Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Al's apartman

+3
Jun
Anatole Saito
Halász Alex
7 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Hétf. Feb. 17 2014, 19:54

~ Senkit nem érdekelt a csokor rózsás ötletem No ~
xD Hát nem. Rolling Eyes Az már csak természetes, ha az  imádott lánynak legalább egy csokor porzót meg bibét visz az ember. :3 Mert hát mi más legyen a virág, mint egy szaporítószerv. \o/ Nem is lehet érteni, miért lett ilyen népszerű. Rolling Eyes
De elkalandoztunk. Már ott folyik a beszédtéma ~ átugorva illetve teljesen ignorálva Jun alsógatyás kérdését ~, hogy jobb ha Alexünk összeszedi magát egy kicsit és nem lazázza el a dolgot Hinari előtt. Neutral A kislány.... >.> még meg is igazította Al nyakkendőjét. Máris nem érezte magát olyan jól, mint a jóelőbb, de ha ez kell ahhoz, hogy Hinarinak tetszen, ennyit simán bevállal. Habár felmerül itt a kérdés, hogy honnan ismerik ennyire a szőke kardforgatót, de ha még jobban belegondol, akkor nem is olyan fogas kérdés ez. Egyszerűen ők ismerkedtek az emberekkel itt bent, nem úgy  mint ő. reagkorbács Máris nem olyan nyugodt érzés elszigetelve "végigvészelni" ezt a "rémálmot" mi? Rolling Eyes Nah de ami megtörtént megtörtént. Alex sem ostorozhatja magát miatta, hanem inkább figyeljünk oda arra, ami ezután következik. Vegyünk példát a többiektől és éljünk vidáman ott, ahol épp most leledzünk. Ez kellene a konok fejének, semmi más. Surprised És talán most kezd megtörni a jég. Ha nem is teljesen, de megtört a páncél, amibe egész ezidáig burkolódzott. Ami nem kis szó, feltéve, hogy kint....kint kint, mindig csak kint, de akkor is meg kell említeni, hogy a sao előtt nagyon jól érezte magát a bőrében. Jobb lesz ha a jég leolvad végre róla és újra mer emberekhez közeledni.
Anat "különleges" szavára felhúzta a szemöldökét. Gőze nincs, hogy miért mondta ezt. Az ugyan tény, hogy nem egy átlagos srác, de erre mindig is büszke volt. Most azonban ezen tulajdonságának leginkább csak az árnyoldalai mutatkoznak meg.
És Anat most azt kéri tőle, hogy sorolja fel?
Elgondolkozott rajta, és nem meglepő módon előbb azon, hogy hogyan utasítsa vissza ezt a felettébb kínos kérést, de Mirika közbe szólt és kifejtette ő is a maga gondolatát. Azután leült Anat mellé a kanapéra és neki dőlt. Rajta a sor, úgy átszik, mondania kell valamit. Shocked
- Háööhmmm....o.o -egy pillanatra lecövekelt abban a fehér ruhában és gondolkozott. - Elég konok tudok lenni. >.> deee, próbálok sokkal rugalmasabb lenni. Surprised éés hmmm :/ van amikor félreértelmezik a kínosba forduló arckifejezésem, és volt már, hogy azt hitték rólam, hogy tetszik az, ami pedig nagyon nem. -.- Nem mindig találom el a megfelelő .... arcmimikát? O.o - No comment. Wtf fejek. facepalm Razz - Illetveee... három legrosszabb... randin?...hmm...eto...nem tudom. :/ Eddig nem volt olyan lány, aki igazán tetszett volna, szóval olyan nagyon ideges sem voltam a randikon. Neutral ... -
Nagyon is bele tudta magát gondolni a helyzetbe, mikor is Hinari előtt áll, vagy épp várja egy csendes kávézó netán étterem előtt.... nem, elé megy, elé kell mennie, és akkor az úton játszódik le a szívkalimpálós rész, meg a beszéd begyakorlás rész.... kami sama, fogalma sincsen, hogy valójában hogyan is viselkedne Hinari előtt egy ilyen szituációban. \o/
Elhúzta a száját, félre nézve közben. Kis csönd, majd mintha, a harmadik rossz tulajdonságát is elmondta volna, egyszerűen csak rátért a jókra. Talán azzal több sikere lesz. Neutral
- Krhm, szerintem vicces vagyok, ha akarok >.> És jó dobos, értek a zenékhez, meg legutóbb mint kiderült az .... mindegy xD.... -
Közben teljesen úgy nézett ki, mintha épp fogná azt az ominózus csokor virágot. Egy kicsit feszült a drága. ^^
~ Hol is tartottam? Neutral Jah igen. Mi van még? Hogy hasznosítsam? @.@ ~
- Eto, azt mondják, hogy jó hallgatóság vagyok. Surprised És és hagyom beszélni a másikat, de én is szívesen beszélek magamról, meg könnyen tovább tudom vinni a témát általában. o.o .... -
Egy szuszra. \o/ Levegő be, levegő ki.
-.- És most megunta. xD
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Anatole Saito Szer. Feb. 19 2014, 10:42

// Megtörtük a páncélt \o/ //

Ahogy Kana mellém ül, áramütésszerű érzés tölt el, majd melegségbe vált át, ami mintha magába ölelné a testem. Épphogy csak egymáshoz érünk, de ennyi is elég ahhoz, hogy szaporábban vegyem a levegőt és ne tudja levenni róla a szemem. - Valóban gyönyörű vagy ma is - Súgom oda a fülecskéjébe, hogy biztosítsam róla, valóban nem hagyom egy pillanatra sem kétségben. Ahogy pedig vállamra hajtja a fejét és befészkeli magát, automatikusan átkarolom karommal pöttöm kis testét. Az az egyetlen szó, amit nekem szán, bugyuta mosolyt varázsol az arcomra :3
Senkinek sem mondtuk még, hogy összejöttünk, de a csak a vak nem látja, hogy mennyire oda vagyok érte és ahogy eddig tapasztaltam a visszajelzéseket, Mirika is hasonlóan érezhet irántam, mint én őiránta. Hiszen  karácsony este azt mondta, hogy szeret, akkor rossz úton nem járhatok Rolling Eyes A közelmúlt zavaros eseményei miatt nekem nem jönnek még olyan könnyen a szavak a számra, belül még össze vagyok kicsit zavarodva, de abban biztos vagyok, hogy nagyon kötődök a lányhoz. És már nem úgy, mint régen. Korábban nem repdestek pillangók a gyomromban, ha láttam és hát az agyamból sem kezdett el másfelé vándorolni a vér Embarassed Magabiztos vagyok mellette, jól érzem magam a társaságában, s többet és többet szeretnék belőle. Minden tekintetben Rolling Eyes Szeretném a karácsony estét folytatni, egész éjszakákat tudnék vele átbeszélgetni és úgy érzem egy élet is kevés lenne, hogy igazán kiismerjem, s ez benne a legizgalmasabb. Neki is megvan a maga tragédiája, mégis sokkal felszabadultabb, mint Viola valaha volt, vagy bárki más, akit itt Aincradban ismerek. A vibráló személyisége, igen, az ami engem most életet, az ami feltölt energiával újra és újra.
S ez az az érzés, amit szeretném, ha Alex is megtapasztalna! Úgy gondolom mindehez nem feltétlenül egy barátnő kell, másban is megtalálhatjuk a boldogságunkat, de láttam mennyire odavan azért a lányért, így hát a tettek mezelyére kellett lépnem. Az pedig, hogy ebben Jun és Mirika is segítségemre volt, különösen boldoggá tesz. Nagyon sok lehetőséget látok a fiúban, ezért is próbálkozom nála minél több fronton. Úgy tapasztaltam, hogy a közös zenélés felvillanyozza, az a groteszk mosolyú kajmán is majdcsak segít neki, de ha lenne valaki, akitől folyamatos visszajelzést kapna arra, hogy milyen értékes ember, és az illető még nőnemű is lenne, az bizonyára megadná Alexnek a végső löketet arra, hogy elkezdje újra felépíteni magát és azzá válhasson, ami után annyira sóvárog. A kinti önmagává.
Miközben alig észrevehetően, lágyan cirógatom Mirika karját, most már igyekszem majd minden idegszálammal Alexre koncentrálni. Persze nem tudok elszakadni a mellettem ülő lánytól sem. Na de lássuk, mit hoz ki Alex a kapott "feladatból"! - Eddig... Razz - piszmogom az orrom alatt kuncogva, mert az nyilvánvaló, hogy Hinari már tetszik neki. Konok - pipa, WTF fej - pipa. Kis csaló, nem mondott harmadikat Razz Tulajdonképpen nem is bánom, ez is egy jel, hogy elkezdett végre pozitívabban gondolkodni. Jobb, mintha elkezdene siránkozni meg sorolni a sok rossz tulajdonságokat.
- És legutóbb, mint kiderült... nagyon jó ízlésű szakács vagy. - Fejezem be én a mondatot, emlékeztetve a pazar karácsonyi menüjére. Egy dolog, hogy kinek mekkora a főzés jártasság szintje, de az ötletek megálmodása, a menüsor kitalálása és az álhatatos munka számomra rendkívül sokat ért. Az a figyelmesség, amivel adózott mindannyiunknak a menü összeállításakor és a teríték is megnyerő volt. - Hmm, az a helyzet, hogy Hinari is inkább hallgatóságnak jó, mert ritkán beszél... viszont akkor elmés dolgokat mond. Én úgy gondolom, mindenképpen érdemes lenne olyan egyszerű és hétköznapi dolgokról témáznod vele, ami nem kötődik a SAO-hoz. Kikapcsolna mindkettőtöket. Ha pedig beáll a kínos csend, akkor majd feloldod a "téma továbbgörgető" képességeddel. Lányok, mit gondoltok? Szerintem elértük, amit szerettünk volna. Már egészen jól alkalmazza az összetett mondatokat kellemetlen helyzetben is. - Elvigyorodok és egy elismerő tekintetet intézek Alex felé, kissé még biccentek is neki.
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal10/5000Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Jun Hétf. Feb. 24 2014, 18:44

