Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Kúria ~

+3
Murakumo
Nanise
Szophie
7 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by ZexCeed Csüt. Okt. 19 2017, 18:15

Murakumo: 750 helyett, 500 szóval pótoljon, amennyiben nem sikerül a következő körig, kiesik.

Szophie:
Természetesen ikerült megvilágítani a dobozt. Téglalap alakú, és szögletes vágások vannak rajta. Túl szimmetrikus ahhoz, hogy valami karcolás legyen. A mélyedés nem mély, néhol összefut, vagy épp keresztezik egymást. Forgatni, csavarni nem tudjátok, egyéb nyílást, kulcslyukat nem találtok. A színe egy sötét gesztenyefaszínű, lakkozott felülettel. Csavarás forgatás nem sikerült. Tapintásra, nem éreztek rajta nyílórést, viszont ha megkocogatjátok, érzitek hogy üreges.
Ezen kívül nem történik semmi, a házban lévők neszelését, esetenként „pusztítását” felerősödve hallod, így azt sejtheted merre lehetnek, de ezen kívül semmi sem történik. Unalmas estének néztek így elébe. Razz

Magnus; Chakna; Meglepivendég;
- A szöjnyektől én is félek. – Suttogta maga elé, ti pedig akkor hallottátok csak, ha figyeltek.
- De!... De, honnan tudjam, hogy nem-e ti is olyan szörnyek vagytok? – A hangját átjárta egy árnyalatnyi kétségbeesés, elég jól kivehetően. Nem reagált semmit, amikor Chakna eljátszotta a félreértést. Arra viszont, hogy turpiskodtok, reagált.
- Én nem bízhatok bennyetek, és ti sem bíztok bennyem, pedig én csak egy kislány vagyok aki szejetne hazajutni a kisnővéjéhez és a nagynővéjéhez. – A hangja enerváltan szomorú és lemondó volt, de az ajtót nem nyitotta ki.
- Ti sokkal nagyobbak vagytok és biztos ejősebbek is mint én. És mi van akkorj ha lefogtok és elveszitek a hajcolókámat (harcolókám), vagy bántotok is? Azt hiszem össze kéne dojgoznunk mint a nagyok és jól megoldani, hogy kijussunk. Nem vagyok buta, csak egy kislány. – Dőlt belőle a szó, de az ajtót nem nyitotta ki.

Nanise: C:
Sajnos tényleg kevesebb sikerrel jártál, mint a kamrában. De most is feltaláltad magad. Találtál gyümölcslevet, vagy legalábbis valami… ahhoz hasonlót. Az aljára pedig egy „L” betű volt írva. Az asztalról illedelmesen lepakoltál, majd eltetted a terítőt. Neszelést hallasz, és a legóvatosabban próbálod kinyitni az ajtót és észrevétlen maradni. Ahogy az ajtóval ügyködsz, mintha valami „seperné” a padlót, elég hevesen. Halk, ritmusos, topogást hallasz, de nem nyitottad ki az ajtót, ha jól sejtem. A vendéged pedig az ajtó előtt vár rád.Ha a kulcslyukon próbálsz kilesni, nem látsz semmit. Na, kinyitod az ajtót? Very Happy


Határidő: Október 26 - Csütörtök.

Eltéve, megváltoztatva:
ZexCeed
ZexCeed
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 165
Join date : 2016. Oct. 27.
Tartózkodási hely : Zabuta

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Szophie Vas. Okt. 22 2017, 13:16


Az unalmas este kifejezés párosunk számára relatív, és habár a tetőn ücsörgés nem egy olyan program, amelyet részletezni lehet oldalakon keresztül, ők maguk tökéletesen elvoltak jelenlegi helyzetükben. Sőt, mi több, maguk akartak kimaradni a lentről hallatszódó idegesítő és bizonyára veszélyeket tartogató káoszból. Szoph elővett egy plédet az invertoryából, amelyet piknikezésre szoktak használni, és most körbetekerte magát vele, csak hogy megadja a megfelelő komfortot a csillagleshez, már amennyire ebben a szituációban az lehetséges. Az eső kissé zavarta őt, de úgy döntött, ezt az apró problémát lenyeli. Egyébként is hozzászokott a rosszabb körülményekhez a börtönben, és tudta, hogy idebent nincsen betegség sem. Odabent, avagy odalent, nem egyszer aludt nyirkos, beázó falak között, ez a nedvesség itt, a majdnem tiszta ég alatt volt a legkevesebb.
Vezért még annyira sem foglalkoztatta a dolog így, hogy emberi alakban volt. Hátradőlt, és a kockát forgatta a kezében, játszott vele, ütögette az oldalát, és körmeit a résekben húzogatta. Látszólag mindez jól lefoglalta jó hosszú ideig. Most nem szóltak egymáshoz, ki-ki el volt foglalva a maga gondolataival, érzéseivel. Talán éppen semmire sem gondoltak, csak úgy relaxáltak. Nekik már az is elég volt, hogy az ég van fölöttük, és nem egy koszos plafon. Ha kell, hát a világ végégig is elücsörögnek egy ilyen helyen, ilyen időben. Vagy legalább, amíg van élelmük és italuk. Szerencsére, mindig volt némi tartalékuk. Ám még nem használták fel, most nem is voltak éhesek. Ehelyett lazán hátradőltek, megpróbálták kiszűrni a benti hangokat, és csupán zavartalanul relaxáltak. Hiába voltak védett területen kívül, egészen védve érezték magukat odafenn, és ezen nem kívántak változtatni.
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal12046/10500~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Nanise Vas. Okt. 22 2017, 16:39

