Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaden

2 posters

Go down

Jaden Empty Jaden

Témanyitás by Nolan Daneworth Kedd Szept. 08 2015, 21:43

Név: Jaden
Nem: Férfi
Kor: 15
Kaszt: Kardforgató

Kinézet: 170 cm magas. Szeme sötétzöld, arca pedig egyfajta V alakot idéz a vele szembejövőnek. A lányok egy része jóképűnek találja Nolant, bár őt ez nem érdekli. Fekete haja olyan, mint az avatárképen. Testalkatra átlagos, se nem izmos, se nem kövér, de akad benne elég erő.

Jellem: Egy csendes, többnyire nyugodt, ám tenni akaró és kalandvágyó személy, bár kissé magának való. Szeret gitározni, olvasni, könyveket és képregényeket egyaránt. A Star Warsból ismert 2. és 3. fénykard stílusra alapozza SAO-beli küzdőstílusát. Harcban előbb megfigyeli az ellenfelet, majd támadást indítva, a minél előbbi lefegyverzésre törekszik. Néha elnyújtja a harcot, nem csupán a párbaj élvezetéért, hanem hogy amellett ki is ismerje ellenfelét. Egy kissé élvezi is, hogy a játékban olyan képességei vannak, amik a valóságban soha nem is lesznek. A harcban becsülettel küzd, sosem támadva fegyvertelen játékosra, csak ha nincs választása.

Képesség
Lefegyverző csapás: A kard pengéje sárgásan fényleni kezd, majd ez a fény átkúszik arra a karjára, amivel a fegyvert fogja. Akármilyen erős az ellenfél, a képesség nem téveszt célt. Az olyan fegyverek, melyek Nolan fegyverénél hat ponttal alacsonyabbak, eltörnek, de a fegyver nem semmisül meg, játékos ellenféltől és NJK-tól, mobtól függetlenül. Lehűlési ideje 2 kör.

Előtörténet:
Egy gazdag család egyetlen fia. Ez Nolan. Habár apja és anyja nem éli a gazdagok megszokott életét, szerepelve szinte mindennap az újságokban és a tévében, hanem átlagos életet élnek és ebbe maga Nolan is beletartozott. Az általános iskolában remek tanuló volt, de némileg jobban érdekelték a képregények, így nyolcadikban meg is bukott, évismétlésre kényszerülve.

Az iskolában átlagos nap volt, kivéve azt, hogy az osztály a Sword Art Online nevű játék kiadásáról beszélt, valamint a Nervegear-ről is. Nolan csak csöndesen ült padjában, gitárján játszva egy csendesebb dalt.
"Hé Nolan, ha jól emlékszem, te már előrendelted a játékot meg a Nervegear-t is, ugye?" kérdezte David, Nolan egyik osztálytársa.
"Igen. Ma fog megérkezni." válaszolt, miközben lerakta gitárját a padnak támasztva.
"Összesen 7 kaszt van benne: kardforgató, lovag, harcos, árnyharcos, állatidomár, íjász és harcművész. Bár azt a pletykát hallottam, hogy az állatidomár kaszthoz valami különleges engedély is kell." mondta Jennifer, egy másik osztálytárs.
"Értem. Én kardforgató leszek." hangzott Nolan válasza.

