Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A Település

+27
Kemila
Szophie
Traumnis
Cearso
Ilsette
Shukaku
Scott Thompson
Halász Alex
Mameko
Niels Groven
Henzon
Tsu
Asuka
Hürrem
Drake Haru
Tachibana Makoto
Kagura
Yurihime
Noxy
Mirika
Hitodama
Koshitsu Esutel
Shade
Viola
Rita Hanami
Mesuda Reiko
Kayaba Akihiko
31 posters

6 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Halász Alex Szomb. Márc. 15 2014, 19:13

Szinte kétszer akkora hangerővel kiáltott fel.
- Wááá! Nem Japánból játszol? Ez veszélyes! facepalm
Én direkt vissza mentem Tokiyoba Európából, ezt az izét az idegeidre csatlakoztatják, és te még kockáztatod azt is, hogy az információ áramlás megszakadjon egy esetleges hiba miatt?
-
Kifakadt.
~ Öööö, azt hiszem nem ezzel kellett volna kezdenem. Tuladonképpen nem is tudtam, hogy lehet külföldről is játszani. Nah most a ráhoztam a gyerekre a frászt. facepalm Baka Alex No
Most tedd is jóvá amit elszúrtál. >.<
~
Megrázta a fejét, és nem csinált egy ideig semmit.
- Izé, bocsi, ezt elszúrtam igaz? :/ De ha jobban belegondolok azért mégis csak 2 éve bent vagyunk a rendszerben és még itt vagy, szóval nincs akkora pánik, ^^" -
Legyintett közben a kezével zavartan. Ennek is ahhoz lehet a köze, hogy nekem van ez a flancos fájdalom érzet. Mindent túlreagálok, most lerohantam egy kezdőt. Suspect Egy démon vagyok. No
- Tényleg nincs mitől aggódnod. Surprised A nevem Alex, megtalálsz a saos névjegyzékben. Ha gondolod rám írhatsz valamikor. Segíthetek felfejlődni! Mit szólsz? Razz -
~ Nah ott jön az a csavargó Crusher, mennyi t váratott már! Annak ellenére, hogy időre hívatott ide, nah majd ezért még kap! Mad ~
- De most mennem kell, sumanakatta, és semmi pánik. ^^ Tényleg.... ^^"" -
Oldalgott el egészen kicsire húzva össze magát, majd loholt a néger fazon után. Azt az embert sose tudja elkapni, amikor kéne! Nah lesz itten ne mulass! >.<
Először is előveszi azért, mert nem tudott rendesen időben szólni neki, és futnia kényszerült, aztán meg azért, meg megvárakoztatta, és ha már tudja magáról, hogy késik, akkor olyan időpontot adott volna meg, nem beszélve arról, hogy akkor nem kellett volna futnia, harmadjára meg azért, mert nem mondott semmit arról, hogy miért hívta ide, és most halálra rémisztett egy kezdőt! >.
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal5187/5300A Település - Page 6 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 21 2014, 21:43

/Ilsette/

-Ha a város nem jött be akkor a faluval próbálkozol?
-Igen.
-De… Timidus…
-Igen?
-Ha ide akarsz hozni csellel, hogy szívesebben járkáljak a városban, akkor nem szabadna elmondanod, hogy miért hoztál ide.
-Nem hazudok neked.
-Ez kedves tőled.
-Kedves? Nem hiszem. Így egyeztünk meg.
-Igen. Valóban így egyeztünk meg. Az kedves tőled, hogy betartod az ígéretedet.
-Fura vagy. Az sem kedves. Az természetes. Ha valamit megígérek, akkor betartom az ígéretet. ha valaki őszintén bocsánatot kér, annak elfogadom a bocsánatkérését. Ha valakinek elfogadom a bocsánatkérését, akkor annak elfelejtem azokat a dolgokat, amiért haragudtam rá. Ezeket mind te tanítottad, és azt mondtad, hogy alapszabályok.
-Igen… de…
-Nincs de. A szabály, az szabály. Az nem változhat.
-Ezeket még akkor tanítottam, amikor kicsi voltál. Nem… hogy is mondjam… nem értékeled át ezeket magadtól?
-Átértékelni?
-Igen. Elgondolkodni rajtuk.
-De igen. Elgondolkodtam, és szerintem logikus. ÁK mesélt olyanokról, amit ti kegyes hazugságnak neveztek. Szerintem butaság. Végiggondoltam az elveidet, és egyetértek veled, úgyhogy tartom magam ehhez.
-Köszönöm Timidus.
-Mit?
-Hát… mindegy. Azon nem gondolkodtál el, hogy honnan tudod, hogy ki az, aki őszintén bocsánatot kér?
-De igen.
-És… mire jutottál?
-Még gondolkodom rajta.
-Értem. Okos vagy, Timidus.
-Tudom.

Lassan haladtak végig a falu igencsak kihalt utcáin, és a sárkány igyekezett lefoglalni a lány a beszélgetéssel, hogy véletlenül se zavarhassa meg egy felbukkanó játékos. Itt azonban még NJK-k sem nagyon voltak, nemhogy játékos vetődött volna erre, így a falu határa felé közeledve már Timidusnak is lanyhult a figyelme. Azonban a legvégén, ahol a határ húzódott, egy árnyat pillantott meg. Egyelőre nem tűnt veszélyesnek, és ha nyugodtan el tudnak mellette haladni, akkor azt nagy fejlődésnek könyvelte volna el. persze ha nincs pet az alak mellett. Az idomárokkal és a petekkel nagyrészt nem volt gond.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Hétf. Ápr. 21 2014, 22:07

/Shukaku/

*Mióta elkezdhette az igazi kalandozásait a játékban, úgy próbálta erőszakmentesen felfedezni. A város utcáit rótta, hogy legyen helyismerete, aztán az unalomtól fűtötten elindul számára tetszőleges irányban. Óvatosan kerülgette a szörnyeket, hol így és hol úgy. Bendőt nem fárasztotta a sétával, így a karjaiban cipelte mindvégig. Megváltozik a vidék, s a mobok eltűnnek. Érdekesnek találja, azonban fogalma sincs miért ennyire elhagyatott ez a vidék. Érzi, ahogy izgalomba jön. Elsősorban lelassítja lépteit, majd halkan lépdel az ismeretlen felé. Távolban megpillantja az elhagyatott falú látványát, ezért minden kétséget kizárva azt célozza meg. Az első házhoz érve szorosan odalapul az egyik düledező falhoz, közben Bendőt leteszi a földre.*
-Szerinted itt találunk valami értékeset? *Teszi fel a kérdést a kedvencének, ám erre nyugtalanság a válasz. Beletúr fehér hajába, azonban esze ágában sincs megszólalni, hogy van e valaki a közelben. Beljebb merészkednek, s mindig a falhoz lapulva várakoznak. Az egyik falrészletnél a medvéje egyértelmű hanggal jelzi, hogy van valaki a közelben. Ártó szándéka nincs, s Bendőt pedig nem akarja bajba sodorni. Vesz egy nagy levegőt, aztán az állatot felkapva és magához ölelve lép elő, amerről a neszezést hallotta.*
-Haló! Él még itt valaki? *Nem zavarja, hogy teljesen védtelenül marad, sőt leginkább a feltűnés a szándéka. Ideges kedvence miatt két életereje csökken, ahogy összekarmolja. Körülnéz, mikor megpillantja a másik idomárt. Nem nehéz leolvasni róla, mert ugyanúgy egy állattal rendelkezik. Nem közelít felé, miközben karjaiban Bendő hadonászik rendesen.*
-Bendő! Nyughass már! * Próbálja néhány mozdulattal megnyugtatni. Szemével mindvégig kíséri a másik mozdulatait, aztán nem engedi egy bizonyos távolságnál közelebb. Nem tudhatja kivel hozta össze a sors.*
-Állj! Ki vagy? Megtudhatnám te mit keresel itt? * Közben észreveszem, milyen öltözete van, ezért kicsit irigykedek rá.*
~Bezzeg, ha hamarabb érkeztem volna.~* Nyel egyet látványosan, miközben várja a kérdésére a megfelelő választ. Nem mutatkozik be előzékenyen. Inkább leteszi a földre Bendőt, azonban nem engedi meg neki, hogy odamenjen hozzájuk. Féltettem a másiktól.*

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 21 2014, 23:49

Timidus terve nem vállt be. Sajnálatos módon valószínűleg egy kezdővel kerültek szembe, aki valamilyen oknál fogva úgy tűnt, hogy fél tőlük. Ráadásul igen. A legfontosabb az, hogy idomár volt. A sárkány rögtön el is vetette azt a tervet, hogy nyugodtan elhaladjanak mellette, végre egyszer végigmenve egy lakott területen úgy, hogy ne történjen semmi furcsaság. Bár… igazából egy lakott területen az emberekkel való találkozásnak nem kellett volna furcsaságnak lennie. Bááár… egy ilyen helyen igazából mégis furcsaság volt. Mindenesetre az egész lényege az volt, hogy ez azt jelentette, hogy meg kell állniuk, meg kell szakítaniuk az útjukat, és beszédbe kell elegyedniük. A sárkány nem tudta pontosan, hogy miként kellene a lányt beszoktatni az emberek közé, de úgy gondolta, hogy először egy üres faluval kezdi. Márpedig egy üres falut általában az jellemzi, hogy nem él benne senki. Erre itt van ez a valaki, és felborítja az egész tervet. Persze jó dolog volt, hogy itt van, mert ezzel még inkább a saját fajtája közé lehetett suvasztani az idomárt, de a tervet akkor is tönkre tette. Egy olyan okos sárkánynak azonban, mint Timidus, nem tellett sok időbe új tervet kieszelnie.
-Látod?
-Látom.
-Mi lesz?
-Timidus…
-Oké-oké…

A sárkány sóhajtott, és így már bizonyossá vállt, hogy a B tervet kell használnia. Amikor elég közel értek, de nem túl közel, akkor mindketten meghajoltak, és szépen sorban bemutatkoztak, válaszoltak a feltett kérdésekre.
-Konnichiwa. A nevem Shukaku.
-Az enyém pedig Timidus.
-És… nem. Nem lakunk itt.
-De itt élünk.
-Timidus… nem itt élünk.
-Hát… de itt vagyunk és élünk. Most miért mondod?

-Kifejezés.
-Francba!

