Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

4 posters

Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

Témanyitás by Saibāitachi Kedd Jún. 08 2021, 10:43

Tai lista:

- Fénylovagok
Taichō: Saibāitachi
Tag(ok): Simeon (külsős, céh: Unity)
Megbízás: nincs


Céhmegbízás(ok), események:

-

Készítőink és receptjeik:


- Saibāitachi [T2] Potifőzés




by Saibāitachi Csüt. Jún. 10, 2021 10:58 pm
+

ES rendezvény: Halasítás - Lebonyolítva

A rendezvény lényege: Az ES újonnan megnyílt céhbirtokán lévő tóba telepítendő halak beszerzésére szervezett rendezvénye. A céhvezető túlzottan is magas hagyomány tisztelete, az épületkomplexus jellege, és a tavat körülvevő kert habitusa miatt, viszont igen szűk keresztmetszettel fogad el csak halat. Az ipse makacs, mint egy öszvér, így akármi nem jó ám neki. Elképzelése alapján a tóba kizárólag csak koi pontyok kerülhetnek, viszont azokat (kész szerencse) roppant változatos színű és mintájú választékban hajlandó elfogadni. A felajánlott halakért természetesen fizet, hiszen a kifogásuk időbe és energiába kerül.

A helyszín: Amennyiben a staff áldását adja rá, akkor a megrendezésre egy nyitása óta is parlagon heverő helyszín lenne; Tolbana Kútja

Esemény ideje: 2021.06.14-2021.06.27.

Részvételi feltételek: Staff engedéllyel multik is jöhetnek. Alap reag követelmény 250 szó. Egyéb megkötés (szint, jártasság, kaszt, stb) nincs.

Nevezés: Saibāitachi kezdő reagja után a hszed-be szerepeljen a tetején fehérrel, hogy „ES Halasítási rendezvény”, valamint az első a nevező által írt reagban szerepeljen, hogy a résztvevő, az asztalnál kikéri a neki járó 7 db Speciális Koi Bojlit.

Rendezvény menete: Egy kör az kettő nap. Minden kör kezdetén Itachi (az előzményektől függetlenül) ír egy nyitó hsz-t, ami után (értelemszerűen két napon belül) karakterenként egy reag írható, de ez semmi esetre sem kötelező (kihagyott körök miatt semmilyen szankció nem kerül alkalmazásra). A hsz nem kell, hogy teljes terjedelmében a halfogásról szóljon, de megemlítés szintjén szerepelnie kell benne. Ezzel párhuzamosan, hivatkozva a rendezvényre a karakterrel a játékos dobjon a Kidobós-ba egy D6 és egy Koponya-Korona kockával. Ez a dobás fogja eldönteni, hogy milyen hal került a horogra. Természetesen az is járható, hogy előre kidobja az eredményt és a fogást beleszerkeszti a hsz-ébe. Fontos: egy karakterrel hozzászólásonként csak egyszer lehet dobni! Ennek megfelelően minden résztvevőnek 7 hal kifogására van lehetősége. Minden másnap 24:00 kor zárul a kör. Az esemény zárásaként Ita összesíti a fogási eredményeket és annak megfelelően a hsz-ben fehérrel szerepelni fog minden résztvevő jutalmazása.

Fogható halak:
1 + koponya –> Ogon [így néz ki]
1 + korona –> Platinum [így néz ki]
2 + koponya –> Bekko [így néz ki]
2 + korona –> Ki bekko [így néz ki]
3 + koponya –> Kohaku [így néz ki]
3 + korona –> Koromo [így néz ki]
4 + koponya –> Doitsu [így néz ki]
4 + korona –> Showa [így néz ki]
5 + koponya –> Asagi [így néz ki]
5 + korona –> Shusui [így néz ki]
6 + koponya –> Tancho [így néz ki]
6 + korona –> Butterfly [így néz ki]

Jutalmazás: Minden gyakori (szürke) halért 10 Arany üti a markát a horgásznak. Ha sikerül ritka (kettő zöld van ilyen) halat fognia akkor azért 25 Aranyat kap. Ezen felül minden fajtából az első kifogott példányért dupla jutalom jár, azaz 10 helyett 20 Arany, és 25 helyett 50 Arany. Érvénytelen dobásért nem fizetünk (pl.: egy kör két dobás esetén csak az első fogásért kap jutalmat a játékos).

Megjegyzés: A rendezvény végével nem kötelező elhagyni a helyszínt, vagyis az ismerkedő játék vihető tovább. Véleményem szerint, ha így összejön a 6 rendes kör a stafftól kikérhető a normál jutalom is. De ha tévedek, akkor majd jeleznek. Továbbá fontos megjegyezni, hogy ez nem egy hivatalos játék, így ha kifogásolni valót találsz ne a staffot zargasd hanem Saibāitachi-t!

