Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Játékos küldetés] Varázsceruza

5 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 Empty Re: [Játékos küldetés] Varázsceruza

Témanyitás by Ozirisz Vas. Feb. 22 2015, 20:32

A macskák Whiskast vennének... de miért vegyenek, ha ingyen van, csupán le kell mászni érte a fáról... - valami ilyesmi fordult meg valószínűleg a macsek kobakjában, amikor végülis rászánta magát az útra. Vajon anno régen, jópár millió évvel ezelőtt mi vette rá a majmot, hogy lejöjjön a fáról? Kétlem, hogy a Whiskas lett volna a felelős érte, hacsak nincs belőle alutasakos banán vagy valami makieledel-féle...
Viszont ami felettébb meglepett, hogy a Whiskas tényleg működött, ellenben a Lasagnéval... - Ha egy kicsit nagyobb darab lett volna a macsek, és narancssárga, akkor a Lasagne láttán lejött volna - mondtam Tantalosznak, majd Chitose felé fordultam - Sőt, a párnás kosár is működött volna Garfield esetében, elég lusta cica volt...
Aztán ahogy várható volt, a macska el is kezdte pusztítani a macskakaját, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Viszont kérdéses az, hogy miért is olyan jó a Whiskas? Mennyi HP-t tölthet vissza? Vagy mi a jó ebben a macskának? Sose fogom megérteni a négylábú nyávogó kaotikus lényeket. Felmásznak a fára, megkarmolják az embert ha le akarják hozni, finnyásak, nem ízlik nekik a lasagne, se a betűtészta-leves, a párna sem kell nekik, a faágon viszont jól elvannak...
Miután a macska jóllakott, szép óvatosan megfogtam, majd odaadtam Mundónénak, hadd örüljön. Aztán csak egy utolsó pillantást vetettem a rétre, a fára, Mundónéra és Mircire, na meg persze a tűzoltóautóra, mert már az előbbi zöld fény körbevett, pont olyan, mint ami idehozott minket. Kár, hogy visszafelé is teleportálnak minket, pedig olyan szívesen vezettem volna azt a tűzoltóautót. Persze nem adtam volna le Mundonak, minek neki. Majd rajzol magának, ha kell, vagy feltalálja. Helyette bejártam volna a Palota udvarába vele. Mondjuk lett volna nem kis meglepődés, meg azért megnéztem volna a céhtársaim reakcióját, ahogy szirénázva megérkezek... Szophie biztos akarta volna vezetni, Vezér pedig megrágta volna a tömlőt. Yuichit amennyire ismerem, húsvéthétfő hajnalban elkötötte volna, avagy a locsolásnak is meg kell adni a módját. Hinari pedig minden bizonnyal fogta volna a fejét ezen az egész tűzoltóautó-dolgon...
Node kár rajta agyalni, a nagy piros autó ott maradt, mi pedig megint a boltban. Öröm az ürömben, hogy Mundo most legalább nem kislánynak álcázza magát... Viszont az tény és való, előbb-utóbb kell szereznem ilyen ceruzát, az tuti. Kell egy ilyen mindenképp...
Amíg gondolataimba merülve álltam a bolt közepén, addig Tantalosz már el is tűnt a következő helyszínre. Először furának tűnt a sárga fény, és már-már azt hittem, hogy a rosszullét kerülget. Aztán láttam a másik köveken már zöld helyett sárga jel van.. Kérdésem nem volt Mr. Mundohoz, így felvettem egy követ, és jöjjön, aminek jönnie kell...

