Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Caldera tó

+6
Eru
Afton
K1
Cearso
Silence
Cardinal
10 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Eru Vas. Dec. 08 2019, 22:27

-La la la lala
Lallázás és nanázás meg minden IS van itt kérem szépen. Pocak itt nem éhes vagy is nem az energia szint miatt kell enni. Nem valódi étel, amit meg szerezhet bárki ide bent, de a nem valódi érzetet el kell nyomni valamivel.
- Uhh mintha abban a túlélős komandozos játékban lennénk néha.
Gondolkodom el hajamba túrva, mi közben érdeklődve figyelek minden kis részletet a környéken. Úgy mesélték van erre egy tó valahol. Vigyázzak mert a terep elég sziklás és nagyot lehet esni egy szakadékba is akár. Na lepottyanni nem szeretnék és hasra esni sem. Főleg akkor, ha sokan néznek vagy is látják, bár végül is kit érdekel? Amig én jól érzem magam és jól szórakozok nem számít más.
Hasam jelzést ad, mi szerint ideje lenne valamit majszolni, úti társam persze most is farkaséhes, mint mindig. Jó magam elrágcsálok egy almát vidáman, nem foglalkozva a ténnyel leve folyik az arcomon. Amikor beszélgetés foszlánya üti meg a fülem. Az almám gyors be is puszilom ahogy azt kell, Zita pedig eltünteti nyom nélkül a maradékot.
Érzem a sugallatot, egyél és falj fel mindent és mindenkit. Egyik kőhöz érve felvillan a jelző immortál, na ná mi más! Szép is volna még ezt is felfalná az én kis férgem. Fura csak most jutott eszembe, ha Zita féreg vagy is kukac akkor dupla kukac azt hiszem.
- NEM! Nem eszel meg senkit sem hányszor mondjam el? Elégedj meg a kajával, amit adok!
Bal kezemet jobban tartva mérgesen förmedek rá vékony hangomon, és mutató újamat felé emelem.
- Na na hagyd abba te giliszta! Ostoba vakond eledel!
Pfff na ez ám a káromkodás, amivel le is buktatom magam a két idegen elött. Ennél ékesebb bizonyíték nincs is itt vagyok a közelben. Mikor ki érek egy tereptárgy takarásából meg is pillantom őket.
- Ohh Csoki!
Köszönök oda kezeim hátam mögé kapva mert ép tettlegességé követett el egyik a másik ellen. Vagy is külső szemlélő úgy láthatta épp magamhoz nyúlok és saját kezem készülök felpofozni.
Eru
Eru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 212
Join date : 2019. Jul. 06.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2727/2900Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2727/2900)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Silence Szer. Dec. 18 2019, 10:27

Kérdőn húzta fel a szemöldökét. Nem tudod, hogy mi az a céhbank? De hát nagyon sokan vannak céhben Aincardban... Ahol segítenek egymásnak... Hogy hogy nem ismered? Kicsit feljebb nézve az mindenesetre biztossá válik számára, hogy nem vagy tagja történetesen egyiknek sem... Akkor talán nem is csoda, ha nem tudja mi az?
A gondolatspirálba viszont nem tud belekerülni, mert végül elutasítod. Pedig tényleg szívesen keresne egy fotókristályt neked...
Végül pedig azzal, hogy emlékezteted a rajzra, vissza is tereled a gondolatait a csodálatos tájra. Igaz! Mostmár igazán be kellene fejezni a képet!
Neki is lát újra, hogy az utolsó simításokat elvégezze. Tényleg nem tart már sokáig, hogy elkészüljön.
Közben a közeledő lalázást nem veszi észre, mert arra koncentrál, hogy minél hamarabb befejezze.
A veszekedésből azért valami kicsit beszűrődik a tudatába, így az utolsó vonás után, mikor már úgyis nagyjából elégedett az eredménnyel, kérdő tekintettel fordul hátra. Aztán lassan - és nagyon óvatosan, el e veszítse az egyensúlyát - feláll, és letéve a rajzmappát kicsit közelebb lép a hangokhoz. Valakit bántanak? Neki azt mondták, hogy a Liga tagjai segítenek azokon, akiket bántanak, úgyhogy akkor most neki oda kell menni, és segíteni.
Viszont, mire hátranéz rád kérdő tekintettel, hogy jössz-e Te is, egy magaforma alak előkászálódik az egyik szikla mögül.
A füzetét gyorsan előkapva kezd írni, közben pedig megüti a fülét a csoki. Pár pillanat múlva pedig az érkező idegen - és ha úgy helyezkedsz, te is - olvashatja a szavait.

Nem lett bajod? Bántott valaki? És... Csoki? Mint forró csoki?

pislog kérdőn, csillogó szemekkel. Ha forrócsokiról van szó, ő is kér belőle, mert az a legfinomabb a világon.
Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14616/10500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14616/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Afton Szer. Dec. 18 2019, 18:49

Hát nem is olyan eltitkolt hely ezek szerint ez a tó, lévén meghall egy harmadik hangot is magukon kívül. Afton erre csak elmosolyodik eleinte, lévén úgyis Sil művének befejeztét várja, addig pedig elszórakozik azzal, hogy elkap egy aprócska kavicsot és az ujjai között forgatja. Eszébe jutnak még odakintről azok a kis kőtornyok, amiket emberek előszeretettel építettek ilyen helyeken fel, majd az a cikkáradat, amelyik azt taglalta, erről jobb lenne leszokni minél hamarabb, lévén aprócska állatok lakhelyét is tönkretehetik velük. A férfi kételkedik abban, hogy ebben a digitális világban lennének-e ilyen kis élőlények, mobocskák, de végül már csak puszta tiszteletből sem épít tornyocskát. Később viszont talán keres kacsázáshoz való köveket.
És ekkor fogja fel, hogy egy ideje már nem éneklést, hanem furcsa, vitatkozó beszédet hall. Nem hangosan, a szavakat nem igazán tudja kivenni, de ahogy Sil kérdőn ránéz, találkozik Afton pont felé forduló tekintetével is.
-Hmm? -emeli meg kérdőn a szemöldökét, majd a lánnyal együtt ő is felkel a földről. Akárki is veszekszik akárkivel, Silnek jobb lenne nem odamenni; ha mégis megteszi, a férfi mindenképp elévág kissé, hogy megelőzhesse a bajt, de mikor csak egy újabb kislány bukkan fel, megnyugszik, egyben furcsa gondolat siklik át a fején: "A SAO-ban csupa ilyen gyerek jelentkezett be?"
Viszont ahogy ez a lány viselkedik... az furcsa és... felettébb érdekes. Nagyon, nagyon érdekes. Mintha önmagával viaskodna, a szó legszorosabb értelmében.
-Minden oké? -kérdezi még azelőtt, hogy Sil befejezné az írást, de gyorsan azt is elolvassa, majd elkuncogja magát. -Szerintem csak köszönt. -suttogja kicsit, majd Eru felé fordul. -Igaz? Bár, az igaz, hogy nálam mindig van csoki. -ejt meg egy huncut mosolyt, ahogy egyik köpenyzsebéből előhúz egy tábla lila csomagolású csokoládét. -Forrócsokival itt helyben viszont nem tudnék szolgálni.
Afton
Afton
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 274
Join date : 2019. Jun. 25.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14782/10100Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14782/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Eru Szomb. Jan. 04 2020, 18:05


