Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parazita vs. Metamorph

3 posters

Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Pént. Május 03 2013, 20:03

Alig kaptam meg a Metamorphot, máris próbálgatni kezdtem, hogy mire képes. Szépen felvett bármilyen alakot, amire gondotlam egy röpke másodperc alatt, s nagyon tetszett az ezzel járó minden praktikusság. Végre valahára kardot is tudtam fogni a kezemben, de ugyan úgy kaszává is bírtam alakítani, de a ezen kívül rengeteg különleges dologra is fel bírtam használni. Ez azonban mind csak gyakorlás, ismerkedés volt a fegyverrel, hogy rálássak a képességeire. Még mindig első szintű, s keveset sebez, de azt hiszem egy nagyszerű és hasznos társammá tudom kovácsolni az idő múlásával. Be kell valljam: nem szívesen váltam meg az ördög villámtól, hűséges társam volt sokáig, de végül búcsút intettem neki abban a reményben, hogy a Metamorphal is hasonlóan sikeres küzdelmekben veszek majd részt.
Na szóval. Mint mondottam volt, gyakoroltam a fegyverrel, de csak egyedül, küzdelemre még nem volt ambícióm menni vele, a céhtársakat meg kihívni végleg nem volt kedvem. Így hát felkerekedtem: felvettem egy csinos rucit, olyan jó feszülőset, aztán arra ráhúztam a páncélom, végül magamhoz édesgettem a gyűrű alakú fegyvert, s felhúztam a bal kezem gyűrűs ujjára.
Így indulok el a városba, kissé lengén, mégis védve, titkon egy legendás fegyverrel a tarsolyomban.
Vadászok, de hogy kire? Ellenfélre, ez természetes. Azzal az Allen fazonnal is tök egyszerűen ment a dolog. Kihívtam, elfogadta. Az emberek errefelé készségesek, s ezt örömmel tapasztalom.
Megállok a főtéren, s onnan kezdek kémlelni a szélrózsa minden irányába megfelelő áldozatra várva. Nem kell sokáig strázsálnom, jön egy feketébe öltözött fickó. Mintha csak azért sétált volna erre, mert tudja, hogy itt vagyok és mit akarok.
- Hé hapsikám! - kiáltok rá, s integetek erélyesen, hogy észrevegyen. - Milyen szép napunk van, nem igaz? Mit szólnál egy küzdelemhez? - hát igen, a harcra buzdító szövegeimet még gyakorolnom kell...
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Szomb. Május 04 2013, 21:15

Erőtől duzzadva keltem. Leugrottam a fáról és egy nagy nyújtózkodást követően a város felé vettem az irányt. Nem siettem különösebben. Időm, mint a tenger. Úgy ismertem már a környéket, mint a tenyeremet így térképre sem volt szükségem hogy megtaláljam a legjobb utat. Út közben megettem egy szendvicset és felvettem a maszkomat. Az indikátorom vörösen izzott a szemembe és nem tudtam nem azt szuggerálni állandóan. Megöltem vagy kiszabadítottam? Bár kijutottam azt nem kérdeztem, hogy mi történt azokkal, akik idebent meghaltak. Végül is számít ez? Megöltem és feljebb léptem. Erősebb lettem és egy halom pénze volt a kölyöknek. Több gondolatot nem is voltam hajlandó erre pazarolni. Bár a szemem továbbra is folyton visszatévedt a kis csíkra.
A városba érve magamon éreztem a gyanakvó tekinteteket. A hosszú sötét ruha, a maszk az arcomon és a vörös indikátor a fejem felett megtette a hatását. Viszont nem zavart különösebben. Eddig is kilógtam a tömegből csak talán nem ennyire. Terveim szerint kicsit szétnézek a boltokban és nem ártana megtudni mi a helyzet a világban. Rég nem követtem a híreket.
A főtéren azonban egy nő kiáltását hallottam és bár alapból nem is figyeltem volna rá. Viszont szemem sarkából látva a nagy integetést mégiscsak odafordultam. Egy-két másodpercig kutattam az emlékezetemben aztán eszembe jutott, honnan ismerem. Ő az aki az Artes céhvezére mellett billeget a bossharcokban. Ha minden igaz Viol… eta vagy eto… Franc se tudja. Persze hogy ő is párbajozni akar. Mintha nem lenne jobb dolgom a világon, mint a bolond céhvezetőkkel párbajozgatni. A helyszín és az időpont, pedig még annyira sem jött be. Felé fordultam és ugyanazzal a szóval éltem, amivel Kotarut is elküldtem a francba legutóbb.
– Nem. - megfordultam és tovább indultam a dolgomra miközben egy kis kívánságot mormoltam el fejben. Ne szólalj meg, és ne gyere utánam.
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Kedd Május 07 2013, 07:31

Nemleges válaszát oly hitelességgel és határozottsággal vágja hozzám, hogy egész testemben megrándulok, mint egy marionettbábu, kinek a mestere szívrohamot kapott. Aztán megfordul és távozik, mintha mi sem történt volna. Ohh, ez aztán kegyetlen volt... A válaszából ítélve nem lehet gyenge, ahhoz túl erőteljesen válaszolt nekem. Akkor meg miért nem akar harcolni..? Hmm, netán annyira erős, hogy nem akarja felfedni mások előtt mire képes? Hehe, akkor még könnyebben a földbe tudom döngölni és különben is... Én is vagyok olyan erős, amire még én sem számítanék...
- Nem mész sehova... - suttogom egy kis gonosz mosollyal, majd jobb kezemmel a balom gyűrűsujja felé nyúlok, s lehúzom arról a Metamorphot, ami most még természetesen a kis ékszer alakjában pihen. Feltartom a gyűrűt, s a közepén lévő lyukon keresztül lesem kicsit a szürkésfekete alakot, majd marokra fogom a fegyvert, s gondolatban parancsolom neki, hogy változzon bumeránggá.
Másodpercek műve csupán, míg a kis ékszer alakja megváltozik, megnő, s felveszi egy bumeráng alakját, melynek világosbarna színe van. Nem sokat használtam még ezt a fegyvert. Ohh, lehet nem is jó ötlet hirtelen ilyesmivel kezdeni..? Valami egyszerűbb is megtenné igazából...
Újabb gondolatommal egy tenyérnyi követ varázsolok a Metamorphból, melyet egyszer feldobok, s elkapok. Aztán meglendítem a karomat és teljes erőből hozzávágom a "nem"-et válaszoló ürgének, aki jobban teszi, ha figyelni kezd rám, mert legközelebb valami nagyobbal és persze veszélyesebbel fogom meghajítani.
Ha a kő eltalálja az alakot, vagy ha nem, akkor is kinyújtom a kezemet tenyérrel fölfelé, s képességemmel visszateleportálom belé a fegyvert, amit aztán egy nagy kör-nyalókává formázok, s bekapom, nyalogatom felhívó pillantásokat vetve közben "nemleges" úrra.
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Kedd Május 07 2013, 20:57

