Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kerengő

2 posters

Go down

Kerengő Empty Kerengő

Témanyitás by Danee Csüt. Ápr. 24 2014, 09:22

Kerengő Kereng__www.kepfeltoltes.hu_

A céhház belső udvarán,
körfolyosótól övezve,
avatatlan szemek elöl rejtve,
zöldell a napfényben fürödve
a nyugalom utolsó szigete

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Danee Kedd Jún. 30 2015, 19:07

= Kazura =

- Gyere, csak gyere -
léptem át az ajtó küszöbét, hátam mögött az új protegével
- Ami itt vár, az egy kicsit más világ, mint amit kint láthattál -
intettem beljebb Kazurát
Széles, zárt kertbe léptünk. A pázsit üde zöldjének egyöntetű rendjét egy keskeny szökőkút törte meg középütt.
- Ez a céhház egyik közepe. A sok közül.
A kertet árnyas kerengő ölelte körbe védelmezően, oszlopai magabiztos méltóságot és erőt sugározva választották el a gyepet, a simára csiszolt kőlapokból készült sétatértől
- Innen elérhető a ház bármely más helyisége, úgy a raktárak és a céhtagok szobái, mint a nyilvánosság számára is látogatható fogadó, amin keresztül érkeztünk
- Ez a kerengő az én elmém nyugalmának szigete, akként kialakított, megtestesült mása
A levegőbe szippantottam, hogy belekapaszkodhassak egy pillanatra az itt honoló harmóniába, követve a szökőkút vizének csobogását, az énekes madarak csivitelését
- Persze, van saját szobám és műhelyem is, ahogy neked is megadatik itt minden, mit csak szeretnél otthonodként látni, s mit a játék megalkotni enged!
- Sétáljunk egyet, s ha van új kérdésed, ne légy rest előhozakodni vele! Legjobb tudásom szerint igyekszek majd választ találni rá!

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Kazura Csüt. Júl. 02 2015, 02:31

Céhbe léptem. Nem mintha bármi bajom lett volna a céhekkel, csak odakint el sem tudtam volna képzelni, hogy önszántamból csatlakozzak bármiféle klubhoz vagy egyéb közösséghez. Mindig is jól megvoltam egyedül. Odakint. Oly távolinak tűnt az a másik világ, mintha az lett volna csupán játék és ez a valóság. És valóban valamilyen szinten most már Aincrad lett számunkra a valóság. A kinti ének nem számítottak többé, bárki aki akarta tiszta lappal kezdhette újra. Mint ahogy én is miközben átléptem a céhház kapuján. Bár nem tudtam Danee pontosan hogyan értette, szavai mégis szöget ütöttek a fejemben.
Valóban egy kissé új világba léptem. Most már nemcsak én vagyok egyedül, hanem mi. A céhtársaim. A döntések nagyobb súlyúak, de több vállon is oszlanak el.  Remélem mihamarabb megismerhetem, hogy ezen vállak milyen egyénekhez is tartoznak.
Belépvén megütötte orromat a frissen vágott gyep illata. Vagy csak az elmém játszadozott velem? Mindenesetre a kinti nyüzsgéshez képest éles kontrasztot alkotott a csöndes kis parkocska. Engem is hatalmába kerített egy pillanatra a hely harmóniája.
-Valóban, nagyon békés. Gondolom jól esik az egész napos mob püfölés után ide visszatérni.
Miközben összeszedtem gondolataim nekiindultunk a folyosón.
-Nos először talán némi helyismeretet szeretnék szerezni, ha már említetted, hogy több helyiségnek is helyet ad az épület. Szívesen benéznék a raktárba, ha nem gond, hogy megnézzem miből van hiány, vagy mit lenne érdemes gyűjteni. Apropó többi taggal hogyan tudom felvenni a kapcsolatot? Van egy megbeszélt helyszín és időpont amikor mindenki összegyűlik vagy mikor kit találok a szobájában?
A válaszokat hallgatva még valami eszembe ötlött.
-Említetted, hogy még egy lehetséges taggal gyarapodunk nemsokára. Van valamiféle limit e téren? Vagy neked van terved, hogy mekkora létszámot akarsz? Illetve a tagok is toborozhatnak, ha találnak megfelelő embert?

