Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Event] Halálfej Joe

4 posters

Go down

[Event] Halálfej Joe Empty [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Yuuki Asuna Kedd Május 03 2016, 16:43

Halálfej Joe egy nagy kalóz, bár megeshet, nem hallottátok egy ideje hírét. Szörnyűség érte őt, állandó balszerencse jár nyomában hónapok óta. Nem csak szíve hölgye nem viszonozza érzéseit, hisz szerelme szigorúan plátói, kedvenc társa, Gerald is eltűnt mellőle.
Aincrad népe új hirdetést fedezhet fel a fogadók, kocsmák, céhek üzenőfalán. Nem is akárkitől, hanem magától, Halálfej Joetól! Szeretné ugyanis, ha segítenétek neki visszaemlékezni a versének folytatására - ő ostoba, mikor a tengeren hánykolódott, elvesztette egy viharban hű társával együtt. De akkor vajon hogyan segíthettek neki abban, hogy újra meglelje a versét, amivel talán megszerezheti hölgyének szívét?
Annyi biztos, hogy Joe hajóját, illetve annak roncsait a negyedik szint homokos tengerpartján láthattátok. A kis szívesség feladója nincs a szinten, így más nyomon kell elindulnotok. Találtok itt homokot, vizet, hajóroncsot, halakat, és a szemfülesek talán még állatokat is. A többi már rajtatok múlik... Hajrá!
Yuuki Asuna
Yuuki Asuna
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 267
Join date : 2015. Aug. 24.

http://suwun.deviantart.com

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Yuuki Asuna Kedd Május 03 2016, 17:05

Közkívánatra... Avagy amit a faliújságon láttok. Wink





Te voltál minden, édes,
Miért törődtem én,
Forrás a szirten, édes,
Sziget a víz színén,
Csupa gyümölcs, csupa virág,
S minden virág enyém.

Ah csillagos remény!
Túl fényes álom, mely csupán
Leszállni tűnt elém,
"Tovább, tovább! A fény után!"
kiált jövőm felém
S múltam vak mélyein sután
Némán vergődöm én.

Mert jaj! jaj! mécsesem kimúl
És életem lejár.
"Már vége - vége már!"
(így szól, míg parthomokba fúr,
a pompás tengerár)
Villámütött fa nem virul,
Nem száll a lőtt madár."


S. O. S.
Versem befejezését keresem. 4. szinten elvesztettem.

Halálfej Joe





A verset könyvtárakban, lexikonokban, más forrásokban nem találjátok.
Yuuki Asuna
Yuuki Asuna
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 267
Join date : 2015. Aug. 24.

http://suwun.deviantart.com

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Shukaku Szer. Május 04 2016, 08:32

-Nem.
Újabb rövid és egyértelmű válasz a sárkány részéről, és ezúttal Shu tudta azt is, hogy nem fog működni az az érvelése, hogy akkor egyedül megy, már csak azért sem, mert egyáltalán nem volt biztos abban, hogy egy ilyen küldetést egyedül képes lenne megoldani. Szóval csak mélyet sóhajtott, majd lecsüccsent az ágyra, és azzal a nézéssel pislantott Timire, amiről mindketten tudták, hogy valószínűsíthetően hosszú beszélgetést fog eredményezni.
-De miért neeeem?
-A feladó neve Halálfej Joe, aki ráadásul kalóz. Egyik sem jelent jót.
-Jajj Timi, az a halálfej csak ilyen mesés izé. A kalózok zászlóján halálfej volt, meg két keresztbe tett csont, és...
-Jolly Roger.
-He?
-Ez a neve. Jolly Roger. Ez a jelzés azonban figyelmeztetés is, annak jelölésére, hogy valami halálos veszélyt rejt.
-De itt nem aaaz! Itt csak hangulatot ad a kalózos izéhez.
-Nem tudhatod. És ha még ezt is jelentené csak, akkor sincs okunk segíteni egy kalóznak.
-De ő jó kalóz... vagyis... olvastad, hogy milyen szerencsétlen szegény. Ő olyan mint Jack Sparrow. Meséltem már neked róla? Ő jó kalóz volt, segített a legénységének is legyőzni egy átkot, meg megmentette a barátnőjét, meg ilyenek, és csak a rosszakat bántotta.