Végigmértem a fiút, töviről hegyire, az öltözéke egészen megfelelő, legalábbis egy sokadik randira tényleg nem rossz, habár eléggé helyszínfüggő szerintem, de nem kukacoskodok, és már rá is bólintottam, szóval furán jönne ki, ha csak úgy leszólnám. A laza nyakkendő zavart, sőt egyenesen idegesített mivel tönkretette azt a hatást amit én szeretek látni az emberekben ha elegánsan öltöznek fel. Közelebb léptem hozzá, majd egy gyors engedélykérést követően meg is igazítottam, és kicsit húztam rajta.
- Bocsi, de egyszerűen zavarja a szemem, túlságosan olyan ha laza mintha crossdressingelnél. - amint befejeztem hátraléptem és újra végignéztem rajta, eközben mondtam neki a korábban említett szavakat karba tett kézzel amit néhány bólintás kísért. De nem jártam túl messze az igazságtól, főleg visszagondolva, hogy régen amikor még én is viseltem iskolai egyenruhákat, vagy csupán unaloműzésnek egy-egy kiegészítő helyére felszereltem, hol csokor, hol pedig rendes nyakkendőt, többségében mindig lazára hagytam, mivel úgy nézett ki jól, vagy éppen "rossz kislányos" külsőt varázsolt nekem egy szempillantás alatt. Feltételezem, hogy Al nem erre vágyik, szóval... jobb is, hogy orvosoltam a problémát. A ruhapróba után, a srác szinte varázsütésre elkezdett beszélni, anélkül, hogy harapófogóval kellene kiszednünk belőle a szavakat. Figyelmesen hallgattam amit mondott, közben az ablakpárkánynak támaszkodtam, majd egy hirtelen jött felindulásból elkezdtem a saját kis szónoklatom.
- Hmm.. Szóval ennyi jó tulajdonság mellett még te félsz a szíved választottjától... vagy sokkal inkább az egész női nemtől? Furcsa... Szerintem rögtönözni mindenki tud egy randin, talán még cukinak is tűnhet ha kicsit esetlen vagy, viszont mi lenne ha kipróbálnánk élesben is mit tudsz...? Végtére is, kár lenne ha most hagynánk, hogy ennyi tréning után még csak be se mutasd nekünk mit is tudsz valójában... nincs igazam? - kérdeztem Miri és Anat felé nézve, bízva benne, hogy támogatják az ötletem.
Jun
Jun
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 1565
Join date : 2013. May. 10.
Age : 28

Karakterlap
Szint: 32
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal3984/4100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (3984/4100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Mirika Szomb. Márc. 01 2014, 23:04

Tattara-tattara, őszintén szólva engem nem érdekeltek Alex jó meg rossz tulajdonságai, ha ilyesmin gondolkodok majd egyszer, valaha, akkor majd én eldöntöm őket magamnak Rolling Eyes De igazából főleg azért nem érdekelt, mert nehéz volt másra figyelni Nacchan mellett, amikor ilyen közel hajol hozzám, és megérzem a teste biztonságot adó melegét Embarassed meg azt a sok nyálas jelzős szerkezetet, amit ezekben a romantikus regényekben lehet olvasni :3 Szörnyű, hogy ezekből tanulok szókincset, szerintem annyira nem illik hozzám, ha elveszek a tengerkék szemek örvénylő óceánjában, miközben a tűzforró... khm, érintés égeti a perzselő... öhm, mondjuk bőrömet, hogy csak na Rolling Eyes Lényeg a lényeg, ha Anat itt van mellettem és épp nincs semmi fontos dolgunk, akkor élvezni akarom a társaságát meg az érintését :3 Amiben Alexék most zavartak >.>
- Pedig most úgy nézek ki, mint máskor. Vagyis... én mindig gyönyörű vagyok :3 - kuncogtam a következtetésem után, és hát innentől kezdve nem sokat csináltam, csak bújtam a fiúhoz és békés mosollyal az arcomon néztem ki a fejemből. Jó volt így, hogy éreztem a simogató kezét a karomon, kellemesen libabőrössé tett. Voltaképpen amúgy is kicsit furán éreztem magam, mintha egyetlen épeszű emberként egy bolondok házába csöppentem volna. Na kábé ilyen hatás volt ezt a három tökkelütött idiótát egy helyre zárva látni. Vagy csak ők pörögtek túl hozzám képest. Mondjuk van, amikor meg én pörgök be, de ez nem az a nap :3
- A-aaa, úgyse érünk el vele semmiiii~t. Művi lesz az egész, belénk nem szerelmes. Hiába megy itt flottul, ha zavarba jön, mert Hinari fog előtte állni, és nem te vagy én... vagy Anat Razz - feleltem lustán, bágyadtan Jun ötletére, az utóbbi említésnél pajkos vigyort húzva az arcomra. Becsuktam a szemem és próbáltam elképzelni, hogy Alex Anatnak udvarol... ... ...nope, nem indította be a BL-fantáziám.
- Útnak lehet ereszteni, kapott egy rakás tanácsot, ha ezek után se megy... akkor... eh, aludni akarok >.> - folytattam a hablatyolást félig-meddig bealudva. Túl kényelmes volt ez a kanapé így, hogy hozzábújhattam a saját, különbejáratú macikámhoz. Pedig nem akartam bealudni >.>
Mirika
Mirika
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2764
Join date : 2012. Aug. 02.
Age : 27
Tartózkodási hely : Nyster

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal11225/10500Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (11225/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Anatole Saito Vas. Márc. 02 2014, 16:09

Ahogy elnézem a túlbuzgó Junt és az álmosan merengő Mirikát, arra a következtetésre jutok, hogy ideje indulni. Junt jobb lesz még most leállítani, így is kellőképpen kiszórakozhatta magát Alexen - mint ahogyan azt tettem én is az első pár percben Razz - Miri pedig szemmel láthatóan kifogyott az együttérzésből és a türelméből. Azt hiszem jobb lenne, ha kettesben villanyoznám fel kicsit a hangulatát Razz Én már úgy érzem, hogy Alexnek nincs ránk tovább szüksége, hiszen mi csak katalizátorai voltunk annak, hogy beindítsuk az elmélkedését, így tehát feladatunk bevégeztetett. Megtörtük a jégpáncélt, a tavasz is közeleg, innentől kezdve már olvadni fog magától is. Majd áthívom valamelyik nap kicsit zenélgetni, az úgyis oldja a feszültségét.
Na de mégis hogy lehetne egyszerűen és elegánsan távozni úgy, hogy felesleges udvariassági köröket fussunk le és végre békén hagyjuk szegény Alexandert, kinek ki tudja mióta tömjük a fejét. Mint egy boxzsák, ami minden oldalról kapja az ütéseket. Nincs más választásom, cselekednem kell, főleg Mirika utolsó mondatát hallván >.> Hirtelen felállok és aktiválva súlyemelésemet, váratlanul felkapom a vállamra a pöttömöt, úgy, hogy a feje lelóg a hátamon, a combjait átkarolva pedig biztosan tartom. Mielőtt Jun is megneszelhetné a vesztét, már a hónom alá kapom őt és és már viszem is a lánykákat Razz - Most ideje távozni, további kellemes elmélkedést és pihenést kedves Alexander! - Kacsintok oda egy huncut mosollyal, majd a bizonyára kapálózó és rikácsoló lánykákkal távozok is. Remélem azért annyi lélekjelenléte lesz a szöszinek, hogy kinyissa az ajtót, mert berúgni azért nem szeretném Razz

//Bocsi a végén az önkényes karakterirányításért, de jobbnak láttam így a zárást. Köszönöm a pazar játékot Very Happy//
Anatole Saito
Anatole Saito
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 2965
Join date : 2012. Sep. 10.
Tartózkodási hely : örök vadászmezők

Karakterlap
Szint: 35
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal10/5000Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (10/5000)
Céh: Artes Liberales, Sayonara

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Kayaba Akihiko Vas. Márc. 09 2014, 22:57

Alex: Használt Cipő (+1 gyorsaság)
Anat: Éles *Fegyver* (+2 erő)
Jun: Természetgyűrű (+1 élet)
Mirika: Birkózó Gyűrű (+1 kitartás)
Kayaba Akihiko
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 19623
Join date : 2012. Jul. 29.

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Szer. Márc. 26 2014, 14:53


A dob fölé van illesztve a falra.
Al's apartman - Page 2 A1_2013_12_21_nkwkx646yu
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Vas. Ápr. 20 2014, 13:55

/Alex és Timidus/

Lassan sétáltak előre a folyosón, Alex szobája felé. Az irányt Anat mutatta meg, de lebeszélték arról, hogy elkísérje őket, megtalálták egyedül is. Mindketten a gondolataikba merültek, de Shu arcán a büszkeség jelei tükröződtek. Timidus nagy döntésre szánta el magát.
~Anatot magunk mellé állítottuk. Innentől már minden simán fog menni. Rengeteget tanultam az emberekről, rengeteget olvastam, és sokakkal beszélgettem. Biztos vagyok benne, hogy most már nem lesz nehéz meggyőzni Alexet arról, hogy béküljön ki velem. Én tudom, hogy nincs igaza, ő is nagyon jól tudja, Shut pedig zavarja, hogy nem vagyunk jóban. Kincaid is nagyon okosakat mondott, és Lancer is. Jó… végül is én vagyok az okosabb, tényleg nem várhatom el tőle, hogy ő jöjjön elém. Okos enged, szamár szenved. Ezt mondta Garfield. Tudtam én, hogy a legjobbtól kell tanulnom. Akármennyi könyvet olvasok el, mégis csak a képregényekben vannak ezek az alapigazságok…~
-Timidus…
-Igen?
-Megjegyezted amiket mondtam?
-Igen. Keressek kompromisszumokat, tegyek úgy, mintha lenne választási lehetősége…
-Nem, Timidus. Ne úgy tegyél, hanem valóban adj neki lehetőséget választani.
-Oké-oké! Azután ne szégyenítsem meg, hallgassam meg az érveit, képzeljem maga a helyébe és tartsam tiszteletben az érzéseit. Minden meg van?
-Igen, Timidus. Tényleg ki akarsz vele békülni?
-Igen. Tényleg.
-Akkor próbálj meg rendesen viselkedni. Tudod… mint a harcban…
-Tudom Shu. Ne aggódj már ennyit!
-Csak szeretném, ha minden jól sülne el.
-Sülne?
-Kifejezés.
-Oh! Azt hiszem megérkeztünk.
-Légy ügyes, Timidus!
-Persze-persze! Na menj már, mielőtt meglát!

