Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shareen vs Takada Hiroshi

4 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Ápr. 20 2021, 19:30

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Pént. Ápr. 30 2021, 14:32

Elvétette! Láttam a szemében a bizonytalanságot, ahogy a csapást bevitte. Valami visszahúzta, de ez még közel sem elég ahhoz, hogy egy egyenes vágást elrontson. Megvolt a tervem már akkor, mikor felugrottam. Csak rá kellett néznem, hogy tudjam, sikerül is-e végrehajtanom. És igen. Akrobatikámat kihasználva a levegőben lábaimmal elkapom a naginata végét és egy erősebb húzással rántok rajta, lefelé tartva a hegyét, hogy a földbe szúródjon, mintha eleve oda akart volna sújtani vele. Ezután az én támadásom nehezebben lesz elegáns, gyakorlatilag nem sok esélyem van egy szépen kivitelezett vágásra, vagy szúrásra, még ha több lehetőségem is van az ellenfél "lefegyverzésével". Indíthatnék egy keresztvágást, épphogy súrolva a mellkasán a páncélt, vagy egy egyszerű vágást, ami szintén alig érné el, de legalább megsebezné, hacsak valahogy ki nem védi. Mindenképp gyorsnak kell lennem, így nem hezitálhatok. A földön háton fekve egy vágást indítok meg, mely remélhetőleg átszeli a testét -nem mintha az több sebzést okozna, mint egy sima szúrás-, majd hátrabukfencezve felállok, mielőtt újra magához vehetné a fegyverét. Mire ismét szemtől szemben állunk, már láthatom, hogy ez megtörtént. A valóságban egy ilyen támadásnak nem sok haszna lett volna, de itt megsebezhetem vele. Ezután pedig a gördülésemet követően ismét egy már kétszer megtörtént felállás következik, vagyis egymással szemben állva ismét azon kezdhetünk gondolkodni, mi lenne a leghatékonyabb támadás. Mivel ő a gyorsabb, így úgyis tudom, hogy ő fog következni, ami jól is jön számomra, talán ha újra hibázik, lesz időm felmérni és időben reagálni egy ellentámadással, bár ha sikerül is mindez, nyilván még a közelében sem leszek a győzelemnek, nem úgy, mint ő.

Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 5 páncél, 150/24 CSP
Shareen (20. szint): 130/50 HP, 0 páncél, 175/55 CSP


A hozzászólást Shareen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 30 2021, 14:33-kor.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Ápr. 30 2021, 14:32

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Pént. Ápr. 30 2021, 19:18


Takada egyértelműen látja a két harci stílus közti különbséget, és nem igazán lepődik meg rajta. ~Nyilván a kor miatt lehet~ gondolja, elvégre a kölyök rengeteg felesleges mozgást végez, mintha csak rugón járna úgy pattog ide-oda, míg a sensei csak szépen komótosan a legszükségesebb mozdulatokat teszi meg. A kettejük kitartás béli különbségé már egyértelműen kirajzolódott a fiú javára. És ez lehet a kardforgató győzelmének kulcsa. Ha sikerül hosszú küzdelembe kényszerítenie az öreget, akkor egyértelműen Ő lesz a nyerő, mivel az öregnek sokkal többet kell pihennie.
Takada nem morfondírozik azon mit tehetett volna másként. Amint az eddigi aréna harcaiban sem a győzelem motiválta úgy itt sem. Ha veszít, hát veszít. Nagy dolog. Közben a felsőtestét ért találat miatt a páncélja teljesen áttetszővé válik, és az életcsíkja kezd csökkenni.

//Takada sebződik 33 HP-t, Sharin sebződik 3 HP-t a Gyémánt Mellvért miatt.//

A harcművész a fegyverét ért „inzultust” követően korrigálja a fogást, majd szépen megvárja míg Shareen felkel a földről. ~Otrombaság egy földön fekvőt támadni~ gondolja, és még egy mosoly is megjelenik a szája sarkában. Amúgy sem siet sehova, elvégre a részéről ez lesz az utolsó támadás, mivel utána a fiú kétszer támadhatja, mert neki pihennie kell a következő körben. Az eddigi sebzéseit figyelembe véve ez a két támadás bőven elegendő lesz a kardforgatónak, hogy Takada maradék HP-ját nullázza.
– No akkor csak a gyakorlás kedvéért – mondja, majd a már korábban is bemutatott kard elleni formagyakorlatot indítja meg, hogy a fiú kiismerje a mozdulatot, és megtanuljon ellene védekezni. Bár az is igaz, hogy valószínűleg neki magasabb az erő statja, és a szálfegyver nyele adta erőkar is őt támogatja, így van némi esély, hogy azért az utolsó támadása sikeres lesz.

