Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdőség

+9
Kokoro
Miu
Danee
Kazuma
Benedict Arata
Rosalia
Shukaku
Kincaid
Kayaba Akihiko
13 posters

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Erdőség Empty Erdőség

Témanyitás by Kayaba Akihiko Szomb. Okt. 05 2013, 15:56

A 11-es szint erdősége. A fák nincsenek túl sűrűen, tiszta üres az egész szint, mindenhol csak köd van. Az erdő szélén sok figyelmeztető tábla található annak érdekében, hogy a játékosok óvakodjanak a vörös indikátorosoktól.


A hozzászólást Kayaba Akihiko összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 14 2014, 16:48-kor.
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Szomb. Márc. 15 2014, 18:57

//Shu-nak. Előre is köszönöm a játékot! Very Happy //

Ha már a 11-es szinten ütöttem el az egész napot, akkor itt is foglaltam magamnak szállást. Nem volt konkrét lakásom, se szobám valamilyen céhépületben. Zavarodottan telt az egész nap: bár kiláttam a szememen, gyakran fel sem fogtam, hogy mi került elém. Agyam hátsó szegletében állandóan újrapörgettem a reggeli beszélgetést Alex-szel. Nem csak a nappalomra nyomta ez rá a bélyegét, hanem úgy tűnt, még az éjszakámat is átíveli a bosszankodásom: képtelen voltam elaludni. Nem volt kényelmetlen az ágyam, kellemes volt a dunyha, és jól esett éjszakára levenni a kevéske kis kezdő páncélzatom.
Egész nap csak az utcán ténferegtem. Nem mentem el végül gyakni. Túlságosan fel voltam pörögve, féltem, hogy belefutnék valami izmosabb ellenbe, és meggondolatlanul viselkednék. Volt már ilyen, és akkor megfogadtam: ha túlélem, onnantól kezdve erre odafigyelek. Nem kívántam megszegni a saját magamnak tett ígéretemet. Így viszont… Ablakon kidobott nap volt az egész. Boltok kirakata előtt álldogáltam. Bőven volt pénzem a kínált fegyverekre, páncélzatokra, de nem kívántam megválni a mostaniaktól. Tudom, hogy lassan sokkal inkább ismertetőjegyemmé vált, minthogy segítette volna beolvadásom a szürke tömegbe, de akkor is… Valami követhetetlen logika mentén mégis ragaszkodtam hozzájuk.
Az este folyamán tovább futott a korábbi program: nem találtam a helyemet. Nem csak az ágyban, hanem a világon, sőt a saját fejemben sem. Nem tudtam pozícionálni magam. Most merre tartok? Mi a célom? Hol a helyem ebben az életben?
Nem jött a szememre az álom, és rendre azon vettem észre magam, hogy kezemmel ideges ritmust dobolok a fa ágykereten, és a nem túl sok egyediséget felmutató plafont bámulom. Egyszer sikerült csak átlendülnöm az ébrenlét határán, de percekkel később zavaros képektől riadtam fel. Szemem előtt nagyon sokáig arany karikák ugráltak még, mintha elvakított volna valami álmomban. Majomformájú furcsaság.
Lassan virradt, mire úgy éreztem, hogy meg fogok őrülni. Köd telepedett a városra. Mintha csak be akart volna zárni a világ a saját fejembe. Nem akartam belenyugodni.
Megindultam!

Az ablakon vetődtem ki, élvezve, hogy védett területen nem sérülhetek, és hogy ilyen korán még senki nincs az utcán, aki rossz szót szólhatna a mutatvány miatt. A kitartásom nem csökkent, amíg el nem hagytam a határát. Extra felszerelések nem voltak rajtam. Minden ott pihent az invertorymban. Nem választottam járatlan utat, nem az volt a célom, hogy a kisvárost körbeölelő erdő mélyére jussak. Egyszerűen… Ki akartam ütni magam. Újraindítani az agyam. Leszedni az utolsó pontot is a kitartásomról. Nullára fogyasztani az erőmet. Ezzel a céllal, és nem mással vágtam át az erdőn. Hamarosan elmaradtak a kijárt utak, és vadcsapásokra tévedtem. Hogy érdekelt? Nem, amíg a mappom működik, és visszatalálok. Márpedig mégis miért hagyna cserben?
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Szomb. Márc. 15 2014, 19:30

/Kincaid & Shu/

-Timidus, indulunk!
-Rendben! Mit pakoljak?
-Pakolni?
-Persze! A kiránduláshoz szoktak piknikkosarat vinni.
-Honnan veszed, hogy kirándulunk?
-Mert könyveket pakoltál el az asztalról. Sok könyvet. És irkáltál is reggel óta. Ilyenkor mindig el szoktunk menni kirándulni, és megnézzük amiket találtál a könyvekben.
-És… akkor miért csináltál úgy, mint aki alszik?
-Aludtam is!
-Akkor ezeket honnan tudod?
-Ilyen jó megfigyelő vagyok.
-Persze… az ördög sohasem alszik, mi?
-Ördög? Az meg micsoda?
-Az… az ilyen gonosz lény. Aki rosszat akar az embereknek, meg rosszra buzdítja őket.
-Akkor én nem vagyok ördög. Határozottan nem vagyok.
-Persze, hogy nem vagy! Csak vicceltem.
-Akkor jó. Különben nem kísértelek el volna.
-De elkísértél volna.
-Ugyan miből gondolod?
-Mert megígérted, hogy meg fogsz védeni. És most veszélyes helyre megyünk. Tizenegyedik szint erdeje, olyan, mint az a ködbe veszett.
-Ahamm… és te nem jössz?

Vihogta sárkány, aki közben már az ajtóban toporgott. Természetesen nagyon is ügyesen tudta már használni a kilincset, de így viccesebbnek gondolta.
-Várj még! Kapsz előtte valamit!
-Reggeli?
-Azt már kaptál.
-Tízórai?
-Azt is kaptál már…
-Akkor…
-Tessék!

Vett elő Shu az inventoryából egy kis batyut, aminek hosszú szíjai voltak.  
-Ez meg…
-Ez egy nyeregtáska. Most, hogy már tudsz switchelni, és a győzelmedet is kiírja a „rendszer”, itt az ideje, hogy saját inventoryd is legyen. És kapsz bele saját ceruzakészletet is, hogy ne az enyémet kelljen használnod. Feltöltöttem színesekkel is, meg átírtam egy kisebb füzetbe a stratégiáidat, meg benne van az utolsó könyv is, amit elkezdtél olvasni.
-Ahamm… akkor azért nem találtam…
-Nem. Azért nem találtad, mert az ágy alól halásztam ki.
-Ott nem találtam. Ott tartom.
-Szóval csak addig maradhat nálad, amíg szépen rendet tartasz benne. Megfelel?
-Persze! Hogyne! Köszönöm!

És Shu már fel is csatolta a sárkány oldalára a nyeregtáskát, aki ide-oda pörögve kémlelte magát, tekergetve hosszú testét, hogy minden szögből gyönyörködhessen önmagában.
-No… te nem jössz?
Kuncogott a lány, hiszen most ő állt a nyitott bejáratnál, a barátjára várva.
-Dehogynem! Induljunk!

Az út nem volt hosszú, hála a teleportkapunak, de Shukakut mégis csak meglepte, hogy Timidus csak az erdőhöz érve tette fel az igencsak ideillő kérdést.
-És… miért jöttünk ide?
-Megkeressük Kelpiet.
-Ahamm…
-Ő egy vízi lódémon, és a mitológia szerint olyan helyeken él, mint Nilfheim.
-Víziló?
-Nem víziló, hanem vízi ló. Ló, aki vízben él… de nem víziló. Olyan mint a sellők, csak lóban. Mint a Kis Hableány.
-Elég furán nézhet ki… de akkor miért nem Nilf… szóval miért nem oda mentünk?
-Mert az itt nincs. De ez lehet a legjobban ahhoz hasonló, mert ködös. Van még a ködbe veszett erdő is, de az szerintem túl alacsony szinten van egy ilyen teremtménynek.
-Nagyon megfogott az az idéző ugye?
-Ugye. Ha ő kutathat fantomok után, akkor én is megtehetem.

És magabiztosan lépett be a sűrű ködbe, végig figyelve a térképét. Az elrabolós eset óta már sokkal jobban figyelt, és az észlelés képességét is megemelte, hogy még egyszer ne történhessen meg az eset. A teleportkristályt mindig a zsebében tartotta, és egyik keze pedig mindig rámarkolt, ha ilyen helyen járkált. Most már nagyon ügyesnek kellett lennie annak, aki meg akarta őt lepni.  És… egy hangosan trappoló futó ehhez természetesen nem volt elég ügyes. Shu a látás jártasságát felhasználva figyelte, de mivel zöld indikátoros volt a fiú, és mindenfajta felszerelés nélkül kocogott, így csak arra következtethetett, hogy reggeli tornáját végzi, tehát illedelmesen az út szélére húzódott, helyet hagyva az érkezőnek.


/ Remélem a végén is meg fogod köszönni  Razz  /
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Szomb. Márc. 15 2014, 22:36

A köd minimalizálta a környezetemet: voltak a tejen túli dolgok, értsd: körvonalai jobb esetben nem támadó szándékú textúráknak; és voltak a tejen belüli dolgok, értsd: én, és ami hozzám tartozik. A ruházatom. A lélegzetem: a fehér párafelhő, amivel én is hozzátettem a ködhöz.
Aktiváltam az észlelőjártasságaimat, hogy minél korábban kapcsoljak, ha esetleg összefutnék valamivel. Biztos voltam benne, hogy senki nem volt annyira bolond, hogy az éjszaka folyamán kitakarítsa nekem a területet. Ilyen helyeken a maximális láthatóság kedvéért minden csapat nappal nyomult. Akkor már valószínűbb, hogy nem sokkal utánam, amikor még kedvezőbbek lesznek a fényviszonyok, na, akkor fognak majd ide érkezni mások is. Egészen addig viszont magamra vagyok utalva. Nem mintha ez az opció nagyon mellbe vágott volna.

