Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karácsonyi event

+23
Aidor
Danee
Hinari
Tachibana Makoto
Joey Chrome
Mirika
Braien Kinni
Drake Haru
Koshitsu Esutel
Kusumi Ayani
Enheriel
Tsubasa Norika
Halász Alex
Yaru
Noxy
Saya
Szophie
Jun
Chancery
Anatole Saito
Shukaku
Snowcat
Egil
27 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Drake Haru Pént. Dec. 13 2013, 15:54

- Felszabadult boldog karácsonyt! - mosolyodtam el, és húztam ki ellenfelem hátából a fegyvert. Igen, azért az ünnepeket én is tiszteletben tartom. Ezen a napon például nem úgy gondoltam az ügyfél kivégzésére, mint gyilkolás, sokkal inkább úgy, mint felszabadítás. Egy hiper-szuper jó cselekedet, ha már karácsony napjára virradtunk. Még a képességem sem aktiváltam, mellyel megszépítem mindennapjaimat, és a gyilkolást. Remélem, azért a pokolból nem tagadnak ki ez miart. No sebaj, majd törlesztek az ördögnek késöbb, mondjuk dupla annyi áldozattal és élvezettel. És amint szép pixeldarabok szálltak fel az égbe, onnan pelyhes fehér havat küldtek vissza. Nesze, cserébe amiért jót tettem. Most még fázhatok is.
Magamra öltöttem masnis, kislányos kabáom, és a manó sapkát. Egész emberinek, sőt kislánynak néztem ki bene. Megindultam a főtér felé, kezemben a papírt szorongatva, melyet nemrég sodort hozzám a szél. Akkor mulassunk egyet. Csak úgy, emberien.
Hamarosan bele kerültem az emberek forgatagába. Meglepően sok volt a gyerek is. Csendesen lekuporodtam az egyik padra, felhúztam a lábaimat, és onnan figyeltem a hömpölygő tömeget, lehetséges jelöltek után kutatva, kik a karácsony másnapját már othon tölthetik, szeretteikkel, a való világban. Ő nem jó, túl boldog itt. Ő sem jó, nem érdemli meg. Furcsa volt válogatni. Nem szokott rám jellemző lenni ez a fajta kegy. De most karácsony volt.. minden sokkal másabb ezen a napon. Aztán ahogy elmerültem az ember arcok figyelésében egyszerre egy lány jött oda hozzám.
- Boldog karácsonyt, kis árva. - simogatta meg a fejem, és egy sütit nyomot a kezembe. Ez azt hiszi, én is ezek közé a koszos gyerekek közé tartozom? Eldöntöttem. Megölöm.. izé.
Felszabadítom.
Drake Haru
Drake Haru
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 255
Join date : 2013. May. 16.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal1540/1700Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (1540/1700)
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Braien Kinni Pént. Dec. 13 2013, 17:15

Karácsonynak éjszakján.. Ohh, ez a szám uncsi. Hogy is van az a másik?
Yeah !
Kint sűrűn hullt a hó
És a részeg télapó
Dúdolgatta slágerét
Mint bajuszos macho
Otthagyta munkáját
Rocklegendává vált... valami ilyesmi. Jahh.. Szóval Yeahh!
Számcsengő!
Szépen eldúdolgattam magamban. Egy darabig. Aztán meguntam. Mert nem tudok énekelni, és mert közönség nélkül amúgy is gyér. Inkább dobna meg valaki egy kis cuccal. De persze ebben a játékban még az sincs. Az alkohol sem ugyanaz, mint odakint. Fenébe. És a koncertemnek is lőttek, sőt, az egész amcsi turnénak. Mi miatt? Mert senki sem hajlandó nekem megmondani, hogyan lehet innen kijutni! Örüljenek neki, sikerült kicseszniük velem! És már karácsony van. Annyi idő eltelt a semmiért. Egyébként.. nekem miért tűnt két napnak az egész? Hogy lehet, hogy tegnap még meleg volt, meg minden.. Most meg havazik?! Most vagy az itteni naptárral van valami gebasz, vagy én aludtam át hónapokat. De előbbire szavaznék, ha lehet. Vagy a csík szeműek máskor ünnepelnek. Nálunk ilyenkor a sörfesztivált nyomatják. Itt meg... No mindegy.
Egyszer csak a kezembe nyomtak egy lapot. Én meg néztem a krikszkrakszokra, és nem tudtam, mit kezdjek vele. Aztán rájöttem.. Japán.-.- Szal kicsit meg kellett erőltetnem azt a csodás agyamat, és előkaparni a nyelvleckéket. Hamarosan ki is silabizáltam, hogy miről van szó. Bár nagy ész nem kell hozzá, hogy rájöjj, egy mikulásos lapon karácsonykor vajon mi szerepelhet. No, mindegy. Végül fogtam magam, és elindultam arra a bizonyos főtérre. Vagyis.. Indulni sem kellett, mert ott voltam. Egy szál tavaszi, kezdő, rövid ujjas páncélban. Dideregtem is rendesen. Az emberek meg furán néztek rám. De hát ha egyszer nem tudom, hol lehet szállást meg ruhát találni, mihez kezdjek? Mert nem, nem mutatta meg nekem senki. És ez megint csak a nyomorom oka. Szal ott álltam a sok árva kölyök között, és legalább olyan árva voltam, mint ők. Csak rajtam kabát sem igazán volt. Rajtuk meg igen. Csak azt tudnám, honnan szerzett mindenki más ilyen rövid idő alatt. És honnan tudták, hogy hirtelen ilyen hideg lesz. Mert hogy tegnap még meleg volt, az tuti. Ahogy ott lődörögnek. Nem, nem tűntek sem elveszettnek, sem szegénynek. Persze megszánnám én őket szívesen, ha lenne miből, mivel, és nem én lennék az, akit a leginkább meg kell szánni.
Megfagyok! És még anyagom sincs, hogy legalább szállva fagyjak össze.-.-"
Braien Kinni
Braien Kinni
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Nov. 15.

Karakterlap
Szint: 2
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal50/100Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (50/100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Mirika Pént. Dec. 13 2013, 19:33

Az ablakon beszűrödő madárcsivitelést hallva inkább a párnába fúrtam az arcomat, és nyüglődve próbáltam visszaaludni. Hullafáradt voltam, marha sokáig voltam fenn tegnap, és mindezt azért, hogy kábé életemben először komolyan adjak is valamit Karácsonykor, és ne csak kapjak. Nem okozott álmatlan éjszakát, hogy kinek mit adjak, szinte minden arcot látva kapásból beugrott, mi lenne a legjobb. Viszont ha belegondoltam, hogy immár a második ilyen napot kell távolt töltenem az otthonomtól, elkámpicsorodtam kicsit. Még sehol sem jártunk a szintek leadárálásában. Így sose fogunk kijutni, nem fogjuk viszontlátni a szeretteinket. Sose hittem volna, hogy valaki ennyire tud hiányozni, csak most, hogy ennyi ideje távol vagyok tőlük, jöttem rá, hogy mennyire fontosak voltak nekem. Ezen a napon pedig különösen elhatalmasodott rajtam a honvágy.
Fájdalmas sóhajjal fordultam végül a hátamra, a gondolataim fullra kikergették az álmot a szememből. Minden mozdulat előtt bambultam jó egy-két percet, miközben felkeltem és a reggeli teendőimet elláttam. A különlegeseket is, minden ajándékot (bár nem volt sok), szépen bepakoltam az inventory-mba a maga kis csomagjában. Közben a szórólapra tévedt a tekintetem, ami ott hevert az asztalomon, és bár nem az én stílusom volt a meghívó, úgy hittem, hogy sokan ott lesznek - ezért én is el szándékoztam menni, aki meg nem lesz ott, azzal eljátszom a Mikulás-trükköt.
Ahogy tavaly, úgy most is nagy pelyhekben esett a hó, elég volt kitekintenem az ablakon, hogy ezt tudomásul vegyem. Halvány mosoly húzódott az arcomra, a hógolyócsatákat egy bizonyos pontog még élveztem is. Kérdés, hogy lesz-e ma valaki, akivel vívhatok ilyesmit. És ahogy bámultam kifelé az ablakon, úgy tanúja lehettem annak is, hogy egy bazinagy hópehely alulról felfelé reppenve becsapódik az üvegbe. Na most, vagy az íjásztornán ébredtem és megint meghazudtolják a fizika összes szabályát, törvényét, vagy akárhogy hívják ezt; vagy pedig valaki hajigálta az ablakomat Rolling Eyes Fel voltam rá készülve, hogy elküldöm a francba a szemtelen gyerekeket, de ahogy kikukucskáltam, a lent álló alak picit nagynag tűnt ahhoz, hogy kisfiú legyen.
- Neh... - nyögtem, és kapásból a falhoz vágtam magam, kezemet pedig a mellkasomra téve nagyot nyeltem. Anat! Egy csapásra elfelejtettem minden negatív gondolatom, ami eddig foglalkoztatott, és széles vigyorral az arcomon rohantam ki a szobából... majd vissza, mivel a lépcsőn futva rájöttem, hogy még hálóingben voltam >.> Kapkodtam is magamra a ruhákat, sállal-sapkával, minden anyámkínjával együtt, és még a cicás tőrömet is felcsatoltam az övemre, hogy a cicafüleim is megjelenjenek a fejemen. Büszke voltam rájuk, alig vártam hogy egy cicafarkat is szerváljak és komplett legyen a nekomimi felszerelésem :3 Kirobbantam az ajtón, leszaladtam a lépcsőn, átnyomultam a kerten, és közben kezembe gyűjtöttem egy adag havat. A hátsó kapun mentem ki, és az épületet megkerülve minden íjászmúltammal kapcsolatos skillemet igénybe véve lesből hajítottam meg a fiút egy tenyérnyi hógolyóval, ami reményeim szerint az arcába fog csapódni Razz Én pedig követtem a fehér labdacsot, és bevetődtem, egyenesen Anat nyakába reppenve.
- De jó, hogy látlak! Boldog Karácsonyt! Mi hófúvás hozott erre? :3 És miért nem adtál szerenádot, ha már dobálod az ablakomat? Neutral - vigyorodtam el a lehető legkomolyabb állapotomból, és széles mosollyal bújtam hozzá a fiúhoz, mert... így esett jól, és az sem érdekelt éppen, ha százan lennének körülöttünk.
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal11225/10500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Joey Chrome Pént. Dec. 13 2013, 19:47

Jééé, máris karácsony?O.o Hogy elszállt az idő, gyerekek! Szóval ezért kérdezte meg George, hogy mit vegyen a párjának! És azért van Eiji-n is mikulás satyesz! Nem is tudtam amúgy, hogy a karácsony alkalmából képes brutális vadállatból kis báránykává válni.O.o Haru, azaz Grifi meg éppen díszíti a boltot, és hoppá, majdnem leesett! Ichi-t észrevettem, hogy ő csak ül és olvas. Hát odamentem hozzá.
- Boldog karácsonyt Ichi!^^
- Szia. – Szia? Csak ennyi?O.o Mi van ezzel a sráccal most meg?O.o Majd eszembe jutott, hogy mikor mentem a bolt fele, a képembe repült egy meghívó valami ünnepségre. Gondoltam, itt az alkalom.
- Hé figyi, majd megyünk egy ünnepségre, nem jössz?^^
- Nem.
- Miért nem?
- Mert utálom a Karácsonyt. És tudod miért? Mert csak az olyan agyatlan barmoknak való, akik más nem csinálnak ilyenkor, csak vackokra költik el a pénzüket ilyenkor. Most hagyj olvasni. – EEEEHH?!D8 Ez csak úgy ilyen durván elküldött a búsba??? Ráadásul utálja a karácsonyt?! Hogy lehet ember az ilyen?! Hát tudja mit?! Akkor maradjon itt a búsban!ˇ^ˇ
- Akkor te vigyázz a boltra, ok?
- Rendben, úgyis ezt terveztem.
- Kösz… - Öregem, ki kell majd találni valamit majd, hogy megszeresse a karácsonyt. De amíg nem tudom, hogy addig elmegyek a többiekkel az ünnepségre. Kitaláltam, hogy stand up-olni fogok majd karácsonyi témákkal, hisz tudok egy csomót!Very Happy Haru majd osztogatja a sütiket, Eiji meg őrzi a rendet. Bár mondjuk elég bizarr lesz, hogy az ünnepségen lesz egy mikulássapkás állat egy bazi nagy pöröly van, amivel repíti a rendetlenkedőket.O.o Grifi reklámozta a műsoromat, így jöttek elegen ahhoz, hogy elkezdjem.
- Jó napot és Boldog karácsonyt kívánok! A nevem Joey Chrome, de hívjanak csak Google Böngészőnek!Very Happy Akkora röhögés lett, hogy nem igaz!XD Jobb vagyok, mint Eddie Murphy!Very Happy
- Hát mit is mondjak, karácsony van! A szeretet, a család, a tojáslikőr ünnepe, amikor is a likőrtől keletkezett részegségben nem répát, meg pizzát hányunk, hanem szaloncukrot, halat, pulykát... – Itt is nevetés. És így folytattam a karácsonyi Stand up Comedy-t, ameddig lehetett!Very Happy
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal3383/3500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Tachibana Makoto Szomb. Dec. 14 2013, 17:16

A kisebbségbe tartoztam a Karácsonyhoz való viszonyommal, ahogy szinte minden mással is. Sosem rajongtam ezért a pár napért, felesleges rongyrázásnak tartottam. Egyrészt mert keresztény hagyomány, másrészt mert semmi értelme nem volt a "szeretetet ünnepelni". Ha csak ezen a pár napon figyel erre valaki, az régen rossz, egyszerű képmutatás. Ugyanilyen a valentin- és a fehér-nap is, habár azt éppenséggel nem tartottam rossznak, hogy ha valaki valami különlegessel készül ezekre a napokra... persze csak akkor, ha máskor is megkapja a kiszemelt a figyelmet :] Nekem azonban a Karácsony volt ilyen különleges nap, pár éve döntöttem úgy, hogy feldobom valamivel ezt a borzalmas csinnadrattát, amivel ki lehetne kergetni a világból. Az túlzás, hogy szokássá vált, és nem is olyasmi volt, amiből szokást lehet csinálni, legalábbis ha az ember fia hosszútávon gondolkodik egy kapcsolatban.
Mivel úgy sejtettem, a lány meg fog ajándékozni, így én is gondoskodtam arról, hogy ne üres kézzel álljak elébe, azonban az üzenetküldésben már megelőzött. Gondoltam, hogy nem estére kellett volna hagynom, de már túl késő volt visszapörgetni az időt és délután levelet küldeni, hogy találkozni kívánok vele másnap :] Halvány mosollyal az arcomon feküdtem le aludni, jól tudtam, hogy ez lesz az eddigi legkülönlegesebb Karácsonyom. Ritkán érzek izgatottságot, de most kivételesen alig vártam, hogy újra láthassam az égen tündöklő Csillagomat.
A megküldött időpontban már a havas utcákon trappoltam, fejemen egy cilinderrel, és a szokásos köpenyem is lecseréltem ezúttal egy elegáns, villás hátú kabátra, hogy afféle frakkszerű hatást keltsek öltözködésemmel. Konstans vigyorral az arcomon haladtam, és hallgattam, ahogy a hó ropog a talpam alatt. A céhépület utcájába érve lassítottam csak, és ahogy megpillantottam szerelmemet, még jobban felderült az arcom. Kalapomat levéve úriasan hajoltam meg a lány előtt, majd illően, édes csókkal köszöntöttem és magamhoz öleltem.
- Boldog Karácsonyt, édesem :] Az enyém nem is lehetne boldogabb így, hogy itt vagy mellettem - viszonoztam a jókívánságát, habár nélküle számomra ez egy ugyanolyan nap lenne, mint a többi. Boldogan öleltem át a derekát, viszont ahogy Kazuma-kunt is megpillantottam, felvontam a szemöldököm. Váratlanul ért, hogy őt is itt látom, de igen gyorsan leesett, hogy ki is áll eme zavart keltő apróság hátterében. Homlokomat ráncolva sóhajtottam fel, sosem hibádzik a meglepetés a viselkedéséből. Nem hiszem, hogy valaha is fogom azt mondani vele kapcsolatban, hogy számítottam valamire :]
- Azt hiszem mindkettőnket megtréfáltak - tettem a kezem a fiú vállára semleges arccal, úgy vélekedtem, ő sem számított arra, hogy itt fog engem látni, majd én is megborzoltam a haját, biztosra vettem, hogy ezt nagyon szereti :] Szophie persze már húzott is minket maga után, és bár nem tudtam mit tervez, hamar kiderült, hogy a főtéren lévő ünnepség volt a célpontja. Nekem csak az számított, hogy a lánnyal lehettem, így képes voltam ignorálni a zavaró forgatagot és jól érezni magam a szokás szerint tízezres fordulatszámmal pörgő barátnőm mellett. Még azt is meg mertem volna kockáztatni, hogy jól éreztem magam a fesztiválszerű állapotok közepette, miközben Szophie után rohangáltam.
Az este hamar beköszöntött, Csillagom pedig egy padhoz vezetett minket. Igazán fura látvány lehetett egy csinos lány két vörös indikátoros által közrefogva, de jelenleg az érdekelt legkevésbé, hogy a környezetünk reakcióit tanulmányozzam. Ez mindig így volt, ha mellette töltöttem az időmet, nem tudtam nem rá figyelni és gyönyörködni benne, élvezni a társaságát.
- Nahát, köszönöm :] - vettem át a dobozkát, majd leemeltem a fejemről a cilindert - Én is hoztam ám valamit - nyúltam bele a kalapba, és látványos összpontosítással először könyékig, majd vállig beledugtam a karom az egyébként messze nem ilyen mély fejfedőbe. Körülöttünk volt néhány árva gyermek, és nem csak Szophiet, de őket is szórakoztatni kívántam kicsit.
- Mindjárt... áh! - örültem meg, majd kihúztam egy nyuszit a kalapból és meglepett képet vágtam - Ez nem az - konstatáltam, és visszamélyedtem a cilinder mélyébe. Mikor újra felderült az arcom, végül egy galamb repült ki, újabb megjátszott fejvakarást okozva számomra, és ahogy gyűltek a gyerekek, úgy kerültek elő újabb és újabb oda nem való tárgyak: egy végtelen hosszú színes kendő, kutyaformára hajtogatott lufi, bohócsipka és a hozzátartozó krumpliorr, kártyapakli azzal a kommenttel, hogy "nahát, rossz trükk", egy hógömb, egy karácsonyfa-illatosító, egy játékbaba és hosszú percek múltán egy hatalmas, szépen becsomagolt doboz került a kezembe,
- Huh, végre megtaláltam. Boldog karácsonyt, szívem :] - nyújtottam át Szophienak az ajándékát, amit a kicsomagolt, először egy kisebb dobozt kapott, majd tovább haladva egy annál is kisebbet, és így tovább, matrjoska-baba szerűen egészen addig, amíg egy egészen kicsi, tenyérnyi doboz nem maradt belőle, amiben egy fekete bársonydobozka volt, és abban egy pár apró, csillagformájú fülbevaló.
- Szeretlek :] - mosolyogtam rá, majd apró csókot leheltem az ajkaira, és utána a fülébe súgtam - Remélem nem terveztél semmit ezután. Szeretném kettesben veled tölteni az estét... az éjszakát :] - távolodtam el, és a szemébe nézve pajkosan elmosolyodtam.
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal10/7700Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (10/7700)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Hinari Vas. Dec. 15 2013, 16:45


Egy pár napja már nem foglalkoztam a saját magamat érintő problémákkal és kérdésekkel. Ugyan, kinek lett volna rá ideje ennyi előkészület, szervezés és utánajárás mellett? Karácsony. Néha, amikor voltak szabad perceim, pihenéssel töltött óráim, néha elmerengtem azon, milyen is lenne az ünnepeket otthon tölteni. Naithennel és a családommal. Ám hamar rá kellett jönnöm, hogy ez nem segít, sőt, elveszi ennek az egésznek a hangulatát, ezt pedig nem akartam. Hiszen itt is vannak, akikkel jól érzem magam, van családom, a céhem. Akivel összefutottam, annak megmondtam, hogy igen, a főtéri mulatság másnapján lesz a közös karácsonyozás, ki is írtam a céhház információs táblájára, még rajzoltam is hozzá egy hóembert, valamint, biztos ami biztos, egy köremailt is küldtem azért. Listát is írtam magamnak, kihuzogatva, akiknek már megvettem az ajándékát, próbáltam mindenkinek olyat szerezni, aminek tényleg örülni fog, s fáradt mosollyal az arcomon dőltem hátra az ágyon, amikor már minden megvolt. Reméltem, nem hagytam ki senkit, a zsebemből előszedtem újra a szórólapot, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve futottam egy kört a csokiszobában is. Mindeközben Nestor szótlanul figyelt, látszott rajta, hogy nem igazán érti, miről van szó.
- Karácsony, Nes. Egy ünnep, amikor együtt vagy a családoddal, a szeretet ünnepe. Megajándékozzátok egymást, akár saját magatokkal is, mindenki vidám és boldog.
- Nestor fárasztónak találja. Annabell napok óta nem pihen.
- Nembaj, majd te is meglátod, hogy megéri – simogattam meg, s hívtam elő az inventorymból egy adag csomagolópapírt. A tűzsárkány csöndben maradt, a hallottakon gondolkozhatott – Nem kell a múltkor történteken rágódnod. Én itt vagyok neked, s biztos vagyok benne, hogy még láthatod őket – fordultam hozzá újból, utalva a másik világban történtekre, majd vidámabb hangnemben folytattam – Szeretnél segíteni nekem?
Ő bólintott, s ketten készítettük elő az ajándékokat, közben pedig meséltem neki, a kezemben tartott tárgyakról, hogy melyik hogyan kapcsolódik bele a történetbe, melyet itt, a sao-ban éltem át. Gondtalan órák voltak, s még a pihenésre is volt időm indulás előtt. Nestor inkább a céhházban maradt, megértettem őt, bizonyára kényelmetlen lehetett neki a zsibongó tömeg, így egyedül indultam el a hóesésben.