-És… csak sétálunk.
-Nem keresünk semmit és senkit.
-Jól hallottam, hogy Bendőnek hívják? Érdekes név…

Mosolyodott el a lány, és a macira nézett. Jobban érezte volna magát, ha terelődik a téma… mondjuk a petekre… csak úgy véletlenségből…
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Kedd Ápr. 22 2014, 00:28

Nem tudná elfedni, hogy kezdő játékos, mert az alap felszerelés van rajta. Ráadásul még nem igazán tudta megszokni az irányítást sem. Talán egy hét múlva, amikor belerázódik a szörnyharcba, vagy a nehezebb helyzetekbe. Egyelőre nem lát ellenséges mozdulatot, azonban a védelmét egy rövid időre sem engedi lejjebb. Nehéz közös témát találni a másikkal, mert jól látható a köztük lévő szakadék, legalábbis a karakterek alapján. Ha tudná, hogy bunkó módon megszakította a másik kettőt, akkor bocsánatot kérve elmenne. Egészen addig vár, míg be nem mutatkoznak neki.
-Én pedig Föld Úrnője vagyok, ő pedig tényleg Bendő. - Odahajol a medve füléhez, hogy halkan belesúgjon valamit.
-Hajolj le, s adj neki egy marék földet a szájába.- Bátorítja a másikat. Kifújja hosszan a levegőt, s útjának indítja az édes négylábút. Jól látható, hogy a fülébe suttogott szavaktól nyugodtabbá vált. Szemében érdeklődés, miközben az orrá felfelé szedi, hogy a két ismeretlen illatát magába szívja. Mikor közelebb ér, akkor óvatosabbá válik, néha ránéz a gazdájára.
-Viselkedj Bendő! Nem kell félni tőlük. - Ha Shukaku eleget tesz a kérésnek, akkor láthatja, hogy az állat odamegy hozzá. Kinyitja a száját, hogy várja az ennivalót. Néhány mozdulat után elfogadja ismerősnek a lányt, meg a sárkányt, Visszabandukol a gazdája mellé.
-Új vagyok, aztán nem igazán kezdtem el még fejlődni. - Vallja be a másik előtt. Megvakarja a feje búbját, és csípőjére vágja a két kezét.
-Esetleg nem tudnál nekem segíteni? Meghálálom később, ha nagyobb lesz a szintem. - Szögezi le, hogy nem az a hálátlan fajta, aki csak folyton kér, de nem ad sohasem.
-Szép a peted. Nekem csak Bendő jutott, s úgy vélem nem a legerősebb a kezdő skillje. Attól félek, hogy elvesztem. - Veti fel a legnagyobb gondját. Túlságosan félti a jószágot, mert ki tudja, hogy milyen drágán szerezhetne egy másikat, már ha lehetséges egyáltalán.
-Milyen peteket láttál már? - Teszi fel kíváncsian a kérdését, miközben megszünteti a kettejük közti távolságot. Mikor elfogy, akkor ügyel arra, hogy ne lépjen be a zónájába. Egy egészséges távolság van közöttük.
-Tudom, sokat kérdezek. De engem a konzol és maga a játék csak most engedett be. Addig nem tudtam játszani. Ráadásul csak kipróbálás szinten léptem be ide, de csapdába estem.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 22 2014, 08:29

Shu és a sárkány újra meghajolt, majd értetlenül néztek egy pillanatra az idomárra és a medvebocsra, Timidus pedig lassan csóválni kezdte a fejét, de egyelőre nem szólalt meg.
-Fö… földet? Eddig egy petet sem láttam, aki földet evett volna… a városban lehet kapni pet eledelt, és Timidus meg a többi pet is, akit ismerek megeszi azt az ételt is, amit mi fogyasztunk.
-De földet azt nem.
-De… bizonyára te ismered jobban Bendőt… szóval…

Nem akart eleve azzal indítani, hogy meghazudtolja a lányt, bár elgondolkodott azon, hogy szegény medve azért eszik földet, mert mást nem igazán ad neki az idomár, így hát ugyan valóban fölmarkolt egy kicsit belőle, és a pet elé tartotta, de a másik kezével eközben elé tartott egy kis pet eledelt is, ráadásul a drágább fajtából. Folyamatosan figyelte az állatka reakcióit, de nem tett a szájába semmit, hagyta, hogy ő válasszon az egyik vagy a másik közül, de az sem zavarta, ha mindkettőt megette.
-Milyen név az, hogy Föld Úrnője?
Fordult a sárkány csipogva a mackóhoz, feltérképezve, hogy Bendő tud-e vele kommunikálni, vagy ő is olyan kuka, mint amilyen kuka volt a sakál amellett a fura lány mellett.
-Timidus! Úgy értette, hogy hogyan szeretnéd, hogy szólítsunk?
A sárkány megforgatta a szemeit, és kényelmesen kinyújtóztatta a végtagjait, majd úgy döntött, hogy megbeszéli a társával, mielőtt magánakcióba kezd.
-Segítünk?
-Igen.

Ennyi elegendő is volt. Azt sohasem kérdezte meg, hogy miként segítsenek, hiszen azt ő tudta magától is. Nyugodt hangon kezdett beszélni, igyekezve nem kioktatónak tűnni.
-Azt láttuk előre, hogy új vagy.
-Szívesen segítünk.
-Na… kezdjük az elején. Nem vagytok elég óvatosak. Sohasem tudhatjátok, hogy kitől kell, vagy kitől nem kell félni, így ne mondj ilyeneket, hogy nem kell tőlük félni, amíg nem bizonyosodtál meg róla. Ráadásul főleg úgy ne, hogy te a támadható zónában vagy, míg mi bent maradtunk a falu védett területén.

Elvigyorodott, és húzott egy vonalat a karmával a porba, pont közöttük, ahol a határ húzódott.
-Hát… igen. Viszont hálálkodni sem kell. Nem várunk el semmit a segítségért cserébe. Szívesen segítünk a kezdőknek.
-Valamint a legfontosabb, hogy nem vagyok senkinek sem a petje. Shu barátja vagyok, a társa.  De azért a bókot köszönöm szépen.
-És… mi az, hogy csak Bendő jutott? Talán valami… baj van vele? Minden pet ugyanolyan értékes társ lehet, csak valaki ritkább, valaki kevésbé ritka. Ettől azonban nem lesz egyik jobb mint a másik.
-Persze. Én sem attól vagyok jobb, mert sárkány vagyok.
-Timidus! Szóval… nem szabad ilyet mondani egy petre, mert nem igaz, és csak feleslegesen megbántod szegényt. Mit szólnál ahhoz, ha ő azt mondaná, hogy neki csak te jutottál idomárnak?

Tette csípőre a végére Shu is a kezét, de a hangját azért nem emelte fel… bár így is kicsit keményebbre végződött a számonkérés mint szerette volna, így igyekezett gyorsan mással folytatni.
-És… peteket pedig sok félét láttam már. Összesen harmincöt petet ismerünk, de folyamatosan fedezünk fel újabb magunk mellé állítható fajokat. Eddig…
Kicsit elgondolkodott, majd inkább elővette a füzetét, hogy ne hagyjon ki senkit.
-Ugye ott van Kau, a béka, aki a céhünkben maradt. Azután Álomkelő a vadmacska szintén a céhben. Egyszer láttunk az erdőben egy nagyon szép szarvast, szerintem ő is pet volt, de csak emlékezetből tudtam lerajzolni, mert elszaladt. Egy sas akivel egyszer harcoltunk, neki nem tudtam meg a nevét. Ugye most itt van Bendő, a medve, farkassal már többel is találkoztam, mint például Vezér vagy Mufurc. Jetit csak egy pár percre láttam, mert sürgős dolguk akadt, és azóta nem találkoztam velük. Tűzparipa például Tűzrózsa Ayani mellett, Tollas Sárkánynak itt van Timidus vagy Anika, sakál pedig… nos neki nem tudom, hogy mi lett végül a neve, de ő is nagyon aranyos volt. Főnixet hármat is láttam, Falco például szintén a céhházban lakik Utahimével, jéggólemnek pedig Aisut ismerem. Nestor tűzsárkány, Hisame pedig egy jégsárkány, aki szintén a céhben lakik, ő a céhvezér társa.  Ööö… azt hiszem csak ennyi. Még mindig van rengeteg pet, akikkel még nem tudtam beszélni.
A sárkány széles vigyorral hallgatta végig a hosszú beszámolót, majd büszkén tette hozzá.
-Nyugodtan kérdezzetek bármit. Azt hiszem a petekkel kapcsolatos kérdéseidre nem is találhattál volna jobbat mint Shu. Én meg majd válaszolok mással kapcsolatban. Sőt… nem is majd, most. Azt is felejtsd el, hogy Bendőnek gyenge lenne a képessége. Még a végén elhiszi ezt a butaságot. Minden képesség annyira erős, amennyire jól tudod használni. Csak ügyesnek kell lenni.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Kedd Ápr. 22 2014, 10:35

Mikor a kislány kiütközik azon, hogy földet eszik Bendő, akkor kénytelen elmagyaráznia neki az esetet. Különlegesnek mondható, ahogy megszelídítette a medvét. Talán tanulhatnak egymástól, s későbbiek során felhasználhatják.
-Tudod én nem vettem pet eledelt, de mikor kikelt a tojásból és felé mentem, akkor egész városban hajkurásznom kellett. A városkapuban értem utol bendőt, aztán egy felmarkolt földdarab után jött oda hozzám. Ekkor sikerült beidomítani. A földet úgy ette, mint ha az lenne természetes. – Timidus csipogására Bendő csak felnéz rá édes bambasággal, aztán Shu kezéből elveszi az ismerős eledelt, aztán megszagolja a pet eledelt aztán tesz egy próbát vele. Óvatosan emeli le a kislány kezéről, aztán elfordulva elkezdi jóízűen majszolni.
-Nos valóban hosszú kiejteni a nevem. Szólítsatok Ilsettének, vagy becézve Ilsynek. – Mondja el valódi nevét, mert ha már halvány esélyük van arra, hogy kijussanak élve erről a helyről, akkor teljesen mindegy számára. Ezután hallgatja a párost, hogy milyen sokat tudnak beszélni, ezért biztosan nem unatkoznak kalandozás közben. Legszívesebben leírná a hallottakat.
-Hát bevallom, vakmerő voltam. Idefelé jövet végig néztem a szörnyek támadási zónáját, s annak segítségével jutottam el ide. Bendőre visszatérve. Természetesen a társam, de a gyengém az, hogy szeretem a kisállatokat. – Magyarázza el világosan, hogy ezt lehet hátránynak elkönyvelni. Másik kettő jól ért a szavakhoz, ezért kezdik megnyugtatni arról, hogy a medve lehet még értékes. Aprót biccent feléjük. Odafordul saját petjéhez, hogy a következő szavakkal dicsérje.
-Nagyon ügyes vagy, Bendő. Értelmes állat és jó társ. Jól megleszünk mi egymással, nem? – Erre a célszemély elfordítja édesen a fejét, később jobban odafészkeli magát gazdája lábához. Csodálkozva hallgatja végig, ahogy Shu felsorolja az eddig látott Peteket. Némelyiknél teljesen felszalad a szemöldöke, de a felsorolás végén megtöri a csendet.
-Nagyon sokat ismersz, de remélem egy napon fogok én is ennyit ismerni. – Timidust meghallgatja, aztán mindentudóan bólint felé. A hallottak szerint ügyesnek és okosnak kell lennie, hogy a skilljeit megfelelően használva győzedelmeskedjen. Halálba Hívás, jut eszébe Bendő képessége.
-Jó! Érzem elsőre rosszul közelítettem meg az egészet, de most már készen állok arra, hogy tanuljak. – Hangja határozott. Kifújja a tüdejében tartózkodó levegőt, aztán alaposan körülnéz a romos faluban. Kérdéseken töpreng, azonban figyelniük kell a környezetükre. Nyílt terepen vannak.
-Ha nektek jó, akkor körülnézhetnénk itt. Hátha találunk tárgyat, amit későbbiekben felhasználhatunk. –Reménykedik abban, hogy ez a hely leromboltsága ellenére tartogat meglepetéseket. Eszébe jut pár olyan kérdés, amiről jobb ha beszélnek.
-Fel lehet éleszteni a Petet ha meghalt? Ennek van költsége? – Ha megbizonyosodik erről, akkor kevésbé kellene féltenie állatát, hogy kimúlik egy harc során. Természetesen nem az a célja, hogy mindenképpen bekövetkezzen. Képzelete szárnnyal hegyen és völgyön, mikor a következő kettő kérdés megérkezik.
-Egy idomárnak mire érdemes tenni? Hol érdemes kezdenem? – Eszébe jut, hogy talán túl sok kérdést tesz fel, aztán a későbbiek során jó lenne bocsánatot kérni, azonban rájön, nem lenne értelme. Inkább egy halvány mosolygás fogja el, amitől szebbé válik.
-Annyi minden van, amit nem ismerek. Még a kézikönyvet sem olvastam el. – Sóhajt, ezzel egyetemben egy időre elhallgat, mert kellőképpen informálta arról, hogy mennyire kezdő. Abban reménykedik, hogy minél hamarabb ráérez az ízére, s ne kelljen rá ügyelni. Minden egyes perc, amit elvesz a másiktól.
~Bele fogok tanulni, aztán utána joggal mondhatják nekem, hogy a Föld Úrnője.~

