Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mezőség #1

4 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Vas. Jún. 01 2014, 19:47

-Száztíz százalékon nem lehetsz. Az lehetetlen.
-Ez egy mondás, Timidus. Azt jelenti, hogy valaki az erején felül teljesít.
-Az is lehetetlen.
-Nem úgy… hanem úgy, hogy a maximumot igyekszik kihozni magából.
-Az meg természetes. Minek csinálnál bármit is fele teljesítménnyel? Úgy csak lassabb és rosszabb lesz.
-De állandóan figyelni fárasztó… erre szeretett volna célozni Jun…
-Úgy igaz.
-Na ugye!

Ezután az idomár újra a lány felé fordult, és most, hogy Timidus is megértette az emberek fura és állandóan túlzó szavait, már megértethette magát Junnal is.
-Igen, állatonként változik, ugyanúgy, ahogy a pontjaik is változnak. Ezeket ki lehet tapasztalni, és én le is írtam magamnak, hogy melyik állat meddig követ… valamelyik bizonyos ideig, valamelyiktől pedig elég messze kell futni. Ez is nagyon ügyesen ki van találva.
A repülő malacorra először csak felkuncogott, hiszen megint úgy hitte, hogy Jun csak viccel, de amikor a lány ecsetelte, hogy komolyan gondolja a kérdést, akkor már ő is komolyan válaszolt.
-Az olyan mobokat, amiket kint nem láthatok, nem sorolom be. A besorolások csak a kinti lényekre működnek. Maximum olyat lehet mondani, hogy növény szerű, meg állat szerű vagy humanoid… de egy malacorról csak magában… fogalmam sincs. Timidust például még be lehet sorolni, mert sárkányféle állatok kint is vannak, és ők a varánuszok vagy az agámák családjába tartoznak… de ez is csak körülbelüli besorolás, és annyira nem is fontos.
A sárkány újra kuncogva csipogott a kérdésre, és félrefordította az egyik fülét.
-Félni? Miért féltünk volna?
-Nem féltünk. Az összes feladványra van megoldás, és másnap meg is találtuk. Csak magunkra kellett irányítani a Nap sugarait a medállal és már mehettünk is. Nem volt nehéz, csak sokat kellett gondolkodni, mert ez a módszer a mobokat például elpixelezte… szóval az a része egy picit ijesztő volt… de nem volt veszélyes egyáltalán.

Ezután mindketten elismerően bólintottak Jun fogására.
-Szerintem elég lesz a fácán, de ha magaddal szeretnéd hozni, akkor hozd. Majd utána elengedheted.
Látta, hogy nem nagyon kínozza a csirkét, az állat pedig nem igyekszik menekülni, így hát nem volt semmi kifogása ez ellen. Shu nekilátott a bogrács összerakásának, szépen alápakolta a tűzifát amit hozott, és a kimaxolt főzés jártasságnak hála, mire Junék összeügyeskedték a sátrat, már készen is volt az étel. A valóságban ez persze órákat vett volna igénybe…

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Vas. Jún. 01 2014, 20:27

- Hát mégsem lehetek százkilenc százalékos. Szóval marad a száztíz. Az olyan szép egész szám. - nyújtottam nyelvet, majd hallgattam ahogyan Shu megválaszolja a kérdésem, és sejtésem ezúttal bebizonyosodik. Az állatok támadási zónája fajonként változó, ami pedig egy elég fontos információ. Ha nekem is sikerül kitapasztalnom akkor nem kell attól tartanom, hogy valami lemészárol. Habár én alapból előnyben vagyok másokkal szemben hála a képességemnek, szóval még ha nem is futok elég gyorsan elég előrébb dobnom valamit és máris megmenthetem magam egy támadás elől. Persze ahhoz elég komoly figyelemre is szükség van...
- Jobban belegondolva szerintem lehet, hogy nem is mobot láttam, hanem valaki képességét mégis csak. Városon belül voltam. Növény szerű mobok a legrosszabbak. Azokat nehéz felismerni... - végigfut a hátamon a hideg már a puszta gondolatától is, hogy ismét belefussak valami gusztustalan növényszörnybe. Körülfonjanak a gyökerei, vagy akármi... Jobb távol maradni a fajtájától.
- Én biztos ki lettem volna akadva ha nem tudnék bemenni a városon belülre. Szerintem még tiszta fejjel sem tudnék gondolkodni. - csóváltam a fejem. Tényleg szerencsés vagyok, hogy én ilyesmiből kimaradtam. Remélhetőleg nem is fogok ilyen csapda áldozata lenni, viszont nem árt ha emlékszek majd arra, hogy ők, hogyan oldották meg. A pipi akit az imént fogtam, nem ijedezik, nyugodtan ül a kezeim között, csak forgassa a fejét, időnként hangot hallat, de semmi több. A táborhely jól néz ki, Shu hozott sátrat, ezért amint elengedtem a csirkét azonnal el is kezdtem széthúzni a ponyvát, hogy legyen valami elképzelésem, hogy mit kéne csinálni.
- Szóval ha ezt kiterítem gyűrődés mentesen akkor az jó nem? - kérdeztem Timidustól, nem voltam teljesen biztos abban, hogy mit is csinálok, de eddig nem néz ki rosszul. - A cövekeket pedig a lyukakba illesztem... valahogy így...? - picit beledöfködtem a földbe őket, majd kicsit hátráltam, hogy megnézzem messziről, hogy fest. Majd a többi alkotóelemet kezdtem tüzetesebben vizsgálni, ha nem érkezett semmiféle segítség akkor saját kútfőből próbáltam kilogikázni, hogy mit hova tegyek, húzzak át, mi feszüljön, és mi legyen gyenge. Nem tűnik bonyolultnak, fejben már látom is magam előtt a felállított sátrat.
- Először ezeket kell mélyen a földbe szúrni... remélhetőleg... - megsimogattam a gyűrűm ami egy pillanat alatt kalapáccsá változott, pontosabban egy görbe banánra emlékeztető nyelű sárga kalapáccsá, amivel hozzá is kezdtem a munkálatokhoz.
- Ha ezeket leütöttem, hogy fogjuk felállítani a sátrat? Valamire fel kéne kötni? Vagy belül kitámasztani? Ha esik az eső be fog folyni a sátorba... azt is meg kéne oldani valahogy... valami árkot is áshatnánk, nem gondolod? - kíváncsiskodtam, hátha kapok némi instrukciókat Timidustól.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Vas. Jún. 01 2014, 21:13

-Száz százalékos lehetsz maximum. Felette nem.
-Timidus, ez csak vicc. Jun csak viccel.
-De ez nem is vicces. Garfield… na Garfield vicces. De ez nem vicces.
-Ez… másfajta vicc.
-Ez nem lehet vicc. A vicc azért vicc, mert vicces, és ez nem az.
-De nem mindenkinek ugyanaz vicces.
-Akkor ez nekem nem vicc. Másnak lehet, hogy az, de nekem nem.
-Hát… akkor te ne nevess.
-Nem is nevettem.

És ezzel mindketten úgy érezték, hogy túl is tárgyalták az esetet. nem volt érdemes róla tovább beszélni. Az azonban mindkettejüket meglepte, amit a lány a mobokról mondott, de ezúttal Shu volt a gyorsabb.
-Hogy érted azt, hogy a legrosszabbak? Miért lenne az egyik rosszabb mint a másiknál? És… miért lenne nehéz őket észrevenni? A mobokat könnyű észrevenni az indikátoruk miatt. Van rózsaszín, piros, lila és fekete indikátoros. Persze mi eddig csak az első kettővel találkoztunk, de le van írva, hogy van a másik kettő is. Szóval… egyáltalán nem könnyű összekeverni őket az emberekkel vagy a petekkel. A peteknek sárga színű az indikátora, nekünk pedig zöld vagy narancs. Egyedül a piros indikátorosokat nézheted mobnak… de az elfen kívül nem ismerek más mobot, aki ember szerű lenne…
Shu itt elgondolkodott, hogy hogyan különböztetné meg ezt a párosítást, és még a főzőcskézés közben is ezen gondolkodott. Timidus mindig csak bólintott, amikor Jun eltalálta, hogy mit kell tennie. Kíváncsi volt, hogy milyen ügyesen találja magát fel a lány. Persze végig segített, igazgatta a ponyvát és tartotta a rudakat, de beleszólni nem szólt bele, amíg Jun nem hibázott, vagy nem kérdezett.
-Belül kitámasztani két oldalt. Arra van az a rúd ott. És nem gondolom. Felesleges árkot ásni.
És ha Jun egy picit belegondolt, akkor rájöhetett, hogy valóban felesleges volt. Itt minden hamarabb száradt, és nem nagyon öntött el semmit az eső, így a sátorponyva elegendő védelmet nyújtott. Ráadásul egy fia felhő nem volt az égen.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Hétf. Jún. 02 2014, 15:26

- Hát úgy értve a legrosszabbak, hogy azokat sokkal nehezebb kiszúrni. Biztos te is találkoztál olyannal ami egy fán volt, és éppen amikor elhaladtál alatta ereszkedett alá, vagy font körbe a gyökereivel. Ez főleg akkor kellemetlen ha éppen sietsz valahova, vagy éppen menekülsz... akkor nehezebb észrevenni őket, mint mondjuk egy malacot. - magyaráztam el, hogy mire gondolok, a lehető legérthetőbb módon. Az indikátorokkal kapcsolatban viszont ezúttal nem tudott újat mondani. Szerencsére ezekben a dolgokban én is eléggé jártasnak mondhatom magam. Sokféle ellenféllel futottam össze, és sajnos már láttam vörösnél is rondább indikátort. Babráltam picit a ponyvával, majd hamar kezdtem ráérezni a sátorállítás ízére. Lassan kezdett összeállni a puzzle, és már csak egy kis löket kellett ahhoz, hogy tökéletesen álljon a sátor, amit Shu elővett nekünk. Az előbb említett löketet pedig Timidus adta meg a két hosszabb rúdra való célzással. Azzal a két alkotó elemmel még nem is igazán foglalkoztam, csupán félrehánytam, de most, hogy említette, és még azt is elmondta, hogy hogyan kellene felhasználni őket már minden rendben lesz. Felemeltem a ponyvát, és becsúsztattam az egyiket, majd amikor sikerült megtalálni a pontos helyzetét azt követte is a másik. Kis munkálkodás árán ugyan de végül már kezdett sátor formát ölteni. Némi igazgatás,  húzgálás, és kísérletezés után pedig már mondhatni tökéletesen is festett. Legalábbis nekem annak tűnt. Az, hogy nem borul össze, és egyben marad pedig nekem pontosan elég. Az árok ásásos ötletem nem tetszett Timidusnak.
- Bízok benne, hogy igazad lesz. -mosolyogtam felé, és megfogadva a tanácsát nem is kezdtem gödörásással foglalkozni, ha ö azt mondja, hogy nem fog esni akkor nem fogok kételkedni a döntésében. Az otthon összepakolt dolgaim közül most már hasznosíthatok is párat. Előhúztam a menümből egy kisebb plüsst, és hálózsákokat. Szerencsére jó üzleti érzékkel bízok, ezért némi alkudozás árán sikerült kettőt beszereznem mondhatni olcsón. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy Timidusnak kényelmes lenne e egy hálózsák, ezért kicsit zavarban éreztem magam, hogy nem tudok semmit az ö alvási szokásairól.
- Mondd csak.. te miben szoktál aludni? - fordultam meg, és abbahagytam a hálózsákok elrendezését, egy pillanatra. Majd a válasz megkapása után pedig folytattam a rendezkedést. A kemény munkálatok befejezése után a lányhoz indultam, hogy felajánljam neki a segítségem.
- Végeztünk a sátorral, szóval ha bármiben a szolgálatodra lehetek ne habozz szólni. - mosolyogtam, és elő is húztam egy párnát amire le is ültem.
- Szóóóval... Akkor ki is a lovagod? - széles vigyor húzódott végig az arcomon, közben kíváncsi pillantásokkal bombáztam a lányt. - Most már nyugodtan beszélgethetünk picikét róla, ha nem bánod.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jún. 02 2014, 17:11

Shu megcsóválta a fejét, jelezve, hogy nem találkozott még ilyen lényekkel.
-Nem… még nem. Láttam persze ilyeneket, de eddig egyikük sem akart rám ugrani, vagy elkapni. Ha elég távolságot tartasz tőlük, és nem bántod őket, akkor ők sem bántanak téged. Nem olyan nehéz bóklászni a városon kívül, ha tudod, hogy mikor merre kell menni.
-Abban pedig tévedsz, hogy nehezebb lenne őket észrevenni. Annak, hogy növény semmi köze nincs a lopakodáshoz, márpedig az észlelést csak a lopakodással lehet kicselezni. Szóval nincs igazad.

