Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Küldetés] A bohóc átka

+2
Akae
Lizbet
6 posters

Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Lizbet Kedd Nov. 25 2014, 02:15

A küldi eleje egy kicsit rendhagyó lesz, de nem kell megijedni Rolling Eyes
A feladat nagyon egyszerű, érkezzetek meg Nysterbe, és valamilyen úton-módon találkozzatok össze.... ezt persze nem kell erőltetni, mindenki maradjon a jelleménél. Sima ismerkedős játéknak indul, több kört is írhattok, max több lesz a  jutalom a végén. Én a küldi első felében random időközönként véletlenszerű eseményeket fogok ellőni

Kezdjétek \o/
Határidő: egyelőre nincs, de ha nem írtok, rátok szólok Razz
Szólimit: 250
Lizbet
Lizbet
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 740
Join date : 2013. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Akae Szer. Nov. 26 2014, 19:27

Szép napra virradt a kezdetek városában, és Akae érezte hogy ma valami nagyon furcsa dolgot fog cselekedni. Sétálgatott a városban és meglátott egy hirdetést a hirdető táblán, hisz hol máshol láthatta volna? Egy küldetés volt az melyben csak annyi volt feltüntetve hogy: Juss el Nysterbe. Gondolta Akae szép idő van , miért is ne ruccanjon ki az ötödik szintre, és talán még egy jó kalandba is belekeveredhet. Így is történt Akae elindult az ötödik szinte felé, de úgy vélte miért teleportáljon ilyen szép időben, főleg mert a cél nem is volt oly messze. Kis idő elteltével eljutott az ötödik szint kapujához majd belépett és egy hatalmas mező fogadta a távolban egy erdővel. El is indult át a mezőn, át az erdőn míg megpillantott egy gyönyörű, és hatalmas várost. Bement majd körbenézett látott sok érdekeset, és kevésbé érdekeset de sehol egy hely ahol feltűnően sok lenne az ember, nem látott nagy tömegeket akik küldetésre várnának, csak kisebb csoportokat ki járkáltak. Majd Akae elindul egy fogadóba hogy hátha mások is ott várják immár sorba. (oké kezd sok lenni a rím xDD) De nem látott ott egy lelket sem, csak a csapost. Úgy döntött ő itt marad hát ha érkeznek még jelentkezők, és együtt kalandozhatnak eme gyönyörű város sötét utcáiban. Az idő ugyan telt de még senki se jött , Akae pedig már kezdett unatkozni és türelmetlené válni, így kért a csapostól egy epres turmixot, amit szépen lassan elkortyolgathatott. Mikor már a turmix a végét járt addigra se jött senki és a kislány már tényleg kezdett türelmetlen lenni.

/remélem megfelelő, ha esetleg nem akkor szóljatok és próbálok javítani rajta/
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal10/1500[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (10/1500)
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Mayumi Szomb. Nov. 29 2014, 19:28

Az idő meglepően szép, talán túlságosan is az, az őszhöz képest. A reggelit követően elégedetten pakolássza a dolgait, miközben a már megszokott sétáját teszi a városban, hogy ellenőrizze azokat a részeket ahol gyakori a változás. Többek között a főtér környéke, a hirdetőtáblák, küldetések, és hirdetmények. Ezen pontok megvizsgálása állandó, ugyanis ha elhanyagolja az ember olyan dolgokról maradhat le amik könnyű pénzszerzéshez segítik a lányt, ezt pedig nem akarja. Bármelyik pillanatban előkerülhet egy event kiírás, könnyű munka, vagy éppenséggel támogatóra bukkan aki ellátja pénzzel. Persze az utóbbinak van a legkisebb esélye, de sosem lehet tudni mibe botlik az ember, arról nem is beszélve, hogy a legtöbben inkább magasabb szinteken barangolnak, mintsem a kicsikkel foglalkoznak. Talán éppen emiatt is döntött úgy, hogy felles magasabb szintekre is, ahogyan az utóbbi időben szokott. Amióta Shukaku-val beszélt, egyre nyitottabbá vált az újdonságok felé, és tudatosan keresi az új, még ismeretlenebb szórakozásokat, mint például érdekesnek ígérkező küldetéseket, vagy nem oda illő dolgokat.
Mayumi írta:Atsu-san.
Kérlek ne haragudj, de fel kellett mennem az 5. szintre, ugyanis éppen az imént rabolt ki valaki. Most pedig a tolvajt követem. Ígérem sértetlenül hazajövök, ezért kérlek ne aggódj értem.