Shu lassan megfordult, és visszahátrált abba az irányba, ahonnan jött, Timidus pedig az ajtó előtt maradt. Ez is az ő ötlete volt, kettesben szeretett volna beszélgetni a fiúval, a lány pedig addig lement az Artes kertjébe, és mivel jobb elfoglaltságot nem talált, megnézegette magának a peteknek készült részt, majd unalmában a körülötte lévő néhány virágot kezdte el gondozgatni. Egy ideje gondolkodott azon, hogy valami nagyba kellene fogni a kertészkedés jártassággal, de eddig nem igazán akadt partnere ebben. Most azonban Aldo érdeklődve figyeli a tevékenykedését. Ez egy cicától már segítségnek minősül. Timidus ezalatt vett egy nagy levegőt, és bekopogott az ajtón, majd amint kinyílt, és amennyiben Alex jelent meg, a tőle telhető legnagyobb kedvességgel köszöntötte, meghajlással. A fejét természetesen nem hajtotta le, mindösszesen a mellsőit rogyasztotta meg kissé.
-Szervusz Alex. Bemehetek? Beszélni szeretnék veled.
A fiút már eleve meglephette a sárkány mérete, és persze az is, hogy megszólalt, de Timidus kivételesen semmi jelét nem adta annak, hogy ő ezt látta előre, és várta a reakciót.


A hozzászólást Shukaku összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 30 2014, 21:38-kor.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Vas. Ápr. 20 2014, 18:17

Kis csörömpölés, fojtott szitkozódás, szólongatás. Semmi sem használ. Ez hallatszódik ki és tárul a szeme elé is a petnek, ahogy megkocogtatja az ajtót. Ugyanis valamilyen rejtélyes oknál fogva nem volt bezárva, s a kopogásával Timidus beljebb lökte. Nem nagyon, épp csak egy nagyobb résnyire, de arra épp elegendően, hogy lássa ahogy Alex fejvesztve, reménytelenül próbál az ágy alól kikotorni valamit. Valamit ami mozog.
- Gyere már ide az ég szerelmére te dög! - Mindezt azonban nem érthette a pet, mivel magyarul "hadovált" ebben a felettébb szerencsétlen helyzetben. Majd mintha valami tényleg kisurrant volna az ágy alól. Mire a sárc is megugrott és utána eredt. Az a valami elég gyors volt ahhoz, hogy Timidus is csak egy színes palettaként érzékelje, vagy még  inkább egy színes szivárvány csíkhoz. Ám pont az ajtó felé húzta el a csíkot, a pet alatt és tovább. Al észre sem véve a hívatlan vendéget, meg sem hallva a szavait, nagy sietségében majdnem áttrappolt Timiduson, kitárva az ajtót. Ám ez lehetetlen, még Aincraddi körülmények közt. Egyszóval helyette inkább elhasalt, átbukfencezve rajta.
- Mi a? o.O @.@- Egy fej rázás, hogy jól lássa mi történt. Közben a kajmán ~ mert hogy az volt ~ észre véve, hogy már a gazdája nem őt részesíti a figyelme középpontjába, visszatért vigyorogva megnézni az új tagot.
- Ohhh - pislogott még kettőt Al, majd - Bocsánat. Hát te? hogy kerülsz ide? Hol a gazdád? Shocked- Nem vágta hogy miért kószál egy pet. Főleg, hogy az pont Timidus és miért pont nála kötött ki? És miért pont most? Ennél szerencsétlenebb helyzet nem is állhatott volna elő, ha elő akarják idézni, akkor se. -.-
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Vas. Ápr. 20 2014, 18:43

~Na bumm! Még a végén azt fogja hinni, hogy leskelődöm. Ez aztán a nagy harcos, aki még a saját lakhelyét sem tudja eléggé bebiztosítani ahhoz, hogy ne tudják megtámadni. Még én is becsukom magam után az ajtót, pedig ÁK szerint nekem nem is kellene. Kayabára, hát tőle akartam én bocsánatot kérni? Nyugalom Timidus… csak Shu miatt van ez az egész… érte csinálod… de ez rettentően illogikus!~
A sárkány idegesen megbillegtette a fülét, hiszen a szigorú rendszerekhez és fontossági sorrendek betartásához szokott gondolkodása, még mindig nem tudta megérteni, hogy miért akar a társa jóban lenni ezzel a pojácával, de mivel neki Shukakut kellett segítenie, Shukaku pedig ezt akarta, hát ő is igyekezett lenyelni minden sértést, hogy kedvébe járjon a lánynak.
~Micsoda? Mit beszél? Nem csak, hogy az én nyelvemen nem tud, de még a sajátján sem? Hát ez szép! És így értsük meg egymást?~
Timidus természetesen észlelte a felé közeledő valamit, de mivel volt sejtése arról, hogy mi lehet, így nem nagyon próbálta megállítani. És… igazából Alexet sem próbálta megállítani, de azért ennyi mindenre már ő sem tudott egyszerre figyelni főleg nem ilyen gyorsan… és persze azt is remélte, hogy az a valaki, aki bossharcosnak vallja magát néha használja a szemeit is. Persze most is csalódnia kellett az emberek helyzetfelismerő képességeiben, hiszen Alex nem csak, hogy udvariatlanul észre  sem vette, de még át is esett rajta. Szó szerint. Erre persze már Timidus is felmordult, de igyekezett türtőztetni magát, és végig azt futtatni a fejében, hogy az egészet az idomárért csinálja. Azon viszont meglepődött, hogy a fiú azonnal rátért a lényegre, a jövetelének az okára, és még a köszönést is kihagyta csak amiatt, hogy a bocsánatkéréssel kezdje a beszélgetésüket. Timidus ilyen gyorsan ilyen mértékű fejlődést még senkitől nem tapasztalt. Tudta, hogy ezek után már minden könnyedén, gördülékenyen fog haladni.
-Szia Alex! Újra. A bocsánatkérésedet elfogadom. Meglehet, hogy én is rossz helyen voltam rossz időben.
Ez ugyan még nem volt bocsánatkérés, és azt is csak feltételezésként kezelte, hogy a pet hibázhatott, de egyenlőre elégedjen meg a srác ennyivel.
~A szavak helyes használata még mindig nem megy. Találnom kellene valamit, amivel… áh! Mindegy!~
-Úgy kerültem ide, hogy idejöttem. Egyedül vagyok. Shu, a társam már elment. Szeretnék veled beszélgetni, ha van pár perced.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Hétf. Ápr. 21 2014, 13:31

- Hmmmm?? Egyedül? Shocked - Vágott hozzá egy hamisítatlan Alexféle wtf képet. Nem mindennapos, ~ még a kajmánkával is az oldalán ~ , hogy a petek önnállósodnak. Sajna még mindig nem tudta megszokni, hogy Aldo, Nestor, különféle idomárok petjei, pl így Hisame is egy külön entitás. Saját jellemmel, saját akarattal, és talán csak egy a közös bennük. A ragaszkodás egyetlen jkhoz. Mert ha ez nem lenne, ugyanúgy néznének ki mint bármilyen más mob, és az különböztetné meg őket, hogy emberre ártalmasak e vagy sem. Ennyi. Persze ő is tudja, hogy van jk-t segítő programok, amiket jobb nem levadászni, de a petek ebben is kicsit különlegesebbek. Ők nem csak hogy segítik, de szinte mindenben követik őket, és már már az életvitelüket is a magukévá tették. A legtöbb, mint amelyik példány itt is terpeszkedik, még beszélni is tud. Eddig is tudott? Meg mintha nagyobb lenne. Suspect
- Aaahh, ohayo Timidus. o.O - De még mindig nem értette, hogy miért vele állt le trécselni, és mit is akar ez a pixe... szóval pet. Közben a kis kajmán, beletörődve sorsába, hogy nem lehet az övé a nap, felmászott Al vállára a kezén keresztül, át a mellkasán, és úgy megpihenve a fiún. Al meg se rezzent, sokszor csinálja ezt a mobocska. Felállt, és kinyújtotta a karját a szoba felé.
- Dozo, fáradj be, demo, milyen téma lehet, amit meg szeretnél pont velem vitatni? O.o -
Nem fér a fejébe egész egyszerűen. Bent a szobában kisebb rendetlenség fogadja a petet. A dob tányérjai a földön, vélhetően azok csörömpöltek leesésükkor, a kanapé félre tolva, a szoba nagy ablakának függönye felakadva a boxzsákra, de Al nem igazán zavartatta magát. Becsukta az ajtót és a nagyjából a szoba közepén elhelyezett babzsákok felé terelte a petet.
- Remélem megfelel így hirtelen. Mond mit szeretnél? - Végül is piszkálta őt is, hogy miféle beszélgetést akar a pet kezdeményezni vele. Talán ... talán ez is egy megismerési folyamatnak kéne felfognia. Egy kis kutatásnak.
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 21 2014, 14:10