Egy újabb jel. Kezdtem egyre jobban érezni magam. még ez a... gyümölcslé is segítségemre volt. Már van egy D és egy L betűm. Az eddigi tapasztalatok alapján ezek jelezhetik a helyiséget is, vagy kiadhatnak egy szót, ha összegyűjtjük mindet. Mint a Pokémonok. Csak ezek papírlapok. És nem harcolhatok velük. Meg nem fogok kővé változni tőlük. Oké, teljesen más a kettő.
Nem tudtam, hogy elpixeleződik-e a doboz, ha kivágom az alját, ezért az egészet elraktam. Mellé öt poharat is és - ha találtam - egy újabb üvegnyi gyümölcslevet. Vagy kólát. Amit találtam. Ha vannak itt mások is, akkor már biztosan nagyon megszomjaztak - elvégre enyém volt az egész konyha. c: Most jöttem rá, hogy a kamra elpusztításával felszámoltam az élelemtartalékokat is. Ami megmaradt, az egy ananász és néhány tojás. Ez is motiválhat minket, hogy...
Mi is a célunk? Miért vagyunk itt? Idegesít, hogy nem tudok semmit. A tudásnál nincs nagyobb hatalom - aki sokat tud, az az erőseket is sakkban tarthatja. Én most Szókratész vagyok: nem tudok semmit.
A kérdést elengedtem. A bosszankodás nem visz közelebb a válaszhoz. A lábfűrészelés sem, de legalább felvidít. c: Az áthúzott helyiségneveket felírtam egy lapra, majd indultam az ajtóhoz. A kulccsal kinyitottam, aztán jött a hang. Ütemes lépések. Seprű. Élőember van odakint! *-* Vagy egy NPC. Bárhogyan is, végre valaki, akivel kommunikálhatok. Már nyúltam volna a kilincsért, de félúton megakadt a kezem. Tényleg akarok találkozni vele? Nem fog bajom esni? Minél előbb meg akartam találni a kiutat, de nem szabadott elsietnem semmit. A felületes munkának hiba lehet a vége. Így nem nyitottam ki az ajtót.
Kopogtam. Elvégre, ezt követeli az etikett is, nem? c: Már elképzeltem, ahogy egy szobalányruhát viselő lány megáll kint és hallgatózni kezd. Ha nem nyitna ajtót, újra kopogok. Aztán újra. Ha azt hallanám, hogy elfutna, vagy mondana valamit, remegő hangon beszélni kezdek.
- Segítség... Valaki segítsen... - először szólalok meg, mióta idevetődtem, és ilyeneket mondok. Ha nem ismerném a szituációt, akkor elszégyellném magamat.
Közben fejben is felkészülök a találkozásra. A képességemnek hála az NPC-ket könnyebben meggyőzhetem. Így kiszedhetek belőle néhány információt, ha szerencsém van. Vagy elvehetem a ruháit. c: Itt hagynám neki a terítőt, természetesen~ Ha viszont játékos... akkor nehezebb dolgom lesz. De miért söprögetne kint a folyosón valaki, amikor minket erőszakkal hoztak ide? Vagy éppen ezért hoztak, hogy szolgák legyünk? Hm-hm, érdekes. A tulaj nem gondolt arra, hogy egy napon elvágott torokkal ébred fel? Vagy mérgezett teával ébresztik. Vagy mindenhova firkákat készítenek róla, szerte a házban. De ennyire senki nem lenne gonosz, ugye? c:
Akárhogyan is, az is megtörténhet, hogy nem jön be, hanem elrohan. Ha úgy hallanám, hogy távolodik, akkor kinyitom az ajtót óvatosan, székkel a fejem fölött. Kint sohasem nyithattam így ajtót, nem fogom elszalasztani ezt a lehetőséget!
Nanise
Nanise
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 62
Join date : 2017. May. 05.
Age : 18
Tartózkodási hely : Miért érdekel? c:

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal2454/2500~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (2454/2500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by ZexCeed Kedd Okt. 24 2017, 06:40

Saito:
Mindennapjaidat tengeted, pontosan úgy, ahogy szoktad. Ám, a mai este okoz némi meglepetést, talán épp hazafelé tartasz a napi rutinodból, esetleg a fogadóban lepnek meg azzal, hogy a szemedbe világítanak egy kábítókristállyal, majd sötétség köszönt rád. Az elkövető arcát nem láttad, túl gyorsan történt minden, viszont azt leszűrhetted hogy magas lehetett, és valószínű sötétbarna és fekete színekkel tarkított ruhát viselt.

