Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Muzsika

5 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

[Küldetés] Muzsika Empty [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Strea Hétf. Ápr. 28 2014, 18:33


Muzsika
Már többször is feltűnhetett nektek a hosszú, fehérhajú lány, ki az Artes kertjében bukkan fel időről időre. Sosem marad sokáig, sosem szól egyetlen szót sem, csak ül, és az ablakon kihallatszó zongoraszót hallgatja. Talán már próbáltátok kérdezni őt, ám ha lent vagytok a kertben, sosincs ott, ha pedig a céhházból meglátjátok, mindig eltűnik, mire kiértek. Semmit sem tudtok róla, szelíd mosolya az egyetlen, mi nektek szólhat, s a parfümillat, mi utána marad. Ezúttal azonban otthagy maga mögött valami mást is: egy kottalapot, cím nélkül, egyetlen, eltérő kézírással írt koordinátával a hátoldalán, mely a tizedik szint fölé mutat, és egy még nem aktivált hangrögzítő kristályt.





A feladat adott, több kört is kaptok rá, hisz nem rohanunk. Mivel harcolós küldit kértetek, sok lesz a harci poszt, de szeretném, ha ezt bőven ellensúlyoznátok a szólimites reagok minőségével (bár szerintem ezt fölösleges volt leírnom éppen tinektek). Határidő nincs, mivel ha lenne sem szólnék rátok, de azért ne várakoztassátok egymást olyan nagyon sokáig, mert az nem szép dolog.
U.i.: Ha nem találjátok a dalt, az adott posztotok végére belinkelem majd, de azért tessék keresgélni (ez a része főleg Ravennek szól), és pls Rav magadtól, ne a netről! Wink
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal0/0[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Saya Szer. Ápr. 30 2014, 16:38

-"You would not believe your eyes, if ten million fireflies lit up the world as I fell asleep"
Azért szeretek énekelni, mert akkor a Hugi is nyugodt. Érzem, ahogy visszavonul és amit általában olyan vöröses-feketének érzek a fejemben, az kicsit kedvesebb színt ölt. Vagyis, az ilyesmit igazából nem is lehet leírni, szóval ezért használok rá színeket... a Hugi ugyanis ilyen. Furcsa.
Most pedig én is egész vidám vagyok. Az Anatot ugyan még nem sikerült elérnem, Reynail óta a közelébe se merek menni. Nem azért, mert neheztelnék rá, vagy akármi, mert értem én, hogy a Reynail a "fia" volt, ami amúgy szerintem nem igaz, de nem ő tehet róla. Mármint, a Hugi elmagyarázta, mit is jelent az ilyesmi, hogy valaki valakinek a gyereke, de én nem törődöm vele. Az Anat az én apukám ˇ^ˇ
Na szóval, próbáltam, vagyis akartam vele beszélni, mert régóta akarok, csak hát fura a szeme. Igen, a szeme, a tekintete, mintha szomorú lenne, én pedig nem akarom még jobban elszomorítani azzal, amit mondani akarok neki. Sad
Ja, igen, amúgy visszakaptam a nyelvemet is, de még mindig émelygek, ha arra gondolok, hogy nem volt a számban, hanem...
~Ne gondolj rá.~
Hugi kedvesen öleli át az agyam és szinte kiszedi belőle azt a gondolatot. Kicsit ködös érzés, olyan kábítós, mintha nagyon elálmosodnék, de jó. Mire is gondoltam előbb...?
~Nem számít. Énekelj inkább.~
Oké \o/
A szobámból amúgy rálátni a kertre, az ablakból, és ez azért jó, mert így tudom figyelni a furcsa nénit. Az Anat nem mondta, hogy új tagunk van, pedig gyönyörű *.*  De biztos nagyon félénk, mert még sosem találkoztam vele, csak néha látom így, mikor kint üldögél. Lemenjünk beszélgetni vele?
~Ahogy gondolod.~
Akkor megyünk \o/
Fürgén szaladok lefelé, de azért vigyázok, hogy ne essek el. Egyszer elestem, de szerencsére senki se látta, mert nagyon ciki volt amúgy. ^///^;  A céhház hatalmas, de én kezdem lassan megismerni, így már nem tévedek el meg tudom is, hogy ki melyik szobában lakik, meg mik a fontosabb helyek, meg hova nem szabad menni, mert meg van tiltva. Mert ilyen is van, a Hugi mondta. Viszont most a kert a célpont o/ Viszont sajnos mire kiérek, a néni már sehol sincs Sad
-Mindig elmeeegy. -nyafogok a ruhácskámat fogva, a szám legörbül és tudom, hogy emiatt olyan viccesen ráncos lesz az állcsúcsom.
~Az ott mi?~
-Mi? O.o
~Az ott. A papír.~
Tényleg, van ott valami papír. Odaszaladok és felkapom, mielőtt elfújja a szél, de csak egy kotta az, én pedig nem tudok kottát olvasni T_T Nyuu. Ez nem éri, miért nem szöveget adott. Vagyis, van rajta az is, koordináta, de azokat se értem. Hmm...
Körbenézek, de még senki sincs itt. Nézzük: koordinátát mindenki tud olvasni itt rajtam kívül, kottát viszont tudom, hogy a Raven tud főleg. Akkor nosza, keressük meg a Ravent \o
Saya
Saya
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 735
Join date : 2013. May. 17.
Age : 21
Tartózkodási hely : Limen o/

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal3807/4100[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (3807/4100)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Május 03 2014, 03:47

//kedvesen öleli át az agyam x"D//

A belső kertre néző teraszomon lóbázom a lábam egy kényelmes nyugágyban elterülve, miközben az Aincradi hírmondót bújom esetleges miniboss infók vagy bármilyen más érdekességek után kutatva. A mai napi termés igencsak soványka, csupa olyan quest, amiért kár kitenni itthonról a lábam, az alacsonyabb szintű játékosoknak viszont még kihívást jelenthet. Ráadásul mára nem is terveznék be komolyabb programot a takarításon kívül, ugyanis Mirika személyében vendéget várok estére. Addig is mondjuk úgy, hogy rápihenek a házimunkára. És ami azt illeti, másokkal is több időt kellene együtt töltenem.
Bezony, pontosan a céhtársakra gondolok. A lányokat mostanság igencsak elhanyagoltam, ami nem szép dolog tőlem. Meredith és Esu elég önálló csajok, őket nem kell pátyolgatni, Jun társaságát viszonylag gyakran élveztem karácsony tájékán, Saya viszont sokkal de sokkal több törődést igényelne, mint amit eddig kapott tőlem. nem ezt ígértem neki. A fiúkat nem féltem, Ayato elvan a világhódító gondolataival, Alexel rengeteget lógunk együtt, Raven pedig egyre sűrűbben velem tart a fronton is. Jó gyerekek ezek, értékes társak. Azonban mióta Mirikával szorosabbra vált a viszonyom, mintha kicsit megfeledkeztem volna a többiekről. Ezen pedig változtatnom kell! Aldo nyávogása zökkent ki a gondolatmenetemből, a korláton ülő macska pedig fejével mintha a kert felé intene. Nofene, mi történt lent, amit nem vettem észre? No, pont egy emlegetett emberke, de ki megy el? O.o
- Saya! Mondd pinduri, kit szalasztottál el? - kiáltok a kislány után a korláton át kihajolva, hátha meghallja még. Ha nem, akkor sikerült megint kihagynom egy lehetőséget, amikor szóba elegyedhetnék vele. Wehh, inkább megemberelem magam és után megyek. Papucs fel, itthoni ing begombol, Aldo pedig már sprintel is utánam, pedig most kivételesen nincs halas cicanasi a szebemben.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/5000[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Phobos Pént. Május 16 2014, 14:31


