Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

2 posters

Go down

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Empty Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

Témanyitás by Askr Hétf. Szept. 23 2013, 18:37


Chocobo Ranch - Istálló és Menedék 86j8rh2f5wz7z9fwln

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

Mint nevéből sejthető, a céh kertjének határán, az ott kezdődő lankás tisztáson található istálló menedékházként szolgál a beidomított Chocoboknak. Az istálló tágas, meleg, de régies. Egyszerre legalább 30-40 példányt képes eltartani. Mivel a JL birtoka a hegyvidékekig nyúl el, az itt élő óriásira nőtt, futólábú madarak egy láthatatlan kerítés mentén azt tehetnek, amit csak akarnak. Persze mivel idomított Chocobokról van szó, még a légynek sem ártanak, sőt, az istállómester megtalálta rá a módot, hogy ezeket a teremtményeket miképpen lehet hasznosítani. Akár a lovakat, úgy a Chocobokat is meg lehet ülni.

De hogy mik azok a Chocobok?

Ártalmatlan, idomítható mobok, amik maximum rajban jelentenek potenciális veszélyt. Nem túl ritkák, de nem minden bokorban fordulnak elő. Többnyire félénkek, de barátságosak, és legfőképpen kompromisszumképesek. Ahogyan a legtöbb pet, úgy ezeket a madarakat sem az ártószándék vezérli. Bár könnyű szót érteni ezekkel a túlméretezett madarakkal, megülésük időigényes, nem csak a jártasságpontok szempontjából. Egy lovasnak jó kapcsolatot kell ápolni a maga Chocobojával. Ezt általában a születéstől való neveléssel éri el. Egy kifejlett Chocobo akár a 70 km/h-s sebességet is elérheti. Mivel szárnyai elég rövidek, így nem tudnak repülni, viszont alacsonyabban fekvő sziklákra le tudnak ereszkedni. Masszív, futásra termett lábaival akár 6-7 méter magasságra is fel tudnak ugrani. Egy tojó egyszerre 3-4 tojást rak le. Összesen nyolc színváltozata létezik: az alap aranysárga, vörös, fehér, kék, fekete, zöld, lila, és ezüst.

Adoptálj chocobot!

Hogy mit is kell tenned? Egyszerű: egy ismerkedős játék kerete között megejtjük a találkozást, és nagyjából a vége felé küldj nekem egy PÜ-t. Az tartalmazza, minek nevezted el, milyen színű/fajtájú, és persze nemét.

Statisztika

Jelenleg egy pár felnőtt, és négy tojás található az istállóban.

Adoptáltak listája

-


A hozzászólást Askr összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 02 2013, 16:02-kor.

Askr
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 533
Join date : 2013. Feb. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_bal10/2900Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Empty Re: Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

Témanyitás by Rita Hanami Kedd Okt. 01 2013, 22:25

hosszú, hosszú idő eltelt azóta mióta csatlakoztam a céhez és némivel később beköltözhettem a palotába azonban még mindig vannak olyan pontok ahol még nem járta és ez fokozottan igaz volt a külső birtokra. Bár a szobám erkélye pont abba a z irányba mutatott még sem volt rá lehetőségem, vagy inkább kedvem, hogy felfedezzem a palotát körül ölelő birtokot. Viszont most ez is pótolom így nagy lelkesedéssel vetettem be magam a felfedezés nyújtotta örömökbe. Az idő tiszta volt így ez nem lehetett akadály és a birtok tudtommal még védett területnek számított így a Yuichinek tett ígéretemet sem szegtem meg. Na persze nem csak úgy mentem a vakvilágba, célom egy apró épület volt amit a szobámból is lehetett látni azonban mikor oda értem hamar rájöttem, hogy nem is annyira apró. Az épület amit én személy szerint a távolból nem tudtam azonosítani egy istálló volt. Nem tudtam, hogy a céhhnek vannak lovai is.
- Jó napot! – Nyitottam ki az istálló nyikorgó ajtaját az épület azonban üres volt viszont amint betettem a lábam a másik kijáratnál valami mozgást észleltem de még mielőtt bármit is láthattam volna ami alapján azonosíthatom eltűnt. Követtem az alakot és kilépve ismét a szabadba újból láttam valamit ami most az istálló sarkánál tűnt el és ami nagy meglepetésemre egy csirke lábhoz hasonlított. Ettől még kíváncsibb lette így folytattam a „nyomozást”.
-Warrk! - Amint, hogy befordultam én is a sarkon ez a hang fogadott és egy hatalmas madár a szintén méreten felüli csőrével homlokon böködött majd felugrott csapkodott párat a szárnyával és futásnak eredt. A támadás hirtelen ért ráadásul hátra is tántorított közben pedig automatikusan a homlokomhoz kaptam. Na persze ilyen könnyen nem fog lerázni! Utána eredtem és némi kergetőzés után lassan kezdtem beérni de mikor már épp csak pár karnyújtásnyira begyorsított majd egyszerűen otthagyott és egy dombtetején állt meg.
- Warrk, warrk! – Ugrándozott. Látszólag ő élvezte a fogócskát én meg csak tátogtam, hogy egy hatalmas csirke így lesprintelt.
- Ez meg miféle madár? – Teszem fel hangosan a kérdést sűrű levegővétel közepette.