Kezdett bele a történetbe, nem felfedvén azt a kis, és lényegtelen információt, hogy nem létező személyről beszél. Timi azonban csak megrázta a fejét.
-Ezen felül a vers utolsó versszaka is az halálról szól.
-Az utolsó ismert versszaka. Lehet, hogy pont azért kell megtalálnunk, mert az azután következőben van a remény, meg a happy end meg ilyenk. Jajj Timi, negyedik szint! Te is tudod, hogy a negyedik szinten semmi olyan nincs, ami...
-Ami például hasonlít egy Megalodonra.
-De ő sem bántott minket!
-A képességed csak állatokra működik. Víziszörnyekre nem.
-Milyen víziszörnyekre?
-Szirének.
-Teszünk be füldugót.
-Kraken.
-Csak a partra megyünk, az egy roncs, nem kell hajóznonk. Ráadásul eddig nyugodtan horgásztunk ott, és semmi...
-De nem egy küldetés keretén belül.
-Jajj Timi, csak egy verset kell megtalálni! Ráadásul még a hű társát is elveszítette, aki tuti, hogy egy papagáj. Az... az olyan, mintha én elveszítenélek téged, és te is örülnél neki, ha engem segítene valaki megtalálni, ha elveszítenél, nincs igazam?

A sárkány hátracsapta a füleit, egy pár másodpercig gondolkodott, majd bólintott.
-Rendben. De magunkkal viszünk valakit.
-Valakit a céhből?
-Nem. Valaki kompetenset.
-Ehmm... Tacchan? Yuuki? Silver? Asu? Chan?
-Nem kell tömeg, azt nehéz koordinálni.
-Akkor legyen csak Yuuki. Ha mégis kalóz a kalóz, akkor legalább megbüntethet egy bűnözőt, és annak tuti örülne... de biztos vagyok benne, hogy ő jó kalóz.

Timidus ismét bólintott, és elkezdték közösen írni a levelüket Yuukinak.


Kód:
Kedves Yuuki!

Telán te is láttad a plakátokat, amiben Halálfej Joe kér segítséget egy vers megtalálásában. Szeretnénk, ha segítenél nekünk megoldani a feladatot, múltkor is olyan szépen tudtunk együtt dolgozni. Ha ráérsz most, akkor egy óra múlva találkozhatnánk a roncsnál, ha nem, akkor küldd el kérlek, hogy neked mikor lenne jó, vagy tetszik-e egyáltalán a küldetés.

Puszi: Shu és Timi
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal12695/10100[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Kurokawa Yuuki Szer. Május 04 2016, 18:56

- Halálfej… Joe? – Billentettem oldalra a fejem, ahogy azt a bizonyos felkérést olvastam. Bevallom, nem válaszoltam rögtön Shu üzenetére, előbb magam is szemügyre akartam venni a küldetést ha már úgyis épp arra jártam. Viszont ami azt illeti nem nagyon tetszett az ötlet, hogy egy kalóznak segítsek és ha nem Shuról lenne rá se néznék a papírosra, de róla volt szó és eléggé nagy otrombaság lett volna visszautasítani. Na meg legalább csiszolhatom egy picit a nyomolvasó és nyomozó készségeimet amik úgy teljes egészében hiányoznak viszont szükségem lehet rá a nagy bűnüldözésben. Így hát párszor átolvasva a verset már válaszoltam is a lánynak, hogy az egy óra tökéletesen megteszi. Még egy utolsó pillantást vetettem a táblára és mivel úgy sem tudom megjegyezni inkább letéptem és eltettem. Talán van valami utalás vagy bármi hasonló merre is járt ez a kalóz.
Út közben pedig már azon agyaltam, hol is kellene kezdeni. Ha a versike a tenger mélyére süllyedt akkor az elég kellemetlen lesz. Semmi kedvem nincs megint lemerülni a tenger mélyére és esetlegesen még farkas szemet nézni egy-két tengeri szörnnyel. Tekintve, hogy a válaszom után rögtön a roncsot céloztam meg, talán előbb is odaérek mint Shu és ha már várni kell akkor kicsit jobban megvizsgálhatnám a roncsot, egyelőre csak kívülről. Mennyire sérült, mennyi maradt belőle valamint azt is, hogy tényleg vihar süllyesztette el a hajót vagy sem. Nem bíztam a kalózban egy csöppet sem így nem is akarok semmit sem a véletlenre bízni.
~ Hmmm…. talán van hajónapló ahol visszakövethetjük az útját. ~ Gondolkodtam el.
Kurokawa Yuuki
Kurokawa Yuuki
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 712
Join date : 2015. Apr. 03.

