Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shareen vs Takada Hiroshi

4 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Pént. Márc. 26 2021, 17:53


Az öreg újra olvasta a kihívást tartalmazó levelet. Nem mintha szüksége lett volna rá, egyszerűen csak unaloműzésként tette ezt. A név a levél alján nem volt ismerős. Tudta, hogy az aréna ranglista nyilvános, vagyis azon keresztül bárki megteheti a kihívást, ha kellően elszánt, és fel kíván kerülni a listára. Az észszerűség azt diktálja, hogy ilyen esetekben a lista végéről vállaszon az ember. Elég nyilvánvaló, hogy az ott dekkoló delikvensek okkal kerültek oda, így nagyon valószínű, ellenük könnyebben lehet nyerni. Bár az okfejtés valahol nagyon sántít, mivel ő a sorozatos vereségei ellenére is a középmezőnyben van.
Végül a levelet leintve, egy rövid sóhajjal veszi tudomásul, hogy hibás az elmélete, majd kényelmes tempóban indul meg az aréna felé. Nem siet. A kiírt kezdés még jócskán odébb van, meg amúgy sem egy kapkodós típus. Leendő ellenfeléről csak annyit tud, hogy Shareen-nek hívják és alighanem szóló játékos mivel neve mellett nem látott céhikont. Szívesen vállalta a küzdelmeket szóló játékosoktól is, mivel tudta nekik sokkal nehezebb dolguk van, így meg kell ragadniuk minden lehetőséget. Persze az aréna szabályok tiltották, hogy kedvezzen egy másik játékosnak, így nem állt lehetőségére az „ajándék győzelem” felkínálása, de talán ahogy eddig nem kellett tartania attól, hogy legyőzi ellenfelét, talán most sem kell. Bár igaz, ami igaz, az utolsó alkalom óta jócskán fejlődött, köszönhetően az Artes céhbe történő belépésének.

Az arénához érkezve, egyenesen a vezérlő konzolhoz ment. Továbbra sem sürgette magát, szép kényelmesen baktatott célja felé, miközben apránként felszerelte magára a harci öltözékét fegyverével együtt. Így, ha kihívója már ott volt, akkor láthatta és jó eséllyel beazonosíthatta őt. Ha a konzolhoz érve nem szólította meg senki, akkor szép türelmesen várakozott a konzol mellett.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Szomb. Márc. 27 2021, 10:10

Aréna. A hely, amit nyolc éven át kerültem, csak nézőként tekintettem meg egy-egy küzdelmet. Úgy gondoltam, esélyem sem lenne, ha össze kellene mérnem erőmet egy másik játékossal. Hezitálnék, túl sokat gondolkodnék, nem volt nekem való ez a gyors tempójú küzdelem. Aztán mégis meggyőztem magam, hogy kihívjak valakit. Ayumu túl nehéz ellenfél lett volna, ezen kívül már túl sokszor győzött le.. Tudtam, mi lenne a végkimenetel.
Ezért egy teljesen ismeretlen játékossal akartam szembekerülni, akiről csak remélhettem, hogy nem lesz 50. szintű. A ranglistát pásztázva akadt meg a szemem Takada Hiroshi nevén, aki a többiekkel ellentétben az igazi nevét, vagy legalábbis egy teljeset használt - valami ilyesmivel szerettem volna találkozni, őszinteséggel ebben a játékban. A másik teljes nevű játékos kevesebb ponttal rendelkezett, így én is kevesebb pontot szereztem volna a legyőzésével. A kettő közül tehát a feljebb lévőt választottam, mivel egyikükről sem tudtam semmit.
Ez persze az ismerkedésre is esélyt ad, de elsősorban nem ezért hívtam ki. Át akartam élni azt az érzést, amit a játékba kerülésemkor éreztem, harcolni akartam, az életem kockáztatása nélkül. Az elmúlt nyolc év keserűségét akartam elnyomni és élvezni az itt eltöltött időt.
A helyszínre pontosan érkezek - nem látom értelmét előbb jönni és megváratni sem akarom az ellenfelem, ha már elrángattam ide. A konzol mellett csak egy játékost állok várakozni, teljes harci pompában, így feltételezem, hogy őt hívtam ki. Egy harcművész, remek.. Pont az, akivel a legkevésbé szeretnék küzdeni. Fesztelenül odalépek elé és a kezemet nyújtom.

