Csoki-Süti bunker ^^

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

default Re: Csoki-Süti bunker ^^

Témanyitás by Hinari on Vas. Jan. 06 2019, 14:16

- Nagyon jó - dícsértem Silence ügyködését vidáman, ahogy a gólemet egyetlen mozdulattal sokkal stabilabbá tette. Én magam is besegítettem kicsit, előbb az egyiknél, majd a másiknál, végül pedig várakozón és főleg izgatottan fordultam oda céhtársaimhoz, kezemben az egyik tányérral:
- Mi készen vagyunk ^^ Ti hogy hal... - mosolyogtam rájuk, kérdésemet azonban megakasztotta a két "paradicsommadár". Elnevettem magam Ozi reakcióján és Hime kopogtatásán is, de úgy döntöttem, ezúttal nem szólok hozzá a témához, ugyanis bármit mondanék, valószínű csak jobban zavarba hoznám kettejüket. Bár nem mondom, Ozirisz ügyében egészen elgondolkodtató volt a lehetőség Rolling Eyes Így inkább csak óvatosan visszatettem a gólemet a helyére és amíg ők még befejezték a dekorációt, én magam is tettem pár drazsét és csokidarabot ide meg oda, amolyan sálként a teremtményeink nyaka köré. Meg fejdíszt is kaptak a fejükre: az egyik egy koronát, a másik egy diadémot - mint király és királyné. Bólintottam Silnek, ha besegített ebben is, önkéntelen nyalakodását pedig lágy mosollyal figyeltem: igazán ideillett, beleillett most ő ebbe az egészbe. Amit pedig értem tett... még úgy is, hogy ezelőtt alig ismertük egymást... sokkal több volt ebben a lányban, mint azt elsőre gondoltam volna.

Végül mindkét csapat készen lett az alkotásokkal. Növekvő kíváncsisággal nézegettem azt, amelyiket nekem kell befalni; részünkről pedig a koronás gólemet pakoltam Ozi elé, Silence pedig ha minden igaz eközben Himének nyújtotta át a királynét. Nem, nem csaptam le a magas labdát. Csak mindentudón mosolyogtam "vetélytársainkra", az újdonsült párosra, és ha értették, hát értették, ha nem, akkor pedig nem. Nem volt nagy jelentősége.
- Akkor kezdhetjük? - néztem körbe a társaságon és leültem a kanapéra, magam elé véve a bögre forrócsokit és a nekem készített sütielementált - Evés iiin-dul! - nevettem fel és bele is kezdtem azonmód - Hmmm, finom is - ízlelgettem a tetejét, de közben... közben... közben alig bírtam visszafojtani a somolygást és azt, hogy őket bámuljam. Szemtanúja akartam lenni a pillanatnak és végignézni az egészet. Látni akartam a reakciójukat. Az ijedtséget vagy épp meglepettséget, amikor beleharapnak a gólem fejébe vagy testébe, és rájönnek... hogy a belseje forrócsokival van megtöltve. Folyékony forrócsokival. És mivel az is hozzátartozik a versenyhez, hiszen funkcionálisan testrész, bizony mind le kell gyűrni azt is! Ha épp rájuk nem ömlik az egész egy fogak által okozott, katasztrofális gátszakadás következtében... :3

Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 3756

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi14712/10100Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (14712/10100)
Céh: Justice League

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Silence on Szer. Jan. 09 2019, 17:38

Nem sokkal Hime után Ozi is elvörösödött. Fuwa aggódva kapkodta a fejét kettejük között. Mi történt? Mi bajuk lett hirtelen? Végül Ozi tekintetét keresi kérdéssel a szemeiben. Mi a baj? De nem volt biztos benne, hogy a fiú észre is veszi, annyira igyekezett elbújni Hime mögött…
Így végül Hinarira is vetett egy aggódó-kérdő pillantást. Ugye nincs bajuk? Ugye?
A szeme sarkából elkapta ahogy Hime megpróbálja kizökkenteni Ozit. Akkor most nem lesz baja ugye? Egyiküknek sem?
De sokáig nem gondolkodhatott ezen, mert közben neki is volt feladata. Valami gólemet kell építeni a sütikből meg a csokiból. Arra a részre pislogva, amivel ő próbálkozott nem volt teljesen megelégedve látva, ahogy a másik oldalon alakult az egyre inkább hó… vagy sár… Vagyis leginkább csoki emberre hasonlító, szépen díszített alak. Ő leginkább igyekezett nem útban lenni Hinarinak, és segíteni ha lehetősége látott rá.
A dicséretre egyébként kissé zavarba jött, elpirult, aztán mégis boldogan rámosolygott Hinarira. Ezek szerint nem volt rossz az ötlete.
Innentől kezdve kifejezetten lelkesen segít tovább az utolsó simításoknál határozottan mosolyt húzva mindkét kreálmány arcára. Ami ilyen finom, az csak nem lehet szomorú, ugye?
A díszítésben leginkább azzal segített, hogy egy tányérra vett többféle drazsét, és illecukrot, jó sokat, és Hinari mellett állva tartotta, hogy ne kelljen szaladgálnia.
Mikor végül a másik két szobor is elkészült, Hinari példáját követve kissé kapkodva, de szerencsére gond nélkül a kezébe vette az egyik (a valamivel kisebbik) gólemet, és mivel Hinari Ozihoz lépett oda, ő Himének nyújtotta át a tányért mosolyogva. Olyan érzése volt, mintha megalyándékozva valakit, amitől nagyon boldog lett. Az ajándéknak mindenki örül, tehát ő most örömet tud okozni valakinek.
Amikor a többiek elkezdtek enni, ő is megfogta a kanalat, és nekiállt, hogy a maga elé tett alkotást eszegesse. Nem sietett, közben kereste a többiek arcán az öröm jeleit. Hinarién meg is találta, a lány mosolygott. Ezen ő is elmosolyodik, és a másik két jelenlévő arcát fürkészi tovább.

| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 352

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi2337/2500Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (2337/2500)

