Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aranytó

+2
Tachibana Makoto
Cardinal
6 posters

Go down

Aranytó Empty Aranytó

Témanyitás by Cardinal Szomb. Nov. 04 2017, 12:31

Ahogy a fű vagy a fák lombjai, így ennek a tónak a vize is arany színben pompázik. Ettől azonban még pontosan ugyanolyan érzés benne megmártózni, mint egy bármilyen másik tóban. A partja mellett sekély néhány tíz méterig, aztán hirtelen mélyül, és ahol mély a víz, ott már néhány szörny is lakik, így táblák figyelmeztetnek rá, hogy nem érdemes túlságosan messzire merészkedni a parttól.

A hely relatíve népszerű, a tó mentén mindig található néhány bódé, lehet kapni ételt, italt és aranyszínű csecsebecséket.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Tachibana Makoto Szomb. Nov. 04 2017, 14:01

Liese <3


A hányattatott sorsú aranyszint olyan nagyon különösen sose foglalkoztatott. Lényegében azt leszámítva, hogy aranysárgára volt festve néhány dolog, itt nem volt semmi különös vagy különleges. Mármint, nyilván szép volt, de a szépség önmagában engem nem nyűgöz le. Egyetlen egyszer jártam itt, akkor is egy miniboss miatt. Azóta ez a szint már volt kipusztulva, és koboldok is letaposták, de most mégis régi pompájában tündökölt. Pont úgy, ahogy az én életkedvem is. Félreértés ne essék, én nem az a típus vagyok, aki mondjuk depresszióba esik, ha a balsors lecsap. Ugyan magamba tudok fordulni, de olyankor csak egy szürke, monoton életbe menekülök. Így volt ez az elmúlt mondjuk egy évben is, amikor céltalanul, napról-napra éltem. Mondhatni kipusztultam, és letapostak a gonosz kis szörnyecskék is. Ám két személynek hála újra van motivációm, újra képes vagyok pozitívan és jó kedvvel hozzáállni a mindennapokhoz. Talán emiatt a párhuzam miatt is gondoltam arra, hogy ezen a különleges napon jöjjünk ide. Különleges, mert együtt tölthetem valakivel, akit úgy érzem, szeretek. Akiért rajongok. Akiért érdemes élni.
Noha megvolt a magunk... hogy is mondjam... konfliktusa, azt hiszem mégis sikerült belőle kijönni, de ez lesz az igazi próbája a pudingnak. Nem vittem túlzásba, de azért mégis elegáns ruhába öltözve vártam a lányt a szint közepén, azoknál a bizonyos kobold romoknál, nem messze a teleportkaputól. A tavat kívántam neki megmutatni, ilyenkor ősszel valószínűleg nem lesznek ott sokan, szóval kényelmesen, és nyugalomban eltölthetünk együtt legalább egy délutánt, miután kicsodálkoztuk magunkat azon, hogy jé, hát ennek aranyszínű a vize :] Voltunk már ugyan vízparton, de a város közepén, és meglehetősen rövid ideig... és bár ez sem klasszikus strand, azért el lehet tölteni itt is az időt. Én pedig már alig várom, hogy Liese megérkezzen, és ez az idő elkezdődhessen :]
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Lieselotte Sherlock Pént. Nov. 10 2017, 11:17

Sötét és borongós reggel volt az első szinten a csodás kis kuckóm környékén. Már régóta vártam ezt a napot. Ugyanis szintlépésem megünneplendő egy különleges személlyel találkozom. Reggel felkeltem és azonnal készülődni kezdtem, kicsi pancsolás, reggeli. Utána jött a nehéz feladat mit kéne felvennem?

Kinyittottam a szekrényt és derékig belebújtam, válogatni a ruhákat. Új fekete frizurám mellé, valami új ruha kéne, pláne az alkalomra való tekintettel..
Kék póló és sárga szoknya...Nem jó....
Majd fent akadt a szemem egy olyan ruhán amit még szülinapomra kaptam.
Egy fekete egyberuha ami sztem stílusos is és annyira vártam, hogy felvehessem már, csak nem volt olyan alkalom amire lehetett volna.

Hamarost felöltöttem és a tükörbe néztem és  megláttam az új énemet.
Annyira nem állt rosszul a fekete haj, de szerintem hamar visszatérek majd az eredetihz... mégiscsak jobban illett hozzám.

