Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] A Holt Barlang kincse

5 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Cardinal Szer. Jan. 16 2019, 11:33

Résztvevők: Szophie, Chakna, Ozirisz, K1


Mihelyst kiválasztottátok a jutalmatokat az adventi eventet követően, rendszerüzenetet kaptok egy koordinátával, illetve egy időponttal. A 16. szinten van jelenésetek, a teleportkapunál már vár titeket egy... játékos? A feje felett zöld indikátor van, de eléggé beteges, sápadt az arca, és olyan a testtartása, mint aki bármelyik pillanatban összeeshet. A lány Miraiként mutatkozik be, amikor odalép hozzátok, úgy tűnik, tudja, kiket keres.

[Küldetés] A Holt Barlang kincse 328623

- Egy barátom... megkért rá, hogy segítsek... különleges érceket szerezni neki... - kezdi a mondandóját halvány, vontatott hangon - Abból ő majd kovácsol nektek... amit akartok... - mondja, majd kissé tántorogva elindul az erdő belseje felé - Kövessetek... - tanácsolja nektek. A külseje ellenére meglehetősen gyorsan mozog, Chaknának és K1-nek eléggé szaporáznia kell a lépteit. Olyan, mintha a levegő felett siklana. Találkozzatok, majd induljatok el, most lehet kérdezni is, elvégre nem kaptatok sok információt.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal0/0[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Szophie Szer. Jan. 16 2019, 21:08


Bosszantotta is a dolog, meg nem is. Szívesen küldött volna valaki más maga helyett, ha lett volna ilyen opció. Sajnos a különleges item viszont túlságosan vonzotta a fantáziáját ahhoz, hogy csak úgy lemondjon róla, mi több, úgy tudta, csak keveseknek adatott meg az a szerencse, hogy elérjék a megfelelő pontszámot, és azon belül is különleges és egyedi páncélra lehet számítani jutalom gyanánt. Önkéntelenül is végigsimított a virággá alakított fejfedőjén, és haloványan elmosolyodott. Az emberek többsége mindig azt hitte, hogy neki nincs is sisakja. Nos, az általános értelemben nem is, hiszen bármilyen formájú fejfedővé átalakíthatta az ő csodálatos és teljesen különleges Viadal babérkoszorúját. Amiből csak egy volt mindig is, és az az ő tulajdonában. Úgy gondolta, ott is fog maradni, jöjjön ki akármilyen sokkal értékesebb és jobb item is, ez már a saját védjegyévé vált. És ami azt illeti, még a mostani szintjén sem látott olyan sisakokat, amik annyival többet tudtak volna adni, ami miatt megfontolta volna egyáltalán a cserét. Talán harminc szinttel később, talán akkor ki fognak jönni ilyenféle itemek, és akkor elgondolkozhat rajta. Habár valahol tisztában volt vele, hogy ez soha nem fog megtörténni.
Elmosolyodott, ahogy arra gondolt, mi van, ha a különleges páncélja éppen egy sisak lesz. Talán akkor eladja majd, és vesz az árából mindenféle másik itemet. Hiszen a cuccait elnézve, régen elavult már minden felszerelése, már legalább a tierjéhez képest. Amikor ezeket megvette, még elég menőnek számított benne. Na de most? Megcsóválta a fejét, és inkább nem is gondolt rá. Mi több, inkább azzal vidította fel magát, hogy ez is bizonyára valamilyen olyan különleges felszerelés lesz, amit majd soha többé nem akar lecserélni. Azt ígérték, testhezálló lesz, olyan, amilyet csak szeretne. Miért is ne hitt volna nekik?
Ettől függetlenül igenis bosszantotta a dolog. Nem volt kedve ilyen apróságokkal foglalkozni, amikor a háttérben egy sokkal összetettebb játék díszleteit állították össze számára, és a játékmester csak arra várt, hogy végre a táblára lépjen. Arról viszont halvány lila gőze sem volt, hogyan tehetné meg ezt. Igazából egyetlen egy ötlete volt, de azt egyelőre elvetette több okból kifolyólag is, és az egyik ilyen éppen az volt, hogy legelőször Hinarival akarta megbeszélni a dolgot, nehogy megint valami sületlenséget kövessen el. A börtön épp elég nagy hiba volt, hogy ne akarja mégegyszer megkockáztatni. Kezdte érteni, hogy az ilyen horderejű döntéseknek nagyobb ráhatása van a közvetlen környezetére, és az emberekre, mint ahogy ő azt hitte. És óvakodott bármiféle botor lépéstől, ami még egyszer felkavarhatja az állóvizet.
Nem, eldöntötte, hogy most megfontoltabban fog a csatamezőre lépni. És ami azt illeti, amíg ezt a megfontoltságot eléri, akár meg is szerezheti azt a különleges páncélt, amit ígértek.
Így tehát természetesen megjelent a megfelelő helyen, a megfelelő időben, habár a szokásosnál is hallgatagabb volt. A jó megfigyelők pedig észrevehették szemében a meg-megvillanó, ki nem alvó tüzet, amit valami folyamatosan táplált. Látszott rajta az izgalom, habár az is, hogy nem a küldetéshez kapcsolható. Légzése szaporább volt a kelleténél, és tekintete vészjósló.
Az már más kérdés, hogy Mirai láthatóan nagyon rossz bőrben volt, és a benne égő láng ellenére ezt hajlandó volt észrevenni. Tenni egyelőre még nem tett, megvárta, a többiek hogy állnak hozzá a témához. Gyanította, hogy Ozirisz nem fog csöndben maradni a körülmények kapcsán, és talán Chakna sem, habár őt nem ismerte olyan jól. A furcsa, név nélküli Ismeretlentől pedig nem tudta, mit várjon, még a legutolsó közös kalandjuk után sem. Ettől függetlenül kivárt, és csak akkor kérdezett rá a lány állapotára, ha azt senki más nem tette meg a csapatból. Mivel a játékban egyébként nem volt rosszullét, valahol gyanította, hogy ez talán kintről hozott probléma lehet, vagy akármi más, amihez nekik semmi közük, így nem szívesen piszkált bele a témába, ha nem volt muszáj. Az viszont fontos volt, hogy a küldetésük minél hamarabb célt érjen, szóval ha ehhez arra lesz szükség, hogy a csajt a karjai közé fogja, és úgy cipelje, akkor azt fogja tenni.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal12046/10500[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by K1 Szer. Jan. 23 2019, 18:12

Mindenki életében egyszer vagy többször eljön az a pillanat mikor minden, amit eddig biztosan tudott, megváltozik, kvázi kifordul a Föld a tengelyéből. Én akkor éltem át mikor a szemem láttára gyilkoltak meg valakit, ráadásul egy kiskorit a tetejébe pedig olyan személy, akit viszonylag kedveltem. Az a szőke hajú srác egyszer csak odajött hozzám a kocsmában és úgy tett mintha fel akart volna csípni, de lehet csak én reagáltam túl a dolgokat. Végül aztán rábeszélt egy kis vetélkedőre ahol sikeresen összehaverkodtunk és ezután, mint jóemberre gondoltam rá. Egészen addig a bizonyos napig, míg le nem szúrta azt a gyereket, akit éppen a kezemben tartottam. Tisztában voltam vele, hogy nem igazi ember volt, de akkor is hatalmas csapásként ért ez engem. Egy felnőttet sem szép dolog kivégezni azonban azt sokkal könnyebb megemészteni, mint egy kölyök halálát. Fogalmam sem volt róla, hogy mit is kéne tennem teljesen kiborultam. Valahányszor lehunytam a szememet ott láttam magam előtt amint apró fénypontokká robban. Nem olyan rég történt, de az óta nem tudtam se enni se aludni, bár viszonylag még jól tartottam magamat. Kerültem az emberek társaságát és nem akartam senkivel sem beszélni, a barátok üzeneteire sem válaszoltam. Azt hiszem megváltás lett volna számomra, ha valaki elválasztotta volna a fejemet a testemtől, de ez sajnos nekem nem adatott meg. Csinálhattam volna önkezűleg is azonban nem rendelkeztem az ehhez szükséges bátorság, így hát maradt a szenvedés és csak reménykedtem, hogy egyszer elmúlik.

Kaptam egy üzenetet, hogy egy bizonyos időben egy bizonyos helyen kell lenni, de nem volt kedvem hozzá így végig sem olvastam rendesen. Magam sem tudom pontosan, hogy jutottam el oda, de végül a tizenhatodik szinten találtam magamat és egy kisebb ember csoportba botlottam. El akartam menni, de láttam köztük egy-két embert aki ismerősnek tűnt.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal1721/1900[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Chakna Szer. Jan. 23 2019, 20:37

Napokig kissé sokkos állapotban voltam. Ezt talán leginkább Eiki vehette észre, hiszen kérdés nélkül mellé szegődtem bárhova indult, és közben nagyon nagyon gyakran nézegettem a térképemet. Nem akartam elhinni, amit karácsony után reggel vettem észre a szinte rutin szerű adventi ablaknyitásnál. Szokás szerint ránéztem a céhtagok helyzetjelzőjére… Az új tagot, Enherielt megtaláltam… Quentint szintén… De… Cearso és Saya sem látszódtak. A listát lenyitva pedig szürke volt a nevük… Ahogy a barátlistámon szereplő nevek közül több is…
Nem találtam magyarázatot. Nem tudtam… nem mertem elhinni, hogy az az ormótlan , megalomán kívánság, amit tegnap mondtam a szemüveges alaknak, tényleg teljesülhet.. Legalább részben.
Még akkor sem, amikor délben Eikivel együtt a főtéren találtam magam, és ezúttal én magam is szembe kerültem azzal, aki felelős ezért az egészért.
Csak Eiki laza, de meleg ölelése tartott vissza, hogy mgaamból kifordulva, és nem mellesleg teljesen értelmetlenül  nekitámadjak. Aztán amit Kayaba mondott az teljesen el is tűntette a gondolatot. Kijutottak… Nem is kevesen. Mi ez, ha nem karácsonyi csoda? Könnyek szöktek a szemembe, és úgy mosolyogtam Eikire. Hát elértünk valamit! És ha nem is aktívan, de része lehettem!
De hogy a kijutottak között lettek volna a céhtársaim… Több volt, mint amit képes voltam befogadni.
Aztán az éjszaka közepén a menüm csippanására ébredtem. Annyi zsetont gyűjtöttem, hogy a lehető legértékesebb jutalmat választhattam.
Vaciláltam, egész nap. Szükségem volt tapasztalatpontokra, ha már a nem ez a kérésem teljesült. Ugyanakkor szinte felbecsülhetetlen segítséget jelenthet egy jó felszerelés…
Végül ez az érv bizonyult erősebbnek. Többet nyerhetek egy magas tierű itemmel, mint néhány tapasztalatponttal. Épp lemenőben volt a nap, amikor végül kiválasztottam a zsetonjaim elosztását.
A menükm azonnal csippant is egy üzenettel. Időpont, és koordináták.
Sóhajtottam. Ez tökéletes alkalom, hogy ne legyek Eiki terhére, és meglátogathassam a céhet. Ha Cearso és Saya, a két legrégebbi tag eltűnt, nem tehetem meg, hogy ne járjak utána, hogy minden rendben van-e a másik kettővel. Majd, a feladat után.
Enyén fogalmazva is meglepett, hogy egy betegesnek tűnő lány várt a teleportkapunál, ahova hamarosan megérkezett Szophie, K1 és Ozirisz is.
Az idomárlányt magamhoz képest vidám biccentéssel üdvözöltem, de csak mellékesen érdeklődtem hogyléte felől. Lekötötte a figyelmemet, hogy a lány, aki ránk várt, jól van-e.
- Minden rendben? - kérdeztem végül rá  a lánynál. - Ha nem vagy jól, csak mond meg, hol találjuk azokat az érceket, elhozzuk neked. - javasoltam neki, már csak azért is, hogy biztosítsam segítő szándékunkról.
Aztán a szemem sarkából észrevettem K1-et, akinek az arckifejezése valahogy… ismerős állapotot idézett fel. Odaléptem hozzá.
- Örülök, hogy látlak K1 - tettem a vállára a kezem.
- Te is a küldetés miatt jöttél? - néztem rá elismerően. Munkás volt annyi zsetont összeszedni, ami ehhez a küldetéshez kellett…
Közben a kislány elindult. Még mindig ugyanolyan aggasztóan nézett ki. Ellenben ahogy K1 kinézett az sem hagyott volna nyugodni, úgyhogy ha kellett a csuklóját megragadva magammal húztam a lány után iparkodva, amennyire csak tudtam. Igen, még mindig reménytelenül lassú vagyok a többséghez képest…
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal9545/9700[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Ozirisz Szer. Jan. 23 2019, 23:41