Témanyitás by Ozirisz on Szer. Jan. 09 2019, 21:47

Nos, ami a rejtekhelyet illeti, a magasságkülönbség miatt nem épp a legkényelmesebb testhelyzet volt ahogy próbáltam elbújni. De ez egyáltalán nem zavart, ösztönösen „bújtam el” zavaromban, a lehető legjobb helyre. Himécske közelében nyugodtabb vagyok, és a puszta kisugárzásával mindig jobb kedvre derít. Mintha előhozná belőlem azt a jobbik oldalamat, amiről még én sem tudtam, hogy létezik egyáltalán. Erőt adott a számomra igencsak nehéz helyzetekben. Ha ő nincs itt, valószínűleg én sem lennék itt, nem tudtam volna szembenézni a magam által kreált démonokkal. Csak magam által kreált, beképzelt démonok, mert Hinari egyáltalán nem úgy tűnik, mint aki haragudna. Épp ellenkezőleg, most jókedvű és nevet, még ha csak a móka kedvéért is, de örülök neki. Nem gondoltam volna, hogy így, ilyen jól alakuljon minden. Himécske tényleg jó hatással van rám.
A lány szavaira és kopogtatására kaptam észbe, hogy lehet, hogy kényelmetlen neki, ahogy ránehezedtem. És ő mégsem volt velem gonosz, pedig jobban belegondolva, megtehette volna, hogy csak lép egyet-kettőt, én pedig szépen elvágódok akrobatika nélkül. Épp ellenkezőleg, most is kedves volt velem, mint mindig. - Himécske... - szólaltam meg, kissé bizonytalanul, miután előbújtam a „rejtekhelyről”. Hálásan néztem a lányra, örültem, hogy itt van velem, örültem neki. Kezemmel gyengéden végigsimítottam a lány hátán, közben odapillantottam a másik csapatra, hogy náluk mi a helyzet. Kicsit le vagyunk maradva, az biztos.
Közben belekezdtünk mi is a nagy sütielementál-építésbe, és kicsit bele is feledkeztünk a mókába. Nekem például az volt a legnagyobb gondom, hogy az elején elég nehezen akart hasonlítani sütielementálra a gyurmázás eredménye, de végül azért ketten csak összehoztuk. Majd amikor odalestem a másik csapathoz, egy kicsit ledöbbentem: Két csokigólemet láttam a készhez konvergáló állapotban. - Ajjajj... - szólaltam meg, hangomban némi meglepettséggel és aggodalommal – ők kettőt csinálnak... - tettem hozzá – kellene építenünk neki egy kistesót – mondtam Himének, ránézve az előttünk készülő alkotásra. Majd egy gyors beszerzőkörút következett, még emlékeztem rá, melyik sütiket ajánlotta Hime nemrég. Amíg a lány befejezte a „nagytesó” dekorálását, addig egy, az előzőhöz hasonló elementált sikeresen összegyurmáztam. Másodjára már kicsit könnyebb volt, és gyorsabban is ment, majd segítettem Himének a dekorálásban és a végső simításokban. Minden bizonnyal egy kicsivel később lettünk kész, mint a másik csapat, de ez teljesen természetes, ha az embernek kicsit elvonják a figyelmét... meg különben is, ez csak móka, nem hajt a tatár, nem igaz?

Amikor a lányok megjöttek a gólemekkel, először elmosolyodtam. Majd ahogy jobban szemügyre vettem a két műremeket, kicsit ismét zavarba jöttem. Igaz, messze nem annyira, mint az előbb, de minden bizonnyal látszódott rajtam. A gólemek... király, királyné... majd Himére néztem, majd újra a gólemekre. Majd Hinarira és Fuwára - Hogy ti mindig meg tudtok lepni valamivel – szólaltam meg mosolyogva. De egyébként jobban belegondolva, találó. Mintha rólunk mintázták volna őket. Hime és az előtte levő csokigólem között egyértelműen van jó pár közös dolog. Olyan kis édes, ennivaló, pont, mint akiről mintázták. Arról nem is beszélve, hogy Hercegnő és a diadémos csokigólem...
Majd közben Himével elindultunk kézbesíteni az elementálokat, előreengedve a lányt, rábízva a döntést, hogy melyik finomságot ki fogja kapni. Ha tippelnem kellene, azt, amelyik egy picurkát kisebb, azt fogja kapni Fuwa... bár, nem fogadnék rá nagy összegben... majd kiderül, mindjárt :3
- Nos, akkor jóétvágyat mindenkinek :3 – tettem hozzá Hinari versenymegnyitójához. Nem kezdtem neki azonnal a falatozásnak, inkább csak az előttem levő remekművet néztem meg, még utoljára mielőtt... utoléri a végzete. Elvégre nem mindennap készítenek az embernek csokiszörnyet. Közben egy-egy pillantást vetettem a másik csapatra is, hogy tetszik nekik az alkotásunk, ízlik-e nekik. Meg hát na, különben is, hogy nézne már ki az, hogy mire kettőt pislognak a lányok, addig már egy fél gólemet beburkolok? Elvégre... nem tűnik olyan túl nagynak, és hát na... azidőalatt, amíg a finom sütikkel dolgoztunk, elég rendesen megéheztem... Szóval megvártam amíg Hime is nekilát a személyre szabott finomságának :3

Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1493

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi9303/9700Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (9303/9700)

Felhasználó profiljának megtekintése http://ozirisz.xyz/

Témanyitás by Yurihime on Vas. Jan. 20 2019, 20:48

Elismerem, nem gondoltam arra, hogy két figurát is összeállítsunk. Számomra már az az egy is, ami készült, soknak tűnt két ember számára. Legalább is két Hime számára mindenképp. Sose figyeltem, ki mennyit eszik, de minden bizonnyal Ozirisz-sama az, akinek közülünk a legnagyobb étvágya van, de azt hiszem, még neki is sok lenne egy. Szóval ha lehet így fogalmazni, fájt a szívem, amikor neki kellett látnunk a második cukorszörnyeteg elkészítésének is, de ezt legalább igyekeztünk kisebbre csinálni, kezelhetőbb méretűre. Nekem persze még ez is túl nagynak tűnt.
- Azt hiszem... azt hiszem mi is készen vagyunk. Mélységes elnézést kérünk a késlekedésért ^.^" - igyekeztem mentegetőzni, pedig tisztában voltam vele, hogy nem fognak emiatt haragudni. Mégis, az illem megkívánta, hogy bocsánatot kérjek kettőnk nevében. Nem szerettem volna megijeszteni Fuwa-samát, így neki nyújtottam át a kisebbik hóembert, miközben átvettem tőle a saját csokoládémonstrumomat. A díszítésre nem igazán figyeltem fel, elvégre az én gondolataimat lekötötte a félelem. Túl sok csokoládé... ettől garantáltan rosszul leszek. Talán egy harapástól is. Még mindig nem tartottam jó ötletnek ezt a "versenyt", de igyekeztem megnyugtatni magam, vettem néhány mély levegőt. Szereztem egy szalvétát, hogy ne koszoljam össze a kezemet, majd óvatosan felemeltem a gólemet.
- Nem nehéz ez egy kicsit? - kérdeztem gyanútlanul, elvégre amikor csokimikulások és ehhez hasonló dolgok voltak a kezemben, azok mindig könnyűek voltak. Betudtam annak, hogy a mérete miatt lehet ilyen súlyos, majd vettem még egy nagy levegőt, és nekiveselkedtem az elfogyasztásának. Azt hiszem az volt a szerencsém, hogy csak egy kicsit voltam képes beleharapni a tetejébe, de a burkolat egy része így is összeroppant, és a szörnyetegben rejtőző halálos folyadék az arcomra és a kezemre fröccsent. A meglepetés, valamint a rendkívül tömény, édes íz együttes hatására nyomban erősen köhögni kezdtem.
- Ezt mégis mire véljem, Hinari-sama? - próbáltam kinyögni tőlem szokatlanul szemrehányó éllel, mondhatni dühösen, de amint észrevettem magam, nyomban a szám elé kaptam a még mindig csokis kezemet. Ilyen durva és csiszolatlan hangnemet nem engedhettem meg magamnak.
- Bo-bocsánatot kérek, csak meglepődtem ^.^" - sütöttem le a szememet. Valójában a sírás határára kerültem, elvégre tiszta csokoládé voltam, udvariatlanul viselkedtem, és legfőképp az a lehetetlenül gigantikus csokoládészörny még mindig előttem volt, arra várva, hogy az egészet megegyem, pedig egyetlen harapás is elég volt ahhoz, hogy belássam, már a feje is túl sok lesz.
Yurihime
Yurihime
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 626