Hamarosan minden megelevenedett körülöttem: az elsuhanó fák potenciális veszélyforrásokká váltak. Biztos voltam benne, hogy idővel találkozom egy mobbal. Muszáj lesz, a valószínűség szabályai diktálták. Elhatároztam, hogy nem fogom előhúzni a kardom, de aztán emlékeztetnem kellett magam, hogy ez vakmerőség, és akkor csak kezembe markoltam. Épp időben: alulról jövő támadásra lettem figyelmes, bejelzett rá az észlelőkém, de a támadóm nem volt elég gyors és hárítottam – legalábbis első körben biztos voltam benne, hogy így tettem. Ettől függetlenül nem ért semmihez a kardom, csak a földet szántottam fel. Harci állásba vágtam magam, és feszülten figyeltem, de nem érkezett újabb csapás. Figyelmem arra a helyre összpontosítottam, ahonnan az előzőt sejtettem.
Oh! – szakadt fel belőlem a megkönnyebbült sóhaj, amikor végre megláttam, hogy mit is véltem én kicsapódó kardnak: egy gyűrűn csillant meg a felkelő, gyenge nap fénye. A földön hevert. Már az észlelőm is hátrahagyott tárgynak jelölte. Nem láttam más lehetséges veszélyforrást. Visszasétáltam érte. A beazonosítása sikeres volt, pillanatokkal később máris láttam minden információt róla: harmat gyűrűre leltem! Ez ebben a ködbe veszett erdőben még stimmel is. Alig akartam hinni a szememnek, ahogy megláttam, milyen statokat ad. Soha ilyen jó cuccal nem futottam még így össze. Meglepetten pislogtam körbe. Talán épp belecsöppentem valaki tisztogató hadjáratába? Az megmagyarázná, hogy eddig miért nem találkoztam ellennel.
Nem húztam fel az ujjamra, ellenben a kardomat megszorítottam.
Későn jutott eszembe, hogy ez akár még csapda is lehet, bár akkor már régen nekem estek volna.
Hátrahagyott Harmat Gyűrű keresi gazdáját – kockáztattam meg némi kiabálást.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Szomb. Márc. 15 2014, 23:47


Az idomár és a sárkány fák közé behúzódva -hogy biztosan helyet adjanak az elhaladónak-, jól láthatták az eseményeket, a közeledő lovag azonban őket nem észlelhette. A lány természetesen összerezzent, amikor az alak előrántotta a fegyverét, és valami… fura dolgot tett, amit ő nem nagyon értett, de Timidus gyorsan és halkan megnyugtatta, egyetlen csipogással, amit Kin csak nehezen hallhatott meg, főleg, hogy mással foglalkozott.
-Védekezik.
Shu erre csak összevonta a szemöldökét, és kérdőn nézett a sárkányra, majd suttogva folytatta.
-De… ki ellen? Észrevett volna minket?
-Nem hiszem. Szerintem csak egy félős futó.
-Talált valamit.
-Egy gyűrűt.
-De… most…
-Hihi! Nem is olyan buta, mint hittem. Megvicceljük?
-Nem. Nem vicceljük meg. Szépen megvárjuk amíg elmegy, és utána folytatjuk az utunkat a forrás felé.
-Nem.
-Mi nem?
-Az úgy nem jó. Nem vicces.
-Viszont biztonságos.
-Most nézd meg szegényt! Egyértelműen látszik, hogy azt hiszi, hogy mindjárt meg fogják támadni. Legalább bújjunk elő és nyugtassuk meg.
-Hát… igazad van. És ha még vissza is akarja adni a gyűrűt, akkor biztosan nem lehet gonosz valaki.
-Na ugye! A lovagok amúgy is jó fejek.
-Honnan veszed, hogy lovag?
-A fegyveréről.
-És... csak Hinarit és Tachit ismered.
-De ők kedvesek.
-Igen… ők azok.  
 
Ezen elhatározás útján ki is bújtak a fák mögül, és igyekeztek úgy mozogni, hogy ne hozzák rá a frászt a srácra. Shu még a kezét is feltartotta, mutatva, hogy fegyvertelen, és nem kell félni. Persze a kristály ott volt a kezében, ha mondjuk a becsületes megtaláló történetesen egy becsületes gyilkos lenne… biztosan akad olyan is.
-Én vagyok az erdő elvarázsolt sárkánya. Köszönöm, hogy megtaláltad az elveszett gyűrűmet nemes lovag. Becsületességed elnyeri a jutalmát, és…
-Timidus!
-Most miért? Teljesen illik a hangulathoz.
-Bocsásson meg…

Hajolt meg Shu az idegen előtt.
-Valaki sajnos túl sok esti mesét olvasott egy bizonyos sárkánynak…
-Mi az, hogy túl sok?! Esti mese, tehát minden este jár.

Az idomár csak kiöltötte a nyelvét a barátjára, majd újra a férfi felé fordult.
-Shukaku vagyok, a Young Justice céhből… és csak azért…
-Én pedig Timidus vagyok, a tollas sárkány. Nem akartunk megijeszteni.

Vigyorodott el a sárkány. Természetesen ez volt a legfontosabb, hiszen hízelgő volt számára, hogy már meg sem kell mutatnia magát, és csak az erőteljes kisugárzásának a megérzése elég ahhoz, hogy valaki a fegyveréért nyúljon. Persze ennek így kellett történnie.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Vas. Márc. 16 2014, 00:30

Nem igazán tudtam, hogy mire számítsak, így ezúttal nem működött a „jobb félni, mint megijedni”-elv. Fel sem merült bennem, hogy egy kislány fog majd elém lépni. Szerintem az arcomra volt írva a meglepettségem.
Láttam már idomárt, így tudtam, hogy egy pettel van dolgom. – Sziasztok! – üdvözöltem őket. Ők általában ketten voltak egy. – A tiétek lenne ez a harmat gyűrű? – kérdeztem.
És őszintén? Egyáltalán nem voltam biztos abban, hogy a válasz igen. Nem arról van szó, hogy nem néztem volna ki belőlük, hogy képesek bármilyen mobbal is végezni. Hiszen ebben az esetben nyilván nem lennének a 11-es szinten. KA nagy ötlete, ami miatt én is kénytelen voltam feladni a pályafutásom, mint női karakter, legalább abból a szempontból hatásos volt, hogy így tudtam: tényleg egy kislánnyal állok szemben. Kicsit talán tartottam tőle: az ilyen fiatalkorúak könnyen alkalmazkodnak még, és elég sokat mozogtam alacsonyabb szintű körökben, hogy tudjam, ez a világ bizony kiváltott már egy-két súlyosabb személyiségtorzulást. Egyáltalán nem tartottam biztosnak, hogy attól még, hogy most szolidan elém állt, nem fog hamarosan nekem is ugrani.

Volt néhány kérdés még a fejemben, amiket a szituáció szült. Olyanok, mint:
– Egyedül vagytok?
– Miért nem láttalak titeket elsőre?
– Miért bújtatok el?
– Mi volt az a mob, ami ezt a gyűrűt dobta?


Néhány teszt-kérdés lett volna, a többi egymás reciproka. Értelme se volt sok hirtelen ennyi mindennel zaklatni a másikat, és igazából idővel úgyis minden kiderül. Elég komoly válasz lesz, ha például a lány hirtelen nekem ugrik… Nem tudom, hogy ez az opció miért merül fel bennem állandóan. Komolyan, a végén még be fogom vonzani.
Nagyon szép pet. Mikor szelídítetted? – kérdeztem végül. Még mosolyogtam is hozzá. Letagadna a világ, ha ezt látná…
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Vas. Márc. 16 2014, 01:25


-Látod? Mondtam, hogy fél. Látod, hogy meglepődött?
-Timidus! Ne mondj ilyet!
-Milyet?

~Most… most ha elmondom neki, akkor a férfi is tudni fogja, hogy mire gondolt, és mivel én is tudom, így tudhatja, hogy nem csak Timidus gondolt arra, hanem én is, és akkor biztosan megsértem.~
Nagyot sóhajtott, és felhasználta az egyetlen ütőkártyáját, amit ilyen kínos esetekben be tudott vetni, és a sárkány saját nyelvén, csipogva szólalt meg, halkan, de magabiztosan.
-Nem fél. Óvatos.
-Hát… akkor az.

Ezután újra a férfi felé fordult, és immár újra emberi nyelven folytatta a beszélgetést.
-Nem, nem a miénk a gyűrű. Nem tudom, hogy ki veszthette el. Mi sem olyan régen vagyunk itt, de sajnos nem láttunk senkit errefele futni, csak Önt.
-A fegyvert pedig…

Irányította a sárkány az idomár tekintetét a fiú még mindig elöl lévő kardjára, és egy kérdő, türelmetlen csipogást hallatott.
-Igen… mint láthatja, mi is fegyvertelenek vagyunk. Azt hiszem felesleges kihúzva tartania azt a kardot. Timidus nem szeret úgy beszélgetni, hogy közben fegyvert fognak ránk… és igazából én sem.
-Na csodás… még azt is mondd el, hogy pontosan milyen fegyverünk nincs. -.-
-Nem te mondtad, hogy nem akar minket bántani?

A sárkány szemei gyorsan végigfutottak a tájon, hogy megbizonyosodjék, valóban csak hárman vannak itt, de egyelőre nagyon úgy tűnt, hogy nem érkezik vendégük, és mostanra már az is biztossá vállt, hogy a lovag egyedül van.
-Szerintem nem akar.
Ekkor azonban a férfi olyan kijelentést tett, amivel egyszerre hozta magához közelebb, és sértette meg sokadszorra is a sárkányt az örökösen ismétlődő kérdéssel. Persze Timidus már megszokta ezt a kérdést, és nagyon jól tudta, hogy az idomárok ugyanolyan hibásak ebben, mint maguk a petek, akik engedik magukat háziállatként, vagy még rosszabb esetben fegyverként kezelni, amikor megengedhetnék maguknak azt is, amilyen az ő kapcsolata az idomárral. Gyorsan összenéztek, eldöntötték, hogy melyikük ismételje meg sokadszorra is az agyonskandált választ, majd úgy döntöttek, hogy kezdjen a sárkány, ha már meg lett dicsérve.
-A pet nagyon szépen köszöni a dicséretet…
-…de nem kellett szelídítenem. Timidus magától is szelíd… mármint azzal, aki vele is megfelelően viselkedik. Ő a társam, nem pedig szelídített mob.
-Yap!