Még ébren voltam, amikor meghallottam a menü csippanását. Első körben arra gondoltam, hogy üzenet érkezett valakitől. Kicsit bizonytalanul nyitottam meg a menüt, és el nem tudtam képzelni, ki lehet az ilyenkor? Aztán néztem egy szép nagyot. Rendszerüzenet az adventi eventtel, hogy ideje beváltani az összegyűjtött zsetonokat. Nem nagyon lelkesedtem, főleg az elmúlt napok történései után, utolsó nap is csak megszokásból végeztem el a szükséges ablaknyitó procedúrát. Hosszú percekig néztem a listát a jutalmakról. Valahogy deja vu érzésem lett az egész helyzetből. Számítottam rá, hogy nem lesz olyan egyszerű, mint amilyennek kinéz. Valahonnan ez nagyon ismerős. Az a legutóbbi rendszerüzenet a listával is nagyjából pontosan így történt. Egy viszonylag kis kérés a rendszer felé, amit nem teljesített. És másnap az adminnak volt bőr a képén beetetni a jónépet azzal a maszlaggal, hogy segít a frontnak. Ha tényleg segíteni akart volna, akkor visszaállítja a burkokat. Biztosra veszem, hogy tudja, mi zajlik a fronton. Tudnia kell, hogy egyre kevesebben vannak, akik tisztítják a szintek közti kazamatát és harcolnak a bossokkal. És ez csak rosszabb lesz, főleg amilyen széthúzás és felelőtlenség van a jelenlegi bossos csapatban. Na nem mintha nem lenne jó az új fejlődést segítő lehetőség, de a frontos létszám csökken, és ez így is marad. Jó pár percbe beletelt, amíg ráböktem a speciális felszerelésre. És a sejtésem beigazolódott: nagyon nem lesz olyan könnyű, mint amilyennek látszik. Időpont, koordináták... remek.

Még másnap is sokat nyugtalanított a téma. Igazából az lett volna a legjobb, ha a panel leokézása után megjelenik az inventoryban az a tárgy, és kész, dolog letudva. Nem nagyon terveztem kimozdulni, és főleg nem belecsöppenni valamibe, úgy, hogy mindenki mindent tud, leszámítva engem. Másrészről viszont ha kihagynám a dolgot, akkor az pazarlás lenne. Sokáig vívódtam magamban, és tanácstalan voltam, hogy mit tegyek. Legalább tízszer-tizenötször biztos lenyitottam a menüt, csekkolva az üzenetet, a koordinátákat, hátha változott valami, de semmi. Minden bizonnyal az egyik ilyen alkalmat látta meg Himécske is, és akkor meséltem neki a küldetésről. És valamit nagyon tud az a lány, mert látta rajtam, hogy nincs túlságosan kedvem a dologhoz, de látta azt is, hogy tanácstalan vagyok a helyzettel kapcsolatban. Nos, Himécske egy perc alatt eldöntötte azt, amin én vívódtam magamban. Ahogy kifejezetten megkért rá, hogy szeretné, hogy ott legyek és végére járjak az ügynek. És nagyjából sikerült megnyugtatnia is azzal, hogy talán a rendszer így értékeli a hűségemet. Az már más kérdés, hogy ez utóbbi inkább a tudatlanságból fakadt, mivel nem tudtam szinte semmit a dolgok egészéről, és az a kevés amit tudni véltem is csak egy átverés volt az NPC részéről. Pontosan azt mondta a kiscsaj, amit hallani akartam, és szerencsétlen véletlenek sorozata rásegített. Abban viszont Himécskének igaza volt, hogy a friss levegő és egy kis kimozdulás jót tesz, és ha nem mennék el azért az adventi itemért, akkor egy jó ideig még biztos kattognék rajta, hogy mit is szalaszthattam el. Szorosan magamhoz öleltem a lányt, és megköszöntem neki a segítséget. Nem is tudom, mi lenne velem nélküle...

A 16. szint. A holt állatok erdeje, és a meggyötört mobok otthona. Nem tartozott a kedvenceim közé. Annak ellenére, hogy egész jó hely a tapasztalati pontok farmolására, mégis elég lehangoló tud lenni ha sokat tartózkodik az ember a furcsábbnál furcsább mobok között. Mintha az itteni állatok életkedve (illetve annak hiánya) átragadna az emberekre is. Szóval amióta bejöttek a fagyos szintek, azóta nem sűrűn fordultam meg itt. Azonban most ide hívott az a küldetés. Himének természetesen szóltam, mielőtt indultam. A kiírt időpont előtt pár perccel érkeztem a jelenés helyszínére, és enyhén szólva meglepődtem. Szinte mindenen. Először is valami NPC-re számítottam, ha már rendszerüzenet hozott ide, nem egy játékosra. Ez kellemes csalódás volt számomra, de korántsem a legnagyobb. Ahogy megláttam pár ismerőst, úgy megkönnyebbültem. Legalább nem leszek egyedül. Itt van Szophie, itt van az a furcsa lovag is korábbról, és még egy lány Mirain kívül - Sziasztok! Ozirisz vagyok – köszöntem a társaságnak és mutatkoztam be a megbízónknak. Mirai állapota némi aggodalomra adott okot, első ránézésre nincs valami jó bőrben. De nem én voltam az egyedüli, akinek feltűnt, Chakna is aggódott érte. - Rendben, segítünk megszerezni azokat az érceket – mondtam a lánynak, biztatón rámosolyogva – Elvégre ezért vagyunk itt. - majd rövidesen folytattam egy kérdéssel – Az erdőben azoktól a furcsa meggyötört állatoktól kaptál el valamit? Ha bármi segítség kell, csak szólj nyugodtan – elvégre hasonlóban volt már részem, még nagyon régen az első szinten. Arra nem emlékszem, mit is szedtem össze, vagy hogy hogyan, de napokig csak nyüglődtem attól a furcsa mérgezéstől. És akkortájt még azok a vérpatkányok is túl nagy kihívást jelentettek számomra, amiből elvileg az ellenszer készült. Azóta sokminden történt, és az emlékek is megkoptak, de azt tudom: a furcsa, beteg mobokkal nem árt vigyázni, és előfordulhat hogy éppen terjesztenek valami nyavalyát. Az, hogy Horunka környékén vagy épp a holt állatok erdejében fordul elő, az lényegtelen, mindkét térség nagyjából ugyanannyira elhagyatott, ez utóbbi jó okkal.

Majd mikor elindultunk az erdőbe, már csak megszokásból, de aktiváltam az észlelést és a látást. Jobb az óvatosság, mindannyian egy darabban érkeztünk és egy darabban is várnak minket vissza. Ahogy hátranéztem, aktiváltam a képességemet, megemelve a csapat gyorsaságát tizenöt ponttal (szint/3), hogy Chakna és az általa húzott K1 is tudja tartani a tempót. - Így remélem egy kicsit könnyebb lesz nektek is – mondtam nekik. A lovag kicsit furcsa volt most is, de még nem tettem szóvá. Legutóbb is eléggé hullámzó volt, amikor a Kezdetek Városában összefutottunk... Majd haladtunk tovább, közben eltűnődtem a dolgokon. Rendszerüzenet dobta fel a koordinátákat és az időpontot, mégis egy játékos várt itt minket. Hogy lehetséges ez? Talán Mirai kapott egy küldetést a rendszertől, ami arról szól, hogy szedjen össze minket, és menjünk bányászni speciális érceket? Elképzelhető, nem ez lenne az első alkalom, hogy a rendszer bevonja a dolgaiba a játékosokat... Viszont nem illik bele a képbe a kovács. Ha jobb állapotban lenne szegény lány, akkor minden bizonnyal kicsit többet faggattuk volna, de jelen pillanatban nagyobb gondok is vannak, mint például Mirai betegsége vagy milyen rontás van szegény lányon. A többi meg majd kiderül a maga idejében. Így, hogy legalább nem egyedül lettem idehívva, legalább kisebb az esélye, hogy valami nagyon balul üt ki. Úgy tűnik Himének igaza volt, feleslegesen kattogtam előre is az egész témán, eddig jobban alakultak a dolgok, mint vártam. Talán valamit találunk a speciális ércek mellett, ami Mirait is rendbehozza, és akkor már bőven megérte, mert valami jó is kisülne az egészből.
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal19096/10100[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Cardinal Szomb. Jan. 26 2019, 14:15

A lányka hevesen rázza a fejét az összes hogylétére irányuló kérdésre. A sokadik aggodalmaskodás után már határozottan bosszúsnak is tűnik.
- Jól vagyok. Csak kíséret kell - válaszolja rettentő határozottan. Arra sincs szükség, hogy cipeljék, szóval ha Szophie megpróbálja, egyszerűen félrecsapja a kezét, és megszaporázza a lépteit. Úgy fest, hogy nem nyertétek el a rokonszenvét, meg talán ő sem a tiétek, de veletek ellentétben tudja az utat. Ha követitek, márpedig miért ne tennétek, akkor behatoltok az erdő mélyére. Ahogy máskor, úgy most sem szívderítő látvány az életkedvüket vesztett mobok szédelgése, egyikük-másikuk felétek tart abban a reményben, hogy véget tudtok vetni a szenvedésüknek. Nem támadnak, csak jönnek, mint valami zombi. Segíthettek nekik, de azzal azt kockáztatjátok, hogy lemaradtok Mirairól, aki egy pillanatra sem lassít le.
Végül egy barlangnál lyukadtok ki, ami biztos nem ér titeket meglepetésként, elvégre lespoilereztem a címben. Mirai itt megáll és bevár titeket, ha lemaradtatok, akkor türelmetlenül topog a lábával, ellenkező esetben csak simán látszik a szemében fénylő lelkesedés.
- Minden évben egyszer... lehet ide bemenni egy véletlenszerű... időpontban. Két folyosója járható... mindkettő ugyanoda... vezet. Tudni fogjátok... ha ott vagytok... Gyűjtsetek be minél... többet belőlük... - mondja, majd eltűnik a barlang sötét bejáratában. Méghozzá meglepően gyorsan, aki először követi, az még láthatja, hogy leugrik egy kisebb szakadékba, majd ügyesen mászni kezd.
Ahogy Mirai említette, két járatba tudtok bemenni. Egyikben sincs világítás, legalább egyes szintű Látás, Gyertya Kristály vagy Lángoló Nodachi nélkül beveritek a fejetek az első plafonról lógó cseppkőbe, vagy hasra estek az egyenetlen talajon. A felső járathoz mászni kell, ide legalább kettes Súlyemelés szükséges, az alsó járatban pedig, ahol Mirai eltűnt, nem boldogultok legalább kettes Akrobatika nélkül. Döntsétek el, merre mentek. Szétválhattok nyugodtan, sőt, erősen ajánlott, elvégre nem kéne Mirait egyedül hagyni, nem?