_________________
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 36
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 Empty Re: [Játékos küldetés] Varázsceruza

Témanyitás by Chitose Hétf. Feb. 23 2015, 23:07

Sejtésem beigazolódott, mert ismételten megjelent egy panel, különféle kosárkákkal, és amint kiválasztottam egy szépet, azt azonnal Mirci felé nyújtottam. De... sajnos nem történt semmi. Csalódottam húztam vissza a kosarat Mirci felöl. Láttam viszont, hogy Ozirisz és a cicakajája már jobban hat rá, és végül örömmel láttam, ahogyan a cica leugrik a fáról. Ezután a kosárkára, és, miután lemásztam róla, már a létrára sem volt szükség, így az előbbit egyszerűen leraktam a földre. Vajon most, hogy már használhatatlanok, ezek a tárgyak el is fognak tűnni ? Vajon a Varázsceruza által teremtett dolgok csak addig tartanak, amíg a megalkotójának szüksége van rá ? Vagy egy biztonyos idő után mindig eltűnnek, mert eddig tartott a ceruza hatása ? És vajon el lehet-e tűntetni az általam teremtett dolgokat pusztán az akaratommal ? Ezek a gondolatok jártak a fejemben, és amikor Ozirisz vígasztalni próbált, picit elmosolyodtam. Talán a következő majd jobban megy. A macskát meghagytam az Ozirisznek, végülis, az ő érdeme a siker, majd ismét a zöld fény jött, és már ott is voltunk Mundo boltjában, aki örömmel üdvözölt minket. És amit mondott, azzal eszembe is jutatta, hogy mi is járt még nemrég a fejemben.
- Öhm... nekem lenne néhány kérdésem ! - szólaltam meg, ahogy a karommal intettem egyet. - Először is, a tárgyak, amiket most csináltunk ökökre megmaradnak ? Vagy idővel egyszerűen csak eltűnnek ? És el lehet tűntetni őket akarattal ? Vagy az bele lehet írni a füzetbe, hogy "Tűnjön el, amit a legutóbb írtam.", vagy ilyesmi ? - kérdeztem. Eléggé felcsigázott a dolog, hogy vajon hogyan is működik pontosan ez a ceruza. Persze a következő feladatot is nagyon vártam már, de azért mégsem annyira, mint Tantalosz, ki már el is teleportált. Ez azonban nem bosszantott fel, sőt inkább valahogy kicsit nyugodtabbnak is éreztem magam, hogy elment. Ezután pedig érdeklődve vártam Mundo válaszát, én nem siettem annyira, azt sem bánom, hogyha végül utolsóként érek majd oda.

_________________
[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 3nve
Chitose
Chitose
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 222
Join date : 2013. Mar. 23.
Age : 30

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 Empty Re: [Játékos küldetés] Varázsceruza

Témanyitás by Akairo Csüt. Feb. 26 2015, 10:08

Mundo elégedetten mosolyog látván, hogy a két fiú mindent ért és már haladnak is tovább. Viszont az sem bánja, hogy Chitoseval maradt kettesben és talán pár pajzán gondolat is átfut az agyán hisz láthatóan végigméri a szemével az egyébként nagyon is csinos lányt.
- A nagyobb dolgok, élőlények a helyszínen maradnak addig amíg meg nem semmisülnek. A kisebbeket viszont el tudod tenni. Viszont okos észrevétel. Készítenem kell egy radírt is amivel ki lehet törölni a beírt dolgokat. – Kezd el jegyzetelni. – Sok sikert a következő szakaszhoz. – Kíván még jó szerencsét mielőtt még el teleportálnál.

A következő utatok egy sziklás felvidék meglehetősen széles ösvényére vezet titeket. Az első amit tapasztaltok, hogy nagyon erős szél fúj. Ha van sapkátok jobb ha erősen fogjátok :3
Nem messze tőletek egy rakománnyal jócskán megpakolt szekeret láthattok amit egy elhunyt ökörhöz kötöttek. A szekérnek van egy vezetője is méghozzá egy farmer, szalmakalappal, kantáros farmer nadrággal és koszos, kockás inggel. Ha kicsit közelebb kerültök, hogy megint csak Mundo cosplayel és rögtön szóba is elegyedik veletek.
- Ejj, a kutya rúgja meg! Há nem megdeglett ez a szerencsétlen ökör. Most aztán hugyan jutok át azon a bitang nagy szakadékon ottan. – A színészkedés láthatóan kevésbé megy neki mint a beöltözés. Viszont jó néhány méterrel arrébb valóban egy hatalmas szakadék tátong és pechetekre a híd is leszakadt. Az már más kérdés, hogy ha az ökör élne akkor sem jutna át az öreg Mundo. Smile