Kopp…
Olyan hidegvérű pontossággal vágta a fejemhez a kavicsot, hogy egész testemben összerezzentem. A fejemben hallottam a kis hangot, ahogy üvölti: Fuuuu. Egy pillanatig az indikátorommal szemeztem. Szép vörös. Egy gyilkosság ide vagy oda már semmit nem számít. Legszívesebben fordulatból vágtam volna hozzá a késemet de, egyrészt itt nem sebez másrészt meg semmi kedvem utána azért rohangászni, hogy összeszedjem a kést. Na meg azzal egyből belemennék a hülye kis játékába. Így inkább egy másik de nehezebb módszerhez folyamodtam és minden erőmet bevetettem a siker érdekében.
Egy, kettő, három, négy, öt, hat, hét, nyolc, kilenc, tíz. Csak provokál. Felesleges foglalkozni vele. A levegőt kifújva lassan megfordultam. Éreztem, ahogy megtölti testemet a béke és a nyugalom érzése. Szinte éreztem, ahogy megtisztulok a negatív gondolatoktól. Nem fog feldühíteni.
– Csak nem párbajozni szeretnél? - mondtam neki azzal a kedvességgel, ami csak a haldoklónak jár. - Tudod, lenne más dolgom is. Sok dolgom. Időm, pedig nincs. Szóval, ha lennél olyan kedves és keresnél magadnak valaki mást, akit bosszanthatsz, azt nagyon megköszönném. Tényleg. - még egy enyhe meghajlást is produkáltam felé. - További szép napot és sok sikert a következő bossharchoz. - fejeztem be. - Remélem ott is, maradsz. - tettem még hozzá az orrom alatt morogva csak a miheztartás végett. Nem valószínű hogy hallotta de persze nem is volt cél. Boldog lehet. Ritkán küldök el ilyen kedvesen embereket az ***-ba. Nem fordítottam neki rögtön hátat, de ha úgy látom, hogy nincs semmi mondanivalója vagy belátja, hogy nincs időm a baromságaira, akkor fogom magam és ténylegesen is a dolgomra indulok.
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Vas. Május 12 2013, 12:49

A köves akciót sikerként könyvelem el fejben, mikor a srác megfordul és egyenesen rám néz. Kidugom a nyelvem és egy jókora nyalással illetem a nyalóka alakban lévő fegyvert, melynek igazából nincs íze, de legalább a feeling megvan és mások úgy se tudják, hogy a halálos fegyverem nyalogatom, szóval segáz.
Igazából annyira nem érdekel miről magyaráz a pali, hogy csak annyit hallok kijönni a szájából: "Ble-bla". Nem is izgat miről dumálhat, mert csak lesek rá arra várva, hogy indítsa már a küzdőtér kihívót, de csak nem teszi meg... Pedig a feje fölött piros indikátor lebeg, amitől én amúgy nem igen félek, de jelezheti, hogy nem riad vissza egy kis csihi-puhitól.
Összevonom a szemöldököm, mikor aztán egy perces néma csönd után megfordul és folytatja a megkezdett útját.
- Eeeeh? - nyögöm csalódottan, de egyben mérgesen is, ahogy az ellenfél jelöltem egyszerű lépésekkel akar kisétálni életemből. Ezt természetesen nem hagyhatom, szóval a nyalókát egy pillanat alatt átváltoztatom egy normál méretű csipogós gumicsirkévé.
Ezt követően pedig gyorsan odateleportálok mögé, lehetőleg hang nélkül. Bal kezemet gyengéden a vállára teszem, majd igyekszem magam felé fordítani, mintha csak egy régi ismerőse lennék, aki most vette észre az utcán. Azon vagyok, hogy ha megfordul, jól arcon törlöm a gumicsirkével, ami talán elég megalázó és idegesítő lesz ahhoz, hogy végre komolyan vegyen engem is kiálljon ellenem a harcra.
Nem akarom, hogy gyorsan lebukjon a teleportáló képességem, de biztos furának találja majd, hogy hogyan küzdöttem le oly' gyorsan a kettőnk közti távot.
- Na mi lesz már..?! - kérdem feszülten fintorogva és ha máshogy nem megy, megint megcsapom a csirkével.
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Hétf. Május 13 2013, 19:28

Dühítő, ahogy azzal a nyalókával szórakozik. Talán fel se fogta, hogy hozzá beszélek annyira belemerült.
– Grr - adtam hangot a nemtetszésemnek, ahogy elfordultam tőle. Attól tartok, ha még egyszer megszólal a képébe vágom a késem. Lassan lépkedek miközben egy belső boszorkányüldözéssel, próbálom még az emlékét is kitörölni. Inkább el kéne döntenem hogy hova is menjek először. Fuu, még azt is elfelejtettem, hogy mit akartam. Ekkor azonban ismét megzavartak. Egy kéz nehezedett a vállamra és próbált megfordítani. A kezem rögtön a kés markolatára fonódott, ahogy megfordultam.
Csatt bííííp.
Sípolt idegesítően a csirke. Ez már sok volt a türelmemnek.
– WÁÁÁ! - ordítottam, ahogy a késemmel a lány felé suhintottam, amit rögtön követett egy balhorog. Ha jó szeme van, akkor talán észrevehette, hogy valami nincs rendben vele. Legszívesebben folytattam volna, azonban zavart hogy hiába is találom el, ő attól nemigen veszít életet. Fenyegetően meredtem rá és komoly erőfeszítésbe került nem megütni. Vettem egy nagy levegőt.
– Megkapod a rohadt párbajod ha annyira akarod de, utána leszállsz rólam, mert még egy ilyen és esküszöm megfojtalak! - becsuktam a szemem miközben a bal kezemet a köpenyem alá rejtettem. Le kell nyugodnom mielőtt e miatt a hülye liba miatt, megint átváltozik a kezem. Megnyitottam a menümet és egy kis pötyögés után elküldtem egy fél életes párbajfelkérést. Gyorsan lezavarjuk, aztán megyek tovább a dolgomra. Még a győzelmét is megkaphatja, ha annyira akarja, csak tűnjön el minél hamarabb a közelemből. Amint elfogadja, felemelem a késem és megindulok felé, hogy egy egyszerű függőleges vágással megnyissam a párbajt és lehetőleg a gyomrát is, aztán pedig a késsel próbálom meg kivédeni a várható ellentámadást.
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Pént. Jún. 07 2013, 16:37

A csirke jólesően csattan a srácon, ki erre mérgesen fordul meg. Ám a szavak ereje helyett a kését indítja meg felém és sikeres el is talál. Meglepett vele, hogy ilyen hevesen reagál. Nem gondoltam volna, hogy egy gumicsirkés ütéstől ennyire ki tud kelni magából valaki...
Mikor látom, hogy a bal karja is mozgásba lendül, gyorsan átváltoztatom a csirkét egy pajzs alakú tárggyá, s magam elé kapom, ezzel hárítva az ütését. Tompa puffanás rázza meg a levegőt, ahogy hozzáér a fegyveremhez. No mi fene? El is felejtette, hogy védett területen akár hogy próbál püfölni, nem veszítek életet? Hmm, vannak még ilyen alakok... Úgy értem olyanok, akik még nem szoktak hozzá, hogy itt nem úgy megy a csépelés, ahogy ők akarják!
- Akkor akár neki is ugorhatnánk! - közlöm összefonva a két karomat, meglehetősen elégedetten, kihúzva a hátamat, melleimet előre domborítva. Meglehetősen elégedett mosoly fut végig az arcomon, ahogy leendő ellenfelem valóban az ellenfelemmé változik. Menüjében matat és kihívást küld nekem.
- Fél életes..? - motyogok az orrom alatt, de rányomok az elfogadás gombra. Nem, nincs semmi bajom a fél életig tartó párbajjal, ez csupán egy egyszerű reakció volt. Egy összeesküvő mosoly is végigszalad számon, azt ünnepelve, hogy ha ezt a fajankót ki bírtam hívni párbajra, akkor ennyi erővel másokat is "bele tudok kényszeríteni" és lehetőleg le is bírom verni.
Nem lacafacázik. Miután elfogadom a kihívást, nyomban nekem is támad a nyamvadt késével. Régen és is azzal toltam ám! Még a kasztmódosulásom előptt. Azóta ráébredtem, hogy hálás is vagyok a játék hibájának, amiért új kasztomba léptetett, ugyan is harcművészként sokkal boldogabban érzem magamat. Talán csak a harcmodor miatt, talán más miatt. Ezen azért majd egyszer érdemes lenne elgondolkodnom...
A Metamorphot új alakba kényszerítettem: egy botéba. Az árnyharcos pajtás talán már észre is vette, hogy valami nem stimmel a felszerelésemmel. A támadása elég egyszerűen érkezik, a bottal könnyedén hárítom, majd azt megfordítva a tengelye körül párszor, a legvégénél megragadva sújtok a késes felé.
Spoiler:
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Kedd Jún. 18 2013, 21:58