Majd eljött a pillanat. Olyan gyomor idegem volt, hogy alig bírtam elindulni... De aztán a kristályom aktiválódott és megláttam a gyönyörűűű tájat.
-Itt itt minden arany! Hűűűű csodaszéééép! wááááá-el is felejtettem, hogy mi miatt aggódtam. Ráadásnak megpillantottam őt is előttem.

Azonnal az ölébe ugrottam, bár nem tudom jó döntés volt-e, de nem tudtam ellállni a csodás látványnak és a sok sok érzésnek, így le kellett vezetnem. Amint észbe kaptam, elpirultan álltam hátrébb és a földre sütöttem a tekintetem.
-Am am szia Tachi

_________________
Kedvenc zeném ^^ :
https://www.youtube.com/watch?v=PvvPHxiujLU
Lieselotte Sherlock
Lieselotte Sherlock
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 132
Join date : 2017. Jun. 07.
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Tachibana Makoto Szomb. Nov. 18 2017, 14:38

Nem kellett sokat várnom, de addig is körbenéztem egy kicsit, és megállapítottam, hogy a romok, nos... romosak :] Lassacskán már kezdte visszahódítani a természet a koboldok egykori laktanyáját, itt nemsokára akár egészen posztapokaliptikus látvány is szem elé tárulhat, különösen az aranyosan csillogó fűvel együtt. Az öt épület közül csak a középső volt kifejezetten rossz állapotban, de feltételeztem, hogy az sem fog magától összedőlni, elvégre a pusztulás sem valódi ezen a helyen. Minden környezeti hatás előre beprogramozott algoritmusok alapján működik, a világ működtető rendszer pedig ilyesmikbe nem igazán nyúl bele.
Nyilván a figyelmem akkor terelődött el mindössze csak a tönkrement épületekről, amikor meghallottam azt az ismerős hangot, ami nyomban halvány mosolyt csalt vékony ajkaimra. Mikor azonban odanéztem, nem pontosan azt láttam, amire számítottam. A bájos arc, az igéző tekintet és az önfeledt mosoly stimmelt, de az eddig megszokott szőkeség helyett most fekete hajtincsek övezték mindezt, és a változás drasztikus volt. Persze nem először csodálkozok rá, mire képes egy hajszín változtatás, de azért mégis mellbe vág, hogy az eddigi fiatalos benyomást felváltotta egy kicsit komolyabb, érettebb szépség csupán azért, mert sötétebb lett a haja színe... No persze ez még nem változtatott azon, hogy elkaptam a nyakamba pattanó lányt, és a derekánál megtartva még meg is forgattam egyszer, mint valami klisé romantikus filmben.
- Nahát, mi ez a megszeppentség hirtelen? :] - szólítottam meg a végül taktikai visszavonulót fújó Liesét - Örülök, hogy újra látlak - sütöttem el egy agyonhasznált szófordulatot, mely ennek ellenére kifejezte a bennem dúló érzéseket. Igen, örültem, hogy láthatom, legszívesebben magamhoz szorítanám, és egy darabig nem engedném el, de... nos, azért képes vagyok uralkodni magamon. Valamennyire.
- Meguntad a szőkét? :] - kérdeztem, hátha mond valamit a váltás okairól - Egészen más kisugárzást ad neked a fekete haj - tettem hozzá halvány mosollyal. Kicsit emlékeztetett Szophiera, ami azt illeti, még arra az időszakra, amikor csak ismerkedtünk, és magával ragadott a pezsgő személyisége. Liese is olyan nyughatatlan, csak... még több örömöt okoz a jelenléte.
Tachibana Makoto
Tachibana Makoto
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1809
Join date : 2012. Sep. 18.
Age : 30
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Vörös
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Okt. 03 2020, 11:25

//off: mivel ez az egyetlen nyitott topik a szinten, így ide került a hsz//

Szóló Even szafari


Fű és fű amíg a szem ellát. ~Még jó hogy van íjam~ állapítja meg az öreg magában, miközben lassan távolodik a kaputól. Nem siet, a Vádászidény nyitása révén most duplán kifizetődő azt a Teljesítményt elérnie, ami miatt idejött. És még csak nem is bonyolult a feladat, csak egy szarvast kell lekapnia a lábairól, ~Loot is jön meg pénz is! Még az ostobának is megéri…~ Persze azért nem bíz mindent a szerencséjére, és utánajárt a szinten, hogy és hol érdemes kutatni az áhított vad után. Sajnos komoly informátora nem akadt, de azért a helyi mendemondák elég egybehangzóak voltak, így az alapján szerzett egy kis térképet ami segítségével elindulhatott.

