Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Jk küldetés] A recept

5 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

[Jk küldetés] A recept Empty [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Szept. 21 2020, 19:03

Résztvevők:

  • Chakna
  • Minako


Chakna reggel mikor kelsz, azt veszed észre, hogy egy olvasatlan üzeneted van. Nyilván valamikor éjszaka érkezhetett, és a rendszer néma értesítést küldött a menübe, hogy ne zavarja meg a pihenésed. Az üzenet feladója Takada Hiroshi. Szokásos reggeli rítusaidat követően, ha megnyitod a levelet a következő áll benne:

Kedves Chakna san!
Elől járóban annyit mondanék, hogy bocsáss meg amiért ilyen ostoba dologgal zaklatlak.
Még nem beszéltem senkinek erről a tervemről, így talán kicsit meglepetésként érhet. Szeretnék egy éttermet nyitni, amolyan tradicionális japán konyhával. Hogy miért? Nos ezt majd egyszer, egy közös étkezés alkalmával elmesélem.
Mint azt biztos tudod a hagyományos ízekhez hagyományos alapanyagok is járnak, ami sajnos alapból Aincrad nem kínál. Viszont nem rég a tudomásomra jutott, hogy egy játékos sikeresen megalkotta, helyi anyagokból a szójaszósz pontos mását! Sajnos ez nekem nem sikerült, ezért arra kérlek szerezz nekem ebből a szójaszószból valamilyen módon.
Persze azt is megértem, ha nem érsz ilyen apró-cseprő üggyel foglalkozni, de azért számítok rád!
Üdvözlettel
Takada Hiroshi

Nos az öreg, le sem tagadhatná hogy tanár. Ilyen körülményesen megfogalmazni azt, hogy „Kérlek hozz nekem szójaszószt!”.
A döntés a tiéd, megpróbálod megszerezni, vagy visszaírsz a harcművésznek, hogy nem tudsz segíteni. Sőt akár azt is megteheted, hogy nem is törődsz a levéllel.


Minako te reggel mikor felébredsz, azt veszed észre, hogy egész éjjel egy kristályt szorongattál alvás közben. A tárgy nem tűnik ismerősnek, de egy amolyan távoli homályos érzés azt sugallja, hogy talán fontos lehet. A kristály nagyobb lapján egy körben jobb felé mutató háromszög halvány derengéssel világít.
Lehet, hogy tegnap már olyan álmos voltál, hogy lefekvésnél a plüssmaci helyett véletlenül ezt vetted a kezedbe? Vagy talán tényleg fontos és azért feküdtél le így, hogy reggelre, ha elfelejted, akkor is meglegyen? Ki tudná megmondani, de ha győz a kíváncsiságod és megérinted a jelet akkor a következő üzenetet hallod a saját hangodon;

A 10-es szintre menni, és az Artes céhházban Chaknát kell keresni. A hölgy tud segíteni. Ha kérdezné, akkor Takada Hiroshi küldött hozzá.

Amint az üzenet véget ér a kristály pixeleződik. Nos ennyi.
A döntés a tiéd, elmész és megkeresed ezt a bizonyos Chakna nevű hölgyet, vagy mivel már úgy sincs semmi nyoma, egyszerűen megfeledkezel az egészről.

Ha felvállaljátok, akkor találkozzatok, és döntsétek el, miként kívántok szert tenni Takada által óhajtott szójaszószra.

Határidő: 1 hét/kör azaz 2020.09.28.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Minako Szer. Szept. 23 2020, 16:27

Egészen magasról látta a tájat, hegyeket, amibe egy vízesés ékelődött, lent a széles folyó mellett piknikező, halászó embereket, zöldellő rétet, néhány kósza álatott. Meglepő volt számára milyen élesen is látja a távolban lévő dolgokat, így jól körül is nézett. Pillantása a vízesésre húzódott, valami nem stimmelt. A vízzuhatag mögött egy emberi sziluett rajzolódott ki. Felettébb érdekes volt a számára, így tovább erőltette szemeit, ekkor mintha egész közel került volna a hegyhez, a vízfüggönyhöz, a lányhoz aki a vízhártyától eddig nem látszódott tisztán. A vízesés mögötti sziklán pedig önmaga állt és szitokszavakat árasztotta a süket nagyvilágra. A zuhatag miatt nem hallotta senki sem és úgy tűnt, neki ez pont jó így. Idegen volt önmaga számára. Nem értette ezt a dühöt, kétségbeesést, hogy kire és miért haragszik ennyire. Kívülről látta önmagát, és ő nyugodt volt, békés és értetlen. Közelebb libbent önmagához, - libbent, hiszen olyan volt, mint akinek nincs teste, se súlya se formája, csupán egy szellem, egy távoli kamerakép – ahogy közelebb ért, ismét önmagán keresztül látta a világot, a szíve pedig oly zaklatott lett, hogy lehetetlenség volt  bármit kihámozni belőle. Ordított, önmagával együtt, mígnem minden megállt, megdermedt. A vízfüggöny ami nehéz súlyként zuhant a mélybe is megtorpant, a levegőben lévő vízcseppek, a pára és az a síri csend. Felemelte a tekintetét és a víztükörben tisztán látta önmagát, egy pillanatra minden dühét elfelejtette. Oldalra pillantva is megállt az élet, mozdulatlan emberek, az égen repülő madarak is, mintha odaragasztották volna őket. A szíve ami eddig is hevesen dobogott, most az torkában érezte. Megpróbált a keskeny, de még biztosnak tűnő sziklán oldalra mászni, hogy közelebbről is megnézze, mi történt. Elérte a szélét és ekkor fedezte fel, hogy a szírt, ami eddig egyenlő volt a talajszinttel, most több méter magasságban húzódik és mélység tátong alatta. Megszédülve keresett gyorsan egy sziklában kapaszkodót. Tudta, ő nem mászott fel ide, most pedig valahogy biztonságban kéne földet érnie. Megfordult a fejében, hogy beleugrik a vízbe, de hamar elvetette. Tud úszni, de ennyire nem bízott magban. Kénytelen volt kapaszkodókat keresni és úgy lemászni. Úgy tűnt lesz elég és biztos kiálló kődarab, ami levezeti a magasságból. Így óvatosan, de határozotan nyúlt az egyik kiálló darabka után, majd a lábát biztosította be egy tágabb repedésbe, újabb kapaszkodó, amiről lecsúszott a keze. Sikítva zuhant háttal a mélybe, azt sem tudta víz, vagy kemény talaj várja majd.
Egész testében megremegve tért magához, kapaszkodókat keresve a takaróban, csak állmodta. Verejtékcseppek úsztak a homlokán, amit a nyitva hagyott ablakon át beszivárgó hűs levegő tett elviselhetővé. Sóhajtva üllt fel az ágyán, ekkor tűnt fel neki, hogy valami idegen tárgyat szorongat a kezeiben. Különös szerkezetnek tűnt, első ránézésre azt hinné az ember, valamiféle titokdoboz, de nem, az anyaga nem fa, nem fém, inkább valami kristály szerű. Mintha egy lágyan pulzáló led világította volna meg a közepét, amin egy különös jel volt feltüntetve. Felemelte és megérintette azt. Megdöbbenésére a saját hangja szólalt meg belőle, ami elég is volt ahhoz, hogy az ágyra hajítsa. Végighallgatta a mondatot, majd színes darabokra robbant. Ez volt a „wtf” pillanat csúcsa. A szilánkokat a tenyerével próbálta kitapogatni, de sehol egy darab nem maradt.
Kapcsolt. Az asztalon egy füzet és egy ceruza hevert. Először felírta, a tízes számot, ez maradt meg neki utolájra, visszafejtve, szint, majd egy név. Shakana. Nem tudta, hogy írják a Chaknát és pár pillanat múlva, valószínű a zavaró jelenségeknek köszönhetően meg is kopott az amit hallott. Artes céhház és Takada Hiroshi. Firkálta még fel a címszavakat. Feltűnt neki, hogy a füzetből pár oldal hiányzik, forgatta a lapokat, kereste a cetliket, de nem találta, végül annyiban hagyta.

Még korán volt, bárhova is elindulni. A piacosok is még csak most pakolnak ki, de visszaaludni sem volt már kedve. Így első körben megszámolta a pénzét. Még három napot tud fizetni a fogadóban, ezt könnyedén kiszámolta, ahogy látta levezetve a költségeit. Lesújtotta, az észrevétel. Főleg, hogy erős éhségérzete van amióta magához tért. Felkutatta a fiókokat, hátha talál valami ehhetőt, de semmi. Leérve a fogadóba, horrorösszegnek találta a reggeli menüket, de az olcsó ételekre is sajnálta a pénzt. Valamit ki kell találnia. Kerülte a piacot, félt, hogy meggyengül, akár a költekezés értelmében, akár egy bűnös cselekedett példájában. Kerülőúton jutott el a teleport kapuig, majd erőt vett magán és átsétált rajta. Utálta... Tudta, hogy működik, hiszen amivel napi szinten találkozik az átkerül a motoros memóriájába, automatizálva használja, sejti mi az, még ha pontosan elmondani nem is tudná. Így történt, hogy kristályokat nem sűrűn lát, mint dolgokat elpixeleődni sem, szerencséjére. A gyomra nehezen szokik hozzá a rántás szerű élményhez, amit a kapu okoz. Majd kidobja őt egy teljesen új helyen. A tízes szint. Nem emlékszik, hogy járt már itt. Elveszetnek érezte magát. Hatalmas város fogadta, nyüzsgéssel, ő pedig apró porszem volt a jelenlévők között. Nehezen, de előhalászta a térképet, majd megkereste rajta a céhházakat. Meg is találta azt, ami neki kell. Alig húsz perces sétának tűnt, de a látszat csalt. Bár valószínűleg a gyümölcsösbe tett rövid kitérőt azt aligha számolta bele. De legalább néhány almát a magáénak tudhatott az útra. Először ütődött darabokat  vett magához, de körbepillantva megállapította, hogy senki nincs a közelben, így párat a fáról is eltulajdonított. Az éhség nagy úr! Ezzel álltatta magát, de ahogy tudott eltűnt a terület látóköréből. Most már éhesen, de nem teljesen üres hassal érkezhetett meg céhház elé. Előkapta a füzetet, átolvasta a felírtakat, majd bizonytalanul belépett volna be a kapun, de egy láthatatlan fal megtorpanásra kényszerítette, amit egy rendszerüzenet követett, amely szerint ő mint illetéktelen nem léphet be. Nem tudta mit várjon egy céhtől, járőröző tagok, őrök, csapdák? Valami csengőt, vagy jelzőrendszert keresett. Ha talált, jelzett ha nem, pedig talán elég sokáig várt, hogy mozgásra legyen figyelmes.