Úgy gondoltam, egyelőre csak szétnézek, aztán ha meglátok egy-egy ismerőst, úgy odamegyek hozzá, nem volt tervben az, hogy addig kutassak, amíg mindenkit meg nem találok. Aki nincs kint, annak majd elküldöm az ajándékát, vagy még az ünnepek alatt elsétálok hozzá, lényegében mindegy is volt, nem aggodalmaskodtam emiatt. Először az árvák csoportjához sétáltam el, megmosolyogva a bábjátékot, előhívva a sütiszobából összepakolt dobozokat, s szétosztva a gyerekek között. Csokikülönlegességek, mindenféle- és fajta süti, volt köztük töltött és habos is. Közben pedig már tekintgettem is körbe, Hisame énekét már távolról felismertem, így hozzá igyekeztem, tudtam, ha a jégsárkány ott van, Peternek is a közelben kell lennie. Nem is csalódtam, ám először a pethez igyekeztem, a nyakába téve egy piros, puha sálat, s megdicsérve, milyen szépen énekel.
- Boldog Karácsonyt! – mondtam még neki, eligazgatva az ajándékát, majd már igyekeztem is Peterhez, épp Shukakuval beszélgetett.
- Sziasztok, Kellemes Ünnepeket! – mosolyogtam, elővéve két kis csomagot, a lánynak egy sárkányos tollat adtam, hozzávaló sárkányos ceruzakészlettel, s Timidus sem maradt ki, neki egypár sütit nyomtam a kezébe, reméltem, szereti az édességet. Ezek után pedig a fiúhoz fordultam, s ha kibontotta a dobozkáját, egy négyszögletes kendőt talált benne, ráhímezve egy pillangóval – Saját magam varrtam bele, felismered, ugye? – néztem rá vidáman – Hogy jó kedved legyen mindig, ha ránézel – tettem még hozzá, arra a napra utalva, amikor a lepkék között repültünk, amikor felvidított. Ha volt mit mondaniuk, még beszélgettünk egy kicsit, ám aztán továbbálltam, a standok között sétálgatva. Csakhamar egy újabb ismerős köszöntött rám, Enhi volt az, nem is tudom mikor láttam utoljára. Talán az egyik bosson, igen.
- Júúj, ez de aranyos! Köszi szépen! – nézegettem a sárkányos plüsst, amit tőle kaptam, majd elővettem a neki szánt csomagot, s a jókívánságok után át is adtam neki, egy Griffes figura volt benne, ami a színét változtatta, pont úgy, mint némelyik karácsonyi gyertya, amit odakint lehetett kapni. Majd folytattam is utamat, Anatot nem találtam, pedig neki is készültem, na nem baj, majd elugrok az Artesbe valamelyik nap. Akinek viszont rajta kívül mindenképpen személyesen szerettem volna átadni az ajándékát, az Alex volt, előre mosolyogtam rajta, az arcán amikor… na de nem, majd meglátja úgyis, ha találkozunk. :p S mintha csak meghallották volna a gondolataim, valaki nekem jött hátulról, én pedig olyannyira el voltam foglalva minden mással, hogy már kikerülni sem tudtam, egyensúlyomat vesztve estem hátra, ám nem nehezteltem egy kicsit sem az elkövetőre, főleg azok után, hogy Esu volt az – mögötte a szőke sráccal.
- Sziasztok – mosolyogtam rájuk, majd tápászkodtam fel (akár segítséggel, akár anélkül), s így hirtelenjében nem tudtam mit mondani kettejüknek, talán zavarban voltam kicsit, hiszen Esunak nem készültem semmivel. Hm, végülis, céhtársak, nyilván együtt nézelődnek… Hogy miért jártak ilyenek a fejemben? Nyilván azért, mert egyetlen JL-est sem láttam még itt, bár lehet csak elkerültük egymást. Igen, csak ez lehetett az oka. ><
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal29686/10100Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Danee Vas. Dec. 15 2013, 21:50

Ropp-ropp. Recseg a hó a kezem alatt, ahogy a havas erkélypárkányra könyökölök. Lili is felpattan mellém, hízelegve dörgölődzik neki a karomnak, nehéz lenne ellenállni neki: gyorsan hűlő kezemmel megcirógatom a fekete fülei közt, ő meg jóleső kényeztetésre lehunyja a szemecskéit. Imádom ezt a macskát. A fekete bundáján gyorsan olvadnak a hófehér hópelyhek, leheletem gőzén keresztül vizslatom a közeli várost a magasból. szürke füstkarikák szállnak fel a kéményekből, az egész tájat fehér paplan fedi, épp csak az erdő fáinak törzsei feketéllenek.
A csípős téli szél valami színeset repít felém a város felől. Színes papírosok, szórólapok tán. Lábujjhegyre állva kapok utánuk mindkét kézzel, majd ki esek az erkélyről, de sikerül megragadnom az egyiket. Lilit a karomba fogva lépek vissza a meleg szobába, leverve magamról a havat.
Amint a macska kiugrik az ölemből, a konyhában merek egy pohár meleg forraltbort, és befészkelem magam a kotatsuhoz.
Ahogy sejtettem, tényleg szórólap, de nem a szokásos.
Elmosolyodom ahogy a karácsonyi díszítést látom.
Valóban. Már karácsony lenne? Hogy elszállt az idő!
Az ismét dörgölődző Lilit simogatva azon tűnődtem mit csinálhatnék én ezen a nevezetes napon.
Végül, hagytam, hogy a fekete szőrgombolyag eltűnjön a fűtött asztal alatt, én pedig kabátot ragadtam, sálat kanyarítottam magam köré, majd egy kis asztalkát elsuvasztottam a tárolómban, követte még pár bögre és a nagy kondér frissen főzött forraltbor. Itt sokkal egyszerűbb volt szállítani mindent, mint odakint!
Némi hóban trappolás és fagyoskodás után, alig negyed óra múlva már az ünnepre feldíszített Főtéren voltam. Álmélkodva néztem a hatalmas fenyőt, tele gömbökkel, szaloncukrokkal, és a hideg ellenére is boldogan növekvő sokaságot. Sietve felállítottam én is a forraltboros standomat, s nem telt bele sok, jöttek is a hidegben átfázott gyerekek. Néhány bögrényit előrelátóan megmenekítettem, mert kiszúrtam a tömegből pár ismerős arcot.
Illendően a céhvezéremhez sétáltam oda elsőként, s nyújtottam át neki a gőzölgő bögrét
- Boldog Karácsonyt Enheriel-sama! Gondoltam jól esne egy kis meleg ital ebben a nagy hidegben!
Anatole volt a másik, aki feltűnt a sokaságban. Megvárva, míg a céhtársai és ismerőseinek ostroma elül léptem csak oda
- Saito-san, de jó újra látni Téged! Kellemes Ünnepeket! Remélem ezúttal elfogadsz tőlem egy kis lélek-melegítőt! - nyújtottam át neki is egy bögrényit, és reméltem, hogy most nem fog idegenkedni annyira az alkoholtól.
Ahogy további ismerősök után nézve körbetekintettem, a egy szőszi angyalt pillantottam meg. Hál istennek háttal állt nekem, s én csak néztem őt, a puszta látványa is mosolyt csalt az arcomra, a hóban trappolva siette mögé, s a kesztyűs kezemmel finoman ütögettem meg a vállát
- Hi-na-ri-sa-ma! Békés Ünnepeket! - megvárva míg felém fordul, nyújtottam felé a gőzölgő nedűt a bögrében
- Magam főztem, remélem szereted! - kacsintottam - Rég nem találkoztunk már! Remélem hamarosan viszontláthatlak majd! - mosolyogtam rám
Valamivel később történt, hogy a jégpályán fáradtra korcsolyázva magam kászálódtam le kipirosodott arccal a jégről, hogy pont belefutottam Shukakuba
- Shu-chan!!! - kiabáltam felé, hogy észrevegyen, s integettem is felé
Sietve léptem hozzá, s egy tenyérnyi fadobozt vettem elő, a fedelét félrehúzva egy apróságot emeltem ki az apróra tört szalmaszálak közül
- Boldog Karácsonyt! Karácsonyfa-függő - nyújtottam át neki dobozostul
- Próbáltam Timiduszt formázni belőle - magyarázkodtam, mert a függő papírból és apró pehelytollakból készített spirál volt, miniatűr kristályszemekkel ragasztva


A hozzászólást Danee összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 15 2013, 22:15-kor.
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal7644/7700Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Aidor Vas. Dec. 15 2013, 22:06

És eljött a karácsony... Hogy telik az idő... is íme ez is azt mutatja, hogy elrepült az idő. Egy újabb év Aincradba. Na, de itt legalább a jegyek miatt nem kell aggódnom. De most azt hiszem jobb ha nem törődök ezzel. Vagy, hogy mi lehet a valóságban. Ha most ezen rágódnék amellett, hogy semmire nem mennék vele egész évben bánkódhatnék miatta. De jobb ha nem is gondolok rá... Inkább ki élvezem az ünnepet... de előbb a meló. A városban uralkodik a karácsonyi hangulat, és készülődik a karácsonyi vásár. Én se maradhatok ki belőle így megnyitottam saját standomat. Ahol kedvezményesen adom a zsákmányolt, de számomra már hasztalan tárgyakat. Illetve cserélni is hajlandó vagyok amit fel is tüntettem egy kis táblán a stand előtt. Mérgek... köpeny... sapka... van itt minden. Viszont néhány dolog már vagy 1000 éve nálam van, ha továbbra se találok rájuk vevőt azt hiszem bezúzatom. A bolt kínálata:



A főtéren magasodik az Aincradi karácsonyfa. Vajon van itt valamiféle mikulás, ami nem okád tüzet ás nem feltett szándéka megölni téged? Remélem... nem lenne rossz, egy kis meglepetés igen csak rám férne. Aztán az felnéztem az égre... -Hm... havazik.

Ezen felül cipő pucolást is vállalok teljesen ingyen és bérmentve. Bár Aincradba ez értelmetlen... a cipő mindig tiszta. Tekintve, hogy a kosz el pixeleződik róla. De max jót nevetnek a járókelők. Boldog karácsonyt mindenkinek! Gondoltam, ma jó kedvemben vagyok. Bár arra kíváncsi leszek mi lesz ha sok hó esik. Vajon mennyi kellemetlenséget fog okozni? Hehe... nekem biztos sokat... ismerve magamat. Idén még sokat fogom turkálni az biztos...

//a termékek itt kedvezményesen az event keretén belül megváráshatóak vagy cserélhetőek//
Aidor
Aidor
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 613
Join date : 2013. May. 16.
Tartózkodási hely : Solvik

Karakterlap
Szint: 18
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal1278/1300Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (1278/1300)
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Aoi Shizuka Vas. Dec. 15 2013, 23:57

"Árvák és Felnőttek"
Természetesen a hír az árvaházhoz is eljutott, és ha már oda, akkor biztosak lehetünk benne, hogy Shizu fülébe is. Osaka ilyenkorra már biztosan karácsonyi vásárlási lázban égne, kereszténység és kisjézus ide vagy oda, a kapitalista gazdasági rendszer mindenhova eljuttatta a maga átalakított, eredeti jelentéséből kiforgatott karácsonyát. Lett belőle szeretet ünnepe, meg ajándékozás ünnepe, máshol meg fenyőfa ünnep... de az már egy másik történet.
Szóval Shizuka, a már nem olyan kis Aoi Shizu is bőszen készült az ünnepre, hiába nem volt híres Japán a keresztény vallás nagy számú gyakorlóiról, azért akadt neki is olyan rokon, nem is akármilyen, aki azért öregedő fejjel megtalálta az új vallását, és nem volt rest a kisunokáját is elhurcolni ilyentájt a templomba. Na persze nem a shinto és zen-buddhista templomok egyikébe, hanem a kevéske modernnek is nevezhető katolikus templomba. Így aztán Shizuka leányzó is majd minden részletét ismerte már ennek a jelentőség teljes eseménynek, még ha a vallás tanaihoz nem is nagyon konyított különösképpen.
De minthogy ideérkezte óta, mielőtt Hinari a szárnyai alá fogadta volna, az árvaház adott neki szállást, így teljesen természetesnek érezte, hogy az ottani játszó-pajtásainál tegyen látogatást, és velük együtt látogasson ki a minden bizonnyal már szépen feldíszített Főtérre, ahol most összesereglett minden jó érzésű játékos, hogy együtt ünnepelhessék meg ezt a szép napot.


A hozzászólást Aoi Shizuka összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jan. 09 2014, 22:12-kor.
Aoi Shizuka
Aoi Shizuka
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 466
Join date : 2013. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Osaka

Karakterlap
Szint: 19
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal10/1400Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (10/1400)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Kazuma Hétf. Dec. 16 2013, 00:34

Gondterhelten jártam a várost boltról-boltra járva. Nem épp egy tőlem megszokott kép ugye? Általában ha venni akarok valamit, akkor elmegyek oda, ahol van és megveszem (vagy elküldöm Hanát és beszerezi nekem.). Azonban mi van akkor, ha nem tudom, mit akarok venni? Na ez olyasmi, ami még nem esett meg velem idebent. Ha nyolc helyet nem néztem meg eddig, akkor egyet sem, de mégsem találtam semmit, ami megfelelőnek tűnt.
Egy hirtelen jött ötlettől vezérelve félrehúzódtam egy szűk utcába és megnyitottam az üzenetküldő panelt. Bepötyögtem Hana nevét aztán megálltam. Már nem is tűnt olyan jó ötletnek. Ezzel most kivételesen nem ugráltathatom őt. Mégiscsak nekem kéne választanom valamit. Na meg így belegondolva Hana elég sokat segített nekem az utóbbi időben. Lehet neki is kéne valamit adnom. Ehh…
Bezártam az ablakot és tanácstalanul dőltem neki a falnak. Csöbörből vödörbe. Már kettőnek is nézelődhetek…
Utálom a karácsonyt!

Szokásomhoz híven már korán felkeltem. Kezdődik a második nap, amit nem egy kazamatában vagy egy erdőben vadászva fogok eltölteni. Pár gombnyomás után már teljes felszerelésben indultam meg szobám ajtaja felé. Ekkor viszont jött az a furcsa érzés, hogy valami nem stimmel. Egy darabig törtem a fejem mire végre leesett a dolog…
Ismét gombnyomogatás és már maszk, köpeny, páncél és minden egyéb - szörnyirtásra hasznos de minden másra haszontalan - felszerelés nélkül ácsorogtam az ajtóban. Csak egyszerű kabát sapka. Semmi fekete…
Ki gondolta volna, hogy egy nap a legjobb maszkom a saját arcom lesz? A két kezemen meg tudom számolni, hányan láttak eddig a maszkom nélkül. Ha ebből leveszem a halottakat, akkor már majdnem egy kéz is elég. Az egyetlen apróság, ami továbbra is kiemel a tömegből az a fejem felett vöröslő indikátor.
A kelleténél talán kicsit korábban indultam útnak így aztán ráérősen haladtam pár céltalan kitérőt is beletűzve az útvonalamba de többnyire azért kerültem a forgalmasabb helyeket, míg a Szophie által küldött koordináták közelébe nem értem. Ellenőriztem az időt és pont jókor érkeztem. Szinte rögtön kis is szúrtam csak épp nem volt egyedül. Igazából talán számítanom kellett volna erre, de valahogy eszembe sem jutott hogy mást is elhív. Ezek után igazából már csak abban nem voltam biztos, hogy engem miért hívott? Egy pillanat alatt elszállt minden kedvem a maradásra de már késő volt. Észrevett és megindult felém. Még volt időm kipréselni magamból egy gyenge mosolyt mielőtt ő próbálta meg kipréselni belőlem a szuszt.
– Boldogot. - viszonoztam az ölelést. Aztán ahogy kiszabadultam és Tachival találtam szembe magam már sokkal nehezebb volt fenntartani az amúgy sem túl meggyőző mosolyt.
– Meg bizony… - értettem egyet Tachival és adtam fel a harcot az arcizmaimmal. Azt hiszem már így is a maximumon túl teljesítettem. Még azt is elviseltem valahogy, hogy a kezét a vállamon felejtette egy kis időre, de mikor Szophiet utánozva a fejem felé nyúlt átlépte a határt. Egy laza de határozott mozdulattal löktem félre a kezét.
– Megköszönném, ha a jövőben a kezeidet távol tartanád tőlem. - tettem hozzá hűvösen. Végül Szophie közénk állva és a kezemet elkapva el is indult így aztán csak egy lehetőségem maradt… tartani vele a lépést. Innentől kezdve masszívan ignoráltam a lovagot és csak Szophiera figyeltem, aki szokásához híven ma se lassított egy pillanatra sem. Ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy vajon honnan szedheti azt a rengeteg energiáját, de sosem tudok rájönni. Azt hiszem fölösleges is.
Végül nem telt olyan rosszul a nap, mint gondoltam annak ellenére, hogy azért voltak zavaró tényezők. Fogalmam sincs mennyit sétálgattunk, vagy hogy hány helyen álltunk meg sütit kóstolni mire észrevettem hogy már sötétedik. Egy pad felé vettük az irányt, ahol Szophie egy dobozt nyomott a kezembe.
– Köszönöm. - mondtam mosolyogva. Ezután Tachi következett bár nem figyeltem túlzottan a mutatványára. Csak egy ócska trükk volt az egész. Ha foglalkoznék olyan haszontalan dolgokkal, mint a bűvészkedés fejlesztése akkor simán megcsinálnám én is. Miután nagy nehezen átadta az ajándékát én következtem.
– Én nem készültem nagy mutatvánnyal de boldog karácsonyt hugi. - azzal át is nyújtottam neki az „1001 Aincradi édesség” című könyv egyik példányát egy kis hajborzolással egybekötve. Az eladó szerint ebben minden benne van. Receptek, a helyek, ahol készítik őket, és mindegyikről van még egy rövid elemzés is. Azt hiszem, jövőre előbb ki kell találnom, hogy mit vegyek.
– Hmm… finom! - kezdtem bele a dobozom kiürítésébe…


