Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] A csokor

3 posters

Go down

[Küldetés] A csokor Empty [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Silica Kedd Május 10 2016, 07:43

A csokor

Sikeresen eljutottál a virágmezőre, ahogyan a küldetéstábla mellett üldögélő öregasszony kérte tőled, és talán már el is kezdenéd gyűjteni a kettő Kis Tövisgyökeret, négy Faeno Levelet, öt Barna Gombát és a hét Vörös Pitypangot, hogy teljesítve a küldetést megkapd a jutalmadat, a növénytasakot, ám valami hiba csúszik a rendszerbe, mert bármely virág, amihez hozzáérsz azonnal elhervad Sad

Résztvevő: Cearso
Határidő: május 30.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Cearso Szer. Május 11 2016, 14:11

Nagyon rég voltam már ilyen küldetésen. Főleg azért mert nem nagyon volt szükségem a növényekre, hisz fejleszteni nem tudok velük, kristályreceptem meg még nem volt.
Azonban a múltkori látogatásom Shunál elgondolkoztatott.
Persze az első gondolatom nem az volt, hogy menjek el virágot szedni. A két gondolat közt egy nagyon nehezen megmagyarázható kapcsolat füzödik. Ha elkezdeném magyarázni a többség csak a fejét kapkodná, hogy melyik gondolatot, mi füzi össze az előtte lévővel, vagy a következővel.
Jól van..., a valóság az, hogy már én se tudom, hogy jutottam el idáig. Csak annyit, hogy közben felmerült Shu, a Vigor, Anat, majd valahogy a növények.
És most itt állok tanácstalanul. Ez egy lehetetlen helyzet. Eddig akárhányszor láttam ezt a problémát mindig valami ősi átok lapult a háttérben. De mért venne engem célpontba? Nem csináltam semmi rosszat.
Mikor felfigyeltem a jelenségre lenyitottam a menümet és gyanús jeleket kezdtem keresni. Nagyon nem tetszik nekem ez a dolog. Nem sok megoldást láttam a problémára. Mivel nem ismertem egyetlen sámánt se, aki le tudná venni rólam az átkot, inkább olyan megoldást akartam választani, ami nem veszi komolyan az átkok természetét, és jobban beleillik ebbe a környezetbe.
Így hát fogtam magam elővettem a gyenge tisztitó kristályt, amit nem olyan régen szereztem, és elhasználtam magamra, hátha meg tudok szabadulni ettől az érthetetlen dologtól.
Illetve reménykedtem, hogy a kristályt azelőtt el tudom használni, hogy az is eltűnne a semmiben, illetve nem esetleg valami mérget szedtem össze, amivel ez a verzió sajnos még nem boldogul.
Vesztenivalóm nem igazán van.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Silica Szer. Május 11 2016, 14:25

Kristályod van, mindennek tökéletesnek kellene lennie, de úgy tűnik ez nem a te napod, és feleslegesen veszíted el az értékes itemedet, ugyanis az átok továbbra is fent marad, a virágok sorra halnak el kezeid között. Na persze ezek könnyű küldetések, egyik sem megoldhatatlan, és mielőtt már úgy döntenél, hogy feladod, egy virágszedő kislány jelenik meg a réten, egyenesen feléd szökellve, hatalmas kosár virággal a kezében. NPC, efelől semmi kétséged nem lehet. Ugyanúgy néz ki, mint a virágszedők a céhekből, talán egy is közülük, ezt nem tudhatod, azt azonban igen, hogy megáll előtted, rád emeli nagy kerek szemeit, és csilingelő hangon megszólal.
-Csókolom Bácsi! Látom nagyon szomorúnak tetszik lenni a bácsinak. Hana-chan segít a bácsinak, ha a bácsi is segít Hana-channak.
Ezzel feléd nyújtja a kosarát, és kérlelő, nyafogó hangon folytatja.
-Lécci-lécci csinálj nekem egy koszorút a hajamba bácsi kérem!
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Cearso Pént. Május 20 2016, 08:22

