Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

4 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Vas. Dec. 06 2020, 20:42

Résztvevők: Eru, Shareen

Ügyes bajos dolgaitokat intézitek, szóval a napot telik ahogy mindig is szokott. De amint kicsit kizökkentek a napi teendők listájából, azt veszitek észre, hogy egy olvasatlan üzenetetek van. A feladónak Fintan van megjelölve, de fogalmatok sincs ki az, és egyáltalán hogy jutott el hozzátok. Egy kicsit figyelmesebben szemlélitek a levelet akkor feltűnhet, hogy rendszerüzenetként került megjelölésre, szóval nem kizárt, hogy fontos.
Nos rajtatok áll, hogy olvasatlanul törlitek, vagy megnyitjátok.
Ha megnyitjátok akkor a következőt olvashatjátok benne;


Üdvözletem < játékosnév >!
A Fomoriak igája egyre csak töri a Tuatha dé Dannan vállát és nem enyhül a zsarnok Bres elnyomása. Népünk segélykiáltása elhatott Aincrad irányítóinak fülébe és megcsillant előttünk a remény sugara! A mindenható < system > téged talált méltónak, hogy enyhíts népünk fájdalmát és segíts megtalálnunk az átkos Bres zsarnoki uralma alól a kiutat. Méltó vagy és bátor, így ha szándékodban áll segítő kezet nyújtani az elnyomottaknak, kérlek keres fel! A < dallam > elvezet hozzám.
Üdvözlettel:
Fintan a költő-druida.
< Elfogad > < Elutasít >


A levelet olvasva több minden is eszetekbe juthat. Az első; ez az üzenet nagyon bug-os szóval valami nagyon kezdő írhatta. A második; a levélben szereplő nevek még soha egyetlen alkalommal sem tűntek fel a játék kezdete óta.
Erősen átverés szaga van az egésznek. Elég merészek, vagy épp nagyon kíváncsiak vagytok? Rá mertek bökni az elfogad gombra?

Ha igen akkor a levél bezárását követően egy dallamot kezdtek hallani a fejetekben /ha befogjátok a fületeket akkor is halljátok, szóval elég idegesítő/ mindamellett a dallam egy kotta vonalban materializálódik a szemetek előtt mely, mint egy vezetőszál elfele tart tőletek. Ha megnyitjátok a térképet, akkor a 18-as szint villog, mint küldetés helyszín. Naná, hogy a mocsár!

Feladat: Amennyiben elfogadjátok a küldetést érkezzetek meg a 18-as szint mocsarának bejáratához.
Határidő: 2020.12.13. 24:00

_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Hétf. Dec. 07 2020, 10:24

É: 12 (HP: 60) | F: 23 | E: 14 | K: 15 | Gy: 33 | S: 18 | P: 17 | CSP: 75

Mindig ugyanaz. Ayumu igazi rabszolgahajcsár lett, mióta megkérdeztem hogyan lehet feljutni a frontra. Küldetésről küldetésre vitt, amik gyakran nem is adtak tapasztalatot, de állítólag későbbi fontos feladatok megnyitására szolgáltak. Egy ilyenről tértem vissza éppen, amikor észrevettem, hogy van egy olvasatlan üzenetem. Egyből azt gondoltam, hogy a lány küldte, ezért mielőtt megnyitottam, elővettem egy szendvicset és enni kezdtem. Étkezésem közepette vettem csak észre, hogy rendszerüzenetet kaptam és kíváncsian nyitottam meg a levelet.
A levél helyesírási hibáktól hemzsegett, ráadásul nem is rímelt. Ezt, főleg egy költő-druidától, egy ilyen játékban megbocsájthatatlannak tartottam. A tartalma mindenesetre megragadta a figyelmem, valamint az is, hogy még sosem kaptam ilyen jellegű elintéznivalót. Eddig mindig nekem kellett a küldetések után mennem, odasétáltam egy NPC-hez, megnyitottam a panelt és elfogadtam. Üzenetben még sosem kaptam és nem emlékszem, hogy ez bármelyik játékomban is így lett volna. Talán ez egyike az Ayumu által említett fontosabb küldetéseknek, amit egy korábbi teljesítésével nyitottam meg. Noha a levél maga bugos volt, ezek minden játékban előfordultak. Igaz, ebben még eggyel sem találkoztam. Túl jól össze volt rakva, pedig hogy örültem volna egy hibának, amely kijelentkeztet.
Akárhogy is, a feladat elég érdekesnek bizonyult, ráadásul nem szoktam elutasítani semmit, szerettem minden küldetést elvégezni, így ráböktem az "Elfogadom" gombra és ahogy megtettem, már meg is hallottam a dallamot, mely a druidához lett volna hivatott elvezetni. Lehunytam a szemem, hogy jobban rá tudjak koncentrálni, majd kinyitva irányadó kottavonalak tűntek fel látóteremben. Ez lehet talán az út. Kijelöltem, mint követendő küldetés, majd a minitérképet megnyitva láttam, hogy a 18. szintre visz. Mivel ezt csak most értem el, még soha nem jártam arra, talán szinthez kötött volt. Bár ha így lenne, fő küldetésnek számítana -ami nem zárja ki a levelet-, de akkor valószínűleg jobban ügyeltek volna a leírásra. Talán valaki képes volt behatolni a rendszerbe? Ha ez így lenne, akkor hamarosan szabadok lehetnénk - bár kötve hiszem, hogy akkor a küldetés-leírások babrálása volna a legjobb dolga. Sokkal valószínűbb, hogy szándékosan kreálták ilyenre, akkor pedig a druida is efféle lehet. De akkor is csak egy NPC, így bajom nem eshet miatta.
Mindenesetre ideje útra indulnom a 18. szintre - életemben először lépek be a mocsaras vidékre és attól függően, hogy a dallam erősödött, vagy gyengült, megpróbálom eszerint követni - ha erősödött, akkor arra indulok, amerről hangosabban hallom, ha pedig gyengült, akkor épp az ellenkezője. Végső mentsvárként még ott van az irányjelző kottavonal is, így ha nem találom az utat, arra hagyatkozok.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Eru Csüt. Dec. 10 2020, 22:11