A kés félúton elakadt a botjában de számítottam erre. Már-már csalódott lettem volna, ha egy ilyen gyenge támadás betalál. Pár lépést tettem hátra de a bot hatósugarából nem tudtam kikerülni így a fegyvereink ismét csak egymást érték el. Gyorsabb vagyok nála vagy csak még nem adott bele mindent. Akárhogy is van, egyre megy. Különösebben nem izgat a végeredmény de, azért mégsem fogom csak úgy a kezébe adni a győzelmet. Túlságosan dühített az az önelégült arc miután kiharcolta magának a párbajt. A kíváncsiságomat azonban leginkább a fegyvere keltette fel. Egyszerűen csak megváltoztatta az alakját. Nem tudom, hogy ez valami képesség hatása vagy esetleg maga a fegyver rendelkezik ilyen furcsa tulajdonsággal, de érdekes. Kíváncsi lennék hogy a statokra is hatással van-e a dolog vagy ez csak valamilyen illúzió keltő képesség.
Lefelé fordítottam a kést a kezemben és úgy indultam neki. Meglátjuk, hogy menet közben sikerül-e többet is kiderítenem róla. Pár lépés volt csak odaérni aztán nyak magasságban indítottam egy gyors vízszintes vágást és közvetlenül ez után a bal lábam is lendült a combja felé. Ezután a késemet készenlétbe állítottam hogy lehetőleg még véletlenül se tudjon hozzám érni a botjával. Egy pillanatra sem vettem le róla a szememet. A bal kezemet egyedül az egyensúlyom megtartására használtam. Furcsa. Sosem harcoltam még fél kézzel. Érzem, hogy ez neki sem tetszik de hát ez van. Egyszer mindent el kell kezdeni.
Csak essünk végre túl a dolgon. Ha pedig ezalatt rájövök mi is pontosan ez az alakváltozás az csak bonusz. Azt hiszem a harc után, már tudom is melyik boltba nézek be először. Kezdetnek beszerzek pár olcsó kardot vacsorára.

//A vágás 11-et, a rúgás pedig 5-öt sebez, ha talál.//

Spoiler:
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Csüt. Jún. 20 2013, 10:52

Chh, ez a fazon gyorsabb, mint gondoltam. Nem néztem volna ki belőle, hogy ilyen sebességgel reagál a csapásomra, még ha az csak egy egyszerű bottal is vittem véghez bármiféle trükközés vagy taktika nélkül. Zavarodottan zárom vissza a fegyvert az oldalamra, s szám húzódása szinte reflexből bújik elő a gondolataim beröffenésével. A bot nem jó fegyver, erre már rájöttem korábban is és már látom: teljesen fölösleges volt neki egyáltalán esélyt adni arra, hogy vele bárkit le bírok győzni. Na persze az is lehet, hogy csak én bénázok vele, más kezében pedig maga a gyilkos fegyver lenne. Azért csak inkább megváltoztatom az alakját, mikor a fószer megindul felém. Kesze-kusza gondolataim mélységéből egy kép ugrik fel lelki szemeim elé, ami egy katanát ábrázol. Szép narancssárga markolattal, fényes felülettel, az éle pedig recés, mintha csak egy nagy kenyérszeletelő lenne. És használni is akarom ezt a szeletelőt...
A szemem gyors mozgásával lekövetem a srác mozdulatát, mely abból áll, hogy a késével egyenesen a torkom felé vág. Megdöntöm a csuklómat és felfelé tolom a kardot, hogy kivédhessem a vágást. A fémes csattanás után egész könnyedén el tudom tolni a fegyverét magamtól. Talán az erőm ennyivel több lenne az övénél? A gyorsasága pedig bizonyosan nagyobb, mert a combom felé indított rúgását, amit a szememmel érzékelek, de a testem már nem tud reagálni, könnyedén érvényesíti rajtam, ezzel odébb is taszítva, no meg megfosztva pár életpontomtól is.
Hátrébb ugrok, figyelve arra, hogy véletlenül se használjam a teleportomat. Nem akarom, hogy idő előtt fény derüljön a különleges képességemre, ami egyben a titkos fegyverem is. Elég ha aszt hiszi: csak egy alakváltó fegyverem van, ami már tuti leesett neki. Ha nem, akkor egy óriási mamlasszal van dolgom, már ha ez jó szó rá.
- Gyors vagy... - ismerem el a képességét. Legközelebb nekem is többet kellene tennem erre a statra. Anatolenak is annyi rá van pakolva, hogy az már kész... durvaság! Sokszor azt érzem, hogy fénysebességgel közlekedik hozzám képest és ez azért eléggé lehangoló...
Eltartom magamtól a kardot, majd megint átformálom az alakját. A Metamorph pedig engedelmeskedve akaratomnak egy egyáltalán nem hétköznapi méretű shurikenné alakul. Azt hiszem ezt hívják démon-szél shurikennek, de nem vagyok benne biztos. A fegyver sajnos elég fejletlen, első szinten csak egyet sebez, de most nem is az a célom, hogy kibelezzem vele a késes-pasast. Ennél sokkal többre gondoltam...
A karomat valamivel hátrébb mozdítom, majd nagy erővel elhajítom a fegyvert, mely pörögve kezdi szelni a levegőt egyenesen az ellenfelem felé. A támadásom azonban nem áll csak ennyiből. A dobás után én is elindulok, még pedig a lehető leggyorsabban rohanva. A tervem az, hogy amint a shuriken eléri a fiút és akár megsebzi, akár nem, abban a pillanatban visszateleportálom a kezembe és visszaváltoztatom karddá, majd pedig azzal indítok egy átlós vágást...

/Ha a shuriken talál, akkor 1 sebzés, ha a kardvágás talál, akkor 25 sebzés./

Élet: 40 (eredetileg 80)
Páncél: 12 (eredetileg 17)
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Pént. Jún. 21 2013, 22:38