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 22 2014, 12:44

-Oh… neked idomítanod kellett? Én eddig úgy tudtam, hogy a tojásból kikelt peteket nem kell idomítani, csak a mobokat. Persze akkor ezek szerint ez másképpen is működhet.
Gyorsan előkapta a füzetét, és feljegyezte a hallottakat. Már volt értelme ide jönni, hiszen olyan pettel eddig még soha nem találkozott, aki földet evett és szelídíteni is kellett. Külön-külön sem, nemhogy egyben.
-Tudod… én azt tanultam, hogy ha egy állat elszalad, akkor nem futni kell, utána, hanem megállni, vagy éppen az ellenkező irányba menni, mert ha futsz utána, akkor azt hiszi, hogy fogócskát játszol vele. Ha viszont nem figyelsz rá, akkor valószínűleg vissza fog jönni. Egyébként pedig…
Előkotort az inventoryjából egy csomag pet eledelt, és átnyújtotta a lánynak.
-Tessék. Ez egy ideig elég lesz, és azt hiszem jobban ízlik neki, mint a föld. Persze… lehet, hogy neki a föld is kell, ahogy például a kutyáknak a fű evés. Nem tudom.
Ránézett a petre, és egy ideig némán figyelte.
-Nem fog mondani semmit. Nekem sem mond. Olyan mint a sakál.
-Hmm. Furcsa, hogy mostanság egyre több ilyen pettel találkozunk. Talán valami változik. Talán a sok új faj felfedezése miatt találtunk rá ezekre a néma fajokra is.

Elmélkedett inkább magának a lány, de természetesen mindent fel is jegyzett gyorsan a füzetébe.
-Ilsette. Nagyon szép név.
-És az Ilsy is. Engem szólíthatsz Timidusnak, vagy Timinek.
-Engem pedig Shu-nak, ha az úgy tetszik.
-Az meg nagyon okos dolog, hogy figyeled a támadási zónákat. Ha kiismered őket, akkor könnyű közöttük lavírozni, de egyébként itt még aggódnod sem kell. Ezen a szinten a mobok csak akkor támadnak meg, ha te is megtámadod őket.
-Az pedig… miért lenne gyengeség, hogy szereted az állatokat? Oké… van aki kicsúfol érte, de az olyanokra nem kell odafigyelni.

Idézte vissza Justin szavait a lány. Furcsa volt, ahogy az emberekhez való hozzáállását lassan átírta a játék. Már csak az erősebb nem képviselőinek felnőtt tagjait magázta azonnal, máshol inkább a szint döntötte el, hogy milyen szóhasználattal él. Ebben a világban a szint jelentette a tiszteletet, és egy felnőtt is sokkal gyámoltalanabb lehetett mint egy gyermek, ha nem rendelkezett elég tapasztalattal. Shu ezt egy ideje észrevette, és kezdte tudatosan használni ezt az észrevételét.
-Tanulni mindig lehet, és kell is.
-Azt viszont nehezen hiszem, hogy itt bármit is találnánk. Szerintem már elvittek minden mozdíthatót, amit el lehetett.

A következő kérdésre azonban kissé megfagyott a levegő, Shu nem mert megszólalni, Timidus pedig felmordult.
-Költsége?! Mi az, hogy költsége?!
-Timidus… szerintem nem úgy értette. A… potionoknak is vannak árai, és az is éleszt.
-Az nem ugyanaz!
-Nyugodj meg Timidus, kérlek!

Próbálta csitítgatni a barátját, de inkább gyorsan a magyarázatba kezdett a lány felé fordulva, mielőtt a sárkány kezdi el neki elmagyarázni a dolgok rendjét.
-Tudod… a petek életét ugyanúgy nem lehet árban mérni, ahogy egy emberét sem. Te sem örülnél annak, ha azt mondanám, hogy mondjuk százötven aranyat ér az életed. Úgy tudom, hogy ha egy pet meghal, akkor ugyanúgy meghal, ahogy az idomár is. Viszont ha odafigyelsz, akkor mindig elteleportálhatsz egy veszélyes harcból, és még pánik burok is létezik.
Timidus egy picit megnyugodott, de a tolla még mindig felborzolódott kissé. Nem szerette a tárgyiasítást.
-Attól függ, hogy mire érdemes tenni, hogy milyen harcmodort választasz. Érdemes a petre bízni a harcot, mert ők jobban értenek hozzá, mint ti… főleg, ha még a könyvet sem olvasod el.
Vágott vissza kissé élesen az előbbiért, hogy elégtételt vehessen, de ezzel még nem tudta elintézettnek venni az esetet.
-Timidus… biztosan nem úgy gondolta, és bocsánatot fog kérni…
Próbálta menteni a helyzetet a lány, és kissé noszogató, majdhogynem könyörgő tekintettel nézett Ilsettere, hogy simítsa el a konfliktust egy egyszerű bocsánatkéréssel.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Kedd Ápr. 22 2014, 14:06

-Igen, határozottan állítom, hogy nekem idomítanom kellett. Mikor a megette a földet, aztán megsimogattam a hátánál, akkor írta ki, hogy sikerrel jártam. Lehet összefügg a játékos személyiségével, vagy nem tudom. – Vonja meg a vállát, mert valójában nagyon keveset tud a petekről, azok képességeiről és befogásukról. Teljesen szűz idomár, aki arra vár, hogy megedződjön, és magába szívja a tudást. Meghallgatja a tapasztaltabb játékos szavait, amire aprót biccent, hogy megértette. Kíváncsian fürkészi szemével, hogy miért turkál a hátizsákjában a lány. Mikor meglátja az állateledelt, akkor hálásan néz felé, azonban szavakkal nem köszöni meg, mert a végén magára haragítja.
-A földevéséről később tán többet megtudhatunk. Fura, mert a való élethez szoktam. Ha nem lennék itt, akkor állatorvossá válás rögös útján járnék. – Közben elrakja az állateledelt a saját batyujába. Adna Bendőnek belőle, azonban nem szeretné túlságosan elkényeztetni. Teljesen ellustulna, amiről szó sem lehet. Timidus felé bólint, hogy a medvéje hallgatag, de nem zárhatják ki az esélyét annak, hogy később nem jön meg a hangja. Nem rest közölni velük.
-Nem zárhatjuk ki az esélyét, hogy később nem tud megszólalni. Várjunk egy darabig. – Rendezi le a Bendővel kapcsolatos értekezést. Ekkor jön a dicséret, amire bájosan elmosolyodik. Jó érzés az elismerés, ezért cserébe még több információt mond el nekik.
-Köszönöm, kedvesek vagytok. Az a igazság, hogy külföldi vagyok. – Újra körülnéz az elhagyatott falun, ami valójában nem több mint düledező házak sorozata. Egyes helyeken a fű, vagy a gyom benőtte. Ekkor eszmél rá, hogy mennyire valóságos, annak ellenére, hogy egy játékban vannak benne. Timi szavai húzzák vissza a jelenbe.
-Akkor megöltem egy ártatlan szöcskét. A saját képességemet használtam, úgy vélem. Bár ez szintén homályos nekem, hogy miként működik. – Fájdalmasan sóhajt, miközben áttérnek a következő fejezethez. Magáról a faluról mit képzelnek, meg a tanulásról. Odasétál az egyik düledező házhoz és benéz, hogy nem lát e használható tárgyat. Hiába meresztgeti a szemeit, nem lát értékes dolgokat.
-Igazatok van, itt nincs semmi. Valószínűleg már kirabolták a rabló játékosok. – Ezzel ezt szintén kihúzhatják a listáról. Nem itt fognak meggazdagodni. Menniük kellene oda, ahol fejlődhetnek és van mit szerezni. A sárkányt kissé felhúzza az ismeretlen kifejezéssel, így bocsánatot kér.
-Nem akartalak megbántani szavakkal Timi. Sok fura szót, kifejezést ismerek és ráadásul nem ismerem annyira a világot.– Egy időre befogja a száját, hogy végighallgassa Shu-t. Arcán állandósul a mosoly és a kedvesség. Kifejezetten örül, hogy először a kislánnyal találkozott. Eszébe jut, hogy közösségi játékról van szó, így annak módja szerint teszi fel a következő kérdését.
-Vannak itt céhek? Benne vagy már egyben? Mert ha igen, úgy vélem szívesen csatlakoznék oda, ahol te vagy. – Nem tér vissza oda, hogy szeretné később kamatostul visszafizetni az egészet. Érzi, hogy hamarosan egy barátsággal gazdagodhat, ha a sors úgy akarja. Felkapja a medvéjét, hogy kissé játsszon vele. Jutalomból ad neki állateledelt.
-Hogy csináljunk valami értelmeset, akkor elindulhatnánk oda, ahol vannak már szörnyek. Pár szintet jó lenne fejlődni, közben kidolgozhatnám, hogy milyen taktikával győzhetek. Egyszerűen megtalálnám a saját stílusom. – Kérdően tekint rájuk, hogy ellenzik-e az ötletet, vagy támogatják? Jobb, ha nekilátnak; mert addig sem unatkoznak, és közben cseveghetnek. Rájön, hogy kezdte magát magányosnak érezni. Shu megmentette az egyedüllét béklyóitól. Nem mert a városban lévőkkel felvenni a kapcsolatot, pedig nem az a félős típus.
-Mehetünk, ha ti szintén készen álltok. Bár nem tudom, hogy miben zavartalak meg? – Bocsánatkérő tekintet a részéről, majd megnézi a térképet. Látja a már felfedezett területeket, amiket bejárt.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 22 2014, 15:16

A sárkány legyintett a farkával, és elvigyorodott.
-Meg van bocsájtva.
Ezzel pedig már el is volt felejtve a félreértés, és vissza letetett térni az eredeti témákhoz.
-Lehet összefüggés. Bár Timidus személyiségének azt hiszem nem sok köze van az enyémhez.
-Az pont úgy is jó.
-Igen. Kiegészítjük egymást.
-Egyébként van köze.
-Micsoda?
-Mindketten szeretjük Timidust! \o/
-…
-Hmm?
-Szóóóóval a földevéssel kapcsolatban…
-Mit jelent az, hogy a való élethez szoktál?
-Tudod Timidus. A kinti világ amiről meséltem.
-Az oké… de van olyan ember a ti világotokban aki nem a ti világotokhoz szokott?