Alszok, az előző estém elég sokáig tartott. Egy sima semmit mondó küldetés volt, csak az alap vidd el ezt a levelet és add át neki. A jutalmad egy sütemény vagy egy alma tetszés szerint választható. Kevés tapasz pont, de nem is az volt a lényeg. A változatoság kellett és a játék, egy ilyen védett övezeten belüli küldetést még ha akarnám se tudnám komolyan venni. Azért az hozzá tartozik, hogy koromból adódóan néha sok mindent nem veszek komolyan. Vagy ép eljátszom, bohóckodom azokat. Végül mindig jól jövök ki a helyzetekből többnyire. Már épp másik oldalamra fordultam volna, amikor halk csippanás ver fel álmomból. Felülök ágyam szélén és karjaim logatom, halkan nyüzsögve álok fel, de vissza is huppanok azzal a lendülettel. Nem akartam még felkelni én lustálkodni szeretnék még.
-Ne zavarj menj innen...-Kezemmel hessegetem el az üzenetet. Annyira álmos vagyok még szinte fel sem fogom mi van. Igy mikor újra csippanást hallok kinyitom hunyorogva szemeim és észreveszem az ikont. Meg nyitom és fel ugrik egy üzenet, ami nagyon furcsa.-Ehhh honnan ismer?- Én ugyan is nem ismertem a feladott, még csak hasonlót se hallottam még sose. 18 szint, akkor, ha csak nem valami tényleg durva cuccról van szó nem lehet vészes a dolog. Rá nyomtam az elfogadás gombra és vissza dőltem aludni. Vagy is csak akartam mert egy idegesítő kis dallam nem hagyott, hiba volt elfogadnom. Újra lustálkodni akarok süti evés után, meg kell néznem mi történik arra felé. Igy hát bár menyire is nem volt kedvem elindultam fel keressem a kérdéses helyszint. Lassan baktattam egy kicsit később a mocsárban keresve a dallam forrását, meg kérjem hagyja abba végre.

_________________
Külsője és viselkedése miatt mindenki loli kislánynak hiszi többnyire.

Statok és Felszerelések:


Céh Ostrom:
Eru
Eru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 212
Join date : 2019. Jul. 06.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Pént. Dec. 11 2020, 21:12


Mindketten úgy döntöttetek elfogadjátok a küldetést. Így a dallam szépen elvezet titeket a 18-as szint bejáratáshoz, majd a kaput használva tapasztaljátok, hogy azon is túl.  A dallam egyenletes hangerővel szól, míg a kotta lágyan tekergőzik a mocsár fái bokrai és egyéb a tájhoz tökéletesen illő tereptárgyai közt. Az azonban egyértelmű, hogy nem a kitaposott ösvény felett vezet titeket, hanem jó mélyen a susnyásba. Ha ki akarjátok próbálni, hogy elég biztonságos-e a talaj, a környéketeken bőven akad letört ág, amivel tesztelhetitek a helyet, ahová lépni kívántok. Ha a tesztelést kiterjesztitek egy picit széltében is, akkor egyértelművé válik, hogy nem célravezető letérni a hangjegyek által kijelölt útról.
Megjegyezném, hogy nem egyszerre értetek a kapuhoz, így még nem találkoztatok.

Shareen: Talán úgy ¼ órája baktatsz a kottavonal alatt azt követve, amikor végre kiérsz a zsombékos részről és többé kevésbé szilárd talajnak mondható felületen haladsz tovább. A terepet ritkás puhafák borítják, főleg nyír és nyár, de akad olyan is, amit nem nagyon tudsz beazonosítani. Ahogy figyeled a környezetedet, és alkalmanként vissza-vissza tekintesz az „ösvényre” egy különös levélkupacra leszel figyelmes. Ahhoz túl nagy, hogy átlépd, viszont elkerülni sem tudod, mert két nagyobb bokor között terül szét, és pont felette fut el a kottavonal. amint belegázolsz, rögtön ki is derül, hogy ez bizony nem egy levél kupac, hanem egy nagy nyálka, aminek a felülete olyan mintha avarmintás lenne. Szerintem gondolkodj el, hogy talán érdemes lenne beruházni az Észlelés jártasságra. Mindenesetre küzdelemben vagy, az ellenfeled pedig nem más mit egy Levélnyálka.

Shareen (Sebzés: 14, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 2.4 SP kiskörönként.)
Levélnyálka

Shareen (18. szint): 60/60 HP, 12 páncél, 75/75 CSP

Szörnyharc menete: Mivel a szörny lepett meg téged, így ő támadott először. A szörnyek nem dobnak támadásra, mert alapból minden támadásuk sikeres, így a páncélod máris sérült. A harci körök alatt a szólimit minimum 100 szó. És elvben lenne sorrend, de mivel te és Eru jelenleg külön szálon mozogtok, így most nincs sorrend, nem kell várnod Erura. Ha együtt lennétek, akkor Ő jönne először a nagyobb gyorsasága miatt, majd a mob (illetve a mobok, ha több lenne), utána te, majd megint a mob, ez adna ki egy kört.
Egy körben támadhatsz és lehet egy mellék cselekvésed is. A támadáshoz dobnod kell normál 6-os kockával a fentebb olvasott célszámra (jelen esetben 2), és minden támadásod a szintednek megfelelő ponttal csökkenti a CSP-id azaz a CSelekvésPontjaid. Ha a CSP-d elfogy, nem tudsz támadni, pihenned kell. Mellékcselekvésként pedig ihatsz egy potiot, vagy használhatsz kristályt vagy akár mérget is. Vagy tárgyhasználat helyett egy speciális képidet, amit római kockával kellene dobnod, de ebben a küzdelemben nincs rá szükség.
Valamint ebben a küzdelemben többletkörrel is rendelkezel, mert a gyorsaságon jelentősen meghaladja a mob gyorsaságát. Ez azt jelenti, hogy akár 2x is támadhatsz, míg a mob csak 1x. De ne feledd, a két támadás 2x18 csp, vagyis hamarabb kifáradsz!