Ahogy közeledtem hozzá a bot hirtelen egy kard alakját, vette fel. A fegyvereink ismét egymásnak csapódtak de, nemcsak megállította a vágást, hanem még ráadásul lazán félre is tolta a késemet. Mielőtt azonban előnyt kovácsolhatott volna a dologból egy gyors rúgással kiszabadultam a szorult helyzetemből.
Erősebb és nem is kicsivel. Ebből még nagy bajom lehet. Csak valahogy ki kell cseleznem, a többit pedig a gyorsaságommal intézem el. Nem vagyok nála annyival gyorsabb, mint szeretném de, azt hiszem ez is elég lesz. Pár lépést hátráltam miközben gyengepontokat kerestem rajta és fejben már nagyrészt megvolt a terv. Az elismerő szavakra csak mordultam egyet. Tudtommal párbajozni akart nem csevegni. Az más kérdés hogy mostmár kicsit engem is érdekel a dolog. Ha másra nem is azért arra jó lesz, hogy meglátom, mit tud. Egy ilyen információ a későbbiekben még hasznos lehet. Viszont arra ügyelnem kell, hogy eközben minél kevesebbet mutassak magamból.
Eltartotta magától a kardját mire az én izmaim is megfeszültek. Talán most találhatok egy rést a védelmén. A fegyver azonban ismét megváltoztatta az alakját mire én megállítottam magam, még mielőtt megmozdulhattam volna. Egy igencsak nagyméretű shuriken. Erősen megmarkoltam a késemet, míg ő dobni készült. A dobást már nem tudom megelőzni. Az egyetlen esélyem, ha valahogy sikerül kitérni előle. Az a baj hogy fogalmam sincs milyen erős ez a cucc. Lehet egyszerűen hagynom kéne, hogy eltaláljon, és akkor búcsút mondhat a fegyverének. Fegyvertelenül meg már könnyedén elintézhetem. A párbaj végén, úgyis visszakapja… vagy nem.
Nagy sebességgel, pörögve repült felém a fegyver de én már felkészültem a fogadására. Ha gyorsabb vagyok, akkor egyszerűen csak elhajolok az útjából, így viszont a késemmel is rá kellett segítenem hogy ne érjen el. Ha telibe találja a kést, akkor valószínűleg ki is tépi a kezemből. Még így is majdnem sikerült neki, pedig csak félig kapta el. A célomat viszont elértem. A shuriken remegve, enyhén lefelé tartva haladt tovább. A szememmel követtem az útját, ahogy távolodik tőlem, majd eltűnik mögöttem. Viszont a várakozásaimmal ellentétben nem azért tűnt el, mert kirepült a látóteremből, hanem szó szerint eltűnt. Köddé vált. Szemből, pedig egy kard közeledett felém. A késsel már nem érhettem el és a shurikennel való találkozás hatására nem is állt olyan stabilan a kezemben, mint szerettem volna. Fél pillanatig haboztam csak mielőtt útnak indítottam a bal kezem. Erősen megmarkoltam a pengét és sikerült is megállítanom. Az egyetlen probléma az volt hogy a kard éppen a mellkasom közepében állt meg.
– Arrgh. - adtam hangot a dühömnek miközben a kardot szorítva felé szúrtam a késemmel. Ezután a szúrás sikerességétől függetlenül, hátrálva kirántom a kardot a mellkasomból. Még néhány lépést teszek hátra miközben a balkezemet sietve a köpenyem alá, rejtem. A mellkasomon vörös csík jelezte a vágást a kezemen, viszont nyoma sem volt sérülésnek, pedig elég erősen megszorongattam a pengét. Talán nem vette észre, de mégis sokkal valószínűbbnek tűnik hogy látta.
Dühös voltam. Duplán elszúrtam. Jobb lett volna, ha egyszerűen átengedem. A kezemben is éreztem az erősödő bizsergést, ami most sehogy sem jelentett jót. Le kell nyugodnom. Még semmi sincs veszve.
Ha ölni tudnék a szememmel most a földön fetrengve, haldokolna. Mivel erre még nem vagyok képes így ”csak” figyeltem miközben megpróbáltam kitalálni mi lesz a következő támadása. Most viszont nem használhatom a másik kezem.

Élet: 69/85
Páncél: 0/9
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Szomb. Jún. 22 2013, 11:47

A shuriken szép tempóban szeli a levegőt a srác felé, s ahogy a fogai körbe-körbe pörögnek, nehezen tudom elhinni, hogy bárki csak úgy ki bírja védeni fegyverrel. Én biztos, hogy kikerülném, elhajolnék előle olyannyira, amennyire csak a derekam engedi, mert tuti nem néznék farkasszemet egy ilyen kiszámíthatatlan támadással szemben. A röppálya itt még nagyjából követhető is, na de mi van akkor, ha más szögből, trükkösebben indítom be, vagy éppen viszek bele egy kis csavart? Ez a shurikenes megoldás hatalmas ötlet lenne, ha a fegyver komoly sebzésre lenne hivatott törekedni. Így viszont minimum negyvenszer, ötvenszer is neki kellene vágnom valakinek ahhoz, hogy eredménye legyen. Pff Metamorph, mikor fogsz már fejlődni? >.>
A legmagasabb sebességemen követem a Metamorphot, s rendesen meglepődök, mikor a srác kibillenti azt az irányából, s más pályára állítva átbillenti maga fölött. Csupán egy pillanat műve lehet az egész, mégis jól tudom követni a szememmel, hála a látás jártasságomnak.
Nem habozhatok sokáig, mert a jól kitervelt támadásom a végén még sutba megy. Szétnyitom a tenyeremet, s a shurikenre koncentrálok, hogy visszateleportálódjon a kezembe, de ez előtt még azt az utasítást is leadom neki, hogy alakja formálódjon a korábban használt recés karddá.
Minden erőmet beleadva, a markolatot két kézzel szorítva vágok föntről lefelé, kissé balra irányítva a fegyvert. Lelki szemeim előtt már látom azt, hogy egyszerűen kettévágom a srácot, mint egy szelet kenyeret, s ezen felbátorodva még a szememet sem hunyom le, hogy minden részletét kiélvezhessem.
A kardom egyenletesen hasítja a levegőt, s visszafojtott lélegzettel figyelem, ahogy a penge belevág a mellkasába, s elindul lefelé, piros csíkot rajzolva rá. A lelkesedésem azonban hirtelen megtörik, mikor a fegyver egyszer csak elakad, mintha lebetonozták volna. Mint mikor a fejszét kemény fába vágjuk. Elkerekedett, csodálkozó szemem, s résnyire nyitott ajkaim értetlen ábrázatommal tökéletesen tükrözik belső állapotomat. Miért állt meg a fegyverem?
Szememmel keresem a megoldást, s amint meglátom, alig akarom elhinni. Puszta kézzel állította meg a csapásomat..! Nem elég, hogy nem vont le tőle ezért még több életpontot, de még csak le sem vágta az említett végtagot.
Meglepődöttségemben hátra akarok lépni, de nem bírok. A kardom pengéjét masszívan szorító srác nem enged, arra meg nincs gógyim, hogy el is engedhetném a markolatot. Egy laza mozdulattal belém vágja a kését, amivel lenyes rólam egy tucat életpontot. A mellkasom pirosas fényben izzik fel, ahogy a rendszer megjeleníti a találat helyét, s én zavarodottan ugrok hátra, szememmel epésen kutatva a választ kérdésemre; hogyan..?
A srác kezét a köpenye alá rejti, mi nyomban gyanúra ad okot, s felcsigázza érdeklődésem.
- Mi van a kezeddel..? - kérdem érdeklődve, balommal a köpenye felé bökve. Homlokomon apró ráncok kezdenek árkolódni. Nahát, ez a párbaj lehet érdekesebb lesz, mint gondoltam...

Élet: 40 (eredetileg 80)
Páncél: 1 (eredetileg 17)
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Szomb. Jún. 22 2013, 14:00

Észrevette. Persze hogy észrevette. Még a vak is láthatta hogy semmi hatása nem volt a vágásnak a kezemre.
– Semmi. - morogtam. – Ha már itt tartunk, mi van a te fegyvereddel? - kérdeztem vissza hol az arcát, hol pedig a kezében lévő kardot figyelve. Nem úgy tűnik, mintha egyszerű trükk lenne. Akármilyen formát is vett eddig fel mindig elég élethűen hozta az adott fegyvert. Nem csak valami optikai csalódás a dolog. Ez a fegyver tényleg változtatja az alakját és még teleportálni is képes, ami még pluszban egy elég hasznos képesség. Eddig még nem találkoztam hasonlóval.
Gondolataimat a köpenyem alatt gyengülő bizsergés szakította, meg és már alig éreztem a köpeny tapintását. El akartam kapni. Látni akartam az arcát mikor meglátja a Parazita igazi formáját. Tudtam ez mit jelent. Ideje leállítanom magam mielőtt még túl messzire mennék. Lassan és mélyen lélegeztem, hogy visszanyerjem az irányítást. Viszont sietnem kell. Nem hagyhatom, hogy időt nyerjen egy újabb támadásra.
– Fejezzük be. Más dolgom is van, mint itt szórakozni egész nap. - Még be sem fejeztem már rohantam is felé. A bal kezemet a hátam mögött a kést, pedig magam előtt tartva közeledtem hozzá. A kard hosszabb, mint a kés. Valahogy viszont át kell jutnom rajta lehetőleg sérülés nélkül, hogy esélyem legyen megsebezni. Erősebb, szóval a félrelököm a kardot és összevagdosom taktika, itt nem használ. Gyorsabb vagyok nála, de nem annyival hogy követhetetlen legyek a számára. A kitartása nem tudom milyen de, én már kezdem érezni magamon a fáradtság első jeleit de, azért még pár támadásra elég lesz. A képességeimet, pedig nem szívesen lőném el. Az élete, pedig még nem is csökkent. Akár búcsút is mondhatnék neki. Már eleget tudok róla, viszont azt nem szeretném, hogy ő még többet tudjon meg rólam. Na persze nem szokásom csak úgy átengedni a győzelmet.
Egy fentről lefelé indított vágással kezdtem. Valószínűleg kivédi de, a lendületemet kihasználva próbálom meg leküzdeni az erejét, így elég közel kerülhetek hozzá, hogy miközben a késemmel visszatartom a kardját, szépen megfejelhessem. Ha ez sikerül akkor remélhetőleg sikerül annyira megzavarnom, hogy egy 360 fokos fordulattal kitérjek a kard elől és a háta mögé, kerüljek. Itt pedig egy, vagy ha elég lassan reagál, akkor kettő gyors vágás után védekezve elhátrálok tőle.
Nem egyszerű mozdulatsor és semmi sem garantálja a sikert de, ha hibátlanul sikerül végrehajtanom, akkor elég szép sebzést vihetek be. Sok a buktató és az sem biztos, hogy egy karddal kell szembenéznem, mire odaérek. Ha valahol sikerül megakasztania a tervemet akkor védekezve elhátrálok tőle, hogy lehetőleg elkerüljem a sérüléseket.

