Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az Ász és a Király párbaja

4 posters

Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Vas. Május 19 2013, 22:58

Olyan nap volt ez is, mint a többi. Üres és unalmas. Amióta Violeta kint maradt a szerverleálláskor, én balga pedig visszajöttem, egyszerűen nem találom a helyem. Képes vagyok naphosszat fel-alá járkálni az Artes Limenben, abban reménykedve, hogy valamelyik helyiségbe lépve ott ül ő, kiért az életemet is adnám. Nem hoz már tűzbe sem a harc, sem a kovácsolás, semmi. Mito hiába gyártja sorra a kedvenc krémeseimet, Meredith hiába rajzolgat nekem, egyszerűen nem lelem örömet semmiben. Tudom, hogy odakint van valahol a kedvesem, biztonságban, a sisak nélkül, a lelkemben mégis gyászolom az elvesztését. Hosszú még az út addig, míg keze a kezemhez ér. Szívem szerint egymagam szállnék harcba a bossok ellen, hogy minél előbb megtisztítsam a szinteket és kijussak hozzá, de ezt nem tehetem. Erősödnöm kell, de mivel pusztán a harc továbbra sem hoz megnyugvást, ezért valami új elfoglaltságot kellett keresnem magamnak.
Esténként a kovácsműhelyemből mindig egyenesen a Karmazsin Selyemlepel fogadóba vezet az utam. Ez az a lokál, ahol anno összetalálkoztunk Pierre csatlósával, aki sok bajom okozója lett végül. Akárhányszor beteszem ide a lábam, abban reménykedem, hogy itt találom azt a szemétládát és végre elcsíphetem a grabancát. Igen, mondhatjuk így is: vadászni járok ide. Nem akarom megölni, de szívesen móresre tanítanám, aztán börtönbe záratnám. Van egyáltalán börtön Aincradban? Ehh... inkább rendelek.
A pulthoz lépve Adrien, a csapos, már tudja mit fogok kérni. Fél perc után elém teszi a méretes pohár limonádét, megspékelve egy kis vodkával. Nem mondanám, hogy rákaptam az alkoholra, de nem árt oldanom kicsit a bennem tomboló feszültséget. Leheveredek a szokásos asztalomhoz a színpad bal oldalához közel eső, fal menti asztalhoz, majd belekortyolok az italomba. Megdörzsölöm az államon a szakállam, majd körbetekintek. Várok.
Várom egyrészt az esti zenés műsort, a táncoslányokkal és az énekes dívával, az élőzene pedig megnyugtatja az idegeimet. Másrészt várok, ki másra, mint Pierre. De ma este sincs itt, ugyanúgy, ahogy ezidáig egyszer sem. Úgy érzem magam, mintha egy szellemet kergetnék. Lehívom az inventorymat, s amíg az embereket szemlélgetem hátamat a falnak döntve, kezembe vett kártyapalimat folyamatosan kevergetem. Nevezhetjük ezt pótcselekvésnek is - van aki érmet futtat az ujjai között, van aki dohányzik, én a paklit pörgetem az ujjaim alatt.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Vas. Május 19 2013, 23:24

Mi a francot keresek én itt?
Nosztalgikus érzések jutnak eszembe erről a helyről. Mikor még kutattam a két szemétláda után, nemcsak mocskos lebujokban fordultam meg ám... sokszor az ilyen helyek, ami többé-kevésbé tisztességesnek látszik, de valójában... hm... sokfajta üzlet helyszíne, ontják magukból az információkat. Persze megfelelő fizetségért cserébe. Én pedig nem sajnáltam megszerzett aranyam ilyenekért elpazarolni. Hogy érdemes volt-e? Nem. Vagyis nem igazán. A kapott helyszínek és időpontok fele kacsa volt, a másik fele meg pontatlan... egyszer kaptam értékelhető információt, ami kivételesen nem az volt, hogy keressek meg egy másik informátort. Az is egy alig ismert hely volt, nem olyan, mint a Karmazsin Selyemlepel.
Tehát miért is vagyok itt? Nem tudom. Talán a kíváncsiság vezérelt, hogy mikor éppen nem két elvetemült gyilkos után hajszolok, akik mellesleg levernek pár csapásból, milyen itt lenni. Úgy összevéve milyen itt az élet.
Ilyen gondolatok járnak elmémben, mikor körbejártatom a szemem a helységen. Sokan vannak, nem mondom... valami műsor lesz? Vagy véletlen? Nem kérdezősködöm, úgyis megtudom előbb vagy utóbb. Addig meg minek fárasszam magam?
Odalépek a pultoshoz, aki szorgalmasan öntögeti az italokat, készíti a koktélokat, meg ilyenek. Kíváncsian rám néz.
-Egy whiskeyt kérek, jéggel. - már előttem is van a pohár. Pár gombnyomással fizetek, majd az itallal a kezemben felfedezőkorútra indulok.
Konkrétan egy szabad asztal sincs a helységben, ami azt illeti. Hm, kényszerű ismerkedésre kárhoztatom? Mindegy, az sosem árt. Nem vagyok az az ok nélkül ismerkedős típus, de a szükség törvényt bont. Néha. Esetleg. Talán.
Hogy, hogy nem, egy szakállas férfira esik a tekintetem. Egyedül ül egy asztalnál, és egy pakli kártyával szórakozik. Előtte egy nagy pohár... nem tudom, mi, de nem is zavar. A whiskeyvel a kezemben odasétálok az asztalához, majd nyugodtan megszólalok.
-Üdv! Szabad ez az asztal? - nem ülök le, csak ha bólint, vagy bármi más módon igent jelez. Ha nem, akkor nem. Nem szokásom ráerőltetni magam másokra. Kivéve, ha mégis.
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 00:01