Rita Hanami
Rita Hanami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 811
Join date : 2012. Aug. 20.

Karakterlap
Szint: 18
Exp:
Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_bal10/1300Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_ures  (10/1300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Empty Re: Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

Témanyitás by Askr Szer. Okt. 02 2013, 15:59


Szándékosan keltem korábban, persze Jeannál jóval később. A kislány kint ült a teraszon, és jókedvűen szürcsölte a teáját. Hati jó eb módjára ott feküdt a lábánál. Rubinvörös szemeivel engem figyelt, ahogyan kiléptem a belső térből, és nagyot sóhajtva támaszkodtam a korlátra, miközben a messzeségbe néztem. Nem voltam se éhes, se szomjas. Egyszerűen csak türelmesen vártam, míg a lányka befejezte a teázgatást. Már tegnap megbeszéltük, hogy a mai napon meglátogatjuk az újonnan épült istállóba költözött chocobokat. Néhány napja lett kész, de csupán most tudtunk hivatalosan is kinyitni, személyes problémák okán. Örültem, hogy ezeknek a tollas barátoknak lehetősége nyílt az emberek felé megnyíláshoz, sőt, a fészekben lelt tojásokat is sikerült elhoznunk. Félelmem - nagy szerencsémre - nem igazolódott be, és Hati nem is törődött a chocobokkal, mondván, hogy Aincrad petcsászárának fogára nem való holmi óriásira nőtt csirke. A démonfarkas nagyzási mániája mentett ki ebből a szorult helyzetből.
Nem kellett megsürgetnem Jeaniet. Tudta a dolgát, s amint befejezte a teázgatást, máris eltipegett, ránk nem is várva. Pedig nagyon jól tudta, hogy Hati alig fér ki azon az ajtón... Hiába is, még egy ember is hibázhat a szoba megtervezésénél. Na, mindegy is. Az ordas ellenkezett, de legalább megtanulta a leckét: a kiskirálynak nem kéne annyit zabálnia! Egy hátulról való lökéssel sikerült kijuttatnom a szobából. Az erőlködéstől a farkas nyála patakokban csorgott - de mi volt számára ennyire megerőltető? Morgott is egy sort, pedig a nyál igenis fontos szerepet játszik az emésztésben - legalábbis ezt állítottam. De minek is magyarázok egy olyan makacs dögnek, mint amilyen Hati volt? Mire felocsúdhattunk volna a dologból, a kislány már el is tűnt. Kicsörtettünk a kert végébe, ahol az istálló hátsó ajtaja már nyitva is volt. A vitatkozás közepette Jean már ennyi mindent megcsinált. Hati mit sem törődve ezzel a ténnyel: letelepedett, és egy újabb sziesztát tűzött ki a napi programjába. Én pedig lassan, komótos léptekkel mentem be az istállóba. A lakosok mindenféle Warrk! és Kweh! hangokat hallattak. Az istálló jó nagy volt, többfelé ívelve és kanyarodva. Jeanie sürögve-forogva járkált, fel-alá. Az összes tojás és a kislány csibéje az ajtótól első bokszban élvezték a körülményeket, miközben a kis gazda szalmakupacokat hordott be hozzájuk, melegítés gyanánt. Láb alatt éreztem magamat: a lány sokkal jobb volt ebben, mint én! Vállamat megvonva mentem tovább, majd egy elágazásnál jobbra fordultam. Mióta az istálló megvolt, a rendszer automatikusan különszedte a hímet a tojótól. Az előbbit látogattam meg, noha párja három boksszal odébb volt. A tojó derűsen üdvözölt, csőrét pedig az arcomhoz nyomta. Örültem a viszontlátásnak. Ez a madár látszólag jobban kedvelte a fiúkat, noha a másik nemtől is elvárta a neki járó kényeztetést. Aztán a tojó felkapta fejét, és heves Kwark-ba kezdett, a hím pedig átvette tőle a szokást. Csak hogy az egyszerűen fogta magát, és kiloholt azon az ajtón, ami a mezei kifutóra vezetett - látszólag Jean még erre is gondolt. Aztán egy kérdést hallottam meg, egy kissé ismerős hangtól. Megfordultam. A lány volt, akit a céhgyűlésen láttam.