- Nyughass már...
Morgos a szám félre húzva és ökölbe szorítom a kezeim hátam mögött. A lány, aki ír, furcsa miért nem beszél? Talán ennyire különc vagy sznob akárkivel nem áll szóba? Furcsa nekem a viselkedése, de azért kíváncsi vagyok rá is meg a colos férfira is, aki vele van. Közelebb suhanok pikk pakk ott vagyok elöttük kiváncsian figyelve őket. Amikor meg látom mit írt a lány mert felém fordította elolvasom. Ajkaim mozognak miközben magamban értelmezem a szavakat.
- Csak össze vesztem Zitával, mint mindig. Folyton fel akar falni mindent és mindenkit. Belőletek nem akar falatozni nyugi.
Elmosolyodom és először a lányt majd a férfit járom körbe apró gyors mozdulatokat téve. Igen, ha azt hiszitek agyon koffeinezet és túl pörgetett hörcsög vagyok jó utón jártok.
- Igazából csak köszöntem, de egy forró csokit mi is meg innáááá
Mikor elő kerül a csoki a szavam is eláll és a nyálam ki csordul, felkerekedő szemekkel figyelem és tekintetem követi a tábla mozgását. Kicsit talán olyan vagyok, mint egy csokira éhes kóbor macska. Észbe kapok mielőtt még egy mini tengert csinálnék a negyedik szintre a nyálammal, ami csorog kifelé le törlöm bal kezemmel. Amit aztán vissza is dugok a hátam mögé óvatosságból. A legjobb lenne, ha levenném, de biztos kitörné őket a frász lekapnám a kezem és szatyorba tenném.
- A forró csoki még hidegen is finom szerintem, na de a narancsos ízel vagy mézes kalácsos ohhhh.
Áradozok elötük a csokikról, nem is kérdéses a kedvencem az alma után a csoki, milyen csoki hát mindegyik. A kerek a lyukas, a töltőt és még sorolhatnám holnap estig.
- Öhm egyébként ti mit csináltatok itt kettesben?
Néztem rájuk kérdőn, kisé meg emelt szemöldökkel. Majd intettem hátra felé kisé elfordulva és hozzá tettem a következőt még.
- Ha meg zavartunk valamit elmegyünk, nem akarunk problémát senkinek sem.
Eru
Eru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 212
Join date : 2019. Jul. 06.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2727/2900Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2727/2900)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Silence Vas. Jan. 05 2020, 14:20

Kicsit zavartan pislog a megjelenő kis alakra... És hiába keresi, nem látja azt a Zitát... És miért akarna enni belőle? Azért elég ijesztően hangzik a dolog, úgyhogy hátrál egy lépést, biztos ami biztos, és folyamatosan a környéket fürkészi. Nem tudja, honnan jelenhet meg ez a Zita, aki olyan éhes....
Aztán meg csokit emlegetnek, és azt mondják, csak köszönés volt... Nem érti... Ki köszön úgy, hogy csoki?
Főleg, hogy egy táblányi elő is kerül... Akkor ebből most neki szabad kérnie? Kérdő tekintettel néz Aftonra, mert bár nem olyan finom, mint a forrócsoki, vagy a brownie, de a csokit is nagyon szereti.
Azon meg sem lepődik, hogy itt nincs a kedvenc italából, hiszen kint vannak az erdő közepén, egy tónál...
Zavartan pislog a furcsa kislányra... De hát itt hideg forrócsoki sincs... Nem mintha kóstolta volna már, de biztos hogy az is finom, de itt akkor sincs... Honnan lenne? Hiszen a sziklából meg a fából nem folyhat csoki... Vagy de?
Az oldja a zavarát, hogy a furaság végül rákérdez, mit is csináltak. Lelkes csillogás költözik a szemébe, ahogy írni kezdi a választ, és nyúlna a rajzos mappájáért is... Amit viszont ott hagyott a szirt szélénél.
Így csak a füzetet fordítja a kislány felé.

Lerajzolom a legeslegycsodaszebb látványt egész Aincardban! Meg is mutatom, csak ott hagytam a szirt szélén
bök a fejével oda, ahol az imént ücsörgött rajzolgatva.
Aztán a megjegyzésre is válaszol, egy következő füzetlapon

Nem zavarsz, és nem a miénk ez a hely, nem mondhatjuk meg, ki lehet itt...
magyarázza, és erről eszébe jut a Palota, amiről viszont azt mondták, az az övék, és ők döntik el, kit engednek be.
Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14616/10500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14616/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Afton Szomb. Jan. 11 2020, 11:36

Zita, akit nem látni, magában beszélő lány, furcsa mozdulatok, mintha ő maga sem lenne biztos bennük. Skizofrénia, DiD, esetleg valami azokhoz hasonló tudathasadás lehet. Afton már-már ösztönösen kezd gondolkodni, magában összeszedi a látható tüneteket, de tudja jól, egy helyes, pontosabb diagnosztikához hosszú-hosszú beszélgetéseket kéne kezdeményezni a lánykával. Hogy Zita miért ilyen haspók, az már egy olyan kérdés, ami naaagyon elkezdi mozgatni a fantáziáját. Vajon miért pont egy olyan másik személyiség alakulhatott ki nála, ami szó szerint mindent meg akar enni?
/*user próbál elvonatkoztatni Sayatól és Húgitól XD */
Mivel a hasadt személyiségűek között akadhatnak veszélyesebbek is akár, hiába nem tűnik a kislány még annak, egy nagyon icipicit áll csak Sil és az ismeretlen közé. Észre se lehet venni, igazából, hogy egy fél lépéssel közöttük van, és barátságos mosollyal leplezi, hogy minden idegszála ugrásra készen áll. Nem akar bántani senkit, de készenlétbe helyezi minden tudását mind pszichológiai, mind önvédelmi szinten.
Bár a látvány, ahogy a kicsinek még a nyála is csordul a csoki láttán, megmosolyogtatja. Kibontja a csokoládét a csomagolásából, majd letör belőle egy sort és "Zitának" adja - magában egyenlőre így nevezte el a kislányt, amíg túl nem esnek a bemutatkozáson. A következő sort Sil kapja, majd ő maga is tör magának egyet.
-Ha már megvolt akkor most a békecsoki, és ha Zita szereti, kaphat ő is... -emeli meg kicsit a táblát. -neked mi a neved? Én Afton vagyok, ő pedig Silence. Nem zavartál meg semmit, mi is most találkoztunk, és várom a... a legeslegycsodaszebb látvány legeslegcsodálatosabb megörökítését. -mosolyodik el szélesen, ahogy fogai közé kapja a csokisor első kockáját és letöri. -Nyugodtan csatlakozzatok hozzánk.
Mivel azok, akiknek több személyisége is van, általában örülnek neki, ha mindannyiukat elfogadják, Afton máris igyekszik kimutatni, hogy nem gondolja a helyzetet furcsának vagy szokatlannak. Bárkivel megeshet, és ő tiszteletben is tartja, ha valaki ilyen helyzetbe kerül akár tudatosan, akár tudattalanul - bár az utóbbi szokott a gyakoribb lenni. A lányka bizonyára rémes dolgokon mehetett keresztül, ha megszületett Zita, és mellette még ki tudja, mennyien...
Afton
Afton
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 274
Join date : 2019. Jun. 25.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14782/10100Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14782/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Eru Csüt. Jan. 16 2020, 19:41

