Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Benedict Arata

2 posters

Go down

Benedict Arata Empty Benedict Arata

Témanyitás by Benedict Arata Pént. Dec. 12 2014, 04:01

Második Képesség Pályázat

Core acces
>>Képes egy bizonyos méretű területet elemezni.
#A terület mérete képességpont /2 méter élű kocka
#Az elemzés az itt felhalmozódott adatra terjed ki
#Visszamenőleg képességpontnyi órához van hozzáférése
#A képesség újratöltési ideje IC eseményileg az elemzett idő tizede.
#Nagy ritkán előfordulhat minimális adatveszteség.

Nem kevés energiába, és időbe telik kisakkozni és teljesíteni egy képesség kritériumait. Azt nem is említve, hogy egy apró hiba, és talán soha többé nem lesz esélyem megszerezni. Mindemellett megéri a fáradságot, s így van ez a második képességemmel is, már az első pillanattól kezdve remek hasznot hoz nekem.
Szereztem egy kevés információt egy bizonyos tolvajról. Nem volt egyszerű, mert elővigyázatos volt, és ha lehet ilyet mondani nagyon is mérsékletes. Sosem lopott egyszerre sokat, és néhány kivételtől eltekintve csak apróbb összegeket. Honnan is tudom ezt? Nagyrészt pletykából. Szinte minden városnak az ötödik és a nyolcadik szint között van egy-két olyan területe, ahol az ember könnyen elfeledkezhet magáról, és átlendülhet szendergésbe a kellemes pihenésből. Annyira nem zsúfoltak ezek a helyek, de a tény, hogy általában több ember is mászkál arrafelé jócskán megnehezíti a sleeping pk-t. Gyakorlatilag ellehetetleníti. Azonban elő-előfordul, hogy épp nem jár arra senki, csak az áldozat, aki épp elszenderedett egy rövid időre. Amit viszont már biztos forrásból tudok, hogy ez a tolvaj nem a képzelet szüleménye. Valóban ezeket a helyeket veszi célpontba, és csap le az áldozataira. Az öléssel ellentétben egy rövid pár mozdulatos tárgyátadás, vagy pénzösszeg csökkentés jóval könnyebben kivitelezhető, és nem is von akkora figyelmet magára, ha csak ez-az tűnik el. Alaposan megszedhette magát már az illető, mert már kész utcai legendák is vannak róla, bár ennek köszönhetően ahogy hallottam megcsappant a szerencsétlen ügyfeleinek a száma. Ezekre a helyekre jártam ki jómagam is, bár nem csaliként. Az nem az én stílusom. Az újdonsült képességemet tesztelgettem, és reménykedtem benne, hogy mellékesként megtudom az illető kilétét is. A jelenlegi terület, amit képes voltam elemezni a felhalmozódott adatok alapján az egy tíz méter élű kocka, és ezt húsz órára visszamenőleg minden vizuális és audió információra értve. A használhatóságán akadt egy kis korlát, de a nyereményhez képest elenyésző, vagy inkább mondanám, hogy reális. Jelenleg két teljes órán át nem voltam képes újra alkalmazni, miután egyszer elsütöttem. Azonban a megszerzett információ, mintha mindig is az enyém lett volna, könnyedén szűrtem ki belőle amit kerestem, vagy gondoltam vissza rá másik alkalommal. Meg kell hagyni az emberem baromi elővigyázatos volt, hogy semmilyen nyomot ne hagyjon, és ha rajta is kapják meg tudjon lógni anélkül, hogy kiderülne ki is volt ő, vagy mit is akart. Ám az emberek hibáznak, és ez alól ő sem kivétel. Hiába volt mérsékletes és elővigyázatos, egyszer engedett a csábításnak, talán először pályafutása alatt, de ez nekem bőven elég volt. Láttam az arcát, és a nevét is, ahogy megnyitotta a menüjét ott volt. Nem sokkal később meg is értettem miért volt ez a felelőtlenség. Valamilyen képeket szedett el a csajtól. Úgy tűnik jó ideje a nyomában lehetett, és várt az alkalomra, hogy megkaparintsa azokat, akármik is legyenek. Valószínűleg nem számított arra, hogy pont egy ilyen helyen fut össze vele, amikor védtelen, és végképp nem arra, hogy erre valaki rájön.
Az úti célom tiszta volt, mint a kék ég. Név és kinézet, ha ezt a kettőt tudtam, akkor már nem is volt annyira nehéz előkeríteni valakit. Sok időt beleöltem a dologba, vagy egy hetet, és egy kevés pénz is elment erre-arra, noh meg szívesség, amit nagyon nem szerettem pazarolni. Annyira jó volt, ha lógott nekem valaki egy szívességgel, megnyugtató, hogy bármikor lehetett azt az illetőt zsarolni. A hatás kedvéért névtelenül meginvitáltam a helyszínre pár önjelölt igazságosztót, akarom mondani a nemes lovag klán egy-két tagját. Köpenybe burkolózva jelentem meg egy eldugottabb kocsmaszerűségben. Míg kikértem az italomat, megbizonyosodtam róla, hogy a két díszmadár a helyén van, majd határozott léptekkel megindultam az egyik sarokba. Az asztalnál már ült valaki, s amikor kényelmesen letelepedtem már kelt is volna fel, hogy odébb álljon.
-Ugyan, ne légy ennyire ellenséges Mu-Jin. Jól sejtem, hogy szívesebben hallgatnál meg engem, mint csatlakoznál ahhoz a két lovag úrhoz amíg elkísérnek a börtönig igaz?
Több sem kellett, s szép lassan visszaült a helyére. Látszódott rajta, hogy ideges, és aggódik. Egyszerűen ezt imádom, amikor az emberek ilyen szánalmasan esendők, elvesztik minden büszkeségüket, kiszolgáltatottá válnak, aaa ez a legjobb...
-Mit akarsz?
Remegett a hangja, amire nem állhattam meg, hogy ne nyaljam meg a szám szélét, már éreztem azt a keserédes ízt, amit oly régóta nem. Az információ hatalom, és aki tud bánni a hatalommal, az az igazán erős. Amikor jó zsarolási alapanyag jut a kezembe az egyszerűen leírhatatlan érzéssel tölt el. Megkaphatok, szinte bármit, csak okosan kell játszanom a lapokkal.
-Mostanság alaposan elszaladt veled a ló nem? Szépen fosztogatod a szegény pihenő emberkéket az ötödik, és nyolcadik szint között, és már szép kis summát leakasztottál gondolom. Mit szólsz egy üzlethez? Amolyan mindketten nyerünk egy keveset, vagyis... Te inkább csak vesztesz rajta, de összességében nézve akkor sem jársz annyira rosszul...
Vártam pár pillanatot, a csávókám az összeomlás szélén volt, a tekintete jobbra-balra cikázott, kiutat keresett, mint egy sarokba szorított patkány, áh, igen az emberi söpredék legalja, pontosan ilyen reakciót kell adnia. A piti bűnözői életen kívül semmire sem futja neki, és szánalmasan gyenge. Ezt nem feltétlenül harci erőre, vagy egyéb képességekre értem. Hanem arra, hogy nem tud az ég világon semmit. Sem azt, hogy elfuthat-e, hisz megtaláltam, tudom a nevét, sem azt, hogy nem adom ki a lovagoknak, miután üzletelt velem, sem azt, hogy ki vagyok egyáltalán. Az abszolút nulla, ez jellemzi legjobban a tudását, a hatalmát. Gyenge kis porszem, aki most nagy viharba keveredett. Kortyoltam az innivalómból, majd hangosabb koppanással tettem vissza az asztalra, amitől összerezzen. Nem sokon múlott, hogy felnevessek.
-Akkor a hallgatást beleegyezésnek veszem. Először is vegyük szemügyre a legfontosabb dolgokat. Kárpótolsz a rád vesztegetett pénzért, tehát egy kevés arannyal, legalábbis ahhoz képest biztos csekély, mint amennyit eddig szereztél, valamint a fáradozásaimért is, lássuk csak, mondjuk azokkal a fotókkal, amiket két napja délután loptál el egy bizonyos csajtól. Aztán... hehe, nem kell ennyire izzadni, ezek apróságok nem? Nos, ami a végére maradt igen. Azt is valahogy egyenlítened kell, hogy én elengedlek minden felhajtás nélkül.. meg is van! Mondjuk azzal, hogy soha többé nem lopsz meg senkit. Uhm, így fair nem? Oh, és mielőtt butaságok futnának át azon az apró agyacskádon... Én megtalállak, előlem nem futhatsz csak úgy el, szóval jobb, ha tartod magad a dolgokhoz, és miután kiléptem a fogadóból szépen mindketten elfelejtkezünk a másikról. Oh, persze az ígéretről nem, hisz az akkor szép, ha betartják igaz? Remélem nem szeretnél a játék végéig börtönben sínyleni, az eléggé kemény ám... igazán sajnálnám, ha oda kellene, hogy küldjelek, nos mit szólsz az üzlethez? Oh igen, mielőtt elfelejtem az össze...
Szegényem átment színvak módba, úgy lesápadt, hogy lassan össze lehetett téveszteni egy albínóval, hahahhaa imádom az ilyen balfácánokat. Olyan szépen és engedelmesen cselekedett, hogy még azt is feltételezni merem, hogy valóban nem próbálkozik többet lopással. Nos, első a biztonság, szóval felhörpintem a maradék frissítőmet, majd útnak indulok. Miután felkeltem az asztaltól visszafordulok egy szó erejéig.
-Oh, és ne feledd... Ha kiléptem, utána öt perc múlva indulj el te is, és meg se állj a következő szintig, valamint szépen elfelejted, hogy mi valaha találkoztunk. Nos, byebye~
Még integetek is neki. Szegényem olyan sokkban van, hogy lehet napnyugtáig nem mer felkelni az asztaltól. Én kicsit odébb a második sikátorban néztem meg mit is zsákmányoltam... Nos, ez mit ne mondjak kissé ledöbbentett. Ilyen kínos fotó gyűjteményt... Azt hiszem akadt egy kis zsarolni való, akarom mondani kellemes éjszakára számíthatok ma este...
Benedict Arata
Benedict Arata
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2014. Nov. 16.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Benedict Arata Empty Re: Benedict Arata