~Egyre jobban omladozik a meséjük erről az értelmetlen kinti világról. Biztos csak az álom miatt van. Shu mesélt nekem arról, hogy amikor alszik, akkor képeket szokott látni, meg hangokat hallani, teljesen úgy, mintha ébren lenne. Szerintem azt a kinti világot is csak álmodták.~

Timidus azonban nem osztotta meg ezt a sejtését a többiekkel, mert tudta, hogy Shu elhiszi azt a valamit amit mond, és nem akarta, hogy a lány azt higgye, hogy ő azt hiszi, hogy hazudik.
Shukaku azonban már egyáltalán nem ezzel a kérdéssel volt elfoglalva, és nem is igazán tudott rá válaszolni. Megvárta, amíg Ilsette megadja a sárkánynak a választ, majd rátért arra a kérdésre, ami miatt felcsillant a szeme.
-Állatorvos? Én… mindig is csodáltam az állatorvosokat. Én biztosan nem tudnám csinálni, mert félnék, hogy csak nagyobb bajt okozok… de… de azért is jöttem ide, mert itt a potion mindig használ, meg elteleportálni is lehet, meg betegség sincsen, és nyugodtan foglalkozhatok úgy az állatokkal, hogy nem keverednek veszélybe miatta, meg befogni sem kell őket meg semmi ilyesmi.
Csillogó szemekkel figyelte a fiatal nőt, és bár eddig nem nagyon volt barátkozós kedvében, és szemeivel is inkább a macit fürkészte, most először talán az emberre magára is kíváncsi volt, ilyen rövid idő alatt.
-És… és… milyen állatorvos? És tudod használni azt a sok tudást a peteknél is? Hogy hívják azt ami Timidusnak van, hogy csőre is van és fogai is? Azt hiszem valamelyik dinónak is ilyen van, de nem emlékszem a nevére… és… és…
-Szóóóval a fejlődéssel kapcsolatban…
-Timidus!
-Ha neked lehet, akkor nekem is. Ha bevisszük a céhbe ott majd úgyis kérdezgethetsz.
-Igaz…

Pirult el a lány, és lehajtotta a fejét. Megint letámadta a másikat a kérdéseivel, de egy állatorvos… ráadásul az ő céhükben… ennél jobb nem is történhetett volna. Illetve… csak akkor, ha még egy etológussal is találkoznak, meg egy pszichológussal, aki a mesterséges intelligenciákra szakosodott. De arra még várni kellett.
-Szóval fejlődni nyugodtan lehet, meg a céhbe belépni is. Ha belépsz, akkor gyorsabban fogsz fejlődni, és többet tudunk segíteni. Ahhoz azonban, hogy jól tudj harcolni, taktika is kell. Hogyan akartok harcolni?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Kedd Ápr. 22 2014, 16:36

Egyre jobban figyel a beszélő sárkányra, mert elsősorban nem mindennapi látvány, másik részről van olyan sejtése, hogy nagyon okos. Timi megbocsájtja neki a tudatlanságát, meg a szavait, akkor elneveti magát. Nem rajtuk nevet, hanem magán. Sosem hitte volna, hogy egy játék petjével beszélget. Mikor alább hagy a nevetése, akkor tovább figyeli a párost. Nagyon összeillenek ketten, s teljesen kiegészítik egymást. Shu állata vicces, és ezt egy mosolygással jelzi.
-Vannak olyanok, akik nem tudják megszokni a kinti világot, ahonnan jövök. Magányosak, maguknak valók. – Bővíti Timidus szótárát, és remélhetőleg nem fog emiatt másképp viselkedni. Mindenesetre kisebb kutatást fog végezni ez ügyben, hogy mennyire lehet hatással a kinti világ az itteniekre. Eszébe jut egy mondás, hogy minden mindennel összefügg és kapcsolatban áll.
~Ki fog derülni. Tanult vagyok, tán a tudásom egy részét fel lehet használni.~ Azért biztos benne, mert a romokon látja, hogy le van programozva a gazosodás. Biztosan lesznek dolgok még, amik szorosan követik a való életet. Shu kérdése, majd szavai után rá kell jönnie, hogy sokkal jobban el tud beszélgetni a lánnyal. Ez annak köszönhető, hogy bizonyos esetekben kapcsolódnak egymáshoz, mint például a mostani: kíváncsi Shu az állatorvosok világára.
-Nem lehet elrontani szerintem. Én negyedéves egyetemista voltam. Gyakorlatokra jártam, s ahol segítettem állatmenhelyeken ott dicsértek engem, hogy tehetséges vagyok hozzá. Csak hát túl sok munkát vállaltam, így hamar kényszer pihenőre küldtek. Aztán úgy gondoltam, hogy elütöm valamivel a szabadságom. Ezért vagyok itt. – Közben megérkezik a kérdés, hogy milyen állatorvos. Elgondolkozik rajta, aztán megadja rá a választ nevetve.
-Tehetséges, aki legyőzi a problémákat. A dinoszauruszokról tanultam, meg egy csomó állatról. Tudom még a latin nevüket, természetesen fejből.  Legyen az szárazföldi, vízi és levegőben szárnyaló. Szeretek olvasni. Mesék, mondák és elfeledett történetek mágikus lényeit szintén ismerem, de nem annyira, mint az állatokat. – Magyarázza, közben közelebb lépve Shuhoz a következőt mondja.
-Úgy látom fel lehet venni a másikat a baráti listára. Én felvehetlek? Mellesleg nyugodtan kérdezhettek tőlem bármit, mert szívesen válaszolok rá. Erre jók a barátok, nem? – Ezzel mindkettőre rámosolyog, miközben Bendő megmozdul a karjaiban. Ilyenkor tudja, hogy jobb, ha leteszi a földre. Amint érzi a tappancsai alatt a talajt, akkor érdeklődően néz fel a sárkányra. Két lábára áll, ezzel jelezve, hogy érdekli őt a szárnyas jószág. Megszánja a medvét, de előtte Timidushoz intézi a szavait.
-Megengeded, hogy megszagoljon egy picit. Nagyon érdeklődik utánad. – Felemeli a petjét, aztán a sárkány felé közeledik. Nem mutat haragot, vagy ellenségeskedést. Mikor elég közel van hozzá, akkor jól képen nyalja a repülő hüllőt. Ezzel fejezi ki a barátságát, egyben szeretetét. Shu felé szintén odatartja, aki szintén kap egy hasonló megnyilvánulást, mint az előző. Lerakja a földre.
-Nos Bendő, ideje belekezdeni a fejlődésbe.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 22 2014, 19:09

-Oooh! Te.
Mondta Timidus tetetett csodálkozással, és a hosszú elnyújtott szó a vége felé csipogásba ment át, ami viszont ismét a saját társának szólt, sokatmondóan, egyértelműen. A sárkány nagyon jól tudta, hogy Shukakuról van szó. Ő az, aki nem tudta megszokni a kinti világot és magának való. Bár ezt a kifejezést szintén nem értette Timidus, hiszen ki másnak lenne való, mint magának… illetve… miért lenne valaki másnak való… vagyis…inkább nem foglalkozott vele, de biztos volt abban, hogy ha valaki magának való, akkor Shu az. Egyértelmű volt, hogy azon dolgok alapján, amit Shu elmondott, ő abban a kinti világban is csak a petekkel foglalkozott, akik viszont nem voltak olyan okosak, mint itt… szóval biztosan magányos volt. Persze Timidus nem kezdte el ezt megosztani az idegennel, Shu pedig egyszerűen elengedte a füle mellett a barátja szavait.
-De… hogyhogy nem lehet elrontani? És ha rosszul kezelek valakit? Félre… vizsgálom. Ha nem tudom megállapítani, hogy mi a baja? Rengeteg helyen el lehet rontani, és nagyon nagy felelősséggel jár. Én is rengeteget segítettem… az állatokkal… de műteni soha sem merném egyikőjüket sem. Etetni meg sétáltatni, meg a bundáját gondozni az más. De… hogy én… azt nem…
Rázta meg a fejét, de azért jól átgondolta, hogy ha lehetősége lett volna rá, akkor biztosan nem az orvosi pályát választotta volna, de így is be kellett látnia, hogy nem csak azért nem lett orvos, mert még kicsi hozzá, hanem azért is, mert nem bírta volna.
-Sokkal inkább szeretem őket megfigyelni és beszélgetni velük. Mint… a kutatók. Igen. Inkább kutatni szeretek. És… és ha tudsz a dinoszauruszokról… akkor tudod azt a fogas csőrt? A nevét? Mint ami az Archaeopteryxnek volt. Itt nincsenek nagyon dinós könyvek, így nem tudom megkeresni, de akkor te biztosan tudod, hogy hogy hívják…
-Shu…
-És… és…

A lány egy kicsit elhallgatott, mintha kissé megijedt volna, és a lelkesedése is alábbhagyott.
-A barátlistára? Ott… még nincsenek sokan. Csak Peter és Utahime... és Justin. Mindenkinek tudom a nevét fejből, és tudok nekik üzenetet küldeni. Azután pedig nem szeretnék kémkedni, hogy hol vannak, hiszen ha szeretnék, akkor megírják úgyis a levélben… és sajnos azt nem lehet kikapcsolni, hogy a barátokat mutassa a térképen.
Konkrétan nem utasította vissza a felkérést, hiszen az illetlenség lett volna, de meg sem engedte, hogy a lány felvegye a listára. A barátság azért nem úgy működött, hogy pár perc alatt kialakulhatott. Ezzel szemben persze a maci nyalintását mosolyogva fogadta, Timidus pedig még viszonozta is egy hasonló gesztussal. Azután pedig szépen türelmesen válaszolt.
-Az előbb mondtam el, hogy nem lehet csak úgy kimenni harcolni. Az felelőtlenség lenne. Tervezni kell. Ki ellen akartok harcolni, mit tudtok róla és hogyan akartok vele szembeszállni?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Kedd Ápr. 22 2014, 20:06

