Sword Art Online Fórum Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdőség #1

+6
Aeon
Nio
Hayashi Yuichi
Shukaku
Ryuninji Ren
Kayaba Akihiko
10 posters

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Danee Kedd Dec. 19 2017, 12:59

KIWI


Csöndesen bóklásztam az őszies tájban.
Hónak még nyoma se volt. Ha esett is már, akkor mostanra biztosan elolvadt az éppen csak haloványan melengető napsütésben.
Nem sokkal múlt dél, mégis olyan érzésem volt, mintha lassacskán már a napnyugta felé közelednénk.
Valahogy nem bírtam ezt az évszakot.
Nagyon nem. De kellett a friss levegő, "odahaza" a céhház falai között már nem találtam semmit, ami lekötött volna.
Ugyanakkor nem volt kedvem grindelni sem: csak a játékért, magáért nyüstölni magam, hogy haladjak a szintekkel, hiszen már így is bőven a megnyitott pályák szintje fölött járt az avataromé: nem volt rá nagy szükség.

Az ünnepek közeledtével a játékosok zöme is inkább a városokban tobzódott, ajándékötleteket vadászva a piacok zsongtak ilyenkor, vagy az éppen aktuális x-mas eventek droppjai miatt vágták a kis szörnyek hordáit.
Mindkettő hidegen hagyott. Talán ha lett volna valaki, akivel együtt bolondozva... de nem volt. Még Chant se láttam mostanság, és egyébként is neki már ott van Jay.

A kiszáradt, fagyos, mindenféle színben pompázó falevelek a sárguló fűszálak között zajosan recsegtek minden lépésem alatt, ahogy haladtam előre céltalanul. Néhányuk a levegőbe emelkedhetett újra, ahogy bosszúságomat, és mindenféle elfojtott bajomat az ő rugdosásukba éltem ki. Na nem kell semmiféle durva mozdulatra gondolni, Kívülről talán nem is nézhetett ki többnek puszta gyerekcsínynél.

Ahogy múltak a percek, kezdetem érezni, hogy nincs ez így rendjén: hoztam ugyan vadászfelszerelést, de nem igen akaródzott egyedül vadlesnem, hiányzott a társaság, és bárhogy is igyekeztem elhessegetni a dolgot azzal, hogy majdcsak szembejön valaki, és összehaverkodom vele, legbelül tudtam, hogy erre vajmi kicsin esély van az évnek ebben a szakaszában.

Végül megadtam magam a pesszimista okfejtésnek és böngészgetni kezdtem az névjegyzéket. Nem volt köztük senki, akiről úgy gondoltam volna, hogy zaklathatnám, végül a legfrissebb bejegyzés fölött állt meg az ujjam.
Egy küldetés és egy párbaj volt a nagy közös múlt. Nem adtam neki sok esélyt, hogy pozitív, vagy egyáltalán bármiféle választ kapjak rá, de azért elküldtem. Próba, cseresznye:

Danee írta:Szia Kiwi, lenne kedved ismerkedni, esetleg egy közös vadászat?
Üdv: Danee (a srác az izzó barlangból. Nem, a másik)
Danee
Danee
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 1932
Join date : 2013. Jul. 06.
Age : 32
Tartózkodási hely : Pest

Karakterlap
Szint: 43
Exp:
Erdőség #1 - Page 4 Exp_bal7644/7700Erdőség #1 - Page 4 Exp_ures  (7644/7700)
Céh: Unity

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Leonard Kedd Jún. 30 2020, 00:35