Takada Hiroshi (Sebzés: 44, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/52 HP, 0 páncél, 150/6 CSP
Shareen (20. szint): 130/47 HP, 0 páncél, 175/55 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Ápr. 30 2021, 19:18

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Csüt. Május 06 2021, 12:14

Végre sikerült levinnem az életcsíkját. Ez azt jelenti, hogy a páncélját teljesen leütöttem. Némivel több erőponttal talán már vége is lehetne a küzdelemnek. Hagyja, hogy hátraguruljak, nem támad, amíg fel nem kelek, egy igazi lovag. Talán rossz kasztot választott, bár ez engem nem zavar különösebben.
A korábban is látott produkcióval próbálkozik újra és ismét nem sikerül kivédenem. Én itt töröm magam, hogy minél látványosabb küzdelmet nyújtsak, ő pedig ugyanazokat a trükköket ismétli.. De hatásosan. Nekem pedig a támadás megy, de a védekezés nem. Felnevetek, ahogy életem szinte nullához közelít. Eldöntetett a harc. Az eddigiekből kiindulva, a támadásaim engem is sebeznek, márpedig nem sok kell hozzá, hogy ő nyerjen. Végre lesebeztem az életéből.. Erre így vesztek. Egy képesség miatt. A következő támadásom el is döntheti. Talán tárgyakkal kellett volna harcolnunk, akkor most gyógyíthatnám magam.. De akkor ő is jöhetett volna valami erősebbel. Talán nem kellene támadnom. De nem hagyom annyiban.
Megpróbálom kigáncsolni és bár sejtem, hogy meg tudja tartani az egyensúlyát, ha összegörnyed, vagy a hátát mutatja, akkor belehasítom a pengémet. Megpróbálom bent tartani ameddig lehet és a hasát térdelni, hogy ne tudjon szabadulni a fegyvertől. Talán egy döntetlent még kihozhatok.. De nem valószínű. Ha nem is sikerül, mindent el fogok követni. A harc gyakorlatilag eldöntetett, ha nem ezzel, akkor a következő támadásommal, vagy az övével, ha nem bírom megforgatni benne a fegyvert. Ezért minden erőmmel azon leszek, hogy ezt megtegyem. Ha kell, utánaszaladok. De már sejtem, hogy mi lesz ennek a vége.. A vereség keserű szájízével próbálom meg bevinni az utolsó csapást, mely eldöntheti a mérkőzést.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Csüt. Május 06 2021, 12:14

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 4767251444_0f76bf2817_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Csüt. Május 06 2021, 20:24


Az öreg támadása sikeres volt. ~Úgy látszik, ezt nem gyakorolhatjuk elégszer.~ gondolta magában, majd visszahúzta a naginatát védekező pozícióba. Meglepődve konstatálta, hogy a kardforgató életcsíkjából, a sikeres támadást követően, mindössze egy vékony piros vonal maradt. Még a lecsökkent erejével is ilyen komoly sebzést tudott bevinni. Így viszont már egészen más a leányzó fekvése, mert ezek alapján viszont ő a nyertes. Takada úgy tippeli, talán 2-5 Hp-ja maradt mindössze, vagyis, ha az első saját támadása nem is, de a második mindenképp nullázza a saját életpontját a fiúnak.
Még egy kicsit el is szégyellte magát, hogy a felszerelésének köszönhetően fog nyerni. Ellensúlyozás kedvérét a korábbi támadásának kivédésére ad némi tanácsot.
– Ezt a fajta támadást meg se próbáld elvezetni. A kardot a tsubáig told rá a pengére, majd közelebb lépve a testsúlyoddal tartsd meg a kardod. Egy félfordulattal fordulj rá a naginat nyelére és a hátaddal támaszd meg. Ha elég fürge vagy még egy kontra is belefér.

Lehet inkább meg sem kellet volna szólalnia. Ugyanis Shareen következő támadása elég ügyetlenre sikeredett. Az első mozdulatnál látta már a harcművész hogy mire készül, így nem volt különösebb erőfeszítés a támadás elkerülése. Egy rövid okuri ashival úgy tett mintha balfelé indulna, a kardforgató ösztönösen követte a mozdulatot, de az öreg csípőből átfordulva, szinte keresztbe mozdult előtte az ellenkező irányba. Szűk volt az ív, de úgy számolta elég lesz.
És elég is volt. Shareen kardja sem Takadát, sem a fegyverét nem érintette, ártalmatlanul siklott el mellette. Már a száján volt, hogy elnézést kérjen, amiért kizökkentette a koncentrációból ellenfelét, de még épp időben észbe kapott, hogy jobb, ha most nem jártatja a száját.