- Szia. – Kezdett bele határozottan, majd ez a lendület egy pillanat alatt elszállt.
- Takada Hiroshi küldött, hogy Shakanát keressem. – Nagyon rosszul hangzott, elképzelése sem volt ki az a Hiroshi aki őt ide küldte és miért... de csak úgy tudhatta meg, ha belevág a dologba.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Szomb. Szept. 26 2020, 16:49

Valahol, az álom határán talán hallottam a csippanást, ami az üzenet érkezéséről tájékoztatott. De beleolvadt a kusza, néha szürke, máskor rikítóan színes álomképek forgatagába.
Reggel többé kevésbé jó hangulatban, nagyjából pihenten ébredtem, és egyből  feltűnt a szemem sarkában villogó ikon.
Semmiféle reggeli rítus nem előzi meg, hogy megnyissam, hiszen bármi lehet, ráadásul  Takada írt… Komoly lehetett volna, így rögtön megnyitottam, és megkönnyebbült sóhajjal zárom be, és ülök fel az ágyon.
Úgy fest nincs baj. De mégiscsak a segítségemet kérte. És amúgy sem terveztem programot erre a napra.

Chakna írta:Kedves Takada-san!
Nem ostoba dolog, és nem is zavar a kérésével. Éppen ráérek, úgyhogy nagyon szivesen utánajárok annak a szójaszósz receptnek.
Ha nem veszed rossz néven, azért ha megtaláltam egy-két dolgot szivesen átbeszélnék a főzéssel kapcsolatosan, sok kis trükkje van a rendszer miatt.
Addig is megírná, hogy ki is az a játékos, vagy hol hallotta a sikertörténetet a receptről?
Remélem találkozunk majd
Üdvözlettel
Chakna  

A választ elküldve tápászkodtam fel, és kezdtem gondolkodni, merre is, hogyan érdemes indulni az érdeklődéssel.
Alig egy órával később kiindultam a céhépületből.
Talán a szerencse vezérelt, mert épp mikor a kapuhoz értem, kopogtak a kapun.
Automatikusan nyitok ajtót, és egy rövid végigmérő pillantás után rámosolygok a kapuban várakozó lányra.
-Szia! - viszonoztam a köszöntést, meglepetten - megdöbbenve pislogva egyet-kettőt. - Takada jó barátom,de egészen biztos Shakana-t keresel? - kérdeztem vissza, beintve a lányt a céhkertbe. - Chakna vagyok, gyere beljebb, és meséld el miért jöttél, hátha tudok segíteni megtalálni akit keresel. - ajánlottam fel, és ha nem ellenkezett a lány a kert egyik padjára ültünk le, hogy elmesélje mi is történt. A szójaszósz nem olyan égető kérdés, hogy ne érjek rá eligazítani a kislányt, aki eléggé megszeppentnek tűnt már a köszönés után.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Szept. 26 2020, 18:47


Az első lépésen túl jutottatok, sikeresen találkoztatok. Minako köszönöm, hogy a feladat mellett még apró élmény, emlék morzsákat is írsz, így sikerül kicsit jobban megértenem a karaktert, és talán a küldi is ehhez mérten alakul. Wink

Azonban, ha nem bánjátok, javasolnám, hogy egy kicsit jobban ismerkedjetek össze. Ahogy Chakna is megállapította igen bölcsen, nem kell rohanni, nem ezen a feladaton múlik Aincrad sorsa. Smile
Csüccsenjetek le, beszélgessetek. Építsétek ki azt az alapvető bizalmi szintet, ami szükséges a közös munkához. Mire ezzel végeztek szerintem Takada is elolvassa Chakna levelét és biztos ír választ is.

Köszönöm, hogy tartjátok a határidőt, ami a következő poszt esetében 2020. október 4-e!


Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Minako Csüt. Okt. 01 2020, 16:32

Kényelmetlenül érezte magát. Hiszen nem tudja kinek és miért segít, valamint azt sem, hogy kit keres fel. De akárhogy próbálkozik, egyszerűen nem sikerül semmit sem felidéznie a múltjából. A neve, ez a név is csak a foglalt szobák névsorának köszönhetően került szembe vele. Minako. Így hívták azt, aki az előző este kibérelte azt a csepp kis helyiséget, ami neki kényelmesen elég is volt.
Elért a megadott helyre, majd sikerült is összefutnia egy céhtaggal. Mosolyogva köszöntötte őt, ahogy illik be is mutatkozott és elmesélte szándékát. Ahogy, bemutatkozott neki a lány, rögtön bevillant, hogy ez a név, az ami neki kell. Egy pillanatra zavartan megvakarta a tarkóját, nem tudta, hogy is közölje vele tévedését.
- Azt hiszem, akkor téged kereslek. – Tette meg azt végül a legegyszerűbben.
- Rosszul emlékeztem a nevedre. – Ez pedig nem könnyítette meg, hogy komfortosabban érezze magát. A beinvitálást elfogadta és a céhkert egy közeli padján foglaltak végül helyet. Elővette a cetlit és felmutatta a lánynak.

10es szint, Artes céhház, Shakana. Takada Hiroshi küldött.


- Egy kőben hallottam a hangomat, és ezeket mondta nekem. – Majd kissé megmeredve várta a lány reakcióját. Hiszen hallotta ő is a saját szavait amely, szörnyen hülyén hangzottak. Kicsit félt, hogy mindez után kérdőre vonja az épelméjűségét. De, ezt még tudta fokozni.
- Valamint... fogalmam sincs kicsoda az a Takada Hiroshi.  – Ez volt az a pont, ahol leginkább azt érezte, fel kéne állnia és hazamennie. Nem tudta mi történik körülötte és hogy mi a baj vele... Azt viszont érezte, valami nagyon nincs rendben, nem csak vele, de az őt körbevevő világgal sem.

/Off:
A karakter betegségét és működését úgy képzelem el, hogy arra emlékszik leginkább ami sokszor fordul vele elő. Sokszor ezek nem is emlékek, csak benyomások, megérzések. Tehát mivel nem telt el a karakter bentléte óta hosszú hónapok, így még nem épült bele az ittlét és itteni dolgok, szokások a mindennapjába./
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Vas. Okt. 04 2020, 14:09

- Szóval Takada hozzám küldött... - gondolkodtam el kissé. Örültem, hogy a tanár bízik bennem, de furcsa volt, hogy nekem nem szólt, hogy valakit hozzám irányított, pedig üzenetet is váltottunk... Azt pedig nem feltételeztem, hogy megfeledkezett róla...
- Ugyan, semmi gond, nem éppen szokványos név - mosolyogtam megnyugtatóan a lányra, aki... Furcsán zavarodottnak tűnt.
Örültem, hogy az invitálásomra bejött, és így a kertben, a szafari ide szűrődő hangjaitól körülvéve kényelmesebben elhelyezkedtünk.
Könnyebben kellett volna mennie a beszélgetésnek, hiszen már nem azt kerestük, ki lehet Shakana. Kiderült, hogy engem keres, már csak el kellett volna mondania miért. Ami meg is történt gyakorlatilag, viszont ahelyett, hogy a megoldás felé haladt volna, csak furcsább lett a helyzet. Mert végső soron nem tudta a lány megmondani, miért is jött ide...
- Tehát... egy hangrögzítő kristállyal adtad a tudtodra, hogy ide kell jönnöd, meg kell keresned, és mond, hogy Takada küldött, de azt nem említetted magadnak a kristályon, miért? - kérdeztem vissza, igyekezve értelmezni a hallottakat, és az egyre idegesebbnek tűnő lány felé nyugalmat sugározni. - És nem is emlékszel Takadára... - gondolkodtam el. Valami ne kart összeállni a dologban, de egyelőre nem találtam, mi nem klappol..
- Merre jártál az elmúlt napokban? - kérdeztem, hátha elindulva sikerül kideríteni, mi történhetett. Mert... Azt nagyjából tudtam, Takada merre szokott mászkálni, így talán összeér a kettő.
Közben vártam az öreg válaszát, hogy kihasználva,hogy az üzeneteire révedt, adott esetben rákérdezhessek erre a lányra is.
Addig is, barátságosan megsimítottam a lány vállát, és rámosolyogtam.
- Nincsen semmi baj, közösen kiderítjük mi történt - próbáltam kicsit megnyugatni... Csak tudnám miért lett ilyen feszült, és mi olyan furcsa a lányban.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Vas. Okt. 04 2020, 16:17


Jól van, úgy tűnik sikerült beindítani a lányos csevejt! Így már biztos juttok valahova. Smile

Minako; amikor előszeded a papír fecnit az inventorid-ból, hogy megmutasd Chaknának, akkor veszed észre, hogy van még két ugyan olyan kő benne, de fogalmad sincs, hogy és mikor került oda. A körben lévő kék háromszög helyet ezek felületén egy nagyobb piros kör keretben egy kisebb piros teli kör pislog (nagyjából így képzelem el a még nem használt Hangrögzítő kristályt, ha tévednék akkor bocsi).
Ha akarod, meg említheted beszélgető partnerednek, hátha tud magyarázatot adni mik is ezek valójában. De az is teljesen rendben van, ha csak akkor foglalkozol velük, ha már befejeztétek a társalgást és egyedül vagy újra.

Chakna; Még a mondandód kellős közepén jársz, mikor bejelez a rendszer; üzeneted érkezett.
Nos mennyire vagy kíváncsi? Megnézed azonnal, annak ellenére, hogy még beszélgettek? Vagy megvárod a lány válaszát, és inkább az Ő problémájával foglalkozol és csak akkor olvasod el, ha már azt megoldottátok?
Akár melyik mellet döntesz a levélben ez áll:

Kedves Chakna san!
Hálásan köszönöm a segítségedet! Sajnos a játékos nevét nem tudom, csak azt, hogy magas szintű, általában a fronton tevékenykedik. Ezért sem tudom magam megkeresni.
A létezéséről a Kezdetek városa béli Búbánat fogadó csaposától hallottam. És ha jól emlékszem valami olyasmit emlegetett, hogy ha meg akarom keresni, akkor Süketfülekre kell találnom.
A közös főzést már nagyon várom! Addig fogok egy magochit a sashimihez!
Üdvözlettel,
Takada Hiroshi

Nos ennyi, jelentsen ez bármit is. És igen, a lányról megint nem tesz említést. Lehet, hogy Takada egy olyan tanár, aki úgy megy be egy osztályba feleltetni, hogy az osztálynaplót a tanáriban hagyja? :O

Feladatotok: Ööö… van egyáltalán olyan? Ki tudja…, de mindegy is beszélgessetek tovább, vagy tegyetek a legjobb belátásotok szerint. A lényeg, hogy érezzétek jól magatokat! Very Happy

Határidő: Október 11.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Minako Vas. Okt. 11 2020, 16:31