Oldalra döntöm a fejem, nem igazán értem miért mondta vagy is írta a lány, amit. Tudom, hogy ez a hely mindenkié ők előbb voltak itt és ha valami privát közös dolguk van. Nos mi el leszünk magunkban egy kicsit odébb is.
A rajzra viszont kíváncsi vagyok igy tekintetem oda vándorol a rajz felé, amit említett.
- Kíváncsi vagyok, meg mutatod nekem is, ha szabad?
Oh közben még csoki is érkezik a magas férfitól, a nyálam újra meg indul és el is veszem jobb kezemmel. nem is habozok rögtön bele harapok. Szemeim csillognak az íz fantasztikus, igazából, ha nem lenne finom a csoki. Még akkor is igy éreznék. Mint azt már részleteztem talán fentebb kerek csokit, a töltött.... és igy tovább. Bár melyik jöhet bármilyen mennyiségben. Talán, ha egésznap csak ezt enném se bánnám.
- Zita mindent szeret, ő folyton éhes.
Végig mérem mind kettejüket úgy, hogy közelebb lépek. Még meg is szaglásom őket egy kicsit majd el mosolyodom.
- Titeket kedvel, ti nem akartok rosszat nekem. Másnak sem, úgy érzi és én hiszek neki.
Oh ennyire jó csodás lenne a látvány, amit épp zavarok, most már totálisan kíváncsi vagyok. SŐT mega izgatott és meg hát minden szuper felhúzót izé, aki bevan pörögve. Mielőtt még túlságosan is felizgatnám magam és pattogásba vagy rohangálásba kezdenek, meg hallom a nevük.
- Szia Afton, szia Silence én Eru vagyok.
Elő húztam hátam mögül a bal kezem és nyitott újakkal feléjük tartottam.
- Ő pedig Zita. Igazából ő mindent szeret meg enni, meg kérnélek titeket soha ne érjetek hozzá. Nem szeretném, ha bántana titeket.
Eszembe is jutott, hogy csokim nincs, de rengeteg alma lapul nálam. meg minden féle kacat, használhatatlan item is többe közt. Elő kotortam két almát és újdonsült partnereim felé nyújtottam jobb kezel. Mi közben magam mellé engedett bal kezemben egy apró tör elpixelelezödve meg semmisült. Az a kis fegyver, amit almákkal együtt vettem elő az imént.
- Kértek almát?
Kérdeztem egyre közelebb nyújtva a piros gumikét. A csokit viszonozni kel, na meg a csodás kép látványáért is fizetni kell vagy nem?
Eru
Eru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 212
Join date : 2019. Jul. 06.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2727/2900Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2727/2900)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Silence Csüt. Jan. 23 2020, 15:03

Kissé elpirulva, de vidáman bólint a furcsa lány kérdésére. Szivesen megmutatja, bár nem lesz olyan szép, mint az igazi látvány.
Hálás mosollyal fogadja el Aftontól a közben előkerülő csokit, és tulajdonképpen örül annak is, hogy Afton őt is bemutatta, így nem kellett olyan macerásan neki írnia le a bemutatkozást, és megvárni, míg elolvassák.
Így nyugodtabban tudja figyelni, egyre kíváncsibban a párbeszédet. Kicsit ijesztőnek tűnik, ahogy a lány körbeszaglássza őket, de végülis nem csinál semmi rosszat, úgyhogy egy nagy levegőt véve megnyugszik. Vannak furcsa emberek, de ettől nem gonoszak...
Helyette nagyokat pislog, hogy a szaglászás után Zita úgy döntött, kedveli őket. Persze, igaza van, hiszen ő tényleg nem akar rosszat senkinek, és Afton segíteni akart neki, úgyhogy ő is egész biztos, hogy senkit nem bántana... De ezt hogy lehet szagból megállapítani? Neki sosem sikerült, pedig elég ügyesen észre szokta venni a szagokat...
Végül kiderült, hogy mi a neve a lánynak: Eru. Ezt könnyű megjegyezni is, és akár kimondani is, mert rövid. Tetszett neki, úgyhogy mosolyogva bólintott, hogy jelezze: Megjegyezte a nevet.
És elkerekedett a szeme, amikor a bal kezét mutatva közölte, hogy ő Zita... Ki? Még mindig nem látja. Nagy, kerek szemekkel lépett közelebb, hátha valami egészen picike lény van Eru kezén, de nem látott semmit, így azt sem tudta, kihez nem szabad hozzáérni... Szeretett volna biztos lenni, hogy nem is teszi, úgyhogy magához húzta a kezét, nehogy bármihez hozzáérjen véletlenül, de összezavarodottan pislogott Aftonra, hátha ő érti, kiről beszél Eru...
Az almát udvariasan, a fejét rázva elutasítja. Nem éhes, és nem is akarja megenni a lány elől a finom gyümölcsöt.
Hogy zavarodottságát oldja, azért elindult vissza a szirthez, hogy felvegye a mappáját, és a rajzot. Már... ezt tette volna, ha egy mókus időközben nem veszi birtokba magának a mappát, ártatlan szemekkel bámulva az érkezőkre.
Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14616/10500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14616/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Afton Kedd Jan. 28 2020, 14:02

-Akkor kap ő is. -tör le a csokiból még egy kicsit és nyújtja a lány felé. Örömmel látja, hogy a hozzájuk csapódott újonc hamar megnyílik feléjük, ámbár eddig se volt a legzárkózottabb személyiség. A szaglászáson nem is meglepődik, persze, váratlanul éri, de valahol gondolatban ezt is felírja egy láthatatlan kis jegyzetfüzetbe későbbi analízis céljából, hogy aztán egy realistább énje összegyűrje a lapot és odébb dobja. Nem dolgozni jött most ide, és nincs értelme kérés nélkül vizsgálgatnia senkit neki sem. Mikor Zita úgymond rájuk búlint és elfogadja őket, az Afton számára mégis felér egy kisebb örömhullámmal. Mivel más személyiségek általában azért jönnek létre, hogy minden lehetséges veszélyforrástól megvédjék az eredetit, nagy szó, ha egy ilyen elfogadja a társaságot. A másik eset az, mikor kifejezetten azért jön létre személyiség, hogy inkább az töltsön időt a társasággal, de ez esetben nem igazán erről lehet szó.
-Tehát Eru és Zita, örvendek. -Afton egyik karját a háta mögé hajtva, másikkal a hasa előtt meghajol, szemét lehunyva, akár egy lovag a királynő előtt. Mikor visszaegyenesedik, Eru végül megmutatja Zitát, aki egész egyszerűen a bal karja. Legalábbis, látszólag. Tehát Zitának van egy efféle anyagi megtestesülése. Az ilyesmit inkább kisgyerekeknél látta már; mindegy is. Lényegtelen. -Persze, értettük, semmi baj. Gyertek akkor. -int és elindul vissza a szirt felé.
Mikor az alma említésér hátrafordul, ő észreveszi a tőrt. Illetőleg a kés felét, és végül az eltűnő pixeleket. Megtorpan, döbbenten, ezúttal nem is tudja igazán leplezni, ahogy figyeli a pillanatok alatt semmivé váló kék kockákat.
Zita valamiféleképp létezik. És tényleg megeszik mindent? Ezért nem szabad hozzáérni...?
Mi a fene vagy te, Zita?
Gondolataiból az ugrasztja ki, hogy Sil megáll és nem mozdul. Mikor kérdőn ránéz, majd követi a tekintetét, meglátja a birtokló mókust, amitől szinte nevethetnékje támad. Neki sincs kedve elhessegetni onnan az állatot, de a rajzot nem csak folytatni lenne érdekes, de még nem is kéne hagyni, hogy csak úgy itt maradjon, bárminek kitéve. Afton visszafordul Eru felé és kinyújtja felé az egyik kezét.
-Én kérek szépen egy almát. Köszönöm.
Mikor megkapja a gyümölcsöt, ő is elővesz egy bicskát. Egyszerű, világos fanyelű, tipikus antik darab; odakint is mindig van nála egy hasonló, itt is egyike volt az első dolgoknak, amiket beszerzett. Gyakorlott, gyors mozdulattal megtisztítja az alma héját, majd két íves vágással egy szeletet kanyarít ki belőle. Lassú mozdulatokkal legyinti meg a mókus felé, hogy az megérezhesse az alma illatát, és mikor biztos abban, hogy az állat követi a mozdulatait, kicsit odébb megy a lányoktól, oldalra, a part belseje felé. Ott leteszi az almaszeletet, majd nagy léptekkel hátrálni kezd. A célja, hogy a mókus rácsapjon az almára és megegye vagy elvigye.
Afton
Afton
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 274
Join date : 2019. Jun. 25.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14782/10100Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14782/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Eru Kedd Jan. 28 2020, 20:50