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal7230/7300[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (7230/7300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Yuuki Asuna Vas. Május 08 2016, 11:08

Shu & Yuuki
S lám, itt vagytok. A negyedik szint homokos tengerpartján ott fekszik elhagyatottan a roncs. Tipikus kalózhajó, a jól ismert zászlóval, vagyis annak megtépázott maradványával. Az árbóc kettétört, s jól látható, hogy valószínűleg léket is kapott a hajó. Utazásra teljesen alkalmatlan, de valószínűleg elég biztonságos ahhoz, hogy felmenjetek rá. Persze némi akrobatika azért nem árt. A növekvő hullámok időnként löknek kicsit a hajón, amiért az egyensúlyozás most hasznos és kifizetődő képesség lehet.
A hajónapló nyilvánvalóan a kapitányi szobában lehet. A megviselt ajtót csupán a lélek tartja egyben, nem nehéz tehát bejutnotok.
Legtöbb fejezete unalmas információ. Írnak a tengeren szerzett zsákmányukról, hosszan kilistázva minden aranyat, ércet, fegyvert és kristályt, amit portyázásaik során szereztek. S azokat is, amiket a legénység és a kapitány hazárdjáték iránti szenvedélye teljesen felemésztett. Az időjárás, bejárt utak, s elkereskedett rakomány, amikből főleg Grogot vásároltak, szintén szerepelnek. S akkor ott találjátok azt is, ami titeket érdekelhet.

Évek óta portyázunk a tengeren, s elkövettük azt a hibát, hogy elbíztuk magunkat. A tenger királyainak hittük magunkat.
Neptun viszont ismét haragra gerjedt, s figyelmeztetett minket, hogy még mindig ő az Isten.
A hullámok féktelenül verték hajónk oldalát, mintha csak ezer és ezer korbácsütésre büntették volna az Elsüllyeszthetetlent. A villámok kis híján lángra lobbantották a vitorlát - csak a szerencsének és Neptun kegyének köszönhettük, hogy túléltük.
A tenger áldozatot kívánt. Javakat vagy vért. Nem kellett sokat gondolkoznom. Legénységemnek hűséget fogadtam, mint az én zafírszemű szépségemnek is tenném. A teljes rakomány odaveszett, de nem bánom, ha az életünk megkíméli a tenger.
Csupán egy smaragdot mentettem meg. Egy smaragd, amit gyűrűbe foglaltam. De jaj, mily botor volt tőlem! A tenger talán látta mohóságom, talán tudta, hogy ez az egy kincs, amit nem bírnék feláldozni.
Cserébe rabul ejtette leghűbb társamat. Hol lehet? Talán cápák martalékává vált? Vagy valahol a sziklás parton hullott el tollas pajtásom? Nem tudhatom. Sorsa már nem az én kezemben van.
Yuuki Asuna
Yuuki Asuna
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 267
Join date : 2015. Aug. 24.

http://suwun.deviantart.com

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Shukaku Vas. Május 08 2016, 12:45

Mi más lenne bekapcsolva egy nyomozós küldetésen, mint a nyomkövetés, és ki mást is keresne az idomár és a társa, mint Yuukit. A nyomok egyértelműen a hajóhoz vezetnek, és a sárkány a levegőbe emelkedve már ki is szúrja a lányt. Na igen, kissé furcsállja, hogy a régi Yuukit látja, de Asu után, akinél az utóbbi időben igen sokat lébecoltak, és akinél látta, hogy az emberi faj nőnemű egyedei milyen furcsa változtatásokat képesek eszközölni a testükön napról napra, na és persze, hogy erre mennyi értékes időt pazarolnak... nos nem lepődik meg. Egy ideig köröz a hajó felett, és úgy időzít, hogy Shuval együtt érkezzen, aki ugyan integet, de azért a menüjére is felpillant.
-Te vagy az egyetlen, aki meg tud minket folyamatosan előzni. Valld be, hogy direkt csinálod, mert tudod, hogy büszke vagyok arra, hogy nem késünk el sehonnan.
Na persze a dorgálás egyáltalán nem valós, és a következő pillanatban már a nyakadba is ugrik, hogy megölelgessen, és nem árt, ha aktiválod a súlyemelés jártasságot, mert elvárja, hogy megtartsd. Timi ugyan csak meghajol, de ez is több mint a biccentés, amit általában a köszönést helyettesíti nála.
-Látom megint váltottál. Gratu, ez is nagyon csinos és elegáns... csak melletted biztos olyan uncsinak tűnhetek, hogy már évek óta így nézek ki. Viszooont...
Ha eddig megtartottad, akkor most leugrik rólad, megigazgatja a ruháját, és megköszörüli a torkát.
-Mint láthatod, egy baleset helyszínére érkeztünk ki. Te vagy a legeslegjobb bűnüldöző, akivel valaha találkoztam, szóval szeretném, ha velem együtt göngyölítenéd fel az ügyet. Mivel kalózokról van szó, akik ugye... szóval nem éppen a legbecsületesebb emberkék, szóval azt is ki kell derítenünk, hogy nem csapda-e ez az egész.
A hajónaplóra hevesen bólogat, és már fel is ugrik Timi hátára, hogy a fedélzetre röppintse vele magát. Ha igényled a segítségüket, akkor neked is segítenek feljutni, de a hármas akrobatika vélhetően elég. A kutatás viszonylag gyorsan befejeződik, és te vagy a szerencsés, aki a hajónaplóra bukkan.
-Hmm... tényleg papagáj... ők pedig tényleg kalózok.
Törődik bele egy kis sóhajjal az elkerülhetetlenbe, majd megvonja a vállát. A szabály az szabály, a törvény pedig törvény... különben sem Joe érdekli, hanem valaki más.
-A kalózoknak mindig beszélő madaruk van, és mivel én jóban vagyok az állatkákkal, nekem biztosan elmondana mindent. Még talán vissza is tudjuk fizettetni a kalózokkal az elrabolt dolgokat az embereknek. Szerintem először a madárkát keressük meg, legyen biztonságban, és vele könnyebben megtaláljuk a verset és a kalózokat.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal12695/10100[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Kiwi Vas. Május 08 2016, 17:35