Minako biztos lehetett benne, hogy Chakna tudja kiről is van szó. Ezt máris egy előrelépésnek élte meg még úgy is, hogy semmi sem derengett neki. A legközelebbi pad felé sétáltak miközben Minako egyre inkább elbizonytalanodott, de tudta, most már nincs kihátrálás a kialakult helyzetből. Elmesélt neki mindent amit csak tudott, de nem tudta mit várhat, abban biztos lehetett, hogy az emlékeit nem fogja visszaadni, de hátha előrébb jut a kérdései listáján. A hangrögzítőket nem fedezi fel, ugyanis a zsebébe tárolta a papírfecnit, nem pedig a rendszer nyújtotta plusz tárolókapacitásban.
Minden egyes mondatrészt amit Chakna elismételt egy-egy helyeslő bólintással követte végig egészen az utolsó kérdőszóig.
- Nem tudom miért, talán túl egyértelműnek tűnt, vagy megzavarhatott valami... – Tárta szét a kezeit kérdően, de nem teátrálisan. Miközben próbált magyarázattal szolgálni.
- Sokfelé. – Vágta rá, bár elbizonytalanodott... Semmit sem tudott felidézni az elmúlt napokból, sőt... az egész életéből.
- Nem... tudom. – Jegyezte meg tétován, bizonytalanul egyre halkuló hangon. Ahogy telet az idő, úgy kezdte egyre kényelmetlenebbül érezni magát, de tudta ezen felül kell emelkednie, így felpattant a lány mellől és szembefordult vele.
- Meg kell keresnem őt. Tudsz benne segíteni? – Nem tudott volna egy percet sem továbbülni a fenekén. Takada az egyetlen aki tudhatja mi történt vele. Majd pont ez rettentette el.
- Mondd csak, milyen ember ez a Takada-san? – Tette fel a kérdését, kissé elbizonytalanodva. Ahogy végigmérte Chaknát kezdte elengedni a kezdeti feszültségét és bizalmat szavazott meg neki. Úgy döntött, talán elmondhatja.
- Nem akarlak traktálni vele, de nekem ez most fontos. Reggel óta furán érzem magam és bárhogy próbálom... nem emlékszem semmire sem, ez pedig ijesztő, ezért fontos, hogy felvegyem a kapcsolatot azokkal, akik ismerhetnek engem. – Hajolt meg mélyen, illedelmesen.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Vas. Okt. 11 2020, 23:57

Nem voltam biztos benne, hogy jó, vagy rossz hír, hogy jól értettem a helyzetet.
Mindenesetre megértően bólintottam. Nem gond, csak megnehezíti az utánajárást,, hogy ennyi információ van csak.
Sokkal aggasztóbb volt, hogy azt sem tudja a lány, merre járt az elmúlt napokban.
A vállára tettem a kezemet, hogy rám figyeljen.
-
Hé, semmi gond. Megoldjuk! - mondtam neki, és bólintottam.
-
Persze, segítek.- mosolyogtam a lányra bíztatóan, és közben lenyitottam, látva az üzenetjelző villogását, elküldtem a már megírt üzenetet.
- Mi is a neved? - kérdeztem a lányt, és ha erre tudott válaszolni, azt is belefoglaltam az üzenetbe.

Chakna írta:Kedves Takada!
Sürgősen találkoznunk kéne. még mielőtt a szójaszósznak utána nézek. Van velem egy Minako nevű, meglehetősen zaklatott lány, akit ha minden igaz ön irányított hozzám. Csakhogy nem emlékszik, miért, ahogy arra sem, hogy egyáltalán találkoztak. El tudna jönni a céhházhoz, vagy a 10.szintre a városba?

Chakna

-
Nos, Takada egy kedves öregúr. Nincs még túl nagy tapasztalata a játékokban, de örömmel segít, ha teheti. Sokat szokott vadászni itt a szafariban, úgyhogy ha szerencsénk van,, most is néhány percen belül ide tud érni - igyekeztem, hogy valamennyire megnyugtassam a vendégemet. - Ha tud, biztosan segít megfejteni, mi történt.-
Ahogy aztán mesélni kezdett, és elmondta, hogy reggel óta semmire sem emlékszik... kissé elhűlt az ereimben a vér.
-
Nagyon örülök, hogy nem másokkal találkoztál össze. - jegyeztem meg, gyakorlatilag elharapva a mondatot. Ha olyan társaságba sikerül belekeverednie... Inkább nem is gondolok bele, hogy mi történhetne. A lényeg, hogy itt jó helyen van.
Sok kérdésem lett volna, de... Valószínűleg nem tudna válaszolni egyikre sem, hiszen nem emlékszik az elmúlt napokra sem.
Így hát maradt a reményteli várakozás, hogy Takada gyorsan válaszol, és nem elfoglalt éppen.
-
Ne félj, kiderítjük, mi történhetett, jó? - tettem azért hozzá bizakodva az aggódó lánynak.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Okt. 12 2020, 20:03


Nem kell sok idő, és Takada megjelenik a kert bejáratánál. Úgy tűnik végre lecserélte a szakadt kezdő ruháját, mert most egy bézsszínű vászoninget, és egy fekete bőr övvel rögzített barna nadrágot visel, aminek szára egy fekete bakancsba van betűrve. Felszerelt fegyver nincs nála, valamint ősz haját a szél kócolja, ez továbbra sem változott.

Amikor elétek ér, kissé meghajol a tradicionális köszöntés szerint
–Jó napot Chakna san, – mondja, majd a Minako felé fordul – Minako san! Örülök, hogy sikerült ide találnia.
Majd letelepszik valahova a közeletekbe, lehetőleg úgy, hogy mind a ketten szemben legyetek vele. Ha másként nem tudja megoldani, leül a fűbe, vagy a földre.

– Mielőtt belekezdenénk, azt szeretném leszögezni, hogy nem vagyok orvos. Neurológiához egyáltalán nem értek, és mentálhigiéniát sem tanultam. Az egyetemen a szakterületem fejlődéslélektan, szociál- és személyiségpszichológia volt. De oktatni csak szociálpszichológiát oktattam.
Majd Chaknára néz.
– A szósz kapcsán, döntött már, hogy készen szerzi be, vagy inkább elkészíti? Két vadászat közt, volt időm egy picit utána járni a dolognak, így a levelemben foglaltaknál, már kicsit többet tudok segíteni.


––––––––––––––––––––––––– *** ––––––––––––––––––––––––––––––

No egy kicsit kezdünk belegubancolódni a helyzetbe, de sebaj! Akkor szép az élet, ha zajlik!
Egyelőre ugyan előrébb nem jutottunk, de jó munkához idő kell. Wink

Bár alapból nem akartam Takadát bevonni (csak akkor lett volna jelentős szerepe, ha Minakoval a szafarit lezavartuk volna, mert ott akartam kipuhatolni sok mindent), de látom ez nem járható út, így az öreg megjelenik NJK státuszban, vagyis a mesélői részben fog beszélni. Hogy könnyebben elkülöníthető legyen, innentől a mesélői dialógot nem fogom színezni. Minden körben utolsóként fog reagálni, amíg jelen van, azaz a továbbiakban a mesélői hsz, első fele lesz Takada reagálása, majd, mint mesélő, összegzem a kört. Ha túl zavaró, szóljatok bátran.

Takada monológjából úgy tűnik, csak sejti miért is van itt. Viszont mivel a rendelkezésemre álló körökből már lassan az 1/3-nál járunk, így egy kicsit felpörgetném. Nem így terveztem, de most úgy áll a helyzet, hogy Takada ugyan azokkal az információkkla rendelkezik, mint a bárpultos, így azt a részt kihagyhatjuk.

Feladat: Jussatok dűlőre, hogy inkább a kész szószt szerzitek be, vagy magatok készítitek el. Kérlek ez derüljön ki a kör végére. Megértéseteket előre is közsönöm!
Sorrend nincs.
Határidő: 2020.10.19.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Pént. Okt. 23 2020, 20:48

Az üzenetemre nem érkezik válasz, így a térképen a helyzetjelzőjét figyelve nézem a helyzetét, és megnyugodva tapasztalom, hogy nemsokkal később a 10. szintre érkezik.
- Nemsokára meg is érkezik az úr - mosolyogtam Minakora.

Mikor pedig valóban megérkezett, odaléptem a kapuhoz, hogy kinyissam, és beengedjem, és vidáman köszöntöttem.
- Szép napot, Takada-san. Örülök, hogy el tudott jönni. - vezettem a padhoz, ahol Minako ült, és bátorító mosollyal fordultam a lányhoz.
- A kedves úr Takada. - mutattam be a férfit, aztán az érkező felé fordultam. - Ön azt hiszem már ismeri Minakot. - mondtam kérdő hangsúllyal, hiszen bár ide jött, nem derült ki, hogy valóban ő küldte-e a lányt, találkoztak-e vagy nem.
Az okfejtést kérdő tekintettel hallgatom. Nem látom az összefüggést. Mirt fontos jelen helyzetben, hogy mit tanult Takada, mit tanít, és hogy nem orvos?
- De bizonyára tud valamit Minako helyzetéről, többet, mint mi. Kérem, mondja el, és azt is, hogy én hogyan tudok neki segíteni - kértem, amennyit összeraktam a képből, megosztva a párossal. Elég egyértelműnek tűnik, hogy Takada tud valamit, amit én és Minako nem. Ahogy az is, hogy valamilyne segítséget remél tőlem. De akkor miért magyaráz, és nem mondja el, mit tud. Utólag is hozzá lehet tenni, hogy nem orvosi diagnózis amit mond...
Kicsit furcsáltam a felvetést is, hogy a szósszal mi van, hiszen fontosabb lenne tudni Minako helyzete...
- Még nem gondolkodtam rajta bővebben, mert közben megérkezett Minako. Előbb az ő helyzetét szeretném rendezni. - válaszoltam óvatosan, a tekintetem pedig tökéletesen értetlenné vált. Miért ilyen fontos az a recept? Hogy lehet fontosabb annál, hogy szerencsétlen lány helyzete tisztázódjon... Mindenesetre nem vontam le semmiféle következtetés, amíg ki nem derül bővebben, mi ez az egész.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Pént. Okt. 23 2020, 21:49