A lány érti, bár szerintem totál bolondnak gondol. Érdekes lehet az is vagyok, a bal kezemmel beszélgetek. Tudom ott van a kezem a valóságban idebent a helyén egy kukac van. Aranyosan hátra teszi a kezeit miután megbámulta Zitát. Olyan aranyos és mókás a kifejezése, tetszik a viselkedése. Az almát elutasítja, lehet nem szereti, sajnos más nincs most nálam. Ez csak azt jelzi ideje lennem egy kereskedőt meglátogatni.
- Öhm mi is Afton.
meglepődők és szemeim elkerekednek, elpirulok. nem tudom mire vélni a viselkedését, meg hajolni ugyan minek? Ez is egy köszönés lenne, de ez nem a legendás vagy nagy embereknek szokót csak kijárni?
-Köhm nem érdemlek ilyesmit.
jelzem halkan, szerintem az efféle udvariaság teljesen felesleges. A mozdulatától csak kínosan kezdem érezni magam és nem is tudok ránézni. követem őket és visszavezetnek a mappához, vagy táblához. vagy is oda, ahol a rajz és a legcsodásabb dolog van. Csak ép egy szőrmók bitorolja a helyet, bal kezemre csapok mikor észreveszem a mókust.
- Nem, fúj mókust nem eszünk.
Még mindig nem tudok Aftonra pillantani ezért szemeim lesütve nyújtom felé jobbommal az almát. Azt hittem csak meg kívánta, de a szőrösnek akarja adni az egyik szeletet. Sill mögé lépek halkan onnan figyelem az eseményeket.
- Mond a mókusok szeretik az almát? Azt hittem csak makkot esznek, de akkor ők esznek most banánt is?
Látszik, az erdei állat témában nem vagyok otthon, ugyan kilátott már banánnal rohangáló mókust? Minden esetre lehet vicces látvány lehet ahogy az ágak közt nindzsázik a sárga gyümölccsel. Afton biztosan okos lehet, ha ilyeneket is tud lehet tőle kellene megkérdeznem a banános témát? Na majd, ha a mókus incidens rendeződik sort is kerítek a dologra. Várva az eseményeket egy üvegcsét nyújtok Sill elé nincs több fél liternél és látszik még bontalan.
- Ha kéred neked adom, nekem van még belőle. Öhmm azt hiszem ez narancsos, vagy mangos ízű.
A lány már járt olyan helyen, ahol italokat árulnak láthatta ez teljesen átlagos üdítő, ami legtöbb szinten megvásárolható.
Eru
Eru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 212
Join date : 2019. Jul. 06.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2727/2900Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2727/2900)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Silence Hétf. Feb. 10 2020, 20:21

Úgy tűnt, Afton sem teljesen érti hogy mi van Zitával, a kézzel, meg Eruval... De nem gondolkodott túl sokat a dolgon, lelkesen indult vissza a szirthez, mert mostmár ketten is szerették volna, ha befejezi a rajzot, amit régen kezdett már rajzolni.
Egészen megilletődve nézi a kis mókust. Azonnal le akarta volna rajzolni, csak éppen volt egy probléma a művelettel: Éppen a rajzoláshoz szükséges felszerelésein ült a mókuska.
Hirtelen nem is tudja mit tehetne, de úgy tűnik Afton sokkal okosabb nála, mert vele ellentétben nem utasította vissza az almát, amivel Eru kínálta, és hamar kiderült, hogy a kis aranyost akarta vele megetetni. Félig-medig sikerrel, mert az illatot megérezve a mókuska leszaladt a füzetről, és odaszalad az almaszelethez, és közelről is szimatolni kezdi. Valahogy úgy, mint az előbb Eru őket. Végül viszont nem tetszik neki, mert inkább elszalad az erdőbe - Mivel Fuwa eddigre visszavette a füzetét, és újra elfoglalta a helyét a rajzoláshoz.
Kicsit értetlenül, és meglepve pislogott rá Erura, amikor valamiféle innivalót nyújtott felé. Látta már, de most nem igazán volt szomjas... Viszont nem aarta megsérteni a lányt azzal, hogy ezt is elutasítja mint az almát, úgyhogy végül elvette, és mivel a másik kezében már a ceruzáját fogta, szóban mondott köszönetet.
- Köszö-nöm! - mormolta szinte, aztán a figyelmét a kép befejezésének szentelte. Tényleg nem kellett már sok hozzá. Néhűny vonást húzott csak be, aztán pár percig nézegette a képet, és egy-egy helyen kicsit javított rajta.
Nagyjából 10 percbe telt még, hogy végül elégedetten tartsa maga elé a lapot, és mosolyogva, de óvatosan és nem inogva meg, felállt, hogy Aftonnak és Erunak is megmutassa
Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14616/10500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14616/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Afton Szomb. Feb. 22 2020, 16:39

