Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elszórt szigetek

4 posters

Go down

Elszórt szigetek Empty Elszórt szigetek

Témanyitás by Cardinal Pént. Okt. 12 2018, 10:19

A 24. szint területe. A legtöbb szigeten található egy-egy rejtélyes szobor...
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Danee Csüt. Nov. 22 2018, 20:52

Sanctuary

Egy gyönyörű szép örvényektől tarka napon történt.
Én és a társaim: a szigonyt szorongató amazon Scyleia, és a vízidomár Finley együtt hasítottuk az áramlatokat, előttünk pedig ott lubickolt a fókakölyök kiskedvence.
Mögöttünk meg-megrándulva és tinta-folyót eresztve lassan süllyedt az imént legyőzött tintahal-szörny.

Nem most először partiztunk együtt, alig egy hete még a felszíni mobokat irtottuk esőben, villámok és mennydörgés közepette, de kettejüknek nem nagyon fűlt a foga így folytatni a következő alkalommal is, és Scyli bedobta ötletként, hogy mi lenne, ha a habok alatt keresnénk expézni való ocsmányságokat. Fin nem győzött egyetérteni vele.

Így hát alámerültünk. Az idő ezúttal sem volt sokkal szebb, bár az áramlatok között alig érződött belőle valami a be-bevilágító villámcsóvákon kívül.
A 24. szinten voltunk. A víz hideg volt, de nem elviselhetetlen, a mélység ismert és ismeretlen rémeket rejtett magában, és mi fel akartuk fedezni mindazt, amit a gyomrában forgatott.
Egyedül én voltam az, aki meglehetősen kényelmetlenül érezte magát, nehézvértben, pajzzsal a kézben úszva. Erőlködnöm kellett, hogy tartsam az iramot, és ne szakadjak le a többiektől, de ne is merüljek mélyebbre náluk, márpedig a sok vas húzott lefele, mint mint egy jókora vasmacskát.

Ha nem lett volna a megerősített látásom, nem is vállalkoztam volna, most azonban elsőként láttam meg a felénk közeledő veszélyt
Fehércápák egy óránál! - írtam a közös parti chatre, mert hangok helyett csak bugyborékolásra tellett volna.
A többiek visszanézve bólintással jelezték, hogy vették az üzenetet, majd mind a négyen a ragadózók irányába fordultunk.
A cápák többen voltak, nagyjából kétszer annyian mint mi, igaz nem is tűntek teljesen kifejlett példányoknak, cserébe viszont már az első kontaktnál látszott, hogy lényegesebben fürgébbek nálunk. Scyli hiába volt rendkívül ügyes fegyverforgató, vagy Fin és a fóka a korábbiaknál is lelkesebb és koordináltabban mozgó, a cápák meg-megmarták őket, én meg hiába álltam útját pajzzsal a kézben a fűrészfogaknak, a többi kikerült a lábam alatt vagy a fejem fölött, ráadásul egyszerre csak egyiküket tudtam védeni.
Bár jó célpontot nyújtottam a nehézkes mozgásommal, a többiek páncélját sokkal gyorsabb ütemben falatozták, és bár igyekeztünk fogcsikorgatva helytállni, olybá tűnt, hogy alul fogunk maradni.
Én ráadásul szószerint, mert ahogy igyekeztem kivédeni a Fin és felém irányuló harapásokat, egyre inkább süllyedtem lefele.
És nem csak a testem, de a morálom is vele együtt.
Bajban voltunk, halálos veszedelemben. A kristály ugyan nálunk volt, de egyikünknek sem akaródzott még feladni.

Úgy döntöttem taktikát váltok: ha a védekezés nem megy, majd megoldom gyorsasággal, és a nehéz vértet is ledobom egyúttal.
Pofon egyszerűnek tűnt, a maradék páncélpontok gyorsan átreppentek a gyorsaságomat megnövelni, ahogy a legutóbbi kazamatában. Két dologgal nem számoltam: túl sokáig védekeztem, és nem igazán maradt mit átvinni, valamint, hogy hiába a fürgeségem, idelent sokkal kevésbé érvényesült a nagy ellenállás miatt.
Továbbra sem tudtam kettészakadni, hogy mindkettejüket megvédhessem, de most már nem is volt mivel. Végső elkeseredésemben újra és újra aktiválni próbáltam az iménti képességem, de persze nem volt semmi értelme, hiszen páncélom sem maradt.
Ökölbe szorított kézzel csapkodtam a mindent körülvevő vizet mérgemben és kétségbeesésemben, hogy miért nem teleportálnak már el. A megsebzett cápahad újabb forduló követően összeverődve indult ellenünk. Nekik se kellett már sok, talán, ha lett volna még egyszer annyi tartalékunk.
Fin és Scyli is elég pocsék állapotban voltak, életcsíkjuk már sárgán világított a panelemen, s tudtam, hogy még egy ilyen "kör" a cápáktól és vörösek lesznek mindketten. Én jobb állapotban voltam, lovag lévén adtam bőven az életpontokra.
Tenyerem feléjük, az felszín, s az ég felé tártam, csodáért fohászkodtam, védelemért a részükre. Nem volt tudatos, csak elkeseredett.
Talán az erőlködés a kimerültség zavarta meg a szemem, de mintha a kardom  vége fölfénylett volna, s a tenyerem aranyló derengés vonta volna be. Ahogy ezt megpillantottam, Scyli és Fin körül is egy pillanatra hasonlóan egész gömbök villantak. A képességpontjaim pedig valami hiba folytán nullázódtak. Volt már hasonló bug, amikor valami nem azt mutatta, amit kellett volna, így nem is törődtem vele.
De az egész jelenség a fénnyel nem tartott tovább egy pillanatnál.
Scyli segítségére siettem, abban bízva, hogy Fint megvédi majd a fókája, és írtam nekik, hogy teleportáljanak, ha vörösbe csúsznának.
A lánnyal sikerült kivédenünk a sebesült cápák támadásait, de Fin és a fóka nem voltak ilyen szerencsések.
Ahogy Finbe újabb állkapcsok mélyedtek volna, hatalmas erő dobta szét őt és támadóját, a cápa fogai pedig egy aranygömb falába mélyedtek, a fiú karja helyett. A gömb pedig ott is maradt az idomár körül, akadályt képezve minden harapással szemben, amik bár fokról fokra gyengítették fényét, mégis elegendőnek bizonyultak, míg az utolsó ránk támadó cápával is végeztünk.