Ujjamat végighúztam a zongora sima billentyűzetén, miközben fejemet jobb karomra döntöttem. Ostobán, mint egy kölyök, úgy céltalanul nyomtam le a billentyűket, mindenféle cél, szándék nélkül - nem játszottam. Unatkoztam - persze nézőpont kérdése, hiszen a billentyűnyomkodás is egy tevékenység volt, attól függetlenül, hogy hasznos-e vagy sem. Fél szememmel a szellőtől ide-oda himbálódzó kottalapokat figyeltem, ahogyan a földön heverve egy-két centit röppentek jobbra, egy-két centit pedig balra. Cserepesre száradt ajkaimat felszippantva gondolkodtam, mit tehetnék az értelmetlen zongorázás helyett, de semmire sem jutottam. Elégedetlen cüppögést hallatva adtam a magam és a fantomok tudtára elégedetlen állapotomat, amire az oroszlán csak egy kaján nevetéssel, a ló pedig hümmögéssel válaszolt. Kettejükről pedig fogalmam se volt, mit szólhatnak - mióta a magam mellé állítottam őket, hangtalanok és beletörődőek voltak, és ez se nyerte el tetszésemet. Hogyha akadt valami kivetni való, arról még a Sándor is tájékoztatott volna. Vagy ilyenek, vagy pedig valami nem stimmelhetett a szelídítéssel kapcsolatban - ennek ellenére nem próbálkoztam a lelkükre hatni: megvártam, hogy nyitottabbak legyenek.
Egy idő után kezdett kényelmetlenül unalmassá válni a semmittevő billentyűzgetés. Unottan, félig lehunyt szemmel álltam fel, és kidörzsöltem belőle a fáradtságot. Fej- és vállkörzést végezve kezdtem magamhoz térni ebből az idegesítően unalmas állapotból, s a félig kinyitott ablak felé vettem az irányt. Enyhe idő volt, de a hűvös szellőtől magam köré csavartam a kizipzárolt felsőmet. Egy beletörődő sóhajtással tekintettem le, a kert felé. Pislogással igyekeztem a széllel szálló porszemeket kiszűrni, miközben csodálkozva vettem észre, ahogyan két igen ismerős alak eszmecserét folytatnak egymással. Persze fogalmam se lehetett arról, miért volt lent Anat és Saya, de nem is hallottam, miről beszélgetnek - nem volt Hallgatózásom. Csodálkozás töltött el, amiért mások problémája ennyire lekötött. Heves pislogás közepette vártam, hátha valami kiderül.
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/2900[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Saya Pént. Május 23 2014, 16:13

Összerezzenek, pedig ismerős a hang, és nem is ijedtem meg, csak... izé... váratlanul ért \o/ Feljebb nézek, és pont az Anat az, és mosolyog, meg a hangja sem olyan szomorú már, vagy csak én gondolom így, nem tudom, de tetszik. Én is elmosolyodom, jó szélesen, de azért eszembe jut, hogy vissza kell fogjam magam, mert ahogy a Hugi mondta, az Anat most "nehéz időkön mehet keresztül", és olyankor az emberek furábbak, mint máskor. Érzékenyebbek, asszem.
-Hát a hölgyet! -megtanultam ám, hogy nem szabad mindenkire néni-t mondani amúgy, csak gondolni, ez a néni meg, aki a kertben volt, még nem tűnik olyan öregnek, hiába fehér a haja, tehát ő egy hölgy. Meg kinyújtom a kezem és mutatok arra, ahol ült, mikor én megláttam őt az ablakból. Az Anat ezután megfordul, de hamar felbukkan ismét, mire beérek az árnyékba, és jött az Aldo is, akihez le is hajolok, hogy jól megsimogathassam ^^
-Amúgy ezt itt hagyta! -emelem fel és mutatom meg a kottát az Anatnak, mert nem vagyok én már annyira biztos, hogy csak a Raven tud-e kottát olvasni. Ha me mégis, akkor ez biztos eszébe jut az Anatnak is. Hugi az visszavonul, mondván, hogy megfigyel, meg nem akar beleavatkozni, és nem is nagyon értem, mi a szándéka, valami önállóság, vagy mi. Mondjuk most nem is nagyon fogok tudni vele törődni, mert előbb a nénit kéne megtalálni, aki biztos azokon a számokon lesz a másik oldalon. -Gondoltam, a Raven talán érti. Meg itt vannak ezek is. Biztos ide ment! -fordítom meg a lapot legott (ezt a szót tegnap tanultam \o/ Asszem így kell használni), hogy lássa a koordinátákat is. -Ő amúgy kicsoda? A hölgy. Új tagunk van? :3
Saya
Saya
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 735
Join date : 2013. May. 17.
Age : 21
Tartózkodási hely : Limen o/

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal3807/4100[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (3807/4100)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Május 24 2014, 23:28

Aldo szívesen fogadja a kényeztetést, helyeslően nyaffintva dúrja a pofáját a kislány keze alá. Nem telik bele pár másodperc sem, már dorombol is. Egyre kevésbé értem a logikát, ami alapján a macskám kiválasztja, hogy kiket kedvel és kiket karmol össze. Úgy vettem észre, hogy a lányokat nem annyira kedveli, ennek ellenére Shut és Sayat nem csak hogy megtűri, de előszeretettel simogattatja magát velük. Lehet azért, mert ők még kislányok a szemében? De különben is, a nagyobb lányok ellen mégis mi kivetnivalója van? O.o Na mindegy, lássuk csak mit talált a pinduri!
- Mégis miféle hölgyet? - értetlenkedek full őszinte tudatlansággal. A Liment egy biztonsági kapurendszer veszi körbe, amit csak kóddal lehet feloldani. Ezt a kódot természetesen csak céhtársak ismerik, ráadásul ha a kapun piros indikátorosok lépnek át, még be is riaszt a rendszer. Sosem lehetünk elég óvatosak, főleg Reynail óta. Akkor hát hogy a csudába juthatott ide be egy idegen nő. Valakinek a vendége volna, vagy a kislány csak képzelődött? Esetleg képzelt barát? O.o
- Láttad már a hölgyet máskor is? Egyedül volt? - Közben a kezembe veszem a kottát és tanulmányozni kezdem. Raven hagyta volna el ezt a papirost, vagy tényleg itt járt volna egy ismeretlen vendég. Mindenesetre pötyögök egy üzit Gilbertnek, hogy tudna-e csatlakozni hozzánk a kertben.
- Nem kincsem, nincs még új tagunk. Arról tudnál te is. És ez a dallam sem ismerős nekem. Idehívtam Ravent is, hátha hárman okosabbak leszünk. Addig is nézzük meg a térképen, hogy hova vezet ez a koordináta, mit szólsz?
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/5000[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Phobos Pént. Május 30 2014, 20:53


Nem sokat tehettem, elvégre nem értettem semmit sem az egészből, és az is lehet, hogy nem sok közöm volt ahhoz, amiről ketten beszéltek. Vállat rándítva elvonultam az ablaktól, és egy határozott "Hopp!" közepette belevetettem magamat a kotta borította ágyba. Kezeimet tarkóm mögött összefonva, bal lábamat a jobb felhúzottra emeltem, és nagyobb sóhajtások mellett a plafonra bambultam. Kissé kedvem volt visszaemlékezni azokra a pillanatokra, amikor azt hittem, hogy azok ketten meg fognak ölni - bár fogalmam sincs, mi haszon származhatott volna abból. Próbáltam megérteni, mit kéne tennem, de semmi sem jutott eszembe, hogyan lehetne teljes szívből magam mellé édesgetnem őket annak érdekében, hogy jobban mehessen a kommunikáció - jobban megérthessem a fantomokat, és jobban használhassam a képességeimet.
Mit érsz el vele, ha megértesz bennünket? - csendült fel az ismerős, csípős, határozott hang. Surtr volt az. Kissé megdöbbentem, aztán szememet lesütve gondolkodtam el. A szörny nem várt tőlem azonnali választ - ezt jól tudtam.