Témanyitás by Cardinal Vas. Dec. 14 2014, 13:32

Ossu!

A részleteket már megbeszéltük, úgyhogy elfogadom a képességet Very Happy
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Benedict Arata Empty Re: Benedict Arata

Témanyitás by Benedict Arata Csüt. Jan. 01 2015, 15:05

Másodlagos Jártasság csere
Üdv!
Szeretném érc látás jártasságomat lecserélni kristályírásra.
Karakter összehozásakor hirtelen döntöttem, és nem elfelejtettem alaposan körbenézni.
Szóló játékosként szeretnék jó ideig játszani, így egy jó lehetőségtől is elesnék dupla-látóként.
Valamint a kristályokat átböngészve rájöttem, hogy a karakterem-hez rengeteg kristály jól jönne játékszínesítőként, vagy akár tényleges játéktéri (IC) helyzeti előnyt tudnék kovácsolni belőle.
Előre is köszönet, és elnézést a problémázásért.
Benedict Arata
Benedict Arata
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 198
Join date : 2014. Nov. 16.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Benedict Arata Empty Re: Benedict Arata

Témanyitás by Cardinal Vas. Jan. 04 2015, 23:56

Elfogadom a pályázatot, kristályírás jártasságod 1 pontról indul.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Benedict Arata Empty Re: Benedict Arata

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.