A hozzászólást Kazuma összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 22 2013, 14:04-kor.
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal304/2100Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (304/2100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Yurihime Hétf. Dec. 16 2013, 21:02

Éjt-nappallá téve dolgoztam azon, hogy mindenkinek örömet okozhassak, akit ismerek, Karácsony alkalmából. Talán emiatt egy kicsit túl sokat zárkóztam a szobámba, ám időigényes feladatra vállalkoztam. Bevallom, nem volt benne nagy gyakorlatom, más művészetek sokkal jobban vonzottak, de ebben is megleltem az örömömet. Élvezettel teremtettem meg kezeim között a saját készítésű ajándékokat, noha kicsit aggódtam amiatt, hogy valakinek nem fognak tetszeni, mert nem voltak olyan szépek, mint amilyeneket a boltban lehet kapni, például.
A nagy nap reggelén már rettentően izgatott voltam, minden kiesett a kezemből és az edzésre sem tudtam úgy koncentrálni, ahogy szerettem volna. Nagyon szerettem volna örömet okozni azoknak, akik befogadtak maguk közé, és akik nélkül magányos lennék. Elkészítettem Lewis-sama és Senpai ajándékát is, ám csak előbbit tudtam átadni az emlékhelyéhez elsétálva. Talán majd... azt hiszem ha egyszer újra találkozni fogok Senpaijal, akkor odaadom neki a tavalyi ajándékával együtt. Reméltem, hogy boldog, akárhol is volt éppen, és ugyanígy bíztam benne, hogy Lewis-sama is jól érzi magát a mennyekben. Miután imádkoztam mindkettejükért, lassacskán útra keltem a főtér felé, ahol jómagam is szerettem volna valami szépet mutatni az árva gyerekeknek. Őket látva elszorult a szívem, még akkor is, ha fülig ért a szájuk. Biztosan nagyon nehéz lehet nekik a szüleik nélkül, ilyen fiatalon, gyermeki lélekkel. Én csak Otou-samát veszítettem el, néhány éve, de még félig felnőtt fejjel is csak nehezen tettem túl magam rajta.
Kicsit feszültnek éreztem magam, miközben összeállítottam a standomat, de ahogy hozzáfogtam bemutatni a tudásom az érdeklődőknek, mind virágrendezésben, mind kalligráfiában, megnyugodott a lelkem és beleéltem magam az alkotásba. Utána pedig jómagam is körbejártam, miközben minden hozzám szaladó gyereknek megsimogattam a buksiját, és Boldog Karácsonyt kívántam nekik. A fiúknak még egy puszit is adtam a homlokukra ^.^ Mikor összetalálkoztam valakivel, akit ismerek, azon nyomban elő is kerestem az ajándékát. Peter-samának és Hisame-samának partnerük mását, Anatole-samának egy fekete macskát, Jun-samának egy kicsiny, villásfarkú ördögfiókát, Alex-samának egy pulikutyát, Mirika-samának egy angyalkát, Aidor-samának pedig egy egeret adtam. Természetesen nem igazit, csupán egy plüssfigura volt ^.^ Sajnáltam, hogy nem találtam ott minden ismerősömet, a céhtársaknak pedig a közös ünnepségen szerettem volna odaadni az ajándékát. Azokba különösen sok energiát fektettem, hiszen nekik voltam a leghálásabb, bár azt hiszem Anatole-sama cicája is egészen felismerhetően sikerült ^.^
- Boldog Karácsonyt ^.^ - köszöntem oda végül Shizuka-samának, szerettem volna segíteni neki. Őt különösen szerették a gyerekek, úgy véltem, biztosan örült volna neki, ha van, aki foglalkozik még a lurkókkal ^.^
Yurihime
Yurihime
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 667
Join date : 2012. Dec. 12.
Age : 32

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal10/1500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (10/1500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Hayashi Yuichi Hétf. Dec. 16 2013, 22:23

A jeges szél, ezúttal nem mart arcomba, csak fújt rendületlen. Összedörgöltem kezeim magam előtt, ahogy kiléptem a JL céhház kapuján. Igazából nem is tudom merre indultam, csak el valamerre, a letargia rám tört és hosszasan magával ragadott. Még Ayanit is cserben hagytam emiatt egy boss harc során, pedig amit főzött, nagyon finom volt. Talán nem jobb, mint Judy főztje, de ez nem is baj, a gesztus többet ér számomra bárminél. Megszokásból dörgöltem kezeim, de újra és újra rá kell jöjjek, hogy ez nem az a hely, ahol megfogok fázni, mert nem öltözöm vastagon. Előhívtam menüm és a vastag kabátot eltüntettem magamról. Egy szál hosszú ujjú felsőmben, és normál ruházatomban, indulok el amerre a lábam visz. Hamarosan azonban a szél fújása is csendesedett és egyre inkább hallottam a lábam alatt friss ropogó havat. Leguggoltam és ujjaimat előre nyújtva megérintettem a havat. Ezt az érzést már kis gyermek korom óta imádtam. Eszembe juttatott számtalan feledhetetlen emléket, amit az egyetemes iskolaudvar nyújtott, vagy a tengerpart melletti kis erdő nyújtott tél idején. A jégen korcsolyázás és a dombról lesiklás.  Elém sodort a szellővé gyengült szél egy papírt, amelyen egy felhívás volt. Felemelkedtem és magam előtt tartottam a papírt. Eltettem felszereléseim közé, és már meg is kaptam azt a célt ahová a lábam elfog vinni. Sálamat újra kötöttem és átvetettem vállam fölött, kezeim zsebre dugtam és már indultam is a főtér felé.
Röpke óra is eltelhetett, mire megéreztem az illatokat és láttam a fényeket, a tömeget. Egész sokan összegyűltek ezen a helyen. Hisz a Karácsony tényleg a szeretet ünnepe, és ez a felfogás eljutott még erre a helyre is, ahol a szomorúság mérhetetlen méreteket öltött. Összeszorult öklöm zsebemben, de nem akartam több teret engedni, a fájdalomnak, és annak az érzésnek, amit a készítővel kapcsolatban érzek. Minden gyerek, árva lett, vagy félfelnőtt. Körbenéztem rajtuk és magamon.
- Mi vagyok és, vagy ki vagyok én? - sóhajtottam magam elé, miközben belélegeztem a hideg levegőt. Árva volnék, vagy félfelnőtt? Esetleg egyik sem.. Ayani mellett felnőttnek kell lennem, a JL kapuin belül, elég a félfelnőttség, míg egyedül.. árva vagyok? Megráztam a fejem, ezzel a szemhéjamat is könnyebben elérte pár nagyobb hópehely. Árva már sosem leszek, ezt a kényelmet nem érdemlem meg és.. igazán nem is akarom.
- Rita.. Chan.. Judy.. Nio.. Hime - mormoltam magam elé neveket, akik valamilyen formában fontosak voltak számomra, bár jóval többen is vannak, hisz Asuka és Kagura is hiányzik és nekik, mind - .. Boldog Karácsonyt nektek.. - néztem a tömegre könnybelábadó szemekkel. - JL és minden tagja, és sokan mások, Aranymaszkos hölgy.. mind-mind többet érdemelnétek egy magam elé mormolt szónál - elhallgattam. Hallgattam a gyerek kórust és a be-be csatlakozó játékosok hangjait. A tömeg szélén, volt egy kislány, aki valamit építeni akart hóból. Eddig csak messziről figyeltem a tömeget, de valahogy emlékeztetett kisebbik unokahúgomra még odakintről. Azóta már ő is hatalmasat nőhetett.. odasétáltam hozzá és letérdepeltem mellé a hóban.
- Segíthetek? - kérdeztem, kitisztult szemmel érdeklődőn. Erre ő csak lebiggyesztett szájjal hatalmas szemeivel rám nézett és rázta a fejét. Ő minden bizonyára árva, mosolyra húztam szám és elkezdtem a kezdetleges hóembere mellett kialakítani egy kisebb golyót. Rajzoltam rá egy mosolygó szájat és két apró szemnek lyukat. Felé fordítottam és vártam reakcióját, ő nem is habozott felkapta és rátette az ő által készített eddigi kupacra. Tovább mosolyogtam rá, mire ő.. haloványan de már felfelé görbült a szája széle. Ekkor azonban odalépett hozzánk egy árnyék, egy személyt hagytam ki többnyire, vajon ő lesz az? Ayani.. ?
Hayashi Yuichi
Hayashi Yuichi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1491
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 36
Tartózkodási hely : JL Palota 2. emelet 4. ajtó

Karakterlap
Szint: 33
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal4298/4400Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (4298/4400)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Egil Kedd Dec. 17 2013, 00:20

Nagyon szépen megírt posztok! És remélem, hogy az egy - két félposzt is pótlásra kerül majd.

Shukaku és egy kicsit Hinari:
Shukaku, Peter arcára őszinte mosoly ül ki, hogy ajándékot kapott tőled. Meglepődött kicsit, hogy tömegben lát téged, de hozzád lép hamar, meghajol és fogva gyengéden a nyakadat húz magához közel, hogy egy puszit adjon a homlokodra.
- Köszönöm neked, és jó itt látni téged.
Hinari érkezésével feláll és üdvözli őt is. A lány átadja a ceruzákat, majd Peternek is a kendőt. Ő rögtön a csuklójára is köti azt, nem fogja levenni, mint a Shukakutól kapott nyakláncot sem.
Egy kis beszélgetés, majd a távozás. Shukaku, ekkor zörrenhet meg a nyakadban egy lánc. Azon egy – egy kockára vannak ráírva a neved betűi. „Shukaku Onnanoko”. Azonban ezek fordíthatók és úgy egy másik név olvasható el. „Shukaku Worker”. Peter haladó szintű bűvészjártasságának köszönhetően helyezhette ezt észrevétlenül a nyakadba.

Hinari: Hinari, te is kaptál egy ajándékot a fiútól. Egy félig megírt, vázlatokban szedett könyvet. A borítóján az alábbi szöveg olvasható: „Egy csendes fiú halk története. Írta, Peter Worker”. Valóban, a könyv fele majd üres, nincs még kész, azonban a megírt rész felénél egy piros könyvjelző van. A fejezet címe: „Találkozás a csendes lánnyal”. Nincs idő elolvasni, meg enyhén kényelmetlen is lenne most, de a későbbiekben, ha olvasod a könyv eddig egyetlen teljesen megírt részét, úgy az első találkozásotokat olvashatod ott újra Peter szemszögéből.

Anat és Mirika: A vásárra érve titeket is az a látvány fogad, mint a többieket. Elolvashatjátok újra az első posztot, elolvashatjátok a többiek posztjait is. Séta, beszélgetés, amit jónak láttok, azonban feltűnően követ titeket három vörös hajú és igencsak szeplős kisfiú. Ikrek, hat – hét év körüliek. Bár igyekeznek lopakodni, a hangos kuncogásuk hamar elárulja, hogy ők is ott vannak mellettetek. Ha megálltok, ha nézitek őket, ha nem, úgy mögétek állnak, egymás nyakába ülnek és a legmagasabban levő fiú egy fagyöngyágat halászik elő a kabátja belső zsebéből és tartja azt fölétek. Ha észreveszitek őt, cuppogó hanggal puszilja a levegőt, mutatva, hogy tegyetek ti is így egymással. A döntés rajtatok áll, bárhogy is tesztek egy pár pillanat után azonban eldőlni látszik a gyermekekből épült élő oszlop és esnek rátok. A földre érkezés a részükről igencsak mókásra sikerül, ha gondoljátok kezdődhet a reggel kívánt hó csata második, vagy harmadik felvonása.

Chancery: Nincs Peternek lopakodás jártassága, de neked sincs észlelés. Miként hallgatod a vásár hangjait és miként azon elmélkedsz, hogy kinek milyen ajándékot is adj, úgy váratlan a hangja ráz fel téged a gondolataidból. Peter törökülésben ül melletted a szekér alatt. Ő magasabb, mint te, kicsit komikus jelenet, ahogy próbál kényelembe helyezkedni a szűk helyen, de végül megoldja a dolgokat. Hozzád szenvedi magát, kérdés nélkül csatolja ki a hajadból a csengettyűs cicafüleket és vesz elő egy másik párat. Arany színűek, a kicsit hosszabb szőrű füleken nincs egyéb díszítés. Egyszerűek és szépek.
- Az arany színe jobban kiemeli a barna szemeidet. – elereszt egy Pete féle mosolyt, puszit ad neked, majd fészkeli magát vissza a helyére – Ki elől bujkálunk? – és kezdeményez beszélgetést.
Nem kell az egész estét vele töltened, de ajándékot kaptál tőle és remélem, hogy ez elég ahhoz, hogy ki gyere a láthatatlanná tevő szekér alól.

Haru: A lány továbbra sem hagy békén, kezdeményezi a beszélgetést. Továbbra is úgy tekint rád, mint az itt levők nagyjára. Árvaként. És mi a számodra boldogabbá is teheti a helyzetet, az az, hogy a lányhoz csatlakozik egy hasonlóan kedves beszédes fiú is. Ketten együtt ölni valóbbak, mint ha egyedül lennének. Mintha csak fentről küldték volna őket hozzád. Kicsit esetlenek, kicsit buták, hiszékenyek, tökéletes áldozatok, mi ok miatt nem kell tovább keresgélned a tömegben. Miközben megölöd őket… khm… khm… szóval miként kibontod a kapott ajándékot, azért mondjuk figyelj, hogy ne lásson meg téged más, hisz nem lenne szép dolog, ha káoszba torkollana e vásár miattad. Boldog Karácsonyt neked.

Braien: Eléd fut pár gyermek, azonban hozzád érve csodálkozó és csillogó szemekkel, némán bámulnak téged. Nyilván nem lehetsz a legderűsebb látvány, így valószínű inkább csak félnek megszólalni, sem minthogy egy átléphető akadálynak szánták volna magukat. Egy eltöltött néma perc után azonban szól az egyikük, legalábbis ha addig nem adott hangot magának az „arrogáns bunkó” éned. Egy egyszerű, bélelt kabátot nyújtanak feléd, azonban az felettébb kicsi rád, sajnos az ő méretük. Biztos mosolyt csalnál az arcukra, ha próbálnád azt magadra erőltetni, azonban csakhamar a segítségedre siet egy veled egy idős, meglepően csinos lány is. A bolyhos sapkája alól kitűnő pirosodó orra és arca elbűvölő és mosolyogva dicséri meg a gyerekeket, majd elvéve tőled a kapott kabátot, ad egy méreteiben is megfelelő darabot. A gyerekektől kedves gesztus volt az iménti, a szándék a fontos, vagy hogy szokták mondani és a lány még kedvesen meg is invitál téged ma estére maga mellé, hogy segédkezz neki.

Szophie, Tachi, Kazu: A csodálkozó hang egyként hangzik fel a körétek gyűlő tömegből Tachi műsora végén és a Szophienak adott ajándékának köszönhetően. Mint mikor kimondják az igent a romantikus filmekben és elérzékenyül a közönség. Eleinte nyilván szórakozottan figyelték Tachi mutatványait, egyesek csodálkozva, mások türelmetlenül, de mind lelkesen, ugyanakkor egészen megnyugodott is a közönség a végére, nem ugrálnak idegesítően körbe titeket, de nyilván nem is akarnak távozni tőletek olyan hamar. Akárhogy is, de vonzó személyiségek vagytok a számukra. Hogy a padon ültök, úgy Kazu térdére még egy kislány is pihentetően helyezi rá a fejét, hogy úgy nézzen titeket. Fiúk, talán most először tapasztalhatjátok meg, hogy az indikátorotoknak nem nézik a színét. Nyilván kisgyerekek, nem a ti korcsoportotok, de az ő szemükben nem látni megvetést, arcuk nem mutat fintort most.

Aidor: Sok vásárlód van. Fogynak és fogynak a boltba tett felszereléseid és a cipőpucoláshoz is játszva ülnek le hozzád a gyerekek. Ahogy írtad nem sok értelme van ennek Aincrad világában, de ahogy te ajánlottad, ők úgy el is fogadták a szolgáltatásod. Van hogy egy – egy gyermek kétszer is leül hozzád, csak hogy tudja játszani az előkelő, kényes úriember szerepet. Egy fiú pedig téged ültet a székbe, hogy játssza a cipőpucoló szerepét. Jó ötlet volt ez a részedről.

Enheriel és Snowcat: Nem elég Enheriel egy története, Snowcatet is hallani akarja a közönség. A mesehallgatás közben Reginát és Villámlást hamar az uralmuk alá veszi a kis népség. Nem nyúzzák őket, de jól esik nekik a közelségük. Nem Valentin napja van, de nem kevés kislány és romantikus kisfiú ül előtettek. Tetszettek nekik és a karácsonyi meséket hanyagolva hamar a kettőtök történetére kíváncsiak. Egy – egy kérdést ezt illetően szántszándékkal ismételnek meg, csak hogy újra hallják a történetet, természetesen csak akkor, ha nem érzitek kényelmetlenül magatokat ettől. Ha így lenne, úgy találjatok ki valami mást, mert egy kisebb seregnyi kíváncsi kisgyermeket kell kielégítenetek.

Jun: A hóemberépítés nagy kihívás. Főleg, ha magasabbra és magasabbra akarják tenni azt a nagy fejet. Hát még ha három répaorrot és négy fakezet is akarnak a hóemberbe állítani. Két ravasz kislány pedig méregetően is figyel téged és a te vörös - fehér szőrmés kabátodat. Nem kérdés, hogy azt akarják a hóemberen látni. Persze nem erőszakosan, de játékosan próbálnak meggyőzni róla, hogy rajta jobban mutatna, mint rajtad. Felajánlják még a sajátjukat is neked és a kérdés már csak az, hogy meggyőzhető vagy e ezt illetően. Akárhogy is, végül karba tett kézzel és az említett kakaót szürcsölve figyelhetitek a kész alkotást, mindaddig, míg annak a feje nem kezd el lassan, de váratlan oldalra csúszni. Kétségbeesés a gyerekek részéről. Hajítva a poharakat indulnak meg, hogy megóvják az hóembert, azonban egy vörös hajzuhataggal rendelkező Mer – chan gyorsabb náluk és állítja meg a fej tovább csúszását. Egyedül persze nem képes visszatenni teljesen a fejet, kell a te segítséged neki.

Norika: Az előadás csodálatos volt és nem rövid tapsot kapsz érte. Cserébe, minthogy nem marad viszonzatlanul a cselekedeted, a bábúidat elkérik és ültetnek le téged, hogy te is figyeld az ő játékukat. Improvizálnak. Látszik, hogy igencsak ügyetlenek és szórakozottak, de mégis, mintha ez tenné a játékukat szebbé, hangulatosabbá. Egy – egy kisgyermek hozzád bújik, hisz kimagasodsz közülük, majd hívnak be téged még egyszer az asztal mögé, hogy együtt adjatok elő valamit.

