Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

+11
Atoru
Chancery
Szophie
Nox
Joey Chrome
Ryuninji Ren
Hinari
Shukaku
Asuka
Kayaba Akihiko
RenAi
15 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by RenAi Hétf. Jan. 19 2015, 13:06

Bátorkodtam megnyitni egy topicot, és kíváncsi vagyok kapok-e rá savazáson kívül bármi mást is.

Furcsa számomra hogy mikor elindult az oldal, sőt mikor beindult az oldal nem volt ennyi szabály ami a javunkat szolgálná, mégis élvezetesebbek voltak a játékok. Nem volt újjal mutogatás leginkább megpróbálták az emberek megoldani inagame, és ez csak dobott a fúrum hangulatán szerintem. Mivel igazi csapatjáték volt.
Akadt hogy eltanultuk egymástól hogy ez így meg úgy működik, vagy tőlünk lestek el dolgokat hogy mi miképp játsszuk ki bizonyos helyzeteket. Vagy éppenséggel ha két nézet és mód ütközött is egymással akkor is be tudtuk egy új pachnak. Mint hogy példával éljek amikor Jin Ainak oda adta a fegyverét hogy forgassa én úgy játszottam ki hogy mivel nem kaszt fegyver egy rendszerüzenet megtiltotta hogy a kezembe vegyem vagyis hogy "felszereljem". Mások csak jóval ügyetlenebbül forgatták. Vagy a másik, én mindig úgy játszottam az évszakokat ahogy az a valóságban is van, tehát úgy változik az összes mappon. Szophie viszont kijelentette hogy ő napozott télen valamelyik szinten. És mégsem estünk egymás torkának hogy azt meg hogy?!... ><

Szóval jó lenne valahogy elkerülni azt hogy a szabályok megfojtsák a játékélményt, elvégre egy kis fantáziával mindent meg lehet oldani, szerinte. És tényleg csupán olyan dolgokat kellene leszabályozni amik nagyon fontosak és több teret adni a játékosoknak.
RenAi
RenAi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1873
Join date : 2012. Aug. 26.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal10/7300Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (10/7300)
Céh: Justice League

http://salume.gportal.hu , nostalehun.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Kayaba Akihiko Hétf. Jan. 19 2015, 13:16

Ez addig szép és jó, amíg viták nem alakulnak belőle. Én is úgy érzem, hogy túl sok a szabály, de nem önszántamból írom, ti kéritek őket, nektek kell.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Asuka Hétf. Jan. 19 2015, 13:18

A sok új szabály néha valóban sok, de a fő probléma nem ez. Egy FRPG-nek fejlődnie kell, de én úgy érzem - és sorry, hogy kimondom, lehet miatta hurrogni, de ez van - , hogy sok-sok új szabályt már néhány játékos hisztijéből csinálnak, vagy pedig konkrétan egy játékos ellen. Persze, az admini oldalt én teljesen megértem, mert nem tudnak mást tenni, ami békés megoldás. De jó lenne, ha a csipp-csupp, egyébként teljesen triviális dolgokat a játékosok már egymás között rendeznék le, nem pedig az adminoknak kelljen megfelelni újabb szabályok meghozatalával...
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal4530/4700Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (4530/4700)
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jan. 19 2015, 13:24

Nagyrészt egyetértek. A bibi kizárólag ott van, ha valaki az "én így játszom ki" érvvel előnyhöz akarja juttatni a kariját, vagy éppen fontos, hogy valamit meg lehet-e tenni, vagy sem. Pont most került kérdésfeltevésre például a teleport kristály használata. Vagy éppenséggel a toplista kérdése. Ezeknél a dolgoknál sajnos ütközik ha két játékos teljesen másféleképpen játszik ki dolgokat, mert nem tudnak tovább lépni. Ilyenkor valakinek döntést kell hoznia, hogy akkor most ez hogyan legyen, és ez szabályozáshoz vezet. Igen, rengeteg mindenben egyszerűen meg lehet egyezni, és ez jó is, de az, hogy több szabály lesz mindössze azért alakul ki, mert játszunk, és felmerülnek az ilyen kérdések. Régen azért nem volt, mert régen nem merültek fel ezek a kérdések, mert ugye kevesebb volt a játék. Az olyan vitákat, ahol mindkét játékos ragaszkodik a saját kijátszásához, ott kizárólag szabályozással lehet dönteni, és ez csak akkor fog változni, ha több kompromisszumkészség lesz majd az illetékesekben.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal12695/10100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by RenAi Hétf. Jan. 19 2015, 13:37

Ez is igaz, nem ellened vitázok, de az emberek már meg sem próbálnak kompromisszumot kötni hanem rögtön szaladnak valamilyen adminhoz, és ha ő sem tud konkrét megoldást akkor jön egy szabály. És az is igaz hogy sokszor az emberek a szabályokkal akarnak előnyt kovácsoni, vagy épp a másiknak hátrányt. És ezek is csak azért vannak mert nem játszunk hanem versenyzünk. Mindenki azt akarja hogy a saját karaketere saját véleménye érvényesüljön. De a sok szabály pont hogy ahhoz vezet hogy az emberek már nem játszanak egymással, hanem csak kijátsszák amit épp még ki tudnak. De a sok szabály pont a játékot és a lehetőségeket öli meg. Mint pl én játszom úgy a teleport kristályt hogy mást is el tudok vele teleportáltatni, de ezt még nem láttam senkinél. Szóval most "rettegjek" attól hogy ki lesz az a bizonyos illető aki úgy fogja vélni hogy ez számára sértő és játékélmény romboló és szalad majd KA-hoz hogy hozasson egy konkrét szabályt a kristály használatára? Mert az lesz belőle előbb utóbb, és nem az hogy átveszi, vagy épp megpróbálja valamivel megakadályozni, esetleg kitépi magát a kezemből, vagy használja a saját kristályát.... Mindenre ezer lehetőség lenne, kivétel ha pl beszabályozzák. Szóval a szabályok szerintem pont a fantáziát és a kreativitást ölik meg, azt amiért érdemes írni.
RenAi
RenAi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1873
Join date : 2012. Aug. 26.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal10/7300Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (10/7300)
Céh: Justice League

http://salume.gportal.hu , nostalehun.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jan. 19 2015, 13:48

Igen, pont az ilyesmire gondoltam, mint a kristályozás. Vedd figyelembe, hogy Kayaba Akihiko által megalkotott világban élünk, ami egy játék, meglévő játékszabályokkal. Az ilyen itemeknek pedig minden játékban le van írva, hogy mit csinálnak. Ha nekem van egy bénító kristályom, akkor én nem mondhatom azt, hogy az enyém nyolc körre üt ki, mert én úgy játszom ki. Igen, sajnos az ilyen utólag megkérdezett dolgok vezetnek ahhoz, hogy változtatni kell az eddigi kijátszáson, de amiképpen a kérdéseknél le is írtuk, mindössze annyi történt, hogy az adminok bezártak egy kiskaput. Ne OOC nézd a kérdést, hanem IC. A kari nem szakítja ki magát a kezeid közül, hiszen tudja, hogy a teleport kristályodat csak magadra használhatod, nincs oka félni, nincs oka védekezni. Te sem félsz a valóságban a mutáns szupererővel rendelkező láthatatlan emberektől, hiszen tudod, hogy nem léteznek, és emiatt nem is védekezel ellenük. Az ilyen, gyökeresen a játékhoz és a játék szabályaihoz köthető dolgoknak véleményem szerint igenis legyen leírása, és ne a user döntse el. Ha viszont neked van egy ostorod, ahogy van is, akkor arra például nem fog szabály születni amíg értelmes keretek között használod, mert nagyrészt a rendszertől független. Nem kell mindent leszabályozni, de ne is essünk abba a hibába, hogy mindent a user kreativitására bízunk, mert abból csak káosz lesz.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal12695/10100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Hinari Hétf. Jan. 19 2015, 14:07


Amúgy... Ai-nak ez az utolsó hsz-e abszolút igaz. Hozzátéve, hogy a szabályokkal nemcsak a saját karakter érdekeit akarhatjuk érvényesíteni, őt előnyhöz juttatni, hanem van, amikor pont azért kell a szabály, hogy a másik ne használjon ki olyanokat, ami igaz nincs sehol leírva, de abszolút triviális, hogy nem lehet. Vagy nem illik. És amúgyis, eddig senki nem használta ki. Merthát tekintettel vagyunk/kéne lennünk a másik játékélményére is, nem? Kicsit rugalmasnak lenni, mégha esetleg ez ahhoz vezet, hogy neadjisten téved a karakterünk. De nem akarjuk, hogy tévedjen, így rákérdezünk kérdések topicban, megvárjuk, amíg egy admin válaszol, és akkor rá lehet mondani, hogy "na látod, ez így meg így van!" Ahelyett, hogy egymás között lerendeznénk, lekommunikálnánk, hisz miért ne létezhetne egy dologra két vagy több jó megoldás? És akkor egyik kari elképzelése se sérülne drasztikusan, és nem lenne erre is meg erre is kiegészítés, konkrét szabály.

Mondjuk eleve nem ügyvéd módjára kéne hozzáállni. Ez az "én most beleásom magam a szabályzatba, és ami nincs leírva, azt semmisnek veszem, ami meg le van, abban meg keresem kutatom a kiskaput, hogy az ügyfelem (jelen esetben karakterem) megnyerje a pert". Ha így állunk hozzá, naná hogy mindig toldozgatva lesz a szabályzat, hiszen a staffnak is reagálni kell valahogy ezekre a kísérletekre.
Régen nem volt kevesebb játék. Egyáltalán nem. Csak nem voltak "ügyvédjelöltek". Nem volt mohó kiskapukeresés. Hanem csak játszottunk. Élveztük. Ennyi az egész.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 4967
Join date : 2012. Dec. 28.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal29686/10100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (29686/10100)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Asuka Hétf. Jan. 19 2015, 14:23

Hinari írta:Kicsit rugalmasnak lenni, mégha esetleg ez ahhoz vezet, hogy neadjisten téved a karakterünk.

THAT.

És akkor nem kell még a csapból, meg a chaten is napokig-hetekig ugyanannak a triviális problémának szólnia.
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal4530/4700Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (4530/4700)
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jan. 19 2015, 14:36

Továbbra is általánosságba beszélünk, a felmerülő probléma megoldásának érdekében. Kérem a frissen becsatlakozott felperest, hogy tartózkodjék a személyeskedéstől. Köszönöm.

Vannak kiskapukat kereső karakterek. Vannak ilyenek a valóságban, és különösen vannak ilyenek a játékokban is. Ezeket az adminok szűrik, és zárják a kiskapukat. Vannak olyan mesélők, akik ezt, az általad kiskapukeresésnek nevezett tevékenységet leleményességnek hívják, és szeretik, ha a játékosok ilyesmivel élnek a meséjükben, és külön jutalmazzák. Meglehet, hogy ez bizonyos személyeknek nem tetszik, ettől függetlenül ugyanúgy nem elítélendő, ahogyan az a személy sem, aki az igazságosság és fairplay nevében szeretne játszani mindaddig, amíg az egyén nem szeg szabályt.

Továbbá emlékeztetnélek arra, hogy az, hogy valami triviális, az sokszor csak egyes egyéneknek vagy csoportoknak triviális, és egy másik személynek vagy csoportnak éppenséggel teljesen más a triviális.

Mivel nem másokkal példálózok, megteszem önmagammal, bár ez is érvelési hiba, de itt azt hiszem élhetek a személyes tapasztalat felhozásával.

Történt egyszer, hogy Timike szembe került Silverrel. Egyikük idáig úgy játszotta, hogy ha egy körben nem támad, akkor nem nő a pihenőköre, másikuk úgy, hogy lényegtelen, hogy támad-e, megy a számláló, pihennie kell. Mindketten biztosak voltak az igazukban, hiszen mindketten eddigi tapasztalataikra építettek, azaz itt jött be az "én így játszom ki" kérdéskör. Attól függetlenül, hogy Timike beismerte a tévedését az ellenfélnek, a probléma feloldhatatlan lett volna anélkül, hogy megkérdezzünk egy, a harcrendszerben kompetens személyt, annak megalkotóját, hogy éppenséggel ő hogyan gondolta. Ilyen, és ehhez hasonló események hatására látom azt, hogy az ilyen kaliberű kérdésekben jobb az, ha valami le van írva, mert akkor nincs vita. Megölt ez az eset bármilyen kreativitást? Nem hinném, mindössze Timike átrajzolt néhány haditervet a füzetkéjében, alkalmazkodva a változásokhoz.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal12695/10100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Ryuninji Ren Hétf. Jan. 19 2015, 15:36

Én! Mert ugye ez volt a kérdés.

nem egészen a téma, de akk már.... mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja:
Ryuninji Ren
Ryuninji Ren
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 1619
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakterlap
Szint: 40
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal6382/6500Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (6382/6500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jan. 19 2015, 15:55

Röviden tömören:

Vannak olyan szabályok, amik valóban feleslegesek.

DE

Ez az állandó én így játszom ki, hagyjuk meg a kreativitást és a szabadságot, olyan képlékennyé teszi a világot, hogy a kari, egy olyan kari, akire hatással vannak az események, és nem bízik a plot armorban, jogosan félne kibújni az ágy alól is. Shu kristályíró. Ír egy kristályt. Ismeri azt a kristályt. Ezerszer használta már azt a kristályt. Talán ő is adta el azt a kristályt a delikvensnek, akinek a kezében már viszont hirtelen teljesen máshogy működik, mert ő úgy játssza ki. Az őrület egyik fontos pontja a realitásérzék elveszítése, a biztos pont elengedése. Magában az animében egy egész rész volt szentelve annak, hogy milyen pánikot vált ki az, hogy a biztosnak hitt védett övezet megszűnni látszik. Lehet ezt figyelmen kívül hagyni a karival direkt, useres belenyúlással, de az szerintem nagyon gáz és erőltetett. Nem öli meg a kreativitást az, ha le vannak fektetve az alapszabályok. Igen, nem kell túlzásba vinni, de ne legyünk anarchisták, mert az nagyon kevés helyen jött be eddig. Very Happy
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal12695/10100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Joey Chrome Hétf. Jan. 19 2015, 16:18

Én is úgy vagyok, hogy vannak felesleges szabályok.

Pl a képességszabályok bonyolultsága. Senkinek nem volt baja addig, amíg valaki (nem tudom, ki volt) el nem kezdett nyafizni, hogy "jajj Adminok, csináljatok már ezekkel a képességekkel valamit, mert nem fair, hogy pl Anat egy ütéssel megtudja ölni a hülye képijével a boss-t (ami nem is igaz, mert KA Boss terén szadista XD), miközben én meg úgy ütöm az ellenfelet a tuti kis képimmel, ahogy akarom", aztán most olyan magas lett pl nekem, mint nyúlnak a lórács. Így meg persze nem merek nagy mértékűt csinálni anélkül, hogy meg kérdezzem róla Kleint/Mirikát.

Valamelyik szabály (Indikátor szabály, jártasságok, ilyesmik) meg nem is szabály, hanem leírás szerintem, arra kéne egy kézikönyv, szerintetek?
Joey Chrome
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 934
Join date : 2013. Feb. 11.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal3383/3500Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (3383/3500)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Asuka Hétf. Jan. 19 2015, 16:27

A képességszabályokkal szerintem pont semmi probléma nincsen. Szükség van rájuk, a VP-zések elkerülése érdekében. A leírások kellenek, mert egyszerűen muszáj. Mint a kristályok pontos hatása, etc. Gyakran könnyű félreérteni egy-egy leírást. Tehát ezeket folyamatosan javítgatni kell, amíg van velük probléma.

DE.

Az olyan szabályok, amit például KA tegnap kiírt... hát izé, azért szerintem picit nevetséges, hogy ezt a szabályzatba kellett foglalni, pedig annyira egy egyértelmű dolog. Szóval amit Ren már leírt, és amit az első postomban én is kifejeztem, igaz, nem ilyen bőven kifejtve.

Azzal pedig nem lenne baj, hogy valami másnak triviális probléma, másnak pedig hatalmas dilemma. A gond csak az, hogy ezen esetek 99%-a azért van, mert félünk egymás szemébe mondani, hogy mi van. Ez pedig felesleges drámázásokat meg feszültséget generál.
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal4530/4700Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (4530/4700)
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Nox Hétf. Jan. 19 2015, 16:54

Üdv!

"Külsősként", aki csak most csatlakozott az oldalhoz, hogyha nem baj én is leírnám a magam véleményét.
Én nem érzem, hogy bármi is túlzottan le lenne szabályozva, én így is tökéletesen ki tudom játszani a karaktert, bár ez lehet azért van, mert a kicsikém elég speciális eset. ^^"

Az eszközök kijátszásával kapcsolatban külön "kiemelve" írnék:

Meg valaki felhozta a harcoknál lévő x körönkénti kötelező pihizést, hogy ő annál nézte, hogy támadt-e vagy sem, és úgy számolta, hogy csak akkor, ha támadt. Meg azt is írta, hogy okosan kompromisszumra jutott a másikkal, aki nem úgy játszotta.
Először is dicséret illeti a kulturált megoldásért.
Másodszor, talán csak szőr szál hasogatás, de a szabályban nem az van írva, hogy x támadás után, hanem, hogy x kör után kötelező a pihizés. Ezért nekem triviális, hogy akár támadok egy körben, akár nem, akkor is kötelező nekem az x. körben pihiznem.
Itt lehetne a szabályt "megtámadni", hogy miért kell a kötelező pihikör, akkor, ha már azelőtt pihiztem? De nem ez a topic célja.

Szóval száz szónak is egy a vége, ahogy az én válaszom a topic címében lévő kérdésre:
Én nem... hopsz ez két szó! ^^"
Nox
Nox
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 60
Join date : 2014. Nov. 19.

Karakterlap
Szint: 10
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal124/500Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (124/500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Szophie Hétf. Jan. 19 2015, 17:30

Nyooohhh..>< Én úgy érzem.\o Mármint.. Azt hiszem, én vagyok az egyik, aki rengetegszer elmondta már ezt, és el is fogja mondani..: GŐZÖM SINCS A SZABÁLYOKRÓL! (nem mintha büszke lehetnék erre, de tény, ami tény...)
És valaha is elkövettem triviális hibát? Izéé.. egyelőre nem tudok róla. Nem számolgatok harcköröket, pihenést, ezt meg azt, nem koncentrálok rá a kristályokra és potionokra.. Persze, használom őket.. De akkor is.. Nem érzem úgy, hogy szükségem lenne arra, hogy annyira hú de pontosan tudjam. A felét nem is értettem annak, amit itt példának hoztatok, és úgy érzem, nem is baj..
De miért vagyok képes én a szabályok legpontosabb, legapróbb részletekbe belemenő ismerete nélkül játszani? Miért van az, hogy itt vagyok két teljes éve, és mégsem csináltam sosem gondot abból, hogy most hogyan kell használni pontosan a teleport kristályt? Vagy akááármi.. Hogyan vagyok képes élni a szabályaitok nélkül? :OOOO Egyáltalán.. még hogy létezem? :O
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal12046/10500Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Chancery Hétf. Jan. 19 2015, 17:49

*Beáll Szophie mellé* Rolling Eyes
Fogja a gumicsizmám elolvasni azt a rengeteg szabályt meg topikot, mikor reagokat is írhatok >.>
Ha meg valamit vétek, nyugodtan lehet szólni, max morgok, ahogy szoktam, de kijavítom. Mindig kijavítottam, ezután is fogom <.<
Max a harci szabályokat futom át újra meg újra, hogy most melyik kockával mire dobjak és mikortól sebzek, vagy aréna esetben ki mikor merre hány méter. És kész >.>;
Chancery
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2967
Join date : 2013. Apr. 23.
Age : 32
Tartózkodási hely : Itt-ott Aincrad városaiban

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal2062/2100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (2062/2100)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by RenAi Hétf. Jan. 19 2015, 20:25

Gweh nem gondoltam hogy ekkora port kavarok. >.>  *Törölgeti a szeméből a porszemcséket.*
Egy: Amit meg szeretnék jegyezni hogy éreztem hogy most is átcsapongunk user vs user-be aminek nem örülök.

Ennek a topicnak pont az lenne a lényege hogy közösen düllőre jussunk, erre pár ember eléggé elbeszél egymás mellett...

Most értem haza és a matekóra tökéletes volt hogy agyalhassak a dolgon. Van egy ötletem bár nem tudom mennyire kivitelezhető reálisan, és bár picit ellentmondásos is lesz de meglátjuk mire jutunk.

Elolvastam és félre tettem mindent amit írtatok. Mind azt aki osztotta a véleményem és mind azt aki ellene volt az észrevételemnek. Íme hát az ötletem:

¤ Mi lenne ha beszabályoznánk a szabályozási kérelmet. Tehát megkérdezzük az admint az addig okés, de az még nem jelent konkrét szabályt. Ha valami "áttörőt" akarunk, azt bizony fogalmazzuk meg szépen, írjuk le hogy hogy is képzeljük. És ne csak egy mondattal forradalmasítsuk az oldalt, hanem dolgozzunk is meg érte.

Ennek két oka van:
Egyik: Egy kérdéssel és admin által adott válasszal át lehet hidalni egy sajátságos problémát, viszont ha azt tényleg komoly problémának érzik a játékosok tegyenek is ellene szépen. Pl egy pályázattal vagy ilyesmi.
Másik: *Időközben elfelejtettem. ><"* Nos a másik azt szerintem legyen annak az oka, hogy egy játékos nem tetsző dolga ne legyen teljes kihatással mindenkire. Tehát ahhoz hogy valaki leszabályoztasson valamit, meg kéne szavaztatni.

Tehát ha ezek után is bevállalná valaki a leszabályoztatást, és minden procedúrán keresztül menne. Akkor azt mondom tett valamit! És meghajolok a többség akaratának. Viszont ne egy mondat döntsön már el mindent, ha megoldható.

Ezentúl csakis olyanok írjanak ide akik félre tudják tenni az useres problémáikat, mert addig nem lehet igazi megoldást találni!
RenAi
RenAi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1873
Join date : 2012. Aug. 26.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal10/7300Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (10/7300)
Céh: Justice League

http://salume.gportal.hu , nostalehun.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jan. 19 2015, 20:33

Ezt már Szophie kifejtette. Pont azért jó a megbeszélés, vagy az okosabbtól való megkérdezés, mert akkor pöröghetünk tovább, és játszhatunk. Ha most mindent, amit nem tudunk, vagy nem tudunk benne megegyezni, elkezdenénk megpályázgatni, meg procedúrán átejteni, akkor kb soha az életbe nem jutnánk egy játéknak sem a végére. Ha nem tudod, hogy hogy megy valami, akkor megkérdezed, erre van a kérdések-válaszok topik. Ha nem értesz egyet valakivel, akkor szintén meg lehet beszélni, ha meg nem megy, akkor meg lehet kérdezni az admint. Nem kell hozzá rohangálni mindennel, de mégis csak KA teremtette a világot, szóval tudja. Az általad szabályoknak vett dolgok többsége, ahogy már előttem is mondták, nem szabály, hanem leírás vagy pontosítás, és mint ilyen, még képinél sem kell megpályázni. Értelmetlennek és feleslegesnek gondolom, mert ez kb csak arra megy ki, hogy ha valaki akar valamit, azt állítsuk elébe minél nagyobb procedúrának, hogy elmenjen tőle a kedve. A vogonoknál működik ugyan, de mi ne haladjunk ebbe az irányba szerintem.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal12695/10100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by RenAi Hétf. Jan. 19 2015, 20:44

Etooo, igen lényegében ez lenne az elképzelésem, elvégre ha valami fontosról van szó akkor azért tegyünk ha nincs konkrét szabály rá, és szerintem megér pár napot várni esetlegesen ha kell. A nem fontos dolgokat aminek nincs külön leírása vagyis én nem találtam. Vagyis ami van az nem írja le az item pontos használatát. Így én azt a saját elképzelésem alapján játszom ki, de mások jönnek a saját elképzelésükkel, amit rám akarnak erőltetni, csak mert ő és másik öt úgy játtsza. Tehát ha nincs a használatára külön leírás akkor ne essenek már neki a torkomnak, és ha én nem úgy teszem ahogy ők azt gondolják akkor már megy a dolog kérdések és válaszokba, ahol hozzászól 5 ember, elmondja a véleményét, aminek nagy része a másik oltása.... és ha ír egy admin onnantól az már szabálynak van tekintve. oO Pedig eredetileg nem volt feltüntetve a használata. oO

Pont azt szeretném ezzel elérni, hogy ha nem ka ír saját magától, hanem mi igénylünk valamire szabályt, akkor az ne kérdések és válaszokba zajlon már le. Hanem tiszteljük annyira meg az oldalt és az elképzeléseink hogy teszünk is érte. És igen, ebben benne van az is hogy valaki nem fogja támogatni. De annak is oka van...
RenAi
RenAi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1873
Join date : 2012. Aug. 26.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal10/7300Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (10/7300)
Céh: Justice League

http://salume.gportal.hu , nostalehun.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Asuka Hétf. Jan. 19 2015, 20:50

Igazából senki sem hozta be a júzeres problémáit. Sőt. Vannak, akik arra akarták felhívni a figyelmet, hogy a júzeres problémák okozzák néhány új szabály létrejöttét.

Ezt a javaslatot nem egészen vágom. @_@ Gyakorlatilag ítélőszék játékosokkal? Mennyire lenne ebből konfliktus? Félre ne érts, alapjába véve nem butaság, amit írsz. Azonban, ahogyan azt már leírták többen is, a különböző érdekek és a nem engedés miatt könnyedén "vérmes vitákba" viheti az ilyen ügyeket. Ha reális szemmel akarom nézni, akkor nem hiszem, hogy működne az ilyen közös megbeszélősdi. Biztos van egy-két dolog, amiben ki lehet egyezni, de sajnos nagyon sokszor ez nem így van.
Asuka
Asuka
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1507
Join date : 2013. Apr. 24.
Age : 34
Tartózkodási hely : Taft szépségszalonja

Karakterlap
Szint: 34
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal4530/4700Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (4530/4700)
Céh: Liberators

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Atoru Hétf. Jan. 19 2015, 20:50

*Hozzászólna*

Egy éve már itt koptatom köztetek a billentyűzetet, és ez alatt az egy év alatt valamit megtanultam: Ha kérdeznek, nem harapják le a fejemet. Nem egyszer volt már olyan, hogy valamit nem tudtam, mert - bevallom őszintén - nem olvastam el a szabályzatot, vagy éppen eléggé felületesen futottam át. Tehát, ha valamiben nem voltam biztos, hogy úgy van-e, akkor fogtam magam, felmentem a chatre, és megkérdeztem egy nálam jóval tapasztaltabb tagot, aki tudott is rá válaszolni a legtöbb esetben. Egyedül talán a tegnapi eset volt kivétel, amikor házat szerettem volna készíteni a karinak, de nem tudtam, hogy szabad-e külön topicot csinálni neki a szinten. Ezért aztán fogtam, és írtam egy levelet KA-nak, aki tudott is válaszolni a kérdésemre.

Szóval: Ha valaki nem tud valamit, akkor szerintem kérdezzen - bár ez lehet, hogy egyértelmű. Ha pedig az lenne, hogy ő így játssza ki, amaz pedig úgy, akkor meg kell beszélni. Amikor párbajoztam Cearrel, akkor is kiderült, hogy máshogy játsszuk ki a pihiköröket, de meg tudtuk beszélni a dolgot, és elfogadtam, hogy tévedtem.

Egy szó, mint száz: A felesleges szabályokat szerintem tényleg meg kéne szüntetni, hiszen feleslegesek.
De ez egy újabb kérdést vet fel: Melyik szabályok feleslegesek?
Mert rendben, hogy úgy hisszük, hogy sok a szabály, és néhány nevetségesen egyértelmű, ezzel én is egyetértek. De akkor szerintem meg kéne beszélnünk, hogy melyek azok, amelyek maradjanak, és melyekre nincs szükség, mert nélkülük sokszínűbbek lennének az ismik és küldetések is.
Végső összefoglalás: Kommunikáljunk. o/  
Atoru
Atoru
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 958
Join date : 2013. Nov. 04.
Age : 25
Tartózkodási hely : Friben/Nyster

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal2303/2500Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (2303/2500)
Céh: Angelic Voice

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Shukaku Hétf. Jan. 19 2015, 21:01

RenAi írta:
Hanem tiszteljük annyira meg az oldalt és az elképzeléseink hogy teszünk is érte. És igen, ebben benne van az is hogy valaki nem fogja támogatni. De annak is oka van...

Én ezt nem értem. Mi köze van ennek a tisztelethez? Egyszerűen az admin eddig nem gondolt erre, mert az admin is ember. Most valaki felhívta rá a figyelmét, és most kiegészítette. Ez mesélés közben is folyik, a mesélő nem tér ki valamire, és te nem akarsz várni csak egy apró dolog miatt a kövi mesélésre, ezért megkeresed PM-ben, hogy bocsi, nekem fontos, hogy az a szék most kék vagy piros, írd le kérlek. És pontosítja. Ez történik itt is. Igen, te eddig így játszottad ki, most kiderült, hogy nem így kell, hát akkor megváltoztatod. Ugyanúgy, ahogy Timi is fogta magát, és megváltoztatta. Ugyanúgy, ahogy pl most a képiket is megváltoztattuk. Jön egy patch, frissül a játék, és megváltozik. Pont itt jön be a kreativitás, hogy hogyan oldod meg a karival, hogy alkalmazkodjon a változó világhoz, és véleményem szerint pont az öli meg, amikor ragaszkodunk a de én így akarom kijátszani csak azért is és ne szóljon bele se játékos se admin. Megkérdezed, kiderül, hogy nincs igazad, megváltoztatod. Ennyi. Megtörtént velem is, megtörtént mással is, beláttuk, hogy a hiányos információ miatt már nem tartható az, ahogy eddig játszottuk, és alkalmazkodtunk. Ez a kompromisszum, és erre van szükség, nem pont ennek a megnehezítésére.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal12695/10100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Kashim Hétf. Jan. 19 2015, 21:09

Én ezt nem olvasom el.
Amit javaslatokba tettem, az hasonló indíttatásból kelt ki, mint amit Ai írt ( az első hszt azért elolvasta Razz )
És úgy érzem, hogy az a "szabály" ami bekerült most így, hogy kvázi ki lett emelve, hogy __ Kommunikáljunk__ egymással, az majd segíteni fog ezen a nagy problémán.

Sajnálom, hogy nem tudom elolvasni ezt, de nincs elég idegem hozzá, gomen. :/
Kashim
Kashim

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2015. Jan. 03.

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by RenAi Hétf. Jan. 19 2015, 21:10

Asu pont ez az, ezért írtam hogy nem lenne egyszerű sőt talán kivitelezhetetlen... mert két féle ember van. A konfliktus kerülő, és az aki bárkin és bármin áttapos a maga igazáért, a köztes nagyon kevés... De a lényeg amire mutatni szeretnék, hogy szerintem már túlzottan kisajátítjuk az oldalt, és ezt nem tartom jónak. Ezért mondom azt hogy az általunk ítélt változásokért dolgozzunk meg. Amit KA-hoz az meg szent és sérthetetlen. o/

Megjezés...>.>
/KA most tuti forog a sírjában a székében, hogy jópáran nem olvasnak szabályokat... >.> Razz /

Én személy szerint minden olyan szabályt eltörölnék ami nem pirosbetűs a szabályok között. Ami a kérdések és válaszokban van, tehát azt nem is venném szabálynak, csak "irányzéknak"...

Mint például hogy saját tapasztalattal éljek. Legyen az a teleport kristály. Tehát eddig én úgy játszottam ki hogy minden, városnak külön kristálya van. Tehát ha megnyitottál egyet be tudtad szerezni. És nem kellett a város nevét kimondani, elég volt csak használni mint más kristályokat.
Felvilágosítottak, hogy nem. Egy kristály van és a város nevének kijelentésével tudom használni azt. Mindez nem is lett volna gond, de át kellett írnom a postot mert ebből akkora ügy lett hogy ihhaly, kérdés ment a kérdések és válaszokba, és kaptam oda is több féle választ, de van itt egy dolog.

"Hazatérés Kristály (ezzel már ismert városokba teleportálhatsz)"
szóval a rendszer csupán ennyit mutat, így ésszerű hogy ki így ki úgy fogja kijátszani. Szóval én kerülném az íratlan beszabályozást.
RenAi
RenAi
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1873
Join date : 2012. Aug. 26.
Age : 34

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal10/7300Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (10/7300)
Céh: Justice League

http://salume.gportal.hu , nostalehun.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Kazuma Hétf. Jan. 19 2015, 21:14

És már ott tartunk, hogy a 90% számára nyilvánvaló dologra plusz szabályt hozzunk, különben valaki másképp játsza ki. XP
Kazuma
Kazuma
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 918
Join date : 2012. Sep. 26.
Age : 29
Tartózkodási hely : otthon, vagy nem...

Karakterlap
Szint: 23
Exp:
Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_bal304/2100Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Exp_ures  (304/2100)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás? Empty Re: Ki érzi úgy hogy a kezd túlzásokba esni a leszabályozás?

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.