Ugyanazok az unalmas alakok ülnek itt ma este, mint mindig. Már neveket is adogattam nekik a küllemük és a viselkedésük alapján. Ott van "Minden hájjal megkent Jon", aki itt szokta bonyolítani a piszkos kis ügyleteit, két asztallal előtte "Nyegle Tom", akinél nagyobb pancser nőcsábászt sosem hordott hátán Aincrad. A pulthoz közel ül mindig "Piszkos Fred", akinek a szájából állandóan szivarka lóg ki és a zsebkésével mutatványozva szórakoztatja mindig a pincérlányokat. A legfurcsább alak mind közül mégis "Sir William", aki az angol úriembereket meghazudtoló stílusban közlekedik köztünk, s ahogy megérkezik, rögtön a hátsó elkerített magánboxok felé veszi az irányt. Na és persze itt vagyok én, Anatole, a bohóc, aki ha igénylik, bóvli kártyatrükkökkel szórakoztatja a pancsereket, vagy csak egymagában iszogatja a limonádéját, miközben behunyt szemmel hallgatja a zenét. Nem a nők látványáért járok ide, hanem a zene végett. A dallamok harmóniájáért, ami megnyugvást hoz.
Egy ismeretlen férfi kezd el közelíteni felém. Céltudatosan lépked, s nem kell túl sok ész ahhoz, hogy rájöjjek, mellettem van már csak szabad hely. Tekintetemmel nem követem le mozgását, arcomat a színpad felé fordítom, hátha mégis meggondolja magát. Kezeimben közben folyamatosan pörög a pakli, újra és újra. A férfi azonban mégsem gondolja meg magát, s valóban szeretne leülni.
- Persze, foglalj helyet. - bólintok a színtelen hangon. Nem vagyok barátságtalan, de nem is ugrom a nyakába, hogy gyere cimbora, igyál velem. Bár a hangulatom meg sem közelíti a jól ismert Anatolét, a modoromat nem vesztettem el. Különben is, lehet nem ártan egy asztaltársaság ma estére. Nem vagyok elzárkózó típus, másrészt az idegen lehet tényleg csak leül, szürcsöli az italát és közben legelteti a szemét a táncoslányokon. Persze ha beszélgetni akar, felőlem beszélhetünk is, nem fogok mogorva nagypapa stílusban beburkolózni a sarokba. Lehet beletelik pár perc, mire erőt veszek magamon, s újra megszólalok. - Játszol? - Pillantok a kezemben lévő paklira magyarázólag. Ez kérdés is volt arra nézve, hogy szokott-e, illetve tud-e egyáltalán kártyázni - hiszen ez eléggé nyugati típusú időtöltés - másrészt hogy most van-e kedve belebonyolódni egy játékba.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 00:19

Beszélgetni szeretnék? Nem igazán. Ha lenne üres asztal, nem zargatnám ezt a fickót, de hát rákényszerültem.
Persze ez nem jelenti azt, hogy elzárkózom. Ha nem kérdez, nem válaszolok, de nem vagyok a típus, aki minden külső hatás ellenére bebetonozva ül, és néz maga elé. Még ha valóban olyan a látvány, akkor sem. Mindössze kezdeményezni nem szeretek. Az nálam kimerül a minden ok nélkül párbajra hívásban, és ez pont elég. Néhanapján összekeveredek egy-két fazonnal, akivel esetleg jóban is leszünk. Nem vagyok én gyökér, csak szelektálok az emberek között.
-Oh, köszönöm. - most mit mindhatnék? 'Szia, Kyuushiro vagyok', satöbbi... nem, akkor mittomén, erőltetésnek, vagy nyaggatásnak érezheti a másik. Nem, én tényleg csak azért ültem le ide, hogy ülhessek. A másik arca... hm, semleges, de valamiért azt érzem, jó ez így neki. A változás nem mindig a legjobb dolog.
De ez a csend... kínos, mit mondjak. Szemem ide-oda vándorol a pörgő lapok és a táncosnők között. Éppen kérdeznék valami semleges dolgot, hogy a rendeltetésnek megfelelő módon használjam a hangszálaimat, mikor a férfi megszólal.
-Hát... nem foglalkoztam annyira a franciakártyával. A legnépszerűbb pókerfajtákat ismerem, de nem vagyok gyakorlott kártyás. De ha akarod... milyen tétben játsszunk? - nem, nem szívlelem a pénzért játszandó szerencsejátékokat. Talán, esetleg még a hangomon is érződik ez, ha az illető nagyon figyel. De egy kétes fogadóban vagyok, Istenem, ahol egy minden bizonnyal gyakorlott pókerezővel állok szemben. Valahogy a hely 'átkának' érzem, hogy ha játszom, akkor pénzben kell... hogy miért? Nem tudom. Az információszerzésen kívül nem vagyok járatos ilyen helyeken, nem tudom, mi az illem. Majd improvizálok, pár száz aranyat nem fogok siratni... egyszer élünk, nem igaz? Italomba belekortyolok, és várom a választ.
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 00:37

Mindig is szerettem kártyázni. Ez persze nem feltételezi azt, hogy jó is voltam benne. Van egy sajátos logikám, ami időnként kudarcba fullad, pontosan a sajátos látásmódom miatt. Nem vagyok egy kocka, nem algoritmusokban látom a világot, s bár értek valamicskét a számokhoz, ez nem egyenlő azzal, hogy kifinomult logikával rendelkezem. Legalábbis ezt nagyképűség lenne állítani, az arcomból pedig nem árt visszavennem. Szóval úgy hiszem, megvan a magamhoz való eszem, a magam logikám, vannak nyerő szériáim is, máskor meg ronggyá vernek. A férfi állítása szerint szintén nem profi, így megmaradhat a játék öröme és a kihívás is. Persze lehet csak blöfföl, azzal áltat, hogy nem nagy játékos, most csupán altatni akar, aztán rendesen elver. Lutri az egész, mint ahogyan az a szerencsejátékban szokás. De már az is egy dolog, hogy hajlandóságot érez magában a játékra, pedig mostani énemhez hasonlóan ő sem túl beszédes. Talán érdemes lenne megtörni ezt a hideg-rideg kontaktot egymás között.
- Nem kívánok pénzben játszani - kezdek bele őszintén a pasas felé fordítva most már felsőtestemet is, miközben utoljára megkeverem a paklit, majd lehelyezem azt az asztalra - És pillanatnyilag ötletem sincs, hogy mi legyen a tét. Nem lehet csak a játék öröme? - Elég bugyuta a kérdésem, de persze fenntartom továbbra is annak lehetőségét, hogy ő ad valami tétet a meccsnek. Mindenesetre elébe tolok egy tányérkát, amiben sós perec és mogyoró van, magamnak pedig elkérek egy ugyanilyet a szomszéd asztaltól. Lehet kiröhög az asztaltársam, sőt én magam is mókásnak tartom, hogy ezek legyenek a tétek, de miért ne? Ezzel is erősbítem az iménti kijelentésem, hogy nem pénzben akarok játszani. Ha úgy látom, hogy a srác is készen áll, akkor megy neki is a két lap és nekem is, végül kezembe veszem a lapjaimat. Rezzenéstelen arccal szemlélem őket, majd ugyanilyen kimérten leteszem őket az asztalra. Tétnek beteszem a nagy vakot, két mogyorószemet kezdésképpen. Ha beteszi ő is a tétet, s nem kíván emelni, akkor ismét a kártyákhoz nyúlok. Ha emeli a tétet, akkor megadom. Minek is visszakoznék. Majd égetés és lássuk a flopot!