Hát, ez közel sem úgy alakult, ahogy szerettem volna. Hiába próbáltam szedni a virágokat, azok újfent elhervadtak a kezem alatt. Én meg sikeresen megéltem azt a pillanatot, hogy sikertelen legyen az a kristály, amit pont az ilyen helyzetekre találtak ki. Mit is lehet ilyenkor tenni? Mikor a tudomány csödöt mondott, már csak egy dolog van hátra: Reménykedni kell a csodában.
És nem is kellett várnom sokat. Mondjuk nem sorolnám épp a csodák közé, hisz a virágmezőn szerintem nem túl szokatlan látvány egy virágot szedő lány látványa.
Nos, ha ez nem is, akkor az már igen, hogy ez a lány, mint egy mentőangyal sietett a segítségemre.
Vagyis próbált segíteni, de féltem egy kicsit, hogy elrontom a lány eddigi munkáját.
Ez is csak akkor jutott az eszembe, mikor majdnem kivettem az első néhány szál virágot, hogy nekikezdjek a fonásnak, de még időben visszahúztam a kezem.
Nem hiszem, jogy a segitési szándékom változtatna azon a tényen, hogy minden egyes virág elhervad a kezemben.
Persze nem hagyhatom itt a lányt minden szó nélkül, azzal hogy biztos nem tudnék neki segíteni.
Én szívesen segítenék. Csak félek, hogyha hozzányúlnék a gondosan összeszedett virágaidhoz, akkor azok is erre a sorsra jutnának.
Majd leguggolok a földre, és megpróbálom demonstrálni, hogy milyen problémával is küszködök per pillanat.
Miután a virág ismét elhervadt, még arra is megkértem, hogy ő is hívjon engem a nevemen.
És kérlek ne hívj csak úgy bácsinak, Hana-chan. Nekem is van becsületes nevem. Hívj csak nyugodtan Cear-nak.
Van egy olyan érzésem, hogy ebből amúgy is Cear bácsi lesz a végén, de az a megnevezés már tényleg kevésbé zavart volna.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Silica Pént. Május 20 2016, 08:29

A lány kissé elbizonytalanodik, amikor visszahúzod a kezedet, ám amikor megmutatod neki, hogy mi is a probléma tárgya, azonnal visszanyeri a mosolygós önbizalmát, és megrázza a fejét.
-Ne aggódj Cearso bácsi, az én virágaim nem fognak elhervadni, hogyha azokat szeretetből és kedvességből csinálod nekem, nem pedig azért, hogy jutalmat kapj a segítségedért. A virágok érzik a jó embereket, hiszen ismered a mondást. Aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet.
Ezzel újra feléd nyújtja a kosarat, ő pedig lecsüccsen a fűbe, és áhítattal szemléli a munkálkodásodat, amennyiben belekezdesz. És amennyiben tényleg belekezdhetsz, akkor láthatod, hogy a kosárból vett virágok valóban nem hervadnak el, bár ha hozzáérsz a leszakajtatlan társaikhoz, azok még mindig szomorú sorsa jutnak.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Cearso Kedd Május 24 2016, 16:34

Vannak teljesen kiszámítható dolgok az életben. Az egyik az, hogy ha egy lány bácsinak kezd el szólítani, szinte lehetetlen feladat, hogy ezt valaha mindörökre elfelejtse. Persze, a nevem használatával ez egy kicsit közelebbi, ami már nem is annyira nagyon zavaró.
A másik, hogy nem létezik olyan univerzum a valódin kivűl, ahol legalább egyszer ne forduljon elő az a klisé: hogy a szeretet és a tiszta szív mindent legyőz. Mikor meggyözödtem arról, hogy ezek a virágok a küldetés részei, mivel nem hervadtak el, kivettem pár szálat, és nekikezdtem az egyik legegyszerűbb fonásnak, amit csak ismertem. Mikor befejeztem, nem éreztem úgy, hogy ez megfelelne a lány elvárásainak. Pláne nem az enyemnek. Ezért újrakezdtem az egész műveletet, és most egy kicsit nehezebb technikához nyúltam, amihez megpróbáltam minél több virágot felhasználni.
Mikor még nem voltam teljesen belefeledkezve a munkába a következő kérdésem az volt:
-Mondd csak Hana-chan, nem lenne jó, ha megmutatnám, hogy kell szép koszorút csinálni? Akkor nem kéne másokra hagyatkoznod ebben az ügyben.
Tiszta szívből ajánlottam fel, és tényleg nem vártam cserébe bármit. Az ilyen pillanatokat kevesen értékelik a játékban. A többség valószinüleg csinálna gyorsan egy koszorút, majd magára hagyná a lányt, csak azétt mert rohannak. Én inkább lassan, de biztosan dolgozom, és ha Hannácska nem sürget, akkor akár az egész napomat egyetlen koszorú elkészítésével töltöttem. És ha valamit nem éreztem elég jónak, akkor nem sajnáltam sem az időt sem az energiát a visszabontására.
Majd késő délután felé boldogan tartottam fel az elkészült koszorút, és ha a kicsike megengedi, akkor én magam raknám a hajába a fejéket.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Silica Kedd Május 24 2016, 17:14