Élet: 69/85
Páncél: 0/9
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Szomb. Jún. 22 2013, 15:27

És jön is a válasz... Egy igen leegyszerűsített válasz, ami természetesen hazugság. Ha semmi nem lenne a baljával, akkor nem titokzatoskodna itt nekem egy percig sem. Fura fazon, nagyon fura. Arról ne is beszéljünk, hogy még van képe visszakérdezni, hogy az én fegyveremmel miújság van. Most erre mit mondjak? Valljak neki színt arról, hogy a tulajdonomban van egy legendás fegyver? Biztos, hogy nem, a végén még rámkattanna és mint egy stalker, követne mindenhova, hogy aztán elorozhassa... >.> Ismerem ám az ilyen embereket! >.> De mégis... Nem lehetek olyan, mint ő, meg kell mutatnom, hogy jobb vagyok nála. Tisztességesebb és nem titkolózom... Ööö legalábbis nagyon sokat nem.
- Változtatni tudom az alakját és kinézetét az akaratommal. Lehet belőle bármi... - s felemelem a kardot, mi egy másodperc alatt nyalókává változik. Nyalogatom kicsit az édességet, miközben a fiú szemébe nézek pajkosan kacsintva, majd egy újabb, utolsó nyalást követően visszaváltoztatom a recés katanává.
Nem is váratja magát sokáig, a titkolózó srác megindul felém, kezében a kését szorongatva. Elég gyors, de a gondolataim még nála is sebesebben száguldanak. Arra gondolok miért csak egy kést használ..? Egyáltalán kiknél van kés? Árnyharcosoknál, vagy harcművészeknél. Ha árnyharcos, akkor miért nem használ két tőrt? Ha harcművész, akkor meg miért használ pont tőrt..? Nincs semmi különleges hatása, csak egy sima bicska. Egyáltalán nem értem ezt... Áhh, az a nyamvadt bal kar kuszál így össze mindent!
Fentről suhint a fegyverével. Easy. Elforgatom a kardot, hogy a pengéje nagyjából vízszintesen álljon a talajhoz képest, s így tolom fel a levegőbe. Meg bírom állítani a támadását, s már-már azon kezdek gondolkodni, hogy ennek mégis mi értelme volt, mikor szemeim elé az ő feje furakodik be.
- Fffuuuhhh..! - nyögöm, ahogy telibe fejel és ettől az enyém kissé hátrabicsaklik. Be kell valljam erre szem számítottam... Az arcomon uralkodó torzult grimasz mögött éktelen harag gerjed, mely megfeszített tempóban nő minden eltelt pillanattal.
Szemem sarkából látom, ahogy eltávolodik tőlem, s eliramodik mellettem. Hátratántorodok, de nem veszítem el a kontrollt a testem felett. Habárr sejtem, hogy a hátam mögött viszont láthatom a fiút, mégis zavarodott pillantással illetem magam előtt a nézőközönséget, s azt, hogy az ellenfél nem a szemem előtt van.
Egy kisebb lökést érzek a hátamon, majd pedig azt látom, hogy az életem csökkenő tendenciát mutat. Azon nyomban visszanyerem a józan eszemet, s már pördülök is meg, hogy megint szemtől szemben állhassak a titkok nagy mesterével. A Metamorphnak közben kiadom a gondolati parancsot, hogy változzon pajzzsá, ami éppen eléri a megfelelő méretet ahhoz, hogy egy felém közeledő következő csapást már könnyedén meg tudjon akadályozni.
Mérges ábrázattal, megcsappant életpontokkal, testemet a pajzs mögé rejtve hátrálok el a bicskástól. Fene vigye el, szemmel láthatóan gyorsabb, mint én.
Zihálva engedem le a pajzsot, majd hajamba túrok szabad kezemmel. Mégis hogyan tudnék neki olyat mutatni, amivel nem fedem fel a teljes erőmet ennyi ember előtt..? Már látom hiba volt itt kihívni. Itt én sem engedhetem szabadjára a képességemet, mert akkor mindenki tudomást szerezne róla... Mégis mit csináljak..? Olyat kell kitalálnom, amivel távol tudom tartani magamtól egyszer s mindenkorra, no meg eredményesen is bírok támadni... Egy hosszú fegyver kell! És már tudom is mi lesz az, de előtt még felpaprikázom, hátha dühösen nehezebben megy neki a gondolkodás.
A pajzsot egy kisebb méretű dobó-fejszévé alakítom, majd meglendítem a karomat, s nekivágom az ellenfélnek. Ha a fegyver eléri, nem számítva, hogy talál vagy nem, visszateleportálom a kezembe, majd megismételem újfent. A második visszateleport után azonban nem hajítom el harmadjára, hanem egy jó két méter hosszú, fémesen csillogó alabárddá változtatom. Ez a fegyver már csak-csak elég lesz ahhoz, hogy ne bírjon olyan könnyen elérni a kis bicskájával...

Élet: 25 (eredetileg 80)
Páncél: 0 (eredetileg 17)
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Szomb. Jún. 22 2013, 16:54

