Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Silver

2 posters

Go down

Silver Empty Silver

Témanyitás by Silver Vas. Dec. 07 2014, 17:37

Harmadik képesség pályázat


Herbal Fairy Extreme
Kertészet és Italkészítés jártasságának kombinálásával képes olyan gyógyfőzeteket létrehozni, amiket potionokkal összeöntve módosítani képesek azok hatását. Az így keletkezett főzetek a fegyverre kenve, és a pengét a földhöz érintve fejtik ki a hatásukat a kívánt célpontra. Kétféle főzetet különböztethetünk meg:
1) A gyógyító és bizonyos páncéladó potionok esetében a használó ereje összeadódik a gyógyfőzet hatásával, és az így keletkező értékkel gyógyítja a kiválasztott célpontot (pl. 40 erő és egy Kis Poti esetében 60 HP-val).
--- A gyógyítás potion nélkül is működik, ilyenkor szimplán a használó erejével gyógyít. Ebben, és csak ebben az esetben annyi embert gyógyíthat, ahány támadása van az adott körben. Cserébe ezeket a támadásokat elveszíti, kivéve, ha csak egy támadása van összesen. Ha a pengén gyógyfőzet is van, akkor legfeljebb egy célpontja lehet a képességnek.
2) A statnövelő potionok hatását, tehát amik plusz gyorsaságot, erőt, stb. adnak, a főzet ereje megduplázza, és a fegyver földhöz érintésével ezt a buffot lehet átadni. Fontos megjegyezni, hogy csak a pontokra gyakorolt hatást erősíti, az időtartamát nem.
Korlátok: A kertjében termő növények száma véges, havonta a specpontjai felével megegyező gyógyvirágot szedhet le. Egy-egy gyógyfőzet elkészítéséhez a felhasznált potion tierszintjének duplája (tehát például tier 2 esetén négy növény) kell. A képesség használatához kettő római hatos kockával kell dobni harc közben, ha az egyik próba sikertelen, akkor az egész képesség használata besül. Olyan potionokat nem használhat, amelyek HP-t és statot is növelnek, se olyat, ami nem tartozik egyik kategóriába sem (pl. Vörös Bika Potion), valamint ritka itemeken se működik. A gyógyítás minden létformára hat, tehát játékosra, petre, mobra egyaránt, csak saját magára nem. Természetesen halott játékost nem tud feltámasztani vele, ha valakinek 0-ra esik a HP-ja és úgy próbálja használni, nem hat, illetve nem tudja az eredeti életpont-mennyiség fölé sem emelni a HP-t.



Büszke voltam rá, hogy felvételt nyertem egy olyan céhbe, ami telis-tele van szebbnél-szebb lányokkal ugyanúgy az igazság védelmét tekinti elsődleges feladatának, mint én magam is. Bár a párbajunk Miss Hinarival nem egészen úgy alakult, ahogy én terveztem, de így is meggyőztem arról, hogy helyem van ebben a csapatban, és persze hogy fülig érő szájjal fogadtam el a meghívását! Hosszú napok következtek, hiszen eddig a 10. szinten a boltom felett húztam meg magam többnyire, és most úgy volt illendő, ha beköltözöm én is a palotába, ahogy mindenki más. A szoba kiválasztása is rettenetesen nehéz feladat volt, de az igazi kihívás akkor következett, amikor meg szerettem volna ismerni a kastélyt. Hamar rájöttem, hogy lehetetlen minden szegletét bebarangolni, olyan hatalmas az épület, tele rengeteg rejtett folyosóval. Órákat töltöttem néha azzal, hogy megpróbáltam olyan helyre jutni, amit már ismerek is, ha vagy tízszer nem tévedtem el, akkor egyszer sem! Az egyik ilyen eltévedésem alkalmával kötöttem ki egy nagy gonddal ápolt kertben, ami egy kicsiny tó partján volt, a tó közepén pedig egy apró házikó. Mesébe illő jelenet volt, ahogy az egyik virágágyás mellett megpillantottam Miss Himét a virágokat gondozni.
- Hey! - intettem a lánynak.
- Ara, Silver-sama! - mosolyodott el, ahogy észrevett, a ragyogó mosoly pedig még szélesebbé vált hirtelen - Gratulálok! Tudtam, hogy a fiatalúrnak itt a helye! - pattant fel, és odaszaladt hozzám, hogy megrázza a kezeimet.
- Well, megvoltak a nehézségei, de köszönöm a tanácsod! Ezt a szép kertet te gondozod? Lenyűgöző...
- Hai, Silver-sama ^.^ A virágnál szebb teremtmény nincs, és némelyik nemcsak szép, de hasznos is ^.^ Tea- és gyógynövényeim is vannak, bár az utóbbiakat már nem tudom felhasználni...
- Why not? Biztos van rá módja Wink
- Nos én... ezeknek a gyógynövényeknek a nedveiből olyan italokat készítettem, amikkel többet tudtam gyógyítani harc alatt... De már nem harcolok... szóval felesleges is lenne elültetnem őket, mégsem szeretném abbahagyni ^.^"
- Dehogy felesleges! Például ha... például haaa... például ha más is tudná használni őket! Ha megtanítod nekem, én szívesen... persze csak ha nem érzed úgy, hogy izé... nem szeretnéd, ha más is tudná azt, amit te ^^" - ajánlottam fel hirtelen, kellően zavarba is jöttem, de hát nem tudtam tovább nézni azt a mélabús arcot, amit vágott, szerettem volna segíteni neki. A Miss erre felkapta a fejét és csodálkozva nézett rám.
- Nem, nem, nem! Nem zavarna egy kicsit sem, épp ellenkezőleg! Boldoggá tenne, ha továbbadhatnám a tudásomat és a hasznára lehetnék mindenkinek ^.^ - húzódtak az ajkai széles mosolyra. A szemei is úgy csillogtak, még bele is pirultam kissé, ahogy ránéztem. Végül én is elmosolyodtam, de persze az ötlet nem volt elég, meg is kellett valósítani. Ő elmagyarázta, hogyan működik a képesség mechanizmusa, én pedig a szavai alapján igyekeztem összerakni valamilyen módszert, amivel át tudnám venni. A legnagyobb akadály az volt, hogy nem volt még gyógyító képességem, de mivel a harmadik skillslotom még nem volt kihasználva, ezért ráválasztottam egy olyan skillt, ami pengével gyógyít, begyakoroltam, és aztán megpróbáltuk hozzáadni ezeket a gyógyitalokat, olyan jellemzőket kreálva, amik kompatibilissé teszik a képességemmel. Napokon keresztül hosszú órákat töltöttünk együtt, mire megszültük a megoldást: ha én is segítek a növények nevelésében, akkor engem is tulajdonosának fog tekinteni az elkészült főzet, és használhatom én is. Csakhogy ehhez meg kellett tanulnom kertészkedni és italt főzni a játék keretein belül. Hosszú munka vár még rám, ha el akarom érni azt a szintet, amit Miss Hime is, de addig is felajánlotta a segítségét és mentorom lesz a tanulásban.

Megjegyzés: a képesség megegyezik Yurihime Reversi és Herbal Fairy képességeinek kombinálásával. Amíg nem érem el a 150-es jártasságszintet Kertészkedésben, addig Hime specpontjai alapján termelődnek a növények (havi 15), utána már a sajátom alapján.
Silver
Silver
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Aug. 13.

Karakterlap
Szint: 31
Exp:
Silver Exp_bal10/3800Silver Exp_ures  (10/3800)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Silver Empty Re: Silver

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Dec. 07 2014, 17:41

Szia!

A képességet elfogadom.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.