Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mia

2 posters

Go down

Mia Empty Mia

Témanyitás by Mia Vas. Aug. 15 2021, 16:42

Pályázat: 10. szint képességének megszerzése

Hősök Palástja:
Típus: Passzív
A nyíl sebzése méterenként nő eggyel, ám nem növelheti meg a sebzést az irányítás negyedénél többel.
PvE harcoknál a mesélő határozza meg a távolságot, míg PvP-ben a két játékos.

Közel sem rendelkezek elég erővel.. Még. Ez ellen pedig tennem kell. Minden nap a mezőket járom és gyakorlok, de a tizedik szintre beígért képesség csak nem akar felbukkanni. Pedig szükségem lesz rá, nagyon hamarosan. Ha már felléptem erre a szintre, kénytelen leszek előhozakodni valamivel. Mindent kipróbáltam, amit MMO-kban láttam, mégsem történt semmi. Ráadásul az alap képességemnek köszönhetően a képességek feléről le is mondhatok.. Ügyes vagy Mia, gratulálok. De akárhogy is.. Rá kell jönnöm. Minden bennem lévő potenciálra.
Így vágtam neki ismét az erdőnek.. Eredetileg csak vadászni, végül mobokat ölni. Mindig ugyanoda lyukadok ki. Ez így olyan.. Egysíkú. De ez alkalommal más volt. Mintha máshogy láttam volna a távolabb elhelyezkedő szörnyek színeit. Valami megváltozott. Kilőttem egy nyilat a legtávolabb lévőre és.. Egyből megölte. Egyetlen találattal leterítettem, míg a következő kilőtt nyílvessző csak a jóval közelebb álló állat HP-jának felét vette csak le. Nem értettem. Több próbát is végre kellett hajtanom. Végül egy nálam sokkalta erősebb mobot vettem célba. Minden idegszálamat megfeszítettem, ahogy a nyíl felé közeledett.
"Kérlek, csak működj! Légy erősebb!" - Mondtam el magamban szinte minden méternél. El is véthetném az ilyen lövéseket és akkor menekülöm kellett volna.. De nem tettem. A fegyver talált és rengeteget sebzett az addig kihívhatatlan szörnyben. Aztán mégis menekülnöm kellett.. Rájöttem, hogy a távolság függvényében nőtt a nyilaim sebzése és az ellenfél csak egyre közeledett. Nem lettem volna képes legyőzni, hisz a képesség nélkül esélyem sem lett volna.. Ha pedig még közelebb ér, biztosan legyőz. Visszarohantam a városba és egyedül megünnepeltem "győzelmemet". Mert én akként tekintettem erre, csak nem volt kivel megosztani.

_________________
Mia
Mia
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 136
Join date : 2020. Dec. 25.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh:

Vissza az elejére Go down

Mia Empty Re: Mia

Témanyitás by Strea Hétf. Aug. 16 2021, 08:46


Szia,
A képesség alapvetően jó, de az, hogy a távolság meghatározása szubjektív, az nagyon sok félreértést, bonyodalmat és esetenként feszültséget is okozhat, így én arra kérnélek, hogy valami objektív számolási rendszert találj ki rá. Függhet a találatoktól, az eltelt köröktől, a sikeres hárításoktól vagy bármi olyasmitől, ami a harcban fix.

(Csak egy példa: PvP-ben a közelharci ellenfeled élete pont annyi, hogy a rendes sebzéseddel nem, de egy megemelt sebzéssel már lenulláznád. Ő, mivel közelharci, közel maradva támad, te hátrálsz és el is döntöd, hogy mennyit, de ha mondjuk ő a gyorsabb, simán lekövetheti a mozgásod és nem fog egyhelyben állni, megvárva, amíg kihátrálsz. Szóval ha te leírod a reagodban, hogy mondjuk visszafutottál 6 métert és betalál a támadásod és ezzel lenulláznád, ő meg leírja, hogy utánad futott és ezért csak 1 méterről lőtted a nyilat, amivel nem nullázod le, ő pedig ezután támad és téged nulláz le, akkor ebben a helyzetben ki fog igazságot tenni? Jobb tehát a képességeket objektíven meghatározni, annál is inkább, mivel a mesélőknek sem adnék pluszfeladatot.)