Ayani és Yuichi: Ayani a verseid igazán dicséretesek. Peter például nem kicsit pirul el, miként meghallja a nevét, de csak a nyelvét nyújtja feléd, és mosolyogva, meghajolva köszöni meg neked.
A Yuichi mellett játszó kislány tágra nyílt szemekkel nézi a szerelmes találkozást. A száját félrehúzza és szomorkásan fordul vissza, hogy el lett véve a játszótársa, Yuichi. Persze, ha foglalkoztok vele, úgy minden probléma nélkül kiengesztelhető, de csak szolidan, nem kell túl lelkesnek lenni.

Alex, Esutel, Danee, Yurihime, Shizu, Saya, Judy, Yaru, Joey és Hinari is.
Tőletek sajnos bocsánatot kell kérnem. Sajnos kifogytam az ötletekből, hogy hogyan kéne reagálni rátok. Felettébb dicséretesek a posztjaitok, azonban nem tudok rájuk olyat írni, mit a többieknek. Kaptam egy véleményt, mivel egyet tudok érteni, hogy nem jó, ha erőltetve van valami. Szerencsére közületek páran kapcsolatba léptettek egy – egy másik játékossal, így van mit reagálni, de tőlem sajnos nem kaptok reagálni valót. Kérlek, folytassátok hasonló cselekvésekkel, mint amit a többieknek adtam.

A kör végén mindenkihez odalép egy gyermek és egy egyszerű dobozt ad nektek. Különböző színűek, de mind ugyanolyan nagyságú. A tartalmát még nem mondanám el nektek.

Határidő: Vasárnap éjfél.

Kellemes írást!
Egil
Egil
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 231
Join date : 2013. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Shukaku Kedd Dec. 17 2013, 09:23

Egyre bátrabban tekint a fiúra, amikor látja, hogy ő és a Hisame meg sem tud szólalni a megilletődöttségtől, ami ugye a sárkánytól nagyon szokatlan, ezért Shut rendkívüli büszkeséggel tölti el, hogy megfelelő ajándékot talált. Már éppen nógatná egy újabb öleléssel Petert, hogy felbátorodjon és megszólaljon, de addigra a mosoly, ami annyira jellemzi a fiút már közelebb is ér hozzá, egészen a homlokáig, amibe azonnal bele is pirul. Azért ez sokkal több, mint egy ölelés.
-Nagyon szívesen Peter, és… titeket is nagyon jó itt látni. És…
Hisame felé fordul, és Timidus izegni-mozogni kezd az ölében.
-Természetesen majd Timidustól is kaptok ajándékot, de úgy meséltem neki, hogy karácsony este kell odaadni, tehát ez a szabály vonatkozik rá. Illetve vonatkoztatja magára… ez a terve.
Ekkor lép közéjük Hinari, és megajándékozza Hisamét egy szép sálal.
-Kellemes ünnepeket neked is Hinari.
Suttogja Shu, aki ahogy meglátta a lányt, rögtön elkezdett kotorászni az eszköztárjában, de amikor az Hisame nyakába akasztotta a sálat, akkor megállt a keze és fejét leszegve hátrébb lépett kettőt. Szerencsére elfutni nem futott el, ahogy régen ilyenkor tette volna, és amikor Hinari még őt is megajándékozta, akkor kissé visszatért a bátorsága, bár még mindig látszott rajta, hogy valamin hezitál. Először is időt nyert azzal, hogy miután kigyönyörködte magát bennük, a többiek számára is jól láthatóan az inventory elejére helyezte a tollat és a ceruzakészletet, pont a lila füzet elé.
-Nagyon szépen köszönöm Hinari.
Újra elhallgatott, és picit akadozva folytatta.
-Nagyon szép ajándék, és én is szerettem volna valami hasonlóan nagyon szépet nektek, mert sokat segítettetek és biztosan nem véletlenül vagy Hisame anyukája, de amikor…
~Nem! Úgy fog tűnni, mintha csak kifogásokat keresnék… de akkor meg nem fogja érteni…~
-Szóval nem beszéltetek sokat, és most te sálat adtál, és én… biztosan nem vagyok elég kreatív… és a sál még sokkal jobb is, és te is… de én nem azért… és persze egy picit más… és Petert nem szerettem volna megkérdezni, mert azt szerettem volna, hogy tőlem és Timidustól kapjátok…
Újra várt pár másodpercet, majd inkább úgy döntött, hogy mégis megmutatja, amit szerzett és készített. Szintén egy négyszögletes kendő került elő, egy bandana, amit mivel Nestor nincs jelen, Hinari kezébe ad.
Az elején, ami majd háromszöget formál a sárkány mellkasán, ha felveszi, egy kis lángcsóva látható.
-Ez… boldog karácsonyt! És… tényleg nem ugyanolyan mint Peteré, mert ez olyan filccel van rárajzolva… én rajzoltam rá… ami megmarad az anyagon, és a sötétben még világít is. A kendő Timidus ötlete volt, mert régen a cowboyok hordtak ilyet… és ők is keveset beszéltek.
Erre a sárkány felnézett az ajándéksüti habzsolásából, és bőszen bólogatni kezdett. Egy pillanatra elgondolkodott azon, hogy meg kellene osztania a sütit, de azután rájött, hogy ez az ő ajándéka, tehát ez biztosan csak az övé, így teljes szívnyugodalommal folytatta a nassolást.
~Legalább is a képregényekben és a filmekben így volt, tehát én is így meséltem.~
-Ők kapták el a rosszfiúkat a vadnyugaton, ami… majd Hinari biztosan elmeséli, hiszen sok helyre kell még mennetek ajándékozni. Biztosan sok barátotok van.
Újra kutatott egy picit az eszköztárjában, majd egy nyakláncot húzott elő belőle.
-Ez pedig a tiéd Hinari. Timidus szerint egy lasszót kellett volna adni, de azt hiszem ennek jobban fogsz örülni.
~És mire elmagyaráztam Timidusnak, hogy a lasszót a nyakba akasztani mint nyaklánc az ijesztő… bár kint láttam ilyen buta ékszereket, de Hinari biztos nem örülne neki.~
A láncon medálként egy kis Nestor figura csüngött, úgy elkészítve, mintha mézeskalács lenne, de az anyaga már tapintásra is sokkal keményebb volt. Nestor két oldalán pedig két kard csüngött, amiből ha Hinari nagyon koncentrált, akkor kiláthatott katanát, de mivel Shu nem ismerte a fegyver történetét, így csak a lány kasztja, a jobban díszítettség és a szimmetria miatt tette rá a két kis függőt.
-Neked is boldog karácsonyt még egyszer!
Ezután persze még megvárta, hogy miként reagálnak az ajándékokra, de ahogy ez megtörtént, már el is köszönt, és gyorsan körbepillantott, mire meg is csörrent a nyakában lévő lánc. Először a lány megijed a hangra, de Timidus már rögtön az orra elé tartja a kis kockát, amit Shu ámulva kezd el forgatni.
-Mennyire ügyes! Ugye Timidus? És…
Egy pillanatra megdermed a keze és megremegnek a lábai, és egy kis könnycsepp is megjelenik a szeme sarkában.
~Mint egy család… talán tényleg lehetne… újra… megint…~
Egy ideig csak áll, majd mindkét kezével mellkasához szorítja a kis ékszert és megtörli a szemét, majd visszarohan Peterhez és szorosan megöleli.
-Köszönöm szépen! Nagyon szépen köszönöm Peter!  
Ez az ölelés már sokkal hosszabb mint az előző, de nem kevésbé hálás, csak most éppen másmiért. Most Shu egyedül önmagáért köszön meg valamit, nem pedig Timidusért, vagy kettejükért. Ezután újra hátrébb lép, nevetve meghajol és elszalad az egyik irányba.  
~Mintha Chant láttam volna az előbb. Hova tűnhetett? Neki is van még egy ajándékom.~
Egy ideig kereste a lányt, de mivel nem találta, úgy döntött, hogy majd a könyvtárban átadja a kis csomagot.
~Majdnem mindenki kész. Peteréknek biztosan sokkal több ismerőse van, de nekem persze nem… talán majd jövőre, hiszen akkorra már talán közösek lesznek az ismerőseink is.~
Rápillantott Timidusra, aki már végzett a sütikkel, és elégedetten dőlt ki a lány vállain csüngve, mint valami sál.
~Ugye nem hiszed, hogy elfeledkeztem rólad? Majd te is kapsz valami szépet, de azt majd később, amikor egyedül leszünk. Remélem örülni fogsz neki.~
Leült a jégpálya szélére és nézte a sok játékost, akik gondtalanul suhannak el. A sok-sok ismeretlen arcot, akik közül biztosan rengetegen barátok és már meg is ajándékozták egymást. Ezután az árvák felé tekintett, akik közé szintén csak egy picit tartozott. A játék elején tudta, hogy itt is van árvaház, de ugyanolyan szörnyű helynek gondolta, mint ahonnan ő jött. Most elnézve a gyerekeket egy picit sajnálta, hogy nem adott legalább egy esélyt nekik.
~Bár… talán jobb így. Itt nem biztos, hogy találkoztam volna Hisaméékkel.~
Elmerengeni ezen azonban nem jutott ideje, mert a korcsolyázók közül valaki az ő nevét kiáltozva rohant felé. Szerencsére nem olyasvalaki volt, akire nem gondolt volna ajándékozás terén. Danee futott oda hozzá, aki anno segített neki és Timidusnak gyakorolni, és aki megmutatta, hogy miként kell párbajozni. Persze Shu ezt azóta sem használta, hiszen nem került olyan helyzetbe, de a rengeteg tanács nagyon sokat segített már neki és sok mindentől óvták őt meg.
-Szervusz Danee! Boldog karácsonyt!
Egy ideig csak ámulva figyelte a kis függőt, ami –talán csak számára- gyönyörű hópehelyként tündöklött a téli napsütésben.
-Ez… ez…
-Én! Énénén! Gyönyörű!
Ujjongott Timidus, de kivételesen nem kapott a törékeny darab után, csak figyelte.
-Igen. Gyönyörű! És valóban te vagy Timidus. Nagyon szépen köszönjük!
-Köszönöm!
-És Timidus is köszöni.
Ezt talán felesleges is volt lefordítani, mert a sárkány olyannyira megbabonázva bámulta a kis díszt, hogy nem lehetett nem észrevenni, hogy tetszik neki, és természetesen meg volt győződve arról, hogy ez az ő ajándéka. Shu már nem merte kivenni a dobozból, és abban sem volt biztos, hogy a fára fel meri majd akasztani. Persze valahol tudta, hogy itt nem olyan törékenyek az egyszer már összerakott tárgyak, de ez a tény még nem jutott el addig, hogy emiatt kevésbé féltse.
-Nagyon szépen köszönjük!
Ismételte most már el úgy, hogy a fiú szemébe nézett, és nem az ajándékot bámulta. Egy ideig dilemmázott, hogy hova helyezze el az eszköztárban, de mivel a tollaknak a füzettel együtt kellett maradniuk, és azok használati tárgyak voltak, így közvetlenül mögéjük tette a kis dobozkát. Egyúttal már ki is emelte az ő ajándékát is Daneenak.
~Eddig csak ő mondta, hogy hallotta már dúdolgatni, de most már biztosan egy… hogy is hívják? Mindegy! Ilyesmivel nem szoktak a fiúk pepecselni. Annyira gyönyörű! Akkor tényleg ért a finom dolgokhoz is, nem csak a harchoz, ha még ezt is el tudta ilyen ügyesen készíteni. Akkor biztosan igaza volt, és tényleg szereti a zenét is. Húúúú… akkor tényleg tetszeni fog neki.~
Egy nagyobb doboz került elő az eszköztárból, aminek szintén ő emelte le a tetejét, ahogy Danee is tette az ő ajándékával, egy kis szerkezet van benne, pici tekerővel, egy toll és három diafilmes dobozra emlékeztető kis tartó.
-Ez egy zenelejátszó. Úgy hallottam, hogy szereted a zenét.
A saját példájából, a Timidusnak való képregény rajzolgatásból már tudta, hogy nem ugyanolyan felkérni a városlakókat, akik értenek hozzá, hogy játszanak valamit, mintha saját magad készítenéd el amit szeretnél, így ezt tartotta a legjobb ötletnek.
-Azt nem tudom, hogy írni tudsz-e, de annyira biztosan nem nehéz… az elsőre már tettünk neked egy karácsonyi kis dalocskát Timidussal. Persze bármikor le lehet törölni és kapni lehet új tekercseket is.
Kiemelte az eszközt, felnyitotta az egyik kis dobozt és a benne lévő tekercset elhelyezve lassan tekerni kezdte, mire valóban felcsendült a karácsonyi dalocska.
-Csak oda kell tenni a pöttyöt a tollal, ahova hangot szeretnél. A másik fele pedig radír. De van benne használati útmutató.
Visszahelyezett mindent, majd átadta a dobozt Daneenak.
-Boldog karácsonyt és még egyszer köszönjük a segítséget.
~Úgy néz ki ennyi. Hisame és Peter, Chan, Nestor és Hinari, Danee és az én részemről még a kis kajmán és Alex. Két barát... aki most már talán család is, négy közelebbi ismerős és két ismerős… végül is nem olyan rossz arány.~
Újra kezébe veszi a kis kockát és gyönyörködve forgatja, amikor egy gyermek lép oda hozzá, és egy kis ajándékot ad át neki.
-Köszönöm szépen, de...
~Én már nem tartozom közétek. Már van családom...~
-...én neked nem készültem ajándékkal, és... Várj egy pillanatot!
Elővesz egy mézeskalácsot az eszköztárból, ami úgy-ahogy egy kis sárkányt próbál ábrázolni. Timidussal próbálkoztak a mézeskalács sütéssel, hogy megmutathassák a boltosnak, hogy milyen legyen a Nestort ábrázoló kis medál, és mire Shu úgy döntött, hogy inkább mégis visszatér a lerajzoláshoz, rengeteg süteményük lett. Igaz alacsony szintű jártassággal nem a legfinomabb sütemény a világon, de legalább valami, amivel ő is kedveskedhet.
-Tessék. Ez a tiéd. És...
Elővesz még párat és azokat is átadja.
-Vigyél a többieknek is. Boldog karácsonyt!
Timidussal együtt mosolyogva figyeli a távozó gyermeket, de a sárkány már pár másodperc múlva már bontaná is ki a csomagot.
-Nyugalom Timidus. Csak óvatosan.
Lassan bontja le a szalagot, vigyázva, hogy ne szakadjon el se az, sem a csomagolás. Mindent el szeretne tenni emlékbe. Ez talán az egyik legszebb nap eddig amióta itt van.



A hozzászólást Shukaku összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Dec. 17 2013, 19:20-kor.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal12695/10100Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Noxy Kedd Dec. 17 2013, 12:28

Át adtam mindenkinek az ajándékokat, akik a listámon szerepeltek. Egyedül csak Enherieltől kaptam egyet, méghozzá egy főnixes karperecet. Tehát mégis gondolt rám amúgy is. Nagyon hálás mosollyal köszöntem meg az ajándékot, és átöleltem. A karperecet pedig rögtön felcsatoltam a bal csuklómra.
Úgy látszik, miközben egyre többen érkeznek, előadások kezdődtek el. Végignéztem egy sárga ruhás lány bábelőadását, végighallgattam a kórust, figyeltem Enheriel-Snowcat párost, Joey (aki most is nagyon oda van még értem) kicsit unalmas stand upolását, és meghallgattam Ayani versét is. Rólam nem írt semmit, de annál perverzebb volt az utolsó verssorok, amit Yuichinek szánt. Felvontam a fél szemöldököm. Most már minden világos, és már egyértelmű volt az, amit tudat alatt sejtettem kapcsolatukról, hogy miért is jött össze nekik olyan hamar. Ha meg is volt erről a véleményem, semmi reakciót nem váltottam ki. Máskülönben Ayanira nem is haragszom igazából, és ahogy Yuichira sem. Habár igaz, hogy jogosan mondhatnám, hogy meg lettem csalva és eldobva egy másik miatt.
Ozt nem láttam sehol. Persze, tudtam, hogy ő nem igazán az a típus, aki eljönne karácsonyozni egy ilyen nagy tömegű helyre, jobban szeret privátabb és csendesebb körülmények közt lenni. Ezt majd kettesben töltjük, és majd romantikus hangulatok közt átadom neki a magam által készített sálat. Kíváncsi vagyok, ő mivel szándékozna meglepni engem. Lovagias, törődő férfi, és volt az egyetlen olyan ember, aki mellettem volt nehéz időszakomban. Nélküle elvetettem volna itt mindent és mindenkit, idén meg aztán nem törődtem volna a karácsonnyal, ami számomra is ugyanúgy sokat jelent, mint minden más ünnepség az év egy-két napjában.
Azonban tudtam, hogy egy ajándékot már kaptam tőle, mit elő-karácsonyi ajándék: szeretet. Ha kérdezik, nem félnék kimondani, hogy szeretem Ozt.
Apropó, azért jobb, ha írok neki egy levelet...
Oz!

Nagyon boldog karácsonyt kívánok Neked! Amint véget ér a főtéren a karácsonyi ünnepség, átjövök Hozzád, egy az este (vagy éjszaka) maradékát együtt tölthessük. Mit szólnál egy kellemes karácsonyi romantikához kandalló előtt ülve, egymáshoz bújva, miközben iszunk teát vagy kakaót, miközben beszélgethetnénk az élet szép dolgairól? Ahogy megígértem, megtanítalak meditálni is.
Amúgy nagyon szép a karácsonyi ünnepség, de sokkal szebb is lehetne, ha te is itt lennél!