Meglepetésemre válaszolt a kérdésemre. Bár semmi olyat nem mondott, amire nem jöttem még rá. Ezután megindultam hogy végrehajtsam az eltervezett támadást és sikerült is jól kivitelezni az elképzeléseimet. A második vágást ugyan felfogta a pajzzsá alakuló karddal, de így is sikerült végre leszednem a páncélját és az életcsíkjából is egy szép darabot. Ennek még jó vége is lehet. A kezemben újra erősödött a bizsergés. Nehezemre esik nem használni. Fura de ezelőtt sosem harcoltam fél kézzel. Viszont azt hiszem sikerül megakadályozni, hogy átváltozzon.
Miután kivédte az utolsó csapásom mindketten hátrálni, kezdünk. Sikerült meglepnem és én jöttem ki jól a helyzetből. Még egy-két ilyen meglepetés és végeztem is de, azért még ne szaladjunk ennyire előre. Szaporábban vette a levegőt a pajzsa mögött és én is hasonlóan tettem. Ez a támadás elég sok energiámba került de a lényeg, hogy sikerült. Ha nem lenne itt ennyi ember, akkor talán most bevetném a Parazitát hogy elintézzem de, ez az opció most nem elérhető. Kicsit leengedi a pajzsot de, ez nem elég, ahhoz hogy ismét átjussak a védelmén. Egy újabb terven gondolkoztam, hogy kiszedjem a pajzs takarásából, de már nem volt időm a kivitelezésre.
A pajzs egy kis fejszévé alakult és én erősen megvetettem a lábam hogy stabilabban álljak és felkészülten várjam a rohamot. Furcsálltam hogy miért egy ilyen fegyvert választott de akkor rájöttem, hogy szó sincs közelharcról. Megpróbáltam elhajolni az útjából de nem voltam elég gyors. A fejsze beleállt a vállamba én, pedig magamban szitkozódtam, amíg rá nem néztem az életcsíkomra. Egy? Egyet sebzett? Ez komoly? Hirtelen a fegyver eltűnt a vállamból és ismét a kezében volt. Ismét felém repült de mostmár felkészültem az érkezésére. Ártalmatlanul repült el mellettem. Igaz hogy csak egyet sebez de, azért ha lehet, nem engedem be. Nemsokára ismét a kezében volt. Felkészültem rá, hogyha megint eldobja, akkor egyenesen nekirohanok. Talán elérem mielőtt sikerül ismét visszaszereznie a fegyverét, és akkor elintézhetem.
Nem volt szerencsém. Nem próbálkozott harmadszor. Inkább egy alabárdra cserélte a fejszét. Elnézve az ő fegyverét és a sajátomat… el tudom képzelni, hogy miért azt választotta. A kardot is alig bírtam visszatartani a késemmel. Egy ilyen fegyvert, pedig esélytelen egy késsel kivédeni. Viszont megvan a gyengepontja. Az ilyen fegyverek lomhák és egy bizonyos távolságon belül már használhatatlanok. Valahogy a közelébe kell jutnom. A képességeimmel sikerülne de, ennyi ember előtt biztos, hogy nem fogom használni. Bár egy valami van, amit még kihasználhatok de, azt csak legvégső esetben próbálhatom meg.
Ha használhatnám mindkét kezem, akkor átjuthatnék rajta. Így viszont baromi nehéz lesz… Várjunk csak! Tudom, hogyan használhatnám mindkét kezemet. Kicsit kockázatos ugyan de talán megúszhatom, anélkül hogy rontsak a helyzetemen. A bal kezemmel erősen megmarkoltam a köpenyem belső részét hogy végig takarásban maradjon. Ezután elindultam. Végig úgy próbáltam közeledni felé, hogy a bal oldalamat mutassam neki, és így ha megüt, csak ott érhessen el. Ettől függetlenül inkább megpróbálom elkerülni, hogy megüssön. Ha elég alacsonyan közelít hozzám az alabárd, akkor egy ugrással próbálkozom egyébként, pedig megpróbálok előle elhajolni vagy a bal kezemmel kivédeni és lehetőleg a csapás erejétől nem a földre kerülni. Ezek után, pedig ha sikerül elég közel érnem, akkor minimum egy szúrást megpróbálok neki bevinni a késemmel, mielőtt megint megpróbálok kicsit távolabb kerülni tőle.

Élet: 68/85
Páncél: 0/9
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Szomb. Jún. 22 2013, 17:42

Meglepetésként érhette a fejszés akcióm, amit én természetesen elégedetten nyugtáztam. Az első csapás elől ha próbált is kitérni, vállon kapta, a második már nem volt ilyen sikeres. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy mit szólhat magában, mikor észreveszi, hogy ez nem a brutális támadások közé sorolandó...
Motoszkál valamit a köpenye alatt, s biztosra veszem, hogy mesterkedik valamiben. Nem adta fel azt, hogy rejtegesse a bal karját, ami engem egyre jobban érdekel, hogy mégis mi a bánatos lófütty lehet vele... Sebződni nem sebződik, harcra nem használja. Akkor meg mégis mi a fenének van..? Jó, most megint visszakanyarodtam oda, hogy valószínleg a sok bámészkodó miatt nem akar előrukkolni vele, de akkor azt is várhatja, hogy én megmutassam azt, amire képes vagyok. Így viszont kiismerni sem tudom, hogy mire képes valójában. Hazudnék, ha azt mondanám ezek után nem érdekel az, hogy ki ez a fazon. Nem igazán gerjedek a titokzatos férfiakra, de be kell valljam, az érdeklődésemet felkeltette...
- Na mi lesz..? - kérdem az orrom alatt dörmögve inkább csak magamtól, nem pedig az ellenségnek címezve. Megindul ugyan felém, de látványosan a bal oldalát nekem tartva. Ha abból indulok ki, hogy a bal karja sérthetetlen volt, akkor nyilván most is az lesz és pontosan azért közelít felém így. Milyen kis számító... Ki akarja használni, hogy fogalmam sincs a karja eredetéről és képességéről. Vagy inkább jó stratéga..?
Átlósan fogom az alabárdot, melynek feje az enyém felé dől. Azon agyalva, hogy hogyan kellene az első csapást bevinnem neki, feltűnik, hogy milyen határozottan közelít felém. Szóval terve is van... Nagyszerű! Egyszerűen nagyszerű! Nagyon ügyesen és pontosan kell mozdítanom az alabárdot, hogy el bírjam találni. A lassú fegyverem nem ellenfele a gyorsaságának, de nem is ezért választottam. Csak kell találnom egy jó pillanatot, mikor megint át tudom formálni a recés karddá és nyert ügyem van. Nem lehet már olyan sok élete hátra a félből, amivel kezdtünk... Még ha látom is a csíkot, megbecsüléssel nem is próbálkozom.
Támad egy ötletem, mely nem is tudom hogy a fenébe bír pont ilyenkor kipattanni belőlem. Segédeszközök! Izé, kristály... Van egy lökéshullám kristályom, ami ha talál, akkor frankón le bírom nyomni és ott megvagdosni párszor a karddal. De ehhez időre van szükségem. Nem sokra, de kell valamennyi, amíg a menümet megnyitom és lehívom. Ehhez viszont az kell, hogy eltaláljam, akár úgy is, hogy nem sebesül meg, de egy pillanatra harcképtelen lesz... A bal oldala!
Mindkét kezemet az alabárd aljára teszem, s ott markolom meg erősen. Az egyik lábammal lökök magamon egyet, majd fordítom a csípőmet, s egy gyors kört írok le a fegyverrel úgy, hogy mikor visszatérek az eredeti pozíciómba, egy hatalmasat vágjak rá a srác baljára.
Versenyfutásba kerülök az idővel, mikor gyorsan lehívom a menümet és belőle az egy szem Hullám Kristályomat veszem elő. Jól megmarkolom az eszközt, majd mintha csak egy kis labda lenne, a földhöz vágom a fiú környékén, várva, hogy kifejtse a megfelelő hatást...

Elhasználtam egy Hullám Kristályt (1x Hullám Kristály (A földnek kell vágni és a három legközelebbi mobot vagy játékost (beleértve téged és társakat is, így megéri messze dobni) meglöki, a lökés csak annyira erős, hogy a figyelmetlen célpontok elessenek.), amit ki is húztam az adatlapomról!

Élet: 25 (eredetileg 80)
Páncél: 0 (eredetileg 17)
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Szomb. Jún. 22 2013, 19:01