A lány hol a szemedbe néz, hol a hajdíszre, amin dolgozol, ám ezt az ide-oda nézelődést megszakítja a kérdésed. Nem jön azonnal válasz, szemöldökét ráncolva, értetlenül mered rád, még kissé csalódottnak is tűnik, ám csak egy pillanatra. Leszakít egy virágot a földről, és a kezedbe adja.
-Megtaníthatnálak arra Cearso bácsi, hogy hogyan szedj úgy virágokat, hogy ne hervadjanak el, de az nem lenne olyan muris, mintha az én kosaramból fonnád őket, mert így olyan, mintha együtt csinálnánk.
Jelentőségteljesen hátrateszi a kezeit, összekulcsolja a háta mögött, és megrázza a fejét.
-Ha megtanítasz egy fonásra, Cearso bácsi, az akkor is az én fonásom lesz, akármit csinálok. Ezt így viszont tőled kapom, te vagy benne, és rád emlékeztet. Ebben benne van a te jóságod, és így mindegyik koszorúm egyedi lesz, tele szeretettel.
Egyáltalán nem sürget, sőt, ha valóban az egész délutánt vele töltöd, akkor ő maga ugrál körbe különböző módokon. Egy tündérmesében is érezhetnéd magadat, ugyanis ha megéhezel vagy megszomjazol, virágkehelyből ad neked harmatvizet és édes nektárral kínál. A csoda azonban nem tart örökké. Megengedi ugyan, hogy a fejére helyezd a művedet, ám amit a hajába kerül, a kislány helyet már az az öregasszony áll előtted, akitől felvetted a küldetést.
-Jó tett helyébe jót várj, kisfiú. Hálából az önzetlenségedért a kosárban maradt virágokat mind neked adom.
Nyújtja felé reszkető, göcsörtös ujjaival a kosarat, várva, hogy átvedd a jutalmadat, miközben a panel is értesít a küldetésed sikeres elvégzéséről.
Silica
Silica
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 809
Join date : 2014. Apr. 20.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Cearso Vas. Május 29 2016, 08:56

Igen, meg tudom érteni Hanna-chan érvelését is, de nem értek vele egyet egy kicsit sem. 
-Ha megtanulsz egy fonást, attól függetlenül is megkérhetsz másokat, hogy csináljanak neked, csak épp te is tudsz csinálni, és nem kell arra várnod, hogy felbukkanjon valaki, aki tud csinálni neked egy hajdíszet.
Ráadásul nem kéne azzal rávennie az embereket, hogy átkot szór rájuk. És nem hiszem, hogy egy ilyen kislánynak olyan sokat nemet mondanának ilyen ócska trükkök nélkül is. Én legalább is biztos nem.
És ahogy ott ténfereg körülöttem, ahogy dolgozom csodálkozok, hogy mért is kéne neki bármi dísz, hiszen így is elég bájos egy teremtés. Vannak, akik dísz nélkül szebbek, mintha bármilyen ékszert is hordanának. És ez a lány pont ezekhez az emberekhez tartozik.
Mikor végre elkészültem, és sikerült a lány fejére raknom a koronáját, az első pillanatban meglepödök, majd pár pillanatig becsapottnak érzem magam. Aztán túl is léptem a dolgon, és úgy döntöttem, hogy nem foglalkozok azzal, hogyan is néz ki a lány.
Egy pillanatig elgondolkoztam azon, hogy itt hagyom a nöényeket a "lánykának", aztán arra jutottam, hogy azzal lehet hogy csak megsérteném szegénykét. Amúgy is tud magának szedni, hogyha akar.
-Köszönöm a mai napot Hanna-chan. Igazán élveztem az együtt töltött időt.
Hiába az öregasszony forma, meg minden, én arra a kislányra fogok emlékezni, aki ma egész nap örülöttem térült fordult, amig én lázasan dolgoztam neki. És eszerint is fogok elköszönni tőle.
-Remélem még tallkozunk majd valamikor.
És remélem legközelebb, majd a kislány formájában találkozhatok vele. Azt sokkal jobban bírnám. És már el is mentem a közelből.

_________________
1.:

2.:

3.:

4.:

lvl 38:
Cearso
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 2010
Join date : 2014. Aug. 25.
Age : 25

Karakterlap
Szint: 38
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Cardinal Szomb. Jún. 11 2016, 11:26

Ide meg nem osztottam, tessenek figyelmeztetni reagkorbács Jutalom 40 arany és a lenti gazok.

Cearso:
1 [T1] Kis Tövisgyökér 2 [T1] Barna Gomba 2 [T1] Tövisgyökér 1 [T1] Vörös Pitypang
2 [T2] Vörös Gomba 1 [T2] Nihil Levél 2 [T2] Óriás Pitypang
4 [T3] Nihil Ág 2 [T3] Eknier Levél 1 [T3] Ezüst Százszorszép 5 [T3] Gigantikus Pitypang
2 [T4] Faeno Virág 1 [T4] Eknier Ág 1 [T4] Fekete Gomba 2 [T4] Nihil Bogyó 1 [T4] Fagyott Pitypang
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A csokor Empty Re: [Küldetés] A csokor

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.