- Takada Hiroshi? Üdv. A nevem Shareen. - Ezután nem tudom, hogyan tovább. Én hívtam ki, de nem tudtam, mit kellene tennem.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Márc. 27 2021, 13:11


Takada elmélyülve gondolataiban ácsorog a konzol mellett, mikor oda lép hozzá egy fiatalember és a nevén szólítja. Egy japánnak tűnő fiú, de valamiért mégis a nyugati szokáshoz híven kezet nyújt neki. ~Talán idegen országban nőt fel~ gondolja az öreg és minden hezitálás nélkül fogadja a kéznyújtást.
– Üdvözlöm Shareen san! Igen, én vagyok Takada Hiroshi, és örvendek a szerencsének! – majd a harcművész a konzol felé fordul, de úgy, hogy ne teljesen háttal legyen a másik személynek. Lehívja a panelt és elkezd állítgatni rajta.
– Először akkor tisztázzuk a szabályokat. Mivel én vagyok a kihívott így az itemhasználatról én döntök. Shareen san, – fordul vissza a fiúhoz – önnek van itala és kristálya, amit használhatna? Nekem ezek vannak, – küld át a másik játékosnak egy rövid listát. //lent// – de nem szívesen használnám el őket. Ettől függetlenül figyelembe veszem az ön kívánságát.

Ha a kardforgató kéri, akkor beállítja a panelen az itemhasználatot, de ha nem szeretné, vagy azt jelezné, hogy neki mindegy, akkor az öreg letiltja azt.

– Akkor a következő lépés a helyszín. – szögezi le. – Van valami extra kívánsága? Nekem megfelel a sima, klasszikus homokkal felszórt, üres küzdőtér is, éppúgy ahogy az akadályokkal tarkított, terep is. Beállítom az alapot és utána kedvére módosíthatja. – mondja majd némi pötyögést követően ellép a konzoltól helyet adva a kardforgatónak.
Amíg a fiú a konzolon babrál, addig a sensei rögzíti a saját statjait a későbbi viták elkerülése véget, ahogy azt a szabály elő is írja. Ha Shareen végzett a beállításokkal akkor még egy gyors ellenőrzés keretében beleolvas, csak hogy tudja mire számítson, de állítani már nem fog rajta.
Ha ellenfelének nincs több kérdése, akkor amint az olvasással végezett, mosolyogva hajol meg a fiú felé;
– Akkor mindent bele! – mondja és elindul a hozzá legközelebb eső bejárat felé.


Itemek:
1x Mini Potion (+5hp)
1x Kis Potion (+20hp)
1x Vörös Bika Potion (Használójának következő 3 támadása nem fogyaszt cselekvéspontot.)
1x Egyszerű Frissítő Potion (+4 gyorsaság 1 körig és +25 hp)

Statok:
Takada Hiroshi (18) - HP:80 | F:27 | E:59 | K:30 | GY:44 | S:13 | P:170

Tárgybónuszok:
Gyémánt Mellvért: Ha valaki megsebez, akkor 10%-al több sebzést kapsz, viszont az eredeti sebzésnek a 10%-át az ellenfél is elszenvedi.
Sárkánymintás Maszk: minden ütésed tűz alapú
A Fény Lovagja Gyűrű: zöld indikátoros játékosnak +5 erő, vörös indikátoros játékosok ellen +5 erő.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Szomb. Márc. 27 2021, 15:34

A felszerelése miatt nem látom, de a hangja alapján egy idősödő úrról lehet szó. Örülök, hogy nem veszett ki belőle az élet tüze és még mindig játszik. Nyilván a családja várja otthon.. Ahogy engem is.. De idős korban az idő sokkal gyorsabban tűnik haladni. Mindenesetre most azért voltam itt, hogy harcoljunk.
- Köszönöm. Ez lesz első arénám, úgyhogy nem vagyok túlságosan tisztában a szabályokkal. A tárgynélküli harcot preferálnám.
Kíváncsi vagyok, vajon azért ilyen engedékeny-e az öreg, mert ennyire bízik a képességeiben, vagy mert látja rajtam, hogy kezdő vagyok, vavy egyszerűen ilyen a jelleme. Az utóbbira tippelnék, hiszen valamilyen szinten én is így viselkednék. A rejtőzést használhatnám egy erdős területen, de jobban szeretem a nyílt harcokat.
- A nyílt terep nekem is megfelel.
Ahogy végez, ellenőrzöm a beállításokat és azt csinálom, amit ő. Megadom a statjaim és közben már próbálom felmérni az esélyeinket. Gyorsabb és erősebb, amit talán a páncélom és az életem kompenzál.. A többi elég közel áll egymáshoz. Örülök, hogy kiegyenlített csatáról lesz szó.
- Ganbatte! - Hajolok meg én is és indulok meg a másik bejárat felé. Közben úgy döntök, hogy a tervezgetés nem csak illemtelen, de nincs is sok értelme, hiszen úgyis a csatatéren dől majd el, mennyit is érnek a számok, vagy az ügyességünk. Ezt a fajta harcot sokkal jobban preferálom.
Az arénába lépve körbenézek az üres terepen, a nézőtéren, majd mosolyogva előveszem a kardom és magabiztosan megszorítom a markolatát. Ismét meghajolok a másik előtt és nekirontok egy támadási tervvel a fejemben, noha sejtem, hogy övé lesz az első csapás.. Csakhogy én már fel vagyok készülve az ellentámadásra is.