A sárkány kifejezésére odafigyel, mármint, mikor az Oooh kijön belőle, de a többivel nem foglalkozik. Nem bántó szándékkal mondta ki ezeket a szavakat, csupán elmondta a véleményét, hogy miként látta a kinti világot. Hosszú ideig csak hallgatnak, és egy árva szót sem szólnak egymáshoz. Tekintetével fürkészi a környezetét, miközben arra összpontosít, hogy minél távolabb lásson. Ha eleget gyakorolt hozzá, akkor Shura koncentrál és annak szavára.
-Úgy nem lehet elrontani, ha van melletted egy segítő társ. Ráadásul szintén állatorvos, s ismeri a szakma minden egyes fogását. Kijavít és tanácsot ad, ha esetleg rosszul döntene az ember. Gyakorolni kell a kivizsgálást, mint ahogy a zongora művész a hangszerén. Kezdetben nehéz, de utána könnyebbé válik. Természetesen, ha ismeretlen dologgal áll szemben az ember, akkor képesnek kell lenni elfogadni állatorvosként a tényt, hogy nem minden tud meggyógyítani. - Nem ragozza tovább a témát, mert nem szeretné szörnyű dolgokkal elriasztani maga mellől Shu-t, mikor e véletlen folytán találkozott vele. Inkább megragadja a téma könnyebbik részét.
-Ha itt több petünk lesz, akkor nem fogok elvárni többet tőled. Elég ha csak eteted őket, sétálsz velük és a bundájukat fényesíted. Hálásak lesznek érte, s egy napon meg fogják hálálni a gondoskodást. – Ez a tapasztalata, legyen szó bármilyen fajta állatról. Hallja, hogy a lány sokkal inkább szeret kutatni és keresni. Egyetértően bólint felé, hogy az van olyan komoly feladat, mint az övé.
-Én mindent szeretek, ha állatgondozással kapcsolatos. Keresek és kutatok, s gondoskodó szemeim rajtuk nyugodnak. A végeredmény pedig csodálatos, mikor épen és egészségesen rád néznek hálás szemekkel. Sok szárnyas dinoszaurusz élt, de nem hinném, hogy a játékban lennének ilyenek. Ha kicsit erősödtem, akár megpróbálhatunk egyet meglesni. Megígérem. Archaeopteryx a Theropodákból alakult ki, úgy mint a Tyrannosaurus. Erre gondoltál? – Fejezi be ezt a témakört, hogy aztán a baráti listával kapcsolatos válaszra összpontosítson. Türelmesen végighallgatja, aztán megérti, hogy ez számára túlságosan gyors. Legyint egyet, aztán pár szóval tovább siklanak.
-Ahogy gondolod. Nem erőltetek semmit rád. – Timire figyel fel, aki elmagyarázza, hogy nem lehet csak úgy nekivágni a harcolásnak. Bólint neki, hogy megértette. Elgondolkozik, hogy milyen állattal küzdhetne meg.
-Vaddisznóra gondoltam. A város körül sok volt belőle. Gondolom nem annyira nehéz leütni. Hogyan akarok harcolni? Gondolom úgy gyorsabb, ha ketten ütjük Bendővel.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 22 2014, 21:52

-Ne haragudj, de ez szerintem… butaság.
Használt már így is egy kissé erősebb szót annál a lány, mint ahogyan általánosan szembe szokott szállni másokkal.
-Nem lehet olyat mondani, hogy nem lehet elrontani. Mindent el lehet rontani. Nekem is itt van Timidus segítőtársként, mégis elrontunk egy csomó dolgot… csak akkor együtt rontjuk el. Senki nem tökéletes, és a tapasztalt orvos is ugyanúgy hibázhat. Szerintem ezt jól gondolom, és ezért nem is akarok orvos lenni.
Picit elhallgatott, és Timidusra pislantott, aki viszont mindössze egy bólintással, bátorítólag jelezte neki, hogy teljes mértékben egyetért.
-És… nem hiszem, hogy olyan sok pet kellene, hogy mellettem legyen. Nekem amúgy sincsen egy petem sem, mert nem gondolom, hogy birtokolnám Timidust.
-De ezt már mondtuk egyszer.
-Igen… szóval ha túl sok pet lenne mellettem, akkor nem tudnék rájuk elég időt szakítani, elég ideig foglalkozni velük, ráadásul már kettő petnél is biztosan előjönne az is, hogy az egyik úgy hinné, hogy a másikkal többet foglalkozom.
-Mintha annyira féltékeny típus lennék…
-Hát… igazából még soha nem tettelek próbára.

Kuncogott Shu, Timidus pedig kiöltötte rá a nyelvét viszonzásképpen.
-És azt sem hiszem, hogy ennyi dolog, amit te felsoroltál elég lenne. Én sokkal többet foglalkozom Timidussal ennél. És… ő nem egyszer majd hálálja meg, hanem folyamatosan. Peteket pedig folyamatosan fedezünk fel, az is lehet, hogy a végén még dinoszauruszt is találunk. És… nem arról kérdeztem, hogy miből származnak, hanem arról, hogy hogyan hívják a csőrüket. Az olyan csőrt, amiben fogak is vannak. Timidusnak is olyan van, és nem emlékszem a nevére.
A barátságos résznél ő is örült, hogy röviden le lett zárva, Timidus pedig még azt is megoldotta, hogy lehetősége se legyen tovább vinni a szálat.
-Én taktikára gondoltam. Az ütjük az nem taktika. Az csak maga a támadás. Sőt, még az sem, mert ott sem csak ütni lehet, hanem mondjuk karmolni, harapni meg ezerféle mást is. Szóval… kifejtenéd egy kicsit részletesebben is?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Kedd Ápr. 22 2014, 22:45

-Miért lenne butaság? – Kérdez vissza, mert egészen pontosan kíváncsivá tette őt a lány. Most fény derülhet a gondolkodására, az érzéseire és a véleményére. Tekintete és figyelme a másikon nyugszik, közben hallgatja. A végén egyszerűen elmosolyodik, mert tökéletes egyetértenek; ráadásul egy szóval sem említette volna, hogy tökéletes istennő lenne, aki nem tud hibázni.
-Tudom, hogy el lehet rontani, de én leginkább nem gondolok rá. Nem akarom, hogy az következzen be. A jó dolgokra összpontosítok. Vétettem már hibát, amit helyre kellett hoznom, vagy vállalnom kellett érte a felelősséget. Azonban úgy vélem ezekről senki sem fog annyit beszélni. Láttál már olyan személyt, aki szeretett a kudarcairól, szerencsétlenségéről csevegni? Én bevallom őszintén eggyel sem találkoztam. – Reméli elég érthetően fogalmazott nekik, hogy felfogják az értelmét. Shu nem lesz orvos, s itt egyáltalán nincs jelentősége. Nem fogja semmire se kötelezni, mert nem az anyukája, másik dolog, hogy nincsen még olyan szoros kötelék köztük. Meg egyáltalán nem az a fajta nő, aki beleszól mások életének minden egyes folyásába.
-Igen, már mondtátok. Egy állatidomár azonban a kinti világban sok állattal foglalkozik. Arra akarok kilyukadni, hogy számomra kissé nehéz elrugaszkodnom a valóságtól. Folyamatosan összehasonlítom ezt, azzal. Különben meg legyen inkább egy igaz barátod, mint több felszínes. Ez az én mottóm. – Mosolyog egyet feléjük, közben visszatérnek a dinoszaurusz csőrére. Eddig nem tűnt fel neki eléggé a kérdés, mert túlságosan lefoglalta önnön gondolatai forgataga. Megvakarja a fejét, miközben erősen ráncolja a homlokát.
-Most nekem sem jut eszembe, de amint meglesz, akkor közlöm veled. – Ezzel egyetemben, ha már ott van Timidus, akkor ránéz. Abban reménykedik, hogyha kellő ideig nézi, akkor beugrik a megfelelő kifejezés, azonban semmi. Nincsen elkeseredve emiatt, mert kellő időt fog itt tölteni.
-Jó próbálom részletesebben elmagyarázni. A vaddisznó szárazföldi állat, legfőbb fegyvere az agyara. Bendőt ráküldeném, aki elkezdené hátulról támadni a mancsával, ezzel elterelné a figyelmet rólam. Ekkor akcióba lendülnék, majd oldalról a késem segítségével szurkálnám. A képességem segítségével pedig két körönként menne lefelé az élete. Ez így megfelel Timidus ezredes? – Teszi fel a kérdést kuncogva. Tudja jól, hogy fogalma sincs arról, hogy mit jelent a szó.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 22 2014, 23:44