Az iskolából hazaérve, Nolan alig nyitott be a házba, egy futár szólította meg őt. Megfordulva, látta mit is hozott, így elő is vette pénztárcáját, majd miután megvolt az aláírás és a kifizetés, a következő Nolan saját szobája volt. Leckeírás után kibontotta a Nervegear dobozát, majd alaposan átolvasta a füzetet, miközben elvégezte a szükséges dolgokat. Végül aztán jöhetett a játék. Lefeküdt az ágyra, fején a sisakkal.
"Kapcsolat létrehozása." mondta, ahogy behunyta szemeit.
Egy fehér teret látott maga előtt, ahogy mindenféle színű hengerek suhantak felé, majd egy kör alakú teremben találta magát. Egy panel volt ott előtte, melyen végigfutott a tekintetével, majd beírta az adatokat. Karakternévnek pedig a "Jaden" nevet írta be. Kiválasztotta a kardforgató kasztot, majd megjelent a Kezdetek városában. A főtéren jelent meg, majd körbenézett.
"Szóval ilyen a virtuális valóság." mondta és elindult felfedezni a környéket.
Egyenlőre nem kezdett el semmilyen küldetést, de még mobokkal sem harcot a mezőn. Pár óra kirándulás után, már alkonyodott is, Nolan pedig a város egy távolabbi pontján volt, mikor harangszó törte meg a csendet és odakapta a fejét.
"Talán ezzel jelentik be, hogy kezdetét veszi a játékmester megnyitó beszéde vagy ez egy küldetés." tűnődött.
A következő pillanatban, a főtéren találta magát, megannyi megdöbbent játékossal. A főtér felett megjelent egy vörös mező, majd beterítette az eget. A következő pillanatban vörös, gumiszerű anyag kezdett folyni és egy köpenyes alakká állt össze. Páran azon tűnödtek, hogy mi lehet ez, de a választ másképp kapták meg.
"Figyelem játékosok!" szólalt meg a köpenyes alak, miközben kitárta karjait. "Üdvözöllek titeket a világomban."
Nolan számára ez szemet szúrt, de nem szólt semmit, csak figyelt.
"Az én nevem Kayaba Akihiko. Jelen pillanatban én vagyok az egyetlen, aki irányítása alatt tartja ezt a világot." mondta. "Már biztosan észrevettétek, hogy nincs kijelentkezés opció a menüben."
Kayaba intett egyet bal kezével és megjelent a menü, majd alátámasztotta előbbi állítását. Nolan előhívta a menüt és ellenőrizte. Valóban eltűnt a kijelentkezés. Ez kényelmetlenül érte, majd visszanézett Kayabára.
"Azonban, ez nem a játék hibája, hanem a Sword Art Online egyik sajátossága." közölte Kayaba. Ennek a hallatára Nolan és a játékosok összezavarodtak. "Nem tudtok kilépni a játékból. Kintről sem lehet levenni a Nervegear-t a fejetekről. Ha ez mégis megtörténne, a készülék egy erőteljes mikrohullámú sugarat bocsát ki, mely elpusztítja a játékos agyát és egyben meg is öli azt."
Nolannak ez már egyáltalán nem tetszett. Körbenézett és a játékosok ostoba tréfának fogták fel az egészet. Ő maga viszont nem tudta megmagyarázni, de már a teleportálás óta valami rossz érzés fogta el. De elgondolkozott. A készülék valóban azt teszi, amit Kayaba mondott, ha a biztonsági korlátozás eltávolításra került. Ez csak növelte rossz érzését és kényelmetlenségét. Lekonyult szájjal nézett vissza rá.
"Sajnálatos módon, már több játékos ismerőse, illetve családtagja nem törődött a figyelmeztetésemmel és eltávolították a Nervegear-t, ezzel pedig 213 játékos tűnt el Aincrad-ból és a való világból is." Kayaba körül több képernyő jelent meg. "Mint láthatjátok, a hírportálok szerte a világon ezzel a helyzettel és a halálesetekkel foglalkoznak. Így fellélegezhettek, mivel ezzel minimálisra csökkent a készülék eltávolításának esélye."
Nolan ennek hallatán egyszerre volt dühös és egy kissé nyugodt is, hogy az élete nincs veszélyben odakint. Bal keze ökölbe szorult.
"Meg kell találnom a módját, hogy kijelentkezhessek és levegyem a készüléket." morogta.
"Remélem megnyugodtok és a játék végigjátszására törekedtek. De egy dolgot jegyezzetek meg." mondta egy kissé szigorúan. "A játékban már nem lehet feléleszteni senkit. Ha bárki életpontja eléri a nullát, a karaktere törlődik és ezzel a Nervegear elpusztítja az agyát."
Nolan ennek hallatán megijedt, majd csak csöndesen, lesokkolva állt, akárcsak mindenki más a főtéren.
"Csak egy módon juthattok ki a játékból: végig kell vinnetek azt." jelentette ki, miközben Aincrad hologramképe jelent meg. "Jelenleg Aincrad első emeletén vagytok. Ha sikerül túljutnotok a kazamatákon, elpusztítva annak szintvezéreit, tovább léphettek a következő emeletre. A századik emelet vezérének legyőzésével vihető végig a játék."
Ennek hallatán a játékosok tűnődni és kérdezősködni kezdtek. Nolan azonban már el is kezdett végigfurakodni a tömegen, hogy elhagyhassa a főteret. Kiérve a tömegből, szeme sarkában két játékost látott, úgy 50 méterre. Ők is ebbe az üvegfalba botlottak, mely elzárta a kiutat a térről. Nolan csak egyet csapott öklével az üvegfalra, majd megfordult, Kayabára nézve.
"Végezetül pedig, egy ajándékot helyeztem el a tárolótokban. Nézzétek meg magatoknak."
Nolan morgott egyet, de megnyitotta a menüt, majd a tárgylistát. Egy tükör volt az. Előhívta, majd belenézett. Ekkor minden játékost kék fény zárt magába pár másodperc erejéig. Ahogy elült a fényár, Nolan pillantása a tükörre esett. Már nem játékbeli arcát látta, hanem az igazi arcát.
"Ez mégis..." félbehagyta a mondatot és elgondolkozott. "Csakis attól lehet, hogy miután az utasításokat követve több helyen is megérintettem a testem, valamint a sisak beszkennelte az arcom, ez a tükör átváltoztatott engem a valós kinézetemre."
Nolan megint Kayabára pillantott, remélve, hogy ő és mindenki más magyarázatot kap erre.
"Bizonyára azon töprengtek, hogy miért?A Sword Art Online fejlesztője és a Nervegear megalkotója, Kayaba Akihiko miért tenne ilyesmit?" hangjában ott lappangott valami, melyet Nolan nem tudott mire vélni. "Elértem célomat, hogy létrehozhassak egy világot és uralkodhassak felette. Ezért alkottam meg a játékot. Ezzel vége a hivatalos Sword Art Online indulási magyarázatnak. Mindent bele, játékosok!"
És ezzel Kayaba eltűnt, az ég pedig visszakapta alkonyodó kinézetét. Nolan ökölbe szorított keze remegett. A játékosok és ő csak álltak egy darabig, majd kitört a káosz. A játékosok kiabálni kezdtek és mind ki akart jutni a főtérről. Nolan már előzőleg keményen földhöz vágta a tükrét, így az darabokra tört és eltűnt. A fal végre eltűnt és Nolan otthagyta a főteret. Enyhe szédülést érzett.
"Ki fogok jutni ebből a játékból..." morogta. "Bármi áron!"
Bal kezével kivonta kardját a hátán levő hüvelyből és futni kezdett a mező felé, hogy fejlődni kezdjen. Eltökélte magát és nem fogja hagyni, hogy eltántorítsák a céljától: Kijutni a játékból!


A hozzászólást Nolan Daneworth összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 10 2015, 07:04-kor.
Nolan Daneworth
Nolan Daneworth
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Sep. 08.
Age : 33

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jaden Empty Re: Jaden

Témanyitás by Cardinal Szer. Szept. 09 2015, 23:51

Osu!

Azt hiszem még nem láttam olyan előtörit, ami ennyire részletesen foglalkozott volna az első napon történt eseményekkel, ugyanakkor éppen emiatt sajnálom, hogy a karakter egész addigi életét letudtad néhány mondatban, és nem avattál be minket, olvasókat kicsit.

Ettől függetlenül maga az írás teljesen rendben van, egy dolog szorul csak javításra, az pedig a képesség. A fegyvereknek nincs szintje a játékban, az erejüket inkább az dönti el, hogy hány pontot adnak. Szóval ha fegyvert szeretnél törni, akkor inkább pontokban határozd meg a különbséget.
Továbbá azt is határozd meg, hogy mi lesz a fegyver sorsa. Végleges törést, megsemmisítést nem engedek, a legcélszerűbb az, ha az adott harcban válik használhatatlanná az ellenfeled fegyvere.

ui: a karakter korát lehagytad, még azzal egészítsd ki Very Happy
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Jaden Empty Re: Jaden

Témanyitás by Nolan Daneworth Csüt. Szept. 10 2015, 07:05

Helló Smile

A kort hozzáadtam és kijavítottam a képességet (meg pár íráshibát)
Nolan Daneworth
Nolan Daneworth
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Sep. 08.
Age : 33

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jaden Empty Re: Jaden

Témanyitás by Cardinal Csüt. Szept. 10 2015, 10:48

Az előtörténetet elfogadom.

A legfontosabb, hogy pontozd a karakteredet. Összesen 5 elosztható pontot kapsz, amit a kardforgató alapra oszthatsz rá:
Élet: 1
Fegyverkezelés: 2
Erő: 2
Kitartás: 1
Gyorsaság: 3
Speciális képesség: 1

A kiosztás mellett kapsz tárgyakat is.

Kezdő Kard (felszerelt, +1 erő)
Kezdő Ruha (felszerelt, +2 páncél)

Hazatérés Kristály (ezzel már ismert városokba teleportálhatsz)
1x Mini Potion (+5hp) - harc közben visszatölt 5 hp-t.

És ne feledkezzünk meg az aranyról. 70 arany üti a markodat.

Itt az idő adatlapot készíteni, amit itt tehetsz meg, új topic nyitásával, aztán ha játszani szeretnél, találj magadnak egy játszó vagy küzdőtársat esetleg jelentkezz küldetésre.

Ha akármivel kapcsolatban egyéb kérdésed van, nyugodtan dobj egy privát üzenetet nekem vagy kérdezd meg chaten. Smile
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Jaden Empty Re: Jaden

Témanyitás by Nolan Daneworth Csüt. Szept. 10 2015, 10:52

Köszönöm. Segítesz olyan karaktersávot csinálni, mint ami neked van az avatárkép alatt?
Nolan Daneworth
Nolan Daneworth
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2015. Sep. 08.
Age : 33

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Jaden Empty Re: Jaden

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.