Zárta le a mondatot Timidus, mintegy végleges megerősítésképpen.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Vas. Márc. 16 2014, 01:52

Nem várt fordulat a beszélgetésünkben: még én voltam támadónak feltüntetve! Mármint természetesen nem szó szerint, hiszen nyilván nem estem nekik, de szóvá lett téve kivont kardom. Kicsit szkeptikusan fogadtam kijelentésüket, hogy ők fegyvertelenek. Egy idomár esetében a fegyverképesség állandó tényező, amíg a pet és a gazdája együtt van. Márpedig ez a páros láthatóan tökéletesen össze volt hangolódva.
Persze, ne haragudjatok – szabadkoztam névlegesen, miután úgy döntöttem, hogy szavazok a részükre ennyi bizalmat, és a kardom hüvely híján az invertoryba került. Nem szerettem a tokokat. Átmeneti tényező volt, és idegesített. Verte a combomat, nem hagyott nyugodni. Ha hüvelyében van a kard, az annak az ígérete, hogy bármikor előkapható. De valaki vagy legyen teljes harci készültségben, vagy hagyja a fenébe a kakaskodást – én ennek az ideológiának a híve voltam. A tok a bénáknak való, és kész.
Nem, tényleg nem akartalak bántani titeket – tettem pontot az ügy végére.

Soha nem volt a középső nevem az, hogy Önzetlen, így minden további nélkül a kardom mellé suvasztottam a gyűrűt is. Jobbnak láttam így, hiszen éppenséggel fel is húzhattam volna, de ha olyasvalaki hagyta el, aki tudja, hogy mit keres, nekem semmi kedvem konfrontálódni, azt hajtogatva, hogy nekem már alapból volt ilyen gyűrűm, nem itt találtam.
És mintegy mellékesen, beégni sincs kedvem a lány előtt ilyen olcsó hazugságokkal.

Öntudatos kis jószág. – Igazság szerint kellett néhány pillanat, amíg megtaláltam a szavam az elhangzottak után. Lassan esett le, hogy szemrehányást kaptam. – Akkor még szerencse, hogy megtaláltátok egymást. Láthatóan neked került ebbe a világba… – néztem a petre. – Ez a lány – fejeztem be a korábbi mondatot, az idomárra sandítva. OK, lehetséges, hogy tényleg elég vacak poén lett ez így, de hirtelen nem jutott jobb eszembe.
A bemutatkozásom elmaradt. Kincaid vagyok. Szóló játékos. A Ti logótok viszont ismerős. Van egy frontharcos idomárotok, igaz? – kockáztattam meg. Ezúttal épp fordítva voltam, mint Anat esetén, és bár előttem volt a fiú és a sárkányának az arca, de a nevük nem jutott eszembe. Hiába gondolkoztam, nem jutott eszembe.
Passz! Ha nem mondjátok meg, nem fog eszembe jutni – húztam el a szám csalódottan.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Vas. Márc. 16 2014, 07:10

-Nem haragszunk.
Fogadta el Timidus azonnal a bocsánatkérést, hiszen Shu úgy tanította neki, hogy ha valaki őszintén bocsánatot kér, akkor azt illik elfogadni, és mivel a fiú eltette a fegyverét, ezzel alátámasztva a szavait, így elég őszintének tűnt. Timidus sohasem volt az a haragtartó fajta, még Alexnek is megbocsájtott volna, ha a fiú történetesen belátná, hogy mekkorát tévedett, de sajnos Alex ezt még nem látta be. Persze Timidus türelmes volt, és mivel tudta, hogy neki van igaza, így szépen kivárta, amíg majd megjön a srác esze. Természetesen a sárkány a velük szemben álló második kérdésére is felelt, hiszen úgy volt illendő, valamint neki folyamatosan biztosítani kellett Shukakut arról, hogy mellette biztonságban van, akkor is, ha a lány mondjuk nem félt, vagy éppenséggel teljesen tisztában volt a ténnyel.
-Az jó, mert valószínűleg nem is tudnál minket bántani. Elég magas a szintünk ahhoz, hogy megvédjük magunkat.
-Izé… Timidus… nem illik hencegni.

~Főleg, ha nincs is nagyon mire fel…~

-Ha az úr azt mondta, hogy nem akar bántani, akkor nincs okunk azt feltételezni, hogy mégis, akarna. Ha pedig mégis… akkor elteleportálunk.

A sárkány újfent csak legyintett a farkával, de elhúzta a száját a kijelentésre, hogy a lánynak hála ismét menekülőre fognák. Minden pixeldarabkája ellenkezett az ellen, hogy meneküljenek, amíg nem volt biztos az ellenfél győzelme, de Shu sokszor folyamodott ehhez a módszerhez akkor is, amikor könnyen győzedelmeskedhettek volna. Mindezt pedig csak azért tette, mert nem akarta bántani a mobokat, akiket szegényeket csak a rendszer kényszerített arra, hogy felvegyék vele a harcot. Persze hála a helyismeretének, az első szinteken erre már nagyon ritkán került sor. Amikor a lovag a gyűrűt is észrevehetően inventoryába suvasztotta, Shu egy picit megcsóválta a fejét, de mivel még meg volt az esélye annak, hogy a férfi majd esetleg kiplakátolja a szerzeményét, hogy megtalálja a tulajdonosát, így nem szólt semmit. Timidust pedig még ennyire sem érdekelte a dolog, hiszen a finders keepers elvet követve a tárgy már a becsületes megtaláló jogos tulajdonává vált. Ellenben az, amit Kincaid ezután a cselekedete után mondott, már fölöttébb érdekelték. Nem szerette, ha a beszélgetőpartnerei tudomást szereznek arról, hogy emberi szókincse még nem százszázalékos, így mint a legtöbb esetben, most is egy kérdő csipogással érdeklődött társánál az ismeretlen szó jelentéséről, amire Shu természetesen ugyanúgy a sárkány nyelvén válaszolt, hiszen ő sem szerette volna zavarba hozni, vagy leégetni a társát a lovag előtt. Beszélgetésükből Kin csak a hangsúlyok miatt érthetett valamit, ha akart.
-Mit jelent?
-Melyik?
-Három.
-Pet.
-Oh!

Ejtette ki a csodálkozó hangot Timidus, immár emberi nyelven, és hatalmas vigyor ült ki a pofijára.
-Tudtam én, hogy a lovagok kedvesek. Köszönöm szépen a bókot!
Rogyasztotta meg mellsőit a fiú felé, és jól megjegyezte magának a nevét. A sárkány boldog volt, hogy Shukaku, Anatole és Tachi és Hypnose mellé, talált egy ötödik személyt is, aki elismeri, hogy ő ugyanolyan létező, mint ők maguk. Így már sokkal többre emelkedett az ezt elismerők száma, mint az egyetlen Bunkó száma, aki ebben kételkedni mert. A megállapítását a következőkre alapozta:
~Öntudatos kis jószág. Most már azt is tudom, hogy a jószág az petet jelent, én pedig ugye pet vagyok. Az öntudatos, az pedig azt jelenti, hogy öntudattal rendelkező. Márpedig a Bunkó pont ezt kifogásolta, de most már a lovag is ezt mondja, ráadásul neki van annyi esze, hogy ezt pár perces ismeretség alapján kijelentse. Azt mondjuk nem tudom, hogy miért gondol picinek, de Shu szerint ezt sokszor használják az emberek kedveskedésként. Biztosan ő is úgy értette.~
Timidus az öntudatosságát természetesen Shukaku miatt tudhatta magáénak, aki a petet egyáltalán nem úgy kezelte, mint a legtöbb idomár. Amíg Peter a lányának nevezte Hisamét, ami ugye szintén egy alá-fölérendelt kapcsolatot jelentett, Shu teljesen egyenrangú félként állt a barátjához, aki pedig azáltal, hogy legtöbbször ő mentette meg a lányt, illetve mindenki mást is, aki éppen a közelben volt, így még kissé mások fölé is helyezte magát. Ez alól eddig egyedül Álomkelő volt kivétel, aki kivívta a sárkány megbecsülését. Ő volt az egyetlen, akire Timidus esetleg még hallgatni is képes volt abban az esetben, ha nem egyezett volna a véleményük. Persze a lovag minél többet beszélt, annál jobban alátámasztotta a sárkány gondolatait, és annál szimpatikusabbá vált a szemében, de Shukakuéban is.
-Igazából… nem hiszem, hogy szerencse. Kayaba bácsi intézte úgy, hogy mellém Timidust ossza, amikor beléptem a világába.  
~Vajon megköszönhetem elégszer a kedvességét és azt, hogy ennyire tökéletesen személyre szabta nekünk a világot? Hihetetlen, hogy mennyi mindenre gondolt.~

Timidus is bólintott. El volt ragadtatva a fiútól, és már tervezgette is, hogy miként dörgöli a szavait Alex orra alá. Elhatározta, hogy majd megkéri Shut, hogy írjon pár hangrögzítő kristályt, hogy az ilyen eseményeket rögzíthessék, hiszen a Bunkó még arra is képes lenne, hogy azt állítsa, hogy Timidus hazudik. Persze abban az esetben elvinné őt a lovaghoz, hiszen most már a nevét is tudja. A pet már eddig is úszott a boldogságban, de ami ezután jött… ez a fiú már majdnem olyan kedves volt, mint Tachi, akit Timidus az udvarlójának könyvelt el.
-A Young Justice tagjai vagyunk.
Húzta ki magát Shu, majd persze Timidus is, aki gyorsan hozzátette.
-És igen, van egy frontharcos idomárunk. Peternek hívják, a társa pedig Hisame.
~Igen… frontharcos idomárunk. Azt már annyiszor mondták, hogy én Shu petje lennék, és mindig ki kellett őket javítani… de olyat még senki nem mondott, hogy nekünk lenne idomárunk. Kincaid ennyire ismerné Petert, hogy tudja, hogy már részben átvettem a céh irányítását?~

Shu persze elkapta ezt a vigyort, és érezte azt is, hogy a sárkány mennyire kihangsúlyozza a mondatban a birtokosságot, így gyorsan rendbe tette a kialakulóban lévő képzavart.
- Peter és Hisame. Igen. Ők a céhvezérek. Talán… ismeri őket?
~Persze, hogy ismeri. Különben honnan tudna ennyit az öntudatos sárkányokról?~
Legyintett a farkával Timidus, aki biztosra vette, hogy ha valaki mellett még a lovag elsajátíthatta ezt az ismeretet, az csak Hisame lehetett. Persze ő másképpen volt öntudatos mint ő, ráadásul még kapkodott is… sokszor… de ettől függetlenül Timidus továbbra is a legjobb barátjának tudhatta be a fajtársak közül.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Vas. Márc. 16 2014, 10:04

Nem éreztem magam felesleges harmadiknak ebben a beszélgetés, hiszen ahogy mondtam is: ez egy beszélgetés volt, és mivel két karakter között zajlott, ezért minden bizonnyal fontos tényezője voltam, mégis úgy éreztem, hogy nélkülem is találna témát az idomár és sárkánya. Vagy ahogy ezt a párost eddig megismertem: a sárkány és az idomárja.
Nem volt kétségem róla – biztosítottam őket arról, hogy igen, magas szintűnek is látszanak. Minden bizonnyal… Nem. Az ilyen korú lányok, amennyi ő is lehet, nem szoktak túl magasra emelkedni. Legalábbis egyedül biztosan nem. Minimum egy céh kell, hogy istápolja őket, méghozzá állandó jelleggel: a csapat mindig legyen körülötte, ne engedje el egyedül sehová. Fontos! Különben bármibe belefuthat aprócska védettjük. Nem csak attól kell félni, hogy túl magas szintű területen próbálja izmosítani magát, hanem a többi játékostól is meg kell védeni. Ha úgy tetszik: a cukros bácsiktól. Még itt is vannak ilyenek.
Ez a Young Justice nagyon… – A szavakat kerestem. Azt akartam volna mondani, hogy „nagyon vigyázhat a tagjaira”, aztán jobbnak láttam máshogy csomagolni a témát:
Nagyon összetartó csapat lehet. – Egyik lábamról a másikra álltam.
Le a kalappal a vezetés előtt, ha úgy képes fenntartani ilyen idomárokat, hogy közben még az új szintekre vezető kapukat is nyitogatja. Peter kapott egy plusz pontot a szememben. Ez a lány pedig – terelődött a figyelmem immáron sokadszor az idomárra, ahogy a petjével kommunikál – igen különleges.
Egyszerűen nem tudtam nem észrevenni a csipogásokat. Nem először csinálták, és láthatóan céllal, csak nekem nem esett le, hogy mi is történik egész pontosan. Azzal, hogy próbáltam rájönni, milyen célt szolgálhat fura beszélgetésük, csak saját magam zavartam össze. Nem értettem, hogy miért van szükség ezekre a csipogásokra. Vagy hogyhogy a lány is így csinál? Felmerült bennem a gyanú, hogy ilyenkor privát beszélgetést folytatnak, és ez csak tovább erősítette bennem az érzést, hogy felesleges harmadikja vagyok ennek a párbeszédnek.
A bossokról ismerem őket. Bár elég jellegzetesek ahhoz, hogy ha bárhol máshol is találkozzak velük, akkor egyből rájuk ismerjek – mondtam. Tekintetem Shukaku és Timidius között járt. Idomár és bestiája. Ugyan ez a felállás Peterrel és Hisamével. Kérdés fogalmazódott meg bennem:
Csak idomárok vannak a céhetekben?
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Vas. Márc. 16 2014, 11:22

Timidus bólintott egy nagyot, és örült annak, hogy olyan beszélgetőpartnerrel futott össze, aki azonnal meglátta a nagyságát és az erejét, és nem kellett legyőznie vagy megfutamítania ahhoz, hogy felismerje, hogy igen, ők valóban magas szintű harcosok… illetve legalább is Timidus mindenképpen. A megállapításnak Shu is nagyon megörült, de ő inkább annak, hogy ha a fiú valóban elhiszi, hogy tényleg erősek -amit egyébként egyre jobban feltételezett maga a lány is, visszagondolva a múltbeli eseményekre-, akkor még nagyobb biztonságban lehetnek, mint eddig. Azt, hogy Kincaid egy kis rövid gondolkodási időt tartott a szavai közben mindketten felfigyeltek, de rosszat egyikük sem gondolt, és természetesen erre a megállapításra is egyetértően bólogattak.
-Igen. Azt hiszem, hogy még csak az Artes lehet ilyen összetartó, mint az a céh, ahol mi vagyunk.
Shu nem szerette úgy használni a kifejezést, hogy a „mi céhünk”, hiszen neki aztán igazán nem állt semmilyen tulajdonában a céh, maximum annyiban, amennyi betett aranyából néha fejlesztgettek, de nem gondolta, hogy az olyan nagyon sok lehet. Ezután halkan kuncogni, kezdett, ahogy visszagondolt azokra a pillanatokra, amikor Peter… egyszerűen csak Peter volt, önmagát adta, és nem akart vezérként viselkedni. A lány nagyon kedvelte a céhvezért, aki igazi gondoskodó típus volt, és mindig lehetett hozzá fordulni. Hisame pedig… hát igen… a jellegzetes egy elég pontos kifejezés, így Timidus is elismerően füttyentett, de azért elgondolkodott a szavak jelentésén.
~Bárhol is találkozzak velük, akkor egyből rájuk ismerjek. Tehát… van olyan, hogy találkozunk valakivel, és nem ismerünk rá? Mint azon a jelmezbálon? Én eddig mindig mindenkire ráismertem, akivel eddig találkoztam, de ez a fiú még Hisame és Peter nevét is elfelejtette. Hát… így mondjuk tényleg nem csodálkozom.~
A kérdésre Timidus elvigyorodott, és Kincaid tanúja lehetett egy olyan eseménynek, ami csak ritkán esett meg a páros életében. Timidus tudott volna mit mondani, de inkább csöndben maradt, és hagyta a társát beszélni.
-Nem, nem csak idomárok vannak a céhben. Ott van Jay is, aki Chan párja, és ő például kardforgató. De… rajta kívül valóban petek és idomárok vannak a csapatban. Ugye van Hisame és Peter, Álomkelő és Chancery, Falcó és Utahime és…
-…és mi.
-Igen. És még mi. Peter nagyon okos céhvezér, és tudja, ha idomárokból állítja össze a csapatot, akkor egy tag felvételével rögtön két segítőt szerez a céhnek.
-Igen. Ráadásul Álomkelő és én egy remek csapatot is össze fogunk tudni hozni lassan, és akkor végre ütőképes is lesz a céh…

No igen… ezt még természetesen hozzá kellett tenni. Fontos volt, hogy az azért leszögeződjék, hogy ki miatt is olyan eredményes ez a kis csapat, mint amilyen. Amióta Timidus megérkezett, nőtt a taglétszám is, és a céh is sokat fejlődött, ráadásul már a felbomlás miatt sem kell aggódniuk. Persze a sárkány mindezért nem várt köszönetet… egyelőre.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Vas. Márc. 16 2014, 11:44

Bevallom: az, hogy a céhre rákérdeztem, csak egy illedelmes gesztus volt. Ha úgy tetszik, trükk ahhoz, hogy kis időt kapjak még. Mert… Nem egészen azzal a céllal indultam útnak, hogy aztán két idegennel beszélgessek. Még mindig feltett szándékom volt, hogy kifussam magam. Miért is…? Oh, igen, a sok-sok kavargó gondolat miatt.
Észre se vettem, hogy Timidiust bámulom. És akkor egyszer csak beütött a megvilágosodás:
Engem egy aranyszínű majom kísért mostanában. Korábban csak egy pillanatra láttam, de ma is vele álmodtam. Jártam a 11-es szinten, ott rengeteg a majom, de nem találkoztam vele. Ritka mob lehet, az volt a tippem. Vagy mit gondolnátok ahhoz, hogy egy pet? – vetettem fel. Egészen felizgatott a téma.
Nálatok ezek szerint sok az idomár, és van egy kardforgatótok. De akkor nincs neki petje, igaz? Vagy van valaki, aki egyébként… tudom is én! Harcművész volt mondjuk egyébként, de aztán belecsöppent az életébe egy különleges mob. – Izgatottan vándorolt a tekintem egyikről a másikra. Aztán újra végiggondoltam, hogy miről is beszélek, és…
Hülye ötlet, igaz? – kámpicsorodtam el.

Nem is olyan régen még sokat foglalkoztam alacsonyabb szintű játékosokkal, így elég jól ismerem, hogy melyik kaszt milyen előnyökkel és hátrányokkal indul alapvetően. Péterék csapatába viszont csak néhány boss-szal ezelőtt csatlakoztam. Én…Én nem tudom, hogy mit mondhatnék még – valahogy így tudtam volna még befejezni ezt a mondatot. Ez a lány (és nem mellesleg a sárkánya is) rengeteget beszélt, tulajdonképpen már ismertem a sárkánnyal közös múltjukat, a céhük történetét, a vezérükről is meséltek. Úgy éreztem, hogy adósuk vagyuk néhány sztorival én is. Viszont… Nem, egyáltalán nem kívántam jobban kiadni magam nekik. Ráadásul, idegesen doboltam leengedett kezemmel bőr övemen, céllal vágtam neki az erdőnek, és bár valamiért fejben összekötöttem ezzel a párossal a harmat gyűrű megszerzését, mintha nekik köszönhetném ezt, mégis csak tovább akartam volna menni.
Ti egyébként mit csináltok itt? – kérdeztem. Mielőtt válasz érkezett volna, zavartalanul folytattam is:
Legalább induljunk el, ne ácsorogjunk itt, hmm?
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Vas. Márc. 16 2014, 12:56

Ha Kincaid nem is vette észre, hogy a sárkányt bámulja, Timidusnak természetesen feltűnt, és egyáltalán nem zavarta. Valahogy természetesnek vette, hogy az embereknek tetszik a látványa… Utahime is azt mondta, hogy azok a petek különlegesebbek, akik nincsenek a kinti világban, és az emberek szívesebben legeltetik rajta a szemüket. Ő meg ugye még azon túl is az egyik legszebb a fajtájából… teljesen érthető volt a fiú reakciója.
Shu a fura kérdésre picit összevonta a szemöldökét, majd hátrébb is lépett kettőt, és onnan nézett a férfira.
-Maga most… szórakozik velem? Ismeri Peteréket, ráadásul a bossharcokról, tehát biztosan nem lehet kis szintű. Azt még megértem, hogy egy egyes szintű valakinek nincsen könyvecskéje, de hogy magának sem...
~Az emberek tényleg ennyire keveset foglalkoznak a petekkel és a mobokkal?~
-Vagy… maga nagyon jól tudja, hogy ki is vagyok, és most élcelődni akar azon, amit csinálok itt…

-És… ha tényleg nem tudja?
-Az… az szomorú…

Sóhajtott a lány, és elővette a bestiáriumot, valamint a füzetét is, és az elsőt felmutatta.
-Ezt a könyvet teljesen ingyen be lehet szerezni a városban. Le van írva benne, hogy az Arany Majom, vagyis a Mester a legeslegritkább pet mind közül. Legendás. Azok a majmok, amiket ön látott, mobok, és megtalálhatóak a kettes szinttől a tizenötös szintig.
Sorolta az információkat természetesen fejből, de a következő kérdésre ismét elakadt egy picit a szava. Az még rendben is lett volna, hogy a férfi nem ismeri a peteket… illetve dehogy lett volna rendben, de az idomár már látott ilyeneket, nem tartotta teljesen elképzelhetetlennek. De a második kérdést már egyáltalán nem értette.
-Hát… harcművész az nem. És mob sem… de Hinari például kardforgató és ő mellette ott van Nestor. Vagy Anatole mellett Aldo, vagy Alex mellett a Kajmánka vagy… szóval nem csak akor kerülhet valaki mellé pet, ha idomár.
-Meg ott van az idéző is.
-Igen… ő meg Fantomok után kutat, és ha válaszol a kérdéseikre, akkor mellé állnak. De… ha már „véletlenül” szóba került…

Shu hangjából teljesen kihallható volt az irónia, éppen csak a kezeit nem emelte fel, hogy ujjaival mutassa az idézőjeleket is a véletlen szó körül. Valahogy elképzelhetetlennek tartotta, hogy egy különleges petetekkel álmodó és fantomokat kergető valaki pont csak úgy véletlenül belefusson, amikor ő is éppen egy fantom után koslat. Pont őbelé, aki talán a legeslegjobban ismeri a peteket. Lassan azt kezdte hinni, hogy valaki a céhből irányította hozzá a lovagot, mert az éppenséggel a céhházban nem találta meg, és a férfi most jót mulat azon, hogy ilyen rejtélyesen vázolja fel azt, hogy tulajdonképpen kérdezni akar valamit tőle. Persze nem lett volna meglepő, hiszen a felnőtteknek derogál megmondani egy gyereknek, hogy valamit nem tudnak, és esetleg az ő segítségére van szükségük. Emiatt még csak nem is haragudhatott Kincaidra, hiszen mindössze olyan volt, mint általában az összes többi felnőtt.
- …mi is éppen egy új mobot szeretnénk felkutatni. Állítólag itt él a ködös erdőben az egyik tóban vagy mocsárban. Kelpienek hívják. Gondolom hallott már róla…
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Vas. Márc. 16 2014, 13:19

Talán nem kellett volna ennyivel elintéznem, de csak legyinteni tudtam arra, amit a lány mondott. Nem becsmérlésből, tényleg, de ugyan már! Nem tartottam túl reálisnak: mit keresne az én fejemben egy ilyen állat, legendás pet?
Hogyne, igen. Hallottam róla, igen – kellemetlenkedtem, és bár nem bólintottak rá sétálási felajánlásomra, de azért részemről csak elindultam. A lány is hátrább lépett, rajtam ne múljon, ha távolodni akarunk egymástól. – Két lábon járó történelmi enciklopédiák vagytok – próbáltam elütni kis dicsérettel a leintésem élét. Igen, olvastam anno azt a könyvet, sőt vannak fejezeteket, amikhez még a játék kezdete előtt én adtam le javaslati jegyet, és úgy bővítették. Az volt a hivatalos tájékoztató, abból született később a kezdők kiskönyve.

Hallgattam, amit mondd, de nem igazán jutott el az agyamig. Nem erre voltam kíváncsi, nem vegytiszta információkat akartam hallani, nekem most támogatás kellett, hogy nem bolondultam meg. Fura álmokat álmodok. Hát, azt hiszem, ezt az egészet túlmisztifikálom.
Az viszont meglepett, hogy ez a lány mennyire a szilárd tényekre támaszkodik.
Nem akarlak megbántani, de ezt most hagyjuk is! – próbáltam rövidre zárni a vitát, és egyben beléfojtani a szót. Aztán… csak szöget ütött a fejembe, amit mondott. Szemöldököm felszaladt, csak visszanéztem rá.
Kelpie? – ízlelgettem a szót. Nem volt ismerős, és ezt meg is mondtam kerek-perec:
Nem ismerem. Inkább azt mondd, hogy mi volt a quest-név, amivel bevállaltátok a felkutatását? – kérdeztem elgondolkozva. Biztos voltam benne, hogy nem csak elindultak a nagyvilágban. Úgy is bele lehet futni néhány küldetésbe, hogy csak akkor jössz rá, hogy azt teljesítesz, amikor egy miniboss megölése után felugranak a jutalmak és a további tájékoztató, de azért érdemes volt tudatosabban menni.
Nem vagyok járatos ezen a szinten, lejjebb jobban kiismerem magam. Ti tudjátok, hogy merre lehet? – Lényegében véve kértem néhány kapaszkodót magamnak.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Vas. Márc. 16 2014, 14:05


~Leintett. Most tényleg leintett? Komolyan? Ő is csak ugyanolyan mint a többi felnőtt. -.- Biztosan megválaszoltam a kérdését, szóval már nem kell neki a segítségem, és most úgy csinál, mintha nem is segítettem volna semmit. Hát mesés… pedig olyan kedvesnek tűnt az elején.~
Shu nem is akart mát az idegen után menni amikor az elindult, de mivel a férfi kérdést intézett felé, így kénytelen volt válaszolni. Azért, mert vele nem udvariasak, ő még ugyanúgy az marad. Nem fog lealacsonyodni mások szintjére. Lenyelte a durcáskodást, és újra szépen magyarázni kezdett.
~De… nem. Nem történelmi enciklopédia. Kelpie mitológiai lény az állatok pedig etológiai enciklopédiában lehetnek benne. Nem… ő tényleg nem tetteti. Tényleg nem csak gonoszkodik velem, hanem egyáltalán semmit nem tud ezekről a dolgokról. Hát… akkor… akkor végül is csak segítenem kell neki…~
-Nem… nem bántódtam meg. Csak… ha konkrétabban el tetszene mondani, hogy mit is szeretne tudni, akkor esetleg könnyebben tudnék segíteni. Sok mindent felírtam a füzetembe az állatokról, és ha nem is jutna minden eszembe azonnal, akkor kikereshetem. De megnézhetjük a könyvtárban is. Kelpie pedig egyébként egy vízben élő lódémon a kelta mitológia szerint. És…

Inkább úgy döntött, hogy előveszi a magával hozott mitológiakönyvet, és felütötte a megfelelő oldalon, majd a férfi elé tartotta. Természetesen a könyvtár tulajdonát nem nyomta csak úgy holmi idegen kezébe, akkor sem, ha azt állította magáról, hogy ismeri Peteréket.
~Na igen. Újabb buta feltételezés.~
Ezúttal már tényleg büszkén kihúzta magát, és határozottan megrázta a fejét.
-Nincs semmilyen quest név. Nem azért jöttünk ide, mert valami buta feladat azt mondta. Magunktól jöttünk ide, mert szeretnénk megnézni, hogy milyen mobok élnek itt, felfedezhetünk-e újabbakat, és esetleg ha még Kelpie is itt van, akkor őt is meglátogatjuk.
-Hát… igazából én miattad jöttem ide, nem magamtól…
-De nem is a quest miatt.
-Nem. Nem amiatt.

~Az öntudatos lények képesek maguktól dönteni, és nem csak a questek után mennek. Van, akik parancsolnak, és vannak, akiknek parancsolnak. Mindenkinek megvan a maga helye.~

Sütkérezett még mindig Timidus a dicséretben, Shu viszont egyre inkább úgy érezte, hogy újra csak egy szűklátókörűség hentelős és grindelős játékossal futott össze, akinek csak a teljesítés a lényeg, és nemsokára elkerülhetetlenül bekövetkezik az a rész, amikor ő hülyének lesz nézve, mert nem úgy játssza a játékot, mint a többiek. Erre persze minden alkalommal felkészült, amikor ismeretlenekkel kezdett beszélgetni, de azért mint illedelmes valaki, még válaszolt az utolsó kérdésre.
-Folyók és tavak közelében lehet vele találkozni.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Vas. Márc. 16 2014, 14:42

Elgondolkozva figyeltem a lányt. A köd úgyis oszlani kezdett körülöttünk, ahogy a nap lassan erőre kapott. Sugarai átragyogtak a fehér felhőn, ami az erdőt belengte. Már tisztán láttam az utat is, amiről letértem erre. Viszont ha a másik irányba néztem, az erdő mélye felé, akkor a köd masszívan tartotta magát. Biztos voltam benne, hogy később is maradni fog, legalábbis délig még biztos bírja. Lopva felpillantottam a képernyőm jobb felső sarkába, ahol az időt láthatom. Már lassan megérkezhettek mások is, és akkor nem fogunk ketten, békésen elbeszélgetni.
Valami megmozdult bennem, ahogy a lányt hallgattam. Régen is így működtek a dolgok: elkísértek kisebbeket. Én védtem őket, tehát gyakhattam, ők pedig mentek, ahogy tudtak. Hátvédnek meg-megfeleltek.
Rendben van, remek örző-védő szolgáltatásaim vannak… – kezdtem bele a megszokott marketinges szövegbe, hogy némi pénzért cserébe még én arathassam le a szerzett különleges küldetésük szörnyeit és jutalmait. Hiába, a beidegződés még mindig működik. Rolling Eyes Úgy értem… – Mármint, ha nem bánjátok, akkor szívesen veletek mennék. Legalább amíg tart a köd, nézzünk utána. Hátha veletek a sárga… majommal is összefuthatunk – kacsintottam rájuk. Hogy szívből? Nem.
Nincs térképem még erről a tájról. Ha neked van, elirányíthatnál. Érdekes hangzik ez a Kelpie. Azt mondtad, vízben élő lódémon? Elmondod, hogyan kell őt elképzelni? – csacsogtam. Hogy miért? Mert ennek a napnak már úgyis lőttek. Tegnap ugyan ilyenkor ült le mellém az artes-es Alex, és tömte tele a fejem baromságokkal. A futás nem segített, amíg itt álldogáltunk, visszatöltődött a pontjaim nagy része is. Abban reménykedtem, hogy ez a kis kaland talán negálja a korábbi eseményeket.
Tegnap találkoztam egy érdekes fiúval. Alexnek hívják, ő is frontharcos, mint Peter. Ismeritek? Volt egy érdekes beszélgetésünk… – vetettem fel ad hoc jelleggel. Meg… Igazság szerint az idomárpáros tudálékossága is zavarba ejtett, és szerettem volna kicsit emberibb vizekre terelni a témát, hogy ne érezzem magam fogyatékosnak mellettük.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Vas. Márc. 16 2014, 15:26

Timidus mindössze felvonta a szemöldökét –illetve ahhoz hasonló arcmimikát mutatott be, de szemöldök híján-, majd őszintén elnevette magát a felajánlkozáson.
-Őrző-védő? Majd összehozlak Vezérrel. Remek párt alkotnátok. Szerintem egyszerűen maradj mögöttem, és akkor megvédelek.  
Oké, hogy kedves volt a fiú, és még azt is tudta, hogy miképpen állnak a dolgok a petekkel kapcsolatban, de láthatóan arról megfeledkezett, hogy azért Timidus mégis csak egy sárkány, ő pedig egy ember. Ez egy nagyon fontos különbség volt, és ennek a fontos különbségnek hála a pet sokkal alkalmasabb volt védelmi feladatok ellátására.
-Természetesen nem bánjuk. Ha velünk szeretne tartani, akkor nyugodtan… és köszönjük szépen, hogy felajánlotta a segítségét, de tényleg nem lesz rá szükség. Van nyomkövetés jártasságom, tehát nagyjából meg tudom saccolni, hogy melyik csapásokon és mikor járkálnak a mobok, így nem kerülünk az útjukba. Ha pedig mégis, akkor észlelésem is van, tehát előbb ki tudunk térni az útjukból, minthogy meglátnának minket. Ahogy például önnel is csináltuk. Sokkal hasznosabb, mint felesleges harcokba keveredni.
Mosolyodott el biztatóan, majd el is indult az egyik irányba, folyamatosan a térképet figyelve.
-A Mestert pedig egyébként nem hiszem, hogy meg fogja találni. Ő egy régi idomár mellett volt, de azt hiszem, hogy már meghalt. Legalább is ezt beszélik. Igyekeztem utánanézni az összes híresebb pet sorsának, de csak szóbeszédek vannak, meg az, hogy ekkor és ekkor látták utoljára. Semmi hiteles adat…
Megcsóválta a fejét. Nagyon nem szeretett informálatlan lenni. Ezért is dolgozott azon, hogy minél többet és többet derítsen ki a mobokról és a petekről, így másnak ne keljen ilyen kényelmetlen érzésekkel tépelődniük. Persze ha valaki még ahhoz is lusta, hogy a bestiáriumot felüsse… de az már más tészta. A lány most már tudta, hogy végig nyugodtnak kell maradnia, ha már maguk mellé vették a lovagot. Azon sem csodálkozott, hogy a férfi nem pislantott át a másik oldalra, amikor elé tartotta a könyvet, így még a képet sem láthatta… abban sem volt biztos, hogy a szöveget elolvasta egyáltalán, így hát inkább elmondta neki ő. Újra.
-Kelpie egy ló, aki a vízben él. Egy démon. Egy nagyon erős és hatalmas lódémon. A sörénye égszínkék, bőre hideg, és sikamlós mint a fókáké. Csinos lányokká alakul, hogy bevonzza a férfiakat, vagy ló formájában megbabonáz, hogy ráülj a hátára, amiről azután nem tudsz leszállni, ő pedig lehúz a víz mélyére, ahol felfal. Sokszor ábrázolják sellőként is. Persze ez valószínűleg csak mese. Nem is konkrétan ő miatta jöttem ide, az csak egy nagy plussz, ha véletlenül vele is találkozom. Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy milyen fajta mobok élnek itt. Nagyon örülnék neki, ha ismét én fedezhetnék fel egy új állatkát.    
A sárkány, aki eddig csak szótlanul ballagott mellettük, Alex nevének említésére elhúzta a száját, és együtt érző hangvétellel szólalt meg.
-Sajnos ismerjük. És… igen… minimum érdekes. Gondolom neked is sok mindent hadovált össze…
-Timidus!
-Ha egyszer igazam van…
-De… nincs igazad. Alex egy kicsit… durcás néha… és nehezen ért meg dolgokat, mert makacs. De nem feltétlenül kell mindig rosszra gondolni.
-Oké-oké! Egyébként… neked azt füllentette, hogy frontharcos? Nem kell ám mindent elhinni neki. Előlem például bemenekült egy üzletbe, védett területen, ráadásul akkor még kisebb is voltam. Mondjuk ő állítólag érzi a fájdalmat… úgy én is elmenekültem volna. A fájdalom nagyon nem jó érzés.

Ingatta a sárkány a fejét, és talán életében először egy pici együttérzés fogalmazódott meg benne a szöszi fiú iránt.
-Lehet, hogy emiatt ilyen ijedős. Nem akarja, hogy fájjon neki… bár sokkal kevesebben bántanák, ha nem lenne bunkó…
-Timidus! Elég legyen! Azt sem tudod, hogy mi volt az az érdekes beszélgetés. Lehet, hogy tényleg érdekes.

Nézett a férfira várakozóan, bár a hanghordozásából ő sem reménykedett abban, hogy Kincaidnak annyira pozitív véleménye lenne a fiúról, hogy azzal még Timidust is meggyőzhetné.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Hétf. Márc. 17 2014, 09:58

Vezér, Álomkelő – az ilyen és ehhez hasonló nevek mér egész beszédesek voltak, és el tudtam könyvelni őket úgy, mint petnevek. Sok másikat azonban, akikre korábban hivatkozott, nem ismertem, és nem is tudtam hirtelen hova tenni. Egyre idegenebbnek éreztem magam, minél többet beszélgettünk. Nem volt ez így jól…
Meg kellett állapítanom, hogy ez a lány, és a bestiája tényleg nem lehet túl magas szintű. Ha annyira nem konfrontálódó jellemek, mint ahogy most beállítják magukat, akkor már értem, hogy miért is nem harcolnak Peterék mellett a bossokon. Másrészről viszont valószínűsítettem, hogy nekik ez a technikájuk az életben maradáshoz. Mindenki más módon tudja fenntartani magát Aincradban, itt, ahol még az embernek is lehet ember a farkasa. Ha ennek a lánynak így sikerül, akkor így sikerül. A lényeg, hogy ragaszkodjon az életéhez.
Nem is értem, miért kerülitek el a vadcsapásokat. Timidius egyetlen harapása elég lehet a mobok ellen. Én már csak a maradék életmorzsáikat csipegetném le. Mit szóltok? – ajánlottam fel széles kézmozdulattal egy olyan utat, amit a lány láthatóan éppen most tervezett elkerülni. Földesre járt vékonyka kis csík volt az erdő sűrűje felé. Igazság szerint egyáltalán nem akartam, hogy arra menjünk. Féltettem a lányt. Vele megint a saját apróságaim között éreztem magam.

Bevallom, a Mester neve nem maradt meg az emlékezetemben, így először nem is tudtam, hogy kiről beszél. Már épp rá akartam szólni a lányra, hogy hanyagoljuk már a témát – szörnyen untam! –, de aztán hagytam csak, hadd csacsogjon. Addig is… Én is élesítettem az érzékeimet. Lopakodásom nem állt az elérhető maximumon, de egyelőre nem is volt szükségem rá. Nem volt célom hirtelen eltűnni a lány mellől.
Nem nagyon fogsz felfedezni új állatot, ha elkerülöd őket – kotyogtam közbe félvállról Shukaku történetébe Kelpie-ről. – Pedig velem igazán magunkhoz csalogathatnánk. Csali lennék – mosolyogtam. Kicsit fáradtan. Kezdett beütni a krach. Nagyjából 24 órája – ennyi időt számoltam, hogy nem aludtam.

A szeme dörgöltem, miközben próbáltam bármi érdemleges választ adni Alex-szel kapcsolatban. Most mégis mit mondjak? Láthatóan nem sikerült a kedvükben járnom a témaválasztással. Felmerült bennem a gondolat, hogy akkor érdemes-e még néhány kört futni körülötte. Nem akartam senki illetlen vagy különleges, furcsa viselkedése miatt tartani a hátam. Az ilyen társasági felelősségvállalások nem az én asztalom.
Annyit azért be kell látnotok, hogy aki bosson harcol, arra bizony nem főben járó bűn frontharcosként hivatkozni – intéztem a szavaimat az idomárlányhoz. Elég racionálisnak tűnt eddig ahhoz, hogy felfogja, mit is akarok ezzel mondani. – És egyébként is. Amíg Te nem vagy ott velünk a bossokon, vele is be kell érnünk – lestem a sárkányra elégedetten. Érdekelt, hogy kibújik-e a szög a zsákból.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Hétf. Márc. 17 2014, 13:25


-Az már igaz!
Füttyentette a sárkány, és ő is sóvárgóan nézett a csapás felé. Még Shu is odasétált, leguggolt, nézegette, picit megkaparászta az avart, bekukkantott a bokrok alá, majd megcsóválta a fejét.
-Biztosan nem négylábú állat járja ezt az utat, de ez egy jól kitaposott, ismert csapás. Valószínűleg a játékosok vagy az NJK-k használhatják, ha járnak erre. Vagy esetleg még az elfek. A lényeg, hogy egyik sem állat, tehát nem is szeretném őket se lerajzolni, se zargatni.
-És azokra nem lehet vadászni?
-Elfekre?
-Nem, majd az emberekre…
-Elfekre nem vadászunk. Ők a természet védelmezői, és már így is elég szomorúak azért, mert pusztul az otthonuk. Még szerencse, hogy itt nem lehet beépíteni az erdőket. Örüljünk neki, hogy beengedtek minket ide, és ne akarjuk őket megzavarni…
-Oké… de ha ránk támad?
-Nem fog, amíg elkerüljük az ő útvonalaikat.

És miután levonta ezt a következtetést, Shu felált, leporolta a ruháját, körbenézett, majd folytatja az útját a jól láthatóan játékosoknak kialakított úton.
-Az új állatokat nem kerülöm el. Őket nem is tudom elkerülni, mert ismeretlenek. Nem tudom, hogy merre járkálnak, mik a szokásaik, és miként lehetne őket elkerülni. Ezért újak… még senki nem fedezte fel őket. Egyébként őket nem tudod csalogatni. Egyáltalán… ha azt sem tudod, hogy mit szeretnek, akkor mivel csalogatod? És hol? Most is csak feltételezzük a helyét Kelpienek. Ezért is tartunk az egyik forrás felé, ami jelölve van a térképen.
És már tovább is indult, magabiztosan, de azért mindig vigyázva, és szétnézve, hogy hova lép, mindvégig követve az utat.
-Én nem is mondtam, hogy Alex ne lehetne bossharcos. Biztosan elég erős hozzá, és…
-A bossharcokra akárki mehet. Még a kazamatákhoz is két idiótát küldtek, akik semmit nem értettek a csapatmunkához meg a taktikához. Az megy be a boss termébe, aki átfér az ajtón. Még akár Shukakut is odavihetném, ha megtisztítjuk az odáig vezető utat. Attól még senki nem lesz frontharcos, mert a fronton van. Az csak azt jelenti, hogy valaki volt olyan kedves, hogy igazi harcosok közé engedje. Ahogy Alexet ismerem elkezdett toporzékolni és megsajnálták…
-Timidus! Nem is ismered Alexet…
-Hát… de azt tudom, hogy velem sem mert harcolni, csak kiabált, utána pedig elrohant. Csak a szája nagy.
-Hát… izé…
-Na ugye! Én pedig azért nem segítek a többieknek, mert az ellentmond Shu érdekeinek. Márpedig én neki akarok jót. Még akkor is, ha így le kell mondanom a bossharcokról…

Timidus nagyot sóhajtott, Shu pedig bocsánatkérően és köszönetképpen rámosolygott a sárkányra.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Hétf. Márc. 17 2014, 14:21

Rá kellett jönnöm, hogy ideje átértelmezni a lány és a bestiájának kapcsolatát. Eddig azt hittem, hogy a pet – bármennyire is tudatos, önálló lénynek tűnt – mégiscsak adatok halmaza. Érzéseket nem érez, legfeljebb úgy csinál mintha, és viselkedése természetesen teljesen finomhangolt a lányéhoz képest. Persze nem teljesen úgy viselkedik, ahogy az az idomárjának jó volna, de senkinek sem kellemes, hogy elhagyja a komfortzónáját. Úgy gondoltam, hogy a pet erősíti a lány pozitív tulajdonságait, és több fronton gyengíti, ha úgy tetszik: támadja, a negatívokat. Állandó visszajelzés az egészséges fejlődéshez: ha ez így lenne, akkor máris jobban érteném, hogy kaphatta Shukaku Timidiust közvetlenül KA-tól. Már ha jól értettem persze a történetet…
Most viszont ez az elméletem megdőlni látszott. A lány láthatóan teljesen beleélte magát a játékba. Számára a moboknak azon túl, hogy ők mobok, más logikus okuk is van bántani minket. Nem tudtam elfogadni az elfekkel kapcsolatos teóriáját. Ezt viszont, természetesen, a világ minden kincséért sem mondtam volna el neki.
Timidus pedig, akit a rendszer generált, természetesen harcra volt programozva. Vagy saját maga, vagy a lány megvédésére. Így természeténél fogva ment volna küzdeni. Ahogy nagyjából minden pet, akit eddig ismertem. Programhibásak persze rendre akadtak, de a kivétel csak erősíti a szabályt.

Tisztában voltam vele, hogy egy nőtől nem illik ilyet kérdezni, de láthatóan akivel én sétáltam, az egy gyerek volt. Még ha felettébb érdekes is. Szerettem volna rendet vágni a fejemben futkározó vegyes gondolatok között, és voltam annyira fáradt, hogy a kérdés hamar kiröppent a számon:
Shukaku, akkor tulajdonképpen hányas szintű is vagy? – Inkább ez, minthogy elkezdjem fejtegetni, hogy bárki azért nem mehet boss-harcokra. Hogy szintkorlát lett felállítva, és bizony akárki nem vehet részt a csatában. És nekem egyre gyanúsabb volt, hogy fájó pont lesz a sárkánynál ez a téma. Ha olyan magas szintűek, akkor a 15-öt azért meg kéne ütniük. Később merült csak fel bennem, hogy talán Peter nem engedi őket harcolni ilyen fiatalon. Ez is logikus lehetőség volt, de mire idáig jutottam a kérdés már ott lebegett közöttünk.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Hétf. Márc. 17 2014, 16:17

Shu csak ment előre, igazából már nem is nagyon foglalkozott a férfival, hiszen az nem kérdezett tőle semmit. Legalább is semmi fontosat. Láthatóan nem érdekelték őt sem a mobok, sem a petek, sem Kelpie, sem az új állatkák felfedezésének a gondolata. A lány nagyon remélte, hogy megértette, hogy ő nem azok közé a játékosok közé tartozik, akik a pontokat és a jutalmakat kergetik, állandóan a fejlődésen izgulnak, és képesek egész nap grindelni csak azért, hogy még egy szintet ugorjanak. Persze arra már volt példa, hogy fél napot ültek egy helyben, hogy meglássanak egy ritkább mobot. Shu még küldetésre is csak akkor ment, ha valakit esetleg meg kellett védeni, vagy ha állatokkal volt kapcsolatos, vagy ha a céh kérte… vagy ha kényszerítették. Abból, hogy a fiú ezután sokáig csöndes volt, csak arra gondolhatott, hogy ezzel a tulajdonságával le is gyilkolta az egyetlen közös pontot, ami azon a feltételezésen alapult, hogy ugyanazon játékban vannak. Persze ez természetesen igaz volt, csak Shukaku éppenséggel teljesen másképpen élte meg és játszotta a világot, és ahogy őt nem érdekelték az általános játékkal kapcsolatos témák, úgy láthatólag az ő érdeklődési köre sem passzolt a fiúéhoz. Persze ez egy kicsikét zavarta, hiszen a hallgatás azt jelentette, hogy Kincaid már nem tud és nem is akar vele beszélni. Persze Timidusnak ez teljesen mást jelentett. Hallgatás beleegyezés. A lovag azért nem szólt semmit a monológja után, mert nem tudta összekaparni a szónoklat után romokban heverő érveit, és az azon hipotézisekből épített kártyavára, amit eddig a világról és a petekről gondolt, egy pillanat alatt összeomlott Timidus magyarázata után. Persze ez várható is volt, így picit sajnálta is a srácot, de hát az igazságtól, és önmaga butaságától senkit nem tudott megvédeni. Még ő sem. Egyszerre örültek annak, hogy a fiú hallgataggá vált, hiszen leszállt a hentelős témáról, és Timidusnak nem kellett még lejjebb tipornia az önbecsülését, de természetesen sajnálták is, mert azért voltak okos meglátásai a petekkel kapcsolatban, és még kedvesnek is tűnt. Shu már éppen ott tartott, hogy felhoz valami olyan témát, ami nem petes és nem is harcos… mondjuk a könyveket, amikor Kincaid újra szólásra nyitotta a száját. Rosszul tette, mert kiderült, hogy még mindig nem tudott elszakadni a számoktól, és nem hitte el, hogy azoknak semmi jelentősége nincs akkor, ha valaki nem akar kaszabolni, mint egyesek. Persze Shu is gyűjtögette a szinteket, hogy fel tudjon menni a következő emeletre az új mobok közé, és azért is, mert Timidus állandóan nyaggatta, de sohasem foglalkozott ezzel olyan görcsösen, hogy ezt hozza fel beszédtémaként. Rápislantott a sárkányra, hogy megtudja, szabad-e ilyen kaliberű hadititkot kiadni, mire Timidus egyértelműen megrázta a fejét.
-Az… az miért fontos? Illetve… nem is… az nem fontos.
Jelentette ki „magabiztosan”.
-Ha itt vagyunk, az azt jelenti, hogy tizenegy már biztosan.
-Yap! Egyébként miért árulnánk el, amikor még mi se tudjuk a te szintedet?

És a sárkány újra elvigyorodott. Tudta, hogy az információ értékes kincs. Kíváncsi volt, hogy a lovag kiadja-e.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Kedd Márc. 18 2014, 20:47

A lányhoz intéztem a kérdést, és ez akkor még jó ötletnek is tűnt, de rá kellett jönnöm, hogy igen könnyen megoldották, hogy a sárkány válaszoljon helyette: csak össze kellett nézniük, és máris szinte Timidius gondolatait hallotta elhangozni. Hát, az már legalább biztos volt, hogy tényleg alacsony szintűek. Vegyes érzéseim voltak ezzel kapcsolatban. Egyrészt megvolt a beszélgetésünknek az a pontja, ahol azt hittem, magas szintű és bizony ritka gondolkodásmódú szövetségesekre találtam bennük. Másrészről hamar rá kellett jönnöm, hogy ez a másság nem nagyon fogja közelebb hozni hozzám, és bár okos páros, de sokkal jobban bánnak egymással, mint a fegyverrel. Elgondolkoztam: vajon ha Timidius nagy szája nem volna, hogy magával húzza azért néhány harcba a lányt, hol tartanának? Valószínűsítettem, hogy akkor talán már találkoztam volna velük… pontosabban csak vele, a lánnyal, valamelyik alsó szintű JK-kal kapcsolatos kalandom során. Bár abban is biztos voltam, hogy a céh, ez a bizonyos Young Justice is jól ellátja őket exp-vel. Bele se gondoltam eddig igazán, hogy egy ilyen csapat erre is jó lehet.
Hát, a tizennegyedik bosson ott voltam, szóval legalább annyi biztosan – mondtam, és bár szívesen kacsintottam volna mellé a lányra, hogy értse a tréfát, ebben megakadályozott, hogy nem tudtam kacsintani. A való életben sem, de itt sem. Egyszerűen nem ment. Max tikkeltetni tudtam voltam a szemem, de az meg nem ugyan azt a hatást kelti, ebben biztos voltam.
Milyen messze vagyunk egyébként? – kérdeztem. Bevallom: csukódott le a szemem. Jól eldumáltunk a lánnyal, és… hogy mondjam? Megnyugodtam. Elálmosodtam. Megpihentek a gondolataim, mert jól elterelte őket a fura világlátásával. Az elfekkel, akik csak az otthonukat védik, és a lódémonokkal, amik a tengerek mélyén laknak. A lábam nehezült, pedig a kitartáspontjaim nem csökkentek le vészesen. Igen, ez lesz az, ezt kerestem az utóbbi majdnem másfél napban, ez az álmosság. – Az ott épp Kelpie-nek való tavacska, nem? – böktem fél szemmel a térkép egy közeli állóvíznek jelölt területére. Alig néhány percre tőlünk.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Kedd Márc. 18 2014, 23:09

-Hogy… a bosson?
Nézett fel érdeklődve a lány, és először egyáltalán nem esett le neki, hogy miért hozza fel ezt a lovag, így gyorsan magyarázni is kezdett. Természetesen mindent meg kellett magyarázni, hiszen nem akarta, hogy bármi is félreértés tárgyát képezhesse a későbbiekben, de azért nem eresztette túlságosan hosszúra a mondatait, hiszen volt egy olyan sejtése, hogy ez a fiú sokkal többet tud, mint amennyit mutat magából, csak valamiért értetlennek és butának igyekszik mutatni önmagát a lány előtt. Bár ennek okát még egyáltalán nem sikerült megfejtenie.
-Izé… mondtuk, hogy minket biztosan nem láthatott a bosson. Egyik bosson sem. Egyedül akkor harcolunk a mobokkal, ha véletlenül beléjük futunk, és megtámadnak minket. Sajnos arra vannak kényszerítve, hogy akkor is támadjanak, ha semmi esélyük nincsen. Mármint a nagyon kis szintek fölött. Szerencsére ott még nem támadnak meg, csak ha te is megtámadod őket. Magasabb szinteken azonban megtámadnak, ha beléjük futunk, és akkor sem szaladnak el, ha már nagyon vesztésre állnak. Persze… szoktunk nekik segíteni, és ha sokkal magasabb a gyorsaságunk, akkor mi szaladunk el, és ha elég messze kerülünk akkor már nem követnek, és akkor nem kell őket bántani.
~Oh… megint túl sokat beszélek… pedig nem is érdeklik az állatok…~
-Szóval… azért mondtam, hogy tizenegy már biztos, mert ugye itt tudok lenni. És csak akkor tudok itt lenni, ha már vagyok olyan magas szintű, mint az adott szint. Ez is nagyon okosan ki van találva.