-De ha… mindegy.
Shu itt érezte meg, hogy egyáltalán nem hasonlítanak egymásra a lánnyal. Ő sohasem tudott volna ilyeneket mondani, amit ő. Azért, mert nem gondolunk valamire, az még nem fog megszűnni. A rossz dolgokat nem lehet csak úgy figyelmen kívül hagyni, és felelőtlenség is, hiszen akkor még tanulni sem tudunk belőle. Lehetetlen nem gondolni a rossz dolgokra, mert állandóan azok motoszkálnak a fejünkben. Sohasem az volt a baj, hogy egy hibát helyre kellett hozni. És… a hibákat sajnos nem lehetett helyrehozni. Ha ki is javítottál valamit, az örökre benned marad, hogy azt a valamit te egyszer vagy többször elrontottad. És voltak kijavíthatatlan hibák is. A felelősségvállalás pedig… annyira természetesnek tűnt, mégis olyan távolinak. A lány rengeteg mindenért vállalt felelősséget, mégis semmi nem volt igazán a kezében. Még a saját élete sem. Itt volt neki Timidus, ő pedig állítólag egy idomár volt, de alig idomított valamit a sárkányon, és inkább a pet nevelte őt. Persze ez kivételesen olyan hiba lett, ami a végén nem is lett hiba, és még jól is járt vele… de ez sem az ő érdeme volt. Ő igazán semmit nem tett. És… miért érv az, hogy senki nem fog beszélni bizonyos dolgokról? Az miért jó? Attól, mert valamiről nem beszélünk, attól még az a valami ott van. És nőttön nő csak azért, mert nem adjuk ki magunkból. Ugyanúgy, ahogy Shuval is igyekeztek még az elején elfeledtetni a történteket. Mintha azokat bármikor is el lehetne feledni. Hallgattak olyan dolgokról, amit talán ő jobban tudott, mint a felnőttek. Sohasem értette ezeket a pozitív hozzáállású embereket. Butának tartotta őket és tudatlannak, mert nem látták át az élet dolgait. Aki egy kicsit is belelátott az élet dolgaiba, aki kicsit is elgondolkodott rajta, az nem volt boldog. Az szomorú volt. Irigyelte azokat, akik tudatlanok voltak. Irigyelte tőlük a boldogságot. Itt azonban minden más volt. Itt nem kellett irigyelnie. Itt újrakezdhetett. itt eredményes volt. Itt tett valamit, míg kint semmit. Kint gyerek volt, és ezáltal tehetetlen is. itt azonban már a tizenötödik szinten volt. A legnagyobb szintű játékosok is csak kétszer akkora szinttel rendelkeztek mint mások, ráadásul ő nagyon gyorsan fejlődött… pedig nem is akart. Néha az is eszébe jutott, hogy tehetséges ebben a játékban… ami most az életet jelentette… ami azt jelentette, hogy tehetséges az életben is. Ez elégedettséggel töltötte el. Ezt a valamit, ezt az érzést, ezt a világot bár össze lehetett hasonlítani a kinti világ dolgaival, de semmi értelme nem volt. Mindig Kayaba csodavilága került ki győztesen. A mottó pedig… a lánynak ott volt Timidus. A másik idomár pedig ezzel bizonyára azt akarta közölni, hogy ha Shukakunak már van egy barátja, akkor nem kell másikat keresnie, hiszen az nem lett volna igaz barát. Timidussal senki nem versenyezhetett, hiszen neki megvolt a leghatalmasabb előnye. Nem hazudott. Ez az adottság egyik emberben sem volt meg. A sárkány is látta, hogy a lányban eltört valami, így ő is igyekezett terelni vagy gyorsítani a fejleményeket… de nem vállalhatta a felelősséget azért, ha ilyen összetákolt tervvel állítja ki kettejüket egy vadkan ellen. Öngyilkosság lett volna. Sóhajtott, majd nekirugaszkodott harmadszorra is.
-Tudjátok egyáltalán, hogy milyen statjai vannak a disznónak? Mi alapján találtad ki ezt a taktikát? Mire alapozod a feltevéseidet? Kiszámoltál bármit is abból amit az előbb elmondtál? Tudod, hogy a legjobb és a legrosszabb esetben hány körig fog tartani a harc? Hány egyéb terved van, ha esetleg ez nem válna be? Ezredes pedig nem lehetek, mert jelenleg ti kettőtöket irányítalak… és a ti kiképzésetek sem fejeződött még be.
A sárkány elvigyorodott egy pillanatra, majd lemondóan lehajtotta a fejét. Ilyen felkészültséggel ő senkit nem küld harcmezőre. Azt gondolni pedig Timidusról, hogy csak azért, mert nem ismeri a felesleges emberi kifejezéseket, amiknek legtöbbször nem is lehet hasznát venni, ne tudná a katonai rangjelzéseket… ő, aki a könyvtár összes hadviselésről szóló anyagát bemagolta… eléggé balga gondolat volt.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Szer. Ápr. 23 2014, 08:09

Valami történt, ami ellenkezik a lányéval. Rosszul kimondott szavak. Nem sokat szól hozzá, sőt az a érzése támad, hogy egyre inkább eltávolodik tőle ebben a pillanatban. Kérjen bocsánatot a lánytól és próbáljon meg úgy gondolkodni, mint ő? Az lehetetlenség, mert megvan a saját világa és az életből hozott tapasztalatai. Miért kellene egy kislány kedvéért megváltoztatni? Elkezd gondolkozni, hogy mit tehetne azért, hogy közös nevezőre jusson vele. Felvet egy megoldást, aztán kénytelen elvetnie utána, mert nem old meg vele semmit.
~De nehéz itt barátokra szert tenni. Már kezdtem benne hinni.~ Mondja ki magában, így Shu észreveheti az ő hangulatának romlását. A mosoly eltűnik az arcáról és megjelenik egy szomorú ábrázat.  Egy darabig csendben figyeli a társát, aztán megszólal.
-Ha rosszat mondtam bocsáss meg érte. – Ez Shunak mondja, aztán odafordul a sárkányhoz, aki azt hiszi, hogy nagyokos. A kérdései egyszerűen megválaszolhatatlanok számára, sőt egy teljesen kezdő játékosnak honnan kellene tudnia, hogy mennek az ilyen harcok. Még sosem harcolt, kivéve a szegény ártatlan szöcskét. Annak alig volt élete, sőt egy ütéssel megölte. Nem adott semmilyen tapasztalati pontot és tárgyat sem. A csendet megtöri.
-Disznóval nem harcoltam, akkor honnan kellene tudnom az adatait? Nem sétálhatok csak úgy hozzájuk és leshetem meg. Másik részről, biztosan sokat kell megölnöm belőlük, hogy végre minden adatot tudjak róluk. Minden komolyabb játéknál így van. A saját gondolkozásom alapján találtam ki és feltételeztem, hogy a harcrendszer itt nem működik másképp. Kiszámolni? Hány körig? Egyéb terv? – Elfordul, s inkább nem mond semmit Timidusnak. Feltételezte, hogy ők ketten már harcoltak, így nem esik nehezükre mesélni a harcról és annak rendszeréről. Erre pedig a sárkány szinte beledobta a mélyvízbe, s akármit mond az csak rossz terv. Ezzel biztosan nem fognak az egyről a kettőre jutni. Az neki szintén rosszul esik, hogy világosan elmondta, hogy egy kezdő játékos és nem olvasta el a kézikönyvet.
-Huuuh – Lelombozódva fújja ki a levegőt a tüdejéből. Azon töpreng, hogy itt hagyja a lányt és a sárkányt, aztán történik valahogy. Másik lehetőség, hogy itt marad és próbálnak továbbra is közös nevezőre jutni. Felettébb nehéz, ha nincs meg közöttük az összhang, mert másképp gondolkoznak a világról.
-De, ha gondoljátok, akkor elmehetek. – Fog bele a beszédbe, s érezni lehet a keserűséget benne. Most először érzi úgy, hogy nem kellett volna felvennie a fejére a NerveGear sisakot, s nem kellett volna elkezdeni játszani a játékkal. Ha ennyire bonyolult a harcrendszer, akkor később mi lesz? Eddig próbált pozitívan gondolkodni, hogy túl fogja élni az egészet és lesznek olyanok, akik szívesen megmutatják az alapokat. Ezzel szemben kérdéseket tesznek fel. Nem hadvezér típus, aki előre 5 lépéssel megtervezi a csata menetét. Ő csupán egy állatorvos. Ezzel félig elfordul tőlük, mert sikeresen összetörtek benne egy remény, egy boldogságot. Ha a többi játékossal ugyanígy fog történni, akkor hamarosan depresszióba fog esni.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Szer. Ápr. 23 2014, 08:44

-Nem… nem mondtál rosszat. Nem bántottál meg. Ne haragudj!
Hadarja gyorsan a lány, és még a keze is elindul, hogy visszatartsa a másikat attól, hogy ilyen gyorsan elmeneküljön előle, ám természetesen nem érinti meg.
-Csak… másképpen gondolkodunk a… dolgokról. Timidusnak pedig sajnos igaza van.
-Kezdők vagytok. Összesen tizenöt pontotok lehet elosztva, ami ugyanannyi, mint a vaddisznónak. Nem vagytok jobbak, nem vagytok erősebbek, ráadásul ti még nem is harcoltatok, míg a mobok már igen.
-És… a mobok pontjait könnyen meg lehet tudni. Kayaba bácsi azért adta nekünk ezt a könyvecskét, hogy el tudjuk kerülni a veszélyt és vigyázni tudjunk magunkra.

Ezzel elő is veszi az ő könyvét, és átnyújtja a lánynak. Igaz ez a könyv ingyenesen beszerezhető, de azért Shu lassan terjesztővé lép elő az idomárok körében, hiszen Utahimének is a saját könyvét adta oda, és most egy másik idomárral is így tesz. Az NPC, aki árulja őket már biztos nagyon furcsállja, ha a harmadikat szeretné majd beszerezni. El kell majd neki magyaráznia, hogy nem azért vesz ennyit, mert trehány és elveszíti őket, hanem azért, mert tovább ajándékozza. Nem akarta, hogy rosszat gondoljanak róla.
-Tessék. Tartsd meg nyugodtan. Ebbe benne vannak az adatok. A vaddisznó az elsőtől az ötödik szinten található meg, alacsony szintű mob. Tíz életpontja van, a többi statjai mind egyesek, páncélja nincs. Nyolcvan centi magas, egy méter húsz centi hosszú. Kékes színű szőre van, vörösen izzó szemei.
-Csak akkor támad meg, ha rátámadsz, legfőbb fegyvere az agyara, legtöbbször felöklelni szokott. Általában egyenes vonalban támad, rohammal, elég egyszer kitérni előle.

Természetesen ők mindketten fejből mondták el az adatokat, ezekhez a mobokhoz már régóta nem kellett a könyv egyikőjüknek sem.
-Az, hogy segítünk, nem azt jelenti, hogy mindent megoldunk helyettetek. Nektek kell rájönni a dolgokra, de nem lehet egy küzdelembe csak úgy belerohanni, próba-szerencse alapon.
-Kicsit… szerintem… ne hidd, hogy kioktatni akarlak… tényleg nem… csak tudod, hogy ha meghalsz, akkor…
-Szóval vegyétek egy kicsit komolyabban, mert ezt így nem lehet csinálni. Nézd át a könyvet, hasonlítsd össze a pontjaitokat a mobéval és légy mindig előtte. Tervezz! Nem megfutamodni kell, hanem egy picit gondolkodni.

Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Szer. Ápr. 23 2014, 09:44

Mikor a lány azt mondja, hogy nem mondott rosszat, sőt nem bántotta meg, akkor végképp nem érti. Mire volt jó ez az egész? Csupán arra, hogy ezen túl ne tudjon mosolyogni? Mert jelenleg egyáltalán nem tud boldog vonalat rajzolni az arcára. Talán soha nem tér vissza hozzá, ráadásul fájdalmasan érinti és fokozza a szomorúságát. Egyelőre nem fog elfutni, habár kezd megfogalmazódni benne ez a lehetőség, de akkor megint ellentmondásba kerülne önmagával. Szereti a problémákat leküzdeni, amit elé gördítenek. Mikor beismeri a másik, hogy másképp gondolkoznak, akkor nem mutatja jelét a javulásnak. Timidus szavai meg biztosan igazak. Ebben a világban hirtelen olyan ostobának, gondolja magát, hogy egy pet simán megölné. Tán a legártatlanabb is. Legyőzték, ezáltal nem tud mást csinálni, mint hallgatni Shu és a sárkány szavait. Egyetlen szó sem jön ajkaira. Mikor a könyvecskéről esik szó, akkor csak elveszi a lánytól és elkezdi olvasni. Az első öt szint szörnyeinek nevét és adatait tanulja meg gyorsolvasással. Mire azok befejezték a beszédet, akkor ő visszanyújtja.
-Ez a tiéd, majd szerzek valahol magamnak egy sajátot. – Az eddig bájos nőből lett egy rosszkedvű. Ezek szerint minden harcot előre meg kell terveznie, sőt ha adatok birtokában van, akkor megfelelően kell elosztani a pontjait. Magyarán minden egyes pontot okosan kell rakni, mert különben nem lesz hatékony. Egy újabb döfés a jókedvének, ami biztosan nem vidítja fel.
-Védekezni lehet? Mármint ha támad, akkor kivédem az ütését. Gondolom a rohamnál nem működik, s akkor kell kitérnem előle. – Elhallgat egy időre, mikor megfogalmazódik benne újabb kérdés sorozat, azonban hezitál, hogy ténylegesen megkérdezze. Agyában dübörög Shu szavai, miszerint nem akarja kioktatni. A játékmeghalást, pedig egyenesen nem akarta eddig elhinni, és nagy valószínűséggel azért bújt a boldogság álcája mögé. Levetette a maszkját, hogy cserébe megmutassa elkeseredett oldalát, aki kezdőként el van veszve ebben a virtuális valóságban. Megnézi a karakterlapját és összehasonlítja a vaddisznóéval.
-Szóval egyforma gyors vagyok vele, de a többi adatom jóval nagyobb, mint az övé. Több életem van, nagyobb a kitartásom eggyel, úgyszintén az erőnél és a fegyverkezelésnél. – Sorolja fel, hogy szinte minden adata jobb, csak az a pár, amiben nem. Tovább töpreng, hogy a nem oly régen megfogalmazott kérdéseket feltegye. Két perc hallgatás után töri meg a csendet.
-Szóval egy idomárnak milyen pontokra érdemes pakolni? Azt tudom, hogy Timidus mondta, hogy bízzuk rájuk a harcot.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Szer. Ápr. 23 2014, 10:33

Shu egy pillanatra mintha vissza szeretné utasítani, hogy elfogadja a könyvet, majd inkább mégis visszaveszi. Ugyan nem érti, hogy a nő miért nem akarja elfogadni a segítségnyújtásukat, de nem ő lesz az, aki rájuk erőszakolja majd a könyvet. Végül is valóban könnyen beszerezhetnek ők is egyet. Így hát visszaveszi és ismét elteszi az eszköztárjába.
-Remélem tényleg nem haragszol. Nem akartalak megbántani, csak nem szeretném, hogy bajod essen. A játék elején sok kezdő játékos és pet halt meg csak azért, mert felelőtlenek voltak.
-Yup! Ráadásul most még én is felelős vagyok értetek, mert én vagyok a rangidős. Tehát. Az, hogy egyforma gyors vagy vele azt jelenti, hogy felváltva fogtok támadni. Védekezni tudsz, azzal kivédheted a támadást, de egyszerűbb félreugrani. Több életed van?!

A sárkány kicsit meglepődik ezen a kijelentésen, majd hosszasan elgondolkodik.
-Biztos vagy ebben? A vadkannak tíz életpontja van, az idomár alapból kettőt kap. Ahhoz, hogy neked több pontod legyen kilenc pontot kellett volna elosztanod, ami azt jelenti, hogy a többi skilledre nem maradt volna annyi pontod, hogy nagyobb  legyen mint a disznó pontjai.
-De… Timidus…
-Shu, kérlek ne vágj a szavamba. Illetlenség. Tehát szerintem ezt gondold át még egyszer.

A sárkány persze tudta, hogy hol a bibi, de zavarta, hogy a lány egyszerűen csak átfutotta a könyvet, és máris azt hitte, hogy ő ismeri a harcot és a pontokat.
-Ha a kitartásod nagyobb egyel az azt jelenti, hogy minden hatodik támadás után kell majd pihenned, a nagyobb erő nagyobb sebzést jelent, és ha a fegyverkezelésed is egyel nagyobb, az jó, mert akkor el kell tudnod találni minden támadással. A speciális képességet nem említetted, pedig az előbb még azt mondtad, hogy azzal is akarsz támadni. Mivel azt mondtad, hogy egyedül a gyorsaságod egyforma vele, és a többi statod jóval nagyobb… bár én az egy ponttal többet semmiképpen nem nevezném jóval nagyobbnak… gondolom akkor a speciális képességeden is két pont van. Az jó, mert akkor az is minden támadásnál találni fog. Ha esetleg mégsem, akkor gondold át, hogy mennyire alapozod erre a győzelmedet, hiszen akkor nem biztos a találatod. És ami a legrosszabb, az irányításról sem esett szó. Ha már kérdezted, hogy az idomárnak melyik képességre kell pakolnia, akkor arra. Titeket mi védünk meg, a petek. Ez a kasztotok lényege. Mennyi pontot raktál az irányításra? És... érted már, hogy miért kell mindent jól átgondolni? Most csak az adatokat és a következtetéseket soroltam el, ezután jön az a rész, hogy megtervezed a harc menetét, és azt is, hogy mit teszel, ha esetleg nem úgy alakul, ahogyan eltervezted. A hadviselés komoly dolog. Tervezést igényel. Nem lehet csak úgy nekiugrani.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Szer. Ápr. 23 2014, 14:37

Egy darabig fogja a kezében a kézikönyvet, amit átnyújtott neki Shu. Nem tudja, hogy visszaveszi-e tőle vagy nála marad. Türelmesen kivárja a lány döntését, ami elég bölcs. Nem akarja elvenni tőle a kézikönyvet csak azért, mert ő még nem fedezte fel. Róják fel neki egy jó nagy hiányosságnak, egyben lustaságnak. Ha élni akar, akkor magához kell ragadni minden olyan eszközt, ami megkönnyíti a célját. Legyint egyet, hogy egyáltalán nem haragszik rá. Leginkább magára lehet mérges, hogy ebben a virtuális valóságban rekedt egy örült ember miatt. Ezután következik Timidus beszéde. Mikor visszakérdez, hogy biztosan több élete van neki, akkor gyorsan ellenőrzi magában. Megtalálja a hibáját, ezért elhúzza a szája szélét.
-Oké, akkor ráadásul több élete van. Sokkal több, mint az enyém. Ez nagyon lassú fejlődést eredményez. Mire én leütöm, addigra súlyosan megsérülök, vagy tán fűbe harapok. – Végül megérkezik a sárkány hosszadalmas beszéde, hogy melyik tulajdonság mit jelent. Végig a peten tartja a figyelmét, miközben szívja magába annak tudását. Természetesen nem tökéletesen jó tanuló, de elsőre megjegyzi a fontosabb részeket. Mikor a repülő hüllő megemlíti a speciális képességét, akkor elkomorodik.
-Azon csupán egy van, míg az irányításon három. Ehh. Jó, felsorolom milyenek a pontjaim első szinten.  Négy életerő,  kettes fegyverkezelés és erő, hármas irányítás, kettes kitartás, egyes gyorsaság és különleges támadás. Gondolom rosszul raktam, amit ki kell majd javítanom, vagy legalábbis következőre okosabban kell raknom a pontjaim. – Az ajkát húzza, aztán próbál valami értelmes taktikát kitalálni, amivel könnyedén győzhet a vaddisznó ellen. Ha minden hatodik körben pihennie kell, akkor azt jelenti, hogy utána hátra kell vonulnia és figyelni. Ekkor támadhat Bendő, aki akár elriaszthatná vagy legalább is üthetné a szörnyet.
-Ha felváltva támadunk, akkor  nagyon sok körbe kerül, hogy én legyőzzem. Több mint húsz kör, ami elég sok idő. – Lehajtja a fejét szomorúan. Ahogy ássák bele magukat a harc rejtelmeibe, akkor úgy egyre fájdalmasabbnak érzi. Ráadásul újabb kérdések merülnek fel benne.
-Van olyan tárgy, amihez kell valamennyi a tulajdonságomból. Például vakító pálca és hét kitartás kell a viseléséhez.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Szer. Ápr. 23 2014, 18:13

Timidus megforgatja a szemeit, majd egy hatalmasat sóhajt.
-Shu! Add neki vissza a könyvet!
-De… azt mondta, hogy…
-Lényegtelen! Add neki vissza!

A lány újra előveszi a könyvecskét, és átnyújtja Ilsette-nek, kinyitva a moboknál. Ő tudja, hogy a sárkány mit akar jelezni, bár nem érti, hogy minek kellett hozzá ez a színjáték.
-A ráosztott pont nem egyenlő a valós életponttal. Tudtam én, hogy ilyen gyorsan nem tudtad átolvasni a könyvet, ezért is próbáltam ki, hogy be tudlak-e csapni. És természetesen sikerült. A vaddisznónak két életpontja van, ami szorozva öttel összesen tíz. Shu a kezedbe adta a könyvet, azért, hogy rendesen áttanulmányozd, te meg ahelyett, hogy elolvastad volna, csak átfutottál rajta. Hányszor mondjam még el, hogy megfelelő tájékozódás nélkül nem lehet harcba menni?
-Timidus… ne légy ennyire szigorú velük. Kezdő játékosok… én sem voltam ügyesebb… és még most is csak miattad…

A sárkány újra sóhajt egyet. Sokszor nem érti, hogy mit keresnek azok a valakik itt, akik ennyire életképtelenek, de mivel az ilyen emberek megvédése is az ő felelősségük, így neki időt és energiát nem kímélve kell nekik szentelnie magát. Ennél önfeláldozóbb és türelmesebb nem is lehetne.
-Tehát. A tudás hatalom. Ha felajánlják a tudást, mondjuk egy könyv formájában, akkor ne utasítsd vissza, hanem fogadd el és örülj neki. Persze csak akkor, ha életben akarsz maradni. Mondjuk… azt legalább okosan tettétek, hogy az elején jól szétosztottátok a pontjaitokat és nem fókuszáltatok egy statra. Ehhez gratulálok.
Eresztett meg a végére azért egy dicséretet is. Sohasem hitte volna, hogy valaha is találkozik olyasvalakivel, aki még Shukakunál is kevésbé ért a harcokhoz. A lány legalább becsületesen tanult és gyakorolt, ha már tehetsége nem volt.
-A fegyverek pedig szintén le vannak írva. Mutasd meg neki Shu!
-Én… izé… elnézést kérek…

