Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shota vs Makuda

4 posters

Go down

Shota vs Makuda Empty Shota vs Makuda

Témanyitás by Shota Hétf. Jún. 20 2022, 18:46


Shota soha nem volt az a fajta játékos, aki él-harc a harcokért, legyen az akár játékosok, akár mobok elleni, de a hasznosságukat ebben a világban még ő sem tudta elvitatni. Hiszen minden erre volt visszavezethető és bár a küldetések masszív tapasztalatpontszerzéssel jártak, mégis, igazán sok aranyat csak harcokkal lehetett szerezni: kazamatákkal és persze küzdőterekkel - az ideiglenes aréna mesés aranyjutalmairól nem is beszélve, amik minden résztvevő játékosnak kijártak, függetlenül attól, hogy elvesztette-e vagy nem a legutóbbi meccsét.
Furcsa, hogy ezt rendre oly kevesen használták ki - igaz mostanáig a srác is közéjük tartozott.
Hogy mégis mi vette rá a férfiút, hogy pont Makudát hívja ki, az nehezen lenne megfogható tény: Shota úgy logikázott, hogy ha korábban azon a minibosson azonos szinten voltak a fiúval, az olló csak nem nyílhatott ki annyira, hogy teljesen esélytelen legyen, a többieket pedig vagy nem ismerte, vagy tudta, hogy jóval erősebbek őnála, vagy egészen egyszerűen nem volt hozzájuk kedve. Kivételt pedig csupán Eli jelentett, de ővele... nem, ővele nem akart harcolni most. A kis szemétke csak készítse el neki szépen a vacsoráját, mire hazaér. A kihívás aztán gyorsan megválaszolásra is került és a srác elégedetten vette tudomásul, hogy az itemek terén is megegyezik az álláspontjuk; kár lenne egy sima mérkőzésre elpazarolni azokat a tárgyakat, amik a csóró szólós életét egy nap megmenthetnék majd. És hogy Makuda úgy amúgy céhben volt? Ez az információ el sem érte Shota ingerküszöbét, még azután sem, hogy odaérve az épülethez köszöntötték egymást.
- Üdv. Köszönöm, hogy elfogadtad a kihívásom - hajolt meg enyhén a harcművész és a bejárat felé vette útját - Van valamilyen óhajod a harcteret illetően? - kérdezte és ha a másiknak volt kívánsága, úgy készségesen odaengedte őt, hogy beállítson bármit, amit csak szeretne, ha viszont a kardforgató átadta neki ennek jogát is, úgy Shota egy mocsaras, de tereptárgyak nélküli helyszínt választott, ahol sem elbújni nem lehet, sem pedig gyorsan közlekedni - már ami a lábakat illeti, ugyebár. Amit viszont lehetett, az a repülés és belépve a pályára a srác fel is szerelte az Angyal Lándzsát, hogy a visszaszámláló lejárta után azonnal beállhasson védekezni: abban ugyanis teljesen biztos volt, hogy egy kardforgató ellen nem ő fogja kezdeni a párbajt.


Shota (36) - HP:250 | F:110+13 | E:30 | K:29+7 | GY:53 | S:35 | P:380

Spec felszerelés: Angyal Lándzsa, Pegazus Bakancs
Az itemhasználat megegyezés szerint tiltott.

Makuda (Sebzés: 25, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 6 vagy afölé kell dobnia, 2.6 SP kiskörönként.)
Shota (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 2 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)

Makuda (34. szint): 115/115 HP, 100 páncél, 340/340 CSP
Shota (36. szint): 250/250 HP, 380 páncél, 180/180 CSP

Aktív dixi: Shoowy
Shota
Shota
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 477
Join date : 2020. Nov. 20.

