Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] A Nagy féreg

3 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Mikhail Vas. Dec. 19 2021, 18:34


Örömmel láttam, hogy a férfitársam nem hagyott magamra. Egy hálás bólintással jutalmaztam meg. A kijelentésére azonban keserűen elvigyorodtam.
- Szerintem ahhoz már késő. – közöltem vele száraz, határozott hangnemben. Elég idős voltam már, hogy tudjam, mi mikor volt korai vagy túlontúl késő. Az itt töltött idő miatt lehet, fiatalabbnak tűnhettem a számára. Öreg hiba volt.
A biztató szavaira egyet-kettőt biccentettem. Bíztam benne, már amennyire tehettem. A dolga, a kötelessége volt ezeket a tagokat tőrbe csalnia, ugyebár. Most próbára tehette a bűnüldözésének tudományát. Így, ezzel a tudattal léptem be a fogadó ajtaján, némi fenntartással, óvatossággal. Hiába, elvégre már az elejétől kezdve sejthető volt, hogy a sárkány barlangjába próbáltam betekintést nyerni. A baljóslatú gondolataimnak azonban nem adtam fizikai jelét. A lényeg, hogy ne tudják, hogy társsal jöttem és ő odakint várakozott. Igen, ennyi elég volt. Már láttam elég ehhez hasonló… szektatagot, hogy tudhassam, mit kellett tennem. Zavarodottan mosolyogtam, és aki rám nézett, barátságosan integettem. Minden a terv szerint ment – legalábbis először ezt próbáltam magamnak bemesélni. Hiába a hozzászokottság vagy a védőmező, ezek egytől egyig hidegvérű gyilkosok voltak. Nem a holtak boncolásával jeleskedtek. Az indikátoraikra fókuszálva ez világossá tette eme tényt. Hol jobbra, hol balra tekintettem, gyanús jelek után kutakodva. Nem sokáig időzhettem egy ponton. Aztán feltűnt a fiú, akit idáig követtünk. A látványa egy jó darabig megnyugtatott. Egészen addig, amíg nem kínált fel a köznyilvánosságnak. Minden szem rám szegeződött, éreztem. Ideges izzadtságcsepp gördült végig halántékomon. Ajkaimat összepréselve ingaóraként járattam tekintetemet. Arra számítottam, hogy bármikor rám vethették magukat, hogy feláldozzanak az ősi kukacistenségüknek. Ha már meg kellett halni, valami szebben és nemesebben akartam.
- Öhm… csá! Én vagyok az az adomány, aki nem mászott le az enyészet létráján! – mutatkoztam be ünnepélyesen, kezemmel intve. Gyanakodva a fiúra emeltem tekintetemet. – Még mielőtt felbontjátok ezt az ajándékcsomagot, azért áruld el, kinek szánsz?
Amíg nem szereztem kérdésemre választ és nem mutattak ártószándékot, nem láttam rá okot, hogy szóljak Aftonnak. Ha rosszul időzítettem a dolgokat, akkor hiába tettük meg ezt az utat.
Mikhail
Mikhail
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 76
Join date : 2021. Jul. 11.

Karakterlap
Szint: 7
Exp:
[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_bal315/350[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_ures  (315/350)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Afton Szomb. Dec. 25 2021, 12:18

Nem fűzött megjegyzést végül Mikhail mondatára, pedig tudja jól, hogy valójában soha semmihez nincs késő. Nem érti ámbár, hogy erre a gondolatra miért villan fel lelki szemei előtt egy fekete, hosszú hajzuhatag és egy mandulaformájú szempár. Olyan fajta tekintet, ami elvarázsol és rabul ejt. Kissé megrázza a fejét, miután Mikhail átlépte a küszöböt, hogy szabadulhasson a gondolattól, mert tudta jól, hogy ki volt az, aki pont ezt a pillanatot választotta és a gondolatai közé furakodott. Próbaképp megszólította, nem-e a rendszer játszik megint velük, akár csak a legutóbb, de Chakna nem válaszolt, így Afton megnyugodva fújt ki a levegőt és kívánta akaratlanul is azt, hogy bár inkább vele ihatna meg épp egy kávét ahelyett, hogy... itt van.
Aggódva tekint az ajtó felé, hisz a rendszerben nem talált végül külön funkciót arra, hogy megvehesse a hallgatózást - amit meg talált, az is feldobja neki a hibaüzenetet, hogy nincs nála elég fedezet ehhez. Megtehetné, hogy gyorsan a céhbank rendszerén keresztül kölcsönöz, de ezt még nem meri meglépni.
"Jól van. Bitang jó bűnüldöző vagy, aranyapám"
Szidja magát egy soron, majd közelebb lép az ajtóhoz, igyekszik viszont nem feltűnően viselkedni, nem akarja, hogy belül észrevegyék. Tekintete visszafordul a menü felé. Talán itt az ideje segítséget kérnie? Hinari, Leo, Ozirisz, akárki... főleg a Tó Úrnője egész biztosan pattanna és szaladna ide, de fél, hogy ezzel csak bajt hozna Mikhail fejére. Mi van, ha azok odabent ártalmatlanok? Persze, vörösök, de az ártatlanság vélelme mindenkinek jár.
Mégis... nem tud szabadulni az érzéstől, hogy Mikhail épp egy kígyókkal teli verembe ugrott és az élete veszélybe került.
Végül lecsukja a menüt. Jobbnak látja, ha nem szól még egyelőre senkinek és kivárja a társa jelét, ha segítségre lenne szüksége. Lovagként talán van elég pontja visszatartani a csürhét addig, amíg szól Hinarinak és a kardforgató meg nem érkezik. Igen, ez egy jó terv lesz. Ha baj van, rögtön üzenhez a vezérének, és onnantól kivárnak. Mint a valóságban, mikor az ember kihívja a rendőrséget, csak épp most jelen pillanatban neki is inkább rendőrnek kéne lennie.
Valami továbbképzés-félét kéne kérnie a céhtagoktól, bár mentségére szóljon, hogy eddig nem is hitte volna, hogy valaha kerülhet ilyen szituációba.

Megrezzen, mikor eldől a kuka, de nem mozdul a helyéről, figyeli a közeledő árnyakat. A macska láttán kérdőn felvonja a szemöldökét és figyeli az állat viselkedését. Elvégre... meglehet, hogy valaki petje odabentről, vagy ilyesmi. Az állatidomárok kasztját volt alkalma megismerni, hisz... Álomkelő nagy segítségére volt ebben. Ha nem szeretné ennyire a sajátját, talán váltott is volna már annak érdekében, hogy a vadmacskának méltó gazdája lehessen.
Afton egyelőre marad passzív és kivár egy jelre, vagy bármi olyasmire, ami gyanús.


(igyekszem, igyekszem, remélhetőleg a január már nem lesz ilyen mozgalmas.
Nem emlékszem, hogy küldetés közben vásárolt jártasságok aktívak lehetnek-e, ha igen, akkor kövi posztban Afton megveszi a Hallgatózást és annak követelményét is)

(Edit: Ez nem sikerült, Hallgatózás nem aktív itt még)


A hozzászólást Afton összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 22 2022, 10:26-kor.
Afton
Afton
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 274
Join date : 2019. Jun. 25.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_bal14782/10100[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_ures  (14782/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Kirigaya Suguha Szomb. Jan. 08 2022, 22:12



Mikhail:
A két férfi Mikhail oldalán egy pillanatra értetlenül összenéz, de aztán gondolkodás nélkül kulcsolódnak kezeik a csuklójára, egy pillanattal később pedig egy tenyér állja el a száját is, gátat szabva a további beszédnek. A srác a háttérben, az asztalon állva felnevet és jókedvűen fordul a többiekhez.
- Ez a marha még mindig nem érti, mi történt és honnan szabadultam - magyarázza a hozzá közel állóknak jól hallhatóan, majd leugrik és elindul valamiféle hátsó helyiség irányába. Termete belevész a nálánál magasabb céhtagokéba. Mikhail, egy-két pillanattal később téged is abba az irányba vezetnek, először ki egy hátsó helyiségbe - hogy csak a kocsmáros marad odabent -, aztán pedig le egy alagútszerű járatba. Néhány kanyar után aztán valaki a kezedre pattint egy bilincset és szakszerűen betömik a szádat, majd az egyik nagydarab fogvatartód a hátára vesz és lemászik veled egy létrán. A szagokból és a hirtelen téged megcsapó hideg levegőből ítélve a csatornába, ahol aztán jó néhány ismeretlen, mocskos járaton haladtok keresztül. A szemedet viszont nem kötötték be és talán éledhet benned egy kicsi remény, hogy képes vagy megjegyezni az útirányt. A kérdés csak az, mit kezdesz ezzel az információval.