Javítás kiemelve!
A beérkezett észrevételek és javaslatok alapján, az alábbi változásokkal kerül megrendezésre:
Esemény ideje (kezdés): 2021.06.18. –> 2021.06.14-2021.06.27.
Részvételi feltételek: Multi nem engedélyezett –> engedélyezett. Kiosztott bojli 10 -> 7
Rendezvény menete: 1 nap /kör –> 2 nap/Kör

Köszönöm a figyelmet!



Edit by Strea: hogy a pozitív dolgok és történések utólag is megtalálhatók legyenek és a volt céhvezérből ne csak az értetlen felháborodást olvashassa az utókor, hanem azt is, amit tett a céhért, visszaírtam pár dolgot a sértettségből törölt megjegyzésekből :3
Saibaitachi usernek pedig kiemelném, hogyha ezt az admini beírást törli vagy módosítja, második és egyben utolsó figyelmeztetésben fog részesülni. Van egy határ ugyanis, aminek átlépését bármennyire is vagyok türelmes, nem fogok következmények nélkül hagyni.


A hozzászólást Saibāitachi összesen 12 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Nov. 07 2021, 16:12-kor.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Exp:
Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_bal6245/6500Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_ures  (6245/6500)
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty Re: Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

Témanyitás by Kotaro Szomb. Júl. 17 2021, 12:21

A rendezvény: Célja a front támogatása, egybekötve a céh népszerűsítésével. A rendezvényen
felállított standokon a kínált terméket egy kupon beváltásával veheti igénybe a karakter. A céh a
beváltott kuponok összegét elkülöníti, az esemény zárását követő Boss harcra, mégpedig információ
vásárlásra. Vagyis a Boss harcot megelőzően ha egy karakter infót vásárol, akkor annak díját az ES
fogja átküldeni Csere–berében az elkülönített összeg erejéig.
Egy beváltott kupon 50 aranyat ér,
vagyis 3 beváltott kupon egy Boss infó. Én erre a célra 1500 Aranyat tudtam kikuncsorogni a
céhvezetőtől így az eseményen résztvevők közt 30 kupont tud szétosztani. A korábbi ES
rendezvényhez hasonlóan ez is, IC csupán egyetlen nap.

Részvétel: Az eseményen bárki részt vehet. Lehetsz magadba is, de jöhetnek párok is egy kis
romantikázásra. Vagy akár egy bizonyos idomár, akinek a petje messziről megérzi a cukrozott-alma
édes illatát. Very Happy

Standok: Az én nyitó hozzászólásomban benne lesznek, hogy milyen standok vannak felállítva a
kertben, de ízelítőnek itt van néhány (igény szerint változhat): álarc árus, Cukros-alma árus, aranyhal
halász stand, Takoyakis stand, céllövölde kis mütyürökkel. A standokon kizárólag csak ételeket,
italokat vagy játék színesítő tárgyakat lehet vásárolni.

Kupon beváltás: Nincs más dolga a karakternek, mint a kívánt standhoz menni, és egy 250 szavas
hozzászólással (nem kell az egész szövegnek erről szólnia) kérje az ott lévő árustól amint szeretne. A
beváltás tényét a standért felelős ES céhtag fogja nyugtázni és a megmaradt még beváltható kuponok
számát feltünteti a reagja végén fehérrel.

Helyszín: A Federal Center kertje.
Esemény ideje: lebonyolítva


Kis változással akkor megrendezésre kerül. A változás annyi, hogy a beváltott kuponok összege egyszerre át lesz küldve az ABA-nak és ők arra használják amire csak akarják.

További változás (by Itachi):
Mivel a standokért felelős ES tagok, vagy bérelt NJK-k nem aktív részesei a rendezvénynek, így ha valaki ismerkedős játékra akarja felhasználni az eseményt, az kérem jelöljön meg fehérrel a hozzászólása elején egy másik játékost akivel játszik, hogy az azt ellenőrző staff tagnak könnyebb dolga legyen.
pl.: //ES fesztivál – Saibaitachi//
Mivel jelenleg csak öt pult van, ezért az összes végiglátogatásával nem lenne meg a hat kör, ezért az eseményen lesznek műsorok is (ami már biztosan lesz: tűzijáték, zenei előadás), amiket a játékosok megtekinthetnek. Ezek néhány napos eltéréssel (nem játékbeli nap, mivel az egész esemény csupán egyetlen IC nap) kerülnek bejegyzésre. Így ezek reagálásával már összehozható a hat kör.
Kotaro
Kotaro
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 36
Join date : 2021. Feb. 27.

Karakterlap
Szint: 10
Exp:
Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_bal169/500Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_ures  (169/500)
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty ideiglenes

Témanyitás by Strea Pént. Nov. 05 2021, 17:08


1 hónapja nincs 3 aktív tagja a céhnek, így (bár több hete szóltam) 5 nap türelmi időt adok még, hogy egy harmadik, aktív tagot toborozzatok, illetve felhívnám a figyelmetek rá, hogy 10 nap múlva Kotaro is inaktívvá válik. Kérném a céhvezért, hogy pm-ben jelezze ezalatt az öt nap alatt, ha/amikor történik változás; ellenkező esetben a céh feloszlatásra kerül.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_bal0/0Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty Re: Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

Témanyitás by Sarugami Szomb. Nov. 06 2021, 12:05


Kicsit elgondolkodtam, milyen formában válaszoljak (pm-ben vagy nem pm-ben). Jobb ha itt teszem meg, segítve a zökkenőmentesebb információ-áramlást. Smile

Az ajánlást discord-szerveren tettem meg, hogy szívesen átvenném az ES vezetését. Ezzel továbbra is élni szeretnék. Amennyiben van rá mód, kérem, adjatok még egy pár nap haladékot mindaddig, amíg a sorainkat nem rendezzük (ET-elfogadás, ismi elkezdése, stb.).
A megértést előre is megköszönöm!
Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Exp:
Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_bal2708/2900Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_ures  (2708/2900)
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty Re: Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

Témanyitás by Strea Szomb. Nov. 06 2021, 18:39


Igenigen, a bankos hozzászólások a legközelebbi frissítéskor törölve lesznek, így amennyiben hosszabb életet szánsz egy-egy megjegyzésednek, úgy a továbbiakban ajánlom az oldal pont ezekre a gondolati megosztásokra fenntartott részlegét, a Dühöngő-t Smile


A hozzászólás tartalmát tekintve viszont úgy érzem, hogy - mint a szabályzattal tisztában lévő fél - szükséges egy rövid (vagy nem is olyan rövid) reakcióval is szolgálnom a fenti írásra.
Nézzük akkor a szabályzat erre vonatkozó passzusát:

A céhek működéséhez legalább három fő szükségeltetik, amely limitbe beleszámítanak az olyan NJK tagok is, akik korábban aktív játékosnak számítottak (tehát később kerültek át az njk csoportba) ÉS userük ha nem is sokszor, de visz velük játékot. Azon céhek tehát, akiknek csak NJK-kkal van meg a három tag, mentesülnek a feloszlatás alól, ám addig, ameddig nem lesz legalább három aktív tagjuk, semmilyen céhes bónuszból nem részesülhetnek: nem kaphatják meg a céhes arany- és expbónuszt, nem dobhatnak céhbazárba és a hó eleji osztásból is kimaradnak - mivel azonban céhtagoknak számítanak, ezen idő alatt természetesen a szólós bónuszokat sem vehetik igénybe. Három tag alatt a céh feloszlatásra kerül.

Ezek alapján az Endless Society céhet Okt. 06, 2021 10:48 am időpontban fel kellett volna oszlatnom létszámhiány miatt. Ebben az időpontban ugyanis Shareen elköszönésével összesen kettő játékos maradt, Kotaro és Saibaitachi.
Elaila nem került be a céhtagok közé, mivel nem lett jelezve a hivatalos felvétel.
Seina nem került be a céhtagok közé, mivel nem lett jelezve a hivatalos felvétel.
(A megemlített jelzés Seinával kapcsolatban egyébként ha jól emlékszem, eleve az én - feloszlatás helyetti - kérdésemre adott válasz volt, ami azt tartalmazta, hogy "Seina megmenti majd a céhet, de lassan haladunk a toborzással", ami számomra nem jelenti azt, hogy fel is van véve. Ezt követően pedig a tagfelvétel tényéről nem kaptam értesítést.)
Amennyiben a staff által (esetleges félreértések vagy bármi egyéb okán) a felvétel nem kerül beírásra és tétetik hivatalossá a karakterlapra való felvezetéssel, úgy elsősorban a céhvezér feladata, másodsorban pedig az adott, aktív céhtag feladata jelezni ezt a staff felé. Ilyen értesítést az elmúlt hetekben egyiktektől sem kaptam.