A hozzászólást Anatole Saito összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 20 2013, 00:46-kor.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Cardinal Hétf. Május 20 2013, 00:38

Az Ász és a Király párbaja 43Az Ász és a Király párbaja 24Az Ász és a Király párbaja 8
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal0/0Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 01:05

Mi tagadás, meglepődöm. Bizonyos szempontból szerencse, hogy arcom most is nyugodt tud maradni. Nem akar pénzben játszani? Yare-yare, azok a mocskos sztereotípiák... besétálok a Karmazsinba, és azt gondolom, hogy az első fickó, akivel találkozom, ki akar fosztani. Ezek szerint ez nem így van, remek.
-Őszintén szólva nem szeretek pénzben játszani, úgyhogy ez kiváló ötlet. - mutatok rá a mogyorós tálkára, amit magam elé húzok. Jó parti lesz ez, és még az aranyamat sem nagyon kell féltenem.
Mikor elém csúsztatja a két lapot, és beadja a nagyvakot, én odarakok egy... hm... nevezhetnénk 'kreditnek', vagy más marhaságnak, de a mogyoró tökéletesen megfelel. Szóval odarakok egy mogyorót kisvakként.
Mikor megnézem a lapom, arcom teljesen ugyanolyan nyugodt, mint eddig. Nem is tudtam, hogy ezt az arckifejezést ilyesmire is fel tudom majd használni... akkor én most bizonyos értelemben a konstruktivizmus elvét követem? Inkább nem, nem szeretem az elmebetegeket. Maradjunk a 'véletlen egybeesés' fogalmánál. Mindenesetre nem emelek, ellenfelem ugyanígy tesz.
Mikor jön a flop [majdnem fpolt írtam, rpfoi], agyam beindul.
Lássuk csak... mit is tudok a pókerről? Ellenfelem arcából semmit nem tudok kiolvasni, szóval maradok a saját információimnál, és erre alapozva csinálok valami marhaságot. De, hogy legalább a látszat meglegyen, tűnődöm egy kicsit. Az sosem árt, pedig a döntésem egyértelmű.
-Kivárok. - mondom nyugodt hangon. Nem csinálhatok túl nagy ökörséget ezzel, legfeljebb dobom a kézbe ász párt... izé, a lapjaimat. Ha meg rám emel... hm, azon ráérek akkor filozofálni. Én nem sietek sehova. A zene kellemes, a whiskey finom, mobolni nem tervezek, úgyhogy ez így pont jó. Legalább az elmémet is megdolgoztatom kicsit.
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 01:23

Igazi kihívást nyújt nekem ez a fickó. Az arcáról legalább annyira nem lehet leolvasni semmit, mint ahogyan az enyémről sem. Kész tanulmány a fizimiskája, s hiába próbálom tüzetesebben végigmustrálni a mimikáját, nem találok árulkodó jeleket. Mondtam én, hogy nem szabad elhinni, hogy kezdő játékos. Próbálok még egy sort erőlködni, s azzal kiidegelni, hogy csak nézem és nézem őt, de úgy tűnik hatástalan. Így hát tekintetemet végre a lapokra emelem, s ekkor pillantom meg először a termést. Két káró, egy kör. Az egyetlen nagy lap a király, a két kisebb nem egybefüggő, maximum a 9 és a király között alakulhat ki sor. Lássuk újra mi van nálam. Persze tudom mi van nálam, de hát picit játszadozni is kell, nehogy megkönnyítsük az ellenfél dolgát. Enyhén csücsörítek, miközben agytekervényeimen az áramkörök görkorcsolyával száguldoznak, majd a mogyorós tálka után nyúlok. Ám ahelyett, hogy emelném a tétet, bedobok a számba pár nasit. Jóízűen rágcsálom, majd ajkamhoz emelve a poharamat, kihasználva, hogy meg kell döntenem kissé a fejem, felnézek ellenfelemre. Elégedetten törlöm meg a számat, jólesik a sós után az enyhén savanyú nedű a csípős vodkás maró utóízzel.
- Check nálam is. - Pillantok fel újra a fiatalemberre, tekintetemet pedig megpróbálom az övébe fúrni, hogy elszántságom és megingathatatlanságom tükröződjön szemeimen keresztül. Persze nincs mit vesztenem, csak egy tál mogyorót. Valamivel lehet mégis izgalmasabbá lehetne tenni ezt a játékot. Valami tét mégiscsak kellene. Olyasmi, aminek nincs anyagi vonzata.
- Azon gondolkodom, hogy mégis lehetne valami tétje a meccsnek. Ha én nyerek, akkor megteszel nekem valamit, amire kérlek. Ha te nyersz, akkor én jövök neked egy szívességgel. Mit szólsz? - Sosem árt, ha az ember bebiztosítja magát ilyesmikkel, persze az is lehet, hogy valami bugyuta kérésre fogom ellőni, például olyanra, hogy igyon chilis vodkát. fogalmam sincs mire fogom használni azt a kérést, de bármikor jól jöhet még. Persze ehhez az kell, hogy elfogadja ezt az ajánlatot, na meg, hogy nyerjek. az nem egy elhanyagolható momentum, s a turn még csak most jön. Újból égetek, majd jöhet a következő lap.