És éppenséggel valóban, ebben a világban még a nagyra nőtt Hisame is könnyebben elbújhatott, ha neki volt lopakodása, mint mondjuk kisebb méretű társai., és itt még a legjobb bújócska világbajnok sem tudná legyőzni azokat, akiknek megfelelő szinten van az észlelésük.
-Bízhatsz benne. Általában igazam van. És akkor sem történik semmi, ha esetleg nincs. Maximum megázunk.
Timidus legyintett a farkával, és ennyivel el is intézte a dolgot. Ha megáznak, akkor majd megszáradnak. Nincs ebben semmi hátborzongató vagy különös, amitől félni kellene, és felesleges óvintézkedéseket kellene tenni.
-Aludni pedig ágyban szoktam. És… az ágyat a szobában tartjuk. A szoba pedig a céhházban van.
Nem tudta, hogy mennyire fejtse ki részletesen ezt a pofonegyszerű választ. Ugyan Uta miatt már megismerte azt a mondást, hogy hülye kérdésre hülye válasz, de ő általában ezeket teljesen komolyan szokta mondani, bár azt sohasem értette, hogy az embereknek miért nem egyértelműek az egyértelmű dolgok. Shu már készen volt mindennel, és amennyire ennek örült, annyira zavarta is egy kicsit. Ha elbabrálhatott volna az ételkészítéssel, akkor Jun nem hozhatta volna vissza ilyen hamar ezt a kényes témát… de hát nem volt mit tenni, és igazából a lány véleményére is kíváncsi volt.
-Hát… Justinnak hívják, szőke, zöld szemű… egy picit idősebb nálam… mint te… árnyharcos… és a vakrandin találkoztunk… meg azóta találkozgatunk. És… hát ő is szeret olvasni… és… nagyon kedves…
És fogalma sem volt. Imádott a fiúval lófrálni, és mindenféle dolgokról beszélgettek, de így összefoglalni nehéz lett volna ezeket. És akkor a kérdés… nagy levegő… tűnjön úgy, mintha nem is lenne kérdés, csak megemlítené…
-De… még fogalmam sincs, hogy mit jelent ez… vagy, hogy mit kellene tennem…
Azután egy kitérő manőver, mintha nem is lenne olyan fontos.
-De… közben kész a vacsora. Kérsz?
Timidustól nem kellett megkérdeznie, hiszen a sárkány már a téma felmerülésénél lelépett, és inkább vadászgatott még, de Shu biztos volt abban, hogy mire elkezdik az evést, ő is itt lesz.

[mókus]

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Hétf. Jún. 02 2014, 20:28

Inkább nem szálltam vitába a növények rejtőzködésével szemben. Én továbbra is biztos voltam benne, hogy ha valaki kapkod, rohan, menekül akkor kevésbé van ideje a környezet olyan apróságaira figyelni mint például egy-egy növényke indikátorának figyelése. Az pedig már pláne nehéz, hogy ha az ember felett van az a dolog. Szerencsére én pont ki tudtam kerülni eddig a többségüket, valami csoda folytán előbb elrohanni mint, hogy elkapjanak az ilyen dolgok, viszont már volt szerencsém látni milyen is amikor valakit csapdába ejtenek ezek a fránya gazak.
- Értem. Ez megnyugtató. - kínos nevetés, és egy pillanatnyi csend. Timidus nyugodtsága már-már rémisztő. De valamennyire igaza van, a megázás nem okoz halált, és valószínűleg itt még senkinek sem okozott maradandó sérülést néhány esőcsepp. Viszont az mégsem lenne túl kellemes, hogy ha alvás közben benedvesedne alattunk a talaj. Viszont bízva az időjárásban, és a lustaságom is elég nagy hatalommal bír, ezért inkább nem foglalkozok árokásással, ami elvezetné az esővizet. Tényleg vajon mennyi időbe kerülne mire a föld elpixeleződne és újra visszatérne az eredeti helyére?  
- Hát jobb esetben az ágyak szobákban vannak. Viszont feltételezem, hogy nem akarsz hazamenni, és kettesben hagyni minket Shu-channal a sátorban... Szóval ki kell találnunk neked is valami módszert az alvásra. Ha gondolod beférhetsz közénk valahogyan. Vagy ha gondolod néhány párnával csinálhatunk neked valami fészek szerűséget is... - pakoltam elő néhány kispárnát, amit korábban bedobáltam, ha esetleg megint teázni akarnánk. De most talán sokkal jobb hasznát is vehetjük ezeknek. Picit babráltam a párnákkal, próbáltam valami kényelmeset alkotni, habár úgyis tudtam, hogy nem sikerül olyat alkotni ami alvásra alkalmas lenne... legalábbis nekem biztos nem lenne az.  
- Ha mást nem akkor bebújsz valamelyikünk hálózsákjába, rendben? - mosolyogtam. Jobb ötlet híján ez is tökéletes. Mire odaértem Shu-chanhoz ö már nem igazán dolgozott. Elég hamar elkészült a főzéssel. Vagy csak mi építettük a sátrat túl sokáig... az már mindegy. A lényeg, hogy mindennel készen vagyunk. Érdeklődve vártam a válaszát a sráccal kapcsolatban. Aranyos volt hallgatni ahogyan beszél róla, habár elég tömören fogalmazott.
- Akkor nem is tévedtem sokat abban, hogy szőke herceg. - nevettem picit a szóviccemen, - Ha már van közös kettőtökben az szerintem jó jel. Van miről beszélgetnetek, jól érzitek magatokat együtt. Fogtátok már egymás kezét? - kíváncsiskodtam picit, elvégre ez egy elég nagy lépés egy ember életében.
- Ne aggódj túl sokat emiatt. Majd a dolgok magától alakulnak. Érezd jól magad vele, és mire észbe kapsz már a fellegekben fogsz járni, rózsaszín felhőcskék között. Áh.. Milyen csodálatos is a szerelem. - közben a lányka szólt, hogy kész a kaja, és meg is kínált. - Persze, kérek. - mosolyogtam rá, majd eszembe jutott, hogy a pakolás közben elővettem egy frissen tartó dobozkát, amiben korábban süteményeket pakoltam. - Egy pillanat, hoztam néhány süteményt, de a sátornál felejtettem őket. Máris hozom. - rohantam vissza a sátorhoz, ahol a következő kép fogadott. A drága süteményes dobozkámon egy sikló napozott... Biztos jó érzés neki, de nekem egyáltalán nem. Főleg azok után, hogy már előre eldöntöttem, hogy többé nem akarok a fajtájával találkozni. Óvatosan leemeltem a ládáról, és kicsit távolabb vittem a táborhelytől, ahol el is engedtem, ezt követően pedig visszasiettem.
- Desszertnek tökéletesek lesznek. - mosolyogtam, közben kiemeltem a finomságokat. - Szóval voltatok már kettesben valami romantikus helyen? Mondjuk egy park... vagy piknikezés? Esetleg valami hasonló?

[sikló x-x]

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jún. 02 2014, 21:09

Junnak nagy szerencséje volt, hogy nem vitázott a sárkánnyal, hiszen Timidusnak így úgy maradt meg a tudatában, mint egy ember, aki valamiért általában fél a dolgoktól, de legalább ügyesen használja a képességeit. Azt régóta tudta a sárkány, hogy az emberek feleslegesen és rosszul félnek a dolgoktól, de ha Jun elkezdte volna kifejteni neki a nézeteit, akkor arra is lett volna megfelelő magyarázata. Természetesen Timidus soha nem csinált volna olyan balgaságot, hogy hanyatt-homlok meneküljön valahonnan, és főleg nem kapkodott soha. Az emberek által hibásan menekülésnek csúfolt taktikai visszavonulást is mindig megtervezetten, jól kidolgozottan és precízen hajtotta végre, így nem lehetett szó olyan balesetekről, hogy ne figyelné állandóan a környezetét, és így valami meglephesse. Olyan dolgok ugyan történettek, hogy valamire nem számíthat, de arra is volt terve, és ezt már reprezentálta is a lánynak, amikor az látszólag megtámadta az idomárt. A sárkány akkor is terv szerint járt el, nem pedig egy rögtönzött akció szerint. Annak viszont örült, hogy a tökéletes érvelését Jun is megértette, és sikerült eloszlatnia az aggódását. Ami viszont ezután következett, ismételten csak az emberek összeszedetlenségéről mutatott ékes bizonyítékot.
-Rosszul tetted fel a kérdést. Ha ez érdekel, akkor azt kellett volna kérdezned, hogy kivel szoktam aludni, és mivel nem is az érdekel téged, hogy szoktam, hanem az, hogy most hogyan fogok, így teljesen rossz volt a kérdés. Természetesen Shu mellett leszek. Úgy tudok a legjobban vigyázni rá. Egyébként mi nem alszunk… legalább is nem úgy, mint ti. A párnákat pedig köszönöm szépen.
Miután Jun összeigazgatta a párnákat, Timidus is alakítgatott rajta, és berendezte pont a kettejük hálózsákjai közé. Így volt tökéletes, és így tudott a legnagyobb védelmet nyújtani. Ezután viszont azonnal ment a dolgára. Shu ezalatt végig pirulva mesélt, majd hallgatta a válaszokat, és egy picit elkámpicsorodott attól, hogy Jun is kitért a válaszadás elől, és csak általános dolgokkal traktálta, amiket ő is tudott.
-Azzal… azzal nincs is gond. Persze… kézen fogva sétálunk… és…
Nem. Azt még nem osztja meg Junnal. Az csak az övé.
-És azt is tudom, hogy kedvelem… csak… nem tudom, hogy Timidusnak hogyan magyarázzam el, és Justin sem tudja. Megkérdezte, hogy miben különbözik Justin barátsága az ő barátságától… és fogalmam sincs. Szóval… egyikünk sem tudja, hogy mit jelent az, hogy együtt járunk…
Idegesen kuncogott újra, majd inkább a bogrács fölé hajolva kezdte el kimérni az adagokat. Kettejüknek egy-egy tányérba, Timidusnak pedig egy tálkába. Nem úgy tűnt, mint ha zavarná, vagy felzaklatná a szerelem körüli dilemma, inkább csak picit összezavarodott, és tényleg csak az volt a legfontosabb, hogy hogyan magyarázza el a sárkánynak, és persze magának ezt az egészet. Azt nem értette, hogy Jun miért nem az inventoryjában tartja a dobozokat, de inkább nem kérdezett rá, és mosolyogva bólintott a felajánlásra. Mire végzett a tálalással, már a pet is visszatért, és mivel konstatálhatta, hogy még mindig ugyanaz a téma, így inkább bele is merült az étkezés precíz műveletének végrehajtásába.
-Hát… elsőnek voltunk ugye a vakrandin… de az rövid volt. Utána elhívtam a könyvtárba, és ott beszélgettünk… utána vacsora… sétáltunk az erdőben… és elmentünk teázóba… de… nem tudom, hogy melyik volt a romantikus… mindenhol jól éreztem magam...