Takada Hiroshi (Sebzés: 44, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/52 HP, 0 páncél, 150/150 CSP
Shareen (20. szint): 130/3 HP, 0 páncél, 175/35 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Hétf. Május 17 2021, 11:05

Támadásom nem talált, így csak a szenvedésem húzódik el még egy darabig, amit más talán megaláztatásként élne át, én azonban inkább tapasztalatszerzésként gondoltam rá. Kell még valami.. Vagy csak az ellenfelem volt ilyen jó? Az egyértelmű, hogy valós harci tapasztalatok terén is előnyösebb helyzetben van.
- Köszönöm a tanácsot - mondom még mindig elszántan -, de ennek a harcnak már vége. - Hangomon ez egyáltalán nem érződött. Még akár arra is gondolhatott, komolyan gondolom, hogy még legyőzhetem.
Erről azonban szó sem volt. Erőtlen csapásokkal soroztam meg őt, lagymatag támadások egész sorát zúdítottam rá. Nem lehetett nehéz kivédeni őket, a korábbi tűz nyomai meg sem látszottak rajta. Nem vittem bele, trükköt, csavart, mert tudtam, hogy a képessége le fog győzni, hogy csak magamnak ártok egy igazi találattal, mert visszapattan rám. Aztán eszembe jutott valami. Mi van, ha csak a közelharci sebzéseket veri vissza? Nem vagyok íjász, de talán megpróbálkozhatok vele - korábbi játékaimban úgyis mindig távolsági harcos voltam.
Hátraugrok hát egy félszaltóval, majd kezeimről továbbpördülve lábra érkezek és célba veszem a szívét. Valószínűleg nem is sejti mit tervezek, így egy utolsó meglepetés még belefér. Eldobom fegyveremet és bár az a célom, hogy ne kerüljek közel hozzá, azon nyomban futni is kezdek utána. Valószínűleg eltéríti és akkor még elérhetem - kb. két méter távolságot hagyok magam és őközötte, hogy a támadás ne csapódjon vissza, aztán ahogy az talál, rögtön megindulok a fegyver felé. Akár véget ér a küzdelem, akár nem. Már annak is örülök, hogy eddig sikerült lesebeznem és mivel pihenésre kényszerült, a képessége nélkül akár nyerhettem is volna. Persze ahhoz még egyet tévesztenie kellene. Akárhogy is, én élveztem a harcot.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Május 17 2021, 11:05

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Május 17 2021, 19:21


A fiúból nem hiányzik a küzdőszellem az már biztos. Noha nincs esélye a győzelemre akkor is igyekszik kitenni magáért, ami alapból becsülendő. A megjegyzésére az öreg csak kurtán biccent;
– Hai! – de ő sem fűz hozzá különösebb megjegyzést. A győzelmében erősen közrejátszott a jobb felszerelése, szóval nem tekinti olyan nagy számnak, hogy most az eddigi hagyományokkal ellentétben ő került ki nyertesen a küzdelemből.
Shareen a következő megmozdulásával alaposan meg is lepi az öreget. Aki csak nagy szemekkel nézi, a távolodó ellenfelet. Már a flikket sem értette, és amikor a fiú eldobta fegyverét végképp elvesztette a fonalat.  Az eldobott kardot meglepettségében el is felejtette egyszerűen félrelökni, így az eltalálva őt leadta a teljes sebzését.

//Takada sebződik 33 HP-t, Sharin sebződik 3 HP-t a Gyémánt Mellvért miatt.//

És amint ez megtörténik, a kardforgatót eléri a lila hátra lökő effekt és az élet pontjainak nullázása helyett a fejük felett megjelenik az ilyenkor szokásos kiírás.


Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Hpcsikd


A harcművész leszereli a fegyverét, és tiszteletteljesen meghajol a fiú felé.
– Köszönöm a küzdelmet! Igazán remek harc volt. Csak egy kis gyakorlás, és a felszerelés javítása és akkor már győzni is fog. Ha úgy érzi akkor bármikor szívesen segítek. Bár az Aréna szabályai elég kötöttek, így a visszavágóra még egy jó ideig várni kell, azonban az egyszerű küzdőteres viadalokra semmilyen korlátozás nincs. – mosolyodik el az öreg. Érzi ő, hogy bár nincs jelentős különbség köztük, azért még van értelme foglalkozni a kardforgatóval. Egy ideig még nem fogja olyan könnyedén legyőzni mint mondjuk Makuda vagy Eru.
Természetesen még megvárja, hogy az ellenfele rendezze sorait, és válaszoljon, ha akar. Amint a beszéddel végeztek el indul kifelé. Még sok teendője van a céhház körül, szóval nem ér rá napestig lébecolni, holmi homokkal felszórt színpadon.


// Köszönöm a küzdelmet! Ha írsz választ utána kérlek szólj a staffnak, hogy zátható az Aréna. Egyébként a szokásos 1 hét letelte után én szólok.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Cardinal Vas. Jún. 27 2021, 20:31

Elnézést a csúszásért, lezárom az arénát. Jutalmatok 50 exp és 120 arany.

Takada Hiroshi: +54 pont
Shareen: -54 pont
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi - Page 2 Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.