Futottam felé, ahogy bírtam miközben magamban végig a saját lassúságom miatt morogtam. Láttam, hogy közeledik az alabárd és tudtam, hogy nem tudom lehagyni. Egy dolgot tehettem. Megpróbáltam úgy fordulni, hogy a lehető legjobban tompítsam a felém száguldó fegyver ütését. Ha sikerül talpon maradnom, akkor el tudom érni mielőtt bármi mással próbálkozhatna. Enyhén lehajolva a bal kezemmel továbbra is a köpenyt szorítva az alabárd felé ferdén tartottam a kezem hogy az ütés lehetőleg csak lecsússzon róla, és ne tudja a teljes erejét kifejteni rajta. A maximális hatás érdekében, pedig lassítottam is hogy stabilabban tartsam magam a lábaimmal a kritikus pillanatban.
Az alabárd hatalmas erővel csapódott a karomnak és szépen végigcsúszott rajta. Minden tudásomat bevetettem hogy kivédjem a csapást, de még ez sem bizonyult elégnek. Hátratántorodtam, és muszáj volt két lépést hátrálnom. Sikerült talpon maradnom de mégis csak félsiker lett a próbálkozás. Sikerült megtörnie a lendületemet. Azonban még koránt sincs minden veszve. Ha mindent beleadok, akkor még elérhetem. Miután sikerült visszanyernem az egyensúlyomat ismét rohanni kezdek. A sebességemre bízom magam és így nem készültem fel a kis kristályra. Láttam, ahogy felém, repül és egy pillanat alatt mindenféle kristály képe átfutott az agyamon. Vajon ez a darab mire képes?
A lökéshullám elérte a lábaimat és szépen ki is szedte őket alólam. Keményen értem földet a hátamra érkezve. Ha egy helyben állok, akkor valószínűleg sikerül talpon maradnom de így felkészületlenül és félig a levegőben nem tudtam kivédeni. Esés közben a köpeny kicsúszott a kezemből és így látható lett. A kézfejemben lévő erek feketék voltak de szerencsémre csak ennyi látszódott. Volt rosszabb is a harc alatt de szerencsére sikerült visszafognom így még éppen csak kezdett volna átalakulni. Azonban ez is több volt annál, mint amit ”mutatni akartam” belőle. Felnyögtem, ahogy kezemre néztem és rájöttem, hogy mindenki látja. Gyorsan újra megmarkoltam a köpenyt és magam elé rántottam. Részben, azért hogy újra eltakarjam részben, pedig azért hogy védekezzek egy várható csapás ellen. Közben a jobb kezemmel megpróbáltam feltápászkodni a földről, de ha ezt a pillanatot választaná támadásra, akkor megpróbálom a bal kezemmel kivédeni vagy félregurulni előle. Viszont ha elkerülhetetlennek látom, hogy megsebezzen akkor én is felé, szúrok a késemmel, hogy legalább egy-egy legyen az újabb találkozás vége.

Élet: 68/85
Páncél: 0/9
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Szomb. Jún. 22 2013, 21:17

Repül a kristály... De még hogy! Gyorsan és céltudatosan, hogy bevégezze azt, amire született, vagy készült, vagy gyártódott, vagy mifene. Üveges törés hangja nyomul szét a levegőben, ahogy a kristály darabjaira hullik és erős nyomásváltozás áll be a levegőben. Lökéshullám keríti hatalmába a teret és az időt, ami elmozdítja a területen uralkodó levegőoszlopokat és eltolja őket egymástól újakat kreálva.
Vicsorogva nézem végig, ahogy a srácot eltaszítja a kristályból kinyomuló erős, majd pedig szememet eltakarva vészelem át a lökéshullám által generált széllökést. Amint pedig, hogy érzem; a szél alábbhagy, nyomban elveszem arcom elől a kezemmel készített barikádot és teljes erőmből rohanni kezdek.
A nehéz alabárdot pillanatok alatt átváltoztatom a könnyű, recés kard alakjába, mely olyan jó szolgálatot tesz nekem már régóta. Az elmúlt pár percben, mióta ezzel a sráccal harcolok, rendesen a szívemhez nőtt, de hogy miért? Nem tudnám megmondani. Talán csak azért mert ezzel értem el a legtöbb sebzést, vagy mert ez áll rá legjobban az én női kezemre. Mást nem is tudnék elképzelni. Lehetséges, hogy ennyire vonzódnék a kardokhoz..?
Kihasználva a második szintű akrobatika jártasságomat, mikor csupán pár méter távolságban vagyok a fiútól, elrugaszkodok a földtől és a levegőbe emelkedek. Kardomat két kézbe fogom, s magasan a fejem fölé tartom, szememmel pedig azt a pontot keresem, ahova a legérdemesebb lenne lesújtani. Ahogy közeledek a srác felé, úgy karomat is megfeszítem, s vágok vele lefelé irányozva azt. Arcom mimikáját ebben a pillanatban már nem is tudom befolyásolni; Vicsorgó, vadállatias kinézetet öltve magamra sújtok le a fegyverrel, melynek recés pengéje gonoszul csillan meg a fényben. Mégis miért recés pengét választottam? Mert könnyebben lehet vele ölni a valóságban? A rece csúnyábban, kíméletlenebbül vág, mint a sima penge. Recés késsel szúrtam le azt a mocskot is, aki meg akart erőszakolni. Lám, csak most jövök rá arra, mely oly' sokáig itt volt bennem, de elmém fénye csak most vetült rá. Azt hiszem meg kellene köszönnöm ennek a titkolózó férfinek a segítségét, hogy az ellene vívott párbajban nem csak a Metamorph igazi erejét fedezem fel, de közelebb jutok saját magamhoz is...
- Hiiáááá! - kiáltom szinte sikítva, ahogy még egy utolsó erőlökést viszek a kard mozdulatába és belehúzok a levegőbe, majd nem is tudva, hogy sikerült-e a támadás, földet érek szinte ellenfelemen landolva.
A védtelen pillanat pedig akárhogy is nézem, védtelen. Agy kés hegye csillan nem messze szemem mellett, majd vágja végig jobb orcámat. A hirtelen ijedtségtől és a landolástól egyszerűen elzuhanok a földön, de nem terülök el, mert az akrobatika jártasságom megengedi nekem, hogy egy bukfenccel enyhítsem érkezésemet. Gurulok egy keveset a földön mielőtt megállnék, s feltápászkodnék.
- Hogy hívnak játékos..? Az én nevem Viola. - kérdem meg tőle nevét, s vallom be enyémet egy füst alatt, miközben teszek pár lépést hátra. Tudni akarom, hogy ki ez az ember. Tudni akarom! Még ha csak a nevét is...

Élet: 14 (eredetileg 80)
Páncél: 0 (eredetileg 17)
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Szomb. Jún. 22 2013, 22:46

Ma már minden felém, repül. Az utóbbi pár percben repült felém kavics, shuriken, fejszék és egy kristály. Most már ő maga repül felém. Bosszantó. Kitérni már nincs időm. A kezemet súrolta a kard, ahogy a gyomromba fúródott. A késemmel dühösen az arca felé vágtam és sikerült is elkapnom így ő is gazdagabb lett egy vágással. Leesik rólam, és elgurulva feltápászkodik. Én sem teketóriáztam. Kihasználva a szusszanásnyi időt én is gyorsan felpattantam. Az életcsíkomra sandítottam. Hát elkerekedtek a szemeim. Egy élet. Egy életet levesz és nyert. Nem voltam éppen jó kedvemben mégis majdnem elvigyorodtam. Viccesnek találtam a dolgot. Viszont lány életcsíkját elnézve ő sem állhat olyan sokkal jobban. Egy max három vágás lehet még. Próbáltam ránézésre megsaccolni.
Már indultam volna, hogy megpróbáljam a tervemmel befejezni a párbajt vagy így, vagy úgy, de a kérdésre megtorpantam. Tudtam hogy valami Viol a neve. Viszont miért érdekli annyira az enyém?
– Miért érdekel? - kérdeztem színtelen hangon. Őszintén szólva nem is érdekel, hogy miért érdekli. A válaszára is csak fél füllel figyelek, ha válaszol. Csak fejezzük be, hogy eltűnjek a szemek elől. Nem vagyok oda érte, ha egy tömeg figyeli minden mozdulatomat. Egy dolgot azért mégiscsak megtehetek. Az első képességemet már úgyis fél Aincrad látta. Bár sosem volt népszerű. Így jártak.  
Nem is vártam meg hogy újra támadni próbáljon. Megindultam felé és aktiváltam a képességem. Nyolc méteres körben minden elsötétült. Kivéve nekem. Ha nincs látása, akkor gyerekjáték lesz. Ha van… az sem változtat sokat. A lopakodás képességemet használtam hogy minél halkabbak legyenek a lépteim. Ha nincs Észlelés jártassága, akkor esélye sem lesz rájönni, hogy honnan közelítek. A Parazita itt már szabadon mozoghat. A sötétség leple alatt megpróbálok a hátába kerülni, de minimum a fegyverét elkerülni. Aztán egy ugrással teszem meg a megmaradt kis távolságot. Míg a bal kezemmel a nyakát próbálom meg elkapni addig a kést a gyomrába szúrom vagy a hátába. Attól függően, hogy hogyan sikerül elkapni. Ennek elégnek kell lennie. Ha mégsem akkor több szúrással próbálkozok. Ezen már ne múljon.