Csók: Judy

Pírrel az orcámon küldtem el a PÜ-t. Igazából magam se tudom, hogy még mi mindent tudhatnánk csinálni az éjszaka, hiszen nekem az a dolog még nem volt meg. Legalábbis én várni is akartam még azzal. Amikor Yuichivel alakult ki köztünk valami, megfogadtam, hogy nem szabad elsiettetni semmit sem, mindent csak szép sorjában.
Hol van már az az istenverte Mogorva?! Mégis mi a jó fenét csinál?
Megláttam két árvát, akik valamiért külön ültek mindenkitől, mégis szomorúan nézelődtek a társaság felé. Úgy látszik, az árváknak hozott ruháimból nem vettek, és ráadásul fáztak is. Hirtelen egy csapásra megfeledkeztem Ozról és az idióta Mogorváról, és odamentem a két árvához, hogy legyen nekik valami társaságuk. Elsőre, ahogy letérdeltem eléjük, lehúztam a nyakamról a sálat, és a kisfiú nyakára tettem, a kislánynak meg elővettem az inventorymból egy színes kötött pulcsit, amit eredetileg én kaptam egy küldetésen, de nem vettem fel sose. Ráadásul mindkettőjük elég kicsi volt ahhoz, hogy a kabátomat is köréjük fonjam.
- Ejnye, ha nem vesztek abból a kevéske ruhából, amit hoztam nektek, megfáztok ám! - mosolyogtam rájuk kedvesen és játékos dorgálással. - Hát miért vonultatok ide félre a többiektől? Csak nem gondoljátok azt, hogy nem vagytok való ebbe a társaságba? Vagy azt hiszitek, nem akarnának veletek barátkozni és játszani?
Vártam a reakciót, majd továbbra is mosolyogva beszélek hozzájuk.
- Pedig itt mindenki barátkozik mindenkivel és elfogadnak mindenkit olyannak, amilyen. Tudjátok, egykor én is külön voltam a többiektől, mert úgy éreztem, senki se szeret engem. De aztán valaki odajött hozzám, és rámutatott, hogy oda kell mennem és barátkoznom. Most már én is közéjük tartozom. Tudjátok, barátok nélkül nagyon rossz. Ha vannak, akkor egész életetekben lesznek, akikre számíthattok, akik segítenek neked a bajban, és ti is meglephetitek ilyenkor karácsonykor őket. Ha majd idősebbek lesztek, majd jobban meg fogjátok érteni. Ám most csak annyit kell tennetek, hogy szerezzetek barátokat. Én leszek a barátotok, ha ti is így gondoljátok.
Aztán kifejezve komoly baráti szándékomat a két kisgyerek felé megöleltem őket. Aztán hirtelen egy elektromos gitár pengetésére lettem figyelmes. Kicsit ijedten kaptam fel a fejemet, és ott állt a központban egy furcsa barbári télapó egy háromtagú együttes társaságában. Egy izmosból, egy punkból és egy kövér rockerből állt a banda. Megismertem őket: a Platina Varánuszok voltak, legalábbis a megmaradt három tag. A negyedik, egy Clio Chronos nevű basszusgitáros már nincs köztük. Mindegyikük krampusznak öltözött villásfarokkal és ördögszarvval.
A barbári, mégis vidám természetű télapóban is ráismertem Mogorvára. Az vidám vigyorral tartotta a kezében a mikrofonját, amibe bele is szólt. Amikor beszélni kezdett, a hangja ezúttal egyáltalán nem volt recsegős, nyelvtanilag borzalmas és ijesztő. Sokkal kedvesebb és barátságosabb előadóként mutatkozott a félárvák, félfelnőttek és a többi játékos felé, akiből csak úgy áradt a kedvesség és a szeretet.
- Szervusztok, gyerekek! Megjött a Télapó, és hozta magával kis segédeit, a Platina Varánuszokat! Ne is szaporítsam tovább a szót, hadd adjam át az ajándékomat dalban. Jöjjön a Hócsizmás Mikulás!
Aztán a punk zendített a gitáron, és belekezdtek a Hócsizmás Mikulásba. Teljesen le voltam döbbenve... Mogorva énekelt! Méghozzá elég jól! A közönségnek tuti, hogy tetszene, de nem is csak a Varánuszok miatt. Mogorva lelkesen énekelt, mintha ez lenne az élete, a krampuszai meg ugyanilyen lelkesedéssel játszottak hangszereiket, hogy táncra és tapsra bírja a közönséget.
Mikor a dal a végére ért, már odamentem, és ha engedték is, akkor a két kisgyereket is odahoztam kézen fogva. Mogorva kis szünetet követően folytatta.
- És most a következő szám azoknak szól, sajnos már nincsenek közöttünk, és életükkel fizettek ezért a játékért, amiben most benne vagyunk, valamint azoknak, akik még élnek, de így vesztették el szeretteiket. Először is, mielőtt elkezdjük, egy perces néma csenddel emlékezzünk meg mindenkire, akiknek már a Hősök Csarnoka bizonyítja egykori létezésüket. Emlékezzünk meg Luv Delacrose-ra, Lottira, Narikora, Heterora, Taidanára, Jasudera, Kamijou Rynerre, Ai Hanera, Askre, Aetherisre, Clark Corbenre, Kyuushirora, Clio Chronosra és a többiekre. Emlékezzünk meg minden elhunytra, akik életüket áldozták másokért és szabadulásukért.
Aztán néma egy perces csend lett. A gyerekek és a többiek társaságában Shikire, Mattre, és kevésbé gyászolt Ichiga Zakurora gondoltam. Mintha hallottam volna, hogy a kövér bandatag szomorúan szipogott volna... Végül elég gyorsan elszállt az egyperces néma csend, mintha csak tíz másodperc lett volna. Mogorva ismét megszólalt vidáman.
- Hát akkor énekeljük el a We are te World-öt! Gyere ide, Főnix-lány! Te is énekelsz!
- Én?! - hökkentem meg.
- Gyere már! Énekelj te is a gyerekeknek és a többinek! Ne kéresd magad, mint mindig, no! A gyerekek is feljöhetnek veled!
Zavartan, de végül szót fogadtam Mogorvának, és odamentem hozzájuk. Elfogott egy kis lámpaláz, ahogy ott álltam Mogorva és a Platina Varánuszok között. A kövér összecsattogtatta egyszer-kétszer az ütőit, majd a banda elkezdett zenélni. Mogorva belekezdett a szám első soraiba.

There comes a time
When we hear a certain call
When the world
Must come together as one

There are people dying
And it's time to lend a hand to life
The greatest gift of all


Aztán rám került a sor, hogy belekezdjek. Végül összeszedtem minden bátorságomat, és életemben először mindenki előtt elkezdtem énekelni. /OFF: Judy tulajdonképpen nagyon szépen tud énekelni, csak eddig nem énekelt. Very Happy/

We can't go on
Pretending day by day
That someone, somehow
Will soon make a change
We are all a part of
God's great big family
And the truth, you know,
Love is all we need


Aztán hallom, hogy mások is hamarosan folytatták egymás után a dalt, de velünk együtt.

We are the world,
We are the children
We are the ones
Who make a brighter day
So let's start giving
There's a choice we're making
We're saving our own lives
It's true we'll make a better day
Just you and me

Send them your heart
So they'll know that someone cares
So their cries for help
Will not be in vain
We can't let them suffer
No, we cannot turn away
Right now they need
Our helping hand

We are the world,
We are the children
We are the ones
Who make a brighter day
So let's start giving
There's a choice we're making
We're saving our own lives
It's true we'll make a better day
Just you and me...


És így folytatódott a dal. Együtt énekeltünk, és amikor jöttek, akik beszálltak, azokkal együtt egymás vállán kapaszkodva énekeltünk. Végül az egészet Mogorva zárta egy belekevert szólóval és egy jól elhúzott hanggal, ami igen ütősre sikerült. Mogorvából egyáltalán nem néztem volna ki ezt az egészet, ami azt illeti, én magamból sem néztem volna ki, hogy elszánom magam ilyesmire. A két kisgyerekkel és a segédemmel együtt meghajoltunk a közönség előtt. Végül aztán Mogorva elővett egy nagy zsákot, és szétosztogatta a tartalmát (szaloncukrot) mindenki között, a Varánuszok pedig eltették hangszereiket, és beszálltak Peter Worker korábbi teendőjébe: játszottak a gyerekekkel. Én is játszottam a gyerekkel. Hógolyóztam velük, építettem velük hóembert, egyszer hóangyalkáztam a hóban fetrengve őket szórakoztatva. Persze a többi játékossal is beszélgettem egy kicsit, és átvettem ajándékaikat, ha adtak nekem.
Hát igen, a szeretet és a törődés nagyon fontos, főleg karácsonykor, a béke és a szeretet ünnepén, amikor Mogorva is kivételesen tud kedves és normális lenni. Ha be is vagyunk zárva ebbe a játékba, Kayaba ezt nem veheti el tőlünk.
Ugyanazt a melegséget éreztem, mint amikor együtt töltöttem a karácsonyt a nevelőszüleimmel. Nagyon hiányzanak nekem, de ők úgyis azt akarnák, hogy ne csüggedjek el, hanem karácsonyozzak azokkal, akik ugyanúgy el lettek választva a valóságtól, mint én. Itt ez a sok jó ember, akikben még maradt összetartás és szeretet. Velük ünnepeltem, velük beszélgettem, velük mókáztam. Hogy mi lesz karácsony után, az már a jövő kérdése. Egy biztos: a régi Judy visszatért, csak sokkal kedvesebb lett, mint előtte. A két árvácskám egyszer csak egy gondosan csomagolt, mégis egyszerű ajándékkal álltak elém, hogy átadják nekem.
- Ezt nekem? Tényleg? Nahát! Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm... nem is tudom, mit mondjak erre, srácok. Köszönöm.
Átvettem az ajándékot az árváktól, és kibontottam. Nagyon örültem neki, de nem csak az ajándéknak, hanem annak, hogy így gondolt rám még más valaki(k) is, aki(ke)t szinte alig ismerek, de rögtön a pozitív sugárzást mutatják ki felém.
Ha visszajött egy pozitív válasz Oztól, az ünnep végével kellemes karácsonyt kívántam mindenkinek, és elsiettem szerelmemhez, hogy a karácsony maradék időszakát együtt tölthessük.

Karakter /és az user, bár kicsit előre sietve is/ üzeni mindenkinek: Békében, szeretetben gazdag kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok! santa


A hozzászólást Judy Noxia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2013, 13:48-kor.
Noxy
Noxy
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1050
Join date : 2013. Jan. 21.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal2457/2500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (2457/2500)
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Jun Kedd Dec. 17 2013, 15:53

Ahogyan gyúrtam össze a havat, egyre nagyobb és nagyobb golyókba gyűltek körém a kíváncsi, játékos gyerekek. Aranyos mosollyal próbáltam magamhoz melengetni őket, akik kicsit féltek azokhoz odamentem és személyesen kérdeztem meg, hogy volna e kedvük egy kis hóember építésre. Így lett egy egész csapatunk, együtt a szent célért. Eleinte csak egy egyszerű kis hóemberen gondolkodtam, de a gyerekek annyira belelkesedtek a sok hó láttán, hogy nem tudtuk abbahagyni a gyúrást. Még csak két nagyobbacska gombócot sikerült egymásra rakni a háromból, de már közel akkora volt mint én. Majd a készülő harmadikra kezdtem koncentrálni amit két kislány rakott össze. A munka izzasztóbb mint amilyennek tűnt, de amíg ők az utolsó főbb alkotóelemen dolgoznak én kicsit kifújhatom magam. A standokat figyeltem, ezúttal tüzetesebben átvizsgálhattam a szemeimmel. A sült gesztenye illata hívogató volt, de nem akartam itt hagyni a gyerekeket. Időközben egy-két régi ismerős is megtalált, hogy aztán megajándékozhassanak. Mosolyogva megköszöntem nekik, adtam egy-egy puszit és boldog karácsonyt kívántam nekik. Kicsit rosszul éreztem magam, hogy én nem tudom személyesen átadni nekik már az ajándékomat, végül is időzítve elküldtem nekik de az csak karácsony estéjén érkezik meg, addig pedig még várni kell... De ezt nekik is megmondtam, hogy a meglepetést majd később kapják meg. De cseverészni nem volt túl sok időm, hamarosan a gyerekek jelt adtak, meghúzták a kabátomat, hogy figyeljek rájuk is. A hóember feje elkészült, már csak a helyére kell biggyeszteni. Lehajoltam, majd meglepően nagy erőfeszítésre volt szükségem ahhoz, hogy megemeljem a méretes hógolyót, majd azzal odaegyensúlyozhassak a másik kettőhöz, amik már stabilan egymásra szerelve voltak.
- ééés... - kicsit meginogtam, kettőt oldalra léptem, majd a másik irányba dőltem, a gyerekek körém gyűltek, hogy megtartsanak, majd együtt sétáltunk és helyeztük fel. - uhh.. Egész szép lett. - csodáltam a munkát. - De még koránt sincs készen! Kell neki arc és ruha, a hóemberek sem szeretnek meztelen lenni. - majd a korábban beszerzett répákkal és kavicsokkal megrakott dobozhoz sétáltunk. Amíg én gombokat raktam a mellkasára, addig a gyerekek néhány dobozra állva a fejét csinálták meg. Páran hoztak ágakat is amiket karnak használtunk fel. Hátráltam, hogy megcsodáljam a munkát, nevetségesen nézett ki, már a harmadik répa orrot szerelték fel neki, közben egyre  több és több karral rendelkezett szegény pára. Jókat kacagtunk rajta, majd néhány kislány egy furcsa ötlettel állt elő. A gombok amiket felpakoltam a hóemberre csak egy ing, és abban fázik... a kabátom pedig jó melegnek tűnik, és milyen jól állna neki. Rögtön visszautasítottam, nem akartam odaadni a kabátomat, és megtiltottam nekik is, hogy így tegyenek. De nem bírtam sokáig a szomorú kiskutya szemű gyerekek tekintetét, letekertem a sálam, és a csengettyűs télapó sapim odaadtam nekik, hogy felaggassák rá.
- Tartsunk egy kis szünetet, ki szeretne forrócsokit? - tettem fel a kérdést, miközben a standokhoz igyekeztünk, ahol sütemények kíséretében elkezdtük elfogyasztani a forró italt. Az órára pillantva még arra is rájöttem, hogy közel egy óráig építettük azt a monstrumot. Szinte hihetetlen, hogy képesek voltunk egy ekkora valamit összehozni ilyen rövid idő alatt.
- Ne! George elkezdett dőlni! - kiáltott fel az egyik kisfiú közben mutogatott a hóemberünk felé.
- George?! - kérdeztem vissza, már el is nevezték azt a kupacot? Közben tényleg elkezdett dőlni, úgy tűnik túl nagyra sikeredett a kobakja, és nem bírja megtartani a test. A kakaós bögréket hátrahagyva rohantunk vissza, amikor már úgy tűnt nem tudjuk megmenteni, Piroska vetődött a hóember zuhanó feje alá, ugyan letört belőle néhány kisebb darab, de egybe megmaradt. A gyerekekkel együtt megnyugodtunk, és kicsit lassítottunk is a tempón, látva, hogy megmenekült. De a lány nem tudott kiegyenesedni, csak tartotta, ekkor tudatosult bennem, hogy nekem sem sikerült egyedül olyan könnyen felkapnom. Kirohantam a gyerekek tömegéből, hogy aztán megtartsam a kis híján felbukó lányt.
- Próbáljunk elegyensúlyozni a hóemberig. Csak pár lépés. - közösen könnyebbnek bizonyult, és ügyesen vissza is raktuk a helyére. - Köszönöm a segítséget Mer-chan! Neked is sok boldog karácsonyt. - majd nyomtam egy puszit az arcára. Ismét visszatértünk, leültünk a padokra, és a hóeséstől fedett helyen, egy kávézó teraszán pihentünk meg. Amikor már azt hittem mindennek vége, és sikerült sok szép emléket szereznem a gyerekeknek, olyan emlékeket amik örökké bennük maradnak, egy kislány lépett oda hozzám, sapkája alól előbukkanó szőke fürtjeit fonatban hordta, a hidegben kipirosodott arca és heves lélegzetvétele arra engedett következtetni, hogy biztos futott valahonnan. Kezében pedig egy zöld csomagot szorongatott, amit felém emelt.
- Ezt... nekem hoztad? - lepődtem meg majd két puszit nyomtam az ő arcára is. - Köszönöm. Boldog karácsonyt. - arrább csusszantam, hogy neki is legyen helye az asztalnál.

// Boldog karácsonyt mindenkinek  santa //
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal3984/4100Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Snowcat Kedd Dec. 17 2013, 20:51

A mindenit, ez igazán pompás ajándék volt Enhi-chantól! Egy jópofa kesztyű szívet tartó macsekkal, és a szívben egy S+E állt. Egy vidám csókkal köszöntem meg neki az ajándékot. Regina nem volt túlzottan vidám, mikor a csirkefajzat csak úgy érzés nélkül csak úgy odatolt neki valamit, és annyit mondott, hogy Enhi-chan adja neki. Bár Regina eleve sem kedveli Villámlást, azért rosszul esett neki ez a fajta közeledés, főleg karácsonykor.
- Nya! Hé, madárfajzat, egy kicsit kedvesebben ha lehet, mert mégis csak karácsony van! És ne aggódj, nem feledkezett meg senki rólad - Azzal mosollyal az arcomon odaadtam az ő ajándékát is,, ami egy finom nutellás-mogyorós sütislábost rejtett teletömbe azokkal a finomságokkal. Anhi-chan mesélte nekem, hogy a petje mennyire nutella-mániás, nyehehehe... hadd örüljön, hiszen karácsony van!
Regina ezalatt már vidáman játszott a csörgős labdával. Az ajándékát. Enhi-chanom nagyon örült az ajándékomnak, mint ahogy én az övének. Romantikus programunkat végül úgy változtattuk meg, hogy kimegyünk együtt ünnepelni a többiekkel és a kis árvákkal, félfelnőttekkel, rászorulókkal, betegekkel, öregekkel és a gyengeelméjűekkel. Rgine még ide is vitte magával a csörgős labdát a szájában, én pedig kezemre húztam a jó meleg kesztyűt. Odatartottam kedvesemnek a karomat, és így karöltve mentünk a kari-bulira, hol már jóformán ment a játék, móka és kacagás.
Egy nagyobb idomár és még pár másik játékos játszott a gyerekekkel, egy szmájli-vigyort rajzolt a hóembernek az egyik kisgyereknek, egy télanyóruhás csajszi bábeladásozott, egy lovas lány verset szavalt, mások hóembert építettek, vagy kaját hoztak... szóval volt itt minden ezeknek a gyerkőcöknek a szórakoztatására, nyo!
Először odajött hozzánk egy idősebb hölgyike, aki ajándékot adott Enhi-channak és nekem is. A kedvesem könyvet kapott ajándékba, én meg egy naptárt. Igazából alig egy-két alkalommal láttam ezt a Judy nevű hölgyeményt, de minden esetre nagyon kedves volt tőle, hogy gondolt rám. Nagyon odavoltam a macskás naptárért! Very Happy
Ez az istenverte Danee-gyerek is bejött a képbe, mikor elmentünk mellette, és egy bögre italt tolt a kezébe. Én meg nem kaptam tőle semmit. Úgy éreztem magam, mint Regina egy pillanatig. De hogy megmutassam, hogy én nem vagyok önző, mint ő, elővettem az inventorymból a neki szánt ajándékpiát (masnival persze), amit nagyon szeretett, és odaadtam neki.
- Boldog karácsonyt, Danee-gyerek! - mondtam neki, de aztán Enhi-channel tovább álltunk, mert át akarta adni Hinarinak az ajándékát, aztán odamentünk a gyerekekhez.
- Nya! Hát szervusztok, gyerekek! - köszöntöttem őket vidám kedvességgel szerelmem után. - Megjött Snowcat bácsi, bizony! És én is tartogatok nektek meglepit! Hát igen, vigyázzatok, hogy gyengédek maradjatok a simogatásnál, de amúgy Regina kedves, békés jószág és szeret játszani a gyerekekkel.
Regina dorombolva odament a gyerekekhez, szájában a labdával. Hagyta, hogy a gyerekek simogassák, ölelgessék és szeretgessék, éppen olyan gyengédséggel, ahogy ő azt szereti. Mindvégig dorombolt, aztán letette eléjük a labdát, hogy játszanak együtt az új labdával.
Nyo, hát nem édes az én egyetlen szerelmem?! Enhi-chan felolvasott a gyerekeknek a karácsonyi történetből. Azok mind elvarázsolva hallgatták, köztük én is. Végül aztán a gyerekek hallani akartak még egy mesét tőlem is. Nya, erre pont nem számítottam, de azért elkértem a karácsonyi mesekönyvet Enhi-chantól, hogy én is felolvassak valamit a gyerekeknek belőle.
- Hát, gyerkőcök, én viszont Rudolfról, a rénszarvasról olvasok fel nektek. A történet a piros világító orrú rénszarvasról szól, akit kinevetik az orra miatt, de aztán a Télapó igaz szánhúzójává válik, mikor megmenti a karácsonyt az orra segítségével. - Aztán felolvastam nekik a történetből. Ha ezt is végighallgatták, biztos hasonló sikerem lesz, mint Enhi-channak.
Ez még nem volt elég! A gyerekek szerették volna hallani azt is, hogy miként jöttünk össze! Egy kis pír megjelent az arcomon, de aztán elmeséltem a romantikus történetünket kisgyerekek fülébe való verzióban. Mesélés közben magamhoz húztam a kedvesemet, hogy némi szeretgetést kapjon tőlem. Mikor a történet végére értem, elmagyaráztam a gyerekeknek, hogy a mi szerelmünk legyen nekik példa: azért, akit igazán szeretsz, harcolnod kell, máskülönben elveszítheted örökre. Igazából azt mondtam a gyerekeknek, hogy ha egyszer szerelmesek lesznek, akkor tegyenek meg bármit kedvesük figyelméért. Aztán megkínáltam őket a magunkkal hozott mézeskalácsaimból. Very Happy
Ekkor elkezdődött egy újabb előadás valami rocker-punk bandával és egy *dothraki-emberrel, akik külsejük ellenére egész vidám társaság volt, és előadtak egy télapós dalt és a híres neves We Are the World-öt, miután a kéz dal között megemlékeztünk azokra az elhunytakra, akik itt haltak meg. Egyik karommal magamhoz szorítottam a kedveskémet, másik karom melegébe pedig beengedtem Reginát és a többi gyereket, akik hozzám akartak bújni. Együtt énekeltem a bandával a szám felénél. A szám végére Regina megint játszott a gyerekekkel, és mielőtt csatlakoztam volna hozzájuk, megcsókoltam Enhi-chant.
- Tudd, hogy nagyon szeretlek téged, és sose hagynálak cserben, Enhi-chan. A kínszenvedéseidnek végleg vége. Teszek róla, hogy ezek után szebb életed legyen, és segítsek neked rendet teremteni a céhben.
Nem tudom hány percig tartott még a mi kis ölelkezős romantikánk, végül ezt követően vidáman bedobtam magam a gyerekek közé, és a hóban viháncoltam velük jóleső kacagással. Az egyik gyerekecske odajött hozzám, és ajándékot nyújtott nekem. Kicsit meglepődtem ezen a váratlan kedvességen, de boldog mosollyal az arcomon megköszöntem neki, és kibontottam az ajándékot, aminek nagyon megörültem. Ha olyasmi, megosztom Enhi-channal. Hanem olyan, akkor is használni fogom, hiszen ez a kis árvák ajándéka, amiért úgy törődöm velük. De se én, se a szerelmem nemcsak az ajándék miatt vagyunk ezekkel a kissrácokkal, hanem azért, hogy örömet okozzunk neki! Másrészt olyan jól érzem magam a kedvesem és a gyerekek társaságában. Ő bizonyára még fog olvasni a gyerekeknek, amíg én játszom még velük a hóban.