Mindig is szerettem a verseket, a kalózos történeteket, és a kutatós feladatokat is. Szóval kizárt volt hogy kihagyjak egy ilyen eventet, főleg hogy a legkevésbé tűnt veszélyesnek. A négyes szint sem olyan veszedelmes, bár a mély vizet azért kerülném. De a feladat adta magát a helyszínre értem, amint tehettem fel is derítettem. Nem kértem segítséget, egyedül érkeztem és nem voltam benne biztos hogy mennyien leszünk, így az óvatosság bennem volt, de igyekeztem jól felkészülten érkezni.
A petem a hátizsákba szokás szerint, a magabiztosságommal nincs nagy baj, hisz túléltem egy lávafolyamot, sőt magam ereszkedtem le odáig. És igyekeztem észben tartani azt is hogy a szerénység előny, nem hagyom hogy elszálljon velem a ló. Tehát kellő magabiztossággal vágtam neki a feladatba, jó kedvel, kellő felszerelésekkel, bár lesz egy két dolog amit idővel lecserélek majd. De ahhoz pénz kel, az eventek pedig az egyik legjobb pénzforrások, tehát kaptam is az alkalmon, és újbóli dicsőséget fogok aratni magamnak, magam előtt.

Nem tudtam mire számítsak így a roncson belül remélte hogy összefutok magával a küldetés feladójával, tehát egyszerűen bemasíroztam, legalábbis az ajtóig vagy valami nyílásszerűségig. Hát értitek noh, oda ahol reményeim szerint bentebb juthatok és hasznot lelhetek. Tehát megálltam az ajtóba, behajoltam egy kukucs, miközben a kezem már mozdult is a mellettem lévő fafelületre, ahol három koppanással, és három szókísérettel is jeleztem megjelenésem.
- Kop, kop, kop? - Majd ha jeleztek ha nem, óvatosan betoppantam, körbenéztem. És mivel hajóról van szó a fedélzetet, és a hajó beljejét is felmértem. Bekapcsoltam a hallgatózásom, akrobatika és észlelés na meg persze nyomkövetés. Bár a nyomom eddig csupán egy versrészlet. Szóval igyekszem felderíteni a kis zugokat, és persze fejben máris azon fondorlatoskodok hogy tök vicces lenne ha a történet szerint a kalóz barátja szándékosan lopta volna el a versrészletet, mert ő is hősszerelmesesdit játszik a kiszemeltbe. *-* Na jó, no fantasy, irány kutakodni. ^^ Szeretek legálisan betörni. ^^

Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal10/3500[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Kurokawa Yuuki Vas. Május 08 2016, 19:14