A hozzászólást Anatole Saito összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 20 2013, 01:31-kor.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Cardinal Hétf. Május 20 2013, 01:24

Turn

Az Ász és a Király párbaja 43Az Ász és a Király párbaja 24Az Ász és a Király párbaja 8 Az Ász és a Király párbaja 3
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal0/0Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 01:54

Ellenfelem, ha jól is titkolja, gyakorlott lehet az ilyesmiben. A mogyoró felé nyúl, majd... hm, bekap párat.
Nos, erre kíváncsi vagyok... a pasas gyakorlottsága, vagy az én megrendíthetetlen nyugalmam? Érdekes helyzet, főleg, hogy már a turnt is felfordította. Állom a pillantását, hosszan, keményen, de hiába próbálkozik, arcizmom sem rezdül. Sokat gyakoroltam már ezt, a való életben szintúgy, mint itt, a Sword Art Online világában. Harc közben is zavartam már meg ellenfelemet nyugodt tekintetemmel, miért pont most ne menne? Hisz ennek még tétje sincs.
Vagy mégis? A férfi ötletén pislogok párat. Arcom nyugalma egy pillanatra megszakad, és érdeklődésbe csap át... csak azért, hogy rögtön utána kiüljön rá a megszokott érzés.
-Hm, szívesség? Érdekes feltétel, nem mondom. Mindazonáltal benne vagyok. - elment az eszem? Meglehet. Ezzel konkrétan azt mondtam, hogy oké, megteszek neki egy szívességet. Annak az esélye, hogy megnyerjem ezt a párbajt, nem túl nagy... és most nem erről a leosztásról beszélek, hanem az egész játszmáról. Nem sokat pókereztem eddig, és bár hallottam valamit arról, hogy a profik esélyeket számolgatnak, meg ilyenek, nem nagyon van ehhez kedvem. Maradok az ösztönnél, a szerencsénél, na meg az eszemnél. Ha nagyon gázos a helyzet, úgysem fogok félni a meghátrálástól.
Nos, akkor dolgozzunk! Mit is fogok csinálni? Hm, nem is tudom. Dehogynem. Egyértelmű.
-Akkor a változatosság kedvéért checkelek. - nem a lapjaimra, hanem ellenfelemre nézek, mintha az előbbiek lényegtelenek lennének. Belekortyolok az italomba, és várok. Várok ellenfelem lépésére.
-Egyébként, ha már játszunk, nem árt tudnunk egymás nevét. Ha nem gond. Én Kyuushiro vagyok. - nyújtom kezem. Mintha ismerős lenne, de honnan? Ehh, pedig biztos, hogy láttam már valahol...
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 11:10

Azt tudom magamról, hogy ha küzdőtéren párbajozok, akkor képes vagyok annyira koncentrálni, hogy még beszélni is elfelejtek. Pedig az nálam nagy szó, hogy nem ömlik belőlem a szöveg. Amikor az ellenfelem mozdulatainak kifürkészésére koncentrálok, közben a sajátomat is koordinálom, akkor valahogy nem jön szó az ajkamra, hisz mind a fejemben cikázik, hogy megfelelő manővert építsenek fel. Ilyenkor az arcom is átvált pókerarcba, amelyet néha vigyorgás tör meg, akkor is, ha nem feltétlenül én vagyok az esélyesebb.
Pókerezés közben is valami ilyesmi játszódhat le bennem, hisz végül is ez a játék két elme összecsapása, melyben a kártyalapok a fegyverek. Egy pillanatra megállok, mielőtt rápillantok a turn lapra, s próbálom fejben lemodellezni azt a komoly ábrázatot, amit most vághatok. Esküszöm, volt, hogy tükör előtt gyakoroltam anno a vállalati jog vizsgám előtt, egyrészt, hogy az oktató előtt tudjak vakítani, másrészt, mert az üzleti életben valóban szükséges a pókerarc begyakorlása. Én néha túl heves és hirtelen haragú vagyok, főleg akkor, ha az érzéseimen táncolnak szöges bakanccsal, de dolgozom ezen is. Most azonban nem esik nehezemre megtartani a fapofát, még akkor sem, mikor meglátom az ászt.
- Szóval szugerálod a paklim, hogy kijöjjön egy sor neked- húzódik hamiskás mosoly az arcomra, miközben felpillantok az ellenfelemre. S való igaz, ha jumbó és dáma van nála, az kellemetlen. Persze nálam is lehet ez a két lap.
Közben az idegen bemutatkozik nekem, a neve nem igazán ismerős, nem láttam egyik tornán sem, viszont most veszem csak észre, hogy az életsávja mellett ugyanaz a fehér rózsa van, mint Thundernek. Elfogadom a felém nyújtott kezet, majd férfiasan megszorítom. - Anatole - Zárom rövidre a bemutatkozást, nem kívánok arcoskodni most a céhemmel. Megfordul a fejemben, hogy nem a saját nevemen mutatkozok be, ki tudja milyen alak ez az idegen a valóságban, azon túl, hogy idekeveredett az asztalomhoz. Ezután ismét megnézem a biztonság kedvéért - vagy éppen másért - a lapjaimat, majd újra a mogyorós tál felé nyúlok. Ezúttal azonban nem szívatni akarom, hanem emelni. Merthogy emelni kell. A játék ezen szakaszában muszáj, ha másért nem, hát a magabiztosság vagy annak látszatának megtartása végett.
- Emelem a tétet. A szívesség mellé egy fogadalom is jönne. Tartod? - pillantok rá elszánt tekintettel, miközben a mogyoró tétek mellé helyezek egy sós perecet. Még mindig fogalmam sincs, hogy miket kérhetnék tőle, de kár ilyesmin agyalni, amíg le nem zajlott a meccs. Miért is élném bele magamat a győzelembe? A póker nem a biztos győzelemről szól. Arra viszont sokkal jobban kíváncsi vagyok, hogy ő mit kérne tőlem és milyen fogadalomra sarkallna. Lehet ezért kockáztatok ennyit?
Tapasztalataim szerint az utolsó lap sose hozza el a megváltást, de ez Aincrad, ahol Kayaba keze mindenhova elér, lehet éppen ebbe a meccsbe is, s lehet a leosztásokat is ő irányítja ebben a percben is. Emellett szöget üt a fejemben az a gondolat, ami korábban eszembe jutott: mi van akkor, ha ő is egy olyan mocskos alak, mint akik ide járó törzsvendégek. Jobb lesz kicsit kikérdezni, persze csak finoman. - Nem láttalak még itt korábban... - jegyzem meg óvatosan.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 12:05

Nem tagadom, jó emberismerőnek tartom magam, de ellenfelemből nem tudok kiolvasni semmit. Na persze ez részben lehet amiatt is, mert nem vagyok járatos a kártya világában, és részben azért is, mert ő sem kezdő. Nekem pont kapóra jött a nyugalmam, de ennyi... mit tudok felmutatni a pókerezésben? Pont, hogy a szabályokat ismerem. Jó, a józan ész sokat segít, de messze nem elég.
Halványan elmosolyodom, mikor a férfi szuggerálásról beszél. Nem hiszek az ilyen dolgokban, már régóta nem.
-Hát... ha te mondod... - mondom érdeklődő hangon. Mindig is érdekeltek azok a spekulációk, amiket ellenfeleim alkotnak a mozdulataimból, a rezdüléseimből... persze nem mindig akadok össze könnyen kiismerhető ellenféllel. Például ha ezzel a férfival harcolnom kellene, nem tudom, hogy taktikáznék. Valószínűleg nem sok mindent olvasnék ki a mozdulataiból.
Anatole. Nem ismerős a név, egyáltalán nem. Vajon erős lehet? Fogalmam sincs, de valószínűleg nem is most fogom megtudni. Nem, mintha ez lenne létezésem egyetlen célja.
Mikor ellenfelem a tálka felé nyúl, megijedek. Nem tagadom, megijedek, arcizmaim majdnem kicsúsznak az irányításom alól. De csak majdnem.
Egy perec? Gyakorlati értéke nem sok, viszont eszmei értéke... fogadalom? Érdekes játékká alakult a 'játék öröméért' vívott parti. Ha most dobok, jövök neki egy szívességgel. Ha megadom... hm, akkor egy szívességgel és egy fogadalommal jövök neki.
-Dobom a lapjaimat. - mondom rezzenéstelen nyugalommal. Hát, reméltem, hogy a turn segít rajtam, de nem jött be. Sajnos. De hát ez csak játék.
-Azonban a visszavágó jogát fenntartom. - gyorsan összeszedem a lapokat, és keverek. Mozdulataim nem árulkodnak túl nagy gyakorlottságról e téren, de azért nem ejtem ki a kezemből a paklit a néhány összepörgetés közben.
-Igen, még nem láthattál itt. Nem szoktam ilyen helyeken megfordulni, most is csak kíváncsiságból vagyok itt. Szeretnék kicsit kikapcsolódni, ennyi. - hazugság? Inkább féligazság. A helyes megfogalmazás ez lenne: 'Mióta elkezdtem fejlődni, nem szoktam ilyen helyeken megfordulni.'
Gyorsan leosztok, majd berakom a nagyvakot. Két mogyoró. Ezután megnézem a lapjaimat, és várok ellenfelem akciójára...
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 12:51

Hát kész esettanulmány ez a srác, én mondom. Most szívesen látnám magunkat kívülről. Ranmaru óta nem láttam ilyen faarcú embert, igazán megizzaszt, hogy kifürkésszem a gondolatait. A válaszai is sablonosak, tudtam én, hogy nem egy kezdővel van dolgom. Úgy tűnik azonban, hogy ezzel az emeléssel sikerült megtörnöm, dobja a lapjait. Rettentően ügyel arra, hogy ne látszódhasson csalódottság vagy bármilyen más érzelem az arcán, éppen ezért én megengedek magamnak ismét egy hamiskás mosolyt. Elégedett vagyok, miért tagadnám.
- Ezek szerint jössz nekem egy szívességgel... - Hangomban bujkált némi kérdésre utaló ív, hisz nem lehetek benne biztos, hogy nem fog elkezdeni majd visszakozni. Viszont az meglep, hogy visszavágót akar, az meg pláne, hogy már fel is markolja a paklimat. Kicsúszik egy pár pillanatra irányításom alól a mimikám, meglepettségem tükröződik némiképp az arcomon. Nem szeretem, ha nyúlkálnak a paklimhoz, nagyon hozzám nőtt. De hogy lássa, nem csalok, nincsenek trükkök és cinkelt lapok, végül nem veszem vissza magamhoz a kártyáimat, hanem hagyom, hogy most ő keverjen. Nem pörgeti olyan profin a kártyákat, mint én, de lehet ez is csak altatás.
- Értem, szóval kikapcsolódás. Hisz mi másért is jönne az ember ez időtájt ebbe a bárba, ha nem a zenés-táncos műsorokért - Hangomban ismét bujkál a kérdés lehetősége is, őszintén szólva még mindig tapogatózok, bár balga dolog azt hinni, hogy bármit is elkezd majd csacsogni magáról Kyuushiro. Pierrékkel való találkozás óta nagyon óvatos lettem az emberekkel, sosem bízhatok meg igazán senkiben, csak azokban, akiket a kezdetek óta ismerek és vállvetve harcolunk együtt a fronton. Bár lehet kezdem túlzásba vinni az óvatosságot, hisz a férfi indikátora zöld és nem tűnik rossz arcnak. - A visszavágó pedig még belefér a műsor előtt. - egyezek bele én is a második leosztásba. Lássuk milyen lapot szánt nekem Fortuna, avagy Kayaba. Rezzenéstelen arc marad, az alap tétet pedig berakom, ráhívás nélkül. Indul a mandula.


A hozzászólást Anatole Saito összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 20 2013, 13:28-kor.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Ducker Hétf. Május 20 2013, 13:07

Flopp

Az Ász és a Király párbaja T10_www.kepfeltoltes.hu_Az Ász és a Király párbaja TJ_www.kepfeltoltes.hu_Az Ász és a Király párbaja K6_www.kepfeltoltes.hu_
Ducker
Ducker
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 80
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/10Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/10)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 14:01

Remek, az érzelmeimet sikeresen elrejtem mások elől. Ezzel csak az a baj, hogy önmagában nem jó semmire. Attól, hogy Anatole nem tudott semmit, még borzalmas lapjaim voltak. Nem hiába dobtam el. Az elégedett mosollyal pedig nem törődöm, hiszen megérdemli. Egészségére!
Na de most én osztok... nem mintha csalással gyanúsítgatnám a férfit. Eszembe sem jut, csak a formaság kedvéért akarok én keverni.
Ellenfelem arcán enyhe csodálkozás tükröződik, mikor a pakliért nyúlok. Készen állok arra, hogy ha szól, visszaadjam, de erre nem kerül sor. Nyugodt mozdulatokkal osztok, majd megnézem a lapot. Miután nem emel, égetek, majd kirakom az asztalra a flopot.
Egy, kettő, három.
Továbbra sem mutatok érzelmet arcomon, habár... mintha... mintha sóhajtanék egy aprót. Egy nagyon kicsit, alig hallhatót. Hogy észreveszi-e? Hát, remélem, nem.
A lapjaimra nézek, majd a flopra. A két összefüggő, ráadásul egyszínű lap nyilván Anatolénak is feltűnik. Mit csinálnék a helyében? Könnyű ezt mondani, de konkrétan még semmit nem csinált. Egyelőre azt kell elérnem, hogy ő ne tudjon semmit kiolvasni a viselkedésemből.
-Check. - mondom nyugodt arckifejezéssel, majd belekortyolok a whiskeybe. Kezd fogyni, ráadásul, ha nem innám ilyen lassan, már a fejembe szállt volna. Hát na, nem vagyok iszákos. Viszont így nem okoz különösebb problémát a nyugalmam megtartása. Remélhetőleg. Ha majd az asztalt fogom verni, hogy 'Ez az!', és ugrálok, akkor tudom majd, hogy nem kellett volna annyit innom. De ilyesforma veszély egyelőre nem áll fenn.
Lássuk a medvét! Nemcsak jó lapokkal lehet csőbe húzni ám, ezt még én is tudom. Hát most majd kiderül, mit ér a kezdetleges taktikám Anatole ellen.
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 14:28

Mielőtt megnézném a leosztást, végig asztaltársam arcát fürkészem. Sokkal jobban élvezem az ő elemezgetését, mint magát a játékot, a lapok lehetőségeinek boncolgatását. Amúgy is szokásommá vált itt a Karmazsinban, hogy figyelgetem az embereket, szóval most sem teszek mást, csak testközelből, s némi befolyásoló tényezővel is bírok. A válaszaimra azonban nem reagál, úgy tűnik túlságosan elkezdett koncentrálni a lapokra, s mintha haloványan változott volna a mimikája is, de nem tudom egyelőre megfejteni. Lehet blöff, lehet valós csüggedtség. Majd kiderül. Ideje nekem is megnézni a lapokat.
Érdekes flopp, kissé hajaz az előzőre, mert sor gyanús ez is. A fickó tényleg nagyon szugerálhatja a paklimat érte. Szívem szerint ismét elmosolyodnék, de tartanom kell magamat az eddigi fapofa taktikánál. Bár nem tudom mit váltana ki belőle, hogy ha most váltanék a jellememen és hoznám a túlmozgásos bohócot. Ehh, semmi kedvem hozzá, maradjunk a megfontoltságnál és a pókerarcnál. Hmm, csak most esik le, hogy ez a flop nem csak hogy sorgyanús, de még akár royal flush is lehet belőle. Na de mit tudok én ezzel kezdeni, lássuk újra a lapjaimat.
- Check - jelentem ki én is magabiztosan, ezúttal mosoly nélkül. - Jöhet a turn, Kyuushiro úrfi. - Ízlelgetem még a nevét, na meg kíváncsi vagyok vált-e ki belőle bármilyen reakciót is az, hogy a nevén szólítottam. Vannak, akik már rögtön a kézfogás utáni pillanatban el is felejtik a bemutatkozó nevét, s ami a másik oldalt illeti, akadnak olyanok is, akik nem szeretik, ha folyton a nevükön szólongatják. ráadásul azt sem szereti mindenki, ha úrfinak hívom, lehet ez is ki tudja zökkenteni.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Ducker Hétf. Május 20 2013, 14:31

Turn

Az Ász és a Király párbaja 17Az Ász és a Király párbaja 13Az Ász és a Király párbaja 36Az Ász és a Király párbaja 42
Ducker
Ducker
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 80
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/10Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/10)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 15:01

Hm, Anatole meglehetősen szorgalmasan fürkészi az arcom. Nyugodtan fürkészheti, mert a nyugalom, az enyhe mosollyal karöltve mintja rátapadt volna. Érzelem nem látszik rajta, úgyhogy hiába néz ilyen átható tekintettel.
Check? Ő is kivár? Hm, nem túl aktív játékos. Vagy egyszerűen nincs mázlija. Ismerős érzés, mit mondjak...
Kyuushiro úrfi? A játszma kezdete óta először jelenik meg normális érzelem az arcomon. Elmosolyodom, és csodálkozva ellenfelemre nézek.
-Úrfi? Hm, kicsit meglepő... tudod, a céhvezérem is mindig így hív. Nem mintha zavarna... - zavar, hogy megtörtem a maszkom? Dehogyis. Ez egy baráti párbaj, a beszélgetés éppen annyira része, mint a feszült koncentrálás. Mondjuk feszült a halál, én nemcsak külsőleg vagyok nyugodt. A lapjárás mellékes, azon nem muszáj idegeskednem.
Hát akkor a turn... egy alacsony lap. Ellenfelemnek nem tudom, hogy segít-e... a sor lehetőségét gyakorlatilag kilőtte, szóval ha erre várt, akkor csalódhatott. Bár ez nem valószínű. Ha egy alacsony és egy magas lapja van, akkor elképzelhető, hogy pont telibe kapta a lapot, és van egy párja... és persze ott van annak az esélye is, hogy monster kombinációja van, és nagy ívben tesz a turnra.
Bármi megtörténhet. Egyelőre csak azt teszem, amit tennem kell. Kezemmel a tálka felé nyúlok, és kiveszek egy mogyorót.
-Akkor maradjunk az előbbinél! Egy szívességet ajánlok fel tétként, ha te is megteszed ugyanezt. Természetesen, ha netalántán én nyernék, a két szívesség nem semlegesíti egymást, és mindkettőnknek végre kell hajtania. Amennnyiben pedig vesztek... hát, akkor kettővel jövök neked. Elfogadod? - és odateszem a kezdőtétekhez a mogyorószemet. Hangom egyenes, sima marad, arcomra visszatér a nyugalom. Vajon erre mit lép a másik? Bevállalja?
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 15:54

A céhvezére? Úrfizza? Valaki lopja a szövegem ._. Na minjárt utánajárok én ki ez a bizonyos céhvezér, de előbb foglalkozzunk kicsit a játékkal. A turn egy elég low lapot hozott, bár nézőpont kérdése, hogy mennyire haszontalan. Akármelyikőnknek jól jöhet, ha a párja kézben van. Ellenben a royal flush, a szín na de még a sor is innentől kezdve felejtős, mert mint mondottam, az utolsó laptól nem szabad csodát várni. Lássuk miből élünk. Ismét kezembe veszem a lapjaimat, s miközben azokat szemlélem, Kyuu keze a mogyorós tál felé vándorol. Eszembe jut, hogy kortyolhatnék közben egyet az italomból, de tiszta fejjel szeretném lejátszani ezt a visszavágót is. Éppen ezért, rezignált tekintettel szemlélem végig, ahogy emeli a tétet a képletes zsetonokkal, majd ismét halovány mosolyra húzódik a szám. Tetszik, hogy megjött a kedve a kockáztatáshoz. S bár biztos vagyok a lapjaimban és a képességeimben, ezúttal nem állt szándékomban emelni. Miért nem? Mert nem akarom lemásolni az előző menetet, azzal túlságosan kiadnám magam és a taktikámat. Örültem is, hogy az előbbi leosztásnál nem erősködött, hogy mutassam meg a lapjaimat, mert azzal most sutba vághatnám az eddigieket. Nem feltétlenül azért, mert blöfföltem, de hát ki tudja.
A tétje, jobban mondva a körítő szöveg roppant szimpatikus számomra, nem akar kihátrálni a szívességtétel alól, s éppen ezért nekem sincs okom arra, hogy ne fogadjam el a kihívást és az emelést. - Megadom a tétet, részemről is felajánlva ismét egy szívesség. - Rakom be én is a mogyorót, majd pár szemet bedobok a számba is. Lássuk, mi lesz a vége ennek a visszavágónak.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Ducker Hétf. Május 20 2013, 16:02

River

Az Ász és a Király párbaja 17Az Ász és a Király párbaja 13Az Ász és a Király párbaja 36Az Ász és a Király párbaja 42Az Ász és a Király párbaja 34
Ducker
Ducker
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 80
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/10Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/10)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 17:02

Oké, az emelés megtörtént, és Anatole gond nélkül tartja is a tétet. Végül is, nagy bajom nem lehet, legfeljebb két szívességgel fogok lógni. Mindenesetre több akció nincs, egy égetés után jöhet is a river.
Hm, low lap. Ez önmagában nem is lenne nagy gond, de van egy pár az asztalon. Ez eléggé felborítja a stratégiám, ami persze amúgy sem túl stabil, de hát ezért hívják a pókert szerencsejátéknak. Persze, ha ezt egy profi pókeresnek mondanám, pár foggal kevesebbem lenne a kelleténél, de bárki bármit mond, szerepet játszik ebben a játékban a szerencse is. Nem is kicsit.
Ha ez harc lenne, nagy levegőt véve koncentrálnék ellenfelem következő mozdulatára. Itt viszont nem fegyverrel csapkodunk, hanem elménket használjuk, és ellenfelünk minden rezdülését figyeljük, hogy aztán bevihessük a végső, halálos csapást. Szerencse, hogy ettől nem lehet bepirosodni, bár ez a pár leosztás nem is ér fel nagyságrendileg egy komplett pókerpartival.
-Lássuk csak... check. - mondom. Semmi szükségem ennél is nagyobb hazardírozásra, elég az, ami most van. Pillanatnyi megingásom véget ért, újból stabil a lelkiállapotom, és nyugodtan nézem ellenfelem reakcióit. Milyen lapjai lehetnek? A monstert zárjuk ki, hiszen akkor úgysem érdemes taktikázni meg filozofálni. Ahhoz túl profi, hogy egy ász-low kombinációra alapozzon, úgyhogy abban sem reménykedhetem, hogy van egy felesleges ásza. Persze lehet, hogy szerencséje van, de valószínűbb, hogy sorra alapozott. A megadása jelenthet sokmindent, bátorságot, vakmerőséget, jó lapot, vagy éppek csőbe húzást... több leosztás és nagyobb gyakorlat kellene, hogy tudjak olvasni a tevékenységeiből. Hát csak várok.
Amennyiben checkel, megmutatom a lapom, ami:
Spoiler:
Ha emel, megadom, és úgy mutatom meg a lapomat.

[off] Gyorsan akarod befejezni, ezért írtam le a lapjaimat. Kérlek, karakter szemszögéből ne vedd figyelembe, bár bízom benned ennyire. [/off]
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Anatole Saito Hétf. Május 20 2013, 17:32

Egyre feszültebb vagyok, kezdem belelovalni magam a játékba. Nem amiatt izgulok, mert ha kockáztatok és veszítek, akkor lógok én is egy szivességel, hanem csak úgy a játék hevületétől. Úgy vélem jó emberismerő vagyok, a fickó pedig nem akar átverni, tényleg csak a játék öröméért folytattuk. Na meg ha én veszítettem volna el az első leosztást, szintúgy kértem volna egy visszavágót. Az embert hajtja a büszkesége, a "csakarétis" érzés, s az én lelkem is akkor nyugodna meg, ha kijönne egálra a meccs. No de lássuk a rivert. Hatos, tehát van egy pár leosztva az asztalon. Ha van olyan mázlista, hogy fullja van, akkor végem. Azt nem tudom űberelni. Annak kicsi az esélye, hogy hatos pókerje van, mert emlékeim szerint nem akkor hívott rá, mikor a hatos feljött. Bár altathatott is. És akkor lehet még két párja jumbóval. Az is szívás lenne. Viszont csak két-három olyan eshetőséget találtam, amellyel elverhetne, így úgy érzem megéri kockáztatni. Másrészről hülyeség lenne nem kockáztatni, hisz ha eldobom a lapomat, akkor is jövök egy szívességgel, ha meg megtartom, akkor van esély akár a győzelemre is. Ő csekkolt, most rajtam a sor.
- Ki egyébként a White Rose céhvezére? - húzom egy kicsit az agyát, mielőtt visszatérhetnénk a pókerhez - Add át üdvözletemet kérlek Thundernek, a céhtársadnak. - Bízom benne, hogy Thun jobb hangulatban van, mint amikor utoljára találkoztunk és elvertem a párbajunkon. Szeretnék jó viszonyt ápolni vele, hisz neki köszönhetem a pörölyömet, arról nem is beszélve, hogy nem árt egy másik céhhel sem jóban lenni, nem feltétlenül kell rivalizálnunk. De hogy visszatérjek és lezárjuk végre a játékot még a show kezdete előtt, ideje válaszolnom is. Kopogok az asztalon, jelezve, hogy nem kívánok emelni, ennyire azért nem vagyok biztos a dolgomban úgy, mint az előző leosztásnál. Kyuu a szabályok értelmében megmutatja a lapjait, amelyek láttán elmosolyodok. Nincs más hátra, megmutatom én is a lapjaim: pikk 9 és káró 10.
- Örülök, hogy döntetlenre jött ki a vége - nyújtok kezet a férfinak elismerésem jeléül, szépen végigvitte a taktikáját - Így tehát jövök én is neked egy szívességgel és te is nekem egyel. Amondó vagyok, hogy én nem szeretném ellőni ezt a szívességet, mert még bármikor szorulhatok a segítségedre, amikor ez jól jöhet. Arra viszont ígéretet teszek, hogy nem élek vissza a lehetőséggel. Amire pedig szavamat adom, az úgy is lesz. Az Artes Liberales céhvezérét még sosem érték hazugságon, kérdezz utána bátran, ha nem bízol a szavamban. - S ha elfogadta a kézfogásom, csak most, a beszédem végén engedem el a kezét. A színpadon egyre nagyobb a mozgolódás, úgy tűnik hamarosan kezdetét veszi a műsor. Arcomon még mindig mosoly ül, fejemmel pedig a zenészek felé intek, hogy Kyuu is észrevegye őket. - Szívesen folytatom veled a társalgást, de ha megengeded, előbb megnézném a műsort. - Majd összegyűjtöm a lapokat, gondolok rá, hogy utoljára még végigpörgetem a paklit a kezeim között, de már nem érzem szükségét. Az idegennek sikerült elérnie, hogy egyetlen estére elűzzem a búbánatomat és kicsit felengedjek. Jólesően kortyolok bele az italba, a hangzavartól innentől kezdve úgysem értenénk tisztán egymást, így remélem nem sértem meg azzal, hogy most már a díva produkciójára és a zenére terelődik innentől kezdve a figyelmem.

// Köszönöm a játékot, nagyon király volt Very Happy //
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal10/5000Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Kyuushiro Hétf. Május 20 2013, 19:10

Ez az, lassan kezdek belejönni. Bár profinak messze nem vagyok mondható, az érzelmeim elrejtése és a stratégiai érzékem talán ér valamit.
...a szerencsémmel együtt, persze.
-A céhvezérem? Ryutoshi Kurasai a neve, egy lovag. Tudtommal pár szinttel nagyobb nálam... persze ez nem nehéz.
Thunder említésére önkéntelenül is a Szabdalómra csúsztatom a kezem. Hát igen, csak úgy kölcsönadott egy ilyen értékes tárgyat... nem semmi.
-Rendben, átadom. - nem is tudtam, hogy ismerik egymást. Meg azt sem, hogy felismeri a céhlogómat. De hát kicsi a világ, különösen ez. De ideje visszatérni a játékra, a végén még kizökkent a ritmusból...
Mikor ő is checkel, felfordítom a lapom. Elmosolyodik, és ő is így tesz. Kilences, tízes. Nyertem a dupla párral, szerencsére. Bár nem volt nehéz dolgom... egyszer emeltem, és ennyi.
Besöpröm a 'téteket', amit el is helyezek a tálkámban. Elfogadom Anatole baráti kéznyújtását, majd nyugodtan hallgatom végig a beszédét.
...amin pislogok párat. Arcomon valami megjelenik. Nem csodálat, ámulat, inkább csak meglepődés.
A leghíresebb céh vezérével játszogattam? Ez igen! Nem vagyok olyan típus, aki elájul a rangtól, de ez a fickó erős. Nagyon. Talán még a frontharcosok között is erősnek számít. Ez érdekel engem, nem az, hogy hol vezér.
-Hiszek neked, és ugyanezt ígérem meg én is. - nekem nincs olyan hírnevem, mint neki, de legalább annyira megbízható vagyok. Ezt önteltség nélkül mondhatom.
Fejemet a mutatott irányba fordítom. Tényleg mindjárt kezdődik valami nagy banzáj, és ha már itt vagyok, meghallgatom. Felhajtom italom maradékát, egy arra járó felszolgálótól újat rendelek, a 'tétek' egyik tálkáját magam elé húzom, majd várom az előadást...

[off] Én is köszönöm! Még nem vívtam ilyen... hm, ilyen stílusú kt-t, de soha nem késő elkezdeni Very Happy [/off]
Kyuushiro
Kyuushiro
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 398
Join date : 2013. Mar. 09.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal871/900Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (871/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Cardinal Kedd Május 21 2013, 12:02

Ossu!

Nagyon jó volt olvasni ezt az alternatív párbajt két ilyen pókerre született karakterrel Very Happy Nyereményetek 30 xp és 70 arany. Lezárom a küzdőteret.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Az Ász és a Király párbaja Exp_bal0/0Az Ász és a Király párbaja Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Az Ász és a Király párbaja Empty Re: Az Ász és a Király párbaja

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.