Az öreg nagyot sóhajtva veszi tudomásul, hogy rá marad a szomorú helyzet tisztázása, és neki kell kimondania azt, amiről nagyon remélte, hogy maguktól is rájönnek a hölgyek.
– Minako san állapotán nem lehet segíteni. – majd a lányra néz, és bár tudja tőle aligha kaphat választ, mégis úgy tűnik neki vázolja fel elképzeléseit.
– Alapvetően két oka lehet a krónikus amnéziának. Az első, hogy a játékba lépés okozta sokk váltotta ki, a másik és nyomasztóbb lehetőség, ha már a kinti világban is ezzel a problémával küzdött, és egyszerűen csak „behozta” magával. Bármi is az alap kiváltó ok, jelenleg idebent ez kezelhetetlen.
Tudja, hogy milyen nyomasztóan hathatnak szavai, és Minako talán csak sejti, de hiába kerül tisztába azzal mi is van vele, reggelre már nem fog rá emlékezni.
– Ahogy én látom, egyetlen ésszerű döntés lehetséges. Minako san ki kell alakítson egy viszonylag egyszerű életvitelt, visszatérő napi rutinnal. Így talán enyhíthető a probléma. Ezért javasoltam a hangrögzítő kristályokat, és ha szükség van még rá, bármikor készséggel írok még.
Szörnyen őszinte és kegyetlen volt a puszta tények közlése, de sajnos nem lehet finomkodni. Hogy a lány megeméssze a hallottakat, a következő szavait már Chaknához intézi.
– Nem dönthettek, sem Ön sem a lány helyett, szimplán csak javaslatot teszek. A legjobb az lenne, ha az Artreshez hasonló kis céh befogadná. A túl nagy létszámú céh sok idegen arccal idegileg teljesen kimerítené, viszont, ha csak 1-2 „idegennel” kell szembenéznie minden reggel az könnyebben elviselhető. De a biztonsága érdekében mindenféle képpen szüksége lenne valami felügyeletre. Valamint fontos lenne, hogy apró dolgokkal elfoglalná magát, így a céh adhatna neki feladatot. Mondjuk a kert karbantartása, vagy kisebb egyszerűbb küldetések, szigorúan mindig kísérettel. Mint mondjuk a szósz elkészítése, bár valószínű, hogy csak az összetevők beszerzésében tudna segíteni, az elkészítésben nem.
Az öreg felhozza a menüt, megnyitja az inventoryt, és kivesz egy lapot belőle.
– Tessék a recept. – nyújtja át a Céhvezérnek. – Nekem túl alacsony a főzés jártasságom, és a szintem is kevés az összetevőkhöz. Javaslom vigye magával a lányt és próbáljon minél többet együtt lenni vele. Ha elég sokat vele van még az is lehet, vissza tud majd emlékezni Önre. ~Bár ennek igen kicsi a valószínűsége.~
Ha még mondandója akad valamelyikötöknek azt még meghallgatja, de további kérdésekre már nem hajlandó válaszolni. Legfeljebb megbeszél egy későbbi időpontot veletek, hogy majd akkor folytathatjátok a beszélgetést.
– Nekem most mennem kell. Találkozóm van a JL vezetőjével és még véletlenül sem szeretném megváratni. – Áll fel az öreg és int búcsút. Hamarosan el is tűnik a kaputól futó ösvény egy kanyarulatában a fák közt.


_________________________ ********** _______________________

Bocsánat, hogy ilyen direkt módon kilöktelek titeket a komfort zónából, de lassan a küldetésnek is haladnia kéne. Beszélgetni, elmélkedni tudtok menet közben is, így legalább a szólimitet is könnyebb tartani. Reagáltok egymásra és az eseményekre.
Köszönöm a megértéseteket!

Chakna:
Takada által adott papíron a receptet olvashatod, Takada széljegyzeteivel.

A recept:
Keverd össze 1:5-ös arányban a következőket:
2 rész Napra-pörgőbab termés -6-os szint Mezőség-
1 rész víz
0,5 rész só -ha nincs kéznél 4-es szint sópárló-
1 rész pirított Aranykalász mag -9-es szint Arany Legelők-
0,5 rész Szürkefoltos Gomba -18-as szint Mocsár-
Hagyd állni 2 órát, majd szűrd le. -sikerhez min. 200-as főzés-

Az összetevők megszerzésének sorrendje rátok van bízva, csak annyit kérek, hogy a hsz-ben legyen benne egyértelműen, hogy melyiket akarjátok a következő körben összeszedni. Felőlem meg is beszélhetitek.

Minako:
Szeretném leszögezni, hogy Takada végig csak feltételez, nem tényt közöl. Vagyis ha bármi olyat írtam, ami nem fér össze a karakter koncepcióddal, nyugodtan tekints ostoba fecsegésnek. 😊
Valamint a hiányzásra való tekintettel, a következő hsz-ben 500 szóval pótolj!
Köszönöm előre is!

Feladat: Az első összetevő megszerzése.
Határidő: 2020.10.31.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Minako Vas. Okt. 25 2020, 21:31

Megbízott a lányban, így nem kémkedett a levél megfogalmazása iránt. Természetesen megismételte a nevét, amikor Chakna ezt kérte tőle. Utána pedig kíváncsiságból megtudakolta miféle ember is ez a Takada-san. Minden kis információt "mélyen" – úgy huszonnégy óráig - elraktározott. A A beszélgetésből kialakult az az érzése Minakonak, hogy Chakna picit aggodalmas típus.
- Ne aggódj, meg tudom magam védeni, ha kell. - Mosolyodott el biztatóan, most Minako.
- Elvégre csakis a feladat miatt osztottam meg veled a problémám, különben nem tudnál róla. – Vonta meg a vállát.
- Tudom, hogy kiszolgáltatottá tesznek a történtek, de a legrosszabb volna a fogadóban ülni és várni a csodát. Azt hiszem a legjobb módja mindennek, ha visszanyomozom a kapcsolataimat és abból megtudhatom mi is történt velem. – A kezdeti bizalmatlanságát szinte el is felejtette, kellő optimizmussal és derűvel várta az említett aggastyánt.
- Az jó lenne. - Mosolyodott el kedvesen. Majd a beszélgetésük végére megérkezett Takada-san is. Minako tiszteletteljesen üdvözölte Chaknával együtt. Miközben figyelte az öreg reakcióját. Ahogy a férfi letelepedett majd belekezdett a monológjába Minako döbbenten, szúrós szemmel pillantott Chaknára.
- Mégis mit írtál te neki? - Kérdezi meg a lányt kissé paprikásan. Majd rájön, hogy Chakna is hasonlóan értetlenkedik, mint ő. Ez pedig elég volt ahhoz, hogy kizökkentse a pillanatnyi mérgéből és újragondoljon pár dolgot. Csendben maradt és próbálta önmagát kívülre helyezni a párbeszédből, amolyan kívülállóként tekinteni magára, hogy az érzelmeit a legjobban csitítsa és reális válaszokat adhasson, ami előre lendíti a kialakult különös szituációt, de leginkább megtart egy nyugodtnak mondható légkört.
Ahogy Takada-san kifejtette a gondolatait Minako lélekben számolni kezdett, majd úgy érezte jobb ha előről kezdi. Nem, nem lett tőle nyugodtabb vagy békésebb, életében talán most először érezte azt, hogy nagyon szívesen megütne egy idegent és félő, csupán Takada kora és a lány azon félelme, miként is nézhetne tükörbe, ha most forrófejűsége miatt ostobán cselekedne, pedig az a bizonyos ér egyre jobban lüktetett a halántékán. Nagyon úgy hangzott, mintha valami bolondokházából szökött életképtelen majomnak tekintené őt. Sértő, mélységesen bántó volt ez a gondolatmenet, ami egyre zavarosabb lett. Végig hallgatta, majd hagyott pár másodpercet önmagána, hogy összeszedje és rendszerezze a gondolatait.
- Elhamarkodott következtetés kijelenteni bármit is, ameddig nem tud a dologról még önmaga elmondása szerint sem sokat. – Hangja tárgyilagos volt, homlokát enyhén ráncolta.
- Nem hiszem, hogy ez a probléma régóta fennállna, elvégre ma reggel ébredtem így. Köszönöm a véleményét, de jobban érdekelne az – Mikor és hol találkoztunk, valamint volt-e bárki akihez tudtával kapcsolati száll fűzhet. – A szavak formálása is formaibbá vállt, a Chaknával folytatott lágy hangja szinte a semmivé foszlott hideg, határozott, de távolságtartóbbá vált . Chakna végül arról kérdezte, miként is lehetne segíteni Minakon, a szőkeségnek pedig egyértelmű válasza lett volna erre. Ez időtájt hívta elő az inventoriját, hogy leellenőrizze igazat mondott-e a tag. Amennyiben Takada-san azt válaszolja, amit tervezett, akkor ahhoz Minakonak is lesz egy kis hozzászólása. Minako és Chakna vélhetően a padon ültek, a férfi pedig velük szemben helyezte magát kényelembe a fűben. Minako ismét felállt, nem tudott volna tovább a fenekén maradni. Kihúzta magát és egyenesen a férfi szemeibe nézett, igyekezett minden ellenszenvét elfojtani, elvégre Chakna kérésére rövid időn belül itt termett és ugyan tudálékos és nyers módon osztotta meg velük a gondolatát, de érezhető volt a jó szándék. Bár vélhetően pont az ellenkezőjét válltja ki Minakóbol, mint amit szeretne.
- Felelőtlenség volna, ismeretlenül beleugrani egy hosszútávú társulásba, mindaddig ameddig nem sikerül visszafejtenem a történteket. Kölönben is, miből gondolja, hogy megismétlődne? – Állt teljesen értetlenül a férfi előtt, aki egyre inkább hitelét vesztette Minako szemében. De már feltette a kérdést, mire rájött, nem szívesen hallana plusz okfejtést Takada-santól.
- Viszont, úgy érzem már megígértem, hogy segítek és ez nem is esik nehezemre. – Hajolt meg mélyen a férfi előtt, amikor szóba került a recept és Chakna feladata. Bár szúrós szempárral kísérte a férfi azon mondatát, amelyben Chaknát arra biztatta, vigye magával és lényegében Chakna nyakába kívánta akasztani, úgy kezelte, mint egy bolondott, kérdések és valós érdeklődés nélkül. Úgy, mint akinek nincsenek saját elképzelései, ezt pedig nehéz volt lenyelnie Minakonak, de feleslegesnek tartot erről bármiféle vitát nyitni. Ugyanakkor szívesen segített a lánynak a megígért kötelességen felül is.
- Amennyiben igényt tartasz a segítségemre, szívesen elkísérlek. – Mosolygott Chaknára, miközben egy pillanat alatt az előző, kedves hangon csilingeltek a hangszálai. Elköszönt a férfitől, amint távozni készült. Minako egy picit meg is könnyebbült. A mostani nem volt jó „első” benyomás a férfiről. Alig várta, hogy a fák lombjai elnyeljék és ketten maradjanak.
- Komolyan?... Kedves? – Vonta kérdőre Chaknát miközben nagyokat pislogott.
- Na, mutasd azt a firkálmányt, mire lesz szükségünk? – Ekkor látta, hogy tényleg egy recept van feltüntetve a papíron.
- Nem fog tetszeni amit mondok... de az első kettő hozzávaló az enyém, az utolsó kettő a tiéd. – Vigyorgott. Szándékosan választotta az alacsonyabb szinteket, hiába van belépése a felsoroltak közül mindenhova. Valamint rendelkezett annyi emberismerettel, hogy Chakna, most úgy érzi, felelősséget kell vállaljon érte, ez pedig Minakot nagyon is bosszantotta.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Csüt. Okt. 29 2020, 19:40