Afton:
Sokáig bámulod a macskát, mire rájössz, hogy az bizony egy közönséges kóbor cica, idő közben viszont sikerül megvásárolnod a hallgatózás jártasságot is. (Kivételes mesélői engedélyt adok a küldetés közbeni jártasság vásárlásra neked, de erre alapvetően tényleg nincs lehetőség.) Csakhogy mire sikerül mindent beállítgatnod és a füledet az ajtóra tapasztanod, nem hallatszik egy árva hang sem ki odabentről. Talán azt hiszed, hogy nem működik jól a jártasság, de amikor benyitsz az ajtón, láthatod, hogy a terem valóban tök üres, csak a kocsmáros törölgeti egy mocskos ronggyal a poharakat. Odakint azonban újra, sokkal hangosabban megzörrennek a kukák, a hallgatózásnak köszönhetően pedig ez most szinte megsüketít. Rohadt macska! Vagy ez most valami más volt? Akárhogy is, Mikhail bajban lehet. Vajon mit teszel, hogy a nyomára bukkanj?

Határidő: 01. 23.

Kirigaya Suguha
Kirigaya Suguha
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 625
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_bal10/10[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_ures  (10/10)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Kirigaya Suguha Kedd Jan. 25 2022, 17:21



Tudom, hogy Mikhail most a rosszra fordult egészségügyi helyzete miatt nem ér rá, ezért arra kérem Aftont, hogy folytassuk a küldit egyelőre nélküle, aztán ha visszatér és kéri, bármikor visszacsatlakozhat.

Addig is jobbulást neked, Mikhail!

Határidő: 02.01.
Kirigaya Suguha
Kirigaya Suguha
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 625
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_bal10/10[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_ures  (10/10)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Afton Csüt. Feb. 03 2022, 12:01

-... Mi az, hogy rendszerhiba? Miért van ez a játék tele rendszerhibákkal?
Sóhajt fel kissé idegesebben, mint kéne, az ég felé néz, majd úgy dönt, nem erőlteti tovább. Ha valami nem megy, akkor meg kell oldania másképp, lecsukja a menüt és zsebre tett kézzel figyeli a macskát egy darabig. Semmi különös, az indikátorok mindenét pedig még nem jegyezte meg, de abban biztos, hogy teljesen ártalmatlan rá nézve, főleg városon belül. Az ajtó felé fordul, majd vissza a macskára, elfintorodik, és következhet ismét a bezárt ajtó.
-Ha nem nyitja ki x időn belül, én esküszöm...
Nem fejezi be a mondatot, léptei már oda is viszik és fülét arra tapasztva próbálja kijátszani a rendszert, de persze semmi hatása. Kezeit ökölbe szorítva hezitál, töpreng, mit tehetne, hisz ha benyit, azzal talán csak megnehezítené Mikhail dolgát, vagy nagy bajba keverné. Felnéz kicsit a HUD-on az életcsíkjára; kár, hogy átmenetileg nem tudja elrejteni a céhe jelvényét a siker érdekében.
Végül úgy dönt, ideje bekukkantani. Majd csak előadja a mesét, hogy csak keres valakit, nem zavar tovább, elnézést, és visszavonul, hogy aztán eldöntse a továbbit. Már épp eszébe jutna, hogy ezzel mégis csak bajba keverheti Mikhailt, de az ajtót már kinyitotta résnyire és bedugta rajta a fejét...
Majd szélesre tárta meglepetésében és kérdőn körbenézett. Tekintete megakad a kocsmároson, majd kérdőn felemeli a kezeit.
-Izé... bocsánat, én csak...
Kicsit összehúzza a szemeit, hogy megnézze, a kocsmáros esetleg NPC-e vagy játékos, mikor megzörrennek a kukák, amik kizökkentik és rémülten a háta mögé néz.
"Csak a macska... talán erre van programozva, hogy mindig ezt csinálja."
Visszafordul a kocsmáros felé. Felettébb gyanús... Mikhail biztos bejött. Egész biztos. És az első ajtón át nem távozott. Vagyis akkor...
Afton azért ehhez elég filmet megnézett annak idején. A pulthoz lép, de tudja, hogy a kocsmárosból semmit nem fog tudni kiszedni.
-Hol a barátom?
Próbálkozik meg azért a kérdéssel, de ha semmi, vagy tagadó reakció érkezik, akkor egyszerűen csak körbenéz, és ha lát másik ajtót a bejáraton kívül, akkor arra felé veszi az irányt.
Afton
Afton
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 274
Join date : 2019. Jun. 25.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_bal14782/10100[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_ures  (14782/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Kirigaya Suguha Szomb. Feb. 26 2022, 13:43