A hozzászólást Snowcat összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 21 2013, 12:20-kor.
Snowcat
Snowcat
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 230
Join date : 2013. Jun. 20.
Tartózkodási hely : Hát a másvilág!

Karakterlap
Szint: 11
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal593/600Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (593/600)
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Koshitsu Esutel Kedd Dec. 17 2013, 21:52

*Annyira szégyelltem magam! Sikerült annyira nekimennem Hinari-chaannak, hogy elvesztette egyensúlyát, s elesett. Picit felsikkantottam, s máris nyújtottam felé kezem, hogy felsegítsem.*
- Jahj, remélem, nem haragszol! Bocsánat!
*Ismételtem meg bocsánatkérésemet a lánynak, miután felsegítettem a földről. *
~ Te jó ég, mit művelek?! Ez nem is én vagyok! ~
* Sosem voltam az a kerítőnőféle, most meg beleadva apait, anyait, fellökök valakit, csak hogy ne tűnjék direktnek az összetalálkozás Hinari és Alex között. Hinarira pillantottam, majd Alexre. *
- Ahm... ne haragudjatok, de én sietek, s veszek még valami ajándékot. ^^ Sziasztok!
* Elköszönésemet már futva mondtam nekik hátratekintve. Jobb lesz minél előbb lelépni. Csak nyűg lennék a nyakukon. *
~ Hinari, az én ajándékom neked az, hogy magatokra hagylak. ^^ ~
*Persze csak kifogás volt az ajándékvétel. Elővettem inventorimból a kis lapocskákat, amiket vettem, azt nézegettem. *
~ Túl egyszerű... lehet, nem is fog menni. ~
* Sóhajtottam egyet, majd eltettem őket. Körbenéztem. A tömeg kellős közepén voltam, mégis olyan magányosnak éreztem magam. Bármerre néztem, nagyon kevés ember kószált egyedül. Még Tachit is láttam Szophie és a bosson megismert másik piros indikátoros játékos jelenlétében. Volt társasága, s úgy láttam, jól érzi magát. Ennek örültem. Hinni akartam abban, hogy jó ember, még a másik is. Mindenki olyan lelkes, boldog és izgatott volt, rólam pedig levakarhatatlan volt egy bizonyos békés, de mégis szomorú mosoly. Odamehetnék bárkihez. Peterhez. Junhoz, Meredithez. Anaték... öhm... talán hozzájuk nem... hihi. Elvigyorodtam, ahogy megláttam őket. Boldog voltam, amiért mindenki boldog. Feltekintettem a csillagos égre, s hagytam, hogy arcomra hulljon a hó. Lehunytam szemeimet, s élveztem a pillanatot. Odamehetnék bárkihez, hogy legyőzzem a magányom. De ismertem magam. Nem fogom megtenni. Egy kisfiú megrángatta gyengéden a kabátom szélét. Ránéztem, majd kaptam tőle egy ajándékot. Meglepődtem.*
- Oh, nagyon szépen köszönöm!
* Majd egyszerűen nem bírtam ki, megérintettem a kis fejét, s megsimogattam. *
~ Isten áldjon meg! ~
* De aztán el is ment a kisfiú, nem várta meg, hogy felbontsam. Nézegettem a piros dobozkát, de még nem akartam kinyitni. Eltettem hát, majd hazasétáltam egyedül. Teleportálhattam is volna, de jól esett a magányos séta a sötétben, a kedves fényekkel és a hópihékkel. Egy egyszerű karácsonyi dallamot dúdolgattam magamban, s nagyon, nagyon reméltem, hogy boldog mindenki, s hogy ez a boldogság nem csak a mai vagy holnapi napra lesz elegendő. Ren jutott eszembe. Őt nem láttam kint. Reméltem, hogy jól van. Végre hazaértem, bementem a szobámba, s egy forrócsoki mellett elkezdtem írogatni a színes kártyákra. Könyörögtem magamban, hogy sikerüljön mindenkinek valami kedveset írni. *

~ Kedves Alex! Kívánok neked nagyon áldott karácsonyt! Ha nehézségeid vannak, emeld szemeid az égre, s tudd, honnan jön a segítséged! Az erő akkor fogy el, ha elhiszed, hogy nincs remény. A remény azonban el nem múlik!~

~ Kedves Anatole, Vezérem! Boldog karácsonyt kívánok neked! Gondod szálljon el, mint a szélben puhán sikló hópihe, arcodról ne fogyjon el soha a mosoly. Szívedben őrizd a békét és a szeretetet, s higgy magadban, mert te vezeted a legfantasztikusabb céhet! Büszke vagyok, hogy a te céhedhez tartozhatom! ~

~ Kedves Jun! Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok neked! Bájos és kedves vagy, sose veszítsd el e tulajdonságaidat! Szeresd társaidat úgy, mint önmagadat! Tudd, hogy ha önmagad adod másoknak, a legnagyobb ajándékot adod! Mindenkinek egy ajándék vagy!~

~ Kedves Saya-chan! Kívánok neked sok örömben gazdag karácsonyt! Vidámságod el ne fogyjon, s el ne feledd, amit te igazán tudsz már! Az éneklésben meglelheted a békédet, akármilyen hangulatban vagy. Bátran énekelj csak, amikor kedved van, mert a dal az, melyben kiénekelheted fájdalmad, örömöd és szereteted. Örökké énekeld a lelked a világnak, nekünk! Mert oly drága kincs az! ~

~ Kedves Ayato! Sok vidámsággal teli karácsonyt kívánok neked! Kívánom, hogy lelj sok-sok barátra itt, ebben a világban! Kívánom, hogy kiteljesedett életet tudj élni ebben a világban! Ha boldog vagy, vésd a pillanatot a szívedbe, ha bánatos vagy, gondolj ez emlékekre! Szívedben ne hagyj a magánynak helyet! ~

~ Kedves Meredith! Kalandokban gazdag ünnepeket kívánok neked! Olyan vagy, mint egy rózsaszál. Ha valaki le akarna tépni, az pórul jár! De szépséged és illatod az csodálhatja igazán, aki szeretettel és őszinteséggel fordul hozzád. De vigyázz, ne szúrd azt, kit szeretsz! ~

* Hmm... minden tagnak írtam? Akkor jöhetnek a többiek. Hmm... de mit írjak? Nehéz volt megfogalmaznom Ren kártyáját. *

~ Kedves Ren! Boldog karácsonyt! ^^ Tudod, mit szeretnék a legjobban. Hogy Kujaku légy, s ne Ruinji! Azt kívánom, hogy légy az, aki vagy! Mert jó ember vagy! Hiszek benned! De ennél valami mást kívánok jobban! Hogy légy boldog! Ha Ruinjiként vagy boldog, akkor legyél az! De tudd, nem számít mások véleménye, csak az, amit te gondolsz magadról! Hiszem, hogy nagy dolgokra hívattál el! Azok között leszel, akik neveit könnyekkel küszködve kiabáljuk akkor, amikor újra szabadok leszünk! Mert ott leszel, amikor győzedelmeskedik Ainrad népe a századik boss felett! Úgy lesz! ~

* Sóhajtottam egyet, fejemet az asztalra helyeztem.*
~ Úgy lesz. Ha én nem is jutok ki... neked ki kell jutnod. Mert várnak a rajongóid, várnak a szüleid, a húgaid. Nem halhatsz meg, ha én meghalok.~
* Persze az utóbbit csak gondoltam, eszemben sem volt leírni. Felemelkedtem az asztalról, s nyúltam a következő cetlihez. Ismét sóhajtottam egy nagyot. *

~ Kedves Kayaba Akihiko! Boldog karácsonyt kívánok neked! Lehet, magányosnak érzed magad. Szeretném, ha tudnád, néha gondolok rád. Arra gondolok, vajon boldog vagy-e, vagy sem. Én tényleg, szívből kívánom, hogy boldog légy! Bár nem értelek téged, és talán soha nem is foglak... ~
* Elkönnyeztem magam. Nem... egyszerűen sírva fakadtam, majd úgy zokogtam, mint egy kisgyermek. A könnyeim az asztalra hullva lágyan elpixeleződtek. Valójában csodálatos látvány volt. Remegő kézzel folytattam az írást még mindig zokogva. *
~... De megbocsátok! Igen, megbocsátok neked! ~
* Felálltam, s az ágyamra dobtam magam. A párnámat ölelgetve zokogtam pár percig. Majd hirtelen abbahagytam, mert arra gondoltam, addig kell a kis cetliket becsúsztatni az ajtók alatt, míg a többiek kint vannak. Felkaptam a cetliket, kirohantam a szobámból, majd szépen becsúsztattam a kártyákat az ajtók résein. Már csak Ren és Kayaba papírja maradt nálam. Kimentem a kertbe, s az ottani pad melletti fa tövében, két kő közé szorítottam Ren papírosát. Majd privátot írtam neki. *
~ Kedves Ren! Küldd Regit az Artes kertjébe, a pad melletti fánál ajándékod lapul tőlem. ~
* Majd ismét kimentem az utcára, sétálgatni kezdtem, majd az egyik lámpánál megálltam, s felmutattam a cetlit.*
- Kayaba! Ezt neked küldöm! Boldog karácsonyt!
* Kiáltottam fel. Senki nem volt a közelemben. Abban sem voltam biztos, hogy Kayaba egyáltalán hall engem, hogy valaha eljut-e hozzá az üzenetem. Talán nem is az a lényeg, hogy megkapja. Nekem kellett megírnom. Még mindig tartottam a kezem a magasban, s hagytam, hogy a szél egy nagyobb lökete kirepítse a tenyeremből a kis kártyácskát, s eljátszadozzon vele, akár egy kis falevéllel. Követtem a szemeimmel mindaddig, míg végül teljesen el nem tűnt. Én pedig elmosolyodtam, s úgy éreztem, egy nagy kő esett le a szívemről. Majd észbe kaptam, s elővettem a kis piros dobozt. Majd kibontottam, s őszintén elcsodálkoztam az ajándékon.*


// Én is nagyon-nagyon boldog, áldott, békés karácsonyt kívánok nektek! Minden egyes üzenet amit írtam, azt nektek is szánom! ^^ Legyetek vidámak! ^^ //
Koshitsu Esutel
Koshitsu Esutel
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 806
Join date : 2012. Dec. 19.
Age : 28
Tartózkodási hely : Artes Limen

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal1900/1900Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (1900/1900)
Céh: Artes Liberales

http://syrup.blogger.hu/

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Anatole Saito Kedd Dec. 17 2013, 23:41

- Szerenád? Cöhh, nem vagyok én olyan régimódi. De ha ezt kívánod, legközelebb majd felkészültebben érkezem ^^ És nem hófúvás hozott, hanem a szükség. Szükség, mert elkéne a segítséged vásárlás ügyben és a szükség... mert... hát hiányoztál, no ^^ - Már kézen is ragadnám a lányt, hogy robogjunk is tovább, de kénytelenek vagyunk megállni. Nocsak, Ayani előtt máris lebuktunk Rolling Eyes Az idomárlány huncut, sejtelmes megjegyzései halovány pírt varázsolnak arcomra, de végül büszkén kihúzom magamat. A szavalása hallatán pedig óriási mosolyra húzódik szám, a végén még meg is tapsolom és életemben talán először, de megölelem. Egy díszes kis dobozkát nyújtok át neki. - Ezt majd este nyisd ki, ha már sötét van. Úgy izgalmasabb Wink Köszönöm a kedves szavakat és a jókívánságokat, boldog karácsonyt Ayani! ^^ Ó és ezt a dobozkát pedig add át a kedvenc alkimistámnak, Yuichinak légyszíves!
A napunk mesésen telt (részletek majd egy későbbi játékban kibontva) és szűnni nem akaró mosollyal az arcomon lépkedek oldalamon Mirikával. Egy-egy pohár forró italt szorongatunk szabad kezünkben, a másik kezemmel pedig semmi pénzért nem engedném el a lányét. Butaságokról csacsogunk, meg szívmelengető régi emlékekről. Első találkozás, második, sokadik. Na és persze tanácsot kérek arra is, hogy mit illik karácsonyra adni egy lánynak. - Alex ajándékát már sejtem, de a hölgyekkel bajban vagyok. Esunak valami visszafogott ékszerre gondoltam, mondjuk egy karkötőre. Meredithnek mindenképpen valami hajbavalót, és Junnak is jól állna szerintem egy díszes csat. És persze rengeteg édesség ^^ De mit adnál egy énekes kislánynak? Saya nagy dilemmát okoz nekem. Mindek is örülnek igazán a kislányok? Mondjuk póni? O.o El kéne vinnem szánkózni a kicsit, annak biztos örülne, de az nem igazi ajándék. Hmm... Ayatonak is megvan már a könyv, Gilbertnek is a meglepetés. Azt hiszem ezzel meg is volnánk. Induljunk el a vásárba és hazafelé jövet pedig vegyük meg a díszeket és a fát is, rendben?
A bevásárlás után a főtérre érve sok ismerőssel futunk össze és most már nem zavar az sem, ha esetleg meglátnak kettőnket együtt. Egyébként is sokat lógunk együtt a pöttömmel, ki gondolna többet a helyzetből? Szóval ismerősök, kiknek illenék odaköszönni, átadni jókívánságaimat és persze a személyre szabott ajándékot. Kis apróság, de remélem mindenkinek mosolyt csal az arcára és elkápráztatja majd őket a kis bűvészmutatvány. A céhtársaimat tudatosan elkerülöm, hiszen velük úgyis együtt töltjük a karácsonyt, az ajándékok bontogatása majd nagy közös élmény lesz. Tetszett Alex felvetése és azonnal rábólintottam az ötletre. Jesszusom, ma még egy hatalmas fát is kell vennem, amit majd a céh közösségi terébe állítok majd fel. Juj, és díszeket is kell venni, a fára aggatást meg majd megcsinálják a lányok, nekik úgyis van ehhez szépérzékük. Nem mintha nekem nem lenne, csak türelmem kevesebb, meg lesz még ezernyi dolgom. Puncsot is kell főzni meg sütit is sütni, szerencsére az ebédet Alex intézi. Na de mindent a maga idejébe, lássuk előbb mi is van itt a főtéren.
Először Danee szalad belénk, rég láttam a srácot és őszinte mosolyt csal arcomra a viszontlátás. Ha nem ismernék egymást Mirikával, akkor bemutatom őket egymásnak. A komisz fiú egy újabb bögre italt nyom a kezembe, de ezúttal ebben alkohol is van. Gondban leszek, ha ezt mind megiszom, de egyrészt ajándékot nem utasítunk vissza, másrészt a hidegben a forró ital nem árthat meg. - Nagyon szépen köszönöm, legyen neked is boldog karácsonyod. Fogadd el kérlek ezt a kis csekélységet, este nyisd majd ki sötétben Smile - Mire búcsút intünk a kardforgatónak, még kedvesebb emberkébe futunk bele. Yurihimével Mirika már egyszer találkozott a Nova kupán, így most mellőzöm a bemutatást, na meg különben sem tudom milyen a viszonya azóta a két lánynak. Szívélyes ölelésben részesítem a harcművész lányt, kinek modora most is kifogástalan. Amikor kezembe adja a fekete macskát, hirtelen nem találom a szavakat. Igen, én, nem találom. Csak hebegek-habogok, végül ismét megölelem a lányt és a fülébe suttogom, hogy mennyire nagy örömöt okozott most ezzel nekem. Hatalmas vigyorral az arcomon adok át neki is egy kis díszes dobozkát és őt is megesketem, hogy csak este nyissa ki.
A tér egyik szegletében megpillantok egy furcsa triót: Szophie, Kazu, Tachi. A lánynak mindenképpen adni szerettem volna valamit, de ez a helyzet megváltoztatja az ötletemet. Kicsit babrálok a Szophienak szánt ajándékkal, majd kis szárnyakra kél a dobozka és egyenesen a lány ölébe száll. (Többi spoilerben lent.) Odaintek még nekik is, majd sétálunk tovább Mirikával.
Tovább haladva megpillantom az épp hóembert építő Junt és Mert. Komolyan egyre szentimentálisabb vagyok, kis híján könny szökik a szemembe - áhh, biztos csak a füst - ahogy a két egymással játszó céhtársamat figyelem. Annyira örülök, hogy az életem részesei lehetnek ezek a fiatalok és hogy ilyen idilli hangulat lengi be az egész céhet. Annyi rossz dolog történt már velünk, hogy a mostani jót sokszorosan megbecsülöm. Ó de mi ez a füst? Gesztenye! Nocsak, egy Peter és egy Chan! A lányka már épp távozóban van, de még neki is oda tudom adni gyorsan az ajándékomat, mint ahogyan Peternek is. Újabb díszes dobozkák. - Boldog karácsonyt fiatalok, üljetek össze ti is este a céhházban! Ha lesz időtök, ugorjatok át egy forró italra hozzánk is karácsony másnapján. Nálatok biztos nagy a zsivaj a sok pettel, de ha más nem Hisame énekétől biztos hangos a ház. Ó tényleg, hol van Hisame?
Hisame bizony most is énekel, csilingelő hangja kitűnik a gyerekek kórusából. Nem is értem eddig hogy nem figyeltem fel rá. Szinte látom lelki szemeim előtt, ahogy ütemre riszálja a fenekét. Gyorsan számításba veszem, hogy ki maradt még ki, de úgy döntök Hinarit nem keresem ma tovább, majd hazafelé beugrunk a JL palotába is. Megállapodok az éneklők előtt és csillogó, majd lehunyt szemmel hagyom, hogy egész testemet eltöltse a zene öröme. Legurítva az utolsó kortyot is az italomból, átkarolom Mirikát a derekánál és szorosan magamhoz ölelem a lányt. A borocskától és a hidegtől kipirosodott arccal fordulok vele szembe és hosszúnak tűnő pillanatokig csak a pöttöm tekintetét fürkészem. Kell még egy kis erő, hogy elszánjam magam és szóra nyissam a számat. - Mirika... - Aztán ismét jó nagy levegőt veszek és folytatnám is, ha nem zavarnának meg bennünket. Három felettébb hasonló vörös hajú, szeplős fiúcska, mintha csak Meredith öccsei lennének. Nagyon aranyosak, ahogy kuncognak, de tartok tőle, hogy valami csibészséget forralnak ellenünk. Meglepetten tapasztalom, hogy élő tornyot építenek magukból, miután egymás nyakába másznak. Egészen közel vannak már hozzánk, Mirikát oltalmazólag ölelem magamhoz, bár mégis mi félnivalónk lehetne ettől a három kis mókagyárostól? Aztán mikor előkerül a legfölső kabátja alól a fagyöngy és a csücsörítő szájacska láttán, elnevetem magam. Tekintetem visszatéved Mirikára, majd megadóan széttárom a karjaimat. A bortól felbátorodva ölelem ismét magamhoz a lányt, majd úgy adok egy puszit a szájára, hogy egyik kezemmel eltakarom a nagy pillanatot a fiúcskák elől. Jön is a büntetés, úgy dőlnek ránk, mint egy kártyavár. Nagy nevetésben török ki ismét, ideje megfürdetni a komisz fiúcskákat a hóban. A játék végeztével kezet rázok mindhárommal és egy óriási csomag édességet adok át nekik. - Ez osszátok meg a barátaitokkal is. Békés karácsonyt gyerekek, siessetek haza!
Miután útjukra eresztettük a kicsiket, már igencsak kivirul az arcom. A sok futkározástól és a bortól teljesen felpörgök és további hógolyózásba és fogócskába bocsátkozom Mirikával. Hiába, lehet bármennyi idős is az ember, a hóban való játék előcsalja mindenkiből a gyermeki ént. Nincs ez másként velem sem, egy óvatlan pillanatomban pedig sikerül is magammal rántanom a pöttömöt a hóba. Nem vagyok rest felébe kerekedni, s most, hogy már nincsenek kéretlen nézőink és cuppogó hangok, már sokkal szabadabban viselkedek én is. Előveszem legsármosabb pillantásomat, majd egészen közel hajolok a lányhoz. Ajkaira meleg sóhajomat lehelem, majd minden bátortalanságomat mellőzve, forró csókkal ölelem ismét magamhoz. Mikor elválnak ajkaink, ismét a szemeibe nézek, megint csak bátorságot gyűjtve a szavakhoz. - Kérlek, töltsd velem a karácsonyt! Olyan ajándékban szeretnélek részesíteni, amiben férfi csak tud. Légy részese az estémnek és ezután az életem minden napjának!

