Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yukuyama az Árnyharcos

2 posters

Go down

Yukuyama az Árnyharcos Empty Yukuyama az Árnyharcos

Témanyitás by Yukuyama Szomb. Május 27 2017, 22:06

Név: Kirisama Yukuyama
Nem: Férfi
Kaszt: Árnyharcos
Kor: 17

Kinézet: Átlag méretre nőtt srác. Se túl nagy, se túl kicsi. Nem túl kövér, de nem is sovány. Barna haja füléig lelóg. Bőre makulátlan. Egy pattanás sincsen rajta.
Jellem: Csendes típusú srác. Hánytatott életet élt, szóval nem is nagyon akadékoskodik. Hogyha veszekedésre kerül a sor, inkább visszahúzódik,
és nem szól bele. Ezek azok az érzések amiket kimutat... A lelkivilága nagyon sötét... Valaki beszól neki, azonnal a pokolba kívánja. Senkit nem bír. Nincsenek barátai. Ennek ellenére nagyon vallásos.


Előtörténet


Az én nevem Yukuyami. Szegény családba születtem. Öt éves voltam, mikor családunk már nem bírta fizetni a számlákat és lekapcsolták nálunk az áramot és a vizet. Persze ekkor még nem ismertem át a helyzet komolyságát. Talán nem is akartam megérteni... Két évig éltünk így, aztán iskolába kerültem. Az osztály társaim sokat gúnyoltak, emiatt sokat stresszeltem, és mihamarabb szabadulni akartam az iskolából. Négy kerek évig mentek így a dolgok, aztán végre elköltöztünk a családommal. Osaka külvárosába költöztünk, mivel édesapám ott kapott állást. Sikerült befizetnünk minden számlát, és boldogan tudtunk élni két évig. Azután olyan dolgok történtek, amik örökkké megváltoztatták az életem. Egyszer mentem haza az iskolából, évvégi bizonyítványommal. Kinyitottam az ajtót, és a szüleimet vérbefagyva találtam a földön. Nem volt időm reagálni, mert egy férfi engem is megközelített késével, majd vágni akart, de én félre ugrottam, és belerúgtam a karjába, amitől ledobta a kést a földre. Gyorsan fölkaptam, és a mellkasába állítottam. A férfi azonnal meghalt.
Furcsa érzés járta körbe a testem. A bánat és a düh ötvözete. Még egy pillantást vetettem szüleimre: Apám a kanapéban ült, vérrel átitatott újsággal az ölében. Édesanyám a vasalódeszkán feküdt, aminek szép kék színe elhalványult a rengeteg vér mellett. Küszködtem könnyeimmel, de kibírtam sírás nélkűl. Nem tudtam mit kezdeni magammal. Ennél még a halál is jobb lett volna. Hajléktalan lettem. Hogyha hívtam volna a rendőröket, engem is elvittek volna gyilkosság miatt, szóval inkább céltudatlanul sétáltam az utcán. Évekig éltem ott. Persze az élet az utcán nem megy gondtalanul. Sajnálatos módon az iskolát is ott kellett hagynom, mert hajléktalanként az ember nem tud tanulni. Az iskolában feltűnt, hogy nem vagyok ott, és mivel hónapokig nem jelentkeztem, és nem adtam semmilyen életjelet magamról, felbéreltek egy magánynyomozót, hogy kiderítsék élek-e egyáltalán. Hamar rám találtak. A férfinak hideg tekintete volt, mégis éreztem, megbízhatok benne. Elmeséltem neki mindent, mire Ő barátságosan megsimogatta a fejem, és csak annnyit mondott: Megoldjuk. Ez a megoldás nem volt más, mint hogy beiratott egy árvaházba. Nem volt olyan rossz. Viszonylag finom volt a kaja, és új emberekkel is találkoztam, akik hasnló sorsra jutottak, mint én. Így éltem boldogan, míg két éve megpillantottam egy bolt kirakatában egy olyan dolgot, amiről eddig még csak álmodni sem mertem: A NerveGear volt ott. Valami olyan dologra szántam el magam, amit még soha nem tettem, de az én helyzetemben mindenki ezt tette volna: Loptam. Leemeltem a polcról, és elfutottam. Egy internet kávézóba mentem, miután bezárt. Bedugtam a készüléket a konektorba, és a fejem fölé emeltem a sisakot.
- Menekülök.- gondoltam. - Menekülök ebből a rothadó világból.
Ezek után a fejemre emeltem. Olyan érzés töltött el, mint még soha. Kezdhetek egy új életet ingyen és bérmentve...
A játékba belépve egy óriási téren találtam magam, rengeteg réműlt ember mellett. Elöttünk egy óriási, piros köpenyes fazon lebegett, aki magyarázni kezdett:
- Üdvözöllek titeket! Tudom, most meglepődtetek. Én az admin vagyok. Azért jöttem, hogy elmondjak pár fontos információt. Ebből a játékból,
amit most játszotok nem lehet kilépni. Kivéve, ha megölitek a végső főellenfelet a századik szinten. Még egy apróság, hogyha meghaltok, a NerveGear elktronikus hullámokkal kisüti az agyatokat.
- azzal eltűnt.
A többiek mind réműlten álltak, csak én örültem ennek a teljesen új életnek. Mellettem egy srác annyira megijedt, hogy szívrohamot kapott, és összeesett. Eldobta két tőrt, amiket a kezében tartott. Én felszedtem, és övemre csatlakoztattam őket. Éreztem ez egy új kezdet. Egy nagyon jó kezdet. Ebben a világban első dolgom az volt, hogy megnézzem, mennyire nevelt meg az utca: Neki estem pár disznónak. Gond nélkűl elintéztem őket. Az emberek nagy része furcsálta, hogy nem aggódok a halál miatt. Ha megkérdezték, hogy lehet ez, csak annyit mondtam:
- Mindenkinek meg van írva,mi a sorsa. Az enyém pedig az, hogy itt éljek, Aincradban. Hogyha meghalok... Isten akarata volt.
Így teltek éveim Aincrad első szintjén. Viszont most... Most elhatároztam, hogy "világot" fogok látni, és megnézem Aincrad többi szintjét is. Így kezdetét vette nagy kalandom...