Pötyögtet a már megszokott módon, egy üzenetet Atsumori-kunnak. Természetesen az üzenet tartalma puszta hazugság, inkább csak a fiú reakciójára kíváncsi, mintsem, hogy átverje. Persze a képzeletbeli tolvajt sosem fogja elkapni, de bebizonyíthatja miféle hős is rejtőzik odabent. Ha pedig mégsem akkor pedig bizonyosságot nyer az, hogy a férfiak tehetetlenek, és szükségük van az erősebbik nemre - vagyis a nőkre - hogy biztonságban legyenek. Amíg Nyster utcáin barangolt, és várta, hogy a fiú valami módon életjelet küldjön magáról, megunta a várakozást és betért egy közeli fogadóba, ahol közvetlenül a bárpult mellett foglalt helyet.
- Elnézést szabad ez a hely? - bök a kis kék hajú lányka melletti bárszékre, majd ha az engedélyt ad le is csüccsent - Egy kávét szeretnék. Cukorral, tej nélkül. Köszöntem. - intézi szavait a csaposhoz, amíg pedig megérkezett az ital, addig jegyzetelgetni kezdett a füzetébe.  
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal848/900[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (848/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Akae Szer. Dec. 03 2014, 18:33

Mikor Akae látta hogy valaki bejön a fogadóba, felkapta a fejét és csillogó szemekkel nézett rá mikor megkérdezte hogy leülhet e.
- Persze, Persze már alig vártam hogy valaki betorpanjon ide... úúúúúgy unatkoztam, és most jöttél te.... őőőő hogy is hívnak? De modortalan vagyok én Akae vagyok örvendek.
Pattant fel székéről és nyújtotta kézfogásra a kezét ahogy azt a nagyok szokták. Akae nagyon örült az idegen lánynak hisz még a legellenségesebb emberel is jobb egy légtérben tartózkodni mint egyedül.
- Csak nem te is arra a furcsa küldetésre jöttél? Bocsi.... ehhez semmi közöm.
Kókadt le picit Akae feje, és beugrott neki hogy mi van ha Shu, Cear vagy Rey is betoppan a fogadóba. Ez utóbbi gondolat nagyon felizgatta és már már beborzongott a gondolatba hogy egy fogatóban fog újra találkozni drága bátyuskájával. Ám erre nagyon csekély esélyt látott, hisz miért pont ebbe a fogadóba térne be valaki.
- Remélem a néni nem lesz mérges hogy ilyen butaságokat kérdezek.
Mondta véletlen ki hangosan gondolatai Akae, és mire ki mondta a végét erre rá s ébredt. Arca már már jobban hasonlított egy paradicsomra, mintsem egy apró kék lángocskára. Nem is nagyon tudott mit mondani utána annyira kínosan érzete magát. Kevés ember élőt tudott ilyen hirtelen meg nyílni, de valahogy az idegen lányt, minden ismeretség nélkül kedvesnek titulálta. Ám arról fogalma sem volt hogy mit élvezhetnek abban a fura fekete izében amit isznak.... Hisz a kislány maga is kóstolta és szörnyen keserű volt.
- Csapos bácsi kérek szépen még egy epres turmixot.
Majd mikor megkapta szépen lassan elkezdte iszogatni és remélte hogy nem lesz nagyon mérges rá az idegen néni.
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal10/1500[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (10/1500)
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Mayumi Pént. Dec. 05 2014, 16:26