Ha ez így túl tömény volt, és kérdésed van, írj rám nyugodtan PM-ben!

Eru: Alig távolodsz el a kaputól mikor két hatalmas agyarakkal rendelkező macsek veti rád magát. Alighanem valaki használhatta a kaput előtted és az csalta ide a két fenevadat. És sajnos észlelés híján te sem vetted őket észre időben, valamint magabiztosságodnak hála a lopakodásod sem volt aktív. Így mire felocsúdsz már az egyik majd a másik is fémes csikorgással húzza el karmait a páncélodon. Mindenesetre a két cica korát sem barátságos dorombolással kezd körözni körülötted. Bár ahogy én ismerlek ez nem nagyon fog zavarba hozni. Mindenesetre küzdelemben vagy, ellenfeled két Kardfogú Leopárd.

Eru (Sebzés: 58 /kés, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3.3 SP kiskörönként.)
Kardfogú Leopárd #1
Kardfogú Leopárd #2

Eru (26. szint): 130/130 HP, 26 páncél, 195/195 CSP

Feladat: Győzzétek le a rátok támadó mobokat.
Határidő: 2020.12.18. 24:00

_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Szomb. Dec. 12 2020, 12:24

A Fomoriak egyéb játékokból szerzett tapasztalataim alapján óriások voltak, akik az erdőkben laktak, a druidák pedig erdőjáró renegátok, így nem tűnik légből kapottnak a területért való versengés ötlete. Az MMO-k gyakran raknak látszólag fontosnak tűnő mellékküldetéseket alacsonyabb szintekre és unalmas, klisés küldetéseket a játék végére. Ez az előbbinek tűnt és ebben a világban valóban el is lehetett hinni, hogy döntéseinknek súlya van, kihatással vannak a népekre és sorsukra, életüknek alakulására. Persze továbbra sem voltak többek előre beprogramozott kimenetelű mellékküldetéseknél, mégis könnyebb volt úgy elviselnem az itt öltött időmet, hogy beleéltem magam a feladatok végrehajtásába.
Néha persze elfelejtem, hogy egy MMO-ban vagyok és hogy a megoldás általában nyilvánvaló, ezért is terveztem úgy, hogy a dallam alapján követem az utat, nem az irányjelző után haladva, ám tervem kudarcba fulladt, mikor észrevettem, hogy a dallam se nem erősödött, se nem halkult, így kénytelen voltam a hagyományos módon eljutni a küldetésadóhoz. Azonban mivel itt az életünk volt a tét és sokkal valósághűbb is volt a "konkurenciánál", egy vastagabb ággal tapogattam le a vélhetően Fintanhoz vezető utat. Letérni semmiképp nem szerettem volna az útról, így azonban hamar akadályba ütköztem. Egy nagy halom levél zárta el előttem az ösvényt, melyet nem tudtam volna átugrani, így belegázoltam.
Hiba volt nem felkészülni az efféle eshetőségekre. A lény sértődötten emelkedett a magasba és már le is csapott. Miért nincs kitérés képesség ebben a játékban? Persze a "lesből" támadás úgy is hatásos lett volna. Megpördülve ugrok hátra, miközben már a lehetséges statokat számolom. Ötöt sebzett.. Az én pontelosztásom alapján.. És figyelembe véve, hogy mob, bár nem tudtam, miféle.. Még ha tank is, a kitartásomnak elégnek kellene lennie, de ezt úgyis az első támadás után fogom tudni felmérni. Előreugrok és kardomat a magasba emelve szúró vágást intézek felé, amit egy pördülés után vízszintes irányú hasítás követ, utána pedig hátraugrok, hogy felmérjem a HP-jának a helyzetét.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Dec. 12 2020, 12:24

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767251444_0f76bf2817_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Szomb. Dec. 12 2020, 13:50


A lény nem tűnik túl intelligensnek a mozdulataidat nem is kísért. Nem fordul, nem csusszan odébb, látszólag semmit nem tesz. Lehet nincs is rá szüksége? Meglepődve tapasztalod, hogy a szúrásod, egyszerűen átsiklik rajta, mintha csak tűvel szurkálnád a szombat délutáni pudingodat, a mob életcsíkja meg sem rezdül. Szerencsére gyorsaságod lehetővé teszi az újabb támadást mielőtt a szörnyike meglódulhatna feléd. A második támadásod nyomán egy kis szeletet lehasítasz a lényből, aminek nyomán már mozdul az az életcsík.
A lény megremeg, mint egy kocsonya, majd egy nyúlvány csapódik feléd belőle, mely nedves toccsanással csapódik vértednek, ami így további pontokat veszít, de még kitart.

Shareen (Sebzés: 14, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 2.8 SP kiskörönként.)
Levélnyálka 75/61 HP

Shareen (18. szint): 60/60 HP, 7 páncél, 75/39 CSP

A Te kisköröd ezzel zárult, most Eru kisköre jön, majd az Ő hszt követő mod reakcióval (ha lesz ilyen, és nem pixelezi el csípőből a mobokat) zárul a nagykör.