_________________
A karakter mondatai.
A karakter gondolatai.
Kazura
Kazura
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 356
Join date : 2015. May. 28.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Danee Pént. Júl. 03 2015, 20:33

- Azt meghiszem, van hogy egyszerűen csak elterülök a fűben és lecsukott szemmel hallgatom a neszeket, míg csak el nem alszom. Itt nem kell attól tartanom, hogy bárki is megölne
Örültem, hogy nem okoztam csalódást Kazurának a kerengővel, és ahogy sétáltunk tovább az oszlopok mentén, már akadt is rögtön megválaszolandó kérdése:
- Csak nyugodtan, mint mondtam, a innen a kerengőből mindenhová nyílik ajtó, a közös helységekhez pedig szemöldökfák fölött meg is fogod találni a nevüket
- A raktárunk például átellenben van -
mutattam a kerten át a túlsó oldalra, a sétatérből nyíló egyik vaskos ajtóra
- A többi taggal? -
egy kissé meglepett a kérdése - A menüből láthatod a teljes tagsági névsort, így bármikor küldhetsz üzenetet a céhtagoknak, viszont eddig még nem volt példa megbeszélésre, jobbára csak a küldetésekre verbuválódtunk össze néhány üzenet váltást követően, de nem rossz ötlet, talán érdemes lenne kialakítanunk egy termet erre a célra!
Már is úgy éreztem, hogy Kazura jelenlétével rengeteget nyert a céh. Ha kitart mellettünk, akkor még sokra viheti, legalábbis a szavai éles észjárásra és megfontolt jellemre utalnak
- Igen, van. Ha jók az értesüléseim, a játék jelenleg 10 főben limitálja az egy céhbe tömörülők számát. Azonban, úgy hallottam vannak kiskapuk, amik vagy drágák, vagy pedig a céhet kell specializálnia a vezetőnek, de ez utóbbihoz nekünk még nincs is meg a szükséges 5 fő, bár nem hinném, hogy rá fogunk szorulni egy ilyen megoldásra, mert a játékosok szeretnek inkább kis közösségeket alkotni, ahogy én látom
- Persze, természetesen a tagok is toborozhatnak, elvégre egyenlőség van nálunk, csak eddig a többi társam nem élt a nekik adott lehetőségekkel. Csak annyit kérek, hogy beszéljük meg az ilyen nagyobb horderejű dolgokat. És ne csak velem, hanem a teljes céhhel, amolyan forum jellegűen, ahogy a gyűlést is említetted
Közben már elértük a szemközti sarkot, így fordultam is az oszlop mögött
- Ha gondolod megnézhetjük, mi van most a raktárban és mit is tudnánk készíttetni, abból, amire szükséged lehet
- Benézzünk oda, vagy majd később átnézed egymagad?

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Kazura Vas. Júl. 05 2015, 01:30

Folytattuk utunkat az oszlopsor mentén.
Danee válaszára elő is hívtam a menüt, majd rövid kutakodás után ráleltem az eddig üresen árválkodó céhablakra.
-Aha, megvan. Ez előtt nem igazán használtam a barátlistát, meg ilyeneket azért nem is rémlett ez az opció. De látom, hogy így üzenetet is lehet küldeni egymásnak, így viszonylag könnyű a kapcsolat fenntartás. Említetted, hogy a toborzás után a céh nevét is megszavazhatnánk, meg ez a céhspecializáció is ígéretesen hangzik. Ha jól számolom a hölggyel akit említettél amúgy is meglennénk hatan, ha csupán ennyi a feltétele.
-Azt jól értettem, hogy a céhen belüli tereket mi magunk rendezhetjük be? Ebben az esetben, szívesen megcsinálok egy gyülekező helyiséget. Ha nem gond.
Ismét egy újabb opció amiről nem is tudtam. Kíváncsi vagyok, vajon miféle rejtett opciókról nem tudok még. Mondjuk sokat segítene, ha egyszer végigbogarásznám a menüt, meg a segítségeket, de majdcsak sort kerítek arra is egyszer. Meg néha napján egy-egy meglepetés sem árt. Legalábbis a jobbik fajtából.
-Természetesen, én is a teljes egyetértés melletti tagfelvételre gondoltam. De akkor, ha az elkövetkezőkben céhlogó nélküli játékosokat látok, akik felkeltik az érdeklődésem tudom, hogy szabad a pálya a józan ész meg a létszámkorlát keretein belül. Ezzel kapcsolatban lehetne egy üzenő táblát kitenni valahová, ahol az éppen toborzás alatt lévő játékosok nevei kerülnének fel, így a többiek akár előre kifejezhetik nemtetszésüket irántuk, meg elkerülhető, hogy véletlenül több játékost fűzzünk, mint ahányat fel tudnánk venni. Bár nem hiszem, hogy ez a probléma már a közeljövőben felvetődne, de ki tudja.

