Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sentinel

2 posters

Go down

Sentinel Empty Sentinel

Témanyitás by Sentinel Szomb. Jan. 04 2020, 23:58

Adatlap

Név: Tanaka “Sentinel” Takayuki
Nem: férfi
Kaszt: kardforgató
Kor: 29

Kinézet: 189 centiméter magas, nagydarab, széles vállú japán férfi. Mogyoróbarna, vállig érő haját akkurátusan hátra fésüli, szemeit gondosan takarja napszemüvegével, állán sűrű kecskeszakáll ül. Jobb szemét három látványos heg “díszíti”, de enélkül is meglehetősen durva ember benyomását kelti első ránézésre. Hétköznapi öltözete is ezt erősíti, bőrdzseki és bőrcsizma jellemző rá, szájából többnyire olcsó cigaretta lóg.

Jellem: Nyugodt természetű ember, egy játék miatt biztosan nem fogja felhúzni magát. Megfontoltan és óvatosan cselekszik, minden lépését megtervezi, még a hétköznapokban is előre megalkotott napirend alapján él. Ennek ellenére rugalmas, könnyen alkalmazkodó típus, szóval nem borítja fel a komfortérzetét, ha valami nem úgy történik, ahogy elgondolta.
Laza figura, de nem egy kedves fazon: kicsit lekezelő, kicsit nyers, kicsit provokatív, de amíg nem bizonyulsz emberi söpredéknek, addig ártalmatlan, még ha idegesítő is. A gyengébbeket védi, az erősebbeknek pedig nem áll az útjába, ez az egyik legfőbb elve. Humorérzéke az nincs, a barátságára se számíts, és ha néha szálka lesz az ujjadban, akkor próbáld meg nem bántani, jó?


Képességek

Anti Sword Skill - permanens
Az évek folyamán rengeteg időt fordított arra, hogy tanulmányozza a játék által támogatott mozdulatokat, támadásokat. Mostanra a legtöbbet már az első mozdulat alapján felismeri, így időben tud reagálni rájuk. Emellett hasznosítja a való világban elsajátított önvédelmi tudását is. Az ellene irányuló támadások fegyverkezeléstől függetlenül csupán 50% eséllyel találnak, vagyis négy vagy felette.
Íjász és pet támadások, valamint speciális és itemképességek ellen a képesség hatástalan. A skill a saját támadásai célszámát nem befolyásolja. A folyamatos koncentráció miatt minden, a képesség miatt elkerült támadás egy szintnyi CSP-t vesz le tőle.



Előtörténet

Kávét szürcsölgetve néztem a híreket. Noha nem volt szokványos, amivel épp foglalkoztak, mégsem éreztem úgy, hogy megérdemli a média kiemelt figyelmét. Amikor először megjelent a Nerve Gear, sokan feltették a kérdést, hogy mi lesz, ha a sisak rabul ejti a használóját, hiszen minden külső ingertől megfosztotta az embereket, és csak rajtuk múlott, hogy képesek-e abbahagyni a játékot. Amíg csak oktatóprogramok és bugyuta játékszoftverek léteztek rá, addig ez nem volt probléma, de egy MMO már képes komoly függőséget kialakítani. Nem tartottam jó ötletnek, amikor hallottam róla, de arra azért nem számítottam, hogy valaki így fogja kihasználni a hardver legkomolyabb biztonsági hibáját. Ennek ellenére egyedül azt furcsálltam, hogy a kormány milyen gyorsan és olajozottan reagált. Mintha előre tudták volna, mi fog történni. Nem lepett volna meg.
Ekkor már több, mint hat éve dolgoztam takarítóként a kormánynak. Én így hivatkoztam rá, mert senki sem faggat egy ilyen munkakörről, és tulajdonképpen még csak nem is hazudtam. Takarítottam, csak nem a felmosás volt a dolgom, hanem az emberi hulladékot tüntettem el. Nem volt álommeló, de jobban fizetett, mintha rendőr lennék. Annak készültem, de az eredményeim és a pszichológiai tesztem alapján kiemeltek és beajánlottak ehhez a szervezethez, ami valamiféle groteszk keveréke volt a hírszerzésnek és egy kommandós egységnek. Én pedig elfogadtam a megkeresést. Nem volt miért nemet mondanom.
A telefonom csörrenése azt jelezte, hogy újabb munka van kilátásban. Ahogy mindig, most is csak az eligazítás helyszínét tudtam meg, ami ezúttal a közeli áruház mellett parkoló autó volt. Az út a kórházba tíz perc volt, ennyi idő alatt tájékoztattak arról, mi lesz a feladatom, ennyi idő alatt kellett a memóriámba vésnem a részleteket. Az arcom nem árulta el a véleményemet, de tipikus volt az egész. Ez a játék lehetőséget adott rá, hogy nyom nélkül eltegyék láb alól a megfigyelt személyeket, és engem, illetve egy másik ügynököt bíztak meg a feladattal. Nekem három célpont jutott, kettőt el kellett takarítanom, egyet pedig meg kellett figyelnem. Nem tudtam, mire vállalkozok, nem mondtak többet, mint amit a hírekben hallottam. A parancsot azonban teljesítenem kellett.
Igyekeztem ellazítani magam, miközben a kórházi ágyon fekve sürgölődött körülöttem a nővérke. Sose volt dolgom még hasonló programmal, ahogy a technológia is idegen volt számomra. Feszültebb voltam, mint amikor egy balul sikerült akció után úgy nézett ki, hogy elveszíthetem a lábfejem. Pedig most csak egy sisakot akartak a fejembe nyomni, amivel öntudatlan zombivá válok. Szóval becsuktam a szemem, és a nevekre, az arcokra összpontosítottam, amíg nem jött az utasítás. A regisztrációs adataim előre meg voltak tervezve, a beállításokhoz pedig nem nyúltam hozzá. Átvettem, mik lesznek az első lépéseim. Link start.