_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Eru Vas. Dec. 20 2020, 21:36

Alig lépek el a kaputól, kövesem a dallamot tovább és végre végére járjak. Utána aludni tudjak, azután egy újabb kalandba vethessem magam. Meg jelenik két cica. Meg is akarnak kóstolni, de engem nem zavar a dolog.
-CICÁK!-Kiáltok fel jó hangosan teli torokból. Lelkesedésem legnagyobb fanok kiáltásást is meg szégyenítené. Igazat meg vallva a cicák átlagosak. Valami rendhagyóbbnak jobban örültem volna. Egy szép meg termet pók, vagy valami nyálkás féreg. Féregről jut eszembe elkell mennem meglátogatni Billyt és kobold királyt valamikor. Már ami a cicákat illeti, azt hiszem körbe vettek és játszani szeretnének velünk.
-Na mit szólsz partner? Egy kis Kínai konyha? Akarom mondani olasz?- A cicákra néztem és támadásba lendültem. Ha sikerülne rögtön elsőt leszednem nem hinném második meg futamodik. Ki tudja lehet végre lesz macska rodeó?
Támadás közben tehetem és sikerül egyik Kardfogú hátára vetem magam és bundájába kapaszkodva kiáltok.-Jiihááá!-

//Sorend:
Kardfog #1 Támadom amíg el pixelezem utána #2 at támadom és ha van lehetőségem hátára ugrok./

_________________
Külsője és viselkedése miatt mindenki loli kislánynak hiszi többnyire.

Statok és Felszerelések:


Céh Ostrom:
Eru
Eru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 212
Join date : 2019. Jul. 06.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Dec. 20 2020, 21:36

The member 'Eru' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767249862_5877ffd2ef_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767250438_224285ea8b_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767250438_224285ea8b_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767251444_0f76bf2817_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767249862_5877ffd2ef_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767249862_5877ffd2ef_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Hétf. Dec. 21 2020, 21:22


Az első macsek a cirógatásodnak köszönhetően halk csilingelésbe kezd. Illetve a helyén pukkanó pixelek csilingelnek. Zita ugyan nem rajong a szőrös kosztért //igazán megnyúzhatnád előtte Razz // de ha ez van, ezzel kell beérni. A második cicó az első próbálkozásod elöl kitér, de utána istenesen megragadod a grabancát és a hátára veted magad.
Bár lehet ez nem volt jó ötlet, mert csak a Jii-ig jutsz, mikor a leopárd meghemperedik a földön. Most már tudod, hogy élő bundával nem kényelmes takaródzni! De a páncélod azért felveszi a sebzést így te magad nem sérülsz. Végül ellenfeled tovább hemperedik, te pedig esélyt kapsz hogy felállj.

Eru (Sebzés: 58 /kés, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3.6 SP kiskörönként.)
Kardfogú Leopárd #1 pixelezve
Kardfogú Leopárd #2 130/14 HP

Eru (26. szint): 130/130 HP, 14 páncél, 195/39 CSP

A kör zárul. Az állás az alábbi;
Bár mindketten elhibáztatok egy-egy támadást, azért alapvetően uraljátok a küzdelmet és elég nyilvánvaló a fölényetek. A mobok nem fognak elmenekülni, ugyanis ahhoz nincsenek elég okosra programozva.

Shareen: Ebben a körben még mindig 2x támadhatsz, vagy dönthetsz úgy is, hogy egyet támadsz, de a másik támadást beáldozod pihenésre. A kiskörös pihenéssel fél CSP-re tudsz visszatöltődni, míg ha mindkét támadásod beáldozod, akkor max CSP-re. Visszont, mivel az egész szám mögötti tört CSP halmozódik, a harmadik körben már 3x tudsz támadni. Magyarázat; az alap 2,4-ből maradt 0,4 amihez jön a 2,4 így lesz -> 2,8. Ebből marad, függetlenül attól, hogy támadsz-e vagy sem, mert egész érték nem halmozódik 0,8. Következő körben +2,4 -> 3,2 azaz 3 egész vagyis 3x támadhatsz. Jelenlegi CSP-d alapján 2 támadásod van utána muszáj pihenned. Dönts a stratégiáról és az szerint cselekedj.

Eru: A te áldozatod nagyon rossz bőrben van, szinte elég csak ránézned és már attól összerogy. Döntsd el, hogy megkísérled, a maradék egy támadást vagy inkább rápihensz. A páncélod még egész biztos kibír egy újabb karmolást.

Feladat: Eliminálni a mobokat.
Határidő: 2020.12.28. 24:00


_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Kedd Dec. 22 2020, 09:53

A levelek szétválasztódnak, ahogy kardom hegye hozzájuk érne és fegyverem egyenesen áthatol táncoló fergetegükön, ám nincs idejük átrendeződni a következő támadásom előtt. Az életcsík csökkenése alapján 70-80 HP-ja lehet, hacsak nincs minden darabon egy kisebb levéltetű-páncél. Megforgatom kardomat a kezemben és felkészülök a következő támadásra; érzem a kitartásom csökkenését, ám ha pihennék sem mennék sokkal többre a következő támadásaimmal, így az ráér. Egyelőre rá kell jönnöm, hogyan tér ki a támadásaim elől és az alapján felállítani a stratégiámat. Mivel erre még nem jártam, talán találkozok a korábbiaktól eltérően működő mobokkal; erre minden egyes szintnövekedéssel nagyobb esélyem volt. Ha volt valami speciális képessége, arra rá kellett jönnöm. Ezért úgy döntök, nem hagyományos módszerekkel küzdök; így talán nagyobb esély van valamit triggerelni.
Felrúgom a leveleket -hiszen a gyerekek szeretik ezt csinálni-, hogy nagyobb felületem legyen a támadáshoz és megpróbálok pont a közepükbe vágni majd egy ugrást követően felülről lefelé próbálom átszúrni a szörnyeteget. Ügyelek arra, hogy ne gabalyodjak bele, ne temesse be a lábaimat, hogy még időben el tudjak ugrani, ha lenne valami különleges bénító képessége. Habár taktikám lényege pont az lenne, hogy ezt felfedje, nem látok rá sok esélyt, hogy ez különbözne bármelyik mezei mobtól. A levelek táncolása csupán zavaró tényező, mely valóban becsapott a harc elején, de remélhetőleg nem történik meg többször.
Ha valamelyik támadásom -különösen, ha az első-, vagy egyik sem talál, hitetlenkedve hátrálok el a szörnytől, de még nem adom fel. Minden egyes sikertelen kísérlet a statjaink közti különbségből adódhat, ám ha sikerül betalálni, a Pixelvámpír még mindig ott van, hogy megvédjen. Ha nem is talál minden támadásom talál, szinte esélytelen, hogy veszítsek.