A cápatámadás elég volt, hogy aznapra feladjuk a további szörnyvadászatra vonatkozó terveinket, és kijöjjünk a szárazra, de mindkettőjüket érdekelte, hogy mégis mi történhetett a végén, ami megmentette Fint. És bár nem hittem, hogy én lettem volna a jelenség okozója, megpróbálkoztam még egyszer felidézni azt, ami odalent éreztem és akartam. És akkor újra megjelent egy pillanatra a különös fény körülöttünk, ami a legfurább volt, hogy ettől a képesség pontjaim megint lenullázódtak.
- Nem tudom mi ez, de biztos, hogy te voltál, Danee - bökött vállon Scyli, és akkor teljes erővel felizzott a gömb körülöttem
- Én sejtem - tette hozzá Fin - ez valami erőtér, valami pajzs-féleség
- De csak azon aktiválódik, akit előbb ér támadás -  bökött újra felém a lány, de most útját állta a gömb - hiszen amikor Finnél felizzott, mi még kaptunk párat, de nálunk nem működött
- Gondolod, hogy ilyen egyszerű lenne? - kérdezett vissza az idomár fiú - miért nem láttuk ezt korábban? Talán köze van az életcsíkhoz!

De ebben Fin tévedett. Még jó párszor teszteltük és arra a következtetésre jutottunk, hogy nem az életcsíktól függ, hanem, hogy van-e még páncélunk, vagy sincs. És hogy miért nem működött korábban? Talán mert nem is rendelkeztem ezzel a képességgel.
Talán mert ott, akkor kétségbeesésemben ajándékozott meg vele a sors, vagy a rendszer, nevezzük akárminek. És arra is rájöttünk, hogy a képességpontjaim eltűnése nem egy bug, hanem egy feature, egész pontosan a képesség része, ha úgy vesszük ez került a mérleg másik felére. A Sanctuary, ahogy Scyli végül elnevezte közel háromszor annyi sebzést fogott fel, mint amennyi pontot elvesztette a hatás idején.
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Sarugami Vas. Nov. 07 2021, 20:42


Saibāitachi

Sarugami írta:
Jó estét, Saibāitachi-Ge!

Úgy hiszem, az istenek is azt akarták, hogy keresztezzék utunkat. Felfigyeltem rád és az igyekvéseidre. Azt kell, hogy mondjam, felkeltetted az érdeklődésemet a… klánoddal kapcsolatosan! Ennek örömére szeretném felajánlani kardforgató kezem szolgálatát. Mint ahogyan azt említettem, azt hiszem, a teremtők is úgy akarták, hogy egy csillagzat alá szülessünk! Mindenek előtt szeretnélek megismerni, mint embert. Ennek egyik legnagyszerűbb módja a közös meditáció. A levélhez mellékeltem a… jelzőt, ahol holnap hajnalban meg fogsz találni. Azon a szigeten lelsz meg, ahol a Haragvó Istenség szobra a napfelkeltének hátat fordít. Bízom benne, hogy eljössz.

Addig is, a kamik kísérjenek utadon!

Az Aranyharcos

Sarugami mindig is büszke volt a határozottságára. A legjobb tulajdonságának tudta be. Hiszen mindnyájunknak szüksége volt egyfajta tartásra, hogy tudjuk az élet egy, igaz útját róni. Nem is habozott, egy-két átolvasást követően eljuttatta a klán fejének az üzenetét. Mélyen, a csontjaiban érezte, hogy az említett fél elfogadja a kérését, és a Dühödt Kami színe elé járul. Ezen lelkes gondolattal hajtotta korán álomra fejét.
Nem túl kipihenten ébredt. Nem tagadta, hogy az utóbbi időben történt dolgok nem zaklatták fel. Egy ártatlan élet meg nem mentése bárkit zavart volna. Ám az, hogy nem volt magával teljesen megelégedve? Annál inkább. A Dühöngő Majomszellem megfogadta, hogy erősebbnek kell lennie. Ha volt kinek felajánlania szolgálatait, céllal rendelkezhetett. A céltudatosság pedig karjába is több erőt vitt, ha kardját meglendítette.
Eme elhatározottsággal jelent meg azokon a földeken, melyet többnyire víz borított. A csónakot korán útjára indított, hogy időben ott legyen az általa megbeszélt ponton. Apró sziget volt: kis zöld rét terült el rajta, a közepén egy vörös ujjas juharfával. Mellette tornyosult a Haragvó Istenség bálványa, amiről Sarugami beszélt. Szemöldökét ráncolva fordított hátat az új napnak, mintha tagadta volna az eljövendő időket, amik következtek. Ezen látvány fogadta a férfit. Ő maga fekete haorit vett fel erre az alkalomra, melyet aranysárga levélminták tarkítottak. Haja többnyire szabadon volt, egy kisebb részét fogta lófarokba.
Az Aranyharcos a látványvilág és a reggeli csendre hangolódva térdepelt le a mérges ábrázatú szobor előtt. Kezét combjaira hajtotta, szemét átszellemülten hunyta le. Elkezdte fejben számolni, hány perc telhetett el, mióta a Nap felbukkant a horizonton… és titkon nagyon izgatottan várta Saibāitachi-Ge érkezését.
Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Saibāitachi Hétf. Nov. 08 2021, 17:57

Sarugami ismi

Az árnyharcos meredten nézte a konyhapultnál szorgoskodó nőt. Elgondolkozott azon amit a minap említett neki az a vörös játékos ~Talán igaza van. De az igazság az, hogy magam sem tudom tényleg valódiak-e az érzéseim, vagy csak a program piszkált bele az agyamba.~
Töprengéséből egy pittyenés zökkentette ki, melynek kíséretében egy boríték ikon jelent meg a látómezeje szélén. Épp semmi dolga nem akadt, így rögtön meg is nyitotta a levelet.
~Hogy mi van?!~ kerekedett el a szeme ~Jaa! Így már rendben.~ nyugodott meg, ahogy tovább olvasta ~Hát a teremtők lehet, de a szüleim egész biztosan nem~ húzódott különös vigyorba, vagy inkább vicsorba a szája. Majd amint végzett az olvasmánnyal leintette a panelt.
– Holnap korán le fogok lépni. Akadt egy kis dolgom. – szólt oda a pultnál serénykedőnek.
– Céh ügy? – jött a kérdés a megszólítottól.
– Olyasmi. – zárta le a témát Ita. Azonban a lány nem hagyta annyiban.
– Meddig leszel el? – A céhvezér szeme összeszűkült, ajkai pedig széles vigyorba húzódtak.
– Még el se mentem, de már hiányzom? – kérdezte vidám hangon, majd egy kissé félre hajolt.
A csésze élénk csilingeléssel pixeleződött el az árnyharcos háta mögött.
– Idióta! – kommentálta a lány a kérdést – Viszont ha már úgy is elmész vehetnél egy új teáskészletet. Amit eddig használtunk már elég hiányos.
Itachi vigyora, ha az lehetséges még szélesebb lett. ~Eddig én állok nyerésre! Az öt csészéből csak kettő tört el a fejemen!~ de hangosan csak ennyit mondott;
– Rendben.