Nem ott térsz magadhoz, ahol szeretnél. Nem a saját ágyadban, de mégcsak nem is a fogadós egyik szobájában, sőt... még csak nem is ágyban. Egy kényelmetlen hideg földön találod magad, egy régi ház fura zajai között. Az épület maga is "nyikorgott" picit, ahogy a szél felerősödött odakint. Huzatot nem éreztél, vélhetően jól zárt helyen tartózkodtál. Ha nincs aktív látásod, akkor először teljes sötétség fogad és idő kell, mire a szemed megszokja és tompa élek, árnyak erősödnek fel, és körberajzolja neked a szobát amiben éppen vagy. A kezeid, hanyagul kötötték hátul össze, így könnyedén kiszabadulsz és a lábaidat is egész hamar felszabadítod a csomók fogságából. Ha kifejezetten szemügyreveszed a szobát, találsz fűrészeket, fűrészlapokat, baltát, fejszét, kalapácsot, szögeket és egyéb a házhoz hasznos szerszámokat. Vasak és függelékek lógnak a falakról, satu van erősítve egy hatalmas asztalra és a magaslatból egy olajlámpa lóg lefelé. Az szobának a két oldalán, két ajtót is felfedezel. Az ablakai sötéten bámulnak rád, viszont az egyik irányból csörömpölést és motoszkálást hallasz. Valaki épp serénykedik valamin, úgy tűnik. Egy idő után még hangot is.
- Segítség... valaki segítsen...- Szólalt meg a vélhetően gyerek, vagy már-már női hang.
Mit teszel ebben a furcsa helyzetben?

Amennyiben segítesz, az ajtót kinyitod és egy folyosót látsz, amint elhagyod a szobát ahol felébredtél egy rendszerüzenet jelenik meg. "Elhagytad a védett övezetedet", majd egy kisebb lépcsősort felfelé és meg is látod a hang forrásához vezető ajtót. Ami előtt találsz egy dobozt, amiben pedig egy kiskutyát csaholni a farkával, észlelésed sajnos, nincs így nem láthatod, hogy van-e valaki az ajtó mögött, a kiskutya mégis szinte majd kiugrik a dobozból az ajtó irányába.

Amennyiben nem követed a hangot, úgy ott maradsz a szobában. Írd le mit csinálsz, vagy épp a másik ajtó felé tartasz?

A te határidőd: Október 30. - Hétfő.
ZexCeed
ZexCeed
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 165
Join date : 2016. Oct. 27.
Tartózkodási hely : Zabuta

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Magnus Csüt. Okt. 26 2017, 10:35

Magnus csendesen hallgatta a lányt, és értette a suttogását is, pedig a hallgatózás készség meg sincs vásárolva.
- Biztosíthatlak, hogy nem vagyunk szörnyek. - mondta megnyugtatóan.
Viszont egyértelmű volt máris, hogy a gyerek rájött a fegyverek elrakására.
- Nézd, nem erről van szó. A fegyvereinket azért akarjuk magunknál tartani, hogy megvédhessük magunkat és téged is. - kezdte. - Én ugyan egyke vagyok, de ettől függetlenül tudom, hogy milyen fontos a család. Azért is, mert a valóságban már volt alkalmam segíteni egy, a te helyzetedben levő kislányon, aki eltévedt.
Chakna felé pillantott egy másodperc erejéig, de csak a szeme sarkából, fejét nem mozdította el. Az ajtó túloldalán levő lány ismét beszélni kezdett.
- Nos, erősebbek vagyunk valamennyire, de kérlek szépen, hogy vedd figyelembe, nem minden idegen akar rosszat, akkor sem, ha az első benyomás kicsit rosszra sikeredett. Ami a csapatmunkát illeti, úgy vélem Chakna nevében is kimondhatom, hogy egyetért veled.
A férfi ekkor megnyitotta a leltárt és fegyvere megjelent a kezében. A menüt bezárva kettőt kopogott az ajtón, hogy felhívja a lány figyelmét.
- Hogy meglegyen a bizalom köztünk, átadom a kardomat.
Talán Chakna is ismeri az ilyen megtévesztő kliséket a filmekből, egyebekről, de Magnusról lerítt, hogy nem készül ilyen átverésre. A férfi megmutatta a kardot a kulcslyukon át, remélve, hogy a lány látja és ha résnyire is, de kinyílik az ajtó. Ennek fényében talán, de csak talán vethet egy gyors pillantást a lány feje fölé. Így fog kiderülni az, hogy játékos e vagy sem.
Magnus
Magnus
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2017. Aug. 01.
Age : 33

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal804/900~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (804/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Chakna Szomb. Okt. 28 2017, 17:36

