Tavaszi napcsata!

Go down

default Tavaszi napcsata!

Témanyitás by Simeon on Szer. Márc. 06 2019, 13:35

Gyönyörűen sütött a nap. Szinte szikrázott, noha meleg még nem volt, hiszen alig léptek be a márciusba. Hősünk ettől függetlenül fent ült a céhház legmagasabb pontján, a tetőn és élvezte a napcsíkok simogatását: ajkai enyhén kinyíltak, szemei csukva, arcára a mosoly barázdái húztak megannyi barázdát.
- Ugye, milyen jó itt, Tengerszem? - kérdezte, még mindig behunyt szemekkel. Tengerszem természetesen már rég nem volt itt: úgy nagyjából tíz perc után megunta a semmittevést és mivel idefent teljes biztonságban tudhatta idomárját, lecsúszott a lépcsőkön egészen a könyvtárig. Hátha most nem lesz ott az a főnix! Ezt persze jelezte is a félig elbóbiskoló srácnak, de az vagy nem figyelt fel rá, vagy csak elfelejtette azóta.
- Tengerszem? - nyitotta ki fél szemét Simeon és nyújtózott egyet. Körülnézett. Állatkája sehol. Elnevette magát és hatalmasat sóhajtott: olyan, de olyan jó volt itt sütkérezni! Pedig még a medencét is kikészítette, de árnyék híján valószínű petje most valahol odalent hűsöl. Talán épp a közös szobájuk medencéjében, amit Danee magyarázata után már másnap meg is alkottak.
És minthacsak megérezte volna, hogy róla van szó, fel is tűnt a lovag. Simeon arca felragyogott:
- Szia! Ugye milyen jó itt? Ezt a helyet szeretem a legjobban a céhházban! Neked mi a kedvenc helyed? - kérdezte, majd hirtelen eszébe jutott állatkája - Tengerszemet nem láttad? Szerintem lement - mondta, és ami azt illeti, a lovag talán épp láthatta is annak utolsó két csápját becsusszanni a könyvtár résnyire nyitott ajtaján - márha arrafele nézett.
- Csak azt bánom, hogy itt túl kicsi a hely rendes napcsatát vívni - folytatta az eszmefuttatást a fiú és szét is tárta a karjait - Pedig messze ez a leges, legeslegfényesebb hely egész Aincradban! Itt biztos legyőzhetetlenek a napcsíkok! - mesélte csodálattal. És hogy mik azok a napcsíkok, meg mi az a napcsata? Ha Tengerszem itt lett volna, bizonyosan jelzi valahogy céhtársuknak, hogy inkább meg se kérdezze az idomárfiút...
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 251

Karakterlap
Szint: 28
Exp:
Tavaszi napcsata! Vo36oi3004/3100Tavaszi napcsata! 2yjvlht  (3004/3100)
Céh: Unity

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

default Re: Tavaszi napcsata!

Témanyitás by Danee on Szer. Márc. 13 2019, 17:58

Az álmok épp olyanok voltak mint az ébrenléttel töltött órák:
Hihetetlenek és valótlanak, néha rémisztőek, mások pedig csodásak.
Volt, hogy rémálomból riadtam,
de legtöbbször a párnát vagy paplant körülfonva ábrándoztam valamelyik leányzóval kapcsolatban.
Máskor ájulásba játszottam volna magam egy monitor előtt,
de minthogy most én is a játék részévé váltam...
inkább a könyvek sorai fölött, vagy az éjjeli ég fényeibe feledkezve aludtam csak el, jóval éjfél után.
Aminek meg is lett a "böjtje".
Bár cseppet sem bántam, hogy a nap már magasan járt, mikor az álom gubancos kavalkádja kisimult,
s a digitális valóságban találtam magam.
Nem sürgetett semmi, és senki.

Magamra varázsolva némi holmit: nadrágot gatya-madzaggal, inget, hosszú-ujjút,
lábamra cserkésztem a bújócskázó papucs-párt
- Computer: Teát, zöldet. Forrót. Mézzel. - adtam ki a viccesen a parancsot
a csak "replikátornak" csúfolt forróital-készítő edényemnek, aztán persze magam implikáltam bele
a szükséges hozzávalókat

Magamhoz vettem az esti olvasmányomul szolgáló könyvet, majd a tető felé vettem az irányt.
Miért a tető?
Mert onnan rálátni mindenre, nem csak annyira, amit az erkélyem enged.
Álmosan ásítva vettem a lépcsőfokokat, fel se nagyon nézve róluk, amikor elsuhogott mellettem egy csápos valami
- Oh - néztem fel, s utána, mert hogy épp lefelé igyekezett a csápok birtokosa
- Izé, hello polip-san
- Simeon? -
néztem körül, de a srácnak nyomát se láttam
- Hát jó...