Lapozott a megfelelő oldalhoz a lány a nő kezében tartott könyvben, majd azonnal vissza ugrott Timidus mellé. A sárkány nem volt jó kedvében, de valahogy Shu ezt megértette, és annak tudta be, hogy ezek ketten a lehető legjobb példái voltak az öngyilkosjelölteknek, akik mindenfajta tudás nélkül ugrottak volna neki a moboknak. A lányt ez csak megrémítette, a sárkányt azonban, aki hideg és számító logikához szokott a harcban egyszerűen idegesítette az ilyesfajta tudatlanság.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Szer. Ápr. 23 2014, 19:15

Csak nézi kiképzőjét, Timidus ezredest, ahogy forgatja a szemeit. Egyelőre nem tudja értelmezni a jelzéseit, hogy mit takar pontosan. Felvonja a szemöldökét, mikor a sárkány ad Shunak utasítást, hogy adja vissza a könyvet. Kíváncsian nézi, hogy mennyire engedelmeskedik a lány. Magában teljesen elhűl, hogy ilyen előfordul. Hirtelenjében nem tudja megállapítani, hogy ki a szörnyidomár és ki a pet. Elmondták, hogy baráti kapcsolat van közöttük, de ezt nem érzi helyénvaló viselkedésnek, amit a szárnyas hüllő csinál. Elveszi természetesen a könyvet, aztán szorgalmasan figyel a magyarázatra. Mikor meghallja, hogy az állat becsapta, akkor nem repes az örömtől.
-Szóval így szokás segíteni a kezdő játékoson? Becsapjuk, hátha összezavarodik. S egy ideje csak ismétled magad. Így bízzak meg benned és Shu-ban? – Teszi fel a kérdését nyíltan, mikor látni rajta, hogy egyre inkább feszültebbé válik Timidus viselkedése miatt. Ekkor jön a szóáradat a könyvről, hogy tudás az hatalom. Ebben teljesen igaza van, azonban észre kellene venniük, hogy nem akar nekik sem kellemetlenséget. Fogalma sincs hol lehet beszerezni egy  ilyen könyvet.
-Nem kell megdicsérjél. – Közel jár ahhoz, hogy elpattanjon nála egy húr. Kiállhatatlan stílusa van a sárkánynak, amit csak fokoz az ismételgetésével, hogy felkészületlenül ne essen neki a szörnyeknek. Ezek után nehezen, de megállja azt, hogy ne szólaljon fel keményen. Shu-t szintén áldozata Timidus lavinájának, csak erről fogalma sincs. Alaposan megnézi a fegyverekről szóló rész, azonban kis idő múltán megszólal.
-Nem kell a könyv, biztosan nehéz beszerezni. Én magamnak szeretnék venni egyet, s nem másoktól kapott tulajdont cipelni. Inkább mondjátok meg, hol szerezhetek be egy ilyet? – Hangja határozottan csendül, miközben továbbra is feszült marad. Nem menekül el Timidus elől, mert csorbulna tovább a lelki világa. Kezdi azt vélni, hogy a repülő hüllőnek van egy sötét oldala. Eddig rejtegette, most pedig a SAO világába beleszokni próbáló kezdőn tölti ki a felesleges sötétségét.
-Alig vagyok két napos, s ahelyett mindent elmagyaráznál, te rögtön be becsapsz. Mit akarsz ezzel elérni? Egyrészt megszakítod a tanulás menetét, ráadásul teljesen összezavarsz mindenkit. Amivel annyit érsz el, hogy még többen fognak meghalni, és miattad. Ráadásul egy ideje úgy érzem, hogy megy az ide-oda szóváltás és egyre értelmetlenné válik, ha rögtön le akarsz vizsgáztatsz. Főleg ezekkel a piszkos módszerrel.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Shukaku Szer. Ápr. 23 2014, 19:52

A sárkány újra csak nagyot sóhajt, és hátracsapja a füleit, viszont nem szól közbe. Nyugodtan hallgatja végig az egész szöveget, és érdekes módon teljesen nyugodtan is válaszol.
-Szerintem az a baj, hogy te nem tudsz engem megérteni, meg én sem téged. Az emberek furák.
Kettőt hátrébb lép és ránéz a társára, majd int a fejével. Shu nyel egy nagyot, és látszik rajta, hogy nem nagyon örül neki, hogy a sárkány rábízta a feldühített hölgy lenyugtatását… de a világért sem akarna konfliktust, így hát halk, szelíd hangján mégis csak megszólal.
-Timidus szerintem nem akart becsapni. Illetve… nem úgy szerette volna, ahogyan te hiszed. Csak rá akart mutatni arra, hogy tényleg nem szabad kapkodni, mert az az életünkbe kerülhet. Mindössze félt minket. Én általában hallgatni szoktam rá, hiszen ő jobban ismeri ezt a világot, mint mi, mert ez az ő világuk. De… igyekeznünk kell beilleszkedni. Megbízni bennünk pedig… nem tudom. Neked kell eldönteni, hogy megbízol-e bennünk. Azt hiszem… de lehet, hogy butaságnak fogod gondolni… én jobban megbízom abban, aki elmondja nekem a hibáimat, mint abban, aki csak szépeket mond. Abból nem fogok semmit tanulni. Így… persze kicsit nehezebb, de tényleg hatásosabb. A könyvet pedig tényleg nyugodtan megtarthatod. Ingyen lehet beszerezni a piacon, semmibe nem kerül, és nem is nehéz megtalálni. Ugyanolyan tőlem megkapni, mintha bemennél érte a boltba. De… ha nagyon szeretnéd, akkor természetesen visszaveszem, és megmutatom azt is, hogy hol találhatsz másikat. A Kezdetek Városának a legtöbb boltjában van. Nem nehéz ráakadni. És… az a baj, hogy elmagyarázni nagyon nehéz az ilyeneket. Nekem is próbálták tanítgatni, meg mondani, de az úgy nem sokat ér. Pedig tényleg nagyon figyeltem. Akkor tanultam a legtöbbet, amikor tényleg én próbáltam tervezni, és nekem sem mondott többet Timidus, mint most nektek. Sőt… nekem semmit nem mondott, mert akkor még nem is tudott beszélni, csak csipogni. Utána persze elkezdtem megtanulni a nyelvét, és akkor megértettük egymást jobban, de nem volt lehetősége arra, hogy ilyen részletesen kifejtse a dolgokat, mint most nektek. És… ne mondd azt, hogy Timidus miatt bárki is meghalna. Ez nem igaz. Nagyon sokakat mentett már meg. Igazából. És azt is tudom, hogy titeket is megmentene, ha esetleg rosszul sülne el a vaddisznós gyakorlás. Igen… néha egy picit heves, meg nem úgy fogalmaz, ahogyan elvárnánk… de ő csak őszinte. Legtöbbször nem szokta becsomagolni a mondandóját, meg finomítani rajta… így egy picit nyers néha… de igaza van. Nem akar ő rosszat, de tényleg nektek kell kitalálnotok, hogy hogyan tudtok legjobban összedolgozni.
-És íme itt a legnagyobb probléma.
-Igen.

Vágott közben gyorsan a lány, hogy ne Timidus fejtse ki a maga heves módján a dolgokat.
-Amióta beszélgetünk, egyszer sem kérdezted meg Bendőtől, hogy esetleg ő mit szeretne, vagy ő mit gondol. Ha vele együtt szeretnél harcolni, akkor őt is be kellene avatnod, hiszen az idomár és a pet csak együtt tud elérni dolgokat…
A sárkány ezúttal nem szólal meg, mindössze sokatmondóan áll társa mellett, támogatóan, bólogatva minden egyes szavára.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal12695/10100A Település - Page 6 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ilsette Szer. Ápr. 23 2014, 21:08

Nagyon sokat sóhajt a sárkány, mint ha csak arra vágyna, hogy hadvezér lenne Ilsyből és  nem kell annyit beszélnie. Nincsen szerencséje, mert az a fajta nő, aki erőszakhoz folyamodik, mikor akad egy kis probléma. Békésebb módszereket szereti. Annak örül, hogy végre kimondta Timidus a kulcsmondatot. Nem tudják egymást megérteni, mert teljesen más gondolkozáshoz vannak hozzászokva. Míg a sárkány jobban átlátja ezt a világot, addig ő a kinti világban lenne jobb. Végül a szárnyas hüllő odaküldi Shu-t, hogy nyugtassa le. Egyáltalán nem áll szándékában összeszólalkozni velük kezdőként, szóval egy véleményen vannak. Igazán hiányzik az egészből valami, hogy jól működjön.
-Szerinted olyan kapkodós fajta vagyok? – Teszi fel a kérdését, közben magára nem hiszi azt, hogy e cselekedetével önkénytelenül tudatta volna velük ezt a fajta mentalistást. Csupán kíváncsi, hogy mi hogyan működik, ráadásul azt mondják, hogy az elkövetkezendő két hétben meg se forduljon a fejében a harc, akkor valószínűleg elfogadta volna minden zokszó nélkül. Teljesen tisztában van tapasztalatlanságával.
-Be kell vallanom, hogy kissé sérült a bizalom köztünk és lehetőleg próbálok türelmesen fogadni a jó tanácsaitokat. Rendben. Ha a piacon találok ilyen könyvet és ingyen, akkor meg fogom szerezni. Nyugodjunk le, sőt lemondok mára a vaddisznó bántalmazásáról. – Fújja ki a levegőt, sőt elfordul egy időre, hogy nyugalmat erőltessen az egész testére. Nagy levegőt szív be a tüdejébe, hogy aztán nyugodtan fújja ki. Ezután próbálja elfelejteni a kellemetlen részeket a beszélgetésükből.
-Jó, rendben. Timidus mindent jobban tud. Ezt nem vitatom, sőt bocsánat a sértegetésért és szavaimért. Kezdett velem elszaladni a ló. – Fordul feléjük. Hallgatja Shu-t, ahogy védi kedvencét és az irigység fut végig rajta. Bendő nem tud beszélni hozzá, s nem használ semmilyen jelzést. A legegyszerűbb jelzéseket tudja csak: ellenség és barát. Az ellenségre idegessé és morgóssá válik, míg a barátot képen nyalja.
-Hogyan tudjam meg a szándékát, ha nem tud beszélni? Csak egy medvebocs szinte, aki ugyanúgy kíváncsi lehet, mint én magam. – Még mielőtt túlságosan elszaladna alóla a ló, akkor megálljt parancsol magának.  Próbál nem kapkodni, hanem szeretné megérteni a másik kettőt. Meghalni nem szeretne, sőt öngyilkossági hajlama sincs. Szeretne túlélni, mert értékeli az életet. Nem akarja csak úgy eldobni magától.
-Talán később fog tudni beszélni, vagy bővül a kifejezés módja. Két napja vagyunk együtt, s annyi idő alatt összeszokni az idomított állattal nem lehet.

Ilsette
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2014. Apr. 21.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
A Település - Page 6 Exp_bal84/100A Település - Page 6 Exp_ures  (84/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

A Település - Page 6 Empty Re: A Település

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.