A környező szintekhez képest nem volt olyan ütős a hideg, de így hajnalban azért nem volt kellemes.
Itachi a teleport padot elhagyva nyíl egyenesen (már amennyire a hidak és a csónakosok engedték) a megjelölt helyre ment. A szigeten az első amit kiszúrt a fa volt. Majd a szobor. Végül az előtte térdeplő férfi. ~Ááá! Vagy úgy. Valakinek már el kezdődött a buli.~ állapítja meg magában, majd csendben oda lépdel a férfi mellé, és sarkaira ülve ő is felveszi a meditatív pózt. Harcművészeti előképzettsége okán, tudja, hogy tiszteletlenség ilyenkor megszólalni, és abban is biztos volt, hogy nem maradt észrevétlen az érkezése. Szóval csak türelmesen várt. Nyugati, ráadásul fiatal izgága suhanc lévén, nem volt képes az ilyenkor elvárt üres elme elérésére, így hamar elunta magát aminek az lett a következménye, hogy fél szemmel sandítva fürkészni kezdte a mellette lévőt. Azt tudta róla, hogy kardforgató, és most már azt is hogy a hajszíne ellenére keleti származású ~Talán kantoni...~ töprengett el. A kora látszatra az övéhez hasonló, bár nem tudhatta mennyi ideje van a játékban, így esélyes hogy nála jóval idősebb. Végül a sandítást is elunta, így mindkét szemét kinyitva a szobrot kezdte szemlélni és várni, mi lesz a másik következő lépése.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Vörös
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Sarugami Hétf. Nov. 08 2021, 20:36


A meditáló Majomszellem érezte a hozzá társuló idegen jelenlétét. Ha a szél susogása el is mosta a hangot többségét, ahogyan leült mellé, azzal világossá vált a számára. A férfi egy kartávolságnyira foglalt mellette helyet. Eleinte nem szólt semmit. Elmélyült a belső békéjében, és újdonsült társáét se akarta megszakítani. Elszámolt hát a meditáció során fejben tízig.
Yī, èr, sān…
Először arra gondolt, hogyha felajánlja kardjának szolgálatát, akkor mennyi mindenre lesz képes. Nem csak az ártatlanok védelmére, hanem a legendájának elmesélésére is. Kitűnő örömmel töltötte el szívét!
Sì, wǔ, liù…
De közben kételkedett saját erejében. Ha valakit szolgál, az azt jelentette, hogy azokért is felelősséget vállalt, akikhez semmi köze sincs. Viszont egy hősi alak nem gondolkodhatott így! Elsősorban másokat szolgált, semmint a saját igényeit! Tudta, hogy nem elég teljes erejéből küzdenie. Neki a maximumnál is többet kellett kihoznia saját magából.
Qī, bā, jiǔ…
Szerette az embereket. Lehettek ártatlan gyermekek vagy akár kegyetlen gyilkosok. Meglelte a bennük lakozó lehetőségeket. Hitt az emberekben, mert rengeteg potencia élt a szívükben. Előbb vette észre a lelkükben élő jóságot, mint a mocskot. Az élet lángja egy kegyes ajándék, amit csak okkal lehetett elvenni. A túlélési ösztön is csak annyit takart, hogy ők még inkább szerették az életet. Nem túl kecses tulajdonság, de kitartásra vallott. És Sarugami pontosan tudta, hogy nem voltak mások, csakis őrzők és bűnösök. Ő már tisztában volt vele, melyik utat járta. A gondolatbeli döntésének egy mély kilégzéssel adott hangot. Együtt sóhajtott a széllel, ami megborzongatta őt.
Shí.
- Gyönyörű, nemde? Az erőt jobbára… hegyekhez vagy a vízesésről lezubogó áradathoz társítanád. – mondta. Lehunyt szemeit felnyitva ő is az eget kémlelte. – Valójában az erő, amire szükségünk van, körülvesz mindnyájunkat.
Elcsendesedve egy megbékült, derűs mosoly ívelt át arcán. A szemében is látszott az üdvözült öröm, ahogyan a felbukkanó férfi irányába tekintett.
- Örülök, hogy csatlakozol hozzám, Saibāitachi-Ge. – folytatta, apró biccentéssel. – És örül a szívem, ha nem vetted zokon, hogy… hmm, idehívtalak emiatt. – Habozva kereste a megfelelő kifejezést, majd megállapodott a kijelentésén. Jobb kezét kinyújtotta és hagyta, hogy egy elszálló juharlevél belehulljon. A mérges szoborra tekintett a továbbiakban, de figyelt a férfi minden egyes szavára.
Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Saibāitachi Kedd Nov. 09 2021, 17:06