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Kedd Jún. 03 2014, 15:30

Timidus csipkelődését már kezdem megszokni, tetszett, hogy tényleg csak arra válaszol amit kérdezek, és néha kicsit bonyolultabban kell megtudnom az eredeti kérdéseimre a választ. Ezt főleg azóta tűnt fel amióta kettesben vagyunk. Ezek szerint az alvóhelyről csak általánosságban beszélt, és nem pedig kényeskedni szeretett volna. Viszont valahogy nem is néztem volna ki belőle, hogy mindenképpen egy ágyat akarna magának, szóval annyira azért mégsem lepett meg a válasza.
- Ó így már mindjárt más. Nem akartam ennyire belemászni a magánügyeidbe, hogy olyasmit kérdezek, hogy kivel bújsz ágyba. - kacsintottam felé, majd elnevettem magam. Azzal már nem is igazán foglalkoztam, hogy vajon érti e majd a kis poénom, főleg mert ez eléggé olyan kategóriájú amiről szerintem ö nem sokat tudna. Még nekem is zavarba ejtő lenne beszélni valami olyasmiről mint a... A párnákat beraktam ugyan a sátorba, némi rendezkedést is eszközöltem velük, viszont Timidus személyre szabta magának. A korábbi helyzetüket megváltoztatta, és egyfajta falat képezett az ö kis párna birodalma, a két hálózsák között. Kicsit úgy érzem mintha féltené Shu-chant tőlem.
- Hmm ha már fogtátok egymás kezét az egy elég nagy előrelépés szerintem. - picit elgondolkodtam, majd a következő lépés jutott az eszembe. Vajon már eljutottak odáig? Hmm - Puszi volt már? Oh Ha úgy érzed, hogy túl személyes kérdéseket teszek fel ne válaszolj rá. Nem fogok megharagudni. ^^ - kíváncsiskodtam picit. Nem voltam teljesen biztos benne, hogy odáig jutottak e már. Arról sem tudok igazán, hogy milyen régóta ismerik egymást.
- Tudom, hogy mit érzel. Nekem is voltak régen problémáim ilyesmivel, hogy az apunak, hogyan mutassam be a... Valahogy mindig jobbnak láttam, hogy ha ö nem tud róluk. - igen sokkal jobb volt, hogy nem tudott ilyesmikről... ki tudja mi történt volna szegényekkel... - Szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogy ha másképpen próbálnád megközelíteni a témát Timidussal. Szerintem nem lenne egy rossz pont, ha családi részről próbálkoznál. Vagy valami hasonlót. - való igaz én sem igazán érteném, hogy mi a különbség köztem és Justin között ha Timidus lennék. Biztos furcsa neki, hogy a semmiből megjelent valaki aki annyira kedves Shu-chan számára mint ö. De Timidus logikáját ismerve, és éles eszét, szerintem nem tartana sokáig mire összerakná a puzzle darabkáit és megértené a helyzetet.
- Szerintem ha minél előbb megpróbálod neki elmagyarázni akkor könnyebben meg fogja érteni dolgot. Nem lenne jó ha féltékenykedne Justin-sanra, vagy ha szegény azt hinné, hogy lecseréled őt. - Közben elvettem az egyik tányér ételt amit Shu szegett, és belekóstoltam.
- Hát ha jól érezted magad akkor valamit jól csinál a fiú. Romantika, kettesben, valami meghitt helyen, finom ételekkel, hazakísér esetleg. Valami ami nem megszokott, megdobogtatja a szíved. Az elmondásaid alapján elég sok romantikus helyen megfordultatok már. Szerintem nem lenne rossz ha együtt elmennétek vásárolni is, vagy valami hasonlót. Vehetnétek egymásnak valami ruhát. Esetleg meglephetnéd valami saját készítésű dologgal. Amitől azonnal te jutnál az eszébe. - Mosolyogtam rá, közben kicsit elgondolkodtam, hogy mi is lenne jó ilyen célra. Első ajándéknak nem kell valami túl nagy, csak valami apróság. Ha a játékon kívül lennénk azonnal rávágnám, hogy kulcstartó, vagy mobildísz. Mert azt mindig magánál tudja tartani. De itt ez kicsit bonyolultabb. - Van valami olyan amit szeret, valami jellegzetessége? Mondjuk, hogy kesztyűt hord, vagy szereti a bizsukat? Mert akkor nem lenne hátrány valami olyasmivel meglepni. - közben ismételten az étellel voltam elfoglalva, kellemesen meleg volt ezért lassan falatozgattam. Nem semmi ha az embernek magas szinten vannak a jártasságai. Nekem is minél hamarabb fel kellene tornáznom a főzést, hogy ilyen finomságokat készíthessek el.
- Egyébként valami elképesztően finom lett!

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Kedd Jún. 03 2014, 16:07

A sárkány egy ideig türelmesen várta, hogy a lány befejezze a mondatát, és kifejtse, hogy miért lenne magánügy az, hogy ő ki mellé bújik az ágyba… főleg miután éppen az előbb fejtette ki neki ezt, és még az okát is elmondta… de miután Jun nem szólalt meg, így Timidus egyszerűen legyintett a farkával, és ráhagyta a dolgot. Az emberek furák.
Amíg ő rendezkedett, és megfelelően pozicionálta a párnákat úgy, hogy amennyiben támadás éri őket, ne akadályozzák a védelemben és az ellentámadás megindításában. Miután ezzel is, és a vadászattal is végzett, végre ő is hozzáláthatott a jól megérdemelt vacsorájához a többiek mellett.
Shu ezalatt csak félénken bólintott a puszi kérdésére. Persze nem ő döntött ezekről a dolgokról, Csak valahogy jött… és nem nagyon akart kitérni előle. Bár talán túl gyorsan történt minden, hiszen amikor Justin úgy érezte, hogy már megérett a kapcsolatuk egy ajakra lehelt kis csókra is, annak az lett a vége, hogy a lány hátraborult a székkel… még szerencse, hogy nincs fájdalom, hiszen így akkor sem verte volna be a fejét, ha a fiú nem kapja el akkor a hátrabillenő széket. Azután persze inkább maradtak az ölelésnél és a puszinál… a lány nem akart kapkodni, Justin pedig ezt valahogy képes volt felfogni. Különleges fiú.
Timidus ugyan az evésre koncentrált, azonban mint kettejük védelmezőjének, kötelessége volt végig figyelni, így nagyon meglepődött a lány szavai hallatán, bár csak a végére ért már vissza, az idomár reakciójára, és ezért is vágott értetlenkedő képet. Ami azonban ennél érdekesebb volt, hogy az idomár is meglepődött, értetlenül pislogott párat, majd nevetni kezdett. Ha nem is kitörő nevetés volt, de jóval intenzívebb, mint az eddigi kuncogások.
-Jajj dehogy! Nem erről van szó! Nem az a baj, hogy Timidus félreértene dolgokat, és már el is mondtam neki is, meg Justinnak is, hogy szó sincs sorrendről meg semmi ilyesmiről. Megpróbálom elmagyarázni…
Egy picit emlékezett, összeszedte a gondolatait, majd folytatta.
-Megpróbáltuk hármasban megbeszélni, hogy most mi lesz… és összeszedni, hogy mi fog változni. És… megkérdeztem Justint, hogy mit jelent most ez az egész. És azt mondta, hogy akkor most mi szeretjük egymást, és támogatjuk, mellette állunk de el is mondjuk neki, ha nincs igaza, felvidítjuk ha szomorú, és hiányoljuk ha nincs ott…
Kis mosollyal az arcán mesélt, és közben elmerengett. Ezután azonban teljesen elmosolyodott, és a Jun mellett falatozó sárkányra pislantott.
-Viszont ha csak ennyi ez az egész, akkor Justin semmiben sem különbözik Timidustól. Ami persze nem baj, csak nem tudom, hogy mások mit fognak ehhez szólni... persze... nem mondom el senki másnak... Chan már azért is... mindegy...
Miután a sárkány látta, hogy még sincs semmi gond, nyugodtan folytatta az evést, és ekkor már Shu is hozzálátott, hiszen újra zavaros vizekre terelődött a téma. A következő részekre csak bólogatott. Nem akarta azt elmesélni Junnak, hogy tőle már az sem megszokott, hogy egy másik emberrel induljon el valahova, hogy találkozgasson vele. Most persze már a bolt miatt Utával majdnem mindennaposak a beszélgetéseik, és a céhházban is vannak közös étkezések, meg gyakran összefut a többiekkel… de még mindig nem nevezné magát társasági embernek. Kis csecsebecsékkel természetesen kedveskedett már a fiúnak, így nem kellett sokat gondolkodnia azon, hogy választ adjon Jun kérdésére.
-Lovagolni. Nagyon szeret lovagolni.  És… a főzés pedig… az jártasság. Gyakorlás kérdése. Örülök, hogy ízlik.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Csüt. Jún. 05 2014, 19:12

Próbáltam megoldást találni a lány kérdésére, de úgy látszik félreértettük picit egymást. Én egészen biztos voltam abban, hogy a problémáját az jelentette, hogy Timidusnak nem tudja, hogy magyarázza el a dolgokat. Ami talán még érthető is lenne abból a szögből ahonnan én közelítettem meg a dolgot. Általában a barátoknál is néha gondot jelent az, ha hirtelen az egyiknek barátja lesz. Cseppet sem ritka, hogy akkor az egyik félre kevesebb idő jut. De még az is előfordul, hogy egyáltalán nem változik semmi, de mégis úgy érzi a másik fél, hogy kevesebb időt fordít rá az ember, ami nem igaz. Gyakoriak az ilyen féltékenykedések, akár haragok is előfordulnak. De örömmel hallom, hogy itt most más a helyzet. Timidus megértette a dolgot, és nem ez most a probléma forrása. Figyelmesen hallgattam a tévedésem utáni magyarázatot, bólogatással jelezve a lány felé, hogy kezdem kapiskálni mire is gondol.
- Ha már hármasban megbeszéltétek a dolgokat akkor azt hiszem minden rendben van. Timidus sem érzi kitaszítva magát, Justin pedig megértőnek hangzik. Az elmondásod alapján ö az elsőd igaz? - talán kicsit tapintatlanul hangzott, de valahogy mégis kicsúszott a számon a kérdés. - Egy kapcsolat legfontosabb része a bizalom, és az, hogy elég időt szenteljetek egymásra. A fiúk többsége szereti az aranyos lányokat, de vannak akik az ügyetlenebbekre buknak, mert mellettük úgy érezhetik, hogy lovagiasak. Justin esetében szerintem a természetesség játszik kulcsfontosságú szerepet. - picit szünetet tartok, - Azt hiszem nálad jobb partnert nem is  találhatott volna. - mosolyogtam a lányra. Amikor arról beszélt, hogy Justin és Timidus számára cseppet sem különbözik, kicsit meglepett. Az természetes, hogy egyiküket sem szereti jobban mint a másikat. De vajon ezt mindenre így értette? Lehet Justin-ra is csak egy egyszerű barátként tekint? Habár ez nem lenne teljesen helytálló. Timidus is sokkal inkább egy családtag számára mintsem egy barát. Akkor Justin is minden bizonnyal ilyen szerepet tölthet be számára.
- Miért másoknak mit kellene ehhez szólnia? - kérdeztem vissza meglepetten. - Te boldog vagy, másoknak nincs semmi joga megmondani, hogy kivel legyél boldog. Ha úgy adódik bizonyára majd be kell mutatnod másoknak is Justint, akkor pedig a lehető legtermészetesebben, büszkén mondhatod, hogy "ö itt Justin, a barátom". Nem kell ráfeszengni, titkolni sem kell persze. - Biztos furcsa még neki ez az egész helyzet. De azt hiszem ilyen apróságok miatt egyáltalán nem kellene aggódnia. Eleinte én is kicsit féltem, hogy mit gondolnak majd az emberek ha... de mindig minden rendben volt. Sőt az esetek többségében tudomást sem szereztek arról ha volt valakim. De egyáltalán nem szabadna mások véleményére gondolni, vagy arra, hogy vajon mit fog szólni xy ha megtudja. Mindig előre kell koncentrálni a jelenre. De nem kellene ennyi instrukcióval ellátnom a lányt mert a végén minden boldog pillanatot lelövök előre, és úgy fogja érezni ha vele is megtörténnek mintha deja vu lenne.
- Akkor meglephetnéd azzal, hogy elmentek valahova ahol lehet ilyesmivel foglalkozni. Régen valahol a Kezdetek városában volt egy hely ahol Chocobokon lehetett lovagolni, ha jól emlékszem.... Nem tudom még üzemel e... Vagy akár ti is elnézhetnétek valahova kempingezni. Biztos élvezné, jó móka lenne! - közben kevergettem picit az ételt, időnként falatozgattam belőle. Nem kis munka lehetett ilyen magas szintre felhúzni, hogy ilyen fogást készíthet vele pillanatok alatt az ember.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Csüt. Jún. 05 2014, 20:29

Minden rendben van? Hogyan lenne minden rendben? Már hogyan lehetne minden rendben? Persze a problémák természetesen nem Timidussal voltak, hiszen ő e világ szülöttjeként nem nagyon foglalkozott ilyen jellegű problémákkal, és nem szerepelt a repertoárjában az önzés és a féltékenység. Amikor Shu azt hitte, hogy féltékeny, akkor a sárkány nem is értette, hogy miért lenne az. Ő mindössze óvatos, és amíg Justin nem bizonyítja a lojalitását, addig figyelemmel kíséri minden léptét, amikor mellettük van. A legfontosabb számára az idomárja, az idomárja boldogsága, márpedig Shu boldognak tűnt Justin mellett, tehát Timidus jól végezte a feladatát, és okosan gondolkodott, amikor elrángatta a lányt a vakrandira, és ennyi éppen elég volt. Talán Jun is ráérzett a dolgok nyittjára, hiszen úgy fogalmazott, hogy Justin megértőnek hangzik. Igen. Hangzik. A baj természetesen megint az emberekkel volt. Shu bár igyekezett elhinni a fiúnak, hogy majd nem akarja őt innen kirángatni, nem nézi hülyének a véleménye miatt… és még talán nem is tesz így, de a lány úgy érezte, hogy ez egyszer be fog következni. Félt közelebbi kapcsolatokat kiépíteni, mert rettegett a csalódástól. Ez persze csak az érem egyik fele volt. Bólintott egyet az elsővel kapcsolatos kérdésre, de megszólalni nem szólalt meg, csak figyelt. Ha Junnak igaza van, már pedig úgy tűnt, hogy ő ehhez ért, akkor Shu sem rontotta el az első randit a könyvtárban, amikor minden olyan dolgot elmondott a fiúnak, ami miatt az megutálhatja. A legfontosabb a bizalom, és ha nem tudnak bízni egymásban, ha titkolnak egymás elől valamit, akkor nem érdemes kapcsolatot kezdeni. Legalább is nem egy szoros kapcsolatot, amilyet ők tervezgettek. Arról, hogy a fiúk milyenek, fogalma sem volt. Nem szerette beskatulyázni az embereket csoportokba, hiszen úgy érezte, hogy vannak dolgok, amik az összes emberre igazak, mint például, hogy önzőek, hazudnak és ehhez hasonlók, de ezeken kívül szerette volna az egyént megismerni. Nem tudta, hogy Justin milyen, és még mindig csak apránként fedezte fel őt… de nem sietett, és ez a felfedezgetés egyáltalán nem volt rossz. A dicséretre leszegte a fejét, és elpirult, és mosolygott. Jó volt ilyet hallani.
Ekkor érezte úgy a sárkány, hogy túl sok ideje nem tett már semmit, márpedig Timidus gyűlölte a tétlenséget, hiszen felesleges időpocsékolás volt. Ránézett a lányra, aki mosolygott, és most Jun is hasonlókat mondott, mint amiket ő mondott volna. Még azután a fura lépése után is megbízhatónak bizonyult, így a sárkány nyugodt szívvel merte itt hagyni vele a társát. Szépen megköszönte az ételt, majd felröppent, és keresett magának nasit. Látta ugyan a süteményt, de biztos volt abban, hogy Shu majd tesz neki félre. De persze azt Timidus nem tudta, hogy az idomár tovább fogja gondolni a dolgokat. Shu tudta, hogy Jun csak hazudik neki. Sokan tették ezt, ha fel akarták vidítani, meg akarták dicsérni. Hazudtak, mert azt hitték, hogy attól neki jobb lesz. Persze nem haragudhatott emiatt a lányra, hiszen az csak jót akart. A következő szavakra azonban már amellett, hogy lassan, szomorúan megrázta a fejét, már meg is szólalt. Először ki akart fakadni, de lenyelte a dühét, és csak a halk tehetetlenség maradt.
-Van joga… ők úgy hiszik, hogy van joguk… megmondják, hogy hogyan kellene gondolkodnom… Alex… Chan… Danee…
Azok a szavak örökre beleégtek az agyába. Ne sajnálja ő a programokat, mert azok csak Kayaba bábjai, meg térjen észhez, ne hagyja magát becsapni… Timidus nem tud gondolkodni, rossz irányba viszi őt, és egyébként is dögöljön meg, mert az emberek élete sokkal fontosabb mint az övé, ami egyébként nincs is, mert nem is él… nagyon nem Timidussal volt a baj, és nem is Justinnal. Az emberekkel volt a baj, akik nem fogják elfogadni, hogy neki Timidus ugyanannyit jelent, mint Justin. Talán Justin maga sem fogja elfogadni. Nem akarta sem Timidust elveszíteni, de most már Justint sem akarja. És az csak még rosszabb lesz, ha a fiú miatta kerül bajba, mert ő megérti, hogy hogyan gondolkodik, és akkor őt is bántani fogják… ilyen gondolatok mellett már nem is hallotta meg a lány utolsó mondatait, csak arra koncentrált, hogy visszatartsa a könnyeit.

[sikló]

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Kedd Jún. 10 2014, 20:10

Lassacskán egészen belemelegedtem a témába, és minden erőmmel arra törekedtem, hogy megérthessem mire is célzott Shu-chan amikor egyfajta problémára utalt. Boncolgattuk a témát, óvatosan sikerült megközelíteni, és még azt hiszem elég jól kerültem azokat a témákat amiket korábban már kitapasztaltam, hogy nem a legjobb ötlet boncolgatni, az ö jelenlétében, mert biztosan fájna neki. Sem a családról, sem pedig a petekről nem szándékoztam neki véleményt mondani, vagy éppenséggel ilyen jellegű beszélgetésbe folyni. Kíváncsiskodtam, habár nem vagyok biztos benne, hogy illett volna ilyet kérdeznem, de a bólintásából ítélve nem találta sértőnek, hogy megkérdeztem, hogy Justin e az első akivel kapcsolata van. Az első talán mindig a legemlékezetesebb, és az amit sosem fog tudni elfelejteni. Nekem is az első szerelem volt a legjelentősebb, a többihez képest. Sok boldog pillanat, közös emlék, és ajándék kötött hozzá. Azonban mint a kapcsolatok nagyobbik részével, akkor is előfordult, hogy a boldog, felhőtlen napjaimat, beárnyékolta egy goromba, sötét, átláthatatlan gomolyfelhő. És sajnos azt a vihart mi nem tudtuk átvészelni. A legfájdalmasabb szakítás... Nem kívánok olyat senkinek sem. Elnézve Shu-t biztos ö is már számításba vette, hogy velük is ez megtörténhet, ismerve, pedig a félénkségét, már azt csodának tartom, hogy randiztak. Ha én éltem volna meg annyi szörnyűséget mint ö lehet én már nem lennék itt. Erős jellem, és óvatosság jellemzi. Hosszú csend, talán túlságosan is hosszú, ami kicsit meglepő volt, ugyanis korábban eléggé összefüggő párbeszédláncokat alkottak a kis témáink. A hosszúra sikeredett, kissé kínossá váló csendet végül a lányka törte meg, meglepően pislogtam rá. Egy pillanatig nem értettem, hogy miért mondja ezt. Még, hogy van joguk? Ez hülyeség... Megráztam a fejem és kissé felháborodva válaszoltam.
- Még pedig miért lenne nekik abba beleszólásuk, hogy te hogyan gondolkodsz?! Sem Alex, sem Chan, de még Danee sem éli a te életedet ha jól tudom. Semmi közük ahhoz, hogy te kivel érzed jól magad. Te sem próbálod meg helyettük élni az életüket, szóval neked sem kell az ő vágyaikká válnod! Még ilyet... - tettem le magam mellé az üressé váló tálat, és felálltam, nyújtózkodtam picit, megmozgattam a lábaimat. - Az, hogy te Justinnal, vagy Timidussal szereted tölteni a szabadidődet, az csak is rád tartozik. Másoknak ebbe semmi beleszólása nincs. - közben odasétáltam Timidus tálkájához, és felvettem, ahogyan a sajátomat is, majd ha Shu is végzett akkor természetesen az övét is elvettem, hogy majd később én moshassam el őket. Ha ö csinálta a vacsoránkat, akkor az én kötelességem, elmosogatni utánunk.
- Ha valaki mondd valamit ami parancsnak hangzik, és nem értesz vele egyet akkor csak engedd el a füled mellett. Ha pedig erősködik, akkor nyugodtan hagyd ott. Rendben? Ne hagyd, hogy ennyire lehangoljon valami. Jobban szeretem ha az emberek mosolyognak, mert amikor mosolyognak akkor szebbé válnak. - vigyorogtam rá, közben elkezdtem tálalni a süteményt. Timidus az imént szállt el, minden bizonnyal még mindig nem sikerült lehűtenie a vadász szenvedélyét. Való igaz, tényleg nagyszerű móka különböző állatfajtákkal ismerkedni, megfogdosni őket, megfigyelni a szokásaikat. Kissé úgy érzem én is magam mintha az egyik televíziós műsorban szerepelék és éppen állatfajták megfigyelésével foglalatoskodnék.
- Megkeresem Timidust, sokkal jobb ha együtt eszünk. - mosolyogtam, majd elindultam felkutatni Timidust. Nem mehetett túlságosan messzire, de azért kiáltozni kezdtem, hogy tudja miért is hívom. "Tim-cwan gyere sütizni velünk!" kiáltoztam, talán kicsit elvetettem a sulykot ezzel a fajta becézési móddal, de ez majd kiderül. Közben egy nyuszi pattogott felém. Megcsóváltam a fejem, és az jutott eszembe, hogy talán a kelleténél is jobban vonzom ma az állatokat. Ilyen iramban se perc alatt be fog telni a gyűjteményem, ha minden vad elém veti magát.

[nyúl]
//Még egyszer elnézést, hogy ilyen sokat késtem Embarassed //

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Kedd Jún. 10 2014, 20:50

Shu csak némán csóválta a fejét. A sírás már elkerülte, és igazából tetszett is neki, ahogyan Jun beszélt. Ez az egész teljesen olyan volt, mintha közvetlenül mellette állna ki, ami ebben a kérdésben hatalmas dolog volt. Persze Jun nem tudott mindent. Nem tudta, hogy a lánynak mennyire esze ágában sincs kijutni, azt sem, hogy gondolkodás nélkül áldozná fel magát Timidus életéért cserébe… és ez más petekkel is megtörténhetett, például Hisame elé is elé ugrana, csak a hatalmas szintkülönbség miatt erre sohasem lesz szüksége a sárkánynak. De amiképpen a legelső találkozásukkor ő a vadkan elé vetette magát, az idomár is megtenné ugyanezt a jégsárkányért. Úgy is, ha esetleg nem csak egy vadkannal állna szemben, aki azóta már nem igazán okozhat neki nagy sebzést. Halkan beszélt, szinte csak maga elé.
-Igenis van… szerintük van, és nekik mindig igazuk kell, hogy legyen. Ők a felnőttek, és nekik igazuk van, mert ők jobban tudják… persze…
Hangjából végig kihallható volt az elkeseredett düh, a dac és a duzzogás.
-De itt nem! Itt majd máshogyan lesz! És nem fogom engedni nekik… akkor sem, ha vége lesz… nem vihetnek el innen… nem engedem, hogy elvegyék Timidust… őt nem… őt már meg tudom védeni…
Hiszen volt, akiket nem tudott megvédeni… persze akkor tehetetlen volt. Tehetetlen volt a szülei halálakor, és tehetetlen volt, amikor a szegény kóbor jószágot kergették el, és dobálták meg kövekkel. Ott kisebb volt és gyengébb… mert ott kint a rosszak az erősebbek. Ebben az igazságos világban azonban nem így lesz. Úgy sem tudnak eljutni a századik szintig, de ha valaha is a közelébe kerülnek… de nem. Erre nem szabadott gondolnia, mert Timidus megmondta, hogy lehetetlen. Vajon hányan gondolkodnak még úgy, ahogyan ő? Hányak életét fogja tönkretenni, vagy véget vetni neki az, hogy a frontharcosok elérik a játék végét? Azt hiszik, hogy ezzel életeket mentenek… pedig rengeteg ember fog meghalni, ha egyszer ez a csodavilág összetörik. És köztük lesz ő is. Vajon hogyan viseli majd Anat, Peter… és a többi frontharcos? Milyen szájízzel végeznek majd az utolsó bossal, akinek a halála majd ennyi ember halálát is jelenti egyben? Vagy… vagy engedik majd, hogy ők itt maradjanak? Nem… nem fogják engedni. Ők jobban tudják, mindent jobban tudnak, és kirángatják majd innen, mert neki ott jobb… a valóságban. És nem is érdekli őket, hogy ez nem így van.
-Nem hagyhatok mindenkit faképnél… nekem is kell a céh… és… kellenek emberek is… akik segítenek…  
Timi megkeresésére azonnal elmosolyodott, és megtörölgette az arcát. Nem sírt, de azért pár könnycsepp végigcsordult rajta.
-Köszönöm…
A sárkány a süti hallatára, mivel csak egy siklót talált, amihez most nem volt kedve, azonnal a lány mellett termett. Természetesen a vadra való lecsapáson kívül végig figyelte őket, így az sem zavarta, hogy Jun magára hagyta az idomárt. Nem volt veszélyhelyzet. Nyugodtan, egy szó nélkül sétált vissza a táborhelyre, majd fürkészni kezdte az idomárt. Valamit érzett. Nem így hagyta itt. De Shu mosolygott, és már kínálta is Timidust a süteménnyel, akinek így el is párolgott a gyanakvása.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Szer. Jún. 11 2014, 16:12

Kicsit felháborodtam azon amit a lány mondott. Még, hogy a felnőtteknek mindig igaza van. Micsoda badarság, sosem hittem ebben és most sem fogok. Való igaz, hogy ők tanítják a hozzánk hasonló kisembereket minden féle okosságra, vagy éppen ellenkezőleg. De ez még nem jogosít fel senkit arra, hogy parancsolgasson, megmondja a másiknak, hogy mit kellene csinálnia, hogyan gondolkozzon, mit viseljen, mihez ragaszkodjon, vagy éppenséggel mit vagy kit szeressen. Igazságtalanság... és csupa zsarnokoskodás ez az egész. Már kisgyermekként is utáltam ezt a fajta hozzáállást, azt pedig még jobban, hogy a szülők azt hiszik mindent megtehetnek azért mert ők az idősebbek. Sokszor hivatkoznak erre, hogy "Csak mert", "azért mert" vagy valami hasonló elkezdett mondattal, amire tökéletes válasz végül soha sem fognak tudni adni, és ez is csak azért van mert féltékenyek ránk, azokra akik még fiatalabbak, szebbek és tele vannak élettel. Igaz... én sem harcoltam végig az életem a szülőkkel szemben, egy-két kivétellel pedig elég könnyen megtaláltam velük a közös hangot, természetesen ez az igazi szülőkre volt igaz... a nevelőszülők már kevésbé foglalkoztak azzal, hogy mit, hogyan csinálok, csupán ragaszkodtak egy-két normához, és eszméhez amit be kellene tartani. Ha akkoriban ellenkeztem volna, akkor most én sem néznék ki úgy mint egy nő, más hobbijaim lennének, és talán egy teljesen más személy lennék.
- Pff... "Felnőttek"... utálom ezt a szót... Csak arra jó, hogy hivatkozzanak arra, hogy ők idősebbek ezért ők "többet tudnak" mint mi... Micsoda hülyeség... - közben erősen mutogattam az ujjaimmal a kis idézőjeleket, hogy még inkább éreztethessem a beszélgető partneremmel, hogy mennyire nem értek egyet az ilyesmivel. Közben a lány is folytatta, és a hozzáállása nagyon tetszett. A lelkesedése, a tűz a szemében. Tetszett, úgy éreztem, hogy ha valaki képes lesz megváltoztatni az emberek szemléletét ezzel kapcsolatban akkor az ö lesz. Ha pedig mégsem sikerül, legalább magát meg fogja tudni védeni a butaságok hadától.
- Igen! Minden csak akarat kérdése! Neked is ugyanúgy van jogod eldönteni, hogy hogyan akarsz élni mint nekik! Nincsenek különbségek, mindannyian egyenlőek vagyunk... még ha külsőleg kicsit különbözünk is belül mindannyian ugyanazok vagyunk. Érző lények. - legyünk emberek, állatok, növények, de talán még a petek is. Mindannyian érző lélekkel bírunk. Az utóbbit talán ma sikerült leginkább megtanulnom. Timidus, Vezér, Álomkelő, több mint holmi programkódok. Nem is értem, hogy ezt eddig, hogy nem sikerült észrevennem, pedig elég sok pettel találkoztam már. Ennyire vak lennék? Vagy csupán csak figyelmetlen.  
- Ez csak természetes. Ha nem lennének körülöttünk emberek akkor egy idő után felemésztene minket is a magány. Kell az, hogy legyen egy nagyobb közösség akikkel tudsz beszélgetni, hosszabb időt eltölteni. Itt ezt a szerepet a céhek töltik be. - mosolyogtam rá -  Ha bármikor szükséged lenne segítségre én melletted állok. - tettem a vállaira a kezeimet, és elővettem a legmegbízhatóbb mosolyomat. Ezt követően pedig azon nyomban indultam is Timidust felkutatni, hogy együtt fogyaszthassuk el a süteményeinket. Szerencsére nem tartott túl sokáig, és vissza is térhettem a többiekhez.
- Van kedvenc sütijeitek? Én a díszes, elegáns süteményekért vagyok oda. Mindenféle mázzal, habbal, meg színnel! Nehéz elfogyasztani olyan dolgokat amik túl szépek ahhoz, hogy megegyük.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Szer. Jún. 11 2014, 16:51

A lány értetlenkedve hallgatta Junt, és még a szava is elállt.
-Ugye? Ugye, hogy ugye?!
Elképesztő volt ez a lány! Shukakunak pont rá volt szüksége. Jó volt beszélgetni Peterrel, de ő sajnos ugyanúgy meg akarta védeni és ki akarta innen vinni, mint az összes többi felnőtt, aki azt hiszi, hogy olyan hű de okos, és hű de jót fog tenni majd a lánynak. Badarság volt azt hinni, hogy majd maga mellé veheti Shut. Mintha a rokonok ezt engednék. Csak végiggondolni az egészet… Szia nagybácsi –ő volt Shu gyámja a kinti világban- ő itt Peter, akkor ismertem meg, amikor be voltunk zárva abba a játékba. Nagyon felelősségteljes fiú, mert egy céhet is el tudott vezetni. Na szóval át kéne adnod az összes felügyeleti jogot meg mindent. És nem, egyáltalán nem fogja senki megkérdőjelezni, hogy a sokkal idősebb fiúnak nincs-e valami hátsó szándéka, és véletlenül nem kattant-e meg ő is mialatt az életéért küzdött egy virtuális világban. Annyira valószínűtlen volt ez a felállás, hogy még Shu is látta, pedig nem volt tisztában azzal a jogi procedúrával, ami ahhoz kellene, hogy a céhvezér tényleg maga mellé vegye őt.
Azután ott volt Alex, aki gyűlölt mindent, amit Kayaba alkotott, és akármennyire igyekezett jó pofit vágni, Shu tudta, hogy soha nem fog egyetérteni vele. Ott volt Danee, aki gyűlölte Timidust. Ott volt Anat, aki a legértelmesebb volt… de mégiscsak egy sokkal idősebb felnőtt férfi. Ott volt Uta… akivel még nem kezdtek el erről beszélgetni, bár jelenleg ő volt Shu legjobb… igazából egyetlen barátnője. És ott volt Justin, aki szintén nem tudott erről véleményt alkotni, hiszen ő pedig nem látta a felnőtteknek ezt az oldalát. De Jun… Jun volt az, aki értette az iróniát, a gúnyt, aki nyugodtan szembement mindennel és mindenkivel… meg amúgy is teljesen más volt, mint bármelyik átlagos ember… és még egyet is értett a kislánnyal. Anatole, Justin most pedig Jun. Elképesztő volt, hogy mennyi értelmes ember. És Jun még úgy is egyet tudott vele érteni, hogy ő maga ki akart jutni, hiszen volt kit hiányolnia. A lány csak egy halk köszönömöt tudott elrebegni, többre nem volt ideje. Mire felocsúdott, már Timidus is ott volt, és sütiztek… és már a téma is a süti volt.
-Izé… hát a citromosat annyira nem szeretem… de a mignon… és a krémes sütik… meg a gyümölcsös… az erdei gyümölcsös…
-A sütik finomak.

Igen. Timidus meg sem próbált választani. Felesleges volt. A sütik úgy ahogy vannak, finomak. Kivétel nélkül. Legalább is a sárkány mindenevő ízlése szerint.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Pént. Jún. 13 2014, 12:09

Alaposan kifejtettem a véleményem a felnőttek zsarnokoskodásáról és a túlzott hatalomvágyról, amit éreznek a gyerekekkel szemben. Mindig is idegesített ha valaki többre tartotta magát csak mert korban betöltötte a felnőttet. Ha nincs meg a kellő karizmája, és szimpátia az aurájában akkor több mint valószínű, hogy a papolással semmit sem fog elérni az illető. Illetve mégis, azt, hogy megutáltatja magát a gyerekkel. Sok üres szó, mögötte semmi jelentéssel, csak igazsággal. A legtöbben csak saját érdeküket tartják szem előtt. Például amikor a nála sokkal fiatalabb éppen valamivel hangoskodik, játszik, jól érzi magát rászólnak, hogy viselkedjen rendesen, vagy menjen tanulni. Az ember azt gondolná, hogy ezzel csak a jó nevelést akarják biztosítani a gyermek számára. De ez nem így van, csupán idegesíti őket, hogy a másik jól érzi magát, és a "jó neveltetéssel" pedig csak magukat akarják majd fényezni, hogy "nézd milyen ügyes a gyerekem". Én kaptam valaha is valami pluszt azért mert mindig jól viselkedtem? Semmit... miért kaptam volna? Ha rosszul viselkedtem, vagy fegyelmezetlen voltam akkor is megkaptam azokat a dolgokat amire vágytam. A cselédek nem mertek ellenkezni velem, a komornyik volt az egyetlen aki ellen mert szegülni annak amit mondtam, vagy tettem, és komoly leszidást is adott. Mert ö a többiekkel ellenben nem félt attól, hogy kirúgják, vagy a családja járja meg amiatt, hogy én rossz véleménnyel vagyok róla. Habár ez amúgy sem történt volna meg sosem...
- Oh picit elkalandoztak a gondolataim ^^" - tereltem vissza magam oda ahol éppen tartottunk. Túlságosan is felhúztam magam és már saját unalmas emlékképeim törtek fel.
- Én is odavagyok az erdei gyümölcsökért. Nagyon szépen tudnak kinézni egy tortán, vagy valami apróságon, és az ízük is finom! - bólogattam, majd elmosolyodtam Timidus véleményezésén a süteményekkel kapcsolatban. Rövid, tömör és lényegre törő mint mindig. De igaza van, nehéz különbséget tenni olyan dolgok között amik mind egytől egyig finomak.
- Szeretnék kipróbálni valamit. - motyogtam picit elpirulva, majd felálltam a helyemről és a zsebemből előkotortam egy már előre bekészített Fotó Kristályt. - Már egy ideje gondolkodtam rajta... de.. egyik hely sem volt tökéletes rá szóval szeretnék egy emléket készíteni a kempingünkről. - markolászgattam a kristályt, - Közös képet azt hiszem nem fogunk tudni csinálni vele, de... legalább ti legyetek rajta...a... a.. sátor előtt. - időnként megakadva,  majd hirtelen elsietve a mondat végét végül sikerült kinyögni mit is szeretnék. Legalábbis remélhetőleg.
- De... csak ha nem bánjátok. - viszont nem akartam rájuk erőltetni sem, ha nem szeretnék akkor azonnal elrakom a kis kristályt.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Pént. Jún. 13 2014, 12:41

Nem volt nagy baj, hogy Jun elgondolkodott, hiszen Shukaku is ugyanígy tett, és még abban sem különböztek. hogy kiről gondolkodtak. Mindketten a harcművészt tűzték a gondolataik középpontjába. Shu még mindig kicsit értetlenül és megszeppenve állt a történések fölött, és nem nagyon tudta elhinni, hogy valaki ilyen kristálytisztán, ellentmondások nélkül tudjon vele egyetérteni. Ilyen még sohasem történt, és természetesen azonnal átfutott az agyán, hogy ez az egész egy átverés, egy csapda. De… miért tenne ilyet Jun? Mire akarná ezzel megtanítani? Talán Anatole küldte, hogy kedveskedjen neki, és bizonyítsa be a számára álságos színészkedéssel, hogy az emberek között is akadnak olyan megértő lények, mint a petek között? Nem, ez nem lehetséges. Anat még nem ismeri ennyire jól a kislányt ahhoz, hogy ilyen következtetéseket tudjon levonni, és az az udvarias fiú amúgy sem szőne ellene ilyen terveket… ha csak nem azt hiszi, hogy ezzel segíthet neki… mint Peter. De nem! Anat nem szólna bele az életébe… illetve nem ennyire. Meg akarja őt védeni, mert mint ahogy mondta, férfiúi kötelességének érzi, de ennyire mélyen nem avatkozna közbe. Bár… Peter talán igen. Peter és Anat pedig jó barátok, tehát talán Peter megkérte Anatot, aki megkérte Junt, aki pedig most itt van. És… végül is nem is annyira nehéz rájönni a dolgok nyitjára, hiszen Ainak sem tartott sokáig, mire eljutottak ahhoz a kérdéshez, hogy Shu kedveli-e az embereket. De akkor most miért a tortákról beszél? Figyelemelterelés? Talán ezzel akarja elérni, hogy Shu ne kérdőjelezze meg, hogy miért kedves vele? Látszólag semmi oka nincs rá… mintha tényleg csak barátkozni akarna. De miért akar vele barátkozni? Annyira kusza ez az egész. Megrázta a fejét, és próbált nem törődni ezekkel a gondolatokkal. Ekkor már azonban a sütiken is túl voltak, és Jun egy fotókristállyal a kezében ácsorgott előttük.
-Izé… hát… nem bánjuk. Mármint… miért bánnánk? De…
Teljesen belepirult az egészbe, és értetlenül bámulta a lányt. Utoljára a szülinapján fotózkodtak… még a kinti világban… a családdal… meg persze ő rengeteg képet készített az állatokról itt bent is. De az, hogy valaki… ilyen gyorsan… csak úgy a semmiből… emlékezni akarjon rájuk…
-És… ha van kedved… illetve… szóval… én is készíthetek képet rólatok…
-Várj!

Jelentette ki a sárkány, majd felröppent, és egy percen belül vissza is tért, a csőrében egy csirkével, amit ezután finoman a földre szorított egyik mellsőjével.
-Látszódjon, hogy szafarin vagyunk. Ez fontos.
-Izé... hogyan szeretnéd? Hogyan álljunk?
[csirke]

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Szomb. Jún. 14 2014, 16:48

Picit szégyenlősen, kipirult arccal álltam a lány és a sárkány elé, kezeim között pedig egy már előre bekészített fotókristályt szorongattam. Még talán egy saját készítésű amit nem sikerült eladni még a T1-es korszakom idején. De az is lehet, hogy pont egy ilyen alkalom miatt lett félrerakva. Akárhogy is most egészen biztos, hogy nagy hasznát fogom venni, végre itt a lehetőség egy emléket készítenem, egy fénykép amit bármikor előkaphatok, és rosszabb napjaimon visszaemlékezhetek, elmerenghetek ezen a furcsa, de mégis emlékezetes szafaris kalandra. Erőt vettem magamon és kiböktem amit szerettem volna, látszólag a lány is éppen annyira meglepődött mint amennyire én érzem most magam zavarban. A lány rábólintott, amire azonnal mosolyra derült az arcom, és bólintottam. Természetesen miért ne örülnék annak, ha ö is készítene egy képet rólam és Timidusról mondjuk a sátor előtt. Közben Timidus megállította az egész készülődést, eltűnt valahova egy pár pillanat erejéig, majd egy csirkével tért vissza. Nem rossz ötlet, egy fotó egy csirkével.
- ööö, - forgattam körbe a fejem, hogy egy megfelelő pontot, és pózt kitaláljak nekik, ahogyan a képen fognak szerepelni. A sátor előtt mondjuk pont tökéletes lenne. - Mi lenne ha a sátor előtt leguggolnál Timidus mellé aki pedig büszkén kihúzva magát tartja a csirkét ebben a pózban? - kérdeztem, hogy megfelel e nekik is az ötlet, ha rábólintottak akkor már kezdhettük is a kép elkészítését, ha szükségesnek érzik akár el is mutogathatom, hogy hogyan gondoltam. De még mielőtt a kép ténylegesen is elkészült volna, akaratlanul is Shu-chanhoz léptem, picit megigazgatva a lány haját.
- Bocsi, rossz szokás. - nevettem el magam, közben megfelelő távolságot próbáltam kikísérletezni, amiből a legtökéletesebb szögben tudom őket lekapni. Se nem túl távolról se nem túl közelről. - gyíkpisi! - és már nyomtam is a gombot. Majd az elkészült képet meg is mutattam a szereplőinek. Szerencsére idebent nem tart olyan hosszadalmasan egy fénykép elkészítése, mint odakint. Itt elég egy olcsó fotókristályt beszerezni, hogy egyetlen jó minőségű képet készíthessünk bárhol, bármikor, és természetesen azon nyomban el is készül.
- Szerintem nagyon jól sikerült. Szóval akkor te is szeretnél lefotózni?:3 - kérdeztem majd amint megkaptam a választ én is elindultam gyorsan elkapni valamit, hogy legyen mivel pózolnom a kép kedvéért. - Keresek valami cukit. Egy pillanat. Addig találd ki, hogy hogy nézzünk ki a képen. - kiáltottam vissza és már a bokrok tövében kutakodtam, ahol gyorsan rá is akadtam egy nyuszira. Óvatosan felkaptam, hogy ne ijedezzen szegényke, majd a kezeim között tartva vissza is rohantam a többiekhez.
- Készen állok. Várom az instrukciókat. -

[nyúl]

edit: 1 fotókristály ellőve :3


A hozzászólást Jun összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 14 2014, 17:47-kor.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Szomb. Jún. 14 2014, 17:24

Shu szó nélkül követte a lány utasításait, és azon sem lepődött meg, hogy Timidus valami zsákmánnyal szeretne megjelenni a képen. Valóban logikátlannak tűnt még az ő számára is, hogy egy olyan eseményen, amire elvileg vadászni jöttek, Timidus relikvia nélkül jelenjen meg. Abból még talán arra is lehetett volna következtetni, hogy a sárkány sikertelen volt azon a napon… ami ugye persze teljességgel lehetetlen, de még azt is meg kellett akadályozni, hogy egyáltalán ez a sejtés felmerülhessen bárkiben is, ha az a valaki a képre veti a tekintetét.
A sárkány természetesen már akkor is büszkén állt a csirkével, amikor Jun erre nem kérte meg. Nem is nagyon tudott másképpen állni, hiszen a sárkányok, lévén magasztos és büszke lények, alapvetően magasztos és büszke testtartással is rendelkeznek. Timidus szárnyai szépen simultak végig a lágy ívet leíró hátán, hátsó lábain ült, farkát maga mellé húzta, egyik mellsőjén támaszkodott, miközben a másikkal a földhöz szegezte a vadat… persze csak annyira, hogy az idomárnak ne lehessen ellene kifogása. Fejét felemelte, egyenesen a kristályba nézve. nem nagyon hallott még arról, hogy természetesnek kell tűnni, meg sohasem szabad a fényképezőbe nézni… ha őt fotózták akkor őt fotózták, márpedig ő tartani fogja a szemkontaktust még közvetetten is, azaz azokkal, akik csak a képen nézik őt.
Shu fél térdre ereszkedett Timidus mellett, egyik kezét a sárkány hátára tette. Timidusnak természetesen ez ellen semmi kifogása nem volt. Egyáltalán nem lesz kevésbé büszke a kiállása amiatt, mert egy kis gyengédség is van a képen, ráadásul úgyis mindenki tudni fogja, hogy az igazi vadász ő, és az elfogott vad is az ő érdeme. Nem mellesleg pedig örült a lány társaságának és az érintésének. Minél közelebb volt hozzá, annál jobban biztonságban tudhatta.  
Shu egy pillanatra hátrahökölt amikor Jun a haját kezdte igazgatni, de utána fancsali mosollyal tűrte. Nincs az ő hajának természetesen semmi baja, hiszen ha még össze is kócolja, pár percen belül ugyanúgy visszanyeri az eredeti alakját, amiképpen a kosz is eltűnik a ruháról. Persze ez a mozdulat azt eredményezte, hogy a sárkány sem maradhatott le, így ő is tollászkodott egy keveset, majd miután ezzel is megvolt, újra beállt a fenséges pózba.
Timidus természetesen nem vigyorgott, hiszen az nem illett a vadászathoz, és Shu sem Jun fura gyíz alternatíváján mosolyodott el, hanem csak azért, hogy a lány megkapja amit akart, és végtére is tényleg jól érezte magát a társaságában. A kép elkészülte után Shu vette elő a saját készletét, Jun pedig keresett egy statisztát. Az idomárnak hirtelen nem sok ötlete volt, majd Timidusra nézett, és azonnal sugdolózásba kezdtek.
-Állj be úgy, ahogyan szeretnél a nyuszival együtt, csak maradj állva.
Ennyi volt az instrukció, Timidus pedig szépen beállt Jun mögé. Shu felemelte a kristályt, maga elé tartotta, majd elsütötte. A képen Jun és a nyuszi jól kivehető volt, Timidus pedig úgy tárta szét a szárnyait a lány mögött, mintha azok a harcművészhez tartoznának.

[1 db Fotókristály alhasználva]

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Hétf. Jún. 16 2014, 22:24

Tökéletes! Igen, ez a legjobb szó az elkészült fényképre. A lány cuki lett rajta, Timidus fenséges, és a csirke pedig viccessé tette az egészet. Most már van egy kézzel fogható emlékem erről a vicces eseményről, és bármikor nyugodtan elő is kaphatom, hogy ha nosztalgiázni akarok. Viszont lehet, hogy nem ártana egy szokást csinálni ebből. A lány korábban említette, hogy ö állatokról készít képeket, és gyűjteménybe rendezi, egyfajta albumot vezet róluk. Ez megihletett, talán nekem sem ártana egyet beszereznem, és megörökíteni a szebb pillanatainkat. Közös teázásokat a céhtársakkal, a boltban eltöltött időnket, közös kempingezést, kirándulásokat. Biztos vagyok benne, hogy hamar megtelne, és akár még közkincsé is tehetném, hogy bárki tehessen hozzá... De talán ez kicsit fura lenne, hogy egymást nézegetnénk másokkal. Inkább marad az enyém. Önzőségnek hangzik talán, de mégis csak az én boldog emlékeim amiket semmiképpen sem szeretnék elfelejteni. Ezt követően pedig én következtem soron mint fotómodell. El is rohantam szerezni egy kis segítséget, hogy tényleg úgy tűnjön, hogy csináltunk valamit, és a napot egy eredményes vadászattal zártuk. Az égen már szépen színeződnek el a felhők, a nap is eléggé lent jár már, biztos, hogy jó kép lesz efelől semmi kétség. Az egyik bokor tövében egy nyuszira leltem, drága kis bolyhos jószág tökéletes lesz a képhez. Elégedetten tértem vissza a többiekhez a kis társammal, akit az imént fogadtam fel, ugyan jutalomra nem számíthat, de legalább híressé válik azzal, hogy egy örök érvényű kép egyik eleme lesz. Kérdeztem ugyan, hogy hogyan álljak be, azonban a Shu-chan nem adott konkrét pózt, vagy testhelyzetet meg, ahogyan helyezkedhetnék. Első gondolatom az volt, hogy akkor fejen állok. De akkor mégis, hogy fognám a nyuszikát? Sehogy, szóval az ötlet már a tervezőasztalnál el is lett vetve. Néha jobb is így. Helyette inkább csak a sátor elé álltam, karjaimmal körbefonva a kíváncsian nézelődő állatkát, majd vártam, hogy Timidus is megtalálja a neki legmegfelelőbb testhelyzetet, és a kép elkészülhessen. Egy pillanatig sem tartott. Shu máris ellőtte a kristályt, én pedig azonnal rohantam is hozzá, természetesen nyuszikával együtt.
- Wáó! Jó ötlet volt a nyuszi. - büszke voltam magamra, hogy ezúttal nem egy kígyót vagy egy gyíkot húztam ki a bokorból. Varázs kezeim vannak. - Azt hiszem most már mindkettőnknek van egy újabb kincse. - mosolyogtam a lányra és társára, majd ezt követően az égre pillantottam.
- Lassan lehet ideje lenne összepakolni idekint és behúzódni a sátorba. - vetettem fel az ötletet, tekintve arra, hogy kezd eléggé esteledni, - Az ígért esti mesét pedig mindenképp hallani szeretném. - kacsintottam a lányra, majd elkezdtem összepakolni a széthagyott tálakat, és poharakat. Közben kissé aggodalmaskodni kezdtem, hogy ezúttal ö is szemügyre veszi a sátrat amit én és Timidus állítottunk fel. Kicsit tartottam tőle, hogy valamit elrontottam, nem tökéletes a munkám.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Kedd Jún. 17 2014, 08:02

A fényképek valóban tetszetősek lettek, és Shu már tudta is, hogy ennek is meg lesz a helye a kis vitrinen. Annyi fajta gyönyörű emléket adott már neki ez a játék, hogy már nem nagyon fértek el az éjjeli szekrényen, ezért is szerezte be azt az új bútordarabot, az emlékek tárolására. Bár igazából az egész szobája emlékek tárolására szolgált, hiszen nem nagyon vásárolt saját magának. Ott volt mindenekelőtt a Kayaba bácsitól kapott kézitükör, amely különleges helyet foglalt el, hiszen ennek az egész csodának a kezdetét jelentette. A szekrényben ugyan volt pár ruhadarab, nagyjából minden alkalomra egy, hiszen itt nem kellett attól tartani, hogy elkopnának vagy kinőné őket, de legtöbbször mégis azt a kék-fefér kompozíciót viselte, amit még Peterrel együtt szereztek be a céhbe kerülésekor. Hasonlított az iskolai egyenruhákra, és mivel Shu sohasem járhatott igazi iskolába, csak magántanára volt, utána pedig az intézetes suli, így imádta ezt a ruhácskát. A fürdőszoba szekrényen ott pihent a buborékfújó játék, ami ismételten csak azokat a csodálatos emlékeket ébresztette fel benne, amikor még Timidus nagyon pici volt, és nem a céhvezérek küzdőtéren való legyőzése volt a célja, hanem még csak a szárnyait próbálgatta, és Shu ezzel a játékkal fújt neki szappanbuborékokat, amiket levadászhatott, és nem mellesleg így vette rá Timit a fogmosásra is. Amennyiben a sárkány nem hordozta a nyakában ereklyeként, akkor a polcon pihent még egy kis fémlánc is, amit Timi egy kacathalomból halászott elő az egyik küldetésük során, és trófeakánt emlékeztette őket arra az érdekes két napra. Ezek mellett a pár Garfieldes képregény a Halloweenes estére, a sárkányos ceruza és a lány nyakában csüngő medalion, valamint a kis dobozka, benne a karácsonyfafüggős Timidussal. Igen, még Danee ajándékát is megtartotta, akármennyire nem volt már jóban a fiúval. Emellett ott volt még az első kristály, amit Peter boltjában készített, a hangrögzítő kristály Hisame énekével, valamint egy kotta, ami pont Anatole segítségével készülhetett el róla, a Kis Herceg című könyv, ami Justinra emlékeztette… és rengeteg-rengeteg emlék még ezeken kívül is., ami most egy újabb darabbal bővült. Jun, és Timidus. A lány mosolyogva bámulta a képet, majd a sárkányra nézett.
-Nagyon szép angyalt faragtál Junból.
-Angyalt? Az egy sárkány.
-Oh! Tényleg!

A lány nevetett, majd óvatosan eltette a fényképet az eszköztárába, és már gondolkozott azon, hogy milyen keret illene hozzá a legjobban. Jun javaslatára csak bólintott, és egy mozdulattal elpakolta az összes kelléket az inventoryjába, majd körbejárta a sátrat, de sehol nem volt szükség javításra.
-Az… az esti mesét? Hát… izé… rendben...
Elpirult, majd bólintott. Még sohasem olvasott mások előtt, és nem gondolta volna, hogy ezt pont egy nála idősebb valakivel fogja elkezdeni… de Jun végül is megérdemelte. Mindenekelőtt azonban megvárta, hogy ő válasszon először magának helyet a sátorban.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Kedd Jún. 24 2014, 22:04

Az aprócska nyuszi elkapása után már meg is leltem a tökéletes testhelyzetet, hogy egy tökéletes kép készülhessen rólam, Timidusról és az apró szőrpamacsról. Széles mosollyal az arcomon simogattam az állatkát, próbálva nem mozogni, ugyanis féltem, hogy esetleg egy rossz mozdulattal tönkre vágom a sárkány felvett pózát. Valójában ekkor még nem is igazán foglalkoztam vele, hogy ö hol is van, nem mertem nagyon forgatni a fejem, mert nagy kár lenne a kristályért, ha éppen lefelé néznék a fényképen. A kép elkészült majd mintha egy szikla gördült volna végig rajtam, és máris rohantam meglesni. Hatalmasra nyílt szemekkel néztem a képre ahol Timidus ugyan nem annyira látszik, viszont mégis pontosan tudni lehet, hogy ö van rajta. Mögöttem szélesre tárt szárnyakkal várta, hogy elkészüljön. Pár pillanatig szóhoz sem jutottam majd a lány véleményezése pontosan olyan volt mintha a számból vette volna ki a szót.
- Azért valljuk be, hogy én mindig is egy angyali teremtés voltam. - húztam ki magam, majd elnevettem magam. - Hmm azt hiszem majd ezek után ideje lenne beszereznem jó pár fotókristályt. A készleteimben már csak azok a darabok maradtak amiket én gyártottam le. - ami valljuk be nem mostanában történt. Ha akkoriban nem maradnak meg ezek a drágaságok lehet, hogy most sem úgy zajlott volna a délutánom. Talán ha nem is kezdek el kristályírással foglalkozni akkor nem tévedek arra a mocsaras részre a második szinten. Ha pedig nem jutok oda akkor egészen biztos, hogy nem is találkoztam volna Anattal, ami egyet jelent azzal, hogy most szóló játékos lennék mint ahogy elég sokan mások is. Szinte elképesztő, hogy mennyire számít az, hogy valaki eldönt valamit, és meg is csinálja.  Láncreakciószerűen folynak az események, és még csak észre sem veszi az ember, csak néha olyan apróságokkor mint egy kristály, vagy egy fénykép. Közben segítettem a lánynak összehalászni a kipakolt dolgokat, hogy ne legyen minden össze-vissza, és szépen gondosan elpakolhasson. Hagytam, hogy végignézzen a sátron, ugyanis már kezdetek óta azt hajtogattam, hogy nem vagyok túl jó az ilyenekben, szóval megnyugtat, hogy le is ellenőrzi. Mivel nem szólt, ezért úgy gondolom nem vétettem fatális hibát, így már magabiztosan kúszok be a sátorba, Timidus kis fészkétől balra eső részre mászok is be, ahol hason fekve fejemet a párnába temetem egy pillanatra és élvezem a nyugalmat. Az egész napi séta, vadászat és szórakozás kimerítő tud lenni, főleg akkor ha nem szokott még hozzá az ember.
- Micsoda szerencse, hogy itt bent nincs izomláz, vagy hasonlóak. Holnap egészen biztos rettenetes lenne felkelnem ennyi séta után. - emeltem fel a fejem, majd oldalra feküdtem a fejemet pedig az egyik kezemmel támasztottam ki, ezzel egy érdekes Görög Istennőre emlékeztető testhelyzetet véve fel.
- Szóval milyen mesét fogunk hallani?

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Szer. Jún. 25 2014, 09:53

Timidus egy pillanatra elhúzta a száját, amiért már Jun is holmi ósdi angyalnak titulálta azt a fenséges sárkányt, akivé ő varázsolta a fotókristály segítségével, de azután inkább együtt mosolygott az idomárral, hiszen ha Shu boldog volt, akkor a sárkány is boldog volt a jól végzett feladat örömére. Cseppet sem érdekelte, hogy ők most angyalnak vagy sárkánynak akarják-e látni, amíg ő tudta, hogy a képen egy sárkány szerepel.
Shu egy kis időre elgondolkodott, hogy szabad-e felajánlania a segítségét, és nem tűnik-e tolakodásnak, hogy máris üzletet akar csinálni, ki akarja használni a lány szükségét, de nagyon remélte, hogy Jun is majd a segíteni akarást hallja ki a hangjából, aminek szándékával valóban meg is szólalt.
-Ha szeretnéd, én szívesen írok neked kristályokat...
Előkapta a füzetét, és már meg is találta benne azt a részt, ahol a bolt ügyeit vezetgette.
-Huszonhat darab fotó kristályt tudok neked készíteni holnapra. Még… azt hiszem te még nem jártál a boltban… ha szeretnéd… szívesen megmutatjuk azt is…
Kicsit elszégyellte magát, mert mégis csak tolakodásnak érezte, meg ugye dicsekedni sem szeretett volna, szóval inkább be is fejezte az erre vonatkozó beszédet, és gyorsan kapott a másik témára… vagyis kapott volna, de arról szintén nem tudott sokat mondani.
-Mi sokat kirándulunk Timidussal… tényleg jó, hogy nincs izomláz… de a kitartáspontok azért elfogynak egy idő után.
Nem akart nagyon belemenni abba sem, hogy ők azért erdőben is mászkálnak, meg nehezebb terepeken, mert akkor az meg fellengzésnek hatott volna, ha szegény Jun már ezt a síkon való sétát is fárasztónak találta. Nap vége volt, Shu pedig egyre zavartabb lett, mert kerülni akart minden olyan megszólalást, amivel tönkretehetné az eddig oly szépen zajló szafarizást. Ő is bekászálódott a sátorba, kitessékelte a párnája alól az ott megbúvó manócskát, kezét a barátja hátára helyezte, és cirógatni kezdte a sárkányt a szárnyai mögött.
-Milyen mesét? Hát… mit szólnál egy olyanhoz, amit még Timi sem hallott? Vannak kedvenc sárkányos meséi, de azokat már te is mind ismered biztosan.
Kuncogott egy picit, összeszedte a gondolatait, majd belekezdett:

Réges-régen valahol a hegyek között élt egy öregember. Magányosan éldegélt és igen szűkösen, szinte nem volt egyebe, mint a rajta lévő toldott-foldott ruha. Egy fagyos, hideg napon éppen üldögélt a tűzhely mellett, s elmélázva bámulta a lángokat, mikor az ajtón kopogtatott valaki:
-Hát ez meg ki lehet? - morfondírozott az öreg, majd fölállt, s kiment ajtót nyitni.
Az ajtóban egy fiatal lány álldogált.
-Nagyon hideg van idekint, bácsika! Engedje meg, hogy egy kicsit megmelegedjem! -kérte a lány, azzal belépett a házba, s leült a tűzhely mellé.
Az öregember visszatelepedett a helyére, szemközt a lánnyal. A parazsat kotorászta, s lopva, a szeme sarkából oda-odapillantott a vendégére.
-Nahát, milyen furcsa! Hogyan tévedhetett egy ilyen ritka szép lány épp az én viskómba? -dünnyögte az öreg zavarában, miközben a tűz fölött, a szolgafán lógó hasas kannából forró vizet merített.
-Nesze lányom! Igyál legalább egy jó forró teát! Látod, milyen rozoga viskóban lakom, nincsen semmi másom, amivel megkínálhatnálak. A lány szendén pislogva kortyolgatta a teát.
-Bizony bátor teremtés lehetsz, ha ilyen ember nem járta helyre egy szál magadban elmerészkedtél! Mondd csak, lányom, hát nem félsz a világon semmitől? - kérdezte puhatolózva az öreg.
-Hogy félek-e? Hát... csak egyetlen dolog van, amit nem szeretek, mégpedig a dohány. Azt ki nem állhatom! - felelte a lány nemtörődöm hangon, mintha oda se figyelne.
-No, ez se közönséges teremtés! - gondolta az öreg, miközben gyanakodva fürkészte a vendég arcát.
-No és kend, bácsika! Hát kend fél-e valamitől?
-Hogy én? Hát én bizony... - kezdte az öreg lassan, mint aki komolyan fontolgatja, mit is feleljen -, rettegek az aranytalléroktól. Magad is láthatod, milyen nyomorúságosan élek, mégis óvakodom tőlük. No, kimegyek, hozok egy kis fát a tűzre... - tette hozzá, azzal fölállt és kiment.
Kint aztán sebtében összekapkodta a dohányt, ami az eresz alatt száradt, majd a tűzifával együtt felnyalábolta, s becipelte a házba, úgy téve, mintha mi sem történt volna. A dohányt a fával együtt a tűzre vetette, ő maga meg kirohant, vissza se nézett. Ám kívülről az ajtót jó szorosan betámasztotta.
-Jaj, jaj, jaj! Megfúlok! - hallatszott bentről, mintha valaki a földön fetrengve szűkölne. - Segítség! - üvöltötte a hang, s egy súlyos test újra meg újra nekivetődött az ajtónak. Az öregember tartotta kívülről, ahogyan csak bírta, ám végül az ajtó kifordult a sarkából, s a házból egy nagy, bozontos farkú tanuki rontott ki. A rákövetkező napon is kemény hideg volt. Az öregember gondosan bereteszelte az ajtót, s megszokott helyén, a tűzhely mellett teázgatott.
-Hé, öreg! Most aztán megkeserülöd! Megbosszulom rajtad, hogy tegnap úgy elbántál velem - ordította kint egy öblös, mély hang, majd kisvártatva potyogni kezdett valami föntről, a nádtető füstnyílásából. Az öregember kezét az arca elé kapva fölnézett, s látja ám, hogy aranytallérok esnek.
-Na, öreg! Magadra vess érte! - hallatszott a kárörvendő hang a tetőről.
-Jaj, jaj! Istenem, megöl az arany! Bocsáss meg, gonosz voltam hozzád! - siránkozott az öreg színlelt hangon, s mint aki igencsak szenved, levetette magát a földre. Erre még több arany hullott alá, majd egyszer csak abbamaradt. Az öregember várt egy kis ideig, aztán négykézláb mászva összeszedegette a rengeteg aranytallért.
-Meglehet, hogy hamis, s ha rásüt a fölkelő nap, mind visszaváltozik falevéllé - gondolta, s másnap reggel kihordta a tallérokat a napfényre. De amint remélte, a pénz mégiscsak igazi arany volt. Nem kellett hát többé szűkölködnie, egy csapásra gazdag ember vált belőle.

Amire a mese véget ért, Timidus már el is aludt… persze a lány is tudta, hogy a sárkány csak színleli az alvást, de mosolyogva simogatta tovább. Amikor még kicsi volt, elmagyarázta neki, hogy az esti mese arra való, hogy elaltassa a gyerekeket, a pet pedig nem akart csalódást okozni az idomárnak, így hát elaludt, Azóta persze a lány is rájött, hogy a petek nem úgy alszanak, mint ők, és végig az ő álmát vigyázza, de megtartották ezt a szokást. A idomár rápillantott Junra is, hogy megnézze, ő miként reagált a történetre…

[manó]

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Jun Hétf. Jún. 30 2014, 15:45

Csak említenem kellett a fotókristályokat, és Shu kedvesen máris felajánlotta, hogy szívesen készítene nekem pár darabot. A füzetkéjét lapozgatva máris pontos adatokkal szolgált, hogy mennyi a maximális száma a készíthető kristályoknak. Elállt a lélegzetem egy pillanatra, hogy a lány mennyire precíz és pontos. Én sosem tudom pontosan mennyire vagyok képes, csupán készítem őket ha van nyersanyag. Ha nincs elég akkor a maximális számot készítem ami kijön belőlük. Régen én is gondoltam rá, hogy leltározok, meg hasonlóak, talán még a bolt nyitásának kezdetén, de azóta túlságosan ellustultam. Hangosan felhümmögtem, hogy optimális számot mondhassak.
- Az nagyszerű lenne, szívesen megnézném a boltot. Szerintem kezdetnek három darab elég lenne. Ha pedig elfogy akkor majd veszek még párat. - mosolyogtam rá, közben eszembe jutott, hogy mintha egyáltalán nem hallottam volna árat. Ennyire még én sem lehetek fáradt, hogy ez elkerülje a figyelmem.
- Mit is mondtál mennyibe kerülne darabjai? - kíváncsiskodtam, habár nem valószínű, hogy túlságosan drágán adná őket, mivel a nyersanyagszükséglete elég alacsony, és könnyen be is szerezhetőek azok a növények. Talán csak a gyertya kristályok olcsóbbak a fotó kristályoknál.
- Érthető. Nekem elég kevés pontom van a kitartáson, szóval hiába a nagy gyorsaság, hogy ha pillanatok alatt kimerül az ember. Áh arra is majd kellene pár pontot rakni, micsoda nyűg. - panaszkodtam picit. Nem szerettem a kitartásra rakni, valahogy a többihez képest olyan feleslegesnek éreztem. Talán tíz szinttel ezelőtt raktam rá utoljára pontokat. De előbb vagy utóbb úgyis kell rá dobálnom párat. Nem várhatok az örökkévalóságig, mert használhatatlan leszek.
- Bármilyen mese jó lesz. - válaszoltam gyorsan, majd a lány folytatta, én pedig bólintottam, lábaimat pedig a hálózsákba dugtam. A történetet izgatottan hallgattam, eleinte kissé furcsának, és kuszának éreztem. De hamar rájöttem, hogy ez azért van mert már elszoktam az ilyesmiktől. Majd a végére teljesen érthetővé vált. Kissé el is álmosodtam miközben hallgattam. Amint a lány befejezte a történetet elkezdtem nyújtózkodni, majd a szemeim dörzsölgetni.
- Tetszik az öregember csalafintasága. Én is ilyen cseles akarok lenni ha megöregszem, habár tanukival inkább nem találkoznék újra. - nevettem fel, közben eszembe jutott a Kyuubis küldetés, ahol az első állatka pont egy kis tanuki volt. Majd Timidusra pillantottam aki a jelek szerint el is aludt, picit elidőzött a tekintetem az alvó sárkányon, majd Shura pillantottam. - Aludjunk mi is. Ha gondolod reggel picit horgászhatunk és utána ellátogathatunk a boltotokba. - vetettem fel az ötletem, vártam egy pillanatot, hogy válaszoljon, majd lefeküdtem aludni én is.
- Jó éjt.

_________________
"Madness is not a state of mind...

...Madness is a place, where I live"
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jún. 30 2014, 16:52

-Oh… akkor beteszlek törzsvásárlónak.
Lelkendezett kissé direkt eltúlozva a dolgot a lány, és természetesen nevetett hozzá, hogy Jun érezhesse, hogy azért nincs ebben semmi kényszer vagy zsarolás, meg persze nem is akkora megtiszteltetés Shu törzsvásárlójának lenni, hogy az említésre méltó legyen, de azért jó volt eljátszadozni a gondolattal.
-Ha holnap ellátogatunk a boltba, akkor körbevezetlek, és el is készíthetem a kristályokat. Te gondolom tudod, hogy nem tart sokáig, és addig tudod hallgatni Hisame énekét. Felvettem egy hangrögzítős kristályra, és ha valaki meg akarja várni amíg dolgozom, addig azt szoktam berakni háttérzenének. Sokkal szebb mint egy sima liftzene.
Újabb kuncogás. Shu talán sohasem nevetett még egy nap ennyit úgy, hogy Timidus végig csöndben volt.
-Szeretem ezeket az egyes szintű kristályokat, mert ezek olyan mindennapi kellék féleségek. Nem csak a harcra vannak kitalálva, mint a későbbiek. Nem is nagyon szeretek a harcra gyártani dolgokat. Nyo… szóval akkor három fotókristály rendel Junnak.
Felfirkantotta a füzetébe az adatokat, majd visszahelyezte az eszköztárjába az itemet.
-Nem azért kell, mintha elfelejteném, csak együtt vezetjük Utahimével a boltot, és úgy tiszta, ha mindent feljegyzünk, hogy ki mennyi alapanyagot használt el. Az árat pedig te szabod meg. Annyit fizetsz érte, amennyit neked megér a kristály. Szerintem így a legbecsületesebb… plusz fogalmam sincs, hogy mi szerint árazhatnám be, és mivel általában kezdőknek gyártok, így mindenkinek elérhető.
Kicsit elmerengett azon, hogy mennyi probléma lehet más boltosoknak megtalálni a legjobb árat. Mondjuk olyanoknak, akik a nyereséggel is törődnek. Ezután pedig már el is hangzott a másik ilyen problematikus kérdés, a pontozás.
-Szerencsére nekem a pontozással is ugyanannyit kell vesződnöm, mint a kristályok beárazásával. Timidus harcol, ő tudja, hogy miben kell erősödnünk, úgyhogy ezt majdnem teljesen rábíztam. Így már ez sem nyűg.
A sárkány elvigyorodott, de látszott rajta, hogy már őt is inkább a mese érdekli. Még a sárkány is eljutott egyszer arra a szintre, ahol picit sok lett a dicsérgetés. Vagyis hát igazából nem sok, hanem értelmetlen, hiszen tisztában volt az erényeivel önmagától is, nem szorult rá a biztatásra. A mese után a pet ugye „elaludt”, Jun hozzászólása azonban kiűzött minden álmot az idomár fejéből, és legszívesebben azonnal faggatni kezdte volna a tanukiról a lányt. Persze csak suttogva, hogy ne ébressze fel a barátját.
-Majd… holnap mesélnél nekem róla? A tanukiról. Én még csak inugamival találkoztam egyszer az erdőben… meg ugye fantomokkal… érdekelne, hogy milyen egy tanuki. De… nem akarlak fenntartani, ha fáradt vagy… úgyhogy majd holnap. Szép álmokat Jun… és köszönöm szépen, hogy elkísértél.

_________________
ADATLAP

Statok:

Shu és Timidus Kristályboltocskája
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Mezőség #1 - Page 2 Empty Re: Mezőség #1

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.