Nem mondhatom, hogy nem ütköztem akadályokba az elmúlt évek folyamán. A rendszer működését könnyen el lehetett sajátítani, logikus volt a felépítése, és relatíve hülyebiztosra tervezték. Azonban azt is felismertem, hogy némi energiabefektetéssel kijátszható az egyszerűsége, úgyhogy meg kellett előznöm azt, hogy én legyek ennek a hibának az elszenvedője. Csodával határos módon a kezdő szerepet mind a mai napig el lehet adni, és noha már nincs szükségem rá, nagyon hasznosnak bizonyult sok esetben. Végül csak az abszolút minimum tudást sajátítottam el, amit szükségesnek éreztem a boldogulásomhoz. Hogy ebbe beletartozott az úgynevezett sword skillek tanulmányozása is, az egy dolog. Elég buta és elég könnyen kiismerhető rendszer volt ahhoz, hogy megérje a befektetett energiát, úgyhogy mára eljutottam oda, hogy nemigen lehet meglepni.
Tízezer ember közül kiszűrni hármat szintén nem volt sétagalopp, bár a megfigyelésre kijelölt személyt mindössze két hét alatt megtaláltam, hála annak, hogy ugyanott folytatta, ahol kint abbahagyta. Látványos volt, amit művelt, hamar híre ment. A másik kettő azonban komoly gondot okozott. Mint kiderült, nem én voltam béna, a vakszerencse végül gondoskodott róla, hogy fény derüljön a rejtélyre, miért nem találok, találhatok rájuk hónapok, évek alatt sem. Mindketten a sisak áldozatai lettek, az egyikük már azelőtt meghalt, hogy én beléptem volna, a másik pedig három hétig bírta. Bosszantó volt, elvégre így valamelyest értelmetlenné vált a jelenlétem. Keresnem kellett hát valami célt. Így lettem információ bróker. Testhezálló feladat volt, a munkám is sok megfigyeléssel és információ szerzéssel járt, és tulajdonképpen nem is ment rosszul az üzlet. Sokan fizettek azért, hogy feltérképezzek előttük egy-egy ismeretlen barlangot, megcsináljak egy-egy questet, vagy kövessek ilyen-olyan embereket. Emellett viszont unaloműzésként szívesen vadásztam a világ söpredékére is, néhány piti bűnöző a horgomra is akadt az évek alatt. Ha pedig nem voltam elég erős, mindig volt kihez fordulni, hiszen sokan érezték úgy, hogy az igazság harcosát akarják játszani. Jónéhány önjelölt hőst láttam így meghalni, de idővel kitapasztaltam, kik azok, akiket komolyan lehet venni.
Mindez azonban nem volt elég ahhoz, hogy a játék keretein belül fejlődjek. Ha őszinte akarok lenni, nem is törődtem a szinthajkurászással, csak bezsebeltem a főtéren az elérhető legnagyobb szintet, aztán csókolom. A játék maga idegen volt számomra az első naptól kezdve, és ez a mai napig nem változott.
Kiképzővel 20. szinten szeretnék kezdeni.
Sentinel
Sentinel
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2020. Jan. 04.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Sentinel Empty Re: Sentinel

Témanyitás by Ronye Arabel Vas. Jan. 05 2020, 16:57

Te bácsi... Én nagyon kíváncsi lettem kiket akarsz megfigyelni. Ugye nem engem? Ugye? Vagy az öcséimet... Mondjuk ők ketten vannak... Mindegy, a lényeg hogy kíváncsi lettem, és szeretném majd látni, hogy kik azok bounce Meg az információárulásra is! Nekem vannak információim! Az előtörténetet Elfogadom!

Lássuk a további teendőket:
A legfontosabb, hogy pontozd a karakteredet. Mivel kiképzővel a 20. szintről indulsz, kezdésnek 81 elosztható pontot kapsz, amit az alábbi kardforgató alapra oszthatsz rá:

Élet: 1
Fegyverkezelés: 2
Erő: 2
Kitartás: 1
Gyorsaság: 3
Speciális képesség: 1

 
A pontok mellett kapsz tárgyakat is.

  • Kezdő Kard (felszerelt, +1  erő)
  • Kezdő Ruha (felszerelt, +2 páncél)
  • Hazatérés Kristály (ezzel már ismert városokba teleportálhatsz)
  • 1x Mini Potion (+5hp) - harc közben visszatölt 5 hp-t.

 És ne feledkezzünk meg az anyagiakról. 70 arany üti a markodat

Itt az idő adatlapot készíteni, amit itt tehetsz meg, új topic nyitásával, aztán ha játszani szeretnél, találj magadnak egy játszó vagy küzdőtársat itt, esetleg jelentkezz küldetésre itt.

 Ha akármivel kapcsolatban egyéb kérdésed van, nyugodtan dobj egy privát üzenetet nekem vagy kérdezd meg discordon Sentinel Icon_smile.
Ronye Arabel
Ronye Arabel
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 499
Join date : 2017. Jun. 27.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.