Timidus igen meglepődött a fogadtatáson, és ha az elején azt is hihette, hogy a fiú csak a meglepettség miatt viselkedik így, vagy esetleg fél attól, hogy Timidus elszabadult –hiszen mi másra gondolhatna olyasvalaki, aki mobként gondolkodik róla–, és most az életére tőr, kellemesen csalódott a srácban. Ugyan a második pontra még mindig ráillett az arra vonatkozó kérdése, hogy miért egyedül jött, de a sárkány megpróbálta inkább elviccelni a kérdést, hátha azzal még inkább oldhatja a feszültséget. Ezt a taktikát Aldotól leste el, aki legutóbb is fura szavakat használt amikor ideges volt.
-Igen. Egyedül. Ne aggódj nem harapok, és vigyáznod sem kell rám.  
A köszönésre újra biccentett, lassan besétált az ajtón, és körbenézett a szobán.
-Érdekes helyen laksz. Tetszik.
Jegyezte meg röviden, és kissé hátracsapta a füleit. Nem szeretett hazudni, de Álomkelő mesélt neki egy keveset az olyan dolgokról, amit az emberek kegyes-hazugságnak neveznek. Egyáltalán nem értett vele egyet, és az a fajta rendezetlenség, amit itt tapasztalt sehogy sem fért bele az ő terv szerű életébe, meg abba, amit Shukakutól megszokott. Bár… ha jobban belegondolt annyira nem is hazudott, mert a szoba és a berendezés tényleg tetszett neki, csak a rendetlenség nem. Egy pont viszont már teljesen kikezdte az idegeit. Shu állandóan nagyon ügyelt az ablakokra. Tisztán, zárva, befüggönyözve tartotta őket. A sárkány ugyan nem értette, hogy ez miért fontos, de tudta, hogy fontos. Szárnyának egy libbentésével leakasztotta a függönyt arról a valamiről, amin nem kellett volna lógnia, majd elégedetten bólintott.
-Így jobb. Szívesen.
Ezután elhelyezkedett a felkínált ülőhelyen, és még egyszer utoljára körbenézett a szobán. Még mindig rendetlenség volt, és rendszertelenség, de már lehetett valamelyest élhetőnek tekinteni a környezetet.
-Köszönöm. Teljesen megfelel.
Ezután Alexre emelte a tekintetét, és bele is kezdett a mondandójába.
-Shukakunak nem hiszel. Ezt tudom. Ezért beszéltem másokkal is. Kincaid azt mondta, hogy találkozott már veled… és azt is, hogy frontharcos vagy. Ő azt mondta, hogy öntudatos vagyok. Megnéztem a könyvben, ez azt jelenti, hogy öntudattal rendelkező. Azt is írta, hogy az öntudat az annak a tudata, hogy én én vagyok, és azt, hogy a tudat az ősvénye a lelki életnek, melynél fogva általában lelki életről lehet szó, az a tény, hogy tudok, érzek, akarok valamit, hogy tudomásom van belső állapotaimról…
Mondta vissza fejből a memorizált szöveget, de hazudni még továbbra sem akart, így töredelmesen hozzátette a lényeget is.
-…ezt viszont nem teljesen értem, de a könyv azt is írta, hogy az öntudattal rendelkező lények élnek. Azután találkoztam Lancerrel is. Nem tudom, hogy őt ismered-e, de okosakat mondott, ráadásul öregnek is tűnik. Ő egyértelműen kimondta, hogy élek. Tehát nem vagyok halott. Shu szerint ha az emberek vagy a petek eltűnnek, akkor meghalnak. A mobok nem, mert ők újrateremtődnek… de azt még nem tudjuk, hogy ugyanaz a mob lesz-e, vagy másik. Szóval ezt is megnéztem a könyvben, és azt írta, hogy a halott az nem mozog, nem beszél és nem csinál semmit.
Kis szünetet tartott, és igyekezett lenyelni a sértettségét, de a fülei még mindig hátra simultak. Alex talán észrevette, talán nem. A sárkánynak egyáltalán nem volt ínyére a helyzet, de mivel a fiú udvarias volt vele, és igazából érdekelte is a véleménye, így feltette a kérdését.
-Szeretném tudni, hogy miért nem kedvelsz engem, és miért hiszed azt, hogy nem élek.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Hétf. Ápr. 21 2014, 21:48

- Nos krhmm ... - és megköszörülte a torkát, mielőtt igazán elkezdte volna azt ami az elmúlt egy-két percben megfogalmazódott benne. Attól kezdve, hogy a pet, belépett a szobába, vagy még előtte is ~ mikor meglátta ~ nyílvánvalóan szemmel tartotta. Ugyan nem tartott sebzéstől, hiszen egyértelműen nem teheti meg. Védett övezetben vagyunk, azonban viszketett a tenyere tőle. Nem stimmelt Timidus viselkedése. Talán.... tanult volna? Képesek tanulásra? Ez akkor lényegesen megváltoztatja a róluk alkotott képét. Nagyon sokban változik a kép, azonban a problémájának a gyökere nem eben volt, így nem volt értelme visszakoznia. De ezt ki is fejti, mihelyst a petecske minden szépen megfogalmazott arról, amit hallott. Mint egy gyerek, aki most tanulja a különféle fogalmak mögötti jelentést. Az igazi tartalmát a szavaknak, és megpróbálja ráhúzni ezt bizonyos dolgokra, amit úgy vél, hogy rá igaza lehetnek. Ám habár nem ellenkezett a sárkány gondolatmenetével, Alex mégsem így defíniállja az életet. Vagyis, nem egészen. És még nem is itt van a probléma. Valahol sokkal mélyebben fekszik annak a gyökere. Valahol ott, amit nem lehet megváltoztatni. Ami, még ha Timidus, vagy bárki más megpróbálná bizonygatni, hogy de ez nem történhet meg, az esélye mindig is ott lesz.
- Nos krhm... - Az asztalhoz dőlt, míg a sárkányt hagyta elhelyezkedni. Egymással szemben voltak és értelmeszerűen Alex nézett lefelé, habár nem volt szándékában lenézni. Az ablakos részen csak mosolygott. Hát ez van. Ép rendetlenség dulakodik erre felé. Rolling Eyes
- ...krhmm... -
~ Szeretném tudni, hogy miért nem kedvelsz engem, és miért hiszed azt, hogy nem élek. ~
- hmmm >.> - hirtelen akarta mondani, azonban ez nem sikerült. Félre vitte a tekintetét és felállva, majd leülve egy babzsákra gondolkodott láthatóan tovább. Részben őt is zavarta, hogy most Timidus fölé tornyosul, pedig a sárkány rendesen beszélt vele.
- Ehh. - sóhaj - tulajdonképpen nem tisztem megítélni, hogy élőnek nevezheted e magad vagy sem. Ez olyasmi, amit te döntesz el. Ha annak érzed magad, szíved joga. - Emelte most már fel a fejét és komolyan nézett a pet szemeibe.
- Azonban nem vonatkoztathatok el attól, hogy egy ember teremtménye vagy. Az emberek pedig hibáznak, kapzsik, önimádók. - Komolyan beszélt, és most minden gyűlölete benne hangzott az emberek iránt a szavaiban. - Persze ez csak a bennünk szunnyadó lehetőség. Az ember választhat, hogy milyen akar lenni. De minden esetben hibázik. Az ember attól ember, hogy meg van aképesége arra, hoyg hibázhasson és utána talpra állhasson megint. Legalább is egyféle szemlélet alaján. -
Előre dőlt.
- Azt akarom mondani Timidus, hogy ez a világ, és benne minden, beleértve téged is, egy őrült elme alkotmánya, aki ráadásul egy ember, ami pedig köztudottan nem tökéletes. Ha őmaga nem rombolná le a saját szabályait, jöhet valaki más, aki átír a Te programodban egy kis részletet és Shukaku ellen fordulsz, elfelejtve mindent ami eddig veled történt. Persze most tagadhatod, de nagyon könnyű egy programot meghackelni. -
Hátra dőlt, ám a mozdulataiban volt valami szomorú.
- Remélem soha nem jön el az az idő. Mert akkor Shukaku chan meghal. -
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Hétf. Ápr. 21 2014, 22:50

Timidus türelmesen várt, és folyamatosan futtatta magában a szituáció lehetséges alakulásait, és az ő lehetséges reakcióit is. Tudta, hogy a fiú azért kezd bele ennyiszer a beszédbe, azért hümmög, mert gondolkodik. Bár felmerült benne az előző jelenet után az is, hogy esetleg a szavakat keresi amiken megszólalhat, de ezt rövid időn belül elvetette. Azt azonban nem tudhatta, hogy Alex min gondolkodott. Elmélkedhetett azon, hogy miként vágjon alá, sértse vérig most, hogy a sárkány nyitva hagyta a védelmét azzal, hogy ő tette meg felé az első lépést. Megtehette volna, hogy megalázza azzal, hogy az orrára köti, hogy végtére is Timidus adta be a derekát, és a sárkány biztos volt abban, hogy a fiú nem elégedne meg a szamaras mondással válaszként. A pet ugyan értette a szamaras mondást, de tudta azt is, hogy veszélyes játékot űz, és lerombolhatja a tekintélyét. Ezt mindenképpen el akarta kerülni, és az eddigi fejlemények alapján egyre kevésbé hitte azt, hogy Alex csak szórakozik vele. A másik lehetőség az volt, hogy a fiú valóban elgondolkodik a válaszán. Ez Timidusnak természetesen már azonnal egy fél győzelmet jelentett. Ha Alex nem tudja azonnal rávágni azt, hogy miért gondolta és mondta nem élőnek őt, az azt jelentette, hogy nem volt megalapozott és átgondolt az állítása, nem támasztották alá érvek és még magát sem győzte meg igazán erről, magának sem tudta megindokolni a döntését. Azaz csak dühből beszélt akkor, nem megfontolásból. Timidus ennek nagyon örült.
Ezután következett a tényleges magyarázat. Furcsa volt. Mintha nem is ugyanazzal a bunkó Alexel beszélne, akivel anno találkozott. Az emberek feleslegesen bonyolultak voltak, hiszen a fejlettségüket semmi sem mutatta addig, amíg a sárkány nem váltott velük pár szót. Egy petnél legalább lehetett reménykedni abban, hogy ha nagyobb a mérete, azaz a szintje is, akkor talán a tapasztalatai okán érettebb és okosabb lehet. Persze ez sem volt soha biztos, de még mindig könnyebb volt a megállapítása, mint az embereknél, akik nagyjából egy méretűek voltak, ráadásul a kis méretkülönbségeik sem mutattak semmit a fejlettségükről.
Timidus türelmesen hallgatta végig a magyarázatot, azután pedig ő következett a hosszú percekig tartó gondolkodásban, ahogy sorban összehasonlította a tanultakat a fiú által elmondottakkal, és levonogatta magának a tanulságokat, majd megfogalmazta a választ.
-Köszönöm szépen. Én már döntöttem, és szerintem élek.
Elmosolyodott, és lehajtotta a fejét.
-Shu nem sokat mesélt nekem rólatok… mármint… hogy ti minek a teremtményei vagytok. Hisame az apjának hívja Petert, és amikor Shut megkérdeztem erről, akkor egy kicsit elmagyarázta. És… aszerint ti is emberek teremtményei vagytok, csak nem egynek, hanem kettőnek. Ez olyan nagyon nagy különbség? És…
Még jobban lehajtotta a fejét, és most már nem mosolygott, csak értetlenül csóválta a fejét. Kezdte érteni, hogy Shukaku miért nem akart beszélni arról, hogy árva. Ha őt magát nem lehetett élőnek nevezni azért, mert nem két szülője volt, csak egy, akkor Shu még inkább nem volt élő, hiszen neki nem voltak szülei. Legalább is Timidus ennyit tudott meg arról, hogy mi is az az árvaság, amikor egyik este megnézte magának az árvaházat.
-…és miért én vagyok a hibás azért, mert az emberek hibáznak? Az sokkal inkább a ti hibátok. Egyébként pedig én is tudok hibázni, meg korrigálni is, meg tanulni is belőle. Erről is beszéltünk Lancerrel.
Amikor Alex arról a badarságról kezdett el beszélni, hogy bárki is Shu ellen fordíthatná, akkor viszont felmordult, felborzolta tollait és dühösen szólt vissza.
-Ez butaság! És erre az emberek is képesek! Chan például majdnem megölte magát csak mert egy íjász…
És itt elharapta a mondatot, majd lelapította a füleit. Nem szabadott volna ezt elmondania, de mivel igaza volt, így Alexnek is tudnia kellett, hogy ebben sem különböznek tőlük. Nyugodtabbra vette a hangját, és inkább csak a lényeget osztotta meg.
-Nem tudom mi az a meghackelni, de az embereket is könnyű befolyásolni és rávenni dolgokra. Olyanra is, amit nem akarnak megtenni. Mindenkit lehet kényszeríteni dolgokra… de ilyen nem fog előfordulni.
Lelapította a füleit és fejét a padlóra tette. Lehetetlen volt elfogadnia annak a gondolatát, hogy miatta halna meg Shu. Persze… ha valaha is ez bekövetkezik, az mindenképpen miatta lesz, hiszen nem tudta megvédeni... de az, hogy közvetlenül ő okozza a halálát az lehetetlen volt.
-Ugye nem?
Nem mert felnézni, mert félt attól, hogy Alexet magabiztosan és pökhendi vigyorral az arcán fölötte tornyosulva fogja látni. Megtalálta a legnagyobb félelmét, átverte vele és legyőzte, most pedig elégedetten fürdik a győzelmi mámorban. Azonban ami még rosszabb lett volna, ha nem ezt teszi, hanem valóban komolyan gondolja, amit mondott. Nem lehetett igaza.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Kedd Ápr. 22 2014, 12:55