A szobor bámulására végül nem sok idő maradt, mert a mellette térdeplő kardforgató végül megszólalt. Ita még a szobrot figyelte, meredten előre tekintve, és ahogy hallgatta a másik férfit szemei egyre jobban elkerekedtek. Csapongó elméje nem segített a látszólag teljesen összefüggéstelen mondatok értelmezésében. Az első mondatnál Sarugami a képzeletében úgy jelent meg, mint a díszes hivatali ruhába öltözött Konfuciusz. Majd a következő mondatra már úgy, mint Sarugami jedi mester, aki épp elhajítja az akaratával lebegtetett köveket, és zöld fényszablyájával a gonosz szoborból érkező kékes villámokat hárítja. A harmadik mondat közben már úgy jelent meg gondolataiban, mint egy őszbajuszú idős teakereskedő, aki boltja előtt állva invitálja egy csésze teára az arra járókat, majd végül az utolsó mondatnál elméjében megjelenő Sarugami egy régi iskolai cimbora ként jelenik meg, aki barátságosan hátba veregeti az újratalálkozás örömére. Az árnyharcos elkeseredetten küzdött a zavarodottság ellen. ~Emiatt?! De mi miatt? Mondott valamit ami felett átsiklottam?~ kaparászik kétségbe esetten a gondolatai közt, mert tudja, hogy hajlamos rá, ha elkalandozik a figyelme. Végül úgy tűnik fény gyúl a káoszban ami az agyában uralkodik ~Jaa! Biztos a levélre gondol.~
Külső szemlélő számára csak pár röpke pillanat volt, míg arcán zavarodottság honolt. Mire megszólalt ennek már nyoma sem látszott, és nem is volt érezhető a hangjában.
– Igazán nem tesz semmit. Részemről a megtiszteltetés, hogy egy olyan szerény kis céhre mint az ES figyelmet szentelsz. – mivel közel azonos korúnak tippeli és a másik már letegezte, így arra jutott, hogy nem fut fölösleges tiszteleti köröket ~Ha nem tetszik neki majd szóváteszi~
– Viszont ha nem bánod, mielőtt rá térünk az itt létünk okára szeretném megkérdezni; Van-e valami különösebb oka vagy célja a céh iránti érdeklődésednek? És ha igen akkor mi az? – igyekszik úgy fel tenni a kérdést, hogy ne legyen tolakodó és, ha a másik nem kíván belemenni a témába, akkor legyen neki menekülési útja. ~Igen így jó lesz! Ha nem akar rá válaszolni elég csak annyit mondania, hogy „nincs”~ Itát ugyanis nem az érdekli, hogy van-e ilyen ok, hanem az, hogy mi is lenne az ha van.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Vörös
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Sarugami Kedd Nov. 09 2021, 21:16


Hiába tagadta a férfi, a harcos napos tekintetét rávetette, és mindent látott. Össze volt zavarodva. Nyilván azzal járt, hogy egészen más földekről származott, mint ő. Sokak számára a kardforgató olyan volt, mint télen a tavaszi napsütés. Nem tartozott a hideg világához a meleg… ahogyan a forrósághoz a jeges fagy sem. Sarugami azonban nem mutatott se haragot, se csalódottságot. A testbeszédét addig figyelte, amíg Saibāitachin volt a sor, hogy színt valljon. Nem tűnt magának valónak. Elég nyitott volt, hogy eleget tegyen az Aranyharcos kérésének és eljöjjön a magányos szigetre. Ettől függetlenül mégis, valamit érzett benne, ami enyhe aggodalomra késztette. A gondolatai teljesen máshol járhattak. Nem igazán figyelt a meditációra… vagy ha el is csendesítette a tudatát, annyi el nem oszlatott kételyei lehettek, amivel magában nem bírt el. Nem vélte biztosra, de a hősnek ez a megérzése támadt, ahogyan ennek a szerény árnyharcosnak a tekintetét fürkészte.
„A klánját is szerénynek nevezi. Kicsinyíti. Valami, ami megfoghatatlan, visszarántja. Ez nem tesz jót az önbecsülésének.” Gondolta magában Saru, állát dörzsölve. Már a kérdésre adandó válaszon gondolkodott, miközben szemei a Dühöngő Istenséget kémlelték. Hiába válaszolta meg magának ezt a rejtélyt, a szavakba öntéssel mindig meggyűlt a baja. Küszködésének azonban nem adott látszatot. Nem hibázhatott. Magabiztosnak és hitelesnek kellett, hogy tűnjön.
- Ha magam előtt látom, hogy miért és kikért kell harcolnom, az érzékeim is kierősödnek. – felelte egyszerű határozottsággal. – Könnyebb számomra bárkit is megmentenem, ha látom őket magam előtt.
A keze ügyében szorongatta kardját. Egyszerű, vörös-sárga barázdákkal és tollakkal díszített tokban pihent. Az Aranyharcos azon találta magát, hogy ujjbegyeivel saját magát nyugtatva simogatta a fegyverét.
„Ne mutass kétségeket. Ha gyönge a lelked, tompa a kardod éle!”
- És bár szerényeknek tűntök, szimpatizálok azzal, amit megpróbáltok elérni. Van bennetek lehetőség, mint bárki másban. – folytatta kis vártatva, halvány mosolyt megengedve magának. Vállait kicsit leengedte, kevesebb formalitással ült embertársa oldalán.
- Remélem kielégítő választ tudtam nyújtani. – mondta, gondolatmenetét lezárva, fejét Saibāitachi felé döntve. – Ha van bármi kérdésed, ki vele!
Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Saibāitachi Csüt. Nov. 11 2021, 16:50


Hálás volt az árnyharcos amiért a másik nem tért ki a válaszadás elől és megosztotta vele indtékát. Ita érdeklődve hallgatta a rövid magyarázatot, és úgy vélte meg is értette azt. ~Talán Ő alkalmas lenne arra, hogy a közösség iránti felelősséget elhordozza! Lehetséges, hogy Ő képes arra, amire én nem!~ Arcára megkönnyebbülés ült ki és nyugodt, már-már vidám hangon jegyezte meg;
– Értem! És teljességgel kimerítő volt a válasz, nincs szükség a további magyarázatra. – fűzte még hozzá, csak hogy ne érezze magát kényelmetlen helyzetbe a kardforgató.
– Gondolom ha figyelted a céh tevékenységét, – kezdett bele kis szünet után – akkor nagyon nincs is mit magyaráznom. Azonban azért azt szeretném megjegyezni, hogy bár toleránsak vagyunk azért a felesleges erőszakot nem tűrjük mi sem. – Ita nem tudta, hogy mennyire fogja érteni Sarugami, hogy ezt most miért is mondta, de ezt mindenképp le akarta szögezni. És a következő amivel folytatja, látszólag erős témaváltásnak tűnik, de valójában igen is szorosan kapcsolódnak egymáshoz.
– A leveledben azt írtad engem mint embert szeretnél megismerni. Bár nem tudom egyetlen beszélgetés alapján valóban képes vagy-e arra, hogy valódi képet láss rólam, én azért szeretnélek megkérni rá, hogy a céhet ne az én személyiségem alapján ítéld meg. – Az árnyharcos nem tervezte, hogy megjátssza magát csupán azért, hogy jobb színben tüntesse fel és így elfogadhatóbbá tegye magát. Ennek folyományaként erősen gyanította, hogy a kardforgató meg fogja látni azt a sötétséget a lelkében amit azért a legtöbbször igyekszik rejtve tartani. Az eddigi néhány szó, és a levél alapján Ita úgy véli, hogy Sarugaminak inkább Kotaroval kéne beszélnie, sokkal közelebb áll a kardforgató személyisége a harcművészéhez mint az övéhez. – Sokkal tisztább képet kapnál, ha beszélnél másokkal is a céhből. Mondjuk Kotaroval.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Vörös
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Sarugami Csüt. Nov. 11 2021, 19:05