A hozzászólást Shareen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Dec. 22 2020, 09:57-kor.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Dec. 22 2020, 09:53

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4766612103_86ee832108_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Csüt. Dec. 24 2020, 21:30

Shareen: Nem volt túl nagy kihívás kiismerni a mob mozgását, így mind két támadásod betalál, melynek nyomán a kocsonya egyre hosszabb ideig remeg. Persze a válasza sem mard el. Ismét egy nyúlvány szerű akármi csapódik ki belőle, mely megint a mellkasodon csattan. A nyomán páncélod apró pixel szilánkokat lök ki magából, de még kitart, viszont azt érzékeled, hogy a következő alkalommal már átüti az ellenfeled.
A támadásokkal teljesen lefárasztottad magad, így a következő körben pihenned kell. Ha a teljes kört végig pihened, akkor teljes CSP-re töltődsz, ha csak részlegesen pihensz, akkor fél azaz 37 CSP-re.

Shareen (Sebzés: 14, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 3.2 SP kiskörönként.)
Levélnyálka 75/33 HP

Shareen (18. szint): 60/60 HP, 2 páncél, 75/3 CSP


Eru: Bocsánat a kései írás miatt! Te jössz.

_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Szomb. Jan. 02 2021, 13:03

Eru: 4-én tovább haladunk, bármikor folytathatod innen. Viszont, ha a te rész feladatoddal nem végzel addigra mikorra a küldetés Shareen szála elér ahoz a ponthoz, amikor a te teljesítésed is kell. Akkos sajnos ki kerülsz a küldetésből. Ha erre a pontra érünk jelezni fogom, onnantól már nem fogsz tudni visszacsatlakozni.

Shareen: 4-ig még kérem a türelmed. Ha addig Eru nem ír, akkor jöhet a te következő harci köröd a fenti hsz-em alapján.

_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Szomb. Jan. 09 2021, 10:33

//Elnézést, későn vettem észre a PM-et.//

Támadásaim immáron sikeresek, bár jól tudom, ez nem a kis "trükkjeimnek" köszönhető. Mégis, egy apró mosoly jelenik meg szám szélén és mivel pihennem kell, egy támadást kihagyom, majd újult erővel indulok neki kettő újabbnak. Először a kardomat előre tartva pörgök körbe, majd alulról felfelé próbálom végigszántani a levelekből álló szörnyet, mindet mindössze saját szórakoztatásom céljául. Semmi elegancia nincs ugyan az mozdulatokban, ám erő annál több, ügyesség pedig.. Majd az RNG eldönti, mennyire vagyok ügyes, én mindenesetre jól szórakozok a harccal, bár jelenleg csak hátráltató tényező a küldetésem szempontjából. Ha sikerült véghez vinnem mindkét támadást, ismét pihenésre lesz szükségem. Többet kellene raknom kitartásra.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Jan. 09 2021, 10:33

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4766612103_86ee832108_s [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4767250438_224285ea8b_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Szomb. Jan. 09 2021, 14:18


Shareen: Alaposan megszabdaltad az utadat elálló lényt. A következő két csapásod nyomán, még olyan benyomásod is támad, mintha a testtömegének 25% elvesztette volna. Határozottan kisebbnek tűnik, mint a küzdelem elején. Már egész biztos vagy benne, hogy nem húzza sokáig, talán még 1 vagy két támadás és elpixelezed. Mindenesetre e lény nem vonul vissza, hanem isméd feléd lövell egy nyálkacsápot mely most már a vértedet átütve közvetlenül téged sebez.
Köröd elején ismét pihenned kell. Ha részlegesen pihensz akkor még tudsz támadni egyszer és marad 19 CSP-d, vagy pihenhetsz teljes feltöltődésig, de akkor nem támadsz a következő körben.

Shareen (Sebzés: 14, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 2.6 SP kiskörönként.)
Levélnyálka 75/5 HP

Shareen (18. szint): 60/57 HP, 0 páncél, 75/1 CSP

Eru: ha visszatérsz, innen folytathatod.

Eru (Sebzés: 58 /kés, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3.6 SP kiskörönként.)
Kardfogú Leopárd #1 pixelezve
Kardfogú Leopárd #2 130/14 HP

Eru (26. szint): 130/130 HP, 14 páncél, 195/39 CSP

Feladat: Eliminálni a mobokat.
Határidő: 2021.01.17. 24:00


_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Szomb. Jan. 16 2021, 11:14

"Sikeremet" nem csak az ellenfél életcsíkjának csökkenése, hanem egy sokkal látványosabb folyamat, testének "elfogyása" is jelzi, így tudhatom, hogy közel a vég; nem valószínű, hogy ebből a méretből előhúz egy legendás Levéltetű fegyvert és azzal kaszabol le. Mindenféle eleganciát mellőzve, a rövid pihenés után egy egyszerű ugrást követő vágással próbálok meg véget vetni a harcnak. Nem látványos, de már így is épp elég időt vesztegettem el egy nyálkatengerrel. Nem tesz túl jót a bőrömnek. Ha sikeres a támadás, folytatom az utamat Fintan felé a kottavonalakat követve, bármerre is vezetnek. Az ösvényről nem térek le akkor sem, ha újabb ellenség tűnik fel a láthatáron.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Jan. 16 2021, 11:14