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi10/1500Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (10/1500)

Témanyitás by Hinari on Hétf. Jan. 21 2019, 17:14

Serényen forgolódtam a második gólem és a felém nyújtott tányér között: ide még egy drazsé, oda egy rózsaszín cukorka, a fejdísz pedig legyen fehér pillecukorból, ami közé be tudtam nyomkodni pár vízbe mártogatott, ovális cukrot is ékköveknek. Kész. Elismerően néztem végig az elkészült teremtményeken és amikor Silence odament, hogy mosolygósra rajzolja őket, fel is nevettem az ötletre: igen, így biztosan jobban néznek majd ki.
- Semmi gond - feleltem a lány korábbi kérdő pillantására is, miután felpillantottam és láttam Ozirisz arckifejezését, ami nemigen változott azóta - Ozi csak zavarban van - hajoltam oda a lányhoz és súgtam a fülébe halkan, csillogó szemekkel, hogy Silnek egyértelmű legyen; nem történt semmi rossz - sőt, ezeknek kifejezetten örülni kell, és ami azt illeti, én örültem is. Mindkettejüknek. Mivel egy kicsit feltartóztatták egymást, később lettek kész, mint mi, de ez cseppet sem volt gond: Hime bocsánatkérésére csak vidáman megráztam a fejem, mutatva, hogy nincs probléma, aztán kezdődhetett is a csokievés avagy cukormérgezés, JL módra. Bár oldalra pillantva azért feltűnt, hogy korántsem lelkesedik mindenki az ötletért: Ozirisz például még a kezdéssel is kivárt egy kicsit, így végül enyém volt az első falat és Sil folytatta a sort.
- És még annál is többmindennel - reagáltam a srácra egy sokatmondó mosollyal, még az első korty ital előtt, de talán éppen azután, hogy Hime megjegyezte a gólem kivételesen nehéz súlyát - Nektek is - kacsintottam rá a másik csapatra és emeltem ajkaimhoz a bögre forrócsokimat, miközben alig bírtam nyugton maradni a kíváncsiságtól. Hime volt a bátrabb. Megkóstolta a királynégólem fejét, a teletöltött kobak pedig a lyuk nyomán felrepedt, egy adag folyékony csokoládét rá is eresztve a mindig szende és illedelmes lány arcára és karjaira. Szélesen elmosolyodtam, a hirtelen jött él céhtársam kiáltásában viszont engem is meglepett, így bár már a szám szélén voltak a szavak, inkább visszanyeltem őket és gyengéden ránéztem a tiszta csokis lányra:
- Ugyan Hime, ez csak egy kis meglepi - pillantottam rá - Mondjuk ha mind magadra borítod, nem kell megenni se - tettem hozzá viccelődve, de mivel a harcművész lány még most is elég megszeppenten nézett ki, egyszerűen csak felálltam és melegen átöleltem őt. Így persze én is teljesen csokis lettem, de ez nem zavart: jókedvűen töröltem le magunkról, ami még nem kezdett el elpixeleződni és csak akkor fordultam Oziriszhoz, ha Himén láttam, hogy egy kicsit megnyugodott végre.
- Ozi, persze ez rád nem vonatkozik. Neked meg kell enni az egészet - nyújtottam nyelvet rá és az előtte lévő királygólem felé biccentettem - És csakhogy tudd: a tiéd nem egyszerű forrócsokival van ám töltve Wink - tettem hozzá, nem bonyolódva bele azonban a részletekbe: ha megkóstolja, úgyis hamar ki fog derülni számára, hogy az övé rumos. Méghozzá egészen jófajta ám! Szophieval tudnánk mesélni róla Rolling Eyes

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi14712/10100Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (14712/10100)

Témanyitás by Silence on Vas. Jan. 27 2019, 03:29

Megnyugodva bólint Hinari szavaira. Ha a lány mondja, akkor biztosan nincs miért aggódni. Azért néha vet egy pillantást Ozira, de innentől inkább azzal foglalkozik, hogy elkészüljenek a süti-gólemek. Egészen bele is melegedik a munkába a végére, ahogy egy-két ötlete támad az apró díszítésekkel, vagy az ingatag részek megerősítésével kapcsolatban, és mindet meg is próbálja megvalósítani, amennyire Hinari engedi.
Ámulva, csodálva vette át Himétől a kisebbit alkotását a másik csapatnak, aztán pár pillanat múlva hálásan rámosolygott a lányra. Ez igazán szép! És látszik rajta, hogy mennyire finom. Szinte rögtön bele is kólstol, és bár töménynek tömény a kis szobor, de az biztos, hogy az íze az valami fantasztikus. Csillogó szemekkel kanalazgat lassan, és Hinarit meglátva eszébe jut az is, hogy közben forrócsokit is inni kell. Az első pár falat után meg van győződve róla, hogy ha az az elementál kétszer akkora lenne, akkor is gond nélkül mindet meg tudná enni.

Csak azért tudja végül kuncogás nélkül megállni a másik csapat kóstolását, mert Hinari azt mondta, hogy titok, mit tettek a gömbökbe. De arra ő egyáltalán nem gondolt, hogy emiatt a kis trükk miatt szegény Hime tetőtől talpig csokis lesz… És még mérges is… Ennek inkább viccesnek kellett volna lennie, nem ilyen szerencsétlen balesetnek, ami miatt megharagszik valaki…
Gyorsan felpattan, hogy valamiféle szalvétát, vagy ahhoz hasonló rongyot hozzon a süteményekkel teli asztalról, és segítsen letörölni Himéről a ragacsos édességet. Megenni finom, de tapicskolni benne… Az már nem olyan kellemes…
Bűnbánóan néz Himére, miközben igyekszik segíteni neki. Nem akarta, hogy a lány mérges legyen, csak egy kicsit megviccelni kettőjüket…

| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi2337/2500Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (2337/2500)

Témanyitás by Ozirisz on Pént. Feb. 01 2019, 19:54

Kicsit később lettünk kész a sütielementálok elkészítésével, de azért nem várattuk meg nagyon a másik csapatot sem. Himécske bocsánatkérésén elmosolyodtam, egy-két perc késlekedés végett nem dől össze a világ, meg különben is, a verseny nem az építésre vonatkozik. Meg amúgyis, nem hajt a tatár, egyikünk sem igyekszik sehová. Amúgyis ez a délután most már a mókáról és a kacagásról szól, és hogy Hinarit jobb kedvre derítsük. Újra itt van köztünk, újra itthon van, ez a legfontosabb. És persze az értékes idő, amit itt töltünk, együtt, négyesben, ami minden bizonnyal felejthetetlen élmény lesz számunkra.
Himécske megjegyezte, hogy ez a gólem elég nehéz, bár különösképp nem gyanakodtam. Elég nagyok voltak, és hát na... valójában fogalmam sem volt, hogy milyen vastag lehet azoknak a csokigömböknek a fala. Minden bizonnyal egy fél centi biztos lehetett, hisz anélkül elég könnyen összeroppanna, elég hamar megadná magát... a kellemes, jól fűtött helység pedig nem lenne egészséges a csokigömb szerkezeti integritására nézve ha túl vékony lenne...
Hinari félmondatát a meglepetéssel kapcsolatban nem tudtam mire vélni, főleg azzal a mosollyal társítva. Nem tudtam hová tenni a dolgot, de nem is foglalkoztam vele különösképp, majd úgyis megtudom amit kell, a maga idejében.
Ahogy Hime felemelte a kiránynét, én is nyúltam a saját királygólememhez, de enyhén szólva kitört a káosz. Ahogy szegény lány csupa csokis lett, nagyokat néztem, leginkább a döbbenettől. ~Akkor ezért lehetett olyan nehéz~ futott át a gondolat az agyamon, majd nem győztem kapkodni a fejem. Enyhén szólva meglepett Himécske reakciója, nem is az, amit mondott, hanem a hangnem... de az sem azért volt meglepő, mert olyan durva lett volna, hanem csak így még nem láttam a lányt. Ennyire sok lett volna számára ez a váratlan dolog? Érthető, ha történetesen nem várom be a lányokat a kezdéssel, akkor engem ért volna ez a megtiszteltetés, és engem sem hagyott volna hidegen. Az igazat megvallva, nem tudom, mit mondtam volna, esélyes hogy szegény Fuwa csak 440Hz-es folyamatos, esetleg szaggatott sípszót hallott volna az egészből, ahogy kifakadok a váratlan csokifürdőtől. Van még mit tanulnom Himétől, ilyen téren egyértelműen messze jobban kezelte a helyzetet...
Akkor zökkentem ki az alternatív történések szimulációjából, amikor a bocsánatkéréssel együtt visszatért a régi Hime. - Nyugalom, Himécske, nincs semmi baj – simítottam végig a lány hátán, próbálva megnyugtatni egy kicsit, azonban rövidesen már Hinari és Fuwa is gondjaiba vették a lányt, megölelgetve, megnyugtatva, letörölgetve róla az iménti baleset nyomait. Már épp indultam volna szívószálat keresni nekünk, amikor Hinari nagy vidáman közölte, hogy hoppá, nekem nem sima forrócsokival töltötte meg a gólemet. - Tényleg? - kérdeztem vissza meglepetten, amolyan költői kérdésnek szánva. Nem vártam a lánytól, hogy kifejtse, de nem is lényeg, mindent a maga idejében. Majd kis keresgélés után immáron két szívószállal a kezemben tértem vissza, egyiket átnyújtva Himének. - Ezzel könnyebb lesz – mondtam mosolyogva, majd átvettem Fuwától a szalvétát és Himécske tisztogatásának megtisztelő feladatát. Nem mintha Sil nem végzett volna alapos munkát, sőőőt, szinte csak ürügy volt már az egész, hogy a lány közelében legyek – Ez csak móka... drága csokisfülű Himécske :3 - súgtam a lány fülébe halkan, utalva a szökőkutas kalandjára, majd miután egy cuppanós puszit kapott Hime, folytattam tovább a suttogást, immár a tényleg fontos meglátással – inkább örüljünk neki, hogy Hinari jól érzi magát és kezd feloldódni :3 - avagy persze, én is bosszús lennék a lány helyében a váratlan meglepitől, de a jó dolgokat is észre kell venni, sőt, csak azokat igazán. Néhány hete még álmodni se mertünk egy ilyen délutánról, hogy ennyire élettel teli lesz ez a hely, ennyi vidámság... Hinari nélkül üres volt a Palota, és természetesen Fuwának is nagyon örültem, hogy itt van velünk. Nélküle talán sehol se lennénk, sőt... többet tett a jó ügy érdekében, mint én valaha képes lennék rá. A szíve a helyén van, ha a barátai bajban vannak, ő a végőkig elmegy, és emellett olyan cuki... ha nem vigyáz, tényleg örökbe fogadjuk :3
Majd miután Himét sikerült megnyugtatnunk, én is nekikezdtem a csokigólemnek. Szép óvatosan meglékeltem a király fejét, bár így is sikerült a mancsomat összecsokizni egy kicsit. De különösebben nem aggódtam rajt, a szívószál sokat tud segíteni ezen a helyzeten is. Ahogy megkóstoltam, egyből leesett, hogy mire is gondolt Hinari a "nem egyszerű forrócsoki" alatt: a rum. Egyből felcsillant a szemem, ahogy megéreztem az ismerős ízt. Így forrócsokival mondjuk még nem kóstoltam, és már annak ellenére, hogy nem vagyok állandó bútordarab a kocsmákban, de azért alkalomadtán nem vetem meg az alkoholt, főleg nem a finom fajtát. Ha jobban belegondolok, örülök is neki, hogy így van. Ha úgy vesszük annak a különleges alkoholos teának is sokat köszönhetek, amit Himécske főzött jómultkor. - Himécske, ezt okvetlenül meg kell kóstolnia – mondtam a lánynak mosolyogva – Finom ez a rumos csoki :3 – tettem hozzá. Elvégre épp eléggé kijutott neki a meglepetésekből, legalább ez ne érje váratlanul, ha megkóstolná.

Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi9303/9700Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (9303/9700)