Persze azt már nem részletezte, hogy miért van okosan kitalálva. Bólintott egyet, mintegy lezárásképpen, és gyorsan elkapta a tekintetét, újra a cél felé figyelve. Nem akart túl sokat fecsegni.
~Hmm… Timidusnak megint igaza volt. Ahogy mi is rákérdeztünk az ő szintjére, rögtön terelte a témát. Nem szeretné elmondani, hogy magas szintű, pedig biztos vagyok benne, hogy az. Ha a bossokon harcol, akkor legalább olyan szintűnek kell lennie, mint Alexnek. De… biztosan azért nem akarja elmondani, mert szégyelli magát, hogy mi alacsonyabb szinten többet tudunk a mobokról. Persze nem tudhatja a szintünket, de biztos nagyon alacsony szintűnek gondol minket, csak azért, mert gyereknek hisz, meg mert nem vagyok a bossokon. Pedig… tényleg csak a mobokról tudunk többet… és szívesen mesélnék neki még, ha kérdezne. Én… én csak azért tudott többet, mert nem igazán foglalkozom mással. Legalább azt igazán elismerhetnék néha a felnőttek, hogy egyvalamiben én is lehetek jobb. De nem… sohasem… inkább nem kérdeznek rá, és még ők sértődnek meg. Remélem azért őt nem sértettem meg… az nem lenne jó.~
Timidus persze nem gondolkodott el ilyen szinten, és nem foglalkoztatta ennyire a lovag lelki világa, mindössze azt tudta, hogy egy egyszerű kérdéssel elterelte a témát, megfélemlítette a lovagot, aki hirtelen már nem volt kíváncsi a szintjükre. A sárkány újra megvédte az információt, és ezáltal a lányt is. Feladat teljesítve.
Amellett, hogy Shu így elkezdett gondolkodni Kincaidról és a felnőttekről, megmosolyogtatta az az ellentét, amikor a lovag egyszer csak elkezdett mögötte feszengeni, és a hosszú utazásokról jól ismert „Ott vagyunk már?” kérdéssel előjönni. Persze ez egy kicsit megnyugtató is volt, és amikor még a helyes irányt is ő mutatta meg, ahova nem mellesleg tartottak… egyenesen arra… így ez nem igazán volt nehéz… Shu úgy döntött, hogy belemegy a játékba. Ha valaki okosabb akar lenni, akkor legyen. A felnőtteket is dicsérni kell néha, és nekik is szükségük van sikerélményre.
-Igen! Az tényleg jó lehet Kelpienek. Ezek szerint mégis érdekli a téma?
Nem… egyáltalán nem gondolta úgy, hogy érdekelné, de valamiért vele tartott. Talán még mindig valami fura kötelességként úgy érezte, hogy meg kell őket védenie a csúnya-gonosz moboktól, talán más célja is volt vele, de a lányt egyelőre nem zavarta a jelenléte, és igazából egy sajátos módon kellemes is volt… és persze mérhetetlenül furi, de még nem súrolva a creeepy kategóriát.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Kincaid Szer. Márc. 19 2014, 19:35

Zavartan néztem a lányra, ahogy a boss-szal kapcsolatban magyarázni kezdett. Felmerült bennem: talán átaludtam a beszélgetésünk egy lépcsőfokát? Nem értettem, mégis mivel érdemeltem ki az újabb információrohamot, amit a nyakamba zúdított.
Shukaku…! – Fel akartam hívni a figyelmét, hogy valószínűleg félreértettük egymást. Nem arra gondoltam, hogy én ott láttam volna a tizennégyes bosson (amit könnyű hangzásra összetéveszteni a tizenegyedik bossal), hanem szimplán arra, hogy én azon ott voltam, tehát olyan magas szintű minimum vagyok. Nem akartam túlragozni a dolgokat. Egyszerűen csak ugyan olyan választ akartam neki adni, mint amilyet ő kapott tőlem. Először szólni is akartam neki, hogy nem kell a szószaporítás. Aztán… Áh, hadd magyarázzon – döntöttem el, és tovább bóbiskoltam állandó csacsogását hallgatva. És egyébként is: valószínűleg sértette volna az önbecsülését, ha kiderül, hogy még ő is tudhat rosszul valamit. Például, hogy mit is mondott a másik. Egyébként is annál viccesebb volt hallgatni okos beszédét a rendszer belső logikájáról. Jól átlátja, azt meg kellett hagyni.
Fáradt voltam grimaszolni, de egy mosoly még belefért. Ennyit egyébként is minimum érdemelt érte.
Taps helyett.

Igen-igen, hogyne érdekelne – erősítettem meg gyorsan, hogy nem vagyok közömbös Kelpie irányába. Igazából csak az érdekelt, hogy megpihentessem a lábam. Szörnyű energia-befektetésembe került a szemem is nyitva tartani. Márpedig az a tó, amelyikre én böktem rá a térképen, tényleg alig néhány lépésnyire volt tőlünk, csak kicsit beljebb kellett vágni a bozótosba. Talán kicsit ormótlanul csörtettem át rajta, de annál határozottabban.
Hol bújjunk el a lódémont figyelni? – suttogtam Shukakunak. Nem mintha az előbb nem zúztam volna szét már az erdő csendjét. Bevallom, nekem néhány bokor már borzasztóan szimpatikusnak tűnt… és veszett puhának is. Szinte hívogattak. Ettől függetlenül erőmet megfeszítve is hagytam, hadd döntsön a lány. Úgyis sejtettem már ennek a történetnek a végét… Én aludni fogok, ő pedig lesi majd azt a bizonyos legendás majmot… Vagy mit is akart megfigyelni. – Már a gondolataim is egymásba gabalyodtak.
Kincaid
Kincaid
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 258
Join date : 2013. Oct. 11.

Karakterlap
Szint: 29
Exp:
Erdőség Exp_bal3167/3300Erdőség Exp_ures  (3167/3300)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Shukaku Csüt. Márc. 20 2014, 05:52

~Nem… nem értem. Teljesen érthetetlenül viselkedik. Ha érdekli, akkor miért vág ilyen unott képet? Miért nem kérte el a könyvet, hogy jobban utánaolvasson? Ha… ha azt láttam volna, hogy érdekli, akkor még oda is adtam volna neki. Igen… talán. Tudom, hogy a könyvtár tulajdona, és én kölcsönöztem ki, és így én vállaltam felelősséget érte… de csak nem szaladna el vele. Vagy ha elszalad, akkor Chan csak nem haragudna rám azért, mert valakinek csak egy pillanatra megmutattam a könyvet. Az… az biztos nem az én hibám. Chan azt mondta, hogy a könyvtár mindenkié, és amúgy is biztosan járnak be oda más céhekből is kikérni könyveket… vagy Chan viszi el nekik. És… talán még Chan a térképén is látja, hogy melyik könyv hol van éppen, és akkor még nem is veszne el akkor sem, ha mondjuk Kincaid elszalad vele. De nem… bele sem olvasott szerintem, és még a képeket sem nézegette meg. Pedig a képeket még Timidus is megnézi. Persze ő csak akkor olvas, ha szerinte fontos információk vannak a könyvben a mobról, mint például a pontjai meg a gyenge pontjai. Ami… végül is jó, hiszen akkor ő nem a mérete alapján ítél meg a senkit. Nem úgy, mint egyesek.~
-Oh… annak nagyon örülök. Türelmesnek kell lenni, és nagyon oda kell majd figyelni. És csöndben is kell maradni. De… ön nagyon jól tud csöndben maradni. Ugye?
~Ha csak ennyit beszél, mint eddig, akkor még zavarni sem fog.~

Természetesen a kérdés az előbbi csörtetésre, és szerencsétlen bokrok összetiprására is vonatkozott, de Shu ilyesfajta körültekintést már tényleg nem mert elvárni senkitől.
-Először csak figyelünk. Elbújni igazából akárhol elbújhatunk, mert a mobok észlelnek minket, ha elég közel vagyunk. Lényegtelen, hogy bokor mögött, vagy előtt. Ez egy ilyen hatodik érzék, ami megvédi őket, és talán nem olyan mobok jönnek, akik megtámadnak minket. Szóval azt kell mutatnunk, hogy nem bántjuk őket. Ez valószínűleg egy itató, így talán még Kelpie előtt sok más állatkát is megfigyelhetünk.
És már kapta is elő a füzetét, a ceruzakészletet, felkapaszkodott az egyik fára és onnan figyelt.
-Válasszon maga is valami jó lesállást! A lényeg, hogy ne zavarjunk.
És… Kincaid eltűnt. Legalább is a lány számára. Tekintete a tavat és környékét fürkészte, jártasságaival az erdő neszezését figyelte, a felbukkanó állatkák után. Timidus persze, aki szintén helyet foglalt az egyik ágon –neki másznia sem kellett, hiszen tudott repülni-, még rá-rásandított a lovagra, hogy nem csinál-e valami butaságot. A sárkány ígéretet tett, hogy megvédi amíg velük van, tehát már rá is figyelnie kell.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség Exp_bal12695/10100Erdőség Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Erdőség Empty Re: Erdőség

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.