Komoran nézett maga elé, és csak néha néha emelte fel a tekintetét valóban is a sárkányra. A látszat megvolt, és mindvégig figyelt arra, amit a pet mondott. Mindeközben különböző dolgok forogtak a fejében a petekről általánosságban. Nestorrol aki állhatatosan és alázatosan segíti Hinarit, Aldoról, aki néha néha egy nagyobb tigris alakját ölti fel, de összességében csak arra való, hogy játszanak. Viszont félelmetes. Ha valaki úgy dönt valamelyik programozó közül innen, vagy onnan kint, hogy megtalálta a megoldást, és mindent a feje tetejére állít, akkor megteheti. De Kayaba szellemi épségétől jobban félt. Attól hogy az az ember egyszer csak megunja őket és kegyetlen módon gyilkoltatja le a "játékosait". És akkor ott volt Timidus, aki szinte emberként viselkedett vele, és aki most neki szegezte azt a szörnyű kérdést, hogy "Ugye nem?" Nem fordulhat elő az, amit az előbb felvázolt? De hát mit mondjon? Hazudjon? Minek? Nem teheti meg és nem is akarja. Nem fog fars dolgokat mondani, csakhogy megnyugtasson egy adag pixelhalmazt. Őt Shukaku érdekli, a lány aki támaszának hiszi a játék egyik elemét.
Csak egy sóhaj szökött ki belőle, mielőtt szót kért volna. Csak ennyi volt, mi megtörte a kettejük közé befészkellő csendet. Csak ennyivel zavarta meg arcának szomorú berendezését.
Rámeredt, s összevonta a szemöldökét borúsan, ahogy maga előtt látta a petet. Mint egy a gazdáját féltő, hűséges jószág. De nem sajnálhatja meg, ha lehetősége adódott rá, akkor élnie e kell azzal, hogy ha nem Shukakut, akkor a petet tegye tudatosabbá. Talán működni fog. A mostani helyzetben lehetségesnek vélte.
- Szeretnék kérni tőled valamit, mielőtt válaszolok neked. Ha valóban törődsz Shukakuval, akkor segítsd őt át azon, hogy csakis rátok támaszkodjon. Barátkoztasd meg megbízható emberekkel. - és itt kezdődött Timidus ki nem mondott kérdéseinek rövid válaszadása. - Sokban különbözünk tőletek. Egyrészről az, amit most látsz, az nem én vagyok. Csak egy rólam alkotott kép. Én valójában már két éve egy beteg ágyon fekszem egy kórházban. Tudod mi az a kórház? Sérült, beteg embereket visznek oda, hogy életben tartsák őket. A testünk nem elég erős ahhoz hogy túl hosszú ideig el tudjuk viselni ennek a játéknak a ránk gyakorolt hatását. Ha nem jutunk ki, meghalunk. Ha sokáig akarsz Shukaku mellett lenni, ki kell juttatnod, hogy meggyógyulhasson, és visszajöhessen játszani.
Ezt a tényt sok játékos is elfelejti.
-
Talán ő tudja a legjobban. Sokszor érzi magát gyengének, és sok furcsaság öleli körbe. Nem hiszi el, hogy egy petet akar erről meggyőzni, mikor sok ember siklik át efelett, de talán sikerülhet. És most, ha Timidus akarja, jöhetnek a konkrét kérdések is. Alex áll elébe.
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Kedd Ápr. 22 2014, 13:37

Az első kérését a fiúnak igazán nem volt nehéz teljesíteni, és a sárkány kissé fel is vidult attól, hogy erről ugyanúgy gondolkodnak. A fiú szavába vágott, ha az elkezdte a második felét a válasznak, ha nem, akkor csak egyszerűen válaszolt a felelet első felére, még a farkával is legyintve, bár nem olyan vidáman, mint ahogy általában szokott.
-Ez nagyon jó, mert ez azt jelenti, hogy szerinted valóban törődöm Shukakuval. Szerinted ki vette rá arra, hogy a céhházban maradjunk? Jó… akkor még nem azért, hogy emberek között legyen, hanem mert védelmi szempontból az volt a legjobb döntés… de akkor is az én érdemem. Meg én viszem be a városokba is, meg a küldetésekre emberek közé. Az igaz persze, hogy idomárokkal szívesebben barátkozik… mármint… inkább az idomárok mellet lévő petekkel… de akkor is ott van a másik idomár is. Nem volt nehéz észrevenni, hogy Aldo például Álomkelővel akar lenni, Hisame meg velem. Gondoltam akkor Shukakunak is a saját fajtájával kellene lennie. meg Peter is ezt mondta.
Vallotta be a végén, hogy nem teljesen az ő ötlete volt az egész, de az eredményen nem változtatott. Önmagától törekedett arra, hogy Shu ne csak rá támaszkodjon, meg más környezetbe is kerüljön, hiszen azzal ő is új ismereteket szerez. Még a vakrandira is ő rángatta el. Persze végig rajta tartotta a szemét, mert nála jobban senki nem védheti meg. Azt persze már nem fűzte hozzá, hogy ő viszont kivételt jelent ebből a szempontból, hiszen inkább Álomkelő mellett érezte otthon magát, mint más sárkányok között, de abban most már biztos volt, hogy nála jobb társa sohasem lehet Shukakunak.
A szöveg második részére azonban már nem tudott ilyen könnyen válaszolni. Egyrészt újra boldogság fogta el, és a fiú véglegesen átértékelődött a szemében, hatalmas betűkkel felírva a jók oszlopába. Soha nem gondolta volna, hogy Alex lesz akinek tovább adja Shu szavait, de az előbb hallottak eléggé megrázták ahhoz, hogy most ezt meg tudja tenni.
-Tudod… erről beszélgettem már vele. Sokat. Egyrészt… nem tudom, hogy elhiggyem-e nektek ezt a sok mindent, amit az állítólagos kinti világotokról meséltek. Semmi jel nem utal arra, hogy ez igaz lenne. Másrészt… Shu azt mondta, hogy ő nem hazudik nekem. Azt is mondta, hogy a felnőtteknek ellent kellene neki mondaniuk. Azt, hogy ki kell jutnia, meg minden ilyesmit. Azt, amit te mondasz. Viszont azt is mondta, hogy nem akar kijutni, mert nincs értelme visszamennie. Meg azt is, hogy ha kijutna, akkor nem engednék vissza. Nem akarom, hogy ne engedjék vissza. És… nem tudom, hogy miért higgyek neked, ahelyett, hogy neki hinnék. Nem dönthetek helyette… az előbb mondtad, hogy ne támaszkodjon rám… most meg azt mondod, hogy erőltessek rá olyat, amit nem akar… teljesen logikátlanok vagytok.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Hétf. Május 05 2014, 15:32