-Ebben biztos vagyok -mosolygok a lányra. Aztán bólintottam
-A fogadóan ülve biztosan egyedül maradsz, úgy pedig soha nem derül ki semmi. - erősítettem meg, hogy nagyon jól tette, hogy elindult.
Végül Takada is megérkezett, és nem is húzta az időt, a téma közpébe vágott. Krónikus amnézia… Játékba lépéskori sokk… Hát… azt hiszem  sosem tudjuk meg. mi is lehet a gond.
-Csak annyit, hogy itt vagy, és beszélnünk kéne vele - válaszoltam a lánynak, maga is meglepetten a hirtelen ránkzúdult információ és tanács? Mennyiségtől.
Miközben Takada beszél, lassan keresztbefonom a karom, kissé a szemöldökömet felhúzva. Még mondig nem volt tiszta, hol jövök én a történetbe, ahogy azt sem, hogy mindezt… Miért nem mondta el nekem? Már csak a lányreakcióját figyelembe véve is, aki egyértelműen tiltakozott ellene, hogy akár ilyen módon is kalodába zárják.
Igen, ehhez nekem eddig nem sok közöm van. Persze amiben tudok, segítek, de a lánynak magának kell megoldania a helyzetet.
Nem is szólaltam meg, hagytam hogy megbeszéljék egymés között a dolgot.
Az arcom azért talán árulkodott róla, hogy nekem sem tetszik, hogy Takada kvázi utasítást adott Minakonak is, és nekem is, hogy mit tegyünk.
Azért valami birizgálta a gondolataimat a lány kijelentése után.
-Ha gond van a hosszú távú memóriáddal, akkor az is előfordulhat, hogy minden reggel úgy ébredsz , hogy nem emlékszel, volt már hasonló.- gondolkodtam hangosan. - Ha így van, haszos lehet valóban, ha emlékeztetőket csinálnod magadnak valamilyen módon, hogy tudj róla éppen hol és miért vagy… - mondtam.
A lány másik felvetésére, hogy ismeretlenül nem bölcs dolog olyan horderejű döntést hozni, mint a céhbelépés.
-Megígérhetem, hogy az Arteshez bármikor fordulhatsz,ha segítségre van szükséged. A többit egyébként sem kell elsietni - Mosolyogtam Minakora, nagyjából összegezve a témával kapcsolatos véleményünket.
-Még mindenképpen beszéljünk. - jelentettem ki, kissé talán megróvó hangszínnel, ami utalt rá, hogy nem afféle baráti csevejre gondolok, bár az sem áll távol tőlem.
Végül biccentettem, és nem tartottam fel Takadát. Ha Hinarival van találkozója, hát hadd siessen, addig meg Minakoval kitaláljuk mi legyen.
-Kedves, hidd el. Azt hiszem most kicsit túlgondolta, és túlaggódta a dolgokat. - mosolyogtam Takada nevében is bocsánatkérőn a lányra
-Gyorsabbnak gyorsabb lenne, de nem rohanunk sehová, és szeretnék beszélgetni még veled - pillantottam én is a papírra, miután Minako megnézte a dolgokat, és igazából az elosztással kapcsolatban nem lehetne kifogásom.
Úgyhogy.. Ha végül mégis ragaszkodott hozzá, hogy külön menjünk a hozzávalókért, hát úgy tettünk.
Elsőként a 18-as szintre mentem, ott talán nehezebb megtalálni az összetevőt.  Ha elváltunk abban az esetben pedig… Minako lelkére kötöttem, hogy két óra múlva találkozzunk ugyan itt, a céhháznál, illetve küldtem neki egy barátfelkérést, hogy kommunikálni tudjunk, ha valami máshogy sikerül, mint szeretnénk.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Pént. Okt. 30 2020, 11:41


Takada még egy lágy mosolyt elereszt Minako felé (hogy ez az elszántságodnak szól, vagy valami másnak azt majd eldöntöd. Nem írok semmi mert látom sikerült mind kettőtöknek alaposan félreértelmezni azt, amit a férfi mondott, szóval gondoljatok, amit jónak láttok), Chakna felé meg egy biccentéssel nyugtázza a hölgy óhaját, és miután kellően felpaprikázta a hangulatot (csípős szósz lesz ebből nem szója 😊), angolosan távozik.

–––––––––––––––––––––––––– ******* ––––––––––––––––––––––––

No akkor, ha jól értem kétfelé váltok.

Minako: Egyből irányba veszed a 6-os szintet, vagy próbálsz utána járni a növénynek?
1., Ha lemész a szintre, merre indulsz? Észak? Dél? Vagy más égtáj? Mennyit vagy hajlandó eltávolodni a kaputól? És ezen távolság alatt, minden látható növényből szedsz? És ha igen mennyit?
Hmmm. Elég sok tényező befolyásolja azt, hogy random belefutsz a szükséges növénybe, szóval ha ezen megoldást választod, akkor a fenti kérdésekre a választ foglald bele a hozzászólásodba. Értelemszerűen ménnél több időt szánsz a keresésre, vagyis több irányt és nagyobb távolságot jársz be az pluszokat jelent. A hsz-ed végén dobj római D6 és sima D6 kockával.
2., Ha a második megoldást választod, akkor csak annyit írj le, hogy hol próbálsz utána járni a növénynek. Kit vagy kiket kérdezel. A hsz-be kérlek foglald bele ezeket. Dobnod nem kell a kreativitásod és a fantáziád alapján fogom eldönteni, hogy sikerrel jársz-e vagy sem.
//Köszönöm a pótlást!//

Chakna: Te a 18-as szintre mész fel. Neked nem kell utána járnod annak mit keresel, mert tökéletesen tisztában vagy vele, a 100-as növénylátás pont elég ahhoz, hogy tudd melyik az a Szürkefoltos gomba. Még a fellelési helyéről is van elképzelésed így azon mód irányba veheted.
A kaput elhagyva lassan és megfontoltan haladsz a biztonságos ösvényeken, egészen addig amíg csak lehet. Végül elérsz egy párás, apró ködgomolyokkal tarkított részre a hol a talaj biztonságos szilárd, bár igen nedves (nagyjából, mint az őszi esőzések után, csak sokkal zöldebb a környezet). Alaposan megvizslatod a fák tövét a tartó gyökerek kuszaságát az áhított gomba után. Egy nagyobb fa tövében észlelésed egy lény jelenlétét jelzi. Óvatosan közelítesz, de úgy tűnik a lény gyorsabb nálad. Legalábbis ezt a következtetést vonod le, miután derekad egy hűvös és sötét árny öleli körül, majd ránt egy üreg felé. Csak az akrobatika jártasságod ment meg attól, hogy ne landolj arccal előre a földön. Eközben egy másik árnycsáp a combodra tekeredik fel a térdedtől, és mint egy kígyó kúszik felfelé, valamint egy harmadik csáp a páncélodat „támadja”. De nem leveri rólad, hanem inkább lefejti, szépen akkurátusan csatolja le rólad ahogy azt kell.

Chakna (Közelharci sebzés: 17, Távolsági sebzés: 91, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 1 SP kiskörönként.)

Üreglakó (Sebzés: 7, HP: 70/70)

Chakna (41. szint): 170/170 HP, 73 páncél, 205/205 CSP

Küzdelemben vagy így neked a szólimit 100
//remélem nem értettem félre a szörny leírást//

Mindkettőtök:
Ügyesek vagytok! A kezdeti bénázásom ellenére is lassan kezd küldetésnek tűnni ez a mese. 😊

Feladat: A vállalt összetevő beszerzése.
Határidő: 2020.11.06.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Pént. Nov. 06 2020, 22:17

Nem erősködtem, így végül elváltunk egymástól. Aggódnom azért nem kellett Minako miatt.  Azt hiszem megértette, hogy megnyugtat,ha elfogadja a barátkérésemet, így látom, hol ragad le, ha esetleg nem érkezne vissza a megbeszélt időre.
A magam részéről nem szerettem volna sok időt vesztegetni a keresgéléssel. Volt elképzelésem arról, mit keresek, és az is rémlett, hogy merre láttam belőle sokat.
Szóval kérdés, és különösebb gondolkodás nélkül arra vettem az irányt. Ha gyors vagyok, talán még lesz időm utánanézni valami könyvtárban annak is, mitől alakulhatott ki Minako amnéziája.
Nem, menet közben egyáltalán nem figyeltem rá, hogy biztonságos ösvényen haladjak. Az egyetlen szempont az volt, hogy minél előbb odaérjek a célhoz. Tehát a leggyorsabb utat választottam.
A ködös részen azért kissé lassítottam, és jobban megnéztem, hova lépek, ha akadt alkalmas darab az utamba egy botot is felvéve, hogy azzal ellenőrizzem a lábam előtt a talajt, és vizsgálódni is kezdtem, hiszen tudomásom szerint errefelé már előfordulhatott a keresett gomba.
Az észlelésem jelzésére azonnal lekaptam a vállamról Artemist, és ki is húztam az ideget, arra fordulva, amerről a lényt észleltem.
Gyors dög volt viszont, így mire ez megtörtént, valami a derekamra tekeredett, és kirántotta alólam majdnem a talajt. 
Szerencsémre idejében találtam támasztékot a lábamnak, így nem estem el.
Közben másik két csáp tekeredett rám, az egyik a combomon, a másik pedig a páncélomat próbálja lefeszíteni rólam.
Na még mit nem.
A páncélomat nem  féltem, attól sem tartok, hogy most már ki tudja alólam rántani a talajt ez a lény. Ettől függetlenül az észlelésemre is hagyatkozva először valami "központot" keresek, amit kilőve egyszerre megszabadulhatok a lénytől - Már csak bizonyítékul is, hogy nem több mob támadott meg.
Ha találok ilyet, akkor újra kihúzva Artemist, egyenesen a közepébe engedem a nyilam. Ha csak a ccsápokat látom, akkor viszont a combomon kúszó csápot lövöm meg. Ha sikerrel jártam, folytatom az utam, hogy begyűjtsem a gombát, és a lehető leghamarabb elteleportálok a 9, szintre az Aranykalászért.


//Kilövöm a hentaicsápos izét.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Nov. 06 2020, 22:17

The member 'Chakna' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
[Jk küldetés] A recept 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Nov. 07 2020, 00:41


Minako?

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Nov. 09 2020, 00:03


Minako: A hiányzást 500 szóval tudod pótolni. Melyben továbbra is kérem a fentiekben írt kérdéseimre a választ, valamint a választástól függően a dobásokat.
Amint végzel amint végzel a Napra-pörgőbab szüreteléssel, elindulsz, hogy beszerezd a következő általad választott összetevőt a sót. Nos ezzel igen könnyű dolgod lesz, mert pont annyira elterjedt Aincradban, mint a kinti világban. Gyakorlatilag bármely település piacán beszerezheted. Sőt gyanítod, hogy minden jól felszerelt konyhában, így feltehetőleg Limen (Artes céhház) konyhájában is akad. Hogy mégis miért írta oda mellé Takada a 4-es szint sópárlóját? Ha van elképzelésed vagy ötleted akkor foglald bele a hsz-edbe, ahogy azt is, hogy honnan szerzed be. Ha egyáltalán beszerzed és nem hagyatkozol az előbbi feltevésre. Azért azt megjegyzem, hogy a párló telepen nagykereskedelmi mennyiségben forgalmazzák a sót, szóval ne kézben akard elvinni onnan. A sópárló „üzem” egy kis szigeten van, vagyis kizárólag hajóval lehet elérni a főszigetről alig egy óra. Nem nagy ügy hajót találni, mert naponta többszőr is mennek oda kereskedő hajók.

Chakna: Feltevésed nem alaptalan, látszólag a csápok egytőről fakadnak. Ahogy a derekadra tekeredett csáp lassan, de ellenállhatatlanul húz az üreg felé, lábaid a nedves avarban kis barázdát húznak. Kész szerencse, hogy Aincradban nincsenek korhadék lakó férgek, mert most igencsak felzavarnád őket békés ebédjükből. Minden higgadtságodra szükséged van, hogy miközben a harmadik csáp kicsomagol, akár egy mikulás csokit a fóliából, Artemist célzásra emeld. Mielőtt elengednéd a vesszőt, még visszatartod a lélegzeted egy pillanatra, de pont akkor lábad megakad egy gyökérben. Apró hiba, ahogy a vessző kilép az alsó toll picit hozzáér az ujjadhoz, így a lövedék az első pár métert billegve teszi meg, de szerencsédre még így is talál. A csilingelő effekt erről biztosít téged.
//harc vége, újra 250, nem mintha az előbb nem annyival írtál volna //
Amint rendbe szeded magad, hirtelen ötlettől vezérelve (vagy talán szimpla kíváncsiság?) benézel az üregbe, és elégedetten konstatálod, hogy tele van a keresett gombával. Döntsd el, hogy mennyit szedsz, majd használd a kristályt.
Az Aranykalásszal nem lesz ilyen gondod, ebben egészen biztos vagy. Ugyanis akárcsak a só, ez a növény is igen elterjedt. Pont annyira, mint a kinti világban a rizs. Szóval eldönthetted te is, hogy elmész egy közeli városba a piacra. Vagy határozottan emlékszel, hogy Limen éléstárja csordultig van vele? De az is járható út, hogy ha már Takada oda írta elmész a 9-es szintre és szedsz a vadon termőkből ingyen és bérmentve.

Feladat: A második összetevő beszerzése.
Határidő: 2020.11.16.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Kedd Nov. 17 2020, 23:24

Majdnem... képes voltam majdnem elhibázni a lövést. Amíg le nem engedtem Artemist a pixeleket látva, észre sem vettem, hogy remeg a kezem. Egy ilyen dobást rég nem lenne szabad majdnem sem elhibáznom. Még akkor sem, ha a lábam megakadt. Ha nem is telibe, de biztosan kellett volna találnia a nyilamnak ilyen körülmények között.
És ha egy ennél fontosabb pillanatban történik ez? És ha el is hibázom? És ha emberek élete múlik rajta?
Mély levegőt vettem. Helyre kell tennem a magabiztosságomat. Sürgősen. Ezért nyúlok az üregbe, remélve, hogy kihúzhatok onnan valami lényt, amit lenyilazhatok, és visszaállíthatom a lelki egyensúlyomat vele.
Végül ehelyett a keresett gombát találom meg benne. Remek. Elteszek jó sokat belőle, kifejezetten azért, hogy ne kelljen ide feljönni, ha újabb adag szószt kell csinálni.
Egyébként elegem lett a napra a túrából, így gyorsan ellenőrizve a céh készleteit... Úgy döntöttem, abból odaadom Takadának a megfelelő mennyiséget, nem megyek a 9. szintre emiatt.
Helyette az első szintre mentem a Minakoval megbeszélt találkozóig hátra lévő időben. Nem úgy tűnt, hogy elfogadná a segítséget, de mindenképpen hasznosnak ítéltem meg utánakérdezni kicsit a lánynak ott ahol nagyjából mindenről tudnak valamit. Egy-egy fogadóban, frekventáltabb étkezdénél, vagy utcai árusnál érdeklődtem, hogy találkoztak-e a húgommal, hogy érezte magát, mit csinált, merre indult... remélve, hogy sikerül némi képet kapnom a szokásos rutinjáról, a felkeresett helyekről.. és talán arról is, hogy először fordult-e elő, hogy az emlékei nélkül ébredt.
Persze... túl sok időm nem volt, így az sem lepett meg, ha plusz tudás nélkül értem vissza a céhházhoz a Minakoval megbeszélt időre.

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Nov. 18 2020, 21:38


Chakna: Miután kellően felhergelted maga az apró hibán amit ejtettél, és az üregből magadévá tetted azt a gomba mennyiséget melyet megfelelőnek ítéltél, elindultál az első szintre.
Mivel Minako nem tűnt túl vagyonosnak, így a nyomozásod során a szerényebb anyagiakkal rendelkező játékosok közt népszerű helyekre tértél be. Viszonylag hamar rátaláltál arra a fogadóra, ahol a fogadósné asszonyság határozottan állította;
– Igen! Megszállt nálunk egy ilyen forma hölgy. – mondta a megadott személyleírást követően, majd bocsánatkérő tekintette folytatta – Tegnap este jött. Csak egy éjszakát fizetett és reggel korán távozott. Reggel ugyan kissé zavartnak tűnt, de mivel a szobát előre fizette, nem faggattam.
A fogadósné mást nem igen tudott mondani, bár adott néhány tippet hol próbálj érdeklődni. Sajnos azonban ezek a helyek, mind holtvágányra vittek, és csak annyit értél el velük, hogy nem unatkoztál addig míg elérkezett a megbeszél idő.
A megbeszélt helyen és időben Minako nem volt ott. Mennyi időt vársz rá? Elindulsz utána? Vagy inkább nem, nehogy elkerüljétek egymást? Ha elindulsz, melyik szintre mész előszőr? Azt tudod a növénylátás jártasságod okán, hogy a babot a 6-os szinten hol lehet fellelni. Viszont a só már fogósabb kérdés, ugyanis azt bármely település piacán beszerezhette, de akár a 4-es szint sópárló medencéihez is mehetett.  
Fontos: Mivel a barátfelkérésed eddig nem került elfogadásra, a térképen nem látod Minakot.

Faladat: Beszerezni a hiányzó összetevőket vagy megkeresni Minakot.
Határidő: 2020.11.25.

Upgrade 1.01 bug fix, Minako caracter input: OK

Minako: Kérlek először várd meg Chakna posztját, majd írd le minimum 500 szóval, hogy a 6-os szinten merre csavarogtál és hogy próbáltál hozzá jutni a Napra-pörgőbabhoz. Foglald bele azt is hogy jutottál a sóhoz, akár a 4-es szinten, vagy bárhol másutt (igazából a szint sorrend mindegy, célszerű azt a szintet leírni másodjára ahol végül Chakna keres téged). Majd attól függően, hogy Chakna melyik szinten keres, kérlek találkozzatok össze (ez a feladat most rád hárul). Az is járható út, hogy az utolsó összetevőért együtt mentek. Ha kérdésed van írj rám privátba.

Részedre a feladat: Összetevő(k) beszerzése, és találkozni Chaknával.
Határidő neked: Chakna hsz +5 nap

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Chakna Szer. Nov. 25 2020, 10:43

- A te döntésed. Könnyebben tudnánk segíteni egymásnak, ha gond adódik. - magyaráztam a barátfelkérés elutasítására, viszonozva Minako mosolyát. Nem kezdtem magyarázni, hogy most találkoztunk, nem tudjuk milyen gondja van, és fogalmam sincs mennyire szokta bajba keverni magát. Ő nem gondolja még, hogy barátok vagyunk, én pedig nem tudom még, bízhatok-e benne, hogy épségben visszajön. Ezen nem tudunk változtatni, ha pedig nem akarja, hogy a barátlistámon szerepeljen, nem erősködöm.
Miután a gombából jó adagot eltettem, az első szintre indultam, hátha sikerül valamit megtudnom Minakoról a találkozás ideje előtt.
Sikerrel is jártam: Megtaláltam a fogadót, ahol előző este szállt meg. A tulajdonos készségesnek tűnt, így megkockáztattam a kérdést, hogy esetleg körülnézhetnék-e a szobában ahol Minako töltötte az éjszakát, hátha megtudok róla valamit odabent. Hogy honnan jött, hová mehetett...
Kicsit vonakodva, de meg is kapom az engedélyt, bár hiába. Ha voltak is Minakonak jellemző, árulkodó holmii, már nincsenek itt.
Időm viszont van még, úgyhogy utána járok annak a pár elejtett nyomnak, amit a fogadós még mondott.  Sajnos ezekkel sem lettem okosabb, de a tudat, hogy megpróbáltam amit az időm engedett, elég, hogy nyugodt maradjak.
Ugyan ez nem mondható el, mikor a céhház kertjében ülve a két óra leketyeg, és Minako nem érkezik vissza. És öt perccel később sem. És negyed óra múlva sem... Fél órával később aztán nem tudok tovább nyugton ülni a fenekemen, előveszem a teleportkristályomat, és elmegyek a hatodik szintre. Nem tudom mennyi idő kell hozzá, de nem is érdekel: Átkutatom a mezőséget, kérdezősködve látták-e a lányt.
Volt valaki, aki távozni is látta, így nem töltöttem az időt feleslegesen, a negyedik szinten kerestem tovább. Sok idő telt el a hatodik szinten, Minako így már éppen a teleportkapunál járt a sóval.
Nem szóltam semmit, ha nem vett észre, csak visszaléptem a kapuba, és előresiettem a céhházhoz, hogy ott megvárjam. Addig már csak nem eshet baja, ugye?

_________________



Előtörténetem; Adatlapom; Színem / #ffcc33Beszédszínem; User; Ozyféle karakterlap;


"Álmomban újra visszatér hozzám... Én újra, és újra próbálom elengedni... De az emléke velem marad ... mindig."
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1320
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Minako Szer. Nov. 25 2020, 11:41

Chakna válaszaira a memóriaproblémát és céhes kérdést illetően Minako bólintással jelezte, hogy felfogta és elfogadta a lány gondolatait. ~Artes, mint valami művészcsoport.~ Takada-san végül válasz nélkül távozott. Valójában nem tudta meg, hol találkoztak, mit tudtak meg egymásról, valamint… volt-e bárki, aki harmadik-negyedik félként még érdekes lehet Minako számára. Tehát olyan kapcsolati háló, amin tovább indulhatna. Így logikus döntésnek bizonyult, hogy halad az árral és felajánlja segítségét Chaknának, aki el is fogadta azt. Minako kigondolta, miként is lehetnek a leghatásosabbak.
- Van rá egy egész élet. – Tárta szét a kezeit jelezve, hogy ő sem siet, valamint, hogy bőven lesz még idejük rá. Ugyanakkor feladat orientált, ebből pedig az következett, hogy minél gyorsabban és praktikusabban meg akarta oldani azt. Ha most még beszélgetni próbálna, úgyis piszkálná az elvégzendő dolgok listája. Így pedig ragaszkodott ehhez a felálláshoz.
- Két óra múlva ugyanitt. – Ismételte meg, miközben a szemeivel a rendszeridőt kereste, hogy pontosan tudja mennyi is az idő. Ekkor érkezett meg a barátfelkérés, amitől a lány megijedt. Hiszen nem csinált semmit, mégis egy rendszerablak ugrott fel elé a semmiből. Ijedtségében, először oldalra akarta húzni, de ezt a rendszer nem engedte, majd megtalálta a bezár, vagyis jelen esetben az elutasít gombot. Barátfelkérés elutasítva. Ennek pedig az meglepettségen kívül más oka is volt. Minako mindig is önálló jellemként gondolt magára, ezért is sértette annyira Takada-san utasítgatása.  
- Most találkoztunk először, még nem gondolom hogy barátok lennénk. Jó kapcsolatot igyekszem ápolni a legtöbb idegennel, így megkérnélek arra, hogy bíz meg bennem annyira, hogy a feladatomat anélkül is teljesítem, hogy külön figyelned kéne rám. – Chakna szemeit fürkészte, miközben kedvesen mosolygott.

~ Négyes szint, sópárló. Hatos szint, napra-pörgőbab. ~ Nyugtázta magában, hogy emlékszik-e a kelendők listájára, miközben hátat fordított a lánynak és elindult az útjára. A sópárló felkereséséhez nagyobb kedve volt, pont ezért választotta először a növény beszerzését. Nehezebb feladatnak tűnt, hiszen csupán azt tudja, melyik szinten található, de semmi mást sem. Rémlett neki egy botanika, de az egy másik szinten volt. Így elsőnek azt kereste fel. Bianka néni növényházát, ha magát a babot nem is tudja ott beszerezni, de egy ilyen kaliberű botanikában biztos tudnak róla valamit. A gyomra kavargott, akárhányszor hagyja el a teleport kaput, képtelen ehhez az érzéshez hozzászokni. Mint, ahogy a furcsaságokoz is. Mintha csak egy különös tripben lenne. A botanika nem volt messze, a szinten belül így egy gyorsabb sétával letudta, majd nem engedve a csábításnak célirányosan a hölgyet kereste. Remélve, hogy több információval szolgált.
- Napra-Pörgőbab…. Napra-Pörgőbab… Lássuk csak. – Egy asztal melletti hatalmas könyvet csapott fel és kezdte forgatni a lapjai morfondírozva.
- A hatodik szinten találod. – Mondta kissé lelassulva.
- És azon belül, vagy bármi más információ, hogy néz ki? Milyen növények körében található? – Kérdezősködött, miközben próbált úgy helyezkedni, hogy lássa a könyvet és a benne lévő képet, ha van. A hölgy az ujjait végig vezetve a sorokon kereste a megfelelő információkat. Minako egész közel tudott férkőzni a könyvhöz, de annak írása pixeles volt, olvashatatlan a játékosok számára. Hunyorítva sem lett jobb, végül erőlködését Bianka néni zavarta meg.
- A hatos szint egésze egy mezőség.  Egy nagy mező, de a Napra-pörgőbab reggel keleten, este nyugaton talláható. Követsd a nap ívét, és óvakodj az éneklő sáskáktól.-  Minako szemöldök ráncolva fogadta az információkat. Nem tudta, mennyire veheti őket komolyan, de jobb híján, csakis erre támaszkodhat. Szóval célba vette a szintet, majd a teleport kapun kilépve embertársakat keresett, de ha voltak is, csakis elszórva lelhetett rájuk a szinten. Ahogy kereste a nap irányát, meggondolatlanul bele is nézett, amely pár pillanatra elvakította, végül úgy egy ágat szúr a földbe és úgy nézi meg merre is kellene mennie. Tehát pont ellenkező irányba ahova az árnyék vetül. A művelet elvégeztével jutott az eszébe, hogy a saját árnyékát is megnézhette volna. Tizenegy óra volt, ez pedig azt jelenti, hogy gyorsabban nincs egy órája megtalálni a növényt. Dél-kelet irányba indult el. Sietős lépteit enyhe kocogás majd egy közepes tempójú futás váltotta fel. Szemeivel pásztázta a mezőséget és növény csoportokat keresett. A zöld minden árnyalata fogadta, néhány területen pipacs és kamilla tarkította, kék kikerics, de mindezek most feleslegesek voltak számára. Kezdett kifáradni, kicsit kifújta magát a térdére támaszkodva, bemérve, még a jó irányt követi-e. Ekkor valami cincogásra lett figyelmes. A lábai között apró babszemek ugrándoztak északnyugat irányába. Mellette pedig egy húszcentis zöld növény táncolt el mellette, követve a kis terméseket. Mindezt látva hosszú csend következett, még levegőt venni is elfelejtett. Biztos benne, hogy hallucinál. De jobb ötlete nem volt, követte a növényt és amin beérte ijedtében megpróbált rátaposni. Majd a meggyengült növényt egyszerűen kihúzta a földből. Ahogy gyökereit elengedte a talaj a kis termések úgy meredtek meg és maradt abba a cincogásuk. Ezt eljátszva párszor összeszedte a babszerű termést és csak remélte, tényleg az akadt a kezébe. Egy növényből olyan hat magvat lehetett összeszedni, még négy ilyen szaladgáló növénnyel sikerült összefutnia, mindet levadászta.

A következő a só. Nem is volt kérdéses, hogy felkeresi a sópárlót, hiszen úgy vélte onnan jobb minőségűt szerezhet be, ezért volt feltüntetve, hogy merre is találhatja meg azt a helyet. Ő nem holmi konyhasót akart. Ő a legjobb konyhasót akarta. Visszatért a teleporthoz, majd onnan egyenesen a négyes szintre vitette magát. Az ősz lassan beköszöntött és a szigetet az utak mentén fák szegélyezték, amelyek nyáron kellő árnyékot biztosítanak, ilyenkor pedig színes levélesőben fürdetik a járókelőket. Nem volt ez most sem másképp, amikor nem látta senki pördült egyet a tengelyén és nagyot rúgott az előtte összegyűlt levélkupacba. Csak mert jól esett neki. Megfeledkezett egy rövid időre minden gondjáról, bajáról. Csupán jól érezte magát, ahogy tartott a kikötő felé. Kompot keresett, de végül egy kereskedőhajóra váltott jegyet, ami pedig fél óra múlva indul csak. Így maradt egy rövid ideje, ami kevés volt ahhoz, hogy bármerre mehessen, de sok volt ahhoz, hogy felszálljon. Viszont, így nem fogja tudni tartani a megbeszélt időt sem, de ezen nem agyalt túl sokat, megmondta, hogy viszi a hozzávalókat és kész. A parton sétálgatott, míg végül a sekély víz elcsábította. Levette a cipőjét, a zokniját, feltűrte a nadrágját, és egy picit engedett a víz csábításának. A távolban egy kagyló próbálta befúrni magát a homokba Minako pedig nem engedte neki ezt, majd a kis lény először megpróbált elszaladni, majd, amikor rájött, hogy nem tud, inkább csak bezárkózott. A lány épp nyúlt volna a vízbe a kagyló után, amikor valami cirógatni kezdte a bokáját, ettől pedig megijedt, sikkantott, majd nagy léptekkel szaladt ki a vízből, miközben próbálta leszedni azt az akármit, amit még mindig érzett a bőrén. Hínárlevelek simultak a lány lábához, ami a nagy riadalmat okozta. Ezzel pedig pár tengerészt, sikerült jókedvre derítenie. Észre sem vette, hogy egy fiatal fiú már a hajó korlátjáról figyeli őt egy ideje. Minako inkább úgy döntött, felveszi a cipőjét, rendbe szedi magát és csatlakozik a hajón az utasok listájához.
Felszállt a hajóra, ahol közölték vele, hogy további tíz perc késéssel indulnak, mert a kapitány egyik ismerőse még nem érkezett meg. Kénytelen volt elfogadni ezt a tényt, így pedig keresett magának egy neki tetsző korlátszakaszt, ahonnan majd figyelheti a kilátást. Észre sem vette, ahogy a távolból egy fiú lopni kezdte a távolságot. Azon tűnődött, milyen szívesen hallgatna zenét. Bedugná a fülét, kizárná a világot, a gondolatait és nem maradna más csak ő és a lelkét simogató dallamok.
- Yo – Köszönt rá egy alak. Aki mellette foglalt helyett szintén a korlátra támaszkodva.
- Szia. – Viszonozta Minako, miközben a fiút kezdte el fürkészni és nem tudta, kérdezzen-e, vagy mondjon-e bármit is, így inkább hallgatott és a távoli tengeren fekvő szigeteket kezdte el felderíteni a szemeivel. Ekkor villant be neki valami.
- Ahh, Ismerlek? – Szemeit azonnal a fiúra szegezte és minden rezzenéseit pásztázta. A fiút hirtelen érte egy efféle kérdés, hiszen neki nem volt ismerős a lány, csupán kapott az alkalmon, hogy ezt orvosolja.
- Szerintem még nem, de ezen változtathatunk. – Mosolygott a fiú, majd bemutatkozott.
- Kayaba Akihikó, szolgálatodra. – Húzta szélesre a mosolyát és nyújtotta jobbját a vélhetően europid fiú.
- Minako. -  Nyújtotta oda ő is kezét, egy fél mosollyal az arcán.
- Kayaba… Akihiko… ismerős neved van. – Pillantott a fiúra, aki meg akarta viccelni a szőkeséget egy állnévvel, de jobban sikerült mint várta.
- Ahh….Mindegy. – Végül nem magyarázkodott, inkább ennyiben hagyta és elengedte a dolgot.
- Merre tartasz? – Kérdezte a lányt, miközben egy gyors üzenetet olvasott, majd válasz nélkül bezárta azt.
- A sópárló üzembe. – Válaszolta Minako félvállról.
- Nyugodtan válaszolhatsz neki. – Jegyezte meg, a bezárt ablakra, miközben pillantását csak félig fordította a fiúra.
- Ohh! Te is nyomozol a gyilkosságok után? – Csillant meg a fiú szeme.
- Vagy csak katasztrófa turistáskodni mész oda? - Támaszkodott ismét a korlátra, a lány üzenetre vonatkozó mondatát figyelmen kívül hagyva.
- Gyilkosság? – Kerekedett el Minako szeme.
- Igen, három játékost öltek meg ott pár napja, és úgy néz ki sorozatgyilkosról van szó. A három személy egymástól függetlenül, különböző módszerekkel lett megölve. A haláluk előtt pedig a gyilkos egy fotókristállyal örökíti meg az utolsó másodperceit a játékosoknak. Még a Hírmondó is lehozta. Veszélyes most arra… - Pillantott a lányra komoly arckifejezéssel.
- Szóval, ha nincs komolyabb indokod, szerintem le kéne szállnod.  – Minako tekintetét a fiú szemeibe fúrta, kitalálva vajon hazudik-e.
- Nincs nyomós indokom, de megyek. Gyorsan lerendezem, amit akarok. – Közölte közömbös hangon „Akihikóval”.
- És te? Merre mész? – Tette fel azt a kérdést amit az illem megkíván.
- Arra, amerre te is. – Felelte a fiú.
- De, hisz veszélyes arra. Nem félsz? – Cukkolta Minako.
- Nem, hisz ketten majd elijesszük a gyilkost. – Dobta fel a labdát.
- Amint leszállunk, meg sem foglak ismerni. – Csapta le végül Minako.
- De.. amúgy tényleg, miért mész oda? – Hangjában talán most először volt érezhető valódi érdeklődés. Nem vette komolyan a fiú első "fellángolását" a témával kapcsolatban.
- Munka. – Hagyott egy kis szünetet.
- Ugyanis magánnyomozó vagyok. – Húzta ismét szélesre vékony ajkait. Majd kotorászni kezdett az inventorijában és elővet három darab fényképet. Amiket átnyújtott a lánynak.
- Nézd, meg őket alaposan. – Szólította fel, miközben Minako kezébe adta őket. A lány pedig első mozdulattal, megpróbálta lesöpörni róla a port. Azt a réteget, amit nem lehetett.
- Ugye? – Vigyorát fenntartotta. Miközben a lány elszörnyülködött a képeken, ami egy nőt és két férfit ábrázolt. Kötél álltai folytatgatás, vízbefullasztás és a harmadikat pedig a lábával lógatták lefelé, miközben egy zacskó volt a fején.
- A közös bennük, a helyszín, a sűrű por és a fulladás okozta halál. – „Akihikó” hevesen bólogat.
- Ez szörnyű és ezek után, hogy tudsz így vigyorogni?! – Vonta kérdőre a fiút.
- Az együttérzés már nem hozza vissza őket az életbe. Ellenben még tehetünk azért, hogy békében nyugodjanak. Ha így nézzük, nem is olyan szörnyű nem? – Válaszát mosollyal kezdte, de arca egy rövid komor árnyalatot vett.
- Most figyelem, ki jár arra… valamint keresem a kapcsolati hálókat. Elviekben, az áldozatok egymástól függetlenek… így arra kell rájönnöm, a gyilkos mit lát meg bennük, amiért őket választja… -
- Szóval magánnyomozó vagy, és ilyen könnyen kiadod az információkat… - Értetlenkedett Minako. Majd elindult a hajó a célállomás felé.
- Pontosan. – Mosolyodott el a srác, majd ekkor értette meg a lány mi is történik körülötte.
- Tehát potenciális gyanúsított vagyok és azt nézed mire hogy reagálok? – Fakadt ki a lány, miközben a fiú mosolya még áthatóbb lett.
- Bingó! – Felelte, majd kisvártatva hozzá tette.
- Mindenki potenciális gyanusított, aki itt van és megfordult az elmúlt napokban a kereskedelmi hajókon. – Támaszkodott háttal a korlátnak és tekintetét végigvezette a közeli személyzeten, utasokon. Majd elcsendesedett.
- Akkor te is gyanúsított vagyok mások szemében. – Vágott vissza a lány.
- Yahh- Hajtotta hátra a fejét fáradtan így a lány csak az állát látta a fiú arcából. A sziget pedig egyre csak közeledett. Már lehetett látni a sópárló barázdáit és a kissé távoli őrlőt. A fiú nyakának ropogtatásával vett fel ismét egy kényelmesebb pozitúrát, majd matatni kezdett a menüjében és elküldött egy barátfelkérést a lánynak, aki ahogy Chakna esetében itt is gyorsan elutasította, némi ijedtség után.
- Ne csinálj ilyet. – Nézett a fiúra bosszúsan. Tudta nem kéne, de kiborítja ha valaki más miatt jelenik meg neki a menü. Arra ugyanis lelkileg fel kell még készülnie.
- Ehh… miért? – Értetlenkedett.
- Arra gondoltam, így elérhetsz ha látsz valamit, eszedbe jut bármi, esetleg szívesen meginnál egy forrócsokit velem. – Mosolygott a lányra.
- Kihagyom. Mondtam, amint leszállunk nem foglak megismerni. – Vigyorgott a fiúra.
- Nem tudtam nem észrevenni, hogy megijedtél a felugró ablaktól. – Értetlenkedett a srác.
- Nem szeretem és kész. – Zárta le röviden Minako. „Akihiko” pedig azt a következtetést vonta le, hogy a lány nemrég ébredhetett és kifejezetten alacsony szintű lehet, tehát a szinten jobb ha tényleg szemmel tartja majd. Viszont az ilyen játékosoknál sokszor előfordul, hogy hiányosak az ismeretei még.
- Megvan még az útmutatód? – Érdeklődött.
- Nem tudom miről beszélsz. – Gyanakodott a lány.
- Ha megkérlek megmutatod az inventoryd. – Fordult a lány felé.
- Nem. – Vágta rá Minako.
Helyes. –
Mosolyodott el „Akihikó” aki így lehívta a sajátját és elővett belőle egy közepesen vastag könyvet és a lány felé nyújtotta.
- Ilyened van? – Kérdezte, miközben Minako átvette a kopott, gyűrött, itt-ott szamárfüles füzetet.
- Nem...tudom. – Válaszolta meglehetősen bizonytalanul. Majd óvatosan lehívta a saját menüjét, kikereste a raktárát…
- Uhh… mennyi kacat! – Sápadt el a fiú…
- Ametiszt… Az ott ametiszt? Az ametiszt völgyből? – Pislogott nagyokat, mivel akkor megbukik az az elmélete, hogy alacsony szintű.
- Nem tudom, talán… de hééé! – Zárta be a menüjét.
- Mindegy, mától ez a tiéd. Sok szemed rá, sok bajból kihúzott már! – Vigyorgott a lányra, hiszen minden információ már a fejében van, neki tényleg csak a helyet foglalja már.
- Kösz. – Bizonytalanul hangzott a lány szájából, majd eltette. Közben pedig meg is érkeztek. Munkások dolgoztak talpig beöltözve, hatalmas tolószerkezetekkel egy-egy kialakított parcellán. Majd mindketten az épület felé vették az irányt, de onnantól elváltak az útjaik. Minako nem kevesebb mint egy zsák friss kiváló minőségű sóval tért vissza a hajóhoz. Remélhetőleg el tudta rakni az inventoryjába, amennyiben nem… visszasírja a fiú jelenlétét még. De míg visszafele már nem egy hajóval mentek. A lány több okból is gyorsan le akarta tudni ezt és eltűnni a szigetről, visszatérni az Arteshez. Amennyiben időközben még nem futott be Chakna, akkor a négyes szint elején összefuthatnak, miközben cipeli a zsák sót. Ha pedig nem jön utána, akkor egyenes út viszi a céh házhoz.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Nov. 25 2020, 21:37