- Nem ragadok le, tisztázni szeretném a dolgokat - préseltem ki ajkaimon a választ, amire egy sejtelmes hümmögést hallatott... aztán többet nem mondott. Hallgatott. Szemeimet résnyire összeszűkítve, kissé dühödten dőltem bal oldalamra, de néhány pillanat múlva üzenetet jelző pittyegés zökkentett ki az utóbbi kis konfliktus okozta állapotomból. A levelet elolvasva még választ sem írtam, hanem cipőt felkapva az ajtó felé vettem az irányt. Komótosan, kissé leszegett fejjel battyogtam a Limen falai között. Kíváncsi voltam, mit akarhatott tőlem Anat, bár sejtettem, hogy a lenti eseményekhez lehetett köze - ettől függetlenül a fantom szavain elmélkedtem. Mire bármire is juthattam volna, hamarosan már az üzenetbe említett kert bejáratánál jártam. Egy minutum erejére lefékeztem, és a macskakövekkel keretezett járdát bámultam, majd a magasba néztem. Sálamat természetességből adódóan megmarkoltam, hüvelykujjammal végigsimítottam rajta.
Majd kérj segítséget, előbb menj oda hozzájuk. - tanácsolta a ló. Igaza volt, az ok, amiért Anat lehívott, sokkal fontosabbnak bizonyult annál, minthogy újabb letargiába essek, mégis mit kéne tennem a két fantom barátságának a megnyeréséért. Fejemet felocsúdásképp megráztam, és kettőzött tempóval léptem oda a vezérhez és Sayahoz. Az utóbbit egy mosollyal, Anatot kézrázással köszöntöttem.

- Mi lenne az oka annak, hogy idehívtál? - kérdeztem udvariasan, mégis célra törően, miközben szemem a kislány kezeiben lévő kottára vándorolt. Szóval ez... nem akartam gyors következtetéseket levonni, meghallgattam az okokat. A ló szavait hallva tényleg fontosabbnak bizonyult a korábbi problémánál, és miután ezt sikerül kiküszöbölni, a tanácsot megfogadva segítséget fogok kérni - segítséget kell kérnem, mert egyedül egyszerűen nem fog menni. A kettő szánt szándékkal engedetlenek...

Megoldás ^^
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/2900[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Saya Vas. Jún. 01 2014, 14:05

-Hát őt! -fordulok meg jó lendülettel és mutatok oda, ahol a hölgyet szoktam látni, de rájövök, hogy hülye vagyok, mert most úgysincs itt facepalm Hugi is jót röhög a bolondságomon. Na... hogy szokták mondani? Nem röhög, együttérez! >,<
~Jó-jó, de ez túl röhejes hozzá. És amúgy ezt külön írják.~
-Szóval ilyen szép fehér haja van, hosszú. Meg sápadt bőre. Az arcát még nem láttam. És ez volt nála. -lóbálom meg megint a kottát, amit aztán az Anat ugye elvesz, meg ír a Ravennek, hogy jöjjön és nézze meg ő is. A kérdésére meg jó nagyot bólintok, hogy igen, láttam már sokszor, és mindig egyedül van szegény.
-Jaaa.... -de ha nem új tag, akkor ki lehet? Betolakodó biztos nem, mert arra csipog elvileg az akármi, ami körbeveszi a Liment.
~Riasztónak szokták hívni.~
-Hm! -bólintok ismét mosolyogva, mert koordinátát se tudok nagyon olvasni, de tényleg, ah a térképen bepötyögöm, akkor ki fogja jelezni, hogy hol van \o/ Hogy ez nem jutott előbb eszembe O.o
~Mert egy hülye vagy.~
Nem is! Najó, talán egy kicsit  ;P 
~Kicsit nagyon.~
Aztán megjelenik a Raven is. Épp álldogál a bejáratnál és néz felfelé. Én integetek neki, de nem veszi észre azonnal, szóval inkább úgy döntök, hogy elé szaladok \o/ Akkor biztos észre fog venni \o/ És jön ő is végül, meg mosolyog, amit úgy szeretek, szóval mosolygok én is, meg megölelem a derekát :3 De hamar elengedem, hogy tudjanak kezet fogni az Anattal, ami ilyen férfias köszöntés ^^
-Miatta! -mutatok az Anat kezében levő papírra. -Egy hölgy hagyta itt a kertben. Te biztos el tudod olvasni. Meg az Anat mindjárt megnézi, hogy mik a számok a hátulján ^.^
Saya
Saya
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 735
Join date : 2013. May. 17.
Age : 21
Tartózkodási hely : Limen o/

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal3807/4100[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (3807/4100)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Anatole Saito Vas. Jún. 01 2014, 14:37

Egyszerűen oda vagyok ezért a kislányért. Az a rajongó szeretet, amit tanúsít felénk, az szívet melengető és magával ragadó. Saya elkíséri hozzám Gilbertet, s csak azért nem megyek elébük, hogy a kertet fél szemmel figyelhessem, hátha visszatér az ismeretlen hölgy, ki itt hagyta a kottáját.
- Szervusz! - köszöntöm én is kézfogással a fiút - Köszönöm, hogy jöttél. Láttál esetleg te is a kertben egy idegen nőt? Azt mondja Saya volt itt egy hosszú fehér hajú, sápadt bőrű lány, akit nem ismer. A leírás alapján nekem nem ismerős és azt is furcsállom, hogy miként juthatott be a kertbe. Ezt hagyta itt - nyújtom át a kottát - Te sokkal jobban értesz a kottaolvasáshoz mint én. Ismerős esetleg ez a dallam? - Amíg a fiú szemrevételezi a papirost, addig én lehívom a menümet és pötyögni kezdek benne. - A térképem tanulsága szerint a koordináták a 10. szint fölé visznek. Hmm, kívácsivá tett, hogy mi lehet ott és miért hagyta itt ezt az az ismeretlen nő.
A szakállamat vakargatva indulok meg a kert felé, magamban hümmögve gondolkodok. Nem szeretem az ilyen kétes eredetű dolgokat, anno Bertold is azért kezdett el üldözni, mert könnyelműen aktiváltunk egy questet. Ugyanakkor ha nem csekkolom, hogy mi lehet a koordináták által jelölt helyen, akkor a kíváncsiság és a kétely mindig ott fog motoszkálni az agyam egy hátsó zugában. Lassú, megfontolt léptekkel járkálok a kertben, lényegében teljesen céltalanul. A padhoz elérve viszont valami olyasmire figyelek fel, aminek nem kellene itt lennie.
- Ez a kristály eddig is itt volt? Saya, ezt is a néni hagyta itt? - emelem magasba a hangrögzítő kristályt. Ha a kottát észrevette a kislány, akkor a kristályt miért nem? Vagy lehet nem is jött el eddig a gyermek, s csupán a kottát fújta elé a szél? - Hmm, szerintetek aktiváljuk? Abból talán még nem lehet baj. Lehet a kottán szereplő dalt játssza le. - Ha a többiek beleegyeznek, csak akkor aktiválom majd.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/5000[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Phobos Kedd Jún. 24 2014, 20:47