A hozzászólást Yukuyama összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 28 2017, 21:22-kor.
Yukuyama
Yukuyama
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2017. May. 27.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
Yukuyama az Árnyharcos Exp_bal10/50Yukuyama az Árnyharcos Exp_ures  (10/50)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Yukuyama az Árnyharcos Empty Re: Yukuyama az Árnyharcos

Témanyitás by Cardinal Vas. Május 28 2017, 13:36

Osu!

A pozitív az, hogy látszik, van érzéked az íráshoz. Van stílusérzéked, kreativitásod és fantáziád. Ennek ellenére nem tudom még elfogadni az előtörténeted, muszáj néhány dolgot javítgatni benne.

Először is egy kicsit rövid: minimum 500 szót kérünk, úgyhogy néhány mondattal meg kéne toldanod. A játékban már eltelt néhány év, ha kibővíted azzal, mit csinált a karaktered eddig, akkor ez a probléma meg lesz oldva. Másodszor, vannak durva helyesírási hibáid, elütéseid. A böngésződ vagy egy szövegszerkesztő ezeket pirossal aláhúzgálja, csak annyi a dolgod, hogy erre odafigyelsz és kijavítod. Harmadszor pedig a történetben van egy gikszer, legalábbis irreális, ami a tragédia után történik. Ha jól számoltam, kábé 13 éves a karaktered, amikor meghalnak a szülei. Nem valószínű, hogy el tud bújni a rendőrök elől egy magányos kissrác, fel fog tűnni, ha éjjel egyedül bóklászik. Vagy szerezz segítséget, vagy lépj rá a nevelőotthonos útra, mindkettőben van sztori, amitől kicsit színesebb lehet a történet.

Ha ezeket kijavítod, üzenj itt vagy privátban, és újra rálesek Wink
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Yukuyama az Árnyharcos Exp_bal0/0Yukuyama az Árnyharcos Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Yukuyama az Árnyharcos Empty Re: Yukuyama az Árnyharcos

Témanyitás by Cardinal Kedd Május 30 2017, 21:06

Osu!

Hossz rendben van, a történet még kicsit sántít így, hogy szegény rendőrök helyett magánnyomozóra bíztad a melót, de annyi baj legyen. A helyesírásod ellenőrzésére mindenképp találj egy alternatívát, segít a szövegszerkesztő, másik böngésző, vagy egy magyar szótár telepítése a jelenlegi böngészőbe. De a lényeg, hogy elfogadom az előtörténeted.

A legfontosabb, hogy pontozd a karakteredet. Összesen 5 pontot oszthatsz rá az árnyharcos alapra, ami így néz ki:
Élet: 1
Fegyverkezelés: 3
Erő: 2
Kitartás: 1
Gyorsaság: 2
Speciális képesség: 1

A kiosztás mellett kapsz tárgyakat is.

2x Kezdő Kés (felszerelt, +0.5 erő)
Kezdő Ruha (felszerelt, +2 páncél)

Hazatérés Kristály (ezzel már ismert városokba teleportálhatsz)
1x Mini Potion (+5hp) - harc közben visszatölt 5 hp-t.

És ne feledkezzünk meg az aranyról. 70 arany üti a markodat.

Itt az idő adatlapot készíteni, amit itt tehetsz meg, új topic nyitásával, aztán ha játszani szeretnél, találj magadnak egy játszó vagy küzdőtársat esetleg jelentkezz küldetésre.

Ha akármivel kapcsolatban egyéb kérdésed van, nyugodtan dobj egy privát üzenetet nekem vagy kérdezd meg chaten. Smile
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Yukuyama az Árnyharcos Exp_bal0/0Yukuyama az Árnyharcos Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Yukuyama az Árnyharcos Empty Re: Yukuyama az Árnyharcos

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.