Takada Hiroshi (18): HP:80 | F:27 | E:59 | K:30 | GY:44 | S:13 | P:170 | SP: 1,2, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, speciális képességhez 4 vagy afölé kell dobnia
Shareen (20): HP:130 | F:28 | E:30 | K:35 | GY:38 | SK:18 | P:200 | SP: 1, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, speciális képességhez 3 vagy afölé kell dobnia

Időtlen passzív képesség miatt Takada Hiroshi körönként 3 erőt veszít, amíg el nem éri maximális ereje háromnegyedét.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Márc. 27 2021, 16:31


Az öreg az arénába lépve, automatikusan körbe tekint. Persze jó eséllyel az ellenfele épp az átellenes kapu felől érkezik, de azért sosem lehet tudni…
A küzdelem előtti kölcsönös tiszteletadást követően a kardforgató nem sokat tépelődik, azonnal ráront Takadára, aki hozzá hasonlóan megindul a másik felé, bár korántsem teljes tempóba. Igyekszik úgy haladni, hogy körülbelül középen találkozzanak. Ám mielőtt ez megtörténne, a harcművész megtorpan és a naginata pengéjét előre szegezve, kissé rézsútosan leszegezi, majd amit Shareen a megfelelő távolságba ér, előre lép és a fegyver hegyét felfelé rántva igyekszik találatot elérni.
A támadás elég nyilvánvaló, így ha a fiú résen van, akkor könnyedén ki tud fordulni a felé tartó penge útjából, de Takada arra számít, hogy ehhez túl nagy lesz a lendülete.

Akár sikerül a támadás akár nem, az öreg utána vissza hátrál egy fél lépést, és igyekszik kihasználni a fegyvere nyújtotta távolsági előnyt. Ha máshogy nem megy, akkor beveti az akrobatika jártasságát. Mivel ugrás még nem áll a rendelkezésére, ezért a mozdulatok zöme inkább csak gyors keresztlépésekből, vagy rövidebb gördülésekből állnak. ~Micsonda szerencse, hogy itt nem kell félni a derék fájástól, vagy a lumbágótól~ Mosolyodik el magában az idős tanár.
A küzdelem sajátosságából adódóan a védekezésre egyáltalán nem fektet figyelmet, részben mert nem is nagyon lenne értelme, részben meg még nem ismeri az ellenfele mozdulatait ellégé ahhoz, hogy hatékonyan tudjon fellépni ellenük. De azért igyekszik nem egy szimpla adok-kapok ökölcsata szintjére degradálni a küzdelmüket. Pördüléseit egy széles ívű körpálya mentén viszi rendre végbe, leginkább azért, hogy ellenfele ne tudja „falhoz szegezni”. Nagyon jól tudja a szálfegyverrel ez neki komoly hátrány lenne.

Takada Hiroshi (Sebzés: 59, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 170 páncél, 150/132 CSP
Shareen (20. szint): 130/130 HP, 200 páncél, 175/175 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Márc. 27 2021, 16:31

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Vas. Márc. 28 2021, 10:23

Az arénába lépve mindketten megtesszük a szokásos előkészületeket, ami után rögtön meg is kezdődik a viadal. Szélsebesen rohanok a másik irányába, aki egy kicsivel lassabban halad ugyan, mégis övé az első támadás, ebből arra lehet következtetni, hogy mivel nem hezitáltam, gyorsabb nálam, csak nem használta ki a futásnál. Középen találkoztunk össze, ahol egy egyszerű támadással indít, én pedig bele is szaladok. Célom egyszerű; az első ütést bekapva rögtön ellentámadást indítani. Akrobatika és ugrás jártasságaimat kihasználva ugrok a levegőbe, kicsit az oldala felé "repülve", ahogy a naginata felhasítja a testemet és egy pörgő mozdulattal próbálok sebet ejteni a jobb karján. A mozdulat azért lehet különös, mert hagytam, hogy eltaláljon, cserébe egy gyors ellentámadásért, amire talán nem számít. Ilyen az én harci stílusom, egyelőre.
Ezután megpróbálom én diktálni az iramot, noha tudom, hogy támadni fog, én is ezt fogom tenni. A páncélom eléggé megsérült, ez alapján arra következtetek, hogy erős ellenfélről van szó, de megpróbálom folyamatos nyomás alatt tartani, kevés ügyet vetve a védekezésre. Nem arról van szó, hogy nem próbálok meg hárítani, ha a helyzet úgy hozza, de nem akarom túl messze engedni magamtól, mert ha be kell vetnem az ugrásaimat, egyszerűen felszarvazhat. Így próbálok közel maradni. Persze ha elég kreatív, így is meg tudja oldani a sebzésokozást, de talán kilendíthetem az egyensúlyából, vagy megtörhetem a koncentrációját; nekem mindkettő megfelel. Éppen ezért folyamatos támadásokkal operálok, figyelve az ő mozdulatait, hátha védekezésre is sort kell kerítenem.
Egyszerű taktika, de okozhat látványos csavarokat, főleg, ha beveti a kreativitását a harcban; ekkor pedig a megfelelően időzített ellentámadásaimra kell hagyatkoznom.

Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 170 páncél, 150/132 CSP
Shareen (20. szint): 130/130 HP, 141 páncél, 175/155 CSP


A hozzászólást Shareen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 28 2021, 10:30-kor.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Márc. 28 2021, 10:23

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Vas. Márc. 28 2021, 12:25


~Épp olyan offenzív stílusú, mint Makuda~
gondolja át az öreg miközben figyeli ahogy a fiú a támadásával mit sem törődve ront neki. Az ugrás és a támadás szépen kivitelezett, szinte a talajfogással egyazon pillanatban csendül a kard a tanár karját védő páncélon. A páncél éles csendüléssel, mint ha csak egy lökéshullámot generált volna, ami felerősíti a hatást, igaz ez a támadót is érinti.

//Takada sebződik 33 HP-t, Sharin sebződik 3 HP-t a Gyémánt Mellvért miatt. //

A harcművész egyelőre nem növeli a távolságot, inkább amellett dönt, hogy az ellenfelén túl nyúló fegyvere nyelével annak bordáit támadja. Ehhez pedig nem kell mást tennie mint egyszerűen csak az erejét kihasználva oldal irányba rántsa a naginatáját. Valódi küzdelemben, ha ez betalál, akor akár a bordákat is megrepesztheti, így nehezítve ellenfele légzését. Persze ebben a digitális világban ilyen sérülést nem lehet okozni, ~de attól még a sebzés, az sebzés~ állapítja meg az idős sensei.
A támadását követően kihasználva gyorsaságát, próbál egy kis teret nyerni, mert hosszútávon a testközeli küzdelem nem kivitelezhető. Takada egy gyors pördüléssel a kardtartó kézzel ellentétes irányba mozdul, majd fegyverét védekező tartásba emeli. Még egy mosolyt is megenged magának közben, ~alaposan felkavarjuk a homokot, ha mind ketten bevetjük az akrobatikát~. Az egész mozdulat sornak csak egy célja van, rá akarja ébreszteni az ifjút, hogy nem csak a szálfegyver végével lehet sebzést okozni, így jól teszi, ha a fegyver teljes hatósugarát figyelembe veszi. Mindezt teszi azért, mert a célja az oktatás. Nem a győzelemért járó pontok miatt van itt, hanem hogy felkészítse ellenfelét egy „éles” küzdelemre. Persze, ha ehhez arra van szükség, hogy legyőzze a kardforgatót, akkor azt fogja tenni.

Takada Hiroshi (Sebzés: 56, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 137 páncél, 150/114 CSP
Shareen (20. szint): 130/130 HP, 138 páncél, 175/155 CSP


Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Márc. 28 2021, 12:25

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766609959_af0c0eb7c7_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Szer. Ápr. 07 2021, 11:33

Hiába dolgoztam ki és alkalmaztam volna bármilyen taktikát is -ez esetben, hogy maradjak közel és tartsam nyomás alatt-, az ösztöneim és harci tapasztalatlanságom okán már az első támadás elől hátraugrok, ám a hosszú fegyver így is elér és felsérti a testemet. Ha ez így megy tovább, veszítek. Gyorsabb nálam. Valószínűleg erősebb is nálam és nyilván tapasztaltabb is. Sok időt elvesztegettem a játékban, amíg ő fejlődhetett és csiszolhatta tudását. Ezért nem rendült meg úgy, mint én. De eddig is az ösztöneimre hallgattam és általában sikerült minden. De éles harcban? Lehet, hogy nem fog. Hátraugrok kettőt és felmérem az ellenfelet. Az életcsíkja a maximumon. Még nem törtem át a páncélját. Ő sem az enyémet. Meg kell lepnem valamivel, amire nem számít - valószínűleg az előbbi támadásom sikeres is ennek volt köszönhető. Valami váratlant kell húznom. Végignézek a szálfegyveren és már készen is állok. Megengedek egy mosolyt magamnak, mert ha ez sikerül, akkor joggal lehetek büszke magamra. Nekiindulok az ellenfélnek és ugrásomat, valamit akrobatikámat kihasználva felugrok a fegyverre, majd onnan továbbszökkenve egy pörgőmozdulattal megpróbálok minél mélyebb vágást ejteni a nyakán - hirtelen jött ötlet, veszélyes is a kivitelezése, hiszen könnyen védekezhet és akkor kiszolgáltatottá válok, de valószínűleg nem számít rá, így akár sikerülhet is. Ha igen, akkor egy újabb sikeres támadást könyvelhetek el, a kérdés csak az, hogy lehetek-e elég gyors a védekezéshez. A földre érkezve el fog telni egy kis idő, mire fel tudok emelkedni, addig van esélye támadni. Még mindig ott van az esélye, hogy sikerül védekeznie -bár azt nem hiszem, hogy átlátná a tervemet-, de ennek ellenére magabiztosan indulok neki.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Ápr. 07 2021, 11:33

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Ápr. 07 2021, 17:20


Takada minden rezdülésre figyel, vagy legalábbis igyekszik figyelni. Egyelőre úgy tűnik a gyorsaságából adódó előny ezt lehetővé teszi. ~Jól mozog a fiú! Igyekszik optimalizálni a kitartását, nem mozog többet a kelleténél, de kihasználja az utolsó csepp rendelkezésére álló energiát is.~ állapítja meg magában miközben az ellentámadásra figyel. Továbbra sem vesződik a hárítással mivel úgy ítéli meg a kardforgató van előnyben a fegyverkezelés terén, így csak akkor lenne esélye a hárításra, ha ellenfele vét. viszont ennyire a küzdelem elején, mikor még mindketten a toppon vannak erre kicsi az esély. Az ifjú ismét fentről támad az öreg fegyverét használva támaszként, és még egy perdülést is beletesz. Viszont így már túl sok a mozdulat. Takadának csak annyi a dolga, hogy a nyakát érő támadást elkerülje, hogy egy picit oldalra dől, így a csapás a vállán éri a páncélt.

//Takada sebződik 33 HP-t, Sharin sebződik 3 HP-t a Gyémánt Mellvért miatt.//

A vértről ismét éles csendüléssel pattan le a kard. Viszont most az öreg hátrál jó pár lépést, mielőtt ellenfele Talajt fogna, és újra neki iramodhatna. A következő lecke a „figyelj a környezetedre, és használd az előnyödre” című lesz. Takada a naginata pengéjét a homokba szúrja, majd egy jó adag homokot a másik felé repít. Nem célja, hogy a fiút esetleg elvakítsa, a mozdulat inkább csak jelzés értékű, hogy lássa a másik mi mindent lehet kihozni a környezetből. És ha egy csöppnyi hátrálásra készteti vele, az már csak bónusz. Persze azért nem hagyja annyiban a dolgot, és a homok szórás mozdulatát egy egyszerű egyenes szúrással fejezi be. Nem bonyolult mozdulat, de pont olyan hosszú, mint Shareen korábbi mozdulat sora, így bőven benne van a hibázási lehetőség.

Takada Hiroshi (Sebzés: 53, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 104 páncél, 150/96 CSP
Shareen (20. szint): 130/130 HP, 79 páncél, 175/135 CSP


Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szer. Ápr. 07 2021, 17:20

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766609959_af0c0eb7c7_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Kedd Ápr. 13 2021, 11:05