Jó pár lépcsőfokkal és egy nyitott tetőajtóval később:
- Jó reggelt - takartam el a szemem elől a bántó napsugarakat
- a polipod, vagyis... - nem jutott eszembe a neve, csak ahogy megerőltettem kicsit agyam - Tengerszem, áh igen!
- Tengerszem most hullámzott le mellettem a lépcsőn, talán összevesztetek?

Még sose láttam őket külön, az az igazság, és most nem tudtam mire vélni a dolgok, bár Channál és Szophienál sem volt szokatlan, hogy a petjeik társasága nélkül jelentek meg mindenfelé
- Ja, egész jó - néztem inkább a mélyben elterülő fás részre, óvatosan beleszürcsölve a forró teába
- Hm... nincs igazán kedvenc helyem. Az erkélyem, a könyvtár, itt a tető, talán a medencém még...
- Ja lement -
néztem vissza a teám gőze fölül a kijárat felé
- Napcsata?! - ütöttem meg a fülemet a sose hallott szó - Az meg mi?

"Erdőn át, hegyen át" - bónusz: 7

"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1870

Karakterlap
Szint: 41
Exp:
Tavaszi napcsata! Vo36oi6796/6900Tavaszi napcsata! 2yjvlht  (6796/6900)

Témanyitás by Simeon on Csüt. Márc. 14 2019, 21:46

Tengerszem nagy igyekezetében majdnem nekiment az álmoskás lovagnak - éppenhogy tudta csak kikerülni és bucskázott is pár lépcsőfokot lefelé, mire úgy ahogy megállapodott és egyenesbe kormányozta csápjait.
- Ph-hh! - intett köszönésképpen, de nem állt meg: haladt tovább, egyenesen a könyvtár felé.
A tetőn sütkérező Simeon persze mindebből mit se tapasztalt.
- Jah, nem - felelt a felé intézett kérdésre egy csepp fáziskéséssel, merthát ő még sose, illetve szinte sose veszett össze Tengerszemmel! Először nem is értette még azt sem, Danee mire gondolhat - Nem szeret túl sokáig a napon lenni, tudod, kiszárad. Valószínű visszament a szobánkba hűsölni, képzeld sikerült beszerelni a medencét oda! - jutott eszébe és osztotta meg céhtársával az eredményt azonnal - Sokat segített a magyarázatod, mégegyszer köszönjük - nézett rá széles vigyorral majd állt fel és nyújtózkodott. Danee nagyon sok kedvenc helyet felsorolt, a srácnak még a feje is belefájdult, megjegyezni pedig nemigen tudta, de nem is akarta ezúttal: csak bólogatott és egy adott pillanatban hozzátoldotta, hogy "igen, a könyvtár is biztos jó hely" - de ezt is inkább Tengerszem miatt, aki sok időt töltött a négy falnyi könyv között, ki tudja milyen okból. Meghát addigra már újra a tető és annak napossága járt a srác fejében: világos, árnyék nélkül, telis tele napcsíkokkal! Simeon imádott itt lenni.
- Hát tudod, amikor van egy játékos, aki az árnyékban kezd, meg van, aki a napon - kezdett bele a szükségszerű és részletes magyarázatba - Mi mindig a napon szoktunk - jegyezte meg gyorsan, még mielőtt Daneeban felmerülhetne, hogy ő is a napon szeretné esetleg kipróbálni a dolgot - Szóval aki a napon kezd, az lesz a Nap Harcosa vagy Fény Lovagja, aki pedig az árnyékban, azt kell legyőzni. Mi pedig nagyon szeretjük a fénycsíkokat, amik ilyenkor ránk sütnek és azok segítenek a harcban! A Fény Lovagjai sohasem veszthetnek! - tért át hangzatos stílusra az utolsó mondatot illetően és mutatóujját fel is tartotta az égbe; márcsak a lobogó köpeny hiányzott mögüle, igaz az fel se volt szerelve neki most.
- Tényleg, akartunk is mérkőzni - jutott eszébe és vigyorodott el - És most nagyon szépen süt ám a nap! - fordította arcát az égitest felé boldogan, mint akinek semmi gondja sincsen az életben. Ami azt illeti, nem is volt.
- Persze várok én, ha nem akarsz, meg ott a teád is és Tengerszemet is elő kell keríteni - eszmélt fel, de még mielőtt lecsattogott volna a lépcsőn petjéért, azért megvárta a lovag válaszát: sokaknak magyarázta el a napcsatát ezelőtt és voltak, akik nem akartak vele harcolni utána már. Kinevették és elmentek, de Simeon remélte, hogy Danee nem lesz közülük való: nem szerette azokat, akik nevetnek rajta. De új céhének tagjai egészen biztosan nem olyanok... ugye?
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Danee on Vas. Márc. 24 2019, 14:05