Limen kapujában találkoztok. Chakna nem sokkal Minako előtt ér oda. Mivel minden összetevő megvan, nem látjátok értelmét a forró kása kerülgetésének, így irányba veszitek a Céhház konyháját. Elvégre hol máshol lenne értelme egy recept összeállításának.
Áthaladva az étkezőn, megkerülve a nagy asztalt és a székeket, a konyhába érve Takadával találjátok szembe magatokat, aki épp a jégláda fedelét zárja le, majd élénk lelkesedéssel rendezgeti az edényeket. A reggeli ruhája van rajta, azonban arra ráöltött egy kocsmáros kötényt, valamint a vállán egy a ruhájával harmonizáló barna-fehér kockás rongy van átvetve. Alkalmanként lekapja, megtörölget egy edényt, majd visszacsapja a vállára, az edényt pedig leteszi, vagy felakasztja a helyére, attól függően, hogy milyen edényről van szó.

Minako, te most már biztosan utálni fogod őt, amiért egy egyszerű konyhai kisegítő létére, reggel olyan durván utasítgatott téged.

Chakna, egy picit te is meglepődsz a dolgon, ugyanis nem emlékszel, hogy ide osztottad volna be.

Amint észre vesz titeket, a délelőtthöz képest meglehetősen vidám hangvétellel köszönt titeket;
– Nagyon örülök, hogy újra látlak titeket! Csak nem máris sikerült mindent beszerezni?

Ha elmondjátok, hogy meg van minden, és ki is pakoltok, akkor Takada elismerően bólint, majd be siet a konyha raktárába, és kihoz egy jó nagy adag Aranykalász-magot. Majd rögtön fordul is egyet és egy kancsóban nagy adag tiszta forrásvizet is mellé tesz. A konyhapulton immáron ott pihen minden hozzávaló, már csak a szakértő kezeket várja, hogy szójaszósz legyen belőle.


Utolsó kör! Ezt követően már lezáró mese (és értesítem Streát a jutalmazás érdekében) következik. Ha akartok, akkor arra még írhatok reagot, de attól függetlenül ez a küldetés slot már szabad lesz.

Chakna: Mivel hármatok közül csak neked van meg a recepthez szükséges jártasságszinted, így az összeállítás te rád vár.

Minako: Köszönöm a pótlást! Döntsd el, hogy miután átadod a hozzávalókat Sayonara, vagy még maradsz egy picit, hogy lásd hová fajul az egésznapi koslatásod ára.

Feladat: Álljon össze a recept.
Határidő: 2020.11.30.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Minako Kedd Dec. 01 2020, 18:37

Kifáradt a só cipelésében, de megérkezett a megbeszélt helyre. Nem tűnt fel neki, hogy Chakna szemmel tartja ennek pedig azt hiszem örülhetünk mind a ketten. Egyre lomhább léptekkel vonszolta a zsákot, belépet a kertkapun majd találkozott a lánnyal.
- Mo-mondtam, hogy ideérek! – Lihegte, majd megtámasztotta a szerzeményét a lábával és letörölte a homlokát, miközben felegyenesedett.
- Bocsi, hogy késtem… kétszer is késett a hajó, ami a sópárlóhoz vitt… - Szabadkozott, majd vélhetően elindultak a céhház konyhája felé. Nem haragudott meg Minako, ha Chakna segített a zsák cipelésében, sőt láthatóan örült is annak, ha esetleg felajánlja. Ahogy letették a zsákot a lány kissé kifújta magát és csak utána nézett körbe. Ekkor tűnt fel neki Takada-san, akit első pilantásra nem fogadott jó néven, felelevenedtek benne a pár órája történtek, de amint tudatosult, hogy az öregnek jó kedve van, sőt kifejezetten vidám Minako is megenyhült.
- De. – Feleli, majd mesélni akart nekik a fiúról akivel találkozott és amiket mesélt, végül pedig inkább a hallgatás mellett döntött. Így is felelőtlennek tartják, vagy legalábbis Takada monológja után így ítélte meg. Megpróbálkozott azzal, hogy a féfria mosolyog, kedvesen, őszintén, bár ennek elsődleges célja az az üzenet volt: hogy felejtsük el a délelőttöt érett felnőttek módjára. Jelen pillanatban ugyanis azt érezte, meg tudja bocsájtani mindazt az előítéletet, amit a nyakába öntött a férfi. Arra is készen állt, hogy esetleg szóba kerüljön.
Mivel segédkezett a hozzávalók beszerzésében, így bizony kíváncsi volt a végeredményre is. A hozzávalók kipakolásában, de ebben a konyhában nem ismerte ki jól magát, így kissé félreállt ameddig a Chakna összekotyvasztotta a recept alapján a szószt. Zavarni kezdte a csend, így a vélhetően mellette álló férfihoz intézett egy csenevész mondatot.
- Mielőtt elfelejteném. – Tartott egy kis hatásszünetet. Mintha valami nagyon komolyat akarna mondani.
- Nagyszerűen áll önnek a kötény. – Csillant meg a szemében a huncutság, miközben széles vigyorra húzta a száját.
Minako
Minako
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 85
Join date : 2020. Aug. 30.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Jk küldetés] A recept Empty Re: [Jk küldetés] A recept

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.