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5735/5900Shota vs Makuda Exp_ures  (5735/5900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Makuda Kedd Jún. 21 2022, 15:08

A legutolsó arénám még hónapokkal ezelőtt Leoval volt, ami elvárt módon elég egyoldalúra sikeredet, de sebzést legalább sikerült bevinnem, ami már egy kisebb vigasz egy közel harminc szintes hátrányban. Azóta eltelt egy pár hónap és így a szintem is magasabb lett jócskán. Azzal, hogy Shota engem választott ellenfélnek, meg adta a lehetőséget, hogy tesztelhessem a határaimat. Nem tudtam, hogy miért pont engem választott hiszen utoljára a minibossnál találkoztunk és, akkor nem voltam a legjobb formámban... Korántsem. Ettől függetlenül, bizonyos mértékben örültem, hogy nem felejtettek el.

Mire odaértem Shota már jelen volt.
-Hali! Nem tesz semmit, ez a kis vér frissítés nekem is jól fog jönni. - Üdvözöltem a fiút viszonozva a meghajlást. A tárgy használatot röviden lezártuk. Bár, ha engedélyezett is lenne én akkor sem használtam volna, mivel nálam nincsenek tárgyak, a céhbankból meg nem vennék ki semmit egy aréna harc miatt. Jobban fognak kelleni majd későbbre, éles harcban.
-Nincs semmi. Lepj meg. - Mondtam Shotának egy félmosollyal a végén, majd elindúltam befele az arénába. Egyáltalán nem számítottam győzelemre és nem is feltétlenül az volt a célom, hanem a limit test. Kihozni a legjobbat a jelenlegi képességeimből. Azonban, amikor megláttam mocsaras területet, tudtam, hogy még kevesebb esélyem van a győzelemre. "Nehéz mozgás kevés tereptárgy. Amivel nyerni tudnék az a statokban rejlő erő és a kreativitás." Pörögtek a gondolatok a fejembe, hogy hogyan is tudnám a területet az előnyömre fordítani. Ami először eszembe jutott az az akrobatika, az ugrás és a sok pont a gyorsaságon. "Ha sikerül elég gyorsan futnom, akkor nehezebben tudok majd elsüllyedni a sárban." Ekkor még nem tudtam, hogy Shota repülni is képes. "Így már minden érthető."

Egy dolog volt már csak hátra. A vissza számláló nullázása. Miután ez megtörtént, nem pazaroltam az időmet egyből támadásba lendültem, nem hagyva időt Shotának, hogy elég magasra kerüljön, hogy még az ugrás jártasságommal se érjem el. Nem volt egyszerű elérnem a nehéz mozgás miatt, de reménykedtem abban, hogy egy idő után hozzászokok és már nem hátráltat annyira. Igyekeztem két egymás utáni támadást bevinni.


/Kétszer támadok/

Tárgybónuszok
Gyémántpenge: minden találat 15 CSP-t tölt vissza a használójának




Makuda (34) - HP:115 | F:81 | E:25 | K:68 | GY:126 (139) | S:10 | P:100


A hozzászólást Makuda összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 21 2022, 18:25-kor.
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5412/5600Shota vs Makuda Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Jún. 21 2022, 15:08

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4767249862_5877ffd2ef_s Shota vs Makuda 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Shota Kedd Jún. 21 2022, 18:44