Mivel a staffnak nem érdeke a céhek megszűnése, sőt, ezért a fenti kiírásom előtt megnéztem, hogy október 6-a óta történt-e felvétel, ennek hiányában pedig puszta jószándékból adtam haladékot még, jelezve a pontos inaktívvá válási időpontokat is, ha már a céhvezér ezt énelőttem nem nézte meg. A feltűnő színt és a publikus kiírást azért választottam, mert a chates jelzés nem ért el eredményt, illetve amiatt, hogy biztosan lássa mindenki és még ezalatt a második (illetve igazából harmadik) türelmi idő alatt valahogy összejöjjön a tagszám, amiért nagyon szurkoltam és szurkolok nektek amúgy.
A szabályzat ugyanis egyetlen egy nap türelmi időt nem határoz meg; ez mind az én jóakaratomon múlt, hogy mennyit kaptok, amit én egy (második türelmi időnek főleg) nagyon baráti 1 hónap körüli időben adtam meg.

Sajnálom, hogy a felém irányuló megfelelő és egyértelmű kommunikáció hiánya miatt, valamint a szabályzat nem megfelelő értelmezése és a céhvezéri kötelességek elmulasztása következtében ennyire félreértetted a segítő szándékot és ezt is inkább a magad elleni sérelemnek vetted ahelyett, hogy a lehetőséget lásd benne a céh megmentésére, ami közös érdekünk volt :S
Remélem, hogy a jövőben nagyobb bizalommal fordulsz majd a staff tagjai felé és ezzel elkerülhető lesz, hogy jogtalan mérgedben megsértsd az érted dolgozó staff több tagját is Smile

Strea

Utóirat Sarugaminak:
A céhvezéri váltás okán és főleg mivel magadtól, korrektül jelezted a haladék kérését, a hivatalos tagfelvételekre november 12-ig adok még időt. A jelzett időpontig a céhnek három aktív taggal kell rendelkeznie és bár valószínű ezzel mindenki tisztában van, de a fentieket alapul véve inkább megemlítem, hogy a szabályzat szerint aktív tagnak az számít, aki az elmúlt két hónapban legalább egy, játéktéri hozzászólást megírt.
Sok sikert kívánok nektek!





Szerk.: Mivel a holnapi nap folyamán el fogom kezdeni a céhbankok frissítését, így az előző 4 hozzászólást áttettem a céhbank topicjából a hírekhez, hogy ne vesszen el és  - főleg az új céhvezéri vállalást és a határidőt - mindenki lássa Smile
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_bal0/0Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty Re: Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

Témanyitás by Strea Vas. Nov. 07 2021, 11:01


A privátban kért "anomália" javítása nem történt meg, ugyanis a szabályzatban az erre vonatkozó rész abszolút helyesen szerepelt (és egyébként október közepén privátban már egyszer meg lett kérdezve és akkor tisztázva lett, így nem értem, hogy eleve miért volt továbbra is kétséges Neutral ). Tanácsolom a szabályzat megfelelő pontjának értelmező elolvasását a továbbiakban.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_bal0/0Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty Re: Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

Témanyitás by Strea Vas. Nov. 07 2021, 16:35


előzmények:


Mivel a céhhírekhez sem a fenti hozzászólás, sem pedig az erre adott válaszom nem tartozik, így ez utóbbit spoiler tagbe teszem és Sarugami, mostmár ez lesz az utolsó hozzászólás itt, a rendes céhhírek előtt ^^
Azonban mivel úgy érzem, hogy újfent nem sikerült értelmezni sem az előző válaszomat, sem pedig a privát üzenetet, igaz nem szívesen, de most még elmagyarázom, hogy melyik mondatnak mi itt a jelentése.

Mindezt lásd alább:

Spoiler:

Ezen felül mint admin jelzem, hogy innentől törölni fogok minden olyan bejegyzést ebből a topicból, ami nem kapcsolódik szorosan a céhhez. Amennyiben a leírás során egyéb, korrekt és normális stílusban megírt kérdés van, az a Kérdezz felelek című topicba-, amennyiben pedig további kákán is csomókereséses megjegyzés van, az a korábban már jelzett Dühöngő topicba legyen beküldve.

Köszönöm.


Utóirat: Úgy látom, hogy közben Saibaitachi gyerekes sértettségében visszaélt a moderátori jogkörével, így egyelőre admini figyelmeztetésben részesítem és emellett lezárom ezt a topicot. Továbbá megkérem Saibaitachi usert, hogyha valamit nem ért, először kérdezzen és ne tegyen sem elhamarkodott beírásokat, sem törléseket és átnevezéseket. A sao közösségében elsősorban ugyanis a felnőtt, érett reakciókat és nem a "csak azért is nekem van igazam és ha nem tetszik, akkor kitörlök mindent!" típusú "megoldásokat" részesítjük előnyben.
Strea
Strea
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 2411
Join date : 2013. May. 18.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_bal0/0Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi Empty Re: Faliújság (Tainyilvántartás, hírek, stb) - Saibaitachi

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.