A térkép elég messzire vezeti a kaputól, de Takada nem aggódik. Bár a felszerelése nagyja még mindig hagy némi kivetnivalót maga után, de a szintje már elég ahhoz, hogy a helyi mobok ne jelentsenek problémát. No meg az sem utolsó szempont, hogy az invázió óta egy lélek nem járt erre, a koboldok pedig nyom nélkül felszívódtak. A biztonság kedvéért és a megszokás miatt is azért az észlelése aktív.
Az aranyló fűtenger halk suhogással hullámzott körülötte, de ezentúl minden csendes és nyugodt, csupán néhány, fauna színesítő kis madárka rebbent fel léptei nyomán. Ilyen kor egy kis kísértést érzett arra, hogy megálljon, és alaposan körbe nézzen a keresés jártasságával, hogy vajon a rovarvilág is ilyen változatos -e. Végül nem tette, mert bár nem siet sehova, úgy gondolta ez nem olyan lényegi információ, ami megérné a rászánt időt.
Az idő egészen kiváló volt. A nap kellemesen sütött, nem az a tikkasztó tűző nap, de nem is a lapos téli napfény, ami alig ad némi meleget. Enyhe szél lengedezte a füvet, ami ha picit felerősödött már kellemetlen volt, de azt is ki lehetett bírni. Takada időnként megállt és leült. Szusszant párat, kortyolt a kulacsából, sőt alkalmanként be is kapott néhány falatot ~Csupán a kondíció fenntartása végett~.

A legutóbbi pihenő óta nem telt el sok idő, mikor elérte az ajánlott terület szélét. Mivel alapból nem rohant, a tempóján nem változtatott, de még a testtartásán sem. A szarvasoknak ugyanis nincs színlátásuk, valamint a térlátásuk is igen szűk szöget zár be, így látás viszonylatában ő van előnyben. Csak kerülnie kell a hirtelen, valamint a széles mozdulatokat. A szaglással nem lesz gond, mert pont szembeszél fúj.
Felajzotta íját és bekészített egy vesszőt. Nem valószínű, hogy kapáslövésre fog kényszerülni, de ő olyan típus, aki szeret minden eshetőségre előre rákészülni. Az érzékelés jártassága több irányból is és több lényt is jelzett ~úgy tűnik nem volt kidobott pénz az a térkép~ állapította meg majd megindult a hozzá legközelebb eső célpont felé.
Az állat békésen legelészett a fűben, és csak nagy ritkán emelte fel a fejét, hogy körbe nézzen. Annak ellenére, hogy nincs ragadozó a szintre beprogramozva, a lény menekülő ösztöne mégis működik, bár kissé lebutítva. Bár nem a kívánt állat volt, az öreg mégis célra emelte az íját ~Event van és a loot az loot, bárhonnan is származzon~ mentegette magát, noha nem mintha kellene. A nyílvessző halk pendüléssel indult útnak, hogy utána egy tompa puffanással érjen célt. A harcművész komótosan ballagott el a lootért, majd indult tovább az áhított vad nyomába, de úgy tűnik ez alkalommal nem volt szerencséje.


// 4 dobás lesz, egy alap és +3 a Gyakori kistérkép miatt//

Róka - rókaprém 2+1 minőségben
Nyúl - nyúlprém 6+1 minőségben
Róka - rókaprém 5+1 minőségben
Bölény - bölényhús 3+1 minőségben

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Takada Hiroshi Szer. Okt. 07 2020, 14:36


Szóló Event szafari

Az első alakalom nem vezetett sikerre, így Takada kénytelen másodjára is felkeresni ezt a szintet. Bár egyre kevésbé bízik a sikerben, ~Ezek a térképek nem túl megbízhatóak, de jelenleg nincs más amire támaszkodhatnék~.

A múltkori tapasztalatából kiindulva, nem vesződött sem az óvatos mozgással, sem a felderítéssel. Egyszerűen csak bekapcsolta az észlelését, megkereste a térkép által jelölt pontot, és mint ha csak egy magasleses vadászat lenne, lehuppant a fűbe és várta, hogy valamit elé vezessen a rendszer.
A várakozás csendes perceiben, alkalmasint az emberben feltörnek az emlékek akár csak most is az öreg tanár esetében is.