A kardforgató érezte, hogy társa meg volt elégedve a válaszával. Megnyugvás sóhajához hasonló érzés tükröződött a szemében, amit ő észrevett. Sarugami valóban jól sejtette, az árnyharcos miképpen élhette meg fenntartani egy közösséget. Valószínűleg olyan lehetett, mintha a világ terhe szakadt volna a vállára. Amennyire büszke feladat volt, annyira átok is. Több, mint valószínű, hogy Saibāitachinak is megvolt a maga keresztje, ezen kívül.
A szóban forgó férfi kinyilatkoztatására a harcos először hallgatott. Megemésztette a hallottakat, mielőtt a magabiztosságába burkolózva felelt volna az árnyharcos szavaira. Végül halvány, nyugtató mosoly jelent meg arcán.
- Persze, ez csak természetes. – felelte, kis szünetet követően. – Viszont úgy gondolom, hogy amíg azok védelmében rántok kardot, akikre felesküdök, sosem nevezhető felesleges erőszaknak. – újabb szünet, majd mély hümmögés után folytatta. – Az élet ellen elkövetett haszontalan merényletek már annál inkább nevezhetőek „feleslegesnek”.
Komorul tekintett előre. Minden szégyenérzet nélkül megvetette azt, ha valami vagy valaki nem talált okot egy élet kiontására. A bestiák azért öltek, hogy táplálják magukat… az emberek vajon miért? Amíg nem adtak megfelelő magyarázatot erre a kérdésre, a férfi minden erejében azon volt, hogy küzdjön a nélkülözhető vérontás ellen. Hiszen sosem szabadott elfelejtenie az ide idézetteknek, hogy ki az igazi ellenség.
Saibāitachi kinyilatkoztatására a csendes derű visszatért arcára. Őszintének és igyekvőnek találta a maga nemében, de úgy gondolta, sokat kellett még tapasztalnia.
- A szem a lélek tükre. – felelte egyszerűen. – És nyilván nem fogom tudni megítélni a vezető alapján egy céhet, de jobb rálátásom lesz a dolgaitokra. – elmosolyodott. – Egyébként is, az „ítélni” szó kicsit erős az én szájízemnek… legalábbis ebben a formában!
A megnevezett harcos nevét ízlelgetve nézett az égre, elgondolkodva a válaszán. Bár magának perceknek tűnt, valójában egy-két pillanatot követően reagált az árnyharcos szavára.
- Már ez volt a tervem az elejétől kezdve. Egy közösség nem egy emberből áll ugyebár! És szégyenletes lenne a részemről nem bemutatkoznom. – Őszinte maradt a vezetőhöz. Nem csak jó benyomást akart kelteni benne, hanem mert mindvégig igaz akart maradni saját magához.
- Hol házaltok egyébként? – kérdezte, a témát megváltoztatva a harcos.
Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Saibāitachi Csüt. Nov. 11 2021, 21:06


Ita nem gondolja, hogy amit a kardforgató mondott a felesleges vérontásról ahhoz kellene bármit is hozzáfűznie. Úgy gondolja az lényegében ugyan az amit ő is mondott, ha pedig félreértette volna akkor majd az idő helyreteszi a dolgot. A szemes mondást már hallotta nem egyszer, de igazából soha sem értette. Az a részéről is rendben van, hogy egy személy tekintetéből sok minden kiolvasható. De szerinte ezek többnyire inkább az aktuális hangulatáról vagy épp véleményéről semmint valakinek a jelleméről adhat tájékoztatást. Viszont az aktuális helyzet nem tette lehetővé eme kételyének való hangadást. Az ítélni szó erősségével még egyet is értett, de a mondandója megfogalmazása közben nem jutott jobb szó az eszébe. Igaz nem is nagyon keresgélt. Most azonban ahogy ismét szóba jött a dolog, valahogy az első amire asszociált vagy is inkább eszébe jutott róla; „Tekel”. ~Na igen, ezzel már tisztában vagyok.~ gondolta és nem is foglakozott vele tovább.
Miközben merő ostobaságokról elmélkedett az árnyharcos, Sarugami folytatta mondandóját, ami kapcsán Ita kissé el is szégyellte magát, és ennek hangpt is adott;
– Bocsánat! – dőlt meg kissé előre – Javaslatommal nem akartam megsérteni. Nem az volt vele a szándékom, hogy meggondolatlannak állítsalak be. Természetes, hogy a közösség többi tagjával való beszélgetést is elhatároztad. Hogy is feltételezhettem, hogy nem gondoltál erre. ~Nagyon remélem, hogy nem bántottam meg vele nagyon. Nem szeretném ha az én lepcses szám miatt esne el a céh egy potenciális jelentkezőtől~
A következő kérdést viszont nem igazán értette. A gyanúja az, hogy Sarugami a céhház hollétére kíváncsi, de azért savat nem inna rá.
– A céh központja egy félreeső helyen van. Ennek oka részben az, hogy ott olcsóbban hozzá lehetett jutni. Másrészről, meg ha olyan személy kíván menedéket kérni, akit a nagy többség nem szívesen lát, akkor az így el tudja kerülni a feltűnést. Az épületegyüttes egy hagyományos japán uradalomra emlékeztet. Az első szinten található, fogalmazzunk úgy; Horunka falu közigazgatási területén.
A pontos tájékoztatás kedvéért még a térképét is lenyitja és megmutatja rajta a Federal Center helyét.