Határidő: február 3.
Ha nem elég az első kör eldönteni a csapatfelosztást, akkor legalább 100 szavas reagokban folytathatjátok a megbeszélést.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal0/0[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Szophie Vas. Jan. 27 2019, 17:41


Mivel társai megtették helyette, Szophienak eszébe sem jutott a lányt faggatni, mi több, nagyon hamar elkönyvelte magában, hogy ez olyasmi probléma lehet, amin nem tudnak segíteni. Talán kintről hozta, talán csak eleve mindig ilyen volt. Akárhogy is, a neve mellett nem szerepelt semmilyen mérgezést vagy mást jelző ikon, és az idomárnak bőven elég volt ennyi hozzá, hogy ne foglalkozzon többet a kérdéskörrel.
Ehelyett megindult az erdőben a meglepően fürge lány után. Akrobatikájának segítségével olyan természetesen és kecsesen suhant végig a girbegurba fákkal és kiálló gyökerekkel keresztezett erdőn, akárha egy képzeletünkben megelevenedő erdei elf lenne, aki otthonának tekinti a helyet. Na persze, a környezet mindehhez nem stimmelt. A festői táj helyett félholt állatok vonszolták magukat mindenünnen. Szophie és Vezér igyekezett tudomást sem venni róluk, rájuk sem pillantani. Ez volt a legegyszerűbb.
Hamarost elérkeztek a célként megjelölt barlanghoz, ahol Mirai röviden ismertette, mi is volna a feladatuk. Vagyis majdnem sikerült ez neki, mivel a pontos információátadás még mindig egészen távol állt a lány megfogalmazásától. Hogy mégis miből kell begyűjteni minél többet, hol található, miképpen gyűjthető, és honnan ismerik meg, arról egy szót sem ejtett. Ettől függetlenül Szophie nem aggódott, elhitte, hogy majd rá fog jönni. Bízott az ösztöneiben. Na meg nemrég még valamiféle ércekről beszéltek, és ő úgy vélte, a jelenlegi érclátás szintjén nem okozhat problémát azok azonosítása.
A barlangba lépve az idomár egy percig sem hezitált. Még éppen látta, miképpen ugrik Mirai a szakadékba, és egyértelműen azt tartotta a legokosabbnak, ha követi őt. Szó nélkül lendült le ő is a sziklán, a szélén még megkapaszkodva egy pillanatra. Vezér átalakult emberalakba, így könnyebben tudta követni gazdáját, aki miközben elkezdett mászni, kecsesen lépkedve szikláról sziklára, még azért odaszólt a többieknek:
- Szerintem ne próbáljátok meg ezt az utat akrobatika jártasság híján. Elég meredek - aztán már el is tűnt szemük elől az apró fénypont, melyet övén lógó, nemrég aktivált gyertyakristálya jelentett. Megszaporázta lépteit, amennyire a lehetőségei engedték, és megpróbált felzárkózni a kifejezetten gyors Miraihoz. Magabiztosan haladt előre a járatban, támaszkodva jártasságaira, amennyire csak lehet.
Vezér mindeközben ugyan nem maradt le, ám sokkal komikusabb látványt nyújtott, ahogy ügyetlenül, már-már rettegve egyensúlyozott a sziklákon. Jártasság ide vagy oda, egy farkast még ember alakban sem arra teremtettek, hogy ilyen utakat járjon be. Farka folyamatosan izgatottan járt fel-alá, s arcára bosszús kifejezés költözött. Tekintetét folyamatosan maga elé függesztette, és erősen koncentrált. Szinte már-már látni lehetett az izzadtságcseppeket homlokán, összeráncolt szemöldöke fölött.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal12046/10500[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by K1 Kedd Jan. 29 2019, 18:18

Egy csöppet sem örültem, hogy emberekbe botlottam annak meg pláne nem, hogy akadt köztük pár ismerős is. Az ilyenek mindig megkérdezik, hogy vagy utána pedig az esetek nagy részében minden áron beszélgetni akarnak. Sok mindent szerettem volna csinálni viszont a beszélgetés nem volt rajta a listámon. Azt terveztem, hogy gyorsan távozok feltűnés nélkül mielőtt bárki is kiszúrt volna azonban ezt már az elején elszúrtam. Nem tudom, hogy az ő megfigyelő képességek voltak szuperek vagy az én lopakodásom vacak, de felfigyeltek rám. Legelőször az a nyilas lány köszönt nekem, sajnos én nem emlékeztem az ő nevére, bár arra sem, hogy én megmondtam volna az enyémet, igaz, nem voltam már fiatal. Mikor készültem angolosan távozni megragadta a csuklómat és úgy vonszolt maga után, mint egy zsák rizst. Na persze nem volt ilyen drasztikus a helyzet mentem én a saját lábamon, csak nem az én akaratomból. Úgy éreztem nekem ott semmi keresnivalóm nincs, mert körülöttem folyton valami rossz dolog történik.
- Szerintem ez nem valami jó ötlet. – gagyogtam bár nem valószínű, hogy megértette mit is mondtam.

A leányzó elég gyorsan szaladt annak ellenére, hogy nem is olyan régen még úgy nézett ki, mint aki mindjárt összeesik. Nekem csak két lehetőségem maradt bár akkor nem igazán gondolkodtam el ezeken. Vagy tehetetlen lebegek az íjász lány mögött, az önbecsülésem maradékát is elvesztve. Vagy megpróbálom vele tartani a tempót, ha már a szorításából képtelen voltam kiszabadulni. Legszívesebben kisikítottam volna a tüdőmet, de a rendszernek hála erre nem volt lehetőség így maradt a remény, hogy mindez egyszer véget ér.

Végre valahára megérkeztünk a célállomáshoz, ami a lány elmondása szerint nagyon ritkán nyílik meg a nagyközönség számára. Hogy miért engem egyáltalán nem érdekelt és azt sem tudtam mit is kéne begyűjteni.
- Azt hiszem, itt valami félreértés van. Nekem nem itt van a helyem. – mondtam enyhén sípoló hangon.
Mikor haladtunk befelé hála a nagyszerű tájékozódó képességemnek minden egyes kőnek nekimentem illetve próbáltam keresztülesni rajta. A járatoknál sikerült végre kiszabadítanom magamat, viszont elvesztettem az egyensúlyomat és beestem az alsó járatba íj módon választottam irányt.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal1721/1900[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Ozirisz Kedd Jan. 29 2019, 21:30

Mirai állapota továbbra is aggasztott, annak ellenére, hogy állítása szerint jól van. Pedig nekem nem úgy tűnik, mintha kicsattanna az egészségtől. Mintha csak próbálná saját magának is bemagyarázni, amit a SAO és a jártasságok kiválóan alátámasztanak. Jártasságok, és persze a rendszer segítsége nélkül van egy olyan sanda gyanúm, hogy még sétálni sem nagyon tudna, nemhogy száguldani. Azonban nem tettem szóvá, hisz eléggé zavarta a sok-sok kérdés. Valahol meg tudom érteni, annak ellenére is, hogy fogalmam sincs, mi van vele, csak találgatni tudok. Ha én lennék hasonlóan rossz bőrben, én is leplezném, amennyire és ameddig csak tudnám. Nem szeretnék se sajnálkozó, se szánakozó tekintetekkel, kellemetlennek ható kérdésekkel találkozni, még akkor sem, ha a jószándék vezérli a kérdéseket...
Miközben haladtunk az erdő mélyére, elég rendesen kellett kapkodnunk a lábainkat hogy le ne maradjunk Miraitól. Azonban valamire ismét nem számítottam: Az szép és jó, hogy a lemaradó párosnak jól jöhetett a képességem által megemelt gyorsaság, viszont ezt a buffot valószínű Mirai is megkapta, amitől még gyorsabban tudta szelni az erdőt... vagyis pontosan ugyanott voltunk, mint előtte, a probléma továbbra is fennállt. Azonban szerencsére megálltunk egy barlang előtt. Úgy tűnik, ide igyekeztünk ennyire. Szinte azonnal kaptunk egy újabb adag információt a megbízónktól. Persze az elhintett morzsák továbbra is újabb kérdéseket vetettek fel. Miféle ércek? És miről fogjuk egyáltalán megismerni őket? Sejtésem szerint valami, a barlang színétől nagyon eltérő cucc lesz amit keresnünk kell, ha pedig a felsőbb hatalom duplahatost dobott a csapatnak akkor még talán foszforeszkálni is fognak azok a bizonyos ércek. Aztán a fene se tudja, semmi sem az, aminek látszik. Elég sötét volt, bár engem segített a látás jártasság, azért a Nodachival is világítottam, hogy ne essünk orra olyan könnyedén. Nem egy könnyű a terep, ezt már az első pár lépés után konstatáltam. Meg aztán ott a dilemma a barlang két járatával kapcsolatban is. Szophie szavai viszont eldöntötték, hogy merre tovább: akrobatika híján az alsó járat olyan, mint háromlábú sünnek a hatsávos autópálya: esélytelen.
Ami még aggasztott egy kicsit, az K1, a furcsa lovag volt. Ismét hozta a formáját, mint anno amikor összefutottunk. Ahogy vonzotta a furcsaságokat, az lett volna igazán meglepő, ha éppen most nem történik semmi szokatlan. Nem, most nem állt neki fekvőtámaszozni csak úgy spontán, viszont a mondatai elég hasonlóak voltak, mint amit a főtéren mondott. Valahogy nem volt olyan túl jó előérzetem, ami be is igazolódott: Ezúttal nem esett a nyakába egy kötéltáncos sem, mondjuk a felső járatból, de ő viszont elég rendesen elszédült. - Vigyázz! - kiáltottam, miközben minden gyorsaságpontomat beleadva megpróbáltam elkapni a lovagot, még mielőtt leesne. Amennyiben sikerült elkapnom, úgy felhúztam vissza. Amennyiben túl lassan tudtam csak reagálni, és szó szerint melléfogtam, úgy aggódva néztem lefele. - Jól vagy? Minden oké? - kiáltottam le neki, figyelve az életpontcsökkenést. Persze a másik verzió az lett volna, hogy leugrok utána, de az több szempontból is többet árt, mint használ. Szegény lovag jelentős életpontveszteség után éppen hogy feltápászkodna, és kapna a nyakába egy 9,81 m/s2 gyorsulással felé tartó Ozit, az végzetes következményekkel járna a számára...
- Azt hiszem, a felső járaton lenne érdemes mennünk. – szóltam Chaknának (és ha K1-et sikerült visszahúzni akkor neki is) – Másznunk kell, de van hármas szintű súlyemelésem és teherbírásom, szóval nem lesz vészes. - tettem hozzá, majd egy levegővételnyi szünet után kicsit bővebben is kifejtettem a dolgot - Mirai jó kezekben van, Szophie elég erős és vele van Vezér is. A frontvonalon is többször bizonyítottak, szóval meg tudja védeni Mirait – fejeztem be a mondandómat, majd ha nem volt ellenvetés, akkor neki is kezdtünk az előttünk álló kihívásnak, aminek az első lépése az volt, hogy ideiglenesen eltettem a Nodachit. Elég nehéz lenne úgy mászni, ha még egy hosszú kardot is szorongat az ember. - Kapaszkodj belém hátulról, ahogy csak bírsz, és semmiképp se engedj el, amíg fel nem érünk – mondtam a lánynak, majd ha így tett, akkor egy Chaknával a hátamon elindultam a fenti járathoz. A súlyemelés nagyban megkönnyíti a mászást, és a rövid idejű nagy erők kifejtését, míg a teherbírás pedig az íjászlány megtartásában lesz lesz segítségemre. A megszokottnál jóval óvatosabb voltam, hisz nem csak magamra kellett figyelni, hanem a játékostársam testi épségére is. Lassabban haladtunk felfelé, de annál óvatosabban, kétszer is ellenőriztem egy-egy kiálló sziklánál, hogy kellőképp stabil-e, megtart-e minket, vagy sem. Csak akkor helyeztem át a súlypontom a kövekező "lépcsőfokra", ha már előtte meggyőződtem róla, hogy biztonságos. Véletlenül sem akartam egy elhamarkodott, elkapkodott lépés miatt sérülést okozni, vagy rosszabb. Őt is egy darabban várják vissza, ugyanúgy, ahogy eljött. Ha fent voltunk, akkor újra előbányásztam a Nodachit, és ha nincs jártassága látásra, akkor át is adtam neki, hogy lásson is valamit, nehogy pár lépés múlva úgy járjon, mint a lovag.
Apropó, lovag... amennyiben korábban még sikerült elkapnom a kezét, mielőtt az alsó járatba eshetett volna, és sikerült felhúznom, akkor minden bizonnyal volt még egy mászókörutam, és ezesetben csak azután indultunk tovább a fenti járatban.
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal19096/10100[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Chakna Hétf. Feb. 04 2019, 21:56

