Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Katsumoto Hiro

2 posters

Go down

Katsumoto Hiro Empty Katsumoto Hiro

Témanyitás by Katsumoto Hiro Szer. Aug. 14 2013, 17:07

Shirahata Shino | Nem Játékos Karakter

Katsumoto Hiro 0899685b-757a-4a9b-983e-20485abfaeeb_zpsf0f2e22d

Név: Shirahata Shino
Nem: Férfi
Kaszt: Kardforgató (Intellektuális jelleméből és üzletember múltjából kifolyólag fegyverekhez való tehetsége egy pacifistáéval vetekszik)
Kor: 28




- Shino-san, Fukusima prefektúra Aizuwakamatsu városának bírósági törvényszéke engem, Hidetada Yoshida törvényszéki tisztviselőt jelölt ki az Ön korábban személyesen aláírt tanúvallomásának szóbeli archiválására. Korábban archivált, egész pontosan... - lapok sercegése a vaskos adattömbben - ... négy beszélgetését Tatsuno Yoshio tisztségviselővel a Központi Adattárban digitális formában elhelyeztük, a Büntető Törvénykönyv hetedik fejezetének hatodik paragrafusában foglaltak alapján pedig ezeket az adatokat és információkat felhasználhatjuk a nyomozás további részében. Bármilyen kérdés, mielőtt folytatnánk a korábban megkezdett beszélgetést?

- Tudja, Yoshida-san, maga még Yoshio-san-nál is unalmasabb hangvétellel tudja elmormolni a jól betanult, jogi szakzsargonjukat, amiből egy rohadt szót nem értettem, sőt!, még egy rohadt hangsúlyt sem tudtam komolyan venni, de mindegy is... Érdekes, milyen hasonló nevekkel áldotta meg mindkettőjük a drága édesanyjuk. - öngyújtó kattogásának, majd sebun sutā cigaretta dohány halk égésének zaja - Amióta ebben a szobában ülök; pontosan három napja, tizenkét órája, negyvenhárom perce, és takk, takk, takk, most már negyvenhét másodperce, az itt eltöltött időt unalmas, semmitmondó társadalmi demagógiával próbálták megtölteni, csak azért, hogy kellemes estéim ne múljanak el még kellemesebb esti mesék nélkül. Kérem, idézze fel a legutóbbi, még Yoshio-san-nal lefolytatott beszélgetésem részleteit, hogy újra belelendülhessek közös ügyünk további feltárásába.

*** Shirahata Shino tanú | Az Aizuwakamatsu Marui fegyvergyártó-, és importőr vállalat vezérigazgatója ***
*** V. korrespondenciális beszélgetés ***
*** Kihallgató | Archiváló: Hidetada Yoshida ***
*** 00:00 ***
*** REC ***

- Az utolsó, Tatsuno Yoshio-val lezajlott beszélgetésében említést tett a vádlott, Atasuke Enomoto agresszív viselkedésformájának múltbéli rögződéseiről és a gyilkosság mibenlétének lehetséges forrásáról. Ön szerint Enomoto-san nem állt kapcsolatban a vállalat vezetőivel, ő csak egy fogaskerék volt a gépezetben, így nem is törvényes a vállalat perbefogása, ezzel együtt pedig fenntartja az ön jogi sérthetetlenségét az üggyel kapcsolatban. Első kérdésem: Ön személyesen is ismerte a vádlottat?

- Atasuke Enomoto-val egyszer találkoztam, az pedig a vállalat ceremoniális körülmények között megrendezett nyílt köszöntőnapján volt, amikor is - mint minden év márciusában - felszólaltam a tapasztalt és kezdő alkalmazottak előtt. Ezen a márciusi napon Enomoto-san személyesen keresett fel és vallotta be, hogy nagy csodálója személyemnek és a mihamarábbi felemelkedés reményében fog eleget tenni feladatának. Természetesen ezen jellemvonásait mézes-mázos szavaiból vettem ki, jó emberismerő lévén.

- Továbbra is tagadja a vádlott vallomásában foglalt, az Ön személyét illető nyilatkozatát, melyben a meggyilkolt Harada Eitoku meggyilkolását az Ön megbízásából követte el.

- Teljes mértékben! A Tatsuno Yoshio-san-nal lefolytatott négy beszélgetésem során mind a négyszer a fejemhez vágta az ön kérdését. Felháborítónak tartom, hogy összefüggésbe akarnak hozni egy dilettáns ámokfutó kegyetlen tettével.

- Eitoku-san házát a meggyilkolása utáni napon pokolgép tette a földdel egyenlővé. A kiérkező tűzoltók a vádlott házában három, felismerhetetlenségig roncsolt holttestet találtak. A korbonctani kutatás eredménye alapján kimutatható, hogy az áldozatok: Eitoku felesége és két fia. Ők is a házban voltak, amikor a detonáció beindult. Egy konyhában vacsorát főző feleség és két, a nappaliban játszó fiú! Enomoto, amennyiben ő az igazi gyilkos, annyira gyűlölhette Eitoku-t, hogy a családját sem hagyhatta "futni hagyni", ahogy ő emlékezik meg az eseményekről. Hol szerezhetett be Enomoto ilyen borzasztó katasztrófákat előidéző detonációs töltettel bíró pokolgépet?

- Gyönyörű felvezetés, Yoshida-san, de tudnia kell, hogy a vállalatom nem direkte tömegpusztító fegyvereket, ergo nem bombákat és pokolgépeket, hanem kézifegyvereket gyárt és importál. Mielőtt megjegyezné, igen, egy tömeggyilkosságra készülő, labilis elmeállapotú személy egy Murata-val is végrehajthat tömegmészárlást, olvassa el a cégünk prospektusát, melyben szigorúan kikötöttük: önvédelemre és nem támadásra. Ahogy korábban mondtam, nem tömegpusztító fegyvereket gyártunk. Enomoto-san, amennyiben ő volt a pokolgép vásárlója és elhelyezője, nem az AM-től szerezte be a terméket.

- Miután elfogtuk, Enomoto magából kikelve a következőket üvöltözte: "Nem ezt ígérte! Nem erről volt szó! Légy átkozott, Shirahata!" - A vádlott minden bizonnyal önre célzott érzelmi kitörésében. A vallomása első felében kielemezte a törvényszéknek, hogy milyen eszközök segítségével végzett Eitoku-san-nal. Engedélyt kaptam, hogy közöljem önnel a gyilkosság részleteit. Meghallgatja?

- Nem tartom valószínűnek, hogy a gyilkosság további részleteit megismerve közelebb tudom hozni önöket az ügy megoldásához, de az egyszerű emberi kíváncsiság sokat nyom a latba, így érdeklődve hallgatom végig a "jelentését", Yoshida-san.

- A gyilkosság áldozatát a kocsijában találták meg a helyszínre érkező rendőrök, három golyóval a mellkasában és egy golyóval a fejében. Ön szerint a vádlott beszerezhette a gyilkos fegyvert a Aizuwakamatsu Marui-tól? Kérem írja le a vállalat eladási koncepcióját...

- Korporációnk alapvető célja, hogy magas biztonság faktor mellett érjük el a lehető legmagasabb pénzügyi sikert, így vállalatunk csak olyan ügyfeleknek gyárt és importál kézifegyvereket, akiknek előélete mellőz mindenféle korábbi bűncselekményt. Miután a vásárló megküldi a szükséges papírokat, az aukció előtt leellenőrizzük az okmányok hitelességét az Aizuwakamatsu-i rendőrkapitányság segítségével. A rendőrséggel évek óta ab aeterno szerződést tartunk fent.

- A rendőrség segít a vásárlók kiszűrésében?

- A rendőrség visszajelzést küld a büntetett előéletű vásárlókról, a "tiszta" vevőkről csak egyszerű személyazonossági másolatot kapunk. A nem büntetett előéletű vevőket természetesen kiszolgáljuk, a büntetett előéletű vásárlókról pedig jelentést küldünk a főkapitányságnak, ahol megteszik a szükséges lépéseket az ügy további, rájuk vonatkozó periódusában. Közös szerződésünk gyümölcsözőnek ígérkezett és be is váltotta a hozzá fűzött reményeket.
Korábbi kérdésére válaszolva: Atasuke Enomoto vádlott nem szerezhetett be kézifegyvert a vállalattól, ugyanis nem szerepel a neve az adattárunk vásárlási nyilvántartásában.


- Önnek megvan a joga ahhoz, hogy módosítsa, illetve törölje az eladási és importálási nyilvántartást. Miért ne törölhette volna a gyilkosság előtti napokban a nevét, miután átadták a fegyvert Enomoto-nak?

- Ön, Yoshida-san, arra céloz, hogy bűnrészes vagyok egy kegyetlen gyilkosságban? Megrágalmaz azzal, hogy közöm van egy olyan gyilkosságsorozathoz, aminek az indítékát az én segítségemmel akarják felderíteni? Ha át akartam volna adni Enomoto-san-nak az említett fegyvert, azt a színfalak mögött is megtehettem volna, nem gondolja, Yoshida-san? Egy okot, egy nyomos indokot mondjon, hogy miért tettem volna ilyet?

- Atasuke Enomoto, amellett, hogy elfogása után az Ön nevét ismételgette, az Aizuwakamatsu Marui vállalat eltűnt dossziéjáról ejtett néhány homályos szót, melyet állítólag a meggyilkolt Harada Eitoku csempészett ki az épületkomplexum laborjaiból. Kihallgatása során Enomoto elmeállapota folyamatosan romlott, talán a stressz, talán betegség miatt, de szavaiból arra következtettünk, hogy abban az ismeretlen dossziéban, amit Eitoku rabolt el, vegyi fegyverek tervrajzai és titkos kapcsolatok címei találhatók, melyeket felhasználva a Aizuwakamatsu Marui illegális fegyverkereskedelmet tarthat fent idegen országok fegyvergyáraival. Arra célzok, hogy Enomoto az Ön megbízásából gyilkolta meg Eitoku-t, hogy az ne tudja megbuktatni a vállalatát!

- Szép mese, Yoshida-san, Enomoto-san fantáziavilágának hála könnyedén a cég vezérigazgató-helyettesévé nőhette volna ki magát, ha ilyen ötletes mesékkel próbál bevágódni nálam is. Egy kérdésem lenne Önhöz: hol van az említett dosszié?

- ... A dosszié - Enomoto szerint - az Eitoku házában történt robbanás során megsemmisült...

- Tehát a vád, amit ellenem próbált felhozni, megbukott az próbavizsgán. Tudomást szereztem Yoshio-san-tól arról, hogy a vádlottat nyugtatós kezelésnek vetették alá, hogy az ítélet napjáig használható és természetesen beismerő vallomást tegyen a gyilkosság előzményeiről. Arra próbálja az utolsó ütőkártyáját feltenni, hogy Enomoto értékelhető magyarázatot fog adni az ügy homályos részleteivel kapcsolatban?


Az asztal jobb oldalán ülő alak szemüvegkeret mögött megbúvó, mélyzöld íriszei farkasszemet kezdeményeznek a szoba bal oldalán, lezserül ülő alak tengerkék íriszeivel szemben.


- Igen, pontosan arra!


A tengerkék íriszek nyernek... A mélyzöld íriszek egérutat keresnek az ovális szoba monoton ürességében...


- Sok szerencsét hozzá...




A szobát átölelő és fojtogató némaságot kicsapódó ajtó suhanása töri meg, melyen át egy tiszthelyettes rendőr rohan be a helyiségbe, majd meg sem várva Hidetada Yoshida dühös reakcióját, közelebb hajol az archivistához és fojtott hangon közli vele: "Atasuke Enomoto öt perccel ezelőtt gyógyszer-túladagolásban meghalt."
Hidetada Yoshida mélyzöld íriszei összeszűkülnek és kiszáradt szemeivel, élettelen tekintettel bámul a vele szemben ülő Shirahata Shino mélykék íriszébe. Az öltönyben ülő Shirahata-san cigarettára gyújt és kaján vigyorral az arcán áll fel a kényelmetlen vallatószékből.
- Úgy látszik, eddig tartott a szerencséje...
Az utolsó szó jogán elhagyja a szobát és vele együtt saját bűneit is, melyeket ambíciójával, kapcsolataival és hatalmával újra maga alá gyűrt. A rendőrség és bíróság továbbra is megvezethető... Az általa irányított sakkfigurák továbbra is lefizethetők és likvidálhatók... A korporáció továbbra is a biztonság hálójában pihen.

_________________
Pontozás | Felszerelés:

Katsumoto Hiro
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2013. Jan. 14.
Age : 31
Tartózkodási hely : Kezdetek Városa

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Katsumoto Hiro Empty Re: Katsumoto Hiro

Témanyitás by Cardinal Szer. Aug. 14 2013, 20:55

Ossu!

Elfogadom a pályázatot. Az NJK-boardba készíts egy adatlapot a karakterről és máris felhasználhatod a játékaidban. Értelemszerűen harcban nem segíthet.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.