Szafari event folytatás Sillel

Leo egy pillanatig döbbenten ült a papírlap fölött. Persze agyában egyből megfogalmazódott több, lehetséges magyarázat is ezekre a sorokra, de egyik sem tűnt túlságosan valószínűnek, neki pedig esze ágában sem volt a legrosszabbra gondolni. Az túlságosan sötét lenne. És túl sok mindent megmagyarázna...
- Mármint... szóval úgy érted, hogy odakint nem jártál ilyen szép helyeken és keveset láttál a világból? - próbálta meg puhatolózni, elővéve a legkevésbé komor verzióját annak, ahogyan ezt érteni lehetett.
A téma aztán tovább folytatódott, Leonak pedig el kellett gondolkodnia mindazon, amit művelt az elmúlt hetekben. Sőt, igazából az elmúlt hónapokban. Nem egy felnőtt férfi erényeit dicsérte a viselkedése, de hát mindig is büszke volt rá, hogy ő amolyan örök gyerek. Mondjuk most pont hozzásegítette a baj kialakulását, hogy a hosszú sao-ban töltött évek alatt még benne is elindult egyfajta felnőtté válási és megkomolyodási folyamat, észrevétlenül el-elnyomva laza, "szarnibele" hozzáállását. Valahol fájt neki, hogy rádöbbent, mennyi minden változott meg nem csak körülötte, de benne is. A viselkedése egyszerre vált jobbá és rosszabbá. Bizonytalan lett mindabban, amit valaha elkövetett és mindabban, amit elkövetni készült. A megfontoltság nem volt igaz társa, ha kapcsolatépítésről volt szó. Régebben gondolkodás nélkül ugrott bele mindenbe és dobta el őket magától, minden probléma nélkül adakozott a mának, nem foglalkozva vele, hogy hosszútávon ki fog vele maradni vagy ki nem. Egyszerű volt így élni és ésszerű. Az ember tizenévesen úgy érzi, a világ összes ideje az övé és vele semmi rossz nem történhet. Nos, nem rosszabb, mint hogy szakított vele az aktuális barátnő. Vagy összeveszett az egyik barát.
A férfi ennyi idősen viszont már el kellett hogy gondolkodjon a dolgokon hosszabb távon is. Ez már csak azért is került folyamatos halogatásra, mert a helyzete tök kilátástalan volt. Ahogy viszont egyre csak elmenekült a szembesítés elől, úgy támadták meg rémképei álom formájában.
Gondolatai sötét fordulatot vettek, melyből Silence szavai zökkentették ki. Meglepődve pislogott rá majd melegen, szinte hálásan elmosolyodott.
- Igen, ez tényleg nem jó. És az sem jó, ha Mirika szomorú. Valamit kezdeni kell vele - jutott elhatározásra, bár a pontos terv még nem volt meg a fejében, csak az, hogy vagy így, vagy úgy, de lépnie kell. Még az is jobb ennél a jelenlegi állapotnál, ha megbeszélik a dolgokat és arra a döntésre jutnak, hogy soha többé nem beszélnek egymással. Legalább tiszta lenne a helyzet. Leo úgy érezte, kezdi megérteni azt a facebook funkciót, ami a "bonyolult" kapcsolati státuszról nyilatkozott. Annak idején sosem volt tiszta számára, ez pontosan mit jelenthet, hiszen egy kapcsolat vagy létezett, vagy nem.
Ahogy viszont a beszélgetés tovább haladt sokkal kellemesebb témák felé sikerült evezniük.
- Remek, Simeon biztosan csodálatos kristályt fog neked készíteni belőle! - bólintott mosolyogva és töprengve figyelte a lány arcára kiülő boldog mosolyt. Le se lehetett volna tagadni, hogy Fuwa füli szerelmes. Ahogy elnézte még őt is jókedvre derítette ez az állapot, olyannyira, hogy rövidesen kedvet is érzett rá, hogy zsiráf vadászatba fogjon. Megindult hát az erdőben, azzal nem foglalkozva, hogy mennyire is keveredik el a társától. Erre a hibára csak akkor jött rá, amikor visszatérve Silence hűlt helyét találta csak a fűben. Pislogott párat aztán lenyitotta a barátlistát, hogy megnézze a helyzetét és a térképet segítségül hívva aztán a nyomába eredt.
- Hát te hova császkálsz? - kérdezte tőle vidáman és körbenézett. Ez a hely, ahol épp álltak, határozottan ismeretlen volt számára.
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség #1 - Page 4 Exp_bal18220/10500Erdőség #1 - Page 4 Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Silence Szer. Júl. 01 2020, 14:19

Megrázta a fejét, bár ezt megelőzte némi bizonytalankodás... Fogalma sincs, járt-e ilyen helyen... Hiszen nem látta, merre járt,és általában nem is törték magukat, hogy leírják neki. Sőt, nem is vitték túl sok helyre, csak amennyiszer az egészsége érdekében muszáj volt. Végül a füzetén keresztül bővebben is kifejtette.

Nem tudom hol jártam amikor elvittek, mert egyáltalán semmit sem láttam, és nem is hallottam. De idebent mindent láthatok, és hallhatok. És ez csodálatos!