//Az érthetőség kedvéért: Tekel a tüzes ujj által felírt egyik szó -> Dániel megfejtése Belsázár számára; "megmérettettél és könnyűnek találtattál" Dániel könyve 5.rész 25-28 versei. Ha tisztában voltál vele, akkor bocsánat a fölösleges magyarázatért.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Vörös
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Sarugami Csüt. Nov. 11 2021, 23:35


Nem rémítette meg a gondolat, hogy a vezér nem fejtette ki véleményét a gondolatához. Az arca nyitott könyv volt számára, még ha leplezni is próbálta. És persze volt úgy, hogy a csend többet mondott minden szónál. Ezért hát Dühöngő Majomszellem nem is próbált újabb gondolatot kiprovokálni a férfiúból, ezzel kapcsolatosan.
A bocsánatkérés már annál inkább meglepte. Csodálkozó pislogással meredt az árnyharcosra, karjait ölnél keresztbe fonva. Egy darabon elnézegette őt. Talán intenzívebben, mint ahogyan először akarta.
„Nagyon alázatos. Kimért, udvarias a maga módján. De ettől függetlenül van, ami…” Nem fejezte be saját gondolatmenetét. Nem akart túl nagy feltűnést kelteni azzal, hogy saját elméjébe burkolózik, és nem osztja meg érzéseit. Az pedig a hitelességén szerzett csorba lett volna.
- Nem tesz semmit. Rengeteg olyan klán van, ahol a létszámot tartják fontosnak, a tagok jóléte pedig másodlagos. Szóval örülök, hogy szóba hoztad! – mondta nyugtatóan, kezét tessékelően megemelve. – Hányan vagytok tulajdonképpen?
A választól függetlenül Sarugami egyelőre nem szólt semmit. Értő bólintással vette tudomásul a céh helyzetét. Továbbra sem gyötörték kétségek azzal kapcsolatosan, hogy másnál kellett volna felajánlania a szolgálatát vagy sem. Az igazságot a csontjában is érezte. Mintha a legbelsőbb énje azt súgta: „neked itt kell lenned”.
Miután a Saibāitachi felé intézett első kérdésére választ kapott, szemei lelkesen felcsillantak, a céhház kinézete hallatán. Miután egy hosszabb pillantást vetett a vezető térképére, sejtelmesen hümmögött.
- A körülmények valóban ideálisak egy menedékház kialakításához. Nem túl fényűző, mégis… impozánsnak hangzik!
A lelkessége azonban alábbhagyott egy pillanatra. A napfény átjutott a Haragvó Istenség feje búbja felett. Hunyorítva fordult el attól, miközben eszébe jutott valami. Biztosra kellett mennie, mindenek előtt.
- Azt már értem, hogy kerülitek a fölösleges erőszakot. És az elmondottak alapján segítetek a „Kitaszítottak” helyzetén javítani. – kezdett bele, szemöldökét ráncolva. – De mi van, ha ez „fölösleges” konfliktussal jár?
„Egyelőre jobb, ha nem hozom szóba Kamuy-Jie-t. A szolgálatomat ajánlom föl. Elsősorban nem segítségért jöttem ide.” Tudatban felvértezte magát az eljövendő időkre. Tudta, hogyha másokon segít, az a kedvesség később megtérül. Egy biztos volt Sarugami számára: türelmesnek és kitartónak kellett lennie, ha Kamuy-on is segíteni akart. Amíg nem váltak biztossá a dolgok, nem említette meg a „bemocskolt” szépséget.

Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Saibāitachi Vas. Nov. 14 2021, 13:36


Az árnyharcos megnyugodva konstatálta, hogy a felesleges szájjártatása nem vette kedvét Sarugaminak a csatlakozástól. De rögtön izgulhatott is újra, mivel ismét egy olyan téma vetődött fel, ami igen kínosan érintette. Először elgondolkodott, hogy miként tudná hiányosságát diplomatikusan tálalni, de aztán úgy döntött, hogy nincs értelme kendőzni a nyilvánvaló tényt miszerint teljességgel alkalmatlan egy szervezet irányítására.
– Az igazság az, hogy fogalmam sincs. – ismerte be, ami elég ciki egy vezér részéről, hogy nem tudja hány tagot számlál a céh amit vezet – Papiron hatan vagyunk. Viszont három személyről már egy jó ideje nem tudjuk hol járnak. A kilépésüket a céhből ugyan nem jelezték, de semmit sem tudunk a hollétük felől. Tartok tőle, hogy rájuk már nem számíthatunk, ami szerint jelenleg van egy harcművészünk, Kotaro. Van még egy kardforgatónk Seina, aki egy kicsi lányka. És végül vagyok én.
A céhházat érintő elismerés jól eset Itachinak, mert abból úgy tűnt, hogy legalább ezt jól csinálta, ha a többit nem is. Ezért némileg vidámabban enyhe mosollyal az arcán fogadja a következő kérdést.
– Ha az általad említett konfliktus egy céhtag kapcsán kerül elő, akkor azt nem illetném a fölösleges jelzővel. Én a magam részéről ha a sajátjaim védelméről, megóvásáról vagy akárcsak az érdekképviseletéről van szó, biztosan kész lennék akár még fegyvert is ragadni. Természetesen nem kívánom senkire erőltetni a saját értékrendemet, így a céh szabályzata úgy került kialakításra, hogy semmit nem tesz kötelezővé a tagok számára. Mindenki a saját lelki beállítottsága alapján dönt.
Majd kis szünetet tart, hogy a másik megeméssze azt amit mondott, majd kitér a lehetséges variánsok egy másik ágára.
– Azonban ha a konfliktus, egy külsős, mondjuk egy barát barátja kapcsán merülne fel, akkor viszont más a helyzet. Ott már erősen mérlegelendő, hogy mennyit és mit veszít vagy épp nyer a céh a dolgon. És természetesen erre a helyzetre is igaz, hogy mindenki a maga vérmérséklete szerint kiállhat vagy épp elzárkózhat az ügyben érintett személytől.
Az árnyharcos egyelőre úgy ítéli ennyi válasz elegendő. Ha netán a kardforgató még kíváncsi a részletekre, akkor úgy is rá fog kérdezni, így fölöslegesen nem jártatná a száját.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Vörös
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Sarugami Szer. Nov. 17 2021, 10:12