Témanyitás by Yurihime on Szomb. Márc. 02 2019, 16:56

Szörnyen éreztem magam. Nem azért, mert egy tréfa áldozata lettem, noha sosem értettem, mit tartanak viccesnek abban, ha valaki más rosszul jár. Számomra a legkevésbé sem volt mókás, én mindig sajnáltam azokat, akik elszenvedték ezeket a tréfákat, és a legutolsó dolog volt a nevetés, ami eszembe jutott. Azonban gyorsan rájöttem, hogy Hinari-sama és Silence-sama nem szerettek volna ártani nekem, és végső soron csak egy kicsit maszatos lettem, így nem történt semmi komoly probléma. Inkább a felcsattanásom volt a probléma, na és az, hogy ennyire meglátszott rajtam, mennyire felzaklatott az eset. Mindhárman azonnal a segítségemre siettek, ki szalvétákkal, ki vigasztalással, én pedig legszívesebben elsüllyedtem volna. Nem érdemeltem ilyen kiemelt bánásmódot, különösen nem most. Egyáltalán nem akartam felhívni magamra a figyelmet. De most, hogy mindannyian azért küzdöttek, hogy én jobban érezzem magam, mégis könnyek gyűltek a szemem sarkába. Meghatott a törődésük. Azonban nem akartam, hogy még jobban aggódjanak miattam, úgyhogy gyorsan letöröltem a könnyeket.
- Bocsánat, jól vagyok. Hálásan köszönöm ^.^ - mosolyodtam el halványan. Ozirisz-sama közben a kezembe nyomott egy szívószálat, én pedig vettem egy mély, még kissé remegős levegőt. Azonban elhatároztam magam.
- Szeretném a lehető legtöbbet megenni ebből - mondtam, majd beleillesztettem a gólemfejen tátongó lyukba a szívószálat, és óvatosan kiszippantottam belőle a maradék forró csokoládét.
- Rumos csoki? - kérdeztem vissza, és nyomban elpirultam, ahogy eszembe jutott, mit tett velem az a szerencsétlenül sikerült tea. De ez mégis kicsit más volt, és hiába nem bírtam az alkoholt egyáltalán, talán egy kicsi rum nem árthat meg. Szóval bátorkodtam megkóstolni a szívószál segítségével. Nem volt erős, viszont finom mellékízt adott a csokoládénak. Talán nem lesz belőle baj. Mosolyogva bólintottam egyet, sugallva, hogy szerintem is jó, majd visszatértem a saját szörnyetegmhez, hogy legalább a fejét leküzdjem. Émelyítő volt, és néhány falat után úgy éreztem, hogy a szám helyét valamiféle édes, tömör, tapadós massza vette át. Valami ilyesmi érzés lehet a túladagolás.
Yurihime
Yurihime
Harcművész
Harcművész

Karakterlap
Exp:
Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 Vo36oi10/1500Csoki-Süti bunker ^^ - Page 5 2yjvlht  (10/1500)

Témanyitás by Hinari on Vas. Márc. 03 2019, 18:17

Valahogy... ez a délután még annak ellenére sem sikerült rosszul, hogy Hime nem vette tréfának, amit annak szántam: egy kicsit talán megbotránkozott rajta, én pedig elszégyelltem magam, hisz ismernem kellett volna már ennyire; régóta itt lakok már én is. Őt pedig már az első napokban megismerhettem. A csapatmunkának hála végül viszont sikerült őt is megnyugtatni, a felszólalása pedig mosolyt csalt az arcomra: részt akart venni benne, még ezek után is. Vidáman bólintottam és visszaültem a helyemre.
Persze a sugdolózást igyekeztem nem meghallani; nem nekem szánták: inkább az előttem lévő elementállal voltam elfoglalva és egyre jóízűbben és gondtalanabbul falatoztam, ahogy a korábbi ijedtség és szorongás helyét egyre inkább kezdte átvenni a biztonságérzet és a nyugalom. Örültem nekik. Mindegyiküknek, egytől egyig és ha bárkivel is találkozott a tekintetünk, nem tudtam és nem is akartam ezt leplezni. A csokiszörny felénél aztán fel kellett állnom egy második bögre forrócsokiért, de ezt már a rumosból mertem én is, nem ártott egy kis plusz felszabadultság ennyi csokoládé mellé.
- Milyen a rumos csoki? Ízlik? - mosolyogtam rá a fejeket lékelő párosra, különösképpen Himére, hisz Ozi már véleményezte is annak zamatát - Szeretnéd te is megkóstolni, Sil? - pillantottam kérdőn a lányra és ha bólintott, hoztam neki is egy fél bögrényit.
Tovább fogytak a sütemények: hol egy kéz, hol egy láb tűnt el és lassanként, ezzel együtt kezdett körvonalazódni bennem, hogy Fuwának igenis... itt a helye. Megvolt benne minden, ami a céh céljait illette és nem utolsó sorban, nos... én is rettentően örültem volna, ha velünk marad: viszonozni szerettem volna azt, amit tett értem.
Az irántuk érzett hála halovány pírként jelent meg orcáimon.
- Sil, én... - néztem rá és vettem egy nagy levegőt - Nagyon szeretném, ha közénk tartoznál. Nem is tudod, mennyit jelentett nekem, nekünk - pillantottam Oziriszra megerősítésért - a segítséged. Nagyon kevés ilyen bátor lánnyal találkoztam eddig és... örülnék, ha te is része lennél ennek a családnak és erősítenéd azt - mondtam és önkéntelenül is visszagondoltam a fémes hangokra, kard csapódott a rácsnak újra és újra, újra és újra... pedig az ellen már közeledett. Kiráztam a fejemből a gondolatot és várakozón és egyben reménykedve is vártam a választ... hogy vajon elküldhetem-e azt a meghívót neki? Mert attól függetlenül, hogy Silver után becsaptam azt az ablakot, Silence pont az a személy volt, aki egész egyszerűen az ajtón át sétált be mindannyiunk életébe.

Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Silence on Kedd Márc. 05 2019, 23:25

Úgy tűnt, hogy a hangulat végül visszazökken a vidámabb mederbe. Ozi komolyan próbálkozott, hogy megnyugtassa Himét, így Fuwának nem kellett mondani semmit, csak segített letörölni a csokit, aztán visszaült a helyére, és visszatért a saját feladatához.
A lendület, és öröm, amivel enni kezdte a szobrocskát, nagyjából a fejjel együtt elfogyott. De még nem lett elege, csak már nem volt benne olyan biztos, hogy meg fog tudni bírkózni az egésszel egyhuzamban.
Egyre hosszabb szüneteket tartott, egyre lassabban kortyolgatta a forrócsokit, és egyre kevésbé jóízűen kanalazgatta a testrészeket. De igenis meg akarta mutatni, hogy elboldogul vele!
Hinari hangja éppen egy ilyen kanalazáskor zökkentette ki a koncentrációból. Meglepetésében egy kisebb falatot félrenyelt, és köhögött párat. Mire Hinari a mondandója végére ért, már forrócsokit kortyolva próbált segíteni a dolgon.
Ő… Itt… A többiekkel… Mert segített… És bátor volna? De hiszen alig mert bármit tenni amikor Hinarin kellett segíteni akkor is… Erősítene… Könnyek szöktek a szemébe. Kérték már, azóta is, hogy Grimmtől eljött, hogy csatlakozzon kisebb társaságokhoz, de mindig azért, mert úgy vélték, egyedül nem fogja tudni megoldani az életét. Ez most viszont más volt. Most azért kérték meg, mert szükség van rá! Mert erősíteni tudja a társaságot!
Hosszú ideig nem tudja mit mondhatna… Szaporán, és kitartóan törölgeti a könnyeket a szeméből, és próbálja összeszedni magát, hogy válaszolni is tudjon.
Maga elé véve a füzetét lassan, akadozva írja le a gondolatait.

Én nagyon szivesen erősítem a csapatot! Ha szükségetek van rám, bármikor segítek, és veletek megyek.  
] Nem fogta fel, hogy ez a céhbe való belépést is jelenti, így amikor a meghívó megjelenik előtte, mostmár értve milyen indittatás van mögötte, boldogan felzokogva nyomja meg az elfogadást, és öleli meg újra, végtelenül hálásan Hinarit.

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Ozirisz on Kedd Márc. 12 2019, 21:33

Szerencsére Himét sikerült egyesített erőnkkel megnyugtatni, amitől megkönnyebbültem. Valahol rosszul éreztem magam a dolog miatt. Ha megnéztem volna jobban a gólemeket, megkímélhettem volna a lányt ettől a váratlan meglepetéstől. Sőt, elég lett volna az is, ha csak az ösztöneimre hallgatok, és nekiesek a csokiszörnynek. De pont az, hogy várogattam, hogy ne tűnjek tahónak, hogy instant nekiesek a desszertnek vezetett ehhez az egészhez. Szóval örültem, hogy végül sikerült Himét is felvidítanunk. Ez a nap most az örömről kell, hogy szóljon, hiszen Hinari újra itthol van, közöttünk. Ami pedig a váratlan meglepetést illeti, Hime is tisztában van vele, hogy senki nem akart rosszat, és jobban belegondolva, semmi egetrengető nem történt. Bár tény és való, hogy kellemetlen, de mind itt voltunk Himével. Ettől vagyunk mi már nem csak egy céh, hanem egy család. A szívószálas ötlet is úgy tűnik bevált, megkönnyítette a lány dolgát is, illetve lehetőséget adott a kóstolósdira. - Rumos csoki bizony :3 -  válaszoltam a lánynak, továbbra is mosolyogva. Himécske reakcióját látva valószínűleg neki is eszébe jutott az a különleges tea esete. Nem gondoltam volna, hogy egy olyan egyszerű dolog, mint az a tea, milyen jelentős és fontos események láncolatát hozta magával. Himével ennek hála közelebb kerültünk egymáshoz, és neki köszönhetően jobb színben látom a világot. Rájöttem, hogy az elvonulás mindenki elől nem megoldás, és rájöttem, hogy semmi, de semmi okom nem volt félni. Erőt adott, már a puszta jelenlétével, és a kisugárzása reménnyel töltött el. Örülök, hogy itt van velem, ahogy örülök mindenkinek. Bár Szophiet hiányoltam, főleg, hogy amilyen sütibolond volt mindigis, neki aztán főleg itt lenne a helye. Most mégis bíztam benne egy kicsit, hogy talán eljön az az idő is...
Gondolataim össze-vissza csapongtak, de végül Hinari Himéhez intézett kérdése zökkentett vissza az eredeti gondolatmenetemhez. Kíváncsian vártam a lány válaszát, miközben a saját gólememet fogyasztottam. Na igen, Himécske és az alkohol, érdekes párosítás.
Nemsokkal később már teljesen másfele terelődött a téma, ami váratlanul ért. Persze csak és kizárólag a jó értelemben véve. - Egyértelműen köztünk a helyed, Fuwa – szólaltam meg én is, elmosolyodva – A szíved a helyén van, és a jó ügyért képes vagy mindent beleadni, mindent megtenni, amit csak lehetésges... és ez a legfontosabb – eszembe jutott az emlék, ahogy Lobriában találkoztunk legelőször, és akkor is mennyire segíteni akart. Már azzal is rengeteget tett, hogy fel tudta idézni az elrablók arcát, és igen, tényleg nagyon bátor volt odalenn is. Megjárta a poklot ő is, hogy kiszabadítsuk onnan Hinarit. Pedig ő is bizonyára párszor érezte, hogy "innen már nem jutunk ki", "innen már nem vágjuk ki magunkat", ahogy szerintem mindannyian. És egyszer nem jutott eszébe, hogy feladja, vagy megfutamodjon. Ismét mosolyt csalt az arcomra ami történt: először az, ahogy Hinari kifejtette a gondolatait az imént, és meghívta a céhbe. Majd az, ahogy Sil meghatódott a dolgon, és örömkönnyeit törölgette. - Mint egy nagy család, mind segítünk egymásnak, ott vagyunk egymásnak, ugye, Himécske? - szólaltam meg ismét, a kérdésem inkább csak költői volt, hisz mindannyian tudtuk; a fő motívációm Hime bevonása volt a dolgokba, aki mindig olyan kis szerény... talán fel sem fogja, hogy mennyit is segített rajtam, nem csak ma, hanem úgy egyébként is. Nem is tudom, hogy voltam képes őt is magára hagyni azóta, pedig lehet, hogy nagy szüksége lett volna rám... Megtanultam egy fontos leckét: sem makacsságból, sem beképzelt félelmek végett, nem hagyhatom magukra a szeretteim...

Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Yurihime on Csüt. Márc. 21 2019, 16:45

Arra összpontosítottam, hogy valahogy leküzdjem az előttem álló, és tulajdonképpen magam által felállított kihívást. Nem volt muszáj, hiszen Hinari-sama megkegyelmezett nekem, de én úgy éreztem, hogy a viselkedésem után az volt a minimum, hogy legalább egy kisebb akadályt átugorjak. A beszéd viszont, ennyi csokival a számban már nehezen ment, úgyhogy Hinari-sama kérdésére csupán bólintottam. Rossz ötletnek tartottam most kinyitni a számat. Szerencsére az alkohol ekkora mennyiségben nem jelentett problémát, és ha őszinte akarok lenni, akkor a saját szörnyetegem íze két harapás után elnyomta azt a karakteres mellékízt is, amit a rum okozott. Szóval én csendben harcoltam a magam kis csatáját addig a pillanatig, amíg szóba nem került Fuwa-sama csatlakozása. Elsőre én is csak egy zavarodott pillantással illettem Hinari-sama szavait, de gyorsan leesett, mi történik épp, úgyhogy diszkréten a szám elé kaptam először a kezemet, aztán egy szalvétát, és most már azért küzdöttem, hogy alkalomadtán ki tudjam nyitni a szám.
Újra eszembe jutott, hogy mennyire keveset tudok mindarról, amit ők közösen átéltek, és ez kissé lehangoló volt, ugyanakkor úgy tűnt, hogy Fuwa-sama nagyon fontos szerepet játszott Hinari-sama megmentésében, és egy nagyon bátor kisasszonyról van szó. Az pedig mindig örömteli, ha bővül a mi kis családunk, úgyhogy Fuwa-sama reakcióját látva nyomban széles mosoly telepedett az ajkaimra.
- Engedje meg, hogy én is üdvözöljem a kisasszonyt a családunkban, a legjobb helyre került, Fuwa-sama ^.^ Bármikor, bármi nyomja a szívét, én mindig szívesen látom vendégül egy finom teára, ahogy mindenki mást is ^.^
- mondtam végül, miután némi nyammogás és tátogás után úgy éreztem, hogy már nem tapad össze a szám és elég szabadon mozog a nyelvem a beszédhez - Ozirisz-sama jól mondja - tettem hozzá, a fiatalúr felé is küldve egy mosolyt.
Yurihime
Yurihime
Harcművész
Harcművész

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Hinari on Szomb. Márc. 23 2019, 13:05

Jól éreztem magam velük. Az igenlő válasz után végül elküldtem a lánynak a céhmeghívást is, azonban az, hogy Silence ennyire meghatódik, engem is megindított: még pont volt időm letenni a forrócsokis bögrét, mielőtt átölelt volna - én pedig hezitálás nélkül visszaöleltem, elfúló torokkal és boldogságtól könnyes szemekkel. Nagyon jólesett a reakciója és ahogy éreztem közelségét, közelségüket, egyre inkább képes voltam magam mögött hagyni a bizonytalanság mardosó érzését, aminek helyére lassanként be-beférkőzött a biztonság, a nyugalom - ha eleddig nem is hosszú időre tette ezt meg. Ez azonban most más volt: mindez hosszútávra szólt, az ígéret vibrált a levegőben; Ozirisz és Hime is egyetértettek, nevettek, mosolyogtak, örültek velünk együtt mind. Nem is tudhatták, mennyit jelent ez nekem. Ránevettem újdonsült céhtársamra és blúzommal kitöröltem a könnyeket a szememből:
- Nos hát, akkor üdv közöttünk - emeltem a bögrét és ha a többiek is követték példámat, még fel is álltam, hogy mindenkivel koccinthassunk, így volt ez jó, így volt teljes. Még ha nehezen is indult ez a csokiszobás beszélgetés, tudtam, hogy rájuk, mindegyikükre számíthatok... most is és mindenkor.
- Himének nagyon finom teái vannak - bólogattam céhtársnőm szavaira - A napokban lehet le is sétálok, kíváncsi vagyok az újdonságokra - mosolyogtam rá a harcművész lányra, aki oly töretlenül tartotta össze a céhet és dolgait az előző időben. Végül visszaültem a süteményem elé, hisz nem fogyott még el, a verseny pedig a közjáték ellenére is élt, úgy bizony! A fejét és két kezét megettem már, de a lábai és teste még rám vártak. Így azonban, hogy Sil ennyire pozitívan fogadta a kérdést, dupla olyan elszántsággal és erővel vetettem bele magam az elementálevészetbe, ami falatról falatra, de végül az utolsó morzsáig elfogyott...

Köszi a játékot! :3
Kikért jutalom: 5 Kis Tövisgyökér

Hinari
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Silence on Kedd Márc. 26 2019, 01:03

Kapkodta a fejét.azt se tudva, hogy kinek bólogasson, köszönjön először, kinek válaszoljon, mit mondjon... Elveszett a fokozódó boldogságban. Hinari azt mondta, hogy itt a helye... Ez már elég volt hozzá, hogy szinte elrepüljön örömében. De ugyan ezt mondta Ozirisz is: Ezek között az emberek között neki is van helye. És Hime is mosolyogva üdvözölte a "családban"... Talán ez volt az a szó, ami az örömteli zokogást kissé keserűvé is varázsolta.
A családja... Lett egy családja itt bent... De... mi van a családjával, akik kint vannak? Ők jól vannak? Hiányolják?  Fogja Látni őket valaha?
Szipogva, kicsit ügyetlenül emeli fel ő is a bögréjét fél kézzel, a másikkal még mindig törölgetve a könnyeit. Bólint a felajánlásra Himének, és a megerősítésére Hinarinak, aztán csendben, a boldogság és a honvágy között igyekezve megtalálni, hogy hogy is érezze magát (persze nem tudatosan) lassan, de biztosan előle is elfogy a ragadós, édes csokielementál. A finomság arra felé terelte, hogy boldog legyen. Nagyon boldog. Jól tudta, hogy a céhekbe csak azt veszik be, aki segítségére tud lenni a többi tagnak, éppen ezért így is értelmezte azt, hogy Hinari meghívta. Bízik benne. Tud nekik segíteni. És biztos is lett benne, hogy ha kell, fog is.

Felajánlották, hogy maradjon a Palotában, de nem akart. Makacsul ragaszkodott hozzá, hogy nem szeretne ezzel a terhére lenni senkinek, és nincs szüksége rá, hogy ott lakjon. Így amikor az idő kezdett már későre járni, és elfogytak a csokiszobrok is, boldogan, szélesen mosolyogva elbúcsúzott, miután megígérte, hogy amilyen gyakran csak tudja, eljün a palotába, és meglátogatja Hinarit, Oziriszt és Himét is!

Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Ozirisz on Hétf. Ápr. 01 2019, 17:47

Ez a mai nap is amilyen nehézkesen indult, olyannyira jól is sikerült. Mindannyian nagy változásokat, hullámzásokat éltünk meg a délután folyamán. Fuwa csatlakozása pedig végképp feltette a pontot az i-re. Mindig örömteli esemény, ha bővül a céh, a család. Amikor a koccintásra került sor, természetesen én is követtem Hinari példáját, illetve ha Hime bögréje éppen üres volt, előtte gyorsan újratöltöttem az övét is. Megmosolyogtatott, hogy Fuwa mennyire meghatódott a csatlakozáson. Jobban belegondolva, teljesen megértettem őt. Bár az én céhbe lépésem nem így történt, és akkortájt nem is voltam olyan lelkiállapotban, hogy a jó dolgokat észre tudjam venni. Idő kellett hozzá, hogy észre tudjam venni, hogy nem csak egy céhlogót kaptam a fejem fölé, hanem családot, barátokat. Talán az első karácsonyozás volt, amikor rádöbbentem. Szerencsére Silnek nincsenek most olyan körülmények, amik beárnyékolnák ezt az örömteli pillanatot.
Majd ahogy Himécskére és a teára terelődött a szó, egy pillanatra elgondolkodtam. Kósza gondolatok kezdtek el cikázni a fejemben, keveredve a saját emlékeimmel. Óhatatlanul is eszembe jutott az a nap, amikor Himécske átjött hozzám azzal az alkoholos, finom teával. Aznap sokminden megváltozott, avagy amikor két magányos lélek egymásra talál... Kicsit el is vörösödtem, ahogy felelevenedtek az emlékképek, majd végül megszólaltam – Úgy bizony, Himécskének van a legfinomabb teája egész Aincradban – mondtam nagy lelkesen a lányoknak.
Közben szép fokozatosan fogytak előlünk a különféle szörnyalkatrészek, de valahogy... túl nagyra sikeredtek azok a gólemek, és kicsit már éreztem a rum hatását is. De csak egy kicsit. Az már más kérdés, hogy odakint már lehet eldőltem volna, mint fél disznó az ólban, de ez szerencsére Aincrad.