The member 'Shareen' has done the following action : Kockadobás


'6-os dobókocka' :
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 4766612103_86ee832108_s
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Hétf. Jan. 18 2021, 00:05


Shareen: Támadásod nem volt épp a legpontosabb, de a hozzá fűzött reményeidet beváltotta. Az utadat elálló mob élénk csilingeléssel pixeleződött el, hogy te folyathasd utadat. Megjegyzés: innentől visszatér a 250 szó limites hsz neked

A kotta vonalak elég halvány csapáson vezetnek, ezért gyanítod, hogy ha nem lenne a „vezetőszál”, nem vennéd észre azt. Az ösvény kisebb kanyarokkal tarkítva, de biztonsággal vezet el a célodig, ami nem más, mint egy nagyobb tisztás. A tisztás közepén egy hatalmas fa mered az égnek. A törzséből a gyökerek kusza vonalakat követve futnak a talajba. A fától alig pár lépésnyire egy eldőlt mohával borított menhiren egy hosszúhajú és nagy szakállú öregember üldögél, és lelkesen fuvolázik egy talán még egy métert is elérő hangszeren.
Közeledtedre azonnal felfigyel, és a mohás kődarabról lepattanva eléd siet. Ami viszont azonnal megragadja a figyelmed, hogy a fuvola ettől függetlenül tovább játszik a kő fölött lebegve, vagyis a kottavonal tovább kígyózik, de amint az öreg megszólal, te a hangját már nem hallod.
– És megérkezék a hős, hogy megsegítse az elnyomottakat! Felcsillanék tehát ama reménynek sugara melyre oly régóta váránk! – szavai és megfogalmazása elég ódon, míg mozdulatai nagyon teátrálisak, nem kicsit túlzóak. Karjait minduntalan az égfelé tárja, mintha csak valami áldást kérne vagy épp osztana. Viszont ahogy közel értek egymáshoz, arcvonása kissé gyanakvóvá, majd egész értetlenné válik.
– Ho-hoo! Álljunk csak meg! – tartja fel bal kezének mutatóujját. Közben megnyitja a személyes konzolját és bőszen lapozgatni kezd. – Aha, itt is van! – olvas bele az előtte lévő szövegbe, majd a panel mögül kinézve végig mér tetőtől talpig. – Nem tűnsz épp alacsonynak, és nem is vagy kislányos.
Majd hátra fordul a menhir felé, és mintha csak most tudatosulna benne, hogy a fuvola még játszik megjegyzi;
– Akkor én nem is téged vártalak! Mégis ki vagy te és hogy kerültél ide? Pedig azt gondoltam elég jól elbújtam ahhoz, hogy csak úgy véletlen ne lehessen ram találni.

Nos erre mit lépsz? Itt hagyod a csudába az öreget, vagy próbálsz rájönni mi a bánat folyik itt?

Eru: ha visszatérsz, innen folytathatod.

Eru (Sebzés: 58 /kés, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3.6 SP kiskörönként.)
Kardfogú Leopárd #1 pixelezve
Kardfogú Leopárd #2 130/14 HP

Eru (26. szint): 130/130 HP, 14 páncél, 195/39 CSP

Feladat: Lásd fentebb.
Határidő: 2021.01.24. 24:00

_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Vas. Jan. 24 2021, 11:12

Tovább folytatom utamat az jelzőszálat követve, amely nélkül vélhetőleg elvesztem volna a valódi világban, de lehet, hogy itt is. Szerencsére több harcra nincs szükség, akadálytalanul eljutok egy tisztás - felüdülés a mocsaras vidék után. Mindennek a mérete egy kissé túlzónak tűnik, még a fuvolaszerű hangszer is magasabb lehet az ülő öregnél, ha azt felállítanák.
Az idős NPC távozásával a zene tovább szól - így nekem is menne, de ennek inkább nem adok hangot. A druida színpadias előadása egy kissé zavarba hoz, megszeppenve nézek körbe, hátha találok valakit, akire jobban illik a leírása, mint rám, azonban hamar rá kell döbbennem, hogy rólam szól a fohász. Körülnézve megállapítom, hogy a berendezés igazán druidisztikus, így vélhetően nem kell félnem egy rajtaütéstől. Üdvözölném az öreget a magam visszafogott módján, azonban hamarosan megváltozik arckifejezése és kétkedve méreget. Nem tűnik egy átlagos küldetésadónak, ráadásul úgy viselkedik, mint egy játékos. Szavaira nem döbbenek meg, ám kissé elbizonytalanodok.

- Valóban nem - emelem fel a kezeim védekezően, viszont nem akarom elveszíteni a küldetés lehetőségét, főleg, ha már idáig eljutottam. Összébb húzom magam és elvékonyított hangon megszólalok.
- De tudok apró és kislányos lenni - mondom bájosan, akár egy gyermek. Célom, hogy további beszédre bírjam, ami megerősítene elméletemben, valamint, hogy kiderítsem, mi a küldetés, miért vagyok itt és miért nem engem várt, mikor az üzenetet én kaptam meg és nem is találkoztam senki mással idefele - a mobot leszámítva, aki túlzással sem volt lányosnak mondható. Azért remélem az öreg nem veszi komolyan, amit mondtam és nem kezel majd kislányként, az belegázolna megmaradt büszkeségem utolsó morzsáiba. Noha.. Nem mintha nem lennék kapható egy kis szórakozásra.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Vas. Jan. 24 2021, 23:35


Most nem várom meg az éjfélt. Nem látom értelmét. A megértéseteket előre is köszönöm!