Végül vidáman bólintott. Igen, valamit kezdeni kell vele, és ha Leo csinál vele valamit, akkor biztos nem lesz baj! Örült neki, hogy orvosolva lesz a probléma, és a két barátja boldog lesz! Mert ez már biztos.
Végül az arany levél és a kristályok elterelték a témát, ő pedig csillogó szemmel mosolygott és bólogatott a kijelentésre, hogy Simeon csodálatos kristályt csinál belőle! Az biztos, hogy így van. Már látta milyen ügyes Simeon a kristályokkal. Szerette nézni, főleg amikor csillogtak a fényben az elkészült csodák csillogtak.
Aztán a rajz elkészült, ha kicsit kapkodósan is, Leo pedig eltűnt valamerre, Fuwa pedig sietve indult utána. De hova? Elvesztette a nyomát, és tanácstalanul lépkedett a kis tisztáson, ahol végül megállt. Csak a nagy zsiráffejet látta, mást nem... És nem is tudta hol van... Ez így nem lesz jó... Valahogy meg kell találni a társát.
Mire eszébe jutott, hogy a gyűrűje elvezeti Leohoz, a szőke srác már fel is tűnt mellette.
- Keres-telek - mondta megnyugodva, és mostmár nem Leot keresve nézett körbe, hanem a tájat figyelve. És kicsit elsápadva állapította meg, hogy ez az erdő ugyan úgy néz ki mindenfelé... Hogy fognak kijutni innen?
Silence
Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 960
Join date : 2017. Aug. 23.
Age : 16

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség #1 - Page 4 Exp_bal14616/10500Erdőség #1 - Page 4 Exp_ures  (14616/10500)
Céh: Justice League

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Leonard Csüt. Júl. 02 2020, 00:09


Leo nagyokat pislogott, ahogy sötét sejtelmei beigazolódni látszottak. Igazából a józan logika azt diktálta, hogy számítson erre a végkifejletre, ahogy viszont Silence gyönyörű szemeibe nézett szinte megszakadt érte a szíve. Arra meg, hogy nem is hallott, már végképp nem tudott mit mondani. Pár pillanatig pislogott maga elé, amíg teljesen felfogta az információt és sikerült megállnia, hogy valami hülyeséget mondjon. Csak nézett és nézett maga elé először a füzetbe, aztán a lányra és agyában száguldoztak a képek, mennyi szépről is maradhatott le. A kinti világ minden kincséről, a zenékről, a madarakról...
Aztán megtorpant. Hiszen mindezt idebent átélte már azóta! Lám, milyen szépen megtanult rajzolni, írni is milyen ügyesen tud! A beszédet is próbálgatja lassan, szép finoman. Ha elég idő eltelik és kint felébresztik, vajon ugyanúgy képes lesz tisztán és érthetően beszélni puszta megszokásból, ahogy itt?
- A technika csodálatos... - mondta végül megenyhülten és összeborzolta a kislány haját. Megint ott tartott, hogy a saját problémája mégsem tűnt annyira nagynak. Sőt... Rendszeresen rá kellett ébrednie, hogy voltaképp szerencsés ember.
- Én a járásomat kaptam vissza a játéktól - nyílt aztán meg mély sóhajjal. - Habár nem a kezdetektől voltam béna. Igazából magamnak okoztam a bajt. Volt egy csúnya balesetem, ami nem maradhatott következmények nélkül - mondta és egy közeli fa törzsét kezdte el rugdosni.
- Mondd csak - fordult aztán a lányhoz kíváncsian. Egyszerűen nem tudta magában tartani a kérdést, ami foglalkoztatta. - Milyen volt az első alkalom, amikor kinyitottad a szemed?
Hogyhogy Leo erre még sosem gondolt? Hogy létezhetnek más bénák is itt, akik a játék által kapták vissza érzékeiket? Hogy vannak olyanok is tán, mint Fuwa. Akik lehetőséget és nem börtönt láttak a rendszerben.
Milyen érzés lehet először rápillantani arra, amire előtte még soha? Milyen lehet először hallani? Illetlenség volt talán rákérdezni? Nem tudta magába fojtani. Túlságosan érdekelte, túlságosan fantasztikusnak találta. A lehetőség, hogy így, pusztán a játék segítségével olyan embereknek is feltárják a világot, akik anélkül sosem érthetnék meg, mik azok a színek és a zene... maga volt a megtestesült tudományos Mennyország.
Leonard
Leonard
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 1313
Join date : 2017. Sep. 25.

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
Erdőség #1 - Page 4 Exp_bal18220/10500Erdőség #1 - Page 4 Exp_ures  (18220/10500)
Céh: Justice League

Silence likes this post

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Takada Hiroshi Szomb. Okt. 30 2021, 13:34

Szóló event szafari, a térkép használathoz kiegésíztő hsz.