- Hihi… Az én precíz pontosságom nem tudjátok túlszárnyalni. – Vigyorogtam rá a lányra ám mire félőcsüdtatnak már a nyakamba is ugrik ölelés címszó alatt. – Wááá… nem tudlak megtartani! – Mire ezt kimondtam már a földön is feküdtünk, vagy legalábbis én biztosan, ő meg talán rajtam. – Én is örülök, hogy látlak senpai… - Jegyeztem meg kissé kábultan. Olyan rég találkoztunk, hogy teljesen kiment a fejemből, hogy efféle módon szokott üdvözölni. Esélyem sem volt bekapcsolnom a súlyemelést. Pontosítva inkább eszemben sem volt.
- Nos, az új életmódhoz új külső is jár… hmmm… ez így nem túl pontos… az új életmódhoz a régi külső társul… ennek nincs értelme. – Vakartam meg a tarkóm. – A lényeg, hogy felhagytam a kardforgatással így a karmazsin kardforgató sem létezik többé. – Pontosítottam végül.
A dicséretére majdhogynem bele is pirultam. Egyáltalán nem tartom magamnak jó bűnüldözőnek és kifejezetten sokat kell még ezzel kapcsolatban tanulnom.
- Megteszek minden tőlem telhetőt, hogy segítsek. – Bólintottam és ami azt illeti talán már neki is láttam. – Nem hiszem, hogy csapda lenne. Még vártam addig nagyjából körbejártam a roncsot és valóban úgy tűnik, hogy egy viharban süllyedt el. A léket is inkább egy zátony okozhatta nem pedig ágyú tűz. – Ezt körülbelül úgy mondtam mint ha tudnám a különbséget, de hát most nyomozó lennék. Mondanom kellett valami okosat.
Nem nagyon volt szükségem segítségre, hogy feljussak a hajóra és hamar meg is találtuk a kapitányi kabint vele együtt pedig a naplót.
- Megvan a napló! – Szóltam Shunak és már lapozgattam is, majd némi olvasgatás után megtaláltam azt ami fontos lehet. – Hmm… itt írnak a viharról. – Jegyzem meg és hangosan elkezdem olvasni a bejegyzést.
- Igen, a papagáj talán ismeri a vers végét, hisz ha kapitány hangosan is felolvasta párszor akkor talán ő is megjegyezte. – Helyeselek Shu ötletére. – Hmm… viszont ez egy picit fura. Nekem úgy tűnik a naplóbejegyzést már a hajó tönkremente után írták, de akkor miért van itt? Vagy inkább miért hagyták itt? Azt hittem ez fontos. – Bár lehet, hogy valami tengerész törvény, hogy a hajónapló nem hagyhatja el a hajót vagy valami. Nem tudom. – Minden esetre keressük meg a papagájt. Nem lehet olyan nagyon messze, Talán valahol a közelben lehet. Ám előbb… - Kezdtem el kutakodni kicsit a szobában. Biztos van valahol a madárnak egy kalitka vagy valami és ezzel együtt olyan dolog is amivel oda csalhatjuk. Elvégre egy madárról beszélünk ami elrepülhet, biztos volt a kapitánynak valami hívóeszköze vagy ehhez hasonló.
Kurokawa Yuuki
Kurokawa Yuuki
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 712
Join date : 2015. Apr. 03.

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal7230/7300[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (7230/7300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Yuuki Asuna Hétf. Május 09 2016, 14:26

Shu & Yuuki

Ketrec ugyan nincs, hiszen még csak az kéne, hogy abba zárják a szabadság iránti vágyukat a tengeren kiélő kalózkapitány kedvenc kis pajtását. Találtok azonban egy ülőkét, ahova a madár bármikor felcsimpaszkodhat, etetővel és itatóval ellátva. Valamint három tárgyat is fellelhettek, ami talán hasznos lehet. Vagy teljesen haszontalan. Egy régi, kicsit megkopott szájharmonikát, egy színes madártollat, és egy.pici réz karikát.
Elindultok a madarat megkeresni. A homokos part körülbelül egy kilométernyi séta után válik sziklássá. A partot kövek festik szürkévé, s kis ügyeskedéssel és odafigyeléssel egy kövekből kirakott kört lelhettek fel. Ami viszont különös ebben a körben, hogy a közepén mindenféle, csillogó szemét éktelenkedik. Fém kupakok, apró, csillogó fegyverdarabok, kagylók, és mindenféle kacat. Madarat azonban sehol sem találtok.





Kiwi

Nem félsz egyedül nekivágni a küldetésnek, s Joe segítségére sietsz. Na meg persze a negyedik szintre, ahová utad vezet.
A hajóroncs árván ringatózik a hullámokon, s jól látod, hogy zátonyra futott. Valószínűleg viszont így is biztonságban a fedélzetre léphetsz. A kapitányi kabin olybá tűnik, népszerű hely, ez az a szoba ugyanis, ahova bekopogsz. Talán némi döbbenettel jár majd számodra, hogy az ajtó jól hallhatóan visszakopog.
- Kopp-kopp-kopp. - hallod az ajtót. Vagy valamit azon túl?
Benyitásod után észlelést kapcsolsz, s magasan, egy polc tetején meg is pillantod a hang forrását. Az arapapagájról csak a kalóz hiányzik, hogy igazán ideillő legyen. Okosan néz le rád, majd túrja meg csőrével szárnyának tollát.