A forduló után kissé lelassítottam, majd szétnéztem a lehetséges úti célok között.
-Benézhetünk nyugodtan, bár nem szeretném egyből a céh lehúzásával kezdeni a pályafutásom-magyarázkodtam. Inkább az érdekelne melyik tag mivel foglalatoskodik és van-e céhen belül elég beszerző, vagy netán van olyan jártasság ami még nem talált gazdára.
-Ezzel kapcsolatban érdekelne a véleményed a kristályokról, mérgekről, potikról. Harcban melyik a használhatóbb? És szerinted a legtöbbje megéri a nyersanyagköltségét, mert ha jól tudom csupán pár körig érvényesül a hatásuk. Mondjuk nem egy fegyverrel vagy páncéllal gondolom őket összehasonlítani, mert ég és föld csak mivel a nyersanyagkészletek gondolom végesek, ezért érdemes meggondolni mikor is használná el az ember valamelyiket. Ha meg örökké csak tartogatnám szintén nem vagyok előrébb.


_________________
A karakter mondatai.
A karakter gondolatai.
Kazura
Kazura
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 356
Join date : 2015. May. 28.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Danee Szer. Júl. 08 2015, 20:22

Szinte csak bólogatnom kellett, régen éltem már meg ilyen nagy egyetértés köztem és egy másik ideszakadt játékos között, talán Lancer óta nem is igen volt senki, akit hasonlóan felvillanyozott volna a céh ügyes-bajos dolgai és a benne rejlő további lehetőségek
- Igen, de sajnos abban koránt sem vagyok biztos, hogy képes leszek meggyőzni a leányzót, mert erősen solo párti -
éreztem, hogy némiképp le kell nyugtatnom a kedélyeket, mert a megfelelő minimum tagszám hiányában a speciális opció elérhetetlen marad
- Nem egyszerűen berendezhetjük, mi magunk hívhatjuk életre. A céhház kívülről nem több mint egy fogadó, a belső tér viszont korlátlan, olyan ez mintha külön bugyrokat nyithatnál újabb és újabb dimenziók formájában. Ez a kert sem látható odakintről, bár a műhelyemnek van egy sikátorra nyíló része, és ugyanígy a japánkertbe is vezet egy kiskapu az utcáról
- Nem, nem hinném, hogy a közeljövőben efféle problémákkal szembesülnénk, viszont az üzenő tábla ötleted támogatom, de akkor már rád is bíznám ezt egyben
Csak had fedezze fel a lehetőségeit, kísérletezzen, itt a remek alkalom rá
- Ezt ne lehúzásként éld meg, a kezdésként hordható felszerelések szinte potom áron beszerezhetőek, elkészíthetőek, ami a jártasságokat illeti, Hime ugyan kristályíró, de nem igazán fejlesztgeti a mesterségét, egy második mesterember ebben a szakmában akár még jól is jöhetne számunkra, illetve az érc és növénybegyűjtést jelenleg jobbára csak a szerződéses npc-ink látják el, azon is el lehet gondolkozni. Nem akarom megmondani, mibe kezdj bele, azt javaslom tégy egy sétát majd a városban, nézz szét, miből milyen és mekkora a kínálat, aztán dönts saját belátásod szerint!
Végül a raktár feliratú szemöldökfa alatt hagytam el lépteimet, s kezem a míves rézkilincsre kulcsolódott
- Harcban? Lássuk csak -
emeltem a mutatóujjamat a homlokomhoz - a Hullámkristály hatására feldönthető bárki, a pajzskristály felezi a következő sebesülés mértékét, a Fagytérkristály drága, de hasznos lehet adott helyzetben, a Gyenge Antiboss Kristály pedig pár rövid időre legyengíti a szinteket őrző Bossokat. Ami potionöket illeti: a kis potion a legalapvetőbb gyógyító eszköz, a vörös bika potion elodázza a fáradtságot, az íjászok számára pedig létezik találat garantáló célzóvíz. A mérgek ezen a bevezető szinten... háááát paralízis méreg egy pár pillanatnyi fölényt garantál az ellenféllel szemben. Ezek a tier egyesek, amiket elsőként ki lehet tanulni