Majd szép lassan elfogytak a csoki- és sütiszörnyek mindannyiunk elől. Már kezdett esteledni, és Silt hiába próbálták a lányok maradásra bírni. - Fuwa, ne légy ilyen makacs.. Vannak szép nagy üres szobák, lakosztályok, szóval kár aggódnod miatta – na igen, Sil elég makacs volt a legutóbb is, és kellett győzködnöm rendesen, hogy legalább az újságkihordásba hadd segítsek be. Ha ő a fejébe vesz valamit... majd ahogy jobban belegondoltam, eszembe jutott, hogy anno én is elég sokáig fogadóról fogadóra jártam, volt hogy letelepedtem az aktuális farmolós szinten napokra, megspórolva a teleportokat és a kiadós mobolás utáni hosszú sétát. Kicsit jobban belegondolva, nem is ez volt a fő oka, hogy oly sokáig halogattam: a változás. A világ állandóan változik, ahogy mi is, mindannyian. A minket formáló események nem állnak le, csak mert azt kérjük. De valahol meg tudtam érteni, neki túl nagy változás lenne akár egy költözés, vagy akár csak maga az új hely. - Mindenesetre ne feledd el, hogy a Palota ajtaja már nyitva áll előtted, szóval ha bármi gond van, vagy csak társaságra vágysz, gyere csak bármikor... elvégre ez a te otthonod is – tettem hozzá, biztatón rámosolyogva a lányra. Óhatatlanul is Hinari jutott eszembe, amikor anno hasonlókat mondott. És kicsit bánom is, hogy akkor, régen nem hallgattam rá. Vajon hogy alakultak volna a dolgok, ha már azóta itt laktam volna? Kicsit összeszorult a gyomrom, ahogy eszembe jutottak a régiek, akik akkortájt még köztünk jártak... bánom, hogy addig nem töltöttem velük elég időt, amíg lehetett... és újra és újra belesétálok ugyanabba a hibába, mint ahogy az értelmetlen száműzetésemmel is tettem.. Kortyoltam egy nagyot a bögrémből, elhessegetve a szomorú, depresszív gondolatokat. Ennek a mai napnak az örömről és a vidámságról kell szólnia, továbbra is.

Mindenesetre annyit sikerült megígértetnünk Fuwával, hogy amilyen gyakran csak tud, meglátogat minket. Megnyugtatott a tudat, bár az örömöm akkor lett volna teljes, ha nem megy sehová, legfeljebb átcuccolni a mostani szállásáról ide a Palotába. Legbelül féltettem őt. Amikor Lobriában először találkoztunk, és megismertem, már akkor a szívemhez nőtt. Mintha csak a húgom lenne... de végülis, mindig is szerettem volna egy ilyen cuki hugicát, szóval Aincrad ismét pontot szerzett a kinti világ elleni mérkőzésben. És mint családtag, szeretném a közelemben tudni, hogyha bármi történne, ott tudjak lenni, segíteni neki. Túl sok szerettemet vesztettem már el az évek folyamán, ahogy mindannyian... És bőven van, mit jóvátennem. Segítenem kell Hinarit, amiben csak tudom, hogy maga mögött hagyja az odalentet. Ez a legkevesebb, amit tehetek. És nem csak őt kell kiengesztelnem. - Himécske... volna kedve velem tölteni az estét? - tettem fel a kérdést, miközben a lány szemébe néztem. Végig sem gondolva jóformán. Első elgondolás az vacsora lett volna, de amennyire tele vagyunk csokigólemekkel mindketten, ez a verzió ma nem játszik. Aztán ahogy leesett, hogy mit is mondtam, hogy is lehetne még értelmezni, enyhén szólva rákvörös lettem – csak... nagyon hiányzott már, Himécske... szóval örülnék, ha átjönne, van egy üveg finom jégborom is Frost Cityből, amit megihatnánk – folytattam kicsit halkabban, kicsit bizonytalanul. Szegény lányt jó eséllyel megint zavarba hoztam, de remélem nem utasítja vissza a borozás ötletét. A többi meg majd úgyis alakul magától. Minden bizonnyal Hinari is sietne már vissza Alexhez, én pedig azt tudom, hogy nem szeretnék egyedül lenni. Remélhetőleg Hime sem...

Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Yurihime on Szomb. Ápr. 06 2019, 20:08

Azt hiszem hasonló érzelmi hullámvasutat hosszú hónapok óta nem éltem át. Nem is hiányzott, ugyanakkor mivel végül elűzte a félelmem és a keserű hangulatom ez a délután, így végső soron örülök neki, hogy így alakult. Talán egy kis feszültséget is sikerült kiadni, még akkor is, ha nem olyan módon, ahogy az illő lett volna.
- Ozirisz-sama túloz ^.^" - hessegettem el a mértéktelen dicséretet - Hálásan köszönöm, az ajtó mindig nyitva áll ön előtt, Hinari-sama ^.^ - pillantottam a kisasszony felé is. Melegséggel töltöttek el a kedves szavak, még akkor is, ha úgy éreztem, nem érdemlem meg őket. Néhány éve biztosan vissza is utasítottam volna őket, de azóta sok minden változott, például megtanultam elfogadni a dicséretet.
- Így van, itt a helye, Fuwa-sama ^.^ Mindig szomorúvá tesz egy kicsit, ha valaki máshová megy álomra hajtani a fejét... és kicsit aggódok is - hajtottam le a fejem, majd néztem fel reménykedve, hátha Fuwa-sama meggondolja magát, és mégis ide költözik.
- Kérem, jöjjön minél gyakrabban, ha más nem, én biztosan itt vagyok mindig ^.^ - mondtam végül, hiszen úgy tűnt, nem sikerül meggyőzni a kisasszonyt afelől, hogy milyen jó dolog egy hatalmas palotában lakni, sok másik ember mellett, akik ha olyan helyen laknak, akár... öt percet is... bolyongani kell, mire a szobájukhoz érsz ^.^"
- Nagyon szívesen, Ozirisz-sama ^.^ - feleltem hezitálás nélkül, arra számítva, hogy a fiatalúr újra meglátogat. Csak akkor kezdtem el kicsit pislogni, amikor kiderült, hogy ő fordítva gondolja, mármint hogy én látogassam meg őt. A gondolatra kicsit elpirultam, de nem azért, amire talán Ozirisz-sama gondol, hanem mert számomra még mindig kicsit zavarba ejtő volt egy fiatalember szobájában, lakrészében látogatást tenni, legyen az bárki.
- Én... a borozást azt hiszem, kihagynám ^.^" - igyekeztem visszautasítani az ajánlatot udvariasan. Épp elég alkohol került a szervezetembe ezzel a kevés rumos csokoládéval is. Nekem teljesen megfelelt egy kiadós beszélgetés is, vagy valami hasonló ^.^ De még mielőtt erre sor került volna, ideje volt megtisztítani, és elpakolni a tányérokat és az evőeszközöket. Megköszöntem a délutánt mindkét kisasszonynak, aztán egy kis időre visszatértem a saját kis kunyhómba, hogy felfrissítsem magam, mielőtt bátorkodok meglátogatni Ozrisz-samát Embarassed
Yurihime
Yurihime
Harcművész
Harcművész

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére