Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arisu

2 posters

Go down

Arisu Empty Arisu

Témanyitás by Arisu Csüt. Jan. 15 2015, 20:53

Adatlap

Név: Alice de Bruyne
Nem: lány
Kaszt: íjász
Kor: 17

Kinézet: 161 centi magas, darázsderekú lány, bár talán azért tűnik annak, mert kicsit széles a csípője.  Szőke haja a háta közepét söpri, feje tetején egy rendetlen tincs mered az égnek. Imádja a csattokat, masnikat, mindig hord a hajában valami díszt, és szinte sosem hajlandó ugyanazt kétszer felvenni. A szemét zöld színűre módosította az unalmas barnáról, elvégre az jobban megy a hajához is. Ruháiban a zöld szín dominál. Nagy gonddal válogatja meg őket, egytől-egyig rettentő divatosak és remekül állnak neki, kiváló érzéke van hozzá.

Jellem: Íme Arisu, az arrogáns liba, aki egy egyszerű, múló hóbort miatt képes volt kiutazni Japánba. Megtehette, elvégre dúsgazdag családból való. Ebben a két mondatban csak az igazat látod, de jóval több van benne, mint azt sejtenéd. Egoista, ez tény. Imádja magát, és szereti kihangsúlyozni, hogy mennyire tökéletes is ő, de sok más öntelt emberrel ellentétben másokról sosem beszél megalázó módon, csak önmagát fényezi. Ha rosszat is mond valakiről, azt nem azért teszi, hogy magasabbra emelje magát, hanem mert az az igazság. Unalmas vagy? Gyáva? Érzéketlen? Ő könyörtelenül megmondja, hiába próbálod tagadni. És tudod mit? Jót akar neked. A szemedbe mondja, hogy tudj róla, és ki tudd javítani a hibád. Hogy olyan tökéletes legyél te is, mint ő. Kedves tőle, mi?
Az is tény, hogy az animék világa miatt vágott neki a hosszú útnak Európából, de egészen komoly céljai vannak. Tanulni akar az országban, bővíteni a tudását, megismerni a kultúrát. Az már más kérdés, hogy felvett néhány gyerekes szokást, ezért hív mindenkit a bátyjának/nővérének, és ezért fejez be majdnem minden mondatot desuvel~desu. És hát azon sincs mit tagadni, hogy sose kellett nélkülöznie, de nem büdös neki a munka, az apja nem hagyta, hogy elkényeztetett fruska legyen belőle. Egyetlen dologban nem ismer kegyelmet, azok pedig az állatok, amiket imád. Kivétel nélkül az összeset. Ha megpillant egy cuki állatot, az neki kell és kész!
Talpraesett, könnyen tanul, kiváló jegyei vannak az iskolában is. Viszont így is folyton keresnie kell a társaságot, a jelleme és az őszintesége miatt nincsenek barátai. Megszokta már a magányt, neki különben is csak a tökéletes felel meg. Valószínűleg sejti, hogy nem létezik, de ő azért töretlenül kutatja, hátha egyszer mást is fog tudni szeretni önmagán és az állatokon kívül.

Képességek

Resource Pack - Máshogy működnek a másodlagos jártasságai. Küldetések vége helyett havonta kap 30 véletlenszerű nyersanyagot a látása tierjének megfelelően, és 20 szint látást. Cserébe semmilyen más forrásból nem juthat nyersanyaghoz és látásszinthez: se céhből/szóló paradise-ból, menedékből/céhbazárból, se küldetésből, se szafariból, arénából, se más játékostól nem kaphat. A nyersanyagot menedékben/céhbazárban kérheti.

Előtörténet

Kíváncsi vagy rám? Ez csak természetes. Ki ne lenne kíváncsi a tökéletesség titkára? Bennem garantáltan megtalálod, de ne is reménykedj benne, hogy képes leszel megfejteni a titkot. A tökéletesség nem szerezhető, vagy tanulható. Az egy adottság. Vagy megvan benned, vagy nincs. Ha hallgatsz a tanácsaimra, akkor egy nap talán a közelébe érsz és majdnem tökéletes leszel, de addig is csodálhatsz engem, aki valóban az. Irigykedj! A helyedben én is azt tenném. Oh, és ne légy zavarban, ha véletlenül belém esnél. Nincs ebben semmi különös, én is beleesnék magamba, ha fiú lennék. Nézz csak rám: a ragyogó külsőmre, a kiváló tanulmányi eredményeimre, a fényes jövőmre. Nincs abban semmi, ha vonzódsz a legszebb, legokosabb, legtehetségesebb és leggazdagabb lányhoz, aki csak létezik kerek-e világon ;P