A nő aprókat kortyolt a kezében lévő pohárból. Az ablaknál ált, de annak háttal, némán figyelte a közelében lévők csendes készülődését. Talán a harmadik vagy a negyedik kortynál tarthatott, mikor meghallotta a 650-es Ninja jellegzetes hangját. Mi elött felfoghatta volna, már kifelé figyelt, és kutató tekintete a férfit kereste. Az ősz hajú alak épp akkor vette le sisakját, bújt ki a hátizsák pántjaiból és kezdte a kapcsokat szétoldani a felsőjén.
– Megint elfelejtetted lezárni. – motyogja maga elé csendesen. Nem fogja szóvá tenni, mert már kívülről fújja a férfi válaszát. „Ugyan kinek kéne egy ilyen öreg csotrogány!” Rina hajlott elfogadni ezt a magyarázatott, nem csak azért, mert erre a környékre nem jellemző a lopás, ahogy úgy általában véve sehol. De még ha elő is fordulna, a több mint 30 éves jármű, amellett hogy már elég leharcolt, ráadásul egyedi festésű is. Nem a klasszikus Kawasaki fekete-zöld hanem a ritka szürke-narancs színre van fújva, így elég feltűnő jelenség. A térfigyelő rendszer révén, elég hamar rá lehetne akadni. Amint a férfi kikerült a látómezejéből, leült az asztalához, mely az ablakhoz közel a második sorban volt, egy kicsit balrább, a férfi elsősorban lévő asztalától.
Csak nem rég vette észre magán, hogy egyre többször keresi a férfit tekintetével, és úgy általában véve is sokkal többször fordul hozzá segítségért, mint más kollégájához. Egyelőre nem tudta hová tenni a dolgot, bár volt egy halvány sejtése.
Takada lépet be az ajtón, a motoros kabátja már a kezében volt. Gyors és rutinos mozdulatokkal tette le a széke támlájára, és suvasztotta be a hátzsákot és a sisakot az asztala alá. Majd a Szerdai szokásukhoz híven, a már odakészített kávéval a kezében biccentett a nő felé;
– Jó reggelt! És köszönöm a kávét!
– Nincs mit. Gondolom ma sincs első órád… Felmegyünk a tetőre?
– Nincs. – válaszolja a férfi kurtán, de amint a nőre néz, hozzá teszi – Szeretnél valamit kérdezni? Mert akkor menjünk.
A nő bólint, így elindulnak fel az úszómedencéhez.
Ilyenkor már le van eresztve a víz, és csak a hulló lomboktól tisztítják a diákok. De a padok, melyeken a várakozók ülhetnek le, ha óra van, még mindig kint vannak. Azokat csak télre viszik be.
A két tanár letelepedik az egyik padra.
– Nos mi az, amit kérdezni szeretnél?
– Nem kérdés. Tanácsot kérnék. – de mielőtt folytatná, tart némi szünetet. Takada nem sürgeti, hagyja, hogy megtalálja azokat a szavakat melyekkel képes kifejteni a problémáját. – Tartok tőle, hogy az egyik diák az osztályomba ijime célpontja. Néhányan azt mondják ne foglalkozzak vele, majd elmúlik, vagy ha eldurvul, majd a diák kilép az iskolából. De úgy tudom, hogy te már kezeltél egy hasonló ügyet, és sikerrel el is simítottad.
A férfi ránéz a nő arcára, és látta a kétségbeesést rajta. Épp a múlt héten hallott a hírekben egy újabb öngyilkosságról, mely erre a problémára volt visszavezethető, valószínű a nő is ettől tart.
– Persze, segítek. – Mondta és megnyugtatóan fogta meg a nő kezét
– Nem lesz baj! Megoldjuk!