A fogadóba lépbe azonnal a pulthoz sietett ahol azonnal helyet is foglalt amint a kis kék hajú lány megadta rá az engedélyét. Persze nem is várt mást, és engedély nélkül is helyet foglalt volna, ez a kis beszélgetés csupán a formalitás kedvéért zajlott le. Egy gyengéd mosolyt eresztett meg, táskáját a bárpultra helyezte, és leadta a rendelését, ami történetesen egy forró kávé. Viszont nem számított rá,  hogy végül  beszélgetést kezdeményez vele a csöppség.
- Oh szóval régóta vagy már itt? Én Mayumi vagyok, örültem a találkozásnak. - picit ugyan meglepődött azon, hogy kezet nyújtanak felé, de oka nem volt rá, hogy elutasítsa Akae kedves gesztusát, így hát lehámozta jobbjáról a kesztyűt és kezet rázott a lánnyal. - Nagyon otthonos kis bár, gyakran jársz ide? Van esetleg valami helyi specialitás amit mindenképpen ki kellene próbálnom amíg a városban tartózkodom? - kíváncsiskodott picit. Ha már beszélgetés akkor alaposan szeretné kihasználni az alkalmat, és a lehető legtöbbet megtudni Akae-től a helyi érdekességekről, pletykákról, vagy bármiről amit csak tud. Persze csak szépen sorjában mindent.
- Most először járok Nysterben. Felüdülés volt feljönni ide a Kezdetek városa után. - közben pedig már elé is csúsztatta a csapos a rendelt italt, amihez azonnal hozzá is kezdett. Egy picit kortyolva a fekete italból, illetve bólint a kérdésre, miszerint ö is a gyanús küldetésre jelentkezett. A néni hallatára azonban majdnem megfulladt attól a szerény kortytól, heves köhögésbe kezdett.
- Né-néni?! - mordult fel, szemei villámokat szórtak, és azonnal a lányka arcának esett picit meghúzogatva őket, pontosan úgy ahogyan a nénikék szokták. - Hogy lehetnék én néni? Lehet, hogy az átlagnál sokkal bölcsebbnek és okosabbnak tűnők viszont nem feltétlenül kell öregnek is lenni ahhoz, hogy valaki sokat tudjon. - kapja fel az orrát, ezt a sértést nem engedhette csak úgy el a füle mellett. Talán most fordult elő először az élete során, hogy valaki ilyet mondjon neki.
- 17 éves vagyok, koránt sem számítok öregnek. Nem, hogy még néninek.. De lásd milyen nagylelkű vagyok, ha kifizeted a kávém megbocsájtok neked. - mosolyra húzza száját, és elkezd a menüjében babrálni.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal848/900[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (848/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Desdemona Hétf. Dec. 08 2014, 15:09

Nyster. Még nem volt szerencsén meglátogatni ezt a várost. Kissé álmoskásan haladunk a teleport kapu felé. Ritkán szokásunk igénybe venni a kaput, de most szükséges használnunk, mivel az első és az ötödik szint kissé messze vannak egymástól. Csupán pár pillanatba telt mire Nysterbe érkeztünk. Mivel most először járunk itt, így beiktattunk egy kis város nézést. Elég korán volt még, így alig fordult meg valaki az utakon. Viszont Aisu és én élveztük a reggeli csípős hideget. Kint ilyenkor már az orrom se dughattam ki a szobámból, de most teljes nyugalommal tehetek sétákat a hűvös reggeleken is. Na meg persze a jégből született társam jobban kedveli a hideget, mint a meleget. Viszont ez egy nagyon nyilván való dolog. A város gyönyörű volt és meglehetősen nagy is. Még is nem éreztem ,hogy fáradnék a járkálásban. Annyira beszippantott minket a város, hogy nem éreztük a fáradtságot és nem igazán beszélgettünk, most nem volt szükségünk szavakra ahhoz, hogy megértsük egymást. Olyan dél körül járhatott már az idő, mikor úgy határoztunk, hogy megpihenünk kicsit. Találtunk is egy barátságos kis fogadót, ahova be is tértünk. Belülről is ugyanolyan barátságos volt mint kívülről, már csak egy ülő helyet kéne találnunk.
~Jaj! Nézd ki van itt!
Szólalt meg Aius kissé rosszkedvűen és mutatott egy bizonyos irányba, egy bizonyos személyre.
~Nem illik másokra mutogatni! És ne foglakoz vele, ahogy elnézem ő nem vett még minket észre. Szóval ne foglalkozz vele.
~Rendben. De akkor is…áhh mindegy.
~Kérlek el se kezd. Eddig olyan békésen telt ez a nap. Ne most kezd el nyűgösködni. Nem lehet mindenkivel jóba lenni és fizikai képtelenség, hogy valaki minden egyes személlyel szimpatizáljon akivel találkozik az életében.
~Jó jó, értem…Úgy látom, hogy a mellettük lévő asztal üres. Üljünk le oda.
Int  a két lány melletti asztal felé, majd arra vesszük az irányt. Mivel elhaladunk a már ismerő lány mellet, így a helyzet megkívánja, hogy köszönjünk neki. De a társalgást nincs szándékunkban erőltetni.
~Üdv újra Mayumi!
Szólal meg elsőnek Aisu gépiesen, majd tovább is megy a választott asztalhoz.
-Üdvözletem Mayumi-san. Ha már a neveden szólítottalak, akkor én is bemutatkoznék, ugyanis én csak Aisutól tudom a neved és én nem vettem részt a múltkori játékban, tehát a nevem sem került felfedésre. Én Desdemona vagyok, örvendek az újbóli találkozásnak.
Egy csöppnyi ellenszenv vagy harag sem hallatszódik a hangomból. Kedvesen és barátságosan viszonyultam hozzá.
-Mivel a múltkor nem jöttünk ki túl jól, így nem is zavarnálak tovább. További szép napot neked.
Azzal oda léptem a pult mellet lévő asztalhoz és helyet foglaltam, majd elkezdtem tanulmányozni az étlapot.
Desdemona
Desdemona
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 404
Join date : 2014. Jan. 17.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal10/1700[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (10/1700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Lizbet Csüt. Dec. 11 2014, 00:31

