúttal egy kevésbé ambiciózus hercegről regéljen...
A vörös királynő öreg már, de a Széthullott Birodalom királyai így is mindenki másnál jobban tartanak tőle. Legfélelmetesebb fegyvere a titokzatos Néma Nővér, akit senki sem láthat, de a nevét rettegve emlegetik.A királynő unokája, a gyáva és részeges nőcsábász, emellett szenvedélyes szerencsejátékos Jalan Kendeth herceg mindössze tizedik az öröklési sorrendben, ám tökéletesen elégedett jelentéktelen szerepével. A Néma Nővér által állított halálcsapdából megmenekülve sorsa összefonódik Snorri ver Snagasonéval, az ádáz viking harcoséval. Hogy megtörjék a kettejüket egymáshoz béklyózó varázst, útnak indulnak a Széthullott Birodalmon át a jeges észak felé. A Holt Király bérencei elől menekülve számtalan veszéllyel, készséges nőkkel, Skilfarral, a jégboszorkával, sőt, még egy Jorg Ancrath nevű jöttment herceggel és bandájával is találkoznak. Ám Jalan csak egyetlen dologra vágyik: szabadulni Snorritól, mielőtt a viking óriás küldetése sikerrel jár, és végre farkasszemet nézhet ellenségeivel a Fekete Erődben, a Metsző Jég peremén.

Ennyit egy főszereplőn én még nem virultam, mint Jalan-on, nagyon jól megírt karakter, csak úgy mint Snorri, akinek némely történetén bevallom bekönnyeztem férfi létemre...

Csak ajánlani tudom mindenkinek \o/

_________________
Könyvajánló 0810Könyvajánló 0510Könyvajánló 1310Könyvajánló Zelomk11Könyvajánló Rzzsa10Könyvajánló Hati10
Akito
Akito
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 359
Join date : 2015. Dec. 01.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Leonard Vas. Márc. 14 2021, 20:53



Könyvajánló Metro210


2033.
Az egész világ romokban hever.
Az emberiség majdnem teljesen elpusztult.
Moszkva szellemvárossá változott, megmérgezte a radioaktív sugárzás, és szörnyek népesítik be. A kevés életben maradt ember a moszkvai metróban bújik meg – a Föld legnagyobb atombombabiztos óvóhelyén. A metró állomásai most városállamok, az alagutakban sötétség honol, és borzalom fészkel.
Artyomnak az egész metróhálózaton át kell jutnia, hogy megmentse a szörnyű veszedelemtől az állomását, sőt talán az egész emberiséget.



Érdekesség:
A Metro2033 eredetileg egy orosz fórumos szerepjáték oldalból nőtte ki magát, ahol emberek tucatjai ötleteltek és építették a világot a saját elképzeléseik alapján. Ezért lehet talán, hogy a regény alapjaiul szolgáló világ igen összetett és változatos. Mivel a történet ilyen formából indult útjára, Dmitry nem ragaszkodott a kizárólagos jogok birtoklásához, mi több, megteremtette a Metro-univerzumot, azaz bárki, bárhol és bármikor írhat egy regényt ebben a világban, ami későbbiekben teljes értékű tagjává válhat a Metro-univerzumnak. (Így kerültek a kezembe olyan mesterművek, mint A fény felé és az Ég gyökerei)

Érdekesség 2.0:
Annak idején Kazuma és a későbbiekben az én Börtönös élményeimet is ez a könyv inspirálta, így azok alapján nagyjából sejteni lehet, hogy pontosan mire lehet számítani tőle - csak persze hozzánk képest sokkal profibban tálalva.

A történet rám mai napig tartó benyomást tett, Dmitry pedig azóta a kedvenc írómmá lépett elő (többek között olyan mesterművek segítségével, mint a Text, amelynek története nem véletlenül mutat hasonlóságokat Leo előtörténetével, vagy a remek novellás kötete, az Orosz népellenes mesék).


(…) az alagutak még akkor sem üresek, ha egy teremtett lélek sincs bennük.



De mit jelent a csillagos ég egy olyan gyerek számára, aki még azt sem tudja elképzelni, milyen lehet az, ha nincs a feje felett mennyezet?


„Az, akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.”



_________________
Gyöngédséget csak az fog kapni,
aki gyöngének is mer mutatkozni.
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1316
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.