Belevágtak a szavába, ám amit Timidus kezdett kifejteni elfeledtette vele, hogy bosszankodjon. Valahogy ez az új Timidus tetszett neki. Leginkább az, hogy törődött a lánnyal, és habár nem tehetett arról, hogy bármikor mikor erre gondolt, elszorult a szíve. Timidus kedvessége, ragaszkodása, és valamilyen szinten biztonságosabb hűségessége sokkal jobbá teszi őt és az ő fajtáját Shukaku szemében, mint az embereket. Márpedig ez nem helyes. Nem egészséges. Neki rá kellene jönnie, hogy mennyi jó is lakozik az emberekben. Ebben pedig Timidus akaratlanul is hátráltatja. Ez a pet annak a lánynak egyszerre átok és áldás. Már tudja, hogy nem választhatja szét őket, és ez még komplikáltabbá teszi a helyzetet. Nincs mit tennie. Bíznia kell a lányban. Abban, hogy talán fejlődhet itt. És valószínűleg nem ő lesz az a személy aki miatt nyitni fog az emberek irányába. Ez szinte biztos. Ám mégis elmondta a szavait...befejezte Timidusnak a gondolatát, ami egy nagy áttöréshez vezetett. A sárkány valami nagy titkot árult el neki. A pet a bizalmáéba fogadta! Logikusan végiggondolva ez azt jelentené, hogy Timidus szerint ő alkalmas arra, hogy Shukaku mellett legyen? Hiszen a programja úgy szól, hogy segítse az idomárt. Tehát ha elárulta neki ezt, akkor azt is várja tőle, hogy segítse a lányt Alex is? Gondolhat erre? Túl filózná? Mindegy....
A szavak kemények voltak azonban.
- Értem. Hát ezért.... - szólalt meg fájdalommal a hangjában. - szóval ez történt... - ez egyszerre sok volt a fiúnak, így kis szünetet kellett tartania. A kezébe temette a homlokát. Míg "masszírozta" láthatóan a megoldáson agyalt.
- Ez két külön dolog. Azzal, hogy itt vagyunk a testi épségünket kockáztatjuk. Mint mondtam már, nem arra vagyunk teremtve, hogy az agyunk elbírjon huzamosabb ideig intenzív külső behatást. ... - sóhaj - amikor elsőre találkoztunk, akkor is láttam Shukakun, hogy itt boldognak érzi magát. Ami paradoxon, mert ... ez a játék olyan, mint egy drog... a tested nem bírja. Azért akarunk kijutni, hogy felerősödjünk. Hogy kockázat nélkül játszhassunk. Hogy anélkül jöhessünk vissza, hogy ne kelljen a haláltól rettegni.
- ...elhallgat, vészesen járnak az agytekervényei. - .... de ha őt nem engednék ide vissza... ő .... - sóhaj - ...ő akkor is életben lenne legalább. Itt meg fog halni. - Valahogy át tudta érezni Timidus fájdalmát a lány elvesztését illetően. Pedig csak egy gépnek tekintette. Egyszer látott egy filmet. Az AI. Jó sztori volt egy mesterséges intelligenciával bíró fiúról, aki Pinocció módra éhezett az emberei érzelmek után, és végül el is nyerte.... valamennyire.....Tudta, hogy most Timidustól a legrosszabbat kérte. Azt, hogy segítse Shut kijutni, még úgy is, hogy tudja, soha többé nem fogja viszont látni.
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 05 2014, 15:54

-Hmm…
A sárkány lehajtotta a fejét a mellsőire és lehunyta a szemeit. Újra csak igyekezett összerakni az információkat, és megérteni az emberi természet végtelenül bonyolult megfejthetetlenül kusza szálait. Hihetetlen volt amit Alex mondott, ráadásul semmi bizonyíték nem volt rá. Shu is mesélt ugyan a kinti világról, meg mindenki más is, de eddig mindenki csak rosszakat mondott, és azt, hogy ez a világ sokkal jobb. Minek is akarnának oda visszamenni? És… az egyetlen valaki, akire Shu azt mondta, hogy ezt az egész világot alkotta, az pedig hallgatott. A lány rengeteg levelet küldött Kayabának, de az a valaki egyikre sem válaszolt. Márpedig aki nem válaszol, az vagy bunkó, vagy nem létezik, és mivel az az állítólagos valaki, aki ilyen szépet tud építeni, mint ez a világ, az nem lehet bunkó. Így hát Timidus egyre inkább az utóbbiban gondolkodott.
-Ez butaság. Shu nem fog meghalni, mert én megvédem. Még csak sárgába sem ment soha az életcsíkja, szóval jól meg tudom védeni. Nem tudom mi az a drog… de azt tudom, hogy itt jól érzi magát, és itt akar élni, ahova te vinni akarod, ott meg nem érzi jól magát, és azt mondta, hogy ott nem akar élni. Ráadásul ott még meg sem védhetem. Márpedig ha nem védem meg, akkor meg fog halni. Tudom, hogy hogyan viselkedett amikor azt hitte, hogy nem vagyok ott és elveszített. Szóval szerintem nagyon rossz ötlet lenne az, ha nem védeném meg. És…
Picit újra elgondolkodott, de sehogy sem tudta, hogy hogyan magyarázza ezt el neked.
-Ti… furák vagytok. Már meséltem Utahimének is, hogy ti rosszul féltek. Csak attól kell tartani, ami árthat nekünk. Shu ügyesen fejlődik, gyorsan, gyorsabban mint mások. Megígérem neked, hogy nem viszem veszélyes küldetésekre, és mindenhonnan elmenekülünk (érezhetted, hogy ezt a szót nehezen mondja ki) ahol bajba kerülhet. És akkor nem kell félnie a haláltól, és nem is fog meghalni. Így megfelel?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Hétf. Május 05 2014, 16:09

- Hahhh - Csalódott. Látszott is rajta. Azt hite egy pillanatra, hogy el tudja magyarázni, de olyan szavak megértése híján, mint a drog, túl sokáig tartana, amit egyikük sem akar. És ha Alex rá is szánná magát, Timidus egyszerűen csak ott hagyná ha untatja. Semmi esélye nem volt, miután a sárkány rávágta, hogy ez butaság. - Nem érted. - Mormogta komoran maga elé. Neki meg kellene erősödnie! Shukakunak egy önálló lénnyé kellene vállalnia. Ő is nagyon jól tudja, hogy ez nem egy nap alatt megy végbe, és az, hogy Timidus... ez a pet mellette van, biztonságot ad neki. Bárcsak ne tudna beszélni, bárcsak ne lenne ilyen okos. Bárcsak ne lenne több, mint egy kinti állat, mert akkor nem ragaszkodna a lány ennyire hozzá. Így viszont a sárkány megad neki szinte mindent, amit egy ember is meg tud. Sosem fogja érezni a késztetést arra, hogy valaha is vissza akarjon menni az életbe. A való életbe. Felállt. Kissé merev volt, feszült, de nem volt ideges Timidusra.
- Valamiben meg kell halni nem? - Tette rá a pontot az í-re egy régi köznyelvi fordulattal. Nem értett vele egyet, ám most még hiába tenne ellene bármit is. Most Shu ebben a világban él. Teljesen.
- Kérlek, most menj el. - Nem nézett rá a sárkányra. - Megfelel, amit mondtál. Tartsd is magad hozzá. - Nehéz volt így beszélnie. legszívesebben mindent rázúdított volna a sárkányra. Hogy rosszul látja, hogy ez nem jó így, de nem volt értelme. Semmi értelme. Így hát megpróbált megbékélni a jelenlegi helyzettel. Nem tehet semmit, csak figyelhet, és ... ebben a kis sárkányban, azaz a a szavaiban és a kompetenciájában bízhat. Meg abban, hogy a lány szervezete elég erős.
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 05 2014, 16:28

A sárkány felemelte a fejét, és kíváncsian nézett a rád. Úgy tűnt talán rosszul gondolkodott. Talán semmiben nem különbözöl a többi embertől, akikről Shu panaszkodott. Ugyanúgy csak ráhagyod, hogy nem érti. Ugyanúgy ráhagysz mindent, ahogyan a felnőttek ráhagytak mindent az idomárlányra. Timidus kezdte átérezni Shu helyzetét, és ez örömmel töltötte el. Az emberek furák voltak és érthetetlenek, de most neked hála picit közelebb jutott ahhoz, hogy megértse őket. Így majd jobban fog tudni segíteni a társának.
-Nem. Valóban nem értem. Szeretném, ha elmagyaráznád. Megkérhetlek erre? De…
Egy percre elbámult az ajtó felé, majd vissza a rád.
-De ha azt szeretnéd, hogy menjek, akkor elmegyek. A szavamat pedig mindig betartom. Én nem hazudok. Ezért is kedvel minket Shu jobban, mint az embereket. Őszinték vagyunk hozzá. Ezt is ő mondta. Szereti az őszinteséget, és én is szeretem. Talán nem velem kellene beszélned, hanem vele. Azt mondta, hogy senki sem őszinte vele, csak Anat és te. Anat is fura. Lehet, hogy utánad vele próbálkozom, hátha ő jobban el tudja magyarázni a dolgokat. Magasabb szintű mint te, és okosabbnak is tűnik.
A hangjából semmifajta sértést nem hallhattál ki, mindössze a tényeket közölte. A szint tapasztalatot jelentett, fejlődést és gyarapodást, így Anatnak talán több lehetett mint neked. Ismét elgondolkodott, de mivel nem tudta biztosra, hogy ismételten csak egy fura emberi szófordulatot használsz-e, vagy tényleg rosszul tudod a dolgokat, így úgy döntött, hogy inkább elmagyarázza neked, hogy tudd.
-Nem. Nem kell meghalni valamiben. Ha ügyes vagy, akkor nem fog lenullázódni az életed és akkor nem halsz meg. Én pedig igyekszem ügyesnek lenni, és akkor Shu sem hal meg.
Újra az ajtóra pillantott, majd vissza rád.
-Nos?
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Hétf. Május 05 2014, 16:53