Attól függetlenül, hogy párbajozni hívta ki Makudát, egészen barátságosan indult kettejük találkozása, Shota pedig örült neki, hogy nem grimaszokkal és sóhajtásokkal találta szembe magát - annak pedig még ennél is jobban, hogy az előző aréna ellenfelével ellentétben a vele szemben álló srác valószínűleg hetero volt. Vagy legalábbis nem kezdte el taperolni, ahogy az a fura, csöndes kardforgató ezelőtt.
A továbbiakra azután csupán bólintott és odasétált a panelhoz, hogy beállíthasson egy számára kedvező terepet, vagyis valami olyasmit, amivel egyszerre kerülhet előnybe a repülés és hátrányba a gyorsaság. A mocsaras, sziklákat, fákat és egyebeket nélkülöző helyszín tehát ideális választás volt, az ifjú és egyébként meglehetősen finnyás fiatalúr viszont csak akkor kezdte el felfedezni ennek roppantmód kellemetlen hátrányait, amikor belépett a csatatérre.
Sár. Koszos, mocskos sár mindenütt.
Még jó, hogy Makuda kellően távol állt tőle ahhoz, hogy láthassa a harcművész arcán átfutó grimaszt és hallhassa a lemondó sóhajtást, amivel Shota a saját maga által beállított terepet szemlélte. Már most utálta az egészet, pedig még le sem járt a visszaszámláló. Hát, hosszú harc lesz ez így. Hacsak nem gyorsítja meg valahogy...
Gondolataiból aztán a gong megszólalása zökkentette ki és a fiú már tárta is szét hófehér, egyelőre makulátlan (és Makudátlan) szárnyait, hogy időben a levegőbe emelkedhessen, arra viszont nem számított, hogy a kardforgató rendelkezik a kellő jártasságkombinációval, amivel ha nem is teljesen, de némileg semlegesíteni tudja a környezet adta nehézségeket. Persze, - ahogy erre Shota számított is - a fiú márcsak a kasztjából adódóan is ügyes volt és első próbálkozásra sikerült őt, a fegyverkezelés mesterét megsebeznie, igaz a második csapás már éppenhogy, de mellé ment. Shota pedig gyorsan feljebb emelkedett és először azért megnézte, hogy a kard, ami végigszántott rajta, tiszta volt-e még, majd úgy döntött, hogy megkockáztat egy a tisztaságára veszélyes manővert és hirtelen alábukott, hogy megszerezze az ellenfél kezében lévő, szépen csillogó pengét. Először támadást színlelve előrelendítette a lándzsáját, ám végül elsuhant a másik mellett és közben a szabad kezével igyekezett kifacsarni a fiú kezéből a fegyvert, nem sokra rá pedig, akár sikerült meglepnie a másikat, akár nem, lábát megtámasztotta a sárban és onnan fordult egyet, hogy a hosszú lándzsájával megpróbálja a srác védtelenebb oldalát megvágni.



Képességpróba: "Minden az enyém". Siker esetén... hát, siker esetén majd ideszerkesztem a statváltozásokat, de előre nem iszunk a medve bőrére és pláne nem végzünk pluszmunkát ^^" Ezek után pedig 1 támadás.

Szerk.: Shota elvette Makuda fegyverét, azaz a fegyveren és a fegyverben lévő rúnán lévő statpontok gazdát cserélnek. Ez annyit tesz, hogy (+10 Erő +5 Kitartás +5 Fegyverkezelés) és (+7 Kitartás +11 Gyorsaság) minusz illetve plusz, ami a következőképpen módosítja az alap állást:

Makuda (Sebzés: 15, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 6 vagy afölé kell dobnia, 2 SP kiskörönként.)
Shota (Sebzés: 40, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 2 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)

Makuda (34. szint): 115/115 HP, 100 páncél, 280/280 CSP
Shota (36. szint): 250/250 HP, 380 páncél, 240/240 CSP

Azaz a jelenlegi állás Shota köre után:

Makuda: 115/115 HP, 60 páncél, 280/212+15=227 CSP, 0.6+2=2.6 SP
Shota: 250/250 HP, 355 páncél, 240/186 CSP


A hozzászólást Shota összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 21 2022, 19:58-kor. (Reason for editing : Shota)
Shota
Shota
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 477
Join date : 2020. Nov. 20.

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5735/5900Shota vs Makuda Exp_ures  (5735/5900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Jún. 21 2022, 18:44

The member 'Shota' has done the following action : Kockadobás


#1 '6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4766612103_86ee832108_s

--------------------------------

#2 'Római stílusos 6-os' :
Shota vs Makuda 4766604173_492736719c_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Makuda Csüt. Jún. 23 2022, 15:47

Az első támadás ugyan sikeres volt, de a második már problémába ütközött. Az első csapás után elvesztettem a gyorsaságom és a sár kombinációja miatt elvesztettem az egyensúlyomat és emiatt elvétettem a csapást. Amatőr és aprócska hiba mégis megváltoztatta a párbaj kimenetelét. Ahogy próbáltam megtalálni egy szilárdabb pontot, úgy lazítottam a kardom fogásán, emiatt Shota támadását nem tudtam időben hárítani. Ugyan nem is támadás volt, hanem lefegyverzés mint később kiderült. Fegyver, egyensúly és mozgékonyság hiányában pedig nem volt már lehetőségem kivédeni a tényleges támadást. Miután mind a ketten támadtunk egy kicsit el hátráltam tőle, nehogy megpróbálkozzon még egy támadással. Ekkor ránéztem kettőnk életcsíkjára. Mind ketten teljes életerőn voltunk, emiatt tudtam, hogy hosszú meccs lesz. Sajnos másik fegyvert nem tudtam elővenni hiszen csak egy kezdő kard volt még a tarsolyomban, de azzal a plusz egy sebzéssel nem fogok győzni. "Kellett volna tanuljak harcművészetet, nem csak kardvívást." Futott át rajtam a gondolat, hogy innentől csak a puszta kezemre hagyatkozhatok. Igen, ez a hátránya, ha csak a felszerelésben bízol.

Ugyan régebben Takadával párbajoztam, aki szintén harc művész volt, de a lefegyverzésről elfeledkeztem. Ez érthető is, mivel eddig egyszer nem történt még velem olyan, hogy kard nélkül kellett volna harcoljak. "A szárnyát kellett volna támadnom, hátha az a csapás hatástalanította volna azt a tárgy bónuszt." Jutott eszembe, de persze utólag könnyű okosnak lenni. Ami meglepett, hogy hiába volt előnyben nem éreztem azt, hogy egyoldalú lenne a mérkőzés és, hogy nem fair amit csinált. Pedig minden kedvezett neki.
-Remélem nem várod el, hogy emiatt feladjam? - Mosolyogtam a fiúra, majd ismét támadásba lendültem. Ezúttal nem kellett semmit sem szorosan fognom, csak ökölbe szorítanom a kezemet.


/Kétszer támadok/


A hozzászólást Makuda összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 23 2022, 16:08-kor.
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5412/5600Shota vs Makuda Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Csüt. Jún. 23 2022, 15:47

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Makuda Csüt. Jún. 23 2022, 16:08

*Pót dobás*
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5412/5600Shota vs Makuda Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Csüt. Jún. 23 2022, 16:08

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4766609959_af0c0eb7c7_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Shota Szer. Jún. 29 2022, 12:47


Mivel a képim hátránya miatt az első támadásodnál a 2-es is elég találathoz, így mindkétszer betaláltál.
Illetve kérlek Makuda aktuális adatait a köröd után (HP, páncél, CSP, SP) vezesd fehérrel a reagod után; ezt minden játékosnak magának kell követnie Smile


Shota úgy állt ott, kezében egy lándzsával és egy karddal, mint egy kisiskolás a felelés után, amikor maga sem hiszi el, hogy minderre ötöst kapott. Még arról is megfeledkezett, hogy térdig a sárban áll; hófehér szárnyait bűzös foltok pettyezték.
Meglepettségéből ellenfele szavai zökkentették ki:
- Ugyan, dehogy. Magam is mégcsak most próbálgatom ezt a... dolgot - hárított azonnal, kissé feljebb emelve a kardforgató fegyvert - Kár lenne, ha vége lenne - tette hozzá és ahogyan teltek a másodpercek, úgy olvadt le arcáról a gyermekiesség és fordult arckifejezése abba az önteltséget leplező, megszokott mosolyba, ami már ő volt, egyértelműen ő. Shota ugyanis rájött, hogy ő bizony ebben is egy zseni, amin mondjuk (így utólag belegondolva) nem is volt miért csodálkoznia, hiszen bármihez is fogott eddig életében, abban általában kiemelkedő volt és nagyon úgy nézett ki, hogy itt sincs ez másképpen - legalábbis az ifjú harcművész szentül meg volt győződve erről.
Az, hogy látványosan bénán tartotta kezében a pengét és hogy igazából fogalma sem volt róla, mit kezdjen a két fegyverrel most, hogy megszerezte a másodikat, számára apróságok voltak csupán. Kihúzta magát, kitárta szárnyait és hevesen csapkodva elrugaszkodott a talajtól, igaz ahhoz a rátapadt sártól elég nehézkesen, hogy Makuda ne tudja mindkét csapásával könnyedén eltalálni. Ez azonban nem zavarta meg a harcművészt különösebben: Shota csak pár elégedetlenebb pillantást vetett koszos ruháira és szárnyaira, megbámulta magának a vörös pixelnyomokat, amiket a srác öklei hagytak maguk után, de mivel a páncélja még ennyi találat után is bírta, a harc állásán egyelőre nem aggódott túlságosan. (A koszosságán már annál inkább, így el is döntötte, hogy az aréna után első dolga lesz venni egy fürdőt.) Azután - hálát adva az eszének, hogy vett olyan jártasságot, amivel bírja a terheket - fél kézzel előreszegezte a lándzsáját és a kardot jobb híján lóbálva maga mellett repült előre, hogy fennsőbbségének teljes tudatában (és remélhetőleg ennek buffban való manifesztálódásával együtt) megszúrhassa vele a fiút.


Képességpróba: "Jobb vagyok, és?", siker esetén +36 erő. Ezután 1 támadás 40 vagy 76 sebzéssel.

Shota: 250/250 HP, 325 páncél, 240/132 CSP
Shota
Shota
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 477
Join date : 2020. Nov. 20.

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5735/5900Shota vs Makuda Exp_ures  (5735/5900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Jún. 29 2022, 12:47

The member 'Shota' has done the following action : Kockadobás


#1 '6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4767249862_5877ffd2ef_s

--------------------------------

#2 'Római stílusos 6-os' :
Shota vs Makuda 4766604173_492736719c_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Makuda Vas. Júl. 10 2022, 21:23

Igen. Határozottan rájöttem a támadásom után, hogy ez a párbaj, már el lett döntve, akkor amikor már a párbajt elfogadtam. Kissé a csalódás elkapott egy pillanatra, de nem igazán vettem vérre menőnek ezt a párbaj, bár igyekeztem a legjobbat kihozni magamból, de később beláttam, hogy egyenlőre még csak ennyire vagyok képes. Ezen a ponton már nem tudtam, hogy mit kéne csinálnom. Nincs fegyverem, nincs tárgy használat, nem volt semmi, amit tudtam volna használni. Miközben próbáltam kitalálni valamit, amivel tudtam volna eleget sebezni. Sajnos, emiatt nem figyeltem a következő támadásra és így egy elég nagy sebzést kaptam. A páncélom ugyan felfogta a sebzés nagy részét, de az le is esett, emiatt nem sok idő kellett, hogy rájöjjek, hogy ilyen ütemben, pár kör és vége lesz a párbajnak. Így már nem láttam sok értelmét, hogy feladjam, bár szívem szerint ezt tettem volna, csak, hogy ne húzzuk egymás idejét, de mivel nem volt semmi dolgom emiatt nem tettem meg.

Ettől függetlenül igyekeztem szépíteni, még ha nem is lesz változás a párbaj eredményét tekintve. Bár a sár még mindig zavarta a mozgásomat, de már nem volt kardom így egy kicsit könnyebb is lett a mozgásom. Mikor észrevettem, hogy Shota megpróbál ismét felszállni a sárból, ami talán nehézkesen ment neki a sár miatt, ezt kihasználva mentem neki két testre mért ütéssel. Kezdtem úgy érezni magamat ebben az arénában mintha egy harcművész lennék. Legalábbis valami hasonló lennék. De egy kis változatosság nem árt.