Afton kicsit odébb, guggolva nézte végig a jelenetet. A mókus megközelítette az almaszeletet, de végül úgy döntött, nem kell neki és elszaladt. A férfi hümmentett egyet, és ott hagyva az almaszeletet, hogy idővel elfogyjon a pontja és elpixeleződjön, felkelt, nagy roppanással a megmaradt almából harapva ki egy falatot.
-A mókusok valóban szoktak gyümölcsöt is enni, de egy alma túl nagy falat lenne nekik. Most inkább az volt a célom, hogy felkeltsem az érdeklődését és odébb menjen. Viszont banánt egész biztosan nem esznek. -fordul vissza a lányok felé, és Erura mosolyogva magyarázza iménti tervének lényegét. Silence vissza is hódította a helyét, Afton pedig mellé lép, újabb darabot harapva le az almából. Tipikus férfiként bár feltűnik neki Eru zavara, nem nagyon tudja hova tenni a dolgot. Legalábbis, egyenlőre.
Örömmel látja viszont, hogy a kislány mennyire közeledik a társnője felé. Eru, azt már látja, nagy eséllyel tipikus szeretethiányos. Figyelemre vágyik, megértő társaságra. Nagy eséllyel ezért jött létre Zita, aki ezt a társaságot hivatott pótolni, de Eru érzi, hogy ez nem elég, hogy valódira lenne inkább szüksége. Afton tudja jól, elsőre mennyire rémisztő is lehet másoknak egy ilyen jellegű ember közeledése, de reméli, Silence nem fog túlságosan megrettenni és elutasító lenni. Miközben a férfi azon töpreng, miként tudná megkönnyíteni számukra a barátkozás eseményét...
... Silence megszólal.
Afton épp a szájához emelte az almát, de a mozdulat a felénél megakadt ennek hallatán. Még levegőt is elfelejtett venni egy kicsit, miközben döbbenten nézett a lány felé. Eru csacsogásán kívül csak a víz zenéje csendült fel körülöttük, ahogy Sil ismét rajzolni kezdett, majd Afton, némi mosollyal, folytatta az almaevést is, hogy a csutkát végül addig üsse a szikla oldalához, amíg el nem pixeleződött.
Tehát Silence nem siket-néma, csak siket. Hallhatóan már próbált beszélni ezelőtt. Afton kíváncsivá lett, vajon a lány szokta-e gyakorolni... hisz ha az ő látása megjavult a SAO-ban, akkor vajon...
Tíz perc. Tíz perc alatt ha Eru beszélt, Afton mindig reagált neki valamiképp. Igyekezett rá is elég időt fordítani, üzenve felé, hogy nem kell félnie; barátokra lelt. Mikor Silence felkelt, érdeklődő tekintettel fordult felé, majd arca felderült a kész rajz láttán.
-Ez meseszép! -mondta ki halkan, de annál nagyobb lélekkel. Tekintetét végigfuttatta a rajz részletein, majd Sil arcára pillantott, és még inkább elmosolyodott. -Gyönyörű lett. Köszönjük, hogy mi láthattuk elsőként.
Afton
Afton
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 274
Join date : 2019. Jun. 25.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal14782/10100Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (14782/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Kasumi Szomb. Szept. 05 2020, 17:58

Ismerkedős szafari Takadával

Kasumi a sziklafal tetejéről nézte a csodálatos öbölre nyíló kilátást. Napok óta csak az első tíz szint helyszíneit járja, hátha megtalálja Makudát. A sikertelen kutatással telt napok után egyre jobban nyomasztja, hogy talán tényleg történt vele valami szerencsétlenség, de gyorsan el hessegeti a negatív gondolatokat. "Biztos jól van! Csak túl nagy ez a játéktér ahhoz, hogy ilyen hamar összefussunk."
Emlékeiben egész másként néztek ki bizonyos szintek és helyek. Némi utánjárással kiderítette, hogy volt egy úgynevezett Kobold invázió, ami miatt sok helyszínt megváltozott. Mint például ez is. A béta teszt alatt valahol a szinten volt egy kazamata is, amiben többször megfordult, de úgy tűnik, az már a víz alatt van. Azért akad még pár ismerős hely, de ez az öböl nincs köztük. "Milyen kár, hogy nem lehet lejutni oda. De talán a kikötőben lehet bérelni hajót, ami elhoz ide. Kérdés, hogy meg éri-e."
A sok idegeskedés közben, jól eset neki most csak a tájban gyönyörködni és ejtőzni egy kicsit. Leül a sziklapárkány szélére, és onnan figyeli a fehér taréjú hullámokat, ahogy a lenti homokos partot mossák. Most leginkább a nyugalom az ami kell neki, így lehet, hogy még a naplementét is kivárja, majd csak utána indul vissza valamelyik településre. A naplemente még később van, vagyis van ideje bőven. Hanyatt fekszik és most a változatosság kedvérét az eget kezdi bámulni. A távolban a felettük lévő szinteket tartó hatalmas oszlop felé kúszó felhőket kezdte figyelni. Maga a játék nem tetszett neki, azért is hagyta abba a béta után, de a táj és a különböző érzetek leprogramozása egyszerűen lenyűgöző! Kasumi hagyta, hogy magával sodorják a kavargó érzései és behunyta a szemét.



A hozzászólást Kasumi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 05 2020, 19:03-kor.
Kasumi
Kasumi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 171
Join date : 2020. Aug. 25.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2131/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2131/3500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Szept. 05 2020, 18:53


Kasumi féle ismerkedős szafari

Az öreg már napok óta tűkön ült, hogy végre mikor tud lemenni az öbölbe pecázni. Amikor Makudával ott voltak a küldetés során, a kalózokra való várakozási időt kitöltve alaposan megvizsgálta a parti vizeket. Arra a következtetésre jutott, hogy a hely bővelkedhet magochiban, így az elmúlt napokat azzal töltötte, hogy utána járt mivel tudná helyettesíteni a gumihalat és a jighorgot. Nem tartotta valószínűnek, hogy a játék készítői leprogramozták a magochi vadász technikáját, de ő már csak ilyen volt, ~Ha csinálsz valamit, akkor csináld rendesen! Úgy ahogy kell!~ és ehhez a filozófiához komolyan is tartotta magát.

Végül sikerült szereznie egy olyan osztott testű csalit, ami többé-kevésbé hasonlóan mozog a víz alatt, mint egy jiges gumihal vagy egy twister. Legalábbis néhány partközeli teszt húzásból erre a következtetésre jutott. Bár a laposfejű közepes méretű hal, vagyis nagy valószínűséggel az ö jártasság szintje nem lesz megfelelő a megfogására, de már olyan közel van a következő szinthez, hogy megkísérli a valószínűtlent.

A sziklaperemhez közeledve érzékelte, hogy van ott valaki. Ugyanis amióta megszerezte az Észlelés jártasságot, mindig bekapcsolja, amikor elhagyja a védett övezeteket, még akkor, ha csak sétálni megy. Amint kiér a növényzet közül, meg is pillantja a sziklaperem szélén fekvő alakot. Az ösvényhez arra kell mennie így elindul felé. Közelebb érve megállapítja, hogy egy nála magasabb szintű játékos az, megnyugtató zöld indikátorral. Hamarosan már azt is látja, hogy egy lányról van szó, és mivel ő egy régivágású úr, amolyan öreges csoszogással igyekszik felhívni magára a lány figyelmét. ~Ha túl hirtelen tűnnék fel, még a végén leszédül nekem a peremről riadalmában!~ gondolja magában és ezen megfontolásból, még köhint is egyszer-kétszer.



Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal500/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Kasumi Szomb. Szept. 05 2020, 19:31

Kasumi érzékelte, hogy valaki közeledik. "Nem rossz szándékú, mert több módon is próbálja felhívni magára a figyelmet. Vagyis akkor biztos nem vörös játékos." Kinyitja a szemét és fel ül. Egy idős úr közeledik felé. A fegyvere sincs előkészítve, vagyis akkor nem mobokra vadászik tapasztalat szerzés miatt. Ahogy rákoncentrál megállapítja, hogy céhen kívüli szóló játékos, így egy kicsit még érthetetlenebb, hogy mit keres itt, de ezt egyenlőre nem akarja megkérdezni. Még vár, amíg az idegen elég közel ér hozzá, ahhoz hogy alaposabban szemügyre tudja venni. Semmi esetre sem szeretne elhamarkodott következtetéseket levonni.
A férfi közeledtével, feláll és ellép a sziklaperemtől, mert hát soha sem lehet tudni, igaz hogy zöld az indikátora, de ha azt vesszük, minden vörös játékos először zöld volt. Mivel a közeledő játékos fegyvertelen, Kasumi sem nyúl a sajátja után. Az érkező ruházata alapján talán harcművész lehet, de még nagyon alacsony szintű. Legalábbis nála mindenképpen alacsonyabb, és a felszerelése is sokkal szegényesebb. "Talán meditálni jött erre a békés, nyugodt helyszínre? Bár meditálásra vannak ennél sokkal biztonságosabb helyek is. Legalábbis régen voltak." gondolja Kasumi miközben felméri a jövevény kinézetét. Amint Takada a közelébe ér, és alaposan szemügyre tudja venni az öreget, a gondterhelt arc és a hűvös tekintete láttán kicsit összerezzen. "Talán mégis csak játékos vadász, csak valahogy sikerült lepleznie?" Támad a gondolat Kasumi fejében, de ennek ellenére a szokásos mosollyal az arcán üdvözli az érkezőt.
-Jó napot! Csak nem Ön is a szép kilátás miatt érkezett ide? - Kérdezi, mert tényleg érdekli, hogy mi hozta erre a félreeső helyre, ahonnan látszólag csak visszafele lehet menni.

Kasumi
Kasumi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 171
Join date : 2020. Aug. 25.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2131/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2131/3500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Szept. 05 2020, 20:19


Amint feláll az idegen, az öreg rögtön meg is állapítja, hogy bár már nőnek lehet titulálni, azért még elég fiatal. ~Talán Makuda korabeli lehet…~ gondolkodik el, miközben végig néz a szokásos analizáló tekintetével az érkezőn. Tipikus modern japán fiatal, festett haja alapján Tokio-i kogalnak tippelné, bár már túl van a középiskolás koron.

Takada viszonozza az udvarias köszönést, és bár igazán nem gondolja, hogy az idegenre tartozna ittlétének oka, de a tanári énje rögtön magyarázatot akar adni a feltett kérdésre.
– Jó napot! – biccent – Nem, bár a kilátás valóban csodaszép, jövetelem célja egészen más.
Kezd bele, és a három lépés távolságot tartva, folytatja a magyarázatot.
– Mivel nem tűnik kezdőnek, nem kezdem el magyarázni a részleteket, csak a lényeget mondom. – kezével az öböl felé int – Lefelé tartok, hogy kedvenc elfoglaltságomnak, a horgászatnak hódoljak. Már igen közelvan az, hogy feljebb lépjek egy szintet, és szeretném ezt a szívemhez igen közeli helyen elérni.

Mivel a lány továbbra is mosolyog, ~És a viselkedés egy kicsit hasonlít Miko-san és Aranyhaj-sama viselkedésére, bár úgy tűnik nem tagja egyikőjük céhének sem~ az öreg lágyít a modorán, és közlékenyebbé is válik. Elvégre horgászatról van szó.
– Ez a part kiváló a Magochi horgászatára, és ha sikerülne fogni egyet, akkor abból kiváló sashimit lehet készíteni, de akár olajban is ki lehet sütni. Gondolom azt nem kell ecsetelnem, hogy ezek milyen kiváló ételek… – Magyarázza az öreg, majd hirtelen ötlettől vezérelve hozzá teszi – Ha gondolja, lejöhet velem és próbát tehet maga is. Tapasztalatból mondom, hogy valamit biztosan sikerül majd fognia. – mosolyodik el a harcművész.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal500/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Kasumi Szomb. Szept. 05 2020, 20:50

"Különös egy öreg. De az lehetetlen, hogy már mesterfokú ugrás jártassága legyen. Bár harcművészként biztos fejleszti, de még ha mással nem is foglalkozott, akkor is legalább 10 jártasság pont kellet a mesterfokú ugráshoz, vagyis minimum 20-as szintűnek kéne lennie. De nem az, így ezt a jártasságot csalás nélkül nem érhette el." Mondta magában Kasumi, de nem akarta csalással vádolni az öregembert. Meg hát nem is biztos, hogy csalt. Lehet, hogy csak van valami spéci tárgya, ami lehetővé teszi a sérülés mentes lejutást. De Kasuminak nincs ilyenje így, bármilyen vonzó is volt a sashimi vacsora gondolata, egyszerűen csak elutasította az invitálást.
-Nagyon kedves, de én nem rendelkezem, mesterfokú Ugrás Jártassággal ezért nem tudok Önnel tartani.
Kasumi a peremtől eltávolodva helyet adott Takadának, hogy ha akar, akkor felőle akár le is vetheti magát, még ha olyan ostoba is az ötlet. Megfordult a fejében még az az lehetőség is, hogy lebeszéli Takadát erről a képtelen tervéről, de közben eszébe jutott, hogy attól mert különös, még nem lesz öngyilkos hajlamú. És talán tényleg van valami kristálya vagy potija.
Kasumi már a peremtől eltávolodva leült a földre, hogy tovább várja a naplementét. Magában ugyanis ezzel érvelt, és ha megkérdezné az öreg, akkor ezt is felelné. De az igazság az, hogy azért maradt, mert egy kicsit azért kíváncsi is volt, hogy Takada minek a segítségével fog lejutni. Gondolatban el is kezdte találgatni. "Végtelen hosszú kötele van, óriás rugókat szerel a cipő talpára, van egy lebegést adó kristálya." És más ehhez hasonló ötletek merültek fel benne, amíg figyelte az öregembert.


Sünhal
Kasumi
Kasumi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 171
Join date : 2020. Aug. 25.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2131/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2131/3500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Szept. 05 2020, 21:20


Az öreg lenézett a peremről, és fal fehérré vált az ugrás ötletétől.
– Megőrült! Innen leugrani kész öngyilkosság! – majd a lány felé fordulva tovább vitte a gondolatot – Van itt a közelben egy ösvény, azon biztonságosan le lehet jutni a parthoz.
A nyomaték kedvéért el is indult az ösvény irányába, de közben visszaszólt az ücsörgő lánynak.
– Akkor is szívesen lekísérem, ha nem akar horgászni, csak pusztán megnézné a partot, vagy akár fürdőzni vagy napozni akar. – sorolta az általa ismért tevékenységeket, amit szívesen csinálnak a japán hölgyek egy ilyen nagyszerű parton.
Ha Kasumi vele tart, akkor mielőtt az ösvényre lépnének bemutatkozik.
– A nevem Takada Hiroshi. – hajol meg kissé, ahogy azt az illem is megkívánja.
Az ösvényen lefelé haladva, alkalmanként előveszi a kalóztérképet, hogy meggyőződjön biztos jó fele tartanak, és nem kötnek ki valami kiszögelésen, ahonnan aztán se fel, se le. ~Érdekes, hogy lentről felfelé egész más, mint így fentről lefelé~ gondolja miközben biztonságban leérnek a partra.

A parton nekiáll összeszerelni a horgászkészségét. Az inventory ablak megnyitásával szépen akkurátusan előpakolja a holmikat, majd mindent szépen, annak rendje és módja szerint összeszerel. Kasumiból nem sok horgásztapasztalatot néz ki, így neki egy elég kemény, gerinces botot szerel össze, és egy jóval általánosabb csalit tesz a horogra neki. A laposfejű megfogása még neki is komoly nehézséget jelent, ~Ez az apró, törékeny lányka biztos a vízben végezné…~ gondolja, persze nem rosszindulatból, csak simán a realitások talaján állva, józanul mérlegelt.
A felszerelt botot aztán, ha Kasumi nem ellenkezik vehemensen, akkor a kezébe nyomja, és elmagyarázza a dobás lényegét, miközben a saját szerelékén be is mutatja.

– Zsinórt így hozzá kell fogni a bothoz, majd a felkapókart ki kell nyitni… így. Utána a botot a hátunk mögé emeljük. Mindig győződjön meg róla, hogy nem áll maga mögött senki. Mert ügye nem embert akarunk fogni… Aztán a botot meglendíti és a zsinórt elengedi az ujjával. Mielőtt vízbe érne a csali, lassítsa le a zsinór futását az ujjával, és hajtsa vissza a felkapókart… így. Ennyi az egész!

Kecskebéka

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal500/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Kasumi Vas. Szept. 06 2020, 13:40

Kasumi megkönnyebbült, mikor hallotta, hogy a lejutás trükkje csak annyi, hogy Takada ismer egy ösvényt, ami segítségével a gyorsabb és rövidebb út kikerülhető. Ezért már szívesen csatlakozik az öregúrhoz, a partra való lemenetelben.
-Igen, akkor csatlakozom Önhöz.
Mondja, miközben feláll, és a férfihoz sétál.
-De a napozást és a fürdőzést hagyjuk. Inkább kipróbálom a horgászatot. – majd meghajolva ő is bemutatkozik.
-A nevem Kasumi.
A bokrok és sziklakiszögelések által takart kis ösvényen lefelé haladva csendben követte az idős férfit. Aztán leértek a parti fövenyre. Mélyet szippantott a tenger sós illatából, majd érdeklődve figyelte, ahogy Takada kipakolja a különböző horgász cuccokat, és szakértő mozdulatokkal kezdi össze szerelni azokat.
Kicsit furán néz, amikor az öreg a kezébe nyomja azt a nagy horgászbotot, de nem ellenkezik. Türelmesen végig hallgatja a magyarázatot, és igyekszik minden részletet megjegyezni, de mire a végére érnek az elejét már el is felejtette, ezért amikor a felkapókart felnyitja, a csali halkan puffan a parti homokba és mintegy 3 méternyi zsinórt le is ránt magával a dobról. "Ja igen, először le kell fognom az ujjammal." Visszacsukja a kart és feltekeri a leszaladt fölösleges zsinórt. Most már az ujjával a bothoz fogja a zsinórt és úgy nyitja fel a kart. Hátraviszi a botot a háta mögé és nagyot lendít rajta. A csali hangos csobbanással csapódik bele a vízbe közvetlenül előtte. "Túl későn engedtem el." Gondolja, és neki fog, hogy ismét megpróbálkozzon a dobással. Harmadjára egész jól sikerült. Azért nem ment olyan messzire, mint az öregnek, de legalább nem az 5 centis vízben van.

-Egyébként ezeket a felszereléseket, honnan lehet beszerezni? Vagy ezeket mind Ön készítette?
Kasumi
Kasumi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 171
Join date : 2020. Aug. 25.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal2131/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (2131/3500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Takada Hiroshi Hétf. Szept. 07 2020, 18:41


Az öreg tanárnak tetszett, hogy érdeklődik a lány. Mindig öröm járta át, ha egy ifjú elme nyitott a világra, és hajlandó új dolgok megismerésére. Legalábbis Takada ezt szűrte le a kérdéséből, mármint, hogy valamennyire felkeltette az érdeklődését a horgászat iránt.
– Is-is. Van, amit úgy barkácsoltam össze, de a holmi jelentősebb hányadát a kikötő rakpartján lévő boltokban vettem. No meg akad közte olyan is, amit a rendszer ír jóvá, csak igényelni kell. Ha érdekli önt, szívesen elkísérem a boltokhoz. Van egy jó-kis üzletecske, amit teljes lelki nyugalommal merek ajánlani.
Közben az öreg kitekeri a szereléket és alaposan meglendítve nagyon messzire bedobja. Amint vízbe ér a végszerelék nem kezdi el tekerni. Behunyt szemmel a zsinóron tartott ujjal koncentrál a csalira.
~Ernyed a zsinór, alighanem elérte az aljzatot~ levitte a bot végét, és tekert egyet az orsón, míg ismét feszes nem lett a zsinór. A bot végét mos megemelte, érezte, ahogy a csali elemelkedik a talajtól. Tekert kettőt, majd ismét hagyta lesüllyedni. Most nem emelte el, hanem a homokon húzta a csalit. A zsinór finoman rezgett, ahogy kiközvetítette a homokon súrlódó csali mozgását. Most hirtelen oldalra húzta a botot, mintha egy riadt kishal menekülő mozgását imitálná. ~Ha ez sem jön be, itt ma nem terem babér számunkra~ konstatálta, de egyelőre még nem adta fel. Hol oldalra, hol fel majd megint le, folyamatos és rendszertelen mozgásban tartotta a csalit, mintha egy élelem után kotorászó apró halacska lenne. Végül a kishal imitáció kiért a sekély vízbe, ahol már biztosan nem számíthat kapásra. így nagyot sóhajtva kiemelte azt.

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal500/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Enheriel Szomb. Jan. 08 2022, 15:06

//Dixi, akit fejlesztek: Scrotch

Snowcat ismét lenyűgözött, ugyanis sikerült megtalálnia azokat a kalózokat, akik adtak egy olyan questet, aminek a jutalma egy biztonságos ösvény a tóhoz, és sikerült is neki, hogy tudjunk a hétvégén horgászni! Villámlás nagyon megőrült, hiszen a nutellán kívül a hal a kedvence, úgy, mint Reginának. Tettem el piknikes terítőt, valamint kinti sütéshez szükséges dolgokat, amivel megsütjük majd a halakat, illetve természetesen zöldségeket is, amiket megsütünk szintén, és megeszünk a halhoz, és kenyeret. Lulu elment bevásárolni Pillecukornak, a Dixijének masnit, sampont, ilyesmit. Félpet ugyan, de úgy szereti, mintha egy teljes cica-pet lenne, s el is kényezteti rendesen. Az enyém is persze aranyos, csak szegény megriad egy tollpihétől is, és olyan hangosan bőgni kezd, int egy kisbaba. A kedvesem Bőgőkének szokta becézni, s próbál egy kis bátorságot belénevelni, de minden hiába. Azért őt is elhoztuk a kis kirándulásra, hogy ne csak a négy fal között legyen szegény, más nem a terítőn ellesz majd Reginával, aki szívesen szokott játszani vele, amíg én előkészítem a sütőeszközöket, és Snowcat meg Villámlás pedig pecáznak. Most jelenleg úgy aludtak, mint a bunda, s Regina ölelte Bőgőkét, ettől olyan hatást keltett, mintha a Dixi egy plüssállat lenne a hópárducnak. Aaaaw, olyan édes volt ez a pillanat, kár, hogy nincsen fotókristályom, hogy ezt lefotózzam, s bekeretezzem! Lenne egy édes családi pillanatról képünk a kedvesemmel mikor lesz végre egy közös házunk. Közben jött egy üzenet egy régi ismerőstől, Lunától, akinek egy óriásdarázs volt a petje, hogy hogy vagyunk, mi újság, szóval annak is írtam, hogy köszönjünk, megvagyunk, örülünk, hogy gondolt ránk, ő hogy van.


A hozzászólást Enheriel összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Ápr. 02 2022, 20:31-kor.
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal3453/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (3453/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by The Gleam Eyes Pént. Jan. 14 2022, 06:55

Caldera tó - Page 2 Ryu10

Ryutoshi Kurasai

Az idő kellemes volt a maga módján, pont megfelelő idő egy kis piknikezéshez. Legalább is valakiknek biztosan. Azonban eme fagyos lovag, talán nem érzett túlontúl mást a páncélja hidegénél, bár nem mintha nagyon zavarta volna, már az eleje óta meg volt az a képessége, és már akkoriban is hozzászokott. Még a tél kegyetlen hidegei mellett is, ő sosem panaszkodott. Mondjuk nem, mintha amúgy tenné.
Érzelmektől mentes arccal lépkedett, szemei a szokásos hideg fényében „fénylettek” és így járta a nagyvilágot. Nem sokan néznék ki belőle, hogy amúgy egy gondoskodó személy, aki méltó a lovag kasztra, de akik ismerik, tudják, hogy egy igazi védelmezőről van szó. Nem meglepő tehát, hogy mint „hősi lovag”, mindenkire emlékszik, kivel valaha huzamosabb idejét együtt töltötte. Így megpillantotta régi ismerőseit, egy pillanatra megtorpan, majd elindul feléjük. Nagy eséllyel a fém hideg nyikorgása és a páncéltól nehéz léptek zaja, előbb engedi felfedezni, mint csendes megközelítése. Mikor Enheriel és a többiek felé fordulnak végül, ő megáll, és mellkasára tett kézzel finoman előre dőlve, meghajol feléjük.
- Üdvözlöm Enheriel kisasszony és Snowcat úrfi. Jó látni, hogy jól szolgál az egészségük. – köszönti egykori céhtársait – Remélem nem zavartam meg Önöket a piknikezésben.
Más nagy eséllyel, hideg hangjától elbizonytalanodva, és gúnyolódást vélne felfedezni, de ti már nagy eséllyel vagy hozzászoktatok, vagy elfogadtátok(, vagy egyéb módon reagáltok rá) ezt a féle kommunikációt, hisz soha nem hallottatok tőle, hogy túlontúl sok érzelmet vitt volna bele a mondandóiba.
Most is látszólag csak üdvözölni jött titeket, hogy ezután folytassa tovább céltalan járőrözését. Természetesen, ha esetleg marasztalnátok, nem mondana ellent. Meglepő is lenne, hisz nem is nagyon emlékezhetnél olyanra, amikor valakit/valamit elutasított volna.
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Enheriel Kedd Feb. 01 2022, 13:25

Addig eszembe sem jutott, hogy más is beszélhetett a kalózokkal, amíg meg nem hallottuk Reginával a páncél zörgését, ahogy egy régi ismerősünk, Ryutoshi Kurasai közlekedése okozott. Snowcat éppen jött vissza csaliért, mert butuska nem vitte magával a parthoz, mikor Ryu odaért, s miután megvárta, míg is odafigyel köszönt nekünk.
- Szia, barátom, ezer éve nem láttalak! Mi újság? – Bőgőke persze felébred, s megijedt, ami miatt sírni kezdett – már megint… Bocsi érte, szinte mindentől bőg.
Regina közben nyalogatással kezdte Bőgőkét nyugtatni, bár nem tudom, sikerülni fog-e ez neki.
- Egyáltalán nem zavartál meg minket, sőt, csatlakozhatsz hozzánk pár falatra, ha kész lesz a hal, amt a kedvesem és a petem kifog majd. ^^
- Jaj tényleg, Villámlás meg engem vár, nya! O.O – fogta a csali gilisztákkal teli dobozkát, s sietett vissza a partra. Örülök, hogy nem szöktek ki, mint legutóbb… Szegény Lulu sikított egy nagyot, mielőtt elájult, mikor kinyitotta a fiókot, amiben voltak s azt látta, hogy másznak össze-vissza, miután kiszöktek a dobozból.
- S Merre mentél, miután feloszlott a White Rose? Bekerültél esetleg egy másik céhhez? – sajnálom tényleg azt a céhet, de sajnos a tagok szó nélkül elhagyták azt, és kettő-három emberért nem volt érdemes fenntartani. Talán úgy kellett volna, hogy Rózsa triumvirátus, mert úgy értelmesebb lett volna a három ember. Mert ugye a céhek nem mindig annak tűnnek, láttam pl olyant, hogy a Szerencse Levelei, aztán négyen voltak, mint a négylevelű lóhere, ami ugye szerencsét hoz, plusz ráadás meg az volt, hogy írek voltak, akik valahogy megszerezték a játékot. Remélem mióta Kayaba felfedte az igazi szándékát a megnyitás napján, nem forgalmazták, bár tudom, hogy sajnos vannak olyanok, akiknek a pénz a legeslegelső.
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Caldera tó - Page 2 Exp_bal3453/3500Caldera tó - Page 2 Exp_ures  (3453/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by The Gleam Eyes Szomb. Feb. 12 2022, 20:57

Caldera tó - Page 2 Ryu10

Ryutoshi Kurasai

A páncél jellegzetes hangja, felkeltette a páros figyelmét, melyet a lovagot körülvevő hűs levegő követett. Már ez a páros is bőven elegendő jelzésértékkel rendelkezett, hogy Enheriel nagy eséllyel a nélkül is felismerhette volna a közeledő Ryutoshit, ha esetleg amaz nem köszön rájuk. De nem így történt, és ráadásul ti is megszólítottátok őt. Mint mindig, most sem igazán tudtok semmit kiolvasni az arcáról, túlságosan jól palástolja az érzelmeit, már ha vannak. Snowcat üdvözlésére felé fordulva finoman meghajol felé is.
- Minden a lehető legnagyobb rendben, úrfi.
Ezzel a megszólalásával konkrétan egyszerre válaszolt a kérdésére és a bocsánatkérésére is. Látszólag nem zavartatta magát, csak állt tőletek egy kényelmes távolságba, ami még nem volt se kényelmetlenül közel, se túl távol, pont csevegő távolság. Kérdésedre lassan megcsóválja a fejét.
- Nem igazán kerestem másik céhet a White Rose óta. De ne aggódjon kisasszony, számomra nem teher ez, Önök előtt is solos voltam, szóval nem probléma ez nekem.
Kimért, nyugodt stílusa nyomán nem igazán tudhatod mennyire mond igazat, de a tapasztalataid alapján, Ryu sose hazudott eddig még, miért most állna neki. Akár, hogy is, nagy eséllyel kissé kényelmetlenül is érezheted akár magad, hisz nem úgy tűnik, hogy egyhamar le tervezik ülni, mivel végig a távolságot megtartva, állva maradt kettőtök közt. Így utólag átnézve, rengeteg szintet fejlődhetett az óta, mióta utoljára láthattad. A legnagyobb, legfurcsább különbséget azonban a hátán fedezheted fel, ugyanis egyik kezében ott pihen a pajzsa, azonban másik fegyver helyett egy újabb pajzs pihent ott, kényelmes pozícióba, de könnyen elérhető módon, hogy baj esetén bármikor érte lehessen nyúlni.  Akárhogy is nézel rá, nem látsz fegyvert nála. Azonban nagy eséllyel nem hagy időt nagyon a gondolkodásra.
- Mondja kisasszony, hogy mennek a dolgok az Artes kapcsán? Bár ott voltam Önökkel a vész idején, nem tudhatom, hogy Önöknek milyen problémáik voltak e kapcsán fennmaradólag. Remélem nem volt nehéz idejük.
The Gleam Eyes
The Gleam Eyes
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 896
Join date : 2018. Dec. 01.
Tartózkodási hely : Az aktuális boss termére rálátó, kényelmes fotel

Vissza az elejére Go down

Caldera tó - Page 2 Empty Re: Caldera tó

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.