Az ifjú céhvezér válaszára elakadt a lélegzete. Nem a csöppnyi létszámtól. A kardforgató sejtette, hogy egy kisebb klán életébe akart belecsöppenni. Emberek ebben a környezetben nem tűnnek el csak úgy. Elvégre ennek a világnak is megvoltak a maga törvényei, előnyei és határai. Jó formán nem tudta elképzelni, hogy a társai elpárologtak. Kételyeinek szavat kellett, hogy adjon.
- Nem próbáltatok üzenni ezeknek az eltűnt tagoknak? Bizonyára az ebbe a világba idézett szeretteik is aggódnak a hol- és hogylétük felől! – Bár a határozottság látszatát keltette, magának se ismerte be a lehetséges alternatívákat. Túl sokat látott az ő világában és az itteniben is, hogy ne tudja elképzelni, mi történhetett ezekkel az emberekkel. Kétkedése egyszerű szemöldökráncolásban mutatkozott meg az árnyharcos előtt, semmi többen. Nem adhatta tudtára sötétebb gondolatait és kétségeit. Kisebbnek és jelentéktelennek tűnt volna a saját és mások szemében is. Ahhoz, hogy másokon tudjon segíteni, a nagyság látszatát kellett feltűntetnie. Még a „legkisebb” céh vezére előtt is.
Az említett nevek hallatán azonban egy mosoly kíséretében bólintott.
- Annál könnyebb lesz az illendő bemutatkozás, ha tudom, kiket keressek meg. – jelentette ki derűsen. – Tudom kell róluk valamit, mielőtt megközelíteném őket? Mesélj róluk, ha gondolod.
A választól függetlenül a férfi odafigyelt társa szavaira, még ha szemével a felkelő napot kémlelte, nem a tekintetét. Alázattal fordult Saibāitachihoz. Nem meghunyászkodásból, hanem elkötelezettségből, az emberek iránt érzett szeretetéből. Hazudott volna saját magának, ha nem ismerte be, hogy valahol aggódott ezért a vezérért. Számára természetes volt embertársára odafigyelni, még ha nem is közvetlen ismerőse volt. Az aggodalmas gondolatok pedig újból szemöldökráncolásban mutatkoztak meg. Még Sarugami is saját magában vívódott, mivel tudná jobbá és szebbé tenni a dolgokat. Furdalta a lelkiismeret, hogy nem előbb talált rá erre a klánra. Akkor talán ezek az emberek sem tűntek volna el nyomtalanul. Ajkát összepréselve, szája most már inkább lefele kunkorodott. Fel sem tűnt számára, hogy baljóslatú gondolatai végül fizikai formát mutattak.
- Értem, mit szeretnél elérni, Saibāitachi-Ge. Egységet a klán tagjai között, ugyanakkor ne a szabad akarat rovására menjen. Nemes érdek, de… – Itt az árnyharcosra nézett. Nem mosolygott. Határozottan nézett rá, mintha az axióma kinyilatkoztatására készült volna. – Ha hagyod, hogy mindenki a saját beállítottsága alapján döntsön, az a céh identitásának a rovására fog menni. Hogyha nem állítasz fel következetes szabályokat, akkor nem fognak hozzád bizalommal fordulni. A szabályok magában védelmezik a tagokat, ezáltal azt az értéket is, amit megpróbálsz képviselni. – Fejét enyhén oldalra billentette. Egy kevésbé határozottabb, inkább lágyabb hangon folytatta: – Ez nem azt jelenti, hogy a tagok szabad akaratát befolyásolod vele. Egy kommuna működéséért mindenkinek ki kell lépnie egy kicsit a komfortzónájából. Feszegetni kell a határokat, még ha fáj is. Hiszem, hogy a fáradtságos munka hosszú távon megtérül.
A céhvezér második kinyilatkoztatásán elgondolkodott. Szemét lesütötte, mély sóhaj és orrmasszírozgatás kíséretében próbálta összeszedni gondolatait.
- Ez így van. Elsősorban a klán érdekeit kell szem előtt tartanod. Azonban már azzal is feltétel nélküli bizalmat tudsz szerezni, ha a tagok szívesség kérésének eleget tudsz tenni. Moderált körülmények között persze. – helyeslően bólintott, majd újbók a vezérre nézett. – Nehéz lenne egy állandó rendszer alapján dönteni ebben a kérdéskörben. Elvégre olyan tagoknak is próbáltok menedéket nyújtani, akik – mondjuk ki – „büntetett előéletűek”. Meg kell adni nekik is a bizalmat, de itt nem az elvi iránytűdről van szó. – Itt közelebb hajolt beszédpartneréhez, de nem nézett rá. Látszott rajta, hogy habozott. – Itt életekről van szó. Sajnos jól tudom, hogy egy rossz döntés miatt milyen érzés, ha a szemed láttára halnak meg.
Először érezte úgy, hogy gyengének, sebezhetőnek mutatta meg magát. Nem akaratából. Kézzel fogható emlékekként tűntek fel előtte a gyerekeknek az arcai, akiket nem tudott a világ kegyetlenségétől megóvni. Ezen érzés ellenére nem mutathatta magát kisebbnek. Saibāitachi-Ge-re szomorú eltökéltséggel nézett.
- De soha többet. – tette hozzá éppoly erővel, mint ahogyan elveit is kinyilatkoztatta. Meggyengült, ám valahányszor elbukott valamiben, fel kellett állnia. A szerettei miatt nem hagyhatta, hogy saját kétségei legyűrjék őt.
Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Saibāitachi Vas. Nov. 21 2021, 12:59


Az árnyharcos határozottan meglepődik a kérdésen. No persze nem azért mert az furcsa lenne, vagy nem lenne benne logika. Nem. Egyszerűen csak arról van szó, hogy ez a fajta szemlélet nagyon távol áll Itachitól, és sehogyan sem tudja beilleszteni a maga értékrendjébe;
– Miért kellene üzenni? Nem értem. Ha saját jól megfontolt döntése alapján távolodott el a céhtől köszönés nélkül, akkor nyilván nem fog reagálni egy üzenetre. Ha történt vele valami, és bajban lenne, akkor üzent volna segítségért. Ha meg nem tud segítséget kérni, akkor meg a megkeresésre sem fog tudni válaszolni. – egy ideig próbálja valahogy magára erőltetni ezt a fajta, másokért való aggódó szemléletmódot, de végül belátja, hogy azt a cipőt, ami nem az ő mérete, nem tudja felvenni. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ő képtelen másokért aggódni. Csak a hűvös logika ami uralja az összes döntését, tökéletesen értelmetlen dolognak tartja, az aggódásból „elkövetett” hiábavaló cselekedeteknek, mint például egy olyan üzenet elküldése, amire nem fog válasz érkezni. Azt meg végkép nem tudja, hogy a céhtársaiért vannak-e más személyek akik aggódnak. Ahhoz, hogy ezt tudja, ismernie kellene a többieket, aminek elengedhetetlen része a magánügyeikbe való bele kotnyeleskedés. Ez viszont nagyon távol áll tőle. És pont ugyan ezen okból a második kérdést egyszerűen csak elengedi a füle mellett. Amúgy sem tudna egyik tagról sem mondani semmit.
A céhvezetésről eltérő véleményt nem akarja cáfolni, de még csak a sajátját sem megerősíteni. Elvégre senki sem állíthatja magáról, hogy a saját elképzelése a jó, míg a többi nem. ~Mert ha ez így lenne, akkor minden céh ugyan úgy működne.~ Hogy azért ne maradjon lógva a téma a levegőbe, azért egy semleges ösvényen kitér;
– Talán igazad van. Én azonban nem tartom magamat arra feljogosítva, hogy másoknak dirigáljak, pusztán azért mert az én nevem került legfelülre. Így hát nem is teszem, legyen ez akár jó vagy akár rossz. ~Viszont az már biztos, hogy sok mindenben eltérő a gondolkodásunk. Talán jót tenne a céhnek egy kis vérfrissítés.~
Majd már lényegesen vidámabb arckifejezéssel az arcán felegyenesedik, és lehívja a menüjét.
– Érdekes lenne a nézőpontodat felvázolni a többieknek, szóval ha nem bánod, – mondja miközben lenyomja a gombot, ami a céhbe történő meghívásra szolgál.
– akkor hivatalosan is meghívjalak az Endless Society céh kötelékébe. Mivel a Te szádból ez hitelesebb lesz.
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Vörös
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Sarugami Szer. Nov. 24 2021, 12:25