Makuda: 115/96 HP, 0 páncél, 280/91 CSP, 2 SP
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5412/5600Shota vs Makuda Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Júl. 10 2022, 21:23

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4766612103_86ee832108_s Shota vs Makuda 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Shota Kedd Júl. 12 2022, 09:47


Makuda talán csak amiatt nem láthatta Shota csodálkozó tekintetét, mert a szúrás után a harcművész - az ütközést elkerülendő - kanyarodott egyet a mocsár felett. A férfiú nem gondolta volna, hogy máris leüti ellenfele páncélját, hiszen ha valamire, hát erőre nem sok pontot pakolt, ám az, hogy immáron két fegyver volt a kezében, lendített valamicskét a sebzésén, ez a tapasztalat pedig új bizakodással vértezte fel a srácot és mire újra szembe került a kardforgatóval, arcán már egy az előzőnél elégedettebb mosoly tükröződött. Lehet nem is olyan gáz ez a harcikálás, mint azt eredetileg gondolta volna?
Sokat agyalni ezen persze nem volt ideje, mert ellenfele már lendült is előre és puszta (és itt megjegyezhetjük, hogy emellett valamennyire sáros) kézzel igyekezett csapásokat bevinni, több-kevesebb sikerrel: az első elől Shota még képes volt röptében elhajolni, ám a második telibe kapta őt és egy kissé ki is billentette az egyensúlyából, amit fél méterrel egy bűzös mocsár felett lebegve nem volt olyan nehéz elérni nála egyébként sem. Arcán átsuhant a fintor, amint szárnya vége belelógott a sárba, majd már el is kezdett csapkodni, hogy minél hamarabb a levegő tisztaságában találhassa magát. "Kár, hogy harc közben nem lehet terepet változtatni." - merült fel benne, azután már mozdult is volna, hogy hátrasimítsa a haját, de rájött, hogy mind a két keze foglalt és ez talán mégnagyobb bosszúsággal töltötte el, mint koszos ruhájának látványa. Elengedni a fegyvereket azonban ostobaság lett volna csupán egy hajigazításért, szóval mit volt mit tenni, arcába lógó tinccsel bukott alá és amíg bal kezével felemelte a kardot, hogy támadást színleljen vele (és ezáltal talán megtévessze az ifjú kardforgatót), jobb kezével megszorította a lándzsát és egy sréhen lefelé tartó vágást igyekezett megejteni Makuda hozzá közelebb eső oldalán.


Támadás 70 sebzéssel.

Shota: 250/250 HP, 310 páncél, 240/96 CSP
Shota
Shota
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 477
Join date : 2020. Nov. 20.

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5735/5900Shota vs Makuda Exp_ures  (5735/5900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Júl. 12 2022, 09:47

The member 'Shota' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4766609959_af0c0eb7c7_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Makuda Pént. Júl. 15 2022, 23:03

Az eksp fegyver nélküli támadásomnál még nem tűnt fel, de a másodiknál, már éreztem a gyémántpenge képességének hiányát. A kard súlya pont megfelelő egy harchoz, és emiatt nem meríti ki a játékost. "Nem gondoltam volna, hogy ennyit fog befolyásolni egy fegyver hiánya." Járt végig a fejembe eléggé megerősítve a tényt, hogy bár az a kard csak tier hármas, attól még hasznosabb mint, egy egy tierrel magasabb kard. Ekkor határoztam el, hogy azt a kardot nem szeretném többé elveszíteni és, kész vagyok lemondani, egy statisztikában erősebb kardról, mint erről. Persze még itt még nem tudtam, hogy mi áll előttem. A jelenre visszatérve, nehezen birkóztam meg a ténnyel, hogy már nincs mit tenni, amivel lehetne jobban szépíteni az eredményen. De ezzel nem volt semmi baj. Sosem más játokoskra építettem fel az előző játékban lévő karaktereimet, itt, ahol akár végleg meg is lehet ölni végképp nem arra helyeztem a hangsúlyt.