Az öregnek ismét sétálni támadt kedve, ezért és a változatosság kedvéért kiballagott a szafari nyugati területeire. A tónál már korábban járt többször is, így most inkább más felé vette az irányt minden terv és előzetes elgondolás nélkül. Elvégre most nem vadászni vagy horgászni indult, csak pusztán sétálni.
Legalábbis ez volt az alap elképzelés.
A nyílt területek nem vonzották, így az erdőség felé indult. A területen vezetett át egy ösvény amit követni tudott. A fák ritkuló lobjai halk lágy suhogással ölelték körbe a gondolataiba merülő idős senseit. A program még nem hozta be az őszre jellemző vastag avarréteget, így viszonylag csendesen tudott közlekedni. Ugyanis azért mert ő most nem vadászik, attól még más lehet, hogy igen, ezért nem akart csörtetni, nehogy elriasszon bármit is mások elöl. Mivel nem kapcsolta be az észlelését, így nem tudhatta, hogy van-e bárki is a közelében, ezért alapból feltételezte azt.
Az ösvény végül elvezette egy sziklákkal tarkított részre, ahol diszkrét csobogásra lett figyelmes. A hang irányába indulva rátalált egy párhuzamosan haladó ösvényre, amin tovább haladva kisvártatva egy patakhoz ért. A patak tiszta vize élénk lendülettel, de lágyan ölelte körbe a medrében nyugvó nagyobb köveket, sziklákat. Az ösvény egy ideig a patak mellett haladt, majd egy éles fordulóval egy a meder fölött átívelő hídra vezetett fel.
Takada megállt a hídon, és a korlátra támaszkodva némán figyelte az alatta tovaszaladó víz által sodort leveleket.
Az emlék hirtelen villant be. Valamikor a korai gyermekévei alatt járt apjával egy hasonló patakon, egy hasonló hídon valahol a hegyekben. Emlékezett, hogy akkor egy könnyű felszereléssel próbáltak pisztrángokat fogni, amik a híd által vetett árnyék határában, a folyás iránnyal szemben úszva várták a sodrás által feléjük terelt minden-féle lávára, bogarakra vagy épp apró ivadék halakra.
Igazán küzdelmes peca volt. Noha látták a halakat, hogy hol várják a prédát, nem volt könnyű őket becsapni. A pisztráng egy éles szemű óvatos hal, nagyon nem mindegy, hogy milyen műcsalival próbálja megvezetni őt a horgász. Emlékszik, hogy apja először azt magyarázta neki, hogy csak figyeljék, hogy mivel táplálkoznak. A halak azokat a kis fekete vízre hulló nyári legyeket szedegették, amik a patak felett rajzottak. Ebből kiindulva először egy kis sötét szinű körforgót kötött fel, de az nem hozott kapást. A körforgót egy fekete féreg forma gumira cserélt, de ezt is csak néhány lekövetésre méltatták a hídnál várakozó pisztrángok. Végül kapást egy fekete tompán csillogó támolygóval ért el.
Az öreg tisztában van azzal, hogy itt, Aincradban nincs szükség ilyen praktikákra. Egyszerűen csak be kell vetni valami csalit, és majd a jártasság szintjétől függően akad valami a horogra. Noha tudta, és elfogadta ezt a tényt, azért egy picit sajnálta a dolgot, mert így épp az a varázs veszik el a dologból amit ő annyira kedvel a horgászatban.
Kicsit még nézte a vizet, és azon kezdett el gondolkodni, hogy ha odakint lenne egy hasonló víznél, akkor vajon mire számíthatna. ~Valószínű pisztráng vagy domolykó. Talán jászkeszeg.~ Gondolta végig, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve lenyitotta inventoryját. ~Vajon itt mi lehet benne?~ Felszerelte az alap készséget és lesétált a partra. ~Időm van. Miért ne járhatnék utána?~ Azzal bevetette a horgot a patakba.


// Csiga,
térképes dobások: Iszapfaló, Fehér holló, Kvagga, Elefánthal, Kagyló, Rák //

Takada Hiroshi
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 403
Join date : 2020. Jul. 05.

Karakterlap
Szint: 30
Exp:
Erdőség #1 - Page 4 Exp_bal500/3500Erdőség #1 - Page 4 Exp_ures  (500/3500)
Céh: Artes

Vissza az elejére Go down

Erdőség #1 - Page 4 Empty Re: Erdőség #1

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.