- Weh ne már.... ._. - magyarul persze, ilyenkor pár szó erejéig, mikor nagyon kiakad, és nincs energiája folytatni a dolgokat, de mégis ráerőlteti vagy ő magát vagy a helyzet őt, akkor nem tud nem magyarul beszélni. Ámbár észre is veszi, hogy váltott. Kis szünetet tart, neki fől a kanapéoldalának, és Timidus felé fordult. Figyelmesen hallgatja, nem untatja a sárkány. Sőt, jól is esik neki, hogy érdekli a petet ez az egész, de nehéz elmagyarázni. Több okból is.
- Nagyszerű. Szeretném hinni, hogy csak a szintem miatt gondolod Anatot értelmesebbnek nálam. :S - Ok, ezen is túl lép, majd folytatja. - Azért mondtam, hogy nem értenéd, mert nem hiszed el, hogy létezik a Kint. Vagy fenntartásokkal. Te ezt a világot ismered, és ennek a világnak a törvényeid követed. De mi másképp működünk. Más törvények igazak ránk.
Sokféleképpen lehet meghalni, és ahhoz nem kell úgymond sokat sebződni. Elég ha rossz helyen ütöd be a fejed, vagy elkapsz egy betegséget, ami itt a saoban nem is létezik, de kint igen!
- Felállt, látszott rajta, hogy elszánta magát. - Megpróbálom elmagyarázni. - Egészen közel ért Timidushoz és leguggolt elé. - A beszélgetésünk elején azt mondtam neked, hogy ez amit látsz, nem én vagyok, ugye? - ekkor a sárkány feje felé emelte mindkét kezét óvatosan és lassan, hogy amaz mindent láthasson. Úgy, mintha egy sisakot fogna a kezében és tartaná a pet fölé. - Mi vallójában mozdulatlanul fekszünk egy ágyon, és egy NerveGearnek nevezett sisak segítségével lehetünk itt. Az a szerkezet becsapja az agyunk, ha úgy tetszik. Egy mesterséges világot, Kayaba Sword Artját vetíti a szemünk elé, és minden utasítást, amit a testünknek adunk, azt a gép a karakterünknek, ~ ennek az előtted guggoló mesterséges kivetítésnek ~ közvetíti. - hátrébb vonult, de még mindig nagyon figyelve a petet. - Nem akarom magamat ismételgetni. A mi valódi testünk beteg. Pusztán attól, hogy nem mozgtattuk meg a tagjainkat a valóságban, a játékon kívül, már attól beteggé lesz, és az idő múlásával egyre betegebb lesz. Aztán eljön az idő, amikor az agyunk is felmondja a szolgálatot. - Lehuppant a földre, így egy kicsit még fölé is magasodott a sárkány. - Ez a világ sokkal könnyebb. Akkor halsz meg, ha nullázódik az életed, de ez becsapás. A mi számunkra csak, de nekünk hatványozottan.
A "drog" nevű dolog, amiről beszéltem, az egy olyan szer, amitől az ember elfelejti, hogy honnan jött, és egy elképzelt világban akar élni. Ami jobb mint az amiben él. Csakhogy az ember sosem élhet abban a világban, mert nem onnan való. Így van ez Shukakuval is, meg velem és a többi emberrel is. Ez a játék elhiteti velünk, hogy ide tartozunk, pedig nem. Az ember csak vendég lehet a Sword Artban, nem válhat a lakosává, mert megsínyli. Én is így jártam...
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 05 2014, 17:24

Timidus felcsapta a füleit, és megnyugtatóan –legalább is ő annak szánta- rámosolygott a fiúra.
-Persze, hogy amiatt. Anattal még nem beszélgettem eleget ahhoz, hogy megállapíthassam, hogy melyikőtök az okosabb, de mivel ő magasabb szintre jutott rövidebb idő alatt, emiatt valószínűleg ő. Meg egyébként Shu azt is mondta, hogy nálatok aki öregebbnek néz ki, az okosabb… de ez még nálunk sem mindig működik, mert valamikor egy kifejlett pet is sokkal butábban viselkedik mint a fiókák.
Gondolt vissza egy pillanatra a Draconiában történtekre, de azután gyorsan visszatért a jelenbe. Ezután egyszer sem szólalt meg, nem vágott Alex szavába, mindössze folyamatosan figyelt, szemeivel követve a fiú minden mozdulatát. A végén ismételten pár perc hallgatás következett, amíg összegezte magában a hallottakat. Timidus szeretett megfontoltan válaszolni.
-Érdekesek azok a dolgok amiket mondasz. És… ha igazad van, akkor sokaknak valóban jobb lenne, ha visszamenne a ti világotokba. De… akkor már értem, hogy miért nem érti ezt Shu sem. Ha tényleg igazad van, és nem csak te találtad ki ezt az egészet, akkor ugye ezt másoknak is tudniuk kellene. És… ha tudják, akkor ők is törődnének ezzel. Viszont… az a fura, hogy pár embernek már elmondta Shu azt, hogy mit szeretne, és még senki sem tiltakozott ez ellen. Senki nem mondta azt, hogy neki ki kell jutnia, mert különben meghal. Sőt… Chan például ugyanúgy nem akar kijutni, és még mások is mondták ezt. Akkor… ők mind meg akarnak halni? Nem lehet, hogy csak te gondolod rosszul és igazából nincs is ilyen?
Kis szünetet tartott, majd folytatta.
-És… ott van ez a Kayaba is. Shu azt mondta, hogy láttam egyszer őt a megnyitón, és csak azért nem emlékszem, mert nagyon pici voltam. De ő folyamatosan leveleket küldözget neki, de ez a Kayaba sohasem válaszol…
A következtetés levonását már ráhagyta a fiúra.
-Azt én is látom, hogy teljesen máshogy viselkedtek mint mi, és rengeteg teljesen egyértelmű dologról fogalmatok sincsen. Ez az egyetlen dolog ami igazolhatja az elméleteteket, de az is lehet, hogy egyszerűen nem vagytok olyan okosak mint mi. Shu mesélt nekem az álomról. Azt mondta, hogy amikor alszotok, akkor képeket láttok, meg úgy érzitek, mintha az is a valóság lenne. Miért gondolod azt, hogy meg tudod különböztetni ezt a valóságot…
Kis hatásszünetet tartott, hogy úgy tűnjön, mintha nem a Shukakuval folytatott beszélgetés után találta volna ki ezt a frappáns mondatot, hanem most lenne ennyire okos.
-…az én valóságomat a tiédtől, amikor a te saját valóságodat sem tudod megkülönböztetni az álomtól?
Megcsóválta a fejét, és szomorúan, szinte sajnálkozva tekintett Alexre.
-Ha  ennyire veszélyes a világotok, meg ennyire könnyen meghaltok, akkor minek akartok oda visszamenni? Itt itt vagyunk mi, akik megvédhetünk titeket. Itt megvédhetem Shut. Semmi okom nincs arra, hogy engedjem meghalni, hátha akkor majd valami ismeretlen másik világba kerül. Ennek semmi értelme. Logikátlan.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Hétf. Május 05 2014, 21:58


Melankolikus érzés kerítette hatalmába. Nem volt sem letört sem bosszankodó az ügy miatt. Már túllépett minden ilyen emberi "gyarlóságon". Egyszerűen csak átélte ami most vele történik. Felfogta az eseményeket, és bele is avatkozott ahol kellett, de csak szigorúan ahol úgy érezte, hogy itt az ideje. Nem vágott Timidus szavaiba, és nem is beszélt az előbbi éllel felcsendülő hangszínével. Hátra is dőlt, hogy kényelmesebben folytassa azt a beszélgetést, aminek nemrég még a végét akarta. Timidus ezt nem hagyta. Az a pet, akit valójában ~ a hogy a többit is ~ nem tartja sokra. Egyszerű rabszolgák Kayaba kezében, és még csak nem is tudják. Ám ez most távolinak, és pontatlannak látszott. Nem volt jelentősége az ő párbeszédükben. Amit ő elmondhat, azt Kayaba amúgy is tudja.
El is mosolyodott. Álmok.
- Nem vagyok túlságosan járatos a filozófiában, de latin gondolkodók tételezték fel elméletben, hogy mi van ha a világunk nem is létezik, illetve nem látjuk az igazi világot és csak valami árnyat nevezünk annak. Filmek tömkelege szól olyan teóriákról, hogy például idegen faj egyedei szálltak le a Földre és az embereket megtévesztették egy mesével. -
Elkalandozva beszélt, úgy mint aki csak mesél, és valóban nem igazán tartott aezalatt a szemkontaktust sem a sárkánnyal, ám most újra felvette a kapcsolatot.
- Nem tudhatjuk. Nekem van egy elméletem, és másoknak is van. Az emlékeim, amikből, és amikből kizárólagosan merítkezhetek csak, becsaphatnak. Lehet, hogy soha nem volt Kinti világ, vagy hogy nem ember vagyok, hanem egy patkány.... - halkan el is nevette magát, talán Timidus is érezte, hogy Alex direkt túloz. Ám nem azért, hogy elviccelje, hanem pont ellenkezőleg. Lejjebb akarta hozni a nagy röptű filozofikus szavakat a földre. - Embernek lenni bonyolult. Azt hiszem nem is logikus alapokon nyugszik. Az ember leginkább rengetek érzelemmel megáldott lény. Ez sodorja bajba és ez viszi bele örömteli pillanatokba. Persze vannak olyan emberek, akik másképp vélekednek az ember definíciójáról, és tudod mi a csodálatos benne? - Szinte sugárzott, mikor feltette ezt a költői kérdést. Valójában szerette az embert, mint lényt, de az embereket is szerette, egyenként. Legalább is úgy vélte. - Hogy a többieknek is ugyanúgy igazuk lehet. Az ember egy komplex lény, amit nem lehet definiálni így vagy úgy pár szóval, mert dinamikusan változik. - Ám itt elkomorult, csak hogy nyomatékot adjon a rákövetkező szavainak. - Ezért fognak különböző emberek, annyiféle dolgot kitalálni. A legtöbb érzelmi alapok miatt alakult ki, mert nem akarnak meghalni, mert nem hiszik el, hogy Kayaba ezt tette velük, mert bemesélték maguknak, hogy nincs is Kinti világ, vagy .... ahogy én is... túlságosan ragaszkodnak a Kinti világukhoz. - Megnyomta az utolsó, birtokos jelzőt. - Szerintem az ember ettől csodás, de paradox módon ettől lesz veszélyes is. - Egy újabb sóhaj szakadt ki belőle, míg elnézett, majd megint a sárkány felé vitte a tekintetét. - Emiatt vannak sokan, akik nem mondanak igazat, mert maguknak is hazudnak. Én mindig próbálok tárgyilagos maradni. Objektíven látni a történéseket, és hűen visszaadni azt amit láttam, vagy átéltem, vagy amit gondolok. Most is azért magyaráztam sokáig, hogy értsd a gondolkodásmódomat. Bennem is van egy jó adag irracionalitás, mint ahogy Shuban is. Azt hiszem azt a lányt, a kinti világtól való félelem mozgatja. Ami szintén érzelmi alapú... - lebiggyesztette az ajkait keményen. Fogalma sincsen, hogy mi történt azzal a szegény lánnyal, hogy így ragaszkodik egy kitalált világhoz, de bármily csekély, vagy egyedi eset is, neki biztosan világrengető volt. - ...mi már csak ilyenek vagyunk. Ragaszkodunk valamihez, sokszor úgy is, hogy nincs értelme. Ilyen szempontból mindegy, hogy az egy álom e vagy sem. Be kéne tudnod bizonyítani nekem, hogy nincs Kinti világ, ami lehetetlen, ahogy az is, hogy van... mert én emlékszem rá. Tudom, hogy van, mert emlékeim vannak onnan... úgy vélem, hogy hatással van rám még itt is az a világ... de mindez csak a saját tapasztalásom. Amit te nem élhetsz át. - Akart volna mondani még valamit, ki is nyitotta a száját, de aztán mégis becsukta, majd pár pillanattal odább valami mást osztott meg a sárkánnyal. - Mindegy, hogy elhiszed e a Kinti világ történetet. Hiszen nem kell tennetek érte. Legyetek erősek, és sose mászkáljatok el egyedül. Az bőven elég, ha megvéded Shut. Majd én harcolok helyette is a fronton. Surprised - Nem szánta semmi hősieskedésnek. Komolyan gondolta. Hiszen az ő meggyőződése alapján ezzel megmentheti nem csak Shukakut, de az összes többi játékost is. Ezért van itt, ezért jött vissza az OFF után!
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Shukaku Hétf. Május 05 2014, 23:58