A környezet nehézségeit már egész szépen megszoktam, de ezzel már nem sokra mentem. Közben felfigyeltem, hogy Shota fintorogni kezdett, amikor a szárnya a mocsokba ért. Ezt eddig figyelmen kívül hagytam, mert azt hittem, hogy ez nem a sár miatt van, hanem azért, mert valamit elrontott vagy valami más ok miatt. Most se vettem készpénznek, hogy emiatt van, de elég erős volt a gyanúm. Ez megmagyarázta, hogy miért ragaszkodik a szárnyakhoz és nem hajlandó egy kicsit sem a földhöz érni. Én azonban nyakig koszos voltam. Ezt megpróbáltam kihasználni a következő támadásomra azonban láttam, hogy támadni készül. Legalábbis ezt hittem. Arra kezére koncentráltam amit felemelt, mivel arra gondoltam, hogy egyszerre nem fog tudni akkora lendületet venni, hogy egyszerre csapjon le a két fegyverrel. Ez a megérzésem igaz is volt, de elfeledkeztem arról, hogy már nincs páncélom és emiatt egy kis karcolás is komolya sebzést tud ejteni rajtam, így a másik kezében lévő fegyver elég nagyot tudott rám sebezni. Ekkor néztem rá az életemre, ami már erősen pirosban járt. "Mindent vagy semmit." Mondtam magamba egy cselhez folyamodva.
-Szép mérkőzés volt. - Mondtam Shotának elkönyvelve a vereségemet, mivel nem gondoltam, hogy a mozdulat, amit tenni fogok annak bedől.

Mivel elég sok kosz volt rajtam és rájöttem, hogy talán irtózik a mocsoktól, ezt kihasználva megpróbáltam, úgy rátámadni, hogy földre kényszerítsem. Gyorsaságomat kihasználva vettem egy nagy lendületet és ugorva egyet igyekeztem úgy támadni, hogy pont ráessek a fiúra és ezáltal a földre kényszerítem és ezáltal, talán aljas módon is, de talán önszántából feladja. De persze ennek korábban kellett volna, hogy eszembe jusson, mivel már elég kevés életem volt emiatt nem gondoltam, hogy be fog dőlni.


Makuda: 115/26 HP, 0 páncél, 280/23 CSP, 2 SP
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5412/5600Shota vs Makuda Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Júl. 15 2022, 23:03

The member 'Makuda' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4767249862_5877ffd2ef_s Shota vs Makuda 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Shota Szomb. Júl. 16 2022, 16:14


Furcsa érzés kerítette hatalmába, amikor látta a vágása nyomán Makuda életcsíkját pirosba zuhanni. Egyszerre rettent meg (egy pillanatra megfeledkezve róla, hogy az arénában nem lehet megölni senkit) és futott át arcán az elégedettség, hogy ő milyen nagyszerű - ugyanakkor viszont meg is könnyebbült, hogy lassan vége lesz a harcnak és végre maga mögött tudhatja ezt az egész helyszínt, annak bűzével és mocsokjával együtt.
Vagy lehet, hogy nem is lassan?
- Köszönöm - mosolyodott el és hajolt meg enyhén a másik dícsérő szavaira. Természetesen arra számított, hogy ezzel a kardforgató fel is adja és neki innentől a kisujját sem kell mozdítania a győzelemért, ám a történtek nem éppen ezt igazolták: Shota meglepetten hőkölt hátra, amikor a másik mégis rátámadt, mitöbb, egyenesen ráugrott és leterítette. Együtt zuhantak alá és toccsantak nagyot a mocsárba; a sár és latyak felfröccsent körülöttük, fekete foltokkal pöttyözve be a levegőt. A harcművész köpni nyelni nem tudott. A páncélpontjai csökkenésére oda sem figyelt, csakis azzal volt elfoglalva, hogy valahogyan szabaduljon ebből az undorító helyzetből és ha nem is azonnal, de idővel rájött, hogy voltaképpen neki pont van olyan jártassága, ami segíthet. Így tehát Súlyemeléssel igyekezett lelökni magáról a fiút és - aktiválva a Pegazus Bakancsát - gondolkodás nélkül szúrt feléje a lándzsájával is, elsősorban azért, hogy megnyerhesse a mérkőzést és eltűnjön alóla a kialakított pálya, másodsorban pedig, hogy ezzel is kellő távolságot teremtsen közöttük és ha véletlenül mellé megy a támadás, felrepülhessen. Csak... minél távolabb innen.