ajándékok:
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal10/5000Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Joey Chrome Szer. Dec. 18 2013, 18:20

- Unalmas vagy! Menjünk srácok! – Szólt be egy tinédzser előadás közben, és szépen mindenki elment a műsoromtól, persze olyanokat beszólva, hogy maradtam volna otthon, meg hogy nem altatást akartak. Ez kicsit meglepett, majd elszomorodtam. Pedig igyekeztem megnevettetni őket, komoly, még azt a tojáslikőrös esetemet is elmeséltem, amiben végül Kanadában egy fenyőfa alatt kötöttem ki. Szomorkodva leültem a színpad szélére.
- Hát, tényleg unalmas volt!
- Eiji! – Ha megtehette volna Grifi, jól tarkón vágta volna, de egyrészt nem lett volna olyan erős, másrészt nem éri el, harmadrészt meg Eiji visszaadta volna.
- Fel a fejjel, majd legközelebb jó lesz.
- Ha lesz… - Tudom, nem kéne ennek így letaglóznia, tudom. Csakhogy én Humorista szeretnék lenni, és hát ez nem volt jó kezdés. Az, hogy bekiabálták, hogy unalmas vagyok, és nem építő kritikásan, teljesen elbizonytalanított. Nem azt akartam, hogy azért nevessenek rajtam, mert valami hülyeséget csináltam, hanem mert mondok valami vicceset. Hirtelen valaki cibálni kezdte a kabátom. Egy kisfiú volt.
- Elnézést bácsi, maga Joey Chrome?
- Igen. – Mondtam neki mosolyogva, mert nem akartam, hogy pont karácsonykor szomorodjon el.
- Elmesélné nekünk, hogy hogyan került Kanadában egy fenyőfa alá? Mert mi szeretnénk hallani, amit az a csúnya bácsi nem akart. – És akkor láttam, hogy sok más kisgyerek, félfelnőtt és felnőtt is ott van.
- Persze!Smile Mondtam jóval vidámabban. - Na szóval az úgy kezdődött, hogy ittam apám tojáslikőréből, amit mindig Tojásos Rettenetnek csúfoltunk, mert olyan erős volt, mint a világ minden piája egy üvegben… - Mindenki nevetett minden poénon, és végül vastapsot kaptam a történet végén. A kisfiú nevetve mondta végül:
- Maga nagyon jó Joey bácsi!^^ Mikor lép fel legközelebb?^^ - Aaaaw, ez olyan jól esett!Smile Annyit mondtam a gyereknek, hogy majd következő ünnepkor, mert annyira nem vagyok híres. Eiji is ezúttal bírt magával, mert minden kisgyerekkel kedves volt, és Grifivel együtt osztogatták a ruhát, játékot, csokit, így tovább. Majd koncert kezdődött el. Némá, a Platina Varánuszok!Very Happy Azonnal elővettem Clio ajándékát, egy gitárpolírozót, kárpótlás gyanánt is. De nem emlékszem, hogy a basszusgitáros mikulás lett volna, méghozzá barbárosabb, mint Eiji.O.o De hol van Clio?O.O Odamentünk a fiúkkal, pont az előző szám végére, majd a rocker télapó Szavai lesokkoltak Két szónal: halott… Clio… Clio meghalt? A sokktól leejtettem a neki szánt ajándékot is, majd a csend alatt gyorsan eltűntem onnan. Az egyik ház mögé mentem, majd… elsírtam magam. Igen, sírtam. Csak hamár férfi vagyok, nem a többiek előtt. Nem tartott sokéig, de fájt, hogy olyan halt meg, akit ismertem. Gyorsan letöröltem a szemeimet, majd visszamentem a We are the World számra. Grifi-vel és Eiji-vel énekelgettem, egy más vállára támaszkodva, pontosabban csak én meg Grifi támaszkodtunk Eiji vállára. Amilyen súlyos Eiji, biztos kilapított volna minket, de lényegtelen. >.> A dal után a barbár Télapó osztogatta a szaloncukrot, Eiji vigyázott önként a rendre, és repítette a huligánokat a gyerekek örömére, Grifi meg legnagyobb meglepetésemre valami Edda nevű banda egyik dalát énekelgette a gyerekeknek. Tud énekelni?o.o Na mindegy, vállamat vontam, majd beszálltam Grifi mellé az éneklésbe. Fél óráig énekelgettük a karácsonyi dalokat, majd egy kisgyerek odaadott nekem valami ajándékot, meg Grifinek is.
- Köszönjük!^^ - Mondtam a gyereknek, és odaadtam neki a forró csokimat, amit úgy vettem. A kis ajándék zöld színű volt, a masni meg világoszöld. Kíváncsi voltam, mi volt benne, ezért óvatosan elkezdtem kibontani…



//BOLDOG KARÁCSONYT ÉS BÚÉKOT MINDENKINEK!Very Happy//
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal3383/3500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Enheriel Pént. Dec. 20 2013, 18:43

Bár Villámlás viselkedése rontott Regina hangulatán, azonban az ajándék boldoggá tette a cicát. Jaj, milyen aranyosan játszott vele!^^ Snowy bizonyította ismét a jószívűségét azzal, hogy adott Villámlásnak egy lábost teletömve nutellás-mogyorós sütivel. Villámlás boldog volt tőle, s ennek örömére már jóval kedvesebben adott Reginának pár darabot. A párom nagyon örült a kesztyűknek, amit egy csókkal jelzett. Az ünnepségen Judy megölelt, miközben örült az ajándéknak is, összefutottunk Danee-val is, aki egy bögre forrócsokit adott nekem. Csak szegény Snowy-nak elfelejtett hozni, ezért mondtam neki, hogy a fele az övé, hogy ne legyen szomorú.^^ Hinarinak nagyon tetszett a plüss, és tőle meg egy színváltó griffes figurát kaptam.^^Annyira szép volt!^^ Sokan is külöféle módon okoztak örömet a gyerekeknek: valaki énekelt, valaki bábjátékot adott elő, valaki stand up-olt, valaki játszott velük. Végül a gyerekekhez kötöttünk ki.^^ A gyerekeknek jól esett a petek közelsége, viszont Villámlást nem nagyon simogatták, talán mert nem tudták, hogy most madár-e vagy macska. Viszont a legkisebb gyerek, egy éppen most járni tanult kislányka totyogott hozzá mesélés előtt. Talán 3 éves lehetett az apróság.
- Matájka!^^ - És megölelte Villámlást. Megijedtem, hogy Villámlás meg fogja támadni, de legnagyobb meghatottságomra Villámlás elérzékenyült, és a szárnyaival viszonozta az ölelést, közben arra is figyelt, hogy ne sértse meg véletlenül sem a kicsit. Aaaaaw.^^ Megnyugodva Kezdtem el a mesét, amit a gyerekek és Snowy is elvarázsolva hallgatták. A történet után Snowcat-től is kértek egy mesét, aki elkérte a könyvet tőlem, és a Rudolfot olvasta fel nekik. De aztán a kisgyerekek azt kérték, hogy meséljük el, hogy jöttünk össze!
- Óh! – Ennyit tudtam mondani, miközben elpirultam, De Snowcat megoldotta azzal, hogy gyerekeknek való verzióban mesélte el a történetünket. Aaaw, a kis drága, még magához is húzott, hogy megszeretgessen!^^ Többször is hallgatni akarták, így párszor el lett mesélve nekik, majd Snowy mézeskaláccsal kínálta meg őket. Hirtelen egy előadás kezdődött valamilyen rock bandával és egy igen barbárosan kinéző télapóval, aki viszont nagyon barátságos volt. Előadtak egy télapós dalt, majd a híre We are the World-ot, miután a két dal között egy percig visszaemlékeztünk azokra, akik már nem tartóznak az élők sorában. Szegény Kyuurisho. Azóta nem tudjuk, mitől halt meg, de remélem, a mennyországban van és most boldog ott. Snowcat az egyik karjával magához szorított gyengéden, amit boldogan hagytam, miközben Snowy-val együtt elkezdtük énekelni a dalt. A kicsi lányka meg Villámlás egymást ölelve hallgatta a dalt. Aaaw, milyen kis bájosak!^^ A dal végén mindenki tette megint a dolgát, Snowy meg megcsókolt, amit boldogan viszonoztam.
- Tudd, hogy nagyon szeretlek téged, és sose hagynálak cserben, Enhi-chan. A kínszenvedéseidnek végleg vége. Teszek róla, hogy ezek után szebb életed legyen, és segítsek neked rendet teremteni a céhben.
- Óh, Snowy… - Hatódtam meg a mondatától, mégpedig annyira, hogy kicsit sírtam is, majd megcsókoltam, és boldogan öleltem magamhoz. – Én is nagyon szeretlek, én Tél Lovagom!^^ - Boldogan ölelgettem egy ideig szerelmemet, majd hagytam, hogy játsszon a gyerekekkel, ahogy Regina és Villámlás teszi.^^ eztán odajött hozzám a kicsi lányka, aki megölelte Villámlást és édesen felém nyújtott két ajándékocskát, meg kettő sütit.
- Asz ajántékok a pácié ész a nénié, a szüti mek a kiszállatoké.^^
- Jaj de kedves vagy!^^Köszönöm, kicsi angyalka!^^ - Öleltem meg a kicsi lányt, majd átvettem az ajándékokat, a kislány meg ment játszani. Az enyémémet azonnal felismertem, mert rá volt írva a nevem, és ezüstszínű volt, mint a téli kabátom, ami rajtam volt.^^ Majd Snowy-val együtt szeretném kibontani az ajándékot, addig is tovább mesélek a kis apróságoknak a mesekönyvből.^^


A hozzászólást Enheriel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 20 2013, 19:20-kor.
Enheriel
Enheriel
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1188
Join date : 2012. Dec. 29.
Age : 32
Tartózkodási hely : nem mondom meg:P

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal3453/3500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (3453/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Halász Alex Pént. Dec. 20 2013, 18:49

Az volt a terve, hogy valami szép csecse-becsét adjon a lánynak, de egyszerűen nem tudott dönteni. Az egyik túl nagy volt,a másik túl kicsi,a harmadikat nem tudta, hogy hova is kéne feltenni, a negyedik nem illet Hinarihoz, a plüssöket meg egyszerűen nem tudta merre beilleszteni.Volt egy olyan érzése, hogy talán inkább plüsst kéne adnia a lánynak, de akkor is milyet? Olyan amilyet feltehet a katanájára? Olyan picit, mint a kulcstartó, vagy telefon függő? Látott olyat is, és nézegette őket. Felvette, és rakta,megint felvette, aztán sóhajt, majd továbbment. Így ment ez egy jó darabig. Hol Esu channal együtt, hol külön válva kicsit, ahol úgy érezte,hogy lehet, ott az eladót is megszólította, de semmire se ment egy jó darabig. Olyan volt az egész,mint egy rossz rémálom. Vajon fog e neki örülni, vajon mennyire lenne személyes, és hogy fogadná,ha annak vélné, és ha nem fogadja el, mondjuk azért,mert ő nem készített neki ajándékot? Nem gondolt különösebben sokáig arra a tényezőre,hogy netán Hinari nem készült volna Karácsonyi ajándékkal neki, de őszintén szólva,arra sem gondolt, hogy készült volna.Csak az járt a fejében, hogy a lehető legjobb ajándékot találja meg a számára. Valami olyasmit akart,ami kifejezi, hogy ez az ajándék nem csak úgy találomra lett kiválasztva,hanem figyelembe vette,hogy....izé, mindent. >< Meg még azt is. >.>
Épp egy nyaklánccal szemezgetett, amikor mögötte Esu chan megszólalt.
- Mi, hogy? Mi? -
Még mielőtt azonban felocsúdhatott volna a lány szavait hallatán, már a plüssnél álltak és mindketten ugyanazt az oroszlánt bámulták. Felcsillant a szeme és egyre lelkesebben vette kézbe a kis plüsst, ami azért nem is volt olyan kicsi. Elfért kényelmesen az ember két karja közt. Ezek után felemelte és messzebbről tanulmányozta végig az állat figurát.
- Ez az! *.* - Jelentette ki szinte azonnal. - Tudod Esu chan, még volt is egy közös küldetésünk, ahol mindannyian oroszlánok voltunk egy ideig. Csodás lesz. ^^-
Azért kissé zavartan fordult a lány felé, amikor is eljutott hozzá is a félbe maradt intő szó.
- Mire? Surprised - Tette fel kíváncsian a kérdést, de választ csak nem kapott, inkább egy "áhh nem érdekes, hagyjuk" jellegű téma váltást. A gondolat, hogy talán valamire oda kéne figyelnie, amire eddig nem figyelt, elbizonytalanította, ám kis töprengés után, úgy döntött, hogy ez az ori lesz a legmegfelelőbb karácsonyra. Személyes is, és aranyos is, és pont olyan ajándék, aminek talán Hinari chan is örülne. Megvette és egy kis díszzacskóba csomagoltatta, majd nagy vidáman sétált odébb, két kezébe fogva az ajándékot. Immár mindenkinek megvan az ajándéka. Úgy tervezte, hogy a többieknek a nagy céhes karácsonykor lesz odaadva, amikor mindenki megkapja az ajándékot, Hinarinak meg úgy adja oda, hogy holnap reggel elmegy a JL céhházba. Úgy se látta csak egy kis szegletét, azon a napon. >.>
Azonban Esu chan, vagy a nagy véletlen közbe szólt, és épp belesétáltak a kardforgató lányba. Meglepve nyitotta tágra a szemeit, amikor, érte nyúlván, hogy felsegítse Esutellel együtt, felismerte benne a szőke szépséget. Mondhatni egyik oldalról Esu fogta a lány kezét, a másikról Alex, kezébe szorongatva a neki szánt ajándékot.
- Hinari chan, gome. Embarassed szia, nem ütötted meg magad? Embarassed - Kérdezte egyből az aggódó fele, ami persze itt teljesen fölösleges volt.
Hinarin csüngtek az íriszei, s még épp felocsúdott arra, hogy Esu chan búcsúzkodik. Itt hagyja kettejüket? Egyedül? Nandaaa?!?! Úgy nézett felé, mint egy fuldokló az elúszó mentőmellény után. Vége, hát itt hagyta őket Esutel chan. Vissza fordulván egy téli hidegtől kissé pirosasabb, szőkében pompázó lányt látott maga előtt, és önkénytelenül is fülig ért a szája.
- Hát, egyedül maradtunk. ^^ -
Nevette el kissé magát, majd észrevette a kezében tartott kis, színes ajándék zacsit.
- Ó, ezt neked hoztam. Boldog Karácsonyt! Smile -
Nyújtotta át teljesen magától érthetődően, egyszerűen. Remélte azt is, hogy kibontja a lány, látni szerette volna a reakcióját. Azonban megakasztotta őket egy-egy kisfiú, s egy-egy kis dobozkát kaptak. Alex azonban nem bánta. A kisfiúk aranyosak voltak, és most azt sem nézte meg, hogy njk-k e vagy sem. Vidáman köszönt Boldog Karácsonyt nekik, és vette át a dobozkát. Egy világosbarna borítású dobozka volt. ...
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal5187/5300Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Tsubasa Norika Szomb. Dec. 21 2013, 13:45