- Remek! -  örvendtem kifejezetten harsányan a medence sikerének - Látod, mondtam, hogy szinte bármit lehet a saját szobátokban!
- Igazán semmiség, szóval akkor valamelyest mégiscsak polip a te Tengerszemed
- És nem csak külsőre -
reagáltam a kiszáradásról szóló magyarázatra
Majd rátért a játék magyarázatára, amiből nekem elsőre csak annyi jött le, hogy a napon kell állniuk, és eddig veretlenek
- Akkor felteszem az ellenfeletek lehet az Árnyak harcosa, vagy a Sötétség Lovagja, Fekete Lovag, akármi nevet is aggatok rá
- Az ellenfelet mi segíti, ha nektek ott vannak a fénynyalábok? Talán az árnyékok?

Ha ez egy nagy társasjáték lenne, akkor mondhatnám, hogy már tudom a két bábú identitását, a kasztjukat, és a Fény Lovagjának egyik képességét, talán? Bár ez is csupán feltételezés, hiszen csak valami haszna van a fényből, eddig nem úgy tűnik, hogy ő maga kontrollálni tudná bármilyen formában, vagy esetleg kisugározni.
És egyáltalán mi a játék célja, és menete? Nagyon sok kérdés vetődött fel bennem. Miért van az, hogy eddig mindig ők nyertek?
De nem akartam betemetni Simeont a kérdéseimmel, inkább vártam, hogy maga álljon elő a magyarázattal.
- Igen, rémlik, hogy volt ilyenről szó, bár ott nem említetted ezt a Fény Lovagja dolgot. Hogy is megy ez a játék vagy mérkőzés?
Azért mégiscsak kicsúszott egy kérdés, nem bírtam türtőztetni a kíváncsiságomat, és befogni a számat.
- A tea megvár - tettem le a ajtó fölötti cserepekre - amúgy is szinte még ihatatlanul forró. Nem árt neki, ha hűl egy kicsit, amíg mi megmérkőzünk
- Szóval, hogyan is kell ezt? -
sandítottam vissza Simeonra

"A barátnőm azt mondta a múltkor az ágyban, hogy pedofil vagyok. Azt válaszoltam: Nagy szavak ezek egy kilenc éves kislánytól!"
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Simeon on Szer. Márc. 27 2019, 19:11

Úgy tűnik megfogtad a srácot. Jó hosszú ideig hümmögött, még az arcára is kiült az a gondolkozós ábrázat, ami közben ha mondanál valamit se figyelne fel rád az illető. Most nagyonis elvolt a saját maga kis világában, ami napcsíkokból és vidámságból állt, szemben az árnyas oldallal. Végül csak felnézett rád és megrázta a fejét:
- Nem hiszem, hogy az árnyékos oldalon kezdőt bármi is segítené. Sötétben lenni rossz, azt senki sem szereti... vagy talán az Árnyék Lovagja igen, de olyannal még nem találkoztam - vallotta be - Egyszer mérkőztem egy fehérhajú tök szótlan lovaggal, őt például nem izgatta a környezet, nagyon ügyesen mozgott bárhol! - csillant fel a szeme egy pillanatra - De persze olyan is volt már, hogy hiába kértem az ellenfelünket, hogy a felhő takarásában kezdjen, nem volt hajlandó, így ott mindketten a napon kezdtünk. De én szeretem a fénycsíkokat és ők is szeretnek engem! - nevette el magát és mosolyán érződött, mennyire büszke erre a kapcsolatra.
- Hát teljesen úgy kell mint máskor. Ugye harcoltál már emberek ellen? - merült fel benne és tátotta el a száját, hiszen ha ilyen magas szintű vagy, egészen biztosan tudnod kellene, hogyan működik ez, nem? Akkor hogyhogy nem tudod? Nem fért Simeon fejébe a dolog; meg is vakarta azt zavarában - Viszont akkor megkeresem Tengerszemet! - pattant fel és csattogott azonnal a lejáró felé - Várj meg itt, mindjárt jövök! És köszi! - nézett még vissza lelkesen, majd eltűnt a lépcsőfordulóban.

Először a közös lakrészbe ment, majd vissza a tetőre, kikukucskált, de csak Daneet látta, így megfordult és lement a konyhába. Ezek után jutott végül eszébe a könyvtár és ott meg is találta Tengerszemet, aki egy polcról leborított lapot nézegetett nagy érdeklődéssel.
- Gyere, Tengerszem, napcsatázunk! - kiáltotta izgatottan, de úgy, hogy az egész céhház hallotta hangját... talán még a tetőre is felhallatszott, meg végig a folyosón, egészen a kertig.
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Danee on Szer. Ápr. 10 2019, 12:46

- Szóval semmi sem segíti az ellenfeleiteket...
- Hmm, hát ez nem tűnik túl fairnek, de nektek mi hasznotok származik a fénycsíkokból? Azon kívül, hogy melegít