Gondolatban mosolygott a kinyilatkoztatásán. Arcáról ugyan a fegyelem és állhatatosság sugárzott, a harcos tudott valamit.
„Touché. Más erkölcsök szerint él. Nem feltétlen előnyös egy olyan klán számára, aminek az egységről kéne szólnia.”
Nem elutasítóan nézett a vezetőre. Elfogadóan, még ha nem is értett egyet nézeteivel. Felpattant a szikra aranysárga szemeiben. Éppoly lángot szított, mint amikor valakivel vagy valamivel birokra kellett kelnie, hogy megvédhessen valami fontosat. Karjait széttárta, vállait enyhén megemelte.
- Mert egy közösség vagytok. Felelősséggel tartoztok egymás iránt, még ha az értékrendjeitek ütközik is. – felelte határozott hangon. – Azt meg nem tudom elképzelni, hogy saját döntése alapján nem szólna arról, hogy elhagyja a köteléketeket. Egyszerűen nem. – A tagadást hangsúlyozva ölbe tette karjait. Tekintetével az árnyharcosét kereste. Kételkedést érzett? Noha úgy tűnt, a vezetéssel kapcsolatosan voltak kétségei, az értékrendjével kapcsolatosan nem. Olybá úgy tűnt, a klán vezér szent meggyőződéssel hangoztatta eme szavakat. Ha ez igaz, az nem tett jót ennek a közösségnek. Ennek azonban Sarugami egyelőre nem adott hangot. Türelmesnek kellett lennie ahhoz, ha ezeket a változásokat elő akarta segíteni. Kellő alázatossággal úgy érezte, hogy sikeres lehet küldetésében.
Saibāitachi szóhasználatára szemöldökét csodálkozva felvonta, majd önkéntelenül elkuncogta magát.
- Látod? Egy főnök és egy vezér között ég és föld különbség van. Ha „dirigálnál”, valóban a főnök szerepét játszanád. De a vezért az teszi vezérré, ha együttes erővel hajtjátok végre azt, amire elszántátok magatokat. „Csináljuk együtt” alapon. – Itt kihúzta magát. – Bár igaz, mindezek mellett semmit sem tudok a szándékaitokról. Nincsen okom és jogom megítélni az elveid – az elveitek – miatt, de ez stagnálás. Remélem tisztában vagy vele.
A válasza erejéig ő kellő komolysággal meredt Saibāitachira. Próbára tette a határozottságát, eltökéltségét. A maga módján már megismerte a férfit, de ez nem volt elég. Amint a beszélgetés könnyebb, kellemesebb vizekre evezett, a kardforgató arcán gyöngéd mosoly terült szét. Ennek a világnak a törvényeinek megfelelő gesztussal végül az árnyharcos hivatalosan is befogadta a klán kötelékébe.
- Rendben van. – felelte, egy lassú fejbiccentés közepette.

Sarugami
Sarugami
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2021. Oct. 31.

Karakterlap
Szint: 27
Indikátor: Zöld
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Saibāitachi Csüt. Dec. 09 2021, 21:08


A fekete hajú suhanc megtette azt amiért jött és amire képes. Innentől kezdve már nincs befolyása a dolgokra. Persze tisztában van azzal, hogy ha a világban élők zömének az útját járná, akkor most még sok hízelgéssel esetleg a maga malmára hajthatná a vizet, de az nem az ő stílusa. Olyannyira nem, hogy még a hideg is kirázta pusztán csak a gondolatára. Sarugami álláspontját már tudomásul vette, egyet úgy sem fognak érteni a dologban így nem is látja értelmét tovább feszegetni azt. A céhmeghívót elküldte, hogy a kardforgató mit kezd vele az már csak rajta múlik.
Noha a dolgával végzett, valahogy nem akaródzott neki felkelni és tovább állni.
– Ha egy kicsit melegebb lenne itt, egész kellemes lenne. – dőlt hátra ismét a karjaira támaszkodva, és a sziget fáját kezdte figyelni. Tőle ugyan roppant távol álltak a harcművészet, számára már kissé túlmisztifikált, elme gyakorlatai, de azt el ismerte, hogy az ehhez kialakított terek, kertek vagy helyiségek roppant harmonikusak és megnyugtatóak. Talán a környezet hatására, de egy röpke pillanat erejéig, még némi melegség is költözött az árnyharcos tekintetébe, de aztán eszébe jutott a még rá váró feladat, és tekintetébe ismét visszaköltözött a tompa fény, mint valami vihar felleg.
Abban már egészen biztos, hogy maga intézi el a dolgot, és nem rángatja bele a szobatársát. Már csak erőt kell vegyen magán, hogy a tettek mezejére lépjen. Bízik benne, hogy ha ő már nem lesz a céh akkor is el tud lavírozni. ~Bár miért ne tudna! Az csak jót tesz nekik, ha én már nem hátráltatom őket az ostoba ötleteimmel.~
– Bocsáss meg, de nekem mennem kell. Még van pár elintézendő dolgom. – áll fel végül, és köszön el egy meghajlással a kardforgatótól.


//Gondolom elég nyilvánvaló, hogy mostanában nem igazán van kedvem írni, így úgy gondoltam zárjuk rövidre az ismit.
Köszönöm az eddigi türelmed és a játékot!//
Saibāitachi
Saibāitachi
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2020. Aug. 23.

Karakterlap
Szint: 40
Indikátor: Vörös
Céh: Endless Society

Vissza az elejére Go down

Elszórt szigetek Empty Re: Elszórt szigetek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.