A kislány szívélyes köszöntése mindig meglepő, ugyanakkor megható volt számomra. Kevés dolog tudott érzelmileg igazán megmozgatni, de a szeretete kivételt élvezett. Valamiért nem tudtam vele úgy bánni, mint a többi idegennel - persze ez félig a céhtársaimra is igaz, noha Saya más volt. Ugyanolyan, mint Shu: törékeny, ártatlan, és a makulátlan kis lelkét nem szennyezte be az emberi ostobaság. Egy értékes kincs, amit feltételek nélkül meg kell óvni. Azon a bizonyos napon Anat kérte meg, hogy gondoskodjak róla, de amint közelebb kerültem hozzá, már saját akaratomból óvtam meg - még ha ez a saját erőmből nem is sikerült. De ő nem haragudott: nem ismerhette ilyen fiatalon a haragot és a gyűlöletet, mely ostobákká tette az idegeneket. Sok oka volt annak, amiért ők valóban ostobák, azonban a düh szándékos gerjesztése az egyik legértelmetlenebb dolog - persze ez nem azt jelenti, hogy még én sem gyűlölhetek. Néha éreztem mély undort, megvetést egyes személyek iránt, - mint például Freyánál vagy Nabnosnál - de még a negatív érzések ellenére sem adtam föl azt, hogy megpróbáljam megérteni őket. Nabnos az odakintben végtagok nélkül kellett boldogulnia, azonban az együttérzésemet elmosta a megvetés, amint kitálalta mindazt, amiben hisz. És Freya? Freya volt az, akinek köszönhetően egy ártatlan meghalt. Az utóbbi viszont csak segíteni próbált, s mégis a halál lett a sorsa. Akkor értettem meg igazán, hogy senkinek, de senkinek sincs jogában másoknak ártani és az életét elvenni - ezért voltak az idegenek leginkább ostobák: sosem fognak változni.
Miután Saya odavezetett Anathoz, és a férfias kézfogást követően közösen elmagyarázták azt, amiért a segítségemet kérték, sejtelmes hümmögéssel nyugtáztam mindazt, amit mondtak.

- Nem, senkit sem láttam. Viszont azt sem hiszem, hohgy ártalmas lenne az illető - Az Anat által átnyújtott kottát szemügyre vettem. Először csak megpróbáltam gondolatban elképzelni a hangjegyek mellé párosított dallamokat, de ahhoz, hogy tökéletesen megértsem annak lényegét, hallanom kellett. - Hiába is próbálom fölidézni, nem láttam és játszottam ehhez hasonlót. Majd meg kéne próbálni.
Egy jó darabig elvoltam a kotta olvasásával, abban reménykedve, hogy egyszer csak belémcsap a felsimerés, és meg tudom nevezni a papírra vetett melódiát. Aztán az utóbbit megfordítva ténylegesen ott volt egy valaki által megadott koordináta. Furcsállóan vontam össze szemöldökömet, miképpen szabad kezemet csípőre tettem. Már nem tűnt annyira ártalmatlannak a kotta, pedig csak meg kellett fordítanom. Persze még mindig érdekelt, milyen dallam áll rajta, azonban a koordináták bepötyögését már nem tartottam túlságosan jó ötletnek. Tanácstalanul dörzsöltem cipőm talpát a macskakövekkel szegélyezett kert udvarán. Tekintetem lassan Anatra tévedt, amint kérdését a kislánynak szegezte és felmutatott a padon lelt kristályát. Komótos léptekkel haladtam felé, és bár a kétkedést le lehetett olvasni tekintetemből, meg kellett próbálni.
- Aktiváljuk. Okkal lehet itt, és ha csak a dallamot játssza el, az sem baj - bólintottam a céhvezér kérdésére, aztán Sayara néztem.
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/2900[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Strea Szer. Jún. 25 2014, 22:38


Ha megnyomjátok a kristályt, az elkezdi felvenni a hangotokat és a kert zaját, egészen addig, amíg le nem jár. Utána ezt bármennyiszer visszajátszhatjátok. Igaz, a még aktív és a visszajátszó módú kristály köztött apró a különbség, de vajon mi miatt siklottatok át e részlet fölött?

Spoiler:
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal0/0[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Saya Csüt. Jún. 26 2014, 15:43

Oké, eddig eljutottunk, mármint a felnőttek most már kezdik találgatni, hogy mi lehet vagy mi nem lehet meg ilyesmi. Én csak állok, és hallgatom, mert ugye sosem lehet tudni, talán nekem is eszembe jut valami, amit elmondhatok nekik és segíthetek vele \o Oké, erre elég kevés az esély, mert énekelni is én úgy éneklek, hogy csak úgy, hallásból meg érzésből, de kottából az már nem megy, de lehet, jó lenne megtanulni. Majd meg fogom kérni a Ravent, hogy tanítsa meg, de csak később, ha már tudjuk, ki volt a néni.
Amíg a Raven olvas, az Anat körbejár, én meg hol egyiküket, hol másikukat figyelem. Addig, amíg az Anat nem talál valamit, amit fel is emel, hogy ott volt-e, én meg megnézem, aztán megrázom a fejem.
-Nem tudom. Lehet. Én csak felkaptam a papírt és megnézem, biztos alatta volt Embarassed
A Raven elindult felé, szóval én is követtem, kezeimet a hátam mögött összefonva, mert főleg a kertben szeretek így sétálni. Ők végül eldöntik, hogy le kéne játszani, én meg támogatom, és mikor megnyomják a gombot, nem történik semmi O.o
~Mert épp felvesz. Nem volt rajta semmi, most lesz.~
-Oooo, tényleg. -kerekedik el a szám, majd elmosolyodok és integetek.
~Ez nem egy fotó kristály, hülye... Neutral  Csak hangot vesz fel.~
-O, ja, tényleg, akkor... -köszörülöm meg a torkom. -Szia, né... hölgyem! Bocsi a kristályért, majd adok neked egy másikat helyette ^^ Én a Saya vagyok, ők ketten meg az Anatole és a Raven, ha szeretnél velünk beszélni ^^ Megtaláltuk a papírodat, biztos fontos lehet neked, szóval nálunk lesz és vigyázunk rá ^^
Majd a férfiakra nézek, hogy mondjanak ők is valamit, hát ha majd úgy találja meg a kristályt, hogy mi nem leszünk ott, és akkor tudni fogja, hogy a kottája az nálunk van ^^
Saya
Saya
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 735
Join date : 2013. May. 17.
Age : 21
Tartózkodási hely : Limen o/

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal3807/4100[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (3807/4100)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Anatole Saito Pént. Jún. 27 2014, 16:21

- Semmi gond Pinduri, bárkivel megesik az ilyen. - Eszem ágában sincs megdorgálni a kislányt a figyelmetlensége miatt, már csak azért sem, mert ha ő nem veszi észre a fehér hajú nőt, akkor mi sem tanakodunk itt Ravennel. Mi voltunk az igazán figyelmetlenek és Saya a szemfüles. Inkább dicsérően megsimogatom a leányka buksiját, majd miután mindketten egyetértettek, aktiválom a kristályt. Egy közönséges hangfelvevő kristályról van szó, amely némi csüggedtséget vált ki belőlem és már kezdem is érdeklődésemet veszteni iránta, amikor is Saya elkezd beszélni a kristályhoz, hogy felvegye a hangját. Zseniális! Hát persze! Ezzel tudunk üzenni a nőnek arra az esetre, ha visszajönne. Ha eddig is tudatosan elkerült bennünket, nem akart találkozni velünk, akkor lehetséges, hogy ez továbbra sem alakul másként. Viszont vélhetőleg okkal hagyta itt a koordinátás feljegyzésekkel a kottát, tehát kommunikálni akart velünk. S ha a hangfelvevő kristályt a kölcsönös kommunikáció végett hagyta itt, akkor vétek lenne nem követni Saya példáját. Így hát megköszörülöm a torkomat és amint a lányka végez, én is hozzáteszem a magam mondandóját.
- Üdvözletem kisasszony! Megtaláltuk a kottáját, rajta a megjelölt koordinátákkal. Remélem nem veszi tolakodásnak, ha ellátogatunk a megadott helyszínre és csillapítva kíváncsiságunkat kicsit körülnézünk. Hagyunk itt egy másik hangfelvevő kristályt is, aminek a segítségével ön is tud üzenetet hagyni számunkra, ha szeretne. A kottáját megőrizzük, s természetesen visszaszolgáltatjuk, ha visszajöttünk. Addig is minden jót kívánunk! - Elmosolyodok. Valahol roppant mulatságos és szórakoztató ez az egész helyzet. Olyan misztikus. Ugyanakkor nincs bennem semmi félelem vagy aggodalom. Az mondjuk egy kicsit aggaszt, hogy mégis hogy jut be a nő, de hát Timidus is könnyedén beszáll az ablakomon, szóval a védelmi rendszer nem tökéletes. Na de majd az új Limenben!
Ha Raven szeretne beszélni, akkor felé is odatartom a kristályt, majd gondosan visszahelyezem a padra. Ezután lehívom a céhes inventoryt és egy még aktiválatlan hangfelvevő kristályt is mellé helyezek az előbbinek. - Nos, akkor van kedvetek csekkolni velem a koordinátát? - Akár velük, akár nélkülük, de én bizony meglesem azt a megjelölt helyszínt. Felmerül bennem a gondolat, hogy várhatnánk egy napot, hátha üzen az ismeretlen nő a kristály által, de nincs türelmem ezt kivárni. A kottát mindenesetre biztosan magammal viszem, mert ha ez esetleg egy küldetés, aminek az aktiválásához vagy a végigjátszáshoz szükség lesz a dallamra, akkor kelleni fog, s lehet egy másolat nem lesz elegendő. Mindemellett a teleport kapu felé haladva azért lejegyzem magamnak a hangjegyeket, amiket az eredeti kottáról olvasok le.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/5000[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Phobos Csüt. Júl. 10 2014, 19:44


Tanakodhatott a végtelenségig, mit sem ért az egész. Nem volt éppenséggel ostoba, noha a rejtélyek akadályt jelentettek a fiú számára. Ha tehette volna, elvonul egy sarokba, hogy hagyja, más oldja meg a feladatot - mint minden más alkalommal. Most azonban még a céhvezére, Anat sem tudott jobbat kitalálni annál, minthogy a padon lévő hangkristályt a keze ügyébe vegye, s aktiválja.
- Hoppá - adott hangot a fiú meglepettségének. Nem volt benne biztos, hogy a hangrögzítés céljára kreált kristálynak ebben a helyzetben valóban ez lenne a célja, de már nem mondhatott ellent társainak. Szolid csöndességgel hallgatta végig, miket üzennek az ifjú hölgynek, aki rejtélyes módon tévedt be a Limen falai közé. Kezét szája elé tette, s olyannyira halkan hümmögött, hogy még a felvételben sem lehetett igazán hallani azt. Még ha nem is tudott igazán újat mutatni, s mondani, eszébe jutott valami, amit megtehetne, a saját érdekében - mert amíg nem jutott véglegesen a birtokába a kottán szereplő hangjegyekből álló dallam, addig nem nyugodhatott. Már a kezében tartotta azt a bizonyos fajta kristályt, mellyel képeket lehet készíteni, de mielőtt aktiválhatta volna, megvárta, míg ő is sorra kerül a beszédnél.
- Ha nem veszi zokon, kisasszony, másolatot vennék erről a melódiát tartalmazó papirosról. Fontos lenne, hogy megtudjam, mégis milyen dal áll rajta. - Tartott egy levegővételnyi szünetet, egyrészt a hatáskeltésért. - Megörvendeztetné egy művész szívét. Danke schön! - Nyelt egyet, majd amint leállít a felvétel, ténylegesen használta a fotó kristályt, a másolat elkészítéséhez. Elégedetten bólintott, maga elé, majd társaihoz fordult. Nem mintha nem tudta volna eldönteni, mit szeretne tenni, de egy pillanatra Sayára nézett, s elgondolást színlelt.
- Már hogyne érdekelne - felelte, csúfondárosan, majd csípőre tette fél kezét. - És ha odamegyünk, talán még a kis hölgy is előkerülhet. - Eleinte tényleg nem sok kedve volt a kiruccanáshoz, de a semmittevést rühellte a leginkább.
 

Elhasználtam egy Foto Kristályt
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/2900[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Strea Vas. Júl. 13 2014, 14:16


Bár a szinten inkább csak köd és homály van, mint sűrű erdő, a koordináta mégis egy facsoporthoz vezet. Sokáig nem láttok be, nem tudjátok, hogy milyen hosszú ez a kis erdősáv; a hozzátok közelebbi fák törzsei fehéres szürkék, kérgük sima, rajtuk egy-egy karcolás mutatja csak, hogy más is lakik errefelé. A szikár, vékony fák magasan emelkednek az ég felé, első ágaik jó két méterre kezdődnek a földfelszíntől, körülöttük csomókban áll a sűrű köd, mely néhol egészen fátyolossá és ritkává esik szét. Aljnövényzet nincs, csupán pár, napra áhítozó, száraz fűféle ropog a talpatok alatt. Úgy tűnik, semmi egyéb útmutató nincs, csupán egy befelé vezető ösvény, ám olyan érzésetek támadhat, mintha figyelnének titeket. Mintha mozogna a köd. S az egyik fán írás látható: „mindig a magasabb felé”, bár lehet meg lehettek győződve róla, hogy az előbb még nem volt ott. Hiszen csak random karcolások éktelenkedtek a kérgen. Az erdő belseje felől kuncogás hallatszódik, mely a hely hangulata ellenére nem ártó szándékú, inkább játékosan cseng, mint gúnyosan.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal0/0[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Saya Vas. Júl. 13 2014, 15:07

-Igeeen \o/
~Annyira neeeem \o/~
Hugi, ne legyél ilyen! Ez egy kaland, egy kaland pedig izgalmakat rejt, és még ki tudja, mit. Talán találunk egy jó kis íjat *.*
~Vagy tőröket és lehetsz megint árnyharcos :3~
Inkább nem is törődöm veled, gondolj, amit szeretnél, én megyek velük kalandozni ˇ^ˇ
Azt, hogy mikor merre fordulunk, megyünk, sétálunk, utazunk, akármi, azt rájuk bízom, mert én nem tudom. Bár általában az embert azt szokta a másikra bízni, amit nem tud, szal én se teszek másképp. Végül eljutunk a közelébe, egy jó nagy kerekerdő szélére, amire azért már a Hugi is felkapja a fejét, hogy nicsak, ez talán mégis csak érdekes dolog. Én viszont nem értem, mit keresne az a szép, fehér hölgy egy ilyen erdőben?! Még a nyakam is majd' kitörik, úgy fordítom fel a fejem és nézem kerek szájjal a fák tetejét. De jó lenne felmászni rájuk és onnan figyelni, meg ha kell, lövöldözni owo  Én lennék a Zöld Íjász \o/ Csak lányban owo
Viszont mikor az ösvényre nézek, megdermedek. Autó hangját hallom, pedig nincs is semmi ilyesmi a környéken. Összehúzom a szemeimet, mire a hangok még jobban megerősödnek, a Hugi pedig készenlétbe áll, érzem, ahogy mocorog a fejemben, mint egy kis féreg. Csitítgat, simogat, miközben az autó búgása egyre nagyobb lesz, én pedig egyre jobban kezdek félni. Mi történik?
~Nyugi. Ne gondolj rá, ne koncentrálj rá, hagyd elúszni. Saya! Ne gondolj rá! Saya!~

"-Van itt valaki?
Kérdezem halálra rémülten. Csak bolyongok, fák vesznek körül mindenhol, az avar csikorog alattam, ahogy lépdelek. Félek és fázom, a sötét éjszaka pedig rám telepedett, mint egy szörnyeteg. Én mégis kitűnően látok."


~Itt vagy?~
Mi...? Ja, igen.
~Jól van. Szedd össze magad. Még egyszer elalélsz, nem foglak karban tartani!~
Lassan húzódik vissza, fokról-fokra szerzem meg újra az irányítást. Nem tudom, mi volt ez, de reszketek tőle, és nem tudom, akarom-e tudni, mi is volt ez... Inkább rá sem nézek az ösvényre, a figyelmem jobb, ah a kérgekre összpontosul.
-Ah Surprised -szaladok oda az íráshoz és elolvasom valahogy. -Mindig a magasabb felé? A fákra céloz? Hogy mindig a magasabb fa felé menjünk? O.o
Saya
Saya
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 735
Join date : 2013. May. 17.
Age : 21
Tartózkodási hely : Limen o/

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal3807/4100[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (3807/4100)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Aug. 02 2014, 22:53

Csöppet sem vagyok meglepve az időjárási körülményeket látva, hiszen köztudott, hogy a 11. szint ilyen ködös. A bossharcot leszámítva azt hiszem nem is jártam ezen a szinten máskor, így tehát tapasztalattal sem rendelkezem. Azt nem tudom, hogy esetleg a látás jártasság segítségével könnyebb-e a tájékozódás, de ez esetemben amúgy is lényegtelen, hiszen nincs ilyen jártasságom. Van azonban hallgatózásom, ami legalább annyira hasznos, ha nem hasznosabb, s azzal én tökéletesen elégedett is vagyok. Így, hogy aktiválva van, nem tartok attól, hogy egy váratlanul felbukkanó mob vagy bárki más meglephetne bennünket. - Észlelésetek vagy Látásotok van? Mert ha igen, feltétlenül aktiváljátok. Nem tudjuk hova is megyünk pontosan, nem is vagyok jártas ezen a vidéken, úgyhogy jobb az elővigyázatosság! A Hallgatózást bízzátok rám Wink . aztán ha kellően felkészültnek érezzük magunkat, és mindenki felöltötte már magára a harci felszerelést - hiszen ismeretlen terepen erre is szükség van, főleg védett területen kívül - akkor nekiindulhatunk felderíteni a talált koordinátát.
Ahogy követjük a térképet, egy facsoporthoz érkezünk. Nem kell nagy megfigyelő képesség, hogy észrevehessük a fák kérgén a karcolásokat, melyeket tüzetesebben is megvizsgálok. Vajon mob nyomai? Egy vagy egy egész falka? Esetleg kiadnak valami mintázatot? Aztán Saya szaladni kezd mellettem és felolvas egy feliratot. Eskü, az az előbb még nem volt ott! Mégis hogy találta meg? Hiszen most hagytam el azt a fát O.o
- Mindig a magasabb felé... hmm, igen, lehet, hogy a fákra érti... - ismétlem el én is, amit a kislány is fennhangon olvasott, majd elgondolkodva végigsimítok a szakállamon. Kellemetlen érzés fog el és az sem tetszik, hogy van egy ösvény, ami egyenesen bevezet a ködbe. Viszont ha ez az útvonal vezet a koordinátához is, akkor talán követnünk kellene. Amikor az oroszlános küldiben letértünk a fő csapásvonalról, akkor gyűlt meg a bajunk a farkasfalkával. Lehet, hogy egyszer a kézenfekvőt kellene elfogadni és nem pánikolva kerülőutat keresni.
- Valaki kuncog ott, beljebb! egyenesen előttünk. Nem tűnik ártalmasnak, lehet a fehér hajú kisasszonyka, aki otthagyta a kottát nálunk. Mindenesetre legyen készenlétben a teleportkristályotok. Megpróbáljuk, kövessük a hangot? Azt mondjuk lehet érdemes lenne figyelni, hogy a legmagasabb fák milyen útvonalat adnak ki és hogy az egyezik-e ennek az ösvénynek az útvonalával  scratch 

//A határidőt illetőleg én a magam részéről annyit tudok mondani, hogy inkább hétvégente tudok írni, hétköznap nincs erre időm és energiám.//
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/5000[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Phobos Kedd Szept. 02 2014, 16:42


A nedvességgel telített levegőt kifejezetten finomnak érezte, már ha lehet ilyesmit mondani. Annak ellenére, hogy még nem volt ideje a hideg hónapoknak, a köd áthatolhatatlan akadálynak tűnt. Szemében egymagában nem bízhatott meg, s ez zavarta a fiút. Nem mintha nem lett volna elég tapasztalt és erős ahhoz, hogy a vadakkal megbirkózzon, egyszerűen csak a szimatára hagyatkozott... a szimat pedig valami ismeretlen, talán nem is létező veszélyt jelzett. Ha téved, magára és a társaira is csak a frászt hozza, ami nem éppen előnyös, ha úgy nézi. Túlságosan sokszor tévedt olyan helyekre, ahol nem talált mást, csak veszélyt, halált. Egy hosszabb pillanatra visszafojtotta lélegzetét, mikor azon a bizonyos helyen, bizonyos alkalomkor láthatta, miképpen egy ostoba, mégis segítőkész fiú elpixeleződik, s ő semmit sem tehetett érte. Mert... túl gyenge volt... mert az ereje egy ostoba rendszertől függ, amit egy annál zseniálisabb elme vitelezett ki: egyszerre gyűlölte és imádta Kayaba Akihikot. Azonban a lényegen nem változtatott egy világteremtő őrült-zseni, a tény, miszerint a játékban gyenge volt, csakis az ő hibája. Pislantott egyet-kettőt, hogy a göcsörtös érzést egy nehéz falatként nyelhesse le, s ne adhassa sem Anat, sem pedig a kis Saya tudtára belső gyötrelmét, vívódását.
- Nekem mindkettő van - felelte a céhvezérnek, felocsúdván a rossz élményekből. Kissé még a keze is remegett, mikor ide-oda ingáztatta a menüsorát, annak érdekében, hogy inventoryjából kikeresse harci öltözékét, s magára ölthesse azt. Fejét megingatta a vészjósló fasor láttán, majd mikor valamelyikőjük kezdeményezte az indulást, ő is szedte a lábát.
A fák egyre magasabbnak tűntek, miképpen egyre beljebb haladtak. A köd még mindig azt a baljóslatú érzést plántálta a fiú gondolatába, mégis igyekezett hidegvérét és némi derűjét megtartani - ha nem magáért, akkor a társai kedvéért. Néha-néha oldalpillantással figyelte meg a törzsökbe vájt karcolatokat. Vadállat tette volna? Raven nem volt biztos sem a megoldásban, sem - legfőképpen - magában. Hátán egy szempárt érzett, ám még az sem segített, ha megfordult. A fasor és a köd valóban latba vetette szemének képességét, de még nem próbálkozott a jártasságának használatával. Még mielőtt bármit is tett volna, ő maga is elgondolkodott azon, tényleg ezt jelenti-e a felirat: mindig a magasabb felé . Itt ismét leblokkolt. Körbenézett, de nem talált semmit. A fák lennének az okozói? Eleinte butaságnak vélte, azonban nem találta kizárható tényezőnek, elvégre ebben a világban akár a szikla is lábra kelhetne... elvégre Kayaba Akihikon múlik, semmi és senki máson.
- Előtte szeretnék kipróbálni valamit. Ha nem látok semmit... így is, úgy is tovább kell menni - Látás és észlelés jártasságát egyaránt érvénybe léptette annak reményében, hogy kisebb feltűnés nélkül feltérképezhesse a terepet - már ha ez lehetséges, ilyen sűrű ködben.
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/2900[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Strea Kedd Szept. 02 2014, 17:32


Látással a köd is egy kicsit vékonyabbnak és barátságosabbnak hat, a távolban azonban nem sok érdekesség látszódik, a fák ugyanolyan fehéren merednek rátok, mint hozzátok közelebbi társaik. Anat néha hallhatja az avar ropogását, mely néhol messze, máskor egészen közel hallatszódik, ám ha rátértek az ösvényre, hamarosan ezt is elnyomja a cuppogás, lábak haladása a magas sárban, a kuncogás gazdái. A levegő is nehezebb, fojtogatóbb lesz, a fel-felszakadozó ködben, tőletek jópár méterre pedig mintha fehér alakok járnának, felétek fordítva fejüket, érdeklődőn, s mormogás hangzik fel: a lények egymást közt beszélnek valamely érthetetlen, állatias nyelven. Raven tisztábban látja őket (bár a sűrű ködtől ő se teljesen): fehér, szőrös bundájuk van, hosszú kezük és narancsos-vörös szemük, kiállásuk gorillára emlékeztet. Lábaik sarasak, tenyerüket összeütve, ugrándozva köszöntenek titeket, hogy pontosan mennyien vannak, azt a fáktól aligha tudnátok meghatározni.
Álljatok meg! – a hang magasan cseng a komor fák felett, a szörnyek is felkapják a fejüket, majd játékosan rátok vigyorognak, kezükkel intenek, hogy gyertek csak tovább.


Határidő mindenkinek: jövő kedd, éjfél. Sorrend továbbra sincs.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal0/0[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Saya Pént. Szept. 05 2014, 13:04

Mindenki olyan komor meg elővigyázatos lett, mondjuk ez akkor azt jelenti, hogy nem ártana nekem is annak lennem. Így évül úgy döntök, mivel úgyis én vagyok a legkisebb, meg amúgy is hölgy vagyok, bebújok a férfiak mögé, kicsit talán szorítva szegények nadrágjának egy-egy ráncát. Végül mégis nézem az ösvényt, mert próbálom kitalálni, hogy az Anat kérdésére mi a válasz, vagyis hogy az ösvény arra vezet-e, amerre a fák is mennek. Már úgy értve, hogy az egyre magasabbak. Értitek... Rolling Eyes
A Raven az úgy nagyon néz meg hallgatózik, tudjátok, biztos felméri a terepet, mert neki olyan jártasságai vannak. Én csak lopakodni tudok, meg hallgatózni, meg nem elesni és majd felemelni az Anatot :3
A kuncogás viszont, ahogy újra meg újra elkapja a fülem, megint arra késztet, hogy megrázzam a fejem. Miét akarok kórházi folyosókra gondolni? Suspect
~Ne akarj. Ne figyelj rá. Menjünk.~
Jól van, megyek én, de csak ha a férfiak is.
Mondjuk ha ez így is lesz, akkor is én maradok mögöttük vagy közöttük, nehogy a végén még eltűnjek, és nézegetem a fák törzseit, hogy látok-e még egy feliratot vagy ilyesmi. De nem, mert helyette a lényeket látom, miután már előbújtak és beszélgetnek, erre még szorosabban markolom az Anat nadrágjának szárát és még úgy el is nyomok egy sikolykát, és lesz belőle ilyen halk, de éles 'hííííííí', mint az animékben. Mint abban a Chihiro Szellemországban címűben, mikor már nagyon fél a lány. Fú, ha még a hajam is felemelkedne, az olyan Miyazakis lenne o/
De mondjuk aztán azt a kezem, ami nem fogja ragasztóként a nadrágot, felemelem és integetek nekik. Biztos barátságosak, meg ilyesmi, de fú... ugye nem fog kelleni harcolni? Mert ahhoz nincs kedvem.
~Harcot emleget valaki? Kezd tetszeni a kirándulás :] ~
Jaj, Hugi, te inkább fogd be. .-.
Saya
Saya
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 735
Join date : 2013. May. 17.
Age : 21
Tartózkodási hely : Limen o/

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal3807/4100[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (3807/4100)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Anatole Saito Szomb. Szept. 06 2014, 12:06

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy aktiváltunk egy random questet. Meg mernék esküdni rá, hogy az a "mindig a magasabb felé" szövegű fecni nem volt ott korábban. De lehet, csak a köd zavarja be a látásomat, megfelelő jártasság híján idegőrlő az ilyen időjárás. Természetesen már mindhármunkon harci öltözék van és kéznél vannak a teleport kristályok is, mert sosem lehetünk elég óvatosak. Manapság már védett területen belül sem érezhetjük magunkat biztonságban, hát még azon kívül!
- Remek, akkor aligha lephetnek meg bennünk! - Alap járaton bízok a hallgatózásomban, szerintem jobb jártasság, mint az észlelés, hiszen az észlelést egy magasabb szintű lopakodással ki lehet játszani, de az éles fülemet nem. Viszont az megnyugtató, hogy nemcsak többfelé tudunk figyelni, de Raven látása is segít bennünket. Viszont az aligha lenne jó ötlet, ha aktiválnék egy gyertya kristályt... a ködöt nem tudja eloszlatni, a figyelmet viszont magunkra vonzanánk a "természetellenes" fénnyel. Nem, kénytelenek leszünk megbarátkozni az időjárás adta körülményekkel.
Az viszont már csöppet sem megnyugtató, hogy több irányból és különböző távolságból hallok neszeket. Aztán Raven megiramodik és kis magánakciója nem tölt el örömmel, mert a tejszerű ködben nagyon könnyen elveszíthetjük egymást. igaz, ott van a minimap, de ha valami váratlanul elragadja, akkor sokkal nehezebben tudjuk követni hol a minimapot, hol pedig a tájat fürkészve, nehogy pofára essünk vagy minket is elragadjon valami. Arra kérem Sayat, hogy szaporázza ő is meg a lépteit, hogy beérjük Ravent. Amikor beérjük, hunyorogva kémlelem a távolt, ahol Rav valami furcsaságot fedezett fel. Pár lépést még teszek előre, hogy jobban lássam őket, majd amikor az ismeretlen hang megállásra szólít fel, megtorpanok és Sayat is közelebb vonom magamhoz. A mobok viszont hívogatnak magukhoz. A francokat! Engem nem fog csicskáztatni egy mob! >.<
- Hahó! Ki van itt? - Ha Raven eddig nem állt meg, akkor jelzek neki is, hogy csatlakozzon hozzánk. Nem tudjuk hány mob van előttünk, mennyire erősek és ártalmasak, viszont titkos segítőnk amúgy is jobban izgatja a fantáziámat. Vajon a fehér hajú kisasszonyka az? Egyáltalán női hangot hallottam? - Figyeljetek a hátatok mögé is! Raven, te tartsd szemmel a mobokat, kérlek! - Én magam pedig fülelek. Valami csak fog történni, ha már egyszer megállásra szólítottak fel :S
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/5000[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Phobos Vas. Szept. 07 2014, 09:37


Eleinte csupán a ködtől mentesebb oldalát láthatta az erdőnek még alig nevezhető fasornak. Már nem érezte annyira fenyegetőnek helyet. Csak egy-két lépésnyire távolodott el társaitól, szükségesnek vélte a helyzet alaposabb körülvizsgálását, így nem is magáért aggódott a leginkább. Alsó ajkát fölszippantotta, aztán egy féllépésnyivel előrébbhajolt, majd tovafürkészett. Még egy lábbal sem mert haladni, az óvatosság őt is figyelemre intette. Mély levegőt vett, aztán lassan, halkan kifújta azt. Lassan, fokozatosan hallani kezdte azokat a vadaktól származó hangokat, melyre önkénytelenül is összevonta szemöldökét. Tisztán látta az állatnyelven kommunikáló bestiákat - melyek jobbára majmokra emlékeztették a fiút -, de egyedül nemigen tudta eldönteni, mihez kezdjen a szívélyesnek alig nevezhető, ugrabugrálásba sűrített köszöntésükkel, ám Anat vagy Saya nélkül nem is választhatott, mit tegyen. Elülső lábát begörnyesztette, majd testsúlyát ráemelve guggolás-szerű pozícióba ereszkedett. A szóban forgó céhvezető és a kislány érkezésére kicsit megnyugodott, de Gilbert akkor sem volt döntőképes formájában.
A felszólításra egy kérdőre vont „Hm”-öt hallatott. Enyhén meglepte, sőt, hovatovább frusztrálta a kétélű dolog: míg az egyik fél - a fehér vadak - mindenképpen azt akarták, hogy a háromtagú társaság megkörnyékezze őket, a fasor felett pedig valami vagy valaki megálljra szólította fel a majmok által szívesen látott vendégeket, hogy semmiképpen sem menjenek tovább. Gilbert felemelkedett helyéről, karját mellénél keresztbe fonta, s furcsállóan nézett felfelé - ismételten a jártasságára hagyatkozva -, hátha meglátja azt, akitől az óva intő felkiáltás származott. A próbálkozás sikerességétől függően a lovagnak nem tetszett, hogy még ha a biztonságát akarta, nem tisztelte meg őt és társait a teljes alakos megjelenésével… vagy tényleg a fák lettek volna? Állát enyhe gondterheltséggel, tanácstalansággal vakargatta, majd Anat kérésére felvette vele a kontaktust.
- Oké, habár igazán eldönthetnék, hogy mégis mit akarnak… Rolling Eyes - Jegyezte meg enyhe fennhangon, félszemmel figyelve azt az irányt, ahonnan a felszólítást is hallhatták. Egy idő után inkább nevetségesnek gondolta a szituációt, semmint idegesítőnek. Ettől függetlenül eleget akart tenni Anat - kissé formaian hangoztatott - kérésének, és figyelmének nagy részét az ugrándozó vadakra összpontosította.
Phobos
Phobos
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 682
Join date : 2013. Sep. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/2900[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Strea Vas. Szept. 07 2014, 14:28