Shareen: Az öregember a kislányos éned megcsillogtatására, barátságosan melléd lép, és a válladra teszi a kezét.
– Remek! És ez nagyon dicséretes, de tudod… – toldja meg nem kicsit atyáskodó stílusban, széles mosollyal – ami nem megy, azt nem szabad erőltetni.
A mondandód és a hozzáfűzött megjegyzés alapján egyértelműen látszik, hogy nem egy előre programozott séma alapján beszél. Határozottan úgy tűnik tökéletesen érti és értelmezi az eseményeket és a hozzá intézett szavakat. Azonban, ha összpontosítasz rá, akkor egyértelműen nincs indikátora, vagyis NPC-nek kéne lennie. Ez ám a dilemma!
Viszont mivel a kivagy és hogy kerültél ide kérdéseire nem adtál választ, így a druida a következőkkel folytatja;
– Bár én azt gondolom, hogy az illendőség úgy kívánná, hogy az érkező mutatkozzék be elsőnek, a feszültség oldása érdekében, vállalom a kezdeményező szerepet. – majd a válladról levéve kezét kissé hátrébb lép és színpadiasan meghajol – A nevem Fintan Mac Bochra, a Tuatha dé Dannan segítője, a választottak vezérlő csillaga. – itt egy pillanatra megáll, teljesen úgy, mint amikor egy élő ember átgondolja a szavait – Illetve voltam, de ez már mindegy is. Szólíts csak egyszerűen Fintannak. No akkor te jössz; kivagy és mit keresel itt?
Szavaiból egyetlen dolog van, amit biztosan le tudsz vonni. Nem úszod meg a bemutatkozást, és az ittléted okának magyarázatát. Valamint, hogy a feszültség oldásra vonatkozó szavainak nyomatékot adjon, egy széles, de határozottan udvariasnak szánt mozdulattal a ledőlt menhir felé invitál;
– De azért ne ácsorogjuk itt, mint aki az esőre vár, telepedjünk le a fa alá. Úgy tűnik a valódi vendégem királyokhoz méltón késlekedik, szóval lesz időnk megbeszélni a dolgokat.
Ha elfogadod az invitálást a moha amire letelepedtek bársonyosan puha akár egy nagy, zöld birkagyapjú.

Eru: ha visszatérsz, innen folytathatod.

Eru (Sebzés: 58 /kés, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez 3 vagy afölé kell dobnia, 3.6 SP kiskörönként.)
Kardfogú Leopárd #1 pixelezve
Kardfogú Leopárd #2 130/14 HP

Eru (26. szint): 130/130 HP, 14 páncél, 195/39 CSP

Feladat: Kinek ez, kinek az.
Határidő: 2021.01.31.

_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Vas. Jan. 31 2021, 08:21

Erőltetetten nevetek atyáskodására, majd kihúzom magam és arcomról eltűnik mindenféle jókedv. Már a levél jellege miatt is gondoltam arra, hogy egy újonnan "született" mesterséges intelligenciájú NPC-ről van szó, ám viselkedése csak megerősít ebben. Ezt azonban nem érdemes szóba hozni, talán nem tud róla, vagy nem szeretné, ha emlékeztetnék rá. Esetleg erkölcsi monológba kezdene arról, hogy a mesterséges intelligencia sem különbözik sokban az emberektől és egyenlőként kellene kezelnünk őket. Nekem mindenesetre nem volt bajom a kedves öregemberrel.
- Elnézést kérek a modortalanságomért, Fintan mester - mondom nyájasan a bemutatkozását követően, ahogy megindulunk a menhir felé. - Shareen a nevem. Kissé össze vagyok zavarodva, mert kaptam egy levelet, a jelző pedig.. Mármint a zene egyenesen ide vezetett. - Ezután megnyitom az üzenetet és felolvasom neki. A hibáival együtt. Ha nem nekem szánta, akkor az időmet vesztegettem azzal, hogy idejöttem, ugyanakkor.. Legyen bármennyire is "okos", akkor is csak egy NPC; ha küldetést ad, azt nyilván elvállalhatom én is. Ugyan nem értek mindent a háttérben mozgó szálakból, ahogy azt sem, miért szelektál a játékosok között, nem a semmiért tettem meg ide az utat. Talán ez egy csk egyszeri küldetés, amit valóban egy királynak szántak.
- Sok királyt láttam már meghalni.. - Mondom hangosan gondolkodva, korábbi játékbeli tapasztalataimra utalva. - Elnézést, nem akartam elkomorítani a beszélgetést. Nem nekem szánta az üzenetet? - Kérdezem, nem burkolt csalódottsággal. Tulajdonképpen már készen állnék elvállalni a küldetést.. Amit véleményem szerint meg is ad majd.. Ugyanakkor kissé rossz érzéssel tölt el a tudat, hogy talán egy másik játékostól veszek el egy egyedi, fontos küldetést.. Talán megpróbálhatnám megkeresni. Esetleg elakadt az úton. Ezen gondolatomat egy kérdés formájában meg is osztom Fintannal.
- Szeretné, ha megkeresném ezt a.. "királyt"?