Élet: 43/85
Páncél: 0/9
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Viola Szomb. Jún. 22 2013, 23:24

- Mert nem gyenge vagy, mint a játékosok többsége, hanem erős. És az erős ellenfelekre emlékezni akarok..! - válaszolok a kérdésére, majd kardomat felemelem, addig, hogy a markolat vége a hasam közepének magasságában legyen. A penge hegyét az ég felé fordítom, s készülök arra, hogy egy újabb, talán utolsó támadásba fogjak bele, mely eldönti a harc kimenetelét, legyen az számomra pozitív, vagy negatív. Nem számít már, hogy ki győz.
Rég nem harcoltam olyan ellenfél ellen, aki ráébresztett arra, hogy különleges képességek nélkül is lehet komoly csatát vívni, még akkor is, ha végül valamennyit használtam a képességemből, de mégsem az igazi valóját.
Teszek előre két lépést azon vacillálva, hogy hol lenne érdemes lecsapnom, merre nem számít arra, hogy támadok..? Talán a bal oldala felől kellene rohamoznom, hisz' ott úgy is a fura karja van, amit nem lehet sebezni. Ha onnan támadom meg és végül a fejét veszem célba, akkor lehet esélyem arra, hogy komolyabban megsebesítsem akár többször is. Bár mér nem bízok az ilyen tervekben. Ehhez a fickó sokkal jobban átgondolt stratégia kell holmi kis agyfuttatásnál, de néha a legegyszerűbb a legcélravezetőbb...
A támadást azonban már nem tudom elindítani, mert valami olyan történik, amire sosem számítottam volna; a teret, ahol harcolunk egyszeriben sötétség nyeli el, mely mintha a srácból indulna ki. Használta volna a különleges képességét..? És ez lenne az..? Félelmetes, hogy milyen erők lehetnek odakint Aincradban a többi játékosnál, ha az első ember, akibe belebotlok ilyen hatalommal bír...
Hiába tekintek jobbra-balra, a fiút nem látom még akkor sem, mikor az éjjellátásom észreveszi a fényváltozást és aktiválja önmagát. Zavartan, kimérten lépek előre néhány lépést. Vajon hol lehet ennek a sötétségnek a határa, a széle? Ha elkezdenék futni, kiérnék belőle? Minden bizonnyal, hisz nem terülhetett el az egész szinten.
Mielőtt azonban elkezdhetnék rohanni, észlelés jártasságom is aktiválja önmagát, s egyből megérzem, hogy a hátam mögött lopakodik valaki. Egyből nyilvánvalóvá vállt, hogy nem lehet az más, mint az ellenfél, ezen sötétség kreálója. Elég fondorlatos támadás ez, nem számítottam rá.
Megpördülök a tengelyem körül, s kardomat védekező állásba helyezem, de gyorsan rájövök, hogy rosszul tettem, mikor nem a kitérést választottam. A masszív sötétségből egy kéz nyúl felém, melyet már nem tudnék időben kivédeni a kardom mozdításával. Egyenesen a torkom felé kap, mire én hátradőlök annyira, amíg csak az akrobatikám engedi, s közben pedig utána kapok a saját kezemmel, s megragadom a csuklójánál fogva. Közelebbről szemügyre véve ez az a bizonyos bal kéz, ami egészen idáig kíváncsiságom tárgya volt. A leengedett védelmem következő árát viszont gyorsan kiszabja sors, mikor egy kés is felém tör, egészen pontosan a hasamig, s abba egyszerűen bele is szúródik. Nem vagyok elég gyors, hogy reagáljak, a kezét meg nem akarom elengedni, a helyzet mégis sakk-matt az ő javára. Még egy szúrást kapok, s már vége is a párbajnak.
Zihálva hátrálok el tőle, elengedve fura kezének csuklóját, s várva, hogy a sötétség körülöttünk feloszlódjon teljes mértékben. A küzdelemnek vége, vesztettem. Ki látott már ilyet, haha?! Kissé csalódottan, de mégis elégedetten simogatom meg a Metamorphot, ki mindent megtett azért, hogy eredményes legyen a szereplésem. Visszaváltozik gyűrűvé, melyet fel is húzok a gyűrűs ujjamra.
- Köszönöm a harcot. - mondom sejtelmesen mosolyogva, s meg is hajolok egy pöppet, csak hogy érezze a törődést. Várok még egy keveset, hátha mondani kíván valamit, s ha ezzel is megvagyunk, akkor hagyom, hagy menjen végre a dolgára, amit olyannyira el akart intézni.
Jómagam is sarkon fordulok; célom nem más, mint az Artes Limen, hogy ott ledőljek egy kicsit, s felkészüljek a következő ütközetemre. Hiszek benne, tudom, hogy vannak még odakint ilyen játékosok... és én találkozni akarok velük!

[Köszönöm szépen a játékot! Be kell valljam nagy élmény volt, még sosem élveztem így küzdelmet mióta szerepezek! :3]
Viola
Viola
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 365
Join date : 2012. Sep. 24.

Karakterlap
Szint: 21
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Kazuma Vas. Jún. 23 2013, 09:45

Észrevette, honnan közelítek. Bár elég távol voltam, ahhoz hogy semmiképp se láthasson meg. A bal kezemmel a torka felé kaptam. Ő pedig elkapta a kezem. Gyenge próbálkozás. Főleg hogy az érintése is sebez. Csuklótól lefelé már szinte teljesen elfeketedett de rajta kívül már nem látja senki és azt is sikerült megakadályoznom, hogy előjöjjön az igazi formája. Ennyi azonban még nem volt elég neki. Két gyors szúrással fejeztem be, de a második már fölösleges volt. Jó érzés volt befejezni. Elgondolkodtam az előbbi kérdésén.
– Majd egyszer. - válaszoltam kicsit megkésve és valószínűleg nem pont úgy, ahogy szerette volna. Elengedtem és még mielőtt teljesen szétfoszlott volna a sötétség ismét elrejtettem a kezem a köpenyem alá. A ”közönség” vegyesen fogadta a végeredményt. Csak arra jók, hogy zavarják az embert, amikor nem kéne.
A tekintetem a fegyverére tévedt, ami most egy gyűrűvé változott. Ez nem egy átlagos fegyver. Jól a fejembe véstem. Elképzeltem, ahogy egy szép kis kés alakját veszi fel. Sok lehetőség van egy ilyen fegyverben.
A gondolataim gyűrűjét áttörték a szavai és elszakítottam a tekintetem a fegyvertől.
– Kiharcoltad magadnak. - morogtam. Ahhoz képest, hogy az elején milyen pimasz volt mostanra egészen megszelídült. Szoros volt de legyőztem annak ellenére, hogy erősen vissza kellett fognom magam. Ez azért valami de most, hogy megszabadultam már nem teketóriáztam sokáig. Szépen megfordultam és a bámészkodók között utat fúrva magamnak elindultam végre a dolgomra. Még sok mindent el kell ma intéznem. Kezdetnek mondjuk nem ártana elnéznem a fegyverboltba azokért a kardokért. Aztán a piacon is körülnézhetnék. Valószínűleg ma éjszakára már a városban maradok.
 

//Én is köszönöm. Jó párbaj volt! Smile//
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Cardinal Vas. Jún. 23 2013, 16:59

Ossu!

Én is ritkán olvasok ilyen minőségi, valós harcra koncentráló párbajt. Meg is érdemlitek a maximális 60 xp-t és 160 aranyat (11+ szint). Lezárom a küzdőteret!
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Parazita vs. Metamorph Empty Re: Parazita vs. Metamorph

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.