Az ajtó nyikorogva tárta fel előttünk a raktárhelyiség bennsőjét, két oldalt polcokon álltak a különféle dobozokban az apróságok, kosarakban a füvek, szabályos rudakba öntött fémfélék, kupacokba egymásra terített bőrök, állványokon a nagyobb felszerelési tárgyak
- Akkor valami kardforgató felszerelést kellene keresni... igazából ... -
léptem egy ékszeres dobozhoz - ez a gyűrűpáros igazán jó szolgálatot tett már nekem is annak idején, erejének hála mozdulataid biztosabbakká válnak, a lábbelikből - hajoltam le egy pár sorral lejjebb - ezt a könnyű kis mokaszint tudnám javasolni, esetleg még készíthetünk ilyen acélbetétes bakancsra hajazó vas cipőt, ami valószínűleg rendkívül ellenálló, vértből csak ez a bronzvértünk van elfekvőben, kardból ez a fényes vaskard, illetve ezek a vas sisakok - nyújtottam neki sorban őket
- Illetve készíttethetünk még valamivel jobb és ritkábbnak számító lábbelit, Miunak, akit fűzök, hogy lépjen be, azt hiszem van  egy gazdára váró szuper sisakja is, és talán hajlandó lenne egy Szabdalót is kovácsolni, az a kardok kardja ezen a szinten

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Kazura Csüt. Júl. 09 2015, 01:07

-Hmm, ebben az esetben lehet, hogy elvállalnám a céh fegyverkovácsának szerepét, de azért várok még vele, reméljük a legjobbakat.
A terek megalkotásának rendszere még érdekesebbnek tűnt, mint gondoltam.

Alig várom, hogy kipróbáljam. Először tesztelem a saját szobámon, aztán meglátjuk mi sül ki a gyülekezőből. Ha jól alakul talán más helyiségekkel is próbálkozom. A maximális térhasználat mondjuk érdekelne, kíváncsi vagyok vajon egy nagyobb gyakorló termet még engedélyez-e a rendszer.
-Ennek alapján vagy a fegyverkovács és érclátó vagy a kristályíró és növénylátó kombináció hangzik kecsegtetőnek. Így a saját nyersanyag szükségletem is ellátnám, bár az utóbbi a te gyógyitalkészítő jártasságodat is támogatná. A piacon való informálódás jó ötlet, bár gondolom már minden jártasság művelője képviselteti magát, de azért mégsem mindegy mekkora is a konkurencia.
Ugyan a kristályokra és potikra vonatkozó kérdésemre nem teljesen ilyen választ vártam, de a felsorolásból nagyjából kiviláglott, hogy akad mindkét fajtából hasznos, még ha alacsonyabb szinten nem is sok. Ezt követően beléptünk a raktárba. Bár a helyiség nem volt túlzsúfolt-nem is számítottam tömött éléskamrára egy nemrég megépített házban-úgy tűnt akad számomra is néhány használható tárgy.
-A gyűrűket és a mokaszint köszönöm, de a vértre nem lesz szükség, úgy látom az enyémnek jobbak a statjai-örülök meg a ténynek, hogy mégsem kell szégyenkeznem az eddig összeszedett felszerelésem miatt. Kardom pontosan ilyen van, ám a sisakomat akkor lecserélem erre és mehet is a helyére ez a bronz sisak, csak hogy én is adjak valamit a céhnek-mosolyodtam el.
-Úgy látom ércekből és növényekből is van készlet, de mintha a ritka ércből hiány lenne. Ugye azok nélkül meg nem igazán lehet ritka fegyvert vagy páncél kovácsolni. Vagy tévedek? Ez esetben lehet, hogy mégis csak az érclátás lenne jövedelmező.
-Amennyibe szívesen nekem ajándékozza, vagy elfogadja a csekélyke ellenszolgáltatást amit nyújtani tudok örömmel veszem mindkettőt.