A hozzászólást Shareen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 02 2021, 09:18-kor.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Nishida Vas. Jan. 31 2021, 16:47


Shareen: Mentegetőzésed a szokásos formulával hárítja el, látszik hogy nem vette magára, csak szimplán a bemutatkozást erőltette. Ki tudja miért. Viszont a levél felolvasását követően, valóban meglepődik.
– Kétségtelen, hogy ez az én levelem. No akkor a tanulság annyi, hogy ezt nem fogom a továbbiakban erőltetni. – mosolyodik el, talán pont azért, amit nem is olyan rég épp neked mondott. Közben elértek a menhirhez és letelepedtek. Amíg a királyok elhullását ecseteled az öreg lehívja a saját menüjét és bőszen nyomkorászni kezdi. Te ebből csak annyit érzékelsz, hogy egy játékoshoz képest sokkal bővebb funkció listája van. Épp akkor végez, mikor felajánlod a keresést. A druida rád emeli tekintetét, és meglepő könnyedséggel válaszol;
– Arra semmi szükség, de köszönöm a felajánlást! – majd belenéz a leírásba ami meg van nyitva előtte. Megdörzsöli állát és újra rád emeli tekintetét. – Az „Ő” feladatában úgy sem tudnál segíteni, viszont lenne itt valami ami nagyon passzol hozzád. – leinti a kijelzőt és vidám arccal folytatja.
– Azt hallottam, hogy érdekel a búvárkodás és a főzés, márpedig nekem most pont egy ilyen emberre lenne szűkségem.

//Itt jegyezném meg, hogy a harmadlagos jártasságok fejlesztését nem kell jelezni a jártasság vásárlás topikban. Csak annyi a dolgod, hogy a karakter lapodon a modify gomb megnyomását követően szépen átjavítgatod a kívánt értékre. Jelenleg 86 hsz-ed van tehát az általad igényelt 76 pont bőven megvan, ha gondolod akkor a búvárkodásra akár 30-at is tehetsz, vagy a főzésre 60-at. Ha valamit nem értesz dobj meg egy PM-mel és segítek//

– Van a 8-as szinten egy barlang. A neve Síró kövek barlangja – itt egy pillanatra elfintorodik – Be kellene jutnod a belső csarnokba és onnan elhozni Dagda üstjét. Ha minden jól megy, mire visszaérsz meg lesz a Tudás Lazaca, így egy jót lakmározhatunk.
Amint ezt befejezi, a küldetés leírásod változik, amit egy éles csippanás jelez. Ha megnyitod az alábbi szöveget olvasod.
Szerezd meg Dagda üstjét a Síró kövek barlangjának oltáráról.
Ezzel egyidőben a térképed is frissül. Egy barlang token kerül a 8-as szint térképére, melyhez egy sárga vonal vezet a teleport pad jelzőjétől. Ami viszont némi nyugtalanságra adhat okot, hogy a sárga vonalon egy sárga halálfej villog elég erőteljesen.

Feladat: Shareen, döntsd el hogyan tovább. Eru, lásd egyel korábbi mesélői hsz.
Határidő: 2021.02.07.


_________________
.
[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. 14744310[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Nishid10
________________
Adatlap
Narráció: #AA99DD
Beszéd: #9D9D7D
Nishida
Nishida
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 90
Join date : 2020. Dec. 02.
Age : 53

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Shareen Vas. Feb. 07 2021, 11:32

Érdeklődve figyelem a druida reakcióit, viselkedési formáját a válaszaimra. Kívámcsi lennék, miért van szüksége a játékosoknál bővebb menüre, de nem erőltetem a dolgot - elhatároztam, hogy nem emlékeztetem létének okára. Kijelentkezés gombja úgy sincs, ahogy nekünk sem.
Érdekelne az is, mi lenne a másik játékos feladata, illetve hogy hogyan sikerült engem is belevonni az ő dolgába. Aztán jön a lesújtó felelet, hogy mi is lenne az én részem ebben az egészben. Mosollyal próbálom leplezni csalódottságomat - igaz, hogy sok pontot tettem főzésre és búvárkodásra, előbbivel azért cselekedtem így, hogy ne legyenek olyan egyhangúak az itt eltöltött mindennapok, utóbbival pedig azért, mert bizonyos játékmechanikák megkövetelték. A többi harmadlagos jártasságot pedig nem hozzám illőnek tartottam, szóval.. Mégis csak igaza volt az öregnek. Mégsem mondanám, hogy bármelyik cselekvés is az ínyemre lett volna. Indifferens lennék? Sosem tartottam magam annak és szívesen segítek is, csak nem szeretem, ha félreértenek.

- Igen. Bár nem egészen értem mi köze ennek a Fomoriakhoz - jegyzem meg úgy, hogy hangnemem még véletlenül se tűnhessen sértőnek. Nyilván a másik játékos feladata lett volna ez a rész, azonban könnyen lehet, hogy rám hárul a munkája - noha nem úgy tűnt, mi tha Fintan csak úgy rám akarta volna ruházni. Amúgy is a szintemnél komolyabb, összetettebb dolognak tűnt, talán egy frontharcosnak szánták, velem pedig az alantas feladatokat végeztetik el - talán nem is kapok az ételből, amit minden bizonnyal nekem kell majd elkészítenem. Mindezek ellenére nincsenek rossz érzéseim és a küldetés az küldetés.. Korábbi MMO-s tapasztalataim alapján pedig valóban a szintemnek megfelelő. Legközelebb azért alaposan átgondolom, mire rakom a pontjaimat, bár valószínűleg semmi nem fog változni. A koponya ikon nem hat meg túlzottan, de azért ha már a beszélgetőpartnerem válaszol, kérdezek is.
- Veszélyes ez az út?
A válaszától függetlenül elteleportálok a nyolcas szintre és egyenesen a barlang felé veszem az irányt. A koponya ikonnál lassítok és körülnézek, várva bármiféle rám leselkedő veszélyre. Kettes szintű Észleléssel próbálom a rejtőzködő ellenfeleket felkutatni, valamint ha van bármi, ahol fedezéket lelhetek, egyes szintű rejtőzésemet is használva elrejtőzök.

_________________
Shareen
Shareen
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2020. Nov. 29.

Karakterlap
Szint: 22
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével. Empty Re: [Küldetés] Laza(c) peca főzőcskével.

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.