A gyermeki és felnőtt közönségem (már akik itt voltak az utóbbiaktól) nagy tapssal jutalmazták szerény, mégis számomra kapkodó, utolsó pillanatban összedobott előadásomat. Nagyon örültem a sikeremnek és annak, hogy valamivel mégiscsak sikerült feldobnom a gyerekecskék hangulatát.
És ím, ahogy felajánlottam ajándéknak a bábukat, most ők következtek. Leültettek oda, ahol eddig ők ültek, majd részese voltam egy bájos, gyermeki előadás premierjének. Éppen olyan boltadósak voltak, mint én voltam szerintem előadáskor, de egyik sem számít, hiszen nagyon csodálatos előadás volt. Ez idő alatt egy-két gyerek odabújt hozzám egy kicsit melegedni. Magamhoz öleltem, sőt, ölembe is vettem az egyik legpöttömebbet, egy kislányt, hogy ő is jobban lássa az előadást.
Hirtelen feltörtek bennem az apámmal töltött karácsonyozás gyermekotthoni téli programok. Az otthonban ilyen körülmények között néztük végig vagy adtuk a színdarabokat. Akkor is mindig volt egy-egy kisebb gyerekecske, akiket ölbe vettünk, vagy foglalkoztunk vele, és nem is csak karácsonykor! A nevelők joggal elvárták az idősebbektől, hogy foglalkozzunk a kicsikkel és mutassunk jó példát nekik. Igaz, csináltam egy-két rossz dolgot, de ebbe soha nem kevertem bele a kicsiket, mert féltettem őket, viszont mindig arra tanítottam őket, hogy barátkozzanak másokkal és használják ki az élet legapróbb örömeit is, amíg még tehetik. Itt akkor mindig az édesanyámra alapoztam, aki már réges-rég nincs közöttünk. A baleset előtti karácsonyokkor apámmal mindig elmentünk az éjféli misére, ami nagyon szívhez szóló volt, még azok számára is, akik egzisztencialista nihillistáknak is, bár az élő szamarat nem kellett volna behozni a templomba, mert nagyon rosszul viselkedett egész idő alatt. Szegény apa az idén egyedül tölti a karácsonyt a rehabilitációs otthonban, nélkülem, és ez nagyon rosszul esett. Legszívesebben mondtam volna ilyenkor is mindent Kayaba Akihikonak, de végül nem tettem meg most, mert egy részt nem akarok rossz példát mutatni a kis árváknak, másrészt meg ő is megérdemel egy megbocsátást karácsonykor. Kayaba is egy ember, akinek talán ezt a játékkal kapcsban való szemét húzását leszámítva még neki is megvannak a maga lelki és egyéb problémái. Lehetséges, hogy akkor azért tette velünk mindezt, mert történt vele valami rossz dolog az életben.
Mikor véget ért a kicsik előadása, én és a többiek tapssal jutalmaztuk őket. Aztán kérték, hogy jöjjek vissza az asztal mögé, hogy együtt előadjunk még valami szépet. Megfogtam az ölben tartott kicsi kezét, és odamentem hozzájuk vidám mosollyal az arcomon.
- Na jól van, srácok! Mit adjunk elő szerintetek?
Ha jönnek a javaslatok, bólogatok rájuk lelkesen, de azért nehéz volt kiválasztani azt, ami a legjobban tetszik. Végül szavazásra bocsátottam a kérdést, és minden kéz a magasban volt, mikor felvetettük a Grincs ötletét.
- No, srácok, akkor szedjünk össze még egy-két dolgot, amiből még további bábukat össze tudunk tákolni még, aztán jöhet a showtime - csaptam össze lelkesen a tenyereim, és nekiestünk egy félórás munkának. Mindenki egy-egy bábut csinált. Ha gyorsan hoztuk össze, mégis jobban néztek ki ezúttal ezek a bábok, mint azok, amiket én dobtam össze elsőre. Még tisztességesebb öltözékük is volt, kivéve a Grincsnek, ami egy zöld foszforeszkáló sprével lefújt szőrmesapka volt gombszemekkel és groteszk arccal.
Szerencsére mindenki ismerte a Grincset, így nem kellett semmit betanítani, úgyhogy rögtön elkezdtük a gyermeki, szép és vidám előadást. Nagyon jót alakítottunk! A legjobb improvizált rész volt az, amikor Cindy Lu ráveszi Grincset, hogy jöjjön le a karácsonyi ünnepségre hozzájuk, meg amikor a zöld szőrgolyó vissza akarná adni az ellopott azándékokat, de a szán elszabadul. Igyekeztünk kadni magunkból a legjobbat, ami mégis csak összejött úgy-ahogy. Szinte előadás közben majd' elkuncogtuk magunkat a saját improvizált vicceinket és jeleneteinken. Én voltam a Grincs.
Mikor véget ért a vicces karácsonyi bábelőadás kiálltunk a kicsikkel, és meghajoltunk lelkes nézőink előtt. Aztán beszálltunk az éneklésbe, mikor egy vidám barbár háromtagú rockerbandával énekeltek egy mikulásos dalt és a We are the World-öt. Mikor mindenki örült és tapsolt, meg ajándékosztogatás mellett is megölelgették egymást az emberek (és én is a kicsikkel), a kislány, aki az ölemben ült a gyerekek előadásánál, egy ajándékot hozott nekem.
- Ez az enyém? Jaj, de aranyos vagy! - öleltem át a kicsit, majd adtam is neki egy puszit. Én meg neki adtam az egyik karkötőmet, amit magam készítettem csak úgy. Mikor a csuklójára kötöttem, azt mondtam neki, hogy ez a karkötő jó szívvel készült, így szerencsét fog neki hozni, ha viseli. És valóban; eddig nekem is elég szerencsét hozott.
Ez volt életem legszebb karácsonyi ünnepe, amit ezekkel a gyerekekkel tölthettem együtt! :3
Tsubasa Norika
Tsubasa Norika
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 160
Join date : 2013. Apr. 04.

Karakterlap
Szint: 10
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal10/500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (10/500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Mirika Vas. Dec. 22 2013, 01:04

(...)
Annyi minden zajlott körülöttünk, annyi emberhez akartam hirtelen odaszaladni és megölelni, hogy fúúú, nem tudtam hová kapjam a fejemet ebben a nagy zsivajban ami a főtéren zajlott. Egy biztos pontom volt, az pedig Anat keze, amit kitartóan melengettem már mióta. Volt már, hogy görcsösen szorongattam, mert féltem, hogy elszakadunk egymástól, de ez a nap nem az volt. Tudtam, hogy nem kell szorongatnom, tudtam hogy ő sem fog elengedni. A délután teljesen kitisztította a fejemből az összes kétségemet, olyan felszabadultan és boldogan lépdeltem a srác mellett, mint talán az elmúlt másfél évben egyszer sem. Átjárt a melegség, és talán nem csak azért, mert a kezemben egy pohár forrócsokit szorongattam. Egyszerűen csak önfeledtem élveztem a forgatagot, mindenre rácsodálkoztam csillogó szemekkel... igen, ez volt az én világom, nem a csendes magány egy szoba közepén. Imádtam a pezsgést, a tömeget, a zajt! *.* De legfőképpen a karácsonyt, ezt a bizonyosat pedig különösen :3
- Hahó, Mirika vagyok :3 - nyújtottam kezet az idegen srácnak (Danee), akivel Anattal belefutottunk, ha már így bemutatott minket egymásnak. Kicsit hülyén éreztem magam, mert amíg ők ajándékozgattam, én csak álltam ott bután, de lesz ez még fordítva is, és miután elbúcsúztunk egymástól boldog karácsonyt kívánva, nemsokára meg is láttam Judyt akihez oda is rángattam Anatot, megismételve azt, amit az imént ő tett.
- Ez a tiéd, Boldog Karit :3 - nyújtottam át neki a dobozkát, amiben egy olyasmi zokni volt, amin megrökönyödött a párbajunk közepette (mert why not? Razz), meg egy szelet karácsonyi torta, amit saját kezűleg készítettem. Felnevettem és megöleltem a lányt, amikor megláttam, hogy hasonlóan gondolkodott, mint én, majd indultunk is tovább, de egyre többet szemeztem céhmester kollégám poharával.
- Adsz egy korty kóstolót? :3 - kérdeztem ugyan, de igazából már nyúltam a forralt bor felé, mint aki tök természetesnek veszi, hogy igenleges választ fog kapni, meg különben is, nem hiányzik nekem a részeg Anat, aki a dekoltázsomba tolja a képét minden előzetes figyelmeztetés nélkül. És a vicces, hogy most is meg tudná tenni, mert a kabátomnak is volt kivágása, hehe :3 Aztán elénkbe toppant egy lány, akit hirtelen nem is tudtam hová tenni, de gyorsan leesett, hogy Yuri-chanba sikerült belebotlani, és teljesen váratlanul ért, hogy ajándékot kaptam tőle, mivel neki nem készültem semmivel Embarassed
- Jaj, nem kellett volna, köszönöm Sad - öleltem meg őt is Anat után, és addig is feltaláltam magam: elajándékoztam neki a pár napja vett egyik pár meleg kesztyűmet. Magamból kiindulva úgyis legfeljebb ujjatlan kesztyűt viselek, és minek "porosodjon" akkor? Nem is tudom, minek vettem meg... talán pont azért, hogy elajándékozhassam? :3
Amíg Anat Szophieval foglalatosodott, akihez konkrétan oda se mertem menni abban a társaságban, ahol üldögélt - és egy pillanatra meg is ijedtem, hogy zaklatják, csak nem úgy tűnt -, addig én Ayanihoz törtem oda, aki kitartóan szavalgatott, és egész ügyes verseket írt, kicsit bénácska rímekkel, de ki vagyok én, hogy kritizáljam, amikor gőzöm sincs a versírásról?
- Boldog karit, ez a tiéd! :3 - nyomtam a kezébe egy-egy puszi kíséretében a dobozt, amiben a szelet torta mellett volt egy csinos dressz és Tűzrózsának egy ilyen lóápoló kefe, vagy mi. Remélem jó Suspect - De szép! Köszönöm! *.* - ujjongtam a nyakláncot meglátva, és magamhoz is próbáltam, viszont mivel nehézkes lett volna felvenni, ezt kénytelen voltam későbbre hagyni. Iszkiri vissza Anathoz, aki már lehet keresett is, hová tűntem, de több ilyen kitérőm nem is volt, mert Hinarit valamiért elkerültük, és úgy éreztem, vagy hát úgy akartam, hogy a céhtársaival később úgyis összefutok, szóval hozzájuk oda se kell mennem még. Rent és Jint viszont nem láttam sehol, pedig nekik is lapult a tarsolyomban ajándék... :/ Sóhajtottam egyet, de mire felnéztem, már szemben is álltunk Peterrel meg azzal a kristálykészítő csajszival, aki Yuichival dolgozik (Chan). Kicsit itt is bajban voltam, de megoldottam, hogy a sütimből kapjon ő is, Peter csomagjában pedig egy menő napszemcsi virított az édesség mellett.
- Le merem fogadni, hogy mindenkitől sárkányos cuccokat kapsz Razz - jegyeztem meg, na az enyémnek köze nem volt hozzá. Ellenben amilyen jámbor, jót fog tenni az imázsának egy ilyen kiegészítő :3

Ezzel az ajándékozási roham lezárult egyelőre, már csak Nii-chan maradt ki a jelenlévők közül, de vele kicsit... meghittebb hangulatban szerettem volna megejteni. Jól esett volna fújni egyet már, de már egyre inkább zavart, hogy három lurkó folyton a sarkunkban lógott. Szerencsére Anat visszalopta a figyelmem, először leginkább azzal, hogy végre megálltunk kórust és Hisamét hallgatni, majd azzal, ahogy közelebb vont magához, és rám nézett. Ösztönösen is nyeltem egy nagyot, és igyekeztem a tekintetem az övén tartani, ami nem is volt olyan könnyű. Kicsit... idegessé váltam a hirtelen beállt hangulatváltozástól, ahogy rám nézett, ahogy hozzám szólt... sejtettem, mi akar jönni, éreztem. Más kérdés, hogy a kölykök ezt nem akarták, vagy hát kicsit máshogy képzelték el, ahogy a fagyöngyös ág ezt bizonyította. Elnevettem magam és egy csapásra elszállt a feszültség belőlem. Széles, nyugodt mosollyal pillantottam a fiúra, aki csibészesen úgy puszilt meg, hogy a fiúk még véletlenül se láthassák. Meg is kaptuk a büntinket a karmától, de ahogy Anat nekiállt birkózni a hóban a gyerekekkel, hát én se maradhattam ki, és még nagyobb elánnal szórtam rájuk, meg a srácra is a havat. A folytonos nevetéstől purcantam ki végül, nem is a mozgástól, ami a játékkal járt, és ha a fiú nem ránt le, komolyan én dőlök el. Ellenkezni se tudtam, annyira elfáradtam, és a röhögés is csak lassan akart csillapodni.
- Te, megmondtam hogy hívj Kanának, a te szádból nem a Mirikát akarom hallani :3 - csíptem meg az arcát játékosan vigyorogva, még az iménti baklövésére emlékeztetve, de aztán megadtam magam és leeresztettem a fejem a hóba, úgy pihegtem. Mosolygott mindenem, ajkak, szemek, tán még az orrom is, és kipirult arccal néztem a fölém magasodó komisz kölyökre, aki egy picit nagyobbra nőtt, mint az előbbi ikrek. De nem ez volt az egyetlen különbség közte és köztük. Őket nem szerettem Razz
Furcsa, de úgy csókoltam vissza, mintha mi sem lett volna természetesebb, pedig ez volt az első olyan alkalom, hogy mindketten full józanul gondolkodtunk és nem voltunk mondjuk álomittasak, vagy ilyesmi. Én is köré fontam a karjaimat, és hátamat kissé ívbe feszítve simultam a lehető legközelebb a fiúhoz. Becsuktam a szemem, és élveztem minden pillanatát annak, ahogy szétáradt a jóleső bizsergés a tagjaimban, de igazán boldog mégis csak akkor lettem, mikor ajkaink elszakadtak egymástól. Na nem azért, mert véget ért a csók, annyira nem volt az rossz... sőt, még sóvárogtam is utána, de bőven kárpótolt az a pár szó, amit kimondott. Annyira heppi voltam, hogy önkéntelenül is rám tört a nevetés, és a könnyeim is megindultak az arcomon lefelé. Ennyire felemelő és megindító vallomást még nemigen kaptam, és... hát, nem csak a szóhasználat miatt, de nyilván a személy, akitől kaptam, is benne volt a hatásban. Ennél szebb ajándék nem létezett, hosszú pillanatokig csak néztem a fiúra, nem találtam a szavakat, pedig többször is kinyílt a szám. Végül inkább letöröltem a könnyeim és szipogtam kicsit, mielőtt kiböktem volna az első dolgot, ami a nyelvemre tolult:
- Örömmel... Anata~ <3
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal11225/10500Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Hinari Vas. Dec. 22 2013, 03:24


Elnevettem magam Shukaku beszédén, látszott rajta, hogy nem tudja így hirtelenjében megfogalmazni a mondandóját, de olyan aranyosak voltak Timidussal, nem tudtam nem mosolyogni rajtuk. A cowboyos hasonlaton is kuncogtam, hát igen, azt hiszem ebben teljesen igazuk volt, s amikor a lány a kezembe adta a kendőt, kiegyengettem azt a tenyeremen, és végigsimítottam a tűzmintán.
- Nestornak biztosan tetszeni fog, köszönöm szépen – hajoltam le Shuhoz – Óó, de szép – forgattam a nyakláncot is, a mögöttem lévő karácsonyfa csillogó díszei élénken verték róla vissza a fényt. Kicsit ügyetlenül bár, de sikerült a nyakamba akasztani, többnek éreztem magam úgy, hogy rajtam volt. Ő meg biztosan egyedül énekel a céhházban. Önkéntelenül is felsóhajtottam, elnéztem a palota irányába, ám a sárkány saját döntése volt, s én meg is értettem őt. Talán én is jobban szeretem a csöndet… de nem ma. Felszabadultabb voltam, mint eddig, meg is ölelgettem Shut, mielőtt továbbállt volna, Petertől érdeklődve véve át a könyvet, s lapozva bele rögtön, a könyvjelzőnél nyitva ki – Köszönöm, Pete – öleltem át őt is, majd szorítottam magamhoz az ajándékát, vigyázva rá, nehogy összegyűrődjenek a lapok – El fogom olvasni – tettem még hozzá, ám ennek nem volt itt az ideje, a szürkület és a zsibongó tömeg nem volt épp a legalkalmasabb hely az olvasásra. Hamarosan mindketten újabb ismerősök után néztünk, Enhivel is találkoztam, s már éppen sétáltam volna a bódék felé, amikor valaki megszólított hátulról. A szőke fiú volt az, a boltból, Danee, asszem így hívták.
- Szia – köszöntem neki én is, pironkodva véve át a bögre forraltbort tőle, bevallom, ezen a hűvös estén igazán jólesett a melegség. Bele is kortyoltam, elmosolyodva tapasztalva, hogy a srác bizony nem spórolt az alkohollal. Most viszont nem volt, mi akárcsak egy kicsit is elvette volna a kedvemet, sőt, miután megdicsértem az italt és megköszöntem az ajándékot, én is a kezébe nyomtam egy szalvétába csomagolt édességet – Igaz, hogy ez nem az én munkám eredménye, de egész Aincradban nem találsz ilyet – kacsintottam rá – Remélem ízleni fog – mondtam még, majd nemsokára elköszöntem tőle, egy bizonyos felolvasáshoz igyekezve, ahol Ayani szavalt. Nem akartam zavarni a monológjában, ha felém nézett, intettem neki, majd időzített üzenetként egy fél óra múlvára – addigra csak befejezi – küldtem neki is a sütiszobás finomságokból.

Éppen azokat vettem számon, kikkel nem találkoztam ma még, amikor belebotlottam Esuékba. Azaz ők botlottak belém. Egyszerre segítettek fel a földről, még jó, hogy már korábban megittam a bort, és eltettem a bögrét, ha nem így lett volna, bizonyosan kiöntöm, az pedig nem lett volna szerencsés.
- Ugyan, semmi… Sziasztok – köszöntöttem őket, ám mire felocsúdhattam volna, a lány már ott sem volt. Egy ideig néztem utána, majd visszafordultam a fiúhoz, rámosolyogva, enyhe pírral az arcomon, ami lehetett akár az italtól is.
- Úgy tűnik – feleltem nevetve, és már nyitottam is le a menüm, hogy a gondosan előkészített meglepetést elővegyem, ám ő megelőzött. Kíváncsian vettem át a csomagot, s már kezdtem is kibontani, hiszen láthatóan erre várt. Az oroszlán, ami benne lapult, ennél helyesebb már nem is lehetett volna, két kézbe fogtam, majd öleltem magamhoz, a tapintása is kellemes volt – Nagyon édes, köszönöm szépen. Ám ha már az emlékeknél tartunk… - huncut mosoly, és máris előkerült egy dobozka, már alig vártam, Alex mit fog szólni hozzá. Na nem ahhoz, amit elsőre meglát, az ő ajándékával trükköztem kicsit. Odaadtam neki, ha nem akarta azonnal megnézni, úgy biztattam is kicsit, majd vártam, ahogyan kibontja. A dobozban ott feküdt a kés, amit azon az esős napon a hátában találtam, s amit nem akartam visszaadni neki. Nos, ez most sem volt a terveim között, egy percig sem, csupán a fiú reakcióját szerettem volna látni, az arcát, amikor meglátja. Hadd higgye, hogy megkapja végre, hehe. Ám abban a pillanatban, ahogyan Alex hozzáért a tárgyhoz, a Kinézet Kristály hatása megszűnt, s a fegyverből egy összetekert papiros lett, az igazi ajándékom.
- Én rajzoltam, az első találkozásunk emlékére – mondtam, majd ha a kép alatti szövegre pillantott, s felnézett rám, csak bólintottam, s halkan tettem hozzá – Azaz tőlem.
Hisz nem tudhatta az igazi nevemet. Csak nagyon kevesen tudták, egyfajta bizalmi jelkép volt, de úgy éreztem, ő megérdemli. Mások számára talán nem volt nagy dolog, nem bírt jelentőséggel, de nekem a kapcsolatot jelentette a kinti világgal, s nem adtam csakúgy mindenki tudtára. Egy darabkája volt a másik felemnek, ami legalább annyira a részem volt, mint Hinari.
Ekkor szaladtak oda hozzánk a gyerekek, egy-egy dobozkát nyújtva felénk. Vidáman köszöntem meg, s ha Alex is így tett, vele együtt bontottam ki, a gyerkőcöknek persze adva egy maréknyit a betárazott süteményekből. Vajon mit tartogathat számunkra még a mai nap?
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Karácsonyi event - Page 2 Exp_bal29686/10100Karácsonyi event - Page 2 Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Karácsonyi event - Page 2 Empty Re: Karácsonyi event

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.