/Határidő megint csak egy hét/
--------------------------------------------------------------------------------
Ozi :A céhbónuszod tapasztalati része egy általad választott küldetésben a kétszeresére nő. (csak hogy ne felejtsem el)
Akairo
Akairo
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 73
Join date : 2014. Nov. 18.

Karakterlap
Szint: 1
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 Empty Re: [Játékos küldetés] Varázsceruza

Témanyitás by Ozirisz Csüt. Márc. 05 2015, 11:50

Sárga fény, teleportálás, avagy adjuk meg a módját az utazásnak. Most nem egy zöldellő mező, hanem egy sziklás terep volt az úticél. Azt, hogy hol az ördögben vagyunk, az jó kérdés, de nem rémlik, hogy a meteorológia ekkora szelet jósolt volna... Bár... most már kezdem érteni a hasonlóságot a meteorológus és a politikus között. Ugyanúgy nem mondanak igazat, de a meteorológus legalább nem vet ki adót...
Kis séta után (ami ebben a szélben kb. úgy nézett ki, hogy négy-öt lépésenként egy hirtelenebb jött szélben egy lépés jutott hátramenetbe), összefutottunk megint egy Mundoval, most farmernak öltözve. Legalább nem lány, mint az előbbi körben. Megdeglett az ökör... És lám, tényleg, ott fekszik az ökör a szekér előtt. De miért van itt? Ha nullázódik az életpontja, akkor el kellene pixeleződnie, nem pedig itt lustálkodnia. Vagy csak a küldetés része ez az egész? Vagy netán valami speciális tárgy hatása, ami megrekesztette szegény ökröt élet-halál közt? Remélem az előbbi eset áll fenn... Elő a füzet, a ceruza, aztán elkezdtem írni: Ökör feltámasztás
Aztán vártam a fejleményeket, avagy feléleszti-e a ceruza, vagy sem... Aztán, ha sikerrel járok, akkor következő alkalommal megpróbálom kicsit nagyobb léptékben a feltámasztást. Bár legbelül még vívódok a dolgon. Ha visszahozza Judyt a Varázsceruza, akkor mit mondhatnék neki? Ő mit fog mondani? És meddig tart a ceruza hatása? Ha lejár az idő, akkor ezúttal végignézni mindazt, ami rémálmaimban már rengetegszer lejátszódott?
Erőt kell vennem magamon, és meg kell próbálnom. Aztán vagy sikerül, vagy nem... Minden az ökrön múlik. Az pedig biztos, hogy egy darabig itt leszünk, hisz egy ökörerővel több vagy kevesebb meghajtás van a szekéren, azzal Mundo nem sokra megy... A híd az ahogy elnézem, érdeklődés hiányában szabadságra ment, és nincs az a T2-T3-as cipellő, amivel át lehetne ugrani azt a nem túl barátságos szakadékot... Szóval Chitosenak és Tantalosznak sem kell aggódniuk, hogy nem marad nekik munka, de az "ökörséget" már bevállaltam ^^

_________________
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 36
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Indikátor: Zöld
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 Empty Re: [Játékos küldetés] Varázsceruza

Témanyitás by Chitose Csüt. Márc. 05 2015, 22:15

Először tulajdonképpen nem is zavart, hogy a többiek csak úgy leléptek, én meg egyedül maradtam Mundoval. Menjenek csak, ha ennyire nem kíváncsiak a kérdésemre, meg a válaszokra. Csakhogy, amikor az még a válaszadás előtt elkezdett furcsán méregetni, na az már kezdett egy kicsit zavarni. Idegesen néztem ide-oda. A nézése olyan furcsa volt. Igen... furcsa, maradjunk ebben. És szerencsére amit mondott, az el is terelte a figyelmem. A kisebbeket el lehet tenni ? Hmm, akkor lehet, hogy csinálok magamnak egy emléktárgyat erről a küldetésről, hogy később az jusson eszembe, hogy ilyen volt a küldetés, ahol bármit megalkothattam. Igen, csak egy vagy talán két egészen pici emléktárgyat. Elmosolyodtam, majd észrevettem, hogy az öreg mondanivalójának egy ideje már vége, szóval megfogtam a kristályt én is és elteleportáltam.
És ahová jutottam, ott olyan erős szél fogadott, hogy először majd' elestem. Aztán láttam, hogy a többiek már jóval előrébb járnak, így utánuk siettem. Ez nem volt túl könnyű ilyen erős szélben, a hajamat is össze-vissza kaptosta a szél. Mikor odaértem, láttam, hogy miféle problémával is van dolgunk most. A Mundo-cosplay-en már meg sem lepődtem, inkább azon, hogy hogy a fenébe tudott ideérni ilyen gyorsan ? Shocked Vagy talán magát is beleírta abban a füzetbe, és akkor ez itt most egy klón ?
Suspect Na, de vissza a feladathoz: akkor itt most kép probléma van, az egyik a híd, ami leszakadt, a másik pedig az ökör, ami meg megdöglött. Talán először a hídat kéne rekonstruálni, hogy legyen min átmenni, aztán jöhet az ökör, vagy valami modern húzó-szállító eszköz. Mondjuk egy targonca vagy teherautó kicsit illene ehhez a középkori környezethez, de azért viccesen nézne ki, hogyha valami ilyesmi vinné át a rakományt, az ökröt és a jelmezes Mundot is a híd túlsó oldalára. Razz Apropó, híd. Először legyen is meg ! Ha megint előugrik valamilyen panel, akkor ezúttal egy szerű, de biztonságos középkori fahidat fogok választani. Nem olyan modern városit, mit amik mostanában épültek, de nem is olyan rozogát, mit ami leszakadt.
Végül elővettem a füzetet és a ceruzát és és beleírtam ezt a rövid szót: "híd".

_________________
[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 3nve
Chitose
Chitose
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 222
Join date : 2013. Mar. 23.
Age : 30

Karakterlap
Szint: 11
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 Empty Re: [Játékos küldetés] Varázsceruza

Témanyitás by Kayaba Akihiko Pént. Ápr. 10 2015, 21:38

A küldetést inaktivitás miatt lezárom. Amennyiben a mesélő még történetileg is be szeretné fejezni a küldetést, szóljon PÜ-ben és megnyitom a küldetést, hogy beírjon egy zárót. Plusz ha valaki küldetésre járó bónuszt használt fel itt, akkor utólag is szólhat még.

Jutalmak: 40 exp + 10 exp bónusz, azaz összesen 50 exp 60 arany
Chitose, Tantalosz szóló bónusz +16 exp.

Céhbónuszok:

Justice League: +30 arany, Hinari +7 exp, RenAi +7 exp, Szophie +7 exp, Yuichi +8 exp, Silver +8 exp, Ozirisz +8 exp, Shizuka +9 exp

Jártasságok:
(küldetés rövidsége miatt csak fele jutalom)

Chitose: Fegyverkészítés: Futóíj Recept
Érclátás: 58 -> 71, 5 Bronzérc 1 Sida Kő 3 Halvány Rubin 1 Vasérc

Ozirisz: Fegyverkészítés: nincs megtanulható recept
Érclátás (T2): 180 -> 193, 4 Fémkő 3 Vastag Bőr 1 Tömény Rubin 2 Acél

Tantalosz: Fegyverkészítés: Nagy Körpajzs Recept
Páncélkészítés: Trükkös Köpeny Recept
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Játékos küldetés] Varázsceruza - Page 2 Empty Re: [Játékos küldetés] Varázsceruza

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.