A hirtelen jött ötletből származó támadásom bármennyire hihetetlennek is tűnt, sikeresen betalált. Ez egy kissé meglepett, noha tudtam, hogy most hátrányba kerültem. Szerencsére nem azonnal csapott le, viszont most mással próbálkozott. Homokot lökött a szemembe, amivel úgy védekeztem, hogy bal kezemmel eltakartam látószerveimet - ha megvakulnék, hamar véget érne a küzdelem. A következő támadása kiszámítható volt, viszont tudtam, hogy a plusz mozdulatok miatt képtelen lennék kivédeni azt. Ezért nem is tettem. Ahogy a naginata bőröm felületét éri, megragadom és arrébb lököm, én pedig jobb kezemmel egy egyenes vágást indítok a férfi hasa felé. Ha túl messze van, akkor előtte egy ugrással csökkentem a távolságot, miközben fegyverét az ő nézetéből előrébb lökve közelebb húzom magamhoz az ellenfelet. Ha sikerül a támadás, a fegyvert próbálom a testében tartani. Nekilendülök és meg sem állok, amíg vagy a falnak nem szorítom, vagy feldőlve az aréna porában nem vagyok képes tartani a pengét. Ha ezt hosszú ideig vagyok képes tartani, akkor sokkal nagyobb sebzést okozok, mint egy egyszerű vágással. Már a mozdulat elején egy halvány mosoly húzódik ajkamra, mivel ezzel akár nyerhetek is, ráadásul maga a harc is élvezetes volt. De persze ezzel még nem lenne vége. Még egyikünk életcsíkja sem csökkent, de érzem, hogy ez hamarosan elkerülhetetlen lesz, főleg, ha minden támadásunk talál. Vagy.. Találatnak veszi egyáltalán a rendszer ezeket a csapásokat? Lehet, hogy egész estig itt hadakozhatunk, elvégre épphogy csak súrolom őt. De ha most ez betalál, akkor az én oldalamra billenhet a mérleg. Ki fog kifáradni előbb? Kinek kell majd pihennie? Vagy már azelőtt eldőlne a csata? Nem ismerem a képességeit, így speciális képességgel inkább nem is próbálkozok. Nem akarom én elveszíteni előbb a kitartásomat.

Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 104 páncél, 150/96 CSP
Shareen (20. szint): 130/130 HP, 26 páncél, 175/115 CSP

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Ápr. 13 2021, 11:05

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Ápr. 13 2021, 20:52


A kardforgató vágása ismét betalál, bár épphogy csak eléri a harcművész vértjét, de azért eléri. Majd, hogy közelharcban tarthassa magát tovább lendül előre.

//Takada sebződik 33 HP-t, Sharin sebződik 3 HP-t a Gyémánt Mellvért miatt.//

Az öreg a már az ellenfelén túlnyúló fegyvert elengedve, egyszerűen csak kipördül előle, majd mögötte újra ráfog a fegyvere felső harmadán lévő nyélre, és széles ívben felpörgeti, hogy ismét teljes fogással tarthassa azt.
Takada értette, hogy mit tervezett a kölyök, és talán még működött is volna ez a terv, ha nem egy 2-es akrobatikával rendelkező ellenfél ellen vetette volna be. ~Igaz, honnan is tudhatná szegény, hogy milyen jártasságaim vannak, és azok milyen szinten állnak.~ gondolja a harcművész, így elismerően bólint az ellenfele igyekezetére. ~Remek ötlett volt, bár pont az ilyenek, illetve legfőképp a lökés kristály ellen húztam fel az akrobatikát.~ gondolja végig az öreg, miközben a fegyverét ismét stabil tartásba emeli előkészítve a következő támadását.

Shareennak még a saját lendületét is meg kell fékeznie, valamint a mögé került ellenfele felé is kell fordulnia, így az öregnek is van ideje a korábbiak átgondolására, valamint még megtoldhatja azzal is, hogy mostanra már érezhetően gyengébbek a támadásai. Mérget, kristályt nem használhat ellenfel, így arra gyanakszik valami képesség lehet az oka. Az ellen viszont nem tehet semmit, maximum annyit, hogy tovább harcol.
A naginta pengéjét megemeli és egy viszonylag egyszerű, de az esetek döntő többségében hatásos tompaszögű vágást indít meg a másik játékos felé. Természetesen tisztában van vele, hogy a kardforgató elég fürge ahhoz, hogy a saját fegyverével hárítani tudja, de egyelőre most jobban zavarja az ereje fokozatos csökkenése. Jelenleg egyszerűbb mozdulatokkal operál, hogy feltérképezze a veszteség nagyságát.

Takada Hiroshi (Sebzés: 50, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 71 páncél, 150/78 CSP
Shareen (20. szint): 130/130 HP, 23 páncél, 175/115 CSP



Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Ápr. 13 2021, 20:52

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Szomb. Ápr. 17 2021, 19:26

Korábban mutatta jelét, de nem hittem volna, hogy magas szintű akrobatika jártassággal rendelkezik, márpedig ezt a mozdulatot anélkül nehezebb lett volna kivitelezni. Talán lehetetlen. Így tehát nem jön össze a tervem, abban viszont biztos vagyok, hogy már veszített az erejéből ennyi idő lefolyása alatt. Hogy mennyit azt nem tudtam, abban pedig nem is reménykedhettem, hogy már a negyedét elvesztette, de már kellett gyengülnie. A támadásai viszont folyamatosan találnak és a következő csapást követően már a HP-m is csökken. A fegyverét fellökve próbálom meg a következő csapást bevinni úgy, hogy a vállától keresztben lefelé a csípőjéig felszánton a testét.
- Azt hiszem, vesztettem - jegyzem meg egy keserű mosoly kíséretében, akár sikerült a támadásom, akár nem, de még nem adom fel.
Fogalmam sincs, mennyi páncéllal és élettel rendelkezik, de én vagyok az, akinek már leesett a HP-jából, így az előny mindenképpen nála van. Főleg a kevés erőmnek köszönhetően. Gyorsabb is. Nem tudom, miben múlhatom felül. Az biztos, hogy az előző támadásom éppenhogy csak talált, pedig az ötlet jó volt, de ügyesen kerülte el. Talán a fegyverkezelésem jobb az övénél. Ami meglepő egy harcművész ellenfélnél. Még bőven jó formában vagyok, ám ez róla is elmondható. Nem akarok egy rossz képességhasználat miatt hátrányba kerülni. Védekeznem kellene.. De nem tudhatom, hogy az mire vezetne. Ha úgy is betalál, csak veszítek a lendületemből. Azt most is megtettem, ahogy a támadásom után visszaléptem, hogy hozzászóljak. Most ugyanolyan esélyekkel indulunk, akár az elején. Vagyis ő támad.. Én támadok.. Számomra megfelel, csak eddig nem hozott sok eredményt. Látványosnak talán látványos, de nem fog győzelmet hozni.

Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 71 páncél, 150/78 CSP
Shareen (20. szint): 103/130 HP, 0 páncél, 175/95 CSP


A hozzászólást Shareen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Ápr. 17 2021, 19:28-kor.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Ápr. 17 2021, 19:26

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Vas. Ápr. 18 2021, 14:19


Shareen mindent elkövet, hogy a saját oldalára billentse a mérleg nyelvét, de egyelőre az öreg szerencséje kitart. Bár a fiú következő támadása ismét betalál. Tisztán és védhetetlenül, ezért a harcművész inkább arra összpontosít, hogy fegyverét újra támadó pozícióba tudja emelni.

//Takada sebződik 33 HP-t, Sharin sebződik 3 HP-t a Gyémánt Mellvért miatt.//

Takada a megjegyzésre csak megrázza a fejét, majd magyarázatot is ad a reakciójára;
– Ez még egyáltalán nem biztos. Bár a hátrányaid már nagyjából körvonalazódtak, még rendre elhibázhatom a következő támadásokat. – mondja miközben a fegyvertartásán igazít. A fiú hátrált, ezért nem volt szükség semmi „trükk”-re hogy a naginata pengéjének hatósugarába kerüljön. Viszont ha már volt olyan kedves és ilyen lehetőséget adott neki, akkor az öreg elérkezettnek látta az időt egy kifejezetten kard ellen kifejlesztett mozdulatsor alkalmazására, úgy mond; ~Lássuk az alapokat!~ A naginatát előre szegezi a chudan no kamae állásban, majd kissé megemelve a kardpengéjét oldalra tolja, kihasználva a szálfegyver adta nagyobb erőkart. A súlypontját lejjebb engedve a fegyvert kowai no kamae-ba tolja, és amint a kard kikerül a védelmi pozícióból, egy gyors visszahúzással az ellenfele mellkasa irányába vág.
Akár sikeres volt a támadás akár nem, mivel a kardforgató egyértelműen támadni fog, az idős tanár a mozdulatsort az in no kamae-val zárja, arra az esetre felkészülve, hogy ha egy szemből jövő egyenes támadás érné. Noha a tartás elég zárt, igazából nem vállal vele különösebb kockázatot, elvégre így, ha szükséges könnyeben tud majd hátrálni, elvégre kifinomultabb támadások hárításához úgy sem elég nagy a kettejük közt lévő gyorsaság különbség.

Nem mellesleg az sem ártana, ha picit felszabadultabban tudna az ellenfele küzdeni, és nem szorongatná a lelkét az esetleges vereség gondolata. Ezért szándékosan pici korrigál a tartásán, így most úgy néz ki, elég mókásan, mint egy díszőrségben álló palotaőr.

Takada Hiroshi (Sebzés: 47, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 38 páncél, 150/42 CSP
Shareen (20. szint): 100/130 HP, 0 páncél, 175/95 CSP


//A következő körre érem el az Erő ¾-ét, azaz 44-en fog stabilizálódni.//

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Ápr. 18 2021, 14:19

The member 'Takada Hiroshi' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4766610511_dda12706fc_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Shareen Hétf. Ápr. 19 2021, 10:57

Nem arról van szó, hogy feladtam. Nagyon is égett bennem a harci vágy és tudtam, hogy nincs még minden veszve. De látva, hogy az ellenfelem életcsíkja még meg sem mozdult, én pedig már elég sokat sebződtem, nem sok esélyem nyílt a győzelemre. Meg kell ragadnom minden lehetőséget. Alap harci állást vesz fel, a támadását pedig nem tudom elkerülni. De gyengül, ebben biztos lehetek. Ha pedig elérem a képességem határait és az ő HP-ja is csökken, lesz időm kalkulálni, bár akkor sem érdemes, a harcra kellene koncentrálnom. Beleadnom mindent az utolsó pillanatig. Ha vesztek, azt úgy is észreveszem. Megrohanom és több támadást is indítok a fegyvere ellen, megpróbálom erőből félrelökni azt. Ami az erejét tekintve balgaságnak tűnhet, így ismét valami váratlant kellene húznom. A vágások sora közben megfigyelem, hátha lankad a figyelme. Csak egy félretekintés is elég lenne, hogy megtörjem a védelmét. Ha ez megtörténik, akkor jobbra félrecsapom a naginatáját és egy előreszaltóval megpróbálom levágni a bal karját. Nem fűzök túl sok reményt ennek sikeréhez, de talán kizökkenti a mozdulat a koncentrációból és ha nem is veszti el a karját, mert idejében visszanyeri a lélekjelenlétét, az én harci szellememre is jó hatással lenne, ha látnám lejjebb menni azt a csíkot. Ha ez nem sikerül is úgy tervezem, ahogy az elején, több csapással megpróbálom hátraszorítani, csak megyek előre, hiszen a sebzése az egyetlen esélyem a képességem mellett. Talán ha elfárasztom, kénytelen lesz pihenni és akkor lesújthatok. Más reményt a győzelemre egyelőre nem látok és talán még így is csak akkor sikerül, ha ő hibázik.

Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 38 páncél, 150/42 CSP
Shareen (20. szint): 53/130 HP, 0 páncél, 175/75 CSP

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Ápr. 19 2021, 10:57

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
Shareen vs Takada Hiroshi 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Takada Hiroshi Kedd Ápr. 20 2021, 19:30


A kardforgató ismét egy erőteljes támadásra szánja el magát. Ahogy korábban is már egyszer bevetett, úgy most is a levegőből támadott. Bár most nem használta rúgónak a naginatát viszont igyekezett nagyobb erővel lesúlytani. Takada minden bizalmát a vértjébe veti, és nem tartja keresztbe a szálfegyver nyelét, mert tart tőle; talán eltörne, és fegyver nélkül maradna. És a vért meg is szolgálja a bizalmat, annak rendje és módja szerint felveszi az összes sebzést és még vissza is ver egy keveset az ellenfélre.

//Takada sebződik 33 HP-t, Sharin sebződik 3 HP-t a Gyémánt Mellvért miatt.//

Az öreg mielőtt megindítaná a következő támadását, most újra vár egy keveset és jobban előkészíti a mozdulatot. Mivel a kardforgató ismét az ugrását vetette be, így van bőven lehetősége rá mert még a talajfogás és az egyensúly megtartás is plusz idejébe került Shareennak. Kicsit jobban összpontosít a fiúra így látja, hogy már sárgában van az életcsíkja. ~Esélyes hogy a következő csapást követően már pirosban lesz.~
Ennek megfelelően nem viszi túlzásba a trükközést, elvégre a korábbi alaptámadás is sikeres volt. Ha túl bonyolítja még a végén hibázik. Igaz ha meg nagyon alaptámadást indít, akkor viszont könnyedén háríthatja a csapást a kardforgató. A harcművész számba veti a kitartását. ~Még két támadásom van pihenés nélkül~ Vagyis ha hibázik, akkor ellenfel plusz két kört kaphat, a páncélja pedig már az utolsókat rúgja, szóval még két kört bír ki teljesen, vagyis a harmadikban nullázódik az életpontja. Egyszerű matek; ha hibázik veszít. A vereség gondolata azonban nem gyökeredzik meg elméjében. Fegyverét visszahúzva, a már korábban bevált egyenes irányú szúrásra készíti elő, és amint elérkezik a megfelelő pillanat előre lendül.


Takada Hiroshi (Sebzés: 44, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 4 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)
Shareen (Sebzés: 30, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)


Takada Hiroshi (18. szint): 80/80 HP, 5 páncél, 150/24 CSP
Shareen (20. szint): 130/50 HP, 0 páncél, 175/75 CSP

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Shareen vs Takada Hiroshi Empty Re: Shareen vs Takada Hiroshi

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.