Hallgatózom is, úgyhogy hallom a suttogást. Ettől lehetett megijedve… Ezekszerint szörnyek vannak a közelben? Az észlelésem nem jelez semmit… de nem árt figyelni.
A kérdésre közben Magnus már reagált is a maga módján.
- Ha szörnyek lennénk, akkor megpróbáltunk volna kicsalni onnan. Védett övezet a szoba, ugye? - egyrészt ezzel információt tudhatok meg, másrészt ha jó a sejtésem, meggyőzhetem a lányt, hogy nem kell félnie tőlünk.
- Én bízom benned. - jelentem ki gondolkodás nélkül. Miért? Mert miért félnék egy láthatóan kétségbeesett kislánytól? Nem miatta szerettem volna magamnál tartani az íjamat. Hanem mert ki tudja ki próbá meg bejönni a ajtón?
Megvárom, hogy Magnus elmondja a történetét. Nem tudok róla, hogy segített volna egy eltévedt kislányon, de akkor sem mondok semmit, ha nem igaz a történet… Nem szép dolog füllenteni, de Magnus nem rossz szándékkal csinálja, és ebben a helyzetben okosabb nem "lebukatni"
- Képzeld, nekem is van két húgom. Igaz, idősebbek nálad. De nagyon aranyos mind a kettő. Egyiküket Seinek, a másikat pedig Liesenek hívják. -  avatom be, ezzel tulajdonképpen bizalmamba fogadva a lányt. Remélem ezzel kicsit meg tudom nyugtatni, és elérni, hogy a bizalmába fogadjon minket.
- Igazad van, össze kell dolgoznunk. De ha nekünk nincs harcolókánk, nem tudunk neked segíteni. - mondom mosolyogva a kulcslyukon kukucskáló szemeknek. Egyúttal kis türelemre intve a kezemel Magnust. Várjuk meg a válaszát, hátha mégsem lesz szükség rá, hogy odaadjuk a fegyvereinket.
Ha végül mégis azt kéri, hogy adjuk át a fegyvereinket,  akkor nincs mit tenni, én is leakasztom a vállamról az íjamat (mert közben odakerült) és Magnus kardjával együtt átadom az ajtón kinyúló kéznek.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal9545/9700~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Huramino Saito Vas. Okt. 29 2017, 20:41

- Köszönjük a vásárlást! - Hallatszik egy hang utánam az üzletből amiből épp kiléptem. Vacsorát vásároltam magamnak estére és azon töprengtem, hogy meddig folytathatom még ezt az életmódot. Rég volt már, hogy utoljára a csatamezőre léptem, vagy akár egy küldetést végrehajtottam volna. Őszintén szólva még mindig féltem annak a következményétől, hogy egy nálam erősebbel találom szembe magam és lenullázódok. Gondolatmenetem közben vásárlásom tartalmára tekintek, ami nem más mint pár száraz zsemle és némi víz. Nem mondható nagy éteknek viszont az éhséget elűzi és a "pénztárcámnak" is kedvez, ami valljuk be mostanra már nem valami kövér.
- Tennem kell valamit, ha ez így folytatódik, 1-2 nap és már nincs mit ennem, valamint nincs hol meghúznom magam éjszakára... Gondolatmenetemet nem volt időm folytatni, mert hirtelen egy magas sötét alak beugrott elém és elvakított.
Hosszas képszakadás után a padlón fekve tértem magamhoz. Fejemhez emeltem kezemet, vagy legalábbis próbáltam volna, azonban nem tudtam, le volt kötözve. Egyáltalán nem tudtam mire vélni a dolgot, hisz az egyik pillanatban még békésen sétáltam hazafelé, most meg hirtelen, mintha a Fűrész egyik szereplője lennék. Szemeimmel próbálok hozzászokni a sötétséghez, közben kötéseimet feszegetem amik egyre lazábbak lesznek.
- Tehát ha minden igaz, "elraboltak" és bedugtak ebbe a fura öreg épületbe... - Beszélek magam elé halkan, miközben sikeresen leszedem magamról a kötést és felegyenesedek.
- Na jó, ha most valami megszólal és azt mondja. "Szia Saito. Játszunk egy játékot!" Én tuti kirohanok a világból. - Kuncogtam halk szavaimon ezzel is oldva a frusztráló helyzetet, majd szemügyre vettem a halványan kirajzolódó két ajtót. A szoba, jobban mondva munkaszoba egymástól távol eső oldalain két lehetőségem is volt arra, hogy távozzak innen, így halkan odamentem jobb oldali ajtóhoz, hogy kimenjek rajta, azonban egy pillanatra megtorpantam. Motoszkálást hallottam az ajtón túlról, illetve valaki segítséget kért.
- Remélem tényleg nem egy tömeggyilkos pincéjében vagyok, mert akkor hatalmas slamasztikába kerültem. - Majd azzal benyitottam az ajtón, megindulva a hang irányába.
Az ajtón áthaladva kivillant előttem egy üzenet, miszerint elhagytam a védett szobát. Ironikus, egy szoba ami tele van fűrészekkel, tompa, illetve éles tárgyakkal, pont egy védett terület. Egy sötét folyosón álltam, az irány adott volt, csak előre haladhattam és azt is tettem amíg bele nem botlottam a lépcsősor után egy kiskutyába. Gyönyörű volt és barátságosnak tűnt, ezért leguggoltam hozzá, hogy szagmintát vehessen tőlem "már ha egyáltalán van szagmintám", majd meg is simogattam. A kutya izgatott volt, azonban nem miattam, hanem amiatt ami a mellettünk lévő ajtó túloldalán volt. Sóhajtottam egyet és kisebb gondolkodás után felemeltem a kutyát (már ha hagyja) és beletettem felsőmbe, hogy a feje kilógjon onnan és az ajtó felé vettem az irányt. Szándékomban áll kinyitni azt és átmenni rajta.

//Elnézést ha fura és néhol érthetetlen a post, este meló után írtam meg ^^.
Kérdés: Attól, hogy elkábítottak, a felszerelésem megvan, vagy úgymond elvették tőlem?"
Huramino Saito
Huramino Saito
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 26
Join date : 2014. Apr. 20.
Age : 33

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal25/50~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (25/50)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by ZexCeed Kedd Nov. 07 2017, 09:17

Magnus;Chakna;Meglepivendég:
- Biztos, hogy egy szöjny is ezt mondaná. ˇ^ˇ - Hangzott a válasz, szinte habozás nélkül. Chakna érvére viszont felfigyelt, és csönd követte. Érezhetően, hezitált, gondolkodott. Majd végül csendben várta "van-e még" mondanivalótok, vagy bármi.  Úgy tűnik, Magnus felé zárkózott lett a lány, hiszen a mondandójára sem szól semmit, hiába beszél a családról és hasonlók kedvesnek tűnő dolgokról. Chaknára viszont kapásból reagál, sőt. Cseveg!
- Nekem két nővéjem van! Az egyik a kis nővéjem, a másik a nagy nővéjem! A nagy nővérem mondja azt, hogy ne álljak szóba idegenekkel, főleg fiúkkal ne. Bár azt nem tudom miéjt. Azért talán, mert a fiúk szöjnyek. A kis nővéjem, szerint ez ökölség. Senkivel se álljak szóba, csakis vele, mert ő megvéd mindentől. De... ő most... ő nincs itt... - Érezhető volt a csalódottság és az elhagyottság érzése a legutolsó mondatában.
- Vagyis de! De itt van, bent! Ő is bánt titeket, ha ti is engem! - A reakció egyértelműen hazugság volt, elvégre nem szabadna, tudnotok, hogy védtelen és egyedül van. A két koppintásra, csupán résnyire nyitja ki az ajtót, de őt nem láttátok. Vagy a fal, esetleg közvetlen az ajtó mögött húzódott meg, ami igazolta is azt, hogy amint be lett küldve a kard, rögtön be is lett csapva az ajtó, a kard viszont eltűnt, valószínű egy inventoryban, Chak hallgatózása is igazolhatta a menü pittyegését.

Nanise; Saito;Kutyuli (InuHiko)
(Saito, először is dobd félre a szerénységed, ügyes kis poszt lett. ^^) De az utad egyértelmű volt, egyenesen fel. A gondolataid aggasztóak voltak, és teljesen érthetőek. Kevéssé érezted magad olyan jól itt, mint leendő társnőd, ami utal azért némi ép észre. Razz Felérve megpillanthattad először a dobozt, majd a benne lévő ugrándozó kutyulit. Ráfókuszálva a nevét is láthattad: InuHiko. Valamint, az indikátorát, miszerint ő egy pet. De a tulajdonosát sehol sem találod, bár a kutyi viselkedése árulkodó is lehetne, hiszen heves ugrándozással egyenest az ajtó felé rontana, ha a doboz nem tartaná vissza. Megismerkedsz vele, egy rövid szagminta után, úgy tűnik meg is kedvelt. Engedi, hogy megsimogasd vagy kézbe vedd de még a felsőd ellen sem tiltakozik. Mielőtt kinyitnád az ajtót, meglepő módon talán, mintha valaki kopogtatna rajta. De belülről kifelé? Bár esetedben befelé, egy folyosóra? De ez sem elég, remegő hangon valaki segítséget kér. Hiszen elég időt töltöttél InuHiko-val. Az ajtón úgy tűnik gondtalanul áthaladtál, talán fel sem tűnt a lány aki közvetlen melletted állt egy széket a feje felé emelve, és gyanítom habozás nélkül csapott le rád, vagyis rátok.
A lány indikátora sárga volt, vagy lett? Azt nem tudod, viszont 3hp-t sebzett rajtad, vagyis a páncélon a szék, ami pixelekre bomlott az ütéstől.

Nanise:
Egy fiú lép be az ajtódon, elég határozottnak tűnt, a felsőjében egy kutyát "rejtegetve"? Gyanítom nem bújtatja, hiszen a feje kikandikál és vidáman szaglászik körbe, egészen addig ameddig rájuk nem csaptál a székkel? Valószínű ez történt, és a kis pet élete is megcsappant, de szerencsére nem sokat, a srácét viszont nem látod. Fiatal, zöld indikátoros ifjonc, azt viszont nem tudod, hogy npc-e. Na, hogyan tovább?
Szophie: Neszelést hallasz, de konkrétan nem igazán tudsz kivenni semmit sem a hangokból. Nem túl csillagos az ég, hiszen gyöngéden szemerkélni kezd az eső. Mind a ketten elvagytok a gondolataitokkal, és teljesen érhető okból meg vagytok győződve arról: hogy ez a helyes döntés. Viszont a "helyes döntés" sokszor nem épp a legizgalmasabb, nem véletlenül van annyi deviáns a világban, itt is és kint is. Észlelésetek egyszer csak jelez, ami fura, hogy elég közeli objektumot és elég gyorsan. Hátra fordultok, egy kisfiút találtok magatok mögött.
- Szia. A nevem Hakuo-kun. - Ha támadtok, megadóan felemeli a kezét, ha nem akkor illedelmesen, mint egy kisiskolás meghajol előtted. Kifejezetten Szophie-nak, a petet nem veszi figyelembe, ameddig nincs rá égető szüksége.
- Én is itt ragadtam, mint gondolom ti, találtam egy itemet és a használata után, ide kerültem. - Hangja kifejezetten hangsúlytalan és robotikus volt, talán némi alázat csenghetett benne, de erős belemagyarázással csak.
- Melegnek tűnik. Odabújhatok? - Pillantott a takaródra, de a válaszod előtt már oda is bújt melléd. Kifejezetten alacsony volt, az arcán nem láttál túlzott érzelmeket, de ha melléd engedted és lepillantottál rá, a dús hajkorona alatt, két halványvörös fület és egy égővörös arcot pillanthattál meg, teljesen érzelemmentesen, előre meredve. Amennyiben engedted bekuckózta magát melléd, talán fel sem tűnik, hogy arca pont a melleidig ér.
- Kellemes a társaság. - Közölte színtelen hangon, még azelőtt, hogy bármiféle csevejbe is kezdenétek.
Határidő: November 14 - Kedd


A hozzászólást Zekken összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 14 2017, 21:29-kor.
ZexCeed
ZexCeed
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 165
Join date : 2016. Oct. 27.
Tartózkodási hely : Zabuta

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Magnus Hétf. Nov. 13 2017, 21:01

Magnus a válaszon kicsit meglepődött. Nos igen, egy idegen is próbálná néha megnyerni az áldozat bizalmát. De csönd következett, perceken át tartó. A férfi csak csendben állt, ahogy a lány a túloldalról Chaknához beszélt.
- Nos igaza van abban, hogy idegenekkel ne állj szóba, de mint mondtam: nem minden idegen akar rosszat.
Mondjuk a lánynak igaza van valamennyire. A történelem során mindig férfiak követtek el hülyeségeket, és különböző bűnöket a legnagyobb arányban. Viszont a lány kisebb nővére szerint ez a fiúk szörnyek dolog ostobaság. Ezzel természetesen egyetértett és elkönyvelte magában, hogy Chakna is, elvégre ez a logikus dolog. Ekkor a gyerek megemlítette, hogy a nagyobb nővére ott van bent vele. Magnus felvette szokásos gondolkozó pózát, vagyis bal kezével megfogta jobb felkarját, míg a jobb kézzel arcát cirógatta. Egész pontosabban szólva a mutató és hüvelykujjal megfogta arcát, majd lehúzta azt egészen az állig, majd megismételte a mozdulatot még jópárszor. Ezalatt párszor barátjára nézett. Ugyan érezhető volt a gyerek hangján, hogy tényleg nem tett jót a férfi produkciója, de ha már a lány így elkönyvelte magában, hogy a férfit figyelmen kívül hagyja, sok mindent nem tud tenni. Miután átadta kardját, a pillanat tört része alatt történt minden és megint egy csukott ajtó előtt álltak. Látta azonban, hogy Chakna hallgatózik egy kicsit. Kivárt egy kicsit, majd percek múltán szólalt meg.
- Hallottál valami érdekeset? Egyértelmű hogy megijedt, de ettől függetlenül tényleg lehet vele benn valaki. Hacsak nincs az egekben a súlyemelése, egymaga biztos nem barikádozhatta el magát. Legalábbis én nem zárom ki ezt a lehetőséget.
Magnus
Magnus
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2017. Aug. 01.
Age : 33

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal804/900~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (804/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by ZexCeed Kedd Nov. 14 2017, 21:31

Határidő: November 16 - Csütörtök.
Szophie: November 21. - Kedd.
ZexCeed
ZexCeed
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 165
Join date : 2016. Oct. 27.
Tartózkodási hely : Zabuta

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Chakna Szer. Nov. 15 2017, 00:16

Úgy tűnik valahogy csak sikerül megtalálnunk a hangot a kislánnyal. Mármint… Magnus szerencsére nem mond olyat, ami megijesztené, vagy hasonló. Bíztató, bátorító mosolyt küldök felé, miközben a lány mesél a testvéreiről.
Összegezve van egy aggódó, féltő, anyuka.típúsú nővére, aki az idősebb, és van egy kisebb nővére, aki pedig konkrétan mindentől védené, és kisajátítaná magának... Ej-ej…
Igen, persze, hogy ostobaság, hogy a fiúk szörnyek… De az is, hogy senkivel nem engedné a kisebbik nővére senkivel nem engedné szóba állni… Mit élhettek át szegények Aincardban, hogy ilyen radikálisan gondolkodnak.
Magnus reakciója után megvárom, mond-e valamit a kislány, és ahhoz képest reagálok utána én a történetre.
- És a nővéred mostmr megengedi, hogy bemenjünk? - kérdezem mosolygós hangon, miután becsapódott az ajtó a fegyver(ek?) után.
Nem kerülte el a figyelmemet a menü csipogása. Okos lány… onnan aztán nem egy-könnyen szerezzük vissza a fegyvereinket, viszont elég gyorsan visszaadhatja a úgy ítéli szükséges.
Magnus SUTTOGÁSÁRA (ugyebár nem akarja ő sem hogy a kislány hallja hogy beszélünk) szinte némán, csak az ajkaimat kerekítve válaszolok.
- Az inventoryjába tette őket. Azt nem tudom, hogy van-e bent valaki, én nem hiszem. - suttogom, majd megpróbálom az ajtón keresztül az észlelésemmel megválaszolni a kérdést.  Aztán mégegyszer, ha az ajtó kinyílik.
Amennyiben a lányka egyedül van, mosolyogva, teljes nyugalmat, és barátságosságot sugározva lépek be hozzá, és néhány lépés, és némi gyors körbepillantás után le is ülök, ahogy tudok.
- Elmeséled kérlek, hogy hogy kerültél ide? - kérem a kislányt mosolyogva - Lehet segít kitalálni, hogy hogyan juthatunk haza - teszem hozzá. Minden információ a segítségünkre lehet, ami több annál, mint amit tudunk. Mivel közösen szeretnénk kibogozni a helyzetet, természetesen Magnusra és magamra is érvényes a kérdés.
A jártasságaimat pedig egy pillanatra sem kapcsolom ki nehogy meglepetés érjen minket.
Chakna
Chakna
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1317
Join date : 2016. Nov. 18.
Age : 22
Tartózkodási hely : Föld ^^

Karakterlap
Szint: 48
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal9545/9700~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (9545/9700)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Nanise Csüt. Nov. 16 2017, 19:55

Váratlan fordulat. Ez a fiú egyértelműen nem egy szolgálólány. Pedig már annyira beleéltem magam a szerepbe. Ahogyan elhessegetem a porcicákat, illendően meghajolok és formálisan beszélek mindenkivel. Ez a fiú viszont elrontotta a játékomat. Gonosz. :c
Azonban cselekednem kell. Lehet, hogy ő az, aki idekerült. Vagy ő ölte meg a többieket. Vagy ő is csak egy áldozat, amire kicsi az esély. Így kétharmados arányban rosszfiúnak számít, amiért büntetés jár. Egy 'Kyaaaaa~' kiáltást hallatok, majd lecsapok a székkel. Későn veszem észre, hogy egy kutyus is van nála, akinek élete jócskán megcsappant támadásom miatt.
Valamit tudni kell rólam: szeretem az állatokat. Igen, ez eléggé álszentként hangozhat egy olyan ember szájából, aki állattetemeket tömött hobbiként. Pedig ez az igazság. Rabul ejtett egyenes gondolkodásmódjuk, ösztönös viselkedésük és az, ahogyan küzdenek az életükért. Az emberek nem ilyenek. Ők szinte beletörődnek és harc helyett csak könyörgésre fut tőlük. Unalmas. Megvetendő. Ocsmány.
Ő vajon mit fog csinálni? Még abban sem vagyok biztos, hogy játékos egyáltalán. A kábítókristály a tarsolyomban van, így bármikor elsüthetem, ha valami gyanúsat cselekedne. Igazából már most elkábíthatnám, bezárhatnám az ajtót és soha nem jutna ki innen. c: Ha viszont erre jár valaki és kiszabadítja, akkor a gyanú rám terelődik, és a visszájára fordul minden. Úgyhogy jöhet Noriko~.
- Sa-sajnálom! Ne-nem esett nagyobb bajod? - hajolok közelebb hozzá aggódó tekintettel, miután leütöttem a székkel. Úgy teszek, mintha most venném észre az állatkát, aki a mellkasánál nézelődik. - Ó, egy kiskutya! Ő a peted? Megsimogathatom? Várj csak, azt hiszem van nálam valami... - kezdek el kutakodni a táskámban, miközben a perifériámról szemmel tartom, majd előveszem az ananászt. - Eeeeh, csak ez maradt nálam és három tojás. Esetleg süssek neki valami? Szereti a rántottát? - ostromolom a fiút kérdéseimmel. Így biztos lehetek benne, hogy nem marad ideje elgondolkodni a taktikáján, és információt is szerzek. - A nevem egyébként Noriko. Örvendek a találkozásnak - tárok elé egy széles mosolyt és kinyújtom a kezemet. Tudom, hogy bármikor lebéníthat egy paralízis méreggel, de bizonyos rizikófaktorokat vállalni kell. A bizalomnak ára van.
Biztosan megkérdezi, hogy miért ütöttem le a székkel: - Hirtelen ezen a heleyen találtam magam, miután elkábítottak. Kieszeltem néhány gonosz tréfát, amivel megbosszulhatom az elrablásomat, például azt - mutatok csillogó szemekkel az összetákolt fejre, amely már nem is olyan impozáns, mint elsőre tűnt. -, majd meghallottam, hogy valaki közeledik. Segítségét kiáltottam, hátha meghallja, de utána rájöttem, hogy talán az elrablóm lesz az! Ezért megragadtam egy széket és leütöttelek. Mondd, ugye nem te raboltál el, igaz? Mármint... nem tudnék utálni valakit, akinek ilyen aranyos a kutyusa... - fogalmam sincs, hogy az elpirulással sikerült-e, de lehajtottam a fejemet, hogy kerüljem a szemkontaktust. - Mi-mindenesetre, te hogyan kerültél ide? Itt dolgozol?
A többit már csak rá és az események folyására kell bíznom. c:
Nanise
Nanise
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 62
Join date : 2017. May. 05.
Age : 18
Tartózkodási hely : Miért érdekel? c:

Karakterlap
Szint: 25
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal2454/2500~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (2454/2500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Szophie Hétf. Nov. 20 2017, 17:53


Szophienak eddigi életében még szinte sosem akadt dolga gyerekekkel. Vezér, a pet, nem sokkal azok után alakult át felnőtt korúvá, hogy megkapta az emberré változós képességét, így aztán azt a pár napot sem említeném, amit olyan mód együtt töltöttek. Főleg, mert egy farkasról van mégis csak szó, ugyebár.
Annak ellenére, hogy idomárunk maga is rengeteg gyermeki tulajdonsággal rendelkezett, sosem tudta ezeket természetes módon összekötni a fiatal léttel, nehezen értette meg ezen tulajdonságai különcségét, ahogy ő maga sosem találkozott a természetes, emberi viselkedési formákkal. Így aztán, így, a fiút megpillantva, benne egy csöpp szánalom vagy sajnálat sem fogalmazódott meg, még csak véletlen sem jutott eszébe segítséget nyújtani, vagy faggatni a fiút.
Abban a rövidke pár percben, ami eltelt annak megjelenése óta, nem tudott mást tenni, csak meglepődve pislogni rá. Bizonyára a teleportálós tárgyat azonosította volna egy zsupszkulccsal, ha véletlenül is eszébe jut ebben a helyzetben a könyv, amelyet még oly régen olvasott. Ám jobb is így, hogy agyacskájában nem keverednek össze lényegtelen elemek, mivel amazok száz százalékos bizonyossággal félrevezették őket.
Tudta, hogy rejtekhelyük nem megtalálhatatlan, és lám, még teleporttárgy is vezetett hozzájuk. Tudta mindezt, még sem számított pont ott és akkor társaságra. A srác szavaira elsőre nem is reagált, de ha megtette volna sem hallatszik Vezér folyamatos morgása mellett. Ugyanakkor a farkas nem mozdult, nem támadt. Védett övezeten belül fölösleges lett volna. Sokkal inkább várta gazdája reakcióját. Ami késett, persze, nem múlt. Alig fél pillanattal azután, hogy a srác elhelyezkedett a pléd alatt, Szophie kezdett magához térni. Arcán most már sokkal inkább értetlenség tükröződött, és lassan növekvő pánik.
- Mégis mit csinálsz? - lökte el magától a fiút végre, egy erőteljes taszítással dühösen, és erőteljesen maga köré tekerte takaróját.
- Ez az én melegedőm, meg a csapatomé. Keress saját búvóhelyet. Ha csatlakozni akarsz hozzánk, ki kell nyitnod azt a dobozt, és megesküdni, hogy mindenben segítségünkre leszel. Csak akkor jár pléd. - és mintha csak maga is egy durcás kislány lenne, pislogott a srácra, miközben a Vezér kezében lévő dobozra mutogatott, mindazonáltal taktikai megfontolások is vezérelték. Komolyan vette a csapat és bizalom fogalmát, mióta a börtönben megtanulta ezek jelentőségét, és nem akart soha többé engedni elveiből. No meg, felnőttként kezelte a srácot, ahogy bárki mást, nem kivételezett a gyerekekkel sem.

/Oké, ez egy roppant összecsapott post lett, elnézést érte. :C/
Szophie
Szophie
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2853
Join date : 2012. Nov. 21.
Age : 27
Tartózkodási hely : "pokemonok mellett"

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
~ Kúria ~  - Page 2 Exp_bal12046/10500~ Kúria ~  - Page 2 Exp_ures  (12046/10500)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by ZexCeed Vas. Márc. 11 2018, 10:51

A küldetést lezárom.

Magnus:100 exp és 110 arany.
Chakna: 110 exp és 120 arany. Jutalom nélkül vett részt a küldiben
Szophie: 168 exp, 160 arany ( +20% Exp Szóló Menedék )
Nanise: 120 exp és 130 arany.
Murakumo: Két kör után nem jár jutalom.
Saito: Egy kör után nem jár jutalom.

A céhjutalmazásra megkérné kegy admint vagy egy mesélőt, köszönöm.




Ércek és növények
Chakna:
Növénylátás: Tier 1, 21 -> 31
3 Kis Tövisgyökér 2 Faeno Levél 1 Barna Gomba 2 Tövisgyökér 2 Vörös Pitypang
Szophie:
Érclátás: Tier 4, 310 -> 320
2 Fekete Holdkő 1 Pikkely 6 Mithril 1 Orichalcum
Nanise:
Érclátás: Tier 1, 1 -> 11
3 Bronzérc 1 Munkálatlan Bőr 3 Sida Kő 1 Halvány Rubin 2 Vasérc
Nyersanyagismeret 2:
1 Bronzérc 1 Munkálatlan Bőr 1 Halvány Rubin 1 Vasérc


Receptek
Nanise: [T1] Normális *Pallos/Fejsze/Pöröly* Recept
Szophie: Nincs felfedezhető T3 Páncélkészítés Recept


Keresés
Nanise (Keresés 2. szint):
[T1] Fényes Vaskard


Hallgatózás
Chakna (Hallgatózás 1. szint): ingyen dobhatsz egy tárgy infót, mindegyik kockánál kettőt levonva.


Céhbónuszok
A Jumpy Vigor céh 60 aranyat kap a bankjába, a tagjai összesen 55 (Chakna 28 exp, Saya 27 exp) expet kapnak.



Edit by Keita
ZexCeed
ZexCeed
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 165
Join date : 2016. Oct. 27.
Tartózkodási hely : Zabuta

Vissza az elejére Go down

~ Kúria ~  - Page 2 Empty Re: ~ Kúria ~

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.