Ezt követően magunk mögött hagyjuk a raktárat, majd kérésemre a szobák irányába vesszük utunkat. Megérkezvén Danee felé fordulok.
-Még egyszer köszönöm, hogy tagjaitok közé vettél, remélem nem fogok csalódást okozni. Most nekilátok megcsinálni a lakrészem, pár napon belül pedig a gyülekező helyiséget meg az üzenőfalat is megalkotom. Utána meg majd megbeszélhetjük az aktualitásokat meg például egy közös céh küldit vagy hasonlót  összekovácsolódás céljából. Persze nem akarlak lerázni, ha van még olyan dolog amit tudnom kéne vagy megmutatnál állok elébe.

_________________
A karakter mondatai.
A karakter gondolatai.
Kazura
Kazura
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 356
Join date : 2015. May. 28.

Karakterlap
Szint: 20
Indikátor: Zöld
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Danee Kedd Júl. 14 2015, 21:02

- Oké
Bár még reméltem, hogy Miu fog ebben a szakmában jeleskedni nálunk, de ha hiábavalóan fűzöm, akkor...
- Mesteremberekből mindenképpen kell egy-egy, de ha van rögtön kettő is a feladatra, az se baj, mert úgy legalább ki tudják szolgálni a kisebb vagy nagyobb pénztárcájú vásárlók igényeit, gondolok itt a magasabb vagy épp alacsonyabb tier számú dolgokra
Viszont amit az önellátásról mondott, azon összefutott a szemöldököm
- Hát... annyira az önellátásban én nem bíznék, a küldetések hosszúak, és nem is szerezhető alattuk elég alapanyag, a kereslethez képest. De mostanság már vannak a 20. szinten speciális növényekkel jutalmazó mini küldetések is, én már próbáltam, jó kiegészítő, és mókának se volt utolsó. De leginkább a céh saját alapanyag bevételeire kell majd támaszkodni, az bőségesen ellát minket egyenlőre
- A konkurencia miatt, meg ne fájjon a fejed, mi itt így is-úgyis kis halak leszünk kezdetben, de idővel kifizetődővé válik, ha eleget foglalkozol vele
Aztán betértünk a raktárba és hát igyekeztem ellátni, a nem túl széles választékból a fiatalembert:
- Értem, akkor a vért marad itt, a többit pedig hord egészséggel, s ha már nem lesz rá szükséged, arra kérlek hozd vissza majd őket, hogy másnak is javára válhasson! A sisakot pedig köszönöm a céh nevében is!
A raktárt magunk mögött hagyva ismét a "friss levegőn":
- Engem ért a megtiszteltetés, hogy egy ilyen remek embert üdvözölhetek a köreinkben! -
biccentettem Kazura felé
- Tégy belátásod szerint, én is visszatérek a teendőimhez! Akkor majd később! Érezd magad otthon, ha még nem mondtam volna! -
köszöntem el egy halvány mosollyal

//Köszönöm a játékot és hogy minket válaszottál! Wink

_________________
I'MMORTAL
#A32F42


"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7


"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Indikátor: Zöld
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Kerengő Empty Re: Kerengő

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.