// lesz egy alap dobás Eventre, és +3 külön dobás teljesítményre a kistérkép miatt//

Hiúz - hiúzprém 1+5 minőség

Szarvas
Nyúl
Fácán

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Indikátor: Zöld
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Shareen Hétf. Dec. 07 2020, 19:32

- Miért jöttünk erre a helyre? - Kérdezte ártatlan mosollyal Ayumu.
- Azt hittem megegyeztünk nem olyan rég.
- Igen, vadászatban és piknikben - felelte kissé rosszalló hangon. - Itt aligha lehet vadászni.
- Igaz, de tudom, hogy igazából a piknik miatt vagy itt. Fáradt vagy és aludni akarsz. De miattam eljöttél.
- Valójában csak nem akartam kihagyni az alkalmat, amikor azt csinálod, amit szeretnék.
- Egyébként meg biztos vagyok benne, hogy erre fog tévedni egy szarvas. Csak figyelj.
A tó így este még gyönyörűbb látványt nyújtott, mint nappalonként. A hold fényét visszaverő aranylóan sugárzó tó furcsa árnyalatokban izzott, furcsa tükröződéseket a szemünkre villantva ebben a furcsa időpontban. Az arany legelőket hátrahagyva valóban kevés esélye volt, hogy egy szarvas éppen mifelénk vetődne, egyáltalán az egész szinten különös jelenség lett volna, de ha valóban megtalálható ezen a vidéken, akár el is tévedhet és erre bukva felnyársalódhat a földre fektetett kardomba.
Az este hamar elszállt és néhány órára valóban megfeledkeztünk arról, hogy csak egy virtuális világban vagyunk egymás társaságában és magáról a vadászatról is. Persze amikor csak lehetett és szükségesnek éreztem, megnéztem, hogy nem jár-e arra egy vad, mert a csirkés szendvicsek hamar elfogytak. Bár a legtöbb rezdülés nem volt több egy-egy falevél földre hullásánál, ebben a nyugodt környezetben erre még hallgatózás jártasság nélkül is felfigyeltem. Csak elképzelni tudtam, hogy Hallgatózással olyan hangot csapott volna, mintha panellakásban a szomszéd fúrta volna a falat hajnali 5-kor. Visszhanggal. Azonban amikor "kapás" volt -még túlságosan a horgászat hatása alatt álltam-, rögtön odasiettem a zajforráshoz, ám ezzel csak elriasztottam a potenciális zsákmányokat. Ha oda is tévedt egy-egy kósza nyúl vagy menyét, ők előbb észrevettek engem, mint én őket, főleg ha közelebb mentem ezen a puszta síkságon. Így volt időnk egymás társaságát élvezni, habár én ostobán éreztem magam minden ilyen félresikerült portya után. Ayumu sem nyugtatott meg, leginkább gúnyt űzött minden próbálkozásomból.
Egy idő után úgy döntöttünk, közösen próbát teszünk a legelőkön. Lenyűgözött, milyen könnyedén és kecsesen lépdelt, talán még ebben az amúgy kegyetlen világban is külön figyelt rá. Bár ez rám is igaz volt a harcban, kellett valami, ami a valósághoz köt, hogy ne őrüljünk meg. Neki talán ez a nőiességében volt megtalálható. Ha úgy viselkedik, mint ahogy odahaza tenné, talán egy időre el is hitetheti magával, hogy így van, nem igaz? Ez a világ sok mindenben szebb volt mint a valóság. Gyönyörű tájak, kedves emberek, a veszély által összekovácsolódott társulatok.. Csak hát az állandó fenyegetés. És a tudat, hogy ez nem a való élet. Akárhogy is, mindent meg kellett tennünk annak érdekében, hogy úgy tegyünk, különben visszatérésünkkor nem tudnánk a tükörbe nézni - elvesztegetett életet élnénk.
Persze voltak azért különbségek is - én például soha nem vadásztam volna az igazi világban. Természetesen nem is harcoltam volna, de ez adta a világ alapját, valamint a játékot magát és a kijutáshoz is elengedhetetlen volt - volt benne valami furcsán mámorító. Valóság és játék együttállása, habár nem helyettesítheti a valóságot, csak kiegészítheti azt - vagyis eredetileg erre kellett volna hogy rendeltessen.
Miután a legelőkön sem jártunk nagyobb sikerrel, mint a tóparton, visszatértünk piknikezésünk színterére. Hajnalodott, ideje lett volna valamennyit aludnunk is, így úgy döntöttünk összecsomagolunk és visszaindulunk a fogadónkhoz. Már összepakoltunk, amikor hirtelen megálltam - a vadászatot már lezártam volna, amikor megláttam. Ayumu belém ütközve leejtette kosarát, ami elvesztve tartósságát széttört, ám ő is kikerekedett, az álmosságtól vörös szemmel figyelte a jelenséget. Ott, a látómezőnkben feltűnt egy szarvas. Csodálatos, lenyűgöző, dicsőséges, magasztos szarvas. Farkasszemet nézett velünk, mielőtt menekülőre fogta volna. Kardot rántva rögtön a nyomába eredtem. Talán az egész szintet átszeltük, mire végre a közelébe értem. Megpróbáltam rávetni magam, ám ő hirtelen oldalirányba kitért. Utánadobtam a kardom, mire kénytelen volt ismét irányt változtatni - közelebb került hozzám, én pedig utána eredtem. Ekkor tűnt fel a láthatáron a lány, akit hátrahagytam. Megviseltnek látszott, ám elszántnak. Széttárta karjait az állat előtt, mire az megfordult és egyenesen felém rohant. Elálltam az útját és úgy mozogtam, hogy Ayumu felé tereljem. Egyszerre érintettük meg, így reméltem mindketten megkaptuk a kitüntetést. Természetesen úgy döntöttünk, hogy elengedjük. Az állat hálásan pillogva elrohant és még visszanézett egyszer, mielőtt eltűnt volna az arany legelők rengetegében.
Még egyszer visszatértünk a tópartra és a történteken merengtünk. Az estén. Nem, ez nem a valóság volt, de a történtek valósak voltak. Együtt ettünk, nevettünk, sírtunk. Együtt kaptunk el egy szarvast a kilences szinten, aminek sorsáról közösen, szavak nélkül döntöttünk. Már sok mindent átéltünk együtt és ez nem múlt el nyomtalanul. Nem múlhat el nyomtalanul. Mind a kijutásért küzdünk, de nem feledkezhetünk meg az itt eltöltött boldog időkről sem, hiszen azzal életünk egy jelentős részéről is lemondanánk. Az ő fejében is hasonlók járhattak. Megfogta a kezemet és a vállamra hajtotta a fejét. Nyolc év alatt először éreztem, hogy nem vagyok egyedül.


Szarvas

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Mia Szer. Márc. 10 2021, 10:40

Szóló szafari

Ismét éjszaka jöttem ki vadászni, azonban azzal nem számoltam, hogy olyan lélegzetelállító látványban lesz részem, amitől elfelejtem lefejteni magamról az íjamat. A vízen úszó arany sugarak misztikus légkört varázsoltak a tó felszínén, én pedig lenyűgözve álltam ott a pizsamámban. Alapból nem volt jó ötlet vadászfelszerelés nélkül elindulni, de a vérbeli vadász mindenben tud lőni. Akárhogy is, még nem volt ebben részem aincradi kalandozásaim során. Az Aranytó megdöbbentően gyönyörű kisugárzása megérintett bennem valamit, amit addig elnyomtam. Hirtelen nem tudtam volna kire haragudni, ha itt, ezen a tóparton találkoztunk volna. Túl tiszta volt ahhoz ez a hely, hogy más gondolatokkal bemocskoljam.

- Te sem tudsz aludni? - Szólt egy hang valahonnan mögülem. Észre sem vettem, hogy valaki mögém lépett.
- Úgy is mondhatjuk - feleltem mindenfajta érdeklődés nélkül. Valaki belerondított az estémbe.

- Bánod, ha csatlakozom? Magas szinten van a főzés jártasságom, úgyhogy talán jól jársz velem.
- Nekem nullán, úgyhogy nem. - Az alacsony férfi leült mellém és kérte, hogy forduljak vele szembe.
- Mi szél hozott erre ezen a késői órán? - Kérdezte bárgyú mosollyal.
- Ez - mutattam a tó felé.

- Valóban szép, bár hozzád nem fogható.
- Mindjárt hányok - közöltem vele a "bókjára". Zavartalanul előkészített némi ételt és egy keveset átnyújtott nekem. Elfogadtam. Finom volt.
- Vörös indikátoros játékos vagyok - mondta néhány perc elteltével olyan büszkén, mintha ez egy érdem lenne.
- Látom - válaszoltam rezignáltan. - Nem érdekel. - Megígértem magamnak, hogy a tó szépségének adózva nem küldök el senkit magam mellől ezen a helyen. És bár természetesen érdekelt, nem mutattam jelét. Egyáltalán nem vágytam a társaságára és így az előző kijelentése is sokkal mélyebbre hatott, valamint a felkínált ennivalót is inkább visszaköptem volna, viszont ettől még nem leszek faragatlan. Amíg velem nem akar semmit sem kezdeni, addig megtűröm magam mellett. Ha akar.. Úgysem tudok mit kezdeni vele.