Információk arról a napról:

Afton segítséget kap Mikhail kereséséhez az Arany Ököltől. A nap folyamán együtt kiderítik, hogy egy céhjelvényéről híres, a játék eleje óta létező, ám névtelen céh egyik székhelyére bukkantak aznap (ez volt a kocsma). Tagjaiból két embert sikerül elfogni, a többiek azonban elmenekülnek.

Mikhailt sikerül biztonságba helyezni, habár némi sokk érhette az elrablás hatására. Aftont, mint a JL tagja, illetve az Arany Ököl embereit az ő életével fenyegettik a küldetés folyamán, bár szerencsére előbb sikerül cselekedni - ez alkalommal -, mintsem komolyabb baj történjen.

A "lyuknál" eközben a Rend, a Justice League, az Arany Ököl, és más, meg nem nevezett kisebb bűnüldöző céhek és szervezetek segítségével sikerül elhárítani a bajt - legyen az bármi is -, a repedés azonban nem záródott be. Lejáróinál folyamatos őrség váltja egymást és nem engednek senki játékost a közelébe.
A közemberek körében megindultak a találgatások, mi található a Féreg által vájt lyuk mélyén. Egymást kergetik a különleges pletykák hatalmas kincsekről és végzetes szörnyetegekről. Egyesek szerint a kijutáshoz vezető utat találták meg, mások szerint ez egyenesen a százas bossra nyílik. Az igazságot csak kevesen ismerik és ők sem beszélnek róla.

Kirigaya Suguha
Kirigaya Suguha
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 625
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_bal10/10[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_ures  (10/10)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Kirigaya Suguha Szomb. Feb. 26 2022, 14:03



A küldetést lezárom. Köszönöm szépen a részvételt!

Jutalmaitok a következőek:

Alap jutalmak

Mikhail: 210 exp, 220 arany
Afton: 220 exp, 230 arany


Ércek és növények

Afton:
Növénylátás: Tier 1, 81 -> 100
5 Kis Tövisgyökér 3 Faeno Levél 2 Barna Gomba 4 Tövisgyökér 6 Vörös Pitypang


Receptek

Afton:
Rövid Specialitás Potion Recept
Gyenge Gyengítő Méreg Recept

Céhbónuszok

Afton céhe 230 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 440 expet kapnak.( Fejlesztett Céhbónusz Dupla Exp Céhbazár Bónusz ) -> Hinari 62 exp, Ozirisz 63 exp, Silence 63 exp, Mirika 63 exp, Leonard 63 exp, Afton 63 exp, Makuda 63 exp


Kirigaya Suguha
Kirigaya Suguha
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 625
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_bal10/10[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Exp_ures  (10/10)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Nagy féreg - Page 2 Empty Re: [Küldetés] A Nagy féreg

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.