Eh? Hogy többet akarsz tudni rólam? Jaj, te butus, de kis mohó vagy! Legyen, kelégítem a tudásszomjad, megadom neked ezt az örömöt, hátha ragad rád valami. Flamand vagyok, bár a tudatlan polgárok sokszor tévesen belgának hívják a népünket és egy kalap alá vesznek a felelőtlen, lusta vallonokkal... Mindegy is.  Flandria egyik nagyvárosában születtem. A papa tehetős és befolyásos politikus, és kiváló üzletember, az élelmiszeripar legkiemelkedőbb alakja ma Belgiumban. Dédnagyapám szőlőültetvényeiből nőtte ki magát az a birodalom, amely egyetlen vállalat égisze alá hozta a legnagyobb belga gyorsétteremláncot, és néhány eltűnőben lévő, egykoron világhírű csoki- és sörgyárat, melyek most újra virágzanak az ő szakértelmének köszönhetően. Oh, és az ő gyáraiból származik Belgium gofrigyártásának egyharmada is. Lenyűgöző, ugye? Büszke vagyok rá, egyszer én is olyan nagyszerű ember leszek, mint ő *.*

A mama modell volt, a szépségemet tőle örököltem. Őt már most felülmúlhatnám, sosem volt olyan híres és elismert, hogy egy kis erőfeszítéssel ne tudjam lekörözni, de nekem eszem ágában sincs arra a pályára lépni, amivel ő megszenvedett. Próbáltak már becsábítani a szépségiparba, de az összes keselyűt lepattintottam. Nem mondom, hogy nincsenek fotósorozataim, és nem próbáltam ki a színészkedést, de nem vonzott egyik sem túlságosan. Pedig azt mondták, tehetséges vagyok~ Hát mégis, mit képzelnek, ki vagyok én? Ilyen triviális dolgokkal próbálnak meggyőzni a hiúságomra apellálva? Madárnak néznek, vagy mi?

Most, hogy ismered a családi hátterem, biztos azt gondolod, hogy csak a hátszélnek köszönhetem mindenem. És abból a szempontból igazad van, hogy most biztosan nem Japánban tanulnék, ha nem kaptam volna hozzá tőkét a papától. Viszont ő szigorú ember, és megtanított rá, hogy ha én is sikeres szeretnék lenni, akkor dolgoznom kell. Az már más kérdés, hogy bármibe kezdek, az csakis jól sülhet el, hiszen a tehetségem tündöklő fénye ragyogja be két kezem munkáját~ Azt el kell árulnom, hogy a papa csak fél évig szponzorált, ennyi időm volt, hogy beilleszkedjek. Azóta egy eurocentet se kaptam tőle, én kerestem meg mindenre a pénzem. Mielőtt a játékba léptem volna, már osztályelső voltam, és egy akibai tsundere maid café legnépszerűbb felszolgálólányává lettem~ Sőt, már a komornyikom is tőlem kapja a fizetését, és nem a papától. Ja igen, ő volt az, aki elkísért, mert azért a szüleim se hülyék, hogy az egy szem lányukat egyedül elengedjék egy idegen országba, csak mert hirtelen úgy döntött, hogy amikor átveszi majd egyszer a vezérigazgatói rangot, akkor a japán munkamorál jelentheti a további fejlődés alapját, és mindent tudni akar róla. És ezért fogok én üzleti szakon tanulni itt, ha befejeztem a középsulit.