Ha megjelent közöttük a lila fal, akkor Shota megkönnyebbülten állt két lábra és tette el a fegyverét, megköszönve a másiknak a harcot. Ha viszont elvétette, úgy méltatlankodva állt be védekezésre és nézett farkasszemet Makudával, minden porickájával az ellen küzdve, hogy a belőle áradó mocsárszagtól ne hányja el magát.



Pegazus Bakancs aktiválás, így csak 1-es és koponya esetén lesz sikertelen a támadás. Ezek után 1 támadás Makudára.
Shota
Shota
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 477
Join date : 2020. Nov. 20.

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5735/5900Shota vs Makuda Exp_ures  (5735/5900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Júl. 16 2022, 16:14

The member 'Shota' has done the following action : Kockadobás


#1 '6-os dobókocka' :
Shota vs Makuda 4767250438_224285ea8b_s

--------------------------------

#2 '2 oldal halál/korona' :
Shota vs Makuda 4766597959_9de1fd561c_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Makuda Hétf. Júl. 25 2022, 18:20

Az ötlet jónak tűnt, de a kivitelezés már más volt.Ugyan a támadás sikeres volt, de nem sokat számított. Persze nem is vártam semmilyen csodára, sőt mi több meg is lepődtem volna, ha működött volna. Egy pillanatra elég vicces volt, ahogy a komoly küzdelem egyszer csak egy sáros bunyóvá változik. Egyikünk sem volt képes ezután kényelmesen mozogni, emiatt mind kettőnk védelme le volt engedve. Bár Shota súlyemelésére nem számítottam, így emiatt már ő kevésbé volt szorult helyzetbe. Én azonban cseberből vederbe kerültem. Miután sikerült Shotának távolságot nyernie és támadásba lendült már nem próbáltam meg kikerülni vagy kivédeni. Vegyes érzéseim voltak ezzel kapcsolatba. Korábban azt hittem, hogy valóban élvezem az arénát, de pár támadás után, már nem tudtam magamat becsapni azzal, hogy tényleg érdekel. Az alap sebzésem kevésnek bizonyult. Sose gondoltam arra, hogy valaha is felszerelés nélkül kell harcoljak. De azért elkeseredve sem voltam, mivel tanuló pénznek jó volt. Megtudtam, hogy mennyit bírok ilyen helyzetekben. Ki tudja, ha nem vesztem el a kardomat, akkor talán fordult volna az állás. Emiatt nem szomorkodtam. Az viszont biztos volt, hogy egy jó időre nem fogok arénába menni, ha csak nem valami nagyon nyomós okot talál ki a kihívó, hogy mégis csak mennyek. Elvégre a nem úgy építem magamat, hogy más játékosok ellen, hanem szörnyek ellen, hiszen ez a játék fő célja. Nem fogok meghátrálni, egy másik játékos megölésétől, de arénába küzdeni a másikkal, aki a barátom, nem láttam semmi értelmét.
-Köszönöm ezt az arénát, majd legközelebb találkozunk. - Köszöntem el a fiútól, majd utamra mentem.


/Köszi szépen az arénát, érdekes volt./
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal5412/5600Shota vs Makuda Exp_ures  (5412/5600)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Cardinal Kedd Júl. 26 2022, 14:15

Rendszerfrissítés... Aréna küzdelem zárása... 100 exp jóváírva... 240 arany jóváírva...

Shota: +48 pont
Makuda: -48 pont

Aréna küzdelem lezárva!
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Shota vs Makuda Exp_bal0/0Shota vs Makuda Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shota vs Makuda Empty Re: Shota vs Makuda

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.