Nem igazán állt bennem össze a kép a dologról. Nekem nagyon is úgy tűnt, hogy a sötétnek, az árnyékoknak és a felhőknek semmi jelentőségük nem volt ezekben a napcsatákban. Bár ez nem tartott vissza attól, hogy az önjelölt Árny Lovagjaként tekintsek innentől magamra, ami egy kevéske cinizmus és némi önteltség ízét kölcsönözte a dolognak. És talán a mosolyom sem volt olyan tiszta és kedves immáron.
- Persze, hogy harcoltam már. Természetesen még senki nem halt bele, de nem félek megütni egy kislányt sem, ha direkt erre játszik - nos igen, annak idején Shukaku nagyra törő pályájának legelején, ami a párbajozást illeti, szerény személyem volt az, aki belevitte és megmételyezte picinke lelkét pár jól irányzott pofonnal. Legalábbis így rémlik
- De akkor nem bonyolítjuk túl a dolgot. Klasszikus adok-kapok?
- Oké, itt várok
- intettem Simeon után
- És addig legalább megiszom a teámat is - tettem hozzá halkan
Már csak az a kérdés, hogy akarjak-e egyenlő küzdelmet vagy sem? Mert ha igen, akkor pár dolgot félre kéne raknom: mondjuk a kardot, és esetleg a pajzsot is, akkor már valódi, ízig-vérig ökölharc lenne. És ha a polip még be is rúgna, akkor pont úgy nézne ki, mint az öltözők padjaira felcsavart kétkaros akasztók a kajla szemeikkel és a két magasba emelte ököl-csáppal.
Szóval ők kezdenek a fényesebb helyen én pedig ki kéne, hogy nézzek magamnak valami árnyékosabbat...

Danee
Danee
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Simeon on Kedd Ápr. 16 2019, 22:42

- Haszon? - tátotta el a száját a srác értetlenül - Hogy miért hasznos a fény? Az segít minket, mutatja az utat, ad világosságot és űz el minden rosszat. Ha sok körülötted a fénycsík, minden rendben lesz! - mosolygott Simeon és felnézett a Napba. Talán Tengerszemen kívül senkire nem tudna így, ilyen lágyan mosolyogni - Igaz, ez az itteni más, mint odakint - emelte aztán vissza tekintetét a lovagra - De vannak olyan helyek, ahol egyszerre több is van belőle! - folytatta és arcáról még sokáig nem tűnt el az a mély szeretet, amit még szülei ültettek el benne. Persze utána meghökkent, hisz azt hitte, Danee még nem párbajozott, de mivel hamar tisztázódott a dolog, ő is hamar visszazökkent és bólintott hatalmasat a kérdésre:
- Igen - felelt egyszerűen, mert ha volt is valaki, aki rászánta az időt, hogy meghallgassa a napcsatát, a dolog lényegét még senkinek sem sikerült átérezni. Szóval általában ilyesmi következtetésre jutottak, az idomárfiú pedig nem igazán magyarázta túl: még a végén ők akarnának a napon kezdeni! Meghát, ha épp vele volt Tengerszem, a kis polip sem igazán volt oda a hosszas szövegelésért a fényről, de Simeon ilyenkor meg is értette őt, mert tudta, hogy a pet már inkább harcolni akarna. Most viszont el kellett szaladnia érte, mert ők egymáshoz tartoztak. Főleg ha harcról volt szó!
Tengerszem kisebb-nagyobb bonyodalmakkal, de visszatette a könyvet a helyére. Jól megnézte magának, melyik polcon találta és úgy sietett a topogó Simeon után, aki fülig érő szájjal caplatott vissza a tetőre, hogy minél hamarabb kezdeni tudjanak - amíg még nincs egyetlen felhő sem az égen.
- Megjöttünk! - vigyogott rá a lovagra, majd csípőre tett kézzel nézett körül - Nem hiszem, hogy van itt árnyékos hely, mit szólsz a kerthez? - kockáztatta meg óvatosan, aztán ha Danee így vagy amúgy döntött, lementek vagy fönt maradtak, de a lényeg a fényen volt, ahogy mindig. Tengerszem felmászott Simeon vállára, miután amaz felvette vértjét és a többi, új, szikrázó cuccát, majd elkezdte nyújtogatni a nyakát Danee felé... mintha... máris kinézte volna, a fiú melyik testrészére ugorjon rá?
- Részemről kezdhetjük! - hívta le a menüjét Simeon (persze csak azután, hogy megbizonyosodott a helyes pozíciókról) és elküldte céhtársának a párbajfelkérést. Tudta, hogy a lovag nagyon erős és alig várta már, hogy meglássa, mihez tudnak kezdeni egymással, főleg úgy, hogy ilyen szépen süt a nap!
Simeon
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére