Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makuda

2 posters

Go down

Makuda Empty Makuda

Témanyitás by Makuda Pént. Júl. 03 2020, 22:09

Név: Szvoboda "Makuda" Márk
Nem: Férfi
Kaszt: Kardforgató
Kor: 19

Kinézet: 171 Centiméter magas, kétszemű, vékony európai férfi. Rövid barna haját a fésű helyett a szél rendezi. Szeret sötét színű ruhákba járni.

Jellem: Nyugodt természetű. Tipikus modern fiatal aki a játékokba menekül a mindennapok nehézségei elöl, ezáltal ELÉG komolyan is veszi azokat. Gyors észjárású, jó megfigyelő és helyzetfelismerő ezáltal jó stratéga. sűrűn vág komoly arcot de ennek ellenére barátságos, segítőkész és önfeláldozó. Jól kommunikál, de nem beszél fölöslegesen tehát nem egy szószátyár. Szereti a japán kultúrát ezáltal szorgalmasan tanulja is a nyelvet.

Képesség:
Elemző-aktív
Feltétele mobok elleni harcnál, minimum 3 fős csapat.
Az elemző képesség (jellemből adódóan) segítségével jó eséllyel előre látja a szörny mozgását ezért a csapat tagjai találati esélye megnő (eggyel alacsonyabbat kell dobni).
kompenzálás: dobni kell vele, csak 1 körig érvényes

Előtörténet:

Mivel jómódú családból származom ezért eljuthattam a legjobb elit iskolákba. 7 évesen kezdtem el iskolába járni, méghozzá a legelitebb intézménybe. A sok tanulás miatt egy idő után játékokba kellett menekülnöm, de nem találtam rendes játékot ami érdekes lett volna a számomra. 12 évesen megtaláltam azt a játékstílust amit ezidáig kerestem az MMORPG-t. Ez megadta azt amire vágytam elérhettem mindazt amit a valóságba nem tudtam. Ezáltal az MMORPG a kedvenc játékstílusom. Kissé függővé is váltam, de szerencsére ez nem ment semminek a rovására. 2 évvel később nem várt módon ki költöztem Tokyóba, ahol elég előítéletesek voltak velem szembe. Ez idő alatt csodálkozva figyeltem a technika fejlődését különösképp virtuális valóságot. Az iskola mellett tanultam egy kis kardforgatást is mivel nagyon érdekelt ez a fajta harcstílus, sőt nem egyszerűen érdekelt, hanem nagyon is tetszett, megtanított rengeteg dologra, például a fegyelemre és a higgadtságra. Nagyon élveztem az ott eltöltött órákat. Miután elvégeztem a középiskolát egy tudományi egyetemre jelentkeztem 18 évesen, ahová fel is vettek az informatika szakra ahol MI programozást tanulok. Bár már évek óta élek Tokyioban még nem fogadott el a közösség ezért nincsenek barátaim, egyedül az egyetemen találkoztam egy lánnyal aki igazán barátságos volt velem, kicsit furcsálltam is azt hittem beteg, de aztán néhány hónappal később egész jól összerázódtunk. Az egyetem mellett részmunkaidős állást végeztem bolti eladóként, nem túl magas fizetéssel. A tanulás alatt meglátogattak a szüleim akikkel már 4 éve nem találkoztam. Persze távkommunikálással láttuk egymást, de ez azért más mint szemtől-szemben találkozni. Először nem is ismertek fel. Azt mondták, hogy nagyon megváltoztam jellemileg, de ez nekem fel se tűnt, én arra gondolok, hogy nem számítottak rá, hogy ennyire megfog változtatni a japán kultúra. De én meg arra tudok gondolni, hogy szimplán csak felnőttem és most már más szemszögből nézem a dolgokat.


Az egyetem alatt is néztem játék híreket és láttam, hogy készül egy VRMMORPG, a Sword Art Online ami a full dive rendszeren fog alapulni. Nem igazán értettem, hogy ezt miként fogják kivitelezni meg, hogy mi is ez a full dive. 19 éves voltam amikor bejelentették, hogy már meglehet venni a játékhoz tartozó konzolt a Nerve Gear-t. Egyből rá is vetettem magamat. Szerencsére az egyetem melletti munkámból sikerült annyi pénzt spórolni, hogy megvegyem a konzolt és a játékot. Sajnos akármennyire is szerettem volna nem tudtam részt venni a bétában. Amikor a játék megjelent az üzlet előtt voltam és végig álltam a sort, hogy hozzájussak. Szerencsésnek tartottam magamat, hogy bennlehetek a 10 ezer játékos között. De miután végig csináltam a karakter alkotást nem vitt tovább a játék és elájultam . Miután magamhoz tértem a kezdetek városába ami szinte teljesen kihalt.


Miután elolvastam a játék híreket megtudtam, hogy körülbelül 8 évig voltam eszméletlen és, hogy bennragadtam a játékban, és meghalhatok eléggé megrémisztett. Megrémített a gondolat, hogy többé nem találkozhatok azzal a lánnyal aki először érdeklődött irántam. De legalább van pozitív oldala is annak, hogy itt ragadtam, mert így legalább van esélyem több barátot találni, még ha ez egy kicsit rámenősnek is hangzik. Mivel van miért küzdenem, ezért mindent megteszek, hogy kijussak ebből a játékból, megpróbálok gyorsan fejlődni, hogy elérjek a végéhez. De nagyon igyekszem emellett nyugodt maradni, hogy ne kövessek el hibákat. És ha esély adódik rá próbálok segíteni másoknak. Remélhetőleg a kardforgatásból szerzett tudásomat itt is használhatom, akár csak a többi MMORPG-k ből szerzett tapasztalatomat is kamatoztathatom. A sok játék során megtudtam, hogy mi mindenben vagyok kiemelkedő. Mindig szem előtt fogom tartani, hogy ez már nem egy játék hanem egy élet/halál harc, és nem kívánom senki halálát.
Makuda
Makuda
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 295
Join date : 2020. Jul. 03.
Age : 21

Karakterlap
Szint: 37
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Makuda Empty Re: Makuda

Témanyitás by Ronye Arabel Szomb. Júl. 04 2020, 08:33

Ez egy egyszerű történet, de tökéletesen megfelel a célnak. Kifejezetten kíváncsi vagyok, a játékok során megtudunk-e még valamit Makudáról, ahogy az első lépésekre is Aincardban. És abban, hogy találsz barátokat, biztos lehetsz! Az előtörténetet Elfogadom




Lássuk a további teendőket:

Először is, irány a pontozás. Kezdésnek 5 pontot oszthatsz el, amit kardforgatóként a következő alappontozásra oszthatsz el:


  • Élet: 1
  • Fegyverkezelés: 2
  • Erő: 2
  • Kitartás: 1
  • Gyorsaság: 3
  • Speciális képesség: 1


Ezen kívül tárgyakat is kapsz a kalandozás elkezdéséhez ( a később kapott felszereléseket ITT fogod tudni felszerelni, de most még nincs dolgod vele)


  • Kezdő Kard (+1  erő) - Már fel is van szerelve
  • Kezdő Ruha (+2 páncél) - Már fel is van szerelve
  • Hazatérés Kristály (ezzel már ismert városokba teleportálhatsz)
  • 1x Mini Potion (+5hp) - harc közben visszatölt 5 hp-t.


A rendszer olyan kegyes, hogy mindezek mellé további 70 aranyat is juttat neked.

Most hogy mindez megvan, ideje az adatlapodat elkészíteni ITT, illetve megkönnyíti később a számolgatást, és a tervezgetést, hogyha ITT is elkészíted a karakteredet (illetve körülnézel, mert minden fontosat is tudsz ott vezetni)

Nincs más hátra, irány játszani. Ehhez kereshetsz társakat ITT. Ha az ismerkedős játékoknál többre is vágynál, és nem félsz a mesélőink karmai közé kerülni, akkor jelentkezhetsz küldetésre is ITT.

Ha kérdésed van a játékkal kapcsolatban, kereshetsz minket bátran itt PM-ben, vagy Discordon is. Hosszú, izgalmas kalandozást kívánok Very Happy
Ronye Arabel
Ronye Arabel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 499
Join date : 2017. Jun. 27.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.