Timidust talán még sohasem láthatta Alex ilyen odaadóan figyelni, és főleg nem ilyen csodálattal hallgatni a szavait. A sárkány majdnem úgy itta a szőke srác szavait, mintha csak Álomkelő lenne, vagy valaki olyan, akire felnéz… aki jelenleg csak Álomkelő volt, és persze Shu. Alex rengeteget beszélt, és Timidus igyekezett minden egyes szót raktározni, hogy később is vissza tudjon rájuk emlékezni. Egyszerűen elképesztő volt az a tudásanyag, amivel Alex rendelkezett. Mintha a sárkány egy könyvet olvasott volna. Mikor a fiú végzett, elismerően bólintott.
-Talán… mégis okosabb vagy mint Anat. Majd megkérdezem őt is ezekről. Kíváncsi vagyok az ő… elméleteire. Tudsz esetleg nekem könyvcímeket mondani? Shu nagyon sokat olvas, és akkor elmondanám neki, hogy ezeket is olvassa el. Talán érdekes lehet.
Alex patkányosításán együtt nevetett a fiúval, de a túlzást nem érezte, illetve nem úgy, ahogyan azt Alex gondolta. A pet mindössze arra következtetett, hogy a patkány igencsak kis szintű mob, könnyű préda, és ezzel Alex csak azt akarja kifejezni, hogy talán csak úgy hiszi, hogy valami nagy dologról gondolkodik, miközben igazából teljesen korlátolt pályán mozog, és fogalma sincs az igazi dolgokról. Mint amikor valakit, aki eddig csak a szobát ismerte, kivisznek a szobán kívülre. Pedig ő akkor még ugyanabban a világban is marad.
-Azt hiszem értelek. Már én is észrevettem, hogy sokszor teljesen értelmetlen dolgokat csináltok, csak azért mert féltek, dühösek vagytok, vagy éppen örültök. Mintha olyankor elfelejtenétek gondolkodni… az… érzelmek miatt. Draconiában azt mondta egy hang, hogy harcoljunk dühből, mert akkor erősebbek leszünk. Nem volt igaza. Az érzelmek csak figyelmetlenné tesznek. Persze… én is tudok boldog lenni, meg szomorú, meg dühös is… de… emlékszel amikor megütöttelek? Az emberek azért ütik meg a másikat, mert dühösek. Shu is azt mondta, hogy feldühítettél. Pedig én nem azért csináltam, hanem azért, mert megérdemelted. Azt nem tudom, hogy ez csodálatos-e. Shu egyszer nagy veszélybe került azért, mert dühös volt, és belement egy olyan csatába, amit nem nyerhetett meg. Ha logikusan gondolkodott volna, akkor nem tesz ilyet. A mi feladatunk, hogy ilyenkor gondolkodjunk helyettetek, és jól döntsünk. Meg kell védenünk titeket önmagatoktól.  
A sárkány vágott egy grimaszt, majd visszagondolt azokra az éjszakákra, amikor tehetetlenül figyelte, ahogy Shu rémálmában vergődik és szólongatja a szüleit, vagy éppen csak sír. Utána persze Shu elmagyarázta neki, hogy olyankor rosszat álmodik, és megkérte a sárkányt, hogy ha neki úgysem kell aludnia, akkor ébressze fel, ha ilyet lát. Azóta őrzi Timidus a társa álmát… legalább is ezt mondta neki a lány, és ő nagyon büszke volt erre. Szerencsére manapság egyre kevesebbszer kellett felkelteni.
-Nem tudom, hogy mi történt vele ott… csak azt tudom, hogy nem akar oda visszamenni, és amiatt fél az emberektől. Amiatt nem érti, hogy itt miért kedvesek vele. Azt mondta, hogy azért is szereti ezt a világot, mert ez a hely az embereket is jobbá teszi, mert össze kell fogniuk és közös célt ad nekik, és azt, hogy talán ezt akarta nektek megmutatni az a Kayaba.
Megcsóválta a fejét, majd újra letette a mellsőire.
-Nem kell semmit bebizonyítanod. És Shukakut pedig igyekszem megvédeni. Te pedig… ne harcolj helyette. Ő nem akar ott harcolni. Harcolj magadért, ha szeretnél.
Ezután meghajolt, megrogyasztva a mellsőit, majd előre nyújtotta jobb mancsát.
-Nem is vagy bunkó, Alex. Okos vagy. Hibásan gondolkodtam eddig rólad. Bocsánatot kérek. És köszönöm, hogy elmagyaráztad nekem ezeket.
Shukaku
Shukaku
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 5959
Join date : 2013. Apr. 27.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal12695/10100Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (12695/10100)
Céh: Jumpy Vigor

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Halász Alex Szer. Május 07 2014, 12:31

- Olvassátok el a Réztábla a Kapu alatt című könyvet. A. J. Cronin könyve. Hasonló könyv John Knittel El Hakimja. Illetve Hemingway novelláit ajánlom, aztán bármelyik regényét. Smile -
Direkt nem gondolkodók, és híres vagy nem annyira híres bölcselők könyveit ajánlgatta. Ismeri annyira Shukakut, hogy előbb utóbb azokat magától is megtalálja. Minek ajánlgassa Platónt vagy Konfúciuszt, ha úgy is elolvasná tőle függetlenül is? Meg különben is, az a lány ne kattanjon rá ennyire a száraz logikai elbeszélésekre és filozofálásokra. Érzelmeket kell átélnie, és talán ha máshol nem, első sorban a könyvekből kaphatja meg.
- Szívesen ajánlok többet is, ha tetszett neki. ^^"
Jah, igen, szorosan a témához tartózót ugyan nem mondtam, de talán egy film érdekelheti majd később. A Mátrix egész szépen leírta az emberi korlátokat és becsaphatóságot. Ha úgy vesszük, kicsit úgy érzem magam, mint abban a filmben élők. Rolling Eyes
Hmmm, a Ghost in the shell is hasonló mű. :3
-
De csak egy kicsit. :3 Timidus pedig gondolkozott, s kisvártatva szót is kért. Kifejtette, hogy érti ~ vagy érteni véli ~, hogy miről beszélt az előbb Alex. Ami pedig a fiút megerősítette a gyenge elhatározásában. Nem vétett, amikor a sárkányt a bizalmába fogadta erre az időre.
Szimpatikus volt Timidus viselkedése, és a szavait, meg, hogy meg akarja, illetve úgy véli, hogy segítenie kell őket, vidámabbá tette.
Azonban pont ettől tartott. Hogy meg fogja szeretni. Sosem fog tudni úgy függeni tőle, mint Shukaku, aminek örült. Azonban most hogy kicsit jobban megértik egymást, könnyebben fogja tudni felhasználni ellene Kayaba. Az ő szemében az az ember egy őrült volt, aki bármire képes. Csalásra is, a saját törvényeinek a megszegésére is, csak hogy ne jussanak ki. Úgy gondolja, hogy most még nem fog történni semmi, azonban a századik szint környékén minden a feje tetejére fog állni és magával a játékkal kell megküzdeniük.
Ezután a beszélgetés után fájni fog a sárkány árulása, de számít rá. Számít arra is, hogy hátba támadja majd, pedig nem akarja, csupán a programját írják át kicsit. De nem fog tudni ellene tennie, mert azután a beszélgetés után önkénytelenül is kissé elaltatta az éberségét. Hiszen ezután bízik benne.... jobban mint kéne. Mert kell.... nincs oka bizalmatlanságra... még.
A Kayabás részt ugyan végig hallgatta de nagy ellenérzéssel.
- Ez szükséges lépés volt az emberektől... nem a készítő, Kayaba Akihiko műve. Ő csak arról tehet, hogy ebben a játékban emberek haltak meg.
Kayaba egy gyilkos.
-
A sárkány bizonyos lehet Alex megingathatatlan meggyőződésében. Szívéből gyűlöli azt az embert az embertelensége miatt, és tiszteli az embereket, akik itt ragadtak, hogy képesek voltak a szörnyűségek ellenére összefogni és életben maradni és segíteni egymást.
- Nem Kayaba műve az összetartás. Az a játékosok műve. Azok érdemes akik kint is ilyenek! -
Amikor azonban a sárkány lehjatotta a fejét és kijelentette, hoyg "mégsem bunkó" elhúzta a száját, és nem tudta, hoyg most felnevessen vagy vágjon dühös képet. Ez pedig azt eredményezte, hogy elég furcsán meredt rá a tollas sárkányra. xP
- Éreztem én, hogy nem kedves szavakat csipogtál oda nekem. x.x Ehehh, spongyát rá. Surprised Én meg megnyomorgattalak. Szóval kérlek vedd bocsánatkérésemet. ^^ -
És megtörtént! o.o Alex bocsánatot kért egy pettől. o.O Mi történik? Legközelebb összeomlik a játék rendszere! No
Halász Alex
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1731
Join date : 2012. Dec. 16.
Age : 29
Tartózkodási hely : JL palota; Hinari és Al közös lakrésze

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
Al's apartman - Page 2 Exp_bal5187/5300Al's apartman - Page 2 Exp_ures  (5187/5300)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Al's apartman - Page 2 Empty Re: Al's apartman

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.