- Az egy chocobo. Nem rég sikerült idehozni őket. Nem kell tartani tőlük, nagyjából olyanok, mint a petek - idomított mobok. - feleltem, majd egy utolsó csőrsimogatás után közelebb léptem a céhtársamhoz. - Még nem volt időnk bemutatkozni. Askr vagyok, de nyugodtan hívj csak Hopenak. A húgom is itt van... valahol. - Körbenéztem, de nem találtam. Valószínűleg kint lehetett, és a hím chocoboval foglalkozott.

Askr
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 533
Join date : 2013. Feb. 15.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_bal10/2900Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_ures  (10/2900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Empty Re: Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

Témanyitás by Rita Hanami Vas. Okt. 06 2013, 08:30

A madár ellen rendezett futóversenyem mondhatni teljes kudarc volt. Esélyem sem volt utolérni a szárnyast. A kérdésemre viszont hirtelene választ is kaptam egy igen csak ismerős hangtól.
- Sosem halottam még ezekről a mobokról. – Jelentettem ki majd a hang irányába néztem. A fiú aki a választ adta az egyik JL tag volt. A gyűlésen találkoztam vele először és talán párszor a céhházban láttam őt de bemutatkozásra még nem került sor amit ő most pótolt is.
- Az én nevem Rita, és általában Ritának is szólítanak. Örvendek a találkozásnak. – Mutatkoztam be én is. A húga említésére rossz érzés fogott el, nekem is Tsubaki mellett kellene, lennem ehhez képest még csak azt sem tudom hogy egyáltalán életben van-e még. Gyorsan elhessegettem ezeket a gondolatokat, nem illik be depizni ha valakivel épp beszélgetünk.
- Akkor ezek a te, vagyis a ti petjeitek lennének? – Tettem fel a kérdést. – Úgy tudtam csak egy pet lehet egy idomárnak, bár a frontharcosok közül van egy fiú akinek szintén több van. – Kicsit elgondolkoztam. Nem nagyon tudtam, hogy is működik ez a rendszer de ha őszinte akartam lenni nem is foglalkoztatott különös képen elvégre én kardforgató lennék nem pedig idomár. Szemeim ezúttal a fiúról a madárra fókuszáltak amit nyilván ő is észre vett hisz valamivel közelebb lépdelt hozzám, talán tőlem is egy csőr simogatást szeretett volna. Ezen gondolat miatt nyúltam a madár felé, túlzott magabiztossággal mire a Chocobo csattogtatni kezdte a csőrét. Ez egy kicsit megrémített és némileg visszahúztam a kezem, na nem mintha annyira fájna a ha megcsíp, és ezúttal jóval lassabban nyúltam felé majd finoman végig simítottam a kezem a madár csőrén. Akaratlanul is elmosolyodtam mikor a simogatásra az állat becsukta szemeit majd mikor visszahúztam a kezem egy hálás „Warrkal” köszönte meg, vagy mutatkozott be… esetleg könyvelte le a barátságunk… vagy valami, nem igazán értek Chocoboul.
- Csodálatos lény! – Néztem végig rajta csillogó szemmel. – Ez az istálló viszont hatalmas egy… - Itt némileg elgondolkodtam hisz eszembe jutott, hogy a másik kifutott a mező közepére. – Akarom mondani két Chocobo számára, vagy esetleg még akad több is? – Ez a lehetőség meg sem fordult elsőnek a fejemben, viszont akkor hány petje lehet ennek a fiúnak?
Rita Hanami
Rita Hanami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 811
Join date : 2012. Aug. 20.

Karakterlap
Szint: 18
Exp:
Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_bal10/1300Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Exp_ures  (10/1300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék Empty Re: Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.