Vitázni értelmetlennek tűnt, úgyhogy egyelőre rá hagytam a lányra, hogy jól van. Nem volt túl meggyőző, ahogy kinézett, de ráerőltetni úgy sem tudom a segítséget, főleg amilyen gyorsan haladt. Egy ideig nagyon kapkodnom kellett a lábamat, aztán a kardforgató fiú csinált valamit, valószínűleg valamilyen képességet használt, így pedig valamivel könnyebb lett tartani a tempót.
- Köszönöm - biccentettem a kardforgató felé.
K1-et nem engedtem el. Két felé nehezen tudtam volna figyelni, márpedig arról nem mondtam le, hogy Mirait szemmel tartsam.
A barlangba érve meglepődtem. Ennyire szerencsések lennénk? Vagy szándékosan függ össze az adventi jutalom megszerzése azzal az évi egy alkalommal, maikor le lehet menni a barlangba? Véletlen volna? Az ki van zárva.
- Szerintem nagyonis itt a helyed - feleltem K1 megjegyzésére.
Mire megfogalmazódott az ötletem, hogy hogyan lenne jó tovább menni, addigra Mirai már leugrott a lefele tartó járatba, és nem sokkal később Szophie is követte. Ez nem lett volna baj, bíztam az idomárlányban, hogy ha kell segít Mirainak. Csakhogy ezután K1 is szó szerint kiszédült a kezemből, és hiába kaptam utána, már nem tudtam megfogni.
Ozirisz viszont elkapta a csuklóját, én pedig amint felfogtam mi történt, segítettem neki visszahúzni a hóbortos lovagot.
Amint ez sikerült, kifújtam a levegőt, és miután megláttam a mélységet, aggódva néztem lefele, fontolgatva, hogy vajon szükségük lehet-e a segítségemre a lányoknak odalent.
Ozirisz viszont valahogy ráérezhetett, mi járt a fejemben. Nem kellett győzködnie, bólintottam. Szophie mellett Mirai biztonságban van, én meg figyelek K1-re… Remélem nem kell csalódnom ebben a hitemben. A kardforgató kérésére megráztam a fejem.

- Ő inkább szorul a segítségedre, vidd őt. - kértem, és ha a elindult K1-el felfelé, akkor én is megpróbáltam utána mászni. Nem vagyok biztos benne, hogy mennyiben a tapasztalat hiánya, és mennyiben valamiféle jártasság hiányzik hozzá, de bár megtaláltam a megfelelő fogókat, el is értem őket, de nem tudtam felhúzni magam. Ökölbe szorított kézzel fújok egyet, és megpróbálom megint, ismét hiába. Aztán megint. Közben Ozirisz visszaért. Az újabb felajánlásra komor arccal, mélyen meghajoltam felé.
- Elnézést a kellemetlenségért. Köszönöm a segítséget - mondtam elkeseredetten, és megpróbáltam amennyire csak lehet segíteni, hogy meg tudja tartani a súlyomat. Ennyi… Ennyi kell hozzá, hogy ne tudjak aktívan résztvenni a probléma megoldásában. Egy kis megmászni való sziklafal…
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal9545/9700[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Cardinal Kedd Feb. 05 2019, 16:13

Nem pont így terveztem, de semmi probléma. Szophie, te könnyedén követni tudod Mirait. Elég gyors vagy és elég ügyes ahhoz, hogy végigegyensúlyozz a keskeny peremeken, és ne ess el a csúszós sziklákon. A terep nem könnyű, de végig lehet rajta menni, és addig nincs is problémád vele, amíg látsz. Aztán elalszik a Gyertya Kristályod, pont egy kritikus pillanatban, és rossz helyre lépsz... Lecsúszol egy jó tíz méteres szakadékba, az esés pedig megszabadít a páncélodtól. Szerencsére Vezér nem jár így, neked viszont vissza kell másznod. Milyen jó, hogy van Súlyemelésed, így csak időt veszítesz, de abból elég sokat.

Ozirisz, te még el tudod kapni K1-et, mielőtt lezuhanna, viszont így egy helyett két hátizsákod van. Mindkettejüket egyszerre nem bírod el, úgyhogy kénytelen vagy kétszer fordulni. Sajnos nem csak egy fal van, hanem elég sok. A járat nagyjából úgy néz ki, mint egy óriási lépcső, aminek a fokai 8-10 méter magasak, és 50-100 méteres szakaszok választják el őket egymástól. Kapaszkodó van bőven, szóval mászás szempontjából nem vészes a hely, de így, hogy két embert cipelsz, meglehetősen lassan haladtok előre. Főleg, ha K1 még párszor leszédül.

Azonban végül mindannyian megérkeztek egy gigantikus terembe. Szophie és Vezér lent, a többiek pedig nagyjából száz méteres magasságban lyukadnak ki. Fentről egy széles, enyhén lejtő folyosó vezet lefelé, ami végigmegy a terem szélén, mint valamiféle csigalépcső, de igazából nincs rá szükség, hogy lemenjetek, hiszen ti is megtaláljátok azt, amit lent Szophie. Rengeteg, egy-két méter magas, színes kristály meredezik a földből, ami egyrészt gyönyörű látvány, másrészt megtöri a fentről beszűrődő fényt, úgyhogy egészen tarka-barka diszkófények közepette nézhettek körbe. Két dolog tűnhet fel nektek. Először is a terem közepén alszik egy óriási teremtmény, másodszor pedig Mirai szorgosan szedi a különféle kristályokat.
- Lassúak vagytok - jegyzi meg munka közben - Siessetek, mindjárt felébred - tanácsolja. Nosza, lássatok ti is munkához.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal0/0[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Szophie Kedd Feb. 12 2019, 20:28


Elveszni a sötétségben, és csak esni, öntudatlanul lefelé, szinte megrázó mennyiségű adrenalint termel. Például annyit, hogy szinte észre se vegye az ember a padlónak ütközést. Vagy annyit, hogy utána szitkozódással kísérve a lehető legrövidebb idő alatt, szinte kifulladás nélkül térjen vissza a helyére, és csak annyira fussa petje arcába nézve, hogy szikrázó szemekkel mutogasson az övébe tűzött újabb kristályra. Meg mellette még másik, vésztartalékra. Hülye, megbízhatatlan cuccok. Szophie már kezdett azon gondolkodni, hogy elhajítja őket a francba, a börtönben úgysem volt szüksége rájuk, de aztán meggondolta magát. Még egy ilyen szakadékba már jó pár Hp-ja belekerülne, azt meg nem kockáztathatja meg. Nem most, amikor az idő is sürgeti. Hiszen hova is lett Mirai?
Nem volt sok út, amerre tovább mehetett volna, és remélte, hogy később sem fog nagyon elágazni. A bosszúságtól tovább hajtva tehát folytatta útját az idomárlány, nyomában a még mindig kissé remegős Vezérrel. A pet az előző szaltókat látva, azaz inkább egyáltalán nem látva, még óvatosabb lett, mint annak előtte volt, és talán még félősebb, megcáfolva ezzel farkasbecsületét. Na persze, itt nem látta a falkája. Az a falka, ami már jó régóta nem is létezett, csak az ő képzeletében. Akárhogy is, lassabban, és botladozva, de követte gazdáját, hisz kötelessége volt, meg persze célja is. Már csak a jó felszerelés reményében is. Amit ilyen titkos, egy évben egyszer bejárható, és még itt is halálos veszélyekkel fenyegető helyen lehet megszerezni, az bizonyára szuper különleges cucc lehet. Az ilyesmi pedig mindig érdekelte a farkast, bizony. És ezért megérte még a falmászás is.


A terem, amibe nemsokára kiértek, maga volt a tökéletes ellentéte annak, amiben eddig mászkáltak. Már csak azért is, mert abban a pillanatban, hogy beléptek, egyenesen megvakultak a szemükbe érkező megtört fénytől. Az idomárlány és petje csodálkozás helyett egészen bosszúsan takargatták szemüket egy rövid ideig, amíg hozzá nem sikerült szokni, és amikor ez megtörtént, akkor is inkább az éppen pihengető szörnyre kezdtek el kalapáló szívvel pislogni, és nem azokra a nyamvadt ércekre. Bámulásukból csak Mirai szavai ugrasztották ki őket, még épp időben, ugyanis Szophienak már-már az járt a fejében, hogy közelebb megy hozzá, és megvizsgálja amazt. Mondjuk, nem lett volna túl jó ötlet tőle. Neutral
Levette szemét tehát a bestiáról, akiről amúgy is úgy mondták, nemsokára fel fog ébredni, és most a kövek felé fordult. Szorgosan elkezdte gyűjteni őket, követvén a küldetésadó lány tanácsát, és Vezér sem volt rest hozzálátni a munkához.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal12046/10500[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by K1 Kedd Feb. 12 2019, 21:46

Éreztétek már azt valaha, hogy nem kellett volna kikecmeregnetek az agyból, vagy esetleg valaki megátkozott benneteket. Az ösztöneim, amik hol jót jósoltak hol rosszat, pont ezeket a szavakat üvöltötték a fülemben teljes hangerővel. Hiába próbáltam meglépni, néhány játékos mindent elkövetett annak érdekében nehogy fel tudjak szívódni. Pedig az a hej egyáltalán nem tűnt biztonságosnak, igaz ilyen hely nem is létezik. Mindenki tegye a szívére a kezét és úgy mondja, tudja, hol nem érheti semmiféle bántódás. Még a saját otthonunkban is bármi megtörténhet, lehet rablótámadás, földrengés, árvíz, vagy csak szívrohamot kapunk, mert megint kirúgtak munkahelyről. Az embert állandóan veszély, zűrzavar és káosz veszi, körbe amerre csak jár. Lehet el kéne fogadni a végzetünket és talán a túlvilágon ékére lelhetünk azáltal, hogy semmivé válunk.

Először az a lány úgy ráncibált mint valami retikült ráadásul olyan badarságot fecsegett miszerint nekem pont ott a helyem. Nem akartam a szemire hányni a hiányosságait elég nagy baj neki, hogy nőnek születet, vagyis teljesen másképp gondolkodik, mint mi férfiak. Igaz akkor nem éreztem férfiasnak magam inkább amolyan csúszómászónak. Ha ez nem lett volna elég majdnem belezuhantam egy üregbe vagy mibe, de az a külföldi nevű srác lecsapott rám, mint nyugdíjas az akciós felvágottra. Abban reménykedtem, hogy ettől betelik náluk az a bizonyos pohár ehelyett a fiú felkapott, mint egy hátizsákot majd elindult felfelé. Valami oknál fogva egy pók jutott róla eszembe, aki kegyetlen módon fogyasztja el áldozatait. Nagyon reméltem egyikük sem vett fel ilyen beteges szokásokat. Közben azért, mint a csapat egyetlen józanul maradt tagja megpróbáltam bölcsességeket önteni a fülébe.
- Komolyan mondom nekem nem kéne itt lennem ez valami félre értés. Bárki jó lenne helyettem csak én nem. Nekem most egészen máshol kéne, lennem nem tudom, hogy hol, de fix, hogy nem itt.
Csak később tudatosult bennem, hogy ha megcsúszik meg van, rá az esély mind kitörjük a nyakunkat. Mikor felértünk abban reménykedtem itt végre egérutat nyerhetek, de a legtitkosabb börtönökben nem figyelnek úgy a rabokra, ahogyan akkor figyeltek én rám. Csak egy dolog járt a fejemben, hogy minél előbb meg kell pattannom, de szerencsére kötélből voltak az idegeim ezért is nem kezdtem fejetlen csirke módjára rohangálni. Végül eljutottunk egy helyre ahol vakító fényű kavicsok álltak ki a földből, vagy a plafonból erre már nem emlékszem. Az a leányzó kinek fenekén még ott volt a tojáshéj ránk parancsolt kezdjünk neki én meg néztem rá nagy szemekkel mégis minek, de persze nem szóltam egy árva szót sem.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal1721/1900[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Ozirisz Hétf. Feb. 18 2019, 12:06

Szerencsére K1-et még időben el tudtam kapni, szóval egy kicsit megkönnyebbültem. Legalább valami sikerült, és valami jó is kisült abból hogy itt vagyok. Ami viszont váratlanul ért, hogy módosítanom kellett a tervemen. Chaknával szándékoztam kezdeni a hegymászást, avagy hölgyeké az elsőbbség, de a kérésének eleget téve K1-el kezdtem. Menet közben nem reagáltam a lovag szavaira, meg már amúgyis majdnem felértünk. Odafent szólaltam csak meg, az első mászás után - Üdv a klubban, fafejű barátom... - na igen, legszívesebben én is Himécske mellett tölteném az időmet, a felesleges energiák levezetésére pedig biztos ki tudnánk találni valami jobb módszert... de az úgy látszik már csak estére marad. Miután végzünk a barlangban, és begyűjtöttük Mirainak az árut, úgyis első dolgom lesz odahaza felkeresni a lányt, és elmesélni neki a fejleményeket. Ami valamilyen szinten csak ürügy lesz arra, hogy meglátogassam. Abban viszont nagyon reménykedek, hogy még este előtt végzünk itt, hogy még ébren érjem a lányt...
De addig még van egy kis dolgunk, úgyhogy közben el is indultam lefelé Chaknáért, aki még mindig odalent várt. - Ugyan már, semmiség az egész - mondtam a lánynak mosolyogva - Fordított helyzetben te is megtennéd értem, nemde? - majd miután ő is rendesen belémkapaszkodott, elindultam vele felfelé a sziklafalon. Nem volt olyan vészes a mászás, szerencsére látás jártassággal nem volt gond, hogy hol vagyok, merre vagyok, és még a barlang tervezője a kapaszkodókról is gondoskodott. Ahogy felértünk, előbányásztam a lángoló nodachit, és Chakna felé nyújtottam - Megkérhetlek rá, hogy kicsit világítasz vele, és figyelsz a lovagra? - kérdeztem a lányt mosolyogva. Odalent is érződött rajt, hogy mintha el lenne kenődve, talán ez miatt a sziklafal miatt, talán más okból. De azzal mindenesetre nem csináltam hülyeséget, hogy a gondjaira bíztam a lovagot. Arról fogalmam sincs, hogy van-e valamelyiküknek jártasságuk a sötétség ellen. Ahogy K1 leszédült, ő jó eséllyel az orra hegyéig sem lát, bár amilyen szétszórt és szeleburdi... hát, nem fogadnék rá nagy összegban. Nekem mindenesetre kis megkönnyebbülés, hogyha Chakna vigyáz rá, a plusz fény pedig mindig jól jön. Azonban hamarosan szembesültem azzal, ami igazán aggasztott: Az a sziklafal csak az első akadály volt ami ránk várt: kis séta után szemközt találtuk magunkat a következő sziklafallal. Ismét a lovaggal kezdtem a falmászást. Ha nem így tennék, Chakna valószínűleg egyből tiltakozna, szóval bátorkodtam vele kezdeni, majd a lányért visszamenni. Szükség esetén, ha a soron következő elgondolkodott volna, szóltam, hogy kapaszkodjon belém. Csak kicsit lassú voltam, és nem csak azért, mert kettőt kellett fordulnom, hanem túlzottan óvatos is voltam: nem lenne jó, ha egy meggondolatlan mozdulat miatt leesnénk, és véleményem szerint nem is ért annyit a küldetés: legfeljebb késünk, és kevesebb időnk marad gyűjtögetni, ami még mindig a kisebbik rossz az alternatívához képest. Mondjuk ha magasabb szinten lenne a súlyemelés-teherbírás kombó, lehet tudnám egyszerre kettőjüket is cipelni, de valószínűleg akkor is amellett döntenék, hogy inkább fordulok kettőt: elég egy hirtelen, rossz mozdulat és ott a baj. Szóval volt még így pár mászós kör, elválasztva pár rövidebb sétával, amivel kicsit ki tudtam pihenni magam, leginkább fejben: nem lankadhat a figyelmem a falon, és ezek a séták jól jöttek, ezért is örültem, hogy itt van velünk az íjászlány is. Látszott rajta, hogy aggódik érte, onnantól kezdve, hogy az erdőn keresztül húzta maga után. Na igen, ez jó megoldás arra, hogy le ne maradjon, vagy el ne tűnjön egy szempillantás alatt, ahogy régebben tette két falat csirke között a Vörös Kakasban.
Végül egy hatalmas nagy terembe kötöttünk ki, annak is egy felsőbb szegletében. Odalent látszódott egy batár nagy fenevad, ami mint ahogy a medvék szoktak, téli álmot aludt. Azonban ahogy lenni szokott a filmekben is, csak addig szundikál a bestia, amíg be nem toppan valaki, és hát na... ahogy Mirai is mondta, késtünk is, és nincs sok időnk. A színes kristályok meg hát... a megbízónknak igaza volt, tényleg rájöttünk volna minden további nélkül is, hogy azokat kell összegyűjtögetni. Enyhén szólva kilógnak a környezetből, olyannyira, hogy hasonlókat még csak nem is láttam másutt. Igaz, arra nem biztos, hogy gondoltam volna, hogy ezekből lehet kovácsolni, inkább amolyan drágakőnek tűnnek, amik egy kisebb vagyont érnek... sőt, ahogy elnézem, ebből amennyi itt van, fényűzőn lehetne élni évekig is akár. Csak ennyit nehézkes lesz kivinni...
- Szedjünk össze amennyit csak tudunk, de a lehető leghalkabbnak kell lennünk - mondtam Chaknának és K1-nek majdhogynem suttogva, majd elindultunk a begyűjtőkörútra. Elsőre amivel megpróbálkoztam, hogy egy nagyobb darabot sikerül-e kihúznom a földből. Amennyiben a bestia ennek hatására kezdett volna ébredezni, természetesen azonnal abbahagytam, és a kisebb darabokat próbáltam szedegetni. Ahogy akkor is a kisebb darabokra fókuszáltam, ha nem sikerült a nagy kristályokat közvetlenül az inventoryba pakolni. Elvégre valahogy ki is kell cipelnünk innen, és kézben, hátizsákban igencsak limitált a mennyiség amit tudunk cipelni. Ha sikerült az inventoryba pakolni, és az kezdett már nagyon csurig lenni, akkor ideiglenesen behajítottam a felszereléseken kívül mindent a céhbankba, ezzel is növelve a kapacitást. Mindezt a lehető legnagyobb csöndben, már amennyire képes voltam erre jártasság nélkül. Elvégre nem akartam véletlen se felébreszteni azt a valamit...
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal19096/10100[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Chakna Csüt. Feb. 21 2019, 20:38

 Nem egyenesedtem fel rögtön. Egy egészen apró biccentésen kívül nem is nagyon reagáltam. Nem az a lényeg, hogy megtenném-e én is vagy sem. Hanem hogy hibába tenném, nem tudnám, mert nincs hozzá elég erőm. Még csak ahhoz sem, hogy saját magamat feljuttassam… Már megint kevés vagyok egy meglehetősen egyszerű feladathoz...
 Csak szó nélkül bólintottam a kérésére, és átvettem a kardot. Éreztem rajta a jó szándékot is, hogy felvidítson, de ettől még néhány méterenként szembesültem vele, hogy nem tehetek semmit azért, hogy feljussunk. A legkevesebb, hogy legalább ennyivel megkönnyítsem a dolgát, aki viszont helyettem is megteszi.
 Az arcom így is minden egyes fallal színtelenebb, és komorabb lett. Sétáltam két mászás között, K1 mögött, megpróbálva odafigyelni, ha valami butaságot készülne csinálni, vagy éppen megint megszédülne. Ha ilyen történt természetesen elkaptam, megtámasztotta, vagy amire éppen szükség volt, hogy ne történjen baj.
 Örültem, hogy nem kellett újra és újra megkérnem, hogy előbb K1-et vigye fel. Amíg vártam a következő két alkalommal még megkíséreltem utánuk mászni, hátha csak valami ideiglenes hiba miatt nem tudtam először, a harmadik alkalommal viszont már felhagytam ezzel, és ökölbe szorított kézzel, és össze szorított fogakkal vártam tehetetlenül, hogy visszaérjen. Ha fáradtnak tűnt, megvártam, hogy kicsit kifújja magát, és csak aztán kapaszkodtam újra a hátára.
 Kicsit megkönnyebbültem amikor felértünk, és Miari sürgetett, hogy igyekezzünk. Nem kellett kétszer mondania. Ahogy Ozirisz figyelmeztetését is már csak menet közben hallottam, és nyugtáztam bólintással. Lopakodást, észlelést, hallást, látást és rejtőzködést is kapcsolva belevetettem magam a kristályok gyűjtésébe, olyan gyorsan és halkan, ahogy csak tudtam. Sok dolog nincs az inventorymban, úgyhogy nem aggódtam miatta, hogy kifogyok a helyből, mielőtt még elég alapanyagot sikerülne összeszedni. Fél szemmel azért K1-et is figyeltem. Amilyen habókosnak tűnt most, aggódtam, hogy nem fog teljesen zökkenőmentesen menni neki a dolog, és most mind az ötünkre veszélyes lehetett ez.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal9545/9700[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Cardinal Hétf. Feb. 25 2019, 13:37

A kristályok nem répák, hogy csak úgy ki lehessen húzni a földből. Kétféleképpen lehet őket összeszedni: vagy beléjük vágtok egy fegyverrel, amitől lehasad egy öklömnyi darab belőle, vagy a békésebb módszert választjátok, és megérintitek őket, mire felajánlja a rendszer, hogy "letörhettek" egy darabot, ami valójában annyit takar, hogy a kezetekbe terem. Egy kristályt csak egyszer lehet "learatni", szóval muszáj valamennyire szétválnotok. Ha magatoktól nem jöttök rá, elég csak egy kicsit nézni, hogy Mirai mit csinál.
Ő egyébként egyáltalán nem halk és nem óvatos, ugyanis tudja, hogy a szörny nem fog a zajtól felébredni. Se attól, ha esetleg megpiszkáljátok. Mélyen alszik, bár csak úgy... öt percig. Akkor viszont felhorkan, és csap egyet a farkával a padlóra, amitől a komplett terem megremeg.
- Lejárt az idő - közli a sápadt leány, és nyomban el is indul visszafelé, ugyanazon az úton, ahonnan jött. Tanácsos nektek is elindulni, ha nem akarjátok, hogy a lény kergessen ki titeket. És bízzatok bennem, nem akarjátok. Értelemszerűen visszafelé ugyanazok a körülmények várnak titeket a járatokban, annyi különbséggel, hogy a felső járatban nem csak mászni, de ugrani is lehet, ami azt jelenti, hogy Chaknát nem kell cipelni, mert az Akrobatikája megóvja a sérüléstől. Viszont talán érdemes lenne újra elgondolkodni a csapatok felosztásán, nem? Wink

Akárhogy is, Mirai kint megvár titeket, pirospozsgás arca és tekintete arról árulkodik, hogy meglehetősen élvezte a kalandot. Elindulhattok vissza, ám ahol először találkoztatok a lánnyal, a teleportkapunál, ott most egy NPC áll, egy felkiáltójellel a feje felett.
- Ne menjetek oda hozzá - figyelmeztet titeket Mirai, és egyenesen megcélozza a teleportkaput.


Legyen a határidő március 8.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal0/0[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by K1 Kedd Feb. 26 2019, 14:00

Ott a helyzet percről perce egyre rémisztőbb és kilátástalanabb lett. Ráadásul még azok a nyavalyás játékosok rátettek egy lapáttal, azzal, hogy nem engedtek kereket oldani és ezt az egészet úgy tálalták mintha szívességet tettek volna nekem. Hát én ilyesmiből nem kértem egy picurkát sem, annak örültem volna a legjobban, ha mindenki békén hagy. Nem egyszer megfordult a fejemben, hogy angolosan kéne távoznom, de nagy bánatomra az a hosszú hajú lány egész végig régen volt akár egy börtönben. Ehhez még hozzájött valamilyen förmedvény, aki talán egyetlen tüsszentésével képes lett volna tündérporrá változtatni engem. Behunytam a szememet és azért imádkoztam, hogy legyen vége ennek a rémálomnak és ébredjek fel az ágyamban. Mármint az igaziban ott abban a bérlakásban nem pedig ebben a virtuális pokol bellibe.

Mikor kinyitottam még mindig abban a barlang szerűségben voltam, a többiekkel, akik óriás kavicsokat püföltek. Néhányan arra biztattak én is tegyem azt, amit ők, de semmi kedvem nem volt hozzá ezért nekitámaszkodtam az egyik kristálynak. Ijedtemben léptem egyet hátra mikor megjelent előttem egy felírat miszerint letörhetek belőle egy darabot.
-Szórakozz, a tudod kivel. – mondtam majd az elutasítás mellett döntöttem.
Úgy tűnt nem figyeltem oda eléggé ugyanis egy kisebb kiadású kő jelent meg a markomban úgy tűnt félrenyomtam, ez az öregség átka. Nem igazán tudtam vele foglalkozni, jobban lekötött az a dög, aki nem is olyan messze az igazak álmát aludta.

A pöttömnyi leányzó egyszer csak bejelentette, hogy lejárt az idő majd megindult kifele.
-Hát ezért kár volt eljönni. – mondtam morogva majd követtem.
Egy hangyányit azért örültem, hogy végre eltűnhetek arról az átkozott helyről mikor újabb váratlan esemény történt. Megláttunk egy idegent, amitől a kislány felkiáltott nem menjünk oda hozzá. Erre én is felüvöltöttem, mert a frászt hozta rám ezzel a sipítozással.
-Azt akarod, hogy szívrohamot kapjak? Mit üvöltözöl itt? - de tanácsához híven tartottam a távolságot köztem és a jöttment között.
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal1721/1900[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Ozirisz Csüt. Márc. 07 2019, 22:21

Bár súlyemelés ide vagy oda, a kristályokat nem tudtam kiszedni a helyéről, ahogy először terveztem. Lehet, hogy még az elméleti maximum szinttel sem lehetne abban a formában kiszedni a helyéről, olyannyira a pálya részeit képzik. Azonban szerencsére a rendszer most elég jó fej volt hozzánk, ahogy felkínálta a lehetőséget, hogy "letörjünk" belőle egy darabot. Mondjuk logikailag sántítós volt, hogy egy kristálynál csak egyszer ugrott fel ez az opció, egy kisebb darabbal, holott látható volt, hogy jó sok kisebb darab kijönne minden egyes tömbből. Fennakadni nem akadtam fenn rajt, hisz más játékokban is előfordult hasonló például gombákkal. A lényeg ott is az volt, hogy ugyanmár, ne lehessen elmismásolni a terület bejárását és leragadni az első lelőhelyen, ami végülis érthető volt. A lehető leghalkabban haladtam egyik kristálytól a másikig gyűjtögetni. Elismerőn pillantottam Chaknára, aki nálam jóval halkabban közlekedett. A lovag is közben nekiállt valami hasonlónak, túlságosan nem figyeltem rá, amíg nem csinál túl nagy zajt. Az időnk véges, úgyhogy jobbnak láttam, hogy a lehető legtöbbet begyűjtsem, ahogy tették a lányok is. Aztán majd biztonságos körülmények közt, ahol például nem kell aggódnunk amiatt hogy egy bestia vacsorája legyünk, osztozkodunk. Jó eséllyel bőven többet összeszedünk, mint amennyit kellett, szóval jutni fog mindannyiunknak belőle. Majd ahogy az a bazi nagy kristályőrző "kutyuli" szépen elkezdte futtatni a boot-szekvenciáját (azaz kezdett ébredezni), Mirai is szóvá tette a nyilvánvalót: lejárt az idő. - Gyerünk, visszavonulás – mondtam a társaimnak, mutatva abba az irányba, ahonnan jöttünk, majd attól függően helyezkedtem, ki hol volt. Aktiváltam ismét a gyorsaságnövelő képességet, hogy biztos ami biztos, időben el tudjanak tűnni a bestia közeléből. Szükség esetén, ha például valamelyikük megbotlana, odarohantam, hogy felsegítsem, ha kellett, ölben vive biztos távolba a fenevadtól. Hasonlóképp tettem, ha például a szeleburdi lovagnak jutott volna eszébe elcsatangolni, rosszabb esetben pánikolni és össze-vissza rohangászni. Senkit sem hagyunk hátra.
Majd visszafele úton a lángoló karddal való világítást ismét Chaknára bíztam, ahogy a lovagra figyelést is, de valószínű ez magától értetődő az íjászlány számára. Azonban jött egy meglepetés: alighogy elkezdtem lecipelni K1-et az első mászófalon, Chakna ügyesen beelőzött egy szép, könnyed ugrással. - Wow – szóltam, kicsit meglepődve – De azért vigyázz magadra, ha lehet... - tettem hozzá, aggódással a hangomban. Na igen, fordult a kocka. Felfele meg volt lőve szegény lány a mászófallal, és láttam rajta, hogy valami nagyon zavarja. Talán pont ez a tény, hogy nem tudott felmászni a szükséges jártasság nélkül. Érthető, hisz fordított helyzetben én is ramatyul éreztem volna magam egy hasonló helyzetben. Épp ezért is mosolyogtam rá bíztatólag és megnyugtatólag többször is felfele jövet. Hogy érezze, nincs semmi baj, és nincs terhemre egyáltalán. Bár nem ismerem túl jól a lányt, de a nyakamat rá, hogy fordított helyzetben ő is ugyanígy cipelt volna. Meg különben is, Chakna rendkívül türelmes volt velem. Amikor látta rajtam, hogy kicsit fáradok, szólnom se kellett, megvárta amíg kicsit kifújom magam. Bár elsőre nem tűnik nagy dolognak, számomra mégis jól esett. Most viszont változott a helyzet, annyiból, hogy amíg én lefele is kénytelen vagyok mászni, addig Chaknát segíti a jártassága a gyors lejutásban. - Szépen ugrálsz lefelé – kezdeményeztem beszélgetést a lánnyal az egyik egyenes szakaszon – És ügyesen gyűjtögetted a kristályokat. Ezért is jó, ha nem mindenki ugyanarra építi a karakterét. Többféle jártasság több lehetőség, főleg csapatmunkával – tettem hozzá, biztatón rámosolyogva. - Az akrobatika hiányát sajnos elég gyakran megérzem, főleg a fagyos-jeges-csúszós szinteken – húztam el a számat. Sajnos képtelenség mindenben jónak lenni, valamilyen gyengéi mindenképp lesznek az embernek. Kérdéses az, hogy az erősségeivel mennyire tudja kompenzálni.
Remélhetőleg Chaknát sikerült jobb kedvre derítenem, kifelé jövet. Az egyenes szakaszokon, ha kialakult valami társalgás köztünk, akkor beszélgettünk, lefelé pedig a hátamon vittem K1-et a sziklafalak aljáig. A leereszkedés kicsit lassabban ment, mint a mászás, de leginkább a túlzott óvatosságnak, és a rosszabb látási viszonyok miatt. Amíg felfelé mászva elég volt általában felnézni, és a már bevált fogódzók lettek később a lábtartók is, lefelé pont fordítva volt. Minden egyes lépés lefelé jópár próbával kezdődött, hogy az adott szikla elég stabil-e, megtart-e, és mindezt úgy, hogy leginkább érzésre ment, rálátás hiányában. De inkább lassan, de biztosan.
Ahogy a barlangból kiértünk, Mirai várt már minket. Na igen, ő mindannyiunknál gyorsabb. Kicsit eltűnődtem rajt, hogy vajon egy Hinari-Mirai futóversenyen melyikük győzne? Azonban túl sokáig nem gondolkozhattam, zajlottak az események: a főtéren felbukkant egy NPC, és Mirai figyelmeztetett, hogy nem kéne odamenni hozzá. - Nem kell kétszer mondanod – válaszoltam a lánynak – Nem mindig egyeznek a valódi céljaik azzal, amit elmondanak. - tettem hozzá – Mintha tudnák, mit akarsz hallani, és mivel tudnak meggyőzni, hogy segíts nekik... - gondoltam vissza a karácsony előtti napon történt eseményekre. NOEGEA7. Látszólag egy sima NPC kislány, aki veszélyben van, és ki akarják rabolni... majd a kérdezősködés után olyan infókat hint el, amik motiválják az embert, hogy miért is segítsen... aztán a szerencsétlen véletlenek még rá is játszanak... majd másnap pislog az ember mint hal a szatyorban, hogy mennyire nagyon lett átejtve azon a bizonyos kerítésen...
- Kövessük Mirait – szóltam a többieknek, majd ha nem volt ellenvetés, a teleporthoz indultunk a megbízónk után. A kristályokat már begyűjtöttük, szóval irány ennek a lánynak a barátja aki tud belőle kovácsolni. Legalábbis elvileg. Mindenesetre jelenleg jobban bízok Miraiban, mint egy random NPC-vel. Nem hiányzik a lelkivilágomnak még egy speciális küldetés azok után. Sietnem kell vissza Himéhez...
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal19096/10100[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Chakna Szer. Márc. 20 2019, 00:00

Sikerül. A kristályok gyűjtögetése elégnek bizonyul, hogy a gondolataimat elterelje a tényről, hogy holtteherként kellett idáig felcipelni, amit az sem tudott enyhíteni, hogy az egyenes szakaszokon mivel Ozirisz elkezdett kimerülni, nekem is jutott feladat.
Nem volt túl bonyolult, amint hozzáértem feltűnt a felugró ablak, onnantül kezdve pedig viszonylag gyorsan ment a dolog. K1-et szemmel tartva vándoroltam egyik kristálytól a másikig, így hamar feltűnt az is, hogy nem érdemes olyanhoz mennem, ahol a társaim már jártak. 
Látva hogy K1 mit csinál megálltam mellette, és halkan, bátorítóan súgtam oda neki
- Jobb lenne, ha ezt az ablakot elfogadnád, nincs mitől tartanod miatta. - majd a biztonság kedvéért még jobban iparkodni kezdtem, hogy neki is jusson az kristályokból, ha makacsul az elutasítást nyomkodná.
Miután Mirai jelezte, hogy ennyi volt a kristályt, ami mellett épp megálltam, gyorsan felvettem, és futólépésben indultam Ozirisz, és K1 után, bízva benne, hogy Szo és Mirai boldogulni fognak nélkülünk is. 
Az első "szakadék" szélén először megálltam, és lenéztem... Nem tűnt olyan veszélyesen nagy távolságnak, így ketőt hátralépve megkockáztattam, hogy nekifutásból leugorjak. Legrosszabb esetben veszélyesen lecsökken a hp-m, és legközelebb óvatosabb leszek... De nem okozott az ugrás gondot, amit óriási megkönnyebbüléssel vettem tudomásul. 
Ráhagyón bólintottam Ozirisznak a kérésére, hogy vigyázzak magamra. Nem kell aggódnia, tudom, mit csinálok. 
- Van valami motyó, amit súlyemelés nélkül vihetnék, hogy nektek könnyebb legyen? - kérdeztem mindkettőjüktől, és ha igenlő választ kaptam, akkor átvettem ezeket a dolgokat, és úgy folytattam az utamat bevárva őket minden fal alján. 
- Tudod, sokszor mondják, hogy aki lemarad, kimarad. Nekem több mint két éves lemaradásom, és rengeteg játéktapasztalatbeli hiányom van. Lemaradtam, és emiatt kimaradok újra és újra, és csak tehetetlenül nézhetem, ahogy mások megküzdenek helyettem Aincarddal... - feleltem már-már mereven az utat figyelve Ozirisz megjegyzésére. - Az, hogy Akrobatikám történetesen van, de az sem magas szinten, sajnos ezen nem tud változtatni... - tettem hozzá. Nagyra értékeltem, hogy bízhatni próbál, ezt igyekeztem a hangszínemmel érzékeltetni is, de nem voltam meggyőződve róla, hogy meg tudná érteni, miért bánt ennyire, ami felfele történt.

A barlangból kilépve már meg sem lepődtem, hogy Mirai már ott várt ránk. Amennyiben Szophie is megérkezett, valamelyest könnyebb szívvel, de nem elfelejtve, hogy megint csak épphogy tudtam a küldetés teljesítéséért tenni indultam utána.
Kérdőn néztem a furcsa lányra az NPC láttán, és az utasításán, hogy ne menjünk oda hozzá.
- Miért kell elkerülnünk? - érdeklődtem Miraitól, mert tudtam mire vélni ezt a viszonylag heves figyelmeztetést. 
De azért legalább amíg ezt a helyzetet tisztáztuk vigyáztam, hogy véletlenül se kerüljek olyan közel a lányhoz, hogy a rendszer feldobja a küldetésének az ablakát.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal9545/9700[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Szophie Hétf. Márc. 25 2019, 22:20

Ami azt illeti, akár a börtön, akár más miatt, Szophiet bizony lenyűgözte a különös lény a barlang közepén, és meglehetősen erős késztetést érzett rá, hogy megvizsgálja magának közelebbről is az alvó állatot. Ezt jól tükrözte az is, hogy miközben kristályokat szedett, minden alkalommal valahogy egyre közelebb került a jószághoz, Vezérrel egyetemben, aki a végén már egészen közelről, egészen intim helyzetben szagolgatta a mobot. Nem meglepő tehát, hogy nagy volt az ijedtség náluk, amikor a mob megmozdult, tanúbizonyságot téve róla, hogy hamarosan fel fog ébredni. Még Vezér hátán is felállt a szőr, jelezve ezzel, hogy támadópozícióba lépett, és csak kis híja volt, hogy nem kezdett el morogni.
Jobbnak látták tehát, hogyha módosítanak a terven, és otthagyják a lényt, ahogy Mirai is tanácsolta. Egyelőre a páncél elkészítése jóval fontosabb feladatnak bizonyult, mint egy mob legyőzése. Követték tehát őt, és Chaknával kiegészülve elindultak visszafelé az akrobatikára támaszkodva. Szophie legutolsóként csatlakozott az előtte haladó két lányhoz. Nem is volt baj, elnézve Mirai állapotát, és Chakna ügyetlen mászását. Úgy volt vele, ha bármelyikük megszédül, még talán tud nekik onnan segíteni. Talán. Erre végül nem került sor, és gond nélkül jutottak ki a felszínre.

Nos, az NPC-kre két sors vár: vagy Szophie sajnálja meg őket, vagy valaki más. Vagy speciális a küldetésük, vagy nem. Vagy időszakos, vagy még hetek múlva is ott ácsorog, egészen addig, amíg hozzá nem szólnak. Szophiet ennyi tökéletesen meggyőzte róla, hogy jelenleg nincs semmiféle dolga az alakkal, mitn ahogy nagy általában tényleg nem foglalkozik velük, csak ha küldetésről volt szó. Akármily élethűek is, néha csupán akadályozó tényezők, ahogy az a kutyás bácsi esetében is volt. Meg hát, ha minden egyes segítséget kérő NPC-hez folyton rohanna, egész nap mást sem csinálna, csak nekik hordozgatná a fát, meg segítene megkeresni az eltévedt feleségeiket. Nem, aki már jó régóta volt a játékban, tudhatta jól, hogy vannak helyzetek, amikor csak el kell sétálni a játék által generált alak mellett. Majd jön úgyis egy másik balek, aki aztán beleesik a hálójába, vagy direkt, vagy a szívére hallgatva. Ilyen egyszerű az élet Aincradban.
Szophie tehát szinte semmi figyelmet nem fordított az NPC-nek, kérés nélkül is elment volna mellette. Követte Mirait a kijelölt cél felé, mindenféle probléma nélkül.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal12046/10500[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Cardinal Vas. Márc. 31 2019, 20:00

Egyem az érzékeny hallásodat, KÁ, de az a helyzet, hogy Mirai akkor sem tudna kiabálni, ha akarna. Nagyon puha és kellemesen halvány hangja van, éppen csak halljátok, amit mond, de mégis tisztán és érthetően beszél.
- Már teljesítettétek a küldetését - feleli is ezen a lágy hangon Chaknának, de már csak akkor, amikor a teleportkapuban álltok, és nincs módotok visszamenni. Irány az első szint, és a Kezdetek Városa.
Mikor újra materializálódtok, a lányka int nektek, hogy kövessétek. Újabb gyalogtúra vár rátok, de ezúttal a városon belül maradtok. Pár száz méterre a főtértől egy meglehetősen elegáns fogadóba vezet az utatok, azon belül is az egyik emeleti szobába. Őszintén szólva kissé szűkös a hely ennyi teremtménynek, de a lényeg az, hogy odabent egy alacsony, csuklyás alak vár rátok, aki olyannyira beburkolózik a ruhájába, hogy az égvilágon semmi sem látszik az arcából. Még csak azt sem lehet eldönteni, nő-e az illető, vagy férfi.
- ...kérem... - szólal meg színtelen hangján, mire Mirai odalép az asztalhoz, és elővarázsolja az összegyűjtött kristályokat. Int nektek, hogy ti is tegyetek ugyanígy.
- ...jutalom...? - jön az újabb szűkszavú megjegyzés, miközben a sötét alak felétek fordul. Ha nem reagáltok, nem értitek, mire céloz, ami könnyen előfordulhat, akkor Mirai siet a segítségetekre.
- Arra kíváncsi, hogy milyen epikus felszerelést szeretnétek. Típus, tier, képesség, bármilyen különleges igény - sorolja, mire kíváncsi az alak, aki közben elkezdi felmérni a kristályokat, mindegyikre egyenként rábök, és leolvassa a tulajdonságait, közben halkan hümmög. Nosza, mondjátok el, mire van szükségetek!


Alapesetben ez az utolsó kör, a határidő legyen két hét.
Cardinal
Cardinal
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3346
Join date : 2012. Dec. 16.

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal0/0[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (0/0)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by K1 Hétf. Ápr. 29 2019, 19:39

Komolyan mondom majd a frász jött rám mikor az a leányka megszólalt mellettem. Ha lett volna rá lehetőségem biztosan tele raktam volna a nadrágomat. Se megerősíteni, se cáfolni nem tudtam, de nem lettem volna az ápolóim helyében az tuti. Abban a lelki állapotban nem esett valami jól, hogy egy idegen nőszemély elkezdett vinnyogni ott mellettem és még finoman fogalmaztam. Szerencséjére ott volt pár ismerősöm különben olyat tettem volna, amit még magam is megbánok. Többek között sírva fakadt volna, miközben összegörnyedek a földön. Nagyon kezdett elegem lenni az egész helyzetből meg abból a barlangféleségből is. A visszafele út viszonylag zötyögősebb volt, mint szerettem volna, vagyis ezúttal is poggyászt kellett játszanom. Úgy éreztem magamat, mint valami kullancs vagy pedig egy nagydarab ember még nagyobb pattanása.
Nagyon sokat köszönhettem a társaimnak habár akkor ne mutattam semmi jelét annak a hálának, amit megérdemeltek volna. Amikor Ozirisz letett nyögtem valami köszönöm félét, viszont könnyen össze lehetett téveszteni egy böfögéssel. Azért maradt bennem némi emberség és felmutattam a hüvelykujjamat neki meg a nyilas lánynak.

Elteleportálodtunk a kezdetek városába majd egy kisebb gyalog túrán vettünk részt. Én nem tudtam elmenni, mert az a lány ismételten szorongatta a kezemet, ám amikor megérkeztünk a célhoz rá kellett jönnöm, hogy én fogtam az ő kacsóját. Mondjuk ez nem is olyan meglepő ugyanis akkor tájt azt se tudtam magamról, hogy fiú vagyok vagy pediglen lány.

Az egyik fogadó szűkös szobájában egy múmia szerűség fogadott bennünket egy rendkívül alacsony múmia. Először nem jöttem rá mit is akar tőlünk, de amint a többiek mind kitették, amijük volt nekem is leesett a tantusz. Odaadtam neki a követ majd a következő kérdésen törtem a buksimat, míg végül fény gyúlt az agyamban.
-Csak annyit akarok, ha legközelebb meg akarsz hívni egy hasonló vagy bármilyen küldetésre, akkor ne tedd.
Nem volt semmiféle ötletem mit is kéne kérnem, de igazából nem is igazán érdekelt. Elegem volt a körülöttem lévők gyanús pillantásaiból. Bizonyára olyasmi járhatott a fejükben „mi lehet szegény fiúval?” vagy pedig „a múltkor nem ilyen volt?” esetleg „hogyan tudnánk neki segíteni?”
Majd elindultam kifele az ajtón, hogy kereshessek egy sötét magányos zugot.
/Köszönöm a játékot ezelőtt sem tudtam mit kéne választani és most sem tudom. Ha valaki hasznára válik, akkor használja nyugodtan. /
K1
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 573
Join date : 2018. Jan. 21.

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal1721/1900[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (1721/1900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Szophie Kedd Ápr. 30 2019, 19:07


Szophie biztos volt benne, hogy ha legközelebb erre a helyre tévedne, az alak már a közelében sem volna. Első ránézésre az ember inkább nevezné NPC-nek, mintsem játékosnak. Kinézete épp oly titokzatos, viselkedése pedig épp oly klisés volt, ami miatt az ember gyanakodhatna már, hogy egy programmal van dolga. Annál is inkább, mert éppen olyan tárgyakat is készített, mint egy program. Mi több, az adventi ajándék maga is egy program volt. Szophienak ettől függetlenül eszébe sem jutott gyanakodni. Ebből a történetből ők mindenképp csak nyerhetnek, nemde? Ha ki is használják őket, legyen úgy, ez attól még kölcsönös. Nem, Mirai is épp annyira nyerte el a szimpátiáját, amennyire kell. Ő maga csak csöndesen átnyújtotta a kristályokat, megadta, mit kér, és megvárta, amíg elkészül. Tekintetével inkább a többieket kereste. Érdekelte, amazok mit választanak, na persze nem azért, mert az információkat fel akarta használni. Habár még arra is sor kerülhet, ha úgy alakul.. Aztán amikor K1-re került a sor, és végignézte annak tanácstalanságát, egész egyszerűen megelégelte a dolgot, és akárha az anyja volna, mellé lépett. Első körben megragadta a kezét, és tudta, hogy K1 nincs abban az állapotban, de ha mégis ellenkezett volna, akár súlyemelését bevetve is nekiállt volna a levegőben matatni vele. Lekényszerítette a fiú menüjét, gyors mozdulatokkal megnézte a szintjét, majd a kovács felé fordult.
- Dobj össze neki valamilyen T3-as különlegességet a maradékból, bármit, ami kitelik, és sorsolj hozzá random egy képességet - adta utasításba. Ennél többet nem tehetett, de azt sem engedte meg, hogy K1 jutalom nélkül távozzon. Nem, ugyanúgy megérdemelte a fiú, mint ők maguk. Ennyit igazán megtehetett a srác kedvéért, aki amúgy legutóbb is épp annyira volt agyalágyult, mint most. Az a csoda, hogy még életben van. Bár ha így folytatja, már nem sokáig.

Ha k1 nem választ, abban az esetben a mesélőre bízom, mit fog kapni. Olyan, mint a karácsonyi meglepetés. owo Meg persz attól függően, mi illik bele a kovács profiljába Razz Az is lehet, hogy végső soron semmi sem, de azért megpróbáltam ><
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal12046/10500[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Ozirisz Szer. Május 08 2019, 16:14

Chakna kérdésére csak megráztam a fejem - Úgy konkrétan nincs semmi, amit ne tudnék az inventoryba pakolni, legfeljebb a kard a fényforrás miatt ami nagy segítség lenne ha addig tudnád hozni - mosolyogtam rá a lányra. Majd a következő mondatai elgondolkodtattak. - Lemaradás... Ez ismerős... - válaszoltam a lánynak - Szinte mindannyian lemaradással kezdtünk, és időről időre csak tovább gyűlt az a bizonyos tapasztalatbeli lemaradás... - gondoltam vissza azokra az időkre, amikor a farmhelyek helyett a kocsmákat látogattam - Voltak nekem is olyan időszakaim, amikor nem láttam értelmét a dolgoknak. Nem volt semmi motívációm sem farmolni, sem bármit is csinálni... amikor veszteség éri az embert, eléggé meg tudja kérdőjelezni bárminek is az értelmét - fejtettem ki egy kicsit bővebben. Judy elvesztését is elég nehezen dolgoztam fel, és ha nem álltak volna mellém a céhtársaim, valószínűleg még mindig valahol a pultot támasztanám, vagy feladtam volna. Mondjuk most sincs motívációm a tapasztalati pontok hajkurászására, de ez már teljesen más tészta. - Az igazán fontos dolgok nem a véget nem érő számnövelés. Hiába lennél Aincrad legerősebb játékosa, elég az, ha egynél többen kerülnek veled szembe, esetleg előkerül egy mérgezett penge, és magatehetetlenül fekszel a padlón... - húztam el a számat - Egyre lassabbak a szintlépések, egyre több időt tölt az ember az útvesztők mélyén... de ugyanakkor, pont emiatt a valóban fontos dolgokra nem marad időd. Hogy azokkal töltsd a napjaidat, akik fontosak számodra... mert nem tudhatod, mennyi időtök adatott - mondtam az íjászlánynak, a lehető legkomolyabban. Valahol a réges-régi önmagamra emlékeztetett Chakna. Még amikor az első hónapjaimat töltöttem Aincradban, és próbáltam felzárkózni, utolérni azokat, akik az élen jártak. Aztán pár napja kellett rádöbbennem, hogy pont a lényeges dolgokról feledkezek meg. Odalenn az a halálközeli élmény még olyan friss és eleven, mintha csak az imént történt volna. Ahogy megjelent lelki szemeim előtt Hime... akkor tudatosult bennem, hogy mi az, ami tényleg fontos... Akkor döntöttem úgy, hogyha élve megúszom, akkor nem hagyom értelmetlenül elveszni a napjaimat, egyedül, a havas dombok között. Több időt kell töltenem a céhtársaimmal, de legfőképp Himével...

Majd miután kiértünk, szép nagy ívben elkerültük az NPC-t, ahogy Mirai is tanácsolta, aztán teleportáltunk a Kezdetek Városába. Némi gyaloglás után egy fogadóban kötöttünk ki. Végre, valami "otthonosabb" terep. Mirai és a többiek példáját követve előástam az inventory mélyéről az összegyűjtögetett kristályokat, és lerakosgattam az asztalra. Kicsit el is csodálkoztam, hogy mennyi félét összeszedett a csapat. Vajon mi mindent lehet belőlük összehozni? Majd nemsokkal később a furcsa csuklyás alak feltette a kérdését. Túl sok ötletem nem volt, hogy konkrétan mit is szeretnénk. Persze, elképzelésem volt már. - Egy lángoló kardot kérnék – szólaltam meg végül, amikor rám került a sor – Tier 4-est, lángolás effekttel meg tűzsebzéssel – tettem hozzá. Na igen, a Nodachi csak Tier 2-es, és a bónusz tűzsebzése sem olyan erős, hogy sokat számítson. Viszont a tűznek, mint alapelemnek kétségkívül sokszor hasznát vettem már. Fénye beragyogta a sötét barlangokat, alagutakat, a melegénél pedig jópárszor "kiolvasztottam" szét- vagy éppen összefagyott mancsaimat. Nem okozott problémát vele a kandallók, tábortüzek begyújtása sem, szóval sokszor nagyon jól jött már. Furcsa is lenne anélkül az élet. Például ezt a mostani túrát is nehezebben vettük volna vaksötétben. A tűz elem tehát mindenképp marad. Bár az új kardot nem tudom, mikor fogom harcban használni, hisz "szabadságoltam" magam egy időre. De hárman is vagyunk a céhben kardforgatók, szóval adott esetben például Fuwa is hasznát venné.
Ozirisz
Ozirisz
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 2125
Join date : 2013. Jun. 10.
Age : 35
Tartózkodási hely : Házi karanténban Yurihimével :3

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal19096/10100[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (19096/10100)
Céh: Justice League

http://ozirisz.xyz/

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Chakna Hétf. Május 13 2019, 17:16

Felesleges lett volna problémázni, eddig is Mirait követtük, így bár választ azonnal nem kaptam, az volt kézenfekvő, hogy ezután is utána megyek, végülis rajta keresztül? Vagy tőle? kaptuk a feladatot.
Mikor végül válaszolt, bólintottam, és követtem a teleportkapun át. Nem volt túl informatív a válasz, de végül nem utalt semmi arra, hogy rosszabbul járhatnánk Mirai vezetésével. Úgyhogy a fenntartásaimat elengedve ráhagyatkoztam.
Ettől kezdve tulajdonképpen magától értetődő volt, mit kell csinálni, így, magamban csodálva az elegáns helyet, szó nélkül én is kitettem a nálam lévő kristályokat a ruhába rejtőzött alak elé.
Szophie gyorsabb volt nálam, és K1 segítségére sietett... Valami egész biztosan történt a fiúval, és erősödő késztetést éreztem, hogy utánajárjak, mi lehet a gondja. Egyre szomorúbb volt ránézni, és engem meg ijesztett az is, hogy valami olyasmit láttam benne, amiben nem tudtam nem magamra ismerni. Úgy festett, mint akinek az életből is elege van…
Első lépésként ahhoz, hogy kiderítsem mi lehet a gond, elküldtem neki egy barátfelkérést. Figyelni szerettem volna rá, hogy biztonságban legyen…
Viszont közben én is azon töprengtem, milyen tárgyat kérjek. Végül úgy döntöttem, a vértemet lenne a legészszerűbb lecserélni.

- T4-es vértet szeretnék. A képességet rád bízom, ha lehet segítsen másokat védeni... - mondtam halkuló hangon. Túl sok hasznos tárgyképességet el tudtam volna képzelni, és egyik mellett sem tudtam dönteni. Így, Szophie előbbi megnyilvánulását hallva, és is rábíztam a konkrét képességet a kovácsra, és kíváncsian vártam, miféle vértet fog adni nekem.
Persze.. Nem fogom tudni azonnal használni, de így legalább több motivációm lesz, hogy fejlődjek, és elérjem a T4-es szintet: Várni fog egy különleges vért, ami segítségemre lesz.

Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_bal9545/9700[Küldetés] A Holt Barlang kincse Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A Holt Barlang kincse Empty Re: [Küldetés] A Holt Barlang kincse

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.