Igazán kellemetlen, hogy aztán ilyen akadályok tartanak fel ebben, mint ez a SAO is. Csak azért vetettem meg a komornyikommal azt az otromba sisakot és a játékot, mert én is ki akartam próbálni a virtuális világot. Előtte sose játszottam még ilyesmivel, de gondoltam az újfajta tapasztalat nem árthat, de arról nyilván szó sem lehetett, hogy olyan barbár eszközt ragadjak a kezembe, mint egy kard. Helyette egy nemes és elegáns fegyvert választottam, az íj minden tekintetben megfelelt az igényeimnek. Elégedetten, izgatottan és az új kalandokra felkészülve léptem be a játékba. Egy igazán impozáns, hozzám méltó térre helyezett el a játék. Körülöttem lézengett egy-két tucat ember, ki-ki sietett... a maga dolgára... talán? Egyáltalán mi dolga van itt az embereknek? Tétován sétáltam körbe, és igyekeztem felidézni az útmutatóban olvasottakat. Kipróbáltam a menü megnyitását, átnéztem az opciókat, megkerestem néhány fontosnak vélt részét. Kiderült, hogy egyes szintű vagyok, és van nálam 70 arany, egy rozoga fegyver és egy előnytelen páncél. Ez így nem maradhatott! Máris kerestem valakit, akit az a megtiszteltetés érhet, hogy útba igazíthat, sőt, már az is csodálatra méltó volt bizonyos értelemben, hogy még senki sem ajánlotta fel a segítségét... Igen ám, csak közben megakadt a szemem a dátumon. Értetlenül pislogtam. Miért mutat több, mint két évvel többet, mint pár perccel ezelőtt...? Ez ugye... csak valami hiba...?


A hozzászólást Arisu összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 16 2015, 17:59-kor.
Arisu
Arisu
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2015. Jan. 05.

Karakterlap
Szint: 10
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Arisu Empty Re: Arisu

Témanyitás by Kayaba Akihiko Csüt. Jan. 15 2015, 21:34

Szia!

A képességet sajnos nem fogadhatom el. Ennek több oka is van.

"- Kétszer annyi aranyat kap küldetésekből, küzdőterekből, arénából, kazamatából, pontgyűjtőből, és fogadásból. Kétszer akkora, tehát 140 arany a kezdőtőkéje. Nem vonatkozik eventekre, túlélő csarnokra és a lottóra."

Nagyjából Anatole Saito egyik képességével megegyező aranyszerzés annak gyengítése előtt, felturbózva.

"- Ha kifizeti az árát, neki is szállítanak a bányászok, a gyűjtögetők, és a kazamata járók. Ahogy a céhek, ő is Tanítók által emelheti a nyersanyagok tierszintjét. A másodlagos jártasság független a képességtől. A havi járandóságot a szóló menedékben/céhbazárban kell jelezni."

Ha jól értelmezem, akkor céhbe lépéskor onnan is kap meg egyénileg is, meg ilyet alapból sem engednék. Főleg, hogy ez így már kettő az egyben képesség. Talán csak ezzel engedném, ha szabályzásokon menne át, például sokkal drágább a fejlesztés.

"- Nem dobhat szóló menedékben, céhbazárban viszont igen, amennyiben van céhe."

Nem hátrány, ha céhbe lép.

"- A bányászok, gyűjtögetők által hozott nyersanyagok a Szóló Paradise-zal megegyező tulajdonságokkal rendelkeznek, tehát nem adhatóak át."

Megfelelő másodlagos jártasságokkal nem hátrány.

Lényegében az egész képességet és minden részletét úgy elutasítom, ahogy van.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arisu Empty Re: Arisu

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Jan. 18 2015, 19:08

Szia!

Az előtörténetet elfogadom.

A legfontosabb, hogy pontozd a karakteredet. A karakterek kezdéskor öt (5) pontot kapnak, amit az íjász alapra, azaz:
Élet: 1
Fegyverkezelés: 1
Erő: 1
Irányítás: 2
Kitartás: 1
Gyorsaság: 3
Speciális képesség: 1

Erre ráoszthatsz. Az elosztáshoz ha kéne egy kis segítség akkor azt a megfelelő témákban megtalálhatod a szabályzatban.

A kiosztás mellett kapsz tárgyakat is.

Kezdő Íj (felszerelt, +1 irányítás)
Kezdő Ruha (felszerelt, +2 páncél)

Hazatérés Kristály (ezzel már ismert városokba teleportálhatsz)
1x Mini Potion (+5hp) - harc közben visszatölt 5 hp-t.

És ne feledkezzünk meg az aranyról. 70 arany üti a markodat.

Itt az idő adatlapot készíteni, amit itt tehetsz meg, új topic nyitásával, aztán ha játszani szeretnél, találj magadnak egy játszó vagy küzdőtársat esetleg jelentkezz küldetésre.

Ha akármivel kapcsolatban egyéb kérdésed van, nyugodtan dobj egy privát üzenetet nekem vagy kérdezd meg chaten. Smile
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Arisu Empty Re: Arisu

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.