- Nem félsz? - Kérdezte vágyakozva. Az ellenkezőjére számított, az volt a vágya.
- Félnem kellene?

- Ott van egy bölény a jobb oldaladon - jegyezte meg némi gondolkodást követően.
- Nem hiszek neked. - Biztos voltam benne, hogy csak el akarja terelni a figyelmem, ugyanakkor eddig nem adott okot arra, hogy kételkedjek benne.

- Akkor meg fogsz halni - mondta mindenféle érzelem nélkül.
Előkaptam íjamat és anélkül, hogy levettem volna róla a szemem, jobbra kilőttem egy nyilat. A fegyver messzire süvített, már azt hittem nem talál el semmit, amikor egy vad jajveszékelése ütötte meg a fülem.
- Valóban ott volt - szóltam elismerően. A férfi arcáról értetlenség tükröződött, de nem szólt semmit.
Még néhány percig "élveztük" egymást társaságát és a játék ellentmondásairól beszéltünk, az ételéről, amivel nagyon elégedett volt, valamint az italáról, ami jóval gyengébbre sikeredett, de ennek nem adtam hangot. Közben végig engem figyelt, mintha várna valamire, én azonban csak néha pillantottam fel rá. Pont a látóteremben volt arra az esetre, ha meg akarna támadni, azonban nem voltam hajlandó a szemébe nézni. Semmit nem akartam tudni róla. Aki büszke a bemocskolt indikátorára, annak nem akartam a közelében lenni.

- Miért vagy még mindig itt?
- Ígéretet tettem.
- Kinek? - Kérdezte némi érdeklődéssel. Hangjában először véltem felfedezni bármi ilyesmit.
- Magamnak - zártam rövidre. Néhány további másodperc után ismét megszólalt.

- Miért nem hat rád a mérgem?
- A képességemnek köszönhetően.
- Értem. Ezt jó lesz észben tartanom arra az esetre, ha egyszer találkozunk az arénában.
- Nem fogom elfogadni a kihívásod.
- Miért vagy ilyen ellenséges? - Érdeklődött.
- Másokkal nem vagyok ilyen. Veled ellentétben - feleltem sötéten.

- Ó, én sem vagyok ellenséges. Vigyorogva végzek velük.
Ez volt az utolsó, amit még el voltam képes viselni. Megígértem, hogy senkit nem küldök el, hogy nem mocskolom be a tavat, azt azonban nem, hogy ha úgy áll a helyzet, én magam nem távozok.
- Hova mész? - Faggatott, megpróbálva visszahúzni. - Messze még a reggel.
- Én viszont fáradt vagyok - mondtam a szemébe és elhúztam a karomat. Valóban az voltam, már amikor kijöttem az voltam, csak reméltem, hogy egy kicsit tovább gyönyörködhetek a tóban.

- A lelked is legalább olyan szép, mint az arcod - kiáltotta még utánam, aztán eltűnt. Gondoltam, hogy akkor talán maradhatok, de már nem volt kedvem hozzá. Épp elég volt az itt eltöltött viszontagságos idő, tovább maradva csak bemocskoltam volna a tavat a gondolataimmal.
Még csak négy hete vagyok ebben a gonosz játékban és valaki máris megpróbáltam velem végezni. Bóknak kellene vennem? Vajon ezt váltja ki az emberekből ez a közeg? Megőrülnek? Reméltem, hogy én nem leszek ilyen. Mert bár nem láttam rá esélyt, ahogy az elképzelés is taszított, talán ez a férfi sem volt mindig kegyetlen. Talán történt vele valami. Ez akkor sem mentség a tetteire, de lehet, hogy a játék okozta a törést nála. És meglehet, hogy ez visszafordíthatatlan. Ennél a személynél mindenképpen. A gond csak az, hogy ha visszatér a valóságba, ezek a jellemvonások megmaradnak nála. Gyilkosokat nevelt ki a játék, míg másoknak élvezetet nyújt. Egy újabb kettősség.


Bölény
Mia
Mia
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 136
Join date : 2020. Dec. 25.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh:

Vissza az elejére Go down

Aranytó Empty Re: Aranytó

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.