Kívülről nevetését hallotok, valami puffan, a földre esik és hangos szitkozódással fejeződik be mindez. Az ajtó nyílik és egy bohóc ront be rajta, össze-vissza ugrál, bukfencezik, produkálja magát, aztán komolyabbra veszi. Felborítja az asztalokat tekintet nélkül arra, hogy mi is volt rajta. Azután ugyan olyan gyorsan kimegy az ajtón, ahogy betévedt... mindenki ámul és bámul..... megy az értetlenkedés.  
Lizbet
Lizbet
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 740
Join date : 2013. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Akae Hétf. Dec. 22 2014, 19:48

Mayumi felvilágosítása Akae felé elég fájdalmasra sikeredet még úgy is hogy nincsen fájdalomérzet. Majd mikor Mayumi végre leszállt a kisemberről egy másik lány is belépett a terembe és valahogy olyan furcsa volt közöttük a hangulat, nem olyan érzése volt Akaenak hogy mindjárt széttépik egymás de a feszültség azért tapintható volt. Majd nem sokkal az érkezése után egy irtó furcsa dolog történt, hisz egy furcsán nevető bohócszerű valami rontott be és borogatott fel mindent a vendéglőbe. Még Akae epres turmixát is kiborította amitől nagyon mérges lett.
- Megölöm azt a bohócot.....
Jelentette ki Akae, és már kelt is fel az asztaltól hogy üldözőbe vehesse a furcsa figurát. Nem is nagyon gondolt bele hogy mi lesz ha majd ténylegesen meg kell ütköznie a bohóccal hisz nem látta van e nála fegyver vagy egyáltalán valami, Akae az egész történtekből annyit szűrt le hogy Mayumi nem szereti ha nénizik és hogy a bohóc a világ leggonoszabb teremtése, hisz kiborította azt a finom epres turmixot. Kevés dolog volt ami így fel tudta húzni Akaet mint ez a bohóc, így egy gyors elköszönés után futott is a bohóc után. Nézett körbe a városba, de nem nagyon látta hogy merre ment és túl sok nézelődő sem volt a környéken. Volt ugyan egy két kisebb kár így arra indult Akae hátha felleli és akkor kifejtheti neki miért is volt rossz ötlet pont abba a fogadóba pont azt a turmixot kiborítani. Egy kis gyaloglás után sajnos még a bohóc nyomát is elvesztette így ott volt a nagyvárosban nyom nélkül, egyedül.
Akae
Akae
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 196
Join date : 2014. Sep. 26.
Age : 27

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal10/1500[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (10/1500)
Céh: White Rose

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Mayumi Hétf. Dec. 22 2014, 20:44