A hang, ami a távolból jött és óva intett titeket, valóban nőtől származott, vagy egy magas hangú kisfiútól talán, más aligha lehet képes ilyen magas, de mégis dallamos hangon megszólalni – persze ha nem veszitek figyelembe Aincrad furcsaságait. A köd eközben lassan kezd oszlani körülöttetek, csakhogy tőletek pár méterre újra összesűrűsödjön, lehet igyekeznetek kéne addig továbbmenni, amíg az állandóan változó vastagságú gomolyag elkerül titeket. Mindenesetre mostmár mindannyian láthatjátok, hogy jól tettétek, hogy nem mentetek tovább, illetve nem egyenesen tettétek azt: Raven lábától alig húsz centire az ösvény ingatagabb lesz, s lehet rájöhettek arra is, voltaképpen miért sárosak az állatok, éshogy honnan származhat a helyből áradó furcsa szag.
A fehér, gorillaszerű mobok mögött folytatódik az ösvény, ám a köztetek lévő területen is át kéne menni valahogy, az ugrándozó, méltatlankodó szörnyekről már nem is beszélve. Hatan vannak, egymás mellett felsorakozva, indikátoruk piros, ha rájuk fókuszáltok, a következő szöveget olvashatjátok: „Mocsári ogre”.

[Küldetés] Muzsika The_Holy_Spirits_monster_form

Érdeklődve figyelnek titeket, a jobb középső viszont hamar megunja a várakozást: leguggol, hosszú kezeit belemélyeszti a sárba, és mire ráeszmélnétek, hogy mit csinál, egy sárgolyó repül egyenesen Raven felé, s toccsan annak mellkasán, 10hp sebzést okozva. Erre aztán a többi is felröhög, üdvrivalgásban törve ki, s másik kettő is elkezd gyúrni egy-egy golyót, arcukon önfeledt vigyorral.

Kövi reagotokban kérném az aktuális statjaitokat, a különleges tulajdonsággal bíró felszereléseket a hatásukkal együtt külön jelezve. Határidő: szombat éjfél (Anat ha hétközben is tudsz írni azt pls jelezd).
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal0/0[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Saya Vas. Szept. 07 2014, 21:45

Én is úgy vagyok, meg voltam vele, hogy jobb lenne megállni, és akkor az Anat meg a Raven jól is döntött, legalábbis én így érzem, az érzéseim meg nem mindig szoktak csalni. Néha igen, de remélem, most nem.
Nézek a hátam mögé, ahogy az Anat kérte, én meg úgyis az Ő háta mögött vagyok, így nézek az ő háta mögé is, értitek Razz  Aztán vissza előre, ahogy a köd szétoszlik, és észreveszek valamit a földön.
-Ez mocsár? Surprised   -picikét ellépek az Anat mellé és a kiscipőm hegyét beledugom az ingatag részhez, csak éphogy a felszínéhez. Ha koszos lesz, már húzom is vissza, mondjuk amúgy is. Én szeretem a cipőmet ˇ^ˇ  Meg elég, ha ezek a majmok sárosak, én nem akarok az lenni. Csak mivel már elég közel is vannak, látjuk már a nevüket is.
~Ogre. Hát, nem mondhatni, hogy a játékok leggyengébb szörnye lenne...~
-Erősek? O.o -ezt véletlenül még hangosan is kimondom, a szám elé is kapom a kezem, de aztán rájövök, hogy tulajdonképpen még így is értelmes, mármint kérdezhettem én ezt a fiúktól is, nem csak a Hugitól. Anat az mondjuk tud a Hugiról, de a Raven nem, és nem is akarom, hogy tudjon.
~Miért nem? Anattal is nagyon jól összebarátkoztam :] ~
Nekem nem tűnt annak >.>
Na, de most úgy elterelted a figyelmem, hogy nem tudtam szólni a Ravnak, hogy vigyázzon, mert sár jön O-O És a többi is elkezdi gyúrni a golyókat, mintha hócsatára készülnének.
-Nyáááá! Nem akarok koszos lenni D: Anat, mi legyeeen? D:  -elengedem a nadrág szárát és előveszem az íjat meg egy nyilat, de ezen kívül mást még nem csinálok, hanem figyelek, hogy felém dobnak-e sárgolyót, hogy ki tudjam kerülni ><


Spoiler:
Saya
Saya
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 735
Join date : 2013. May. 17.
Age : 21
Tartózkodási hely : Limen o/

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal3807/4100[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (3807/4100)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Szept. 15 2014, 01:07

- Mocsári ogre... remek... Én már azt hittem, hogy fehér szőrű jetik. - Semmi értelme és jelentősége a mondandómnak. Ha fehér szőrű jetik lennének, akkor sem lennénk előrébb, ugyanúgy ismeretlen mobok lennének, ismeretlen statokkal. Áhh, de ez utóbbi problémát könnyen tudjuk is orvosolni, feltéve ha elég magas ellenük a spec pontom, vagy nem blokkolja valami más a kém képimet. Aktiválni igyekszem a Spionfióka képimet, hogy megtudhassam a jetik... akarom mondani az ogrék statjait és szintjét, hogy sokkal magabiztosabban vághassunk bele a hentelésbe. A képességem azonban sikertelennek bizonyul, így csak fújok egyet bosszúsan. Bár jócskán van mit fejleszteni a spec pontjaimon, ezek a mobokat nem vehetjük félvárról, ha ilyen könnyedén lepattan róluk a próbálkozásom...
Azonban (akár sikerül a képim, akár nem) mielőtt egyenesen a vesztembe rohanhatnék, az alaposabb terepfelmérés nyomán világossá válik számomra, hogy és a felénk dobált sárgalacsinok láttán valószínűleg már a többiek számára is, hogy egy mocsár van előttünk, amibe bizony nem lenne ildomos belegázolni, mert nem tudok zsebből előrántani egy Anakin Skywalkert, aki majd kilevitál minket a trutyiból Rolling Eyes Leguggolok és kesztyűs kezem egyik ujját belemártom a trutyiba. - Valóban, ez egy mocsár. Valahogy meg kellene kerülnünk. Ezt aligha tudjuk átugrani kristályokkal. - Elkezdem először szemmel, majd ha kell, lábbal is követni a mocsár szélét, hátha elvezet egy kidőlt fához, vagy bármihez, ami segítségünkre lehet az átkelésben. Azonban időközben Raven mellkasán placcsan egy jeti... wáhh... ogre által gyúrt golyó. - Mennyit sebződtél?

Spoiler:


A hozzászólást Anatole Saito összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 20 2014, 13:36-kor.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
[Küldetés] Muzsika Exp_bal10/5000[Küldetés] Muzsika Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Muzsika Empty Re: [Küldetés] Muzsika

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.