Yuuki Asuna
Yuuki Asuna
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 267
Join date : 2015. Aug. 24.

http://suwun.deviantart.com

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 09 2016, 15:38

Az összeesés be van tervezve, szóval úgy estek, hogy ne legyen se kényelmetlen, se félreérthető, az idomár erre nagyon vigyáz... de a szoros ölelést azt megkapod, bár utána a kérdő tekintetet is.
-Milyen új életmódod van? És... remélem azért ezt nem változtattad meg...
Emeli fel a kezét, hogy láthasd, az ő kézfején még mindig ott virít a rajzod, hála Aincrad valóban lemoshatatlan, nem csak lemoshatatlannak csúfolt filctollának. Persze ha a menüből távolítja el, mint a tetoválást, akkor ez is lejön, ám neki esze ágában sincs ilyet tenni. Az okfejtésre hevesen bólogat, bár neki sincs fogalma arról, hogy mi a különbség, de ha te mondod, akkor biztosan úgy is van, és ez a bizalom megmarad a felolvasás után is.
-Igen... igazad lehet. Akkor a napló is fontos. Úgy tudom, hogy a kapitány hagyja el utoljára a sűlyedő hajót... de mivel végül is nem süllyedt el, lehet, hogy még leírta a végét a történetnek. De akkor magunkkal visszük, és majd megkérdezzük.
A kereséssel is egyetért, és bőszen segít, és mivel a naplót te találtad meg, legyenek ezek a cuccok most az idomár érdemei.
-Loooooot!
Rikkant Shu amikor rálel a csodaszép emléktárgyakra, amit ha a küldetés megengedi neki, akkor bizony magával fog vinni a vitrinjébe. Na jó, kivéve persze akkor, ha ezek a tárgyak a madárka tulajdonát képezik. A színes madártoll esetében ugye ez eléggé valószínűsíthető, bár úgy sejti, hogy azt nem fogja visszakérni a madár. Az etető és az itató, meg a hozzá tartozó ülőrúd túl nagy ahhoz, hogy szállítsák, így az marad a helyén, de a többit szépen kiteszi a kapitány asztalára, hogy te is láthasd.
-Szóval akkor a tollból ítélve papagáj... ahogy gondoltuk. Vagyis... gondolom te is így gondoltad. Ez akkor megy a bizonyítékok közé.
Elő is vesz egy bizonyítékzacskót... na jó, igazából ételeket kell benne tárolni hivatalosan, de hát ki tudná a különbséget? Szóval a madártoll elsüllyed a zacsiban, majd a lány eszköztárában... persze ha  meg szeretnéd vizsgálni, akkor előtte megkapod. Ezután a harmonikát emeli fel, és közelebbről is megnézi.
-Én csak sípon tudok játszani, de azt tudom, hogy ezt a hangszert sem használta senki több mint fél órája, ahogyan a hajón sincsenek friss nyomok.
Ez is megy a bizonyítékok közé, majd következik a rézkarika, amivel viszont semmit nem tud kezdeni. Ha jól sejtem, mivel hívóeszközt kerestél, a harmonikát ki fogod próbálni... de azt is sejtem, hogy hatástalan, hiszen a mese tovább lett mesélve, és elég nagyot ugrottunk. Shu persze az út során végig figyel, akár ha csak szafarin lenne, és lényegében nem is nagyon csinál mást. A sárkány a levegőből kémlel, ti pedig a földről, ennek eredményeképpen fel is fedeződik az újabb checkpoint. Shu int, hogy húzódjatok meg egy kicsit messzebb, majd suttogva kezd el beszélni.
-Kalóz madár, logikus, hogy ő is gyűjtögessen... mit gondolsz? Várjunk itt, amíg visszatér, vagy csalogassuk ide? Az a karika elég fényes szerinted, amit találtunk? Van nálam egy kis madáreleség a szafariról, bár ahhoz tudnom kellene, hogy milyen fajta papagáj...
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal12695/10100[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Kiwi Vas. Május 15 2016, 15:35

Az eventekről megtanulta hogy nem veszélyesek. Vagy legalábbis még nem futottam bele olyan eventbe, instant eseménybe ami nem holmi játékos, gyermekded egyszerű eseményforma lenne, így úgy éreztem nem volt mitől féljek. Viszont könnyelmű sem voltam, azok a felszerelések nálam voltak ami a kijutást segítené, ha baj van. A vízbe csakis akkor mentem bele ha deréktájnál tovább nem nagyon ért, tehát szerettem volna látni a szita vízfelszín alatti talajt, kagylókat és kopott roncsdarabkákat, amíg feljutok a zátonyra futott járműre. Csak reméltem hogy nem fog megindulni velem valamerre, megcsúszni valami mélyebb részre, de nem hittem hogy hasonlót írnának elő nekünk. Tehát a felesleges aggodalmaskodást félretéve tettem meg a leglogikusabb lépéseket. És hogy meglepődtem-e amikor az ajtó visszakopogott? Egy nyitva, vagy gyere be kevésbé lepett meg, de azért kopogtam hátha valaki kiszól és beinvitál. Ugyan a robotikus papagájhang meglepett, magam sem értem miért hisz a kalózoknál elengedhetetlen kellék az ilyesfajta kisállat. Benyitottam, és azon azért meg voltam győződve hogy ha van papagáj, akkor lesz gazdája is, de kétszer pillantottam körbe, csak a fejemmel, észlelésemmel de semmi. Végül elmosolyodtam, és a madárkának szántam a figyelmem.
- Szia. – Köszöntem neki, meglepően okos pillantása volt a jószágnak, azt sem zárnám ki hogy ne tényleg beszélő pet legyen. „Majd a merre van a gazdád?” kezdetű mondatot még fejben átformáltam.
- Merre van Halálfej Joe? – Hangom kedves volt és nyugodt, túlzottan közel sem merészkedtem hozzá nehogy megijesszem a drágát. Majd ha úgy véltem emberbarát fajta akkor közvetlenebb lettem vele. Ha kaptam rá választ ha nem, volt egy elképzelésem, bár nem gondolom hogy ilyen könnyű volna a dolog… Még mikor jöttem leírtam a vers részletét, amin a hirdetőfalon találtam, hogy biztosan tudjam minek a folytatását is kell keressem. Majd ha megláttam az esélyt arra hogy ne csak egy hétköznapi papagáj legyen, akkor így folytattam, remélve hogy Joe felolvasta neki, vagy előtte, ha másért nem, azért hogy maga letesztelje a vers hangzását.
- Egy verset kéne a fojtatása. Ami így szól. – Azzal egy kis füzetre lefirkantott versecskét felolvastam a papagáj előtt. Miközben reméltem hogy netán fojtatni tudja, valamelyest.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal10/3500[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Kurokawa Yuuki Kedd Május 24 2016, 08:33

- Persze, hogy nem! – Emeltem meg egy kissé a hangom sértődöttségemet kifejezve az iránt, hogy még csak a gondolat is felmerült benne és bizonyíték gyanánt szintén felemeltem a kezem.
Ami a naplót illeti, számomra még mindig rejtély marad annak ellenére, hogy bólintottam Shu felvetésére.
A keresés sikeres volt és hamarosan találtunk is pár dolgot ami hasznos lehet.
- A toll segíthet beazonosítani a papagájt. – Jegyzem meg. Sose lehet tudni épp mennyire szívat minket a sors avagy a rendszer és kapunk a nyakunkba egy tucat papagájt. – Én pedig egyáltalán nem tudok játszani, de a hangja talán elég lesz. – Veszem át a hangszert és a zsebembe süllyesztettem. Ami a rézkarikát illeti, én is teljesen tanácstalan voltam. – Talán egy játék a madárnak? – Kérdem Shut. – Vagy inkább egy olyan nagy kerek fülbe való amit a kalózok hordanak. – Elmélkedtem tovább de nem hiszem, hogy okosabb leszek. Mehet a toll mellé.
A hajón csipán ennyi nyomot találtunk ám a tengerpart egy ki érdekességgel is kecsegtetett.
- Feltéve, hogy ha ezt tényleg a papagáj csinálta. Hmm… - Mentem volna oda kupachoz de Shu ekkor megragadta a kezem. Kissé nehezményezte az ötletet mert szerinte ha odamegyek a fészekhez akkor a madárka nem fog visszajönni soha. Valószínűleg elfelejtette, hogy nem egy vadon élő madárról van most szó, bár ha nincs köze a papagájnak hozzá akkor igaza lehet. Egy rövidebb vita után végül még sem mentem oda és Shu nyomokat is talált amiket követhetünk bár szó mi szó eléggé furák az elmondása szerint. Egyenetlenek és elég távol vannak egymástól. De annyiban igaza van Timidusnak, hogy jobb ötlet híján kénytelenek vagyunk követni, aztán majd elválik mit találunk a végén.

Kurokawa Yuuki
Kurokawa Yuuki
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 712
Join date : 2015. Apr. 03.

Karakterlap
Szint: 42
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal7230/7300[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (7230/7300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Yuuki Asuna Kedd Júl. 05 2016, 20:10

Yuuki & Shuu

Kalózmadár, és még gyűjtöget is? Mi sem tűnik ennél könnyebbnek és egyszerűbbnek! Már-már gyerekjáték eljutni a megfelelő jártasságaitok miatt a helyszínre, s kitalálni, mi is a mi papagáj pajtásunk megszállottságot okozó hobbija. Bár a helyiek eddig még nem panaszkodtak, elnézve a sok kacatot pedig nem is csoda. Ami a madár számára kincs, az nektek semmit se jelent. Csak értéktelen, ám de csillogó dolgok halmaza.
Három tárgyatok van, ám még egyet sem sikerült használnotok. Legalábbis döntés nem született. Olybá tűnik azonban, a madárka nem akar kijönni a ketrecéből. Illetve.... Mindegy. Szóval ott álltok, a sziklás parton, közel a csillogó minirakáshoz, madarak sehol. Mit tesztek, mivel próbálkoztok?




Kiwi

- Szia. - köszön viszont a papagáj. Kedves jószág, nemdebár?
- Merrrrre van, merrrrrre van Halálfej Joe? - folytatja, szinte azonnal, ahogyan abbahagyod. Mindeközben fejével lelkesen bólogat, tudod, mint az autókban a bólogató kutya, csak közben a szekrény szélén még közelebb is araszol hozzád. Mi lenne ugyanis tipikusabb egy papagájtól, mintsem az, hogy megismétli minden szavadat?
Egyúttal ez jelenthet azonban megoldást is. Fejét oldalra fordítja, amikor körmölni kezdesz, nem valószínű, az írást megérti. Okos szemeiben viszont öröm csillan, amikor megkezded a vers felolvasását. Az utolsó soroknál pedig arra lehetsz figyelmes, hogy nincs szükség a hangodra, hogy folytassa a verset. Rikácsoló hangjára alaposan oda kell figyelned. Remélem, gyorsan írsz, vagy hamar megjegyzed...
Yuuki Asuna
Yuuki Asuna
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 267
Join date : 2015. Aug. 24.

http://suwun.deviantart.com

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Kiwi Kedd Júl. 26 2016, 09:34

Könnyed kis kihívásnak indult a mai. Örömmel foglalkoztam a feladatommal, valamint joggal érezhettem úgy... hogy, még sikeres is lehetek benne. A papagájt imádtam amint megpillantottam, a kalózhajó, bár kicsit ijesztő volt, mégis volt egy amolyan varázsa ami nem tudott, nem magával ragadni. Kicsit úgy éreztem magam is fejkendőt és szemkötőt akarok, csak hogy ne, rikítsak ki ebből a környezetből annyira. Persze... azért nem szereztem be ilyesmit, de toll és papír volt nálam, ami alap felkészültség a részemről. Jártasságaim aktívak, én pedig magam vagyok a megtestesült aktivitás, legalábbis ami a felpörgésemet illeti. Kicsit félénken nyitottam be a hajó elit részébe, de kapitány helyett csupán a madárkája fogadott, valamint ahogy ismételgetni kezdte amit, mondtam ötlött fel bennem a madárban rejlő lehetőség. Elvégre egy szerelmes férfi aki, verssel próbálja megszerettetni magát és közölni az érzelmeit, biztosan felolvasta az ő mag a kis privát szférájában. Ez... volt az alap elgondolásom, így ennek megfelelően cselekedve, felolvastam a verset. A madárka pedig velem együtt folytatta. Felcsillant a szemem, és legszívesebben magamhoz öleltem volna cseppnyi házi kedvencet, de maradt a papír és toll, valamint lassan fogyatkoztak a meglévő sorok, de a kis teremtmény magától is fújta tovább a vers folytatását. Igyekeztem úgy körmölni ahogy, csak tudtam. Egy-egy helyen csak rövidítéseket használtam, amiről tudtam hogy, tudni fogom utólag is, mit is akartam írni. Így, sikeresen tartottam a tempót és, ha minden igaz, akkor remélhetőleg a vers folytatása már meg van, most már csak a hős szerelmes kalóz kell. Reméltem kapok valami iránymutatást, de ha nem... akkor, megkíséreltem ismét a papagájtól útbaigazítást kérni. Ha nem sikerült, a kezem nyújtottam felé, remélve hogy, majd társul szegődik a küldetés alatt, és segítségemre tud lenni a későbbekben is.
Kiwi
Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 777
Join date : 2015. Jul. 22.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
[Event] Halálfej Joe Exp_bal10/3500[Event] Halálfej Joe Exp_ures  (10/3500)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Yuuki Asuna Pént. Nov. 25 2016, 20:07

Yuuki, Kiwi és Shuu: 500 arany
Yuuki Asuna
Yuuki Asuna
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 267
Join date : 2015. Aug. 24.

http://suwun.deviantart.com

Vissza az elejére Go down

[Event] Halálfej Joe Empty Re: [Event] Halálfej Joe

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.