Kényelmesen kevergette az italát, maga elé tekintgetve, elégedettséget érzett amiért kioktatta a kislányt az pedig mindenféle unalmas lényegtelen vitától megkímélve bele is törődött a dologba, ugyan elnézést nem kért, de erre számítani lehetett. A gyerekek már csak ilyenek. Csak a baj van velük. A beszélgetés ellaposodott, így hát jobb ötlet híján belemerült a kis munkájába, maga elé rakta a jegyzetfüzetet, mellé a tollat, és ráérősen elkezdte összegezni a mai megfigyeléseket. Többek között a városka hangulatáról, és az első benyomásról, na meg persze az észrevételeket és a Kezdetek városa és Nyster közötti látható különbségek feltérképezésében látta mindennek az alapját. Nagyban különbözött a két városka, de vajon Nyster is van olyan bonyolult mint az első szinté? Az ajtó kinyílt, viszont nem törődött azzal, hogy ki is jön be rajta, olyannyira elmerült a gondolataiban, hogy csupán a váratlan köszöntés a háta mögül térítette vissza a valóságba a lányt. Kíváncsian pillantott hátra, ahol egy ismerős páros állt. A hóember és az illetlen lány. Huncut mosolyra húzta a száját, valójában örült neki, hogy sikerült egy ismerősre bukkannia még ha nem is a legkellemesebb emlékek köthetőek hozzá.
- Üdvözlet! - mosolyog a lányra, picit végigméri, majd ismét a szemébe néz, mosolyt erőltetve az arcára - Micsoda meglepetés, hogy pont itt fogunk összefutni, távol a kezdetek városának kaszinójától. Milyen kicsi a világ... gondoltad volna? - a petet figyelmen kívül hagyja, nem látja értelmét annak, hogy egy programmal cseverésszen, viszont a lányban még látja a jövőt, és talán még haszna is származhat abból, ha egy kicsit nyit a többiek felé. Persze nem sokat, csak egy kicsikét.
- Desdemona. Nem fogom elfelejteni, ígérem. Megkérdezhetem, hogy mi járatban vagytok errefelé? Elég sok játékost látni a környéken, csak nem készülőben van valami? - kíváncsiskodik picit, még mielőtt a lány is továbbállna, ha mégis továbbment volna akkor pedig utána megy, és kényelmesen helyet foglal az asztalnál. Persze még mielőtt leülne megkérdezi, hogy szabad-e. Azonban csak a lányka válaszát veszi  figyelembe.

Kívülről beszűrődő hangokra felkapja a fejét, majd az ajtó felé mereszti tekintetét, a szitkozódásra, tágra nyitja a szemeit, meglepődik, és a szájához kapja a kezét, akár egy úri hölgy. De a döbbenet itt még nem ér véget, az ajtón egy ritka krumpli orrú lépett be. Színes ruhák, túlméretezett cipők, idétlen tekintet. Bohóc? Bohóc.. Kényelmesen hátradől a székben és figyeli az előadást, időnként kuncog, majd amint a bohóc végzett a bemelegítéssel, és kezdi túllépni a jópofaság határát, már kevésbé tűnt nevetségesnek a jelenet, a pusztítást követően pedig mint aki jól végezte dolgát távozik.
- Tessék?! - fordítja fejét a pöttöm lányka felé, kidülledt szemekkel. De a lányka már el is tűnt. - Ezek a mai fiatalok.. Remélem nem csinál butaságot. Az a bohóc elég veszélyesnek tűnt nem biztos, hogy jó ötlet egyedül hagyni szegénykét, még a végén baja eshet - von vállat, majd visszatér az asztalához, kortyolgatva az italát.
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal848/900[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (848/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Aida Atsumori Vas. Jan. 11 2015, 03:00

Egy átlagos nap volt az is. Ugyanolyan, mint az összes többi. Az égen lévő, virtuális csillag nem vett fel sejtelmes ragyogás, és az azt körülvelő ürességben bolyongó felhőket sem találtam különösnek. Általában a játékokban, vagy filmekben, erről a két dologról lehet a legjobban észrevenni, ha veszély közeleg. A Sword Art Online pedig továbbra is egy játék volt.
Épp ezért akkor még nem is gondoltam, hogy annak a huszonnégy órának a leforgása el fog térni a megszokottól. Mégis miért gondoltam volna? Nem utalt rá semmi jel, na meg Aincradban voltam, ahol nem értek meglepetések. Talán ez volt az oka annak is, hogy szinte már gondolatolvasónak képzeltem magam. Természetesen nem úgy értem, hogy azt hittem, emberfeletti képességre tettem szert, csupán a más emberek gondolatairól való feltételezéseim elkezdtem tényként elkönyvelni, csak mert volt pár eset, amikor helyesnek bizonyult a megalapozott találgatásom.
Ugyanúgy indult, mint az az előtti napok. A Holdfény szelíden vetült rá szobámra, ezzel ezüst homályba öltöztette azt. Ez volt az, amire felébredtem. Bár világosabb volt a helység, mint egy igazán felhős éjszakán, de mégis, még mindig akadt valami, ami meggátolta, hogy rendesen beterítse a ragyogás a szobát. Felültem, majd kikeltem az ágyból és elindultam egyenesen a függöny felé. Talpam alatt a deszkák nyikorgással jelezték, hogy még mindig helyükön vannak. Megálltam a nagy, vékony, lila-sárga díszes anyag előtt és elhúztam azt, hogy ne a szövet szálai közt szivárogjon be a világosság, hanem akadály nélkül terítse be a szobát. Pár pillanatig az eget csodáltam, aztán felvettem egy nadrágot és egy pólót, majd körülnéztem a közösrészekben. Általában Mayumi frissen készült reggelivel szokott várni az étkezőben, de ezúttal nem köszöntött senki.
Ez volt az első eltérés a szokásostól.
A biztonság kedvéért megkopogtattam Mayumi ajtaját is, hátha még aludt, vagy valami más okból a szobájában maradt, de nem kaptam választ. Menümet lenyitottam, tekintetemet pedig arra a részre szegeztem, ahol a pontos idő volt feltüntetve.
"Az óra szerint még csak negyed hat múlt három perccel..." - vontam fel az egyik szemöldökömet.
Bár jellemző volt rá a korán kelés, nem ennyire. "Öt óra, tizennyolc perckor ő ébredezni, vagy a szobájából kimenni szokott, ma pedig már itthon sincs..."
Ez keresztül húzta a számításaimat, mert pont egy különleges dolgot terveztem arra a napra. Elszerettem volna vinni valahova, hogy egy kicsit lazítson. A SAO-ba lépéstől kezdve folyamatosan hajtott, kemény dolgozott, szinte megállás nélkül és úgy éreztem, hogy ezt már muszáj lenne megszakítani. Elvégre nőből volt, a nőknek pedig szüksége van arra, hogy érezzék mennyire fontosak.
Igazán meglepett azzal, hogy csak úgy faképnél hagyott, emiatt úgy gondoltam, visszavágok. Megkeresem és kifaggatom mi ösztönözte arra, hogy csak úgy eltűnjön. Na meg, jól dolgozott ő, de  akkortájt egyre többször előfordult, hogy hazudott nekem. Ennek az okát is megszerettem volna tudni, mielőtt még "megjutalmazom". Felvettem a szokásos öltözetemet, majd elindultam körülnézni a városban lévő kereskedőknél. Ez is a hétköznapi teendőimhez tartozott, ellenőrizni, hogy van-e valahol leárazás, vagy új áru és ha igen, akkor megéri-e vásárolni. Eredetileg ez nem az én dolgom lett volna, de Mayumi furcsa viselkedése miatt eldöntöttem, hogy azért mindenesetre én is leellenőrzöm ezeket.
Az én elsődleges feladatomat a fejlődés jelentette. Ez a magyarázata a kettőnk között lévő szintkülönbségnek is, de ezt már régebben mondtam.
Ha végeztem az ellenőrizgetéssel, akkor utána kezdődött az egy-két órás fejlődés. Amikor megérkeztem a tizenkettedik szintre, a Hold helyett már a Nap volt a domináns. Bár még csak a horizon alján kezdett szép lassan emelkedni, de mégis azonnal magára vonta a figyelmet. Igazán csak akkor jutott eszembe újra és újra Aincrad magas szintű élethűsége, ha a szabadban lehettem. Olyan helyen, ahol nincs ricsaj, csacsogás, szánalmas emberek, vagy rettentően idegesítő NJK-k, csak én. Ez tudott engem megnyugtatni. Ilyenkor nem jutott eszembe semmi, egésznap csak ilyenkor volt teljesen üres az elmém és ez tetszett. Ennél már csak a harcok nyújtottak nagyobb örömöt, mert akkor már kizárólag az ellenfeleimre koncentráltam. Ezek nélkül, elég gyorsan őrületbe kergettem volna magam. Nappal, mikor jönnek a gondolatok, nehéz megállítani őket. Ha nem tenném azt, akkor pedig elszabadulnának és össze-vissza kattogna az agyam, akár olyan dolgokról is, amiket nem szeretnék háborgatni.
Az utolsó MOB-ot ütöttem le, amikor megszólalt a beérkező üzenet hangja. A küldő nevéből következtettem a levél tartalmára, azt vártam, hogy majd a levélben választ fogok kapni a kérdéseimre, de nem így lett. Az állt benne, hogy kirabolták és épp az ötödik szinten üldözi a tettest. Egyértelműen füllentett, de a tartózkodási helyének megadása miértjét nem tudtam biztosra. Lehet így akarta jelezni, hogy találkozni akar velem? Millió gondolat szárnyalt fejemben, beletellett pár percbe, míg odabenn csend lett. Kíváncsiság ébredt bennem, sokkal erősebb mint az előtt és akkora már biztosra akartam tudni, miben sántikál Mayumi. Az ötödik szinten nincs túl sok érdekesség, csak Nyster az ami különlegessé teszi azt a helyet, feltételeztem, hogy Ő is ott tartózkodott.
A teleport kristály a játék egyik leghasznosabb tárgya, egy szempillantás alatt elrepít bármelyik olyan településre, amin már jártál. Ennek segítségével két perccel később már én is az említett város utcáin sétáltam. Hajamat hátrakötöttem, elővettem a másik köpenyegemet és felhúztam a csuklyát a fejemre.
Nyüzsgés, zsengés, ugyanolyan volt, mint A Kezdetek Városa. Bár csak fele akkorára lett "építve", mégis hatalmas területen feküdt el és tele volt zsúfolt utcákkal. Próbáltam valahogy leszűkíteni a lehetséges helyeket ahova mehetett, de rájöttem: gyakorlatilag Nysteren belül bárhol lehet. Épp ezért nem maradt más mint, a házról-házra járás. Tudom, nem a legjobb taktika, hisz akárhányszor elmozdulhat, de reménykedtem a sikerben. A kilencedik fogadónál jártam. Megragadtam a kilincset, letoltam, majd húztam volna magam felé, de ehelyett kicsapódott és egy bohóc rontott ki, mögötte pedig egy fiatal, alacsony, kékhajú kislány szaladt, dühtől vörös arccal. A jelenet előzményeit nem láttam, így képtelen voltam értelmezni és könnyen át is siklottam a dolog felett. Beléptem a vendéglőbe, a hűvös, őszi szél erőszakosan csapta be mögöttem az ajtót.  "Ismét megvagy" – húzódott mosolyra a szám, a fekete csuklyám árnyékában. Az épületben a bútorzat nagy része fel lett borogatva, de ez engem nem izgatott, hisz az az ülőhely, ami nekem kellett még ott állt a helyén. Lassan lépdeltem a bárpult felé, hisz akkor már nem volt semmi okom a sietésre. Leültem a Mayumi mellett lévő székre, letoltam csuklyámat, kibontottam hajamat és belenéztem egyenesen a lány szemeibe, átlagos – mondhatni rideg -  tekintettel. Ha eléggé ismerte arcom vonásait, talán rájöhetett, hogy ez nem az idegesség jele, csupán a "várakozásé".
- Egy pohár vizet legyen szíves. Ha esetleg nem tudnak azzal szolgálni, akkor egy korsó sört kérnék.
Igazából lényegtelen volt mit rendelek, csak azért kértem egyáltalán valamit, mert nem hittem, hogy egy idegen valaki, aki még csak vendégnek sem nevezhető, az benn maradhat egy fűtött helyen.
- Nos. - fordulok vissza Mayumihoz. - Mesélj.
Aida Atsumori
Aida Atsumori
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 272
Join date : 2012. Nov. 20.
Age : 24
Tartózkodási hely : Aincrad

Karakterlap
Szint: 13
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal736/800[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (736/800)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Desdemona Szomb. Jan. 17 2015, 14:47

Mivel nem szándékoztam komolyabban szóba elegyedni Mayumival, így nem a köszönés után már tovább is álltam. Bár nagy meglepetésemre a lány nem szándékozik ennyivel lezárni a mai találkozásunk. A kérdésére, hogy szabad e helyet foglalni csak biccentettem neki egyet. Aisu pedig úgy csinált mintha nem is lenne ott se ő se pedig az általa nem kedvelt személy.
-Számomra is meglepő, hogy itt találkozhatunk újra.
Folytattam a sablonos beszélgetést. Ezek a beszélgetések nem idegenek tőlem a kinti világban is sokszor kellet ilyen beszélgetésekbe kezdeni. Csupán azért mert egy bizonyos érdeket szolgált, persze sose az én érdekeim, de így van ez, ha valaki beleszületik a felső rétegbe.
-Nos, azt nem tudom, hogy itt mi van készülőben, de nem is igazán foglalkoztat. Mi csak Aisuval a szokott város néző túránkat ejtjük meg és most Nyster volt a soron következő.
Majd hirtelen nevetés hallani kintről, majd nagy robaj és egy kicsit sem kellemes szavak zárták a hangzavart. Aztán az ajtón betoppan egy bohóc. Eleinte nem tűnt problémásnak dolog, de mikor a fura figura pusztításba kezdett, akkor kissé meglepődtem. Bár sok időm nem volt felfogni a dolgokat, mert a bohóc elérkezett ahhoz az asztalhoz is aminél én foglaltam helyet és már borult is az asztal.
~Ezt meg mi lelte?
~Nem tudom.
Nem igazán tudtam hova tenni a történteket és úgy néz ki, hogy Mayumi is kapott új társaságot, tehát a beszélgetésünk is félbeszakadt egyúttal. Aisu persze azért szemügyre vette, hogy ki az aki újonnan érkezett, de nem örült a felismerésnek.
~Ez meg az a tahó alak, aki szinte végig aludta az egész játékot múltkor... Ez a nap érdekes kissé, egy örült bohóc, meg itt a két jó madár.
~Ugyan, nem kéne ilyen negatívnak lenned.
~Nem vagyok az. Viszont ezek már a múltkor is össze voltak nőve. Szerintem hagyjuk őket és menjünk haza. Meg nincs kedvem egy újabb bohóc támadáshoz sem.
Egy fáradt sóhajt engedtem meg magamnak, majd bólintottam egyet Aisunak és már a kezemben is volt a teleport kristály és már mondtam a kívánt uticélt. Pár másodperc és már a Kezdtek városában voltunk, nem messze az otthont nyújtó fogadótól. Haza mentünk és részünkről le is zártuk a mai kalandozást.

//Innentől én nem veszek részt a küldetésen. Jó szórakozást kívánok a bent maradottaknak :3 //
Desdemona
Desdemona
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 404
Join date : 2014. Jan. 17.

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal10/1700[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (10/1700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Mayumi Vas. Márc. 08 2015, 15:50

A kislány távozott a helyiségből, valószínűleg a bohóc után iramodott, hogy megbosszulja a kiömlött italát, ami valljuk be elég nagy butaság, hiszen nem került sokba, és nem tűnt tájékozottabbnak sem mint Mayu a bohócot illetően. A legnagyobb butaság, hogy követi az ismeretlent, egy olyan világban ahol minden okkal történik. Oka volt annak, hogy bejött a bárba, okkal történt, hogy felborította az italokat, és bizonyára annak is volt jelentősége, hogy pont az ö italát borította ki. Egy küldetés lehet a dologban, ö pedig gyermeteg viselkedésével most kockáztatja az épségét.
- Hellóka. - int a fiúnak aki éppen egy pohár valamit rendelt a csapostól. - Nos... Meglep, hogy utánam jöttél. Sőt elszomorít. Csak azért mert kiraboltak nem jelenti azt, hogy támogatásra van szükségem! Én egy erős, talpraesett nő vagyok aki egymaga is meg tudja oldani a problémáit! Nem kell a segítséged. Vagy talán nem bízol bennem? Egyedül is képes vagyok visszaszerezni a dolgaim! Menj csak haza, én pedig elkapom a tolvajt. - komor tekintettel szólt a fiúhoz, majd mondandója végeztével elkapja a tekintetét, és némi aranyat szór a pultra a csaposnak fizetségül, a szolgáltatásokért, majd pedig megfordul, és ö is kilép az ajtón. Néhány perc eltelt azóta, hogy Akae eltűnt, és a pixelfagyinak is nyoma veszett a gazdájával egyetemben.
- Most mitévő legyek... - sóhajtozik, miközben a bár ajtajától jobbra lévő falnak támaszkodik. Csúnya dolog volt ráförmednie a fiúra, viszont néha elérhetetlennek kell mutatkozni azért, hogy még jobban vágyjon rá élete szerelme. Most itt volt a tökéletes alkalom, talán még egy kis lelkiismeret furdalást is kicsikarhatott belőle, amiért korábban nem engedte a lányt fejlődni.


//avagy, Mayu lerázza Aida-kunt és kisétál a bár elé//
Mayumi
Mayumi
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 175
Join date : 2014. Oct. 30.

Karakterlap
Szint: 14
Exp:
[Küldetés] A bohóc átka Exp_bal848/900[Küldetés] A bohóc átka Exp_ures  (848/900)
Céh: -

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Kayaba Akihiko Kedd Jún. 02 2015, 19:25

A küldetést inaktivitás miatt lezárom. Amennyiben a mesélő még történetileg is be szeretné fejezni a küldetést, szóljon PÜ-ben és megnyitom a küldetést, hogy beírjon egy zárót. Plusz ha valaki küldetésre járó bónuszt használt fel itt, akkor utólag is szólhat még.

Jutalom: 20 exp 30 arany
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

[Küldetés] A bohóc átka Empty Re: [Küldetés] A bohóc átka

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.