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
Mia Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Mia Empty Re: Mia

Témanyitás by Mia Hétf. Aug. 16 2021, 10:22

Pályázat: 10. szint képességének megszerzése.

Második esély:
Típus: Passzív
Ha egy lövés nem talál, a második az irányítás 125%-ával sebez. (Nem halmozódhat.)

Említettem már magamnak, milyen egysíkú minden? A fejlődés, a folyamatos grindolás. Másokat nézni, ahogy jól szórakoznak.. Csatlakozhatnék, de akkor nem panaszkodhatnék rájuk. Így ismét kijöttem a lehető legmagasabb szintre, hogy nem nekem való kihívásban vegyek részt. Ezúttal azonban nem egy sokkal erősebb mobot hívtam ki magamnak, hanem egy velem egyenrangút.. Csakhogy kezem a lövés pillanatában megremegett -én legalábbis így éreztem, bár lehet csak kifogásokat akartam gyártani- és elvétettem a célt. Reménykedtem, hogy nem megy kárba a nyíl.. Tiszta szívemből reméltem, hogy nem megy csak úgy pocsékba az ereje, azonban el kellett engednem, hogy a feledésé legyen.. Ekkor pedig úgy éreztem, ereje visszaáramlik belém, pontosabban a következő nyilamba, amit már a célra is tartottam.. És így is lett. A fegyver nagyobbat sebzett, mintha csak az előzőleg kilőtt nyíl akarata is belé szállt volna.. Pontosabban az én akaratom, amivel támadtam. Már rájöttem, hogy a képzeletünk sokat számít ebben a világban, de nem hittem volna, hogy képes helyrehozni a hibáinkat.. Adni egy második esélyt. Elvégre ez a világ is hasonló volt. Egy második esély. Ebben az esetben azonban, nem hittem volna, hogy pont én leszek képes magamévá tenni egy ilyen képességet.. Többre nincs is szükségem, már ennyi esély is elég nekem. Elvégre a legtöbb embernek egy második sem jut.. Itt biztosan nem. A valóságban talán nekem sem. A játék után talán nem. Lehetséges, hogy ezt hivatott ellensúlyozni ez az erő. Az én erőm. A valóságot ellensúlyozni.. Ebben a világban.. Mem erre vágytam, nem ezt akartam, de megteszi. Nem fogom eltékozolni ezt a lehetőséget.

_________________
Mia
Mia
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 136
Join date : 2020. Dec. 25.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh:

Vissza az elejére Go down

Mia Empty Re: Mia

Témanyitás by Strea Hétf. Aug. 16 2021, 12:43


A pályázatot így már elfogadom, gratulálok a második képességedhez! ^^

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
Mia Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Mia Empty Re: Mia

Témanyitás by Mia Szer. Szept. 08 2021, 14:07

Pályázat célja: Érclátás másodlagos jártasság megváltoztatása Páncélkészítés másodlagos jártasságra.

Indok: Már az elején Fegyverkészítést és Páncélkészítést szerettem volna Miának. Azért választottam végülis Érclátást, mert azt hittem, ha két készítő jártasságom van, akkor vegyesen kapom a recepteket és mivel nem volt az összes fegyver felfedezve, először arra akartam koncentrálni. Most azonban kiderült, hogy mindkét jártassághoz lehet kapni receptet, így szeretném felvenni a Páncélkészítést.

_________________
Mia
Mia
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 136
Join date : 2020. Dec. 25.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh:

Vissza az elejére Go down

Mia Empty Re: Mia

Témanyitás by Strea Pént. Nov. 05 2021, 17:16


A pályázat elfogadva, bár már valószínű nem aktuális. De a későbbiekben még hátha Surprised

_________________
Színeim: #c997c8 4e4557
Adatlap
Staff feladatkörök
Mia Newwea12
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2412
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: -
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Mia Empty Re: Mia

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.